Urodziny – Nadrzewna Osada – Historyczny Park Linowy

Urodziny – Nadrzewna Osada – Historyczny Park Linowy
W środę świętowaliśmy urodziny dzieci! Gee skończył już 9 lat, Bee za moment 7. Przyjęcie wyprawiliśmy w Nadrzewnej Osadzie – Historycznym Parku Linowym i w moim odczuciu był to strzał w dziesiątkę! BARDZO polecam Wam to miejsce!

Po pierwsze dlatego, że możecie je mieć na wyłączność – jeśli tak jak my zdecydujecie się na organizację wydarzenia w tygodniu, spędzicie kilka godzin zanurzeni w zieleni tylko we własnym gronie. Teren jest ogrodzony. Jeśli dzieci dosięgają do 145 cm, mogą przejść dużą trasę. Ważne! Nie muszą się przepinać – przez cały czas są podpięte do liny asekuracyjnej. Dzięki temu po odbyciu szkolenia i jednym przejściu, kiedy znają już przeszkody i swoje możliwości, stają się zazwyczaj bezobsługowe. Dla mniejszych dzieci lub też tych, które czują się mniej pewnie na wysokości, poprowadzono także małą trasę, która nie wymaga zabezpieczeń. Podczas organizacji przyjęcia można skorzystać ze stolików i ław, które osłonięto przed deszczem/słońcem. W środę las okazał się dla nas wybawieniem – przy tych temperaturach nie wyobrażam sobie organizacji wydarzenia na otwartej przestrzeni. Spędziliśmy w Nadrzewnej 3 godziny, ostatnie 30 min przeznaczyliśmy na wyciszający teatr kamishibai Kreatibaj (Stowarzyszenie Zielona Grupa) – „Ale Kosmos!” na pięknej polanie. Okazało się, że w naszej ekipie było kilku dziecięcych ekspertów w tej dziedzinie.
Lokalizacja (wejście przez teren Parku Dzieje):
Info praktyczne:
Nadrzewna Osada jest dobrze skomunikowana – można do niej dojechać również pociągiem. W tej chwili to najszybsza opcja – przejazd trwa 30 min, autem – około godzinę. Ze stacji Zielone Wzgórza idzie się 10 minut (później trzeba przejść przez teren Parku Dzieje).
W soboty, gdy grane jest plenerowe widowisko „Orzeł i Krzyż”, auto należy zaparkować przy stacji kolejowej Zielone Wzgórza.
W inne dni można dojechać na ten parking.
W niedziele Nadrzewna Osada otwarta jest w godzinach od 12:00 do 18:00. W soboty, gdy działa Park Dzieje, do 20:00.
Ceny dla przyjazdu indywidualnego w niedzielę: dużą trasa – 35 zł jedno przejście,
45 zł – trzykrotne. Zabawa 1h na małej trasie – 12 zł. W soboty, gdy działa Park Dzieje, obowiązują niższe stawki – odpowiednio: 29 zł, 39 zł i 10 zł. Można płacić kartą.
Jeśli myślelibyście o organizacji przyjęcia, przyjazdu z grupą (również szkolną) najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z Maciejem – kom. 604071488, maciej@gram.events . Obiekt zamyka sezon pod koniec października.
31 sierpnia odbędzie się nocne przejście! Wcześniej, przez cały ten miesiąc, ekipa Nadrzewnej Osady ma przerwę urlopową.
Toaleta kontenerowa znajduje się w pewnym oddaleniu (5 min spaceru), przy kasach Parku Dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *