Jarmarki świąteczne w Poznaniu 2022 – Betlejem Poznańskie

Jarmarki świąteczne w Poznaniu 2022 – Betlejem Poznańskie
Okres przedświąteczny uważam oficjalnie za otwarty! W piątek 18 grudnia ruszył jarmark świąteczny na Placu Wolności, następnego dnia można było wybrać się także na Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz na Bazar Wyspiańskiego 26. Od trzeciego grudnia świąteczna atmosfera udzieli się Wam również na Placu Kolegiackim i na Rynku Łazarskim.

Plac Wolności

Jakie atrakcje czekają na Was w pierwszej lokalizacji? Właściwie te same co w poprzednich latach (diabelski młyn znajduje się jednak na MTP). Dzielę się więc informacjami, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas organizacji rodzinnego wypadu. Za większość atrakcji i w wielu budkach można płacić kartą. Ceny: karuzela wenecka: 15zł/os, symulator lotu saniami Św. Mikołaja: 15 zł/os, ciuchcia: 10zł/os, strzelanie z łuku: 30 zł/os. Grzane wino: 15 zł, depozyt: 20 zł, małe churros z cukrem: 20 zł.
Plac Wolności: jarmark będzie działać do 27.12
Godziny otwarcia: 11:00-21:00

Międzynardowe Targi Poznańskie

Co możecie robić w drugiej lokalizacji? Przede wszystkim wybrać się na lodowisko. W pierwszy dzień wstęp był bezpłatny. Jeśli chodzi o cennik przedstawia się on następująco – bilet normalny: 17 zł, ulgowy – 14 zł, wypożyczenie łyżew – 10 zł, pingwinka – 10 zł, szatnia – 4 zł. Sesja trwa 45 minut. Bee zjeżdżała również na pontonach (15 zł za 5 zjazdów, można płacić kartą).
Za przejazd na karuzeli weneckiej płaci się 15 zł, na diabelskim młynie – 25 zł za bilet normalny i 20 zł za ulgowy. Grzane wino kosztuje 20 zł, depozyt również. Świąteczną kolejka: 15 zł (w dzień otwarcia nie działała). Symulator lotu saniami Świętego Mikołaja – dzieci do 3 lat bezpłatnie, bilet: 15 zł. Bilety na poszczególne atrakcje i parking MTP można kupić również przez Internet na stronie tobilet.pl.
Wstęp na teren MTP jest bezpłatny. Wejście znajduje się od strony ul. Głogowskiej via a vis Dworca Zachodniego. Jarmark na MTP otwarty jest w godzinach od 11.00 do 23.00, potrwa do 23 grudnia. Atrakcje są dostępne od wtorku do niedzieli(!).

W Poznaniu będą również działać jarmarki: na Rynku Wildeckim (7 grudnia od godz. 16.00).

W piątek 18 listopada rozpoczęły się również przejazdy świąteczną bimbą – linia 24:
Przebieg trasy: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO.
Tramwaj będzie jeździł codziennie do 23 grudnia między 16:00 a 22:00 co 60 minut.
Dokładny rozkład jazdy można znaleźć na stronie ZTM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *