PLAN ZAJĘĆ 21.06 – 27.06.2021

PLAN ZAJĘĆ 21.06 – 27.06.2021

Wielu z nas tęskni za „normalnością”, „dawnymi czasami” i udziałem w wydarzeniach odbywających się w rzeczywistości, nie online. Wciąż wiąże się to z pewnym ryzykiem, należy więc stosować się do wytycznych, obostrzeń. Jednocześnie instytucje kultury potrzebują naszego wsparcia. Dziś dzielę się z Wami listą warsztatów, spotkań. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy jesteście już gotowi na uczestnictwo i na jakich zasadach:). fot. – Centrum Sztuki Dziecka

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

WOLNO DZIECIOM / Malta Festival Poznań 2021

🎈 𝟭𝟴-𝟮𝟳/𝟬𝟲/𝟮𝟬𝟮𝟭
𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺 𝗠𝗮𝗹𝘁𝗮 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 𝗣𝗼𝘇𝗻𝗮𝗻́ 𝗱𝗹𝗮 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶 🎈
W tym roku zapraszamy najmłodszych do parków Wieniawskiego i Moniuszki!
🔹 W programie znalazły się 𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝗮𝗸𝗹𝗲 z elementami żonglerki, pantomimy i akrobacji. Na spektakle familijne obowiązuje wstęp wolny.
🔸 Podczas 𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗻́ 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 dzieci staną się po raz kolejny obywatelami – skierują oczy i ręce ku glebie, drzewom, życiu między źdźbłami i pod kamieniami. Poćwiczą czułość i współodpowiedzialność za ziemię, którą spróbują oswoić i zrozumieć. Warsztat „Szyszki, trzcina, drewno, czyli budujemy domy dla owadów” został przygotowany przez partnera festiwalu, VOX.
Zapraszamy również na 𝗿𝗼𝘇𝗴𝗿𝘇𝗲𝘄𝗸𝗶 cyrkowe dla dzieci od 8 r.ż., na które obowiązuje wstęp wolny.
Wszystkie wydarzenia odbywają się w parku Wieniawskiego, trzy spektakle familijne: „Kino Nieme”, „Odyseja narciarska” i „Zgubowisko” będzie można zobaczyć w parku Moniuszki.

👉 Na działania warsztatowe obowiązują bezpłatne 𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗬: michalina.radomska@malta-festival.pl

🔸 𝗧𝗔𝗞𝗔 𝗥𝗢́𝗭̇𝗡𝗔 𝗭𝗜𝗘𝗠𝗜𝗔 / 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗔𝗴𝗮𝘁𝘆 🔸 (limit miejsc na warsztaty wyczerpany!)
18.06, 11:00-12:30 / warsztaty sensoryczno-wrażeniowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunką_em
Ziemia dla małego człowieka składa się z niezliczonych drobnych elementów, możliwych do wielozmysłowego poznania. Zapraszamy na zajęcia sensoryczno-wrażeniowe związane z materią składającą się na tkankę ziemską. Podczas spotkania dzieci i opiekunowie dostaną możliwość oglądania, dotykania, wąchania, smakowania, słuchania wybranych elementów ziemi. Każdy z nich będzie możliwy do osobnego doświadczania, ale będziemy także tworzyć z nich ciekawe połączenia. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunami.
🔸 𝗙𝗢𝗧𝗢𝗡𝗜𝗞𝗔 / 𝗽𝗢𝘁𝘄𝗼𝗿𝗸𝗶 🔸(limit miejsc na warsztaty wyczerpany!)
18.06, 16:00-17:30 / warsztaty z luksografii dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Jak może wyglądać połączenie fotografii i botaniki? Czy światło może zastąpić farbę? Podczas warsztatów dzieci namalują w ciemni obrazy tylko przy użyciu światła (luksografia). Na papierze fotograficznym ułożymy rośliny o różnym stopniu przezroczystości, których odbicia stworzą zarówno dobrze znane, jak i całkiem abstrakcyjne kształty. Dzieci poznają podstawowe procesy zachodzące w ciemni fotograficznej, zgłębią zasady kompozycji oraz poznają technikę fotografii bezkamerowej. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
🤸 ROZGRZEWKA
19.06, 11:00
𝗙𝗨𝗡𝗗𝗔𝗖𝗝𝗔 𝗣𝗥𝗢-𝗦𝗣𝗜𝗡, 𝗖𝗘𝗡𝗧𝗥𝗨𝗠 𝗟𝗔𝗧𝗔𝗝𝗔̨𝗖𝗬𝗖𝗛 𝗢𝗕𝗜𝗘𝗞𝗧𝗢́𝗪
𝗟𝗮𝘁𝗮𝗷𝗮̨𝗰𝗲 𝗼𝗯𝗶𝗲𝗸𝘁𝘆 🤸
Latające talerze, smocze kije, piłki na sznurkach, taśmy na drzewach, latające przedmioty – to nie sen. Tak właśnie wygląda świat kiedy złapie się BAKCYLA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych niezależnie od wieku i płci na nasze warsztaty Dyskowo-Kuglarskie. Rozruszamy Was i nauczymy wielu nowych rzeczy. Będziecie mogli spróbować swoich sił w różnych aktywnościach z frisbee. Nauczycie się wielu ciekawych rzutów i podstawowych manipulacji z dyskiem. Trenerzy z Centrum Latających Obiektów pokażą Wam jak można tańczyć z dyskiem i tworzyć proste choreografie. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w zabawie z X-Dyskiem oraz porzucać do celu. Na sekcji kuglarskiej zaprzyjaźnicie się z różnymi dziwnymi rzeczami, które potrafią zrobić Wasze ciała. Odczarujemy dla Was żonglerkę tak, że nagle stanie się magicznie łatwa, pokażemy jak stać prosto kiedy pod nogami wszystko się chwieje, przekonamy Was, że hula hoopa da się utrzymać na biodrach nie tylko wtedy kiedy pasuje. Pokażemy jak ćwiczyć samodzielnie i jak bawić się z rodziną i znajomymi. Polataj za dyskiem, zafascynuj się lotem, przyjdź i pokręć, porzucaj razem z nami!
🔸 𝗦𝗧𝗔𝗖𝗝𝗔: 𝗜𝗠𝗣𝗥𝗢𝗪𝗜𝗭𝗔𝗖𝗝𝗔! – 𝗭𝗘𝗦𝗣𝗢Ł𝗢𝗪𝗘 𝗚𝗥𝗬 𝗞𝗥𝗘𝗔𝗧𝗬𝗪𝗡𝗘 / 𝗔𝗴𝗻𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮 𝗥𝗼𝗴𝗮𝗰𝘇𝗲𝘄𝘀𝗸𝗮-𝗙𝗼𝗿𝘆𝘀́ 🔸
19.06 i 26.06, 10:00-11:00 / improwizacje Młodsi w impro dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat
19.06 i 26.06, 11:30-12:30 / improwizacje Młodzi w impro dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat
Zajęcia z improwizacji to forma twórczej zabawy. Każdy może i potrafi improwizować. Ważne, by przestrzegać zasad gier i reguł impro. Wykorzystamy gry improwizacyjne, których esencją jest kreacja i śmiech. Doświadczymy słuchania, akceptacji, tworzenia historii, spontanicznego reagowania i wchodzenia w role. Improwizacja podbudowuje poczucie własnej wartości, wyostrza zmysł obserwacji i podzielność uwagi, wzmacnia zdolność współpracy w grupie, kreatywnego myślenia, zaufania do siebie i innych. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach: „Młodsi w impro” dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat i „Młodzi w impro” dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat. Obowiązują zapisy.
🔸 𝗛𝗔𝗟𝗢, 𝗧𝗨 𝗚𝗥𝗭𝗬𝗕! / 𝗘𝗹𝘇̇𝗯𝗶𝗲𝘁𝗮 𝗡𝗶𝗲𝘄𝗶𝗮𝗱𝗼𝗺𝘀𝗸𝗮 🔸
19.06, 15:00-16:30 / edukacyjno-rzeźbiarskie warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat z opiekunką_em
Grzyby są wszędzie! W wodzie, ziemi, na drzewie i w naszym ciele. Są niepoliczalne, potrafią świecić i istnieją już miliard lat! Mają również bardzo cenną moc – są mistrzami komunikacji i symbiozy z innymi organizmami. Podczas warsztatu przyjrzymy się, jak one to robią i zobaczymy, w czym tkwi ich sekret! Tak wyposażeni ruszymy do własnego działania – tworzymy zgraję szalonych kapeluszy, by wysłać komunikat w świat sposobem iście grzybowym! Warsztat rodzinny przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat i ich najbliższych.
🔹 𝗝𝗔𝗥𝗭𝗬𝗡𝗔 / 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗹 𝗠𝗮𝗹𝗲𝗰𝗸𝗶 🔹
20.06, 12:00-12:45 / plenerowy spektakl dla dzieci od 3 do 103 lat
Zaskakująca i pełna eksperymentów historia pewnego klauna, który postanowił… coś ugotować. Brak mu doświadczenia kulinarnego, więc nie bardzo wie, jak i co się gotuje, ale to nie jedyny jego problem. Są jeszcze warzywa… wroga i nielubiana przez wiele dzieci materia! Czy da się zmienić „ble” na „mniam”? Kamil Malecki – performer, żongler, klaun, pedagog cyrku – zaprasza wszystkich niejadków na fascynujący pokaz kulinarny. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 do 103 lat.
🔸 𝗖𝗭𝗔𝗥𝗡𝗢𝗭𝗜𝗘𝗠𝗬, 𝗥𝗘̨𝗗𝗭𝗜𝗡𝗬 𝗜 𝗕𝗜𝗘𝗟𝗜𝗖𝗘, 𝗖𝗭𝗬𝗟𝗜 𝗢𝗣𝗢𝗪𝗜𝗘𝗦́𝗖𝗜 𝗚𝗟𝗘𝗕𝗔̨ 𝗣𝗜𝗦𝗔𝗡𝗘 / 𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗚𝗮𝗿𝗰𝘇𝗮𝗿𝗰𝘇𝘆𝗸 🔸
20.06, 15:00-16:30 / botaniczne warsztaty rodzinne dla dzieci od 6 do 10 lat z opiekunką_em
Czasem czarna, czasem brązowa lub żółta. Gleba. Niby codzienna, stosowana do kwiatów, sadzenia drzew. Bywa też kosmetykiem, lekiem, a nawet pożywieniem. Co najciekawsze – skrywa różne tajemnice, jest domem dla wielu istot, a nawet przyrodniczym internetem. Zapraszamy na twórcze spotkanie z architektką krajobrazu i przyrodniczką. Porozmawiamy o bezkręgowcach, kompostowaniu i sile samosiejek. Zajrzymy pod powierzchnię trawnika w parku i skutecznie pobrudzimy się gliną. Na zdrowie! Warsztaty rodzinne przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat i opiekunów.
🔸 𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔! 𝗕𝗨𝗗𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬! 𝗣𝗢𝗗- 𝗜 𝗡𝗔𝗗𝗭𝗜𝗘𝗠𝗡𝗜 𝗞𝗢𝗡𝗦𝗧𝗥𝗨𝗞𝗧𝗢𝗥𝗭𝗬 𝗪 𝗔𝗞𝗖𝗝𝗜 / 𝗠𝗶𝗰𝗵𝗮𝗹𝗶𝗻𝗮 𝗥𝗮𝗱𝗼𝗺𝘀𝗸𝗮 🔸
21.06, 16:00-18:00 / warsztaty twórcze dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Co by było, gdyby wszystkie robaki, owady i inne małe stworzenia postawiły na współpracę i wspólnie zawładnęły architekturą pod powierzchnią ziemi? Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, co w glebie drepcze i w trawie piszczy oraz o budowlach jednych z najmniejszych mieszkańców ziemi! W części twórczej wcielimy się w rolę konstruktorów, wspólnie budujących nad- i podziemną krainę. Na projektantów czekają wyzwania projektowo-budowlane. Uwaga! Zmienimy też nieco perspektywę! Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
🔸 𝗢𝗕𝗥𝗔𝗭𝗬 𝗙𝗔𝗥𝗕𝗢𝗪𝗔𝗡𝗘 𝗥𝗢𝗦́𝗟𝗜𝗡𝗔𝗠𝗜! / 𝗧𝗸𝗮𝗻𝗸𝗶 𝗧𝘄𝗼́𝗿𝗰𝘇𝗲 🔸
22.06, 16:00-18:00 / warsztaty barwierskie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat
Zapraszamy na warsztaty, na których wprowadzimy was w świat barw, tkanin, projektowania. Zaprezentujemy proces barwienia tkanin, pokażemy, jak uzyskać różne wzory i zmieniać kolory za pomocą naturalnych odczynników. Zastosujemy barwniki np. z liści brzozy, owocu porzeczki, korzenia marzanny. Rozbudzimy wyobraźnię, zachęcimy do rozmowy o kolorach i przekonamy do uwolnienia twórczej energii. Zwieńczeniem procesu będzie samodzielne wykonanie obrazu na płótnie za pomocą roślin i odczynników. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
🔸 𝗣𝗬𝗧𝗔𝗝𝗡𝗜𝗞. 𝗭𝗜𝗘𝗠𝗜𝗢-𝗕𝗔𝗗𝗔𝗡𝗜𝗘 / 𝗞𝗼𝗯𝗮𝗹𝘁 𝗠𝗶𝗴𝗿𝗮𝘁𝗶𝗻𝗴 𝗣𝗹𝗮𝘁𝗳𝗼𝗿𝗺 🔸
23.06, 16:00-17:30 / warsztaty dla dzieci od 7 do 9 lat
Główną ideą „Pytajnika” jest grupowe zadawanie dużej liczby pytań, tym razem na temat ziemi. Podczas warsztatu będziemy tworzyć małe przestrzenne konstrukcje – mapę pojęć i skojarzeń. Popracujemy na ziemi i w ziemi – brudząc dłonie, zastanowimy się, czy gleba to tylko to, z czego wyrastają rośliny, czy także miejsce życia innych organizmów. W działaniu wykorzystamy patyczki, kijki, sznurki, kalki. Poszukamy niecodziennych rozwiązań, które można wcielić w życie po zakończeniu warsztatu. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat.
🔸 𝗔𝗥𝗕𝗢𝗥𝗬𝗦𝗧𝗔 – 𝗟𝗘𝗞𝗔𝗥𝗭 𝗗𝗥𝗭𝗘𝗪 / 𝗕𝘂𝘀𝗵 𝗗𝗼𝗰𝘁𝗼𝗿 🔸
24.06, 16:00-18:00 / warsztaty arborystyczno-wspinaczkowe dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat
Czym jest drzewo? Jaka jest jego rola w mieście? Podczas warsztatów z arborystą praktykiem poznacie ciekawostki z życia drzew oraz ich wpływ na nas. Dowiecie się, czy drzewa rzeczywiście potrzebują naszej – człowieczej pomocy. Warsztaty będą podzielone na dwie części. W pierwszej przyjrzymy się drzewom w otoczeniu festiwalowym. W drugiej zdradzimy tajniki pracy arborysty. Każdy uczestnik i uczestniczka będą mogli zmierzyć się z torem zręcznościowym w koronach drzew. Warsztaty arborystyczno-wspinaczkowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
🔸 𝗗𝗢𝗧𝗬𝗞𝗔𝗠 𝗭𝗜𝗘𝗠𝗜, 𝗔 𝗭𝗜𝗘𝗠𝗜𝗔 𝗗𝗢𝗧𝗬𝗞𝗔 𝗠𝗡𝗜𝗘 / 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗔𝗴𝗮𝘁𝘆 🔸 (limit miejsc na warsztaty wyczerpany!)
25.06, 11:00-12:30 / warsztaty ruchowo-sensoryczne dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunką_em
Dotykanie ziemi jest oczywiste. Przyciąga nas do niej grawitacja, a kiedy jesteśmy małymi dziećmi – również bezpośrednia bliskość. A co, jeśli to nie my dotykamy ziemi, tylko ona dotyka nas? Zapraszamy na świadomą wędrówkę ciał po ziemi – chodzenia na czworakach, boso, turlania, naciskania. Wspólne aktywności i wymiana doświadczeń pozwolą dużym i małym na równi cieszyć się kontaktem z ziemią. Warsztat jest planowany jako ruchowo-sensoryczny, wymaga swobodnego stroju. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunami.
🤸 ROZGRZEWKA
26.06, 11:00
𝗔𝗞𝗥𝗢𝗕𝗔𝗧𝗬 & 𝗠𝗔𝗥𝗖𝗜𝗡 𝗢𝗦𝗦𝗘𝗦
𝗠𝗶𝗲̨𝗸𝗸𝗶𝗲 𝗹𝗮̨𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 🤸
Zapraszamy na zajęcia z akrobatyki oraz slackline. Miękkie lądowanie da wam możliwość nabrania gibkości i rozwinięcia koordynacji w ramach zajęć z akrobatyki. W czasie treningu akrobatycznego nauczymy was podstawowych sylwetek gimnastycznych, elementów takich jak stanie na rękach czy przejścia, a także przerzuty i salta. Wszystko w zależności od poziomu ćwiczącego. Wylądujmy miękko między drzewami, w parku, na trawie, blisko ziemi, na materacach, na linie, z wiatrem i pod wiatr. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Mamy nadzieję na Wasze otwarte serca do nauki nowych sztuczek i umiejętności. Koordynacja ruchowa, gimnastyka, rozciąganie, zabawy dla dzieci, a to wszystko pod okiem profesjonalistów, którzy będą z nami, aby pokazywać i uczyć, budzić zajawkę i wspierać.
🔸(𝗥𝗢𝗭)𝗣𝗘̨𝗗𝗘𝗠! 𝗗𝗢 𝗪𝗔𝗞𝗔𝗖𝗝𝗜! / 𝗠𝗮𝗷𝗮 𝗕𝗿𝘇𝗼𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮, 𝗔𝗴𝗻𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮 𝗗𝘂𝗯𝗶𝗹𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇, 𝗘𝗹𝘇̇𝗯𝗶𝗲𝘁𝗮 𝗡𝗶𝗲𝘄𝗶𝗮𝗱𝗼𝗺𝘀𝗸𝗮🔸
25.06, 14:00-16:00 / warsztaty konstruktorskie (cz. I), bez ograniczeń wiekowych
25.06, 16:00-17:00 / konkurs zjazdowy z nagrodami (cz. II), bez ograniczeń wiekowych
Uczcijmy pierwszy dzień wakacji z rozmachem i rozpędem! Z górki na pazurki, na byle czym, ale nie-byle-jak! Zapraszamy małych i dużych na warsztaty konstruowania owadopodobnych miniwehikułów z tego, co pod ręką, i tego, co w głowie. Gotowe pojazdy zjadą w uroczystym konkursie – z nagrodami! – ze szczytu górki saneczkowej w parku Wieniawskiego, inaugurując wakacyjną labę na linii mety. Który pojedzie najdalej? Który najzgrabniej? A który zaliczy najbardziej spektakularną glebę? Warsztaty bez ograniczeń wiekowych.
🔹 𝗞𝗜𝗡𝗢 𝗡𝗜𝗘𝗠𝗘: 𝗕𝗔𝗦́𝗡́ 𝗘𝗗𝗨𝗞𝗔𝗖𝗬𝗝𝗡𝗔 𝗢 𝗘𝗣𝗢𝗖𝗘 𝗞𝗜𝗡𝗔 𝗡𝗜𝗘𝗠𝗘𝗚𝗢 / 𝗘𝘄𝗮 𝗦𝘇𝗮𝘄ł𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮, 𝗠𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗣𝗼𝗹𝗮𝗰𝘇𝗲𝗸-𝗣𝗿𝘇𝗲𝘀𝘁𝗿𝘇𝗲𝗹𝘀𝗸𝗮, 𝗠𝗮𝗿𝗰𝗶𝗻 𝗟𝗲𝗺𝗶𝘀𝘇𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶 🔹
25.06, 19:00-20:00 / plenerowy spektakl familijny
Niezwykła przygoda wesołej księżniczki Muzalindy, która wraz z widzami przeniesie się w czasie do lat 20. XX w. – epoki kina niemego. Spotkają tam Charliego Chaplina, który zaprezentuje swój charakterystyczny wąsik i chód. Dzieci i dorośli będą mieli okazję podziwiać jego sztuczki i żarty oraz akrobatyczne wyczyny. Opowieści towarzyszy muzyka na żywo. Widzowie są zapraszani do czynnego udziału w przebiegu akcji. Po spektaklu proponujemy warsztaty teatralno-cyrkowe z muzyką.
🔹 𝗢𝗗𝗬𝗦𝗘𝗝𝗔 𝗡𝗔𝗥𝗖𝗜𝗔𝗥𝗦𝗞𝗔 / 𝗧𝗵𝗲 𝗧𝗿𝗶𝗰𝗸 𝗕𝗿𝗼𝘁𝗵𝗲𝗿𝘀 🔹
26.06, 14:00-14:45 / plenerowy spektakl familijny
Nagrodą główną w tym wyścigu jest samo doświadczenie. Dwóch narciarzy biegowych, którzy zgubili drogę, ramię w ramię w jednym wyścigu, odbywają narciarską odyseję – podróż o niejasnym kierunku i końcu. Szykujcie kije, nawoskujcie wąsy, łyk herbaty dla kurażu i zaczynamy! Performans „Odyseja narciarska” wykorzystuje wieloletnie doświadczenie The Trick Brothers z teatrem ulicznym. Szlak nie został wyznaczony? Nieważne – to nie jest tradycyjny show!
🔹 𝗭𝗚𝗨𝗕𝗢𝗪𝗜𝗦𝗞𝗢 / 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗦𝘇𝘁𝘂𝗸𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗲 🔹
26.06, 15:00-15:45 / plenerowy spektakl familijny
„Zgubowisko” to nowocyrkowy, familijny spektakl stworzony zarówno dla dzieci, jak i starszej publiczności. Opowieść o poszukiwaniu własnej drogi, cyrku i artystach, którzy przedstawiają widzowi sens pogoni za marzeniami. W swoich wspomnieniach wracają do czasów, gdy cyrk nieśmiało zapukał do ich drzwi, by odmienić ich życie. Spektakl łączy różnorodne formy cyrkowe, takie jak akrobatyka powietrzna, diabolo, żonglerka, akrobatyka partnerska czy ekwilibrystyka.
🔸 𝗥𝗘𝗞𝗢𝗥𝗗𝗭𝗜𝗦́𝗖𝗜 𝗦́𝗪𝗜𝗔𝗧𝗔, 𝗖𝗭𝗬𝗟𝗜 𝗢𝗪𝗔𝗗𝗬 / 𝗝𝘂𝘀𝘁𝘆𝗻𝗮 𝗢𝗱𝗿𝘇𝘆𝗸𝗼𝘀𝗸𝗮 🔸
26.06, 16:00-18:00 / edukacyjno-ruchowe warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat z opiekunką_em
Najsilniejsze, najpożyteczniejsze, najuciążliwsze i najskuteczniejsze żyjątka na Ziemi, czyli owady. Trudno w to uwierzyć, prawda? Owady to najliczniejsza grupa zwierząt i są dosłownie wszędzie: na lądzie, w morzu, rzece, łące i w domu. Przyjmują niesamowite kształty i rozmiary. Spełniają ważną rolę w naturalnym środowisku oraz w każdym miejscu gdzie bywa człowiek. Podczas zajęć przyjrzymy się ich sprytnej budowie ciała, poznamy wiele owadów pożytecznych oraz tych, z którymi niekoniecznie chcemy się zaprzyjaźniać. Dowiemy się jak owady tworzą społeczności oraz jak sobie radzić z owadami, które często nazywane są szkodnikami. Na tych zajęciach na pewno nie zabraknie wiedzy, śmiechu, tańca, turlania, okrzyków i zachwytów.
🔸 𝗦𝗭𝗬𝗦𝗭𝗞𝗜, 𝗧𝗥𝗭𝗖𝗜𝗡𝗔, 𝗗𝗥𝗘𝗪𝗡𝗢 – 𝗖𝗭𝗬𝗟𝗜 𝗕𝗨𝗗𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬 𝗗𝗢𝗠𝗬 𝗗𝗟𝗔 𝗢𝗪𝗔𝗗𝗢́𝗪 / 𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗚𝗮𝗿𝗰𝘇𝗮𝗿𝗰𝘇𝘆𝗸, 𝗧𝗼𝗺𝗲𝗸 𝗞𝗮𝘀𝘇𝗮𝗻𝘆 / 𝘇𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗩𝗢𝗫 🔸
27.06, 10:00-11:30 i 13:00-14:30 / warsztaty konstruktorskie dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat z opiekunką_em
Czym jest dla nas dom? Bezpieczną przystanią, miejscem odpoczynku, przestrzenią spędzania czasu z bliskimi? Stwórzmy takie miejsce dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół. Marka Vox, która pomaga tworzyć wnętrza naszych marzeń, zaprasza na warsztat, podczas którego zbudujemy kryjówki dla owadów, zapraszając je w sąsiedztwo naszych domów. Na warsztacie zajrzymy też do ogrodów, w korony drzew i dowiemy się, dlaczego owady są ważne. Jakie miejsca chętnie zamieszkują? Co zrobić, by miasta stały się im bardziej przyjazne? Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat i opiekunów.
🔹 𝗗𝗥. 𝗔𝗖𝗥𝗬𝗟𝗜𝗖𝗦𝗧𝗘𝗜𝗡 / 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗹 𝗗𝘇𝗶𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗶 🔹
27.06, 12:00-12:30 / plenerowy spektakl familijny
Jakie tajemnice kryje laboratorium? „Dr. Acrylicstein” to nowocyrkowy spektakl o perypetiach szalonego naukowca hobbysty, który w swoich eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki. Niekonwencjonalne pomysły naukowca tworzą kabaretowy obraz zmagań z samym sobą i nieugiętymi prawami fizyki. Acrylicstein niczym Frankenstein ożywia swoje dzieła – używa w spektaklu kryształowych kul, zamieniając je w zaskakujące stworzenia, które animowane jego dłońmi budzą się do życia na oczach widzów.

𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿: Fundacja Malta
𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮: VOX
𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝘇𝗲 𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗸𝗼́𝘄: Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Poznańskie
𝗦𝗽𝗼𝗻𝘀𝗼𝗿𝘇𝘆: Autostrada Wielkopolska, Kulczyk Investments, Autostrada Eksploatacja, Grupa Ciech, Tempus Leasing, Toyota Bońkowscy
𝗣𝗮𝘁𝗿𝗼𝗻𝗶 𝗺𝗲𝗱𝗶𝗮𝗹𝗻𝗶: Wyborcza.pl, Wyborcza.pl Poznań, Wysokie Obcasy, Polityka, Tok FM, Radio Nowy Świat, didaskalia, NN6T, Szum, kulturapoznan.pl, IKS, Zwierciadło, Sens, Vogue
𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆: Texet, Hörmann, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Kultury Zamek, Kino Pałacowe, Fundacja FanRock, Art Stations Foundation, Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006, SentiOne, Siemianowski Mietlarek & Partnerzy, CKiS Konin, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Polski w Poznaniu, Usta Usta Republika, In Your Pocket, Fosa, Fotis Sound, P11 Interaktywna Agencja Reklam, WC Serwis, Sound & Lights Service, Elmark, Laruss, Hotel Novotel, Hotel Ibis, Polskie Karty

Czerwiec z zumbą- bezpłatne zajęcia w Ogrodzie Łazarz z Klaudią

„Czerwiec z zumbą W Ogrodzie Łazarz”- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska.
Uczestnicy zajęć są zobowiązani do zachowania zasad przewidzianych w obowiązujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zajęć.

Tramwaj wodny -5.06-29.08

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 29 sierpnia. Statek, ze względu na przebudowę brzegów Warty w mieście, będzie kursował na dwóch trasach. W kierunku północnym popłynie od przystanku na Chwaliszewie (przy Ewangelickiej) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Wracać będzie przez przystanki Szeląg oraz Katedra. W soboty rejsy zaplanowano na 11.00 i 17.00, a w niedziele o 14.00. W kierunku południowym statek ruszy z Chwaliszewa i dopłynie do mostu kolejowego na Starołęce. Następnie wróci do przystanku początkowego. W soboty rejsy zaplanowano na 14.00 i 19.00, a w niedziele na 11.00 i 17.00.

– Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg – Katedra – Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie – tłumaczą urzędnicy.

Ale to nie koniec. Już od kilku dni można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego w Starym Porcie. Są tam 4 łodzie motorowe (na każdej zmieszczą się 4 osoby) oraz 10 kajaków dwuosobowych. – Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak – 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569 – dodają. Kolejna wypożyczalnia, ale tylko kajaków, od Bożego Ciała ma działać w Ogrodzie Szeląg.

W Starym Porcie działa też przystań. Można tu cumować jachty bez opłat. Na dziś jest tam 15 miejsc dla jednostek pływających. Zapewniono tam węzeł sanitarny z toaletą, prysznicem i pralkami.

źródło: epoznan.pl


Z radością zapraszamy ponownie do Zamku. Na początek otwieramy dla zwiedzających wystawy i Zachodnie Skrzydło. Od 24.05. zapraszamy też na seanse do Kina Pałacowego. Prosimy o poruszanie się po Zamku w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Do zobaczenia!

ZACHODNIE SKRZYDŁO
Zwiedzanie z mapką: codziennie w g. 12-20, bilet: 5 zł (do każdego biletu dodajemy folder informacyjny z mapkami).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem: codziennie w g. 12-20 (wydawanie audioprzewodników do g. 19), bilet: 20 zł (n), 17 zł (u). Wstęp dla dzieci do lat 5. jest wolny. Wejścia grupowe: 5 zł od osoby.

BALET dla dzieci 6-10 lat | Poznań-Rataje

Zajęcia baletowe dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat prowadzone w formie zabawy, pozwalającej na poznanie zasad i elementów tańca klasycznego.
Rozpoczynamy od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających na podłodze, przy których zaczynamy poznawać podstawową terminologię baletową. Następnie wykonujemy ćwiczenia stabilizacyjne i koordynacyjne na stojąco, wykorzystując całą przestrzeń sali, a punktem kulminacyjnym są skoki. Każdą lekcję kończymy kreatywną taneczną zabawą opartą o improwizację i wykorzystanie poznanych już elementów baletu, które z czasem utworzą układy choreograficzne. Każdym zajęciom towarzyszy muzyka, która pozwala kształtować wrażliwość dzieci.
Strój: wygodne, nie ograniczające ruchów ubranie np. legginsy, sukienka oraz skarpetki antypoślizgowe lub baletki
Warsztaty prowadzi Daria
„Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, dlatego rodzice postanowili wysłać mnie do szkoły baletowej, którą ukończyłam w 2014 roku z dyplomem tancerki zawodowej. Od 11. roku życia związana jestem z Operą Poznańską, w której pracuję do dziś. Miałam przyjemność uczyć się od najwybitniejszych choreografów i tancerzy z całego świata oraz tańczyć na scenach teatrów polskich, jak i zagranicznych. Obecnie można oglądać mnie na deskach Opery w spektaklach takich jak: „Kopciuszek”, „Dziadek do orzechów” czy „Jezioro Łabędzie”.
Obowiązują zapisy mailowe:
info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 15 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 25 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 100 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski – stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i „helmuty”, choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

Tramwajowa linia turystyczna 0 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.

Autobusowa linia turystyczna 100 kursować będzie w soboty, niedziele i świeta od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja (sobota) do 29 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: około 30 minut.

 

Autobusowa linia turystyczna nr 102

Tegoroczną nowością jest uruchomienie lini autobusowej 102 kursującej tylko w soboty do Fortu VII oraz do Muzeum Broni Pancernej. Obsługę linii 100 stanowić będzie Jelcz RTO 043 czyli popularny „Ogórek”.

Autobusowa linia turystyczna 102 kursować będzie tylko w soboty, od 15 maja 2021 do końca sierpnia.

Kursowanie: od 15 maja do 28 sierpnia , w soboty. Czas przejazdu: około 25 minut.

 

Bilety:

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdzach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 – płatność tylko gotówką.

Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0 jak i 100 oraz – wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Bilet Normalny Ulgowy* Rodzinny**
Jednoprzejazdowy 6,00 zł 4,00 zł 18,00 zł
Jednodniowy 10,00 zł 7,00 zł 30,00 zł

* – dzieci do lat 16
** – do 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe

 

 

WTOREK

 

Noc Sobótkowa. Poznańskie Wianki 2021

W tę najkrótszą noc w roku, zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie nad Wartą 😊
Noc Sobótkowa była jednym z najważniejszych świąt dla pradawnych Słowian. Rozpalanie ognisk, plecenie wianków czy poszukiwanie kwiatu paproci to jedne z obrzędów związanych z tym wyjątkowym dniem. Pragniemy zachęcić Was, aby, wzorem naszych przodków, wspólnie powitać lato! 😎
____________________
Szczegółowy harmonogram wydarzenia:
17.30 | Stary Port
Koncert piosenek z musicalu „Księga Dżungli” | zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi
18.30 | Stary Port
Zajęcia przy muzyce na żywo:
– warsztat z plecenia wianków | prowadząca: Staszka Wije Wianki
– gimnastyka słowiańska dla kobiet | prowadząca: Joanna Marcinkowska
– trening funkcjonalny dla mężczyzn | prowadzący: Mateusz Adamczyk
20.30 | Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty
Koncert kakofoNIKT & Chór Pogłosy z utworami z płyty WYRAJ
21.45 | Dolina Warty na wysokości Parku Stare Koryto Warty
Pokaz Teatru Ognia Nam-Tara
____________________
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na zajęcia (warsztaty, gimnastyka, trening) obowiązują bilety w cenie 5 zł od osoby:
https://cutt.ly/sobotkabilety

Wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia jest BEZPŁATNY.

Z ostatnich zajęć – słowa mamy, która przyszła malować razem z dzieckiem, po raz pierwszy:
„Ależ ja się tu relaksuję! I zdałam sobie sprawę, że podczas malowania zupełnie zatrzymałam swój potok myśli! Niesamowite!”
A no właśnie tak 🙂
Bo malort to bycie tu i teraz. Bycie ze sobą. Po prostu.
Piękne, przyjemne i jakże nam potrzebne, prawda? W świecie, w którym każdego dnia pędzimy, gonimy i załatwiamy sprawy z listy malort oferuje absolutną przeciwwagę. Malowanie w harmonii, spokoju, zgodzie ze sobą, tak jak chcesz i jak potrzebujesz – bo dorosły też potrzebuje malortu. Równie mocno, a może nawet bardziej niż dziecko.
Przyjdź i doświadcz wyjątkowości malortu.
Gorące dni trwają. Zapewniam Was jednak, że grube mury CK Zamek wytrwale i skutecznie trzymają chłód, dzięki czemu zabawa malarska odbywa się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale też w przyjemnych warunkach „lokalowych”.
Grupy:
Wtorki godz 16.30
Środy godz 16.30
Soboty godz 11.00
Obowiązują zapisy (messengerem, mailem – malort.natropiesladu@gmail.com lub telefonicznie – 504281884).
Wtorki/ środy godz. 10 i 17Półtora godziny naszego spotkania to czas na eksplorowanie otoczenia i korzystanie z różnorodnych, dostępnych w sali materiałów rozwojowych, na wykonywanie prac domowych, na działania artystyczne, na spożycie posiłku oraz na miłe chwile przy piosenkach i pięknej muzyce. Zajęcia są dedykowane wszystkim dzieciom i tym rodzicom, którym bliskie są idee Montessori lub którzy chcieliby je poznać. Dla dzieci, dzięki rutynowemu przebiegowi zajęć, różnorodności aktywności, wspólnemu czasowi przy stole i w kręgu, wsparciu nauczyciela, spotkania te to pomoc w rozwoju oraz przygotowanie przed pójściem do przedszkola.Zajęcia cykliczne
45 zł/ spotkanie 1,5 godziny w pakiecie miesięcznym.
Kontakt: 500175844
Więcej informacji: www.domek.org.pl

Woreczki na warzywa – darmowe warsztaty

Z serii ☘️ Bądź EKO, bo #ZiemiaToMy! ☘️ zapraszamy na darmowe warsztaty z szycia woreczków na warzywa. 🍒🥕🥒🥔🍅
Warunkiem udziału w warsztatach jest uszycie dodatkowego woreczka i pozostawienie go w CTK Komorniki z przeznaczeniem dla innych mieszkańców gminy Komorniki. 😍
Lista zapisów jest już otwarta. 😍 Zapraszamy do zgłaszania się na 📧 zapisy@gokkomorniki.pl. Liczba miejsc ograniczona

 

 

 

ŚRODA

Otwarte warsztaty w Pireusie / rysunek, malarstwo i rzeźba

🦁 Zapraszamy na letnią edycję warsztatów! Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu!
🎨 Nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności ani zaplecza artystycznego. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Na miejscu czekać będzie doświadczony prowadzący, który wprowadzi Was w świat sztuk plastycznych i odpowie na każde pytanie.
✨Jeśli wolisz tworzyć samodzielnie, także jesteś mile widzian_! Udostępniamy materiały i przestrzeń do indywidualnych działań.
🧑‍🏭 Warsztaty są DARMOWE i otwarte dla każdego, jednak z uwagi na pandemię obowiązuje limit miejsc oraz zasada kto pierwszy ten lepszy! Napisz do nas wiadomość, aby zarezerwować sobie miejsce na warsztatach.
🦠 Zgodnie z panującym reżimem sanitarnym na warsztatach obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

👋 Do zobaczenia w Pireusie!

Zieleń daje życie

Cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii dla rodziców z dziećmi oraz seniorów. Warsztaty niezależnie od wieku niosą ze sobą radość z możliwości kontaktu z roślinami i pobudzają wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki przy ul. Jaworowej 66.
W razie niepogody zapraszamy do Domu Sąsiedziego
ul. Bukowa 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Spotkania dla rodziców z dziećmi (7-12 lat):
26 maja 17:00 Torcik kwiatowy
9 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
23 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
7 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Spotkania dla seniorów:
2 czerwca 17:00 Torcik kwiatowy
16 czerwca 17:00 Skrzynka kwiatowa
30 czerwca 17:00 Miniszklarnia. Od nasiona do rośliny
14 lipca 17:00 Botaniczne ściegi
Zapisy: Monika 602 184 021
monika.horti@ginkgo.com.pl
Projekt Ogród Sztuki. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera

SensoRAKI na Dzień TATY 🙂

Zapraszamy Maluszki na Dzień Ojca w Dziupli 🙂
Na nasze SensoRAKI czyli zajęcia rozwijające zmysły zazwyczaj przychodzą Mamusie…ale ta środa jest wyjątkowa 🙂
W ten dzień zapraszamy Maluszki z Tatusiami !!!
Będziemy tańczyć, dotykać, wąchać, muzykować i świetnie się bawić 🙂
Zapraszamy Maluchy od 6 m do 3 lat !
KIEDY?: 23 czerwca 2021
O KTÓREJ?: 17:00
GDZIE?: Dziupla ul. Błażeja 6E
ZA ILE?: 40zł (Tata+Dziecko)
Do zobaczenia:)
Ciocia Julia i Rak Radek

ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat
środa 12:30-13:30
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

 

„Bryczki Weroniczki” zajęcia dla dzieci od 6mc do 2 lat

„Bryczki Weroniczki” to oryginalne zajęcia rozwijające zmysły i postrzeganie świata dla Niemowląt i Małych Dzieci wraz z opiekunem oparte o metodę: SI Integracji Sensorycznej A.Jean Ayres oraz Weroniki Sherborne.
Idealną okazją do pogłębiania więzi ze swoim maluszkiem jest uczestnictwo w naszych zajęciach 🤗😍🤗
To takie „Gimnastyczki Weroniczki” dla młodszych dzieci 🙃 tak.. to te zajęcia, z których nigdy nie ma zdjęć 😅 bo to nasze ulubione zajęcia.. moje.. i mojej starszej córki 🤗💖🤗 Aż sama jestem ciekawa jak „Bryczki Weroniczki” spodobają się Zoi.. młodszej córce 🤗😍🤗
Zapraszamy serdecznie wraz z Gosią z Ideownia 🤗💖🤗
👉 Wykorzystujemy przede wszystkim ćwiczenia ułatwiające nawiązanie kontaktu i współpracy z dzieckiem.
👉 Polegają one na zdobywaniu oraz wymianie wspólnych doświadczeń podczas zabaw ruchowych.
👉 W zabawach z tej metody wzrasta poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzieci czują się akceptowane i ważne dla rodziców.
👉 Zachęcamy do powtarzania poznanych zabaw w domu
Inwestycja:
👉 20 zł I pokazowe zajęcia 💖
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ (nie dotyczy osób już zapisanych)
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Bryczki Weroniczki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 13:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 2 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona:
Płatność:
👉 gotówka
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Dźwiękoludki” zajęcia dla dzieci od 6 mc do 6 lat

„Dźwiękoludki” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Dźwiękoludki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy grupa I 13:00; grupa II 14:15 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 6 lat
Czas:
👉 45min.
👉 Ilość miejsc ograniczona
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉 koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

SENSOLUDKI – zajęcia rozwojowe dla maluchów | Poznań-Rataje

SENSOLUDKI
zajęcia rozwojowe dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat
czwartek 10:00-11:00
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Sensoludki łączą w sobie Sensoplastyka®, arteterapię oraz Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe materiały i struktury, których mogą doświadczać wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć dużo wąchają, dotykają, smakują, słuchają i oczywiście oglądają, świetnie się przy tym bawiąc. Każde spotkanie to także świetna okazja do integracji z rówieśnikami.
W warsztatach dzieci uczestniczą wspólnie z rodzicami. Spotkania złożone są z dwóch około 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas swobodnej zabawy. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew.
Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu. Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka oraz rodzica.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

 

 

PIĄTEK

My first A,B,C – czytando plenerowe z elementami nauki języka angielskiego

Drodzy DomBajkowi Przyjaciele!!!
Kontynuujemy pilotażowy cykl spotkań literacko-plastycznych z elementami jezyka angielskiego.
Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Ze względu na obecność koleżki o imieniu Covid-19 warsztaty odbywają się na specjalnych zasadach, w plenerze.
Tym razem interesują nas POJAZDY rozumiane bardzo różnorodnie. Niech to spotkanie otworzy nas na nadchodzące lato i podróże, za którymi tęskniliśmy tak bardzo.
KSIĄŻKI:
1. Kto prowadzi? Who is driving?
(Leo Timmers, Wyd. Babaryba)
2. Lokomotywa/The Locomotive/La Lokomotive/Locomotive
(Julian Tuwim, Wyd. TAiWPN Universitas)
KIEDY? Piątek, 25 czerwca 2021, 17.00-18.30
GDZIE? Ogród Społeczny na Dębcu ul. Jaworowa (za punktem Lotto)
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona ❤
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości mailowej.
Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, ale bądźmy dobrej myśli!!!
Projekt „Dom Bajek – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera
Z A P R A S Z A M Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zaczytany początek wakacji na poznańskiej Cytadeli

Czy czytelnik może lepiej zacząć wakacje niż w otoczeniu książek? Oczywiście, że nie!
Już 25 czerwca w Poznańskim Parku Cytadela, wspólnie z Restauracją Umberto, zadbamy, aby Wasza wymarzona przerwa od nauki została wypełniona odpoczynkiem, dyskusjami o literaturze, kiermaszem książek, a także pysznym jedzeniem i orzeźwiającymi napojami. Zapraszamy rodziców z dziećmi, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich, a także wszystkich miłośników książek.
Od 12:00 do 16:00 zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawych atrakcji:
⭐️Strefa MR Book⭐️
Właśnie odebrałeś swoje świadectwo i chcesz odpocząć samemu, z przyjaciółmi, rodziną? Połóż się na leżaku i ciesz zasłużonym odpoczynkiem.
To miejsce jest również skierowane do wszystkich, którzy uwielbiają słuchać i rozmawiać o literaturze. Na miejscu będzie czekać na Was Maks, prowadzący grupę MR Book, czyli porozmawiajmy o książkach, który chętnie wejdzie z Wami w dyskusję o popkulturze. Będziecie również mogli wypożyczyć książkę, która umili Wam wolny czas.
🧚🏻‍♂️Strefa Młodego Czytelnika🧚🏻‍♂️
Wybierasz się do nas ze swoim dzieckiem? Idealnie! Animatorką miejsca dla dzieci będzie Bajanka.
🐕Strefa Pet Agents🐕
Pasjonujące spotkanie z Martą Kuznowicz-Wilczyńską, dyplomowaną behawiorystką, kynoedukatorką i trenerką psów.
W dwie godziny poznacie tajniki psiej mowy i sygnałów wysyłanych przez czworonogi.
🔮Książki w ciemno🔮
Pragniesz pomóc osobom w potrzebie, a przy okazji zdobyć ciekawe tytuły książkowe? Dobrze się składa, bo w tym miejscu możesz kupić tajemniczy box, w którym znajdzie się określona liczba książek.
100% zysków otrzymanych ze sprzedaży ,,Książek w ciemno” zostanie przeznaczona na stowarzyszenie, Zupa na Głównym. Jest to akcja społeczna, mająca na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności oraz potrzebującym zagrożonym kryzysem.
📚Kiermasz książek📚
Na miejscu będziemy czekać my, Wydawnictwo Media Rodzina, a także nasze książki! Będziecie mogli je kupić w promocyjnych cenach.
📸Fotobudka📸
Nasza głowa jest skarbnicą wspomnień, ale nic nie zastąpi prawdziwego zdjęcia. Dzięki fotobudce uwiecznisz na długo ten udany dzień w wybranej książkowej scenerii.
Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy, to obserwujcie nas uważnie i czekajcie na kolejne informacje. Zapraszajcie znajomych, rodziców, partnerów, spędźcie z nami ostatni piątek miesiąca.
❌ Organizatorzy wydarzenia zastrzegają sobie prawo do odwołania imprezy w przypadku niesprzyjającej pogody.

 

 

 

SOBOTA

 

26 czerwca – Sobota, godz. 11:00, 13:00
27 czerwca – Niedziela, godz. 11:00, 13:00
28 czerwca – Poniedziałek, godz. 10:00

Katarína Aulitisová
reżyser: Lech Chojnacki
czas trwania: 75 min.

realizatorzy

Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski
Marcin Ryl-Krystianowski
Przekład i reżyseria – Lech Chojnacki
Scenografia – Nataša Štefunková (Słowacja)
Muzyka – Gabriel Menet

opis spektaklu

Jak wiadomo, królewna Różyczka, za sprawą Złej Wróżki, ukłuje się wrzecionem i zaśnie na sto lat, w zamku zarośniętym cierniami.
Jak wiadomo, śpiącą Królewnę obudzi ze snu prawdziwa, szczera miłość księcia.
I tutaj wszystko to, o czym wiadomo się kończy, ponieważ Katarína Aulitisová stworzyła lekki, dowcipny, komediowy tekst,
a Nataša Štefunková ubrała go w zabawną, kolorową scenografię.
W tej sytuacji aktorom – komediantom nie pozostaje nic innego, jak brawurowo opowiedzieć bajkę z uśmiechem na ustach,
a na perypetie bajkowych postaci spojrzeć z przymrużeniem oka.

Preferowany wiek: od 4 lat

Bilety: normalny 37 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 32 zł

Powitanie lata w Ogrodzie Sąsiedzkim

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego rozpoczęcia sezonu letniego w Ogrodzie Sąsiedzkim.
W planie:
-śniadanie na trawie,
-bańki mydlane,
-słodka niespodzianka,
-zabawy dla dzieci.
Gdzie? Ogród Sąsiedzki
przy ul. Jaworowej 66
Kiedy? Sobota 26.06. godzina 11:00
Pamiętajcie o nakryciach głowy i filtrach przeciwsłonecznych.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Ogród Sztuki.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

STREFA ZABAWY / SALSA

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 26.06.2021
Cena 15 zł

prowadzenie: Malwina Stępniewska

Warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. W stylu kubańskiej salsy się rozgrzewamy i razem wesoło pląsamy. Lekka, rytmiczna muzyka wprowadzi nas w styl latynoamerykańskiego tańca. Poznamy krok podstawowy salsy i niektóre jej figury. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g.11-11.45 Bawialnia/bilety: 15 zł

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Kino Pałacowe CK Zamek
Godzina 26.06 | g. 10 |

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Język: polski dubbing

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU, reż. Moa Gammel Ginsburg, Szwecja, 2020, 82′, wiek: 6+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Bilety: 12 zł dla każdego

Poranek dla dzieci: Skąd się biorą sny

Kino Pałacowe CK Zamek
Godzina 26.06 | g. 12 |

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona się dzielna bohaterka nowej animacji w reżyserii Kima Hagena Jensena – twórcy zwariowanych i rozśpiewanych postaci z przeboju „Disco Robaczki”. Czas na prawdziwą jazdę bez trzymanki, jaka nawet Wam się nie śniła!

Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

Język: polski dubbing
SKĄD SIĘ BIORĄ SNY, reż. Kim Hagen Jensen, Dania 2020, 81′, wiek: 7+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 i 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

Sąsiedzkie sadzenie roślin na podwórku łazarskiej kamienicy

Zachęcamy do odwiedzenia nas w sobotę (26.06) w godz. 15.00-17.00. podczas działań💪 zmierzających do poprawy wyglądu naszego podwórka🌳🌲.
Obecnie w przeważającej większości pokryte jest kostką🙈. Postanowiliśmy to zmienić i wspólnie z naszymi sąsiadami będziemy sadzić rośliny🌷🌻🌱 i rozmawiać o tym, co moglibyśmy jeszcze zrobić, aby nasze podwórko było bardziej zielone, przyjazne dla nas, mieszkańców👩‍👧‍👦.
Spotkanie umili nam kawa, herbata oraz domowe ciasto (m.in. z Masz Babo Placek).
Zachęcamy mieszkańców kamienicy przy ul. Kanałowej 8 do aktywnego udziału w wydarzeniu💚. Prace będziemy prowadzić od godz. 12.00. Można dołączyć w dowolnym momencie, choćby przy stoliku z kawą😛.
Od godz. 15.00 zapraszamy natomiast wszystkich, którzy szukają inspiracji, motywacji do podjęcia podobnych działań. A może sami macie doświadczenia w tym zakresie?🤔💪
Otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasze spotkanie umilą krówki🐄 z wytwórni cukierków L. Pomorski i Syn. Przed wojną (dokładnie 100 lat temu!)🤩 rozpoczęto ich produkcję w naszej kamienicy (obecnie działają w Milanówku). Określenie”krówki” zawdzięczamy właśnie tej firmie – to oni jako pierwsi umieścili to zwierzę na opakowaniach znanych wszystkim słodyczy.
Dziękujemy Inkubatorowi Kultury Pireus za użyczenie stołów i krzeseł oraz p. Romanowi Modrzyńskiemu (Wirtualny Łazarz) za wsparcie inicjatywy💚.
Dziękujemy również Wełna i Flora za pomoc w doborze roślin!🌱
Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2021. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarz #poznanwspiera #dzialamyrazem #inicjatywaoddolna
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/

 

 

 

NIEDZIELA

 

KLUK – Teatr Animacji – CK Zamek

27 czerwca – Niedziela, godz. 15:00
08 lipca – Czwartek, godz. 10:00
09 lipca – Piątek, godz. 10:00

Malina Prześluga
reżyser: Artur Romański

realizatorzy

obsada:
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Stanisław Pawlak (muzyka na żywo)
scenografia: Igor Fijałkowski
muzyka: Stanisław Pawlak
reżyseria światła: Michał Krugiołka
asystentka reżysera: Karolina Okurowska (AST Wrocław)

opis spektaklu

Prosta historia. Czarny kruk o mrocznym imieniu Kara Boska należy do znamienitego rodu kruków, które od pokoleń z dumą i wśród łez rozpaczy zwiastowały śmierć żywym istotom. Kara Boska jest młodym ambitnym adeptem sztuki zwiastowania, jednak ma dość istotny problem: wadę wymowy! Kara Boska nie wymawia „r”. A zwiastowanie „śmielci i globu” przez „czalnego kluka” może budzić w najepszym razie szereg nieporozumień, w najgorszym zaś politowanie i śmiech. Kruk-Kluk dostaje od swojego wuja ostatnią szansę. Ma skutecznie nazwiastować co trzeba pierwszemu napotkanemu stworzeniu. I tak się akurat składa, że tym stworzeniem jest pogrążony w depresji Ślimak. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga? My – twórcy – wiemy jedno. Świat obojga zadrży w posadach i stanie na głowie, a niemożliwe stanie się możliwe. Będzie śmiesznie i strasznie, refleksyjnie i głupio-mądrze, czyli tak jak lubimy najbardziej.

Spektakl z muzyką na żywo.

Preferowany wiek Widzów: od 8 lat

NutkoSfera – CeZik dzieciom akustycznie – Komorniki k. Poznania

NutkoSfera i DrobNutki – CeZik dzieciom akustycznie
gdzie: Komorniki – Gminny Ośrodek Kultury (ul. Kościelna 37)
kiedy: niedziela, 27 czerwca 2021, godz. 11:00
Ceny biletów: 20 zł dla dzieci i 30 dla dorosłych
Tu je można kupić:
http://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-nutkosfera-i…
NutkoSfera i DrobNutki – CeZik dzieciom akustycznie
„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego…
Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!
Nutkosfera i DrobNutki to projekty pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkanaście milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 140 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w Sieci.
Cztery lata temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W układzie słonecznym” ma ponad 60 milionów wyświetleń… i wiosną 2021 roku otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 150 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.
Artystą opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music www.facebook.com/borowkamusic

Festyn Rodzinny Małe Cuda – Lato 2021

🎉Zapraszamy na Festyn Rodzinny Małe Cuda – Lato 2021!🎉
Spotkajmy się 27.06. o godzinie 12:00 w naszym przedszkolnym ogrodzie.
☀️☀️☀️
W programie m.in:
🎈spektakl „Szewczyk Dratewka” – Asz Teatr
🎈przebieranki
🎈pokaz baniek mydlanych
🎈malowanie twarzy
🎈dmuchaniec
🎈przekąski i napoje
🎈loteria z nagrodami
🎈kącik plastyczny królewny i królewicza
🎈zabawy taneczne przy muzyce
🧡Festyn jest otwarty dla wszystkich chętnych🧡
🧡Mamy nadzieję, że każdy poczuje się u nas jak w bajce!🧡

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.