PLAN ZAJĘĆ 12.07 – 18.07.2021

PLAN ZAJĘĆ 12.07 – 18.07.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

ANIMATOR dla dzieci | seanse filmowe

Zapraszamy na pokazy filmowe Animatora dla Dzieci!
Przygotowaliśmy pięć propozycji filmowych dla młodszych i starszych widzów.
🎫 Bilety już dostępne w kasie Kina Muza i na biety24.pl.
🎬 Przystanek Przyszłość
W drodze do przyszłości i inne filmy animowane, UK, Estonia, Francja, Belgia, 2018-2020, 45’
wiek: 10+
16 lipca godz. 11.00
Przyszłość zaczyna się dziś, tu i teraz; z tego punktu wyruszamy w podróż do świata wyobraźni, do wizji tego, co będzie, a w końcu – na inne planety i do rzeczywistości zamieszkanej przez roboty. Ta niewielka reprezentacja europejskiej animacji, krzepiąco antycypuje przyszłość: jakkolwiek będzie się ona różnić od współczesności, to niezmienne pozostaną w niej wspólne nam wszystkim dzisiejsze wartości i emocje.
🎬 Przystanek Nowości ze świata
Feliks i ukryty skarb, Nicola Lemay, Kanada / Canada, 2021, 85′
wiek: 9 +
17 lipca, godz. 12.30
Nastoletni Feliks wyrusza na poszukiwanie zaginionego na morzu ojca. W niezwykłej wyprawie towarzyszą mu rybak Tom, papuga oraz kot, który zachowuje się jak pies. Trop zaprowadzi przyjaciół na Wyspę Cieni, na której rządzi Morgäa, właścicielka bezcennego skarbu.
🎬 Przystanek: Brazylia – kraina różnorodności
CHŁOPIEC I ŚWIAT, Alê Abreu, Brazylia, 2013, 85’,
wiek: 10 +
16 lipca, godz. 12.30
Cuca jest małym chłopcem żyjącym na wsi. Kiedy jego ojciec wyrusza do pracy, Cuca podąża za nim, odkrywając po drodze fantastyczny świat zamieszkany przez mechaniczne zwierzęta i dziwne istoty. Wraz z kolejnymi przestrzeniami zmieniają się techniki animacji, wyrażając złożoność otaczającego Cucę świata.

Galeria Lalek w Teatrze Animacji

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lalek w naszym Teatrze! Możecie w niej zobaczyć lalki autorstwa między innymi Leokadii Serafinowicz, Ewy Strebejko, Jadwigii Mydlarskiej-Kowal, Joanny Braun, Jana Berdyszaka, Bohdana Cieślaka, Dariusza Panasa czy Adama Kiliana. Spotkacie tu różne rodzaje lalek: kukłę, jawajkę, pacynkę, lalkę mapetową, marionetkę klasyczną i sycylijską, a także lalkę cieniową czy portatywną.
Zapraszamy codziennie od 10.00-18.00, wstęp 5 zł, w cenie wstępu program z opisem wszystkich lalek. Programy dostępne są w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.
Wejście do Galerii przez Recepcję Teatru – wejście C od Ogrodu Zamkowego.
Z A P R A S Z A M Y!

Lato z Estradą | Tydzień 3 | 13-17.07.21

Przed nami kolejna odsłona letniego projektu Estrady Poznańskiej.
V edycja Lata z Estradą kontynuuje działalność kulturalną Estrady Poznańskiej w przestrzeniach publicznych dzielnic Poznania, w których brakuje ośrodków kultury i ogólnodostępnej oferty kulturalnej.
Nasz program zaczynamy 3 lipca i będziemy z Wami do 12 września.
W roku 2020 tematem przewodnim wszystkich wydarzeń była idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne, którą, pod niezmienionym hasłem KULTURA W KLIMACIE będziemy kontynuować w roku 2021.
TYDZIEŃ 3:
Wtorek, 13 lipca 2021
SZCZEPANKOWO-SPŁAWIE-KRZESINKI, ogródek Przedszkola nr 93, ul. Skibowa 13, Poznań Szczepankowo
-godz. 17.00
spektakl „Szewczyk Dratewka” – ASZ Teatr
Czwartek, 15 lipca 2021
CZWARTKI W PARKU CHROBREGO, Poznań Piątkowo
– godz. 17.00
spektakl ekologiczny „Grajmy w zielone” – Przemek Mazurek i MOZAIKA
Piątek, 16 lipca 2021
KIERSKIE LATO, boisko treningowe Arki Kiekrz, ul. ks. Nawrota, Poznań Kiekrz
– godz. 18.00
spektakl „Bajka o Strachu Stachu” – ASZ Teatr
Sobota, 17 lipca 2021
LATO Z AZK, park ul. Browarna, Poznań Antoninek
– godz. 17.00
spektakl „Bajka o Strachu Stachu” – ASZ Teatr
WAŻNE INFO:
*WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY
*ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA
*REGULAMIN ORAZ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZNAJDZIECIE NA STRONIE: http://www.latozestrada.poznan.pl
DO ZOBACZENIA!

SALSA w KontenerART

Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. Słońce, plaża, pyszne drinki, muzyka i taniec – oto nasz przepis na czas post-pandemicznego przygnębienia.
Siedzenie w domu dało się we znaki nam wszystkim, dlatego zapraszamy Was na pierwszy w tym sezonie TRENING SALSOWY – solidna dawka endorfin w formie podstawowych kroków salsowych.
Wszyscy dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂
Zapraszamy na godzinę 19:00, rozpoczniemy salsowe harce! Nie może Was tu zabraknąć!

English Summer

Spędź lato z językiem angielskim!
Zabawa i zajęcia dla:
– dzieci w wieku 10-12 lat w czwartki o godz. 12:00 od 8 lipca do 12 sierpnia (45 min);
– dzieci w wieku 4-5 lat w poniedziałki o 15:30 od 12 lipca do 16 sierpnia (30 min).
Prowadząca: Patrycja Osoka
Udział darmowy.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: patrycja.osoka@gmail.com lub tel.: 533 049 947
Dom Sąsiedzki, ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej)
Inicjatywa oddolna Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera #działamyrazem

Warsztaty wakacyjne

Bezpłatne zajęcia fitness na Plaży Miejskiej

Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach fitness, które już dobrze wszyscy znacie! 🏋
👉Poniedziałki godz. 19.00 – Zumba💃
👉Wtorki godz. 19.00 – Body Workout 🏃
👉Soboty godz. 9.00 – Joga 🌿

Wakacje warsztaty 12-16 LIPCA

Warsztaty wakacyjne
12-16 lipca dzieci wiek 6+
zapraszam do kontaktu.
👉2 godzinne warsztaty i zabawa plastyką.
godzina 10:00-12:00 dzieci 6+
Młodzież ,dzieci 13+ godzina
cena stała 350zł
Wszystkie materiały i opiekę artystyczną zapewnia pracownia.
Malowany kubek
Ilustracja
plenerowe malowanie
zabawa z gliną ,ćwiczenia arterapeutyczne i wiele innych pomysłów.

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

 

WTOREK

Podchody ze smakiem

Projekt ma na celu integrację, zapomnienie o zdalnym nauczaniu, korzystaniu z komputerów telefonów. Do porozumiewania się i otrzymywania wskazówek używać będziemy walkie-talkie. Chcemy aby dzieci od nowa nauczyły się współpracy, komunikacji co przez okres pandemiczny zostało zachwiane, przypomnieć sobie jak się pracuje w zespole i jak ważne jest budowanie więzi społecznych. Podchody prowadzone przez doświadczonych w podobnych działaniach animatorów maja mieć również wartość edukacyjną, przemycać wartości ekologiczne, układać zadania czy łamigłówki dotyczące np. ochrony przyrody, znajomość drzew, ptaków, historii Starego Miasta itp. Zakończeniem będzie wyjście na pizzę, na lody, na gofry itp. na terenie Starego Miasta.

Lato w parku: Joga i treningi z Harder

Stary Browar i butikowy klub fitness Harder zapraszają na sportowe ☀️ Lato w Parku!
Ruszamy z cyklem otwartych treningów pod chmurką!
🧘‍♀️🧘‍♂️ WTORKI, godz. 18:00 – otwarte sesje JOGI/ start: 1 czerwca
🏋️‍♀️🏋️‍♂️CZWARTKI, godz. 18:00 – BOOTCAMP – TRENING INTERWAŁOWY / start: 3 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
🤸🏿 🤸🏿‍♂️SOBOTY, godz. 10:30 – BOOTCAMP- TRENING FUNKCJONALNY / start: 5 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
WSTĘP WOLNY
Po tygodniach ćwiczeń przed ekranem komputera nie ma większej radości niż trening pod okiem profesjonalnych trenerek i trenerów, a do tego na świeżym powietrzu!
Wybierzcie ulubioną formę aktywności – relaksującą i rozciągającą jogę🧘‍♀️ ogólnorozwojowy trening siłowy🏋️‍♂️ lub trening funkcjonalny wzmacniający sylwetkę – dołączcie do energicznej ekipy Harder na otwartych treningach w Parku Starego Browaru!
Duża przestrzeń pozwoli Wam zachować bezpieczny dystans w czasie ćwiczeń!
Prosimy o przyjście w wygodnym stroju do ćwiczeń oraz o przyniesienie swojej maty na sesje jogi.
W przypadku niepogody zajęcia zostają odwołane.

Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Gorące dni trwają. Zapewniam Was jednak, że grube mury CK Zamek wytrwale i skutecznie trzymają chłód, dzięki czemu zabawa malarska odbywa się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale też w przyjemnych warunkach „lokalowych”.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).
Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

ŚRODA

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI – „Życie to baśń” – warsztaty i spektakl Teatru Kamishibai dla dzieci w wieku 6-10 lat

Warsztaty rozpoczną się od spektaklu „Opowieści Papierowego Teatru wg. H.Ch. Andersena”, w wykonaniu prowadzącego Roberta Poryzińskiego (Teatr Miejsca Warszawa) na baśńcyklu – rowerze. Po spektakl w formie warsztatu prowadzący przedstawi, czym jest kamishibai, i wprowadzi dzieci do tej teatralnej techniki.

Start: Dziedziniec Zamkowy

Plenerowe przestrzenie wokół Zamku
Godzina g. 11
Data 14.07.2021
Cena 15.00 zł

LETNIA STREFA ZABAWY – „Ranne ptaszki” − warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 3-5 lat

Czy lubicie wcześnie rano wstawać? Tak? A wiecie, że ptaszki też bardzo wcześnie się budzą i rozpoczynają swoje koncerty? Zapraszam na poranną gimnastykę i taneczne odwiedziny u rannych ptaszków. Zajrzymy do lasu i na łąkę, przysiądziemy na gałęzi i na grzędzie, poznamy ruchowe zwyczaje dużych i małych pierzastych mieszkańców naszej planety. Sprawdzimy, ile waży piórko i czy nasze ciało może z nim zatańczyć. Zabierz ze sobą tenisówki lub baletki, czystą wodę do picia, dobry humor i ruszaj do ptasiego świata.

prowadzenie: Aleksandra Pasicka

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

Poczuj miętę do Łazarza

Podobnie jak w ostatnich latach mamy dla Was trochę zieleniny. W tym roku ze względu na zimną wiosnę POMIDORKI KOKTAJLOWE późno wzeszły i jest ich mało, mamy dla Was jeszcze MIĘTĘ! A nawet trzy rodzaje mięty. Znajdą się też inne zioła, którymi z przyjemnością się podzielimy. Pomidorki i mięta są za darmo. Na parapet, do ogródka – wystarczy podlewać, a potem cieszyć się zbiorami.
Wszystkie sadzonki wyrosły na łazarskim podwórku przy Matejki 46, gdzie działa Kino w Bramie 46. Wpadnijcie po swoje sadzonki 14 lipca między 17.00 a 20.00 na podwórko przy Matejki 46. Zapraszamy!
Jeśli ktoś będzie miał ochotę na więcej sadzonek – będzie możliwość przesadzić je osobiście (zapewniamy narzędzia, doniczki i ziemię). Ilość ograniczona.

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Zieleń daje życie

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii dla rodziców z dziećmi oraz seniorów. Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66.
W razie niepogody zapraszamy do Domu Sąsiedziego
ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-12 lat):
26 maja 17:00 Torcik kwiatowy
9 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
23 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
7 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Spotkania dla seniorów:
2 czerwca 17:00 Torcik kwiatowy
16 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
30 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
14 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Zapisy: Monika 602 184 021
monika.horti@ginkgo.com.pl
Projekt Ogród Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera

Rysunek dla niewtajemniczonych – warsztaty plastyczne

Środowe wieczorki z ołówkiem, tuszem i węglem.
Podczas czterech 1,5 godzinnych warsztatów uczestnicy będą mogli poznać podstawy warsztatu rysunkowego.
Czego się nauczysz?
– poznasz właściwości różnych materiałów rysunkowych,
dowiesz się, jak przekładać wiedzę o proporcjach ludzkiego ciała na – poprawne modelowanie ludzkich sylwetek,
nauczysz się mierzenia proporcji i przekładania przedmiotów trójwymiarowych na płaską kartkę,
– popracujesz nad ręką i okiem.
Termin
7, 14,21 i 28 w godzinach od 19.00 do 20.30.
Miejsce
Warsztaty będą miały formę stacjonarną i zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu.
Prowadzący warsztaty
Sylwia Korczak – plastyk, historyk sztuki i członek zespołu Fundacji Odzyskani. Pracuje w Muzeum Pałacu w Rogalinie gdzie na co dzień oprowadza i prowadzi zajęcia edukacyjne i plastyczne.
Koszty uczestnictwa
Udział w warsztatach za tzw. walutę łącznikową w postaci opakowania papieru toaletowego (może być też jedna rolka 😉
W grę wchodzi też ryza papieru A4 😃
Zapisy
Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 14-24 lat.
Zapisy zbierane są przez formularz: https://forms.gle/axJd8YC7uURaCZM26
do 30 czerwca. W temacie wiadomości proszę wpisać Rysunek_imię i nazwisko. Zapisując się na warsztaty, zapisujemy się na cały cykl składający się z czterech spotkań.
Koronazasady
Warsztaty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeniesienia zajęć na inny termin.

TRENINGI NAD WARTĄ

Zapraszamy na cykl otwartych treningów sportowych nad Wartą – miejsce spotkań amfiteatr w Starym Korycie Warty.
Są to treningi dla każdego. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania i wiek. Zawiera w sobie elementy kalisteniki, jogi, gimnastyki sportowej i treningu funkcjonalnego.
Poprowadzą go reprezentujący grupę Street Workout Poznań trenerzy z wieloletnim stażem. Na zajęciach zapewniamy dużo wysiłku, ciekawych ćwiczeń i śmiechu, więc przygotuj mate, bidon i przybywaj!
Co tydzień w środę przez dwa miesiące już od 23. czerwca. Start o 18:00!!!

GIVEBOX SĄSIEDZKI

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJna Sołaczu. Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, art. szkolne, przybory plastyczne, itp. Można też oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy i wydajemy różnego rodzaju rzeczy i sprzęty – nowe lub używane. Artykuły pozostawiane w Giveboxie muszą znajdować się co najmniej w dobrym stanie. Wewnątrz może znajdować się tylko jedna osoba (poza pracownikiem obsługi). Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu. Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00. Obecnie testujemy nasz pomysł na Givebox. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wam się podoba ta idea i co chcielibyście zmienić lub udoskonalić. Piszcie i odwiedzajcie nas w Givebox’ie garażowym przy ul. Śpiewaków 20 w Poznaniu! Nasz sąsiedzki Givebox został powołany do istnienia w grudniu 2020 r. w ramach projektu „CIL Sołacz” finansowanego z budżetu Miasta Poznania.

Plan na lato! – Danimatoring

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI Teatr na niepogodę – „Baśń o grającym imbryku” – spektakl Teatru Wariate dla widzów od 6 lat

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI ONLINE Teatr na niepogodę – „Baśń o grającym imbryku” – spektakl Teatru Wariate dla widzów od 6 lat

wydarzenie online
Godzina g. 11
Data 15.07.2021

Transmisja spektaklu na żywo na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Dzieciom oraz późniejsza retransmisja na kanale YouTube CK ZAMEK

czas trwania: 50′

Dawno, dawno temu w pewnej kuźni pracował wytrwale młody Kowal. Każdego dnia wykuwał podkowę za podkową, aż wreszcie poczuł ogromne zmęczenie żmudną robotą. Któregoś dnia o pomoc w podkuciu koni prosi Wróżka. Kowal, pomimo zmęczenia, spełnia jej prośbę.

Jako zapłatę otrzymuje niezwykły podarunek – zaczarowany imbryk… Za sprawą tego magicznego czajniczka życie naszego bohatera całkowicie się odmienia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Czy jednak Kowal będzie czuł się szczęśliwszy, porzucając swoją kuźnię? I co na te zmiany powiedzą Koń i Mucha, jego nieodłączni towarzysze? Czy będą mu wiernie towarzyszyć w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi? Spektakl osnuty jest na kanwie tradycyjnej baśni – nie brak w nim charakterystycznej baśniowej powtarzalności ani elementów magicznych.

reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris

scenariusz: Marta Guśniowska

muzyka: Michał Łaszewicz

scenografia: Marek Cyris

współpraca scenograficzna i projekty lalek: Anna Chadaj

występują: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris

Spektakl tłumaczony na PJM, tłumaczenie: Eunika Lech

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI „Życie to baśń” – warsztaty i spektakl Teatru Kamishibai dla dzieci w wieku 11-15 lat

Warsztaty rozpoczną się od spektaklu „Opowieści Papierowego Teatru wg. H.Ch. Andersena”, w wykonaniu prowadzącego Roberta Poryzińskiego (Teatr Miejsca Warszawa) na baśńcyklu – rowerze. Po spektakl w formie warsztatu prowadzący przedstawi, czym jest kamishibai, i wprowadzi dzieci do tej teatralnej techniki.

Start: Dziedziniec Zamkowy

Plenerowe przestrzenie wokół Zamku
Godzina g. 11
Data 15.07.2021
Cena 15.00 zł

Letnie zajęcia językowe w Klubie Krąg


Zapraszamy na bezpłatne wakacyjne lekcje języków obcych w Klubie Krąg we wtorki od 17 czerwca do 29 lipca 2021 roku.
CZWARTKI
18:00 język angielski dla początkujących
Obowiązują zapisy na te zajęcia poprzez maila: kontakt@cimhoryzonty.org
Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, spotkania odbędą się w bezpiecznych warunkach sanitarnych w dużych salach Klubu Krag z zachowaniem bezpiecznej odległości od siebie, każdy uczestnik i każda uczestniczka będzie zobowiązany/a do podpisania oświadczenia z którym będzie można się zapoznać w e-mailu odpowiadającym na zgłoszenie.
Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty we współpracy z Klub Krąg zapraszają na bezpłatne zajęcia językowe od podstaw dla dorosłych.
Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Poznania w ramach programu Centrum Inicjatyw Lokalnych
Docelowo grupy będą liczyły ok 10 osób.
Zajęcia będą prowadzone w ramach projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i MCIL Łazanka

 

 

 

PIĄTEK

 

 

SOBOTA

Spacer po ogrodach działkowych Łazarza

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Poznania i wszystkich zainteresowanych na spacer po dwóch Rodzinnych Ogrodach Działkowych w dzielnicy Łazarz. To wyjątkowa okazja, by poznać te zielone oazy miejskie, które na co dzień pozostają zamknięte dla szerszej publiczności.
W trakcie spaceru:
🍀 Pokażemy perełki architektury działkowej oraz pomysłowe rozwiązania np. na zbiór deszczówki czy uprawę pomidorów
🍀 Będziemy podziwiać przepiękne kolorowe działki kwietne i rustykalne działki warzywne
🍀 Wraz z lokalną działkowiczką-biolożką opowiemy o ciekawostkach przyrodniczych na terenie ogrodów
🍀 Poznamy działkowców-pasjonatów
🍀 Będziemy wspólnie dyskutować o roli ogrodów działkowych w miastach i potrzebie ich stopniowego otwierania na lokalną społeczność
Spotykamy się 17 lipca o godzinie 14 przy wejściu do ROD im. Kopczyńskiego od strony ul. Hetmańskiej/Dmowskiego. Wstęp wolny.
Spacer realizowany jest przez Stowarzyszenie Zasiej w ramach pilotażowego projektu „Sezon Ogródkowy – Spotkajmy się na działkach”.
Inicjatorem jest Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Poznania uczestniczące w międzynarodowym programie Connecting Nature.
Wydarzenie jest częścią większego wydarzenia – Pikniku Sąsiedzkiego organizowanego przez Klub Krąg na Łazarzu w Poznaniu.

Teatr Animacji nad Rusałką

W każdy weekend wakacji Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami będzie gościł nad Jeziorem Rusałka. Na Imaginarium – naszej scenie mobilnej pokażemy spektakle: „Śpiąca Królewna”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nie bój się Tygrysie”, „Zabawy Podwórkowe” (Centrum Sztuki Dziecka), „Szewc Dratewka” (Teatr BIS), „Bajka o szczęściu” (TeatRyle). Premierowo zagramy także „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej oraz niekwestionowany hit tegorocznego sezonu: „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” – kryminalna pozycja obowiązkowa dla każdego poznaniaka! Serdecznie zapraszamy Widzów w każdym wieku!
IMAGINARIUM czyli scena mobilna Teatru Animacji powstała z myślą o docieraniu do miejsc i osób na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. Dzięki naszemu teatralnemu wozowi i przygotowanym specjalnie dla tej sceny spektaklom mamy możliwość pojawienia się w miejscach nietypowych i spotkania się z Widzami, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wizytę w naszej siedzibie. Imaginarium daje nam również szansę na pojawienie się z naszymi spektaklami w przestrzeni miejskiej lub w lokalizacjach rekreacyjnych. Z czego z radością w te wakacje skorzystamy.
Wakacje z Teatrem Animacji finansowane są ze środków Miasta Poznań.
Wstęp wolny!
Partnerem medialnym tegorocznej akcji Wakacje z Teatrem Animacji jest Meloradio.
Miejsce – JEZIORO RUSAŁKA
REPERTUAR:
17 lipca g. 11.00/13.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
24 lipca g. 11.00/13.00 SZEWC DRATEWKA
25 lipca g. 11.00/13.00 SZEWC DRATEWKA
31 lipca g. 11.00/13.00 BAJKA O SZCZĘŚCIU
1 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
7 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZu BEZ KONIA
8 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
14 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
15 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
21 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
22 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
28 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
29 sierpnia g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?

Warsztaty tworzenia gier planszowych

Popularność gier planszowych nie mija. Można powiedzieć nawet, że dzięki pandemii zdecydowanie rośnie. Wszystkich sympatyków gier planszowych – dzieci i młodzież – pragnących wcielić się w ich twórców zapraszamy na warsztaty tworzenia gier planszowych na których każdy spróbuje wykreować własną grę.
Uczestnicy poznają zasady jakimi należy kierować się przy stworzeniu gry. Pod opieką naszych specjalistów opiszą fabuły, opracują poszczególne elementy i wykonają makiety swoich gier.
Hasłem przewodnim warsztatów, które będzie inspiracją dla powstających gier będzie słowo TWIERDZA, wszak Kaponiera Kolejowa jest jednym z pól na planszy o nazwie Twierdza Poznań…
Na zajęcia można przyjść bez rezerwacji, ale aby być pewnym możliwości udziału należy poniżej zarezerwować miejsce oraz stawić się przy foyer przed wejściem do kaponiery maksymalnie na 10 minut przez rozpoczęciem oprowadzania.
Szczegóły i rezerwacja na stronie www.kaponierakolejowa.pl
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

TuLasowa sobota

Na zewnątrz czeka na Twojego Małego Odkrywcę ogromny świat. Świat przyrody, który chcemy pokazać Twojemu Dziecku w kreatywny i ciekawy sposób .
Szczegółowe informacje:
🌳Co? Leśne warsztaty, gra terenowa i nie tylko.
🌳Gdzie? Poznań, Lasek Marceliński.
🌳Punkt orientacyjny- między górką saneczkową, a placem zabaw.
🌳Podczas warsztatów dziecko jest w obecności rodzica.
🌳W razie deszczu ubieramy kaloszki. Żadna pogoda nam nie straszna!
👉 Godzina 11.00
🐌 “Ślimak, ślimak pokaż rogi…”
Czy ślimaki naprawdę lubią jeść pierogi? Gdzie zamieszkują? Ile może ważyć największy ślimak na świecie? Jeżeli chcesz dowiedzieć się paru ciekawostek i kreatywnie spędzić czas tworząc cuda z pachnącego lasem drewna i innych darów natury ….to idealna okazja 😉.
🌳WIEK: od 4 r.ż
🌳KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🌳Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🌳ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🌳CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest swobodna zabawa u TuLasów.
👉 Godzina 15.00
🐌 “Ślimacze malowanie”
Będziemy śpiewać, skakać i harcować na kolorowej łące, którą wspólnie stworzymy. A pomogą nam w tym ślimacze pędzle… jesteście ciekawi co to takiego?
Zapraszamy do wspólnej zabawy! 😉
WIEK: od 1 r.ż.
KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
CZAS: ok. 1h + w cenę wliczona jest swobodna zabawa u TuLasów.
👣 W przerwie między organizowanymi warsztatami zapraszamy na ŚCIEŻKĘ SENSORYCZNĄ – pobudź swój zmysł dotyku i poznaj dary natury w niecodzienny sposób.
Dla Małych i Dużych 😉.
🌳Koszt swobodnej zabawy: 5 zł
Do zobaczenia
Asia i Magda TuLasy

Poranek dla dzieci: Filonek Bezogonek

Sala Kinowa CK Zamek
Godzina

17.07 | g. 12 |
01.08 | g. 10 |

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości.Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

Język: polski dubbing
FILONEK BEZOGONEK, reż. Christian Ryltenius, Szwecja, 2020, 67’, wiek: 4+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

Poranek dla dzieci: Ella Bella Bingo – CK Zamek

Bingo! Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?

Niespożyta energia Elli Belli zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs talentów. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. Ella Bella nie może tego znieść i zmusza Henry’ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce nikogo skrzywdzić i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim wydarzeniem? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń. Czas na przygodę!

Niezwykle pozytywna i radosna animacja „Ella Bella Bingo” zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Przyjaźń to niełatwa sprawa, ale wspólnie możemy wszystko!

Język: polski dubbing
ELLA BELLA BINGO, reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth, Norwegia 2020, 75’, wiek: 4+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

sobota godz. 10.00 i niedziela, godz. 12.00

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Weekendowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej

Już od najbliższej soboty, 26.06.2021, obowiązywać będzie letni rozkład jazdy. Oznacza to, że nasza kolej będzie kursować do końca sierpnia w soboty i niedziele, a w każdy z tych dni trasę do Zaniemyśla pokonają aż trzy kursy naszych pociągów.

Warto zaznaczyć, że na czele wszystkich naszych pociągów planowo pojawiać się będzie zawsze parowóz serii Px48!

A w których godzinach będziemy kursować we wakacje? Sprawdzcie rozkład jazdy i skorzystajcie z przejażdżki naszymi pociągami.

Zielony Targ na Przełajowej #48

Jak co sobotę spotykamy się w LABA.LAND na zakupach podczas Zielonego Targu. Zabierzcie swoje koszyki, torby, pudełka i wpadajcie na zakupy na najstarszy i największy targ ekologiczny 💚
Znajdziecie tu swoje ulubione wypieki, przetwory, a także wędliny, warzywa i owoce 🥬
Nie zabraknie też produktów dla miłośników naturalnych kosmetyków, świec sojowych i wyrobów heklunkowych.
Wpadajcie do nas całymi rodzinami, z psem i bez, z kolegą, przyjaciółką i z babcią – każdy znajdzie tu coś dla siebie! ☺
❗️ WAŻNE ❗️
Pamiętajcie o zachowaniu odpowiedniego dystansu przy zakupach.
– WYSTAWCY –
🌿 Ekologiczne Gospodarstwo Rolne NATURPLON Dendek Rafał
Jedno z najstarszych gospodarstw ekologicznych w Polsce certyfikowane bez przerwy od 1990 roku.
Producent ekologicznych warzyw, owoców, przetworów warzywnych, owocowych, soków, kiszonek, zup, keczupów, octów, olei tłoczonych na zimno.
Hitem są też bio-mąki mielone we własnym żarnowym młynie ze zbóż uprawianych w gospodarstwie.
🌿 Gospodarstwo Pasieczne NATURPLON Bartłomiej Dendek
Czyli miody i produkty pszczele.
Wielopokoleniowa pasieka usytuowana w Gospodarstwie Ekologicznym NATURPLON
🌿 Sery Grądzkie to kolejny z wystawców słynący z doskonałych serów z koziego mleka. Wyroby te docenili m.in. Agnieszka Kręglicka z mężem Piotrem Petryką i bratem Marcinem, Adam Chrząstowski doradca polskiej Prezydencji UE, Karol Okrasa, Eugeniusz Mientkiewicz twórca przewodnika po miejscach produkcji polskich serów i wielu, wielu innych, których wymienić nie sposób.
🌿 ROLMIĘS czyli najstarsza ekologiczna masarnia która poleca tradycyjne wędliny i mięso.
🌿 Marian Nowak Ekologiczne Gospodarstwo i Przetwórstwo Mleka to ekologiczne sery, jogurty, kefiry , śmietany i maślanka.
🌿 Bio Appetit czyli ekologiczne warzywa od państwa Suchorskich.
🌿 Aga Bagietka – prawdziwy chleb i domowe wypieki. Ekologicznie, zdrowo, smacznie i lokalnie – najlepiej!
🌿 Sery Łomnickie dobrze znane bywalcom Zielonego Targu. Nabiał kozi i krowi, produkowany w ekologicznym gospodarstwie Bożeny i Daniela Sokołowskich, położonym u podnóża Śnieżki (Karkonosze), to nie tylko długodojrzewające sery, ale także jogurty, twarogi, ricotty i inne mleczne specjały. Ci co znają, wiedzą, co wybrać, a ci, co nie znają, niech pytają o klasyki: kozi Łomnicki z kozieradką lub Niedźwiednika oraz krowie – Łomnicką Zadymę albo Krowę w Popiele.
🌿 W gronie wystawców znajdzie się również BIOrę – sklep z ekologicznymi produktami, które można kupić na wagę (w dowolnej gramaturze, nawet minimalnej). Kto zna, ale nie miał po drodze lub kto jeszcze o nich nie słyszał – warto zajrzeć na to stoisko.
🌿 O pyszne warzywa zadba również ekipa z Ojcowizna – lokalnego, wielopokoleniowego gospodarstwa prowadzącego naturalne uprawy w Kadzewie.
🌿 Kolejny wystawca, którego produktami będziemy się mogli cieszyć podczas Zielonego Targu na Przełajowej 5 to Kucz Piekarnia i Spiżarnia – piekarnia z tradycjami, pokoleniowa, z sercem. Oprócz pachnących chlebków, również bezglutenowych, w ofercie mają przepyszne ciasta, bezglutenowy piernik i wymyślne jagielniki.
🌿 Zielony Targ to także Palarnia kawy Adam’s Blend – świeże kawy ręcznie palone wg prostych metod produkcji. Wpadnijcie na pyszną poranną kawę.
🌿 Wśród wystawców Gościniec u Deców czyli dziczyzna na różne sposoby.
🌿 Na Zielony Targ zajrzyjcie również po oleje tłoczone na zimno od Izabeli z Naturini.
🌿 SokPol czyli jabłka i gruszki od Gosi i Darka Prządak.
🌿 Pasieka Andrzejewskich
🌿 Linie w Ogniu – kuchnia historyczna Marek Grądzki i Piotr Michalski wraz z małżonkami oraz ich pierogi i inne gotowe dania z ich biesiadnika.
🌿 Pałac Popowo – gotowe dania z pałacowej kuchni.
🌿 Onlygreen Granola – mała wytwórnia oferująca ręcznie produkowaną granolę. W 100% naturalna. Nie zawiera rafinowanego cukru, polepszaczy ani konserwantów. Słodzona miodem i liofilizowanymi owocami.
🌿 Piekarnia BioBielik – chleby, ciasta i inne słodkości również bezglutenowe
🌿 Agnieszka Wojtkowiak wędliny Alojzy

 

 

 

NIEDZIELA

 

Koncert dla Michałka – ZANIEMYŚL

W niedzielne popołudnie, 18 lipca, na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu
GRAMY KONCERT DLA MICHAŁKA 💝
Michałek jest synkiem naszych dobrych znajomych – Pauliny i Filipa.
Filip od wielu lat jest członkiem Gospel Joy i ogromnym wsparciem w wielu dziedzinach.
Michałka dopadł rak mózgu – medulloblastoma, jest już po operacji i dzielnie walczy dalej, a wraz z nim cała rodzina 💪
Nie jest łatwo, bo ich życie zmieniło bieg o 180 stopni.
Badania, szpital, czuwanie 24h, wyniki, kolejne zabiegi, rehabilitacje…
Niech ten koncert będzie wyrazem naszej solidarności, wsparciem duchowym, wdzięcznością za życie Michałka i modlitwą o siły i zdrowie dla całej rodziny.
Podczas koncertu odbędą się licytację, zbiórka wsparcia na leczenie i rehabilitację Michałka.
Na miejscu będzie można nabyć płyty Gospel Joy oraz książki „Jak nauczyć dziecko angielskiego?” – autorstwa Mamy Michałka.
O szczegółach dot. wsparcia finansowego będziemy informować w wydarzeniu.
Bądźcie w ten dzień z nami na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu! ❤️

TuLasowa niedziela

Na zewnątrz czeka na Twojego Małego Odkrywcę ogromny świat. Świat przyrody, który chcemy pokazać Twojemu Dziecku w kreatywny i ciekawy sposób .
Szczegółowe informacje:
🌳Co? Leśne warsztaty, gra terenowa i nie tylko.
🌳Gdzie? Poznań, Lasek Marceliński.
🌳Punkt orientacyjny- między górką saneczkową, a placem zabaw.
🌳Podczas warsztatów dziecko jest w obecności rodzica.
🌳W razie deszczu ubieramy kaloszki. Żadna pogoda nam nie straszna!
👉 Godzina 11.00
🐝 “Łapacze owadów”
Nic tak nie przyciąga pszczół i motyli jak tzw. rośliny miododajne. Czy wiesz co to za rośliny? Takie właśnie wykorzystamy podczas naszego warsztatu i stworzymy łapacz owadów, który będzie piękny, kolorowy i pachnący – czyli wszystko to co motyle i pszczoły lubią najbardziej 😉.
🌳WIEK: od 5 r.ż.
🌳KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🌳Ilość osób: 10 dzieci + jeden opiekun
🌳ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🌳CZAS: ok. 1h + w cenę wliczona jest swobodna zabawa u TuLasów.
👉 Godzina 15.00
“Co w trawie piszczy?” – sensołąka dla najmłodszych
🐝 🐛 🦋
Tu motylek, a tam pszczółka, tutaj kwiatek – o różowy!
Zapraszamy najmłodszych odkrywców przyrody do wspólnego poznawania fascynującego świata owadów na naszej sensołące. Usiądziemy i zajrzymy, co przemyka w trawie 😉. Tu się uwija pracowita mrówka, tam żuk drepcze po ścieżce, gdzie indziej przysiadł wielobarwny motyl… Sensoryczna zabawa zabierze Dzieci w podróż po świecie przyrody, która rozbudzi zmysł dotyku, zapachu i wzroku…, a kto wie może i smaku 😜.
🌳WIEK: od 1r.ż.- 5 r.ż
🌳KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🌳Ilość osób: 8 dzieci + opiekun.
🌳ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu).
🌳CZAS: ok. 45 min + w cenę wliczona jest swobodna zabawa u TuLasów.
👣 W przerwie między organizowanymi warsztatami zapraszamy na ŚCIEŻKĘ SENSORYCZNĄ – pobudź swój zmysł dotyku i poznaj dary natury w niecodzienny sposób.
Dla Małych i Dużych 😉.
🌳Koszt swobodnej zabawy: 5 zł
Do zobaczenia
Asia i Magda TuLasy

Poranek dla dzieci: Fritzi – przyjaźń bez granic – CK Zamek

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się, czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności.

Przyjaciółka Fritzi – Sophie – wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę. Wszystko, by pomóc przyjaciółce!

Ten wzruszający film dla całej rodziny to wierny historycznie obraz minionej epoki, w której pokojowe demonstracje zmieniły świat. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z perspektywy młodych ludzi.

Język: polski dubbing
FRITZI – PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC, reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Czechy 2019, 86′, wiek: 9+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

Trzy skarpetki (do) wolności – warsztaty otwarte

Zapraszamy na artystyczne warsztaty otwarte projektu „Trzy skarpetki (do) wolności” realizowanego w ramach „Lata w Teatrze”.
W programie:
– warsztat taneczno-teatralny (prowadzenie: Stowarzyszenie Artystów KolektTacz)
– warsztat manualny z rękodziełem artystycznym (prowadzenie: GiwerArt).
Zajęcia odbędą się w przestrzeni Lata na Madalinie. Warsztaty będą mieć charakter integracyjny: zapraszamy również dzieci z niepełnosprawnością (w szczególności z zespołem Downa).
Będziemy kreatywnie działać w ruchu, rozwijać kompetencje w odbiorze sztuki tańca, poznawać swoje ciało i jego możliwości, uczyć się otwartości na innych, ale też do bycia z samym sobą.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez maila: zapisy@strefaintegracji.org.
„Lato w Teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Osiedlowy spacer botaniczny

prowadzenie: Sara Grolewska, Anka Gruszka (Dziewczyny w Naturze)
miejsce zbiórki: os. Bolesława Chrobrego, pawilon 110 (obok głównego wejścia do Biedronki), przed kawiarnią „Małe Fusy”
Podczas spaceru botanicznego, zapoznamy się bliżej z roślinami użytkowymi, otaczającymi nasze domy i bloki. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się jakie znaczenie dla ekosystemu oraz dla przetrwania człowieka mają poszczególne gatunki roślin, a także jaki wpływ na zdrowie człowieka mają osiedlowe zioła i owoce. Postaramy się z czułością spojrzeć na wszystkie otaczające nas rośliny, bez dzielenia ich na lepsze i gorsze, ładne i brzydkie, kwiatki i chwasty. Spróbujemy z ciekawością i uwagą podejść do mniej okiełznanej przyrody osiedlowej i do wszystkich istot roślinnych.

Rodzinna joga na świeżym powietrzu

Joga rodzinna, czyli co? Czego się możesz spodziewać?… Postawimy las drzew, będziemy się ruszać jak koty i psy, zrobimy orła cień i wiele innych pozycji 😉 będzie dużo ruchu i wspólnej zabawy z dziećmi! Przyjdź i sprawdź czy i Wam się spodoba!
Zapisy pod numerem 780044816 (można SMSem). Opłata za zajęcia:
Każda ćwicząca osoba (również dzieci) – 10 zł:)
…przelewem na konto:
Fundacja Poznańczycy
Santander Bank Polska
511090136200000001 34828100
Należy mieć matę lub karimatę (jeśli nie ma się maty). Warto zabezpieczyć się przed kleszczami 🙂
Wejście na teren od ul. Smardzewskiej. W razie deszczu przeniesiemy się do sali w
Minor Studio Aktywności ul. Podchorążych 15.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.