Wodny plac zabaw Archimedes – Nadolnik

Wodny plac zabaw Archimedes – Nadolnik
Dziś chciałabym Wam przypomnieć o placu zabaw na Nadolniku. Jednocześnie daję znać, że ten post stanowi wstęp do kolejnego, który ukaże się w ten weekend. Będę w nim zachęcać do mikrowycieczki w naturę, również w tych okolicach:).

Dlaczego ten plac zabaw jest wart odwiedzenia? Przede wszystkim ze względu na wodne instalacje, które już działają(!). Wprawdzie nie wszystkie;), chyba, że coś się zmieniło od zeszłego tygodnia i główna pompa znów jest w użytku. Oprócz tego czekają na Was inne układy dla najmłodszych – do wspinaczki, huśtawki, bocianie gniazdo, bujaczki, układy dla osób z niepełnosprawnością, karuzela, piłkarzyki. Z pewnością nie będziecie narzekać tutaj na nudę! W pobliżu znajduje się również piękny staw z żabami, park Ks. Tadeusza Kirschke o nieco dzikim charakterze, ogródek z ziołami i domkiem dla owadów, górka na sanki, siłownia zewnętrzna i układ do street workoutu. Minusy? Duże nasłonecznienie. W jednym miejscu znajduje się żagiel, ale w pojedynkę nie uratuje Was przed upałem. Kojarzę, że latem, przy wodnej instalacji, dokuczały nam też komary.
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Auto zostawiamy zazwyczaj w okolicach parku, od strony ulicy Nadolnik. Dojazd autobusem jest również możliwy – liniami 178, 183, należy wysiąść na przystanku: Smolna i liczyć się z 5-10-minutowym spacerem. Można też dotrzeć na Rynek Wschodni ze Środki autobusem linii 321. Jednocześnie zachęcam do przyjazdu Wartostradą .
W tych okolicach buduje się sporo bloków, osiedle obok jest częściowo zamknięte. Warto wziąć spory zapas przekąsek i napojów i książkę do czytania;).
Sklep spożywczy w pobliżu – trzeba obejść bloki kierując się w stronę ul. Hlonda. W pobliżu przedszkola na Nadolniku znajduje się piekarnia.
Gastro, gdyby przedłużył Wam się wypad: 62 Bar & Restaurant (ul. Św. Michała), lokale przy ul. Głównej (np. Little Armenia) albo na Rynku Wschodnim – pizzeria Presto.
KFC, BK, McD
Dziękuję za Wasze podpowiedzi w zakresie sklepu i lokali w pobliżu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *