PLAN ZAJĘĆ 05.07 – 11.07.2021

PLAN ZAJĘĆ 05.07 – 11.07.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Plaży Miejskiej

Zapraszamy dorosłych i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach fitness, które już dobrze wszyscy znacie! 🏋
👉Poniedziałki godz. 19.00 – Zumba💃
👉Wtorki godz. 19.00 – Body Workout 🏃
👉Soboty godz. 9.00 – Joga 🌿

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

 

WTOREK

Sztuka w ciemno. Dotykać!

Sztuka w ciemno. Dotykać!
Warsztaty sensualne na wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”
06.07.21 (wtorek), godzina 18:00
Prowadzenie: Bartek Lis, Magdalena Skowrońska
Delikatna lub chropowata faktura mebla. Opływowy, finezyjny kształt przypominający ludzkie ramię albo linię szyi. Zapach starości, albo gładki (sic!), śliski zapach nowości? To wszystko można czasami zobaczyć – jeśli nasza wyobraźnia nie zna granic – ale czasami po prostu lepiej doświadczyć. Na tym spotkaniu nie tylko słuchamy i rozmawiamy o różnych wątkach związanych z dizajnem i wzornictwem użytkowym, ale również badamy te przedmioty innymi zmysłami niż zmysł wzroku. Zapraszamy do alternatywnej przygody ze sztuką. Nie patrzymy, zasłaniamy oczy – testujemy i uczymy się „w ciemno”.
Zapraszamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku!
Każda osoba jest mile widziana – oferujemy pomoc w dotarciu do Zamku z bliskiej okolicy (proszę pisać: b.lis[małpa]ckzamek.pl).
Spotkanie dostosowane do uczestnictwa osób z dysfunkcjami wzroku!
Liczba miejsc ograniczona, zbiórka przed Salą Wystaw,
Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasie CK Zamek oraz wkrótce na bilety24.

Grafika będąca plakatem wystawy składa się z dwóch części. Dolna przedstawia fragment fantazyjnego czarnego wazonu na żółtym tle. U jego podstawy znajduje się napis „DIZAJN. Odsłona poznańska”. W górnej część grafiki widzimy fragment ananasa z liśćmi na czarnym tle. W górnych rogach umieszczono znak identyfikujący projekt „Sztuka w ciemno” oraz ikonę dostępnościową.

Podchody ze smakiem

Projekt ma na celu integrację, zapomnienie o zdalnym nauczaniu, korzystaniu z komputerów telefonów. Do porozumiewania się i otrzymywania wskazówek używać będziemy walkie-talkie. Chcemy aby dzieci od nowa nauczyły się współpracy, komunikacji co przez okres pandemiczny zostało zachwiane, przypomnieć sobie jak się pracuje w zespole i jak ważne jest budowanie więzi społecznych. Podchody prowadzone przez doświadczonych w podobnych działaniach animatorów maja mieć również wartość edukacyjną, przemycać wartości ekologiczne, układać zadania czy łamigłówki dotyczące np. ochrony przyrody, znajomość drzew, ptaków, historii Starego Miasta itp. Zakończeniem będzie wyjście na pizzę, na lody, na gofry itp. na terenie Starego Miasta.

Lato w parku: Joga i treningi z Harder

Stary Browar i butikowy klub fitness Harder zapraszają na sportowe ☀️ Lato w Parku!
Ruszamy z cyklem otwartych treningów pod chmurką!
🧘‍♀️🧘‍♂️ WTORKI, godz. 18:00 – otwarte sesje JOGI/ start: 1 czerwca
🏋️‍♀️🏋️‍♂️CZWARTKI, godz. 18:00 – BOOTCAMP – TRENING INTERWAŁOWY / start: 3 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
🤸🏿 🤸🏿‍♂️SOBOTY, godz. 10:30 – BOOTCAMP- TRENING FUNKCJONALNY / start: 5 czerwca (Ilość miejsc ograniczona do 24 osób)
WSTĘP WOLNY
Po tygodniach ćwiczeń przed ekranem komputera nie ma większej radości niż trening pod okiem profesjonalnych trenerek i trenerów, a do tego na świeżym powietrzu!
Wybierzcie ulubioną formę aktywności – relaksującą i rozciągającą jogę🧘‍♀️ ogólnorozwojowy trening siłowy🏋️‍♂️ lub trening funkcjonalny wzmacniający sylwetkę – dołączcie do energicznej ekipy Harder na otwartych treningach w Parku Starego Browaru!
Duża przestrzeń pozwoli Wam zachować bezpieczny dystans w czasie ćwiczeń!
Prosimy o przyjście w wygodnym stroju do ćwiczeń oraz o przyniesienie swojej maty na sesje jogi.
W przypadku niepogody zajęcia zostają odwołane.

KrasnoNutki na Trawie

Czas na nasze KrasnoNutki(zajęcia umuzykalniające) na TRAWIE w ciągu tygodnia ☘️☘️☘️idealna wakacyjna alternatywa także otwieramy sezon 😎
Jest to świetna okazja na doznanie nowych doświadczeń i wrażeń oraz połączenie bardzo ”przyjemnego z pożytecznym”😀☀️🌸
Zapraszam serdecznie!😊
➡️KIEDY: WTORKI – godz. 10.30-11.00
➡️GDZIE- polana przy skateparku (najbliższy adres- os. Stefana Batorego 19/21)
➡️ZA ILE – 35 zł od dziecka
Płatność przelewem przed zajęciami lub gotówką/kartą na miejscu
👉Możliwość wykorzystania karnetu KrasnoNutkowego i mixowania pleneru z zajęciami w Pracowni👈
➡️WIEK- dzieci od 0-3 lat
➡️ZAPISY- 💬FB
📧czterydlonie@gmail.com
📞692 735 750
➡️CO WZIĄĆ- kocyk, butelkę wody
⚠️W razie deszczu lub niskiej temperatury zajęcia będą odwołane!🌧️ Informacje umieszczane będą na FB!
Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Gorące dni trwają. Zapewniam Was jednak, że grube mury CK Zamek wytrwale i skutecznie trzymają chłód, dzięki czemu zabawa malarska odbywa się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale też w przyjemnych warunkach „lokalowych”.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).
Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

 

 

ŚRODA

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Zieleń daje życie

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii dla rodziców z dziećmi oraz seniorów. Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66.
W razie niepogody zapraszamy do Domu Sąsiedziego
ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-12 lat):
26 maja 17:00 Torcik kwiatowy
9 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
23 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
7 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Spotkania dla seniorów:
2 czerwca 17:00 Torcik kwiatowy
16 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
30 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
14 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Zapisy: Monika 602 184 021
monika.horti@ginkgo.com.pl
Projekt Ogród Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera

Rysunek dla niewtajemniczonych – warsztaty plastyczne

Środowe wieczorki z ołówkiem, tuszem i węglem.
Podczas czterech 1,5 godzinnych warsztatów uczestnicy będą mogli poznać podstawy warsztatu rysunkowego.
Czego się nauczysz?
– poznasz właściwości różnych materiałów rysunkowych,
dowiesz się, jak przekładać wiedzę o proporcjach ludzkiego ciała na – poprawne modelowanie ludzkich sylwetek,
nauczysz się mierzenia proporcji i przekładania przedmiotów trójwymiarowych na płaską kartkę,
– popracujesz nad ręką i okiem.
Termin
7, 14,21 i 28 w godzinach od 19.00 do 20.30.
Miejsce
Warsztaty będą miały formę stacjonarną i zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu.
Prowadzący warsztaty
Sylwia Korczak – plastyk, historyk sztuki i członek zespołu Fundacji Odzyskani. Pracuje w Muzeum Pałacu w Rogalinie gdzie na co dzień oprowadza i prowadzi zajęcia edukacyjne i plastyczne.
Koszty uczestnictwa
Udział w warsztatach za tzw. walutę łącznikową w postaci opakowania papieru toaletowego (może być też jedna rolka 😉
W grę wchodzi też ryza papieru A4 😃
Zapisy
Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 14-24 lat.
Zapisy zbierane są przez formularz: https://forms.gle/axJd8YC7uURaCZM26
do 30 czerwca. W temacie wiadomości proszę wpisać Rysunek_imię i nazwisko. Zapisując się na warsztaty, zapisujemy się na cały cykl składający się z czterech spotkań.
Koronazasady
Warsztaty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeniesienia zajęć na inny termin.

TRENINGI NAD WARTĄ

Zapraszamy na cykl otwartych treningów sportowych nad Wartą – miejsce spotkań amfiteatr w Starym Korycie Warty.
Są to treningi dla każdego. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania i wiek. Zawiera w sobie elementy kalisteniki, jogi, gimnastyki sportowej i treningu funkcjonalnego.
Poprowadzą go reprezentujący grupę Street Workout Poznań trenerzy z wieloletnim stażem. Na zajęciach zapewniamy dużo wysiłku, ciekawych ćwiczeń i śmiechu, więc przygotuj mate, bidon i przybywaj!
Co tydzień w środę przez dwa miesiące już od 23. czerwca. Start o 18:00!!!

GIVEBOX SĄSIEDZKI

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z naszego garażowego GIVEBOX’A SĄSIEDZKIEGO, czyli PODZIELNI SĄSIEDZKIEJna Sołaczu. Tutaj można przynosić różne artykuły na wymianę: przedmioty domowego użytku, ubrania, art. szkolne, przybory plastyczne, itp. Można też oddać rzeczy, których się nie potrzebuje, a które mogą przydać się innym osobom lub bezpłatnie coś zabrać. Przyjmujemy i wydajemy różnego rodzaju rzeczy i sprzęty – nowe lub używane. Artykuły pozostawiane w Giveboxie muszą znajdować się co najmniej w dobrym stanie. Wewnątrz może znajdować się tylko jedna osoba (poza pracownikiem obsługi). Istnieje wymóg wstępu wyłącznie w maseczkach po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk płynem, który dostępny jest przy wejściu. Givebox czynny będzie w każdą środę w godz. 14.00-16.00. Obecnie testujemy nasz pomysł na Givebox. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wam się podoba ta idea i co chcielibyście zmienić lub udoskonalić. Piszcie i odwiedzajcie nas w Givebox’ie garażowym przy ul. Śpiewaków 20 w Poznaniu! Nasz sąsiedzki Givebox został powołany do istnienia w grudniu 2020 r. w ramach projektu „CIL Sołacz” finansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Weekend w Koszarach Kultury

Drodzy Sąsiedzi,
otwarcie Koszar Kultury już za nami, teraz pora na regularną aktywność. 🌿🎨🎬
___________________________________________________________________________
🌱 Jesteśmy otwarci od czwartku do niedzieli:
𝐂𝐙𝐖𝐀𝐑𝐓𝐊𝐈 – 18:00-24:00,
𝐏𝐈𝐀̨𝐓𝐊𝐈 – 16:00-23:00
𝐒𝐎𝐁𝐎𝐓𝐘 – 12:00-23:00
𝐍𝐈𝐄𝐃𝐙𝐈𝐄𝐋𝐄 – 12:00-20:00
🌱 W tym czasie możecie korzystać z dostępnych atrakcji 🌱
𝐒𝐓𝐑𝐄𝐅𝐀 𝐑𝐄𝐋𝐀𝐊𝐒𝐔 🌳 / 𝐏𝐔𝐍𝐊𝐓 𝐆𝐀𝐒𝐓𝐑𝐎 🍔🧋/ 𝐋𝐄𝐙̇𝐀𝐊𝐈, 𝐇𝐀𝐌𝐀𝐊𝐈 🤩 / 𝐙𝐀𝐁𝐀𝐖𝐘 𝐃𝐋𝐀 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐂𝐈𝐀𝐊𝐎́𝐖 🏸
__________________________________________________________________________
🎈Do tego cała moc niecodziennych atrakcji:
🌟 𝟖 𝐋𝐈𝐏𝐂𝐀, 𝐂𝐙𝐖𝐀𝐑𝐓𝐄𝐊 / 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐍́ 𝐒𝐀̨𝐒𝐈𝐄𝐃𝐙𝐊𝐈
18:00-24:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
18:00-24:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
18:00 𝗪𝗶𝘁𝗮𝗺𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝘇 𝘀𝗮̨𝘀𝗶𝗮𝗱𝗮𝗺𝗶! – spotkanie przy kawce i owocach dla mieszkanek i mieszkańców, lokalnych twórców i twórczyń oraz osoby działające na fyrtlu
🎬 22:00 𝗞𝗶𝗻𝗼 𝗽𝗹𝗲𝗻𝗲𝗿𝗼𝘄𝗲 – Podróż na sto stóp (2014), reż. Lasse Hallström, 2 godz. 2 min.
💫 𝟗 𝐋𝐈𝐏𝐂𝐀, 𝐏𝐈𝐀̨𝐓𝐄𝐊
16:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
16:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
16:00 𝗢𝗴𝗿𝗼𝗱𝘆 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗮𝗿 – działamy w zielonym! – planujemy działania ogrodowe
17:00 𝗪𝗶𝗷𝗲𝗺𝘆 𝘄𝗶𝗮𝗻𝗸𝗶! – warsztat dla osób dorosłych i młodzieży, zapisy: info@koszarykultury.pl
18:00 Ł𝗮𝘇𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶 𝗞𝗿𝗮̨𝗴 𝗘𝗺𝗽𝗮𝘁𝗶𝗶 / organizator: Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
🌱𝟏𝟎 𝐋𝐈𝐏𝐂𝐀, 𝐒𝐎𝐁𝐎𝐓𝐀
12:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮- zabawy dla dzieci
12:00-23:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
🌺 𝟏𝟏 𝐋𝐈𝐏𝐂𝐀, 𝐍𝐈𝐄𝐃𝐙𝐈𝐄𝐋𝐀
12:00-20:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗚𝘇𝘂𝗯𝗮 – zabawy dla dzieci
12:00-20:00 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗥𝗲𝗹𝗮𝗸𝘀𝘂 – leżaki i jedzenie pod Kasztanami
16:00 𝗖𝗼 𝗿𝗼𝘀́𝗻𝗶𝗲 𝘄 𝗞𝗼𝘀𝘇𝗮𝗿𝗮𝗰𝗵? – spacer ziołowy
𝐙𝐀𝐏𝐑𝐀𝐒𝐙𝐀𝐌𝐘! 🌱🙃🤸
__________________________________________________________________________
🪴 𝐎 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐀𝐑𝐀𝐂𝐇 𝐊𝐔𝐋𝐓𝐔𝐑𝐘:
Tymczasowa strefa twórczego fermentu z ofertą skierowaną do osób szukających w mieście atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych i działań przyrodniczych. W przyszłości powstanie tu nowa dzielnica wielofunkcyjna, jednak zanim to się stanie, przeprowadzimy proces „recyclingu miejsca”, zainicjowany przez deweloperów Revive i BPI Real Estate Poland oraz we współpracy z Ferment Kolektiv
**************************************************************************
𝐏𝐨𝐦𝐲𝐬ł𝐨𝐝𝐚𝐰𝐜𝐲:
𝐑𝐞𝐯𝐢𝐯𝐞
Revive jest indywidualistą wśród projektów deweloperskich dzięki swojej unikalnej wizji. Firma została założona w 2009 roku przez Nicolasa Bearelle i Piet Colruyt. Przyświecała im silna ambicja inwestowania w zrównoważoną przebudowę opuszczonych i często zdegradowanych ekologicznie terenów przemysłowych w celu stworzenia wartości dodanej zarówno dla środowiska, jak i dla społeczeństwa. Firma Revive zawsze szuka równowagi między społeczną, ekologiczną i ekonomiczną wartością dodaną.
𝐁𝐏𝐈 𝐑𝐞𝐚𝐥 𝐄𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐧𝐝
BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.
𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫
𝐅𝐞𝐫𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐢𝐯
Ferment Kolektiv to rodzinna poznańska firma z siedzibą na poznańskim Łazarzu założona przez Paulinę, Radka i Mateusza Tomasików. Specjalizujemy się w projektach marketingowych, reklamowych i edukacyjnych z wykorzystaniem sztuki filmowej, realizujemy kilkaset pokazów kina plenerowego i samochodowego rocznie, prowadzimy własne kina lokalne i realizujemy eventy. Tworzymy zespół o wszechstronnych kompetencjach: techniczno-operacyjnych, marketingowych, sprzedażowych, humanistycznych – dzięki temu od 2007 roku z powodzeniem realizujemy od A do Z nawet najbardziej złożone projekty. Wierzymy, że kino zmienia życie na dobre.

Letnie zajęcia językowe w Klubie Krąg


Zapraszamy na bezpłatne wakacyjne lekcje języków obcych w Klubie Krąg we wtorki od 17 czerwca do 29 lipca 2021 roku.
CZWARTKI
18:00 język angielski dla początkujących
Obowiązują zapisy na te zajęcia poprzez maila: kontakt@cimhoryzonty.org
Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, spotkania odbędą się w bezpiecznych warunkach sanitarnych w dużych salach Klubu Krag z zachowaniem bezpiecznej odległości od siebie, każdy uczestnik i każda uczestniczka będzie zobowiązany/a do podpisania oświadczenia z którym będzie można się zapoznać w e-mailu odpowiadającym na zgłoszenie.
Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty we współpracy z Klub Krąg zapraszają na bezpłatne zajęcia językowe od podstaw dla dorosłych.
Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Poznania w ramach programu Centrum Inicjatyw Lokalnych
Docelowo grupy będą liczyły ok 10 osób.
Zajęcia będą prowadzone w ramach projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i MCIL Łazanka

Freekowanie na Polanie :)- zajęcia dla dzieci od 6 mc do 6 lat

Kochani, 💖 długo myśleliśmy jak Wam przedstawić te spotkania.. I doszliśmy do wniosku, że znacie lub obserwujecie nas już na tyle długo, że wiecie, że będzie SZTOS.. 🤩 Robimy wakacyjną niespodziewajkę 😎🎁😎 więc nie będziemy rozpisywać szczegółowo poszczególnych spotkań.. To co możemy obiecać to to, że będzie CZADERSKO, 🙃 udało się tak wszystko zgrać.. ze będzie nawet lepiej niż zakładaliśmy początkowo 🤗😍🤗
👉 jeśli pogoda dopisze będziemy spotykać się przed A Po Co Mi To? i razem przeniesiemy się na naszą piękną polane- gwarantujemy 45 min. do godziny animacji, atrakcji, a później wspólne piknikowanie 🤗😍🤗
👉 jeśli pogoda nas zawiedzie.. nic straconego.. animacje przeniesiemy do środka.. a piknikowanie w A Po Co Mi To? obiecujemy w pełni słonecznej atmosferze.. 🤗🤩🌞😍🤗
👉 Cena:
📌 30 zł przy zakupie karnetu 6 spotkań czyli 180 zł (3 w lipcu i 3 w sierpniu);
📌 40 zł przy zakupie karnetu 3 spotkań czyli 120 zł;
📌 50 zł pojedyncza wlotka 🙃
👉 Czas zajęć:
📌 freekowanie- 45 min.
📌 wspólne piknikowanie- 45 min.
👉 Planujemy 2 grupy:
📌 14:30- 16:00
📌 17:00-18:30
👉 Terminy spotkań:
📌 Lipiec- 01.07; 08.07; 29.07
📌 Sierpień- 05.08; 19.08; 26.08
👉 Zapisy:
📌 KARNETY do 24.06.2021- ilość miejsc ograniczona/obowiązuje kolejność zgłoszeń
📌 POJEDYNCZE WLOTKI- do dnia wydarzenia ( jeśli będą miejsca 🙃😅🙃
📌 📞 608 865 575
📌 📩 pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Freekowanie na polanie”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
📌 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
📌 spotkania odbywć się będą u nas 🙃 na polanie lub w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃
📌 STARTUJEMY 01.07 godz. 14:30🙂
👉 Dla kogo:
📌 dla dzieci od 6mc do 6 lat
📌 Ilość miejsc ograniczona.
Bądźcie z nami 🤗😍🤗
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

 

 

 

PIĄTEK

14. MFFA Animator / Poznań & online / 9-15.07.21

14. MFFA ANIMATOR 2021✨
🎞 9-15.07.2021, Poznań & online
➡ animator-festival.com
🎟 Bilety:
ONLINE:
By kupić bilet lub karnet koniecznie jest założenie konta lub zalogowanie się (jeśli zakładaliście konto podczas poprzedniej edycji) pod adresem:
➡ http://animator-festival.com/zaloguj/
OFFLINE:
BILETY NA WYDARZENIA W KINIE MUZA:
➡ https://kinomuza.bilety24.pl/index/index
BILETY NA WYDARZENIA SPECJALNE, KINO PLENEROWE ORAZ WARSZTATY:
➡ https://bit.ly/3hheNnP
Przewodnik po ANIMATORZE W POZNANIU:
✨➡ https://bit.ly/animator2021_przewodnikoffline
14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, który w tym roku odbywa się hybrydowo: głównie w Kinie Muza i online, proponuje widzom bogaty program wydarzeń. Najważniejsze: nie można przegapić czterech konkursów: filmów krótkometrażowych, którego zwycięzca będzie miał skróconą drogę po Oscara, filmów pełnometrażowych, filmów polskich ANIMATOR.PL i po raz pierwszy – to nowość – seriali. 💻✨
Na 14. edycję ANIMATORA najwięcej animacji filmowych i serialowych nadesłano z USA, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Otrzymaliśmy także zgłoszenia z takich państw jak Argentyna, Korea, Brazylia, Filipiny, Kazahstan, Uganda, czy Oman i Armenia. 🎬💛
Ale Animator to nie tylko konkursy. Zapraszamy też na sekcję główną festiwalu IN AND BETWEEN US, poświęconą relacjom międzyludzkim w dobie koronawirusa i postpandemicznej rzeczywistości – to z kolei na pokazie LĘKI I MARZENIA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI.
Przed nami także filmowa, zaskakująca podróż do dalekiej Brazylii 🇧🇷🇧🇷🇧🇷oraz sekcja Kobiety mają głos, w której zobaczymy świat z perspektywy animatorek. 👩‍🦰🧕👵⚡
W sekcji 🇵🇱 POLISH FRAMES przyjrzymy się polskiemu dorobkowi filmowemu – przedstawimy archiwalne prace od lat 60. do najnowszych produkcji.
Zapraszamy też na 🎤💻✨ ANIMATED LATE NIGHT SHOW – SOLO ACT: – wydarzenie w którym wezmą udział tegoroczne gwiazdy Animatora: Mike Johnson, Joanna Quinn, Alex Pelletier. Tuzy światowej animacji staną przed zadaniami z gatunku tych finezyjnych – rysunkowe improwizacje, animacyjny teleturniej etc. Przy okazji podzielą się swym doświadczeniem, opiniami i odsłonią kulisy branży.
Zapraszamy też na ANIMATORA W PLENERZE. 🎞⛱🌛 Tym razem klasyczne kino plenerowe zbudujemy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zaplanowaliśmy seanse filmów pełnometrażowych, nawiązujące do głównej sekcji festiwalu IN AND BETWEEN US. Na wakacyjnych leżakach zobaczycie kreślące niezwykłe wizje przyszłości klasyki klasyków science fiction i produkcje, opowiadające o subtelnościach i zawiłościach relacji międzyludzkich.
Animator to także warsztaty animacji, skierowane do dzieci, a przygotowywane we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka, to także ANIMATOR PRO, a więc wydarzenie dla profesjonalistów z branży filmowej i kreatywnej, w tym roku po raz pierwszy w programie są też warsztaty z tworzenia animacji do gier komputerowych.
Cały program i harmonogram festiwalu „dzień po dniu” będzie dostępny już za tydzień! Bądźcie z nami tego lata! ❤
 
Miło nam poinformować, że nasza Fundacja SolArte otrzymała od Gminy Dopiewo dofinansowanie na projekt Kulturalne Lato, który będzie realizowany w lipcu i sierpniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy !

Łazarski Krąg Empatii

Kręgi Empatii to otwarte spotkania, w których każdy uczestnik/uczestniczka może podzielić się swoją opowieścią lub poglądami z innymi uczestnikami. W Kręgu Empatii nikt nie ocenia, nie udziela rad ani nie doszukuje się drugiego dna. Kręgi Empatii pozwalają rozwinąć aktywne słuchanie, postawę zrozumienia i akceptacji, a także tworzą przestrzeń do bycia wysłuchanym i wzajemnego zrozumienia.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Łazarza i bezpłatne. Jest prowadzone zgodnie z założeniami twórcy Kręgów Empatii – Edwina Rutsha.
Prosimy o przyniesienie ze sobą koca lub maty do siedzenia na trawie ; )
Start: godz. 18:00.
Czas trwania: 2 godziny.
Miejsce: Koszary Kultury, Matejki 62
https://www.facebook.com/koszarykultury
Spotkanie jest częścią program Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2021

Zaniemyskie Bitwy Morskie 2021

42 edycja Zaniemyskich Bitew Morskich będzie szczególna! Wspólnie wygraliśmy bitwę o to, by w tym roku spotkać się nad Jeziorem Raczyńskim w Zaniemyślu. Bitwa z przeciwnościami losu nigdy nie jest łatwa, więc tym bardziej – z podwójną radością – możemy wspólnie świętować.
Rezerwujcie wszystkie pełne weekendy lipca 2021, aby móc skorzystać z rewelacyjnej oferty, zawierającej: koncerty, kabarety, wydarzenia sportowe, atrakcje dla dzieci i wiele innych!
Terminy: 2-4 lipca, 9-11 lipca, 16-18 lipca oraz 23-25 lipca 2021.
Godziny poszczególnych wydarzeń do pobrania znajdziesz w specjalnym w poście w wydarzeniu.
Koszt: BEZPŁATNE
oprócz:
– koncertu Anity Lipnickiej (bilety tutaj: https://sklep.ebilet.pl/253046004062879745)
– występu Ani Mru Mru (wyprzedane)

 

 

SOBOTA

Weekendowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej

Już od najbliższej soboty, 26.06.2021, obowiązywać będzie letni rozkład jazdy. Oznacza to, że nasza kolej będzie kursować do końca sierpnia w soboty i niedziele, a w każdy z tych dni trasę do Zaniemyśla pokonają aż trzy kursy naszych pociągów.

Warto zaznaczyć, że na czele wszystkich naszych pociągów planowo pojawiać się będzie zawsze parowóz serii Px48!

A w których godzinach będziemy kursować we wakacje? Sprawdzcie rozkład jazdy i skorzystajcie z przejażdżki naszymi pociągami.

Teatr Animacji nad Rusałką

W każdy weekend wakacji Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami będzie gościł nad Jeziorem Rusałka. Na Imaginarium – naszej scenie mobilnej pokażemy spektakle: „Śpiąca Królewna”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nie bój się Tygrysie”, „Zabawy Podwórkowe” (Centrum Sztuki Dziecka), „Szewc Dratewka” (Teatr BIS), „Bajka o szczęściu” (TeatRyle). Premierowo zagramy także „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej oraz niekwestionowany hit tegorocznego sezonu: „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” – kryminalna pozycja obowiązkowa dla każdego poznaniaka! Serdecznie zapraszamy Widzów w każdym wieku!
IMAGINARIUM czyli scena mobilna Teatru Animacji powstała z myślą o docieraniu do miejsc i osób na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. Dzięki naszemu teatralnemu wozowi i przygotowanym specjalnie dla tej sceny spektaklom mamy możliwość pojawienia się w miejscach nietypowych i spotkania się z Widzami, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wizytę w naszej siedzibie. Imaginarium daje nam również szansę na pojawienie się z naszymi spektaklami w przestrzeni miejskiej lub w lokalizacjach rekreacyjnych. Z czego z radością w te wakacje skorzystamy.
Wakacje z Teatrem Animacji finansowane są ze środków Miasta Poznań.
Wstęp wolny!
Partnerem medialnym tegorocznej akcji Wakacje z Teatrem Animacji jest Meloradio.
Miejsce – JEZIORO RUSAŁKA
REPERTUAR:
3 lipca g. 11.00/13.00 ŚPIĄCA KRÓLEWNA
4 lipca g. 11.00/13.00 ŚPIĄCA KRÓLEWNA
10 lipca g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?
11 lipca g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?
17 lipca g. 11.00/13.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
11 lipca g. 11.00/13.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
24 lipca g. 11.00/13.00 SZEWC DRATEWKA
25 lipca g. 11.00/13.00 SZEWC DRATEWKA
31 lipca g. 11.00/13.00 BAJKA O SZCZĘŚCIU
1 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
7 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZu BEZ KONIA
8 sierpnia g. 11.00 BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA
14 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
15 sierpnia g. 11.00/13.00 BAJKI MALUTKIE
21 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
22 sierpnia g. 11.00/13.00 NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
28 sierpnia g. 11.00/13.00 ZABAWY PODWÓRKOWE
29 sierpnia g. 11.00/13.00 MISJA POZNAŃ – GDZIE SĄ KOZIOŁKI?

WEEKEND W PARKU DZIEJE

Przyjedź do Parku Dzieje i spędź popołudnie w otoczeniu natury, zwierzaków i mnóstwa atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Mini zoo i pokazy wypasania owiec, średniowieczne katapulty, teatrzyki dla dzieci i widowiska historyczne dla każdego, plac zabaw i zabawy z animatorami.
Program atrakcji:
SOBOTA 10 LIPCA
12:00 Otwarcie parku
13:00 Teatrzyk Legendy Polskie
14:00 Pokaz konny
14:20 Pokaz wypasania owiec
15:00 Średniowieczne Katapulty
16:00 Ballada Król Kruków
17:00 Widowisko Zawisza Czarny
17:45 Widowisko Sokolnik Księcia Przemysła + pokaz ptaków
18:45 Widowisko Powstanie Wielkopolskie
19:30 Pokaz ptaków
Osobno biletowane
14:00 Park linowy
19:30 Biesiada (dinner show)
21:00 Nocne widowisko Orzeł i Krzyż
NIEDZIELA 11 LIPCA
11:00 Otwarcie parku (w tym parku linowego)
12:00 Teatrzyk Legendy Polskie
12:20 Pokaz wypasania owiec
13:00 Ballada Król Kruków
14:00 Widowisko Zawisza Czarny
15:00 Widowisko Powstanie Wielkopolskie
16:00 Widowisko Sokolnik Księcia Przemysła + pokaz ptaków
17:00 Średniowieczne Katapulty
18:00 Zamknięcie Parku Pokaż mniej
Osobno biletowane
14:00 Park linowy

Pszczoły w Ogrodzie

Słodki piknik dla młodszych i starszych
Sobota 10 lipca godz. 11:00
Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 (na tyłach bloku z Piccolo)
W programie:
11:00 Terenowa gra planszowa dla dzieci
12:00 Tajemnice pszczół – o miodzie i pszczołach opowie apiterapeutka
…a poza tym śniadanie na trawie i miodne upominki!
Inicjatywa oddolna realizowana
w partnerstwie ze Spółdzielnią
Socjalną Pasieka. Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki. Projekt Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera
#działamyrazem

Weekend z TuLasami

Na zewnątrz czeka na Twojego Małego Odkrywcę ogromny świat. Świat przyrody, który chcemy pokazać Twojemu Dziecku w kreatywny i ciekawy sposób .
Szczegółowe informacje:
🌳Co? Leśne warsztaty, gra terenowa i nie tylko.
🌳Gdzie? Poznań, Lasek Marceliński.
🌳Punkt orientacyjny- między górką saneczkową, a placem zabaw.
🌳Podczas warsztatów dziecko jest w obecności rodzica.
🌳W razie deszczu ubieramy kaloszki. Żadna pogoda nam nie straszna!
Prowadzące: Asia i Magda
🐿 SOBOTA 10.07.2021
🐾 DO GODZINY 13.00 Tulasy będą świętować 3 urodziny Marysi – impreza zamknięta 😉 🎂🌳
🐾 od 14.30 – ok.16.30/17.00 zapraszamy wszystkich na swobodną zabawę podczas, której tym razem pojawi się „SCIEŻKA SENSORYCZNA” z mini torem przeszkód 😉.
🌳 Swobodna zabawa koszt: 5zł
NIEOGRANICZONY CZAS ZABAWY!
🐿 NIEDZIELA 11.07.2021
🐾 11.00
🐜 “Pracowite mróweczki”
Czy wiedziałeś, że mrówki mają największy mózg spośród wszystkich owadów? Jeżeli chcesz dowiedzieć się takich i innych ciekawostek o tych małych mądralach i kreatywnie spędzić czas zapraszamy do wspólnego tworzenia. Będziemy lepić, kulać i bawić się masą gipsową. Wykorzystamy dary natury i zamkniemy w wyjątkowy sposób nasze marzenia.
🌳WIEK: od 4-7 lat
🌳KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🌳Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🌳ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🌳CZAS: Ok. 1h + w cenę wliczona jest zabawa w naszej kuchni błotnej.
🐜 15.00
„Mrowisko, ale widowisko”
🍀Warsztat dla Najmłodszych.
Tym razem szykuje się świetna sensoryczna zabawa z udziałem naszych małych Odkrywców i pracowitych mrówek. Będziemy obserwować co dzieje się podczas burzy i strasznej ulewy z mrowiskiem. Postaramy się też pomóc naszym małym przyjaciołom i razem stworzymy prawdziwą akcję ratunkową.
Podczas zabawy będziemy poznawać, dotykać, szukać i się brudzić – pamiętając, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 😉!
🌳WIEK: od 1-4 lat
🌳KOSZT: 30 zł – dziecko
2 dzieci z rodziny – 50 zł
/opiekun wchodzi za darmo
🌳Ilość osób: 8 dzieci + jeden opiekun
🌳ZAPISY: biuro.tulasy@gmail.com
(prosimy o podanie imienia dziecka, wieku i nr telefonu)
🌳CZAS: Ok. 45 min + w cenę wliczona jest zabawa w naszej kuchni błotnej.
🍽 🥣🌳 W przerwie między organizowanymi warsztatami zapraszamy do naszej KUCHNI BŁOTNEJ, w której przyrządzimy przysmaki z całego błotnego świata.
Wyznajemy zasadę, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania…jednak gdyby pogoda naprawdę nas zaskoczyła zajęcia zostaną odwołane o czym będziemy na bieżąco informować!
🌳 Swobodna zabawa koszt: 5zł
NIEOGRANICZONY CZAS ZABAWY!
🌳🌳🌳TuLasowa ekipa🌳🌳🌳

Lato na Trakcie. Chodź, zobacz! Wyprawy dla rodzin z dziećmi/Ostrów Tumski i stare koryto Warty

Zapraszamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w Wyprawach po Trakcie Królewsko-Cesarskim! 👑
Przygotowaliśmy trzy trasy, dzięki którym poznamy różne przestrzenie Traktu. Pomocny nam będzie opracowany wspólnie z dziećmi Przewodnik po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci.
👧🧒
📌 Start: godzina 11:00 przed muralem na Śródce
NA SPACERY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zgłoszenia z podaniem liczby uczestników i wieku dzieci pod numerem telefonu 61 647 76 34 lub osobiście w punkcie informacji Bramy Poznania.
WYPRAWA I:
OSTRÓW TUMSKI I STARE KORYTO WARTY
Sprawdzimy czy działa pompa wodna na Ostrowie i co takiego zrobiły tutaj diabły. Policzymy ile jest kłódek na moście biskupa Jordana i poznamy miejsce, w którym dawniej płynęła Warta.
Trasa wyprawy👣:Śródka – Ostrów Tumski – Park Stare Koryto Warty

Czytanie na polanie – o biwaku Pettsona i Findusa

10.VII godz. 11.00 Czytanie na polanie – o biwaku Pettsona i Findusa
Gdy nadchodzi lato, wszyscy chcemy zażyć przygody i zamieszkać gdzieś indziej – inaczej!
To pragnienie dotyczy w równej mierze ludzi jak i … zwierząt.
Przynajmniej tych wymyślonych i wprowadzonych do literatury przez Svena Nordqvista.
Findus chce zamieszkać pod namiotem, kury też.
Ale kury nie ujdą zbyt daleko, zatem namiot zostaje rozbity w ogrodzie.
Na ryby trzeba będzie staruszkowi z kotem pójść daleko. Czy uda się złowić wielkiego szczupaka!
Czy uda się wakacyjna przygoda pod namiotem?
Jak sąsiad przyjmie dziwactwo Pettsona.
Jak poczucie humoru sprzyja nam w trudnych momentach.
Sven Nordqvist: Pettson na biwaku
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wstęp wolny

Makramowe kwietniki

Zapraszamy wszystkich dużych i małych mieszkańców do wspólnego plecenia makramowych kwietników.
Warsztaty odbędą się 10.07.2021, godz. 11:00 w sali Rady Osiedla w bibliotece przy ul. Fabianowo 2
Zapisy poprzez formularz:
Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz środków Rady Osiedla Fabianowo-Kotowo.
Do zobaczenia

Warsztaty z tworzenia mozaiki dla dorosłych i dzieci w CK Przeźmierowo

10 lipca 10-11:30 i 12-16
MOZAIKA
Warsztaty w godz.10:00-11:30 – małe mozaiki, każdy wykonuje swoją, motywy przyrodnicze, materiały zapewnia Organizator. Obowiązują zapisy. Grupa do 20 osób. 12:15 „MOZAIKOWY NAPIS”- dla wszystkich chętnych otwarte, bezpłatne warsztaty na Podwórku SEZAMU: robimy wspólnie duży napis do CK Przeźmierowo.
Warsztaty “małe mozaiki” o 10:00 – odpłatność 20 zł/os., obowiązują zapisy. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na www.goksezam.pl http://www.goksezam.pl/strona-3352-regulamin_dot_zajec…

Zielony Targ na Przełajowej #47

Jak co sobotę spotykamy się w LABA.LAND na zakupach podczas Zielonego Targu. Zabierzcie swoje koszyki, torby, pudełka i wpadajcie na zakupy na najstarszy i największy targ ekologiczny 💚
Znajdziecie tu swoje ulubione wypieki, przetwory, a także wędliny, warzywa i owoce 🥬
Nie zabraknie też produktów dla miłośników naturalnych kosmetyków, świec sojowych i wyrobów heklunkowych.
Wpadajcie do nas całymi rodzinami, z psem i bez, z kolegą, przyjaciółką i z babcią – każdy znajdzie tu coś dla siebie! ☺
❗️ WAŻNE ❗️
Pamiętajcie o zachowaniu odpowiedniego dystansu przy zakupach.
– WYSTAWCY –
🌿 Ekologiczne Gospodarstwo Rolne NATURPLON Dendek Rafał
Jedno z najstarszych gospodarstw ekologicznych w Polsce certyfikowane bez przerwy od 1990 roku.
Producent ekologicznych warzyw, owoców, przetworów warzywnych, owocowych, soków, kiszonek, zup, keczupów, octów, olei tłoczonych na zimno.
Hitem są też bio-mąki mielone we własnym żarnowym młynie ze zbóż uprawianych w gospodarstwie.
🌿 Gospodarstwo Pasieczne NATURPLON Bartłomiej Dendek
Czyli miody i produkty pszczele.
Wielopokoleniowa pasieka usytuowana w Gospodarstwie Ekologicznym NATURPLON
🌿 Sery Grądzkie to kolejny z wystawców słynący z doskonałych serów z koziego mleka. Wyroby te docenili m.in. Agnieszka Kręglicka z mężem Piotrem Petryką i bratem Marcinem, Adam Chrząstowski doradca polskiej Prezydencji UE, Karol Okrasa, Eugeniusz Mientkiewicz twórca przewodnika po miejscach produkcji polskich serów i wielu, wielu innych, których wymienić nie sposób.
🌿 ROLMIĘS czyli najstarsza ekologiczna masarnia która poleca tradycyjne wędliny i mięso.
🌿 Marian Nowak Ekologiczne Gospodarstwo i Przetwórstwo Mleka to ekologiczne sery, jogurty, kefiry , śmietany i maślanka.
🌿 Bio Appetit czyli ekologiczne warzywa od państwa Suchorskich.
🌿 Aga Bagietka – prawdziwy chleb i domowe wypieki. Ekologicznie, zdrowo, smacznie i lokalnie – najlepiej!
🌿 Sery Łomnickie dobrze znane bywalcom Zielonego Targu. Nabiał kozi i krowi, produkowany w ekologicznym gospodarstwie Bożeny i Daniela Sokołowskich, położonym u podnóża Śnieżki (Karkonosze), to nie tylko długodojrzewające sery, ale także jogurty, twarogi, ricotty i inne mleczne specjały. Ci co znają, wiedzą, co wybrać, a ci, co nie znają, niech pytają o klasyki: kozi Łomnicki z kozieradką lub Niedźwiednika oraz krowie – Łomnicką Zadymę albo Krowę w Popiele.
🌿 W gronie wystawców znajdzie się również BIOrę – sklep z ekologicznymi produktami, które można kupić na wagę (w dowolnej gramaturze, nawet minimalnej). Kto zna, ale nie miał po drodze lub kto jeszcze o nich nie słyszał – warto zajrzeć na to stoisko.
🌿 O pyszne warzywa zadba również ekipa z Ojcowizna – lokalnego, wielopokoleniowego gospodarstwa prowadzącego naturalne uprawy w Kadzewie.
🌿 Kolejny wystawca, którego produktami będziemy się mogli cieszyć podczas Zielonego Targu na Przełajowej 5 to Kucz Piekarnia i Spiżarnia – piekarnia z tradycjami, pokoleniowa, z sercem. Oprócz pachnących chlebków, również bezglutenowych, w ofercie mają przepyszne ciasta, bezglutenowy piernik i wymyślne jagielniki.
🌿 Zielony Targ to także Palarnia kawy Adam’s Blend – świeże kawy ręcznie palone wg prostych metod produkcji. Wpadnijcie na pyszną poranną kawę.
🌿 Wśród wystawców Gościniec u Deców czyli dziczyzna na różne sposoby.
🌿 Na Zielony Targ zajrzyjcie również po oleje tłoczone na zimno od Izabeli z Naturini.
🌿 SokPol czyli jabłka i gruszki od Gosi i Darka Prządak.
🌿 Pasieka Andrzejewskich
🌿 Linie w Ogniu – kuchnia historyczna Marek Grądzki i Piotr Michalski wraz z małżonkami oraz ich pierogi i inne gotowe dania z ich biesiadnika.
🌿 Pałac Popowo – gotowe dania z pałacowej kuchni.
🌿 Onlygreen Granola – mała wytwórnia oferująca ręcznie produkowaną granolę. W 100% naturalna. Nie zawiera rafinowanego cukru, polepszaczy ani konserwantów. Słodzona miodem i liofilizowanymi owocami.
🌿 Piekarnia BioBielik – chleby, ciasta i inne słodkości również bezglutenowe
🌿 Agnieszka Wojtkowiak wędliny Alojzy

Weekendowe KrasnoNutki w Duecie na TRAWIE

Kochani ruszyła u nas edycję Muzykowania na świeżym powietrzu 😁☘️🌳
Z przyjemnością- wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom zapraszamy bardzo serdecznie, na weekendowe wydanie KrasnoNutek- naszych zajęć umuzykalniających wg E.E. Gordona 🙃
Odsłona weekendowa zajęć będzie trochę inna ponieważ będzieMY je prowadziły w DUECIE! i korzystając z pogody rozpoczynamy tę edycję NA TRAWIE☘️
Wspólnie pobawimMY się dźwiękami, tonalnościami i rytmami a to wszystko w sobotnie poranki lub popołudnia aby dodać Wam mnóstwa pozytywnej energii i uśmiechu na cały tydzień! Na zajęciach nie zabraknie ciekawych instrumentów i współbrzmień!
Aura pod ☁️ jest świetną okazją na doznanie dodatkowych wrażeń oraz połączenia bardzo ”przyjemnego z pożytecznym”😀☀️🌸
Nie brzmi wspaniale?!
Zapraszamy serdecznie 😁
Zajęcia prowadzi duet- Ola i Teresa z Pracowni ,,Cztery Dłonie,,
➡️KIEDY- SOBOTA 10.07.2021
➡️GDZIE- POLANA PRZY Skateparku przy os. Stefana Batorego 19, 21
➡️DLA KOGO- dla niemowląt i dzieci 0-3 z rodzicami/ opiekunem
➡️CZAS- Godz. 10.00- dzieci 0-3 lat
➡️CO WZIĄĆ- kocyk, wodę, nakrycie głowy dla dziecka
➡️ZA ILE- 60 zł Duet (dorosły plus dziecko)
70 zł 3 osoby (dwoje dorosłych plus dziecko lub dwoje dzieci plus jeden dorosły)
80 zł(cztero lub pięcioosobowa rodzina)
👉Bilety nie łączą się z karnetami obowiązującymi na KrasnoNutki w ciągu tygodnia/ innymi zajęciami w Pracowni👈
👉OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, MIEJSCA OGRANICZONE👈
FB- czterydlonie.pl
📧czterydlonie@gmail.com
📞692-735-750 (Teresa)
⚠️W razie deszczu lub niskiej temperatury zajęcia będą przeniesione do naszego lokalu przy Stefana Batorego 16🌧️ Informacje umieszczane będą na FB oraz wysyłane w wiadomości prywatnej!⚠️

 

 

 

NIEDZIELA

 

Lato na Madalinie – weekend drugi – razem od nowa

W końcu możemy być razem, za czym wszyscy tęsknili – widać to było w dni otwarcia!
W nadchodzący weekend będziemy nadal podkreślać, jak to dobrze być RAZEM, a pomogą nam w tym nasi goście specjalni:
Wujek Ogórek i Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści. Nie zabraknie wielu ciekawych zajęć, w tym turniej scrabble dla seniorów!
11 lipca
– 11:30 zajęcia rozwojowe dla najmłodszych
– 12.00-16.00 masaż relaksacyjny dłoni dla seniorów (zapisy 663942366)
– 12:00 Karawana Opowieści
– 13:00 pora seniora – turniej gier scrabble i rummikub. Rywalizacja w parach dla seniorów (zapisy 663942366)
– 14:00 spotkanie z Wujkiem Ogórkiem
– 15:00 Bingo MADALINGO
– ok. 16:00 rozgrywki siatkówki plażowej (zapraszamy drużyny rodzinne i przyjacielskie)
-16.15 niedzielny relaks – streching
Wydarzenia dla seniorów organizuje i koordynuje Fundacja Młyn Wsparcia
Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp.
Dodatkowe informacje i atrakcje niespodzianki zdradzimy w oddzielnych postach- śledźcie nasz profil.
Zapraszamy też do grupy „Lato na Madalinie”
Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE
Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

Festiwal Baniek Mydlanych w Poznaniu !

𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹 𝗕𝗮𝗻𝗶𝗲𝗸 𝗠𝘆𝗱𝗹𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗮𝘄𝗲𝗺 𝗼𝗱𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶 𝗣𝗼𝘇𝗻𝗮𝗻́ ❗
✅ Bańki mydlane czekać na Was będą:
🗓 11 lipca, od 15:00, Polana Harcerza nad Maltą ❗
❗❗❗ 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗕𝗘𝗭𝗣Ł𝗔𝗧𝗡𝗬 ❗❗❗
✅ 𝙋𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙩𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙙𝙡𝙖 𝙒𝙖𝙨:
🌊 Duuużo darmowego płynu
💧 Bańkowe zabawy
💦 Tysiące małych baniek
🏆 Konkursy z nagrodami
👉 ale to nie wszystko!
✅ 𝘾𝙯𝙚𝙠𝙖𝙘́ 𝙣𝙖 𝙒𝙖𝙨 𝙟𝙚𝙨𝙯𝙘𝙯𝙚 𝙗𝙚̨𝙙𝙖̨:
🔫 Akcesoria do puszczania baniek
🍡 Kolorowe łakocie i granity
🏰 Dmuchańce i eurobungee
Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych 👨‍👩‍👧‍👦
Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach❗
Nie może Was tam zabraknąć❗
❗𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔❗
❤ 𝙕𝙜𝙖𝙧𝙣𝙞𝙟 𝙯𝙚𝙨𝙩𝙖𝙬 𝙙𝙤 𝙤𝙜𝙧𝙤𝙢𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙗𝙖𝙣𝙞𝙚𝙠 𝙢𝙮𝙙𝙡𝙖𝙣𝙮𝙘𝙝 ❤
☀️ Zestaw: 1l płynu + kijki ze sznurkami 50cm ☀️
Co należy zrobić 🤔
▬▬▬▬▬▬▬
👉 Zaproś znajomych do wydarzenia (minimum 200 osób).
👉 Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
👉 Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia !
👉 Pierwsze 15 osób zgarnia zestaw za darmo !
▬▬▬▬▬▬▬
W SKRÓCIE:
➡️ 11 lipca
➡️ start 15:00
➡️Polana Harcerza nad Maltą
➡️ WSTĘP BEZPŁATNY
Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto? Napisz do nas na fanpage.

Rodzinna joga na świeżym powietrzu

Joga rodzinna, czyli co? Czego się możesz spodziewać?… Postawimy las drzew, będziemy się ruszać jak koty i psy, zrobimy orła cień i wiele innych pozycji 😉 będzie dużo ruchu i wspólnej zabawy z dziećmi! Przyjdź i sprawdź czy i Wam się spodoba!
Zapisy pod numerem 780044816 (można SMSem). Opłata za zajęcia:
Każda ćwicząca osoba (również dzieci) – 10 zł:)
…przelewem na konto:
Fundacja Poznańczycy
Santander Bank Polska
511090136200000001 34828100
Należy mieć matę lub karimatę (jeśli nie ma się maty). Warto zabezpieczyć się przed kleszczami 🙂
Wejście na teren od ul. Smardzewskiej. W razie deszczu przeniesiemy się do sali w
Minor Studio Aktywności ul. Podchorążych 15.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.