PLAN ZAJĘĆ 26.07 – 01.08.2021

PLAN ZAJĘĆ 26.07 – 01.08.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Przejdź Poznański Szlak Legend dla Dzieci i odbierz książkę!

Zapraszamy rodziny z dziećmi na grę miejską w oparciu o poznańskie legendy! Poznajcie króla kruków, krawca z Chwaliszewa, piekarza, który wymyślił najsłynniejsze w mieście rogale i wiele innych postaci. Zobaczcie miejsca, o których opowiadają znane i mniej znane legendy. A po wykonaniu wszystkich zadań i przejściu całego szlaku, odbierzcie książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma poznańskimi legendami napisanymi na nowo przez Małgorzatę Swędrowską i ilustrowanymi przez Joannę Bartosik.

Do zobaczenia na Szlaku!

Informacje praktyczne:

Termin: 15.05.2021 r. – 31.08.2021 r.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat

Czas przejścia szlaku: około 1 godziny

Początek Szlaku: Park Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze)

Koniec Szlaku: plac Wolności (koło Fontanny Wolności)

Gdzie można pobrać folder Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. ul. Wszystkich Świętych 1), Centrum Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60); folder jest też dostępny jako pdf na stronie Szlaku Legend pod linkiem https://www.szlaklegend.pl/folder,122

Gdzie można odebrać książkę po przejściu Szlaku: Brama Poznania (ul. Gdańska 2), Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Wszystkich Świętych 1)

Więcej informacji o Poznańskim Szlaku Legend dla Dzieci: www.szlaklegend.pl

„Teatr rozwija, bawi i uczy” – warsztaty dla młodzieży 11-15 lat

Zapraszamy młodzież na zajęcia teatralne! 🤩
Dwa terminy do wyboru 📅
👉 26-30 lipca
👉 9-13 sierpnia
grupy 8-10 osób
koszt: 450zł za 5️⃣ dni intensywnych warsztatów!
Zajęcia są zarówno dla tych, którzy marzą o aktorskiej karierze 🎭, jak i dla wszystkich, którzy chcą się twórczo rozwijać i dobrze bawić w rodzinnej atmosferze. 💃
Zajęcia teatralne oprócz różnych umiejętności związanych z występowaniem przed innymi, rozwijają kreatywność 💡, uczą radzenia sobie ze stresem ⚡ i rozwiązywania problemów 🧠, dają poczucie przynależności i akceptacji. 🤗🤗
Zajęcia składają się z rozgrzewki i części technicznej, gdzie ćwiczymy głos, wymowę, ruch, koordynację, umiejętność improwizacji, wyrażanie emocji 💃, oraz z części twórczej, gdzie tworzymy sceny, etiudy, pracujemy nad tekstami i piosenkami. 🎙
Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat.

Dni Otwarte w Maluszkowie

Dni Otwarte w Maluszkowie!
Kto ciekawy na własne oczy (i inne zmysły też) przekonać się, czym jest Maluszkowo, niech przybywa 🙂
Zapraszamy serdecznie wszystkie Maluszki z rodzicami do nowego miejsca w Poznaniu na bezpłatne zajęcia pokazowe! Ze względu na pandemię i chęć ograniczenia liczby osób niezbędne zapisy na konkretne wydarzenie według programu:
12.00 Joga dla dzieci
12.30 Joga dla dzieci
13.00 Grupa Zabawowa
14.00 Playdates
15.00 Czas Wolny
16.00 Czas Wolny
Zapraszamy do poznania miejsca i ludzi tworzących Maluszkowo 🙂 Czekamy z uśmiechem i chęcią poznania Was!
Poza prowadzącymi (Moniką i Martą), od 16.00 we wtorek i środę będą nam towarzyszyły Agnieszka i Martyna, organizujące TUS (Trening Umiejętności Społecznych).
Zapisy drogą mailową: kontakt@maluszkowo-poznan.pl
Open Days in Maluszkowo!
Come and check out a new place for little children in Poznań. You are welcome to visit us and take part in chosen activities for free! Please sign up if you wish to join our events:
12.00 Yoga for kids
12.30 Yoga for kids
1 p.m. Polish Playdates
2 p.m. Playdates in English
3 p.m. Free Time
4 p.m. Free Time
Come and meet the new place and people who are creating it 🙂 We are waiting for you!
To sign up please write an email: kontakt@maluszkowo-poznan.pl

Dźwięki wokół Cybiny

Data zakończenia
31.10.2021
Gdzie?
Galeria Śluza
ul. Dziekańska 2

W te wakacje zapraszamy do Galerii Śluza na wyjątkowe spotkanie z dźwiękami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych odbiorców i ich rodziców i opiekunów.

Wystawa Dźwięki wokół Cybiny pozwoli nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie będziemy go natomiast słuchać!

Wiecie, że otaczające nas odgłosy tworzą całe pejzaże dźwiękowe? Są one inne dla każdego miejsca. Na wystawie  dowiemy się, jaki jest pejzaż dźwiękowy doliny Cybiny. Posłuchamy wspólnie nagrań uchwyconych nad rzeką oraz na pobliskim Ostrowie Tumskim i Śródce.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dźwięki są elementem naszego dziedzictwa? Czy są ważne i należy je chronić, aby można je było usłyszeć także w przyszłości? Zastanowimy się też, które dźwięki psują pejzaż tego miejsca.

A na sam koniec każdy będzie mógł  poczuć się jak kompozytor i stworzyć utwór, w którym instrumentami będą odgłosy miasta!

 

Koncepcja wystawy oraz teksty: Zuzanna Skibińska, Olga Tarczyńska-Polus, Anna Pikuła

Konsultacja merytoryczna: Eryk Kozłowski

Nagrania dźwiękowe: Eryk Kozłowski, Zuzanna Skibińska

Projekt graficzny i aranżacja: Pola Augustynowicz

Nagrania lektorskie: Iwona Pluta, Jan Jaszczak

Produkcja filmu: Jan Jaszczak, Marika Kielar, Dorota Piwowarczyk, Zuzanna Skibińska

Zdjęcia: Łukasz Gdak

Tłumaczenie na język angielski: Dorota Piwowarczyk

Koordynacja: Anna Pikuła, Olga Tarczyńska-Polus

Produkcja: Poznańskie Centrum Dziedzictwa

 

Na wystawie prezentowany jest stół multimedialny Fonomapa, który powstał w ramach  20. Biennale Sztuki dla Dziecka organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autorami projektu są Szymon Kaliski i Patryk Lichota.

Galeria Lalek w Teatrze Animacji

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lalek w naszym Teatrze! Możecie w niej zobaczyć lalki autorstwa między innymi Leokadii Serafinowicz, Ewy Strebejko, Jadwigii Mydlarskiej-Kowal, Joanny Braun, Jana Berdyszaka, Bohdana Cieślaka, Dariusza Panasa czy Adama Kiliana. Spotkacie tu różne rodzaje lalek: kukłę, jawajkę, pacynkę, lalkę mapetową, marionetkę klasyczną i sycylijską, a także lalkę cieniową czy portatywną.
Zapraszamy codziennie od 10.00-18.00, wstęp 5 zł, w cenie wstępu program z opisem wszystkich lalek. Programy dostępne są w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.
Wejście do Galerii przez Recepcję Teatru – wejście C od Ogrodu Zamkowego.
Z A P R A S Z A M Y!

English Summer

Spędź lato z językiem angielskim!
Zabawa i zajęcia dla:
– dzieci w wieku 10-12 lat w czwartki o godz. 12:00 od 8 lipca do 12 sierpnia (45 min);
– dzieci w wieku 4-5 lat w poniedziałki o 15:30 od 12 lipca do 16 sierpnia (30 min).
Prowadząca: Patrycja Osoka
Udział darmowy.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Dom Sąsiedzki, ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej)
Inicjatywa oddolna Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera #działamyrazem

Bezpłatne zajęcia fitness na Plaży Miejskiej

Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach fitness, które już dobrze wszyscy znacie! 🏋
👉Poniedziałki godz. 19.00 – Zumba💃
👉Wtorki godz. 19.00 – Body Workout 🏃
👉Soboty godz. 9.00 – Joga 🌿

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

 

WTOREK

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI „Pszczółka Maja” – spektakl Teatru Fabryka Kultury dla widzów od 6 lat

Miejsce Dziedziniec Zamkowy CK Zamek (Sala Wielka w przypadku złej pogody)
Godzina g. 11
Data 27.07.2021
Cena 15.00 zł

Bilet dla każdej osoby posiadającej Kartę Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina): 10 zł

„Pszczółka Maja” to bajka o bohaterstwie, wewnętrznej sile i odwadze oraz różnorodności, jaką niesie ze sobą świat. Znajdziemy się na pięknej, zielonej polanie. Zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadzi nas w atmosferę, którą będzie żyła polana od samego rana.

Otóż tego dnia ma się narodzić Pszczółka Maja, a także Gucio. Rozpoczną się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch Pszczółek. Pani Kwiatkowa przygotuje ciasto zrobione z kwiatów, a Konik Polny zabierze się za pranie, które nie będzie prostą czynnością do wykonania. W jego pralce znajdzie się niemal wszystko – zegarek, najdłuższa skarpeta na świecie, czajnik, widelec, a nawet – nieco przybrudzone – własne serce!

Zobaczymy też potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami. W końcu oczekiwane Pszczółki przyjdą na świat. Wraz z nimi będziemy dowiadywać się o tajemnicach skrywanych przez polanę. Poznamy jej mieszkańców. Dowiemy się, czego nie lubią kwiaty i jak śpiewają Motyle. Nauczymy się także, jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna, kolorowa i pragnie, by ją szanowano.

reżyseria: Anna Leśniak
scenografia i kostiumy: Teatr Strefa Kultury
muzyka: Mateusz Trembaczowski
występują: Anna Leśniak, Anna Stępień, Tomasz Madej

Spektakl polecamy również dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Spotkanie z Domem Bajek – czytando nr 5 PLENEROWE

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Ze względu na obecność koleżki o imieniu Covid-19 warsztaty odbywają się na specjalnych zasadach, w plenerze.
Tym razem interesują nas ŻYWIOŁY rozumiane bardzo różnorodnie. Latem szczególnie przyglądamy się WODZIE. Pierwsze wodne spotkanie będzie zapoznaniem z kroplą i piękną książką „Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej z ilustracjami Bohdana Butenki 🙂
Przygody kropli wody, Maria Terlikowska, wyd. Muza 2015 (wznowienie)
KIEDY? Wtorek, 27 lipca, 17.00-18.30
GDZIE? Ogród Łazarz, między blokami za Klubem Krąg
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości mailowej.
Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.
Projekt „Dom Bajek – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera

Twórcze warsztaty dla dzieci z Narysuj mi piosenkę

TWÓRCZE WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT
Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci w wieku szkolnym na
2 godzinne wakacyjne warsztaty twórcze, na których do wybranych piosenek „Narysuj mi piosenkę”:
– warsztat 1: namalujemy piosenkę na torbach na zakupy lub poszewkach na poduszki – 27.07 g.11:30-13:30
– warsztat 2: ozdobimy szklanki (może z nich powstać mały wazonik) – 27.07 g.14:00-16:00
– warsztat 3: narysujemy na materiałowych workach (na drobiazgi) – 29.07 g.11:30-13:30
– warsztat 4: namalujemy piosenkę na plakatach o formacie A2 – 29.07 g.14:00-16:00
Na każdych warsztatach wstęp do kaligrafowania, nauczymy się ładnie napisać swoje imię i podpiszemy nasze dzieła. https://www.instagram.com/kasilitery/
Każdy warsztat to 2 godziny twórczej aktywności, w każdym wykonamy różne prace. Zachęcamy do zapisów na więcej niż jeden.
Zapraszamy 27 i 29 lipca w godzinach 11:30-13:30 i po przerwie 14:00-16:00.
Przy sali znajduje się mały ogródek, w którym odpoczniemy w czasie przerwy.
Pytania i zapisy prosimy kierować na adres mailowy:
narysujmipiosenke@gmail.com
(imię i nazwisko dziecka, wiek)
Cena każdego warsztatu to: 45zł (przy zapisie na dwa wydarzenia i więcej 40zł jedno)
W cenie warsztatów wszystkie materiały i woda do picia.
(płatność – zakup biletu poprzez sklep, szczegóły w mailu)
Warsztaty poprowadzą:
Izabela Blum-Malinowska i Katarzyna Tabin (https://narysujmipiosenke.pl/pl/i/Nasz-zespol/13)
UWAGA! WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ DOPIERO PRZY ZEBRANIU GRUPY 10 os
https://narysujmipiosenke.pl/pl/c/Warsztaty/34

Seans kinowy dla dzieci

Bezpłatny seans dla dzieci 🙂
Dwóch braci próbuje sprowadzić na ziemię drugą połowę ciała swojego ojca, gdyż nieudane czary powodują, że pojawia się tylko od pasa w dół.

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas post-pandemicznego przygnębienia.
Siedzenie w domu dało się we znaki nam wszystkim, dlatego zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

Treningi piłkarskie ze Szkoła Futbolu Luboń w Factory

Dołącz do gry, wpadnij na bezpłatny trening ze Szkołą Futbolu Luboń i postaw pierwsze piłkarskie kroki. ⚽
Zapraszamy dzieci w każdym wieku! Nie obowiązują zapisy, ale kliknij udział w wydarzeniu i zabierz ze sobą znajomych!
Terminy:
13.07 – godzina 18:30 – 19:30
20.07 – godzina 18:30 – 19:30
27.07 – godzina 18:30 – 19:30
03.08 – godzina 18:30 – 19:30

Lato w parku: Joga i treningi z Harder

Stary Browar i butikowy klub fitness Harder zapraszają na sportowe ☀️ Lato w Parku!
Ruszamy z cyklem otwartych treningów pod chmurką!
🧘‍♀️🧘‍♂️ WTORKI, godz. 18:00 – otwarte sesje JOGI/ start: 1 czerwca
🏋️‍♀️🏋️‍♂️CZWARTKI, godz. 18:00 – BOOTCAMP – TRENING INTERWAŁOWY / start: 3 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
🤸🏿 🤸🏿‍♂️SOBOTY, godz. 10:30 – BOOTCAMP- TRENING FUNKCJONALNY / start: 5 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
WSTĘP WOLNY
Po tygodniach ćwiczeń przed ekranem komputera nie ma większej radości niż trening pod okiem profesjonalnych trenerek i trenerów, a do tego na świeżym powietrzu!
Wybierzcie ulubioną formę aktywności – relaksującą i rozciągającą jogę🧘‍♀️ ogólnorozwojowy trening siłowy🏋️‍♂️ lub trening funkcjonalny wzmacniający sylwetkę – dołączcie do energicznej ekipy Harder na otwartych treningach w Parku Starego Browaru!
Duża przestrzeń pozwoli Wam zachować bezpieczny dystans w czasie ćwiczeń!
Prosimy o przyjście w wygodnym stroju do ćwiczeń oraz o przyniesienie swojej maty na sesje jogi.
W przypadku niepogody zajęcia zostają odwołane.

Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Gorące dni trwają. Zapewniam Was jednak, że grube mury CK Zamek wytrwale i skutecznie trzymają chłód, dzięki czemu zabawa malarska odbywa się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale też w przyjemnych warunkach „lokalowych”.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).
Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

ŚRODA

Tak przygotowywałyśmy się wczoraj do dnia dzisiejszego i jutrzejszego. Zapraszamy do Kolektywu Kąpielisko na plecenie wienców w ramach IV hawajskich spotkań na Łazarzu.
28.07 i 29.07 godz. 17:00.
W razie deszczu proszę o kontakt (tel. 604 417 795) by dowiedzieć się czy zostajemy w Kolektywie czy idziemy do Pireusa.
Preferowane zabranie ze sobą koca lub karimaty do siedzenia.
#MCIL Łzazanka
#CIM Horyzonty
#Miasto Poznań

LETNIA STREFA ZABAWY „Tańce wywijańce” − warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 28.07.2021
Cena 15.00 zł

Jaki może być taniec? Wesoły, spokojny, szalony… Na zajęciach dzieci poznają etiudy taneczne do muzyki klasycznej, jak i współczesnej. Spróbują pokazać w tańcu różne emocje.

prowadzenie: Anna Bogusławska

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Spotkanie z Domem Bajek – czytando nr 6 PLENEROWE

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Ze względu na obecność koleżki o imieniu Covid-19 warsztaty odbywają się na specjalnych zasadach, w plenerze.
Tym razem interesują nas ŻYWIOŁY rozumiane bardzo różnorodnie. Latem szczególnie przyglądamy się WODZIE. Drugie wodne spotkanie będzie do spojrzenia w głąb oceanu oraz zapoznania się z pewnym wielorybem z książki „Wieloryb, który chciał więcej ” Rachel Bright z ilustracjami Jima Fielda 🙂
Wieloryb, który chciał więcej, Rachel Bright, wyd. Zielona Sowa, 2021
KIEDY? Środa, 28 lipca, 17.00-18.30
GDZIE? Ogród Łazarz, między blokami za Klubem Krąg
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości mailowej.
Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.
Projekt „Dom Bajek – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera

Rysunek dla niewtajemniczonych – warsztaty plastyczne

Środowe wieczorki z ołówkiem, tuszem i węglem.
Podczas czterech 1,5 godzinnych warsztatów uczestnicy będą mogli poznać podstawy warsztatu rysunkowego.
Czego się nauczysz?
– poznasz właściwości różnych materiałów rysunkowych,
dowiesz się, jak przekładać wiedzę o proporcjach ludzkiego ciała na – poprawne modelowanie ludzkich sylwetek,
nauczysz się mierzenia proporcji i przekładania przedmiotów trójwymiarowych na płaską kartkę,
– popracujesz nad ręką i okiem.
Termin
7, 14,21 i 28 w godzinach od 19.00 do 20.30.
Miejsce
Warsztaty będą miały formę stacjonarną i zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu.
Prowadzący warsztaty
Sylwia Korczak – plastyk, historyk sztuki i członek zespołu Fundacji Odzyskani. Pracuje w Muzeum Pałacu w Rogalinie gdzie na co dzień oprowadza i prowadzi zajęcia edukacyjne i plastyczne.
Koszty uczestnictwa
Udział w warsztatach za tzw. walutę łącznikową w postaci opakowania papieru toaletowego (może być też jedna rolka 😉
W grę wchodzi też ryza papieru A4 😃
Zapisy
Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 14-24 lat.
Zapisy zbierane są przez formularz: https://forms.gle/axJd8YC7uURaCZM26
do 30 czerwca. W temacie wiadomości proszę wpisać Rysunek_imię i nazwisko. Zapisując się na warsztaty, zapisujemy się na cały cykl składający się z czterech spotkań.
Koronazasady
Warsztaty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeniesienia zajęć na inny termin.

TRENINGI NAD WARTĄ

Zapraszamy na cykl otwartych treningów sportowych nad Wartą – miejsce spotkań amfiteatr w Starym Korycie Warty.
Są to treningi dla każdego. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania i wiek. Zawiera w sobie elementy kalisteniki, jogi, gimnastyki sportowej i treningu funkcjonalnego.
Poprowadzą go reprezentujący grupę Street Workout Poznań trenerzy z wieloletnim stażem. Na zajęciach zapewniamy dużo wysiłku, ciekawych ćwiczeń i śmiechu, więc przygotuj mate, bidon i przybywaj!
Co tydzień w środę przez dwa miesiące już od 23. czerwca. Start o 18:00!!!

GIVEBOX SĄSIEDZKI

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJna Sołaczu. Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, art. szkolne, przybory plastyczne, itp. Można też oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy i wydajemy różnego rodzaju rzeczy i sprzęty – nowe lub używane. Artykuły pozostawiane w Giveboxie muszą znajdować się co najmniej w dobrym stanie. Wewnątrz może znajdować się tylko jedna osoba (poza pracownikiem obsługi). Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu. Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00. Obecnie testujemy nasz pomysł na Givebox. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wam się podoba ta idea i co chcielibyście zmienić lub udoskonalić. Piszcie i odwiedzajcie nas w Givebox’ie garażowym przy ul. Śpiewaków 20 w Poznaniu! Nasz sąsiedzki Givebox został powołany do istnienia w grudniu 2020 r. w ramach projektu „CIL Sołacz” finansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Pracownia Artystyczna dla dzieci

Chcecie rozwijać pasje? Szlifować warsztat? Zapraszamy Was na spotkania z rysunkiem i malarstwem w ramach Pracowni Artystycznej Domu Sąsiedzkiego. W pracowni chcemy dzielić się sztuką. Tym co nas inspiruje, cieszy, porusza i daje spokój.
Dla kogo? Dzieci w wieku 9-14 lat
Kiedy? 1 lipca, 8 lipca, 15 lipca, 22 lipca, 29 lipca, 5 sierpnia.
O której? 16:00
Gdzie? Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Udział darmowy!
Na spotkania obowiązują zapisy:
Ula tel. 696039520 lub biuro@zielonagrupa.pl
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzki Dom z Ogrodem.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Weekend w Koszarach | Teatr Kamishibai dla dzieci, film o jodze, warsztaty z dziergania i haftowania

Cześć!
🎉Zapraszamy na kolejny wspólny weekend w 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗮𝗿𝗮𝗰𝗵 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆!
🎊Spotkajmy się na terenie dawnych koszar wojskowych przy 📍 𝐮𝐥. 𝐌𝐚𝐭𝐞𝐣𝐤𝐢 𝟔𝟐 (wejście od strony Biedronki), gdzie czekają gry i zabawy dla dzieci, strefa relaksu z hamakami i leżakami oraz kino plenerowe, spektakl teatralny i warsztaty.
✨ 𝐖𝐒𝐓𝐄̨𝐏 𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘! ✨
Zainteresowani?
👉Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy:
𝟮𝟵 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔, 𝗖𝗭𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞
👧 18:00-00:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
18:00-00:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
🎬 22:00 𝗞𝗶𝗻𝗼 𝗽𝗹𝗲𝗻𝗲𝗿𝗼𝘄𝗲: 𝗣𝗼𝘄𝗶𝘁𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘀ł𝗼𝗻́𝗰𝗮 (𝟮𝟬𝟭𝟵), reż. Stéphane Haskell, 1 godz. 25 min.
𝟯𝟬 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔, 𝗣𝗜𝗔̨𝗧𝗘𝗞
👧 16:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
🌳 16:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
𝟯𝟭 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔, 𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔
👧 12:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
🎭👧 13:00 𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿 𝗸𝗮𝗺𝗶𝘀𝗵𝗶𝗯𝗮𝗶 – spektakl dla rodzin z dziećmi z animacjami / Stowarzyszenie Zielona Grupa
𝟭 𝗦𝗜𝗘𝗥𝗣𝗡𝗜𝗔, 𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗔
👧 12:00-20:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
🌳 12:00-20:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
🧶 12:00 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗿𝗴𝗮𝗺𝘆! Wspólne posiedzenie z szydełkiem i włóczką – dziergamy ozdoby
🧵 14:00-17:00 𝗪𝗔𝗥𝗦𝗭𝗧𝗔𝗧𝗬 𝗛𝗔𝗙𝗧𝗨 z Haftobazgrami | obowiązują zapisy | zgłoszenia prosimy wysyłać na info@koszarykultury.pl
🌟 15:00 𝗛𝗮𝘄𝗮𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗻𝗮 Ł𝗮𝘇𝗮𝗿𝘇𝘂 / organizator: Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
🌟 𝐙𝐀𝐏𝐑𝐀𝐒𝐙𝐀𝐌𝐘! 🌟
___________________________________________________________________________
🪴 𝐎 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐀𝐑𝐀𝐂𝐇 𝐊𝐔𝐋𝐓𝐔𝐑𝐘:
Tymczasowa strefa twórczego fermentu z ofertą skierowaną do osób szukających w mieście atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych i działań przyrodniczych. W przyszłości powstanie tu nowa dzielnica wielofunkcyjna, jednak zanim to się stanie, przeprowadzimy proces „recyclingu miejsca”, zainicjowany przez deweloperów Revive i BPI Real Estate Poland oraz we współpracy z Ferment Kolektiv
**************************************************************************
𝐏𝐨𝐦𝐲𝐬ł𝐨𝐝𝐚𝐰𝐜𝐲:
𝐑𝐞𝐯𝐢𝐯𝐞
Revive jest indywidualistą wśród projektów deweloperskich dzięki swojej unikalnej wizji. Firma została założona w 2009 roku przez Nicolasa Bearelle i Piet Colruyt. Przyświecała im silna ambicja inwestowania w zrównoważoną przebudowę opuszczonych i często zdegradowanych ekologicznie terenów przemysłowych w celu stworzenia wartości dodanej zarówno dla środowiska, jak i dla społeczeństwa. Firma Revive zawsze szuka równowagi między społeczną, ekologiczną i ekonomiczną wartością dodaną.
𝐁𝐏𝐈 𝐑𝐞𝐚𝐥 𝐄𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐧𝐝
BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.
𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫
𝐅𝐞𝐫𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐢𝐯
Ferment Kolektiv to rodzinna poznańska firma z siedzibą na poznańskim Łazarzu założona przez Paulinę, Radka i Mateusza Tomasików. Specjalizujemy się w projektach marketingowych, reklamowych i edukacyjnych z wykorzystaniem sztuki filmowej, realizujemy kilkaset pokazów kina plenerowego i samochodowego rocznie, prowadzimy własne kina lokalne i realizujemy eventy. Tworzymy zespół o wszechstronnych kompetencjach: techniczno-operacyjnych, marketingowych, sprzedażowych, humanistycznych – dzięki temu od 2007 roku z powodzeniem realizujemy od A do Z nawet najbardziej złożone projekty. Wierzymy, że kino zmienia życie na dobre.

Koncert – Wujek Ogórek – Estrada Poznańska

Poznaniu drogi, kolejny koncert przed nami w ramach Lato z Estradą. Tym razem na Piątkowie w Parku Bolesława Chrobrego. Godzina 17:00. Do zobaczenia 🤗😉🥳

Gordonki – zajęcia muzyczne + angielski

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Gordonki – muzyczne zajęcia dla niemowląt i dzieci do lat 3.
Zajęcia w nowej odsłonie – połączone z językiem angielskim. Będą zabawy z rytmem, różne doznania słuchowe i dotykowe, melodie w różnych tonacjach, piosenki po angielsku, zabawa w płynnym ruchu.
Zajęcia prowadzi wykwalifikowany muzyk z uprawnieniami do prowadzania zajęć wg teorii prof. Gordona.

Letnie zajęcia językowe w Klubie Krąg


Zapraszamy na bezpłatne wakacyjne lekcje języków obcych w Klubie Krąg we wtorki od 17 czerwca do 29 lipca 2021 roku.
CZWARTKI
18:00 język angielski dla początkujących
Obowiązują zapisy na te zajęcia poprzez maila: kontakt@cimhoryzonty.org
Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, spotkania odbędą się w bezpiecznych warunkach sanitarnych w dużych salach Klubu Krag z zachowaniem bezpiecznej odległości od siebie, każdy uczestnik i każda uczestniczka będzie zobowiązany/a do podpisania oświadczenia z którym będzie można się zapoznać w e-mailu odpowiadającym na zgłoszenie.
Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty we współpracy z Klub Krąg zapraszają na bezpłatne zajęcia językowe od podstaw dla dorosłych.
Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Poznania w ramach programu Centrum Inicjatyw Lokalnych
Docelowo grupy będą liczyły ok 10 osób.
Zajęcia będą prowadzone w ramach projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i MCIL Łazanka

Plan na lato! – Danimatoring

 

 

 

PIĄTEK

Noc w Palmiarni- lipiec 2021

30 lipca zapraszamy na drugą w tym roku Noc w Palmiarni!
W wakacyjny lipcowy wieczór zapraszamy na nocne zwiedzanie kolekcji Palmiarni Poznańskiej i odkrywanie ciekawostek na specjalnie przygotowanych ścieżkach zwiedzania.
Lipcową noc uświetni równieże eksperymentalny site-specific performens „ElementalLUV. Juxtaposition”, stworzony
z myślą o nocy w Palmiarni. Pomysłodawca- Matilda Marina, reżyserka z Kijowa, zrealizowała go we współpracy z poznańskimi performerami- Sylwią Marciniuk, Darią Nowak, Anielą Kokosza oraz muzykiem Marcinem Baranem.
Kolejne części performansu rozpoczną się o godzinach 20:30; 21:10; 21:50; 22:30
w Pawilonie III, prezentującym roślinność klimatu umiarkowanego. Każda część potrwa około 20 minut.
Nocne zwiedzanie rozpocznie się o godz. 20:00 i potrwa do 02:00 w nocy.
Kasa czynna będzie do godz. 01:30.
Od godz. 22:00 otwarta będzie brama do Parku Wilsona tylko od ulicy Matejki.
Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:
8 zł- ulgowy
12 zł- normalny
https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie#cennik
Na terenie całej Palmiarni obowiązkowo należy zakrywać usta i nos, a przed wejściem zdezynfekować ręce.
Limit odwiedzających to 265 osób.

Kulturalne Lato na Gołębiej

Bajki sprzed lat warsztaty dla dzieci

Dzięki przedwojennej książce pełnej niezwykłych historii, poznamy niezwykłe baśnie. Przy okazji poznamy odrobinę gwary i damy upust twórczej kreatywności na warsztatach plastycznych.
Piątki godz. 17:00
16 lipca O bogatym księciu i biednym pastuszku
23 lipca Jak powstała czerwona róża
30 lipca Karzełek Złotoprządek
Udział darmowy.
Warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 5+.
Prowadząca: Magdalena Bobrowska.
Dom Sąsiedzki, ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Inicjatywa oddolna.
Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera
#działamyrazem

Nocowanka – Fikołki

Nocowanka 🌓 w Fikołkach to czas relaksu i świetnej zabawy dla dzieci a dla rodziców noc dla siebie❗️ Wspólnie stworzymy najbardziej kolorowy ze snów, który na długo pozostanie w pamięci 😍 Weź do plecaka 🎒 ulubionego pluszaka 🧸 spakuj piżamę 👕 szczoteczkę 🪥 i pastę do zębów 🦷 i widzimy się na nocowance w Fikołkach❗️
Kiedy❓
🗓 Startujemy 30.07 o godzinie ➡️ 19.00
🗓 Kończymy 31.07 o godzinie ➡️ 10.00
Rezerwacja miejsc 👇🏻
https://bit.ly/nocowanka_fikolki2021 lub ☎️ 500200200 lub fikolki@fikolki.pl
Co będziemy robić❓
👕👚 Pidżama party i bitwa na poduszki – obowiązkowy element każdej nocowanki.
🔦 Eksploracja Fikołków tylko przy świetle latarek – podchody w nowym wydaniu.
👩🏻‍🍳 Warsztaty kulinarne – wspólne przygotowanie kolacji.
„Straszne” opowieści na dobranoc.
🏰 Zbudujemy własną bazę, w której będziemy spać.
Dużo dobrej zabawy i śmiechu gwarantowane❗️
Co ponadto❓
🔹Rozgrzewka na dobry dzień – wspólna gimnastyka.
🔹Zabawa z chustą klanza.
🔹Gry i zabawy.
🔹Projektowanie kubków na wspólne śniadanie.
🔹Projektowanie podkładek śniadaniowych.
🔹Chill & fun – czas na odrobinę lenistwa.
Co jeszcze musicie wiedzieć❓
🔸Start o godz. 19:00 w piątek 30.07
🔸Koniec o godzinie 10.00 w sobotę 31.07
🔸Dedykowana dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat
🔸W cenie oferujemy pełne wyżywienie
🔸Opiekę profesjonalnych wychowawców kolonijnych
🔸Ubezpieczenie NNW
UWAGA 🟢 Nie zapomnij zabrać ze sobą 👇🏻
1️⃣ karimaty 2️⃣ śpiworu lub koca 3️⃣ szczoteczki i pasty do zębów 4️⃣ ulubionego pluszaka | piżamy
Warsztaty sensoplastyczne😊
Dziś zagościli u nas Mali artyści, którzy tworzyli:
✔️czapki z kolorowej kaszy,
✔️malowali jadalnymi farbami po rozłożonej folii- pędzlem, rączkami, a czasami stopami,
✔️tworzyli kolorowe pejzaże na tacach z mlekiem,
✔️formowali babki i robili pyszne lody z kolorowej kaszy,
✔️poszukiwali w masach ukrytych skarbów.
❗Sensoryczne warsztaty, to czas oswajania z dźwiękami, smakami, zapachami, kolorami, fakturami, konsystencjami, ale też z innymi dziećmi i nowym miejscem. Każda aktywność jest ważna, a dla niektórych dzieci dotknięcie masy plastycznej jest wyzwaniem, które nie zawsze od razu zakończone jest sukcesem. Nie zawsze dziecko jest gotowe, aby dotykać mas na pierwszym spotkaniu i to też jest cenne, że obserwowało i poznawało z daleka nowe rzeczy. Miało okazję i przestrzeń do zapoznania się z czymś nowym i mogło dokonać wyboru. Czasami coś wywołuje lęk, warto przytulić wówczas dziecko, usiąść na wprost i nazwać emocje, które obserwujemy np.: „widzę, że jest dla Ciebie za głośno, może usiądziemy troszkę dalej?”, widzę, że nie chcesz dotykać tej masy, może użyjemy łopatki?”, “widzę, że jest to dla Ciebie trudne, może spróbujemy razem?“,” widzę, że nie chcesz dotykać tej masy, może na początek spróbujemy ją powąchać?” 🍀Jakie są Wasze sposoby na radzenie sobie w takich sytuacjach?#sensoplastyka #niemowlęta #dzieci #zabawa #wspólnyczas #sensoryka #stymulacjadotyku #stymulacjasłuchu #oswajamy #wybiórczośćpokarmowa #podwrażliwość #gighneedbabies #sensoryplay #pomysłynazmysły #pomyslynazmysly #Skórzewo
Warsztaty sensoryczne dla dzieci od 6 do 36 miesiąca, terminy w lipcu:
30.07 godz. 12.45
ZAPISY 723 470 919
ZAPRASZAMY

 

 

SOBOTA

 

LABORATORIA TWÓRCZE I tańczyMY na Taczaka! I Warsztaty Całociało! dla dzieci

W ramach Laboratoriów Twórczych: tańczyMY na Taczaka! – cyklu letnich warsztatów, będących wakacyjną podróżą przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem, przygotowaliśmy osobną propozycję dla najmłodszych.
Są to warsztaty Całociało!, które poprowadzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer – Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, tworzące kolektyw Kolekttacz, który w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.
Pomysłodawczynie warsztatu zapraszają do swobodnego bycia „tu i teraz” – do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji i skojarzeń.
W trakcie warsztatu CałoCiało! pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie jakie są.
Ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym możemy lepiej zaznajomić się z naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie.
Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.
Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie.Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia.
Podczas warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie.Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce.
Zajęcia odbędą się według następującego harmonogramu:
31/07/2021
10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)
12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)
01/08/2021
10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat
12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)
Zajęcia odbędą się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.
Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl.
Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów.
Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.
KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Do tej pory, zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz”, stworzyły spektakl „Frajda, Granda, Bzik” (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt „Teatr Społeczny – strategie przetrwania” w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach „Kultury Dystansu” na poznańskim Łazarzu i półkolonie artystyczne Lato w Teatrze 2021 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca. Współpracują z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską.

Weekend z TuLasami

Jeżeli jeszcze nie macie planów na najbliższy weekend zapraszamy na przygodę z TuLasami.
Na zewnątrz czeka na Twoją Pociechę ogromny świat. Świat przyrody, który chcemy pokazać Twojemu Dziecku w kreatywny i ciekawy sposób 😉.
🌳Szczegółowe informacje:
Co? Leśne warsztaty, gra terenowa i nie tylko.
🌳Gdzie? Poznań, Lasek Marceliński.
Punkt orientacyjny- między górką saneczkową, a placem zabaw.
🌳Podczas warsztatów dziecko jest w obecności rodzica.
🌳W razie deszczu ubieramy kaloszki. Żadna pogoda nam nie straszna!
Prowadzące: Asia i Magda 🌳
🍀🍀🍀 SOBOTA 31.07 🍀🍀🍀
🌈 Godzina 10.00
Zapraszamy wszystkich chcących trochę poćwiczyć w przyrodzie z
@Yogalena na macie, nauczycielka jogi
My ze swojej strony pomożemy w opiece nad Twoimi pociechami. Będziemy szukać skarbów w przyrodzie i poprzez swobodną zabawę poznawać otaczający nas świat.
🍀WIEK: 1,5+
🍀KOSZT ZABAWY: 5zł
🌈 Godzina 11.00
“Tęczowe kompozycje”
Jak powstaje tęcza? Ile ma kolorów ? I czemu widzimy ją tak rzadko na niebie? Te i inne ciekawostki na pewno poznacie podczas wspólnej zabawy 😉. Będziemy się bawić, poznawać świat przyrody i stworzymy wyjątkowe pudełka do łapania barw z natury 😉.
🍀WIEK: od 4.r.ż.
🍀KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🍀ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest zabawa na naszej tulasowej polanie – swobodna zabawa.
🌈 Godzina 15.00
„Kolorowy leśny zagajnik”
Tym razem nasz tulasowy leśny zagajnik zamieni się w tęczową krainę, a co za tym idzie będzie kolorowo i wesoło! Zapraszamy wszystkie maluchy do sensorycznej zabawy podczas, której pobawimy się kolorami i zanurzymy się w magicznym świecie otaczającej nas przyrody.
🍀WIEK: od 1r.ż.
🍀KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🍀ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀CZAS: Ok. 45 min + przed warsztatami zapraszamy na swobodną zabawę na naszej tulasowej łodzi- wliczone w cenę biletu.
🍀🍀🍀NIEDZIELA 01.08.🍀🍀🍀
🌈 Godzina 10.00
Zapraszamy wszystkich chcących trochę poćwiczyć w przyrodzie z
@Yogalena na macie, nauczycielka jogi
My ze swojej strony pomożemy w opiece nad Twoimi pociechami. Będziemy szukać skarbów w przyrodzie i poprzez swobodną zabawę poznawać otaczający nas świat.
🍀WIEK: 1,5+
🍀KOSZT ZABAWY: 5zł
🌈 Godzina 11.00
“Tęczowe instrumenty”
Tym razem nie tylko poznamy świat przyrody, ale także trochę poeksperymentujemy z kolorami tęczy. Będzie naukowo i oczywiście kreatywnie. Podczas warsztatów stworzymy kolorowe instrumenty i zagramy na nich tulasową piosenkę!
🍀WIEK: od 4.r.ż.
🍀KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀 Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🍀ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest zabawa na naszej tulasowej polanie – swobodna zabawa.
🌈 Godzina 15.00
„Kolorowy leśny zagajnik”
Tulasowy leśny zagajnik po raz kolejny zamieni się w tęczową krainę, a co za tym idzie będzie kolorowo i wesoło! Zapraszamy wszystkie maluchy do sensorycznej zabawy podczas, której pobawimy się kolorami i zanurzymy się w magicznym świecie otaczającej nas przyrody.
🍀WIEK: od 1r.ż.
🍀KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🍀Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🍀ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🍀CZAS: Ok. 45 min + przed warsztatami zapraszamy na swobodną zabawę na naszej tulasowej łodzi- wliczone w cenę biletu.
🍀🍀🍀
W przerwie między organizowanymi warsztatami zapraszamy na kreatywną swobodną zabawę na naszej leśnej polanie – popłyniemy naszą tulasową łodzią gdzie tylko zechcecie 😉.
Dla Małych i Dużych jak zawsze .
🌈 Koszt swobodnej zabawy: 5 zł
Do zobaczenia
Asia i Magda TuLasy

Warsztaty Dźwięki wokół Cybiny

Czy wiecie, jakie dźwięki można usłyszeć nad Cybiną? Szum rzeki, kumkanie żab, szum aut? Zabawmy się wspólnie w tropicieli dźwięków!

Zapraszamy Was na warsztaty towarzyszące wystawie „Dźwięki wokół Cybiny”.
Przemierzymy wspólnie brzegi rzeki, wsłuchamy się w otaczające nas dźwięki, a potem nagramy ja za pomocą profesjonalnego sprzętu. Wszystkie nasze nagrania trafią na dźwiękową mapę Poznania – Fonomapę. Będzie można ich posłuchać na jednym ze stanowisk na wystawie czasowej oraz u siebie w domu za pośrednictwem strony www.fonomapa.com.

Do zobaczenia w Galerii Śluza!

Warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.
Miejsce spotkania: Galeria Śluza

 

Prowadzący: Patryk Lichota- muzyk, kompozytor, artysta multimedialny, producent muzyczny, kurator, autor projektu „Fonomapa”.

Godziny: 11:00 i 14:00

Czas trwania: 90 minut

Liczba uczestniczek(ków) jest ograniczona. Obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@pcd.poznan.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby biorące udział w wydarzeniu mają obowiązek dostosować się do aktualnych wymogów epidemicznych.

Leśne skrzaty – mini survival

Zapraszamy na mini survival 31 lipca godz. 10.00 do 13.00 dzieci w wieku 4-6 lat.
3 h zajęć dla „Lesnych skrzatów”.
W programie:
➡️ Tory przeszkód,
➡️ Pajecza sieć,
➡️ Ścieżka bosych stóp,
➡️ Przenikanie,
➡️ Zagadki,
➡️ Szukanie skarbów,
➡️ Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Rodzic może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem lub mieć wolne.
Najważniejsze dla nas to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌳🍀🌷💚
Cena 50 zł/dziecko,
10 zł/rodzic.
W cenie 3 h zajęć, ognisko 🔥 z pieczeniem kiełbasek🌭 (bułka, kiełbasa).
Zapraszamy do zapisów pod nr tel.
📞 889759959,
📞 798492969.

Leśne charaktery – mini survival

Survival dla dzieci w wieku 7-10 lat – Leśne charaktery 🙂
Zapraszamy 31 lipca od godz.13. 00 do 16.00 na zajęcia na świeżym powietrzu.
W programie:
👉 tory przeszkód,
👉 szczudła,
👉 kamuflaż,
👉 pajęcza sieć,
👉 przenikanie,
👉 budowa szałasu,
👉 ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Cena 50 zł / dziecko / 3 h zajęć.
Rodzic może uczestniczyć w ognisku – dopłata 10 zł.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy do zapisów pod nr tel. 889759959 lub 798492969.
Najważniejsze to dobra zabawa, ruch i żywy kontakt z przyrodą 🌲💚

Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

Dobre śniadanie, szczególnie to zjedzone z sąsiadami i sąsiadkami przy wspólnym stole, daje nam masę energii. Przyjdź na “Łazarskie śniadania przy wspólnym stole” i zabierz jej trochę dla siebie!
Pewnie każdy i każda z nas czekał(-a) aż będzie można wyjść z domu i spotkać się z ludźmi! Tworzymy dla Was taką okazję i łączymy ją ze śniadaniami przy wspólnym stole. Zapraszamy do udziału w sąsiedzkich śniadaniach!
Gdzie? Park Wilsona (między muszlą koncertową a stawem)
Mapka z punktem spotkania znajduje się w jednym z postów tego wydarzenia.
Dokładna lokalizacja na mapie google:
https://tiny.pl/rzv66
Kiedy? Sobota* o godz. 11.00 – 5 czerwca, 19 czerwca, 3 lipca, 17 lipca, 31 lipca.
Dla kogo? Dla wszystkich chętnych! Jesteśmy otwarci i otwarte na mieszkańców oraz mieszkanki Łazarza i nie tylko, pełnosprawnych i osoby z niepełnosprawnością, małych i dużych – ludzi w każdym wieku.
Na co? Na wspólne śniadanie, gry planszowe, warsztaty prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością, koncert zespołu Siły Specjalne – harmonogram zajęć pośniadaniowych zamieścimy niebawem.
Jak? Przy wspólnym stole, na krzesłach, w bezpiecznej odległości, na wesoło, w wolności…
W jakim celu?
Może będzie to dobra okazja do integracji? Może uda się z kimś porozmawiać? Może ktoś z nas nawiąże nową znajomość? A może wystarczy zwykłe bycie razem? Lub zjedzenie sobotniego śniadania wśród innych ludzi i na świeżym powietrzu? Jak widzicie korzyści jest bardzo wiele!
Zachęcamy, aby zabrać coś na ząb, żeby poczęstować sąsiada lub sąsiadkę, talerz, kubek i sztućce dla siebie, gry planszowe, koc i dobry humor.
Nie możemy doczekać się spotkania z Tobą!
Wspierają nas: Miasto Poznań, CIM Horyzonty, Rada Osiedla Św. Łazarz, Palmiarnia Poznańska oraz Nordoff Robbins Polska.
Spotkania finansowane przez Miasto Poznań ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz w ramach konkursu CIL Łazanka na inicjatywy oddolne.
Zgoda na wykorzystanie wizerunku
Przychodząc na „Łazarskie śniadania przy wspólnym stole” mam świadomość tego, że będą na nich robione zdjęcia. Niniejszym zgadzam się i udzielam organizatorom CIL Łazanka 2021, pozwolenia na wykorzystanie mojego wizerunku na zdjęciach wykonanych przez fotografa / fotografkę podczas wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane do celów związanych z promocją wydarzenia. CIL Łazanka może przycinać, zmieniać lub modyfikować moje zdjęcia i łączyć takie zdjęcia z innymi obrazami, tekstem, nagraniami wideo i grafiką bez powiadamiania mnie.

* W przypadku deszczowej pogody, informacja o odwołaniu spotkania w wybraną sobotę pojawi się tutaj w wydarzeniu na FB.

P

Zielone wyspy Poznania: Rzeki

Czy chcielibyście doświadczyć bliskiego kontakt z naturą w historycznych miejscach Poznania? Podczas spaceru prześledzimy relacje między przyrodą a człowiekiem, które nieraz układały się w mieście burzliwie! Trasa przechadzki powiedzie z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo i Groblę, na dawne Stare Miasto.

Czas trwania: 90 – 120 minut.
Wstęp: wolny, niebiletowany.
Środki bezpieczeństwa: obowiązkowe maseczki – przynieście własne.

Cykl Lato na Trakcie 2021

W miesiącach wakacyjnych zapraszamy do udziału w spacerach w ramach Lata na Trakcie!

każdą sobotę o godzinie 17:00 przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego poprowadzi was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.

Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, oraz specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta.

 

Czas trwania: 90-120 minut

Wstęp: wolny niebiletowany

Środki bezpieczeństwa: obowiązkowe maseczki – przynieście własne

Spacery odbywają się w przestrzeni miasta bez barier architektonicznych. Utrudnieniem mogą być nierówności terenu takie jak bruk, zwłaszcza na Starym Mieście, lub trawnik w parkach i terenach nadrzecznych. Osoby z niepełnosprawnością ruchu prosimy o ostrożność.

 

Harmonogram

31.07. (sobota) godz. 17.00 Zielone wyspy Poznania: Rzeki

7.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski

14.08. (sobota) godz. 17.00 Zielone wyspy Poznania: Parki

21.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Stare Miasto

28.08. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Śródmieście

4.09. (sobota) godz. 17.00 Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski

Teatr Animacji nad Rusałką

W każdy weekend wakacji Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami będzie gościł nad Jeziorem Rusałka. Na Imaginarium – naszej scenie mobilnej pokażemy spektakle: „Śpiąca Królewna”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nie bój się Tygrysie”, „Zabawy Podwórkowe” (Centrum Sztuki Dziecka), „Szewc Dratewka” (Teatr BIS), „Bajka o szczęściu” (TeatRyle). Premierowo zagramy także „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej oraz niekwestionowany hit tegorocznego sezonu: „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” – kryminalna pozycja obowiązkowa dla każdego poznaniaka! Serdecznie zapraszamy Widzów w każdym wieku!
IMAGINARIUM czyli scena mobilna Teatru Animacji powstała z myślą o docieraniu do miejsc i osób na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. Dzięki naszemu teatralnemu wozowi i przygotowanym specjalnie dla tej sceny spektaklom mamy możliwość pojawienia się w miejscach nietypowych i spotkania się z Widzami, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wizytę w naszej siedzibie. Imaginarium daje nam również szansę na pojawienie się z naszymi spektaklami w przestrzeni miejskiej lub w lokalizacjach rekreacyjnych. Z czego z radością w te wakacje skorzystamy.
Wakacje z Teatrem Animacji finansowane są ze środków Miasta Poznań.
Wstęp wolny!
Partnerem medialnym tegorocznej akcji Wakacje z Teatrem Animacji jest Meloradio.
Miejsce – JEZIORO RUSAŁKA
REPERTUAR:
31 lipca g. 11.00/13.00 BAJKA O SZCZĘŚCIU
1 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
7 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZu BEZ KONIA
8 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
14 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
15 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
21 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
22 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
28 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
29 sierpnia g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?

Parkowa grupa zabawowa

Wakacje w mieście?
Bierz gzubka i kocyk i biegnij do parku.
Formuła spotkań zbliżona do zajęć grupy zabawowej:
1. Chwila swobodnej zabawy
2. Przywitanie
3. Piosenki
4. Zabawa z chustą
5. Piknik
6. Zabawy plastyczne i sensoryczne
7. Wspólne czytanie
8. Pożegnanie
Spotykamy się w parku sołackim obok placu zabaw z rakietą.
(Uwaga w kolejnych tygodniach możliwa inna lokalizacja! Bądźcie czujni:))
Zapisujcie się przez wiadomość.
Muszę wiedzieć, ile materiałów dla was przygotować!
Koszt zajęć 20zł (płatne gotówką).

Kejtrówka z Kejtersami _ pomagaj z nami #teamKEJTERSI

Odwiedź poznańską kejtrówkę i dołącz do #teamKEJTERSI
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i aktywnej pomocy potrzebującym kejtrom z Miasta Poznań i okolic.
Co będziemy robić?
1. Pogadamy o dobrostanie zwierząt, sposobach pomocy im oraz o projekcie poznańskiej sieci domów tymczasowych.
2. Przygotujemy recyklingowe szarpaki dla psów przebywających w domach tymczasowych i okolicznych schroniskach.
3. W kąciku behawioralnym porozmawiamy z behawiorystką i zoopsychologiem na temat psiej komunikacji, szkolenia, zabawy i treningu z psem (będzie możliwość zadawania indywidualnych pytań).
4. Zbierzemy środki finansowe na utrzymanie naszych bezdomniaków.
5. Zorganizujemy KONKURS, w którym do wygrania będą – konsultacja behawioralna z naszą niezastąpioną Magdą Wieruszewską, sesja zdjęciowa psa w obiektywie Błażeja z Dzikiej Foty i trening dogfitness lub nauka psich sztuczek u Moniki z More Active Doggy!
Dołącz do #teamKEJTERSI i pomagaj razem z nami!

31.VII godz. 11.00 Czytanie na polanie – o tym jak i Ty możesz uratować świat!
Maniutka to rezolutna dziewczynka, która mieszka w Starym Knedelkowie. Kocha swoje miasteczko, okolicę i kocha przyrodę. Martwi ją to, że nie wszyscy dbają o swoje najbliższe otoczenie i o naszą planetę, a po tym, jak redaktor Framuga zapowiedział w telewizji nadciagającą katastrofę klimatyczną, Maniutka postanowiła działać: – Muszę uratować świat!
Czy dziewczynce uda się przekonać sąsiada Gęborka, żeby zrezygnował z foliowych torebek? Czy pod jej wpływem mama przestanie używać nieekologicznych opakowań? I wreszcie, co może zrobić sama Maniutka, żeby na Ziemi było mniej śmieci?
Joanna Krzyżanek: Maniutka ratuje świat
Wydawnictwo: Dwukropek
Wstęp wolny

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Sala Kinowa CK Zamek
Godzina
31.07 | g. 12 |

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Poranek dla dzieci: Ella Bella Bingo

Sala Kinowa CK Zamek

31.07 | g. 10 |

 

Bingo! Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?

Niespożyta energia Elli Belli zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs talentów. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. Ella Bella nie może tego znieść i zmusza Henry’ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce nikogo skrzywdzić i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim wydarzeniem? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń. Czas na przygodę!

Niezwykle pozytywna i radosna animacja „Ella Bella Bingo” zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Przyjaźń to niełatwa sprawa, ale wspólnie możemy wszystko!

Język: polski dubbing
ELLA BELLA BINGO, reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth, Norwegia 2020, 75’, wiek: 4+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Weekendowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej

Już od najbliższej soboty, 26.06.2021, obowiązywać będzie letni rozkład jazdy. Oznacza to, że nasza kolej będzie kursować do końca sierpnia w soboty i niedziele, a w każdy z tych dni trasę do Zaniemyśla pokonają aż trzy kursy naszych pociągów.

Warto zaznaczyć, że na czele wszystkich naszych pociągów planowo pojawiać się będzie zawsze parowóz serii Px48!

A w których godzinach będziemy kursować we wakacje? Sprawdzcie rozkład jazdy i skorzystajcie z przejażdżki naszymi pociągami.

 

Grunwald i okolice: Dzień Otwarty Klubu Malucha

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Klubu Malucha Fikamy bez MAMY!
31 lipca (sobota) w godzinach 9.30-11.30
Dysponujemy ostatnimi miejscami na rok 2020/21 dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.
Przyjdź ze swoim dzieckiem i poczuj atmosferę Fikamy bez MAMY!!
Program Drzwi Otwartych:
9.30 – 9.50 – Zajęcia umuzykalniające Gordonki
9:50-10.10 – mini zajęcia edukacyjne – angielski dla maluszków
10:10-10.30 – spotkanie z gitarą
10.30-10.50 – 🎻 spotkanie ze skrzypcami
10.50-11.30 – możliwość rozmowy/ podpisania umowy z kadrą klubu malucha (w tym czasie
dzieci mogą pobawić się na naszym pirackim placu zabaw lub skorzystać z przygotowanych
zajęć plastycznych)
11.30 – zakończenie
👉W Klubie Malucha Fikamy bez MAMY! zajęcia prowadzone są zgodnie z gordonowską
teorią umuzykalniania, wspierającą rozwój we wczesnych latach.
👉Poznaj dokładniej idee klubu malucha oraz zespół specjalistów, którzy poprowadzą
grupę maluszków
👉Przekonaj się jak wyglądają zajęcia realizowane zgodnie z teorią umuzykalniania E.E.
Gordona i jakie metody edukacyjne wykorzystujemy podczas zabaw z dziećmi
👉Spędź aktywnie czas z dzieckiem podczas koncertu gordonowskiego i zajęć
edukacyjnych!
👉Zobacz wnętrza
👉Pobaw się na naszym placu zabaw
Więcej o Klubie Malucha Fikamy bez MAMY! znajdziesz na👇
kompozytornia.pl/fikamybezmamy
Dla osób, które podpiszą umowę w Dniu Otwartym promocja – wpisowe 0zł!
Kontakt:
kontakt@kompozytornia.pl
Tel. 880 934 135
Do zobaczenia w Fikamy bez MAMY!
Poznań ul. Słoneczna 56B/1 (Grunwald)

Zielony Targ na Przełajowej #50

Jak co sobotę spotykamy się w LABA.LAND na zakupach podczas Zielonego Targu. Zabierzcie swoje koszyki, torby, pudełka i wpadajcie na zakupy na najstarszy i największy targ ekologiczny 💚
Znajdziecie tu swoje ulubione wypieki, przetwory, a także wędliny, warzywa i owoce 🥬
Nie zabraknie też produktów dla miłośników naturalnych kosmetyków, świec sojowych i wyrobów heklunkowych.
Wpadajcie do nas całymi rodzinami, z psem i bez, z kolegą, przyjaciółką i z babcią – każdy znajdzie tu coś dla siebie! ☺
❗️ WAŻNE ❗️
Pamiętajcie o zachowaniu odpowiedniego dystansu przy zakupach.
– WYSTAWCY –
🌿 Ekologiczne Gospodarstwo Rolne NATURPLON Dendek Rafał
Jedno z najstarszych gospodarstw ekologicznych w Polsce certyfikowane bez przerwy od 1990 roku.
Producent ekologicznych warzyw, owoców, przetworów warzywnych, owocowych, soków, kiszonek, zup, keczupów, octów, olei tłoczonych na zimno.
Hitem są też bio-mąki mielone we własnym żarnowym młynie ze zbóż uprawianych w gospodarstwie.
🌿 Gospodarstwo Pasieczne NATURPLON Bartłomiej Dendek
Czyli miody i produkty pszczele.
Wielopokoleniowa pasieka usytuowana w Gospodarstwie Ekologicznym NATURPLON
🌿 Sery Grądzkie to kolejny z wystawców słynący z doskonałych serów z koziego mleka. Wyroby te docenili m.in. Agnieszka Kręglicka z mężem Piotrem Petryką i bratem Marcinem, Adam Chrząstowski doradca polskiej Prezydencji UE, Karol Okrasa, Eugeniusz Mientkiewicz twórca przewodnika po miejscach produkcji polskich serów i wielu, wielu innych, których wymienić nie sposób.
🌿 ROLMIĘS czyli najstarsza ekologiczna masarnia która poleca tradycyjne wędliny i mięso.
🌿 Marian Nowak Ekologiczne Gospodarstwo i Przetwórstwo Mleka to ekologiczne sery, jogurty, kefiry , śmietany i maślanka.
🌿 Bio Appetit czyli ekologiczne warzywa od państwa Suchorskich.
🌿 Aga Bagietka – prawdziwy chleb i domowe wypieki. Ekologicznie, zdrowo, smacznie i lokalnie – najlepiej!
🌿 Sery Łomnickie dobrze znane bywalcom Zielonego Targu. Nabiał kozi i krowi, produkowany w ekologicznym gospodarstwie Bożeny i Daniela Sokołowskich, położonym u podnóża Śnieżki (Karkonosze), to nie tylko długodojrzewające sery, ale także jogurty, twarogi, ricotty i inne mleczne specjały. Ci co znają, wiedzą, co wybrać, a ci, co nie znają, niech pytają o klasyki: kozi Łomnicki z kozieradką lub Niedźwiednika oraz krowie – Łomnicką Zadymę albo Krowę w Popiele.
🌿 W gronie wystawców znajdzie się również BIOrę – sklep z ekologicznymi produktami, które można kupić na wagę (w dowolnej gramaturze, nawet minimalnej). Kto zna, ale nie miał po drodze lub kto jeszcze o nich nie słyszał – warto zajrzeć na to stoisko.
🌿 O pyszne warzywa zadba również ekipa z Ojcowizna – lokalnego, wielopokoleniowego gospodarstwa prowadzącego naturalne uprawy w Kadzewie.
🌿 Kolejny wystawca, którego produktami będziemy się mogli cieszyć podczas Zielonego Targu na Przełajowej 5 to Kucz Piekarnia i Spiżarnia – piekarnia z tradycjami, pokoleniowa, z sercem. Oprócz pachnących chlebków, również bezglutenowych, w ofercie mają przepyszne ciasta, bezglutenowy piernik i wymyślne jagielniki.
🌿 Zielony Targ to także Palarnia kawy Adam’s Blend – świeże kawy ręcznie palone wg prostych metod produkcji. Wpadnijcie na pyszną poranną kawę.
🌿 Wśród wystawców Gościniec u Deców czyli dziczyzna na różne sposoby.
🌿 Na Zielony Targ zajrzyjcie również po oleje tłoczone na zimno od Izabeli z Naturini.
🌿 SokPol czyli jabłka i gruszki od Gosi i Darka Prządak.
🌿 Pasieka Andrzejewskich
🌿 Linie w Ogniu – kuchnia historyczna Marek Grądzki i Piotr Michalski wraz z małżonkami oraz ich pierogi i inne gotowe dania z ich biesiadnika.
🌿 Pałac Popowo – gotowe dania z pałacowej kuchni.
🌿 Onlygreen Granola – mała wytwórnia oferująca ręcznie produkowaną granolę. W 100% naturalna. Nie zawiera rafinowanego cukru, polepszaczy ani konserwantów. Słodzona miodem i liofilizowanymi owocami.
🌿 Piekarnia BioBielik – chleby, ciasta i inne słodkości również bezglutenowe
🌿 Agnieszka Wojtkowiak wędliny Alojzy

Liga FoodTrucków w Kórniku

🗣Jesteście gotowi? Już 31 lipca po raz pierwszy Liga FoodTrucków odwiedzi Kórnik.💚 Przyjadą najlepsze mobilne restauracje z całej Polski, które swoją różnorodnością serwowanych dań rozpieszczą Wasze podniebienia. Zabierzemy Was w kulinarną podróż dookoła świata.🍔🍟🌯🌭🍤🌏 Zabierajcie rodziny, znajomych i przyjaciół. O atrakcjach towarzyszących będziemy informować na bieżąco. Już teraz rezerwujcie cały weekend.🔝
Gdzie❓🧭 Plac Niepodległości
Kiedy❓📆 31.07-01.08
Start ❓⏰ Sobota 12-21, Niedziela 12-20

 

 

 

NIEDZIELA

 

„Poznański Festiwal StreetFoodu x Festiwal Kolorów”

Czołem Kochani ! 😃😁
Serdecznie zapraszamy na „Poznański Festiwal StreetFoodu x Festiwal Kolorów” ❗🚨
Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! 😁🍔🌯🥓🥞
Specjalnie dla Was do Poznania zjeżdżają kuchnie z całego świata❗😋
➡️💗 Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów 🍴 oraz konkursy z szamką do zgarnięcia 😉 🙂 🎆
Jak wiadomo w obecnej sytuacji Wasze oraz Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego też będziemy dbać o Was jeszcze bardziej niż dotychczas – wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych m. in. :.
* utrzymamy odległości podczas zamawiania
* płyny do dezynfekcji będą ogólnie dostępne dla wszystkich uczestników
* preferowana będzie płatność kartą
* wystawcy zaopatrzeni będą w opakowania na wynos
Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗💪💛 😍😍
Udajcie się z nami w kulinarną podróż dookoła Świata – Widzimy się już niebawem!
Pozdrawiamy
MJ EVENTS
Kontakt: MJEvents@spoko.pl

Poranek dla dzieci: Filonek Bezogonek

Miejsce Sala Kinowa CK Zamek
Godzina

01.08 | g. 10 |

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości.Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

Język: polski dubbing
FILONEK BEZOGONEK, reż. Christian Ryltenius, Szwecja, 2020, 67’, wiek: 4+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Poranek dla dzieci: Fritzi – przyjaźń bez granic

Miejsce Sala Kinowa CK Zamek
Godzina

01.08 | g. 12 |

 

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się, czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności.

Przyjaciółka Fritzi – Sophie – wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę. Wszystko, by pomóc przyjaciółce!

Ten wzruszający film dla całej rodziny to wierny historycznie obraz minionej epoki, w której pokojowe demonstracje zmieniły świat. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z perspektywy młodych ludzi.

Język: polski dubbing
FRITZI – PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC, reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Czechy 2019, 86′, wiek: 9+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Wildeckie Lato Kulturalne 2021

Rada Osiedla Wilda zaprasza na kolejną edycję Wildeckiego Lata Kulturalnego. Wszystkie wydarzenia odbędą się na placu Marii Skłodowskiej-Curie. Wstęp bezpłatny. Rekomendujemy dezynfekcję rąk przy wejściu oraz zakrywanie ust i nosa.
PROGRAM
1 sierpnia:
• 16:30 Ranko Ukulele. Koncert familijny, dedykowany głównie dzieciom, w wykonaniu poznańskiej wokalistki, która tworzy proste i wesołe piosenki autorskie na ukulele.
• 18:00 Teatr Wariate „Eliksir mądrości”. Zabawny, ekspresyjny spektakl dla dzieci o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.
• 19:00 koncert zespołu Słowiany. Barwne osobowości, energiczna muzyka, słowiański duch. Słowiany – jeden z najbardziej interesujących zespołów folk-rockowych w Polsce.
3 września:
• 17:00 Teatr A „Bajka o Smoku Kubie”. Pełne ciepłego humoru przedstawienie dla dzieci o dobrodusznym smoku.
• 21:00 Teatr A „Nie wiedząc – Aniołów gościli”. Spektakl dla widzów dorosłych oraz młodzieży licealnej, świadomie sięgający do plastycznego ruchu, opowiadany w rytmie autorskiej muzyki, wykorzystujący żywy ogień, operujący planami świetlnymi z sugestywną scenografią, rekwizytem, kostiumem.

KINO SEZAMU: „Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” (seans dla dzieci)

Ośmioletnia Alicja (Keira Chansa) i jej psotny brat Piotruś (Jordan A. Nash) spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose (David Oyelowo i Angelina Jolie) dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina obowiązującym w trakcie pandemii COVID-19: https://bit.ly/3uDYgyN

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.