Chartowo – nowy plac zabaw

Chartowo – nowy plac zabaw
Muszę zaktualizować wpis z najlepszymi placami zabaw w Poznaniu. Ten zdecydowanie zasługuje na Waszą uwagę. Powstał na os. Tysiąclecia, w pobliżu użytku ekologicznego „Traszki Ratajskie”. To bardzo atrakcyjne miejsce, które w założeniach ma integrować mieszkańców w różnym wieku.

Na placu zabaw czekają na dzieci: tyrolka, instalacje do wspinania, huśtawki, bocianie gniazdo, taśma do balansowania/skakania, koparka i układ do przesypywania piasku. Podoba mi się, że pojawiły się także takie elementy jak kłody, kopułę z wierzby czy ogród deszczowy, które zachęcają dzieci do zabawy według własnych pomysłów. Na łące kwietnej postawiono domki dla owadów, posadzono/posiano również wiele odmian roślin. Obok placu zabaw działają boiska do piłki nożnej, koszykówki, skatepark, układ do street workoutu. Nie zapomniano również o stojakach na rowery i ławce do przewijania niemowląt. Ogromnym atutem tego miejsca jest bliskość zielonych terenów. Podczas naszego pobytu widzieliśmy zające. Minusy? Pogryzły nas meszki;).
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Możliwość dojazdu komunikacja miejską, tramwajem (3, 16, 17, 18) – przystanek Os. Lecha. W razie konieczności można też zostawić auto przy ul. Piaśnickiej, znajdują się tu także sklepy spożywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *