PLAN ZAJĘĆ 03.12 – 09.12.2018

PLAN ZAJĘĆ 03.12 – 09.12.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę.

Doświadczony, jak przystało na pięćdziesięciolatka, lecz wciąż ciekawy świata.

Zespołowy jak ekipa filmowa, w której wszyscy działają zgodnie, a jest w niej miejsce także dla ekscentrycznych indywidualności.

Lokalny i globalny za sprawą filmów z różnych zakątków świata, które przypominają, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem.

Otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale pamiętającyo tym, co przemija.

Rodzinny, bo każdy pragnie poczucia bezpieczeństwa, bliskości, przynależności i akceptacji, choć nie zawsze znajduje je w rodzinnym domu.

Oddający głos dzieciom, rodzicom, nauczycielom, reżyserom, aktorom, producentom i krytykom, bo dialog polega na słuchaniu.

Tworzony z miłości do kina w poczuciu, że miłość to namiętność, która wymaga też odpowiedzialności, uczciwości i szacunku.

Edukujący młode pokolenie i gotowy uczyć się od niego.

Bogaty liczbą filmowych seansów i siłą przekazu tego jednego filmu, który zapamiętujemy na całe życie.

Fascynuje nas kino dla dzieci i młodzieży: Dobre kino: otwarte na różne sposoby widzenia świata i biegle władające wieloma filmowymi językami. Z radością pokazujemy premiery, z nostalgią przypominamy obrazy klasyczne i zapomniane. Nagradzamy filmy uznane i te, które dopiero wchodzą na ekrany. Zapraszamy nestorów kina i filmowych debiutantów, a przede wszystkim widzów.
Cieszą nas nagrody:
•    Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza” (2008)
•    Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „międzynarodowe wydarzenie filmowe” (2012)
•    Europejska Nagroda Obywatelska przyznawaną przez Parlament Europejski (2012)

 

Warsztaty taneczne

Serdecznie zapraszam wraz z STAGE of ARTS na warsztaty taneczne dla dzieci (od 4 do 6 lat)!
Podczas zajęć przeniesiemy się w czasie i poznamy dziecięce zabawy ludowe z różnych regionów Polski. Razem zatańczymy, zaśpiewamy, porozmawiamy o tradycji, dowiemy się, w jaki sposób niegdyś bawiły się dzieci w wolnym czasie.
Zajęcia te wpłyną pozytywnie na rozwój koordynacji ruchowej dzieci, umiejętność działania w grupie, rozwój muzyczny, emocjonalny, wspomogą prawidłowe kształtowanie aparatu głosu a przy tym będą świetną zabawą.
Warsztaty poprowadzi Wiktoria z agencji STAGE of ARTS – muzyk, nauczyciel rytmiki i warsztatów artystycznych dla dzieci. tancerka, od dziecka związana z zespołami folklorystycznymi.

Zajęcia są bezpłatne.
Jeśli macie ochotę potańczyć w Klamerce, koniecznie zapiszcie się na warsztat. Macie do wyboru 3 opcje:
1. Przez fb
2. Mailem klamerka@klamerka.eu
3. Pod nr telefonu 609279097

PS: Klamerkowym zwyczajem, zapraszam już od 16 na kawę/herbatę i swobodną zabawę dzieci:)
Do zobaczenia w poniedziałek!

Spektakl „Dziadek do Orzechów”

Świąteczny Spektakl pt. „Dziadek do Orzechów” to kulturalne wydarzenie dla młodych, nastoletnich i dorosłych widzów. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu oraz Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté” zapraszają widzów na zimową podróż do świata zabawek i słodyczy!

Spotkania z Justyną Bednarek

3.XII godz. 8.30, 10.00 i 12.00 Spotkania z Justyną Bednarek

Autorką książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród, znalazły się także na liście lektur szkolnych. Kolejne książki tej autorki również zostały dostrzeżone przez gremia jurorskie, a drugi tom przygód Skarpetek stał się bestsellerem.
Jeśli polubiliście „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Pięć sprytnych kun”, na pewno powinniście poznać „Babcochę” – choć nie jest podobna do swoich poprzedniczek. Każdemu, niezależnie od tego czy ma 6 czy 106 lat, przyda się porcja jej czarów. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, bo to ona jej najbardziej potrzebuje. Ale skutki jej czarów odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto utyskiwać i oszukiwać, a trzeba cieszyć się tym, co się ma.

os. Wichrowe Wzgórze 124
Wstęp wolny.
Rejestracja klas: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Babcocha – spotkanie czarownicą i jej Autorką

3.XII godz. 16.30 Babcocha – spotkanie czarownicą i jej Autorką.

Przyleci do nas na chmurze, gnana jesiennym wiatrem. W kieszeni będzie miała pudełeczko z mazidłem, a za pazuchą – ciekawskie Orzechowe Licho. A może… Może tym razem dostanie się do nas w inny sposób? Podobno potrafi przejść przez dziurę pod pralką do podziemnych korytarzy. Wybierze jeden, powędruje nim, i jeśli tylko odnajdzie odpowiednie drzwi, będziemy mogli powitać ją u nas, w Księgarni z Bajki.
Kto to taki?
To Autorka „Babcochy” i „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” – Justyna Bednarek!
Warsztaty poprowadzi animatorka, Autorka będzie podpisywać książki.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pllub tel.: 61 8200 582

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

3.XII godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

 

Betlejem Poznańskie 2018

Jesteście już gotowi na świąteczne szaleństwo? ?Rozpoczynamy jarmark świąteczny na Placu Wolności
8-9.12
Najlepsza lodowa impreza w Polsce – Ice Festival!
13.12
Poznań Silent Night – wspólnie zaśpiewamy kolędy w najróżniejszych językach świat
16.12 | 17:00
Betlejemskie Światło Pokoju
19.12
Na jarmarku pojawi się Track Coca-Coli ?

Więcej informacji już wkrótce. 🙂

 

Bezpłatny przejazd karuzelą

Drodzy Rodzice ‼️

Prezydent Miasta Poznania zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatny przejazd karuzelą podczas Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności oraz na Starym Rynku.

????????????????????

Jednorazowy Bilet na Karuzele ważny jest w terminie od 17 grudnia do 21 grudnia w godzinach od 11:00 do 19:00 na wszystkich Karuzelach na Placu Wolności oraz Starym Rynku.

Bilety na Karuzele będzie można odebrać w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych w terminach ⤵️

➡️6 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00
➡️10 grudnia w godzinach 17:00 – 18:00
➡️11 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00
➡️13 grudnia w godzinach 17:00 – 18:00
➡️14 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00
➡️15 grudnia ( sobota ) w godzinach 10:00 -15:00.

 

 

 

 

WTOREK

 


Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

Warsztaty parentingowe w Starym Browarze

Przed nami jesienna edycja warsztatów rodzinnych w poznańskim Starym Browarze.

W programie wydarzenia:

Pokazy i warsztaty:
pierwsza pomoc – konsultacje z ratownikiem medycznym,
chustonoszenie – konsultacje z ekspertakimi szkoły rodzenia,
warsztaty muzyczne dla rodziców
aktywność w ciąży i po porodzie

A także:
mini recital saksofonowy Daniela Ebertowskiego
muzyczne animacje dla dzieci
kreatywny kącik malucha
porady i atrakcje w strefie showroom
pakiety startowe, nagrody

Spotkanie jest bezpłatne, zapisy na: www.aktywne-mamy.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Mamaville ShopUP Poznań vol.2

Mamaville ShopUP Poznań 6-8 grudnia 2018
Miejsce: Stary Browar
Godziny: 9:00 – 21:00
Najlepsze produkty dla Mamy i Dziecka
WSTĘP WOLNY.

Witamy po raz drugi w Poznaniu!
Niezmiernie miło nam zaprosić Was ponownie do niezwykłego świata Mamaville!

Mikołajkowe przedświąteczne Mamaville ShopUP to specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.

Przez trzy dni zaprezentujemy dla Was najlepsze produkty i marki związane z ciążą i macierzyństwem oferowane przez wyselekcjonowanych polskich projektantów oraz asortyment najwyższej jakości. Najbardziej znane polskie marki i firmy pojawią się z najnowszymi kolekcjami i ofertami z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa, usługi; dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Będzie to idealna okazja do zaopatrzenia się w prezenty dla dzieciaczków i przyszłych mam.

Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Stary Browar zamienimy w ekskluzywną krainę pełną wspaniałych brandów, inspiracji i zakupów.

MAMAVILLE ShopUP to jednak nie tylko strefa zakupów, ale także 3 dni pełne warsztatów dla dzieci i rodziców.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona!!! Zapisy odbywają się na zasadach pierwszeństwa. Rejestracja >> http://bit.ly/warsztatypoznan2

? Zajęcia umuzykalniające metodą Gordona dla dzieci 2 – 12 m-cy wraz z rodzicami:
Grupa I: g. 10.30 – 11:00
Grupa II: g. 11.15 – 11:45

? Zajęcia umuzykalniające metodą Gordona dla dzieci 1- 3 lata wraz z rodzicami:
Grupa I: g. 12.00 -12:30
Grupa II: g.12.45 -13.15

Podczas zajęć umuzykalniających, prowadzonych wg teorii uczenia się muzyki prof. E. Gordona, dzieci obcują z możliwie najbardziej różnorodnym materiałem muzycznym. Na naszych Gordonkach śpiewamy w różnych skalach i rytmizujemy w różnym metrum, improwizujemy. Takie umuzykalnianie, zgodnie z badaniami empirycznymi, będzie przynosić najlepsze efekty. W drugiej części zajęć dzieci mają możliwość kontaktu z instrumentami, czy wspólnej zabawy przy muzyce. Warto pamiętać, że poprzez muzykę kształtujemy u dzieci również umiejętności językowe, pamięć krótkotrwałą, zdolności matematyczne i koncentrację!
Na gordonki zaprasza Marta Grabowska z poznańskiego miejsca Przy Plantach

? 14:00 – 14:45 Zabawy sensoryczne z Get Dirty dla dzieci 1-3 lata z rodzicami

? 15:00 – 15:45 Zabawy sensoryczne z Get Dirty dla dzieci 3-6 lat z rodzicami

Stwórz z Get Dirty Warsztaty Dla Dzieci świąteczną kulę śnieżną. Dzieci doświadczą wielu sensorycznych doznań, poćwiczą motorykę małą i stworzą swoje własne, oryginalne ozdoby na Boże Narodzenie.
Ubranko każdego dziecka zostanie zabezpieczone przed zabrudzeniem dzięki kombinezonom Get Dirty®

Warsztaty dla rodziców

7 grudnia
? 10:30 – 11:30 „Jak urodzić łatwiej i piękniej, rola douli w porodzie”
Warsztat pod patronatetem Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków
Na warsztacie dowiesz się:
– W czym doula może pomóc Ci w porodzie?
– Dlaczego warto mieć doulę?
Coraz częściej kobiety na towarzyszkę swojego porodu decydują się na doulę, czyli wykwalifikowaną, doświadczoną kobietę, która w sposób niemedyczny wspiera rodzącą na poziomie emocjonalnym, informacyjnym i fizycznym.
Badania wskazują, że obecność douli sprawia, że kobieta lepiej znosi doświadczenie porodu, szybciej regeneruje swoje siły, a także pewniej czuje się w nowej roli.
Wykwalifikowana doula przybliży zagadnienie pracy douli w całym okresie okołoporodowym.
Opowie o tym, kim są doule, jak pracują, w jaki sposób pomagają kobietom przejeść przez okres porodu, i dlaczego warto zatrudnić doule. Dobry poród to dobry start w macierzyństwo, warto dowiedzieć się o różnych możliwościach wsparcia i wybrać najlepszą dla siebie.
Dodatkowo doula opowie o budowaniu i wzmacnianiu więzi w podróży z dzieckiem
Prowadznie Doula Natalia Mińska

? 12:30 – 13:30 „Sen w 1 roku życia – podstawy i ciekawostki, które każdy rodzic chciałby wiedzieć”
Na warsztatach będzie się można dowiedzieć jak przetrwać pierwsze miesiące z noworodkiem, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha
Prowadzenie SleepConcept.pl

?14:00- 15:00 „Dlaczego dziecko budzi się i nie śpi w nocy?”
Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha
Prowadzenie: SleepConcept.pl

? 15:30 – 16:30 „Do czego służą chusty? Czy to jest dla mnie?”
Na spotkaniu dowiecie się m.in:
– Co to jest chusta i od kiedy można nosić w niej dziecko.
– jak wybrać pierwszą chustę, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
– jak zawiązać chustę długą
– o korzyściach i różnicach między chustą i nosidłem.
Prowadzenie : Karolina Dominiak – Piskorska i Marta Czajka z Przy Tobie – chusty i nosidła – sklep, wypożyczalnia i szkolenia

8 grudnia
? 10:30 – 11:30 „Udzielanie pierwszej pomocy noworodkom”
Z warsztatu dowiesz się:
– Jak udrożnić drogi oddechowe?
– Jak rozpoznać zadławienie u dziecka?
– Jak postępować przy zadławieniu dziecka?
– W jaki sposób przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową?
Prowadzenie: Ratownik Medyczny z BezpiecznyJunior.pl

? 12:00 – 13:00 „Mama w super formie, czyli co jeść i jak ćwiczyć, by wspaniale wyglądać i świetnie się czuć”
Na warsztatach będą poruszane zagadnienia:
– dobrze zbilansowana dieta mamy karmiącej – dla zdrowia, dla dziecka, dla sylwetki
– ćwiczenia na platformie PowerBoard, które pomogą wrócić do formy po ciąży i porodzie (zrzucamy kilogramy, poprawiamy kondycję skóry, dodajemy sobie energii)
– zastosowanie platformy przy problemach „poporodowych” (bóle pleców, nietrzymanie moczu, zaparcia, zaburzenia czucia w okolicach blizny po cc)

Prowadzenie: dietetyk i trener personalny Klaudia Lampa Light Yourself oraz Klaudia Lampa oraz „Casadowa” mama Magdalena Kwiatanowska

? 13:30 – 14:30 „Urządzamy pokój dziecka”
Na warsztacie dowiecie się :
– gdzie szukać inspiracji i od czego zacząć projekt?
– co dalej i jak wykorzystać zebrane inspiracje?
– jak rozplanować przestrzeń dziecięcego pokoju?
– czym udekorować ściany?
– jak dobrać dywan lub wielkość naklejek/ wzoru na ścianie w pokoju dziecka?
– jak przechowywać zabawki?
– przykładowy projekt + metamorfoza pokoju 3-letniej dziewczynki
Dodatkowo będzie możliwość obejrzenia projektu w okularach do wirtualnej rzeczywistości wizualizacje 360.
Prowadzenie Kamila Snela Wnętrza dla dzieci

? 15:00 – 16:00 „Do czego służą chusty? Czy to jest dla mnie?”
Na spotkaniu dowiecie się m.in:
– Co to jest chusta i od kiedy można nosić w niej dziecko.
– jak wybrać pierwszą chustę, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
– jak zawiązać chustę długą
– o korzyściach i różnicach między chustą i nosidłem.
Prowadzenie : Karolina Dominiak – Piskorska i Marta Czajka z Przy Tobie – chusty i nosidła – sklep, wypożyczalnia i szkolenia

 

Mikołajki w Naszej

Możecie sprawić swojemu maluchowi świetny prezent! ??
Planujemy kreatywne i rozwijające gry oraz zabawy w świątecznym klimacie! ???
Głównym punktem będzie oczywiście układanie i pisanie listu do Świętego Mikołaja! ????

W pakiecie także:
?kakao / sok jabłkowy
?pierniczki
?brownie w kształcie choinki

CENA: 20pln / dziecko
Zapisy mailowo pod adresem: warsztaty@nasza.eu lub przez fb.

??????

 

Prószą Bajki Mikołajki – spotkanie ze Świętym Mikołajem

Miasto Poznań, Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Fundacja FIONA wraz z partnerami Dom Bajek/Fundacja Jak Malowana mają zaszczyt zaprosić Małych i Dużych Poznaniaków na wyjątkowe spotkanie mikołajkowe! 6 grudnia w godzinach 16:00-18:00 zapraszamy na familijne warsztaty do Centrum Inicjatyw Rodzinnych połączone ze spotkaniem ze Świętym Mikołajem w Betlejem Poznańskim na pl. Wolności ♥

Czytando Domu Bajek z książką pn. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”/Petr Horáček, Wydawnictwo Babaryba, 2011

Uczestników wydarzenia czeka niespodzianka w postaci bezpłatnego talonu na przejażdżkę karuzelą na Betlejem Poznańskie 2018 Official 🙂

Spotkanie jest bezpłatne!
Serdecznie zapraszamy ♥
Bądźcie z nami!

Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz: dom.bajek.poznan@gmail.com

Autorką identyfikacji do projektu jest Marcelina Foltyn-Kaczmarek
https://www.behance.net/Marcelin_a
https://m.facebook.com/tworyzglowy/

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

 

PIĄTEK

 

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

je emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

 

Noc z Magicznym drzewem – Czas Robotów

7.XII godz. 19.00 Noc z Magicznym drzewem – Czas Robotów

.Zapraszamy na pełną wrażeń noc z bohaterami Magicznego Drzewa. Zmierzymy się z potężnym Androidem, który zamienia ludzi w maszyny. Wyruszymy też na poszukiwania pewnego artefaktu, którego moc pozwoli przemienić roboty z powrotem w ludzi. Tylko działając razem, będziemy w stanie pokonać bezwględnego Androida i przywrócić porządek na świecie. Dołączcie do naszej przygody!

Bilety 15 zł

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SALA Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

Mikołajki dla dzieci

7 grudnia g. 16:3017:30

W programie m. in. gry, zabawy, konkursy, spotkanie ze Św. Mikołajem oraz słodki poczęstunek.

Wstęp wolny.

 

Mikołajki Pod Lipami

Jak co roku zapraszamy naszych najmłodszych odbiorców wraz ze swoimi opiekunami na Mikołajkowe spotkanie Pod Lipami.
W programie:
g. 17 – spektakl „Ony” w wykonaniu Teatru Tam
g. 17.45 – spotkanie ze św. Mikołajem oraz wręczenie upominków
g. 18:15 – warsztaty teatralne

Wstęp na zaproszenie, do odbioru od 26 listopada w biurze Domu Kultury Pod Lipami – ilość zaproszeń ograniczona!)

 

Warsztat FOTO dla rodzin

KARTKA ŚWIĄTECZNA MALOWANA ŚWIATŁEM
Fotografia to nic innego jak malowanie światłem. To od nas zależy jaka świetlista wiadomość pojawi się na naszych fotografiach. Warsztaty polegają na wykorzystaniu możliwości aparatu tak, aby stworzyć wspólnie fotografie będące podstawą rodzinnej świątecznej kartki. W trakcie zajęć poznamy przy okazji techniki fotograficzne takie jak długa ekspozycja oraz bokeh.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi (w każdym wieku), których efektem będą dwie świąteczne pocztówki do samodzielnego wydrukowania lub wysyłki cyfrowej.

Koszt warsztatu: 35 zł / rodzina
Zapisy:
telefonicznie / sms – 519084919
lub w wiadomości do LOKAL – miejsce spotkań

UWAGA! Jako że część sesji będzie robiona na dworze, prosimy pamiętać o ciepłym odzieniu dla siebie i dzieci.

Można zabrać ze sobą swoją lustrzankę.

Warsztat poprowadzi:
Małgorzata Kaczmarek – artystka wizualna, edukatorka i popularyzatorka wiedzy o sztuce współczesnej. W 2017 roku obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznegow Poznaniu. Kontynuuje studia magisterskie na macierzystym wydziale. Sztuka i nauka to jej dwa ulubione języki obce i stara się je połączyć poprzez swoją twórczość. Z tego też powodu została artystką tzw. science-artu. Od lat prowadzi zajęcia plastyczne dla różnych grup wiekowych, szczególnie z rysunku oraz niecodziennych technik malarskich i rzeźbiarskich. Uważa, że sztuka jest doskonałą formą wyrazu dla wszystkich i warto ją poznawać i się nią bawić. Jej prace były prezentowane w Polsce i za granicą, m.in. w Chinach czy na Ukrainie.

 

 

 

SOBOTA

 

 

Poznan Ice Festival 2018

Harmonogram imprezy:
8.12 /sob./
❄ 11:00 – 17:00: Zawody w Speed Ice Carving
❄ 17:00 – 17:30: Wręczenie nagród

9.12 /nd/
❄ 9:00 – 17:00: Konkurs Główny
❄ 10:00 – 15:00: Warsztaty z rzeźbienia w lodzie dla dzieci
❄ 12:00 – 16:30: Na scenie: koncert uczniów szkoły „Voice Compet”, występ Activus Fitness i Taniec Kingi Żelechowskiej, koncert szkoły musicalowej „Erato”.
❄ 18:00: Wręczenie nagród wraz z podświetleniem rzeźb
❄ 18:30 – 19:00: Pokaz laserowo-multimedialny

❄ W tym roku będzie czekać także na Was niespodzianka od firmy Stihl. Pierwszy raz pojawi się miasteczko lodowe o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.

⛄ Speed Ice Carving – najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa.

⛄ Konkurs Główny – 12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb.

Więcej na: www.betlejempoznanskie.pl

 

IV Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim

Z ogromną przyjemnością zapraszamy mieszkańców oraz sympatyków Wildy, pozostałych poznaniaków oraz coraz liczniejsze tłumy turystów na nasz czwarty już, lokalny Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim!

Tak, jak w ubiegłych latach, w samym środku gorączki przedświątecznych zakupów, bądźmy razem w to jedno popołudnie – zatrzymajmy się w codziennym biegu przy gorącej herbacie, dźwiękach świątecznych melodii, rozkoszując się przysmakami lokalnych mistrzów kuchni.

Spotkajmy się, porozmawiajmy ze sobą, pośpiewajmy kolędy (cóż, że wcześnie!). Pobądźmy chwilę razem na Rynku Wildeckim, przez który zwykle przebiegamy przy okazji zakupów, może spotkamy sąsiada, z którym nie ma czasu zwykle porozmawiać? Przyprowadźmy dzieci – będą dla nich specjalne atrakcje. Może znowu odwiedzi nas Św. Mikołaj?

Jeśli zajmujesz się rękodziełem, wystaw swój mini-stragan. Jeśli pieczesz najcudowniejsze pierniki, sernik, szarlotkę i chcesz się nimi podzielić – zapraszamy! Wyślij zgłoszenie na jarmark.wildecki@gmail.com.

Do zobaczenia w grudniu po południu!

 

II Galimatias – bazar rozmaitości w Poznaniu

Galimatias, czyli bazar rozmaitości po raz drugi w Poznaniu! Już 8 i 9 grudnia w FoodHall Poznań.

Ręcznie robione dekoracje, autorskie ubrania, unikalne dodatki, wyjątkowe gry oraz zabawki, naturalne kosmetyki i wiele innych produktów w jednym miejscu, czyli Galimatias – bazar rozmaitości.
Galimatias narodził się z nadmiaru wszechobecnej produkcji masowej. Coraz częściej poszukiwane są rzeczy unikatowe, autorskie. Wraz z rosnącą świadomością społeczeństwa doceniane są produkty wysokiej jakości. Galimatias to idealne miejsce dla tych, którzy cenią rękodzieło, chcą wyróżnić się własnym stylem, szukają wysokiej jakości materiałów, naturalnych produktów czy oryginalnych rozwiązań.

Goście wydarzenia będą mogli wybierać wśród licznych projektów twórców mody czy też unikatowego rękodzieła. Nie zabranie szerokiej gamy ręcznie robionej biżuterii, toreb i dodatków,
a dla najmłodszych autorskich ubranek i wyjątkowych zabawek. Na bazarze pojawią się również najróżniejsze dekoracje do domu: świeczki, poduszki, koce, zawieszki, ramki, ceramika, akcesoria do dziecięcych pokoików. Wszystko to wykonane ręcznie. Na stoiskach będzie można odnaleźć unikatowe gry, nieśmiertelne płyty winylowe i książki niszowych wydawnictw. Z kolei fanów natury
z pewnością zainteresują domowe kosmetyki. Dla miłośników gotowania, dobrego jedzenia i zdrowego trybu życia pojawią się stoiska z ekologiczną żywością i autorskimi produktami.
Po raz pierwszy Galimatias zawitał do Poznania wiosną tego roku. Pierwsza edycja cieszyła dużym zainteresowaniem mieszkańców Wielkopolski, którzy chętnie sięgają po wyjątkowe rozwiązania dla siebie i dla domu. Grudniowa edycja Galimatiasu to świetna okazja do pierwszych świątecznych zakupów, nabycia niepowtarzalnych upominków dla bliskich i poczucia atmosfery zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Nie może Was zabraknąć!

Miejsce: FoodHall Poznań, ul. Dworcowa 1
Data: 08-09.12.2018 r.
Godzina: sobota i niedziela: 12:00 – 20:00
Wstęp: bezpłatny

Wkrótce więcej informacji.

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Poznania

Partnerzy:
FoodHall Poznań
Festiwal Smaków FOOD Trucków

 

Muzealna Akademia Dziecięca // warsztaty dla dzieci // zapisy

Muzealna Akademia Dziecięca to spotkania, których celem jest oswojenie małego widza z przestrzenią galerii oraz zmierzenie się z niebanalnymi tematami i zagadkami, które zamieniają wizytę w muzeum w niepowtarzalną przygodę.

Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Tematy i terminy zajęć:
15.09.2018 • Przygoda I – Świat arcydzieł
Jak stać się znawcą sztuki?

13.10.2018 • Przygoda II – Góry, łąki, morze, las – na wycieczkę przyszedł czas
Tropem muzealnych pejzaży.

17.11.2018 • Przygoda III – A co to znaczy niepodległa?
Świętujemy 100-lecie niepodległości, zamieniając się w postaci z przeszłości.
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe.

8.12.2018 • Przygoda IV – Akademia świąteczna
Dzień dzielenia się z innymi, a w nim święty uśmiechnięty.

12.01.2019 • Przygoda V – Rówieśnicy z innych wymiarów
Śladami muzealnych przyjaciół.

9.02.2019 • Przygoda VI – Legendy poznańskiego ratusza
Wędrówka od piwnic po strych renesansowej budowli.
Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu.

16.03.2019 • Przygoda VII – Piękno i sztuka – co to takiego?
Filozofowanie dla najmłodszych.

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

11.05.2019 • Przygoda IX – Muzealny Piotruś
Gra w karty z dwunastoma obrazami w tle.

8.06.2018 • Przygoda X – Muzealni Tropiciele
Turniej rodzinny.

Prowadzenie: Paulina Broniewska, Dział Edukacji MNP

Więcej informacji na temat cyklu znaleźć mozna pod linkiem: http://www.mnp.art.pl/edukacja/dzieci/muzealna-akademia-dziecieca/

 

Dzieciaki na Piętrze / jesień 2018

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.
Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

W programie jesiennym znajdą się aż trzy premiery. Dzieciaki będą miały okazję spotkać kultowych bohaterów takich jak Niedźwiedź i Masza czy Reksio. Nie zabraknie również warsztatów i spotkań artystycznych.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują tylko dla dzieci)
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują dla dzieci i opiekunów)

 

PROGRAM GRUDNIOWY:
——————————–

SPEKTAKL 08.12.2018
godz.16:00
„Zimowa układanka”
Teatr Wariate
Zimowa układanka” – to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr – sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się Miś.

Reżyseria: Teatr Wariate, scenografia: Marek Cyris, kostiumy: Sylwia Cyris, muzyka: Jerzy Więckowski

WARSZTATY 08.12.2018
godz. 15:00
„Zabawy podwórkowe” Centrum Sztuki Dziecka
Wraz z Centrum Sztuki Dziecka Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku. Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane, zastosowanie kredy, chodnika czy trzepaka! Podwórkową atmosferę zapewnią dwie performerki i muzyk grający na żywo. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
Projekt został nagrodzony w konkursie „DO ŚMIECHU”.
scenariusz i prowadzenie : Ola Marzec, Agnieszka Cienciała, Pan Picik
muzyka: Pan Picik
czas trwania – 50 min.
wiek: 7 – 10 lat

——————————–

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na estrada.poznan.pl

 

Tata Ze Starego – Cykl Bezpłatnych Wydarzeń Dla Ojców Z Dziećmi

W ramach lokalnych inicjatyw realizowanych dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, zapraszamy TATUSIÓW z DZIEĆMI na cykl wydarzeń:

– 8. grudnia o 13:00 TATA ARCHEOLOG – wraz z dziećmi przeniesiemy się w odległe czasy, aby odkryć tajemnice prahistorii wraz z najlepszym przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

– 8. grudnia o 14:00 – POZNAŃSKIE LEGENDY i nie tylko opowie najlepszy baśnioopowiadacz Szymon Góralczyk z Karawana Opowieści (bezpośrednio po zwiedzaniu – miejsce: sala kominkowa Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27)

UWAGA! można, ale nie trzeba zapisać się na wszystkie wydarzenia – ciągłość nie jest wymagana (ale mile widziana – zachęcamy do udziału w całym cyklu) – liczba miejsc ograniczona!!!
obowiązują zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
realizowane dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto i Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Kiermasz Świąteczny w Remizie

Zapraszamy na trzecią edycję kiermaszu świątecznego, który odbędzie się 8 grudnia w Domu Kultury REMIZA w godz. 13.00 -17.00

Poszukujemy wystawców: rękodzieło, miody, przyprawy, stroiki, ozdoby świąteczne, świeczki, pierniki i….wszystko co kojarzy nam się ze świętami, a nie jest produkowane masowo. Szczególnie zapraszamy mieszkańców gminy Komorniki.

Koszt stoiska:
– stół 160 cm x 84 cm – 40 zł
– stół 180 cm x 84 cm – dzielony na pół czyli 90 cm x 84 cm – 20 zł

Kontakt i zgłoszenia pod nr tel: 535 997 076 lub mailem: dkremiza@wp.pl

 

STREFA ZABAWY – MIKOŁAJU NASZ, CO NAM DZISIAJ DASZ?

„Pada śnieg, pada śnieg dzwonią dzwonki sań…”. Tak, już się zbliża! Biała, długa broda, na głowie zabawna, czerwona czapka, sporych rozmiarów brzuszek – MIKOŁAJU, chodź do nas! Co przyniesie, czy nagrodzi za dobre sprawowanie, czy pokiwa srożej paluszkiem? Pan Pianka i jego magiczne klocki zapraszają! Tym razem w mikołajkowej odsłonie. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącego.

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat.

prowadzenie: Wojciech Lawin

 

Mikołajki dla dzieci

Zapraszamy serdecznie wszystkich najmłodszych na spektakl teatralny „Bałwankowe opowieści” oraz na spotkanie ze świętym Mikołajem

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odbioru w Domu Kultury „Jubilat”

 

Solne piernikowe reniferki

Przywołamy świąteczną atmosferę, za sprawą kolejnej odsłony solnych warsztatów! Będziemy aromatyzować sól Epsom i nadawać jej barwę. Gwarantujemy dużo mieszania i pachnącej zabawy, a w rezultacie uzyskamy piernikową mieszankę ukrytą w reniferkowym słoiczku. Dowiemy się, jakie są właściwości używanej podczas zajęć substancji i jak ją najlepiej wykorzystać.

Prowadzenie: Warsztaty Do dzieła!

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci od 4 roku życia.

BOMBKA Z GWIAZDKĄ

na podstawie miniatur Maliny Prześlugi pt. „Bombka z gwiazdką”

08 grudnia – Sobota, godz. 11:00, 13,00
09 grudnia – Niedziela, godz. 11:00, 13.00

reżyser: Aga Błaszczak
czas trwania: 50 min

REALIZATORZY
Obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek Cyris
Piotr Grabowski
Artur Romański

Adaptacja: Aga Błaszczak / Malina Prześluga

Scenografia: Joanna Kubik
Muzyka: Bartek Orłowski

OPIS SPEKTAKLU
Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś podróżować pociągiem. Dla niektórych to przygoda i wyzwanie, a dla innych zupełna nuda. Bohaterowie spektaklu spotykają się przypadkowo w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich ma własną historię, ale wszyscy marzą o tym samym – dotrzeć do celu. Tymczasem w Wigilię nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykłe rzeczy…
W spektaklu będzie można usłyszeć (i zobaczyć!) świąteczne wierszyki Maliny Prześlugi, w zupełnie nowej odsłonie.
Pierwszy pociąg do Bożego Narodzenia odjeżdża już 6 grudnia prosto z Teatru Animacji! Wskakujcie i zajmujcie miejsca, ruszamy!
Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka

 

Dawno, dawno temu. Zespół muzealny – warsztaty integracyjne

„Dawno, dawno temu. Zespół muzealny”, czyli BEZPŁATNE integracyjne zajęcia w poznańskim Muzeum Archeologicznym dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników.
Słowo „muzeum” kojarzy Wam się z filcowymi kapciami, obrazami na ścianach i nudą? Nie w tym muzeum! Na zwiedzających czeka wiele interaktywnych atrakcji, które sprawią, że pobyt w muzeum będzie świetną zabawą ? Zapraszamy na rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem wystawy o pradziejach Polski i Wielkopolski.
Na zakończenie zwiedzania niespodzianka! W sali kominkowej spotkamy baśnioopowiadacza z Karawana Opowieści, który potrafi sprawić, że zarówno mali, jak i duzi, przeniosą się do krainy legend i bajek…
Obie części spotkania będą trwać około 45 minut.
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację miejsca w wiadomości prywatnej na facebooku facebook.com/StrefaIntegracji21.
Przy zapisie prosimy podać imię i nazwisko dziecka. W przypadku dziecka z zespołem Downa, prosimy o dopisek „ZD”.
Wydarzenie organizowane przez Fundację Strefa Integracji, Fundację Kreaktywator i Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Jak DECOrować bombki? Warsztaty kreatywne

Zapraszamy na kreatywne warsztaty dekorowania bombek. Zajęcia adresowany są do dzieci z możliwością współpracy z rodzicami.

termin: 08.12.2018
godzina: 12:00-14:00

Wstęp wolny!

 

Świąteczne wydanie Kiermaszu La Bazaar

Niechciane prezenty lub za dużo rzeczy w szafie? A może robiliście porządki w piwnicy i nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami? Zapraszamy do Domu Kultury „Pod Lipami” na świąteczny kiermasz rzeczy wszelakich.
Opłata za stoisko wystawiennicze w zależności od wielkości.
Informacja pod numerem telefonu (61) 63 03 347.

Świąteczny Targ Oplotki

Zapraszamy na Pierwszy Świąteczny Targ Oplotki! ♥

Świąteczny Targ Oplotki to idealna okazja do kupienia oryginalnych prezentów wykonanych ręcznie. Mnóstwo wyrobów z różnych dziedzin rękodzieła, m.in: makrama, szydełko, biżuteria, tkactwo, druty, filc i wiele innych. Do tego pokazowe warsztaty oraz fantastyczna, świąteczna atmosfera. ???

Nie może Was zabraknąć!

➡Kiedy?
Weekend 08-09.12.2018 r. Zaczynamy o 10:00, a kończymy ok. 19:00.

➡Gdzie?
Zajezdnia Poznań ul. Zwierzyniecka 30, lokal U18.
Niedaleko Starego Zoo.

➡Komunikacja miejska:
Najbliższy przystanek Kraszewskiego linie: 2, 64, 239, 241.

➡Co w programie?
Sobota i niedziela 10:00 – 19:00
– kiermasz ręcznie robionych, świątecznych prezentów.

Przed Wami lista naszych wystawców:
Oplotki
Oplotki Gosia Strzelecka
Oplotki Karolina Nowaczyk
Oplotki Justyna Renn
justi.blue
HANA
DOKA
Parolado pracownia słowa i wyobraźni
Jagga Zone
MiR
i inni…

Sobota 12:00 – 14:40
– warsztaty makramy ze specjalistką, która przyjeżdża do nas z Wrocławia, znacie Aua ? Musicie koniecznie odwiedzić jej warsztaty! Specjalnie dla nas są w promocyjnej cenie!

Niedziela 10:00 – 12:00
– warsztaty filcowania na sucho z niesamowitą Marta Bień

Do zobaczenia! ?

 

Rzeźbiarski warsztat rodzinny

Święta to czas dla całej rodziny – wykorzystajmy dobrze ten moment i stwórzmy wspólnie autoportret naszej rodziny. Efektem warsztatów będą rzeźby gipsowe będące abstrakcyjnym przedstawieniem łączących nas rodzinnych więzi.

Zapisy telefonicznie pod nr 519084919, w wydarzeniu lub w wiadomości do organizatora (LOKAL – miejsce spotkań). Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 35 zł / rodzina

Warsztat poprowadzi Małgorzata Kaczmarek – artystka wizualna, edukatorka i popularyzatorka wiedzy o sztuce współczesnej. W 2017 roku obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznegow Poznaniu. Kontynuuje studia magisterskie na macierzystym wydziale. Uważa, że sztuka i nauka to jej dwa ulubione języki obce i stara się je połączyć poprzez swoją twórczość. Z tego też powodu została artystką tzw. science-artu. Od lat prowadzi zajęcia plastyczne dla różnych grup wiekowych, szczególnie z rysunku oraz niecodziennych technik malarskich i rzeźbiarskich. Uważa, że sztuka jest doskonałą fromą wyrazu dla wszystkich i warto ją poznawać i się nią bawić. Jej prace były prezentowane w Polsce i zagranicą, m.in. w Chinach czy na Ukrainie.

 

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 5-15 lat – gry planszowe, praca plastyczna, zabawy ruchowe oraz inne atrakcje.

Mikołajkowa gra parkowa

Zapraszamy na rodzinne mikołajkowe spotkanie w ogrodzie.
Tym razem wspólnie zabawimy się w grę terenową i będziemy szukać złotych cukierków Mikołaja.
Gra terenowa będzie obejmowała cały park, start i meta będzie w ogrodzie.
Każda drużyna składająca się z dzieci i opiekunów dostanie mapę parku i będzie się poruszać od punktu do punktu zdobywając pieczątki i cukierki. Warto mieć na sobie czerwone czapki, jako znak rozpoznawczy uczestników naszej zabawy.
W grze mogą brać udział dzieci od 2 roku życia. Dzieci od 8 roku życia, mogą w grze brać udział samodzielnie jeśli ich opiekunowie wyrażą na to zgodę.
Wyjątkowo nasze spotkanie będzie płatne: 5 zł od dziecka.
Bardzo proszę o zgłaszanie udziału dzieci na adres mailowy: spotkaniazprzyroda@gmail.com lub przez wiadomość prywatną na fejsie. Proszę o poważne zgłoszenia, przygotowanie zabawy jest pracochłonne i dobrze będzie wiedzieć kto przybędzie.

Do zobaczenia w ogrodzie.

 

Choinka w Muzeum

Przedświąteczna impreza przeznaczona dla dzieci i dorosłych promująca wspólne działanie i zabawę w nastroju Świąt Bożego Narodzenia. W programie:
– warsztaty plastyczne z wykonywaniem różnych ozdób choinkowych i świątecznych stroików,
– gry i zabawy.
Impreza
organizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie z udziałem kilku Fundacji i Stowarzyszeń.

Wstęp bezpłatny.
Wejście do Muzeum od ul. Mostowej 7 (przez park).

Źródło il.: www.pinterest.com

 

Plastyczne Przedszkolaki – Święta!

Zapraszamy fanów Dominiki Przybylskiej, a także tych, którzy dopiero nimi się staną, na przedświąteczne plastyczne dłubanki.
Dominika w miłym, może nawet śnieżnym nieco klimacie, jak zwykle na wesoło, ale też na bardzo praktycznie, pokaże Wam, jak udekorować Święta, jak przygotować do nich dom, a w szczególności choinkę. Nie zabraknie muzyki, brykania i łakoci! ZAPRASZAMY

DLA KOGO: dzieci 3 – 6 lat z opiekunami (lub bez)
KIEDY: 08.12.2018 r. godz. 11:30 – 13:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 45 zł osoba Mała lub Mała i Duża; 80 zł 2 Małe osoby (z Dużą lub bez), płatne przed wydarzeniem na konto WA podane na stronie warsztatyagaty.pl
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty, tel. 883 908 901.
UWAGA! Zgłoszenie nieobecności do godz. 08:00 w dniu warsztatów, umożliwia wykorzystanie wpłaty na inne wydarzenie WA organizowane w sezonie 2018/19

 

Mikołajki w Księgarni Klasycznej !

8 grudnia o godzinie 11:00 Księgarnię Klasyczną odwiedzi Święty Mikołaj!!!
W trakcie spotkania będziemy pisać list do Świętego Mikołaja.
Święty Mikołaj będzie czytał Książeczkę „Wesoły Ryjek i zima” oraz częstował wszystkie dzieci cukierkami.
Pisanie listów i czytanie potrwa do godziny 12:30
Serdecznie zapraszamy HO! HO! HO!

Mikołajki w Lizawce

Wszystkim dzieciom z okazji Mikołajek składamy serdeczne życzenia i już dziś zapraszamy w weekend na obiad do naszej restauracji, gdzie będą czekać na Was różne atrakcje: zdobienie pierników, tworzenie świątecznych kartek, malowanie twarzy i wiele innych!

Dla wszystkich naszych najmniejszych gości Mikołaj przygotował drobne upominki!

Spotkanie Mikołajkowe:
Sobota 8.12. godz.13:00-16:00
Niedziela 9.12. godz. 13:00-16:00

 

Kiermasz świąteczny

Zapraszamy serdecznie na Kiermasz Świąteczny , na który wiele dzieci z radością oczekuje przez niemal cały rok. Rezerwujcie sobie czas w sobotę 8 grudnia od 11:00 czekamy na was w naszej nowej lokalizacji w Poznaniu przy ul. Niedziałkowskiego 18 w. Tym razem tak wcześnie będziemy wspólnie tworzyć świąteczny klimat i szykować się do świętowania Bożego Narodzenia.

W naszych kawiarenkach będzie można zakupić zdrowe specjały i przetwory słodkie oraz wytrawne a na stoiskach z rękodziełem nabyć wyjątkowe drobiazgi i upominku.

Podczas kiermaszu w każdej z klas będą odbywać się warsztaty ( lista szczegółowa wkrótce).

O pełnym Kiermaszowym programie będziemy jeszcze powiadamiać, w najbliższych dniach.

Do zobaczenia !

 

Poranek literacki

8.XII godz. 11.00 Poranek literacki z Aksamitnym Królikiem,

który znalazł się w pewien bożonarodzeniowy poranek w świątecznej skarpecie Chłopca. Ten bawił się nim mniej więcej dwie godziny, nim przyszli kolejni goście, którzy przynieśli nowe prezenty. Chłopiec zapomniał o swoim Króliku. A ten nieśmiało przyglądał się jak Chłopiec bawi się innymi zabawkami. Ile radości dostarczają mu mechaniczne zabawki. Pomyślał nawet, że to właśnie te nowoczesne, nakręcane na kluczyk sprzęty są PRAWDZIWE. Mały Aksamitny Królik poczuł się zupełnie nieważny i pospolity. Jedyną osobą, która okazała mu prawdziwą życzliwość, był Zamszowy Koń. To on objawił mu wielką prawdę. To on sprawił, że Aksamitny Królik poczuł swoją wielkość. Co to za prawda? Przybywajcie i z nami się o tym przekonajcie.
Zapraszam całymi rodzinami.

os. Przyjaźni 125 C

Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

Zdobienie pierników

Dnia 8.12.2018 zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na dekorowanie pierników od 12:00-15:00 do deserowni Mein Ice.Czekamy!!!!

Otwarta Sobota // Święta w Zakładzie

To już kolejna zima i kolejne Święta przed Nami. Kolejny rok, który spędzamy w przestrzeni Goplana. 8 grudnia w Zakładzie zapanuje iście świąteczny klimat! Mnóstwo warsztatów, TARG wyTWÓRCZY, wspólne ubieranie choinki, a wszystko to przy grzańcu i świątecznych pysznościach. To czas, który chcemy spędzić wspólnie z Wami, zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku. ❄️ ? ☃️ ❄️ ? ☃️

8 różnych warsztatów, w ramach których tworzyć będziemy ozdoby i przeróżne dodatki świąteczne. Do wyboru, do koloru >> beton / sitodruk / ceramika / elektronika / tapicerka / świeczki DIY / stolarka / szycie. Część wytworów zagości na zakładowej CHOINCE, którą ubierzemy razem. Część zabierzesz ze sobą, by przenieść nieco świątecznej zakładowej atmosfery do swoich 4 kątów 😉 Dla najmłodszych zaserwujemy warsztaty, na których tworzone będą lalki z Studio Sztuki Kobalt.

ZAPISY i SZCZEGÓŁY warsztatów złapiecie TU >> https://zakladnaswieta.evenea.pl/

Na koniec >> gwiazdkowa niespodzianka od Short Waves Festival. Specjalnie dla Zakładu przygotowali pokaz filmów krótkometrażowych, które prezentowane były podczas tegorocznej edycji festiwalu.

///////// PLAN DNIA /////////
❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️
STARTUJEMY o 15:00!
Dla tych, którzy nigdy u nas nie byli ➡ WYCIECZKA!

❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️
15:00 – 20:00 ➡ Świąteczny TARG wyTWÓRCZY
To okazja do spotkania się poznańskich artystów i rzemieślników z tymi, którzy cenią przedmioty ręcznie wykonane, mozolnie wypracowywane w domowych manufakturach lub małych pracowniach, robione z pasją i zaangażowaniem.

Przyjdź i znajdź niepowtarzalny prezent pod choinkę! ???
Wśród wystawców :
❄️ biżuteria SAVVY
❄️ kajety, albymy, kalendarze Kajet.
❄️ fotografie Weroniki Krawczuk
❄️ ceramika KOBE
❄️ betonowe wytwory Przestrzeń
❄️ sitodruki Znacznik
❄️ i oczywiście wytwory Zakładowe:)

DLA KUPUJĄCYCH wstęp jest BEZPŁATNY 🙂
Mamy duuużo przestrzeni dla Was ? wyTWÓRCÓW pięknych przedmiotów. Dajcie się poznać w Zakładzie!
REZERWACJE dla wystawców >> https://targwytworczyswieta.evenea.pl/

❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️
15:30 – 18:45 ➡ Świąteczne WARSZTATY
Do wyboru całe spektrum warsztatowe, wszystko w tematyce świątecznej. Nikt nie wyjdzie z pustymi rękoma >> własnoręcznie stworzone ozdoby świąteczne zabierasz ze sobą!
ZAPISY i SZCZEGÓŁY >> https://zakladnaswieta.evenea.pl/
WEJŚCIÓWKA >> 35 zł // koszt materiałów

Do wyboru >>
❄️ BETONowe ozdoby z Iwona
❄️ SITOdrukowy papier z Basia
❄️ CERAMIczne ozdoby z Kasią
❄️ ELEKTROchoinki LED z Jankiem vel Paweł
❄️ TAPICERSKIE dekoracje z Mateusze,
❄️ ŚWIECZKI świąteczne z Paulina
❄️ Ozdoby z FORNIRu z Kamil
❄️ SZYCIE świątecznych SKARPET z Renata

☃️ ☃️ ☃️ ☃️ ☃️ ☃️
15:30 – 18:45 ➡ Warsztaty dla DZIECI // tworzenie LALEK
Dla NAJMŁODSZYCH zorganizowany zostanie warsztat, na którym tworzone będą lalki z Studio Sztuki Kobalt.
DWIE GRUPY:
15:30-17:00 > GRUPA 1
17:15-18:45 > GRUPA 2
WEJŚCIÓWKA: 35 zł // koszt materiałów

? ? ? ? ? ?
18:00-19:15 ➡ Wspólne ozdabianie zakładowej CHOINKI i świąteczna sesja FOTO

❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️ ❄️
19:30 ➡ Pokaz FILMÓW // Gwiazdkowa niespodzianka od Short Waves Festival ?️ ?️ ?

Z A P R A S Z A M Y !

#zakład #święta #diy #otwartasobota #makerspace #Poznań #jeżyce #zróbmycośrazem #kreatywnyekosystem

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Poznańska Spacerówka poleca:

Bazarek Rzeczy Małych Edycja 2 – Świąteczna

No i udało się! Druga edycja Bazarku odbędzie się jeszcze przed Świętami.

Będzie to okazja do nabycia/ sprzedania oprócz ubranek – zabawek, książek oraz akcesoriów dziecięcych.
Dodatkowo podczas bazarku zostanie przeprowadzona zbiórka ciuszków i zabawek oraz słodyczy dla dzieci z Fundacji Dzięki Tobie.

https://www.facebook.com/dziekitobiepl/

Zachęcamy również do wsparcia naszej zrzutki, środki na niej zebrane wspomogą organizację kolejnych edycji i wszelkie działania promocyjne – https://zrzutka.pl/xzpcb7

Zapraszamy mamy wraz z maluszkami – będzie kącik dla dzieci 🙂

Kwestie organizacyjne:
1. Dla osób kupujących i sprzedających udział jest bezpłatny.
2. Ilość stoisk jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
3. Zapisy pod adresem mailowym: bazarekrzeczymalych@gmail.com prosimy w tytule maila wpisać „stoisko” a w treści maila ilość stoisk rezerwowanych oraz imiona i nazwiska osób sprzedających. Prosimy także o informacje o rozmiarze ubrań oraz czy są to ubranka dziewczęce czy chłopięce.
4. Na zgłoszenia czekamy do 3.12.br.
5. Osoby wystawiające się zapraszamy na miejsce wydarzenia już od godziny 9:00 aby rozstawić swoje stoisko.
6. Sprzedajemy zabawki, książeczki oraz ubranka z własnej szafy. Maksymalna ilość rzeczy wystawianych to dwie walizki. Stoiska mają wymiar 1-1,5mx1m i w tej przestrzeni należy się zmieścić. Preferowany własny stolik turystyczny lub walizki na ubrania. Będzie możliwość wypożyczenia stojaków na ubrania. Szczegóły w mailu po dokonaniu i zatwierdzeniu rezerwacji. Mile widziane świąteczne przebrania, zabawki i książeczki o tematyce świątecznej 🙂
7. Jeżeli ktoś zrezygnuje, może swoją rezerwację przekazać koleżance/siostrze etc. prosimy jednak o informację na maila o takiej zamianie do 5.12.
8. Na każdym stoisku oprócz osoby sprzedającej może być jeden pomocnik.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione, zgubione, pozostawione oraz uszkodzone podczas bazarku.
10. Ubrania, buty, dodatki, zabawki, książeczki, wystawione na sprzedaż muszą być czyste i w dobrym stanie.
11. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
12. Za wszelkie szkody powstałe przez uczestników odpowiada każdy uczestnik.

 

Mikołajki z Psami Północy

www.animacje-dla-dzieci.pl oraz Psy Północy zapraszają na niezwykłe Mikołajki dla najmłodszych .
Dla każdego dziecka, które przyniesie dla tych wspaniałych czworonogów prezent z okazji Mikołajek , a zatem
-karmę,
-zabawki,
-koce, koce, koce !
-obroże, smycze itp.,
-banknoty typu królewskiego Mieszko, Chrobry itp. 🙂
gwarantowany udział w fantastyczniej zabawie !
Mikołaj pojawi się z psim zaprzęgiem !!!
Tak , to nie bajka !!!
Będzie najprawdziwszy Mikołaj z pięknymi Psami Północy ,
a nadto:
brokatowe malowanie twarzy
balonowe psy
zabawy z chustą animacyjną
tańce i hulańce a nawet zumba z Mikołajem
bitwa na śnieżne kule
rozbijanie piniaty
quizy i konkursy
spotkanie z psami i opiekunami
Zapraszamy wszystkich od 0 -100 lat.
Nie ważne czy przyjedziesz z dzieckiem czy z chłopakiem i dziewczyną ! Możesz zabrać wujka, ciocię , sąsiadów !
Masz być i I już !
Psy Północy też mają swoje prawo do prezentów !
Oczywiście w planie genialne fotki z Mikołajem, psim zaprzęgiem w szczytnym celu !!!
Nie bądź obojętny !!!

Teatr asz.teatr / Co się kryje w elfiej czapeczce / dla dzieci

Teatr asz.teatr zaprasza.
Bajka pt : CO SIĘ KRYJE W ELFIEJ CZAPECZCE
scenariusz: Tomasz Kaznocha

Pewna dziewczynka o imieniu Zosia trafia do fabryki Świętego Mikołaja.
Sprowadził ją tam Elf bez Czapeczki. Zosia marzyła, żeby zobaczyć to magiczne miejsce, ale nie spodziewała się, że może już nie wrócić do swojego ukochanego Dziadka.
Czy dzielnemu Pierzastemu Dzięciołowi i Reniferowi Rudolfowi uda się sprawić, by Zosia wróciła do domu?
I co z tym wspólnego mają czary Pani Mikołajowej?
I dlaczego Elf bez Czapeczki nie nosi czapeczki?
Tego wszystkiego dowiecie się już niebawem.
Zapraszamy na kolorową, wesołą i bardzo mikołajkową bajkę.

występują:
Maja Gazdecka
Fryderyka Toboła
Maria Matuszewska
Tadeusz Sławomir Lisiecki

scenografia: Barbara Gazdecka&Izabella Hołosyniuk

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem w fabryce zabawek;)

wstęp: 15,-
rezerwacja: asz.teatr@gmail.com / 514763916

 

Świąteczna Bimba 2018

To ona! Znowu wyjedzie na poznańskie ulice! Roziskrzona setkami światełek „księżniczka”, czyli tramwaj 102Na wkrótce rozpocznie tegoroczne kursy jako Świąteczna Bimba. Za jej sterami usiądzie Gwiazdor w zielonym płaszczu. Z kolei drugi – czerwony Gwiazdor, który zagości na naszym pokładzie, poprowadzi konkursy i zachęci milusińskich do wspólnej zabawy. Ile mamy potraw na wigilijnym stole? Co zwiastuje pierwsza gwiazdka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań musi znać ten, kto chce otrzymać nagrodę. A tych mamy całe mnóstwo dzięki naszym wspaniałym partnerom: Galeria Malta, Orange, Solaris Bus & Coach S.A., MAN Truck & Bus, Cukiernia Jagódka Poznań, Primavika, Meloradio, Kasa Stefczyka, Leader School Poznań, ANDY, Wrotkarnia Wywrotka Poznań. Jak co roku będą nam towarzyszyć także kolędnicy z Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF (16.12), którzy swoimi kolorowymi strojami, grą na instrumentach i donośnemu śpiewowi zachęcą innych do przyłączenia się i celebrowania nadchodzących świąt.

Dołączcie do nas między godz. 12:00 a 18:00!

 

Koncert mikołajkowy dla rodzin z małymi dziećmi

 

LABirynt 2.0 Alicji Morawskiej-Rubczak – spektakl dla najnajów

„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo

 

Jarmark Świąteczny Handmade

9 grudnia zapraszamy do Studio3.18 w Poznaniu na Jarmark Świąteczny Handmade.

W godz. 11:00 – 18.00 na kiermaszu swoje rękodzieła, związane z tym świątecznym okresem, wystawią twórcy z Polski, Białorusi i Ukrainy.
W śród wystawianych przedmiotów będzie można znaleźć:
biżuterię artystyczną, oryginalne prezenty, dekoracje, jak również maskotki, zabawki, ubrania, witraże, wyroby z drewna i wiele innych.
Wszystkie przedmioty zostały wykonane ręcznie oraz z sercem przez co są niepowtarzalne, oryginale.

Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby kupić prezenty handmade na nadchodzące święta lub zostać wystawcą i sprzedać swoje dzieła sztuki.

Wstęp wolny!

Jeśli chcesz zostać wystawcą- pisz nam lub zadzwoń 534 975 337

 

Wege Festiwal Poznań

Uwaga! Wydarzenie zmienia miejsce!
Wege Festiwal odbędzie się w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wege Festiwal wraca do Poznania z targami przed samymi świętami!
Szukacie nietypowych pomysłów na prezenty i dania świąteczne? Nie może Was zabraknąć na tej edycji!
Nie martwcie się, nasze najsmaczniejsze klasyki też jak zawsze będą z nami ♥

Wege Festiwal Poznań to blisko 100 stoisk z najlepszą wege kuchnią która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju! Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy indyjska, kuchnia ulicy w wydaniu wege – burgery, hot dogi czy frytki z batatów i pyszne desery ♥ Na festiwalu znajdziecie też dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki.

Wege Festiwal to pyszny pomysł na niedzielę w gronie bliskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pawilon nr. 2 – wejście od ul Głogowskiej
Niedziela 9.12.2018
11.00 – 13.00 wstęp płatny
13.00 – 19.00 wstęp bezpłatny

 

Pograjki – Muzyka Biskupizny

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Podczas Pograjek poznamy polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku – będziemy mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Zaprosimy Was również na spotkania skupione wokół tradycji miejskich – nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości – poznamy brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzymy muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami. A zatem bierzemy pod lupę tradycje – te bliższe, lokalne i regionalne oraz te, które stanowią dziedzictwo kulturalne całego kraju.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.  Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną – będzie mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

 

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

Informacje praktyczne:

Na koncerty obowiązują bilety:
10zł/osoba,
7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.

Dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Wiek uczestników bez ograniczeń.

 

Rodzinne warsztaty przy kominku- świąteczne diy

Po raz kolejny zapraszamy do „Orlego Gniazda” na kreatywnie spędzone popołudnie w rodzinnej atmosferze!

Rodzinne warsztaty świąteczne to wyjątkowy czas na wspólną zabawę i twórcze działanie. Dekoracje bożonarodzeniowe sprawią, że mieszkanka i domy uczestników zamienią się w przytulne miejsca, przygotowane do wspólnego świętowania. W trakcie warsztatów każdy będzie mógł przygotować unikalne ozdoby i stroiki, które z pewnością staną się wyjątkową alternatywą komercyjnych ozdób. Jak co roku zachęcamy do przyjścia całymi rodzinkami:)

 

SOBOTNIE(?) BAJDURKI – Kolędnicy

Na niezwykłe świąteczne spotkanie z teatrem zapraszamy WYJĄTKOWO W NIEDZIELĘ!

Zagości u nas Mariusz Orzełek i … Gość Specjalny ?

„KOLĘDNICY”

Kilkunastu widzów przebiera się w stroje tradycyjnych kolędników i prowadzeni przez Anioła z Gwiazdą odgrywają scenki z historii Bożego Narodzenia, a także wspólnie śpiewają kolędy i pastorałki.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Orzełek
Czas trwania 45 min.

 

TEATRANKI: Od stóp do głów – zabawy sensoryczne dla małych z dużymi. Część 2.

9 grudnia, godz. 11.00
wiek: 4–6 lat

Jak bawić się z dzieckiem, żeby się bawić i jednocześnie rozwijać jego motorykę, czucie ciała, umiejętności wyciszania? Na pewno trzeba kupić specjalne zabawki, nauczyć się z książek… Nie trzeba! Nie jest to wiedza tajemna. Wszystkie potrzebne materiały znajdują się w pobliżu! Przyjdźcie na Teatranki, pobawimy się razem w to, co mamy pod ręką: paluszki, ramiona, języki, klamerki, poduszki i inne sensoryczne zabawki, które później znajdziecie w swoich domach.

Prowadzenie: Agnieszka Cienciała

Nie jest wymagana obecność i uczestnictwo w 1 części warsztatów.
Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Świąteczne słodkie wypieki warsztaty dla dzieci i rodziców

ŚWIĄTECZNE SŁODKIE WYPIEKI/ Warsztaty dla dzieci z rodzicami/ 9.12/ g.11.00
180,00 zł

Świąteczne warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców
W grudniu w naszym studiu kulinarnym magia świąt jest wszechobecna. Naszą coroczną tradycją stały się warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. Uwielbiamy ten klimat rodzinnego wspólnego gotowania, aromatów korzennych przypraw oraz smaku słodkich wypieków. Zapraszamy wszystkich na coroczne wspólne świąteczne pieczenie! Zapewniamy mnóstwo inspiracji na świąteczne słodkie smakołyki, atmosferę świąt przy choince oraz kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych w każdym wieku!

Menu:
Pierniczkowe choinki z białym lukrem własnej roboty
Świąteczne batony mocy- zdrowe przekąski do zimowej herbatki
Świąteczny naked cake – do zrobienia w każdym domu
Muffinki choinki z kremem z białą czekoladą

Bilety w cenie 180zł obejmują dziecko + rodzica, Każda dodatkowa osoba to 90zł- płatne bezpośrednim przelewem na konto, lub na miejscu w naszym studiu kulinarnym. W zamówieniu należy zgłosić liczbę osób biorących udział w warsztatach.

Prowadzenie:

Ola Kołodziejczak
Dietetyk, z pasją i miłością do gotowania. Uwielbia gotować wraz z dziećmi, uczyć ich zdrowych nawyków i wyborów żywieniowych. Prowadzi własną Poradnię Dietetyczną „Za słodko Za słono”, dla swoich pacjentów przygotowuje przepyszne jadłospisy dostosowane pod różne jednostki chorobowe oraz redukcyjne.Na swojej (FB@zaslodkozaslono)stronie dzieli się smacznymi zdrowymi przepisami oraz ciekawostkami dietetycznymi.

Karolina Bajon-Pawłowska
Współzałożycielka The Kitchen-studio kulinarne, nieprzerwanie szukająca inspiracji nowych smaków i pomysłów na potrawy w stylu comfort food. Wierzy, że porcja dobrego jedzenia potrafi zdziałać cuda na każdej płaszczyźnie. Uwielbia podróże podczas których odwiedza liczne restauracje, targi z jedzeniem oraz tam gdzie tylko się da bierze udział w lekcjach gotowania. Odkrywała smaki min. Tajlandii, Japonii, USA czy Hiszpanii. Prywatnie mama 4-letniej Kornelki.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *