PLAN ZAJĘĆ 28.09 – 04.10.2020

PLAN ZAJĘĆ 28.09 – 04.10.2020

Sporo się pozmieniało w ostatnich miesiącach. Powoli ruszają instytucje kultury – nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy, tak samo jak powrót do cotygodniowego opracowywania PLANU ZAJĘĆ. Czuję, że przydałoby im się dodatkowe wsparcie ze strony Poznańskiej Spacerówki i jej czytelników:). Oczywiście Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa w poniższych wydarzeniach:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Kinie Muza!

Obraz może zawierać: tekst

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Muza zapraszają na ► Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów.

W tym roku poznańska odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 26 września – 1 października.

😍 Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej – poza pokazami na salach kinowych niemal wszystkie filmy dostępne będą także online! ◄

👉 Harmonogram projekcji filmowych i wydarzeń specjalnych jest już dostępny na stronie www.kinodzieci.pl i www.kinomuza.pl.

_____

W PROGRAMIE:

„FILONEK BEZOGONEK”
reż. Christian Ryltenius
Szwecja, 2020, 67’, dubbing, animacja
Sympatyczny kociak niespodziewanie znajduje się wśród nieznajomych w wielkim mieście. Czy uda mu się z nimi zaprzyjaźnić i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? Kiedy w domu Birgitty pojawia się Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości! Niestety wspólne szczęście trwa krótko… Kot zawsze chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. W końcu dociera do Uppsali – wielkiego miasta, w którym poznaje mnóstwo innych zwierząt: koci gang kierowany przez pewnego siebie Mike’a, wrażliwą Mayę, z którą od razu znajduje wspólny język i grupę groźnych psów. „Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

„TARAPATY 2”
reż. Marta Karwowska
Polska, 2020, 82’, oryginalna wersja językowa, aktorski
Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika cenny obraz, Julkę i Olka czeka kolejne śledztwo. Dla dziewczynki będzie to szczególne wyzwanie, bo o kradzież dzieła zostaje oskarżona jej ciotka. Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu – „Plaży w Pourville”, dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu! Okazuje się, że oryginał dzieła zniknął, a zamiast niego została umieszczona kopia z bombą. Kto stoi za tym misternie przygotowanym włamaniem? Oskarżenia padają na dwie pracownice muzeum: ciocię Julki i mamę przebojowej Feli, nowo poznanej koleżanki. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi do zagadki sprzed lat i klątwy tajemniczej Lucyny – dawnej opiekunki wystaw. Julka i Fela muszą połączyć siły, by uratować swoje krewne, a jednocześnie zaczynają rywalizować o względy Olka… W „Tarapatach 2” przed parą młodych detektywów kolejne śledztwo, ale i… pierwsza miłość.

„SZCZĘŚCIARA”
reż. John Sheedy
Australia, 2019, 98’, dubbing, aktorski
Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Jej największym wyzwaniem jest wyciągnięcie własnej rodziny z kryzysu. Czy 12-latce uda się zarazić szczęściem swoich bliskich? Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do 12-letniej Candice. Wielki optymizm dziewczynki sprawia, że wśród rówieśników uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym: nauczycielce z rozbieganym okiem, nowemu koledze „z innego wymiaru”, a przede wszystkim – własnej rodzinie, która przechodzi trudne chwile. Tylko jak przekonać upartych dorosłych żeby „wyszli ze swojej skorupy”? „Szczęściara” to barwna, zabawna i momentami szalona opowieść w duchu filmów Wesa Andersona. Uwaga, możecie zarazić się uśmiechem! Film otwierał prestiżową sekcję Generation Kplus na festiwalu Berlinale w 2020 roku i jest świetnie przyjmowany przez publiczność na całym świecie.

„BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU”
reż. Moa Gammel
Szwecja, 2020, 82’, dubbing, aktorski
Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu? Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący! Najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.

„WSZYSCY ZA JEDNEGO”
reż. Johanne Helgeland
Norwegia, 2020, 96’, lektor, aktorski
W Norwegii trwa II wojna światowa. Rodzice Grety i Otta zostają aresztowani, a rodzeństwo odkrywa, dlaczego w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci. Siostra i brat postanawiają pomóc Danielowi i Sarze przedostać się do wolnej Szwecji. Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. W Norwegii, jak w wielu krajach Europy, Żydzi są prześladowani. Pewnej nocy rodzice Grety i Otta zostają aresztowani przez nazistów. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara. Greta, miłośniczka opowieści o trzech muszkieterach, natychmiast postanawia pomoc nowym znajomym, którzy chcą przedostać się do wolnej od uprzedzeń Szwecji. Z kolei Otto niechętnie rusza w drogę, obwiniając Daniela i Sarę o aresztowanie rodziców. Dzieci czeka trudna wyprawa przez pokrytą śniegiem Norwegię, a każda spotkana osoba może okazać się wrogiem. Trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad granicami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci.

„FRITZI – PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC”
reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula
Niemcy/Luksemburg/Belgia/Czechy, 2019, 86’, dubbing, animacja
Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji. Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w szkole tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania. 12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Ona sama chce znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego odważnie zmierza pod granicę podzielonego kraju. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny. Film zdobył wiele nagród w Niemczech oraz nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Filem’On w Brukseli.

„ELLA BELLA BINGO”
reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth
Norwegia, 2020, 75’, dubbing, animacja
Ella i Henry to nierozłączni towarzysze zabaw. Gdy pewnego dnia w okolicy pojawia się nowy sąsiad, wszystko się zmienia… A bohaterowie przekonują się, że prawdziwa przyjaźń to niełatwa sprawa. Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Kiedy postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym, swoim najlepszym przyjacielem. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Zamiast bawić się i trenować z Ellą, Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. W końcu dochodzi do pierwszej kłótni między przyjaciółmi, którzy nigdy dotąd się nie sprzeczali… Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę próbę?

„BINTI”
reż. Frederike Migom
Belgia/Holandia, 2019, 90’, dubbing, aktorski
Binti – przebojowa 12-latka prowadzi swojego vloga i marzy o sławie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Ratunku upatruje w miłośniku natury – Eliasie, jego mamie i… sile Internetu. Binti chce być słynną vlogerką. Ponieważ przebywa z tatą w Belgii nielegalnie, wisi nad nimi widmo deportacji. Schronienie znajdują przypadkiem u spokojnego Eliasa i jego mamy. Dziewczyna i chłopak są jak ogień i woda, ale zaprzyjaźniają się. Binti pomaga Eliasowi nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi, wykorzystując moc Internetu. Gdy policja wpada na trop dziewczyny, Elias staje w obronie przyjaciółki. „Binti” to obsypana nagrodami (m.in. ECFA Award, festiwal Cinekid), zabawna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i marzeniach, z której wyłania się ponadczasowa prawda: każdy człowiek „jest legalny” i ma prawo do godnego życia.

_____

Bilety w cenie: 14 zł
Grupowy (od 10 osób) oraz z KRD: 12 zł

Nie przyjmujemy rezerwacji na seanse weekendowe.
Seanse grupowe w tygodniu: rezerwacje w kasie kina telefonicznie lub mailowo.

 

Hasztag Wilda_lokalny dizajn

🔸 stwórzmy wspólnie mozaikę na Wildzie! 🔸

Fundacja SPOT. zaprasza na warsztaty tworzenia mozaiki miejskiej z Pauliną Grabiec. Podczas cyklu warsztatów będziemy wspólnie projektować i wykonywać mozaikę, ozdobi i odda charakter jednej z wildeckich ścian.

📢 Zapraszamy szczególnie w dwa pierwsze dni, żeby zapoznać się z techniką tworzenia mozaiki. Natomiast Wasza pomoc będzie dla nas niezbędna również w kolejnych dniach, kiedy to będziemy układać i kompletować elementy.

Zapisy obowiązują na dwa pierwsze dni warsztatów, kolejne są na zasadach dobrowolnego uczestnictwa.

⚡️ Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie mile widziane rodziny z dziećmi, a także młodzież oraz seniorzy.

📅 Harmonogram warsztatów:

〽️ 27.09 | godz. 11:00-13:00 | dzień pierwszy: czym jest mozaika?
Poznamy specyfikę tej techniki i dowiemy się dlaczego tak dobrze nadaje się do stosowania w przestrzeniach publicznych. Poznamy przykłady mozaik towarzyszących budynkom użyteczności publicznej z Polski i ze świata. Porozmawiamy o miejscu, w którym ma zawisnąć nasza mozaika. Będziemy wspominać, opowiadać, przywoływać ciekawe anegdoty, a wszystko po to, żeby wczuć się w przestrzeń, w której będziemy umieszczać nasze wspólne dzieło. Pierwszy dzień warsztatów to dzień, w którym będziemy się inspirować.

〽️ 28.09 | godz. 16:00 | dzień drugi: materiał, kolor, forma, linie, plamy, faktura.
Będziemy wymyślać, dyskutować, zmieniać, komponować, kreślić, tworzyć, konsultować. Jednym słowem będziemy projektować mozaikę.

〽️ 29-30.09 | godz. 16:00 | dzień trzeci i czwarty: szlifowanie i układanie elementów.
Kolejne dni warsztatowe będą poświęcone pracy nad mozaiką. Będziemy łamać płytki, szlifować krawędzie i układać elementy. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć fragment, który stanie się częścią wspólnego dzieła.

〽️ 1.10 | godz. 16:00 | dzień piąty | montaż
W czwartek wspólnie przykleimy mozaikę do ściany w przestrzeni publicznej Wildy.

〽️ 2.10 | godz. 16:00 | dzień szósty | wernisaż
W piątek uczestników warsztatów i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na odsłonięcie mozaiki.

Hasztag Wilda – to projekt mający na celu kontynuację działań w przestrzeni publicznej Wildy oraz skierowany do jej lokalnej społeczności. Poprzez zadania angażujące Poznaniaków do czynnego, partycypacyjnego uczestnictwa w życiu kulturalnym swojej dzielnicy chcemy jej nadać nowego charakteru poprzez działania artystyczne, ale także rozwijać jej społeczny kapitał. Hasztag Wilda to interdyscyplinarne wydarzenie łączące projekty już zainicjowane i znane wśród lokalnej społeczności z zupełnie nowymi działaniami z udziałem mieszkańców miasta. Chcemy zmienić zmienić wizerunek wizerunek dzielnicy i poprzez swoje działania odnieść się do stwierdzenia, że „Wilda stała się modnym punktem na mapie Poznania”.

W ramach projektu odbędą się takie działania jak:
👉 Wildecka Gra Miejska | więcej informacji wkrótce
👉 Urban Gardening | więcej informacji wkrótce

Paulina Garbiec – z wykształcenia architekt krajobrazu, zajmuje się mozaiką artystyczną i edukacją architektoniczną. Pasję do kreowania przestrzeni publicznych realizuje wprowadzając sztukę w obszar miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Współzałożycielka Społecznej Pracowni Mozaiki. Prowadziła warsztaty z zakresu architektury, przestrzeni miejskiej i sztuki w mieście przy współpracy między innymi z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki i Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie.

Miejsce 👉 SPOT., ul. Dolna Wilda 87
Zapisy 👉 https://bit.ly/2Z4SB7O

Organizator: Fundacja SPOT.

 

Brama otwarta na rzekę – spotkanie prezentujące projekt

Jest nam bardzo miło zaprosić Was na spotkanie nad Cybiną, w którego trakcie chcemy opowiedzieć Wam o projekcie Brama otwarta na rzekę, którego realizacja rozpocznie się w pierwszej połowie 2021 roku.

Projekt powstał z myślą o edukacji ekologicznej – dzieci i osób dorosłych, ale jest też przestrzenią dla mieszkanek i mieszkańców z okolicy, do której tworzenia chcemy Was zaprosić.

Brama otwarta na rzekę to trzy elementy: Rzeczny Ogród Ekoedukacji, Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa oraz Ekologiczna Ścieżka Edukacyjna. Wszystkie będą mówić o dziedzictwie przyrodniczym, o Cybinie, jej florze i faunie oraz relacjach człowieka z przyrodą.

Podczas spotkania opowiemy o projekcie, będzie to również okazja do wspólnych rozmów.

Zależy nam na Państwa obecności, liczymy na to, że zainteresowani projektem będziecie chcieli się w niego włączyć: posadzić rośliny w ogrodzie, skorzystać z Rzecznego Ogrodu czy przejść ścieżkę edukacyjną, tym samym lepiej poznać niesamowite miejsce, koło którego przyszło nam mieszkać i żyć.

Jesteśmy pewni, że doceniacie Państwo to sąsiedztwo i będziecie chętni do współpracy i korzystania z efektów projektu.

Wstęp wolny! Do zobaczenia nad rzeką!

Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu
Partner Wiodący: Miasto Poznań, Plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań
Partner: Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT/Brama Poznania ICHOT
Lata realizacji projektu: 2020-2022
Całkowita wartość projektu: 1 267 394,00 PLN
Kwota dofinansowania: 836 105,59 PLN

w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa 4. Środowisko, Działanie 4.5 Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4 Edukacja Ekologiczna

 

Zajęcia pozalekcyjne Mały Inżynier

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ekran, tekst „3, 3,2,1.... 2, START MAŁY INEYNIER .PL ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 2020/2021 WYSTARTOWAŁY ZAPISY Robotyka, Programowanie Elektronika, Eksperymenty”

Zajęcia pozalekcyjne Małego Inżyniera to 30 spotkań pełnych doskonałej zabawy i nauki. W ofercie między innymi
– programowanie Minecraft
– programowanie Roblox
– programowanie Python
– programownie Junior (m.in. Ozobot i Scratch Jr)
– elektronika Analogowa i Cyfrowa
– robotyka
Zajęcia dodatkowe z robotyki, programowania, elektroniki czy eksperymentów fizycznych i chemicznych dla dzieci pomagają kształtować pasję do nauk ścisłych i nowoczesnych technologii.

 

Nauka języka japońskiego dla dzieci | Poznań-Rataje

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, zbliżenie, jedzenie i tekst

NAUKA JĘZYKA JAPOŃSKIEGO
dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

poniedziałek 17:00-17:45

Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)

Naukę języka japońskiego poprzez zabawę elementami kultury tradycyjnej i popkultury japońskiej. Podczas zajęć, dzieci uzyskają niezbędne podstawy do zrozumienia języka japońskiego dzięki zapoznaniu się nie tylko z zasadami leksyki czy gramatyki, ale też z odmiennym aspektem kulturowym.

Nauka odbywa się w kameralnej grupie liczącej od 3 do 9 osób.

Warsztaty prowadzi Mirella
„Jestem pasjonatką kultury japońskiej, podróżowania, teatru oraz miłośnikiem psów. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Etnolingwistyka. Miałam okazję odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni oraz uczestniczyć w zajęcia japońskich sztuk walki.”

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

Koszt warsztatów:
– pierwsze zajęcia: 15 zł
– kolejne pojedyncze zajęcia: 30 zł
– karnet 100 zł/4 zajęcia

Karnet uprawnia do udziału w nauce języka japońskiego oraz w Danumbie i Zumbie®Kids. Karnet należy wykorzystać w przeciągu 5 tygodni.

Kontakt:
tel. 504 400 485
info@danimatoring.pl
www.danimatoring.pl

 

Teatr – warsztaty dla dzieci 6+

Obraz może zawierać: tekst „CZTONTE TEATR poniedziałki, g. 15.15”

Zapraszamy na warsztaty teatralne dla dzieci powyżej 6 roku życia, które mają na celu:

– rozwijanie wyobraźni,
– umiejętność tworzenia kreatywnych pomysłów,
– ćwiczenie umiejętności miękkich,
– pracę nad świadomością ciała,
– integrację w grupie.

Przykładowe aktywności:
– teatralna rozgrzewka- obrazowanie emocji, zdarzeń, przedmiotów,
– tworzenie scenek tematycznych z przygotowaniem rekwizytów i elementów scenografii,
– poznanie różnych form teatralnych: teatr antyczny ( maskowy), pantomima, teatr
kukiełkowy, teatrzyk Kamishibai,
– zabawa w teatr improwizowany,
– tworzenie małych spektakli, happeningów.

Zajęcia prowadzi Natalia Pawlak, nauczyciel w edukacji szkolnej, kocha teatr i podróże. W teatrze spędziła część dzieciństwa.

KIEDY: poniedziałki, g. 15.15-16.10
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, Poznań
ZA ILE: 100zł/karnet na 4 zajęcia ważny 6 tygodni
ZAPISY: czterydlonie@gmail.com, FB lub SMS na numer 609508052

 

Zajęcia umuzykalniające RATAJE

Obraz może zawierać: 3 osoby, dziecko i zbliżenie

Zajęcia umuzykalniające Music is fun! to synteza teorii umuzykalniania dzieci 0-5 lat E.E. Gordona (tzw. gordonki), muzyki Pomelody, improwizacji oraz elementów muzykoterapeutycznych. Na zajęciach dzieci spotykają się z melodiami w różnych skalach i rytmach, piosenkami po angielsku, instrumentami, na których mogą swobodnie improwizować oraz budować więź z rodzicem poprzez wspólne spędzenie czasu na muzykowaniu. Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze, najważniejszy jest komfort dzieci, które nie uczą się muzyki poprzez wykonywanie poleceń, a poprzez naśladowanie, obserwowanie i wzbogacanie swojego języka muzycznego.
Rodzic będzie miał okazję zaczerpnąć inspiracji do domowego muzykowania oraz dowiedzieć się, jak wspierać dziecko w rozwoju muzycznym.
Nie zabraknie również aktywnego czasu dla mam. Na każde z 8 spotkań w miesiącu przewidziana jest inna aktywność m.in. relaksacja muzykoterapeutyczna, tworzenie makram czy instrumentów DIY.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
-> fb
-> mail: kontakt@annamitura.com

Cena pojedynczych zajęć to 40 zł opiekun+dziecko. Istnieje możliwość zakupu karnetu na 5 kolejnych zajęć w cenie 130 zł (pojedyncze zajęcia w karnecie: 26 zł).

 

SensoRAKI zajęcia rozwijające dla Najmłodszych 🙂

Obraz może zawierać: 3 osoby, tekst „sensoRAKI CHRUŚCIK & SŁOMKA LUNCH LUNCHOFE COFFEE SWEETS”

Zapraszamy na przygodę z SensoRAKAMI
w przyjaznej dzieciom kawiarni Chruścik&Słomka.
To czas zarezerwowany dla Ciebie i Twojego dziecka!
Przez ok 50 min jesteś tylko z nim i dla niego!
Będziemy razem śpiewać, malować, doświadczać, wąchać, dotykać i czasem też się brudzić 😉

Dla Kogo?: zapraszamy Maluchy z Opiekunem
od 6 miesiąca życia do około 3 lat.
Kiedy?: każda środa , godz. 11:00
Za ile?: 30 zł/pojedyncze zajęcia
120 zł/karnet na 5 zajęć
(warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zakup napoju lub
przekąski w barze kawiarni )
Zapisy: wiadomość przez FB SensoRAKI, telefonicznie pod
numerem 729 966 360 lub mailowo:
sensoraki.poz@gmail.com

Czekamy na Was-Ciocia Julia i Rak Radek 🙂

 

Marszobieg Mamy-Biegamy Poznań Piątkowo

Hej!
Czas się rozruszać, wiesz o tym, prawda?

Historia mamobiegowych marszobiegów jest bardzo długa. Spotkania organizowane były „łod morza aż do Tatr” 😀
I czas reaktywować nasze wydarzenia.

Przeczytaj i zobacz, czy nasze spotkania są dla Ciebie:

1. Biegasz? Dołącz do nas, być może spotkasz drugą mamę, pokrewną duszę, z którą będzie Ci przyjemniej na treningu.

2. Jesteś biegowym świeżakiem? Spoko, zobacz czy tempo będzie Ci odpowiadać. Jeśli za wolne – zobacz wyżej 😉

3. Ja jestem za wolna – co za bzdura! U nas nikt nie jest za wolny! Zasada jest taka, że organizatorka ( w tym przypadku Aneta lub Ania) ZAWSZE towarzyszy tym najwolniejszym 😉

4. Dołączę jak już się wprawię – hmm, jak już się wprawisz to patrz pkt 1 😉 A tymczasem wprawiaj się z nami!

5. Boję się nowych osób – SPOKO! Ja to zupełnie rozumiem! Bo możesz mi wierzyć albo nie, ale mam dokładnie tak samo! ALE! Po to jest właśnie prowadząca, żebyś nie czuła się samotna. Nowe osoby NIGDY nie są pozostawione same sobie 😉

Jeśli jeszcze masz jakieś obawy, napisz do mnie na priv przez fanpage Mamy-Biegamy!
Postaram się rozwiać Twoje obawy 😉

To co, do zobaczenia? 😉

Spotykamy się pod kawiarnią Małe Fusy na os. Chrobrego 110.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Warsztaty konstruowania latawców. Robimy latawce!

Obraz może zawierać: niebo

Wiecie dlaczego latawiec lata? Jak jest skonstruowany? Po co latawiec ma ogon? Zapraszamy na warsztaty konstruowania latawców. Koszt warsztatów 30 zł/osoba. Zapisy: remiza@ctkkomorniki.pl

Makaronowe szaleństwo

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Inicjatyw Lokalnych Dom Sąsiedzki Makaronowe szaleństwo warsztaty kulinarne dla dzieci Wtorek 29.09. godz. 17:00 Własnoręcznie przygotujemy włoską pastę, pobawimy się kolorowym makaronem, zrobimy wspólnie zjemy tagliolini alla marinara! Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej). Udział darmowy. Zapraszamy dzieci od lat. Zapisy: warsztaty@zielonagrupa.p lub 668398394. Inicjatywa oddolna. PASTA PLOMO POZnan* MDom SasieDZki ZIELONA grupa Rada Zielony Debieć”

Tydzień zmysłu wzroku w Klamerce

Obraz może zawierać: tekst „Już wprzyszbym tygodnin w Klamerce: TYDZIEŃ ZMYSŁU WZROKU Dzieci 1,5-4 lat wtorek- g.17-18 czwartek- g.10-11 g.12-13 piątek- g.17.30-18.30 Dzieci 6-18 miesięcy. piątek- g.10-11 g.12-13”

Już w przyszłym tygodniu Klamerka zamieni się w krainę światła i cienia 🌑🌕 może ktoś z Was chciałby pobawić się razem z nami? #klamerka #klamerkapoznan #klamerkadladzieci #dzieckowpoznaniu #warsztatydladzieci #zajeciadladzieci #poznańdladzieci #mamazpoznania #czaszdzieckiem #warsztatykreatywne — w miejscu: Klamerka

 

LEGO, TEJ! Poznań w miniaturze z klocków LEGO – zajęcia dla dzieci

Obraz może zawierać: na zewnątrz, tekst „DOM KULTURY "JUBILAT" SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "OSIEDLE MŁODYCH" W POZNANIU zaprasza 163 Górczyn 1503 WTORKI 17.00-18.00 25zł za 1 zajęcia LEGO, TEJ! POZNAŃ W MINIATURZE ZKLOCKÓW LEGO dla dzieci W wieku 5-10 lat DOM KULTURY KUL JUBILAT" OS. TYSIĄCLECIA3 30 61-255 POZNAŃ 876 08 40 PON.-PT.:16:00-20:00 JUBILAT@OSIEDLEMLODYCH.PL OSIEDLEMLODYCH.PL/JUBILAT Jubilat DOMKULTURY SMOSIEDLEM 圖盒血 POZNAEZKLOCKÓW LEGO”

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach pt. Poznań w miniaturze z klocków LEGO, prowadzonych przez Mateusz Wawrowskiego. Dzieci będą mogły obejrzeć znane poznańskie budynki, poprowadzić miniaturowy tramwaj oraz zbudować miasto z klocków LEGO.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, odbywać się będą we wtorki w godz. od 17.00 do 18.00.
Miejsce: Dom Kultury „Jubilat”, os. Tysiąclecia 30, Poznań.
Opłata: 25 zł od osoby, za 1 zajęcia
Zapisy: tel. 61 876 08 40

Organizatorzy: Dom Kultury „Jubilat” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu

 

Warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak miejsc.
Warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem pt .Siedem kontynentów – Ogród Łazarz (za Klubem Krąg lub w klubie w razie niepogody). Obowiązują zapisy. W miarę możliwości prosimy przynieść swoje siedziska (poduszka, karimata, kocyk)Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Łazarska rychtownia kulturalna” realizowanego z Fundacją APJA.
Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zajęć.
#poznanwspiera

Teatr Opowieści

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, buty i w budynku

Zajęcia dla najmłodszych i tych trochę starszych.👍👍👍😀😀😀
prowadzący: Teatr Opowieści Sagan Sag Xenia Starzyńska
Zapraszamy dzieci i rodziców💕😊 na spotkania łączące opowieści i warsztaty.
Stare opowiastki, baśnie, bajki i historie zebrane z różnych stron świata i różnych kultur. Prawdziwe i zmyślone, ale zawarta w nich mądrość i przesłanie od wieków niezmiennie aktualne. Opowieściom czasem towarzyszy muzyka na żywo grana na starych instrumentach oraz śpiew. Temat warsztatów zawsze wynika bezpośrednio z opowieści, jej charakteru, kultury i tradycji z jakiej się wywodzi. W zależności od tematu opowieści, na warsztatach: uczymy się dawnych tańców, robimy własne teatrzyki cieni, budujemy igloo, gramy w najstarszą grę Świata, eksperymentujemy z kolorami, robimy chińskie smoki, tkamy latające dywany, pleciemy opowieści ze sznurka, bawimy się gliną, tworzymy japoński teatr Kamishibai oraz… gotujemy najprawdziwszy, kolorowy makaron! 😉
Ograniczona liczba miejsc.
Zapisy:
EWA 501 428 903
Xsenia 608 491 119

Odpowiednie dla dzieci
Zajęcia plastyczne
Teatr alternatywny

 

Music is fun! Zajęcia umuzykalniające dla rodziców z dziećmi 0-5

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Rodzinne muzykowanie z Music is fun! to połączenie teorii Gordona, muzyki Pomelody i elementów muzykoterapii. Spotykamy się, by wspólnie muzykować, budować więź z naszymi dziećmi i stwarzać im bogate środowisko muzyczne. Zajęcia odbywają się w Sonora Studio, w kojącej i przyjaznej przestrzeni.

Na zajęcia obowiązują zapisy przez wydarzenie lub mailowo kontakt@annamitura.com

Płatność na miejscu gotówką.
Koszt: 30 zł rodzic+dziecko
Karnet: 100 zł na 5 kolejnych zajęć

 

trening be a fit happy mom

Wykorzystaj czas (podczas spaceru) z dzieckiem 👶 (w wózku)

👉Dołącz do aktywnych mam i trenuj z Olgą Lipczyńską i Amelią Bobowską!💪
Be Fit Mom Poznań to ogólnorozwojowe ćwiczenia, które każda mama może wykonać podczas spaceru z wózkiem. 🤱💞

✅ZBIÓRKA: wejście do Galeria Malta każdy WTOREK godz. 11, od strony SUPER-PHARM Poland.

🔝Zajęcia są bezpłatne. ♥

Po zajęciach trenujące Mamy zapraszamy na napój gratis do kawiarni Słodkie Historie.

*W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zajęcia przenoszone są na salę. 🌧⚡🌬

Trenuj nad Maltą i odbieraj nagrody! 😍

Trwa program lojalnościowy dla Was drogie Mamy! ♥
Każda z uczestniczek otrzymuję kartę lojalnościową do zbierania naklejek. Za każdy trening uzyskuję 1 naklejkę. Po zebraniu 10 znaczków, kartę będzie można wymienić na kartę podarunkową Galerii Malta o wartości 50 złotych. Ponadto każda mama, która przyprowadzi na zajęcia jedną lub więcej nowych uczestniczek, otrzyma dodatkowe 2 naklejki.

⬇Stałe rabaty dla posiadaczek Karty BFM ♥ :
Pełną listę rabatów znajdziesz tu👉bit.ly/trening_bfm

Zapraszam
Olga Lipczyńska

 

 

 

ŚRODA

 

 

Festiwal Literatury w Poznaniu

„Halo, tu Ziemia!” – podczas siódmej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci oddajemy głos naszej planecie. O różnorodności natury, faunie i florze, bogactwie kultur, ekologii będą mówić tegoroczni goście Festiwalu, czyli czołówka polskich twórców książki dziecięcej!

W Poznaniu spotkamy się między innymi z Józefem Wilkoniem, Zofią Stanecką, Wojciechem Widłakiem, Agnieszką Żelewską, Cezarym Harasimowiczem, Mikołajem Golachowskim, Justyną Suchecką, Pauliną Wyrt i Moniką Michaluk!

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 30 września – zapraszamy na finisaż wystawy dzieł Józefa Wilkonia „Lektury obowiązkowe”. Gościem honorowym będzie sam artysta, z którym rozmowę poprowadzi Agata Napiórka, autorka książki „Szczęśliwie przypadki Józefa Wilkonia”.

Zapraszamy również na huczne zakończenie poznańskiej edycji – będziemy świętować osiemnaste urodziny Pana Kuleczki! O dziecięcych latach ulubieńca dzieci opowie Wojciech Widłak.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Zapisy: https://fldd.pl/edycje/2018/program-2018/poznan-program-i-zapisy/

 

WESOŁY RYJEK

https://teatranimacji.pl/media/images/cover_zK4ubS9w.jpeg

Teatr Animacji – CK Zamek
30 września – Środa, godz. 09:30

realizatorzy

Julianna Dorosz
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl – Krystianowska
Mateusz Barta
Marcin Ryl – Krystianowski
inscenizacja i reżyseria – Anna Rozmianiec
scenografia – Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
muzyka, teksty piosenek – Jakub Woźniak
lalki, kostiumy – Cecylia Kotlicka

opis spektaklu

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,

współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina
Preferowany wiek: od 3 lat
Bilet normalny – 37 zł; bilet ulgowy – 35 zł; bilet grupowy – 32 zł

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.

 

Akcja animacja / rysunek, rzeźba, malarstwo w Pireusie

✨ Akcja animacja – Otwarte warsztaty rysunku, malarstwa i rzeźby w Pireusie✨

🎨 Zapraszamy Cię na wrześniową edycję warsztatów. Spędźmy razem środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu 🖌🖍

🎨 Zaznaczamy, że nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności, ani być studentem / studentką Uniwersytetu Artystycznego (jednak Was też serdecznie zapraszamy!). Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.
Warsztaty są otwarte dla każdego!🎉

😷 Z powodu ograniczeń, które związane są z epidemią, możemy prowadzić zajęcia dla ograniczonej liczby osób. Prosimy więc o zadeklarowanie obecności wysyłając nam wiadomość ! 📧📧📧

#ikpireus #łazarzotwartastrefakulury

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-12 lat

Stowarzyszenie Oplotki i Pracownia CZTERY DŁONIE serdecznie zapraszają przedszkolaki i dzieci szkolne na warsztaty plastyczno-artystyczne.

Warsztaty będą odbywać się cyklicznie,
w każdą środę od godziny 18:00 do 19:00.

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko doświadczy pracy twórczej, która stanie się dla niego środkiem do wyrażania siebie i swoich emocji, będzie ćwiczyć koncentrację i wytrwałość, rozwinie kreatywność.

W programie:
Malowanie na różnych powierzchniach
Rysowanie
Glina
Zaplatanie
Makrama i Szydełko
Filcowanie
Szycie
Projektowanie
Papieroplastyka
…i wiele innych technik – każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

Zapewniamy:
• wszystkie potrzebne materiały i narzędzia
• twórczą przestrzeń do kreatywnego rozwoju
• miłą atmosferę (drobne przekąski i woda mineralna)
• serdeczne prowadzące ciocie
Warsztaty prowadzić będą Magda Grunt oraz Justyna Renn.

Karnet na 4 zajęcia do wykorzystania w 5 tygodni : 180 zł
Pojedyncze zajęcia: 50 zł/1h

Serdecznie zapraszamy!

CO: Warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci 6-12 lat
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
KIEDY: w każdą środę (od 16 września) godz. 18:00
ZA ILE: w karnecie 45zł/1h, pojedyncze zajęcia 50/1h
ZAPISY: Magda Grunt – 608490216

Uwaga: Ilość miejsc ściśle ograniczona!

 

Darmowy tydzień zajęć dla dzieci w Salsa Siempre!

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120252503_4451858278219514_5571509346105002182_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=b386c4&_nc_ohc=RbMN5kcLddQAX_OmWv9&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=2ecfdca446400f4fa74513cd8418910e&oe=5F9898AA

Zapraszamy na darmowy tydzień zajęć dla dzieci!!!
👉 Od 30/09-01/10
👉 Oczywiście w Salsa Siempre
👉 Zapisz swoją pociechę na wybrane zajęcia pisząc na biuro@salsasiempre.pl ‼️‼️‼️

Harmonogram zajęć 👇

👱‍♀️ ŚRODA 17:00 HIP HOP OD 7 ROKU ŻYCIA

👱‍♂️ CZWARTEK 16:15 BALET DLA MALUCHÓW OD 3 ROKU ŻYCIA

🔅 Specjalne PROMO-kup karnet dla swojej pociechy w terminie 30/09-01/10 a otrzymasz 10% zniżki ‼️‼️‼️

🔅 Jeśli zapiszesz swoje dziecko na 3 zajęcia w tygodniu otrzymasz 20% zniżki ‼️‼️‼️

❓❓Pytania kieruj na biuro@salsasiempre.pl

Rozpocznij swoją taneczną przygodę ze Studiem Tańca Salsa Siempre 💃🕺

 

Ukulele – bezpłatne lekcje próbne dla młodzieży i dorosłych

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Zapraszamy na bezpłatną lekcje próbna z gry na ukulele w małej grupce!
Z chętnych od października wyłonimy 3-4 osobowe grupy odbywające się co tydzień.
Na lekcję należy się uprzednio zapisać poprzez kontakt z Ukuleland – ukulele school.
Lekcja próbna jest BEZPŁATNA.

Czas trwania jednego bloku nauki: 2.5 miesiąca (następnie możliwe przedłużenie).
Cena – 35 zł od zajęć.
W przypadku nieobecności możliwe będzie odrobienie lekcji w krótkiej formie online.
– – – – – – – – – –
TERMINY:
Młodzież od lat 10 – zajęcia próbne środa 30.09 o 16:15.
Dorosłych zapraszamy w środę 30.09 na godz. 17:30.
Lokalizacją tych lekcji jest Projekt Schron.

Instrumenty możecie wypożyczyć na miejscu.
Zgłoszenia i pytania piszcie do Ukuleland – ukulele school lub telefonicznie: 697352233
Do miłego pogrania!

 

Zaprojektuj własną stronę internetową! // Warsztaty dla dziewczyn

Hej, Dziewczyny w wieku 11-15 lat!

Zapraszamy Was na warsztaty, podczas których odkryjecie swoje super-moce, poznacie nowe koleżanki i pogłębicie swoją wiedzę i umiejętności w tematach, na których najbardziej Wam zależy!

Fundacja BEZLIK serdecznie zaprasza dziewczyny wieku 11 – 15 lat do dołączenia do cyklu warsztatów: „Tak, JA to potrafię!”. Zajęcia będą się odbywać co tydzień, w każdą środę w godz. 16.45 – 18.45 (od 02.07 do 28.10), przy ul. Nowowiejskiego 15.

Myślisz, że chciałabyś zdobyć nowe umiejętności, ale nie wiesz jak? A może czasami, ktoś mówi Ci, że „to nie jest dla dziewczyn”? Jesteśmy tutaj, żeby Ci powiedzieć: „Dasz radę, bo potrafisz robić różne rzeczy!”.

Podczas naszych warsztatów zdecydujesz, czego chcesz spróbować. 30 września zapraszamy nasze uczestniczki do projektowania stron internetowych. Każda z Was pojedynczo lub w parach będzie mogła stworzyć swoją stronę internetową, z wybranymi przez siebie zdjęciami, filmikami i tekstem. Same wybierzecie temat Waszej strony oraz jaki będzie jej cel.
Wszystkie zajęcia są BEZPŁATNE.

Zapraszamy! Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września. Po przesłaniu zgłoszenia na adres info@bezlik.org z danymi dziecka (imię i nazwisko, wiek, numer telefonu rodzica) prześlemy formularz zgłoszeniowy. Na każde zajęcia mamy tylko 10 miejsc.
Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe 2020 Działamy Razem Centrum Inicjatyw Lokalnych #poznanwspiera

Warsztaty kulinarne ” Wszystko jemy, nic nie marnujemy”

Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz seniorów z Łazarz na cykl 6 warsztatów kulinarnych, które oparte są na autorskim projekcie stworzonym przez Akademię
Umiejętności Kulinarne Przygody. Program realizowany jest przede wszystkim na praktycznych zajęciach w formie warsztatów kulinarnych.
Uczestnicy podczas przygotowywania potraw otrzymają informacje m.in. dotyczące efektywnych zakupów, wykorzystaniu produktów, ich właściwościach i wpływie na zdrowie.
Można wziąć udział w więcej niż jednym warsztacie.
Zapewniamy materiały i produkty na warsztaty.
Warsztaty odbędą się w bezpiecznych warunkach i małych grupach w Klubie Krąg.

TEMATY – warsztaty kulinarne:
1. Ziemniaki, co zrobić jak zostaną z obiadu? – środa 9/09 – dla rodzin z dziećmi
2. Szybki chlebek ze zdrowymi dodatkami. – środa 16/09 dla rodzin z dziećmi
3. Owocowe koktajle i sorbety. -środa 30/09 dla rodzin z dziećmi
4.Sałatki z lodówki. – środa 05/10 dla rodzin z dziećmi
5. Zupy ze świeżych warzyw. -środa 7/10 dla seniorów
6. Wędlina i mięso z obiadu. – środa 14/10 dla seniorów

Zapisy pod mailem: zapisy.klubkrag@gmail.com
Ilość miejsc limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest realizowany w ramach projektu „Włącz Eko-myślenie” współfinansowanego przez Centrum PISOP, przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz przez Aquanet S.A.

 

Piątkowski Krąg Kobiet

W ramach projektu pragniemy współtworzyć z mieszkankami Piątkowa wspólną przestrzeń do integracji, aktywności i inspiracji.

W okresie od 25 sierpnia do 15 listopada 2020 roku planujemy zorganizowanie cyklu 6 spotkań w ramach kręgu kobiet oraz 10 spotkań jogi na trawie, w parku na os. Bolesława Chrobrego.

W ramach Kręgu planowane są spotkania tematyczne dotyczące olejków eterycznych, technik relaksacji, spotkanie z psycholożką, rękodzieło i tematyka zero waste.
Na każde ze spotkań obowiązywać będą zapisy. Bieżące informacje o trwających cyklicznie zapisach na poszczególne zajęcia dostępne będą na stronie Stowarzyszenie Fyrtel.
W każdym spotkaniu uczestniczyć może 10 kobiet.

Dziękujemy tym z Was, które wypełniły ankietę diagnostyczną, z której mogłyśmy dowiedzieć się o Was trochę więcej https://forms.gle/7KF2P7egZkmiR4MAA

Zapraszamy do Piątkowskiego Kręgu Kobiet 🙂

 

Kreatywna scena

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, broda i w budynku, tekst „KR”

Zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych młodzież oraz seniorów. Głównym naszym celem jest aktywizacja seniorów i młodzieży, a tym samym przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz dawanie szansy na rozwój i aktywny udział w życiu społecznym. Warsztaty niewątpliwie dadzą szansę na aktywny udział w życiu społecznym seniorów i młodzieży, nauczą jak radzić sobie ze stresem poprzez pracę z oddechem oraz przełamią liczne swoje bariery: lęku, dotyku, wystąpień publicznych (prezentacja końcowego spektaklu teatralnego). Podczas warsztatów seniorzy i młodzież będą pracować również nad świadomością swojego ciała, przełamywaniem barier dotyku, pracować nad swoją dykcją, emisją, interpretacją tekstów prozatorskich oraz improwizacją. Podczas warsztatów nauczysz się jak wchodzić w rolę, by być scenicznie bardziej autentycznym. Efektem finalnym projektu będzie prezentacja stworzonego podczas zajęć spektaklu teatralnego i prezentacja szerszej publiczności. Chcielibyśmy, by poprzez zmagania z teatrem poruszyć z seniorami i młodzieżą temat związany z ograniczaniem swobody, np. słowa, zabieraniem przestrzeni na bycie sobą, realizacją siebie w realnym świecie. Opowieść o tym, że nie zawsze możemy być sobą, żyć jak chcemy, bo często coś blokuje nasze potencjały i zdolności (rodzina, przyjaciele, prawo. kultura).
Projekt jest inicjatywą oddolną realizowaną w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020. Warsztaty są bezpłatne. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Rady Osiedla św. Łazarza. Na warsztaty obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiologiczne (warsztaty będą obywać się w bezpiecznych warunkach). Chęć udziału w warsztacie zgłaszamy pod adresem mailowym: lukaszgnioch@o2.pl. Współorganizatorami są: https://www.facebook.com/klubkrag
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty
https://www.facebook.com/CILLAZANKA
#poznanwspiera

Hip Hop dla dzieci!

Obraz może zawierać: 5 osób, tekst

W tym roku poszerzamy swoją ofertę o zajęcia dla najmłodszych!
Balet, hip hop oraz salsa i bachata dla dzieci od 7 roku życia!
Zachęcamy do rozwoju na różnych płaszczyznach-wybierz nie jedną a dwie, albo nawet trzy techniki! Dobra zabawa, rozwój świadomości ciała młodego człowieka gwarantowany!

RODZAJ ZAJĘĆ-HIP HOP
TERMIN-ŚRODA 17:00
START ZAJĘĆ-23/09/20
INSTRUKTOR-JOWITA KWIATKOWSKA

INFORMACJE O ZAJĘCIACH-https://salsasiempre.pl/kursy_kids/kurs_kids-2/
Cennik- https://salsasiempre.pl/o-kursach/cennik/

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Gzubki – Grupa Zabawowa Jeżyce

Gzubki to grupa zabawowa dla dzieci w wieku 0-3 lat i ich opiekunów.

Tworzymy dobre środowisko rozwojowe dla dzieci oraz wspierającą sieć relacji społecznych, aby pomagać rodzicom.

Nasze dzieciaki w bezpiecznym otoczeniu zbierają nowe doświadczenia i nawiązują pierwsze relacje. Nasze mamy i tatusiowie poszerzają swoje kompetencje rodzicielskie, ale też zyskują chwilę wytchnienia w dobrym towarzystwie.

Grupa spotyka się w każdy czwartek o godz. 10.00.
Zajęcia trwają ok. 2 godzin.

Co robimy na zajęciach?
Spotkania przebiegają według schematu:
1. Kilka minut spontanicznej zabawy, chwila dla rodziców (można napić się kawy, herbaty, porozmawiać)
2. Przywitanie
3. Piosenki
4. Zabawy z chustą
5. Zabawa tematyczna (zabawy: ruchowe, sensoryczne, muzyczne, inspirowane pedagogiką Montessori itd.)
6. Wspólne czytanie
7. Pożegnanie

Opiekunowie wraz z dziećmi aktywnie współtworzą zajęcia.

Ilość miejsc jest ograniczona. Przed każdym spotkaniem obowiązują zapisy na gzubki.grupazabawowa@gmail.com.

Koszt jednego spotkania to 15zł + kawa/herbata gratis. Płatność na miejscu w dniu zajęć.

 

Wyginam ciało- zabawy taneczne dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst „Wyginam ciało Zajęcia dla dzieci”

Zajęcia ruchowo- taneczne dla dzieci łączące rozwój ciała i ducha oraz przyjemność poznawania siebie i świata z wykorzystaniem muzyki i abstrakcji.

Dwie grupy wiekowe:
3-5 lat w godz. 14:15-14:45, cena 60 zł/m-c
6-8 lat w godz. 15:00-15:45, cena 80 zł/m-c

Ilość miejsc ograniczona, zapisy:https://tinyurl.com/wyginamctk

 

Warsztaty empatycznej komunikacji dla mam z maluchami (III)

Obraz może zawierać: tekst „WARSZTATY EMPATYCZNEJ KOMUNIKAÇJI DLA MAM z MALUCHAMI nieoceniające obserwacje oraz skuteczne prośby (I) 1 października (czwartek), godz. 11-12.30 Stomko miejsce: Chruścik Fieldorfa 6, Poznań Pnacoumia na poddaszu”

Chruścik i Słomka oraz Pracownia na poddaszu zapraszają mamy z maluchami na warsztaty empatycznej komunikacji – tym razem będziemy ćwiczyły nieoceniające obserwacje oraz skuteczne prośby (III).

Hinduski filozof J.Krishnamurti stwierdził, że dokonywanie spostrzeżeń przy równoczesnym powstrzymywaniu się od ocen dowodzi najwyższej inteligencji, jaka dostępna jest człowiekowi.

Znamy już podstawowe założenia empatycznej komunikacji, wiemy, jak wygląda model 4 kroków. Czas na ćwiczenia -nieoceniające obserwacje oraz skuteczne prośby to to, czego potrzebujemy na co dzień!

Te zajęcia przeznaczona są dla mam, które chcą uczestniczyć w zajęciach ze swoim maluszkiem. Mamy mają szansę poznać metodę i jednocześnie opiekować się maleństwem. Warsztaty są prowadzone ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mam i ich dzieci.

Prowadząca: Agnieszka Imbiorkiewicz, trenerka empatycznej komunikacji, znanej też pod nazwą Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication – NVC). Wspieram w tym sposobie komunikacji rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież. Uczę zasad Porozumienia Bez Przemocy, dzięki którym:

-pomagam rodzicom w kształtowaniu takiej relacji z dzieckiem, która jest oparta na obustronnym szacunku i zrozumieniu; buduje kontakt i bliskość
-proponuję, jak rodzic może wyrażać swoje potrzeby w sposób zrozumiały dla dziecka oraz właściwie rozumieć potrzeby dziecka
-pokazuję, w jaki sposób formułować prośby, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich spełnienia
-wskazuję, jak przyjmować odmowę i jak ją wyrażać w zgodzie ze sobą (pomagam dostrzec, że za każdym „nie” dziecka stoi „tak” dla ważnej dla dziecka potrzeby)

Podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatową:

-dowiesz się, jak być otwartym na potrzeby dziecka, przy równoczesnym stawianiu granic
-zrozumiesz, co naprawdę kryje się pod krytyką
-nauczysz się, jak wyrażać swoje uczucia bez ranienia innych
-dostaniesz wskazówki, jak rozwiązywać konflikty w sposób, który pozwoli zadowolić obie strony

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rezerwacja miejsca, opłata za zajęcia 50 zł oraz zakupienie kawy lub herbaty w kawiarni. Rezerwacje są przyjmowane mailowo: rejestracja@pracownianapoddaszu.pl – proszę podać imię i nazwisko oraz datę i miejsce zajęć

Po zajęciach będzie można nabyć empatyczne książki dla dzieci i dorosłych, w promocyjnych cenach.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

Sercem malowane- warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci, które lubią rysunek, interesują się malarstwem lub po prostu chcą pokolorować świat dookoła zapraszamy na cotygodniowe warsztaty z Mariuszem Korbańskim.

O prowadzącym:
Mariusz Korbański – artysta malarz. Dyplom z malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się wielu kolekcjach państwowych m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, U.S.A. Dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Paryżu, Berlinie, Warszawie, Krakowie. Od ponad dwudziestu lat prowadzi autorskie warsztaty plastyczne z zakresu historii sztuki i kultury, wykłady, studyjne projekty, jak stworzenie cyklu prac dotyczących kodu DNA w Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu w Instytucie Chemii Bioorganicznej.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach:
15:00-16:00 dla dzieci (koszt 70 zł/m-c)
16:15-18:00 dla młodzieży 14+ (koszt 90 zł/m-c)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy

https://tinyurl.com/malowanectk

 

Zajęcia ruchowe/taneczne dla dzieci.

Obraz może zawierać: tekst „Dance Body & Work”

Zapraszamy dzieci na zajęcia ruchowe/ taneczne hip-hop – uczymy się tańca przeplatając naukę z zabawami ruchowymi. Uczymy się choreografii i jeździmy na zawody – czwartki 19.30

Startujemy 01.10. Grupa open.

Koszt zajęć 50zł miesięcznie lub 15zł za pojedyncze zajęcia.

Siłownia Sukces, ul. Jackowskiego 22 w Poznaniu

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz /dzwoń: dance.bodywork@gmail.com
Tel. 690-895-089

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Obraz może zawierać: w budynku

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

 

 

 

PIĄTEK

 

Skrzaty wielozmysłowe warsztaty

Obraz może zawierać: tekst „CZLONIE Skrzaty WIELOZMYSŁOWE ZAJĘCIA DLA MAŁYCH DZIECI”

Plan na wrzesień:
BUJANIE W OBŁOKACH (4.09.2020) – będziemy bawić się tym, co lekkie, kołysać się i marzyć oraz malować chmury 🌧️☁️🌥️
DŻUNGLA (18.09.2020) – odwiedzą nas dzikie zwierzęta wraz z niespodziankami wprost z dżungli🐍🐅🦜🙈
NA WSI (25.09.2020) – zajmiemy się przesypywaniem 🌾 zapasów 🌾 na jesień i zimę oraz obserwowaniem ptaków, które odlatują i które zostają z nami

KIEDY: piątki wg powyższego harmonogramu
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dzieci 1-5 z opiekunami
INWESTYCJA: 55zl jedno dziecko/70zl rodzeństwo lub karnet 190zl jedno dziecko/220zl rodzeństwo (4 zajęcia, ważny 6 tygodni)

Konieczna rezerwacja miejsca: czterydlonie@gmail.com lub FB @czterydlonie.pl

Zajęcia mają charakter grupy zabawowej i zapewniają wszechstronny rozwój dziecku w wieku 1-5 lat. Opiekun/rodzic uczestniczy w zajęciach razem z dzieckiem.
Prosimy zabrać dla siebie i dziecka przekąskę oraz ubranie na zmianę.

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko i Ty:

👉razem i twórczo spędzicie czas
👉wspólnie doświadczycie rytuałów zabawy w grupie takich jak indywidualne przywitanie, wspólne muzykowanie, zabawa tematyczna, słuchanie bajki, pożegnanie
👉poznacie nowe rozwijające zabawy: paluszkowe, logopedyczne, ruchowe
👉będziecie doświadczać i eksperymentować w zabawach m.in. materiałami sypkimi i jadalnymi masami plastycznymi
👉będziecie tworzyć wspólnie proste prace plastyczne

 

Podróże Wujka Ogórka – koncert promujący nową płytę Wujka Ogórka

Zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowe wydarzenie w ramach 22. Sierakowskiej Wiosny Klasyków. Przemek Urbaniak, znany pod pseudonimem „Wujek Ogórek”, poprowadzi wyjątkowe muzyczne spotkanie online, które promować będzie jego najnowszą płytę pt. „Podróże Wujka Ogórka”. O artyście poczytać można tutaj: http://przemourbaniak.pl/o-mnie/

Współrealizacja: Powiat Międzychodzki
Mecenas: Primavika

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

13 MFFA ANIMATOR / 3-9.10. 2020 / Poznań & online

Festiwal Animator Poznań, 3–9.10.2020 - 13. MFFA ANIMATOR: identyfikacja wizualna i pierwsze programowe zapowiedzi

13. MFFA ANIMATOR
03-09.10.2020, POZNAŃ & ONLINE

⭐ ENG BELOW ⭐

PROGRAM 13. MFFA ANIMATOR
https://animator-festival.com/program/

BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu. Odnosi się do głównej sekcji programowej ANIMATORA 2020. To zachęta do wyjścia poza własny światopogląd, perspektywę, wartości, wiarę, sposób patrzenia i pojmowania świata. Brak umiejętności takiej transcendencji jest, w naszym odczuciu, głównym powodem ludzkiej ignorancji – wobec siebie i natury, a także podstawowym ‘zapalnikiem’ konfliktów zbrojnych, światopoglądowych, kryzysów i rewolucji.

W ramach sekcji odbędą się pokazy filmów animowanych poruszających tematykę światowych konfliktów, w szczególności izraelsko-palestyńskiego. Nie zabraknie też akcentu związanego z kryzysem klimatycznym.

Festiwalowi, od początku jego istnienia towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, stanowiący z jednej strony okazję dla widzów do zapoznania się z przeglądem najnowszej animacji z całego świata (w konkursie prezentowane jest ok. 60 filmów krótko- i pełnometrażowych wybranych spośród ponad 1000 nadesłanych do selekcji), a z drugiej będący szansą dla twórców – zarówno tych debiutujących, jak i uznanych do zaprezentowania się przed festiwalową publicznością.

W tegorocznym konkursie krótkometrażowym weźmie udział 47 filmów, podzielonych na 6 pokazów tematycznych – m. in. W stronę dzieciństwa, Życie jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro.
Selekcję filmów pełnometrażowych ujawnimy wkrótce.

W programie znajdzie się też kolejna odsłona filmów animowanych pod hasłem KOBIETY MAJĄ GŁOS. ⚡
Nie zabraknie też animowanych seriali i sekcji ANIMATOR DLA DZIECI.🧒 Przedstawimy Wam też blok programowy animacjom aktywnie angażującym odbiorców (animacje interaktywne) i produkcjom animowanym powstającym w oparciu o silniki, środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO 🎮

W tym roku festiwal po raz pierwszy odbędzie się formie hybrydowej – stacjonarnie w poznańskim Kino Muza w Poznaniu oraz online.

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Do zobaczenia!

 

MISJA POZNAŃ

https://teatranimacji.pl/media/images/_cover_117990017_300011334404425_4075655991583255835_neddqo.jpg

Teatr Animacji – CK Zamek

03 października – Sobota, godz. 11:00

realizatorzy

Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek Cyris
Krzysztof Dutkiewicz
scenografia: Jakub Psuja
muzyka: Marcin Wieczorkiewicz

opis spektaklu

Dora Dynks oraz Waldemar Wichajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów… oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu… Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

Premiera: 30.08.2020

 

1 Urodziny Muzeum Pyry

Obraz może zawierać: tekst „urodziny Muzeum Pyry Świętuj z nami 3 października! Niespodzianki dla wszystkich gości”

Mija rok od kiedy Król Pyra zasiadł na Poznańskim Tronie. Przez ten czas odwiedziało nasze miejsce mnóstwo ciekawych i radosnych osób. Przez ten rok mieliśmy możliwość opowiedzieć tysiącom Gości, o tym strasznie wyjątkowym warzywie jakim jest nasza wspaniała Pyra. Jako, że Pyra jest tak wyjątkowa to musimy też wyjątkowo uczcić jej pierwszy roczek. 3 października każdy zakupiony bilet jest w cenie ulgowego – a co ciekawe do każdego biletu będzie dołączona niespodzianka z kapelusza.
Zapraszamy !!!

 

Warsztaty Ukulele na powietrzu [Ogród Szeląg]

Weź udział w muzycznych warsztatach ukulele! Uku-wydarzenie to połączenie nauki, zabawy i wspólnego muzykowania!

Zapraszamy wszystkich którzy na ukulele wcześniej nie grali, jak i tych, którzy uku już znają, a szukają dodatkowych materiałów, wskazówek i/lub chcą pograć w grupie! 🙂 Warsztaty przeznaczone są dla osób od 12 roku życia i dorosłych.

– – – – – – – – – – – – – – – – –
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia będą odbywać się na powietrzu, lub w przypadku niekorzystnej pogody – pod zadaszeniem, zwiększone będą odstępy, a materiały otrzymujecie online. Ilość uczestników oraz możliwych ukulele do wypożyczenia również zostaje tymczasowo zmniejszona.
– – – – – – – – – – – – – – – – –

Na kursie zagramy wspólnie melodie i rytmy, poznamy podstawy, technikę gry oraz kilka warsztatowych piosenek i postaramy się przy tym cieszyć dźwiękami 🙂 Background w postaci doświadczenia z innymi instrumentami nie jest wymagany!

Warsztaty poprowadzi ukista i instruktor szkółki Ukuleland Piotr Gwizdała.

Grupy będą liczyły około 6-8 uczestników.

Zaproście do eventu swoich znajomych! Za ich udział macie zniżkę, a ponadto będziemy większą ekipą do możliwej kontynuacji nauki.

– – – – – – – – – – – – –
Event to dawka niezbędnej teorii i dużo praktyki. Przećwiczymy m.in. popularne rytmy bicia, grę palcami, przykładowe utwory, sprawdzanie czy instrument dobrze stroi – oraz – wspólnie wykonamy fragmenty warsztatowych piosenek uwzględniając różny poziom zaawansowania.

– – – – – – – – – – – – – –
Na ukulele gramy we wtorek 22 września od 17:30. Najpewniej ostatnia godzina zajęć odbędzie się w środku, a w przypadku dobrej pogody wcześniej będziemy grali na zewnątrz

Koszt eventu (w cenie materiały, udział oraz wypożyczenie ukulele)

75 zł – cena normalna przy zapisie do 7.09 (potem 79 zł)

65 zł – Twoja cena gdy przyprowadzisz znajomego

Zapisy możecie słać poprzez wiadomość facebook do Ukuleland albo mailowo: ukulelandnauka@gmail.com, z dopiskiem miasta oraz zaznaczeniem czy ukulele jest potrzebne. Do zobaczenia!

 

Jedzielnia/Święty Marcin

Obraz może zawierać: ‎tekst „‎لن INRRN ODKRYJ LOKALNE RESTAURACJE nas danie ausze tylko ŚWIĘTY MARCIN 10 zł Znan sobota, 3 października godz. 12:00-17:00‎”‎

Ostatnia Jedzielnia w tym roku. Święty Marcin, pyszne jedzenie (zawsze za 10 zł), świetne towarzystwo. Czego więcej trzeba?

 

Skatepark pod dachem. Sesja otwarta na Rolkowisku

Rolkowisko w każdy weekend dostępne jest dla każdego. Zapraszamy wszystkich na rolkach, hulajnogach i deskorolkach. Wszystkie nasze przeszkody będą dla Was dostępne! Czekają na Was kickery, boxy, quater, rurki do grindów itd.

Na obiekcie dostępne są również kubki do slalomu, mata do ćwiczeń dla początkujących i duuużo przestrzeni (1000m2).

Bilety wstępu:
Ulgowy (do 18 lat): 10,00 PLN / 3h
Normalny (pow. 18 lat): 15,00 PLN / 3h

#rolki #deskorolka #hulajnoga #skatepark #rolkowisko #stadion #sport #hopka #kicker #box #poznan #narolkach #poznanskisport

 

Ekocuda Poznań vol. 4 – Targi Kosmetyków Naturalnych

Obraz może zawierać: tekst „EKOCUDA Targi Kosmetyków Naturalnych POZNAŃ 3-4 PAŻDZIERNIKA Concordia Design ul. Zwierzynieck 3 vol.4 WSTĘP WOLNY”

Nowy termin 3 – 4 października 2020!
WEJŚCIE NA TARGI JEST BEZPŁATNE! Obowiązuje wcześniejsza rejestracja!
Sobota, 11:00-19:00
Niedziela, 11:00-18:00

Wystawcy z całego kraju, tysiące produktów, nowe i te dobrze znane marki – wszystko to, co naturalne, roślinne i tworzone z poszanowaniem Ziemi.
To idealna pora, by przygotować ciało na jesień i zadbać o jego najlepszą pielęgnację!

Podczas dwudniowych targów swoje produkty zaprezentują głównie polscy producenci kosmetyków naturalnych i organicznych, ale Odwiedzający będą mieć także szansę na poznanie zagranicznych marek dostępnych na rodzimym rynku. To świetna okazja do poznania produktów inspirowanych naturą, zawierających ekologiczne składniki, oferowanych przez setki wytwórców i firm.
Takiej szansy na poznanie – również niszowych – marek kosmetyków naturalnych nie można przegapić!

To wydarzenie organizowane z zamiłowania do zrównoważonego, naturalnego stylu życia. To event o wyjątkowym klimacie, tworzony przez ludzi i dla ludzi z pasją.

LINK DO OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI:

https://ekocuda.com/targi/poznan/rejestracja-na-targi-poznan-3-4-pazdziernika-2020/

💚 OBSERWUJ NAS 💚

Facebook: facebook.com/ekocudacom
Instagram: instagram.com/ekocuda

 

IX BIEG NA TAK – Run of Spirit

Obraz może zawierać: 4 osoby, tłum i na zewnątrz

Szanowni Państwo,

Z uwagi na sytuację panującą w kraju i na świecie – Bieg Na Tak został przeniesiony na 03.10.2020 roku. O wszystkich dalszych krokach będziemy na bieżąco informować na facebooku, oraz stronie Stowarzyszenia – w zakładce Bieg Na Tak!

Mamy nadzieję, że niebawem się spotkamy 🙂

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

 

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Rzeka Żywa: Rodzinny spacer szlakiem miejskiej bioróżnorodności

Zapraszamy rodziny z dziećmi na wspólny spacer szlakiem miejskiej bioróżnorodności.
Wybierzmy się na spacer miejskim odcinkiem doliny Cybiny z Magdą Garczarczyk i sprawdzimy jakie rośliny i zwierzęta mieszkają na miejskich łąkach, w drzewach i rzecznym korycie.
Sprawdzimy ile różnych żywych istot dzieli z nami miejskie obszary i dlaczego bioróżnorodność jest ważne i należy o nią dbać.
Prosimy o zabranie solidnego obuwia, preparatów na komary, nakrycia głowy w przypadku słońca i dużo dobrej energii!

Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w dniu wydarzenia w Bramie Poznania.

Szczegółowe informacje, zalecenia sanitarne oraz regulamin wydarzenia: https://bramapoznania.pl/event/279/rodzinny-spacer-szlakiem-miejskiej-bior-l-znorodno

 

Rajd rowerowy do siedziby rodu Raczyńskich w Rogalinie połączony ze zwiedzaniem Galerii malarstwa oraz Powozowni

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz

W imieniu naszej Fundacji Pro Bike & Dance zapraszamy turystów rowerowych z terenu gminy Dopiewo w niedzielę 27 września na „Rajd rowerowy do siedziby rodu Raczyńskich w Rogalinie połączony ze zwiedzaniem Galerii malarstwa oraz Powozowni”. Galerię malarstwa oraz Powozownię będziemy zwiedzać z przewodnikiem.

W rajdzie może uczestniczyć 20 osób. Rajd jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej.

Uczestnicy o godz. 9:00 wyruszą z Konarzewa – przystanek autobusowy przy rondzie. Przez Chomęcice – Rosnówko – wzdłuż jez. Jarosławieckiego – Puszczykowo dotrą oni do Rogalina.
Kierownik trasy: Pani Wanda Dudka
Planowany powrót do Konarzewa – godz. 17:00
Uczestnicy rajdu przejadą ok. 60 km. Ze względu na urozmaicone podłoże najlepsze na rajd jest rower trekkingowy, crossowy lub MTB.

Odpłatność za udział w rajdzie wynosi 40,00 zł. W tej cenie jest:
♥ opieka kierownika trasy
♥ bilety wstępu do Galerii malarstwa oraz Powozowni
♥ zwiedzanie z przewodnikiem Galerii malarstwa i Powozowni
♥ 3-daniowy obiad z napojami w restauracji Dwa pokoje z kuchnią
♥ udział w losowaniu rowerowych upominków: oświetlenie rowerowe, rękawiczki kolarskie, bidony – dla każdego uczestnika będzie upominek
♥ przewodnik niedzielnego rowerzysty po terenie powiatu poznańskiego
♥ mapa turystyczna powiatu poznańskiego ze szlakami rowerowymi

Zgłoszenia na rajd przyjmujemy pod adresem e-mail: iwona.cerba@rower-power.pl.
Wpisowe na rajd prosimy wpłacić na konto w Santander Bank Polska S.A. – 04 1090 1447 0000 0000 4402 1103 z podaniem imienia i nazwiska oraz „ rajd do Rogalina”. Wpłata wpisowego jest równoznaczna z rezerwacją miejsca i nie podlega zwrotowi. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Uczestnicy rajdu są zobowiązani do posiadania:
● zapasowej dętki do własnego roweru
● zabezpieczenia do roweru – gdy będziemy zwiedzać Galerię malarstwa, Powozownię oraz będziemy na obiedzie nasze rowery będą na parkingu rowerowym przy Kasach
● 1,5 l wody – najgorsze co się może przydarzyć podczas rajdu to odwodnienie organizmu
● maseczki

Jeżeli ze względu na pogodę – intensywne opady deszczu – wycieczka nie będzie mogła się odbyć w podanym terminie, przełożymy ją na późniejszy termin.

Zapraszamy do potwierdzenia swojego udziału w wycieczce w wydarzeniu na Facebooku i śledzenia wydarzenia, aby być na bieżąco:
https://www.facebook.com/events/3456205141098325/?active_tab=discussion

Z rowerowymi pozdrowieniami
Iwona Cerba – założycielka i Prezes
Fundacja Pro Bike & Dance

 

Targ wymiankowy w schronie (edycja 8)

Ósma edycja targu wymiankowego dla wszystkich fanów zero waste!
Masz w domu niepotrzebne rzeczy, które są w dobrym stanie?
Nie wyrzucaj – przynieś. Chcesz upolować coś ciekawego z drugiej ręki? Zapraszamy!
Targ wymiankowy polega na tym, że nie musisz za nic płacić, ani wymieniać się jeden do jednego. Przynosisz ile chcesz, zabierasz ile chcesz!
Ideą naszej akcji jest ograniczenie ilości wyrzucanych rzeczy – dzięki targowi wymiankowemu przedmioty zyskają nowych właścicieli i „drugie życie”.
Co można przynieść? Np. książki, płyty, filmy, gry planszowe, puzzle, mapy, zabawki, odzież i obuwie, ozdoby, naczynia, drobną elektronikę itd.
Prosimy, aby przedmioty były czyste, kompletne i w dobrym stanie.
Wstęp wolny.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.