PLAN ZAJĘĆ 24.08- 30.08.2020

PLAN ZAJĘĆ 24.08- 30.08.2020

Sporo się pozmieniało w ostatnich 5 miesiącach. Powoli ruszają instytucje kultury – nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy, tak samo jak powrót do cotygodniowego opracowywania PLANU ZAJĘĆ. Czuję, że przydałoby im się dodatkowe wsparcie ze strony Poznańskiej Spacerówki i jej czytelników:). Oczywiście Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa w poniższych wydarzeniach:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Roztańczone Rodziny Warsztaty: Odkrywczynie snów

Przygotujcie się. Zbierzcie całą swoją odwagę rozrzuconą po pokoju, wyłówcie skrzętnie schowaną w kieszeni ciekawość, odkurzcie wyobraźnię, naszą najlepszą przyjaciółkę. Wyruszamy dzisiaj w podróż w krainę snów, marzeń i intuicji. Niczym mityczne bohaterki, napotkamy na naszej drodze przerażające potwory, niewyobrażalne wyzwania, przepyszne pokusy i magiczne krainy zaklęte w naszych ciałach. Odnajdziemy ukryte moce i poznamy wiernych sprzymierzeńców. Nie obędzie się bez chwilowych przeciwników, ale dzięki wyobraźni i przepełnionych wiedzą snom, zrozumiemy jak odwrócić ich siłę na naszą korzyść. A wszystko po to, by odkryć ukryty na końcu drogi skarb.

Tygodniowe warsztaty dla dziewczynek w wieku 9-12 lat
w godzinach: 10.00 – 14.00

Wydarzenie odbędzie się w przestronnym Studio Słodownia +3,
w grupie maksymalnie 10-osobowej, z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.

Koszt udziału w pięciodniowym warsztacie: 100 zł (organizator nie zapewnia wyżywienia ani napojów).

Więcej informacji oraz zapisy pod adresem dzieci@starybrowarnowytaniec.pl /
http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/odkrywczynie-snw/3737

“Odkrywczynie snów” są zaproszeniem do świata tańca i wyobraźni. Poprzez zabawy ruchowe, improwizacje taneczne i pracę z intuicją, wydarzenie ma na celu poszerzanie kompetencji w zakresie kreatywności, koncentracji, ekspresji jak również umiejętności wyciszania się. Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jako tancerki i choreografki, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała (połączone między innymi ze swobodnym rysunkiem) i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Prowadząca: Anna Nowicka jest choreografką i tancerką, z wykształcenia psychologiem i certyfikowaną nauczycielką w „Szkole Wyobrażeń” („The School of Images”) dr Catherine Shainberg. Od ponad 10 lat pogłębia swoją wiedzę w dziedzinie pracy ze snami i wyobraźnią w dialogu z dr Bonnie Buckner, rozwijając autorską technikę pracy z ciałem. Regularnie prowadzi zajęcia taneczne, performatywne i improwizacyjne w Polsce i za granicą. Jest współtwórczynią Dream your World Into Being, programu mającego na celu wspieranie dziewczynek i młodych kobiet w realizacji ich marzeń, poprzez pracę z intuicją i snami.
https://www.dreamyourworld.org/
http://annanowicka.com/

Projekty dofinansowany z budżetu Miasta Poznań #poznanwspiera

Fot.J.Krzyżanowski

 

Warsztaty teatralne

🎭 LETNIE WARSZTATY TEATRALNE „W KRAINIE CZARÓW”

Podczas warsztatów letnich 𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫 𝐀𝐒𝐙.𝐓𝐄𝐀𝐓𝐑 zabierze dzieci w magiczny świat teatru. Dzieci poznają nie tylko, co robi aktor na scenie, ale też odkryją z czego składa się spektakl. Zobaczą elementy dekoracji, wybiorą rekwizyty i kostiumy, zasiądą za sterami światła i muzyki.
Poza tym dzieci wspólnie stworzą spektakl „W krainie czarów”, który pozwoli na wykorzystanie ich fantazji oraz niezwykłych możliwości teatru.

Prowadzącej zajęcia reżyserce, Annie Szymczak, towarzyszyć będą zaproszeni goście, m.in. pani scenograf, z którą dzieci stworzą potrzebne rekwizyty; charakteryzatorka, która pokaże jak zrobić odpowiednią charakteryzację; aktor ASZ.TEATRU, który towarzyszyć będzie dzieciom podczas tworzenia spektaklu.

Anna Szymczak – reżyser, pedagog, scenopisarka. Od 14 lat prowadzi Teat ASZ.TEATR, który skupia wokół siebie ludzi w różnym wieku. Od 10 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Z dziećmi zrealizowała ponad 40 spektakli będących rezultatem warsztatów. Prowadziła warsztaty w ramach projektów „Lustro” w Centrum Amarant, „Sztuka z klasą”, „W słowiańskim teatrze”, gdzie dzieci poznawały kulturą bułgarską, rosyjską i czeską. W ramach Czeskiej Sceny w Poznaniu wystawiła z młodzieżą „Igraszki z diabłem”.

𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐰 𝐤𝐚ż𝐝𝐲𝐦 𝐳 𝐧𝐚𝐬. 𝐃𝐨 𝐳𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 🎭

𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲? 24-28.08 w godz. 9:00 – 14:00
𝐆𝐝𝐳𝐢𝐞? CTK, ul. Kościelna 37, Komorniki
_____________________
Koszt tygodniowy warsztatów 250 zł/os. Cena nie obejmuje wyżywienia, dzieci II śniadanie przynoszą z domu.
————————————
Zapisy mailowe: biuro@ctkkomorniki.pl. W mailu prosimy podać imię, nazwisko, wiek uczestnika, tel. kontaktowy do rodzica/opiekuna prawnego

 

Warsztaty muzyczne dla dzieci do 2 lat w Czerwonaku

Jak możemy w najprostszy sposób wykorzystać muzykę w zabawie z małym dzieckiem? Co daje to nam i naszym dzieciom? Dlaczego jest to ważne? Jak grają nasze ciała czyli jak możemy „zrobić” muzykę bez niczego?
Śpiewanie dzieciom, podobnie jak czytanie, to jedna z naturalnych, dobrych praktyk, do której powinniśmy wrócić, szczególnie w czasach kiedy część zajęć została zawieszona.
Nasze dzieci pożądają śpiewu równie mocno jak miłości i jedzenia.
Dzieci, nawet jeszcze w brzuchu mamy, żywiołowo reagują na muzykę, bowiem to ona właśnie jest pierwszym „językiem” porozumienia pomiędzy rodzicami i ich potomstwem. Na bazie muzyki dziecko buduje przyszłe kompetencje i umiejętności.
Zdrowa rodzina to śpiewająca rodzina i pokażemy, że każdy z nas ma do tego predyspozycje.
Zapraszamy Rodziców, Dziadków, i opiekunów z dziećmi do lat 2 – mieszkańców gminy Czerwonak. Bardzo mile widziani będą rodzice oczekujący dziecka.
Godzinne warsztaty, które odbędą się dzięki uprzejmości i gościnności Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku w filii w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach organizowane są w ramach programu ZDROWA RODZINA PLUS dofinansowanego z Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
Warsztaty są BEZPŁATNE.
Przeprowadzamy je dla grup, w których uczestniczyć może maksymalnie 7 osób dorosłych, dlatego obowiązują zapisy.
Osoby chętne proszę o kontakt pod numerem telefonu: 510145204 lub mailowo: biuro@muzykabobasa.pl
Pierwsze warsztaty już 24 sierpnia!
Poprowadzi je Iwona Tomaszewska, koordynatorka dwóch poznańskich edycji projektu, w których uczestniczyło ok. 800 rodzin.
Głównym organizatorem akcji jest Narodowe Forum Muzyki a jej pomysłodawcą jego Dyrektor, Pan Andrzej Kosendiak.

 

Wakacje z blokami / Piątkowo

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE 27 LIPCA OSIEDLE PIĄTKOWO 31 SIERPNIA”

🌿 Lato z Estradą: Kultura w klimacie 🌿
Osiedle Piątkowo – Wakacje z blokami

♦️Kiedy: 24.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Śmieciolandia”, czyli spektakl teatralny
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Podczas spektaklu poznamy Dorotkę, która pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie zwanej Śmieciolandią. Wokół dziewczynki piętrzą się góry śmieci, otaczają ją śmiecio-stwory i śmiecio-zwierzaki. Dlatego postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu
Czarnoksiężnika, która wskaże jej drogę po domu. W czasie wędrówki Dorotka musi odkryć w sobie rozum, żeby dowiedzieć się, że śmiecenie jest złe; serce, by pokochać planetę Ziemię i odwagę, aby pokazać innym jak należy dbać o przyrodę. Czy jej się uda?
W trakcie spektaklu wspólnie wykonamy drobne elementy garderoby, które pozwolą nam wcielić się w bohaterów Śmieciolandii.
Wykonawcy: Eko Queens I muzyka: Braki

♦️ Kiedy: 31.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Zeszyciaki i inne dynksy”, czyli warsztaty upcyklingowe
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Rodzinne zajęcia, podczas których stworzymy zeszyty z materiałów recyklingowych. Każdy z zeszytów będzie posiadać niepowtarzalną okładkę. Wykonamy ją z popularnych i wszędobylskich wielkoformatowych banerów, które zaśmiecają przestrzeń publiczną
polskich miast. Będziemy mogli stworzyć również własne ekologiczne etui na sprzęt elektroniczny. Skorzystamy z prostych i ekspresowych sposobów na klejenie i mocowanie.
Prowadzenie: Dominika Sadowska, Radek Bryk

Wszystkie wydarzenia odbywają się reżimie sanitarnym. Wstęp bezpłatny. Regulamin uczestnictwa na stronie estrada. poznan.pl

 

Wakacyjne zajęcia rolkowe

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „WAKACYJNE ZAJĘCIA ROLKOWE DLA DZIECI i DOROSŁYCH Rolkowisko RollRunners szkółkarolkowa Rollarena mtp GRUPA”

Zapraszamy na nasze zajęcia grupowe z nauki jazdy na rolkach w wakacje (lipiec-sierpień).

W wakacje prowadzimy zajęcia w 3 lokalizacjach
> Rollarena Grupa MTP w pawilonie 7A (wjazd od ul. Śniadeckich)
> Rolkowisko RollRunners przy Stadion Poznań (wjazd od ul. Ptasiej)
> Rosarium Cytadela, Poznan

ZAPISY: https://forms.gle/aqFe8NBBfJxTnPsj8

Plan zajęć grupowych:

PONIEDZIAŁEK
Rosarium w Parku Cytadela (w razie deszczu zajęcia przenoszone na Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich)

17:00 Dzieci Przedszkolaki Średnio-Zaawansowana (4-7 lat)
17:00 Dorośli Początkująca
18:15 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dorośli Zaawansowana
______________

WTOREK
Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich

17:00 Dzieci Początkująca (8-15 lat)
17:00 Dorośli Początkująca
18:15 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dorośli Średnio-Zaawansowana
19:30 Dorośli Slalom
19:30 Dorośli Freeskate
______________

ŚRODA
Rolkowisko RollRunners przy Stadionie Miejskim

17:00 Dzieci Początkująca (8-15 lat)
18:15 Dzieci Zaawansowana (8-15 lat)
______________

ŚRODA
Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich

17:00 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dzieci Mój Pierwszy Raz (8-15 lat)
18:15 Dorośli Mój Pierwszy Raz
______________

CZWARTEK
Rolkowisko RollRunners przy Stadionie Miejskim

17:00 Przedszkolaki Początkująca (4-7 lat)
17:00 Przedszkolaki Średnio-Zaawansowana (4-7 lat)
______________

UWAGA! Osoby, które nie wypełnią formularza nie mogą brać udziału w zajęciach. Liczba miejsc ograniczona. Aby dana grupa się utworzyła musi się zebrać przynajmniej 8 osób.

Jeśli nie odpowiadają Ci żadne zajęcia grupowe pamiętaj, że możesz nadal umówić się na zajęcia indywidualne. Od lipca nieco zmienia się ich cennik, szczegóły na naszej stronie www. Mamy nadzieję, że spotkamy się w wakacje na rolkach. Do zobaczenia!

Więcej informacji na www.rollrunners.pl

#zajęcia #wakacje #fun #happy #śmiech #dzieci #dorośli #nauka #rolki #iloverolki #narolkach #rolkowo #poznanwrolkach #skateinpoznan #czaswolny #narolki #jazda #inline #skating #freeskate #slalom #podstawy

 

Spacerowe mamy

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Spotkajmy się razem w ten wakacyjny czas! 🙂

Zapraszamy na spotkania w ramach cyklu SPACEROWE MAMY!

Zabierzcie ze sobą swoje pociechy, wózki, rowerki, piłkę, KOCYKI i kanapki – słowem wszytko, co w plenerze może Wam się przydać. Co tydzień wyruszymy w jakieś zielone miejsce w okolicy, aby wspólnie spędzić tam miło czas. Co tydzień postaramy się Wam zapewnić jakąś inną atrakcję, która umili nam spotkanie.
Mimo tytułu wydarzenia, zapraszamy nie tylko mamy, ale także, tatusiów, nianie, ciocie, dziadków i każdego, to w czas opieki nad dzieckiem chciałby spędzić z nami.

Punkt startowy: Świetlica Cafe ul. Krakowska 9a
Termin: poniedziałki o 11:00

jeśli, to czas drzemki malucha, nie szkodzi – maluch może kimać w wózku, a Ty możesz z nami porozmawiać i spędzić ten czas na powietrzu.

(uwaga, jeśli podoba wam się idea, ale taki termin nie jest dla was dobry, dajcie znać organizatorom, aby mogli dostosowywać wydarzenia do potrzeb odbiorców!)

Na spotkania zaprasza Grupa dla rodziców „Play with babies” (warto polubić!)

Ze względu na konieczność oszacowania liczebności grupy prosimy o zapisy sms-em tel. 722-074-837

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

Robotyka w domu – buduj i programuj, gdy tylko chcesz!

Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed komputerem, a chcesz, żeby wakacje spędziło w sposób kreatywny? 💡🤔
Mamy idealne rozwiązanie! “Robotyka w domu” z Akademią GO4Robot 😎👾

Kliknij i sprawdź ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

„Robotyka w domu” to 5-dniowy cykl zajęć oparty na budowaniu robotów z klocków LEGO i ich programowaniu – a to wszystko we własnym domu! Zestawy edukacyjnych klocków dostarczymy pod Twój dom z zachowaniem środków bezpieczeństwa 🏡

Jakie korzyści płyną z nauki „Robotyki w domu”?

✅ świetna zabawa dla całej rodziny
✅ łączy naukę z zabawą, a do tego integruje rodziców z dziećmi
✅ dziecko samo decyduje kiedy wykona zadania
✅ uczy kreatywności i niestandardowych dróg dotarcia do celu

Nie zwlekaj! Zaufało nam już tysiące rodziców, dołącz do nich ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

 

Taniec Mam

Obraz może zawierać: tekst

Zajęcia z TAŃCA dla mam, w swobodnej atmosferze i formie.

Dzięki tym zajęciom doświadczysz, jak:
– wyrażać siebie przez ruch
– czerpać radość i energię z tańca
– pokochać swoje ciało, jego możliwości
– poczuć każdą kostkę i każdy mięsień w ciele.

Będzie taniec, improwizacja (ale bez obaw, prowadząca poprowadzi Was w tym), podążanie za muzyką i odczuwanie jej, rozciąganie się.

Na tych zajęciach zapomnicie o domowych i matczynych obowiązkach! Aby potem do nich wrócić z „czystą głową” i zregenerowanym ciałem.
Prosimy o wygodny strój i skarpetki/ bose stopy.

Polecamy przyjście na zajęcia bez dziecka, jeśli jednak nikt inny nie może zająć się Waszym Maluszkiem, koniecznie dajcie nam znać!

Zajęcia prowadzi Ola Ropelewska, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, fizjoterapeutka dziecięca, żona i mama. Pasjonatka tańca i improwizacji tanecznych.

KIEDY: poniedziałki, godz. 16.00
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dla mam, dla kobiet
ZA ILE: 30zł/zajęcia

Zapisy przez FB @czterydlonie.pl lub SMS 609508052

 

Wystawa pająków w Galerii Malta

Obraz może zawierać: na zewnątrz, tekst „Największa ekspozycja w Europie! WYSTAWA 黑 PAJĄKOW iskorpionów TIVE OKAZY LMINGEX XHBS ZAPRASZAMY CODZIENNIE w godz. 1000-2000 PATRONI WYDARZENIA: empikybilety Going. GALERIA MALTA Ieska DIAMANTE epoznan.pl wTK”

[BILETY – cennik poniżej ⬇⬇⬇]

👨‍👨‍👧‍👦 Zapraszamy do Galerii Malta na wyjątkową wystawę pająków i skorpionów! Na powierzchni ponad 1100 m2 zwierzęta z wszystkich zamieszkałych kontynentów, plansze 3D, opisy i ciekawostki oraz niespodzianki dla Państwa dzieci.

🕙 O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce 🕷✋ Zapraszamy codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 (także niedziele niehandlowe).

📸 Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

🦂 Na wystawie ponad 70 żywych okazów. Wśród nich m.in. jeden z najbardziej jadowitych pająków świata #Latrodectushasselti – czarna wdowa, jeden z największych #Theraphosastirmi, ptaszniki, pająki właściwe, wije, skolopendry i liczne skorpiony.

💷 [BILETY] Do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online.
🔸 poniedziałek-piątek:
normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł
🔹 sobota-niedziela:
normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych

Bilety online: https://goingapp.pl/evt/2208806/wystawa-pajakow-w-galerii-malta

👨‍🏫 Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

🙋‍♂ Podczas wystawy jej opiekuni odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. To wystawa dla każdej grupy wiekowej!

🦂 Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

📞 Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Maciej Kuta, telefon: 883 733 534, maciej.kuta@wystawapajakow.pl

🌡Organizator wystawy zadbał o bezpieczeństwo odwiedzających i zgodnie z najnowszymi zaleceniami wprowadził procedury chroniące zdrowie odwiedzających, aby wszyscy mogli bezpiecznie i przyjemnie korzystać z atrakcji.

🤝📺 Patroni medialni:
RADIO ESKA https://www.facebook.com/eskainfopoznan/
DIAMANTE https://www.facebook.com/diamantewear/
EPOZNAN.PL https://www.facebook.com/epoznan/
WTK TELEWIZJA KABLOWA https://www.facebook.com/wtk.tv/
ARENT- HODOWLA PTASZNIKÓW https://arent.pl/

Serdecznie zapraszamy! 🕷 🕷 🕷

 

Aktorskie Warsztaty Letnie – Studio Osobowości TPC

Zapraszamy do udziału w Aktorskich Warsztatach Letnich 2020 organizowanych przez Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu!

Studio założyła w 2013 roku Katarzyna Pawłowska – aktorka, reżyserka i pedagog z 25 letnim doświadczeniem w pracy warsztatowej i edukacji teatralnej.

Na trzy dni intensywnych warsztatów składają się m.in. praca z głosem, dykcją, ćwiczenia na wyciszenie, na wydobycie ekspresji, praca z tekstami, nauka prowadzenia dialogu scenicznego, improwizacja indywidualna oraz w grupie, animacja przedmiotu itp.

24 SIERPNIA
11:00-14:00 (2h przerwy) 16:00-19:00

25 SIERPNIA
11:00-14:00 (2h przerwy) 16:00-19:00

26 SIERPNIA
11:00-14:00 (2h przerwy) 16:00-19:00

Daje to łącznie 18 godzin INTENSYWNEGO i PROFESJONALNEGO warsztatu aktorskiego!

Koszt warsztatów: 300 zł

Na zajęciach warsztatowych oprócz przekazania aktorskiej wiedzy praktycznej czy teoretycznej, najważniejsze jest dla nas SPOTKANIE LUDZI.

Zawsze pracujemy w małych grupach, aby móc się przyjrzeć każdemu z osobna i poznać osobowość każdego uczestnika. .
Bardzo ważne dla nas jest stworzenie życzliwej atmosfery pracy pełnej szacunku i skupienia.

KONTAKT/ZAPISY:

email: studioosobowoscipc@gmail.com

Tel. 601839524 Katarzyna Pawłowska

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej:
www.studioosobowosci.com

 

Warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci i młodzieży

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Zapraszamy na warsztaty wokalno-aktorskie z Piotrem Paterką!

Zajęcia są zarówno dla tych, którzy marzą o karierze wokalnej lub aktorskiej, jak i dla wszystkich, którzy chcą się twórczo rozwijać i dobrze bawić w rodzinnej atmosferze.

24-26 sierpnia 2020, godz. 10:00-13:00 (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat)

7-9 września 2020, godz. 18:00-21:00 (dla licealistów, studentów i dorosłych)

Koszt: 140 zł za 3 dni (9 godzin)

Na warsztatach omówione zostaną takie elementy techniki wokalnej, jak:

dynamiczny oddech, fonacja, rezonans i artykulacja, dykcja, rejestry głosowe, bliska pozycja głosu, nastawienie głosowe, dynamika, artykulacja muzyczna.

Warsztaty dla osób początkujących.

Warsztaty odbędą się w formie wykładów, oraz ćwiczeń. Na zajęcia należy przygotować jeden wybrany przez siebie utwór do zaprezentowania.

Warsztatom wokalnym towarzyszyć będą zajęcia aktorskie, między innymi zadania aktorskie i interpretacja tekstu.

Warsztaty poprowadzi Piotr Paterka.

Wokalista, pedagog, kompozytor i autor tekstów. Laureat wielu nagród na festiwalach muzycznych.

W tym roku ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa. Jest również absolwentem studium wokalnego Art of Voice Studio w Poznaniu, oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

 

Summer Intensive DANCE Academy 2020 /24-29.08.2020

Serdecznie zapraszamy do zapisów!!!
Zapisy tylko i wyłącznie poprzez formularz:

https://forms.gle/nhGbwxiQNcN5dpPT8

Zgodnie z restrykcjami dotyczącymi obecnej sytuacji epidemiologicznej, musimy zachować ograniczoną ilość osób na salach, w związku z tym grupy warsztatowe będą zamknięte, tzn. nie ma możliwości wykupienia połowy pakietu, bądź wybranych zajęć z jednej techniki. Tancerze uczestniczą od początku do końca we wszystkich zajęciach z pakietu.

 

 

 

WTOREK

 

 

Sobą tańczenie: warsztaty ruchowe / 7-12 lat

SOBĄ TAŃCZENIE
warsztaty
prowadzenie: Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

25-28 sierpnia / 10:00-14:00

🐞 wydarzenie bezpłatne
🐞 wiek: 7-12 lat
🐞 zapisy: biuro@scenarobocza.pl

Sobą tańczenie to warsztaty alternatywnej motoryki, czyli ruchu z uważnością na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami oraz bez niepełnosprawności – będziemy się uczyć od siebie nawzajem.

Postaramy się rozpoznać proste, uniwersalne zasady określające ruch. Poprzez pracę w technice tańca współczesnego, a także z własnym, improwizowanym, intuicyjnie wyodrębnionym materiałem ruchowym. Będziemy szukać języka artystycznego budującego prosty komunikat z odbiorcą. Podążymy ścieżką, na której ciało determinuje myśl a myśl ciało. To współistnienie jest dla nas warunkiem kreowania ruchu w pełni świadomego, a jednocześnie pozwalającego na swobodny przepływ energii. Odwołamy się do ruchu spontanicznego, naturalnego wplatając w warsztat także inne dziedziny sztuki. Zastanowimy się nad formami wyrazu, które są nam najbliższe. Otworzymy ciała. Uwolnimy energię. Zatańczymy sobą.

#ifyouhavebodyyoucandance

Podczas warsztatów będziemy korzystać z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, sensoryki. Zależy nam na stworzeniu możliwości różnorodnych spotkań sztuki i siebie nawzajem. Poprzez kontakt z różnymi formami ekspresji, chcemy rozwijać potrzebę tworzenia oraz poczucie sprawczości.

To, co robisz i jak myślisz jest inspirujące, jest sztuką!

Będziemy się poruszać, dyskutować, słuchać, odbierać, pobudzać, wątpić, obserwować, być. Tematem naszych spotkań/działań będzie przeżycie wspólnego doświadczenia. Zaprosimy do ruchu, tańca, wspólnego tworzenia, a przede wszystkim, będziemy partnerować Uczestnikom w budowaniu idealnej dla nich kreatywnej przestrzeni i dobrej relacji.

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież, także z niepełnosprawnościami ruchowymi, zaburzeniami SI, z zespołem Downa, wszystkich otwartych na ruch i relacje.

Warsztaty poprowadzą Agnieszka Dubilewicz i Aniela Kokosza.

Spotkanie na podsumowanie będzie realizacją wspólnych pomysłów, odpowiedzią na potrzeby, obszarem wyrażenia indywidualnej i grupowej ekspresji. Na finał warsztatów planujemy piknik oraz pokaz przygotowany w toku zajęć. Zapraszamy wszystkie warsztatowiczki i warsztatowiczów, rodzinę i przyjaciół!

___________________________________________________________

Wydarzenie jest częścią projektu KRAINA OLIMPIA 2020 współfinansowanego ze środków Miasto Poznań. #poznańwspiera
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

DIY- Kolorowe karmniki dla ptaków

Obraz może zawierać: tekst

Kończą się wakacje, jesień nadejdzie szybciej niż myślimy. Już dziś pomyślmy więc o ptakach, które zostaną z nami na zimę. Razem zrobimy dla nich karmniki z materiałów które na pewno mamy w domu: zostały po przygotowaniu sałatki i jako wspomnienie po zadaniu domowym na plastyce. Pokolorujmy ptakom kawałek świata.
Karmnik będzie można zabrać do domu lub wywiesimy je przy naszej „organistówce”.
Zapraszamy.
——————–

CTK Gminy Komorniki
ul. Kościelna 37

——————–
Cena 30 zł

 

Sensoludki – zajęcie dla maluszków (Poznań – Rataje)

Obraz może zawierać: tekst „DANI NO MATO RING SENSOLUDKI”

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich maluszków!
Sensoludki po ponad 3-miesięcznej przerwie wróciły już na dobre!

Zapraszamy na na zajęcie:
✨ we wtorki o godz. 10:00
✨ w środy o godz. 11:00

Uwaga! We wtorek 18.08 zajęcia odbędą się o godzinie 11:00, natomiast spotkanie zaplanowane na środę 19.08 zostaje odwołane. Przepraszamy!

Tak jak do tej pory, spotkania będą złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica.

W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zapisów i udziału ⤵️

👉 w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które się na nie zapiszą i otrzymają od nas potwierdzenie
Zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
👉 w jednych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 par (dziecko+opiekun)
👉 spotykamy się przed salą, ponieważ całe zajęcia będą się odbywać w plenerze (w parku przy os. Armii Krajowej)
👉 w trakcie zajęć każda para otrzyma swój zestaw materiałów

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

Serdecznie zapraszamy nie tylko stałych bywalców! 🙂

 

Wakacyjne zajęcia ruchowe dla dzieci

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone przez instruktorów na boisku przy SP1 ul.Hezjoda oraz boisku przy ul.Krajeneckiej.
Zajęcia prowadzone będą w sierpniu we wtorki i czwartki.

Boisko przy SP1
Godz. 9:00-10:00 dzieci z klas III-IV
Godz. 10:00-11:00 dzieci z klas V-VIII

Boisko przy ul.Krajeneckiej
11:15-12:15 dzieci z klas IV-VIII

Z uwagi na stan epidemii prosimy o dostosowanie się do poniższych zaleceń:
– rodzice nie wchodzą na boisko
– osoby z objawami przeziębienia itp. nie uczestniczą w zajęciach
– uczestnicy zajęć mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym i dezynfekują ręce przy wejściu
– w zajęciach nie uczestniczą osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na kwarantannie lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19

Rodziców prosimy o wydrukowanie i podpisanie oświadczenia.
http://rostrzeszyn.pl/doc/Oswiedczenie_rodzicow.pdf

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Zajęcia w Klamerce

Kochani,
zgodnie z obietnicą, przedstawiam Wam poniżej nowy grafik, który będzie obowiązywał na czas niekreślony. Od tego tygodnia ruszają (w końcu!) zajęcia w lokalu, na Rybakach, ale zostają również dobrze Wam już znane zajęcia plenerowe. Nie trzeba się deklarować na dany dzień, można przychodzić raz na plener, raz do lokalu. Naprawdę, można wiele;) Jedynym warunkiem jest minimum 3 osoby na zajęciach, żeby się odbyły. No więc nie przedłużając:

🔜Wtorek (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 1,5- 4 lat:

g. 10-11
g. 12-13
g. 17-18

🔜Środa (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

🔜Czwartek (lokal, ul. Rybaki)

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 10-11
g. 12-13

🔜Piątek (lokal, ul.Rybaki)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 17.30-18.30

Zapisy na zajęcia tradycyjnie, mailem bądź przez wiadomość prywatną na fb;)

Zachęcam do zapisów, zadawania pytań, przeglądania zdjęć z klamerkowych zajęć.

Do usłyszenia!

 

Malort Na Tropie Śladu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Radość i przyjemność zabawy malarskiej, czyli malowanie dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku, upodobań czy usposobienia. Czasami wręcz trudno oddać się tej wolności malowania, które pozbawione jest wytycznych, ocen, porównywania. Ale kiedy serce poczuje siłę wolności, ta przynosi taką radość, że z Malortu wychodzi się przepełnionym szczęściem.

Zapraszam na kilka ostatnich spotkań – do końca wakacji w niższej cenie (30 zł za osobę). Dostępne terminy:

wtorek 25 godz 16.00
sobota 29 godz 11.00

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

P.S. W roku szkolnym też będziemy malować

Wakacyjna Sensoplastyka® 0-100 lat

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i dziecko, tekst „န REDMI NOTE PRO MI DUAL DUAL CAMERA CAMERA”

Twórcza zabawa masami plastycznymi, które można poznać i eksplorować wszystkimi zmysłami.
Zajęcia są prowadzone wg autorskich zajęć przez certyfikowanego prowadzącego Sensoplastyka®.
Zabawa masą trwa od 20-45 min w zależności od wieku i chęci uczestników. Pozostałą część czasu można spędzić w atrakcyjnym pokoju zabaw.
Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 30zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)
Cena zajęć: dziecko +opiekun 40zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

Sensoludki – zajęcie dla maluszków (Poznań – Rataje)

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich maluszków!
Sensoludki po ponad 3-miesięcznej przerwie wróciły już na dobre!

Zapraszamy na na zajęcie:
✨ we wtorki o godz. 10:00
✨ w środy o godz. 11:00

Tak jak do tej pory, spotkania będą złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica.

W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zapisów i udziału ⤵️

👉 w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które się na nie zapiszą i otrzymają od nas potwierdzenie
Zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
👉 w jednych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 par (dziecko+opiekun)
👉 spotykamy się przed salą, ponieważ całe zajęcia będą się odbywać w plenerze (w parku przy os. Armii Krajowej)
👉 w trakcie zajęć każda para otrzyma swój zestaw materiałów

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

Serdecznie zapraszamy nie tylko stałych bywalców! 🙂

 

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców os. Kwiatowego

Razem z Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zapraszamy na darmowe zajęcia sportowe Nasz Sportowy Fyrtel na Osiedle Kwiatowe💥💥
_________________

Szczególnie polecamy zajęcia dla mam 👉 we wtorki i czwartki o godz.10:00 😍😍 Podczas zajęć możecie skorzystać z pomocy animatorki, która zajmie się waszymi maluszkami, a wy poćwiczycie z trenerem na świeżym powietrzu! 💪💪

Harmonogram zajęć na Osiedle Kwiatowe👇👇

* Projekt finansowany jest przez Poznański Budżet Obywatelski

 

 

 

ŚRODA

 

 

Kojące zajęcia dla Przedszkolaków na łonie natury

Obraz może zawierać: tekst „TADAM! w PLENERZE PLENERZE SWAWOLNE PSZCZÓŁKI ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

Zapraszam na kojące zajęcia ogólnorozwojowe na łonie natury dla Przedszkolaków oraz ich Rodziców.

Będziemy:

– cieszyć się latem, doświadczając natury wszystkimi zmysłami
– blisko i łagodnie spędzać razem czas
– szukać ukrytego w trawie wyjątkowego skarbu
– wspinać się, skakać, kucać i turlać po trawce
– poznawać zwyczaje i upodobania pszczółek
– przelewać i nalewać, a nawet pozwolimy sobie na rozlewanie 🙂
– łaskotać się zwiewną trawką
– masować szorstką szyszką
– poznawać smaki lata
– naturalnie tworzyć
– nasłuchiwać szalonych ptasich śpiewów
– puścimy także z wiatrem nasze śpiewy i tańce, niech niosą się w świat

DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat wraz z Rodzicem

KIEDY?
W każdą środę
rozpoczynamy o 17:30
zajęcia trwają 60 minut

GDZIE?
Park Cytadela, ul. Armii Poznań,
obok rzeźb Magdaleny Abakanowicz

KOSZT?
30 zł/ dziecko
50 zł/ rodzeństwo

Bilety:
https://app.evenea.pl/event/podchody/

Emi Wojciechowska- organizatorka spotkania, strażniczka Wiatru, pedagog, miłośniczka natury, od wielu lat towarzyszka małych dzieci jako nauczyciela w żłobku.

Zabierz ze sobą kocyk oraz wodę dla siebie i dziecka.
Brak słoneczka i wiatr nie będą dla nas przeszkodą, natomiast w razie deszczu zajęcia nie odbędą się.

W razie pytań i wątpliwości- piszcie, dzwońcie śmiało!
Emi Wojciechowska
508 161 544
emi@tadamklub.pl

 

SUPer aktywne popołudnie!

☀️😎Lato rozpieszcza piękną pogodą, a tymczasem ekipa Przygodove rozgrzana emocjami po Nocy Perseidów przygotowała dla Was kolejne wydarzenie 👊
Zapraszamy na SUPer AKTYWNE POPOŁUDNIE, podczas którego będziecie mogli spróbować swoich sił w pływaniu na deskach SUP (stand up paddleboard) pod okiem instruktora oraz wziąć udział w treningu jogi na plaży. 🏖

Rejestracja: https://super-aktywne-popoludnie-przygodove.konfeo.com/

Kiedy:
środa, 26.08.2020
godz. 17:00 – 20:00

Gdzie:
teren obok Plaży Parkowej
Jezioro Kierskie
ul. Księdza Nawrota 14, Poznań

Co na Was czeka:
– szkolenie na deskach SUP z instruktorem
– sesja jogi na plaży z instruktorem
– spora dawka ruchu i relaks nad jeziorem
– aktywne popołudnie w wakacyjnym klimacie

🏖 Szkolenie SUP
⏰ godziny: 17:00 / 18:00 / 19:00 (do wyboru)
🧑 dorośli i dzieci od 7 lat
💰 koszt – 59 zł/os. – 1h
w cenie: opieka instruktora, sprzęt (deska, leash, kamizelka) oraz ubezpieczenie NNW i OC, napój i mała słodkość

🧘‍♀️ Joga na plaży ze wspaniałą Julitą Majewską-Kasztelan 🙂
⏰ godzina 18:00
💰 koszt – 36 zł/os. – 1h
w cenie: opieka instruktora oraz ubezpieczenie NNW i OC, napój i mała słodkość
cena nie uwzględnia maty do ćwiczeń

Pakiet Joga + SUP
koszt – 79 zł/os.

Osoby towarzyszące, niebiorące udział w aktywnościach: wstęp darmowy

🏊‍♀️ 🏖 Zabierajcie stroje kąpielowe, ręczniki, maty do ćwiczeń oraz kocyki i kosze piknikowe, wpadajcie z rodzinami, czy też ekipą przyjaciół!
Spędźmy aktywnie ostatni tydzień wakacji i spędźmy wspólnie to popołudnie nad jeziorem 💛💚

 

Miejska dżungla. Opowieści o zwierzętach z Poznańskiego ZOO

Obraz może zawierać: na zewnątrz i tekst

Zapraszamy na spotkanie #online w Poznańskim Nowym ZOO.
Co tydzień o 11:00 z Centrum Inicjatyw Rodzinnych będziemy łączyć się z ekspertami, którzy opowiedzą więcej na temat mieszkańców Poznania, tych pierzastych i futrzastych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie.
Zapraszamy w każdą środę lipca i sierpnia o 11:00!

🦊 19. Sierpnia – Kuna
🦔 26. Sierpnia – Jeż

 

Lato z Estradą – kultura w klimacie

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE 05 SIERPNIA OSIEDLE FABIANOWO -KOTOWO 26 SIERPNIA”

Kolejna edycja cyklu wakacyjnych plenerowych wydarzeń kulturalnych dla Mieszkańców – tym razem odbywających się na terenie Szkoły Specto. Tegorocznym tematem przewodnim Lata z Estradą jest idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne. Planujemy wydarzenia adresowane do różnych grup wiekowych odbiorców. Na Naszym Osiedlu będą to m.in. spektakle teatralne, mini koncerty oraz animacje ekologiczne.

 

Wakacyjne środy w Parku Starego Browaru (4 m.ż- 5 lat)

Zapraszamy Rodziców z dziećmi od 4 miesiąca życia – 5 lat na zajęcia umuzykalniające oraz senoplastyczne na świeżym powietrzu w każda srodę o 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

➡️26 sierpnia pożegnamy się z latem (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila I Justyna).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

Zachęcamy do zapisów!
Udział jednorazowy w cenie 40 zł.
Udział w dwóch warsztatach 70 zł.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi od 4 miesięcy – 5 lat. Prosimy o wzięcie ze sobą kocyka oraz rzeczy na zmianę dla dziecka.

Na zajęciach będą wykonywanie zdjęcia, jeśli nie wyrażają Państwo zgody – prosimy o informację.

W przypadku jeśli będzie padać️ – zajęcia odbędą się na ul. Niedziałkowskiego 2 w Kot Leon Nauka Muzyki. Rodzice, którzy preferują spotkania na świeżym powietrzu będą mieć zwrócona gotówkę.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki, mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.comi lub telefonicznie: 791 708 474

 

Wakacje dla dzieci w Muzeum

Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.
Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 61 28 35 938, 607 755 207.

=====================================================

Moje miasto („historyczny” spacer ulicami Śremu, zabawy plastyczne na planie miasta)
Termin: 19.08.2020 r. godz. 10-15
Liczba uczestników: 10 osób, dzieci od 7 lat
Koszt: 30 zł

List w butelce (film Widzieć Niepodległą, spacer do Kamienicy, opowieść o zaginionych skarbach, przygotowanie listów w butelce)
Termin: 26.08.2020 r. godz. 10-15
Liczba uczestników: 10 osób, dzieci od 7 lat
Koszt: 30 zł

 

Rytmika z elementami zabaw fundaMentalnych – dla dzieci w wieku od 1,5-3,5 lat

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i jedzenie

Rytmika z elementami zabaw fundaMentalnych – grupy zabawowe nabór dla dzieci od 1,5 – 3,5 lat – bezpłatne zajęcia próbne już od sierpnia 🙂

ilość miejsc ograniczona – grupy max 8-10 osobowe

zajęcia przeznaczone są dla maluszków w wieku 1,5 – 3,5 lat ( z podziałem na grupy wiekowe )

od 14 lat prowadzimy zajęcia adaptacyjne i ogólnorozwojowe z dużą porcją zabawy, nasze zajęcia to łagodna adaptacja, budowanie poczucia bezpieczeństwa, rozwijanie motoryki dużej i małej, wspieranie rozwoju aparatu mowy, elementy rytmiki, zabawy muzyczno-ruchowe, plastyka i sensoplastyka, elementy savoir-vivre’u grupowego, w najmłodszych grupach dziecko uczestniczy w zajęciach z mamą 🙂

czas trwania zajęć 1 godz i 20 min :

– dla dzieci w wieku od 1,5-2,5 lat – w poniedziałki lub środy g. 10.00 ( dziecko wraz z opiekunem)

– dla dzieci w wieku od 2,5-3,5 lat – w poniedziałki lub środy g.11.35

– przyjmujemy też zapisy do naj-najmłodszej grupy dzieci w wieku ok. 1 roczku 🙂

zdjęcia z zajęć w albumie „rytmika” : https://www.facebook.com/pg/edukatka/photos/?tab=album&album_id=1308589575838961

zapisy : tel. 603-197-344 (konieczna rezerwacja miejsca)

nasze grupy rozpoczęły się już od połowy sierpnia – zostało kilka wolnych miejsc

#sierpien #wrzesien #klubmalucha #przedszkolak #idedoprzedszkola #dzieci #3latek #przedszkole #zajeciadladzieci #adaptacjadoprzedszkola #lagodnaadapacja #zabawa #grypazabawowa #taniecdladzieci #plastykadladzieci #sensoplatyka #rytmika #zabawymuzyczne

opisy zajęć: www.edukatka.pl (za chwilę będzie nowa strona 🙂)

aktualności: www.facebook.com/edukatka

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Rozszerzanie diety z Gruszka Czy Pietruszka // Na leżaczkach

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, buty, trawa, roślina, na zewnątrz i przyroda

Dowiedz się od eksperta jakie jest sedno rozszerzania diety niemowląt:
*co i kiedy, a czego w ogóle nie możesz podać niemowlętom;
* jakie warzywa, owoce, zboża, mięso, ryby, strączki, jajka, orzechy, nasiona, pestki, tłuszcze;
* poznaj kwintesencję blw.

Bez kaszek instant, ani słoiczków – bo i po co?
🥦🥒🍅🍆
Początkowo, to od wyborów żywieniowych rodzica będzie zależało budowanie relacji dziecka z jedzeniem, praca jego metabolizmu i po prostu zdrowie.

————————————————————-

🥦🥒🍅🍆ZAPISY: https://gruszkaczypietruszka.pl/produkt/szkolenie-na-lezaczkach-male-fusy/?preview=true

Cena: 60 zł w tym napój 🙂
Szkolenie odbywa się na leżaczkach, chyba że będzie padać – wtedy przenosimy chętnych do kawiarni Małe Fusy, lub do onlinu.

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy maksymalnie do środy 12.08 godz.20.00. Później zapytaj, może znajdzie się dla Ciebie jeszcze miejsce 🙂

Skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, z Dietetyki i Poradnictwa żywieniowego, poza tym jestem magistrem filozofii i pomagam znaleść złoty, żywieniowy środek.
Organizuję warsztaty od 3 lat, skorzystało z nich ponad 1000 osób!
Zapraszam do zapisów 🙂
https://gruszkaczypietruszka.pl/produkt/szkolenie-na-lezaczkach-male-fusy/?preview=true
Agata Fierek-Dziurla
+48 500166032

 

Lato z Estradą: PIOSENKI ZE ŚMIETNIKA

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE „Piosenki ze śmietnika", czyli koncert CZWARTEK 27.08 I godz. 18:00 Mobilny Instytut Kultury na Strzeszynie, plac zabaw ul. Horacego Owidiusza”

Zapraszamy na Lato z Estradą na Strzeszynie:
27 SIERPNIA , godz. 18.00
KONCERT PT.: „PIOSENKI ZE ŚMIETNIKA” – PRZEMEK MAZUREK

Interaktywny koncert z piosenkami opartymi na kolorach związanych z systemem segregacji odpadów. Specjalnie stworzony repertuar na rzecz „Lata z Estradą” ma na celu naukę recyklingu poporzez śpiewanie i wspólne koncertowanie. Oprócz autora piosenek – Przemka Mazurka – w koncercie zagra muzyk grający na instrumentach perkusyjnych – również po części na instrumentach recyklingowych.

 

Kino Samochodowe + Warsztat Samochodowy- warsztaty rodzinne

„Warsztat Samochodowy” i „Kino Samochodowe”

Zajęcia będą odbywały się w CZWARTKI w II blokach godzinowych:

10:00-12:00 I grupa
12:00-13:00 przerwa na dezynfekcję
13:00-15:00 II grupa.

Zajęcia będą się odbywały w małych grupach 4-6 osób

ZAPISY I PŁATNOŚCI:

✍ pitupitu.tralalala@gmail.com
📞 608 865 575

25 zł – pojedyncze wejście
20 zł – przy zakupie 2 wejść tj. 40 zł do wykorzystania przez 4 tyg.
Forma płatności: karta, przelew, gotówka.

W cenie jest oczywiście nasza pyszna kawusia, podana w ślicznych jednorazowych kubeczkach 🙃

Zapewniamy kartony ( mamy ich jeszcze ogrom z przed pandemii), 1 h max 1,5 h (w zależności jak będzie nam szło) tworzymy lub naprawiamy auta czy inne maszyny) 😍😎😍około 30 min. seansu 🙃w celu urozmaicenia proponujemy bajeczki w języku polskim i angielskim 🙃
Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Obraz może zawierać: w budynku

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Muzykoludki – warsztaty umuzykalniające dla maluchów 0-5 lat

Obraz może zawierać: 3 osoby, tekst „MUZYKOLUDKI”

Muzykoludki to spotkania z muzyką i instrumentami. Możliwość zobaczenia, posłuchania i dotknięcia prawdziwych instrumentów muzycznych, a także poznania różnych kultur i tańców. Na koniec każdych zajęć, dla relaksu i wyciszenia, będziemy słuchać bajek z muzyczna oprawą instrumentów orkiestrowych.

Termin: czwartek 12:00-12:45

Miejsce: zbiórka przed salą Danimatoring – os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (W zależności od pogody, zajęcia będą się odbywać na terenie zielonym w pobliżu – park na os. Armii Krajowej lub w sali.)

Cena:
30 zł – pojedyncze zajęcia
100 zł – karnet na 4 zajęcia (do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni)

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

Psia Kawa w Laba.Land

Obraz może zawierać: tekst „LA BA LAND PSIA kawa w LABA LAND 27 SIERPNIA, GODZ. 18:30 DOGS PLATE BES ST ODF BES FRIENDS”

Czy są z nami Psiarze? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo wspólnie z Mów do łapy oraz Dogs Plate przygotowaliśmy dla Was nie lada gratkę! Już w przyszły czwartek na terenie Laba.Land zainaugurujemy cykl spotkań – Psia Kawa, w trakcie których będziecie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat naszych czworonożnych psyjaciół. 🐕

Spotkanie zaczniemy od spaceru edukacyjnego po naszych laba.landowych łąkach, trakcie przybliżymy Wam mowę psiego ogona, uszu i łapek, bo pies kocha cały psem, całym psem się cieszy i całym psem komunikuje się ze światem. ❣️

Po spacerze usiądziemy wspólnie na psie pogaduchy, podczas których opowiemy między innymi o tym:
🐾 Jak przez żołądek trafiać do psiego serca i umysłu
🐾 Dlaczego nieodpowiednio dobrana dieta przeszkadza w nauce i odpoczywaniu
🐾 Jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku do tego żeby w życiu Waszego psyjaciela nigdy nie zagościła smutna nuda
🐾 Dlaczego rozwiązywanie zadań buduje psią osobowość
🐾 Odpowiemy sobie na filozoficzne pytanie, który z psich zmysłów karmić trzeba najczęściej.

Nie zabraknie też czasu na Wasze pytania. Postaramy się pomóc! 😊

Spotkanie poprowadzą:
Kama Wojda z Mów do łapy – behawiorysta, zoopsycholog, psi trener
Paulina Biela Wojtasik z Mów do łapy – behawiorysta, zoopsycholog, psi trener
Monika Sankowska z Dogs Plate – pasjonatka siej diety

📍 Laba.Land, ul. Przełajowa 5
🗓️ 27.08, godz. 18:30
✉️ Zapisy: malgorzata@laba.land, 531022509
👩🏻👨🏻 Limit Psiarzy: 30 osób
🐕 Limit Psiaków: 10

_____________
➡️ Zapraszamy z psami i bez
➡️ Limitowana liczba miejsc z psiakami ze względu na ich komfort i bezpieczeństwo
➡️ Zapraszamy z psami, dla których takie spotkanie będzie przyjemnością a nie stresem
➡️ Nie odpinamy psów ze smyczy w miejscu spotkania
➡️ Zanim przyjdziesz na spotkanie zabierz psa na spacer
➡️ Prosimy o zabranie ze sobą książeczki z aktualnymi szczepieniami

 

Zlot Czarownic- Regenerujące Spotkania Dla Mam

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą, tekst „APOCO MI TO? BIRD WORM ZLOT CZAROWNIC! CZWARTEK 20:30 REGENERUJACE SPOTKANIA DLA MAM!”

Drogie Panie.. Czas zająć się sobą 🤗❤️🤗
W 2 czwartki w miesiącu resetujemy się w A Po Co Mi To?

Wszystkie czasem czujemy się samotne i baaardzo zmęczone. Tęsknimy za czasami babskich wieczorków:

👉 ploty, ploteczki..
👉 ciuchy- spokojny dostęp do komisu i możliwość darmowej konsultacji ze stylistką
👉 dla chętnych śmieciowe/ zdrowe czy jakie tam chcecie jedzenie, albo ciuciu, które idzie w biust 🤣
👉 czasami po prostu wspólne bycie/ przyjemne milczenie
lub wykrzyczenie..
Tworzymy przestrzeń, w której nikt nic nie musi.. jest na tyle miejsca.., że dacie rade pobyć tez po prostu same ze sobą- w szufladzie mam paczkę stoperów, na półce kilka książek..😉
Plan doskonały- uwierzcie, że każda z Was może sobie na to pozwolić- pamiętajcie, że martwy ratownik, to żaden ratownik❤️
👉 wstęp: 10 zł

Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

Drogie Panie.. Czas zająć się sobą 🤗❤️🤗
W 2 czwartki w miesiącu resetujemy się w A Po Co Mi To?

Wszystkie czasem czujemy się samotne i baaardzo zmęczone. Tęsknimy za czasami babskich wieczorków:

👉 ploty, ploteczki..
👉 ciuchy- spokojny dostęp do komisu i możliwość darmowej konsultacji ze stylistką
👉 dla chętnych śmieciowe/ zdrowe czy jakie tam chcecie jedzenie, albo ciuciu, które idzie w biust 🤣
👉 czasami po prostu wspólne bycie/ przyjemne milczenie
lub wykrzyczenie..
Tworzymy przestrzeń, w której nikt nic nie musi.. jest na tyle miejsca.., że dacie rade pobyć tez po prostu same ze sobą- w szufladzie mam paczkę stoperów, na półce kilka książek..😉
Plan doskonały- uwierzcie, że każda z Was może sobie na to pozwolić- pamiętajcie, że martwy ratownik, to żaden ratownik❤️
👉 wstęp: 10 zł

Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

 

Klubik Przyszłego Przedszkolaka – zajęcia próbne już od sierpnia

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Klubik Przyszłego Przedszkolaka – łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych
nabór dla dzieci od 2,5 – 3,5 lat – bezpłatne zajęcia próbne już od sierpnia 🙂
ilość miejsc ograniczona – grupy max 8-10 osobowe
czas trwania 4 godziny zegarowe

zapewniamy dzieciom łagodną adaptację i poczucie bezpieczeństwa w przepracowaniu lęku separacyjnego – czyli mama jest obok w poczekalni 🙂 nasze zajęcia to edukacja przedprzedszkolna, nauka czynności samoobsługowych, śniadanko i elementy savoir-vivre’u przy stole, odpoczynek z czytaniem bajek, wspólne zabawy, plastyka, sensoplastyka, rozwijanie motoryki dużej i małej, wspieranie rozwoju aparatu mowy, elementy rytmiki, zabawy muzyczno-ruchowe i wiele innych wesołych aktywności 🙂

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki g. 9.30-13.30 (obowiązują zapisy)

zdjęcia z zajęć w albumie „klubik” : https://www.facebook.com/pg/edukatka/photos/?tab=album&album_id=1308596812504904

gdzie ? Edukatka.pl os. Stare Żerze 49, w Poznaniu

zapisy : tel. 603-197-344 (konieczna rezerwacja miejsca )

nasze grupy rozpoczęły się już od połowy sierpnia – zostało kilka wolnych miejsc

#sierpien #wrzesien #klubmalucha #przedszkolak #idedoprzedszkola #dzieci #3latek #przedszkole #zajeciadladzieci #adaptacjadoprzedszkola #lagodnaadapacja #zabawa #grypazabawowa #taniecdladzieci #plastykadladzieci #sensoplatyka #rytmika #zabawymuzyczne

opisy zajęć: www.edukatka.pl (za chwilę będzie nowa strona 🙂 )

aktualności: www.facebook.com/edukatka

 

 

 

 

PIĄTEK

 

Noc w Palmiarni. Poznaj tajemnice miejskiej dżungli!

Obraz może zawierać: tekst „NOC W PALMIARNI Poznaj tajemnice miejskiej dżungli! 28.08.2020 Wohlleile Gemeine Dattelpalme (Phonix dactylifer L. Maik Ausgabe.”

W ostatni wakacyjny piątek zapraszamy na nocne zwiedzanie w letniej odsłonie!
To idealna rozgrzewka przed powrotem do szkoły, a także szansa na daleką i przyrodniczo ciekawą podróż na koniec wakacji.Jedną nogą jeszcze na wakacjach, drugą powoli szykując się do powrotu do szkoły, zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat roślin z kolekcji Palmiarni.Choć Palmiarnia cieszy się już ponad stuletnią historią, cały czas kryje w sobie wiele tajemnic. Nocą, odwiedzający, niczym prawdziwi tropiciele zagadek będą mogli odkryć sekrety miejskiej dżungli aż do godziny 2 w nocy!Na młodszych odwiedzających czekać będzie atrakcja w postaci gry terenowej. By rozwiązać wszystkie zagadki, należy podążać za punktami, zaznaczonymi na specjalnie przygotowanej mapie. Z rozwiązania wszystkich zagadek powstanie hasło. W tropieniu tajemnic miejskiej dżungli, a także swoich ulubionych okazów, przydatne będą latarki!Osoby dorosłe i przyrodnicy, ciekawi wyjątkowej wiedzy, będą mogli rozwiązać kolejny quest, dostępny dzięki aplikacji EKO WIELKOPOLSKA. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje o najciekawszych przyrodniczych miejscach województwa wielkopolskiego oraz organizowanych przez nie wydarzeniach. Wśród nich znajduje się Palmiarnia Poznańska. Rozwiązując quest, w każdym pawilonie pojawi się jedno pytanie, na które odpowiedzi należy szukać na tabliczkach z opisami roślin.Jest to także okazja do zwiedzenia wystawy Nikoli Gajewskiej, która potrwa już tylko do 30.08
https://www.facebook.com/events/929586327541931/Wieczorne zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy.
Kasa do 01:00 w nocy.
Warto zabrać ze sobą własna latarkę.Jednocześnie w Palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje zakrywania ust i nosa.
Szczegółowe informacje odnośnie zasad zwiedzania: https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/14-prezentacja-oferty/472-zasady-zwiedzania-palmiarni-poznanskiej

 

II Nocne Podchody Rady Osiedla Strzeszyn

Obraz może zawierać: drzewo, na zewnątrz i przyroda, tekst „PODCHODY RADY OSIEDLA STRZESZYN 28.08.2020”

Przed Nami drugie nocne podchody Rady Osiedla Strzeszyn!
Rejestracji mogą Państwo dokonać pod linkiem: https://forms.gle/3HY7XtoCXMZ9HriZ6

 

Czas Mam czyli joga dla mam z małymi dziećmi

Drogie mamy!

Serdecznie zapraszam na zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi na Lodową 6 do Warsztaty Agaty.
Nowa lokalizacja jest bardzo znaną miejscówką na mapie atrakcji dla dzieci. Agata zna się na dzieciach jak mało kto, ale wiadomo, szczęśliwe dzieci to także szczęśliwa mama, a „Czas mam” to joga dla Was drogie mamy, wyjątkowe 60 minut dedykowane Waszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Zapraszam już w najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 11:00.
Jeżeli macie swoje maty, weźcie je koniecznie ze sobą.
Sprzęt na sali jest każdorazowo dezynfekowany.

Odwieszam również wszystkie wcześniej kupione karnety.
Zapraszam Was na dawkę dobrej jogi i pyszną kawę po zajęciach.

Wymagane zapisy.

——————————————-
Zajęcia jogi dla mam składają się z dwóch części,

trwają 2 godziny:
1 h – praktyka jogi
1 h – spotkanie przy kawie, poczęstunek, luźne rozmowy, wymiana doświadczeń okołoporodowych i innych.

Na zajęcia przychodzimy z małymi dziećmi.
Miejsce ma odpowiednio dostosowaną, bezpieczną przestrzeń. Zapewniam potrzebny sprzęt i maty.
Cena za 1 wejście – 40 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 6 tygodni) – 150 PLN
Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl
lub tel./sms 666 314 721

***

Część 1 – Joga (60 minut)
Zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi to doskonały pomysł, aby zadbać o siebie. Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi. W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić. Mamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której Ty i Twoje dziecko poczujecie się dobrze i swobodnie.

Łagodna praktyka jogi ma na celu poprawę Twojego samopoczucia, uelastycznienie, wzmocnienie i dotlenienie całego Twojego ciała.
Na zajęciach szczególną uwagę poświęcamy kręgosłupowi, tak bardzo narażonemu na różnego rodzaju obciążenia, otwieramy odcinek piersiowy, i wzmacniamy mięśnie dna miednicy.

***

Część 2 – grupa spotkaniowa (60 minut)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń. Będziemy wspólnie odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem: o swoich porodach, o karmieniu piersią, o zmianach w życiu po narodzinach dziecka, swojej intuicji, pierwszych rozstaniach z dzieckiem, powrocie do pracy, szukaniu równowagi i siebie, i o tym wszystkim, co Was zajmuje i dotyka. Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie 🙂

Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę, wartościowy czas spędzony na macie oraz dobrą kawę albo herbatę.

Serdecznie zapraszam,
Natalia
www.nataliaminska.pl

666-314-721

 

Karotkowa Pora – Grupa Zabawowa Play with babies! Bezpłatnie

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Inicjatyw okalnych STARtownia STARomiejska KAROTKOWA PORA POZnan BEZPŁATNA GRUPA ZABAWOWA”

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To bezpłatna grupa zabawowa, która co piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników. Pierwsza godzina to aktywności takie jak śpiew, rytmika, kreatywne działania czy poznawanie nowych rzeczy jak np. zapachy czy różne tekstury. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę 🙂

Zapraszamy w piątki o 10:30!

Zajęcia są bezpłatne!

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy tel. 722-074-837 . W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

Dzień Baniek Mydlanych Szamotuły ’20

Obraz może zawierać: tekst „DZIEŃ BANIEK MYDLANYCH Szamotuły 28 sierpnia 2020 Park Miejski start 15:00 UDZIAŁ W IMPREZIE JEST JEDNOZNACZNY AKCEPTACJA REGULAMINU DOSTĘPNEGO PAGE U.”

Kochani niebawem widzimy się w Szamotułach 🥰🥰
Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas z rodziną i znajomymi to nie może Cię tu zabraknąć!

Gwarantujemy:
💙 Mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu dla najmłodszych 🎾
💚 Tysiące baniek mydlanych 💕
💛 Zamykanie w bańkach mydlanych
💖 Ogromne bańki mydlane 🔵🔵🔵
💛 Akcesoria i zabawki do baniek 🚗🚁🗼🎠
💙 Konkursy z nagrodami 🎁🎀🎁
💚 Strefę zabaw 🎪🎪🎪
💛 Kolorowe granity

💙💚💛KONKURS💛💚💙

Mamy dla Was 20 darmowych kijków do robienia OGROMNYCH BANIEK MYDLANYCH❗

CO ZROBIĆ !! ❓❓ 🧐🎁🎁

❤️ Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy
💜Polub naszego fan page’a
💛 Zaproś wszystkich swoich znajomych
💚 Napisz na tablicy wydarzenia ile osób zaproszono i wstaw screen’a dla potwierdzenia

(Robiąc to na komputerze wystarczy 1 kliknięcie, aby zaprosić wszystkich znajomych ) 💻😛

WYGRYWA PIERWSZE 20 OSÓB 😍

Pamiętajcie im więcej nas będzie tym lepsza zabawa🎪
Dlatego zaproś znajomych i udostępnij 😉
Wyniki konkursu w przed dzień imprezy!

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Nocne widowisko plenerowe

Obraz może zawierać: 4 osoby, noc, tekst „28, 29 sierpnia 3, 4, 5 września M ORZEŁ KRZYŻ”

Bilety na największe widowisko plenerowe w Polsce już w sprzedaży.

Od 28 czerwca do 5 września kilka tysięcy widzów przeniesie się w podróż w czasie od legend i początków Państwa Polskiego, przez średniowiecze, Polskę szlachecką, aż po XX wiek i Solidarność.

Ponad 300 aktorów, efekty pirotechniczne, światła, muzyka i ponad 1000 lat historii Polski na plenerowej scenie wielkości 6 boisk piłkarskich.
Zobacz największe nocne show opowiadające historię Polski!
Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność.
Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez 300 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci.

Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 45 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!
W tym roku świętujemy Zwycięskie Powstanie!

Zobaczysz, jak Wielkopolska zmobilizowała się i doprowadziła do największego udanego polskiego zrywu narodowego. Strajk dzieci wrzesińskich, wóz Drzymały i szaleństwo jakie ogarnęło Poznań po przemówieniu Paderewskiego. Jednak nie zdradzamy wszystkich tajemnic, oglądajcie uważnie.

Na spektakl zapraszają @Park Dzieje i @Narodowe Centrum Kultury

 

Teatr Animacji nad Rusałką/ Misja Poznań

Zapraszamy na premierowe przedstawienie Teatru Animacji przygotowane specjalnie z myślą o teatromobilu Imaginarium, który już niebawem stanie nieopodal plaży!
„Misja: Poznań” to historia kryminalna dla najmłodszych: Dora Dynks oraz Waldemar Wichajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów… oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu… Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Przybywajcie nad Rusałkę, wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

#ScenanadRusałką #TeatrAnimacji #poznanwspiera

 

Czytaty 4 pory roku: wokół nas

Obraz może zawierać: tekst „CZY4PORY CZYL roku pory TATY Wokół nas 29 sierpnia 2020 godz. 12.00 Taras Biblioteki Raczyńskich pl. Wolności 19 Gość: Tomasz Siuda fotografi podróżnik Biblioteka Raczyńskich Kultury POZnan eporman.pl 2Oன Caosoaleci”

Czym różni się aparat fotograficzny, który dostał kiedyś Mikołajek od aparatu ze współczesnego telefonu? Na co należy zwracać uwagę robiąc zdjęcia? Czy zawsze wokół nas jest coś, co warto fotografować? Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem i fotografem Tomaszem Siudą, który opowie o swojej pracy i podczas miniwarsztatów zdradzi kilka tajemnic fotografii. Prosimy o zabranie telefonów komórkowych. Wstęp wolny, obowiązują zapisy na adres zapisy@bracz.edu.pl (prosimy o podanie danych dzieci i opiekunów biorących udział w wydarzeniu).

Uczestników prosimy o zapoznanie się procedurą https://tiny.pl/7ffxk oraz wypełnienie oświadczenia opiekuna https://tiny.pl/7ffxb .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Bajki na gałęzi – integracyjne warsztaty artystyczne

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Bajki na gałęzi, czyli BEZPŁATNE integracyjne warsztaty artystyczne z opowieścią w tle dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników. Warsztaty poprowadzi Dom Bajek.
Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 0-5 lat na sensoryczne warsztaty z książką niebanalną! Wspólnie zajrzymy do książek, by poznać o czym szumią korony drzew, dotkniemy stopami szyszek, poznamy fakturę liści. Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem i jak my – niezależnie od wieku – połączeni jesteśmy z przyrodą.
A potem na polanie stworzymy własne leśne portrety z wykorzystaniem farb i niecodziennych środków malarskich, bo kto powiedział, że malować można tylko pędzlem?
Warsztaty odbędą się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
GARŚĆ PRZYDATNYCH INFORMACJI:
– zajęcia odbędą się na polanie piknikowej na wprost bramy głównej – sprawdź mapkę:
www.obuam.robia.pl/plan_ogrodu,i1567.html
– prosimy o wygodny strój lub ubranie na zmianę
– liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowo na adres zapisy@strefaintegracji.org
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

VIII Dni Twierdzy Poznań / Poznań Fortress Days / 29-30.08.2020

VIII Dni Twierdzy Poznań odbędą się w ostatni weekend wakacji, czyli 29-30 sierpnia 2020 roku.
Zachowujemy dystans i pokazujemy Twierdzę Poznań bezpiecznie.
Więcej informacji i pełen program na www.dnitwierdzypoznan.pl

Dni Twierdzy Poznań – zwiedzanie Fortu VI

Obraz może zawierać: na zewnątrz i w budynku

Witaj przygodo! 🙂 Z okazji Dni Twierdzy Poznań, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI.
Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty. Teraz przygotowany do samodzielnego zwiedzania.
Pokazy i dioramy grup rekonstrukcyjnych.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
W trakcie zwiedzania można zobaczyć pomieszczenia załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielki magazynu prochu, wystawę uzbrojenia, szpital polowy, kolekcje eksponatów z I Wojny Światowej, pancerne stanowisko obserwacyjne o wadze 56 ton oraz pospacerować fosą fortu.
W związku z odbywającym się tego dnia biegiem Piwna Mila, Fort można zwiedzać w godzinach 11-18 Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane..

 

MAMI BABI TARG na Letnim Targu Ekologicznym na MTP w Poznaniu

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „ご mami BABI TARG”

MAMI BABI TARG na Letnim Targu Ekologicznym na MTP w Poznaniu
Wymiana ciuszków i akcesoriów dziecięcych i ciążowych

Zapraszamy na Mami Babi Targ w wersji plenerowej, który odbędzie się w ramach Letniego Targu Ekologicznego, organizowanego na terenie MTP w Poznaniu.

29 sierpnia 2020 | 10.00-15.00 | MTP

Bilety dla Wystawczyń / Wystawców oraz Pomocniczek / Pomocników:
https://tobilet.pl/mami-babi-targ.html

BABILĄD zaprasza na Mami BABI TARG® w ramach Letniego Targu Ekologicznego – to doskonała okazja, aby pozbyć się ubrań i akcesoriów dziecięcych i ciążowych, które zalegają w szafach lub nabyć atrakcyjne ubranka dla dzieci. To również miejsce spotkania, rozmowy i spędzenia czasu w towarzystwie innych rodziców.

Mami BABI TARG® to specjalna edycja BABIEGO TARGU® dedykowana rodzicom i dzieciom. Lokalna odmiana znanych i niezwykle popularnych na Zachodzie swapping parties idealnie wpisuje się w nurt ekologiczny, który od jakiegoś czasu opanował modę. Zamiast wyrzucać nienoszoną już odzież lub kupować kolejne przedmioty zachęcamy rodziców, by przynieśli ubranka, buty, dodatki czy zabawki, z których dzieci już wyrosły i puścili je w obieg.
Podczas spotkania rodzice mogą wymieniać się między sobą lub, jeżeli wymiana nie będzie możliwa, przeprowadzać transakcje gotówkowe.
W każdym przypadku jest to atrakcyjne rozwiązanie: przychodząc na Mami BABI TARG® rodzice pozbywają się zbędnych przedmiotów, które w swoim „drugim życiu” trafiają do innej rodziny, a jednocześnie mogą wyszukać coś nowego dla swoich dzieci.

29 sierpnia wydarzenie odbędzie się w ramach Letniego Targu Ekologicznego.

O Letnim Targu Ekologicznym:
Podczas Targu prezentowane będą naturalne i ekologiczne produkty oraz usługi. Letni Targ Ekologiczny to doskonała szansa na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, które ułatwią wprowadzenie pozytywnych – proekologicznych zmian w codziennym życiu. Wydarzenie będzie obfitowało w liczne „zielone“ atrakcje.

Podczas wydarzenia odbędą się eko warsztaty edukacyjne i artystyczne, a także konkursy, zabawy i quizy związane z ochroną powietrza, elektromobilnością, retencją wody, segregacją odpadów czy odnawialnymi źródłami energii.
Dreszczyk emocji poczują uczestnicy Targu, którzy spróbują swoich sił podczas jazd testowych samochodmi elektrycznymi.

Letni Targ Ekologiczny to wszystko związane z ochroną środowiska i zdrowym stylem życia zgromadzone w jednym miejscu i czasie!

Letni Targ Ekologiczny to także zapowiedź wydarzenia ECO-TRENDS, które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 21-24 października 2020 roku.

WAŻNE INFORMACJE

➡ DLA WSZYSTKICH:

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NA MAMIM BABIM TARGU?
Na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk. Każda osoba musi we własnym zakresie wyposażyć się w materiały ochrony osobistej, czyli przede wszystkim mieć ze sobą maseczkę, powinna również stosować się do obowiązku zachowania dystansu społecznego, dezynfekować dłonie w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia, korzystając z ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji.

➡ JAK WEJŚĆ NA TEREN TARGÓW?
Wstęp na wydarzenie będzie możliwy poprzez Wejście Wschodnie, przy ul. Głogowskiej (naprzeciw Mostu Dworcowego).
Uwaga! Wejść na wydarzenie można tylko raz – nie ma możliwości ponownego wejścia na teren wydarzenia, po opuszczeniu przestrzeni MTP. Przy wejściu na teren wydarzenia będzie mierzona temperatura.

➡ JAK DOJECHAĆ?
Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.
Na terenie Targów znajduje się płatny parking MTP (koszt: 20 zł – jednorazowy wjazd). Wjazd na parking MTP od ul. Bukowskiej naprzeciwko Sheratona , bramą nr 7. Osoby przyjeżdżające autem będą musiały, po odstawieniu auta, przejść mierzenie temperatury w Holu Wschodnim. Zaleca się zakup karty parkingowej przez portal ToBilet.pl www.tobilet.pl.

 

Letni Targ Ekologiczny

Obraz może zawierać: tekst „ZAPRASZA mtp GRUPA Letni Targ Ekologiczny 29-30.08.2020 TC BILET.PL Lokalizacja: ynarodowe TargiPoznanskie”

Miłośników ekologii i zdrowego stylu zapraszamy na Letni Targ Ekologiczny, podczas ktrórego zaprezentujemy różnorodność naturalnych i ekologicznych produktów oraz usług. Letni Targ Ekologiczny to szansa dla odwiedzających na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, które ułatwią wprowadzenie pozytywnych – proekologicznych zmian w codziennym życiu. Wydarzenie będzie obfitowało w liczne „zielone“ atrakcje.
Podczas wydarzenia odbędą się eko warsztaty edukacyjne i artystyczne, a także konkursy, zabawy i quizy związane z ochroną powietrza, elektromobilnością, retencją wody, segregacją odpadów czy odnawialnymi źródłami energii.
Zgodnie z ideą „sharing economy“ nie zabraknie wymiany nienoszonymi ubraniami. Przewietrzmy nasze szafy i dajmy drugie życie zbędnym rzeczom.
Dreszczyk emocji poczują uczestnicy Targu, którzy spróbują swoich sił na torze jazd testowych samochodami i hulajnogami elektrycznymi.
Letni Targ Ekologiczny to wszystko związane z ochroną środowiska i zdrowym stylem życia zgromadzone w jednym miejscu i czasie!
Letni Targ Ekologiczny to także zapowiedź wydarzenia ECO-TRENDS, które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 21-24 października 2020 roku.

Partnerami wydarzenia są:
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
Remondis Sanitech
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Aquanet SA
Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej GOAP
EV Plus
Garo Polska
Po-Dzielnia
Abrysdlasrodowiska
Ekorum
limebike

Parter medialny:
Radio Poznań
MC RADIO 102.7 FM Poznań
Sukces po poznańsku

 

Jedzielnia nad Wartą!

Obraz może zawierać: tekst

Sierpień kończymy wielkim piknikiem nad Wartą! Piękne widoki, świetne towarzystwo, doskonałe jedzenie (zawsze za dychę :D). Czego więcej trzeba?

WEEKEND NA WSI

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz, tekst „#SZRENIAWA miejsce powrotów OTWIERAMY SIĘ POKAZAMI”

OTWIERAMY SIĘ DLA PAŃSTWA POKAZAMI!
Prezentujemy nasz nowy cykl działań edukacyjnych, przygotowany specjalnie dla naszych zwiedzających, CO TYDZIEŃ czekają NOWE atrakcje 🙂
W bieżącym tygodniu zapraszamy na:
WEEKEND NA WSI
a w jego ramach:

22 sierpnia zapraszamy od 12 do 16 na:

– prezentacja sprzętów do mielenia ziarna na mąkę i rozdrabniania na kaszę (plac główny – namiot)

– promocję Browaru Szreniawa

– pokaz plecenia wianków zbożowo-zielnych (twórca ludowy J.Anioła)

23 sierpnia zapraszamy od 12 do 16 na:

– pokaz wypieku chleba na zakwasie (ze sprzedażą)

– promocję Browaru Szreniawa

– sprzedaż spożywczych produktów regionalnych (wystawcy z Polskiej Izby Produktu Regionalnego)

– zawody hipiczne (od 8:00 )

Podczas pobytu w Muzeum prosimy o przestrzeganie aktualnych zaleceń dotyczących Covid-19!

 

✯ Wielkie Otwarcie Sezonu Food-Truckowego przy Chwiałce ✯

Obraz może zawierać: tekst „IMPREZA WILDA WIELKIE OTWARCIE SEZONU PRZEŁOZONA FOOD-TRUCKOWEGO PRZY CHWIAŁCE 21--”

BUDZIMY SIĘ Z ZIMOWEGO SNU.

Wracają dłuższe dni, wraca słońce, wraca rower, wracają posiadówki na kocu, wraca street food szamany z przyjaciółmi, wraca FOOD PARK! ☀️❤️

Po raz kolejny zwołujemy najlepszych przedstawicieli ulicznego jedzenia na jeden, wyjątkowy weekend w Poznaniu 💥 Tym razem w NOWYM MIEJSCU w sercu Wildy, tuż przy parku Jana Pawła II 👊🏻

Nie zapomnieliśmy także o smakowitych trunkach, rzemieślniczych browarach i atrakcjach dla małych i dużych! 🎈 TO BĘDZIE DOBRY CZAS! 🙊

HARMONOGRAM:
✅ SOBOTA: 11:00 – 21:00
✅ NIEDZIELA: 11:00 – 20:00

Wstęp jak zawsze BEZPŁATNY.

DO ZOBACZENIA! 🤜🏻
__
Zgłoś swojego Food Trucka: foodpark.event@gmail.com 📤

 

2. Łazarski wyścig australijski

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Lokalnyct Rada Osiedla Święty Łazarz POZnan* 2. ŁAZARSKI WYŚCIG AUSTRALIJSKI 5, 12, 29 SIERPNIA PŁYWALNIA LETNIA w PARKU KASPROWICZA”

Zapraszamy łazarską i poznańską młodzież i dzieci na rekreacyjno-sportowe zawody pływackie w Parku Kasprowicza! 💦

Zawody odbędą się w trzech edycjach:
👉 5 sierpnia, g.17
👉 12 sierpnia, g.17
👉 29 sierpnia – finał, g.17

Wyścig polega na przepłynięciu jednej długości basenu w poprzek (15 metrów) ze skoku lub z wody. Wszyscy startują na sygnał, a osoba, która dopłynie ostatnia odpada. Starty są powtarzane tak długo, aż zostanie wyłoniony zwycięzca 🏊🏻‍♂️
Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody! 🏆
Udział w zawodach jest darmowy, ale obowiązują bilety na pływalnię. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto swój udział zgłosić mailowo (najpóźniej dzień przed zawodami) na adres: lazarskiszczun@gmail.com. Zapisać będzie można się na miejscu od godz. 16, a zawody rozpoczną się o godz. 17.

Uczestnicy podpisują znajomość Regulaminu (oświadczenie oraz RODO). Regulamin zawodów dostępny jest tutaj: https://tinyurl.com/yyy4tpqq
https://www.facebook.com/ROLazarz/
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty/
https://www.facebook.com/szczun/
https://www.facebook.com/Regionalne-Centrum-Wolontariatu-w-S%C5%82upsku-114471691979484/

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania – Rady Osiedla Św. Łazarz #poznanwspiera. Zawody finałowe to inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020.

 

Lato na Trakcie. Spacer na Trakcie: Śródmieście

Obraz może zawierać: tekst „Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim Szczegóły na: www.trakt poznan. www.bramapoznania.pl POZnan*”

W nietypowym roku 2020 zapraszamy na inne niż zwykle spacery podczas Lata na Trakcie!

Od początku sierpnia do końca września, w weekendy, o godzinie 17:00, przewodnik lub przewodniczka Traktu Królewsko – Cesarskiego poprowadzi was po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania.

Przed Wami główne obszary Traktu Królewsko – Cesarskiego: Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście, oraz specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta. To nowe spojrzenie na dawne miasto: wszystkie tegoroczne spacery mają charakter premierowy.
Czas trwania: 90 – 120 minut.
Start: przy Fontannie Wolności, plac Wolności.
Wstęp: wolny, niebiletowany.
Środki bezpieczeństwa: obowiązkowe maseczki – przynieście własne.
Regulamin udziału w spacerach: www.bramapoznania.pl i www.trakt.poznan.pl.
_____________________________________________

ŚRÓDMIEŚCIE

Powędrujmy do miasta nowoczesnego: dziewiętnastowiecznego centrum Poznania, od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Znajdziemy tu wąwozy ulic, kamieniczne kwartały, rozległe place i imponujące publiczne gmachy. Ten miejski fason to efekt wielkiej gry w rywalizację i współpracę, prowadzonej tutaj przez różne grupy poznanianek i poznaniaków. Poznańskie Śródmieście to dokument ciekawych czasów, które wpływają na nas do dzisiaj.

 

Pałac ze Sztuką

Obraz może zawierać: drzewo, tekst, na zewnątrz i przyroda

Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych oraz seniorów do Nieszawy (adres: Nieszawa 3, gm. Murowana Goślina), do malowniczo położonego parku przypałacowego na III edycję letniej imprezy plenerowej „Pałac ze Sztuką”.

W programie, m.in.:

KONCERT, podczas którego wystąpią:

NATALIA ŚWIERCZYŃSKA – wokalistka jazzowa, uczestniczka programu „The Voice of Poland”

MIKOŁAJ ADAMCZAK – tenor operowy, wokalista słynnego męskiego tercetu – „Tre Voci”

POKAZY i rodzinne WARSZTATY TANECZNE:

-pokaz tańca jazz i broadway jazz w wykonaniu młodej, bardzo utalentowanej tancerki – Julii Toboły ze szkoły tańca Anny Beker

-warsztaty tańca BOOGIE WOOGIE prowadzone przez instruktorów Retro Dance Studio

-warsztaty tańca IRLANDZKIEGO prowadzone przez instruktorów szkoły tańca Etno Balans

-SPEKTAKL TEATRALNY: „Krawiec Niteczka” Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu aktorów poznańskiego AszTeatru (reż. Anna Szymczak, obsada: Jakub Malinowski, Dagmara Tyrcha, Marcin Andrzejewski, Tadeusz Sławomir Lisiecki, scenografia: Barbara Gazdecka i Izabella Hołosyniuk)

-OGNISKO, kiełbaski, pajdy chleba z gzikiem przygotowanym osobiście przez Sołtysową

-Malowniczy plener, piękna przyroda i rodzinna atmosfera oraz mnóstwo dobrej energii!

Z Poznania spod głównego budynku Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Wołyńskiej o godz. 11 pojedzie autokar. Obowiązują zapisy przez e-mail: ars.bonitas@wp.pl

Dzięki dotacjom z Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz z Zarządu Powiatu Poznańskiego – WSTĘP jest BEZPŁATNY!

ZAPRASZAMY do Nieszawy!

 

1. Urodziny FlyPark Poznań

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „FLYPARK URODZINY FLYPARK POZNAŃ”

TO JUŻ ROK! 🧡

Kochani, nadszedł czas, w którym świętujemy pierwsze urodziny FlyPark Poznań! Z tej okazji mamy dla Was megapakę atrakcji! 💥

Całodzienne wydarzenie podzieliliśmy na kilka bloków – abyście mogli łatwo wybrać, z których atrakcji chcecie skorzystać.

Bądźcie tego dnia z nami! 🧡

🔸 #FLYFUN
W tej części z organizację zabaw, konkursów i gier dla dzieci odpowiada niezastąpiona ekipa Danimatoring.
10:00 – Gry i zabawy
11:00 – Balonowe Kreacje, zamykanie w bańce, konkursy, zabawy
12:00 – Pokaz iluzjonistyczny dla dzieci
13:00 – DANUMBA (zumba dla dzieci na trampolinach)

Obowiązuje bilet Open na cały blok (od 10:00 do 14:00) – 30 PLN / os.

🔸 #FLYDAY
Czas wolny & Wyzwania dla FlyParkowych Akrobatów

14:00 – 18:00
Przez cały czas możecie wziąć udział w konkursach:
– Walka z bykiem – RODEO
– Pokonanie toru przeszkód na czas – NINJA PARK
– Jak dobrze znasz FlyPark? Pytanie czy Wyzwanie

16:00 Konkurs Akrobatyczny (Pokaż co potrafisz! Obowiązują zapisy)
17:00 Pokaz Akrobatyki Sportowej na Trampolinach

Obowiązuje bilet Open na cały blok (od 14:00 do 18:00) – 30 PLN / os.

🔸 #FLYNIGHT
W tej części czekają na Was:
– DJ & Latanie do rytmu
– opaski fluorescencyjne,
– ścianka do zdjęć.

18:00 – Warsztaty SLIME
18:30 – Warsztaty Akrobatyki Powietrznej (szarfy)
19:30 – Rozbijanie piniaty
20:00 – Tort i szampan, grupowe zdjęcie
20:30 – Pokaz Akrobatyki Powietrznej (szarfy)

Obowiązuje bilet Open na cały blok (od 18:00 do 23:00) – 30 PLN / os.

Do zobaczenia! 🧡

 

LATO nie_LETNIE: Moja żyrafa

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/moja-zyrafa.jpg

Rafał urodził się tego samego dnia, co jego najlepszy przyjaciel Raf, żyrafa. Ponieważ jego dziadek jest opiekunem w zoo, Rafała często można spotkać w pobliżu Rafa. Są nierozłączni i dzielą się wszystkim, aż Rafał po raz pierwszy idzie do szkoły i dowiaduje się, że żyrafy do szkoły chodzić nie mogą. Rafał tęskni za Rafem, a żyrafa Raf tęskni za Rafałem. Dlatego Rafał wymyśla plan zabrania żyrafy do szkoły i przedstawienia jej wszystkim kolegom i koleżankom.

MOJA ŻYRAFA, reż. Barbara Bredero, Holandia, 2017, 74′, 4+

 

godz. 11.00, 16.30

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Dziwne Zwierzęta / Spektakl dla Dzieci – Salon Sąsiedzki

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i noc

Dragon Social Club / Salon Sąsiedzki Nowa Masztalarska
zapraszają na Kulturalny Stary Rynek:

Teatr

TEATR SYTUACJE GRUPA
„DZIWNE ZWIERZĘTA”

Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta”
w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt
Muzyka: Marcin Lenarczyk
Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna
Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk
Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Wojtek Luchowski,
Szymon Łuczak, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk

Pomiędzy niezwykłością a osobliwością.
Pomiędzy szczególnością a cudacznością.
Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością.
Pomiędzy innością a obcością.
Pomiędzy dziwactwem a wariactwem.
Pomiędzy egzotyką a groteską.
Istnieje dziwność.

Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego?
Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne.
To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby – nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

„Dziwne zwierzęta” to przedstawienie dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.
Premiera: 30 listopada 2013r. w siedzibie Fundacji Mały Dom Kultury.
Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Przedstawienie zostało realizowane przy wsparciu Miasta Poznania
Partnerzy: Wydawnictwo Zakamarki, Klub Dragon
Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Mini-Kultura, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, „dzieciPOZNAN.pl – dziecięca strona Poznania”

30 sierpnia, godz.15.00
Dragon Social Club
Poznań, ul. Zamkowa 3
rezerwacja wejściówek tel.662309775
ilość miejsc ograniczona

 

Wildeckie Lato Kulturalne 2020

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na drugi wieczór w cyklu Wildeckiego Lata Kulturalnego. Tym razem obejrzymy dwa spektakle.

O godzinie 19:00 Teatr Na Walizkach zaprezentuje „Beczkę śmiechu”, czyli spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji nowoczesnej rosyjskiej clownady, cyrku oraz estrady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów czy codziennych, ale w nie codziennym celu używanych, rekwizytów.

Zaś o godzinie 20:30 Teatr Akt odegra „Płonące laski 4” – ten spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą.

Więcej szczegółów już niebawem w dyskusji pod wydarzeniem.

Do zobaczenia!

Regulamin imprezy – https://www.dropbox.com/s/4nuir4o5zwpxr0p/wlk%20REGULAMIN.docx?dl=0

 

II Bieg Sztafetowy w Starym Browarze „Miejska Mila”

Obraz może zawierać: tekst

2 edycja Pomagania Przez Bieganie w Starym Browarze!
II Miejska Mila – 5×1609 m
II Miejska Mila SENIOR – 3×1609 m
II Bieg Gzuba – bieg dla dzieci ok 500 m

Wspieramy podopiecznych fundacji Dar Szpiku im. Anny Wierskiej.
Zapisy: www.miejskamila.pl

 

PupiLove Targi w Poznaniu 30.08.2020

📢 Zapraszamy na kolejną edycję imprezy PupiLove Targi, która odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. w Poznaniu.

🐕🐩 PupiLove Targi to lokalne wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów.
Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Dodatkowym atutem jest to, że każdą rzecz możecie obejrzeć, dotknąć, przymierzyć i kupić, a nasi wystawcy chętnie służą Wam radą i pomocą w doborze produktów najodpowiedniejszych dla Waszego Pupila.
Znajdziecie tu m.in. przepiękne smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli.

📍 Wydarzenie odbędzie się na terenie Galerii MALTA w Poznaniu (ul. Maltańska 1).

🕙 Targi potrwają od 11:00 do 17:00.

Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny, a przyprowadzone przez właścicieli czworonogi będą mile widziane.

📧 Zainteresowanych wystawców zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami zawartymi w formularzu zgłoszeniowym: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfC70ezwMBBIH13xzp3F5tyNZXIE843UfJUe2L0x0A2aPhYww/viewform

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym arek@artprojectline.pl lub numerem telefonu 504 859 859.

 

Warsztaty Ukulele na powietrzu / Wakacyjne piosenki

Weź udział w muzycznych warsztatach ukulele! Uku-wydarzenie to połączenie nauki, zabawy i wspólnego muzykowania!

Zapraszamy wszystkich którzy na ukulele wcześniej nie grali, jak i tych, którzy uku już znają, a szukają dodatkowych materiałów, wskazówek i/lub chcą pograć w grupie! 🙂 Warsztaty przeznaczone są dla osób od 12 roku życia i dorosłych.

– – – – – – – – – – – – – – – – –
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia będą odbywać się na powietrzu, lub w przypadku niekorzystnej pogody – pod zadaszeniem, zwiększone będą odstępy, a materiały otrzymujecie online. Ilość uczestników oraz możliwych ukulele do wypożyczenia również zostaje tymczasowo zmniejszona.
– – – – – – – – – – – – – – – – –

Na kursie zagramy wspólnie melodie i rytmy, poznamy podstawy, technikę gry oraz kilka warsztatowych piosenek i postaramy się przy tym cieszyć dźwiękami 🙂 Background w postaci doświadczenia z innymi instrumentami nie jest wymagany!

Warsztaty poprowadzi ukista i instruktor szkółki Ukuleland Piotr Gwizdała.

Grupy będą liczyły około 8-10 uczestników.

Zaproście do eventu swoich znajomych! Za ich udział macie zniżkę, a ponadto będziemy większą ekipą do możliwej kontynuacji nauki.

– – – – – – – – – – – – –
Event to dawka niezbędnej teorii i dużo praktyki. Przećwiczymy m.in. popularne rytmy bicia, grę palcami, przykładowe utwory, sprawdzanie czy instrument dobrze stroi – oraz – wspólnie wykonamy fragmenty warsztatowych piosenek uwzględniając różny poziom zaawansowania.

– – – – – – – – – – – – – –
Na ukulele gramy w środę 12 sierpnia od godz. 17:30 do 20:15, oraz możliwy dodatkowy termin – czwartek 13 sierpnia od 17:30, a także na pożegnanie wakacji – w niedzielę 30 sierpnia od 14:30

Koszt eventu w wakacje 2020 (w cenie materiały, udział oraz wypożyczenie ukulele)

69 zł – cena normalna przy zapisie do 30.07 (potem 79 zł)

65 zł – dla uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych,
Twoja cena gdy przyprowadzisz znajomego
59 zł – dla uczestników poprzednich warsztatów

Zapisy możecie słać poprzez wiadomość facebook do Ukuleland albo mailowo: ukulelandnauka@gmail.com, z dopiskiem miasta oraz zaznaczeniem czy ukulele jest potrzebne. Do zobaczenia!

 

LATO nie_LETNIE: Magiczny dywan

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/magiczny-dywan_plakat.jpg

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan.
Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swego zaginionego wnuka. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

Język: polski dubbing
MAGICZNY DYWAN, reż. Karsten Kiilerich, Dania 2019, 81′, 4+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

 

Sala Kinowa CK Zamek
Godzina g. 11 i 16.30
Data 30.08.2020

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

 

Koncert na zakończenie lata dla mieszkańców Piątkowa

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piątkowa na koncert z okazji zakończenia wakacji.
Koncert jest inicjatywą oddolną mieszkańców przy współpracy z lokalnymi partnerami. Razem chcemy sprawić, by na naszym fyrtlu pojawiało się coraz więcej wydarzeń, w których mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Piątkowa, bez względu na wiek i zainteresowania.

Gwarantujemy dużo energii i pozytywnych emocji.

Wystąpi: Dizzy Boyz Brass Band

Dizzy Boyz Brass Band to 7-osobowy zespół dęty grający znane i lubiane przeboje w nowych aranżacjach. Muzycy z zespołu na co dzień związani są zawodowo z instytucjami kultury i sztuki wspólnie tworzą muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino. Dizzy Boyz Brass Band to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej, który swoją muzyką potrafi porwać każdego słuchacza.

Na uczestników wydarzenia czekać będzie drobny poczęstunek.

Dla osób powyżej 65. roku życia gwarantowane miejsce siedzące – rezerwacja miejsc do 28.08 pod numerem telefonu 663 597 165.

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo 2020 (CIL Piątkowo Zachód) wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwościach uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo Zachód:
Pomysły mieszkańców Piątkowa
CIL Piątkowo Zachód – inicjatywy mieszkańców 2020

Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

Krawiec Niteczka – spektakl

Obraz może zawierać: tekst

Krawiec Niteczka – ASZ.TEATR
Spektakl oparty na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego.

„W miasteczku Tajdarajda mieszkał krawiec, pan Józef Niteczka. Miał bródkę taką jak koziołek i wciąż był wesoły. Chudy był bardzo. Każdy krawiec na świecie jest chudy, bo tak już jest, gdyż krawiec musi przypominać igłę i nitkę!
Pan Niteczka bardzo lubił jeść makaron i nie mógł jeść niczego innego tylko makaron, bo nic innego nie chciało mu przejść przez gardło. Dobry był to człowiek i zawsze uśmiechnięty. Byłby żył sobie szczęśliwie, gdyby nie pewna Cyganka…”

Tak zaczyna się bajka, a gdzie zawiedzie Niteczkę wróżba Cyganki, kogo spotka na swej drodze, jakich przygód doświadczy, zobaczycie sami.

Występują:
Dagmara Tyrcha
Jakub Malinowski
Marcin Andrzejewski
Tadeusz Sławomir Lisiecki

Reżyseria: Anna Szymczak
Scenografia: Barbara Gazdecka&Izabella Hołosyniuk

30.08. o godz. 17:00
Sala Widowiskowa CTK
ul. Kościelna 37, Komorniki

Cena biletu: 15 zł (opiekun bezpłatnie)
Zarezerwuj koniecznie swoje miejsce przez biuro@ctkkomorniki.pl

 

Festiwal Baniek Mydlanych w Poznaniu !

𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹 𝗕𝗮𝗻𝗶𝗲𝗸 𝗠𝘆𝗱𝗹𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗮𝘄𝗲𝗺 𝗼𝗱𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶 𝗣𝗼𝘇𝗻𝗮𝗻́❗

✅ Bańki mydlane czekać na Was będą:
🗓 30 sierpnia, od 15:00, Polana Harcerza nad Maltą❗

❗❗❗ 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗕𝗘𝗭𝗣Ł𝗔𝗧𝗡𝗬 ❗❗❗

✅ 𝙋𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙩𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙙𝙡𝙖 𝙒𝙖𝙨:
🌊 Duuużo darmowego płynu
💧 Bańkowe zabawy i zamykanie w bańce
💦 Tysiące małych baniek
🏆 Konkursy z nagrodami
👉 ale to nie wszystko!
✅ 𝘾𝙯𝙚𝙠𝙖𝙘́ 𝙣𝙖 𝙒𝙖𝙨 𝙟𝙚𝙨𝙯𝙘𝙯𝙚 𝙗𝙚̨𝙙𝙖̨:
🔫 Akcesoria do puszczania baniek
🍡 Kolorowe łakocie i granity
🏰 Dmuchańce i eurobungee

Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych 👨‍👩‍👧‍👦

Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach❗

Nie może Was tam zabraknąć❗

❗𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔❗
❤ 𝙕𝙜𝙖𝙧𝙣𝙞𝙟 𝙯𝙚𝙨𝙩𝙖𝙬 𝙙𝙤 𝙤𝙜𝙧𝙤𝙢𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙗𝙖𝙣𝙞𝙚𝙠 𝙢𝙮𝙙𝙡𝙖𝙣𝙮𝙘𝙝 ❤
☀️ Zestaw: 1l płynu + kijki ze sznurkami 50cm ☀️
Co należy zrobić 🤔
▬▬▬▬▬▬▬
👉 Zaproś znajomych do wydarzenia (minimum 200 osób).
👉 Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
👉 Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia !
👉 Pierwsze 15 osób zgarnia zestaw za darmo !
▬▬▬▬▬▬▬

W SKRÓCIE:
➡️ 30 sierpnia
➡️ start 15:00
➡️ Polana Harcerza nad Maltą
➡️ WSTĘP BEZPŁATNY

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto? Napisz do nas na fanpage.

 

Kolor Fest Poznań – Dzień Kolorów w Poznaniu !

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst „KOLOR FEST POZNAŃ KOLORÓW DZIEŃ POLANA HARCERZA NAD MALTĄ 30.08.2020 start 17:30”

𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿 𝗙𝗲𝘀𝘁 – 𝗻𝗮𝗷𝗯𝗮𝗿𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗻𝗶𝗲𝗯𝗮𝘄𝗲𝗺 𝘄 𝗣𝗼𝘇𝗻𝗮𝗻𝗶𝘂❗

✅ Oficjalne wydarzenie:
🗓 30 sierpnia 2020, start 17:30, Polana Harcerza nad Maltą❗

❗❗❗ 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗕𝗘𝗭𝗣Ł𝗔𝗧𝗡𝗬 ❗❗❗

❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜 𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔 ❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜
𝙕𝙜𝙖𝙧𝙣𝙞𝙟 𝙙𝙖𝙧𝙢𝙤𝙬𝙮 𝙥𝙖𝙠𝙞𝙚𝙩 𝙋𝙍𝙊𝙎𝙕𝙆𝙊́𝙒 𝙃𝙊𝙇𝙄
Co należy zrobić 🤔

👉 Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
👉 Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
👉 Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia !
👉 Pierwsze 20 osób zgarnia 5 proszków Holi za free 😁

𝙋𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙩𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙙𝙡𝙖 𝙒𝙖𝙨:
❤️ Kolorowe PROSZKI HOLI – 12 kolorów 🎨
💜 Najlepszy muzyczny klimat 🎶
💙 Wyrzutnie proszków Holi 💭

Przyjdź z przyjaciółmi na tą niepowtarzalną imprezę 🙌
przeżyj niezapomniane chwile, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi 💥
baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ’ów 🎶

Pamiętajcie, im więcej ludzi tym lepszy klimat,
który Wy będziecie tworzyć dlatego zapraszajcie swoich znajomych i pomóżcie nam dotrzeć do wszystkich❗

Kolor Fest jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych 👨‍👩‍👧‍👦
Nie może Was tam zabraknąć❗

𝗪 𝗦𝗞𝗥𝗢́𝗖𝗜𝗘 🤗
➡️ 30 sierpnia
➡️ start 17:30
➡️ Polana Harcerza nad Maltą
➡️ Wstęp bezpłatny

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto?
Napisz do nas na fanpage.

Zobacz też jak wygląda Kolor Fest:
https://www.youtube.com/watch?v=xayV7EU94TI

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.