PLAN ZAJĘĆ 02.08 – 08.08.2021

PLAN ZAJĘĆ 02.08 – 08.08.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Posadź ze swoim dzieckiem drzewo w Lepszym miejscu | Pomóż tworzyć Lepsze jutro!

Dzieci posiadające umiejętności społeczne tworzą Lepsze jutro! W Lepszym miejscu pomagamy im je tworzyć!
Odwiedź nas i posadź ze swoim dzieckiem drzewo w Lepszym miejscu!
Zapraszamy 2 sierpnia w godzinach 10:00 do 12:00 do naszego lokalu przy Ul. Mielżyńskiego 27/29 lok. 25 2 piętro w centrum Poznania!
W programie:
1. Warsztaty z Dbania o siebie i innych (60 minut) – umiejętności społecznej przydatnej w relacjach
rodzinnych i przyjacielskich,
2. Sadzenie drzewa w Lepszym miejscu,
3. Niespodzianka!
Wszystko to pod doświadczonym okiem założycielek Lepszego miejsca – Niny Wala oraz Weroniki Drozdowskiej!
Nie możemy się już doczekać, a Ty?
Zapisz się na to i inne wydarzenia przez https://forms.gle/efHySQUpmFXUzrTn6 a my skontaktujemy się z Tobą!

Przejdź Poznański Szlak Legend dla Dzieci i odbierz książkę!

Zapraszamy rodziny z dziećmi na grę miejską w oparciu o poznańskie legendy! Poznajcie króla kruków, krawca z Chwaliszewa, piekarza, który wymyślił najsłynniejsze w mieście rogale i wiele innych postaci. Zobaczcie miejsca, o których opowiadają znane i mniej znane legendy. A po wykonaniu wszystkich zadań i przejściu całego szlaku, odbierzcie książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma poznańskimi legendami napisanymi na nowo przez Małgorzatę Swędrowską i ilustrowanymi przez Joannę Bartosik.

Do zobaczenia na Szlaku!

Informacje praktyczne:

Termin: 15.05.2021 r. – 31.08.2021 r.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat

Czas przejścia szlaku: około 1 godziny

Początek Szlaku: Park Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze)

Koniec Szlaku: plac Wolności (koło Fontanny Wolności)

Gdzie można pobrać folder Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. ul. Wszystkich Świętych 1), Centrum Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60); folder jest też dostępny jako pdf na stronie Szlaku Legend pod linkiem https://www.szlaklegend.pl/folder,122

Gdzie można odebrać książkę po przejściu Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Wszystkich Świętych 1)

Więcej informacji o Poznańskim Szlaku Legend dla Dzieci: www.szlaklegend.pl

Dźwięki wokół Cybiny

Data zakończenia
31.10.2021
Gdzie?
Galeria Śluza
ul. Dziekańska 2

W te wakacje zapraszamy do Galerii Śluza na wyjątkowe spotkanie z dźwiękami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych odbiorców i ich rodziców i opiekunów.

Wystawa Dźwięki wokół Cybiny pozwoli nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie będziemy go natomiast słuchać!

Wiecie, że otaczające nas odgłosy tworzą całe pejzaże dźwiękowe? Są one inne dla każdego miejsca. Na wystawie  dowiemy się, jaki jest pejzaż dźwiękowy doliny Cybiny. Posłuchamy wspólnie nagrań uchwyconych nad rzeką oraz na pobliskim Ostrowie Tumskim i Śródce.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dźwięki są elementem naszego dziedzictwa? Czy są ważne i należy je chronić, aby można je było usłyszeć także w przyszłości? Zastanowimy się też, które dźwięki psują pejzaż tego miejsca.

A na sam koniec każdy będzie mógł  poczuć się jak kompozytor i stworzyć utwór, w którym instrumentami będą odgłosy miasta!

 

Koncepcja wystawy oraz teksty: Zuzanna Skibińska, Olga Tarczyńska-Polus, Anna Pikuła

Konsultacja merytoryczna: Eryk Kozłowski

Nagrania dźwiękowe: Eryk Kozłowski, Zuzanna Skibińska

Projekt graficzny i aranżacja: Pola Augustynowicz

Nagrania lektorskie: Iwona Pluta, Jan Jaszczak

Produkcja filmu: Jan Jaszczak, Marika Kielar, Dorota Piwowarczyk, Zuzanna Skibińska

Zdjęcia: Łukasz Gdak

Tłumaczenie na język angielski: Dorota Piwowarczyk

Koordynacja: Anna Pikuła, Olga Tarczyńska-Polus

Produkcja: Poznańskie Centrum Dziedzictwa

 

Na wystawie prezentowany jest stół multimedialny Fonomapa, który powstał w ramach  20. Biennale Sztuki dla Dziecka organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autorami projektu są Szymon Kaliski i Patryk Lichota.

Galeria Lalek w Teatrze Animacji

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lalek w naszym Teatrze! Możecie w niej zobaczyć lalki autorstwa między innymi Leokadii Serafinowicz, Ewy Strebejko, Jadwigii Mydlarskiej-Kowal, Joanny Braun, Jana Berdyszaka, Bohdana Cieślaka, Dariusza Panasa czy Adama Kiliana. Spotkacie tu różne rodzaje lalek: kukłę, jawajkę, pacynkę, lalkę mapetową, marionetkę klasyczną i sycylijską, a także lalkę cieniową czy portatywną.
Zapraszamy codziennie od 10.00-18.00, wstęp 5 zł, w cenie wstępu program z opisem wszystkich lalek. Programy dostępne są w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.
Wejście do Galerii przez Recepcję Teatru – wejście C od Ogrodu Zamkowego.
Z A P R A S Z A M Y!

English Summer

Spędź lato z językiem angielskim!
Zabawa i zajęcia dla:
– dzieci w wieku 10-12 lat w czwartki o godz. 12:00 od 8 lipca do 12 sierpnia (45 min);
– dzieci w wieku 4-5 lat w poniedziałki o 15:30 od 12 lipca do 16 sierpnia (30 min).
Prowadząca: Patrycja Osoka
Udział darmowy.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Dom Sąsiedzki, ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej)
Inicjatywa oddolna Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera #działamyrazem

Bezpłatne zajęcia fitness na Plaży Miejskiej

Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach fitness, które już dobrze wszyscy znacie! 🏋
👉Poniedziałki godz. 19.00 – Zumba💃
👉Wtorki godz. 19.00 – Body Workout 🏃
👉Soboty godz. 9.00 – Joga 🌿

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

 

WTOREK

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI „Historia muzyki” – spektakl-koncert Zespołu Muzykanty dla widzów od 6 lat

Dziedziniec Zamkowy (Sala Wielka w przypadku złej pogody)
Godzina g. 11
Data 3.08.2021
Cena 15.00 zł

Bilet dla każdej osoby posiadającej Kartę Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina): 10 zł

Szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach trzech wędrownych muzykantów. Muzykantów, którzy przy okazji prowadzenia swoistej audycji muzycznej przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity XX-wiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego.

Wśród instrumentów goszczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, specjalne skrzypce i ukulele, ale także własnej konstrukcji kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętu AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i techniki live loopingu.

„Historia muzyki” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię. A wszystko to na retrofuturystycznej, kwadrofonicznej, objazdowej przyczepie grającej!

Spektakl z audiodeskrypcją.

reżyseria i scenariusz: Zespół Muzykanty
aranżacje: Zespół Muzykanty

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas post-pandemicznego przygnębienia.
Siedzenie w domu dało się we znaki nam wszystkim, dlatego zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

Treningi piłkarskie ze Szkoła Futbolu Luboń w Factory

Dołącz do gry, wpadnij na bezpłatny trening ze Szkołą Futbolu Luboń i postaw pierwsze piłkarskie kroki. ⚽
Zapraszamy dzieci w każdym wieku! Nie obowiązują zapisy, ale kliknij udział w wydarzeniu i zabierz ze sobą znajomych!
Terminy:
13.07 – godzina 18:30 – 19:30
20.07 – godzina 18:30 – 19:30
27.07 – godzina 18:30 – 19:30
03.08 – godzina 18:30 – 19:30

Lato w parku: Joga i treningi z Harder

Stary Browar i butikowy klub fitness Harder zapraszają na sportowe ☀️ Lato w Parku!
Ruszamy z cyklem otwartych treningów pod chmurką!
🧘‍♀️🧘‍♂️ WTORKI, godz. 18:00 – otwarte sesje JOGI/ start: 1 czerwca
🏋️‍♀️🏋️‍♂️CZWARTKI, godz. 18:00 – BOOTCAMP – TRENING INTERWAŁOWY / start: 3 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
🤸🏿 🤸🏿‍♂️SOBOTY, godz. 10:30 – BOOTCAMP- TRENING FUNKCJONALNY / start: 5 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
WSTĘP WOLNY
Po tygodniach ćwiczeń przed ekranem komputera nie ma większej radości niż trening pod okiem profesjonalnych trenerek i trenerów, a do tego na świeżym powietrzu!
Wybierzcie ulubioną formę aktywności – relaksującą i rozciągającą jogę🧘‍♀️ ogólnorozwojowy trening siłowy🏋️‍♂️ lub trening funkcjonalny wzmacniający sylwetkę – dołączcie do energicznej ekipy Harder na otwartych treningach w Parku Starego Browaru!
Duża przestrzeń pozwoli Wam zachować bezpieczny dystans w czasie ćwiczeń!
Prosimy o przyjście w wygodnym stroju do ćwiczeń oraz o przyniesienie swojej maty na sesje jogi.
W przypadku niepogody zajęcia zostają odwołane.

Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Gorące dni trwają. Zapewniam Was jednak, że grube mury CK Zamek wytrwale i skutecznie trzymają chłód, dzięki czemu zabawa malarska odbywa się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale też w przyjemnych warunkach „lokalowych”.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).
Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

ŚRODA

Wulkan Doświadczeń – Bezpłatne ekowarsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci z Dębca na bezpłatne wspólne eksperymentowanie w tematyce ekologicznej. W programie m.in. wytwarzanie smogu za pomocą suchego lodu, nauka o zanieczyszczeniach wody i powietrza oraz ekoquiz.
Nasza Grupa to Marlena, Sebastian i Paweł. Będzie z Nami również Adam – fotograf oraz Ania – wolontariuszka.
Miejsce: Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2A
Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.
Zapisy przez:
– kontakt@wulkandoswiadczen.pl
– facebook Wulkan Doświadczeń
Ilość miejsc ograniczona!
Inicjatywa oddolna „Wulkan Doświadczeń – Ekowarsztaty dla dzieci” realizowana w ramach projektu CIL – Regrantingowe 2021

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI „Muzyczne zabawy z Dagadaną” – warsztaty dla dzieci od lat 6

Dziedziniec Zamkowy
Godzina g. 11
Data 4.08.2021
Cena 15.00 zł

Polsko-ukraiński zespół Dagadana zaprasza na interaktywny koncert-zabawę dla dzieci i ich rodziców. Warsztaty oparte będą na związanych z różnymi porami roku tradycjach i grach muzycznych z Polski i Ukrainy. Dzieci proszone są o założenie wygodnych strojów i obuwia. Będziemy tańczyć, śpiewać i poznawać, jak bawili się nasi przodkowie.
czas trwania: 60-75′

Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty muzyczne z zespołem Dagadana szczególnie polecamy dzieciom słabowidzącym lub niewidomym. Na zajęciach będzie można dotknąć instrumentów oraz pod okiem prowadzących próbować wydobyć z nich dźwięki.

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI STREFA ZABAWY / „Moje podwórko”

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Wakacje to dobry czas, by poznać dobrze swoje podwórko. Ulepimy z gliny makietę najbliższego otoczenia naszego domu. Będą na niej drzewa, domy, ławki i trzepaki.
Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Dorota Piekarska

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

TRENINGI NAD WARTĄ

Zapraszamy na cykl otwartych treningów sportowych nad Wartą – miejsce spotkań amfiteatr w Starym Korycie Warty.
Są to treningi dla każdego. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania i wiek. Zawiera w sobie elementy kalisteniki, jogi, gimnastyki sportowej i treningu funkcjonalnego.
Poprowadzą go reprezentujący grupę Street Workout Poznań trenerzy z wieloletnim stażem. Na zajęciach zapewniamy dużo wysiłku, ciekawych ćwiczeń i śmiechu, więc przygotuj mate, bidon i przybywaj!
Co tydzień w środę przez dwa miesiące już od 23. czerwca. Start o 18:00!!!

GIVEBOX SĄSIEDZKI

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJna Sołaczu. Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, art. szkolne, przybory plastyczne, itp. Można też oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy i wydajemy różnego rodzaju rzeczy i sprzęty – nowe lub używane. Artykuły pozostawiane w Giveboxie muszą znajdować się co najmniej w dobrym stanie. Wewnątrz może znajdować się tylko jedna osoba (poza pracownikiem obsługi). Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu. Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00. Obecnie testujemy nasz pomysł na Givebox. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wam się podoba ta idea i co chcielibyście zmienić lub udoskonalić. Piszcie i odwiedzajcie nas w Givebox’ie garażowym przy ul. Śpiewaków 20 w Poznaniu! Nasz sąsiedzki Givebox został powołany do istnienia w grudniu 2020 r. w ramach projektu „CIL Sołacz” finansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Warsztaty budowania dzwonków wietrznych

Wietrzne dzwonki to klasyka feng shui. Mogą zdobić balkony, mieszkania i ogrody. Tworzą niesamowite dźwięki dzięki ruchom powietrza.
Zapraszamy na warsztaty budowania dzwonków wietrznych w Ogrodzie Sąsiedzkim. Podczas spotkania dzieci kierując się własną intuicją wykonają dekoracyjne instrumenty muzyczne, które zabiorą ze sobą do domu.
Wstęp wolny!
Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat
Czwartek 5.08. godz. 16:00
Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Ogród Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Weekend w Koszarach | Robaczki z zaginionej krainy, spotkanie z ćmami i warsztaty z cyjanotypii.

Zapraszamy do Koszar Kultury na kolejną porcję wydarzeń i aktywności. 🌿
W tym tygodniu przygotowaliśmy bardzo dużo aktywności dla najmłodszych. ✨
Będzie kino plenerowe z filmem „Robaczki z zaginionej krainy”, spotkanie z ćmami oraz spektakl „Baju – Baju Dźwięki, czyli legendy polskie”. Dorosłym polecamy tańce na trawie z Tańczącą Lampą oraz warsztaty z cyjanotypii.
ZAINTERSOWANI? 🌿
👉 Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie poniżej oraz naszej stronie: https://koszarykultury.pl
𝟱 𝗦𝗜𝗘𝗥𝗣𝗡𝗜𝗔, 𝗖𝗭𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞
👧 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐳𝐮𝐛𝐚 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐑𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬𝐮 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
💃 18:30 𝗧𝗮𝗻́𝗰𝗲 𝗻𝗮 𝘁𝗿𝗮𝘄𝗶𝗲 𝘇 𝗧𝗮𝗻́𝗰𝘇𝗮̨𝗰𝗮̨ 𝗟𝗮𝗺𝗽𝗮̨ | Nie bój się baletu
🦋 20:45 𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐜́𝐦𝐚𝐦𝐢 – razem z Przemysławem Wieczorkiem – biologiem i pasjonatem entomologii opowiemy Wam o fascynującym świecie ciem. Będziemy wabili owady do oświetlonego, białego ekranu, do światła ultrafioletowego oraz kwiatów.
21:00 𝐊𝐢𝐧𝐨 𝐩𝐥𝐞𝐧𝐞𝐫𝐨𝐰𝐞: „𝐑𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐤𝐢 𝐳 𝐳𝐚𝐠𝐢𝐧𝐢𝐨𝐧𝐞𝐣 𝐝𝐨𝐥𝐢𝐧𝐲”
reż. Thomas Szabo / Hélène Giraud
🎬 Zobacz zwiastun: https://bit.ly/3ikwu7I
W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie
𝟲 𝗦𝗜𝗘𝗥𝗣𝗡𝗜𝗔, 𝗣𝗜𝗔̨𝗧𝗘𝗞
👧 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐳𝐮𝐛𝐚 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐑𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬𝐮 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
𝟳 𝗦𝗜𝗘𝗥𝗣𝗡𝗜𝗔, 𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔
👧 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐳𝐮𝐛𝐚 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐑𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬𝐮 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
🐌 18:00-19:00 Spacer przyrodniczy z Koalicją Zazieleń Poznań
𝟴 𝗦𝗜𝗘𝗥𝗣𝗡𝗜𝗔, 𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗔
👧 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐳𝐮𝐛𝐚 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-23:00 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐑𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬𝐮 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
📸 13:00-15:00 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐜𝐲𝐣𝐚𝐧𝐨𝐭𝐲𝐩𝐢𝐢 – zapomnianej techniki fotograficznej przygotowane przez Dziewczyny w Naturze.
🎭 16:00- 17:00 𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥 𝐝𝐥𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐁𝐀𝐉𝐔-𝐁𝐀𝐉𝐔 𝐃𝐙𝐖𝐈𝐄̨𝐊𝐈, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐥𝐞𝐠𝐞𝐧𝐝𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞
𝐙𝐀𝐏𝐑𝐀𝐒𝐙𝐀𝐌𝐘! ☀🤸🌿
__________________________________________________________________________
🍀 KOSZARY KULTURY są otwarte od czwartku do niedzieli:
𝐂𝐙𝐖𝐀𝐑𝐓𝐊𝐈 – 18:00-24:00,
𝐏𝐈𝐀̨𝐓𝐊𝐈 – 16:00-23:00
𝐒𝐎𝐁𝐎𝐓𝐘 – 12:00-23:00
𝐍𝐈𝐄𝐃𝐙𝐈𝐄𝐋𝐄 – 12:00-20:00
🍀 W tym czasie możecie korzystać z dostępnych atrakcji
𝐒𝐓𝐑𝐄𝐅𝐀 𝐑𝐄𝐋𝐀𝐊𝐒𝐔 🌳 / 𝐏𝐔𝐍𝐊𝐓 𝐆𝐀𝐒𝐓𝐑𝐎 🧋🥨 / 𝐋𝐄𝐙̇𝐀𝐊𝐈, 𝐇𝐀𝐌𝐀𝐊𝐈 🧘‍♀ / 𝐙𝐀𝐁𝐀𝐖𝐘 𝐃𝐋𝐀 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐂𝐈𝐀𝐊𝐎́𝐖 🏸🎲
__________________________________________________________________________
✨ 𝐎 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐀𝐑𝐀𝐂𝐇 𝐊𝐔𝐋𝐓𝐔𝐑𝐘:
Tymczasowa strefa twórczego fermentu z ofertą skierowaną do osób szukających w mieście atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych i działań przyrodniczych. W przyszłości powstanie tu nowa dzielnica wielofunkcyjna, jednak zanim to się stanie, przeprowadzimy proces „recyclingu miejsca”, zainicjowany przez deweloperów Revive i BPI Real Estate Poland oraz we współpracy z Ferment Kolektiv

