Szachty – Ślimaki i dżem z mirabelek

Szachty – Ślimaki i dżem z mirabelek
Jakiś czas temu wybraliśmy się na ciekawy spacer. Pewnie wielu z Was zna Szachty. Dla nas również nie była to pierwsza wizyta. Pokazały nam się jednak z nieco innej strony. Zaskoczyły nas mnogością drzew owocowych – śliw, głównie mirabelek.

Mam do nich słabość – rosły na moim osiedlu, gdy byłam dzieckiem. Stale obiecuję sobie również, że wykonam z nich jakieś przetwory. Podobnie jak z czarnego bzu. Pogoda zdecydowanie nie zachęcała nas do wyjścia, od początku zanosiło się na deszcz i było dość chłodno, ale miało to też swoje plusy. Na Gliniankach było znacznie mniej spacerowiczów i rowerzystów. Struga Junikowska miała wyjątkowo wartki nurt, przyznaję, że budził respekt nawet u mnie, kiedy staliśmy nad jednym z przepustów. Czy wiecie, że w pobliżu wieży widokowej zaaranżowano mały drewniany plac zabaw? Nie wiem, od jak dawna tam stoi, ale sygnalizuję jego obecność – być może również go jeszcze nie widzieliście. Tworzą go domek, ślimaki oraz huśtawki. Obok postawiono ławkę do przewijania maluchów. Kiedy wracaliśmy zgodnie z przewidywaniami złapał nas deszcz. Byliśmy na niego przygotowani – czytaj: byliśmy gotowi zmoknąć;). Ale przynajmniej zobaczyliśmy tęczę!
Lokalizacja:
Info praktyczne:
Zazwyczaj parkujemy w pobliżu ul. Leszczyńskiej – Kindlera. Jeśli chcecie zatrzymać się bliżej wieży widokowej, zostawcie auto przy ul. Mieleszyńskiej. Dojazd autobusem linii 175 – przystanek Buczka/Okulickiego.
Na alejkach możecie często spotkać rowerzystów lub osoby na rolkach (zachowajcie ostrożność). Po alejkach można swobodnie poruszać się z wózkiem.
Wieża na planie trójkąta ma 25m wysokości. Warto się na nią wdrapać – z jej szczytu rozciąga się piękny widok.
Od strony ul. Leszczyńskiej znajduje się miejsce na ognisko. Można je zorganizować bezpłatnie. Konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja terminu. Zgłoszenie należy przesłać na adres: zzm kancelaria@zzmpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *