Dzienne atrakcje Parku Dzieje – Murowana Goślina

Dzienne atrakcje Parku Dzieje – Murowana Goślina
W poprzednią sobotę odwiedziliśmy Park Dzieje w Murowanej Goślinie. Jeśli szukacie atrakcji, do której moglibyście łatwo dojechać pociągiem, polecam to miejsce Waszej uwadze.

Myślę, że warto podzielić odwiedziny w Parku na dwie części – podczas jednego wypadu skorzystać z dziennych atrakcji, podczas innego zobaczyć nocne widowisko „Orzeł i Krzyż” (zaczyna się dopiero o godzinie 21.30). W poprzedni weekend pojawiliśmy się na miejscu około 13.00. Na szczęście prognozy się sprawdziły i oberwanie chmury, którego doświadczyliśmy na trasie, trwało tylko 30 minut. Na początku dzieci przyglądały się owcom i bawiły na placu zabaw. Potem odwiedziliśmy Nadrzewną Osadę – Historyczny Park Linowy, którą bardzo Wam polecam! Wykupiliśmy bilety na wielokrotne przejścia i podczas pobytu wracaliśmy do niej dwukrotnie. Opiszę ją Wam dokładniej w najbliższych dniach, przy innej okazji. Gdy jest więcej ludzi, warto wybrać się do parku linowego możliwie wcześnie (na przykład od razu po otwarciu, po 12:00) lub w trakcie dziennych widowisk. Co jeszcze podobało się Bee i Gee? Popisy kaskaderskie na koniach, sceny walk. Stroje rycerzy, kozaków dodawały temu dodatkowego sznytu. Widowisko „Powstanie Wielkopolskie” jest przeznaczone dla starszych dzieci, ale myślę, że i tak stanowi dobry wstęp do rozmów na ten temat (tym bardziej, że wśród naszych przodków mamy Powstańców). Podczas pokazu sokolniczego usiedliśmy na środku i tuż nad głowami dzieci przylatywały drapieżne ptaki.
Info praktyczne:
Dojazd autem zajmuje około 45 minut. Auto zostawia się na parkingu przy stacji kolejowej Zielone Wzgórza. Później na dojście trzeba przeznaczyć 5-10 minut.
Lokalizacja:
Park Dzieje działa w weekendy do 21 lipca. W soboty działa w godzinach 12.00-20.00. Do Nadrzewnej Osady można przyjechać również osobno, w niedziele (wg harmonogramu na stronie).
Bilety: atrakcje dzienne: 50 zł – bilet normalny, 30 zł – ulgowy. Dopłata za Nadrzewną Osadę: 29 zł (jednokrotne przejście dużej trasy), 39 zł (trzykrotne). Mała trasa – 10 zł (1h zabawy).
Od jakiego wieku warto się pojawić? Pozostawiam to Waszej ocenie. My pierwszy raz odwiedziliśmy Park Dzieje, gdy Bee miała około rok. Podczas pobytu widzieliśmy rodziny z dziećmi w różnym wieku. Każdy może znaleźć coś dla siebie – widowiska, teatrzyki są dość krótkie – wg programu trwają 30-45 min. Nie musicie też we wszystkim uczestniczyć. Dzieci mogą pobawić się na placu zabaw, obejrzeć zwierzęta. W Nadrzewnej Osadzie wytyczono też niższą trasę. To ładny zielony teren, więc warto pomyśleć o pikniku.
Na miejscu działa kawiarenka – w ofercie m.in.: zimne, ciepłe napoje, ciasta, frytki, chleb ze smalcem.
Toaleta kontenerowa, dostosowana również do osób z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *