Rzeka Główna – Zawady

Rzeka Główna – Zawady
Dziś zabieram Was nad rzekę Główną, na łąki nad Wartą. Jak tam dotrzeć? Najlepiej Wartostradą:)

My zazwyczaj przychodzimy od strony ulicy Nadolnik, Parku ks. Kirschke, mijamy plac zabaw (wysoce prawdopodobne, że Wasz spacer zakończy się już tutaj;)). Warto jednak pójść dalej, przejść pod ulicą Hlonda. Natkniecie się wtedy na intrygującą przestrzeń wypełnioną graffiti. My zdecydowaliśmy się na krótki piknik w tym miejscu, bezpośrednio nad rzeką. Później przeszliśmy piękną cisową alejką i skierowaliśmy się na ścieżkę w prawo, schodzącą do rzeki. Znajduje się tu dość wysoko zawieszony betonowy mostek. Następnie kierowaliśmy się na łąki, gdzie w oddali widać katedrę, a na drugim brzegu Warty, Szeląg. Myślę, że to świetne miejsce na piknik. Z dziećmi lub bez. W pobliżu czekają na Was również inne atrakcje – Poznański Rejon Wspinaczkowy (bezpłatne ścianki) i miejsce na ognisko.

Info praktyczne:

Lokalizacja:
Sugeruję przyjazd rowerem, Wartostradą. Gdy spaceruje się wzdłuż niej z dziećmi, warto zachować wzmożoną uwagę. Auto można zostawić przy ulicy Nadolnik. Dojazd autobusami 178, 183 – przystanek ul. Hlonda.
Na łąkach i w sąsiedztwie rzeki Głównej spędziliśmy około godzinę. Niedaleko przepływa również Cybina.
Przy miejscu ogniskowym znajdują się stoły i ławki. Jeśli chcielibyście je rozpalić, należy to wcześniej zgłosić do ZZM wysyłając maila na adres: kancelaria@zzmpoznan.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *