Lato na Madalinie

Lato na Madalinie

Czas na kolejną wakacyjną rekomendację. Z jednej strony myślę, że powinniście już znać „Lato na Madalinie” – w końcu nie jest to pierwsza edycja cyklu wydarzeń organizowanych przez Fundację Kreaktywator w przestrzeni zajezdni tramwajowej Madalina na Wildzie. Z drugiej jednak myślę, że wczoraj spokojnie mogło pojawić się tam więcej osób, więc… polecam! Na pewno nie zaszkodzi! W końcu sobotnie przedpołudnie minęło nam tam bardzo szybko.

Impulsem do wyjścia był teatr kamishibai Stowarzyszenia Zielona Grupa , który tym razem przypomniał dzieciom postać Simony Kossak. Bardzo podobała mi się jego forma graficzna i poruszone wątki z życia profesorki. Niestety nie mogliśmy zostać na spektaklu Przemka Mazurka, ale jeśli nie mieliście okazji posłuchać go na żywo (z Mozaiką), koniecznie się wybierzcie! My byliśmy na koncercie promującym „Gramy w zielone!” już dwa razy(!) i pewnie wzruszałabym się słuchając Bee śpiewającej z artystami. Mamy ich płyty i często do nich wracamy. Madalina działa od wtorku do niedzieli. Pełen harmonogram możecie znaleźć m.in. na ich profilu na fb – Lato na Madalinie. Odbywają się tutaj warsztaty, spotkania, koncerty kierowane do różnych grup odbiorców. Można też przyjść bez większego planu i po prostu skorzystać z bezpłatnych atrakcji – koniecznie weźcie stroje kąpielowe dla dzieci! Bee i Gee sporo czasu spędzili na deskach na torze skimboardowym, na trampolinach, budując z piasku pod zacieśniającymi żaglami. Można też pograć w siatkówkę plażową, pobawić na mini placu zabaw, schłodzić w dmuchanym baseniku i pod zamgławiaczem. Do dyspozycji są leżaki, więc może uda Wam się poczytać(!).

Lokalizacja:


Info praktyczne:

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Kosmiczna Madalina”. Cyklicznie, co tydzień publikowane są informacje o kolejnych „lotach”, czyli planach wydarzeń. Wejście od strony ul. Pamiątkowej. Najbliższe przystanki tramwajowe – Pamiątkowa lub Traugutta. Wstęp, atrakcje, udział w wydarzeniach – bezpłatne. Na miejscu jest małe gastro – z napojami, lodami i goframi. Pizzę i frytki można zamówić i opłacić w zajezdni – odbiera się je z ulicy Madalińskiego – to kilka minut spaceru.

Godziny otwarcia:

  • wtorek – piątek w godzinach 15:00-20:00,
  • w soboty, niedziele i święta: 11:00-20:00

W tym roku będzie działać do 3 września.

Gallery Wordpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *