Pyrkon 2024 – Fantastyczne Miejsce Spotkań dla każdego!

Pyrkon 2024 – Fantastyczne Miejsce Spotkań dla każdego!
Za nami trzy dni na festiwalu Pyrkon. Bardzo zachęcam Was do udziału w tym wydarzeniu w przyszłym roku! Kolejna edycja odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2025 roku. Nie jestem wielbicielką fantastyki, nie rozpoznaję wielu mijanych postaci, nie gram nałogowo w planszówki czy na konsoli, nie jestem też AFOL, dorosłą fanką Lego, ALE… Pyrkon na stałe wpisał się do naszego rodzinnego kalendarza!:)

Dzieci czekają na niego, odliczają tygodnie i dni do jego rozpoczęcia, a my uwzględniamy go w naszym budżecie z wyprzedzeniem – jak wypad na weekend (tylko taki bez kosztów dojazdu i noclegu;)). Na Pyrkonie bardzo dużo się dzieje! Jeśli przyjdziecie z dziećmi, koniecznie odwiedźcie strefę Lego i Star Wars (na dolnym poziomie Centrum Kongresowego, w przyszłym roku pewnie będzie podobnie). Zobaczcie też stoiska w hali przylegającej do Akwarium. Pyrkon ma zawsze bogaty program warsztatów, spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i koncertów. Dla mnie wystarczającym i wciąż ekscytującym doświadczeniem jest po prostu przechadzanie się po halach, otwartych placach i chłonięcie festiwalowej atmosfery. W tym roku zwróciłam uwagę na dużą liczbę osób z niepełnosprawnością💜.
Na Pyrkonie się nie ocenia, jest miejsce dla każdego i to mocno wybrzmiewa! Jeśli będziecie chcieli zrobić sobie zdjęcia z cosplayerami, po prostu zapytajcie – nikt mi nigdy nie odmówił, wszyscy byli mili. Zyskałam przy tym szacunek Bee – „Mamo, nie wiedziałam, że jesteś taka odważna”. Ja w sumie też nie;) I dowiedziałam się też, że całkiem nieźle wychodzą mi artystyczne makijaże. Byłam taka dumna z kostiumu, który na szbko stworzyłyśmy dla Bee. Dzięki temu czuła się częścią cosplayowej społeczności!

Info praktyczne:

Festiwal odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Bilety warto kupować z wyprzedzeniem, wtedy można liczyć na niższe ceny. Jeśli to Wasze pierwsze doświadczenia z tym wydarzeniem, można też rozważyć przyjście w ostatni dzień (w niedzielę). Wtedy bilety są najtańsze i wciąż wiele się dzieje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *