PLAN ZAJĘĆ 03.08- 09.08.2020

PLAN ZAJĘĆ 03.08- 09.08.2020

Sporo się pozmieniało w ostatnich 5 miesiącach. Powoli ruszają instytucje kultury – nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy, tak samo jak powrót do cotygodniowego opracowywania PLANU ZAJĘĆ. Czuję, że przydałoby im się dodatkowe wsparcie ze strony Poznańskiej Spacerówki i jej czytelników:). Oczywiście Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa w poniższych wydarzeniach:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Wakacje z blokami / Piątkowo

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE 27 LIPCA OSIEDLE PIĄTKOWO 31 SIERPNIA”

🌿 Lato z Estradą: Kultura w klimacie 🌿
Osiedle Piątkowo – Wakacje z blokami

♦️ Kiedy: 3.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Eko-zajawa”, czyli warsztaty ekologiczne
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Na warsztatach dowiemy się co boli naszą planetę. Po krótkiej pogadance o wysychaniu wód, suszach, ociepleniu klimatu oraz recyklingu wykonamy piórnik lub skarbonkę z plastikowej butelki. Stworzymy także projekty wlepek z własnym ważnym
przekazem ekologicznym. Gadżety będą funkcjonalne, modne i na pewno ochoczo zabierzecie je do domu.
Prowadzenie: Paulina Piórkowska i Kuba Czyż

♦️ Kiedy: 10.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Mandale”, czyli prelekcja i warsztat barwiarski
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Podczas warsztatu przygotujemy kadzie barwiarskie, które posłużą do barwienia ozdobnych chust. Użyjemy lokalnych roślin uznawanych za chwasty oraz takich, które od wieków znane są ze swoich barwierskich właściwości. Specjalna technika barwienia
pozwoli nam uzyskać kolorowe mandale na materiałach. W trakcie prelekcji dowiemy się trochę o historii barwiarstwa oraz poznamy sposoby uzyskiwania konkretnych odcieni z
wybranych gatunków roślin.
Warsztaty prowadzą Dziewczyny w Naturze.

♦️ Kiedy: 17.08 | godz. 17:00
🌿 Co: Czereśnie, czyli koncert
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Koncert skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Na szczęście dźwięki nie znają granic, dlatego muzyka Czereśni przypadnie do gustu również wytrawnym słuchaczom. Odważne i mądre piosenki opowiadają o sprawach
najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Autorem piosenek jest uznany muzyk i wokalista Andrzej Zagajewski (znany szerszej publice z zespołu HAŃBA).

♦️ Kiedy: 22.08 | godz. 18:00
🌿 Co: „Gdybym był bogaczem”, czyli koncert muzyki żydowskiej
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Artyści przeniosą nas do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Pomiędzy blokami pojawi się biedny mleczarz Tewje ze swoimi pytaniem: „co by było, gdybym był bogaty?”. Zanim zaczniemy fantazjować,
posłuchajmy słów Tewjego i jego filozoficznych spostrzeżeń. I koniecznie zwróćmy uwagę na bogactwo, które mamy wokół siebie. Dbajmy o nasze miejsce na Ziemi.
Wykonawcy: Agnieszka Mazur, Michał Grudziński / Andrzej Lajborek, Tatiana Pożarska / Włodzimierz Kalemba, przy fortepianie: Paweł Mazur.

♦️Kiedy: 24.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Śmieciolandia”, czyli spektakl teatralny
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Podczas spektaklu poznamy Dorotkę, która pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie zwanej Śmieciolandią. Wokół dziewczynki piętrzą się góry śmieci, otaczają ją śmiecio-stwory i śmiecio-zwierzaki. Dlatego postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu
Czarnoksiężnika, która wskaże jej drogę po domu. W czasie wędrówki Dorotka musi odkryć w sobie rozum, żeby dowiedzieć się, że śmiecenie jest złe; serce, by pokochać planetę Ziemię i odwagę, aby pokazać innym jak należy dbać o przyrodę. Czy jej się uda?
W trakcie spektaklu wspólnie wykonamy drobne elementy garderoby, które pozwolą nam wcielić się w bohaterów Śmieciolandii.
Wykonawcy: Eko Queens I muzyka: Braki

♦️ Kiedy: 31.08 | godz. 17:00
🌿 Co: „Zeszyciaki i inne dynksy”, czyli warsztaty upcyklingowe
▪️ Gdzie: Boisko przy blokach Os. Chrobrego 14 i 16

Rodzinne zajęcia, podczas których stworzymy zeszyty z materiałów recyklingowych. Każdy z zeszytów będzie posiadać niepowtarzalną okładkę. Wykonamy ją z popularnych i wszędobylskich wielkoformatowych banerów, które zaśmiecają przestrzeń publiczną
polskich miast. Będziemy mogli stworzyć również własne ekologiczne etui na sprzęt elektroniczny. Skorzystamy z prostych i ekspresowych sposobów na klejenie i mocowanie.
Prowadzenie: Dominika Sadowska, Radek Bryk

Wszystkie wydarzenia odbywają się reżimie sanitarnym. Wstęp bezpłatny. Regulamin uczestnictwa na stronie estrada. poznan.pl

 

KidsARTclub

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ True MSHER JusT WOMAN @ friund KidsART Club na świeżym powietrzu TURNUS: 7SIERPIEN GODZ.: 10.00 12.00 ITURNUS: 10 14 GODZ. 10.00 12.00 WYSTAWA FINAŁOWA: SIERPIEŃ GODZ.: 13.00 MIEJSCE: TOPOLOWY FYRTEL/ ROLNA DZIECI:6 12LAT /ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ZAPISY: 791 873 LIGHTHOUSE CENTER ramach Centrum budżetowych www.facebook l/poznancil thouseCenter taPoznania WIL.DA.SIĘ #poznańwspiera POZnan*”

KidsARTclub/ Artystyczny Klub Dziecięcy

Sierpień: I turnus 3-7 i II turnus 10-14
Godz. 10:00-12:00
Wernisaż dla I turnusu 07.08, dla II turnusu 14.08. 2020, godz. 12:30
Wiek: 6-12 lat

Program:
1 Dzień. Gigantyczne Lody z kartonu, na których będziemy malować (poznając Teorię Barw), przyklejać, posypywać i co jeszcze sobie wymyślisz. Twórczość recyklingowa jest przyjazna ochronie środowiska uwrażliwiająca dzieci na piękno przyrody ale także na odpowiedzialność dbania o nią. Technika: sztuka recyklingowa, media mieszane

2 Dzień. Kwiaty Malowane w stylu Van Gogh-a. Piękne wibrujące kolorami kwiaty w wazonie, które powstaną poprzez łączenie kształtów, używanie swoich dłoni jako linijka i szablon. Wspaniały pomysł na prezent dla najbliższych, który można wykonać szybko i pomysłowo i za każdym razem wychodzi inaczej! Technika: malarstwo i media mieszane ( pastel olejna, akwarele, mazaki, kredki świecowe)

3 Dzień. Portret Własny w stylu Fridy Kahlo, będziemy uczyć się jak proporcjonalnie narysować twarz i stworzyć indywidualny obraz przedstawiający siebie z ulubionym zwierzęciem, przedmiotem itp. Technika: rysunek i malarstwo

4 Dzień. Żółw Morski i Ochrona Środowiska Będziemy bliżej poznawać piękno żółwia morskiego ale także mówić o zagrożeniach jakim jest zanieczyszczanie środowiska wodnego. Technika: media mieszane (rysunek i malowanie akwarelą z użyciem soli).

5 Dzień. Wielkoformatowe Tropikalne Liście i Kwiaty i kontynuacja poznawania Teorii Barw. Będziemy uczyć się mieszać kolory tworząc ich przeróżne odcienie. Temat tropikalny zabierze nas w tętniące przyrodą zakątki świata i wspólnie stworzymy unikalny świat dziecięcej wyobraźni.

Wernisaż plenerowy:
uwieńczeniem KidsArtClub będzie wernisaż plenerowy, który odbędzie się 7 sierpnia (dla uczestników I turnusu) oraz 14 sierpnia (dla uczestników II turnusu) o 12:30 oraz rozdanie dyplomów wraz z poczęstunkiem. Na miejscu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle barwnych prac plastycznych. Na wernisaż zapraszamy rodziców, opiekunów, rodzeństwo oraz przyjaciół.

Wystawa:
wybrane prace uczestników będą wyeksponowane w przestrzeni Schronu do końca roku (koniec grudnia) gdzie też będzie można je odebrać.

Konkurs:
w trakcie zajęć będziemy robić zdjęcia prac uczestników i publikować je w grupie KidsARTclub na stronie FB Lighthouse Center. Zdjęcie pod, którym znajdzie się największa liczba lajków otrzyma nagrodę rzeczową. Głosować można do końca sierpnia.
Będzie I, II, III miejsce. Nagrody będą do odebrania do końca sierpnia 2020 w Schron Kultury Europa, wejście od podwórka.

? Tematem przewodnim w trakcie zajęć będzie Przyroda wokół Nas. Będziemy przypatrywać się roślinom, zwierzętom oraz sobie i jak to wszystko ze sobą współistnieje. Co dla nas oznacza dbanie o środowisko i co możemy zrobić aby budować a nie rujnować świat przyrody wokół nas.

? Celem Art Kids Club jest budowanie prężnej grupy, którą łączy chęć tworzenia oraz dzielenia się swoją pasją tak aby być dla siebie nawzajem wsparciem w codziennych wyzwaniach życia.

? Co Moje zajęcia charakteryzują się wolnością środków wyrazu i procesem podczas, którego dzieci odkrywają tajemnicę, kreatywność, radość i frustrację a stworzone dzieło, czy to będzie kawałek posklejanej kartki, czy też obraz, który mógłby znaleźć się w galerii jest wyłącznie rezultatem a nie powodem zabierania się za sztukę. Podczas procesu twórczego dzieci mają doskonałe warunki na rozładowanie silnych emocji w sposób bezpieczny, nie raniąc siebie ani innych a raczej koncentrują swoją energię na tworzenie. Jako pedagog i artysta obserwuję u dzieci większe zainteresowanie „tworzeniem” sztuki dla samego zdobywania doświadczenia, badania, eksperymentowania, ćwiczenia się cierpliwości na danym etapie niż końcowego efektu. W ciągu 5 dni będziemy uczyć się kreatywnego spędzania czasu, wytrwałości, pracy zespołowej i szacunku do siebie nawzajem.

Serdecznie zapraszam na KidsARTclub już w sierpniu.
• Zapisy: FB Lighthouse Center lub pod numerem tel. 791-350-873 Ilość uczestników ograniczona.

• Przekąska na miejscu
• Środki do dezynfekcji rąk zapewnione

Inicjatywa oddolna „KidsArtClub” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

 

Fotografia analogowa – zbuduj własny aparat

W kolejnej edycji warsztatów, nauczymy Was od podstaw obsługi aparatu, poprawnego ustawiania ekspozycji, podrzucimy nieco fachowej wiedzy technicznej, by później wyjść na wspólny PhotoWalk, którego efekty wywołacie własnoręcznie w ciemni fotograficznej!
Jeśli myśleliście, że potrzebujecie profesjonalnego sprzętu, spokojnie. Będzie również okazja do zbudowania własnego aparatu z… Puszki po herbacie!

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy mailowe.
Na wykłady otwarte można zapisywać się każdorazowo. Pozostałe będą w mniejszej grupie i będą wymagały frekwencji przynajmniej 70% (szczegóły w regulaminie po wysłaniu zgłoszenia)

Grupa, która będzie pracowała w ciemni, będzie grupą stałą, tzn. obowiązuje uczestnictwo we wszystkich spotkaniach!
Ilość miejsc jest BARDZO ograniczona!
Zapewniamy materiały: chemię fotograficzną, klisze oraz papier; istnieje możliwość wypożyczenia uczestnikowi aparatu po wcześniejszym ustaleniu.

Harmonogram:
03.08 (poniedziałek) Fotografia otworkowa – zbuduj własny aparat
04.08 (wtorek) Otwarty, łazarski photowalk – wspólny spacer fotograficzny pod opieką prowadzących
08.08 (sobota) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie kliszy
11.08 (wtorek) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie odbitek
Wszystkie warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00-13:00.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W zgłoszeniu mailowym proszę napisać, czy uczestnictwo dotyczy pojedynczych wykładów, czy całego cyklu zajęć.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Letnie warsztaty teatralne w Remizie dla dzieci od 7 lat

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i na zewnątrz

Katarzyna Pawłowska – od przeszło 25 lat zawodowa aktorka, lalkarka, reżyserka, pedagog teatralny, założycielka Aktorskiego Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał dla osób w różnym wieku ; współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał dla widzów dorosłych, Teatru Dzieci Miłość dla dzieci i młodzieży , oraz Studia Teatralnego Blum dla dzieci najmłodszych .Prowadziła także międzynarodowe integracyjne spotkania młodzieżowe czy autorskie warsztaty dla osób niepełnosprawnych – m.in. w Teatrze Rozmaitości z osobami niewidzącym, a także od 2014r artystyczne warsztaty z ekspresji ciała i wydobywania głosu podczas projektu SIĘ KRĘCI ,z tworzenia rapu z młodzieżą z zakładów poprawczych, z domów dziecka czy osobami wykluczonymi.

Podczas warsztatów letnich dzieci będą mogły razem z Katarzyną Pawłowską przeżyć niezapomnianą przygodę współtworząc spektakl „Zwierzątkowa Telewizja”. Na początku stworzą bohaterów przedstawienia i wykonają projekty kostiumów i półmasek. Następnie wymyślą co konkretne postacie mogłyby zaprezentować w programie telewizyjnym – do wyboru będą miały m.in. piosenki, wiersze, taniec i wszystkie pomysły, które przyjdą im do głowy. Dzieci będą mogły podczas tej zabawy rozwinąć swoją kreatywność i przy okazji nauczyć się ruchu scenicznego, dykcji, wydobywania wyrazistego głosu, oddychania, mimiki itp. czyli tego wszystkiego , czego w szkole teatralnej powinien nauczyć się prawdziwy aktor.

Koszt warsztatów: 250 zł
Czas trwania 03.08.- 06.08.2020 w godz. 10.00-15.00
Zapisy pod nr tel. 535 997 076

 

LATO nie_LETNIE: Traktorek Florek

LATO nie_LETNIE: Traktorek Florek

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/traktorek-florek.jpg

Czy przyjaźń między dzieckiem, dorosłym, traktorem a kozą jest możliwa? Oczywiście, że tak! Szczególnie gdy chodzi o wspólną sprawę, którą jest dobro farmy i honor jej gospodarza. Traktorek Florek to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. Dynamiczna i zabawna opowieść – na tle sielskiego krajobrazu – nie pozwalająca przestać się śmiać.

Film z polskim lektorem.

TRAKTOREK FLOREK, reż. Peder Næss, Norwegia, 2016, 78′, 6+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

Przyspieszony Kurs Rolkowy dla Dzieci

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „PRZYSPIESZONY KURS JAZDY NA ROLKACH DLA DZIECI OZIECI tylko 199, pln/os. Rolkowisko RollRunners BladeVille ROLKI POWERSLIDE”

Zapraszamy na kolejny przyspieszony kurs rolkowy, który kierujemy tym razem do dzieci (6-14 lat)

Czas trwania: 5 dni (3-7 sierpnia)
Zajęcia z nauki jazdy na rolkach: codziennie od 10:00-11:30
Miejsce: Rolkowisko RollRunners, ul. Bułgarska 17 w Poznaniu

Cena: 199zł za cały kurs!

ZAPISY: https://forms.gle/9EZzFUGXJXgwDPs36

2 stopnie zaawansowania – początkujący i średnio-zaawansowany. Nie musicie wybierać poziomu jazdy swojego dziecka – na pierwszych zajęciach instruktorzy zakwalifikują ich do danej grupy.

Kurs prowadzą instruktorzy RollRunners z uprawnieniami Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Działamy też we współpracy z inicjatywą I Love Rolki

Liczba miejsc ograniczona!

#kurs #rolki #iloverolki #pzsw #rolkowisko #przyspieszony #speed #fast #sport #poznań #dladzieci #kids #new #inline #skating #skate #skateinpoznan #poznanwrolkach

 

Spacerowe mamy

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Spotkajmy się razem w ten wakacyjny czas! 🙂

Zapraszamy na spotkania w ramach cyklu SPACEROWE MAMY!

Zabierzcie ze sobą swoje pociechy, wózki, rowerki, piłkę, KOCYKI i kanapki – słowem wszytko, co w plenerze może Wam się przydać. Co tydzień wyruszymy w jakieś zielone miejsce w okolicy, aby wspólnie spędzić tam miło czas. Co tydzień postaramy się Wam zapewnić jakąś inną atrakcję, która umili nam spotkanie.
Mimo tytułu wydarzenia, zapraszamy nie tylko mamy, ale także, tatusiów, nianie, ciocie, dziadków i każdego, to w czas opieki nad dzieckiem chciałby spędzić z nami.

Punkt startowy: Świetlica Cafe ul. Krakowska 9a
Termin: poniedziałki o 11:00

jeśli, to czas drzemki malucha, nie szkodzi – maluch może kimać w wózku, a Ty możesz z nami porozmawiać i spędzić ten czas na powietrzu.

(uwaga, jeśli podoba wam się idea, ale taki termin nie jest dla was dobry, dajcie znać organizatorom, aby mogli dostosowywać wydarzenia do potrzeb odbiorców!)

Na spotkania zaprasza Grupa dla rodziców „Play with babies” (warto polubić!)

Ze względu na konieczność oszacowania liczebności grupy prosimy o zapisy sms-em tel. 722-074-837

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

Taniec Mam

Obraz może zawierać: tekst „ELONIE Taniec Mam start .08.2020 godz. 16.00 Pracounia CZTERY DLOnIE Os. Batorego 16”

Zajęcia z TAŃCA dla mam, w swobodnej atmosferze i formie.

Dzięki tym zajęciom doświadczysz, jak:
– wyrażać siebie przez ruch
– czerpać radość i energię z tańca
– pokochać swoje ciało, jego możliwości
– poczuć każdą kostkę i każdy mięsień w ciele

Będzie taniec, improwizacja (ale bez obaw, prowadząca poprowadzi Was w tym), podążanie za muzyką i odczuwanie jej, rozciąganie się.
Na tych zajęciach zapomnicie o domowych i matczynych obowiązkach! Aby potem do nich wrócić z „czystą głową” i zregenerowanym ciałem.
Prosimy o wygodny strój i skarpetki/ bose stopy.

Zajęcia prowadzi Ola Ropelewska, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, fizjoterapeutka dziecięca, żona i mama. Pasjonatka tańca i improwizacji tanecznych.

KIEDY: poniedziałki, godz. 16.00 (startujemy 3.08.2020)
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
DLA KOGO: dla mam, dla kobiet
ZA ILE: 30zł/zajęcia

Zapisy przez FB @czterydlonie.pl lub SMS 609508052

 

KrasnoNutki na Trawie

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, trawa, na zewnątrz i przyroda

Bardzo nam się spodobało muzykowanie w plenerze dlatego ruszamy z nową edycją👉 KrasnoNutki na TRAWIE ☘️

Jest to świetna okazja na doznanie nowych doświadczeń i wrażeń oraz połączenie bardzo ”przyjemnego z pożytecznym”😀☀️🌸

Podczas Tańca MAM👇(https://m.facebook.com/events/3395803640645377)
który odbywać będzie się w tym samym czasie w Pracowni- my z tatusiami lub innymi opiekunami będziemy się świetnie bawić na trawie!

Nie brzmi wspaniale?!
Zapraszamy serdecznie!😊

➡️KIEDY: Poniedziałki- godz. 16.00- 16.30
➡️GDZIE- polana przy skateparku (najbliższy adres- os. Stefana Batorego 19/21)
➡️ZA ILE – 20 zł od dziecka
Płatność przelewem przed zajęciami lub gotówką na miejscu
➡️WIEK- dzieci od 0-3 lat
➡️ZAPISY- �💬FB
📥 czterydlonie@gmail.com
📞692 735 750

⚠️W razie deszczu lub niskiej temperatury zajęcia będą odwołane!🌧️ Informacje umieszczane będą na FB!⚠️

 

Wystawa Machiny Leonarda da Vinci w Galerii Malta

👨‍👩‍👧‍👦 WYSTAWA MACHINY DA VINCI w Galerii Malta od 15 lipca
Czynna codziennie, również w niedziele niehandlowe, w godz. 10:00-20:00.

🌍 Wystawa była eksponowana w ośrodkach kultury w całej Europie, a teraz po raz pierwszy pojawi się w centrum handlowym, by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalną ekspozycję reprodukcji ponad 30 machin skonstruowanych przez Leonarda da Vinci a także namalowanych przez niego obrazów.

👩‍🏫 Wystawa ma charakter dynamiczny i edukacyjny. Zwiedzający będą mogli sprawdzić samodzielnie działanie części wynalazków, które z pewnością wyprzedziły swoją epokę o kilkaset lat i stały się inspiracją dla współczesnej inżynierii.

🧓 Leonardo da Vinci – wybitny malarz, rzeźbiarz, matematyk, filozof, pisarz. Prawdziwy człowiek renesansu, który był też niezwykle kreatywnym jak na swoje czasy inżynierem i konstruktorem. Już w XV wieku zaprojektował czołg, spadochron, helikopter czy łożysko kulkowe. Na podstawie szkiców Leonarda włoscy rzemieślnicy stworzyli ręcznie kilkadziesiąt wiernych replik wyjątkowych machin.

⚙️ Ponad 30 z nich będzie można zobaczyć w Galerii Malta. Część jest interaktywna, dając możliwość doświadczenia w praktyce geniuszu projektanta. Całość uzupełniają bogate tablice dydaktyczne.

💵 Bilety na wystawę można zakupić przed wejściem na ekspozycję (poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł, sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł).
* bilet grupowy przysługuje szkolnym grupom zorganizowanym
* dzieci do lat 4 – bezpłatnie

📞 Kontakt w sprawie wystawy:
krzysztof.wysocki@wystawapająków.pl
721 401 971 Michał Plichta
Zapraszamy!

 

Robotyka w domu – buduj i programuj, gdy tylko chcesz!

Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed komputerem, a chcesz, żeby wakacje spędziło w sposób kreatywny? 💡🤔
Mamy idealne rozwiązanie! “Robotyka w domu” z Akademią GO4Robot 😎👾

Kliknij i sprawdź ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

„Robotyka w domu” to 5-dniowy cykl zajęć oparty na budowaniu robotów z klocków LEGO i ich programowaniu – a to wszystko we własnym domu! Zestawy edukacyjnych klocków dostarczymy pod Twój dom z zachowaniem środków bezpieczeństwa 🏡

Jakie korzyści płyną z nauki „Robotyki w domu”?

✅ świetna zabawa dla całej rodziny
✅ łączy naukę z zabawą, a do tego integruje rodziców z dziećmi
✅ dziecko samo decyduje kiedy wykona zadania
✅ uczy kreatywności i niestandardowych dróg dotarcia do celu

Nie zwlekaj! Zaufało nam już tysiące rodziców, dołącz do nich ➡️ https://go4robot.pl/sklep/kategoria-produktu/robotyka-w-domu/

 

 

 

WTOREK

 

 

Letnie Pogotowie Sztuki | akcje twórcze dla widowni familijnej

✋ Już między 4 a 12 sierpnia w godzinach 10:30-11:30 zapraszamy do parku Cytadela na 21. edycję Letniego Pogotowia Sztuki – akcji twórczych dedykowanych rodzinom z dziećmi od 6 do 13 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą interaktywne spotkania, podczas których każdy uczestnik będzie mógł poczuć w sobie moc artysty używając swojej wyobraźni oraz różnorodne materiałów i narzędzi.

Zapoznamy się żywiołami Wody i Powietrza, zanurzymy się w marzeniach, magicznych snach, przeniesiemy się w świat starych miasteczek, zaczarowanych myśli, niecodziennych przedmiotów, a może staniemy się superbohaterami. Zapraszamy!

✋ Plan warsztatów:
4 sierpnia / Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik
5 sierpnia / Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna
6 sierpnia / Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska
7 sierpnia / W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz
8 sierpnia / Motyle, prowadzi Anna Sieńkowska
9 sierpnia / Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka
10 sierpnia / Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj
11 sierpnia / Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
12 sierpnia / Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak

✋ Bilety i informacje organizacyjne:
Na wydarzenie zapraszamy rodziny lub opiekunów z dziećmi w wieku 6-13 lat. Organizatorzy określają dopuszczalną ilość uczestników na poszczególnych warsztatach twórczych do 24 osób.

Bilety na Wydarzenie dostępne są jedynie online na portalu Bilety24 (www.bilety24.pl).
Bilet rodzinny kosztuje 15 zł i obejmuje maksymalnie cztery osoby.
Sprzedaż biletów rozpoczyna się 22 lipca o godzinie 11:00.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747 wraz z informacją o wybranym terminie warsztatu.

_______

✋ Opisy warsztatów twórczych:
1. Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj
Bazować będziemy na różnorodnych fakturach, strukturach, tworzywach artystycznych, które przyczynią się do stworzenia indywidualnej opowieści. Nasze zadanie będzie opierało się na stworzeniu książki artystycznej. Pracować będziemy z materiałami monochromatycznymi (czerń/biel). Porozmawiamy czy rzeczy, postacie, które w naturze są pełne kolorów nadal można przedstawić za pomocą kontrastów, faktur czerni i bieli tak, aby zachowały swój radosny charakter.

2. W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz
Czas idzie, leci, pędzi do przodu. Czu udało Wam się kiedyś zatrzymać lub cofnąć czas? W wakacje dzieje się tak dużo, że czasem ciężko jest zapamiętać wszystkie przygody. A może chcielibyście powrócić kiedyś do słodkiego lenistwa? Zastanówcie się, czy można zaprojektować urządzenie, które zatrzymałoby czas dokładnie wtedy, kiedy bawimy się najlepiej? A może uda się je zbudować?
Zadaniem uczestników warsztatów będzie zbudowanie z niestandardowych materiałów przestrzennego obiektu według własnego pomysłu.

3. Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka
Zadaniem uczestników jest przedstawienie Ziemi jako żywej istoty, która potrafi się cieszyć, potrafi odczuwać ból albo smutek. Stawiamy pytanie: jak każdy z nas może się nią zaopiekować? Jaka ona naprawdę jest? Co lubi a czego nie znosi? Od czego choruje? W jaki sposób można jej zaszkodzić? Traktujemy Ziemię jako żywą istotę, która, nie dość, że posiada własnego ducha, to jeszcze potrafi kierować zachowaniami ptaków, lecących razem (jak to się dzieje, że się nie zderzają?), ryb, pływających w ławicach (i znowu: jak to się dzieje, że nie wpływają na siebie?) albo antylop, galopujących przez afrykańskie sawanny. Przecież potrafią one znienacka zmienić kierunek i jakoś na siebie nie wpadają.

4. Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna
Czy wiesz, że sznurkiem można snuć opowieści? Podobnie jak tkanina ma swój wątek, tak swój wątek mają też opowieści. Ktoś może „motać” się w zeznaniach, albo przejść “po nitce do kłębka”. Opowiadać możemy nie tylko słowami, ale często najprostsze materiały codziennego użytku pozwalają nam na trafny, ciekawy, a zarazem twórczy przekaz. Jaką opowieść Ty chciałbyś przekazać?

5. Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
Siła w grupie. Z czego to wynika? Co decyduje o tym wzmocnieniu? Czym jest grupa, a czym jednostka? Jaki związek / związki występują pomiędzy grupą a jednostką? Na ile jednostka może wpłynąć na grupę i z czego to wynika?
W trakcie warsztatu uczestnicy działać będą indywidualnie, choć w kontekście grupy. Każdy z nich twórczo wypełniać będzie określoną, przydzieloną rolę w funkcjonującej razem grupie. Pomimo, że każda osoba otrzyma ten sam zestaw materiałów do pracy, punkt ciężkości projektu zostanie położony na jednostkę, na jej prawo do odmienności interpretacji i odrębności spostrzeżeń. Działanie będzie doświadczaniem funkcjonowania jednostki w obszarze grupy- tego, czego dotykamy od najmłodszych lat żyjąc w społeczeństwie, w rodzinie, w gronie rówieśniczym, w grupie przedszkolnej, szkolnej, czy w pracy. Warsztat zostanie uzupełniony wiadomościami z obszaru sztuk wizualnych, dotyczącymi projektów realizowanych w kontekście społecznym.

6. Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak
W całym kraju ustawiono c z u ł o ś c i o m a t y. Działały one w ten sposób, że odrobinę czułości można było przesłać komuś, kto mieszkał na drugim końcu miasta lub … kraju. Wszędzie tam, gdzie funkcjonowały podobne urządzenia.
Czułość – pod postacią przytulenia albo pogłaskania po głowie czy pogłaskania dłoni, okazywało się automatowi (wysuwały się z niego mechaniczne ręce czy sztuczna głowa) a czułościomat w miejscu zamieszkania odbiorcy okazywał tę czułość osobie, dla której była przeznaczona.
Powstały nawet p r z e c h o w a l n i e c z u ł o ś c i. Dla tych, którzy się bali, że ją stracą. A tym samym, że już nigdy nikomu jej nie okażą.
Pokaż to! Pokaż ten świat! Wykonaj pracę rysunkową, malarską, collage, pracę przestrzenną lub komiks. Możesz napisać wiersz, krótką opowieść, piosenkę.

7. Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska
Wyobraź sobie książkę, w której na każdej stronie istnieje dziura, a Ty możesz w niej umieścić wszystko, co przyjdzie Ci na myśl. Każde skojarzenie jest dobre i ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Punktem wyjścia do twórczej zabawy będzie „Książka z dziurą” Herve Tulleta, do której zaprojektujemy kolejne strony z dziurami.

8. Motyle i ptaki, prowadzi Anna Sieńkowska
Warsztaty rozpoczynamy ogólną dyskusją o przyrodzie i jej znaczeniu w obecnej cywilizacji. Prowadzący rozmawia z uczestnikami przypominając i omawiając różne gatunki ptaków i motyli występujące na naszych terenach.
Dzieci przy pomocy swoich opiekunów wycinają konstrukcję z kartonu, do którego przykleja się kartonowe skrzydełka. Następnie, uczestnicy malują lub rysują bardzo kolorowe wzory, ozdabiają swojego motyla lub ptaka przyczepiając krepę i nitkę do zawieszenia.
Każda grupa tworzy własne dzieło, zwracając uwagę na to żeby ich motyl był również atrakcyjny wizualnie, aby skrzydła były ruchome i ruszały się pod wpływem wiatru.

9. Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik
Pierwsza część będzie miała charakter treningu wyobrażeniowego, w czasie którego przeniesiemy się do krainy naszej przeszłości, gdzie poszukamy najzabawniejszych, najmilszych, wzruszających, najważniejszych wspomnień naszego życia.
W drugiej część na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń i zapisków każdy uczestnik będzie tworzył makietę miasteczka wspomnień, w której zamieści w formie realistycznej lub abstrakcyjnej swoje przemyślenia na temat pięknych miejsc, napotkanych ludzi, uchwyconych barw, dźwięków i zapachów z przeszłości. Cały obiekt będzie wspomnieniem o ludziach miejscach i przedmiotach, z którymi stykaliśmy się w dalekiej lub zupełnie bliskiej przeszłości.

✋ Szczegóły: www.csdpoznan.pl

Ale Kino! Ale Wakacje! | seanse online dla dzieci

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

🎦 Większość kin wciąż zamknięta, premiery dla dzieci odsunięte w czasie, ale głód dobrego kina nie przestaje doskwierać? 💔 Ale Kino! Ale Wakacje! to filmowy projekt festiwalu Ale Kino! i Centrum Sztuki Dziecka na nadchodzące lato!

Już 7 lipca zaczynamy cykl spotkań ze starannie wyselekcjonowanymi filmami pełnometrażowymi z poprzednich edycji festiwalu Ale Kino! dla różnych grup wiekowych – od sześciolatków do nastolatków! Po seansie za to zaprosimy do zabawy i nauki dzięki starannie przygotowanym materiałom edukacyjnym dostępnym online.

🎦 Bezpłatne seanse dostępne będą na portalu Ale Kino! z Klasą
(www.alekinozklasa.pl) dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Załóż konto już teraz i ciesz się darmowymi pokazami!

🎦 Każdy film dostępny będzie przez 24 godziny i pokazywany dwa razy we wskazanych datach.

______

🎦 7 i 11 lipca, godz. 17:00
MALI RABUSIE | dla Widzów 8+
reż. Armands Zvirbulis | Austria, Łotwa | 2009 | 76′
Pięcioletni Robby chciałby być jak Zorro. Po tym, jak jego tata traci pracę, bank wyrzuca rodzinę z nowego mieszkania. Chłopiec obmyśla więc rozwiązanie i w końcu postanawia okraść bank. Jego siostra, siedmioletnia Louise, uważa, że jest dziecinny, ale podoba jej się cała ta zabawa i postanawia wziąć w niej udział. Dzieci dostają się do sejfu, gdzie znajdują aż nadto pieniędzy, ale gdy bank zostaje zamknięty na noc, dzieci zostają uwięzione w środku. Zaczynają zastanawiać się nad tym, co jest dobre, a co złe, i dochodzą do wniosku, że kradzież nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem ich problemów. Rankiem wymykają się chyłkiem z sejfu, lecz Robby ulega pokusie i zabiera trochę drobnych pieniędzy. Niestety ktoś ich obserwuje.

🎦 21 i 25 lipca, godz. 17:00
WIELKI NIEDŹWIEDŹ | dla Widzów 6+
reż. Esben Toft Jacobsen | Dania | 2011 | 73′
Jonathan i jego młodsza siostra Sophie spędzają wakacje w chatce dziadka, znajdującej się głęboko w lesie. Jonathan próbuje pozbyć się Sophie, ale kiedy mu się to wreszcie udaje, staje się to w taki sposób, jakiego chłopiec by sobie nie wyobrażał – Sophie zostaje porwana przez wielkiego niedźwiedzia, a chłopiec musi ją jakoś odnaleźć i sprowadzić do domu. W czasie wędrówki przez las rodzeństwo znajduje się nagle w samym środku dramatycznej walki pomiędzy myśliwym, który tu zamieszkuje, a wielkim niedźwiedziem. Zanim jednak Jonathan i Sophie uratują samych siebie, las oraz niedźwiedzia od straszliwego losu, muszą zaakceptować siebie nawzajem.

🎦 4 i 8 sierpnia, godz. 17:00
LOLA NA ZIARNKU GROCHU | dla Widzów 10+
reż. Thomas Heinemann | Niemcy | 2014 | 92′
Opuszczona przez ojca Lola mieszka z mamą na łodzi zwanej Ziarnkiem Grochu. Jest samotniczką, jej jedyny przyjacielem to kapitan Solmsen. Dziewczynka nie chce nic zmieniać w swoim życiu, dopóki ojciec nie wróci. Jednak kiedy mama pozna nowego mężczyznę, a do szkoły Loli trafi Rebin trudno będzie jej wytrwać w postanowieniu.

🎦 18 i 22 sierpnia, godz. 17:00
TAJNE STOWARZYSZENIE Z DZIELNICY SUPILINN | dla Widzów 9+
reż. Margus Paju | Estonia | 2015 | 105′
Bystra i odważna dziesięcioletnia Mari większość czasu spędza ze swoim dziadkiem Peeterem, profesorem miejscowego uniwersytetu, ponieważ jej rodzice są zajęci pracą. Wraz z trojgiem przyjaciół Mari zakłada tajne stowarzyszenie poszukiwaczy skarbów, a jej dziadek wymyśla dla nich łamigłówki i ukrywa skarby, które muszą odnaleźć. Pewnego dnia, za sprawą tajemniczej trucizny, dorośli z ich miasta zamieniają się w dzieci. Mari i jej przyjaciele stawiają sobie za cel znalezienie antidotum. Muszą jednak uważać – nie wszyscy chcą, żeby im się powiodło.

______

🎦 http://alekinozklasa.pl/

 

Pióra w stylu Boho- nie tylko dla dziewczyn.

Uwaga! Prosimy o zwrócenie uwagi na różne godziny rozpoczęcia warsztatów w zależności od wieku uczestników!

Sznurek to materiał, który daje nam niesamowite możliwości twórcze, kilka węzełków, wyobraźnia i Twoje ręce wyczarują piękne dekoracje.
Lato w pełni więc każdej dziewczynie przydadzą się piękne kolczyki w stylu Boho. Ale te kolorowe pióra wyplatać mogą również chłopacy i przeznaczyć je na brelok do kluczy.
Jeżeli chcesz nauczyć się zaplatać takie etniczne pióra to zapraszamy Cię na warsztaty tworzenia piór z makramy.
Na warsztatach wykonasz samodzielnie kolczyki lub breloczek , z wybranych przez siebie kolorów sznurka. Dowiesz się jak zaplatać i poznasz techniki rozczesywania piór. Z warsztatów wyjdziesz z gotową pracą, którą zabierzesz do domu.

Warsztaty dla dwóch grup wiekowych:

* warsztaty rodzinne dla dzieci do 12 lat (dziecko + opiekun), godz. 10:00- 11:30
* warsztaty dla dzieci powyżej 12 lat, godz. 12:00-13:30

Warsztaty poprowadzi Justyna Renn ze Stowarzyszenia Oplotki.

Zapisy mailowe: biuro@ctkkomorniki.pl

Ilość miejsc ograniczona.
—————————————
Cena: 30 zł (opiekun nie ponosi opłaty)

 

Malujemy Mural dla Klimatu – Critical Creation

Obraz może zawierać: 3 osoby

W ramach projektu Critical Creation🌈 na mapie Poznania powstaje kolejny mural o (nie)równości! Tym razem bierzemy na warsztat temat zmian klimatu
🌎💥🔥, który podejmiemy na ścianie przejścia podziemnego między osiedlami Czecha i Lecha (przy przystanku tramwajowym os. Czecha).

Do współtworzenia muralu 🎨zapraszamy w szczególności osoby zamieszkałe w okolicy górnego tarasu rataj. Nie są wymagane żadne umiejętności plastyczne, tylko entuzjazm i wrażliwość ekologiczna!
💐🌱🌿🐿️🌎🐂🌿🐺🐗🐝

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesności. Naukowcy, badaczki, artystki, ekolodzy alarmują: jeśli jako ludzkość radykalnie nie zmienimy postawy wobec planety w ciągu kolejnych kilku lat, kryzys będzie się pogłębiał w sposób zupełnie niekontrolowany.

Dlatego w trosce o dobro planety oraz istot ją zamieszkujących uruchamiamy wrażliwość, otwieramy wyobraźnię i sięgamy pędzle, by uchwycić ekologiczną wizję relacji ludzi, zwierząt, roślin i innych elementów środowiska. Wspólnie z artystką 🖌️Justyną Dziabaszewską – wieloletnią mieszkanką rataj powstanie wielowarstwowa kompozycja odsyłająca naszą wyobraźnie w te rejony, których nie zdołało zając katastroficzne widmo bezsilności. Będziemy działać w oparciu o idee równości, solidarności, współpracy, oddolnego zaangażowania.

🗓 Harmonogram:

– 31.07. piątek godz. 12.30 Przedpremierowe warsztaty z dziećmi z MDK „Orle Gniazdo”
– 4.08. wtorek godz. 18.00 Inauguracja Muralu dla Klimatu: prezentacja idei projektu muralu, spotkanie mieszkańcami, dzielenie się pomysłami, poczęstunek i symboliczne rozpoczęcie malowania

06-10.08.2020, 11:00-15:00, 17-20:00
Malowanie Społecznościowe
W tym czasie każda chętna osoba może dołączyć do malowania, będziemy tam na was czekać i pomagać! 🙃

11.08, godz. 19.00 Finał projektu, prezentacja gotowej realizacji

W razie pytań zapraszamy do kontaktowania się przez fanpage!

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2020 / „Eliksir mądrości” / Teatr Wariate Poznań

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/Teatr_Wariate_spektakl_Eliksir_madrosci_5AqSTcb.jpg
spektakl

Dziedziniec Zamkowy CK Zamek
Godzina g. 11
Data 4.08.2020
Cena 20.00 zł

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu gosposia Zofia.

Po kolejnej naukowej porażce Profesor postanawia wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego esencję – Eliksir Mądrości, dzięki któremu umysł Profesora zabłyśnie genialną inwencją twórczą. „Eliksir mądrości” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań. To zabawny, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas…

 

Scenariusz i reżyseria – Teatr Wariate

Muzyka: Michał Łaszewicz

Scenografia: Marek Cyris

Kostiumy: Sylwia Cyris
Występują: Sylwia i Marek Cyrisowie

czas trwania: 45 min

 

Wakacyjne zajęcia ruchowe dla dzieci

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone przez instruktorów na boisku przy SP1 ul.Hezjoda oraz boisku przy ul.Krajeneckiej.
Zajęcia prowadzone będą w sierpniu we wtorki i czwartki.

Boisko przy SP1
Godz. 9:00-10:00 dzieci z klas III-IV
Godz. 10:00-11:00 dzieci z klas V-VIII

Boisko przy ul.Krajeneckiej
11:15-12:15 dzieci z klas IV-VIII

Z uwagi na stan epidemii prosimy o dostosowanie się do poniższych zaleceń:
– rodzice nie wchodzą na boisko
– osoby z objawami przeziębienia itp. nie uczestniczą w zajęciach
– uczestnicy zajęć mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym i dezynfekują ręce przy wejściu
– w zajęciach nie uczestniczą osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na kwarantannie lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19

Rodziców prosimy o wydrukowanie i podpisanie oświadczenia.
http://rostrzeszyn.pl/doc/Oswiedczenie_rodzicow.pdf

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Pianino dla każdego

Obraz może zawierać: tekst „pianino dla każdego podstawy zapisu czytanie nut proste trudne melodie podstawy harmonii- .N.E.O. LAZARUS zajęcia darmowe limit miejsc wynosi 6 osób POZnań*zkzl”

Uczestników cyklu zapraszamy na kolejne darmowe warsztaty!

Wszystkie spotkania odbywać się będą na ul. Grunwaldzkiej 22.

Godziny zostały wysłane e-mailem, jeżeli ktoś nie otrzymał, proszę o kontakt. dla poszczególnych uczestników będą ustalone na wtorkowych zajęciach.
Będą to zajęcia indywidualne.

Wstęp WOLNY! Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy – do odkrywania siebie, rozwoju talentów i okazji dla zawarcia nowych przyjaźni w NeoLzarus!
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Zajęcia w Klamerce

Kochani,
zgodnie z obietnicą, przedstawiam Wam poniżej nowy grafik, który będzie obowiązywał na czas niekreślony. Od tego tygodnia ruszają (w końcu!) zajęcia w lokalu, na Rybakach, ale zostają również dobrze Wam już znane zajęcia plenerowe. Nie trzeba się deklarować na dany dzień, można przychodzić raz na plener, raz do lokalu. Naprawdę, można wiele;) Jedynym warunkiem jest minimum 3 osoby na zajęciach, żeby się odbyły. No więc nie przedłużając:

🔜Wtorek (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 1,5- 4 lat:

g. 10-11
g. 12-13
g. 17-18

🔜Środa (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

🔜Czwartek (lokal, ul. Rybaki)

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 10-11
g. 12-13

🔜Piątek (lokal, ul.Rybaki)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 17.30-18.30

Zapisy na zajęcia tradycyjnie, mailem bądź przez wiadomość prywatną na fb;)

Zachęcam do zapisów, zadawania pytań, przeglądania zdjęć z klamerkowych zajęć.

Do usłyszenia!

 

Malort Na Tropie Śladu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Kto może malować w Malorcie? Otóż nie tylko dzieci, które chcecie zapisać na zajęcia. Malować mogą również dorośli i nie ma górnej granicy wieku.
A malujemy wszyscy razem, w jednej, idealnej przestrzeni, pozbawionej wszelkich bodźców, a za to pozwalającej oddać się malowaniu, które wypływa z nas samych. I w ten sposób przeżyć tzw. formulację, którą zdefiniował Arno Stern i poczuć się spełnionym, spójnym, szczęśliwym człowiekiem. Przyjdźcie, zaproście przyjaciółkę, chłopaka, babcię, mamę i sprawdźcie sami.
Zajęcia we wtorek o godz. 16.00, w czwartek o godz 11.00 i w sobotę o godz. 11.00. Obowiązują zapisy.

 

Sensoludki – zajęcie dla maluszków (Poznań – Rataje)

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich maluszków!
Sensoludki po ponad 3-miesięcznej przerwie wróciły już na dobre!

Zapraszamy na na zajęcie:
✨ we wtorki o godz. 10:00
✨ w środy o godz. 11:00

Tak jak do tej pory, spotkania będą złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica.

W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zapisów i udziału ⤵️

👉 w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które się na nie zapiszą i otrzymają od nas potwierdzenie
Zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
👉 w jednych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 par (dziecko+opiekun)
👉 spotykamy się przed salą, ponieważ całe zajęcia będą się odbywać w plenerze (w parku przy os. Armii Krajowej)
👉 w trakcie zajęć każda para otrzyma swój zestaw materiałów

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

Serdecznie zapraszamy nie tylko stałych bywalców! 🙂

 

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców os. Kwiatowego

Razem z Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zapraszamy na darmowe zajęcia sportowe Nasz Sportowy Fyrtel na Osiedle Kwiatowe💥💥
_________________

Szczególnie polecamy zajęcia dla mam 👉 we wtorki i czwartki o godz.10:00 😍😍 Podczas zajęć możecie skorzystać z pomocy animatorki, która zajmie się waszymi maluszkami, a wy poćwiczycie z trenerem na świeżym powietrzu! 💪💪

Harmonogram zajęć na Osiedle Kwiatowe👇👇

* Projekt finansowany jest przez Poznański Budżet Obywatelski

 

Wystawa pająków w Galerii Malta

Obraz może zawierać: na zewnątrz, tekst „Największa ekspozycja w Europie! WYSTAWA 黑 PAJĄKOW iskorpionów TIVE OKAZY LMINGEX XHBS ZAPRASZAMY CODZIENNIE w godz. 1000-2000 PATRONI WYDARZENIA: empikybilety Going. GALERIA MALTA Ieska DIAMANTE epoznan.pl wTK”

[BILETY – cennik poniżej ⬇⬇⬇]

👨‍👨‍👧‍👦 Zapraszamy do Galerii Malta na wyjątkową wystawę pająków i skorpionów! Na powierzchni ponad 1100 m2 zwierzęta z wszystkich zamieszkałych kontynentów, plansze 3D, opisy i ciekawostki oraz niespodzianki dla Państwa dzieci.

🕙 O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce 🕷✋ Zapraszamy codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00 (także niedziele niehandlowe).

📸 Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

🦂 Na wystawie ponad 70 żywych okazów. Wśród nich m.in. jeden z najbardziej jadowitych pająków świata #Latrodectushasselti – czarna wdowa, jeden z największych #Theraphosastirmi, ptaszniki, pająki właściwe, wije, skolopendry i liczne skorpiony.

💷 [BILETY] Do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online.
🔸 poniedziałek-piątek:
normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł
🔹 sobota-niedziela:
normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych

Bilety online: https://goingapp.pl/evt/2208806/wystawa-pajakow-w-galerii-malta

👨‍🏫 Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

🙋‍♂ Podczas wystawy jej opiekuni odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. To wystawa dla każdej grupy wiekowej!

🦂 Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

📞 Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Maciej Kuta, telefon: 883 733 534, maciej.kuta@wystawapajakow.pl

🌡Organizator wystawy zadbał o bezpieczeństwo odwiedzających i zgodnie z najnowszymi zaleceniami wprowadził procedury chroniące zdrowie odwiedzających, aby wszyscy mogli bezpiecznie i przyjemnie korzystać z atrakcji.

🤝📺 Patroni medialni:
RADIO ESKA https://www.facebook.com/eskainfopoznan/
DIAMANTE https://www.facebook.com/diamantewear/
EPOZNAN.PL https://www.facebook.com/epoznan/
WTK TELEWIZJA KABLOWA https://www.facebook.com/wtk.tv/
ARENT- HODOWLA PTASZNIKÓW https://arent.pl/

Serdecznie zapraszamy! 🕷 🕷 🕷

 

Biznes Mama | Jak założyć i prowadzić własną firmę

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy ale przerażają Cię aspekty formalne założenia prowadzenia biznesu? Koniecznie przyjdź na nasze bezpłatne szkolenie: BIZNES MAMA 4.08.2020 16.00 Fundacja Cali Mali Poznań ul. Warszawska 25 Ca Li KOBIETA BIZNES Ma Li ANEGO”

Marta Żminkowska – twórczyni inicjatywy Kobieta i Biznes oraz Fundacja Cali Mali serdecznie zapraszają na kolejną edycję bezpłatnego szkolenia dotyczącego aspektów prawnych, podatkowych i księgowych związanych z prowadzeniem własnej firmy.

Na szkolenie możesz zapisać się tutaj:
✅✅ https://www.zminkowska.pl/produkt/bezplatne-szkolenie-biznes-mama-jak-zalozyc-i-prowadzic-wlasna-firme-4-08-2020/ ✅✅

Szkolenie kierowane jest w szczególności do mam, ale również do kobiet w każdym wieku, które chcą założyć własny biznes, ale nie wiedzą jak się za to zabrać.

Na szkoleniu zostanie poruszonych wiele tematów praktycznych m.in.:

🔷 w jaki sposób można korzystać z działalności nierejestrowanej (i kiedy należy zarejestrować firmę w CEiDG)?
🔷 w jakich formach można prowadzić działalność samemu lub ze wspólniczką / wspólnikiem?
🔷 na jakie ulgi w ZUS możesz liczyć zakładając firmę w 2020 roku?
🔷 czy można założyć działalność będąc na urlopie macierzyńskim / wychowawczym?
🔷 jakie są rodzaje ewidencji księgowej i dlaczego lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego?
🔷 kiedy należy kupić kasę fiskalną?
🔷 kiedy Ty lub Twoja rodzina możecie ponosić odpowiedzialność za zobowiązania Twojej firmy?
🔷 dlaczego warto jest korzystać ze wsparcia profesjonalistów (księgowych, prawników, doradców podatkowych)?

Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatowej – rozmawiamy o praktycznych przykładach, podczas całego szkolenia uczestniczki mogą zadawać pytania czy też wymieniać się swoimi doświadczeniami.

Po szkoleniu możliwość, bezpłatnej konsultacji w zakresie zakładania własnej firmy

Dodatkowo gwarantujemy miłą atmosferę w kobiecym gronie, wspólną wymianę doświadczeń i pomysłów.

Szkolenie poprowadzi Marta Żminkowska – prawnik, założycielka firmy prawniczej Stillwell Polska Sp. z o.o oraz twórczyni inicjatywy Kobieta i Biznes.

❗️❗️ Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń ❗️❗️

Na szkolenie możesz zapisać się tutaj:
✅✅ https://www.zminkowska.pl/produkt/bezplatne-szkolenie-biznes-mama-jak-zalozyc-i-prowadzic-wlasna-firme-4-08-2020/ ✅✅

Serdecznie zapraszamy!

📆 Termin szkolenia: 4.08.2020 r. godz. 16:00-20:00

📌 Miejsce szkolenia: Fundacja Cali Mali ul. Warszawska 25, Poznań

📧 Kontakt z organizatorem: m.zminkowska@stillwell.pl

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

Eko edukacja i Eko Rejsy nad Wartą

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wraz z Miastem Poznań oraz współorganizatorami serdecznie zapraszamy na animacje i edukacyjne atrakcje dla dzieci i dorosłych uwieńczone rejsami motorówką po rzece Warcie. !!
Dzieci:
🐠 Podczas zabawy edukacyjnym kołem najmłodsi sprawdzą swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy roli człowieka w przyrodzie.
🐟 W zabawie z klanzą dzieci dowiedzą się gdze jest Nemo oraz jak szybko i gdzie płynie łosoś
🐠 Na warsztatach narysują piękny ekosystem i zrobią samodzielnie prezent dla siebie lub bliskich
🐟 Podczas zabaw sportowych dowiedzą się o sile drapieżników i energii ryb spokojnego żeru
🐠 Będzie również prelekcja konkursowa, zgadywanki i mnóstwo rybich i zdrowych ciekawostek.
🐟 Nagrodą po ukończeniu zajęć będzie EKO REJSY, podczas których poza wodnym szaleństwem będziecie mogli poznać ciekawy ekosystem rzeki Warty widoczny ne ekranie echosondy wraz z opisem wielu czynników, na który się składa.

Wszystkim uczestnikom przypominamy o obowiązujących zasadach higieny oraz przestrzegania obowiazujących obostrzeń w związku z COVID19

Wydarzenie jest nieodłącznym elementem ekologicznej kampanii edukacyjnej w ramach miejskiego programu POZnaj Wartę, w którym odbędzie się:
1. VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 2020
2. Dno, NIE dla butelek
3. Plaża to NIE popielniczka Nadwarciańskie liczenie petów i kapsli
4. Eko edukacja i Eko Rejsy nad Wartą x 10
5. Trzymaj Czystą Wartę – rozdawanie worków i popielniczek w każdy piątek i sobotę do końca sierpnia.

Celem EKO EDUKACJI i EKO REJSY jest podniesienie świadomości dotyczącej ekologii oraz zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych w tym środowiska wodnego.

Patronat fundacja Ratuj Rybyy oraz Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
Zarówno starsze jak i młodsze dzieci.

 

Modelarstwo figurkowe czyli artystyczne malowanie figurek

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „modelarstwo figurkowe jak najlepiej zacząć materiały techniki malowania aerograf- dioramy figurki modele- gry RPG .N.E.O. LAZARUS zajęcia darmowe limit miejsc wynosi osób POZnan*zkzl”

Zapraszamy na darmowy warsztat dot. modeli figurkowych

Dowiecie się między innymi:
– jak malować modele aby sprawić wrażenie realizmu,
– do czego można wykorzystywać wykonane przez siebie figurki,
– co to jest diorama i do czego służy,
– jakich technik użyć aby uzyskać najlepszy efekt,
– jakie materiały kupować, a jakie lepiej omijać.

Wszystkie spotkania odbywać się będą na ul. Grunwaldzkiej 22.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W temacie proszę podać temat warsztatów.

Wstęp WOLNY! Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy – do odkrywania siebie, rozwoju talentów i okazji dla zawarcia nowych przyjaźni w NeoLzarus!

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Umuzykalnianie Na Wolnym Powietrzu

Drodzy Rodzice:)
Zapraszam na muzykowanie do ogrodu Przedszkola Wspólne Gniazdko🥰
Czekamy na rodziców z dziećmi w wieku do lat 3.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Edwina Gordona🎵🎵🎵

Zachęcam do zabrania ze sobą kocyka i ulubionych (ale niehałasujących🙏) zabawek Waszego dziecka. Przydadzą się wszelkie kulające się i fruwające rzeczy:) Mogą być też grzechotki:)

Z uwagi na sytuację, nie będę korzystała z moich własnych rekwizytów.

KOSZT UDZIAŁU:
25 zł za parę rodzic (opiekun) – dziecko

ZAPISY:
w.zielonym.gaju.poznan@gmail.com

O metodzie:
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na zabawie z naszym maluszkiem. Profesor Gordon, muzyk i psycholog muzyki, porównał proces uczenia się muzyki do procesu uczenia się języka ojczystego. Dlatego też na tych zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania do dziecka, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do kreowania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji.

O prowadzącej:
Katarzyna Jaskólecka – muzyk i dyrygent. Zafascynowana teorią prof. E. E. Gordona. Od 6 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na tą muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike przy Wydziale Neofilologii UAM i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI – Letnia Strefa Zabawy: „Ram tam tam, na bongosach sobie gram”

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/Fot.M.Kaczynski__CK_ZAMEK_3_ikbnQ4T.JPG

Warsztaty instrumentalne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Na zajęciach dzieci zapoznają się z instrumentem perkusyjnym – bongosami. Spróbują wydobyć z niego różne brzmienia. Nauczą się piosenki afrykańskiej, do której będą akompaniować na tych instrumentach. Instrumenty przed zajęciami zostaną zdezynfekowane, a podczas zajęć dzieci nie będą się nimi wymieniać.

Dzieci pozostają pod opieką osoby prowadzącej zajęcia. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Anna Bogusławska

miejsce:
Sala Wystaw CK Zaemk
bilety: 20 zł

 

Miejska dżungla. Opowieści o zwierzętach z Poznańskiego ZOO

Obraz może zawierać: na zewnątrz i tekst

Zapraszamy na spotkanie #online w Poznańskim Nowym ZOO.
Co tydzień o 11:00 z Centrum Inicjatyw Rodzinnych będziemy łączyć się z ekspertami, którzy opowiedzą więcej na temat mieszkańców Poznania, tych pierzastych i futrzastych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie.
Zapraszamy w każdą środę lipca i sierpnia o 11:00!
🐝 5. Sierpnia – Pszczoła
🐀 12. Sierpnia – Szczur
🦊 19. Sierpnia – Kuna
🦔 26. Sierpnia – Jeż

 

Gry fabularne na żywo dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”

Obraz może zawierać: tekst „MARSZ FANTASTYCZINY WALCZYMY z SUSZĄ! Warsztaty RPG dla dzieci młodzieży. WIELKOPOLSKA WIARA2020 CENTRU PISOP QUANET Caritas”

Zapraszamy na warsztaty gier fabularnej (RPG) dla dzieci i młodzieży „Walczymy z Suszą!”.
Sesje będą odbywać się w sali Marszu Fantastycznego przy ul. Sienkiewicza 10 w Poznaniu.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Warsztaty finansowane są z mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj eko”. Środki na Mikrodotacje pochodzą z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Do wyboru są dwie różne przygody. Każdy gracz może wziąć udział w obu lub tylko w jednej z przygód.

UWAGA! Po wypełnieniu formularza wysyłamy informację z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Superbohaterskie sesje dla dzieci w wieku 6-11 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceZosdImhCDewzr7sFOpYG5c2xzKxZ8AlMc_CCbcpXDm-3aw/viewform

Postapokaliptyczna sesja dla młodzieży w wieku 11-15 lat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5qM10tAADsZs5-7Pe_3pDdgOlxA-wWip7iSK4aiVGUlRGEw/viewform

Pytania prosimy kierować pod adres e-mail:
warsztatarpg@gmail.com

 

Warsztaty na Cztery Pory Roku – Dyzio Marzyciel

Hurra! Hurra! Nareszcie mamy dla Was prawdziwą zieloną trawkę, na której można pohasać. Przy trawce fajną salę, w której też można się pobawić. Do tego RARYTAS dla dzieci – smaczna ekologiczna przekąska przygotowana w Cztery Pory Roku Restauracja w Hotelu Vivaldi.

Na spotkania z cyklu „Warsztaty na Cztery Pory Roku” pełne zabawy i radości, zapraszamy co tydzień w środę, za każdym razem inny temat zajęć.

A to wszystko dzięki partnerstwu z Restauracja Cztery Pory Roku w Hotel Vivaldi Poznań, która znajduje się na ul. Winogrady 9, zaledwie 5 minut od Park Cytadela, 20 minut od Park Sołacki.

DLA KOGO: dzieci 6-17m oraz 1,5-3 lat z jednym opiekunem
ŚRODY w godzinach:
10:00-11:30 Starszaki (1,5-3 lat)
12:30-14:00 Maluszki (6-17 miesięcy)
ZA ILE: 55 zł dziecko z 1 opiekunem
GDZIE: Restauracja Cztery Pory Roku w Hotelu Vivaldi, ul. Winogrady 9 w Poznaniu

Obowiązują zapisy na biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883908901

 

SensoRAKI na Lato! Zajęcia rozwijające zmysły dla najmłodszych:)

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „WAKACJE! ensoRAK ZKORZYŚCIĄ DLA DLAD DZIECKA IRODZICA! @ sensorak sensoraki.poz@gmail.com @g com f SensoRaki”

Wakacyjny rozkład jazdy w Chruścik&Słomka:
-8 lipca*
-22 lipca
-5 sierpnia*
-12 sierpnia

*możliwość wybrudzenia się 😉

START: godz. 11:00
ZAPISY: wiadomość na FB SensoRAKI lub na sensoraki.poz@gmail.com
KOSZT: promocja wakacyjna!
-pojedyncze zajęcia :20zł
-karnet na cztery spotkania:60 zł

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w wieku 6m-3lat.

DO ZOBACZENIA!
Ciocia Julia i Rak Radek 🙂

 

Wakacyjne środy w Parku Starego Browaru (4 m.ż- 5 lat)

Zapraszamy Rodziców z dziećmi od 4 miesiąca życia – 5 lat na zajęcia umuzykalniające oraz senoplastyczne na świeżym powietrzu w każda srodę o 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

➡️5 sierpnia zrobimy wycieczkę do lasu – poznamy zwięrzęta w nim mieszkające oraz leśne zapachy (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila i Justyna),
❤️ 14:30-15:15
❤️ 16:00-16:45

➡️12 sierpnia zanurzymy się w sensoplastycznych zabawach (Warsztaty sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Magda).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

➡️19 sierpnia kot Leon zmieni się w ogrodnika i opowie nam jakie rośliny udało mu się ostatnio posadzić (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila I Justyna).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

➡️26 sierpnia pożegnamy się z latem (Warsztaty muzyczne, prowadzące: Kamila I Justyna).
❤️ 14:30-15:15,
❤️ 16:00-16:45.

Zachęcamy do zapisów!
Udział jednorazowy w cenie 40 zł.
Udział w dwóch warsztatach 70 zł.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi od 4 miesięcy – 5 lat. Prosimy o wzięcie ze sobą kocyka oraz rzeczy na zmianę dla dziecka.

Na zajęciach będą wykonywanie zdjęcia, jeśli nie wyrażają Państwo zgody – prosimy o informację.

W przypadku jeśli będzie padać️ – zajęcia odbędą się na ul. Niedziałkowskiego 2 w Kot Leon Nauka Muzyki. Rodzice, którzy preferują spotkania na świeżym powietrzu będą mieć zwrócona gotówkę.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki, mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.comi lub telefonicznie: 791 708 474

 

2. Łazarski wyścig australijski

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Lokalnyct Rada Osiedla Święty Łazarz POZnan* 2. ŁAZARSKI WYŚCIG AUSTRALIJSKI 5, 12, 29 SIERPNIA PŁYWALNIA LETNIA w PARKU KASPROWICZA”

Zapraszamy łazarską i poznańską młodzież i dzieci na rekreacyjno-sportowe zawody pływackie w Parku Kasprowicza! 💦

Zawody odbędą się w trzech edycjach:
👉 5 sierpnia, g.17
👉 12 sierpnia, g.17
👉 29 sierpnia – finał, g.17

Wyścig polega na przepłynięciu jednej długości basenu w poprzek (15 metrów) ze skoku lub z wody. Wszyscy startują na sygnał, a osoba, która dopłynie ostatnia odpada. Starty są powtarzane tak długo, aż zostanie wyłoniony zwycięzca 🏊🏻‍♂️
Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody! 🏆
Udział w zawodach jest darmowy, ale obowiązują bilety na pływalnię. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto swój udział zgłosić mailowo (najpóźniej dzień przed zawodami) na adres: lazarskiszczun@gmail.com. Zapisać będzie można się na miejscu od godz. 16, a zawody rozpoczną się o godz. 17.

Uczestnicy podpisują znajomość Regulaminu (oświadczenie oraz RODO). Regulamin zawodów dostępny jest tutaj: https://tinyurl.com/yyy4tpqq
https://www.facebook.com/ROLazarz/
https://www.facebook.com/CILLAZANKA/
https://www.facebook.com/CIM.Horyzonty/
https://www.facebook.com/szczun/

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania – Rady Osiedla Św. Łazarz #poznanwspiera. Zawody finałowe to inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka 2020.

 

Warsztaty fotografowania architektury – bezpłatnie

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska CREMIQUN ZCYKLU: TWOJA PASJA NASZ SKARB MARCIN MUTH FOTOGRAF POZnan WARSZTATY FOTOGRAFOWANIA ARCHITEKTURY”

Architektura towarzyszy nam w mieście na każdym kroku. Czy skupiamy się na obrazach miasta, czy robimy fotografię uliczną, czy portret, wszędzie w tle są budynki, linie, struktury i faktury.

Warto wiedzieć, jak podejść do tematu, żeby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze. Na warsztatach poznacie techniki fotograficzne, zasady kompozycji i estetyki obrazu fotograficznego, zagadnienia związane z obróbką – od Photoshopa do smartfona.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chcących zglebić tajniki fotografowania architektury – nie ma ani ograniczeń wiekowych, ani co do fotograficznego wyposażenia i umiejętności.

Warsztaty poprowadzi fotograf, właściciel Manufaktura Obrazów, pracowni i galerii fotografii, Marcin Muth

Termin: 5 sierpnia 2020, godzina 17:30

Miejsce spotkania: Manufaktura Obrazów, Garbary 47

ZAPISY: info@manufakturaobrazow.pl

Organizatorzy:
STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL
Manufaktura Obrazów
Galeria w Bramie

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącą jego siedzibą.

PROŚBA – SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM!
Ponieważ mamy różne doświadczenia z organizacją bezpłatnych wydarzeń i podejściem do nich (to, co za darmo, jakoś mniej się szanuje :/ ), bardzo prosimy o odpowiedzialne zapisy i późniejsze skorzystanie z zaproszenia, a w przypadku wycofania w ostatniej chwili, zaproszenie na swoje miejsce innego uczestnika – z szacunku dla prowadzącego, organizatorów oraz pozostałych uczestników! Z powodu ograniczonej liczby miejsc, często odmawiamy kolejnym zgłaszającym, a potem z przykrością obserwujemy, jak na warsztatach zjawia się tylko część zapisanych, a miejsca pozostają niewykorzystane. Mamy nadzieję, że tym razem unikniemy takich sytuacji. Z gry dziękujemy!

 

Modelina dla kazdego

Obraz może zawierać: tekst „modelina dla każdego od czego zacząć warsztat techniki pracy przykłady m zajęcia darmowe limit miejsc wynosi 6 osób POZnan POZnan*zkzl”

Zapraszamy na darmowy warsztat dot. tworzenia rzeczy z modeliny

Dowiecie się między innymi:
– co można wykonać z modeliny,
– jak organizować sobie warsztat,
– jakie materiały są najlepsze,
– jakich technik użyć aby uzyskać najlepszy efekt,

Wszystkie spotkania odbywać się będą na ul. Grunwaldzkiej 22.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W temacie proszę podać temat warsztatów.

Wstęp WOLNY! Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy – do odkrywania siebie, rozwoju talentów i okazji dla zawarcia nowych przyjaźni w NeoLzarus!

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Joga dla dzieci na trawie

Obraz może zawierać: 1 osoba, niemowlę

Joga dla dzieci to zajęcia ruchowo relaksacyjne, prowadzone w formie zabawy, opowieści, w którą wplatane są jogowe pozycje. Biegamy jak pieski 🐶🐕 chodzimy jak kraby 🦀, zamieniamy się w szumiące drzewa 🌳🌲
Joga wprowadza właściwe nawyki ruchowe, zapobiega wadom postawy w przyszłości, uczy akceptacji własnego ciała, poprawia koncentrację.
Każde zajęcia to nowa przygoda.

Spotykamy się na trawniku obok targowiska
O tu:
https://goo.gl/maps/wBQBV9CXo71Puedu5

Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Ze względu na konieczność oszacowania liczebności grupy prosimy o zapisy poprzez wiadomość do Zakatek jogi.

Zaopatrz dziecko w matę, wygodny strój i popatrz, jak będzie się bawić z jogą 🙂

Zajęcia prowadzić będzie Kasia Cichoń z Zakątek jogi, instruktorka jogi dla dorosłych i dla dzieci, prywatnie mama dwóch dziewczynek, które od urodzenia wprowadza w świat jogi poprzez zabawę, ucząc je uważności, świadomego oddychania i roli oddechu w regulowaniu własnych emocji

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Spotkanie dla Mam z Dziećmi! WieleMAMY!

Kochane Mamy!
Po dłuższej przerwie ZAPRASZAMY na wakacyjne spotkanie WieleMAMY! dla Mam z Maluchami 🙂
Zabierzcie koce, jakieś przekąski, Biblie , no i …dzieci 😉
Kawa i herbata będzie na miejscu.
Dla dzieci przewidziane sensoryczne atrakcje!!!
Do zobaczenia na Przemysłowej 48a!
🙂

 

Bezpłatne Ekowarsztaty dla dzieci

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „Centrum Inicjatyw _okalnych WIL.DA.SIĘ EKOWARSZTATY DLA DZIECI Ekowarsztaty dla dzieci. Wyjaśniamy środowiskowe zagwozdki pomocą eksperymentów. Stworzymy butelkę do filtracji wody, dowiemy czym jest smog kwaśne deszcze oraz zagramy edukacyjny quiz. oddolna Terminy warsztatów zapisów na fb Wulkan Doświadczeń lizowana amach projektu Centrum Inicjatyw okalnych budżetowych /poznancil DA.SIĘ #poznańwspiera POZnan”

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat na bezpłatne ekowarsztaty, na których wyjaśnimy środowiskowe zagwozdki za pomocą eksperymentów. Stworzymy butelkę do filtracji wody, dowiemy się czym jest smog i kwaśne deszcze oraz zagramy w edukacyjny quiz. Ilość miejsc ograniczona: 5 dzieci z opiekunami. Zapewniamy bezpieczne warunki zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi. ZAPISY PRZEZ FORMULARZ GOOGLE:

https://forms.gle/2HnZEC4YySTyaBzq5
—-
Inicjatywa oddolna „Ekowarsztaty dla dzieci” realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Artystyczne podwórka – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na artystyczne warsztaty podwórkowe – radosne, inspirujące, kolorowe…
Spędzimy razem bardzo kreatywnie czas na jednym ze staromiejskich podwórek przy ul. Mostowej 24
WSTĘP WOLNY
Zgłoszenia mailowo: warsztaty_poznan@wp.pl

Głównym organizatorem działań jest Poznańska Fundacja Artystyczna we współpracy ze staromiejskimi Centrami Inicjatyw Lokalnych Sąsiedzi z Kólturą i STARtownia STARomiejska

Wydarzenie dofinansowane ze środków Rady Osiedla Stare Miasto, #poznanwspiera

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2020 „Mandale słońca” warsztat plastyczny

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/lato_dla_dzieci_2020_3-1_r67nV3v.jpg

 

 

W technice malarstwa akrylowego stworzymy pełne energii, ciepła malarskie prace symbolizujące przyrodę w kontekście lata i będące „próbą obrazowego wyrażenia tęsknoty do nieskończoności natury”* – cytat z Vincenta Van Gogha.

czas trwania: 45 min
prowadzenie: Sylwia Chudy –Leśnik

Dziedziniec Zamkowy CK Zamek
Godzina g. 11.00 i 13.00
Data 6.08.2020
Cena 20.00 zł

 

Kino Samochodowe + Warsztat Samochodowy- warsztaty rodzinne

„Warsztat Samochodowy” i „Kino Samochodowe”

Zajęcia będą odbywały się w CZWARTKI w II blokach godzinowych:

10:00-12:00 I grupa
12:00-13:00 przerwa na dezynfekcję
13:00-15:00 II grupa.

Zajęcia będą się odbywały w małych grupach 4-6 osób

ZAPISY I PŁATNOŚCI:

✍ pitupitu.tralalala@gmail.com
📞 608 865 575

25 zł – pojedyncze wejście
20 zł – przy zakupie 2 wejść tj. 40 zł do wykorzystania przez 4 tyg.
Forma płatności: karta, przelew, gotówka.

W cenie jest oczywiście nasza pyszna kawusia, podana w ślicznych jednorazowych kubeczkach 🙃

Zapewniamy kartony ( mamy ich jeszcze ogrom z przed pandemii), 1 h max 1,5 h (w zależności jak będzie nam szło) tworzymy lub naprawiamy auta czy inne maszyny) 😍😎😍około 30 min. seansu 🙃w celu urozmaicenia proponujemy bajeczki w języku polskim i angielskim 🙃
Do zobaczenia, www.apocomito.com.pl

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Obraz może zawierać: w budynku

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Muzykoludki – bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla maluchów

Muzykoludki to spotkania z muzyką i instrumentami. Możliwość zobaczenia, posłuchania i dotknięcia prawdziwych instrumentów muzycznych, a także poznania różnych kultur i tańców. Na koniec każdych zajęć, dla relaksu i wyciszenia, będziemy słuchać bajek z muzyczna oprawą instrumentów orkiestrowych.

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 0-5 lat.

Pierwsze spotkanie jest darmowe!
Dla osób, które w dniu pierwszego spotkania zdecydują się zapisać na kolejne zajęcia, przewidziany jest karnet w niższej cenie.

Termin: czwartek 6.08 godz. 12:00-12:45
Miejsce: Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu
W zależności od pogody, zajęcia odbędą się na terenie zielonym w pobliżu (Park przy os. Armii Krajowej, zbiórka przed wejściem do sali) lub w sali Danimatoring.

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
(proszę podać imię i wiek dziecka oraz imię opiekuna)
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Kontakt: info@danimatoring.pl // 509 802 817

 

Akcja komunikacja! Spotkanie z psim behawiorystą

Twój pies szczeka na każdego napotkanego na ulicy psa? Twój pies ciągnie na spacerach a ty nie wiesz dlaczego? Nie wiesz jak powinno wyglądać spotkanie dwóch psów na ulicy?
Chętnie poruszymy te zagadnienia! ❤️

Serdecznie zapraszamy na wykład na temat psiej komunikacji oraz bezpiecznej zabawy z pupilem. Będzie możliwość własnoręcznego stworzenia zabawki dla swojego zwierzaka 🧸
Widzimy się 6 sierpnia o 18.00 🥰 zapraszamy również dzieci.
Uwaga – spotkanie NIE przewiduje udziału psów.

Zajęcia poprowadzi Monika z More Active Doggy – firmy zajmującej się szeroko pojętą rehabilitacją zwierząt. Gabinet prowadzi terapie manualne, fizykalne, a także zajęcia ruchowe, rozwijające psi umysł, zaspokajające psie potrzeby oraz uczy opiekunów spojrzenia na psa przez pryzmat siebie samego. Prywatnie właścicielka dwóch piesków sportowych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz wymagane są zapisy (zapisy poprzez profil More Active Doggy).
Podczas spotkania będziemy prowadzili dobrowolną zbiórkę na organizację kolejnych wykładów i zajęć dla właścicieli psów.

 

Lato z Estradą: MÓJ DOM MOJA PLANETA

Obraz może zawierać: tekst „Lato z Estradą KULTURA w KLIMACIE "Mój dom, moja planeta", czyli animacje ekologiczne Grupy Mozaika CZWARTEK 6.08 godz. 18:00 Mobilny Instytut Kultury na Strzeszynie, plac zabaw ul. Horacego Owidiusza”

Zapraszamy na Lato z Estradą na Strzeszynie!

6 SIERPNIA, godz. 18.00
„MÓJ DOM MOJA PLANETA”-
ANIMACJE:

Jak dbać o środowisko naturalne -miejsca, w których żyjemy i przyrodę, która nas otacza?
Nauczymy się tego poprzez konkursy sprawnościowe, zabawy integracyjne i edukujące animacje , którymi zachęcimy Dzieci oraz Rodziców do podejmowania
ekologicznych aktywności.
W programie między innymi:
•Taneczna segregacja śmieci
•Taniec z odzysku –czy folia może tańczyć?
•Układanie recyklingowej mozaiki.
•Ekomoda–recyklingowy pokaz mody
•Oszczędzaj światło! -Oszczędzamy to, co mamy

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

V Poznański Maraton Larpowy

Poznański Maraton Larpowy to wydarzenie skupione wokół gier fabularnych i warsztatów larpowych. Trwa trzy dni, które są wypełnione najlepszymi larpami, które wybiorą sami uczestnicy. Wydarzenie jest bezpłatne, ale należy zarezerwować sobie miejsce na wybranych punktach programu.
Ta edycja jest specjalna, ponieważ odbywa się podczas epidemii COVID-19. Pierwszeństwo w rekrutacji punktów programu mają te zgłoszone przed epidemią.

Jeśli potrzebujesz noclegu, napisz do nas!

Nie wiesz czym jest larp? Zapraszamy na naszą stronę!
http://nautilusproject.pl/?page_id=1548

[system żetonowy!] W tym roku udział w DOWOLNEJ ILOŚCI atrakcji Maratonu będzie się wiązał z wypełnieniem jednego z poniższych podpunktów:
– wykonaniem jakiejś pracy na wydarzeniu [wolontariat logistyczny] – wykonaniem jakiejś pracy zdalnej [wolontariat tłumacza ENG-PL] – wykonaniem pracy w schronie
– wpłatą 20, 30 LUB 50 zł na wsparcie Maratonu

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Poznań.
#poznanwspiera

 

Foodpark Open-Air w Parku Starego Browaru

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, trawa, na zewnątrz i przyroda, tekst „organizator: FOODPARK OPEN AIR TARVA BISTROIBAR STARY BROWAR KWIACIARNIA BISTRO IBAR ZAPRASZAJĄ NA PARKOWY TARGJEDZENIOWY soboty soboty niedziele wgodzinach od 12:00 do20:00 STARY BROWAR”

Stary Browar oraz Kwiaciarnia Bistro i Bar zapraszają do współtworzenia nowego plenerowego wydarzenia kulinarnego w jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań w sezonie letnim w Poznaniu – Parku Starego Browaru.

IDEA:
Food Park Open-Air to nowy targ jedzeniowy, który będzie odbywać się cyklicznie w soboty i niedziele (od 12:00 do 20:00) przez cały lipiec i sierpień 2020 w przestrzeni Parku Starego Browaru w ramach projektu Lato w Parku. Wydarzenie kierowane jest do osób ceniących sobie lokalną, autorską gastronomię w stylu “slow food”, niezobowiązującą atmosferę i relaks na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół czy rodziny.
Inicjatorami i organizatorami wydarzenia są centrum handlowe Stary Browar oraz Kwiaciarnia Bistro i Bar – kameralna restauracja z autorskim menu, mieszcząca się w pawilonie w browarowym Parku.
Nazwa Food Park Open-Air nawiązuje do powstającej w Pasażu Starego Browaru nowej strefy restauracyjnej.
Ambicją organizatorów jest rozwój targu w regularny, wieloletni projekt.

WYSTAWCY:
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy małe i duże restauracje, food-tracki, producentów żywności oraz produktów związanych z branżą gastronomiczną. Ilość miejsc jaką dysponujemy jest ograniczona.
Więcej informacji dla osób zainteresowanych: foodpark@kwiaciarniabistro.pl

 

Czas Mam czyli joga dla mam z małymi dziećmi

Drogie mamy!

Serdecznie zapraszam na zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi na Lodową 6 do Warsztaty Agaty.
Nowa lokalizacja jest bardzo znaną miejscówką na mapie atrakcji dla dzieci. Agata zna się na dzieciach jak mało kto, ale wiadomo, szczęśliwe dzieci to także szczęśliwa mama, a „Czas mam” to joga dla Was drogie mamy, wyjątkowe 60 minut dedykowane Waszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Zapraszam już w najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 11:00.
Jeżeli macie swoje maty, weźcie je koniecznie ze sobą.
Sprzęt na sali jest każdorazowo dezynfekowany.

Odwieszam również wszystkie wcześniej kupione karnety.
Zapraszam Was na dawkę dobrej jogi i pyszną kawę po zajęciach.

Wymagane zapisy.

——————————————-
Zajęcia jogi dla mam składają się z dwóch części,

trwają 2 godziny:
1 h – praktyka jogi
1 h – spotkanie przy kawie, poczęstunek, luźne rozmowy, wymiana doświadczeń okołoporodowych i innych.

Na zajęcia przychodzimy z małymi dziećmi.
Miejsce ma odpowiednio dostosowaną, bezpieczną przestrzeń. Zapewniam potrzebny sprzęt i maty.
Cena za 1 wejście – 40 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 6 tygodni) – 150 PLN
Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl
lub tel./sms 666 314 721

***

Część 1 – Joga (60 minut)
Zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi to doskonały pomysł, aby zadbać o siebie. Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi. W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić. Mamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której Ty i Twoje dziecko poczujecie się dobrze i swobodnie.

Łagodna praktyka jogi ma na celu poprawę Twojego samopoczucia, uelastycznienie, wzmocnienie i dotlenienie całego Twojego ciała.
Na zajęciach szczególną uwagę poświęcamy kręgosłupowi, tak bardzo narażonemu na różnego rodzaju obciążenia, otwieramy odcinek piersiowy, i wzmacniamy mięśnie dna miednicy.

***

Część 2 – grupa spotkaniowa (60 minut)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń. Będziemy wspólnie odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem: o swoich porodach, o karmieniu piersią, o zmianach w życiu po narodzinach dziecka, swojej intuicji, pierwszych rozstaniach z dzieckiem, powrocie do pracy, szukaniu równowagi i siebie, i o tym wszystkim, co Was zajmuje i dotyka. Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie 🙂

Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę, wartościowy czas spędzony na macie oraz dobrą kawę albo herbatę.

Serdecznie zapraszam,
Natalia
www.nataliaminska.pl

666-314-721

 

Karotkowa Pora – Grupa Zabawowa Play with babies! Bezpłatnie

Obraz może zawierać: tekst „Centrum Inicjatyw okalnych STARtownia STARomiejska KAROTKOWA PORA POZnan BEZPŁATNA GRUPA ZABAWOWA”

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To bezpłatna grupa zabawowa, która co piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników. Pierwsza godzina to aktywności takie jak śpiew, rytmika, kreatywne działania czy poznawanie nowych rzeczy jak np. zapachy czy różne tekstury. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę 🙂

Zapraszamy w piątki o 10:30!

Zajęcia są bezpłatne!

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy tel. 722-074-837 . W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Roztańczone Rodziny: warsztaty MOJA FALA

Zajęcia improwizacji tanecznych i tańca kreatywnego z elementami Terapii Tańcem, adresowane do OSÓB DOROSŁYCH, którym w tańcu towarzyszyć mogą DZIECI w wieku do ok. 1 roku (najlepiej takie „nieuciekuszki” jeszcze). Na tym spotkaniu taniec rozumieć będziemy jako kreatywny proces umożliwiający indywidualną ekspresję, a nie realizację jakiegoś narzuconego z zewnątrz wzorca. Jest to zachęta do podążania za własnym, naturalnym ruchem i rytmem, do uwalniania oddechu, poprawy krążenia krwi, poszukiwania własnych wzorców ruchowych i odnajdywania nowych, czerpania przyjemności z ruchu. Dzieci na swój sposób uczestniczą w zajęciach – w chuście, na kocyku lub po prostu bawią się w tej samej sali. Jeśli są przy tańczącym opiekunie, wspólne rytmiczne poruszanie się sprzyja rozwojowi mózgu malucha, korzystnie wpływa na rozwój społeczny oraz poczucie bezpieczeństwa.

Tematycznie natomiast zachęcać będę do wakacyjnego poddania się wpływom FALI -takiej delikatnie kołyszącej, a może ekscytująco wzburzonej albo wręcz zapierającej dech w piersiach i wywołującej niepokój? SPOKOJNIE – to będzie Twoja Fala, dokładnie taka, jakiej Ci na dany moment trzeba i jakiej pozwolisz do siebie przyjść.

Uczestnikiem zajęć może być każdy dorosły – poziom sprawności ruchowej czy wcześniejsze doświadczenia taneczne nie są istotne

STRÓJ: istotny jest wygodny, niekrępujący ruchów strój; poruszamy się na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych czy baletkach; przyda się woda do picia.

Prowadząca:
Agata Nowaczyk Łokaj : z pierwotnego wykształcenia prawniczka, z pasji trenerka improwizacji tanecznych metodą Living Dance Form, zawodowo – oddana organizatorka i autorka warsztatów rozwojowych dla dzieci i dorosłych, właścicielka marki Warsztaty Agaty i miejsca zajęciowego w Poznaniu o tej samej nazwie:
https://www.facebook.com/WarsztatyAgaty/

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.

Projekty dofinansowany z budżetu Miasta Poznań #poznanwspiera

fot. Jakub Wittchen

 

Czytanie (mam) w naturze – vol. 3

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem. Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie i ruchowo.

Wracamy do gry na specjalnych zasadach, rozpoczynamy cykl 6 warsztatów na łonie miejskiej przyrody.

Trzecie spotkanie poświęcone będzie PTAKOM. Przeczytamy ważne ptasie historie (m.in. „Król ptaków” Gwendal Le Bec, wyd. Dragon), przyjrzymy się ptakom wokół nas, zwłaszcza tym w mieście. A wszystko w otoczeniu miejskiej przyrody 🙂

KIEDY? Sobota, 8 sierpnia 2020, 10.30 – 12.00
GDZIE? Podwórko Strefy Do_Wolności, Nowowiejskiego 15/15a
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią Covid-19 uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, o których zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości mailowej.

Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

Załoga Domu Bajek

 

Na szagę z piątkowskim gzubem: Ogród na balkonie

Obraz może zawierać: kwiat, tekst „08. 08.08.2020 08 godz. 12.00 na Os. park B.Chrobrego ogrodl na balkonie warsztaty na trawie dla dzieci i ich opiekunów do zobaczenia specjalista doradzi jakie miododajn rośliny mogą ozdobić nasze balkony W parku! mali ogrodnicy zasadzą swoje roślinki MIASA 없는 POZnan*”

Jest nam bardzo miło zaprosić Was na piąte, bezpłatne spotkanie w ramach letnich warsztatów dla małych dzieci i ich opiekunów w parku na Osiedlu Bolesława Chrobrego pn. „Na szagę z piątkowskim gzubem”.

Już w 08.08.2020 (sobota) o godz. 12.00 spotykamy się, aby wspólnie stworzyć kolejny raj dla pszczół, tym razem na balkonie. Będzie zielono i pachnąco.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: https://forms.gle/PxvPvBGWeU1zA7LG9
Spotkanie dedykowane jest dzieciom do 6 roku życia (15 osób).

Zapraszamy serdecznie na przedostatnie spotkanie z Zielona Animatornia 🙂

W przypadku rezygnacji z udziału – dajcie nam znać wysyłając wiadomość na messenger Zielona Animatorniaimatornia. Dzięki temu będziemy mogli zaprosić inne, chętne dzieciaki do udziału w spotkaniu.
—-
Projekt jest dofinansowany ze środków Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu „Dwulatka. Szkoła Praktyk Animacyjnych”.

 

LATO nie_LETNIE: Zielona szkoła

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/zielona_szkola_PLAKAT_B1.jpg

Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą białą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meralp ostanawia zabrać myszkę na szkolny obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice. Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza aby Peepeep została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.

Film z polskim dubbingiem.

ZIELONA SZKOŁA, reż. Simone van Dusseldorp, Holandia, 2016, 80’, 6+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa CK Zamek

godz. 11.00 i 16.30

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

Fotografia analogowa – Praca w ciemni – ręczne wywoływanie klisz

Obraz może zawierać: ‎tekst „‎fotografia analogowa שMIגה יT praca w ciemni fotograficznej Camera Obscura PhotoWalk techniki pracy przykłady warsztat sprzęt- .N.E.O. LAZARUS zajęcia darmowe limit miejsc wynosi 12 osób POZnan*zkzl‎”‎

W kolejnej edycji warsztatów, nauczymy Was od podstaw obsługi aparatu, poprawnego ustawiania ekspozycji, podrzucimy nieco fachowej wiedzy technicznej, by później wyjść na wspólny PhotoWalk, którego efekty wywołacie własnoręcznie w ciemni fotograficznej!
Jeśli myśleliście, że potrzebujecie profesjonalnego sprzętu, spokojnie. Będzie również okazja do zbudowania własnego aparatu z… Puszki po herbacie!

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy mailowe.
Na wykłady otwarte można zapisywać się każdorazowo. Pozostałe będą w mniejszej grupie i będą wymagały frekwencji przynajmniej 70% (szczegóły w regulaminie po wysłaniu zgłoszenia)

Grupa, która będzie pracowała w ciemni, będzie grupą stałą, tzn. obowiązuje uczestnictwo we wszystkich spotkaniach!
Ilość miejsc jest BARDZO ograniczona!
Zapewniamy materiały: chemię fotograficzną, klisze oraz papier; istnieje możliwość wypożyczenia uczestnikowi aparatu po wcześniejszym ustaleniu.

Harmonogram:
25.07 (sobota) Wykład otwarty – wprowadzenie – wiedza ogólna
28.07 (wtorek) Wykład otwarty – wprowadzenie – praca w ciemni fotograficznej
01.08 (sobota) Wykład otwarty – wiedza o obiektywach
03.08 (poniedziałek) Fotografia otworkowa – zbuduj własny aparat
04.08 (wtorek) Otwarty, łazarski photowalk – wspólny spacer fotograficzny pod opieką prowadzących
08.08 (sobota) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie kliszy
11.08 (wtorek) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie odbitek
Wszystkie warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00-13:00.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W zgłoszeniu mailowym proszę napisać, czy uczestnictwo dotyczy pojedynczych wykładów, czy całego cyklu zajęć.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Spacer fotograficzny z Bartoszem Seifertem

Zapraszamy na spacer fotograficzny z Bartoszem Seifertem, na którym postaramy się uwiecznić zmiany zachodzące na Wildzie. Skupimy się na ul. Wierzbięcice, która niebawem przejdzie głęboką metamorfozę.
Zmiany na Wildzie mają bardzo szeroki zakres począwszy od zmian społecznych po architekturę. Prowadzący chce uwrażliwić uczestników spaceru na dokumentowanie tych zmian w sposób w jaki robili to fotografowie minionych pokoleń.
Na warsztatach będziemy poruszali tematy związane z fotografią architektury. W szczególności skupimy się na kompozycji i perspektywie, treści i narracji zdjęcia. Omówimy także tematy związane z fotografią uliczną i społeczną, która jest nieodzownym elementem krajobrazu miejskiego.

Bartosz Seifert to poznański fotograf mieszkający i tworzący na Wildzie. Zajmuje się głównie fotografią koncertową muzyki klasycznej i jazzowej. Zwraca szczególną uwagę na oddanie emocji i ekspresji na scenie. Jego zamiłowanie do zatrzymywania ulotnych, często niezwykłych chwil w kadrze, zrodziło się z fascynacji architekturą i pejzażem oraz z obcowania z wybitnymi artystami w chwili ich intymnego kontaktu ze sztuką i z publicznością. Współpracuje z muzykami, organizatorami koncertów, animatorami życia kulturalnego, instytucjami kultury, m.in. z Akademią Muzyczną w Poznaniu, Poznańskim Chórem Kameralnym Bartosza Michałowskiego, Chórem Dziewczęcym „Skowronki”, Erą Jazzu. W swoich projektach skupia się także na dokumentowaniu przemian starej dzielnicy Poznania – Wildy. Jest pomysłodawcą i organizatorem koncertów muzyki dawnej na wildeckich podwórkach Muzyka w studni. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Miejsce spotkania:
Fontanna przy placu Marii Skłodowskiej Curie
Ilość uczestników:
10 – 12 osób
Wstęp wolny!
Zapisujcie się na warsztaty mailowo lub telefonicznie:
seifertfotografia.pl
bartoszseifert@gmail.com
tel. kom. 501 505 598
lub 694 910 224
Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie
#poznanwspiera

 

Weekend z Hipoliną

OTWIERAMY SIĘ DLA PAŃSTWA POKAZAMI!
Prezentujemy nasz nowy cykl działań edukacyjnych, przygotowany specjalnie dla naszych zwiedzających, CO TYDZIEŃ czekają NOWE atrakcje 🙂

W bieżącym tygodniu zapraszamy na:

WEEKEND Z HIPOLINĄ

…..czyli prezentacje machin składających się z kotła parowego, silnika tłokowego na parę i pozostałej maszynerii używanych dawniej do prac polowych i napędu wielu urządzeń.

W programie:

– pokaz uruchamiania i jazdy ponad stuletnią lokomobilą parową na polu muzealnym (od godz. 12.00
w odstępach półgodzinnych)

– prezentacja muzealnego zbioru lokomobil – samodzielne zwiedzanie wraz z ulotką informacyjną.

– projekcje filmów przedstawiających lokomobile ze zbiorów muzeum (pawilon nr 13).

Zapraszamy do wspólnego wniknięcia w „duszę” tych zjawiskowych,
napędzanych w jakże osobliwy sposób pojazdów z minionych epok.

Podczas pobytu w Muzeum prosimy o przestrzeganie aktualnych zaleceń dotyczących Covid-19

 

Joga dla dzieci na Strzeszynie

Obraz może zawierać: tekst „Bezpłatne zajęcia JOGA DLA DZIECI ΝΑ STRZESZYNIE 8.08.2020 sobota, godz. 11.00, 12.0013.00 13.00 Mobilny Instytul Kultury na Strzeszynie YOGALA SAMO -DZIELNI PRACOWNIA EDUKACYJNA Rada Osiedla STRZESZYN Poznaniu MOBILNY INSTYTUT KULTURY CreatedbyMIASTOHOLIZM”

Wraz z pracownią SAMO-dzielni. Pracownia edukacyjna oraz Yogala zapraszamy na kolejne zajęcia Joga dla dzieci. Zajęcia poprowadzi dla nas Alicja Lisiecka certyfikowany trener jogi dla dzieci, młodzieży i jogi rodzinnej.
Harmonogram:
11:00 dzieci 1-6 lat
12:00 rodzinna
13:00 dla dzieci szkolnych
Każda joga trwa 30 min. Zabieżcie ze sobą maty, karimaty lub kocyki i dobre humory!

Partner: Mobilny Instytut Kultury

 

ŁĄKA ŻUBRA POMPIKA – warsztaty dla dzieci

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/Projekt_bez_tytuu-3.jpg
Co jedzą żubry? Co rośnie na łące Pompika? Gdzie rosną najstarsze lipy i jakich ziółek nie lubi komar? Spotykamy się w Bookowskim, żeby pogadać o żubrze Pompiku, roślinach i wykleić z suszonych ziół łąkę dla żuberka. Oczywiście najpierw narysujemy Pompika, a pomoże nam w tym sam Tomasz Samojlik, który nagrał krótką instrukcję!


miejsce: Sala Wystaw
bilety: 10 zł od uczestnika (zarówno dziecka jak i rodzica) do kupienia w Bookowskim,
bilety są jednocześnie bonami do wykorzystania na zakupy w księgarni
wiek uczestników: 6-10 lat
czas trwania: 60-90 minut

Rodzic/opiekun uczestniczy w warsztatach razem z dzieckiem, nie ma możliwości pozostawienia dziecka pod naszą opieką. Zachowane zostaną wszelkie zasady sanitarne, bardzo prosimy o stosowanie się do zasad obowiązujących w całym budynku CK ZAMEK (dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa). Warsztaty odbędą się w przestrzeni Sali Wystaw, każdy będzie miał dla siebie dużo miejsca. Każdy z Państwa zostanie poproszony o wypełnienie ankiety związanej z wirusem SARS CoV-2.

współogranizacja: Wydawnictwo Media Rodzina, księgarnia Bookowski

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

LATO nie_LETNIE: Alpejska przygoda

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/alpejskaprzygoda_B1_vuADLDM.jpg

Ursli mieszka wraz ze swą rodziną w wiosce u podnóża Alp. Latem wypasają owce na górskich łąkach i produkują słynne, szwajcarskie sery. Powoli nadchodzi zima. Jej przetrwanie będzie bardzo trudne bo podczas podróży do wioski wóz zawierający cały wyprodukowany ser spada w przepaść. Rodzina Ursliego zostaje bez środków do życia. Ursli przy pomocy swej najlepszej przyjaciółki Serainy postanawia pomóc rodzinie i zasłużyć na dzwonek, który młodzi chłopcy otrzymują na Święto Wiosennego Przesilenia. Rozpoczyna się prawdziwa Alpejska Przygoda.

Rodzinna opowieść o sile miłości i przyjaźni rozgrywająca się w przepięknej scenerii Alp Szwajcarskich.

ALPEJSKA PRZYGODA, reż. Xavier Koller, 2015, 104’, 8+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa CK Zamek

godz. 11.00 i 16.30

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

Kolorowy ogród – integracyjne warsztaty w Botaniku

Obraz może zawierać: deser i jedzenie

Kolorowy ogród, czyli BEZPŁATNE integracyjne zajęcia plastyczne dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników.
Nietuczące, w pełni zdrowe – babeczki gipsowe 🙂
Zapraszamy na warsztaty artystyczne, podczas których dzieci stworzą gipsowe babeczki – polane kolorowym „lukrem” i ozdobione posypkami. To praca z fakturami i kolorami, zabawa sensoryczna, rozwój motoryki małej i zajęcia plastyczne w jednym!
Warsztaty poprowadzi Pola z Kreatywne Pole – Mobilne warsztaty i animacja dla dzieci, a odbędą się one w Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – oficjalna strona.
GARŚĆ PRZYDATNYCH INFORMACJI:
– pamiętajcie o swobodnym stroju – będziemy się brudzić 🙂
– zajęcia odbędą się na polanie piknikowej na wprost bramy głównej – sprawdź mapkę:
www.obuam.robia.pl/plan_ogrodu,i1567.html
– liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowo na adres zapisy@strefaintegracji.org
– na zajęciach będzie obecna fotografka (będziemy prosić o podpisanie zgód).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Kino Zielone Oko – Turu. W pogoni za szczęściem

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

Bilety w cenie 11 zł. dostępne na www.bilety24.pl
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w seansach filmowych w Kinie Zielone Oko: http://www.goksezam.pl/koronawirus-covid-19/498-regulamin-kina.html

 

V Edycja Tor Poznań Track Day 2020

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz, tekst „CUP Tor Poznań Track Day V Edycja 09.08.2020”

Power, adrenalina, pasja 🙂
http://www.tptd.pl

Tor Poznań Track Day to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy w walce o trofea.

Tor Poznań Track Day to również eliminacja Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich

Harmonogram w warunkach pandemii COVID-19 Edycji Tor Poznań Track Day

Wszelkie formalności będą wykonywane zdalnie, biuro wirtualne (email, tel.). Pakiet materiałów informacyjnych zostanie przesłany w weekend.

Ze względów sanitarnych nieczynna będzie kantyna zawodnicza – catering będzie dystrybuowany do stref zawodników. Niedostępny będzie serwis – zapewniony będzie dostęp do kompresora.

Tor Poznań 08:00-18:00
07:00 Otwarcie biura – Rejestracja uczestników
08:00 Odprawa uczestników treningu, Instruktaż: Bezpieczne zachowanie się na Torze
8:30 Zapoznanie z torem w grupach w poszczególnych sektorach toru
10:30 Rozpoczęcie sesji pomiarowych (grupa zielona i niebieska)
12:00 KWALIFIKACJE dla grupy żółtej i czerwonej
12:40 Rozpoczęcie sesji pomiarowych (grupa żółta i czerwona)
18:00 Zakończenie jazd – Podsumowanie

Gwarantowane:
– 2h jazdy po torze dla każdej grupy
– Zabezpieczenie obiektu – Sędziowie wirażowi
– Zabezpieczenie p.poż. Wóz ratowniczy Straży Pożarnej i Medyczne (Karetka z zespołem ratownictwa medycznego)
– Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu – dokładność pomiaru do 0.001 s.

UWAGA! Kaski dla kierowcy i ew. pasażera OBOWIĄZKOWE

UWAGA! Do jazdy na Torze zostaną dopuszczone jedynie
samochody, które generują w warunkach pomiarowych hałas NIE większy niż 93 dB – lub w pomiarze dynamicznym samochodu poruszającego się na próbie, hałas NIE większy niż 96 dB. Samochody niespełniające powyższego wymogu nie zostaną dopuszczone do prób

UWAGA! Wszystkie pojazdy wyjeżdżające na tor muszą posiadać zainstalowane ucha holownicze!

 

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.