Dni Otwarte w Ogrodzie Nadolnik – dołącz do coworkingu :)

Dni Otwarte w Ogrodzie Nadolnik – dołącz do coworkingu :)
Za nami intensywny weekend:). Wczoraj odwiedziliśmy Otwarty Ogród Nadolnik działający w ramach Fyrtel Główna. Impulsem do przyjazdu były Dni Otwarte. W niedzielę przy ul. Mariackiej, na terenie znajdującego się obok kościoła odbywał się festyn. Coworking ogrodniczy przygotował na tę okazję stoisko, z którego można było bezpłatnie odbierać rośliny.

Większość z nich trafiała następnie do ogrodu, do przygotowanej uprzednio grządki. Byłam pod wrażeniem zaangażowania, jakim wykazywali się uczestnicy tej inicjatywy, i to niezależnie od wieku;). W efekcie posadzono wiele ziół, które zyskały własne imiona i opiekunów. W trakcie wydarzenia malowano również nadstawki. W te działania zaangażowały się najbardziej dzieci – myślę, że specjalnie Was to nie zaskakuje;). Zgarnięcie naszej Bee do domu okazało się nie lada wyczynem, tym bardziej, że przy prowadzonych pracach nawiązały się przyjaźnie. Szkoda, że nie mieszkamy w pobliżu, bo myślę, że miałyby szanse przetrwać i rozwinąć się podczas regularnych wizyt w ogrodzie. Jeśli jednak macie taką możliwość, gorąco zachęcam Was do dołączenia do coworkingu ogrodniczego, tworzy go sympatyczna i zgrana ekipa. Może dzięki temu uda Wam się poznać (sekretny?) przepis na lemoniadę , którą serwowano podczas festynu. Wiele osób o niego pytało.
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Otwarty Ogród Nadolnik działa przy ul. Mariackiej 15. Jeśli chcielibyście go odwiedzić i/lub dołączyć do zespołu ogrodników opiekujących się tym miejscem, skontaktujcie się z Fyrtlem Główna (Ig, fb). Można to zrobić w dowolnym momencie w ciągu roku.
Dni Otwarte Ogrodu Nadolnik współfinansowano przez @niwcrso w ramach #NOWEFIO (@komitetpozytku) oraz ze środków finansowych Fundacja Veolia Polska. #fundacjaveoliapolska

1 odpowiedź do “Dni Otwarte w Ogrodzie Nadolnik – dołącz do coworkingu :)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *