Jeziora Babskie – Ścieżka przyrodniczo-leśna w Jeziercach

Jeziora Babskie – Ścieżka przyrodniczo-leśna w Jeziercach
Dziś odwiedziliśmy Jeziora Babskie na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo (gmina Pobiedziska). Na wycieczkę wybraliśmy się w nieco większym gronie, z rodziną przyjaciółki.

Nie przeszliśmy żadnej konkretnej trasy – tylko momentami trzymaliśmy się ścieżki przyrodniczej-leśnej w Jeziercach (oznaczonej zieloną sową). Właściwie to przy każdej kolejnej wizycie pokonujemy nieco inny odcinek, ponieważ wokół jezior wytyczono wiele krzyżujących się ścieżek. Staramy się jednak zawsze uwzględnić w nim długi most nad Cybinką między jeziorami Uli i Cyganek. Dziś spędziliśmy też dłuższą chwilę na plaży nad jeziorem Baba. Jest tam dość bogata infrastruktura turystyczna – stoliki, miejsce na ognisko, znajduje się jednak w bezpośrednim sąsiedztwie drogi. Nasze dzieci się kąpały – Bee uwielbia nurkować. Odkąd pamiętam jest głucha na nasze protesty, przestałam się oszukiwać, że będzie moczyć tylko stópki, że wejdzie tylko do kolan etc. Dziś ważnymi punktami wypadu okazały się również: obserwacja szykującego się do lotu chrząszcza majowego, wygrzewającej się w słońcu jaszczurki zwinki i odganianie się od komarów;). Mnie ucieszył też widok konwalii.
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Dojazd z Poznania zajmuje około 40′. Nawigację ustawiliśmy na ścieżkę dydaktyczną w Jeziercach – obok leśniczówki znajduje się wiata z miejscem na ognisko i parking. Auto można też zostawić w okolicach jeziora Baba. Trzymajcie się oznakowania, jeśli chodzi o trasy dopuszczone do ruchu.
Długość ścieżki przyrodniczej: 2,5 lub 3,7 km. Przybliżone czasy przejścia: 2 lub 3h
My spędziliśmy dzisiaj w lesie 2,5h.
Jeziorka na trasie: Ósemka, Uli, Cyganek, Baba, Rajskie, Okrąglak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *