PLAN ZAJĘĆ 02.11 – 08.11.2020

PLAN ZAJĘĆ 02.11 – 08.11.2020

Trudno nadążyć za zmianami, jeśli chodzi o zasady, jakimi powinny kierować się instytucje kultury przy organizacji kolejnych wydarzeń. Z pewnością przydałoby im się jakieś wsparcie. Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa. Przed wybraniem się na dane zajęcia, sugeruję kontakt z organizatorami:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

http://www.bracz.edu.pl/wp-content/uploads/2020/10/mala-ksiazka-1561645560.png

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w akcji „Książka na start”.

Wspólne czytanie jest doskonałą formą kontaktu rodziców z dziećmi.  Pomaga nie tylko lepiej przyswajać słowa, konstrukcje językowe oraz poznawać intonację i melodię języka polskiego, ale także buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

Przeczytane książki staja się pretekstem do rozmowy i lepszego poznania świata.  Dlatego Biblioteka Raczyńskich zachęca do rodzinnego czytania, a także bierze udział w projektach promujących wspólne czytanie. Jednym z nich jest  „Mała książka – wielki człowiek”. W 2018 roku  program kierowany był do trzylatków, w 2019 i bieżącym roku  do dzieci w wieku 3-6 lat.  Jesienią 2020 roku na dzieci w wieku przedszkolnym  w naszych wybranych filiach będzie czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Wyprawka Czytelnicza:

– Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

– Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

– Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Filie biorące udział w projekcie:  Biblioteka dla dzieci (Al. Marcinkowskiego 23),  Filia 2 (Os. Oświecenia 59),  Filia 14 (os. Bolesława Chrobrego 117), Filia 15 (ul. Fabianowo 2), Filia 16 (ul. Muszkowska 1A), Filia 20 (ul.  Słowackiego 28),  Filia 22 (ul.  Dmowskiego 37),  Filia 23 (ul. Hetmańska 41), Filia 32 (os. Armii Krajowej84), Filia 35 (ul. Druskiennicka 32), Filia 36 (ul. Gen. Maczka 14), Filia 38 (ul. Ognik  20B), Filia 46 (ul. Arciszewskiego 27), Filia 49 (os. Pod Lipami), Filia 51 (os. Lecha 15) ,  Filia 53 (ul. Robocza 4) , Filia 55 (os. Zwycięstwa 125),Filia 56 (ul Galileusza 8), Filia 59 (ul. Osinowa 14/16) , Filia 62 (os. Jana III Sobieskiego 103) , Filia Naramowicka (ul. Rubież 14a/37).

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Więcej na stronie http://wielki-czlowiek.pl/

 

Baśnie Chińskie – wspólne czytanie online

Drodzy Bajkosłuchacze.
Dziś o 16:30 zapraszamy na wspólne czytanie online. Tym razem posłuchamy baśni z dalekich Chin.
Do zobaczenia. 🙂

 

Warsztaty teatralne

Zajęcia zostaną uruchomione pod warunkiem zebrania się grupy uczestników.
Intensywne zajęcia teatralne skierowane zarówno do osób zaczynających i nie tylko przygodę z teatrem. Osób, które potrzebują dobrej zabawy, odprężenia po pracy i codziennych obowiązkach (rodzina, praca, dzieci…). Osób, które chcą siebie twórczo wyrazić lub poznać. Te zajęcia będą składać się z pracy z ciałem, z partnerem, z zadań aktorskich, wyrażania siebie przy pomocy ruchu, ekspresji emocjonalnej, głosu, fantazji, współpracy i kreatywności.
Zajęcia poprowadzi aktor, pasjonat teatru, uczestnik wielu warsztatów niestandardowej pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi Oleh Nesterov.
Zajęcia prowadzone będą w każdy poniedziałek dla dwóch grup:
* młodzież w godz. 17:00-19:00
* dorośli 30+ w godz. 19:00-21:00
Cena zajęć 100 zł/m-c
Zapisy na zajęcia:
biuro@ctkkomorniki.pl
Prosimy podać: imię i nazwisko, numer telefonu do kontaktu i „teatralne, godz…”
———————————
Ramowy program warsztatów:
– aktorstwo, partnerstwo, zaufanie
– wyrażanie siebie przy pomocy ruchu, głosu, ekspresji emocjonalnej.
– rozwój świadomości i obecności scenicznej
– fantazja, inicjatywa, odwaga, zabawa
kreatywność, improwizacja, spontaniczność, pewność siebie.
– gry rozwijające wyobraźnie, uwagę i współtworzenie grupowe

Rytmika dla najmłodszych

Zapraszamy najmłodsze dzieci na rytmikę z Martą Torebko.
Zajęcia trwają 30 min. i są dostosowane.
Cena zajęć 40 zł/miesiąc.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
biuro@ctkkomorniki.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy, rytmika

BALET – warsztaty taneczne dla dzieci

BALET – warsztaty taneczne dla dzieci
poniedziałek 18:15-19:00 (grupa szkolna 7-12 lat)
piątek 14:45-15:30 (grupa przedszkolna 3-6 lat)
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
UWAGA!!!
Zajęcia rozpoczynają się w październiku.
Obowiązują zapisy: info@danimatoring.pl
Zajęcia baletowe dla najmłodszych prowadzone w formie zabawy, pozwalającej na poznanie zasad i elementów tańca klasycznego. Rozpoczynamy od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających na podłodze, przy których zaczynamy poznawać podstawową terminologię baletową. Następnie wykonujemy ćwiczenia stabilizacyjne i koordynacyjne na stojąco, wykorzystując całą przestrzeń sali, a punktem kulminacyjnym są skoki. Każdą lekcję kończymy kreatywną taneczną zabawą opartą o improwizację i wykorzystanie poznanych już elementów baletu, które z czasem utworzą układy choreograficzne. Każdym zajęciom towarzyszy muzyka, która pozwala kształtować wrażliwość dzieci.
Strój: wygodne, nie ograniczające ruchów ubranie np. legginsy, sukienka oraz skarpetki antypoślizgowe lub baletki
Warsztaty prowadzi Daria
„Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, dlatego rodzice postanowili wysłać mnie do szkoły baletowej, którą ukończyłam w 2014 roku z dyplomem tancerki zawodowej. Od 11. roku życia związana jestem z Operą Poznańską, w której pracuję do dziś. Miałam przyjemność uczyć się od najwybitniejszych choreografów i tancerzy z całego świata oraz tańczyć na scenach teatrów polskich, jak i zagranicznych. Obecnie można oglądać mnie na deskach Opery w spektaklach takich jak: „Kopciuszek”, „Dziadek do orzechów” czy „Jezioro Łabędzie”.
Obowiązują zapisy mailowe:
info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 15 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł
– karnet 100 zł/4 zajęcia
Karnet uprawnia do udziału w BALECIE oraz w nauce języka japońskiego, Danumbie i Zumbie®Kids. Karnet należy wykorzystać w przeciągu 5 tygodni.
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

Nauka języka japońskiego dla dzieci | Poznań-Rataje

NAUKA JĘZYKA JAPOŃSKIEGO
dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

poniedziałek 17:00-17:45

Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)

Naukę języka japońskiego poprzez zabawę elementami kultury tradycyjnej i popkultury japońskiej. Podczas zajęć, dzieci uzyskają niezbędne podstawy do zrozumienia języka japońskiego dzięki zapoznaniu się nie tylko z zasadami leksyki czy gramatyki, ale też z odmiennym aspektem kulturowym.

Nauka odbywa się w kameralnej grupie liczącej od 3 do 9 osób.

Warsztaty prowadzi Mirella
„Jestem pasjonatką kultury japońskiej, podróżowania, teatru oraz miłośnikiem psów. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Etnolingwistyka. Miałam okazję odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni oraz uczestniczyć w zajęcia japońskich sztuk walki.”

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 15 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł
– karnet 100 zł/4 zajęcia

Karnet uprawnia do udziału w nauce języka japońskiego oraz w Danumbie i Zumbie®Kids. Karnet należy wykorzystać w przeciągu 5 tygodni.

Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

Marszobieg Mamy-Biegamy Poznań Piątkowo

Hej!
Czas się rozruszać, wiesz o tym, prawda?

Historia mamobiegowych marszobiegów jest bardzo długa. Spotkania organizowane były „łod morza aż do Tatr” 😀
I czas reaktywować nasze wydarzenia.

Przeczytaj i zobacz, czy nasze spotkania są dla Ciebie:

1. Biegasz? Dołącz do nas, być może spotkasz drugą mamę, pokrewną duszę, z którą będzie Ci przyjemniej na treningu.

2. Jesteś biegowym świeżakiem? Spoko, zobacz czy tempo będzie Ci odpowiadać. Jeśli za wolne – zobacz wyżej 😉

3. Ja jestem za wolna – co za bzdura! U nas nikt nie jest za wolny! Zasada jest taka, że organizatorka ( w tym przypadku Aneta lub Ania) ZAWSZE towarzyszy tym najwolniejszym 😉

4. Dołączę jak już się wprawię – hmm, jak już się wprawisz to patrz pkt 1 😉 A tymczasem wprawiaj się z nami!

5. Boję się nowych osób – SPOKO! Ja to zupełnie rozumiem! Bo możesz mi wierzyć albo nie, ale mam dokładnie tak samo! ALE! Po to jest właśnie prowadząca, żebyś nie czuła się samotna. Nowe osoby NIGDY nie są pozostawione same sobie 😉

Jeśli jeszcze masz jakieś obawy, napisz do mnie na priv przez fanpage Mamy-Biegamy!
Postaram się rozwiać Twoje obawy 😉

To co, do zobaczenia? 😉

Spotykamy się pod kawiarnią Małe Fusy na os. Chrobrego 110.

 

 

 

WTOREK

 

 

Odkrywając Wielkich Artystów

wtorek o 16:30 – 18:00
Lighthouse Center

? Wiek: 11-15
? Tematem zajęć Odkrywając Wielkich Artystów jest poznawanie technik i stylów wielkich artystów oraz ich własna interpretacja.
? Celem jest budowanie prężnej grupy, którą łączy chęć tworzenia oraz dzielenia się swoją pasją.
? Co Moje zajęcia charakteryzują się wolnością środków wyrazu i procesem podczas, którego uczestnicy odkrywają tajemnicę, kreatywność, radość i frustrację a stworzone dzieło, czy to będzie kawałek posklejanej kartki, czy też obraz, który mógłby znaleźć się w galerii jest wyłącznie rezultatem a nie powodem zabierania się za sztukę. Podczas procesu twórczego młodzi twórcy mają doskonałe warunki na rozładowanie silnych emocji w sposób bezpieczny, nie raniąc siebie ani innych a raczej koncentrują swoją energię na tworzeniu.
Zawsze zaczynamy zabawami kreatywnymi aby „się rozgrzać” do działań twórczych.
Kończymy wspólnym sprzątaniem i czasem przy stole gdzie pokazujemy i opowiadamy o swoich pracach.

Warsztaty dziennikarskie

Kółko dziennikarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzić będzie Violetta Sendecka, wieloletnia dziennikarka Nowin Komornickich.
W każdy wtorek od godz. 17:00-19:00
Cena zajęć: 80 zł/m-c
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: biuro@ctkkomorniki.pl
Prosimy: imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu, dziennikarskie

 

ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków | Poznań-Rataje

ADAPTUSIE
zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat
wtorek 9:00-10:00
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)
Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.
Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku. Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.
Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.
Warsztaty prowadzi Danka
„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”
Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 20 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł (cena promocyjna od 19.10 do odwołania)
– karnet 120 zł/4 zajęcia
Karnet uprawnia do udziału w Adaptusiach oraz Muzykoludkach, Sensoludkach i Zumbie rodzinnej. Karnet należy wykorzystać w przeciągu 5 tygodni.
Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

„Domowe Przedszkole” zajęcia dla dzieci od 2 do 6 lat

„Domowe Przedszkole” to idealne zajęcia dla dzieci, które mogłyby już, ale jeszcze nie chodzą do przedszkola.. 🤩 lub dla dzieci, które uwielbiają przedszkole i im mało.. 😉 lub.. dla dzieci, którym „ciężko” jest w przedszkolu i może.. warto pomóc im przekonać się, że bez mamy i taty też może być fajnie 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ (nie dotyczy osób już zapisanych)
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Domowe Przedszkole”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 16:45 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 2 do 6 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Na początku zajęć (tyle, ile będzie „trzeba”) mogą uczestniczyć rodzice. Ważne jest jednak by stopniowo wycofywali się, tak żeby dziecko zostało samo. . (w pokoju obok, czekać na nich będzie pyszna kawka.. i chwila wytchnienia 😉, a dzieci.. poznają podstawy edukacji przedszkolnej (zgodnej z wytycznymi MEN) pracując zgodnie Metodą Dobrego Startu (w adaptacji Marty Bogdanowicz)
„Domowe Przedszkole” to zajęcia muzyczno-plastyczne z elementami edukacji przedszkolnej.
To krok w kierunku:
👉 adaptacji w grupie rówieśników,
👉zdobywania fascynującej wiedzy,
👉odwagi społecznej i umiejętności współdziałania,
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Miasto Emocji” warsztaty dla dzieci od 3 do 6 lat

Każda emocja jest ważna i wymaga zaopiekowania, dlatego tworzymy atmosferę zaufania oraz akceptacji.
Odpowiadamy na potrzeby dzieci, tworząc aktywności, w których będą mogły dobrze się bawić i przeżyć pozytywne doświadczenia bycia w grupie.
„Miasto Emocji” to zajęcia plastyczno-teatralne z elementami TUS.
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Miasto Emocji”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 18:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 3 do 6 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Podczas każdego spotkania omawiana jest emocja bądź zachowanie np. radość, złość, agresja, empatia.. Jak ją można rozpoznać i jak sobie z nią radzić.
Emocje omawiane są na przykładach bajek terapeutycznych, prac plastycznych, i teatrzyków. Dzięki zajęciom Dziecko zacznie rozumieć swoje emocje i pozna sposoby radzenia sobie z nimi.
„Miasto Emocji” to zajęcia grupowe, które mają na celu pracę nad :
👉 adekwatnymi zachowaniami społecznymi,
👉 umiejętnością komunikacji, współpracy w grupie,
👉 przestrzeganiem zasad, samokontroli, rozumienia emocji,
👉 rozwiązywaniem konfliktów,
👉 asertywnością.
Zajęcia rozwijają:
👉 wiarę we własne możliwości,
👉 pozytywną motywację, i i poczucie własnej wartości,
👉 empatię oraz wzajemny szacunek.
Umiejętności społeczne będą ćwiczone poprzez zabawę oraz możliwość doświadczania sytuacji społecznych w bezpiecznych warunkach warsztatowych.
Wspieramy dzieci w rozwoju i przeżyciu realnego sukcesu w grupie i poza nią.
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

 

 

ŚRODA

 

 

Warsztaty florystyczne dla dzieci

Warsztaty florystyczne to niecodzienna i bardzo atrakcyjna forma zajęć twórczych. Praca z żywymi roślinami, ciekawymi dodatkami, przy użyciu prawdziwych narzędzi oraz artykułów florystycznych daje dzieciom nowe możliwości ekspresji. Uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem florystek wyczarują swoją magiczną kompozycję, do której samodzielnie dobiorą formę i kolory.
Tematy warsztatów:
Kompozycja w dyni
Koszt 55 zł
ZAPISY tel. 881 228 292

 

SensoRAKI zajęcia rozwijające dla Najmłodszych

Zapraszamy na przygodę z SensoRAKAMI
w przyjaznej dzieciom kawiarni Chruścik&Słomka.
To czas zarezerwowany dla Ciebie i Twojego dziecka!
Przez ok 50 min jesteś tylko z nim i dla niego!
Będziemy razem śpiewać, malować, doświadczać, wąchać, dotykać i czasem też się brudzić 😉
Dla Kogo?: zapraszamy Maluchy z Opiekunem
od 6 miesiąca życia do około 3 lat.
Kiedy?: każda środa , godz. 11:00
Za ile?: 30 zł/pojedyncze zajęcia
120 zł/karnet na 5 zajęć
(warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zakup napoju lub
przekąski w barze kawiarni )
Zapisy: wiadomość przez FB SensoRAKI, telefonicznie pod
numerem 729 966 360 lub mailowo:
sensoraki.poz@gmail.com
Czekamy na Was-Ciocia Julia i Rak Radek 🙂

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-12 lat

Stowarzyszenie Oplotki i Pracownia CZTERY DŁONIE serdecznie zapraszają przedszkolaki i dzieci szkolne na warsztaty plastyczno-artystyczne.

Warsztaty będą odbywać się cyklicznie,
w każdą środę od godziny 18:00 do 19:00.

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko doświadczy pracy twórczej, która stanie się dla niego środkiem do wyrażania siebie i swoich emocji, będzie ćwiczyć koncentrację i wytrwałość, rozwinie kreatywność.

W programie:
Malowanie na różnych powierzchniach
Rysowanie
Glina
Zaplatanie
Makrama i Szydełko
Filcowanie
Szycie
Projektowanie
Papieroplastyka
…i wiele innych technik – każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

Zapewniamy:
• wszystkie potrzebne materiały i narzędzia
• twórczą przestrzeń do kreatywnego rozwoju
• miłą atmosferę (drobne przekąski i woda mineralna)
• serdeczne prowadzące ciocie
Warsztaty prowadzić będą Magda Grunt oraz Justyna Renn.

Karnet na 4 zajęcia do wykorzystania w 5 tygodni : 180 zł
Pojedyncze zajęcia: 50 zł/1h

Serdecznie zapraszamy!

CO: Warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci 6-12 lat
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
KIEDY: w każdą środę (od 16 września) godz. 18:00
ZA ILE: w karnecie 45zł/1h, pojedyncze zajęcia 50/1h
ZAPISY: Magda Grunt – 608490216

Uwaga: Ilość miejsc ściśle ograniczona!

 

Piątkowski Krąg Kobiet

W ramach projektu pragniemy współtworzyć z mieszkankami Piątkowa wspólną przestrzeń do integracji, aktywności i inspiracji.

W okresie od 25 sierpnia do 15 listopada 2020 roku planujemy zorganizowanie cyklu 6 spotkań w ramach kręgu kobiet oraz 10 spotkań jogi na trawie, w parku na os. Bolesława Chrobrego.

W ramach Kręgu planowane są spotkania tematyczne dotyczące olejków eterycznych, technik relaksacji, spotkanie z psycholożką, rękodzieło i tematyka zero waste.
Na każde ze spotkań obowiązywać będą zapisy. Bieżące informacje o trwających cyklicznie zapisach na poszczególne zajęcia dostępne będą na stronie Stowarzyszenie Fyrtel.
W każdym spotkaniu uczestniczyć może 10 kobiet.

Dziękujemy tym z Was, które wypełniły ankietę diagnostyczną, z której mogłyśmy dowiedzieć się o Was trochę więcej https://forms.gle/7KF2P7egZkmiR4MAA

Zapraszamy do Piątkowskiego Kręgu Kobiet 🙂

 

Kreatywna scena

Zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych młodzież oraz seniorów. Głównym naszym celem jest aktywizacja seniorów i młodzieży, a tym samym przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz dawanie szansy na rozwój i aktywny udział w życiu społecznym. Warsztaty niewątpliwie dadzą szansę na aktywny udział w życiu społecznym seniorów i młodzieży, nauczą jak radzić sobie ze stresem poprzez pracę z oddechem oraz przełamią liczne swoje bariery: lęku, dotyku, wystąpień publicznych (prezentacja końcowego spektaklu teatralnego). Podczas warsztatów seniorzy i młodzież będą pracować również nad świadomością swojego ciała, przełamywaniem barier dotyku, pracować nad swoją dykcją, emisją, interpretacją tekstów prozatorskich oraz improwizacją. Podczas warsztatów nauczysz się jak wchodzić w rolę, by być scenicznie bardziej autentycznym. Efektem finalnym projektu będzie prezentacja stworzonego podczas zajęć spektaklu teatralnego i prezentacja szerszej publiczności. Chcielibyśmy, by poprzez zmagania z teatrem poruszyć z seniorami i młodzieżą temat związany z ograniczaniem swobody, np. słowa, zabieraniem przestrzeni na bycie sobą, realizacją siebie w realnym świecie. Opowieść o tym, że nie zawsze możemy być sobą, żyć jak chcemy, bo często coś blokuje nasze potencjały i zdolności (rodzina, przyjaciele, prawo. kultura).
Projekt jest inicjatywą oddolną realizowaną w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020. Warsztaty są bezpłatne. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarza. Na warsztaty obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiologiczne (warsztaty będą obywać się w bezpiecznych warunkach). Chęć udziału w warsztacie zgłaszamy pod adresem mailowym: lukaszgnioch@o2.pl. Współorganizatorami są: https://www.facebook.com/klubkrag
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty
https://www.facebook.com/CILLAZANKA
#poznanwspiera

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Graffiti- warsztaty dla dzieci i młodzieży

Graffiti (oryginalnie writing) jest to element kultury hip hop, który początkowo polegał na pisaniu swojego pseudonimu głównie na wagonach metra. Z czasem graffiti stawało się coraz bardziej złożoną sztuką, składającą się z wielu elementów i technik. Na zajęciach zaczynając od wiedzy i historii poznamy podstawy budowania i projektowania liter oraz całych słów. W luźnej formie będziemy przelewać naszą wyobraźnię na kartki, a z czasem na przygotowaną ścianę używając farb w sprayu.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży, w każdy czwartek Zaczynamy w listopadzie.
Cena 80 zł/m-c
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy:
biuro@ctkkomorniki.pl
prosimy podać imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu z dopiskiem „graffiti”
Zajęcia zostaną uruchomione od listopada pod warunkiem zebrania się grupy uczestników.

 

„Dźwiękoludki” zajęcia dla dzieci od 6 mc do 2,5 lat

„Dźwiękoludki” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Dźwiękoludki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 15:30 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 2,5 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Gimnastyczki Weroniczki” zajęcia dla dzieci od 3 do 6 lat

Zajęcia prowadzone metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne
Przeznaczone są nie tylko dla dzieci
zdrowych, ale także z wyzwaniami rozwojowymi, z problemami emocjonalnymi, dla dzieci nieśmiałych, nadpobudliwych, z trudnościami z nauką czytania, jąkających się. Dzięki tym ćwiczeniom, dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czują się swobodnie i nie obawiają się otoczenia.
Stają się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe.
Metoda ta pozwala dzieciom oraz stymuluje żeby poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, empatii.
Co zyskają dzieci?
👉 świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
👉 świadomości przestrzeni i działania w niej,
👉 dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Gimnastyczki Weroniczki”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 16:45 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 3 do 6 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

„Muzytywka” zajęcia dla dzieci od 2,5 do 6 lat

„Muzytywka” to pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce.
Z radością zapraszamy do wspólnych zajęć umuzykalniających 🤗😍🤗
Inwestycja:
👉 40 zł pojedyncze wejście
👉 30 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 120 zł
Zapisy:
👉 do dnia wydarzenia do godz. 12:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Muzytywka”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 18:00 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 2,5 do 6 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Nie od dziś wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”, ale nie jest to jej jedyny wpływ na człowieka. Stymulacja poprzez muzykę od najmłodszych lat wspomaga harmonijny rozwój.
Proponowane zajęcia umuzykalniające oparte są na nowatorskich rozwiązaniach w edukacji muzycznej i nie tylko, ponieważ wplatając element gimnastyki, chromoterapii, „efektu Mozarta” rozwijamy wszystkie zmysły w formie zabawy. Materiały czerpane są z dokonań takich prekursorów jak; C. Orff, E.E. Gordon, R.Laban, W.Sherbone i inni.
Główne założenia to:
👉 rozwijanie zdolności komunikacyjnych,
👉 zwiększenie płynności mowy i poprawa dykcji,
👉 dłuższa koncentracja uwagi,
👉koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką,
👉 rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego,
👉 zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
👉 słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach.
Dzięki powtarzalności pewnych czynności (powitanie, z grupą, stałe elementy zabaw muzycznych) uczą się one form i zasad współżycia w grupie, a także rzeczy niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie oraz koniecznych do wykonywania podstawowych czynności z zakresu „samoobsługi” bez poczucia przymusu i konieczności.
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

Warsztaty uważności dla rodziców – spotkanie online

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty online dla rodziców szukających inspiracji!
W dzisiejszym szybkim i pełnym różnorodnych bodźców życiu, bardzo trudno jest dzieciom zrelaksować się i zapanować nad własnymi emocjami. Stają się one przez to płaczliwe, przestraszone lub agresywne. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat uczyć ich świadomego bycia „tu i teraz”. Na warsztatach wybierzemy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu, po to by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień.Dzięki takim praktykom uczestnicy będą potrafili z uważnością podejść do emocji dzieci i pokazać im, jak sobie z nimi radzić.
Zainteresowanych tymi zagadnieniami zapraszamy w czwartek 5 listopada w g.16:00-17:30 na zdalne warsztaty kompetencji rodzicielskich, które poprowadzi Anna Matyja-Bielska (https://kreoteam.com/)
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Jak Malowana pn. Dom Bajek lubi Czytać Maludom, które dofinansowano przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i prosimy o wcześniejsze zapisy! Po zapisach dostarczmy Państwu wszystkie niezbędne infomacje 🙂
Zapisy oraz wszelkie informacje: fundacjajakmalowana@gmail.com
WSTĘP BEZPŁATNY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

 

 

 

PIĄTEK

Zajęcia ruchowe/taneczne dla dzieci.

Zapraszamy dzieci na zajęcia ruchowe/ taneczne hip-hop – uczymy się tańca przeplatając naukę z zabawami ruchowymi. Uczymy się choreografii i jeździmy na zawody – czwartki 19.30
Startujemy 01.10. Grupa open.
Koszt zajęć 50zł miesięcznie lub 15zł za pojedyncze zajęcia.
Siłownia Sukces, ul. Jackowskiego 22 w Poznaniu
Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz /dzwoń: dance.bodywork@gmail.com
Tel. 690-895-089

 

Mały Odkrywca poznaje Świat – webinar z fizjoterapeutą

Twój mały brzdąc zaczyna z większą odwagą odkrywać coraz to nowe przestrzenie (wspinając się na regał, biegając po ogródku dziadków).
– Czy zastanowiło Cię kiedyś w jaki sposób dziecko poznaje otaczający świat?
– Czy doświadczenia wyniesione z prostych zabaw mają wpływ na to w jaki sposób uczy się i zapamiętuje nowe rzeczy?
– A może zastanawia Cię jak twoje dziecko zachęcić do nauki i kreatywności?
Na te i wiele innych pytań odpowie webinar z dr Lechem Furmaniukiem – specjalistą, wykładowcą, ojcem.
Udział w spotkaniu jest PŁATNY – 30 zł/osoba. Rejestracja i płatności przez link w polu „znajdź bilety”.
Prowadzący – dr Lech Furmaniuk, fizjoterapeuta.
Moderatorka – Anna Furmaniuk, współzałożycielka Fundacji Matecznik, żona fizjoterapeuty 😉
Cały dochód z webinaru zostanie przeznaczony na realizację zajęć w ramach projektu Czekamy na Gzuba.

 

 

 

 

 

SOBOTA

„Trzy małe krasnoludki” / Dzieciaki na Piętrze / 07.11.20

„Trzy małe krasnoludki” Fabryka Kultury
07.11.20, g. 16:00, Scena na Piętrze
Bilety: 15 zł
Sprzedaż biletów startuje 21.10.2020 na bilety24.pl
Spektakl opowiada historię trzech wesołych krasnoludków, którzy zakładają Boysband. Mają swojego managera, który promuje ich w lesie. Praca nad utworami, nie jest jednak łatwa. Na listach przebojów królują Chrabąszcze, których muzyka wprawia wszystkich w negatywne nastroje. Jednak ludzie, zwierzęta oraz inne stworzenia słuchają mrocznej muzyki Chrabąszczy, ponieważ wprowadza ich w hipnotyczny stan, pod wpływem którego stają się wobec siebie niemili. Krasnoludki próbują temu zaradzić. Chcą stworzyć wspaniałą muzykę, która obudzi wszystkich ze złego czaru. Nie mają jednak zbyt wiele narzędzi, aby stworzyć w pełni profesjonalny zespół.
Czy można zbudować świat, mając do dyspozycji duże bryły geometryczne, różnego rodzaju formy, faktury, barwy i kształty? Okazuje się, że TAK!
Krasnoludki, podobnie jak dzieci nie pragną niczego innego od życia – tylko bawić się i TWORZYĆ. Dzięki wyobraźni, fantazji i podejściu do życia z humorem i radością, ze wszystkiego co napotkają na swej drodze potrafią wyczarowywać kolorowe i fantazyjne światy. Dzięki ich kreatywności i sile tworzenia – napotkamy zabawną Papierową Krowę i Najszybszego Ślimaka na świecie. Ponadto Krasnoludki zbudują magiczny pojazd, dzięki któremu uda im się pokonać wiele trudności.
Bajka jest nastawiona na pokazanie licznych możliwości, które daje otwarcie się na świat kształtów, form, plastyki oraz wiary we własne możliwości.
WAŻNE!
W celu zachowania zasad bezpieczeństwa i koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19, prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi opracowanymi przez MKiDN.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Scenie na Piętrze znajdziecie tu:
➡ http://bit.ly/regulamin_uczestnictwa

STREFA ZABAWY / TAŃCE WYWIJAŃCE

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/IMG_0407_8VUTr0x.jpg

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 7.11.2020
Cena 15 zł

Warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Jaki może być taniec? Wesoły, spokojny, szalony… Na zajęciach dzieci poznają etiudy taneczne do muzyki klasycznej jak i współczesnej. Spróbują pokazać w tańcu różne emocje.

prowadzenie: Anna Bogusławska

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

g.11-11.45 Bawialnia/bilety: 15 zł

 

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/Kino_detektywow_B1_www.jpg

Kino Pałacowe CK ZAMEK
Godzina
07.11 | g. 12 |

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

Język: polski dubbing

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU, reż. Moa Gammel Ginsburg, Szwecja, 2020, 82′, wiek: 6+

Poranki dla dzieci w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

Bilety: 12 zł dla każdego

dla kogo: dzieci

 

Sensoplastyka zajęcia dla dzieci

godz. 10.30 i 13.00

Będzie kolorowo.. 😍 Będzie kreatywnie.. 😎 Będzie inspirująco.. 🤩
👉❗❗❗ na zajęcia zabieramy koniecznie ubrania na zmianę dla siebie i dla pociechy oraz dużo mokrych chusteczek 😉😍🤗 ❗❗❗
Inwestycja:
👉 45 zł pojedyncze wejście
👉 35 zł przy zakupie karnetu 4 wejść – 140 zł
👉 35 zł przy zakupie karnetu „Bilet Malucha”- 130 zł
Zapisy:
👉 do piątku poprzedzającego wydarzenie do godz. 20:00- obowiązuje kolejność zgłoszeń 🙃
👉 WAŻNE SĄ TYLKO ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ (nie dotyczy osób już zapisanych)
pitupitu.tralalala@gmail.com
W MAILU PROSIMY O:
✍ tytuł maila: „Sensoplastyka”
✍ info o chęci udziału w spotkaniu stacjonarnym; ✔
✍ imię, nazwisko, numer telefonu (potrzebny w razie koniecznego, nagłego kontaktu); ✔
✍ w mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie możliwości udziału. ✔
👉 zaznacz „wezmę udział” w wydarzeniu
👉 spotkanie odbędzie się u nas 🙃 w A Po Co Mi To? os. Polan 28 🙃 Startujemy o 10:30 🙂
Dla kogo:
👉 dla dzieci od 6 mc do 3 lat
Czas:
👉 45min.
Ilość miejsc ograniczona:
👉 10 ( jeśli się nie załapiecie- coś wymyślimy 🤗😍🤗)
Płatność:
👉 gotówka
Sensoplastyka to podróż w krainę zmysłów oraz wolnego wyboru. Na warsztatach wykorzystujemy materiały spożywcze o różnych strukturach i konsystencjach, masy plastyczne, tekstury pełne kolorów i zapachów. Czujemy dotykiem, wąchamy i…brudzimy do woli. Uczymy się wspólnie szanować swój wybór oraz stymulujemy sensorycznie wszystkie zmysły.
Cel zajęć Sensoplastyka®opartych na metodzie Sensoplastyka© I.A.Stefańskiej?
Dzieci podczas zajęć Sensoplastyka® rozwijają te kompetencje, które są im realnie niezbędne w życiu- czyli między innymi:
👉samoświadomość,
👉decyzyjność,
👉współpracę,
👉kreatywność,
👉konsekwencję i elastyczność w działaniu,
👉silną motywację wewnętrzną,
👉autorefleksyjność,
👉aktywność,
👉innowacyjność,
👉wiarę we własne możliwości.
Dzieci na co dzień doświadczają wystarczająco dużo sytuacji, w których brakuje im poczucia sprawstwa i wpływu na własną rzeczywistość. Zajęcia Sensoplastyka® są dla nich przestrzenią na doświadczanie siebie samych w zabawie opartej na motywowanym wewnętrznie procesie twórczym.
Rolą osoby prowadzącej zajęcia-(Małgorzata Gołębiowska-Dyrek- koordynator Ideownia) jest wspieranie w konstruktywnym doświadczaniu tej przestrzeni. Sensoplastyka® to czas dla dzieci i ich kreatywnych pomysłów, zabawy, współpracy, doświadczania sensorycznego. Nie ma tu punktu docelowego, ani miejsca na oczekiwania konkretnych wytworów (np. bałwanka z ciastoliny).
Zapytania o dostępność miejsc:
👉 608 865 575
👉 pitupitu.tralalala@gmail.com
Bądźcie z nami 😊
Do zobaczenia 🙃
www.apocomito.com.pl
📞 608 865 575

 

Warsztaty – Fundacja Aktywnego Zdrowia

#Poznanwspiera Halo Poznań!! W zeszłą sobotę RUSZYŁY!! 🎇🎆🎉🎊🎈Bardzo długo wyczekiwane warsztaty dla rodziców z dziećmi, pokazujące w jaki sposób można świetnie spędzić ze sobą czas i jednocześnie zapobiegać wadom postawy- garbieniu się, koślawym nogom, wypiętym brzuszkom itp. 💪🦵🦶👣
Dziecko nawet nie domyśla się, że ćwiczy! 😎🤩
Autorski projekt- jedyne takie zajęcie na świecie!🙃👌🌎💫🔥
🧐Gdzie i kiedy?
Zajęcia odbywają się co tydzień w sobotę o godz.11.00 w Szkole Podstawowej nr 6 na os. Rusa w Poznaniu
🧐Dla kogo?
Dla WSZYSTKICH! Zarówno dla dzieci z wadami postawy jak i dla tych co do których postawy nie ma ŻADNYCH zarzutów.
🧐Po co?
-świetnie spędzony czas Rodzica z dzieckiem🥰👩‍👧‍👦
-poznanie zabaw zapobiegających różnym wadom postawy🦶🦵💪👣
-wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka👧👦
-kształtowanie prawidłowej postawy
-podnoszenie ogólnej sprawności🤸
-wzmocnienie mięśni stóp, brzucha, pośladków, rąk i pleców
-możliwa integracja z innymi Rodzicami i dziećmi👫
🧐Jaki koszt?
Pierwsze zajęcia są darmowe. 👍🤝
Kolejne 20 zł/zajęcia przy zakupie karnetu na 4 zajęcia lub 25 zł/pojedyncze zajęcia. Przy dwójce dzieci 30zł/zajęcia przy zakupie karnetu na 4 zajęcia, 40 zł/pojedyncze zajęcia
🧐Jak się zapisać?
Zapisy przez facebook, w komentarzach pod postem lub przez wiadomość prywatną, albo sms pod numerem tel. 509-964-938
Ilość miejsc ograniczona!⏰⏱
Zajęcia dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Sztuka bez Babci | spektakl dla Widzów 7+

Niedziela, 8 listopada 2020 o 13:00 – 14:10
Scena Wspólna
Scena Wspólna powraca do pracy po pandemicznej przerwie – zapraszamy na dwa spektakle SZTUKA BEZ BABCI! ❤
👵 Ta historia jest opowieścią Samuela – dwunastoletniego chłopca. Zaczyna się w chwili, kiedy To (pięcioletnia dziewczynka) traci babcię. Pewnego dnia budzi się i nigdzie nie może jej znaleźć. Ma pretensje do Opowiadacza, który tak ułożył narrację jej życia.
👵 Samuel powołuje do istnienia Znikacza – stwora, któremu wydaje się, że każdego wieczora odchodzi po to, by następnego dnia ktoś inny wszedł w jego ciało oraz Krukota (To chciała mieć zwierzątko, ale nie mogła się zdecydować czy woli kruka, czy kota).
Towarzysze wspólnie wyruszają na wyprawę poszukiwawczą babci. Bo w opowieściach wszystko jest możliwe – zwłaszcza kiedy sami je tworzymy.
👵 Twórcy:
Tekst i dramaturgia: Beniamin Maria Bukowski
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Scenografia: Agnieszka Wielewska
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Występują: Dorota Abbe, Zuzanna Łuczak/Anna Langner, Andrzej Niemyt, Katarzyna Węglicka (gościnnie)
Czas trwania: 70 min.
Wiek uczestników: dzieci od 7 roku życia oraz bliscy im dorośli
👵 Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.