PLAN ZAJĘĆ 10.08- 16.08.2020

PLAN ZAJĘĆ 10.08- 16.08.2020

Sporo się pozmieniało w ostatnich 5 miesiącach. Powoli ruszają instytucje kultury – nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy, tak samo jak powrót do cotygodniowego opracowywania PLANU ZAJĘĆ. Czuję, że przydałoby im się dodatkowe wsparcie ze strony Poznańskiej Spacerówki i jej czytelników:). Oczywiście Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa w poniższych wydarzeniach:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Letnie Pogotowie Sztuki | akcje twórcze dla widowni familijnej

✋ Już między 4 a 12 sierpnia w godzinach 10:30-11:30 zapraszamy do parku Cytadela na 21. edycję Letniego Pogotowia Sztuki – akcji twórczych dedykowanych rodzinom z dziećmi od 6 do 13 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą interaktywne spotkania, podczas których każdy uczestnik będzie mógł poczuć w sobie moc artysty używając swojej wyobraźni oraz różnorodne materiałów i narzędzi.

Zapoznamy się żywiołami Wody i Powietrza, zanurzymy się w marzeniach, magicznych snach, przeniesiemy się w świat starych miasteczek, zaczarowanych myśli, niecodziennych przedmiotów, a może staniemy się superbohaterami. Zapraszamy!

✋ Plan warsztatów:
4 sierpnia / Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik
5 sierpnia / Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna
6 sierpnia / Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska
7 sierpnia / W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz
8 sierpnia / Motyle, prowadzi Anna Sieńkowska
9 sierpnia / Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka
10 sierpnia / Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj
11 sierpnia / Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
12 sierpnia / Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak

✋ Bilety i informacje organizacyjne:
Na wydarzenie zapraszamy rodziny lub opiekunów z dziećmi w wieku 6-13 lat. Organizatorzy określają dopuszczalną ilość uczestników na poszczególnych warsztatach twórczych do 24 osób.

Bilety na Wydarzenie dostępne są jedynie online na portalu Bilety24 (www.bilety24.pl).
Bilet rodzinny kosztuje 15 zł i obejmuje maksymalnie cztery osoby.
Sprzedaż biletów rozpoczyna się 22 lipca o godzinie 11:00.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747 wraz z informacją o wybranym terminie warsztatu.

_______

✋ Opisy warsztatów twórczych:
1. Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj
Bazować będziemy na różnorodnych fakturach, strukturach, tworzywach artystycznych, które przyczynią się do stworzenia indywidualnej opowieści. Nasze zadanie będzie opierało się na stworzeniu książki artystycznej. Pracować będziemy z materiałami monochromatycznymi (czerń/biel). Porozmawiamy czy rzeczy, postacie, które w naturze są pełne kolorów nadal można przedstawić za pomocą kontrastów, faktur czerni i bieli tak, aby zachowały swój radosny charakter.

2. W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz
Czas idzie, leci, pędzi do przodu. Czu udało Wam się kiedyś zatrzymać lub cofnąć czas? W wakacje dzieje się tak dużo, że czasem ciężko jest zapamiętać wszystkie przygody. A może chcielibyście powrócić kiedyś do słodkiego lenistwa? Zastanówcie się, czy można zaprojektować urządzenie, które zatrzymałoby czas dokładnie wtedy, kiedy bawimy się najlepiej? A może uda się je zbudować?
Zadaniem uczestników warsztatów będzie zbudowanie z niestandardowych materiałów przestrzennego obiektu według własnego pomysłu.

3. Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka
Zadaniem uczestników jest przedstawienie Ziemi jako żywej istoty, która potrafi się cieszyć, potrafi odczuwać ból albo smutek. Stawiamy pytanie: jak każdy z nas może się nią zaopiekować? Jaka ona naprawdę jest? Co lubi a czego nie znosi? Od czego choruje? W jaki sposób można jej zaszkodzić? Traktujemy Ziemię jako żywą istotę, która, nie dość, że posiada własnego ducha, to jeszcze potrafi kierować zachowaniami ptaków, lecących razem (jak to się dzieje, że się nie zderzają?), ryb, pływających w ławicach (i znowu: jak to się dzieje, że nie wpływają na siebie?) albo antylop, galopujących przez afrykańskie sawanny. Przecież potrafią one znienacka zmienić kierunek i jakoś na siebie nie wpadają.

4. Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna
Czy wiesz, że sznurkiem można snuć opowieści? Podobnie jak tkanina ma swój wątek, tak swój wątek mają też opowieści. Ktoś może „motać” się w zeznaniach, albo przejść “po nitce do kłębka”. Opowiadać możemy nie tylko słowami, ale często najprostsze materiały codziennego użytku pozwalają nam na trafny, ciekawy, a zarazem twórczy przekaz. Jaką opowieść Ty chciałbyś przekazać?

5. Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
Siła w grupie. Z czego to wynika? Co decyduje o tym wzmocnieniu? Czym jest grupa, a czym jednostka? Jaki związek / związki występują pomiędzy grupą a jednostką? Na ile jednostka może wpłynąć na grupę i z czego to wynika?
W trakcie warsztatu uczestnicy działać będą indywidualnie, choć w kontekście grupy. Każdy z nich twórczo wypełniać będzie określoną, przydzieloną rolę w funkcjonującej razem grupie. Pomimo, że każda osoba otrzyma ten sam zestaw materiałów do pracy, punkt ciężkości projektu zostanie położony na jednostkę, na jej prawo do odmienności interpretacji i odrębności spostrzeżeń. Działanie będzie doświadczaniem funkcjonowania jednostki w obszarze grupy- tego, czego dotykamy od najmłodszych lat żyjąc w społeczeństwie, w rodzinie, w gronie rówieśniczym, w grupie przedszkolnej, szkolnej, czy w pracy. Warsztat zostanie uzupełniony wiadomościami z obszaru sztuk wizualnych, dotyczącymi projektów realizowanych w kontekście społecznym.

6. Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak
W całym kraju ustawiono c z u ł o ś c i o m a t y. Działały one w ten sposób, że odrobinę czułości można było przesłać komuś, kto mieszkał na drugim końcu miasta lub … kraju. Wszędzie tam, gdzie funkcjonowały podobne urządzenia.
Czułość – pod postacią przytulenia albo pogłaskania po głowie czy pogłaskania dłoni, okazywało się automatowi (wysuwały się z niego mechaniczne ręce czy sztuczna głowa) a czułościomat w miejscu zamieszkania odbiorcy okazywał tę czułość osobie, dla której była przeznaczona.
Powstały nawet p r z e c h o w a l n i e c z u ł o ś c i. Dla tych, którzy się bali, że ją stracą. A tym samym, że już nigdy nikomu jej nie okażą.
Pokaż to! Pokaż ten świat! Wykonaj pracę rysunkową, malarską, collage, pracę przestrzenną lub komiks. Możesz napisać wiersz, krótką opowieść, piosenkę.

7. Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska
Wyobraź sobie książkę, w której na każdej stronie istnieje dziura, a Ty możesz w niej umieścić wszystko, co przyjdzie Ci na myśl. Każde skojarzenie jest dobre i ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Punktem wyjścia do twórczej zabawy będzie „Książka z dziurą” Herve Tulleta, do której zaprojektujemy kolejne strony z dziurami.

8. Motyle i ptaki, prowadzi Anna Sieńkowska
Warsztaty rozpoczynamy ogólną dyskusją o przyrodzie i jej znaczeniu w obecnej cywilizacji. Prowadzący rozmawia z uczestnikami przypominając i omawiając różne gatunki ptaków i motyli występujące na naszych terenach.
Dzieci przy pomocy swoich opiekunów wycinają konstrukcję z kartonu, do którego przykleja się kartonowe skrzydełka. Następnie, uczestnicy malują lub rysują bardzo kolorowe wzory, ozdabiają swojego motyla lub ptaka przyczepiając krepę i nitkę do zawieszenia.
Każda grupa tworzy własne dzieło, zwracając uwagę na to żeby ich motyl był również atrakcyjny wizualnie, aby skrzydła były ruchome i ruszały się pod wpływem wiatru.

9. Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik
Pierwsza część będzie miała charakter treningu wyobrażeniowego, w czasie którego przeniesiemy się do krainy naszej przeszłości, gdzie poszukamy najzabawniejszych, najmilszych, wzruszających, najważniejszych wspomnień naszego życia.
W drugiej część na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń i zapisków każdy uczestnik będzie tworzył makietę miasteczka wspomnień, w której zamieści w formie realistycznej lub abstrakcyjnej swoje przemyślenia na temat pięknych miejsc, napotkanych ludzi, uchwyconych barw, dźwięków i zapachów z przeszłości. Cały obiekt będzie wspomnieniem o ludziach miejscach i przedmiotach, z którymi stykaliśmy się w dalekiej lub zupełnie bliskiej przeszłości.

✋ Szczegóły: www.csdpoznan.pl

 

Zielone Spacery po Łazarzu

Zielone spacery po Łazarzu to Inicjatywa Oddolna.

Podczas spacerów będziemy dyskutować o szeroko pojętej ekologii.
Uczyć się, jakie rośliny rosną w naszej okolicy. Poznawać je, nazywać, odkrywać ich znaczenie.

Podczas spotkań odbywać się będą ‘małe sprzątania, małego łazarskiego świata.’ Zwrócimy uwagę na dbanie o czystość terenów zielonych. Nauczymy się, jak możemy ją utrzymywać.

Odbędzie się wiele integracyjnych gier i zabaw, dzięki którym poznamy się ze swoimi sąsiadami.

11,12.08., godz. 17.00-19.00- Park Wilsona
18,19.08., godz. 17.00-19.00- Park Wilsona

Spotkania są bezpłatne, ale obowiązują zapisy mailowe pod adresem: magda0610@gmail.com
Tytuł: Zielone spacery
Treść : Imię, Nazwisko, Termin obecności.

Warto uwrażliwiać się na piękno dzielnicy!

Inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Radę Osiedla św. Łazarz #poznanwspiera
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty/

 

Wakacje z blokami / Piątkowo

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE 27 LIPCA OSIEDLE PIĄTKOWO 31 SIERPNIA”

🌿 Lato z Estradą: Kultura w klimacie 🌿
Osiedle Piątkowo – Wakacje z blokami

♦️ Kiedy: 10.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Mandale”, czyli prelekcja i warsztat barwiarski
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Podczas warsztatu przygotujemy kadzie barwiarskie, które posłużą do barwienia ozdobnych chust. Użyjemy lokalnych roślin uznawanych za chwasty oraz takich, które od wieków znane są ze swoich barwierskich właściwości. Specjalna technika barwienia
pozwoli nam uzyskać kolorowe mandale na materiałach. W trakcie prelekcji dowiemy się trochę o historii barwiarstwa oraz poznamy sposoby uzyskiwania konkretnych odcieni z
wybranych gatunków roślin.
Warsztaty prowadzą Dziewczyny w Naturze.

♦️ Kiedy: 17.08 | godz. 17:00
🌿 Co: Czereśnie, czyli koncert
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Koncert skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Na szczęście dźwięki nie znają granic, dlatego muzyka Czereśni przypadnie do gustu również wytrawnym słuchaczom. Odważne i mądre piosenki opowiadają o sprawach
najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Autorem piosenek jest uznany muzyk i wokalista Andrzej Zagajewski (znany szerszej publice z zespołu HAŃBA).

♦️ Kiedy: 22.08 | godz. 18:00
🌿 Co: „Gdybym był bogaczem”, czyli koncert muzyki żydowskiej
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Artyści przeniosą nas do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Pomiędzy blokami pojawi się biedny mleczarz Tewje ze swoimi pytaniem: „co by było, gdybym był bogaty?”. Zanim zaczniemy fantazjować,
posłuchajmy słów Tewjego i jego filozoficznych spostrzeżeń. I koniecznie zwróćmy uwagę na bogactwo, które mamy wokół siebie. Dbajmy o nasze miejsce na Ziemi.
Wykonawcy: Agnieszka Mazur, Michał Grudziński / Andrzej Lajborek, Tatiana Pożarska / Włodzimierz Kalemba, przy fortepianie: Paweł Mazur.

♦️Kiedy: 24.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Śmieciolandia”, czyli spektakl teatralny
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Podczas spektaklu poznamy Dorotkę, która pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie zwanej Śmieciolandią. Wokół dziewczynki piętrzą się góry śmieci, otaczają ją śmiecio-stwory i śmiecio-zwierzaki. Dlatego postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu
Czarnoksiężnika, która wskaże jej drogę po domu. W czasie wędrówki Dorotka musi odkryć w sobie rozum, żeby dowiedzieć się, że śmiecenie jest złe; serce, by pokochać planetę Ziemię i odwagę, aby pokazać innym jak należy dbać o przyrodę. Czy jej się uda?
W trakcie spektaklu wspólnie wykonamy drobne elementy garderoby, które pozwolą nam wcielić się w bohaterów Śmieciolandii.
Wykonawcy: Eko Queens I muzyka: Braki

♦️ Kiedy: 31.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Zeszyciaki i inne dynksy”, czyli warsztaty upcyklingowe
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Rodzinne zajęcia, podczas których stworzymy zeszyty z materiałów recyklingowych. Każdy z zeszytów będzie posiadać niepowtarzalną okładkę. Wykonamy ją z popularnych i wszędobylskich wielkoformatowych banerów, które zaśmiecają przestrzeń publiczną
polskich miast. Będziemy mogli stworzyć również własne ekologiczne etui na sprzęt elektroniczny. Skorzystamy z prostych i ekspresowych sposobów na klejenie i mocowanie.
Prowadzenie: Dominika Sadowska, Radek Bryk

Wszystkie wydarzenia odbywają się reżimie sanitarnym. Wstęp bezpłatny. Regulamin uczestnictwa na stronie estrada. poznan.pl

 

Wakacyjne zajęcia rolkowe

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „WAKACYJNE ZAJĘCIA ROLKOWE DLA DZIECI i DOROSŁYCH Rolkowisko RollRunners szkółkarolkowa Rollarena mtp GRUPA”

Zapraszamy na nasze zajęcia grupowe z nauki jazdy na rolkach w wakacje (lipiec-sierpień).

W wakacje prowadzimy zajęcia w 3 lokalizacjach
> Rollarena Grupa MTP w pawilonie 7A (wjazd od ul. Śniadeckich)
> Rolkowisko RollRunners przy Stadion Poznań (wjazd od ul. Ptasiej)
> Rosarium Cytadela, Poznan

ZAPISY: https://forms.gle/aqFe8NBBfJxTnPsj8

Plan zajęć grupowych:

PONIEDZIAŁEK
Rosarium w Parku Cytadela (w razie deszczu zajęcia przenoszone na Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich)

17:00 Dzieci Przedszkolaki Średnio-Zaawansowana (4-7 lat)
17:00 Dorośli Początkująca
18:15 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dorośli Zaawansowana
______________

WTOREK
Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich

17:00 Dzieci Początkująca (8-15 lat)
17:00 Dorośli Początkująca
18:15 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dorośli Średnio-Zaawansowana
19:30 Dorośli Slalom
19:30 Dorośli Freeskate
______________

ŚRODA
Rolkowisko RollRunners przy Stadionie Miejskim

17:00 Dzieci Początkująca (8-15 lat)
18:15 Dzieci Zaawansowana (8-15 lat)
______________

ŚRODA
Rollarena MTP przy ul. Śniadeckich

17:00 Dzieci Średnio-Zaawansowana (8-15 lat)
18:15 Dzieci Mój Pierwszy Raz (8-15 lat)
18:15 Dorośli Mój Pierwszy Raz
______________

CZWARTEK
Rolkowisko RollRunners przy Stadionie Miejskim

17:00 Przedszkolaki Początkująca (4-7 lat)
17:00 Przedszkolaki Średnio-Zaawansowana (4-7 lat)
______________

UWAGA! Osoby, które nie wypełnią formularza nie mogą brać udziału w zajęciach. Liczba miejsc ograniczona. Aby dana grupa się utworzyła musi się zebrać przynajmniej 8 osób.

Jeśli nie odpowiadają Ci żadne zajęcia grupowe pamiętaj, że możesz nadal umówić się na zajęcia indywidualne. Od lipca nieco zmienia się ich cennik, szczegóły na naszej stronie www. Mamy nadzieję, że spotkamy się w wakacje na rolkach. Do zobaczenia!

Więcej informacji na www.rollrunners.pl

 

KrasnoNutki na Trawie

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, trawa, na zewnątrz i przyroda

Bardzo nam się spodobało muzykowanie w plenerze dlatego ruszamy z nową edycją👉 KrasnoNutki na TRAWIE ☘️

Jest to świetna okazja na doznanie nowych doświadczeń i wrażeń oraz połączenie bardzo ”przyjemnego z pożytecznym”😀☀️🌸

Podczas Tańca MAM👇(https://m.facebook.com/events/3395803640645377)
który odbywać będzie się w tym samym czasie w Pracowni- my z tatusiami lub innymi opiekunami będziemy się świetnie bawić na trawie!

Nie brzmi wspaniale?!
Zapraszamy serdecznie!😊

➡️KIEDY: Poniedziałki- godz. 16.00- 16.30
➡️GDZIE- polana przy skateparku (najbliższy adres- os. Stefana Batorego 19/21)
➡️ZA ILE – 20 zł od dziecka
Płatność przelewem przed zajęciami lub gotówką na miejscu
➡️WIEK- dzieci od 0-3 lat
➡️ZAPISY- �💬FB
➡️CO WZIĄĆ- kocyk
📧czterydlonie@gmail.com
📞692 735 750

⚠️W razie deszczu lub niskiej temperatury zajęcia będą odwołane!🌧️ Informacje umieszczane będą na FB!⚠️

 

Lot w kosmos – wakacyjne warsztaty dla dzieci (10-14.08)

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i buty

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat na niezapomniany lot – LOT W KOSMOS!
Zapewniamy 5 dni pozaziemskich przygód wśród gwiazd, planet, komet i meteoroidów.
Program kosmicznej podróży podzielony został na bloki warsztatowe – ruchowe, edukacyjne, artystyczne i sensoryczne. Wskakuj na pokład naszej rakiety i w drogę!

Ramowy plan dnia:
08:00-09:00 – poranna rozgrzewka – warsztaty ruchowe, gimnastyka
09:00-09:30 – przerwa na śniadanie
09:30-10:45 – główka pracuje – warsztaty, gry i zabawy edukacyjne
10:45-11:00 – przerwa na drugie śniadanie
11:00-12:15 – chwila oddechu – spacery, zabawy ruchowe, czytanie książek, relaks przy muzyce
12:15-12:45 – przerwa na obiad
12:45-14:00 – twórcza kraina – warsztaty artystyczne
14:00-14:30 – przerwa na deser
14:30-16:00 – trening zmysłów – warsztaty sensoryczne

Wiek uczestników: 6-10 lat

Wielkość grupy: do 12 osób

Zapewniamy:
– opiekę wykwalifikowanej kadry
– bezpieczne warunki sanitarne
– rozwijające warsztaty artystyczne, sensoryczne, ruchowe i edukacyjne
– materiały do zajęć
– pełne wyżywienie

Cennik:
a) przy zapisach na pojedyncze dni
90,00 zł – jeden dzień 8:00-14:00
120,00 zł – jeden dzień 8:00-16:00
Zniżka dla rodzeństwa: drugie i każde kolejne dziecko -5,00 zł

b) przy zapisach na cały tydzień
400,00 zł – poniedziałek-piątek 8:00-14:00
550,00 zł – poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Zniżka dla rodzeństwa: drugie i każde kolejne dziecko -25,00 zł

Przedpłata rezerwacyjna: 30 zł (jeden dzień)/ 100 zł (tydzień).

Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Informacje i zapisy: tel. 509 802 817 / info@danimatoring.pl

 

Miastosłuchanie: warsztaty sound designu

MIASTOSŁUCHANIE
warsztaty sound designu
prowadzenie: Rafał Kołacki i Krzysztof Topolski

10-13 sierpnia / 10:00-14:00

🐞 wydarzenie bezpłatne
🐞 wiek: 13+
🐞 zapisy: pr@scenarobocza.pl

Czterodniowe warsztaty sound designu, podczas których wspólnie stworzymy instalację dźwiękową. Przez proces warsztatowy poprowadzą doświadczeni muzycy – Rafał Kołacki i Krzysztof Topolski, a finałowy performance zaprezentują wspólnie uczestnicy i uczestniczki warsztatów.

🐞 PLAN DZIAŁANIA:

Poniedziałek
– przedstawienie idei warsztatów
– wprowadzenie w zagadnienie instalacji dźwiękowej,
sound designu, akustycznej ekologii, soundscape
– wybranie miejsca instalacji i performancu
– ćwiczenia ze słuchania, czyszczenie uszu (deep listening)

Wtorek
– nagrania terenowe (hydrofon, pola elektromagnetyczne, ether antena)
– nagrania głosu, ćwiczenia głosowe, ludzki głos w kontekście audiosfery miasta

Środa
– wspomnienia dźwiękowe, historie mówione
– onomatopeje, abstrakcyjna muzyczna warstwa języka
– eksperymenty z platformą makey makey (dotykasz i grasz)
– nagrywanie dźwięku przez rury PCV
– aplikacja WretchUp, która przetwarza na żywo dźwięki otoczenia)

Czwartek
– praca z komputerem: tworzenie, nagranie, miksowanie ścieżki dźwiękowej/instalacji
– praca z ciałem i głosem
– ćwiczenia warsztatowe prowadzące do stworzenia performancu

Piątek
– instalowanie głośników
– montaż i strojenie instalacji
– pokaz warsztatowy i finałowy performance

Wydarzenie jest częścią projektu KRAINA OLIMPIA 2020 dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania (#poznańwspiera) oraz ze środków budżetowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Spacerowe mamy

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Spotkajmy się razem w ten wakacyjny czas! 🙂

Zapraszamy na spotkania w ramach cyklu SPACEROWE MAMY!

Zabierzcie ze sobą swoje pociechy, wózki, rowerki, piłkę, KOCYKI i kanapki – słowem wszytko, co w plenerze może Wam się przydać. Co tydzień wyruszymy w jakieś zielone miejsce w okolicy, aby wspólnie spędzić tam miło czas. Co tydzień postaramy się Wam zapewnić jakąś inną atrakcję, która umili nam spotkanie.
Mimo tytułu wydarzenia, zapraszamy nie tylko mamy, ale także, tatusiów, nianie, ciocie, dziadków i każdego, to w czas opieki nad dzieckiem chciałby spędzić z nami.

Punkt startowy: Świetlica Cafe ul. Krakowska 9a
Termin: poniedziałki o 11:00

jeśli, to czas drzemki malucha, nie szkodzi – maluch może kimać w wózku, a Ty możesz z nami porozmawiać i spędzić ten czas na powietrzu.

(uwaga, jeśli podoba wam się idea, ale taki termin nie jest dla was dobry, dajcie znać organizatorom, aby mogli dostosowywać wydarzenia do potrzeb odbiorców!)

Na spotkania zaprasza Grupa dla rodziców „Play with babies” (warto polubić!)

Ze względu na konieczność oszacowania liczebności grupy prosimy o zapisy sms-em tel. 722-074-837

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

Malujemy Mural dla Klimatu – Critical Creation

Obraz może zawierać: 3 osoby

W ramach projektu Critical Creation🌈 na mapie Poznania powstaje kolejny mural o (nie)równości! Tym razem bierzemy na warsztat temat zmian klimatu
🌎💥🔥, który podejmiemy na ścianie przejścia podziemnego między osiedlami Czecha i Lecha (przy przystanku tramwajowym os. Czecha).

Do współtworzenia muralu 🎨zapraszamy w szczególności osoby zamieszkałe w okolicy górnego tarasu rataj. Nie są wymagane żadne umiejętności plastyczne, tylko entuzjazm i wrażliwość ekologiczna!
💐🌱🌿🐿️🌎🐂🌿🐺🐗🐝

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesności. Naukowcy, badaczki, artystki, ekolodzy alarmują: jeśli jako ludzkość radykalnie nie zmienimy postawy wobec planety w ciągu kolejnych kilku lat, kryzys będzie się pogłębiał w sposób zupełnie niekontrolowany.

Dlatego w trosce o dobro planety oraz istot ją zamieszkujących uruchamiamy wrażliwość, otwieramy wyobraźnię i sięgamy pędzle, by uchwycić ekologiczną wizję relacji ludzi, zwierząt, roślin i innych elementów środowiska. Wspólnie z artystką 🖌️Justyną Dziabaszewską – wieloletnią mieszkanką rataj powstanie wielowarstwowa kompozycja odsyłająca naszą wyobraźnie w te rejony, których nie zdołało zając katastroficzne widmo bezsilności. Będziemy działać w oparciu o idee równości, solidarności, współpracy, oddolnego zaangażowania.

🗓 Harmonogram:

– 31.07. piątek godz. 12.30 Przedpremierowe warsztaty z dziećmi z MDK „Orle Gniazdo”
– 4.08. wtorek godz. 18.00 Inauguracja Muralu dla Klimatu: prezentacja idei projektu muralu, spotkanie mieszkańcami, dzielenie się pomysłami, poczęstunek i symboliczne rozpoczęcie malowania

06-10.08.2020, 11:00-15:00, 17-20:00
Malowanie Społecznościowe
W tym czasie każda chętna osoba może dołączyć do malowania, będziemy tam na was czekać i pomagać! 🙃

11.08, godz. 19.00 Finał projektu, prezentacja gotowej realizacji

W razie pytań zapraszamy do kontaktowania się przez fanpage!

 

KidsARTclub

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ True MSHER JusT WOMAN @ friund KidsART Club na świeżym powietrzu TURNUS: 7SIERPIEN GODZ.: 10.00 12.00 ITURNUS: 10 14 GODZ. 10.00 12.00 WYSTAWA FINAŁOWA: SIERPIEŃ GODZ.: 13.00 MIEJSCE: TOPOLOWY FYRTEL/ ROLNA DZIECI:6 12LAT /ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ZAPISY: 791 873 LIGHTHOUSE CENTER ramach Centrum budżetowych www.facebook l/poznancil thouseCenter taPoznania WIL.DA.SIĘ #poznańwspiera POZnan*”

KidsARTclub/ Artystyczny Klub Dziecięcy

Sierpień: I turnus 3-7 i II turnus 10-14
Godz. 10:00-12:00
Wernisaż dla I turnusu 07.08, dla II turnusu 14.08. 2020, godz. 12:30
Wiek: 6-12 lat

Program:
1 Dzień. Gigantyczne Lody z kartonu, na których będziemy malować (poznając Teorię Barw), przyklejać, posypywać i co jeszcze sobie wymyślisz. Twórczość recyklingowa jest przyjazna ochronie środowiska uwrażliwiająca dzieci na piękno przyrody ale także na odpowiedzialność dbania o nią. Technika: sztuka recyklingowa, media mieszane

2 Dzień. Kwiaty Malowane w stylu Van Gogh-a. Piękne wibrujące kolorami kwiaty w wazonie, które powstaną poprzez łączenie kształtów, używanie swoich dłoni jako linijka i szablon. Wspaniały pomysł na prezent dla najbliższych, który można wykonać szybko i pomysłowo i za każdym razem wychodzi inaczej! Technika: malarstwo i media mieszane ( pastel olejna, akwarele, mazaki, kredki świecowe)

3 Dzień. Portret Własny w stylu Fridy Kahlo, będziemy uczyć się jak proporcjonalnie narysować twarz i stworzyć indywidualny obraz przedstawiający siebie z ulubionym zwierzęciem, przedmiotem itp. Technika: rysunek i malarstwo

4 Dzień. Żółw Morski i Ochrona Środowiska Będziemy bliżej poznawać piękno żółwia morskiego ale także mówić o zagrożeniach jakim jest zanieczyszczanie środowiska wodnego. Technika: media mieszane (rysunek i malowanie akwarelą z użyciem soli).

5 Dzień. Wielkoformatowe Tropikalne Liście i Kwiaty i kontynuacja poznawania Teorii Barw. Będziemy uczyć się mieszać kolory tworząc ich przeróżne odcienie. Temat tropikalny zabierze nas w tętniące przyrodą zakątki świata i wspólnie stworzymy unikalny świat dziecięcej wyobraźni.

Wernisaż plenerowy:
uwieńczeniem KidsArtClub będzie wernisaż plenerowy, który odbędzie się 7 sierpnia (dla uczestników I turnusu) oraz 14 sierpnia (dla uczestników II turnusu) o 12:30 oraz rozdanie dyplomów wraz z poczęstunkiem. Na miejscu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle barwnych prac plastycznych. Na wernisaż zapraszamy rodziców, opiekunów, rodzeństwo oraz przyjaciół.

Wystawa:
wybrane prace uczestników będą wyeksponowane w przestrzeni Schronu do końca roku (koniec grudnia) gdzie też będzie można je odebrać.

Konkurs:
w trakcie zajęć będziemy robić zdjęcia prac uczestników i publikować je w grupie KidsARTclub na stronie FB Lighthouse Center. Zdjęcie pod, którym znajdzie się największa liczba lajków otrzyma nagrodę rzeczową. Głosować można do końca sierpnia.
Będzie I, II, III miejsce. Nagrody będą do odebrania do końca sierpnia 2020 w Schron Kultury Europa, wejście od podwórka.

? Tematem przewodnim w trakcie zajęć będzie Przyroda wokół Nas. Będziemy przypatrywać się roślinom, zwierzętom oraz sobie i jak to wszystko ze sobą współistnieje. Co dla nas oznacza dbanie o środowisko i co możemy zrobić aby budować a nie rujnować świat przyrody wokół nas.

? Celem Art Kids Club jest budowanie prężnej grupy, którą łączy chęć tworzenia oraz dzielenia się swoją pasją tak aby być dla siebie nawzajem wsparciem w codziennych wyzwaniach życia.

? Co Moje zajęcia charakteryzują się wolnością środków wyrazu i procesem podczas, którego dzieci odkrywają tajemnicę, kreatywność, radość i frustrację a stworzone dzieło, czy to będzie kawałek posklejanej kartki, czy też obraz, który mógłby znaleźć się w galerii jest wyłącznie rezultatem a nie powodem zabierania się za sztukę. Podczas procesu twórczego dzieci mają doskonałe warunki na rozładowanie silnych emocji w sposób bezpieczny, nie raniąc siebie ani innych a raczej koncentrują swoją energię na tworzenie. Jako pedagog i artysta obserwuję u dzieci większe zainteresowanie „tworzeniem” sztuki dla samego zdobywania doświadczenia, badania, eksperymentowania, ćwiczenia się cierpliwości na danym etapie niż końcowego efektu. W ciągu 5 dni będziemy uczyć się kreatywnego spędzania czasu, wytrwałości, pracy zespołowej i szacunku do siebie nawzajem.

Serdecznie zapraszam na KidsARTclub już w sierpniu.
• Zapisy: FB Lighthouse Center lub pod numerem tel. 791-350-873 Ilość uczestników ograniczona.

• Przekąska na miejscu
• Środki do dezynfekcji rąk zapewnione

Inicjatywa oddolna „KidsArtClub” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

 

Wystawa Machiny Leonarda da Vinci w Galerii Malta

👨‍👩‍👧‍👦 WYSTAWA MACHINY DA VINCI w Galerii Malta od 15 lipca
Czynna codziennie, również w niedziele niehandlowe, w godz. 10:00-20:00.

🌍 Wystawa była eksponowana w ośrodkach kultury w całej Europie, a teraz po raz pierwszy pojawi się w centrum handlowym, by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalną ekspozycję reprodukcji ponad 30 machin skonstruowanych przez Leonarda da Vinci a także namalowanych przez niego obrazów.

👩‍🏫 Wystawa ma charakter dynamiczny i edukacyjny. Zwiedzający będą mogli sprawdzić samodzielnie działanie części wynalazków, które z pewnością wyprzedziły swoją epokę o kilkaset lat i stały się inspiracją dla współczesnej inżynierii.

🧓 Leonardo da Vinci – wybitny malarz, rzeźbiarz, matematyk, filozof, pisarz. Prawdziwy człowiek renesansu, który był też niezwykle kreatywnym jak na swoje czasy inżynierem i konstruktorem. Już w XV wieku zaprojektował czołg, spadochron, helikopter czy łożysko kulkowe. Na podstawie szkiców Leonarda włoscy rzemieślnicy stworzyli ręcznie kilkadziesiąt wiernych replik wyjątkowych machin.

⚙️ Ponad 30 z nich będzie można zobaczyć w Galerii Malta. Część jest interaktywna, dając możliwość doświadczenia w praktyce geniuszu projektanta. Całość uzupełniają bogate tablice dydaktyczne.

💵 Bilety na wystawę można zakupić przed wejściem na ekspozycję (poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł, sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł).
* bilet grupowy przysługuje szkolnym grupom zorganizowanym
* dzieci do lat 4 – bezpłatnie

📞 Kontakt w sprawie wystawy:
krzysztof.wysocki@wystawapająków.pl
721 401 971 Michał Plichta
Zapraszamy!

 

Robotyka w domu – buduj i programuj, gdy tylko chcesz!

Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed komputerem, a chcesz, żeby wakacje spędziło w sposób kreatywny? 💡🤔
Mamy idealne rozwiązanie! “Robotyka w domu” z Akademią GO4Robot 😎👾

Kliknij i sprawdź ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

„Robotyka w domu” to 5-dniowy cykl zajęć oparty na budowaniu robotów z klocków LEGO i ich programowaniu – a to wszystko we własnym domu! Zestawy edukacyjnych klocków dostarczymy pod Twój dom z zachowaniem środków bezpieczeństwa 🏡

Jakie korzyści płyną z nauki „Robotyki w domu”?

✅ świetna zabawa dla całej rodziny
✅ łączy naukę z zabawą, a do tego integruje rodziców z dziećmi
✅ dziecko samo decyduje kiedy wykona zadania
✅ uczy kreatywności i niestandardowych dróg dotarcia do celu

Nie zwlekaj! Zaufało nam już tysiące rodziców, dołącz do nich ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

 

Taniec Mam

Obraz może zawierać: tekst

Zajęcia z TAŃCA dla mam, w swobodnej atmosferze i formie.

Dzięki tym zajęciom doświadczysz, jak:
– wyrażać siebie przez ruch
– czerpać radość i energię z tańca
– pokochać swoje ciało, jego możliwości
– poczuć każdą kostkę i każdy mięsień w ciele.

Będzie taniec, improwizacja (ale bez obaw, prowadząca poprowadzi Was w tym), podążanie za muzyką i odczuwanie jej, rozciąganie się.

Na tych zajęciach zapomnicie o domowych i matczynych obowiązkach! Aby potem do nich wrócić z „czystą głową” i zregenerowanym ciałem.
Prosimy o wygodny strój i skarpetki/ bose stopy.

Polecamy przyjście na zajęcia bez dziecka, jeśli jednak nikt inny nie może zająć się Waszym Maluszkiem, koniecznie dajcie nam znać!

Zajęcia prowadzi Ola Ropelewska, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, fizjoterapeutka dziecięca, żona i mama. Pasjonatka tańca i improwizacji tanecznych.

KIEDY: poniedziałki, godz. 16.00
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dla mam, dla kobiet
ZA ILE: 30zł/zajęcia

Zapisy przez FB @czterydlonie.pl lub SMS 609508052

 

Wystawa pająków w Galerii Malta

Obraz może zawierać: na zewnątrz, tekst „Największa ekspozycja w Europie! WYSTAWA 黑 PAJĄKOW iskorpionów TIVE OKAZY LMINGEX XHBS ZAPRASZAMY CODZIENNIE w godz. 1000-2000 PATRONI WYDARZENIA: empikybilety Going. GALERIA MALTA Ieska DIAMANTE epoznan.pl wTK”

[BILETY – cennik poniżej ⬇⬇⬇]

👨‍👨‍👧‍👦 Zapraszamy do Galerii Malta na wyjątkową wystawę pająków i skorpionów! Na powierzchni ponad 1100 m2 zwierzęta z wszystkich zamieszkałych kontynentów, plansze 3D, opisy i ciekawostki oraz niespodzianki dla Państwa dzieci.

🕙 O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce 🕷✋ Zapraszamy codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 (także niedziele niehandlowe).

📸 Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

🦂 Na wystawie ponad 70 żywych okazów. Wśród nich m.in. jeden z najbardziej jadowitych pająków świata #Latrodectushasselti – czarna wdowa, jeden z największych #Theraphosastirmi, ptaszniki, pająki właściwe, wije, skolopendry i liczne skorpiony.

💷 [BILETY] Do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online.
🔸 poniedziałek-piątek:
normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł
🔹 sobota-niedziela:
normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych

Bilety online: https://goingapp.pl/evt/2208806/wystawa-pajakow-w-galerii-malta

👨‍🏫 Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

🙋‍♂ Podczas wystawy jej opiekuni odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. To wystawa dla każdej grupy wiekowej!

🦂 Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

📞 Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Maciej Kuta, telefon: 883 733 534, maciej.kuta@wystawapajakow.pl

🌡Organizator wystawy zadbał o bezpieczeństwo odwiedzających i zgodnie z najnowszymi zaleceniami wprowadził procedury chroniące zdrowie odwiedzających, aby wszyscy mogli bezpiecznie i przyjemnie korzystać z atrakcji.

🤝📺 Patroni medialni:
RADIO ESKA https://www.facebook.com/eskainfopoznan/
DIAMANTE https://www.facebook.com/diamantewear/
EPOZNAN.PL https://www.facebook.com/epoznan/
WTK TELEWIZJA KABLOWA https://www.facebook.com/wtk.tv/
ARENT- HODOWLA PTASZNIKÓW https://arent.pl/

Serdecznie zapraszamy! 🕷 🕷 🕷

 

 

 

WTOREK

 

 

Wakacyjne zajęcia ruchowe dla dzieci

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone przez instruktorów na boisku przy SP1 ul.Hezjoda oraz boisku przy ul.Krajeneckiej.
Zajęcia prowadzone będą w sierpniu we wtorki i czwartki.

Boisko przy SP1
Godz. 9:00-10:00 dzieci z klas III-IV
Godz. 10:00-11:00 dzieci z klas V-VIII

Boisko przy ul.Krajeneckiej
11:15-12:15 dzieci z klas IV-VIII

Z uwagi na stan epidemii prosimy o dostosowanie się do poniższych zaleceń:
– rodzice nie wchodzą na boisko
– osoby z objawami przeziębienia itp. nie uczestniczą w zajęciach
– uczestnicy zajęć mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym i dezynfekują ręce przy wejściu
– w zajęciach nie uczestniczą osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na kwarantannie lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19

Rodziców prosimy o wydrukowanie i podpisanie oświadczenia.
http://rostrzeszyn.pl/doc/Oswiedczenie_rodzicow.pdf

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Zajęcia w Klamerce

Kochani,
zgodnie z obietnicą, przedstawiam Wam poniżej nowy grafik, który będzie obowiązywał na czas niekreślony. Od tego tygodnia ruszają (w końcu!) zajęcia w lokalu, na Rybakach, ale zostają również dobrze Wam już znane zajęcia plenerowe. Nie trzeba się deklarować na dany dzień, można przychodzić raz na plener, raz do lokalu. Naprawdę, można wiele;) Jedynym warunkiem jest minimum 3 osoby na zajęciach, żeby się odbyły. No więc nie przedłużając:

🔜Wtorek (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 1,5- 4 lat:

g. 10-11
g. 12-13
g. 17-18

🔜Środa (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

🔜Czwartek (lokal, ul. Rybaki)

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 10-11
g. 12-13

🔜Piątek (lokal, ul.Rybaki)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 17.30-18.30

Zapisy na zajęcia tradycyjnie, mailem bądź przez wiadomość prywatną na fb;)

Zachęcam do zapisów, zadawania pytań, przeglądania zdjęć z klamerkowych zajęć.

Do usłyszenia!

 

Malort Na Tropie Śladu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Kto może malować w Malorcie? Otóż nie tylko dzieci, które chcecie zapisać na zajęcia. Malować mogą również dorośli i nie ma górnej granicy wieku.
A malujemy wszyscy razem, w jednej, idealnej przestrzeni, pozbawionej wszelkich bodźców, a za to pozwalającej oddać się malowaniu, które wypływa z nas samych. I w ten sposób przeżyć tzw. formulację, którą zdefiniował Arno Stern i poczuć się spełnionym, spójnym, szczęśliwym człowiekiem. Przyjdźcie, zaproście przyjaciółkę, chłopaka, babcię, mamę i sprawdźcie sami.
Zajęcia we wtorek o godz. 16.00, w czwartek o godz 11.00 i w sobotę o godz. 11.00. Obowiązują zapisy.

 

Wakacyjna Sensoplastyka® 0-100 lat

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i dziecko, tekst „န REDMI NOTE PRO MI DUAL DUAL CAMERA CAMERA”

Twórcza zabawa masami plastycznymi, które można poznać i eksplorować wszystkimi zmysłami.
Zajęcia są prowadzone wg autorskich zajęć przez certyfikowanego prowadzącego Sensoplastyka®.
Zabawa masą trwa od 20-45 min w zależności od wieku i chęci uczestników. Pozostałą część czasu można spędzić w atrakcyjnym pokoju zabaw.
Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 30zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)
Cena zajęć: dziecko +opiekun 40zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

Gry fabularne on-line dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”

Zapraszamy na warsztaty gier fabularnej (RPG) dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”.
Do wzięcia udziału w sesji niezbędny jest dostęp do Skype oraz posiadanie konta Skype.
W sesji mogą wziąć udział tylko dzieci, które potrafią czytać i pisać. Jeżeli dziecko ma trudności w czytaniu i pisaniu, musi mieć możliwość skorzystania z pomocy rodzica lub starszego opiekuna.
Rodzeństwo może grać przy jednym stanowisku.
Karty postaci przesyłamy via e-mail – do wydrukowania we własnym zakresie.
Dzieci powinny mieć własne kości: min. 3 k6 (szcześciościenne).

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Warsztaty finansowane są z mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj eko”. Środki na Mikrodotacje pochodzą z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Do wyboru są dwie różne przygody. Każdy gracz może wziąć udział w obu lub tylko w jednej z przygód.

UWAGA! Po wypełnieniu formularza wysyłamy informację z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Superbohaterskie sesje dla dzieci w wieku 6-11 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyKeHVa_Muc8Zrg_uMqMFkuckHS4ugF4-gicl7l3g5O07Y0A/viewform

Postapokaliptyczna sesja dla młodzieży w wieku 11-15 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFun50qSnkdyFa17doha5aZjjIFjozU0c2N-RN9n9CX7Qzyw/viewform

Pytania prosimy kierować pod adres e-mail:
warsztatarpg@gmail.com

 

Sensoludki – zajęcie dla maluszków (Poznań – Rataje)

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich maluszków!
Sensoludki po ponad 3-miesięcznej przerwie wróciły już na dobre!

Zapraszamy na na zajęcie:
✨ we wtorki o godz. 10:00
✨ w środy o godz. 11:00

Tak jak do tej pory, spotkania będą złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica.

W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zapisów i udziału ⤵️

👉 w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które się na nie zapiszą i otrzymają od nas potwierdzenie
Zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
👉 w jednych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 par (dziecko+opiekun)
👉 spotykamy się przed salą, ponieważ całe zajęcia będą się odbywać w plenerze (w parku przy os. Armii Krajowej)
👉 w trakcie zajęć każda para otrzyma swój zestaw materiałów

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

Serdecznie zapraszamy nie tylko stałych bywalców! 🙂

 

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców os. Kwiatowego

Razem z Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zapraszamy na darmowe zajęcia sportowe Nasz Sportowy Fyrtel na Osiedle Kwiatowe💥💥
_________________

Szczególnie polecamy zajęcia dla mam 👉 we wtorki i czwartki o godz.10:00 😍😍 Podczas zajęć możecie skorzystać z pomocy animatorki, która zajmie się waszymi maluszkami, a wy poćwiczycie z trenerem na świeżym powietrzu! 💪💪

Harmonogram zajęć na Osiedle Kwiatowe👇👇

* Projekt finansowany jest przez Poznański Budżet Obywatelski

 

 

 

ŚRODA

 

 

Kojące zajęcia dla Przedszkolaków na łonie natury

Obraz może zawierać: tekst „TADAM! w PLENERZE PLENERZE SWAWOLNE PSZCZÓŁKI ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

Zapraszam na kojące zajęcia ogólnorozwojowe na łonie natury dla Przedszkolaków oraz ich Rodziców.

Będziemy:

– cieszyć się latem, doświadczając natury wszystkimi zmysłami
– blisko i łagodnie spędzać razem czas
– szukać ukrytego w trawie wyjątkowego skarbu
– wspinać się, skakać, kucać i turlać po trawce
– poznawać zwyczaje i upodobania pszczółek
– przelewać i nalewać, a nawet pozwolimy sobie na rozlewanie 🙂
– łaskotać się zwiewną trawką
– masować szorstką szyszką
– poznawać smaki lata
– naturalnie tworzyć
– nasłuchiwać szalonych ptasich śpiewów
– puścimy także z wiatrem nasze śpiewy i tańce, niech niosą się w świat

DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat wraz z Rodzicem

KIEDY?
W każdą środę
rozpoczynamy o 17:30
zajęcia trwają 60 minut

GDZIE?
Park Cytadela, ul. Armii Poznań,
obok rzeźb Magdaleny Abakanowicz

KOSZT?
30 zł/ dziecko
50 zł/ rodzeństwo

Bilety:
https://app.evenea.pl/event/podchody/

Emi Wojciechowska- organizatorka spotkania, strażniczka Wiatru, pedagog, miłośniczka natury, od wielu lat towarzyszka małych dzieci jako nauczyciela w żłobku.

Zabierz ze sobą kocyk oraz wodę dla siebie i dziecka.
Brak słoneczka i wiatr nie będą dla nas przeszkodą, natomiast w razie deszczu zajęcia nie odbędą się.

W razie pytań i wątpliwości- piszcie, dzwońcie śmiało!
Emi Wojciechowska
508 161 544
emi@tadamklub.pl

 

Miejska dżungla. Opowieści o zwierzętach z Poznańskiego ZOO

Obraz może zawierać: na zewnątrz i tekst

Zapraszamy na spotkanie #online w Poznańskim Nowym ZOO.
Co tydzień o 11:00 z Centrum Inicjatyw Rodzinnych będziemy łączyć się z ekspertami, którzy opowiedzą więcej na temat mieszkańców Poznania, tych pierzastych i futrzastych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie.
Zapraszamy w każdą środę lipca i sierpnia o 11:00!
🐝 5. Sierpnia – Pszczoła
🐀 12. Sierpnia – Szczur
🦊 19. Sierpnia – Kuna
🦔 26. Sierpnia – Jeż

Bezpłatne zajęcia sportowe na Arenie

RADA OSIEDLA ŚW. ŁAZARZ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE NA ŁAZARZU!

HARMONOGRAM – spotykamy się w każdą środę i sobotę – od 15. lipca do 26. września. W środy zapraszamy na godz. 18, a w soboty na godz. 11.
MIEJSCE – Park Kasprowicza przy boisku do street workoutu
CZAS – ok. godzina
CO ZABRAĆ – strój sportowy, wodę, matę/koc/ręcznik, nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), a przede wszystkim: dobry humor i zapał do ćwiczeń! 😊
DLA KOGO – dla początkujących i zaawansowanych. Program zostanie dostosowany do umiejętności każdego, kto będzie chciał spędzić z nami aktywnie czas.

CO ZYSKASZ:
– poprawę kondycji i wydolności organizmu
– lepsze samopoczucie i przypływ energii
– przyspieszenie metabolizmu
– redukcję tkanki tłuszczowej
– zwiększenie masy mięśniowej
– unormowanie tętna
– wzmocnienie stawów
– LAST BUT NOT LEAST – NOWYCH ZNAJOMYCH! 😊

Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy personalni: Marta Kaźmierczak i Nikodem Wróbel, którzy współpracują m.in. z Fabryką Formy. W przypadku niepogody najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem zajęć poinformujemy, czy trening się odbywa.

Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na publikowanie Twojego wizerunku.
Kontakt: Joanna Ellmann, tel.: 667 40 40 13

Zajęcia finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania – Rady Osiedla Św. Łazarz.

 

Lato z Estradą – kultura w klimacie

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE 05 SIERPNIA OSIEDLE FABIANOWO -KOTOWO 26 SIERPNIA”

Kolejna edycja cyklu wakacyjnych plenerowych wydarzeń kulturalnych dla Mieszkańców – tym razem odbywających się na terenie Szkoły Specto. Tegorocznym tematem przewodnim Lata z Estradą jest idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne. Planujemy wydarzenia adresowane do różnych grup wiekowych odbiorców. Na Naszym Osiedlu będą to m.in. spektakle teatralne, mini koncerty oraz animacje ekologiczne.

 

SensoRAKI na Lato! Zajęcia rozwijające zmysły dla najmłodszych:)

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „WAKACJE! ensoRAK ZKORZYŚCIĄ DLA DLAD DZIECKA IRODZICA! @ sensorak sensoraki.poz@gmail.com @g com f SensoRaki”

Wakacyjny rozkład jazdy w Chruścik&Słomka:*
-12 sierpnia

*możliwość wybrudzenia się 😉

START: godz. 11:00
ZAPISY: wiadomość na FB SensoRAKI lub na sensoraki.poz@gmail.com
KOSZT: promocja wakacyjna!
-pojedyncze zajęcia :20zł
-karnet na cztery spotkania:60 zł

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w wieku 6m-3lat.

DO ZOBACZENIA!
Ciocia Julia i Rak Radek 🙂

 

Wakacyjne środy w Parku Starego Browaru (4 m.ż- 5 lat)

Zapraszamy Rodziców z dziećmi od 4 miesiąca życia – 5 lat na zajęcia umuzykalniające oraz senoplastyczne na świeżym powietrzu w każda srodę o 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

➡️12 sierpnia zanurzymy się w sensoplastycznych zabawach (Warsztaty sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Magda).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

➡️19 sierpnia kot Leon zmieni się w ogrodnika i opowie nam jakie rośliny udało mu się ostatnio posadzić (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila I Justyna).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

➡️26 sierpnia pożegnamy się z latem (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila I Justyna).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

Zachęcamy do zapisów!
Udział jednorazowy w cenie 40 zł.
Udział w dwóch warsztatach 70 zł.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi od 4 miesięcy – 5 lat. Prosimy o wzięcie ze sobą kocyka oraz rzeczy na zmianę dla dziecka.

Na zajęciach będą wykonywanie zdjęcia, jeśli nie wyrażają Państwo zgody – prosimy o informację.

W przypadku jeśli będzie padać️ – zajęcia odbędą się na ul. Niedziałkowskiego 2 w Kot Leon Nauka Muzyki. Rodzice, którzy preferują spotkania na świeżym powietrzu będą mieć zwrócona gotówkę.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki, mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.comi lub telefonicznie: 791 708 474

 

2. Łazarski wyścig australijski

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Lokalnyct Rada Osiedla Święty Łazarz POZnan* 2. ŁAZARSKI WYŚCIG AUSTRALIJSKI 5, 12, 29 SIERPNIA PŁYWALNIA LETNIA w PARKU KASPROWICZA”

Zapraszamy łazarską i poznańską młodzież i dzieci na rekreacyjno-sportowe zawody pływackie w Parku Kasprowicza! 💦

Zawody odbędą się w trzech edycjach:
👉 12 sierpnia, g.17
👉 29 sierpnia – finał, g.17

Wyścig polega na przepłynięciu jednej długości basenu w poprzek (15 metrów) ze skoku lub z wody. Wszyscy startują na sygnał, a osoba, która dopłynie ostatnia odpada. Starty są powtarzane tak długo, aż zostanie wyłoniony zwycięzca 🏊🏻‍♂️
Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody! 🏆
Udział w zawodach jest darmowy, ale obowiązują bilety na pływalnię. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto swój udział zgłosić mailowo (najpóźniej dzień przed zawodami) na adres: lazarskiszczun@gmail.com. Zapisać będzie można się na miejscu od godz. 16, a zawody rozpoczną się o godz. 17.

Uczestnicy podpisują znajomość Regulaminu (oświadczenie oraz RODO). Regulamin zawodów dostępny jest tutaj: https://tinyurl.com/yyy4tpqq
https://www.facebook.com/ROLazarz/
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty/
https://www.facebook.com/szczun/

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania – Rady Osiedla Św. Łazarz #poznanwspiera. Zawody finałowe to inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020.

 

Warsztaty Ukulele na powietrzu / Wakacyjne piosenki

Weź udział w muzycznych warsztatach ukulele! Uku-wydarzenie to połączenie nauki, zabawy i wspólnego muzykowania!

Zapraszamy wszystkich którzy na ukulele wcześniej nie grali, jak i tych, którzy uku już znają, a szukają dodatkowych materiałów, wskazówek i/lub chcą pograć w grupie! 🙂 Warsztaty przeznaczone są dla osób od 12 roku życia i dorosłych.

– – – – – – – – – – – – – – – – –
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia będą odbywać się na powietrzu, lub w przypadku niekorzystnej pogody – pod zadaszeniem, zwiększone będą odstępy, a materiały otrzymujecie online. Ilość uczestników oraz możliwych ukulele do wypożyczenia również zostaje tymczasowo zmniejszona.
– – – – – – – – – – – – – – – – –

Na kursie zagramy wspólnie melodie i rytmy, poznamy podstawy, technikę gry oraz kilka warsztatowych piosenek i postaramy się przy tym cieszyć dźwiękami 🙂 Background w postaci doświadczenia z innymi instrumentami nie jest wymagany!

Warsztaty poprowadzi ukista i instruktor szkółki Ukuleland Piotr Gwizdała.

Grupy będą liczyły około 8-10 uczestników.

Zaproście do eventu swoich znajomych! Za ich udział macie zniżkę, a ponadto będziemy większą ekipą do możliwej kontynuacji nauki.

– – – – – – – – – – – – –
Event to dawka niezbędnej teorii i dużo praktyki. Przećwiczymy m.in. popularne rytmy bicia, grę palcami, przykładowe utwory, sprawdzanie czy instrument dobrze stroi – oraz – wspólnie wykonamy fragmenty warsztatowych piosenek uwzględniając różny poziom zaawansowania.

– – – – – – – – – – – – – –
Na ukulele gramy w środę 12 sierpnia od godz. 17:30 do 20:15, oraz możliwy dodatkowy termin – czwartek 13 sierpnia od 17:30, a także na pożegnanie wakacji – w niedzielę 30 sierpnia od 14:30

Koszt eventu w wakacje 2020 (w cenie materiały, udział oraz wypożyczenie ukulele)

69 zł – cena normalna przy zapisie do 30.07 (potem 79 zł)

65 zł – dla uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych,
Twoja cena gdy przyprowadzisz znajomego
59 zł – dla uczestników poprzednich warsztatów

Zapisy możecie słać poprzez wiadomość facebook do Ukuleland albo mailowo: ukulelandnauka@gmail.com, z dopiskiem miasta oraz zaznaczeniem czy ukulele jest potrzebne. Do zobaczenia!

 

Spotkanie networkingowe na powietrzu – Małe Fusy!

Ostatnie plenerowe spotkanie było cudowne, pora na połączenie formuły, którą lubimy z miejscem, które KOCHAMY! ♥

Tak, tak… Zapraszamy do Małe Fusy, gdzie odbędzie się – na powietrzu – kolejne spotkanie networkingowe #BiznesMamy!

Widzimy się 12.08.2020 r., o godz. 11:00!

Weź ze sobą:
– dobry nastrój,
– koc,
– w prowiant zaopatrzysz się z pewnością na miejscu, niezawodna Marta Gan na pewno zadba o to, żeby witryny były pełne dobrodziejstw! 🙂

Mamy nadzieję, że się widzimy!

Do zobaczenia! 🙂
#BiznesMamy

Zielna trasa zagadek dla rodzin

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-11 lat do wzięcia udziału w Zielnej Drodze Zagadek! Trasa wymaga umiejętności czytania od dzieci i wsparcia od rodziców 🙂 Każda zagadka będzie związana z jakimś zielem, które używamy w domach. W nagrodę za rozwiązanie wszystkich zagadek rozłożonych na naszym terenie zielonym każda rodzina otrzyma specjalny album o hodowli roślin jadalnych w domu!

Zapisy przez na konkretną godzinę, trasa zaczyna się o pełnej rodzinie. Można do nas przysłać wiadomosć prywatną, lub zarezerwować poprzez niniejsze wydarzenie.

 

Hola MAMA – hiszpański dla mam z małymi dziećmi

Obraz może zawierać: tekst „¡HOLA MAMÁ! Hiszpański dla mam z dziećmi”

¡Hola Mamá! to zajęcia hiszpańskiego dla mam z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat).

To godzina dla nas – dla mam. Dla naszego rozwoju, dla naszej kreatywności i naszej zabawy. Po to, by zrobić coś dla siebie samej.

Po to, by nauczyć się porozumiewać po hiszpańsku, by spytać o najbliższy bar z tapasami i poprosić o dokładkę churros con chocolate.

By posłuchać latynoskich rytmów i nauczyć się rozumieć słowa piosenek. Po to, by poznać inne mamy i stworzyć dla siebie przyjazne towarzystwo.

Zajęcia będą trwały 45 min, będziemy witać i żegnać się piosenką tak, by i nasze dzieci rozwijały swoje językowe kompetencje słuchając języka hiszpańskiego w przyjemnej dla nich formie.

Na miejscu będziemy mieli do dyspozycji przestrzeń wyłożoną miękkimi matami specjalnie dla maluszków oraz sporo zabawek i książek tak, by nasze dzieci nie nudziły się w czasie zajęć.

KIEDY: środa, godz. 13.00 – 12 i 19.08.2020
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dla mam z małymi dziećmi
ZA ILE: 35zł/zajęcia płatne gotówką na miejscu

Liczba miejsc ściśle ograniczona, zapisy bezpośrednio u Luizy: 608 220011 lub luiza.stosik@gmail.com

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Jarmark Dobrego Smaku – XIV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Obraz może zawierać: 1 osoba, tłum i na zewnątrz

Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu – wielki Jarmark Dobrego Smaku. Niespieszny spacer pośród niemal festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić wiele zakątków Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin o sękaczy z Podlasia, win z Lubuskiego i Dolnego Śląska oraz piw rzemieślniczych z każdego zakątka kraju, zaopatrzyć się w miody, przetwory i prawdziwy chleb.

Będzie także bardzo międzynarodowo – szczególnie w tym roku, kiedy międzynarodowe podróże są utrudnione warto zajrzeć na poznański Stary Rynek. Będzie tu można kulinarnie odwiedzić wiele wspaniałych miejsc! Węgierskie langosze i tureckie baklawy, bałkański burek i słodkości z Azerbejdżanu, wietnamskie pierożki i bułgarski giuwecz, włoskie panini i greckie souvlaki – to wszystko zjemy na miejscu, przy okazji zaopatrując się w przysmaki z całego świata.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jednak dużo więcej niż staromiejski Jarmark. Również w tym roku zaprosimy Państwa na laboratoria smaku, degustacje, wykłady i konkursy dla zawodowców i amatorów.

Nie zabraknie atrakcji muzycznych. Być może dużą scenę zastąpią bardziej kameralne występy uliczne – tę decyzję podejmiemy w oparciu o aktualne zalecenia.

Do udziału w turnieju Polska Nalewka Roku zapraszamy od trzynastu lat twórców domowych nalewek z całej Polski. Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent. W domowych piwniczkach i kredensach na odkrycie i nagrodzenie czekają – wiemy to (!) – prawdziwe skarby. W tym roku po raz kolejny, oprócz Grand Prix konkursu przyznamy złote, srebrne i brązowe medale aż dziewięciu zgłoszonym nalewkom.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku jest rekomendowany przez żółty przewodnik Gault&Millau.

 

Gry fabularne na żywo dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”

Obraz może zawierać: tekst „MARSZ FANTASTYCZINY WALCZYMY z SUSZĄ! Warsztaty RPG dla dzieci młodzieży. WIELKOPOLSKA WIARA2020 CENTRU PISOP QUANET Caritas”

Zapraszamy na warsztaty gier fabularnej (RPG) dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”.
Sesje będą odbywać się w sali Marszu Fantastycznego przy ul. Sienkiewicza 10 w Poznaniu.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Warsztaty finansowane są z mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj eko”. Środki na Mikrodotacje pochodzą z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Do wyboru są dwie różne przygody. Każdy gracz może wziąć udział w obu lub tylko w jednej z przygód.

UWAGA! Po wypełnieniu formularza wysyłamy informację z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Superbohaterskie sesje dla dzieci w wieku 6-11 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceZosdImhCDewzr7sFOpYG5c2xzKxZ8AlMc_CCbcpXDm-3aw/viewform

Postapokaliptyczna sesja dla młodzieży w wieku 11-15 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5qM10tAADsZs5-7Pe_3pDdgOlxA-wWip7iSK4aiVGUlRGEw/viewform

Pytania prosimy kierować pod adres e-mail:
warsztatarpg@gmail.com

 

Piątkowski Krąg Kobiet

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

W ramach projektu pragniemy współtworzyć z mieszkankami Piątkowa wspólną przestrzeń do integracji, aktywności i inspiracji.

W okresie od 25 sierpnia do 15 listopada 2020 roku planujemy zorganizowanie cyklu 6 spotkań w ramach kręgu kobiet oraz 10 spotkań jogi na trawie, w parku na os. Bolesława Chrobrego.

W ramach Kręgu planowane są spotkania tematyczne dotyczące olejków eterycznych, technik relaksacji, spotkanie z psycholożką, rękodzieło i tematyka zero waste.
Na każde ze spotkań obowiązywać będą zapisy (formularz zapisów udostępnimy w połowie sierpnia). W każdym spotkaniu uczestniczyć będzie 10 kobiet.

Obecnie prosimy Was o wypełnienie ankiety, z której chcemy dowiedzieć się o Was trochę więcej https://forms.gle/7KF2P7egZkmiR4MAA

Zapraszamy do Kręgu Kobiet 🙂

Lato z Estradą: ŚMIECIAKI RATUJĄ ŚWIAT

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą K.ULTURA w KLIMACIE „Śmieciaki ratują świat", czyli spektakl Teatru Tak CZWARTEK 13.08 godz. 18:00 Mobilny Instytut Kultury na Strzeszynie, plac zabaw ul. Horacego Owidiusza”

Zapraszamy na Lato z Estradą na Strzeszynie:
13 SIERPNIA , godz. 18.00
SPEKTAKL TEATRALNY PT.: „ŚMIECIAKI RATUJĄ ŚWIAT”,
TEATR TAK Z RZESZOWA

Spektakl o tematyce ekologicznej, który ma na celu uświadomić dzieciom i dorosłym, jak ważny jest recykling i dbanie o środowisko. Przedstawienie
promuje hasła i dobre zachowania, m. in. oszczędzanie wody, prądu, szanowanie roślin i zwierząt.

 

Kino Samochodowe + Warsztat Samochodowy- warsztaty rodzinne

„Warsztat Samochodowy” i „Kino Samochodowe”

Zajęcia będą odbywały się w CZWARTKI w II blokach godzinowych:

10:00-12:00 I grupa
12:00-13:00 przerwa na dezynfekcję
13:00-15:00 II grupa.

Zajęcia będą się odbywały w małych grupach 4-6 osób

ZAPISY I PŁATNOŚCI:

✍ pitupitu.tralalala@gmail.com
📞 608 865 575

25 zł – pojedyncze wejście
20 zł – przy zakupie 2 wejść tj. 40 zł do wykorzystania przez 4 tyg.
Forma płatności: karta, przelew, gotówka.

W cenie jest oczywiście nasza pyszna kawusia, podana w ślicznych jednorazowych kubeczkach 🙃

Zapewniamy kartony ( mamy ich jeszcze ogrom z przed pandemii), 1 h max 1,5 h (w zależności jak będzie nam szło) tworzymy lub naprawiamy auta czy inne maszyny) 😍😎😍około 30 min. seansu 🙃w celu urozmaicenia proponujemy bajeczki w języku polskim i angielskim 🙃
Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Zlot Czarownic- Regenerujące Spotkania Dla Mam

Drogie Panie.. Czas zająć się sobą 🤗❤️🤗
W 2 czwartki w miesiącu resetujemy się w A Po Co Mi To?

Wszystkie czasem czujemy się samotne i baaardzo zmęczone. Tęsknimy za czasami babskich wieczorków:

👉 ploty, ploteczki..
👉 ciuchy- spokojny dostęp do komisu i możliwość darmowej konsultacji ze stylistką
👉 dla chętnych śmieciowe/ zdrowe czy jakie tam chcecie jedzenie, albo ciuciu, które idzie w biust 🤣
👉 czasami po prostu wspólne bycie/ przyjemne milczenie
lub wykrzyczenie..
Tworzymy przestrzeń, w której nikt nic nie musi.. jest na tyle miejsca.., że dacie rade pobyć tez po prostu same ze sobą- w szufladzie mam paczkę stoperów, na półce kilka książek..😉
Plan doskonały- uwierzcie, że każda z Was może sobie na to pozwolić- pamiętajcie, że martwy ratownik, to żaden ratownik❤️
👉 wstęp: 10 zł

Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

 

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Foodpark Open-Air w Parku Starego Browaru

Stary Browar oraz Kwiaciarnia Bistro i Bar zapraszają do współtworzenia nowego plenerowego wydarzenia kulinarnego w jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań w sezonie letnim w Poznaniu – Parku Starego Browaru.

IDEA:
Food Park Open-Air to nowy targ jedzeniowy, który będzie odbywać się cyklicznie w soboty i niedziele (od 12:00 do 20:00) przez cały lipiec i sierpień 2020 w przestrzeni Parku Starego Browaru w ramach projektu Lato w Parku. Wydarzenie kierowane jest do osób ceniących sobie lokalną, autorską gastronomię w stylu “slow food”, niezobowiązującą atmosferę i relaks na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół czy rodziny.
Inicjatorami i organizatorami wydarzenia są centrum handlowe Stary Browar oraz Kwiaciarnia Bistro i Bar – kameralna restauracja z autorskim menu, mieszcząca się w pawilonie w browarowym Parku.
Nazwa Food Park Open-Air nawiązuje do powstającej w Pasażu Starego Browaru nowej strefy restauracyjnej.
Ambicją organizatorów jest rozwój targu w regularny, wieloletni projekt.

WYSTAWCY:
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy małe i duże restauracje, food-tracki, producentów żywności oraz produktów związanych z branżą gastronomiczną. Ilość miejsc jaką dysponujemy jest ograniczona.
Więcej informacji dla osób zainteresowanych: foodpark@kwiaciarniabistro.pl

Prowiant na Wildzie!

Obraz może zawierać: tekst „PROWIANT NA WILDZIE 田 !! " 田 田 田 SPOTKAJMY SIĘ 14-16 SIERPNIA! PROWIANT”

uż w dniach 14-16 sierpnia spotkamy się na Wildzie! Stworzyliśmy inicjatywę integrującą lokalne restauracje, by namówić Was do próbowania nowych smaków i do odwiedzenia okolicznych miejsc, a dzięki naszemu zestawowi festiwalowemu za 25 zł, który przygotuje każda restauracja, możecie zjeść w kilku miejscach jednego dnia.

Na czym polega Prowiant na Wildzie? Przez cały okres wydarzenia, 14, 15 i 16 sierpnia, każda restauracja będzie sprzedawała zestaw (danie + napój) za 25 zł. W jednym miejscu będzie to pasta z kieliszkiem wina, w innym ciacho i lemoniada – to Wy decydujcie, gdzie zjecie.

Oczywiście, możecie wybrać zestaw festiwalowy lub zjeść co tylko chcecie z całej karty wybranego lokalu, ważne jest, by odwiedzić miejsca nowe, te, w których jeszcze nie byliście i poznać ofertę gastronomiczną poznańskiej Wildy.

W wydarzeniu biorą udział:
Dziewczyny i Słodycze
Pora Dnia
ZADYMA
START
Mamma Wilda
SPOT.
Byczyn Vegan
PiernikoMania

W kolejnych dniach przedstawimy Wam proponowane zestawy, obserwujcie nas: Prowiant!

O nas – Barbara Morkowska i Mikołaj Jędrzejak – na co dzień zajmujemy się marketingiem restauracji i doradztwem gastronomicznym, jednak zawsze marzyło nam się zorganizować kulinarny event non-profit w Poznaniu. Smacznego!

Plaża to NIE popielniczka Nadwarciańskie liczenie petów i kapsli

Obraz może zawierać: 1 osoba

Wiecie, że niedopałki trafiające bezpośrednio do środowiska okrążają kulę ziemską 3700 razy w roku ? ! Tyle tego !!!

Wiecie, że to, co spłynie z deszczem do Warty po niedopałkach zostanie przez nas, poznaniaków wypite lub zjedzone ?

Dlatego serdeczenie zapraszamy do ciekawej zabawy – przeliczenia wraz z chętnymi ile wody uratowaliśmy przed zanieczyszczeniem zbierając w jaknajkrótszym czasie jak największą ilość niedopałków.

Zapraszamy do zgłaszania zorganizowanych małych grup ze śmiesznymi nazwami, znajomych lub indywidualnie.

Na koniec wszystkich uczestników przygotowaliśmy niespodziankę w postaci przedstawienia muzyczno-tanecznego:
„CZTERY ŻYWIOŁY”
Będzie ogień !!!

Będzie konkurs, będzie kampania edukacyjna, będzie fajnie i pożytecznie.

Kto chętny – proszę przynieść ze sobą plastikową butelkę
o poj. 1 litra i dobry humor . 🙂 – ważne 🙂

Wydarzenie jest nieodłącznym elementem ekologicznej kampanii edukacyjnej w ramach programu POZnaj Wartę, w którym odbędzie się:
1. VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 2020
2. Dno, NIE dla butelek
3. Plaża to NIE popielniczka Nadwarciańskie liczenie petów i kapsli
4. Eko edukacja i Eko Rejsy nad Wartą x 10
5. Trzymaj Czystą Wartę – rozdawanie worków i popielniczek w każdy piątek i sobotę do końca sierpnia.

Wraz z miastem Poznań, animatorami z Praktyk oraz fundacją Ratuj Ryby serdeczenie zapraszamy.

 

Czas Mam czyli joga dla mam z małymi dziećmi

Drogie mamy!

Serdecznie zapraszam na zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi na Lodową 6 do Warsztaty Agaty.
Nowa lokalizacja jest bardzo znaną miejscówką na mapie atrakcji dla dzieci. Agata zna się na dzieciach jak mało kto, ale wiadomo, szczęśliwe dzieci to także szczęśliwa mama, a „Czas mam” to joga dla Was drogie mamy, wyjątkowe 60 minut dedykowane Waszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Zapraszam już w najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 11:00.
Jeżeli macie swoje maty, weźcie je koniecznie ze sobą.
Sprzęt na sali jest każdorazowo dezynfekowany.

Odwieszam również wszystkie wcześniej kupione karnety.
Zapraszam Was na dawkę dobrej jogi i pyszną kawę po zajęciach.

Wymagane zapisy.

——————————————-
Zajęcia jogi dla mam składają się z dwóch części,

trwają 2 godziny:
1 h – praktyka jogi
1 h – spotkanie przy kawie, poczęstunek, luźne rozmowy, wymiana doświadczeń okołoporodowych i innych.

Na zajęcia przychodzimy z małymi dziećmi.
Miejsce ma odpowiednio dostosowaną, bezpieczną przestrzeń. Zapewniam potrzebny sprzęt i maty.
Cena za 1 wejście – 40 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 6 tygodni) – 150 PLN
Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl
lub tel./sms 666 314 721

***

Część 1 – Joga (60 minut)
Zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi to doskonały pomysł, aby zadbać o siebie. Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi. W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić. Mamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której Ty i Twoje dziecko poczujecie się dobrze i swobodnie.

Łagodna praktyka jogi ma na celu poprawę Twojego samopoczucia, uelastycznienie, wzmocnienie i dotlenienie całego Twojego ciała.
Na zajęciach szczególną uwagę poświęcamy kręgosłupowi, tak bardzo narażonemu na różnego rodzaju obciążenia, otwieramy odcinek piersiowy, i wzmacniamy mięśnie dna miednicy.

***

Część 2 – grupa spotkaniowa (60 minut)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń. Będziemy wspólnie odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem: o swoich porodach, o karmieniu piersią, o zmianach w życiu po narodzinach dziecka, swojej intuicji, pierwszych rozstaniach z dzieckiem, powrocie do pracy, szukaniu równowagi i siebie, i o tym wszystkim, co Was zajmuje i dotyka. Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie 🙂

Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę, wartościowy czas spędzony na macie oraz dobrą kawę albo herbatę.

Serdecznie zapraszam,
Natalia
www.nataliaminska.pl

666-314-721

 

Karotkowa Pora – Grupa Zabawowa Play with babies! Bezpłatnie

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Inicjatyw okalnych STARtownia STARomiejska KAROTKOWA PORA POZnan BEZPŁATNA GRUPA ZABAWOWA”

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To bezpłatna grupa zabawowa, która co piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników. Pierwsza godzina to aktywności takie jak śpiew, rytmika, kreatywne działania czy poznawanie nowych rzeczy jak np. zapachy czy różne tekstury. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę 🙂

Zapraszamy w piątki o 10:30!

Zajęcia są bezpłatne!

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy tel. 722-074-837 . W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Teatr Animacji nad Rusałką/ Śpiąca Królewna

Inna ,,Śpiąca Królewna”
Stefan Drajewski
Katarína Aulitisová, słowacka aktorka, reżyserka i autorka scenariuszy, uwielbia przekształcać znane baśnie. Dzieci, które znały baśń ,,Śpiąca Królewna”; przeżyły podczas premiery pewien szok, ponieważ to, co zobaczyły na scenie, odbiegało od ich wiedzy na temat ,,Śpiącej Królewny”
Gra z motywem dość mocno wyeksploatowanym przez literaturę i teatr jest sposobem na teatr dla dzieci. Zmusza je do uruchomienia wyobraźni, wybija z myślenia schematycznego. Czasami tylko może zaprowadzić w ślepy zaułek, jeśli mali odbiorcy za mało znają pierwowzór i nie zawsze odgadują intencje autorów.
Atutem poznańskiej, zupełnie innej ,,Śpiącej Królewny” jest zamysł inscenizacyjny wykorzystujący do granic możliwości dość specyficzny pojazd, który czasami zamienia się
nawet w zamek z wieżą. (…)
Niezwykle mocną stroną spektaklu jest świetne aktorstwo.
Sylwia Koronczewska-Cyris,
Mariola Ryl-Krystianowska,
Krzysztof Dutkiewicz, Piotr Grabowski i
Marcin Ryl-Krystianowski
bawią publiczność wyśmienicie, a przy okazji chyba sami nie nudzą się sobą na scenie. (…)
#ScenanadRusałką #TeatrAnimacji #rusalka #poznanwspiera

 

Food Truck Party Poznań

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „FOOD TRUCK PARTY POZNAŃ " KINOPLENEROWE KINOLE FOOD TRUCK PAR TY 15-16 sierpnia 2020 SILENT DISCO PARTY PARTY”

W weekend 15-16 sierpnia Poznań zamieni się w najsmaczniejsze miejsce w Polsce za sprawą Food Truck Party.

🍔 Specjalnie dla was zaprosiliśmy najlepsze food trucki, w których skosztujecie dań z całego świata.

Przez 2 dni będziecie mogli zjeść przepyszne dania, a także spędzić wyjątkowy czas z bliskimi.

🎧 Nie zabraknie również atrakcji takich jak Silent Disco i Kino Plenerowe.

Musicie być tam z nami!

KIEDY:
sobota 15.08.2020 12.00-22.00
niedziela 16.08.2020 12.00-22.00

GDZIE:
nad Wartą, obok Tramwaju Wodnego Przystanek Chwaliszewo

Więcej szczegółów wkrótce!

 

I Przygoda – Bajki interaktywne czyli RPG dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst „IPrzygoda Bajki interaktywne czyli RPG dla dzieci 08”

Sobotnie przedpołudnie jako Wojownik, Łucznik a może potężna Czarodziejka?
Zapraszamy na serię bajek interaktywnych w klimacie RPG (gry fabularne), ze szczyptą magii zamkniętej w kostkach i przygodach z planszą pełną akcji! Nie zabraknie tworzenia własnego oręża, potyczek i fantastycznej rozgrywki terenowej larp.
Zapraszamy wszystkich początkujących bohaterów głodnych przygód!

🐯 WIEK UCZESTNIKÓW: dzieci w wieku szkolnym 🐯

🐲 ROZKŁAD PRZYGÓD:

🎲 15/08, 10:30-12:30 I PRZYGODA: Stwórz własnego bohatera i wpadnij w wir pierwszej przygody! /bajka interaktywna/

Stwórzcie własnego bohatera i wpadnijcie w wir pierwszej przygody! / bajka interaktywna/
W tym dniu specjalna Karta papieru jest miejscem stworzenia Twojej postaci. Chwyć ołówek, kredkę, pisak i- co masz pod ręką!
Czy Twój bohater będzie miał zieloną skórę i spiczaste uszy? A może bujną brodę i pyrkowaty nos? Narysuj go!
Obdarzysz go niezwykłą siłą, inteligencją, a może zręcznością? Wszystko zależy od Ciebie!
Wasze postacie gotowe?
No to zaczynamy… wsłuchajcie się w opowieść prowadzącego, teraz od Was zależy jak potoczą się losy drużyny…

22/08, 10:30-12:30 II Przygoda: Robi się gorąco! Co będzie musiała rozwiązać nasza drużyna? /bajka interaktywna/
https://www.facebook.com/events/4529995810351747/

29/08, 10:30-12:30 III Przygoda: Plansza raz! Siadamy i gramy: planszówka w klimacie! /gra planszowa/
https://www.facebook.com/events/946412275830945/

5/09, 10:30-12:30 IV Przygoda: O mały włos! Tarapatów ciąg dalszy + warsztaty Kowala: stwórz własny oręż! /bajka interaktywna + zajęcia plastyczne/
https://www.facebook.com/events/1247068098988810/

12/09, 10:30-12:30 V Przygoda: DO BRONI! larp terenowy czyli mecz o flagę. Kto zwycięży? /gra terenowa/
https://www.facebook.com/events/304749700879159/

❗ Szczegóły pozostałych przygód w osobnych wydarzeniach ❗

KOSZTY UDZIAŁU:
– 30zł zł za 5 spotkań (przygód)
lub
– 10 zł jednorazowo. tj na wybrany dzień, bez uczestnictwa w poprzednich spotkaniach (przygodach)

Zapisy poprzez email: mixturarpg@gmail.com

 

Boska Warta! cz. II – spływ kajakowy z ogniskiem

Boska Warta! 🚣‍♀‍🚣‍♂‍🚣‍♂‍

To druga odsłona Warty w kajaku, po tym jak pierwsza wzbudziła entuzjastyczne przyjęcie 😊 Tym razem proponujemy odcinek Radzewice – Puszczykowo, zakończony wspólnym spotkaniem przy ognisku w porcie w Radzewicach.

Dlaczego warto popłynąć Wartą?
💧bo jest piękna – malowniczo wije się wśród łąk, pól i lasów mieniąc się wszystkimi odcieniami nieba i zieleni🌲🍀
💧bo spotykasz niesamowitą przestrzeń, która zachwyca i relaksuje😎
💧bo jest spokojna z łagodnym nurtem, może nią płynąć każdy👌

Spotykamy się w porcie w Radzewicach (ok. 30 km od Poznania), skąd wypływamy. Po zakończeniu spływu w Puszczykowie wracamy do Radzewic, gdzie będziemy mogli pobiesiadować przy ognisku. Powrót zorganizowany. Płyniemy relaksacyjnie, wręcz wolno, aby móc nacieszyć się widokami i odpoczywać na wodzie.

Dojazd na miejsce spływu własny lub z nami (mamy kilka wolnych miejsc w aucie, prosimy o zgłoszenie tego faktu).
Spływ dla grupy max. 16 osób.

Koszt spływu 75 zł/1 os. – w cenie miejsce w dwuosobowym kajaku, wiosła, kapok ochronny, koszt transportu kajaków, kiełbaska na ognisko.

Zgłoszenia na Messenger klubu, należy podać imię i nazwisko, nr tel. oraz adres e-mail.
Wymagana przedpłata 30 zł/os. płatna po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

W przypadku pogorszenia pogody, spływ zostanie przełożony na inny termin (jeśli drugi termin nie będzie odpowiadał, pieniądze zostaną zwrócone).

 

Darmowy Targ Szpeju Larpowo-Teatralnego

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Zapraszamy do przynoszenia szpeju, ubrań, rekwizytów i ozdób, które służyły Wam przez lata:) Nie liczymy przedmiotów – po prostu rozkładamy je na stołach, z których można wziąć co się chce. Za darmo!
Spodziewajcie się używanych rzeczy w różnym stanie. My zapełnimy stoły rekwizytami od Boruty i Hisji, które przekazali nam kilka dni temu:)

PRZYNOSZENIE rzeczy jest możliwe jedynie podczas pierwszej godziny wydarzenia.

ZABIERANIE rzeczy jest możliwe przez całe wydarzenie.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Towarzyskie Targi Roślinne #2 | Zielona Rewolucja na NTT

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

ZŁAP ODDECH i ruszaj na TOWARZYSKIE TARGI ROŚLINNE.

Po fenomenalnej pierwszej edycji, startujemy z kolejnymi, sierpniowymi targami.
Jescze bardziej zielonymi i zaskakującymi.
Do zobaczenia w DŻUNGLI

🌿Ponad 40 wystawców.
🌿wyjątkowe kwiaty,
🌿sadzonki,
🌿fikuśna ceramika,
🌿beton,
🌿wyjątkowe dodatki,
🌿naturalne kosmetyki
🌿warsztaty,
🌿pełno pasjonatów, profesjonalistów i ROŚLINOHOLIKÓW.

Marzy Ci się monstera z dziurawymi liśćmi, sukulent na parapet, banan, może jakiś fikus i coś do wazonu ciętego albo jeszcze nie wiesz, ale w sumie chętnie popatrzysz – GWARANTUJEMY SKRZYNIE ROŚLIN I NARĘCZA KWIATÓW!

Doniczki z twarzami, stojaki z PRLu, egzotyczne kwietniki, naturalne kosmetyki, książki…. Spodziewaj się wszystkiego. Będą duże TEMATY i małe drobiazgi.

W przerwie od buszowania po stoiskach weź udział w Warsztatach., wpadnij na strefę foodtrucków, lub usiadź z lampką wina na leżaku i wycziluj🍹

🌴Wystawcy:

1. Polana u Barana
2. Zarośla
3. Wełna i Flora
4. Jagodanieporzeczka
5. Le papillon
6. Glina
7. betonplusdrewno
8. Kwiaciarnia Angela
9. Flytrap Factory
10. Sznurkowelove
11. Zielnik
12. Blaski z Polski
13. Leworękodzieło
14. Bubble Gum
15. La flamme candles
16. Paperiada
17. Kosmosy – biżuteria
18. Wiązane Detale
19. Na Łodygach
20. Pracownia Śródlesie
21. Sobotni Miód
22. Salonik Różności

🌴Warsztaty:

1.Zapraszamy na warsztaty z wyplatania wianków na głowę. W czasie zajęć nauczycie się podstawowych technik wicia wianków, wykorzystując żywe kwiaty. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały i piękną roślinność, a wykonane własnoręcznie wianki zabieracie ze sobą. Nie obowiązują ograniczenia wiekowe, więc zapraszamy również młodszych uczestników. Koszt warsztatów wynosi 60 zł. Zapisy przyjmujemy do soboty 15 sierpnia na pracowniasrodlesie@gmail.com lub poprzez wiadomość FB / IG. 🌿
fot. Czułe Historie

2. Zapraszamy na warsztaty z tworzenia bukietów. Podczas zajęć stworzycie własny bukiet, wykorzystując najpiękniejsze sezonowe kwiaty. Obdarujcie siebie lub najbliższych piękną kwiatową kompozycją! Koszt warsztatów wynosi 60 zł. Zapisy przyjmujemy do soboty 15 sierpnia na pracowniasrodlesie@gmail.com lub poprzez wiadomość FB / IG. 🌸
fot. Czułe Historie

3. Kochani!
Serdecznie zapraszam Was na warsztaty z robienia makram. Każdy z Was nauczy się pleść przepiękny makramo – kwietnik, który widnieje na zdjęciu. Wszystkie potrzebne materiały do wykonania będą dostępne na miejscu. Ilość osób jest ograniczona, warsztaty odbędą się w dwóch ośmioosobowych grupach w godzinach 13:30 – 15, oraz 16 – 17:30. Zapisy przyjmujemy na adres mailowy panijasmina@gmail.com do soboty 15.08.20 do godziny 18:00. Razem stworzymy coś pięknego, czym później będziecie mogli cieszyć oczy w swoich domach. Serdecznie zapraszam!
Cena : 60pln

🌳
JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO TARGÓW JAKO WYSTAWCA, PRZEŚLIJ DO NAS ZGŁOSZENIE NA h.towarzyska@gmail.com
🌳

 

Pokazy Ratownictwa Wodnego

Obraz może zawierać: ocean, niebo, chmura, na zewnątrz, woda i przyroda

Zapraszamy na pokazy ratownictwa wodnego, organizowane przez nowo powstały oddział Miejsko-Powiatowy WOPR w Śremie. Przedstawimy sposoby holowania osoby poszkodowanej bez sprzętu podręcznego oraz z jego użyciem, różne akcje ratownicze z wykorzystaniem sprzętu pływającego oraz pierwszą pomoc.
UWAGA! W czasie pokazów kąpielisko będzie zamknięte.

Patronat:

Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski

Współorganizatorzy pokazów:

Komenda Powiatowa Policji w Śremie,
OSP Chrząstowo,
Portal Śremski,
Kurier Śremski

 

LATO nie_LETNIE: Wielki zły lis i inne opowieści

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/wielki_zy_lis.jpg

Sala Kinowa – CK Zamek
Godzina g. 11
Data 16.08.2020

Przezabawna i pięknie animowana adaptacja komiksu reżysera Benjamina Rennera, który powstawał pierwotnie na potrzeby jego rodziny, składająca się z trzech historii:

W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem, mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę.

W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie bez rezultatu próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan tylko wydaje się banalnie prosty.

W trzeciej Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają na misję ratunkową.

WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI, reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert, Belgia, Francja, 2017, 80’, lektor, wiek: b/o

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

Sąsiedzki spacer po łące-niełące

Obraz może zawierać: tekst „#poznanwspie Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL SOŁACZ CILSTRZESZYN 16.08.2020 godz. 14.00 18.00 Biocentrur ul. Dojazd11 kontakt: cil.solacz@gmail.com "Sąsiedzki spacer po łące-niełące" Spacer warsztaty przyrodnikiem oraz fitoterapeutką Tworzenie własnego zielnika Plener malarski łonie przyrody Rekreacja POZnan*”

Zapraszamy małych i dużych na sąsiedzki spacer po łące nie-łące znajdującej się przy budynku Biocentrum Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Dojazd 11 w Poznaniu.
W trakcie wydarzenia usłyszymy opowieści o owadach żyjących na łąkach, poznamy gatunki roślin i dowiemy się jak je można wykorzystać dla poratowania zdrowia i w kuchni. Spojrzymy na łąki okiem artysty a na koniec wspólnie stworzymy zielniki.

Na poszczególne działania obowiązują zapisy, informacje poniżej 👇

——————- HARMONOGRAM
14:00 -15.45 spotkanie z przyrodnikiem Mateuszem Kęsy z Instytutu Zoologii, Zakład Hodowli Owadów Użytkowych, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Miododajne Miasta

14.00 – 18.00 plener malarski z Amadeą Noemi Łakatosz
http://www.arsbonitas.pl/amadea-noemi-lakatosz

16:15 – 18:00 spacer z fitoterapeutką Anną Bober z Alchemillium Alchemilium, www.alchemilium.pl

17.15 -18.00 wspólne tworzenie zielników wraz z Anną Bober

——————- INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ZAPISY
– na zajęcia obowiązują zapisy
– istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych działaniach lub we wszystkich
– uczestników spacerów prosimy o zadbanie o komfortowy strój
– w przypadku zapisywania dzieci prosimy o podanie w formularzu również wieku dzieci oraz danych kontaktowych do opiekunów
– prosimy uczestników pleneru malarskiego o zabranie ze sobą pędzli i przyborów malarskich

👉plener malarski 🎨🌼
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCtAERu6YxHta2_Z8dcUJhTpEI8f-Po31M9KFcvKjxLHIWng/viewform?usp=sf_link

👉spotkanie z przyrodnikiem 🐝 🦋
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdw9kqpmHpDy27d0COQup-CIipekD3uV4wiKX4s0jmZE2w_iw/viewform?usp=sf_link

👉spotkanie z fitoterapeutą 🌼 🌿
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGq7xeGflYNoxsvQRbPBHhTrXXmZhaqw_pfaSpxK367yruIw/viewform?usp=sf_link

——————- BEZPIECZEŃSTWO
zalecenie organizatora na podstawie wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

Na terenie imprezy zalecamy:
– zakrywanie ust i nosa,
– zachowanie dystansu 2 metrów odległości pomiędzy uczestnikami
– dezynfekcję dłoni przed wejściem na wydarzenie i po wyjściu – środki do dezynfekcji rąk są dostępne w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy nie przychodzić na wydarzenia, należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem.

Udział w wydarzeniach jest możliwy pod warunkiem złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Wzór oświadczenia dostępny będzie w dniu wydarzenia, przed jego rozpoczęciem.

Uczestnicy, którzy zapiszą się na wydarzenie wyrażają zgodę, że jego dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w związku z epidemią COVID-19.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu lub przebywania na terenie wydarzenia mogą być zmieniane w każdym czasie.

——————-
Projekt realizowany jest ze środków Miasto Poznań przy wsparciu organizacyjnym i merytorycznym Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
#poznanwspiera

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.