Lato z Estradą – letnia kultura na fyrtlu

Cykl bezpłatnych familijnych wydarzeń plenerowych na Osiedlu Fabianowo-Kotowo. Wydarzenia odbywać się będą na terenie SP52 Specto.
W tym roku wracamy do ważnego tematu ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne 🌍💚

Teatr asz.teatr / TEATRALNA STAROŁĘKA międzypokoleniowe warsztaty teatralne

Fundacja Tamitu, Teatr asz.teatr, Rada Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo,
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – Organizator Społeczności Lokalnej, Porozumienie dla Twierdzy Poznań zapraszają:
TEATRALNA STAROŁĘKA
czyli teatralne warsztaty międzypokoleniowe
TERMIN : 5-7 SIERPNIA 2021
GODZINY:
czwartek 13.00 – 15.00 ;
piątek i sobota 13.00 – 17.00
MIEJSCE: pierwsze spotkanie Teatr asz.teatr, ul. Starołęcka 60 A
NABRÓR : drogą mailową asz.teatr@gmail.com lub telefonicznie 500786612
( ilość miejsc ograniczona )
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
W warsztatach mogą wziąć udział zarówno dzieci, rodzice jak i dziadkowie. Zależy nam na tym, aby w warsztatach mogły wziąć udział całe rodziny, co przyczyni się do wspólnego twórczego spędzenie czasu.
Celem warsztatów jest stworzenie spektaklu opartego na starołęckich opowieściach.
Razem stworzymy i wybierzemy:
– scenariusz;
– kostiumy i dekoracje;
– muzykę i efekty specjalne;
– plakaty i ulotki.
Zapewniamy:
– twórczą zabawę teatralną;
– poznanie tajników sceny;
– współpracę z aktorami Asz.Teatru;
– wykorzystanie pasji i zainteresowań.
Warsztaty prowadzi:
Anna Szymczak – scenarzystka i reżyser Asz.Teatru;
Barbara Gazdecka – scenograf Asz.Teatru
oraz aktorzy Asz.Teatru.
STWÓRZMY RAZEM TEATRALNĄ STAROŁEKĘ
Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe

Zajęcia umuzykalniajace w parku starego browaru (6 miesięcy – 4 lat).

Ruszają zapisy na zajęcia w Parku Starego Browaru! Poniżej więcej informacji i zapisy na czwartek 5.08.
➡️ Kiedy?
Czwartek 5.08 15:30-16:15
Czwartek 5.08 17:00-17:45
➡️ Za ile?
20 zl/osobę (dorosły lub dziecko).
Opiekun plus dziecko – 40 zł
Dwóch opiekunów plus dziecko – 60 zł
Opiekun plus dwójka dzieci – 50 zł.
Dwóch opiekunów plus dwójka dzieci – 70 zł.
➡️Zapisy przez fb lub instagram.
➡️Jesli pogoda nam nie pozwoli zrobić zajęcia na świeżym powietrzu to widzimy się w Kot Leon Nauka Muzyki na ul. Niedzialkowskiego 2.
➡️Opłata przelewem do 3.08
➡️Odwołanie zajęc najpóźniej do 4.08 do godziny 20:00.
Ilość miejsc ograniczona!
prowadzące – Kamila i Justyna

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI Teatr na niepogodę: Lekcja Pantomimy albo Pierrota i Zosi o sztuce aktorskiej rozważania – Spektakl Teatru HoM, Tychy

„Lekcja Pantomimy” to minispektakl, który z przymrużeniem oka opowiada o dwójce aktorów reprezentujących dwa różne światy sztuki scenicznej. Aktorka dramatyczna Zosia i mim Pierrot pokazują różnice pomiędzy dyscyplinami, które reprezentują. Zapraszają przy tym do wspólnej warsztatowej zabawy i zdobywania pierwszych szlifów w szlachetnej sztuce pantomimy.

reżyseria: Jakub Kabus
występują: Anna Swoboda i Jakub Kabus

Taniec na trawie – sierpniowe czwartki

Zapraszam wszystkich małych i dużych na trzy sierpniowe czwartki tańców i radości: 5, 12 i 19 sierpnia. W ramach akcji Tańce na trawie odbyły się już pierwsze zajęcia rozciągające. Teraz będzie tanecznie – proszę jednak zabrać matę lub koc do użycia w czasie rozgrzewki. Tematyka będzie bardzo zróżnicowana:
05.08 – Nie bój się baletu.
Obalamy mity na temat tańca klasycznego (potocznie zwanego baletem). Nie jest to ani spokojny, ani niemęczący ani nudny taniec. Uczestnicy dowiedzą się najważniejszych rzeczy o tej technice, a potem spróbują sił aby przekonać się jak radosny, energetyczne i pozytywny to taniec.
12.08 – Zaczaruj ruch kolorem czyli taniec z szarfami.
Po porządnej rozgrzewce uczestnicy będą wirować, skakać i pląsać z kolorowymi szarfami po Koszarach Kultury tworząc piękne kompozycje kolorystyczne i ruchowe.
19.08 – Gorące rytmy lata, czyli latynowskie rytmy i atmosfera fiesty.
Na tych zajęciach uruchomimy swoje pokłady gorącej, letniej energii, radość tańca w rytm znanych hitów. Nasze biodra, ramiona, nogi i głowa, wszystkie części ciała zaszaleją w radosnej grupowej zabawie.
Każde zajęcia poprzedzone będą porządną rozgrzewką, a na koniec na ćwiczących czekać będzie słodka przekąska.
Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych, część ćwiczeń będzie pokazywanych w dwóch wersjach (trudniejszej i łatwiejszej). Na spotkanie warto zabrać matę do ćwiczeń lub koc, wodę i oczywiście warto związać włosy i wygodnie się ubrać.
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni przez prowadzącą.
Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.
Warsztaty są inicjatywą oddolną finansowaną przez Radę Osiedla święty Łazarz, będącą częścią programu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka finansowanego z Urzędu Miasta Poznania.
Prowadzenie: Magot Lampa-Słabosz, Tańcząca Lampa
Cena: za darmo
Zapisy: margot@tanczacalampa.pl
Data: 24.07.2021
Godzina 18:30 – 19:30
Miejsce: Koszary Kultury na Łazarzu, ul. Matejki 62, 60-766 Poznań, Polska
Przychodząc warsztaty tańca, mam świadomość tego, że na nim będą robione zdjęcia. Niniejszym zgadzam się i udzielam organizatorom CIL Łazanki 2021, pozwolenia na wykorzystanie mojego wizerunku w zdjęciach/filmach wykonanych przez fotografów/ki podczas inicjatyw oddolnych na Łazarzu w Poznaniu. („Zdjęcia/ film”) zostaną wykorzystane do celów związanych z promocją wspomnianego wydarzenia, które mogą obejmować reklamę, promocję i marketing tych wydarzeń.
CIL Łazanka może przycinać, zmieniać lub modyfikować moje zdjęcia i łączyć takie zdjęcia z innymi obrazami, tekstem, nagraniami wideo i grafiką bez powiadamiania mnie.

Plan na lato! – Danimatoring

Wakacyjne ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat
czwartek 12:30-13:30
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– karnet 120 zł/4 zajęcia (do wykorzystania przez 6 tygodni)
Kontakt:
tel. 509 802 817
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

PIĄTEK

 

Warsztaty podróżnicze dla dzieci: kierunek Afryka

Wybierz się z nami w niezwykłą podróż!
Kierunek podróży: Afryka
6 sierpnia 17:00 Masajowie – warsztaty z tworzenia biżuterii
13 sierpnia 17:00 Moda afrykańska
20 sierpnia 17:00 Afrykańskie instrumenty
27 sierpnia 17:00 Kuchnia nigeryjska
Dla kogo? Dzieci w wieku 8-12 lat
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a
(wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Prowadząca: Patrycja Osoka
Na spotkania obowiązują zapisy:
patrycja.osoka@gmail.com lub
tel.: 533 049 947
Projekt Dom Sąsiedzki z Ogrodem
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spotkanie z Biblioteką Miejską. Czekamy na Was w każdy piątek od godz. 11.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

 

SOBOTA

 

Teatr Animacji nad Rusałką

W każdy weekend wakacji Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami będzie gościł nad Jeziorem Rusałka. Na Imaginarium – naszej scenie mobilnej pokażemy spektakle: „Śpiąca Królewna”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nie bój się Tygrysie”, „Zabawy Podwórkowe” (Centrum Sztuki Dziecka), „Szewc Dratewka” (Teatr BIS), „Bajka o szczęściu” (TeatRyle). Premierowo zagramy także „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej oraz niekwestionowany hit tegorocznego sezonu: „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” – kryminalna pozycja obowiązkowa dla każdego poznaniaka! Serdecznie zapraszamy Widzów w każdym wieku!
IMAGINARIUM czyli scena mobilna Teatru Animacji powstała z myślą o docieraniu do miejsc i osób na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. Dzięki naszemu teatralnemu wozowi i przygotowanym specjalnie dla tej sceny spektaklom mamy możliwość pojawienia się w miejscach nietypowych i spotkania się z Widzami, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wizytę w naszej siedzibie. Imaginarium daje nam również szansę na pojawienie się z naszymi spektaklami w przestrzeni miejskiej lub w lokalizacjach rekreacyjnych. Z czego z radością w te wakacje skorzystamy.
Wakacje z Teatrem Animacji finansowane są ze środków Miasta Poznań.
Wstęp wolny!
Partnerem medialnym tegorocznej akcji Wakacje z Teatrem Animacji jest Meloradio.
Miejsce – JEZIORO RUSAŁKA
REPERTUAR:
7 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZu BEZ KONIA
8 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
14 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
15 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
21 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
22 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
28 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
29 sierpnia g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?

FESTIWAL KULTURKA


Termin: 7 sierpnia 2021 r., sobota, godz. 14.00-19.00
Miejsce: Plaża Miejska w Luboniu
Szczegóły na plakacie!
Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Luboń

Lato na Madalinie – weekend szósty z nutą nauki

W nadchodzący weekend odnowa jak zwykle z duża dozą optymizmu i nutą naukowości. Zapraszamy!
Szczegółowy Program weekendu:
7 sierpnia
– 12.00 język migowy dla każdego
– 12.30 programowanie dla dzieci
– 13:00 warsztaty „Scrapbookingowe kartki okolicznościowe: – CIL Fifna Wilda
– 14:30 warsztaty z książką „Tajemniczy świat pod stopami” (wraz z quizem) – Bibliotek Raczyńskich Filia Wildecka
– 15:15 sensoryczny angielski dla najmłodszych „In the time of dinosaurs” (Skuteczny angielski)
– 15:45 angielski w działaniu „In the cave” dla dzieci starszych – angielski i prehistoria (Skuteczny angielski)
– 16:30 Tai Chi – pokaz z bronią oraz trening tai chi dla każdego (Marzena Polowczyk- Stawiak)
– 17:15 – rozgrywki siatkówki plażowej
(zapraszamy drużyny rodzinne i przyjacielskie)
8 sierpnia
– 12:00 zajęcia rozwojowe dla najmłodszych (Świetlica Cafe)
– 13:00 – pora seniora – warsztaty robienia świec sojowych (Fundacja Młyn Wsparcia)
– 13.30 eksperymenty naukowe (Wulkan Doświadczeń)
– 15:15 Bingo MADALINGO
– 16:00 „Największe przeboje Ameryki Łacińskiej” koncert grupy Azucar
Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp.
Dodatkowe informacje zdradzimy w oddzielnych postach- śledźcie nasz profil.
Zapraszamy też do grupy „Lato na Madalinie”
Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE
Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

Weekend z TuLasami

TuLasy zapraszają do wspólnej zabawy w przyrodzie 😉.
Na zewnątrz czeka na Twoją Pociechę ogromny świat. Świat przyrody, który chcemy pokazać Twojemu Dziecku w kreatywny i ciekawy sposób 😉.
🌳Szczegółowe informacje:
Co? Leśne warsztaty, gra terenowa i nie tylko.
🌳Gdzie? Poznań, Lasek Marceliński.
Punkt orientacyjny- między górką saneczkową, a placem zabaw.
🌳Podczas warsztatów dziecko jest w obecności rodzica.
🌳W razie deszczu ubieramy kaloszki. Żadna pogoda nam nie straszna!
Prowadzące: Asia i Magda 🌳
🍀🍀🍀 SOBOTA 07.08 🍀🍀🍀
🍄 Godzina 10.00
Zapraszamy wszystkich chcących trochę poćwiczyć w przyrodzie z
@Yogalena na macie, nauczycielka jogi
My ze swojej strony pomożemy w opiece nad Twoimi pociechami. Będziemy szukać skarbów w przyrodzie i poprzez swobodną zabawę poznawać otaczający nas świat.
WIEK: 1,5+
KOSZT ZABAWY: 5zł
🍄 Godzina 11.00
“Patykowe brzmienie”
Kochamy kreatywnie tworzyć z darów natury. Dlatego zapraszamy Was do stworzenia niepowtarzalnych instrumentów. Wspólnie je ozdobimy, wydobędziemy z nich leśne dźwięki i koncertowo na nich zagramy.
🍀 WIEK: od 4.r.ż.
🍀 KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🍀 ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀 CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest zabawa na naszej tulasowej polanie – swobodna zabawa.
🍄 Godzina 15.00
„Kolorowy leśny zagajnik”
Tym razem nasz tulasowy leśny zagajnik zamieni się w tęczową krainę, a co za tym idzie będzie kolorowo i wesoło! Zapraszamy wszystkie maluchy do sensorycznej zabawy podczas, której pobawimy się kolorami i zanurzymy się w magicznym świecie otaczającej nas przyrody.
🍀 WIEK: od 1 r.ż.
🍀 KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🍀 ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀 CZAS: Ok. 45 min + przed warsztatami zapraszamy na swobodną zabawę na naszej tulasowej łodzi- wliczone w cenę biletu.
🍀🍀🍀NIEDZIELA 08.08.🍀🍀🍀
🍄 Godzina 10.00
Zapraszamy wszystkich chcących trochę poćwiczyć w przyrodzie z
@Yogalena na macie, nauczycielka jogi
My ze swojej strony pomożemy w opiece nad Twoimi pociechami. Będziemy szukać skarbów w przyrodzie i poprzez swobodną zabawę poznawać otaczający nas świat.
WIEK: 1,5+
KOSZT ZABAWY: 5zł
🍄 Godzina 11.00
“Pan i Pani Patyk”
Podczas warsztatu nie będziemy sami dołączą do nas nasi leśni przyjaciele. Będziemy opowiadać, tworzyć i świetnie się bawić.
🍀 WIEK: od 4.r.ż.
🍀 KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🍀 ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀 CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest zabawa na naszej tulasowej polanie – swobodna zabawa.
🍄 Godzina 15.00
„Kolorowy leśny zagajnik”
Tym razem nasz tulasowy leśny zagajnik zamieni się w tęczową krainę, a co za tym idzie będzie kolorowo i wesoło! Zapraszamy wszystkie maluchy do sensorycznej zabawy podczas, której pobawimy się kolorami i zanurzymy się w magicznym świecie otaczającej nas przyrody.
🍀 WIEK: od 1 r.ż.
🍀 KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🍀 ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀 CZAS: Ok. 45 min + przed warsztatami zapraszamy na swobodną zabawę na naszej tulasowej łodzi- wliczone w cenę biletu.
🍄 W przerwie między organizowanymi warsztatami zapraszamy na kreatywną swobodną zabawę na naszej leśnej polanie – popłyniemy naszą tulasową łodzią gdzie tylko zechcecie 😉.
Dla Małych i Dużych jak zawsze .
🍀 Koszt swobodnej zabawy: 5 zł
Do zobaczenia
Asia i Magda TuLasy

Parkowa grupa zabawowa

Wakacje w mieście?
Bierz gzubka i kocyk i biegnij do parku.
Formuła spotkań zbliżona do zajęć grupy zabawowej:
1. Chwila swobodnej zabawy
2. Przywitanie
3. Piosenki
4. Zabawa z chustą
5. Piknik
6. Zabawy plastyczne i sensoryczne
7. Wspólne czytanie
8. Pożegnanie
Spotykamy się w parku sołackim obok placu zabaw z rakietą.
(Uwaga w kolejnych tygodniach możliwa inna lokalizacja! Bądźcie czujni:))
Zapisujcie się przez wiadomość.
Muszę wiedzieć, ile materiałów dla was przygotować!
Koszt zajęć 20zł (płatne gotówką).

Piknik dla dzieci nad Wartą – Ovocovo

W sobotę 12 czerwca zapraszamy Was ze swoimi pociechami na piknik nad Wartą!
Spotykamy się na Ratajach, obok mostu Królowej Jadwigi. Organizatorem pikniku jest Ovocovo i Nurt, w którym się będziemy bawić.
Tych zabaw czeka nas wiele! Od 13:00 będą animacje z motywem przewodnim „Piraci”. Poza tym już od 12:00 będziemy poszukiwać skarbów, skakać w workach, grać w zbijaka, malować buzie, tańczyć w rytm piosenek Pana Kleksa i zbijać setki piąteczek! Dla wszystkich dzieci będzie masa owoców!
Od godziny 16:00 na scenę wchodzą DJe i rozpoczynamy drugą imprezę tego dnia sTej Fresh, która jest organizowana przez Freshmag, Nurt i Ovocovo

Targ Gier Planszowych, RPG, Komiksów, Puzzli i Lego

Spójrz na swoją półkę z grami. Czy są tam tytuły, w które nie zagrałeś ani razu w ciągu ostatniego roku? Być może czas zrobić miejsce na nowe gry?
Masz komiksy i zestawy Lego, które kurzą się u Ciebie? Myślisz, że to już czas, aby sprawiły radość jakiejś innej osobie?
W LABA.LAND będziesz mógł sprzedaż, kupić albo wymienić gry planszowe, komiksy i lego. Jak to działa?
Jeśli chcesz kupić jakąś grę?
– Przygotuj gotówkę (nie ma możliwości płatności kartą).
– Przyjdź 7 sierpnia do LABA.LAND o 15:00
– Znajdź duży biały namiot.
– Tam znajdziesz wszystkich, którzy chcą sprzedać jakąś grę.
– Przejrzyj, co oferują sprzedawcy.
– Sprawdź grę przed zakupem. Upewnij się, że posiada wszystkie elementy.
– Kupuj, graj i ciesz się.
Jeśli chcesz sprzedać grę?
-Zgłoś się zapisując się tutaj https://forms.gle/6QwawyDXeSyX5SqLA
-Przed sprzedażą sprawdź, czy gra posiada wszystkie elementy.
-Przyjdź 7 sierpnia do LABA.LAND koło godziny 14:00.
– Znajdź duży Biały Namiot, a w nim kogoś z obsługi (prawdopodobnie będzie to pierwszy stół przy wejściu).
– Nie obawiaj się – pomożemy Ci znaleźć miejsce na stole, na którym wystawisz swoje gry, klocki i komiksy.
– Na gry naklej kartki z cenami oraz (na wszelki wypadek) ze swoim numerem telefonu.
W trakcie całego eventu będzie można też zagrać w gry planszowe. Możesz w ten sposób sprawdzić grę przed zakupem albo po prostu zagrać ze znajomymi w fajnym miejscu.
Zaproś swoich znajomych!
Jeśli wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem, gry planszowe na stałe zagoszczą w LABA.LAND

* LABA.LAND ani Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości nie są pośrednikiem transakcji pomiędzy sprzedawcą a kupującym. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji. Nie ponosimy odpowiedzialności za stan gry. Jeśli kupujesz, sprawdź grę.

Weekendowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej

Już od najbliższej soboty, 26.06.2021, obowiązywać będzie letni rozkład jazdy. Oznacza to, że nasza kolej będzie kursować do końca sierpnia w soboty i niedziele, a w każdy z tych dni trasę do Zaniemyśla pokonają aż trzy kursy naszych pociągów.

Warto zaznaczyć, że na czele wszystkich naszych pociągów planowo pojawiać się będzie zawsze parowóz serii Px48!

A w których godzinach będziemy kursować we wakacje? Sprawdzcie rozkład jazdy i skorzystajcie z przejażdżki naszymi pociągami.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

Leśne kwietne warsztaty dla dzieci

Zapraszam na kolejne warsztaty. Tym razem informuję trochę szybciej 🙂
Temat przewodni: Kwiaty
🌼🌼o godzinie 16:00 zapraszam maluszki od około 6 miesięcy (najlepiej siedzące, najwięcej skorzystają) do 18 miesięcy.
Poznamy różne kwiaty rosnące w lesie i na łące, zbadamy je bardzo dokładnie, poprzyglądamy się ich kolorom, sprawdzimy jak pachną i poćwiczymy małe paluszki. I nawet zrobimy coś na pamiątkę!
Zajęcia potrwają 45 minut🌼🌼
🌼🌼o godzinie 17:00 zapraszam trochę starsze dzieci – od 1,5 roku do skończenia 4 lat
Samodzielnie zrobimy masę plastyczną z kwiatami. Popracujemy paluszkami (motoryka mała) i rękoma. Dołożymy kolejne cegiełki do pewności siebie, poczucia sprawczości, koncentracji i kreatywność. Masę można zabrać po zajęciach do domu.
Zajęcia potrwają 45 minut🌼🌼
🌼🌼 o godzinie 18:00 zapraszam starszaki w wieku od 4 lat wzwyż
Na tych zajęciach poznamy najpopularniejsze gatunki kwiatów kwitnące w sierpniu, dowiemy się, że niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem i dlaczego tak jest, jakie są zasady tworzenia zielnika oraz zaczniemy go tworzyć
Pogłębimy wiedzę ekologiczną, wzmocnimy pozytywną postawę społeczną, poczucie sprawczości, koncentrację, cierpliwość, dokładność, opiekuńczość. Zielniki oczywiście można zabrać do domu.
Zajęcia potrwają godzinę 🌼🌼
Koszt: 25 zł
Obowiązują zapisy: wiadomość prywatna (Facebook lub Instagram) lub SMS (791845978) o treści: data, godzina, imię i wiek dziecka

Gry plenerowe na Ratajach

Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-15 lat. W programie gry plenerowe: Molkky, King of the Hill, Worki do skakania, Rzuty obręczami i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach poprzez messenger.
Dzieci uczestniczą w zajęciach pod opieką rodziców.

 

Kino kawiarnia i spacer… przechadzki po ul. Św. Marcin

Godz. 13:00 zbiórka na Placu Adama Mickiewicza
Czas trwania wycieczki: około 3 godzin.
UDZIAŁ W PRZECHADZKACH JEST BEZPŁATNY!
Wycieczki poprowadzi Pani Karolina Dąbrowska – Wiśniewska licencjonowany przewodnik miejski
Trasa przechadzki:
Krótka opowieść przewodnika na temat historii dzielnicy oraz realizowanego na ulicy Święty Marcin Miejskiego Programu Rewitalizacji. Plac Adama Mickiewicza wraz z omówieniem otaczających go zabytków zwiedzanie Teatru Animacji i jego zakamarków. Spacer dalej ul. Święty Marcin i poznawanie jego historii oraz ciekawych miejsc.
Na zakończenie: pokaz filmu dotyczący dzielnicy oraz słodki poczęstunek i kawa w lokalnych kawiarniach (Hotel Altus Poznan Old Town, Szef Szaszłyk) Na zakończenie quiz z wiedzy zdobytej podczas spaceru z nagrodami.
Zadanie finansowane z budżetu Miasta Poznania.

Pchli Targ na Plaży Miejskiej w Luboniu

Zapraszamy Was na Pchli Targ, czyli letnie wietrzenie szafy na Plaży Miejskiej już 1️⃣1️⃣.0️⃣7️⃣ oraz 0️⃣8️⃣.0️⃣8️⃣, startujemy zawsze o godz. 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣! 👗👚👖
Początek lata to idealna pora na porządki i zmiany. Bierzcie ciuchy 👗🧥, zabawki 🤖🧸, drobne meble 🪑(jeśli dacie radę przynieść!).
Wpadajcie na plażę – wymienić swoje rzeczy na coś innego 😄.
Plaża jaka jest każdy widzi – dużo piachu i słońca. Wystawiamy się na kocach lub swoich wieszakach.
Jeśli trafimy na letni deszczyk – wytrzymamy pod parasolami, a jeśli trafi nas ulewa – przekładamy wymianę na inny dzień!
Udział jest bezpłatny!
Chcesz wziąć udział? Napisz do nas w wiadomości prywatnej! 📧 – plaża miejska LUBOŃ
—————————————————————————–
REGULAMIN Letniego wietrzenia szafy na Plaży Miejskiej w Luboniu
Organizator: Miasta Luboń, pl. E. Bojanowskiego 2, Luboń
1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Uczestnictwo w imprezie jest nieodpłatne.
3. Wszelkie sprzęty i ubrania przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie.
4. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
5. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
6. Wystawcy muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
7. Za wszelkie powstałe w wyniku działań wystawców zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.
8. Każda osoba biorąca udział w imprezie udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.
9. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
10. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń Organizatora będą proszone o opuszczenie imprezy.
Osoby biorące udział w wydarzeniu akceptują postanowienia regulaminu.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.