WOLNE BRZart-y

WOLNE BRZart-y
Chciałabym Was serdecznie zaprosić do pracowni ceramicznej BRZart. Postindustrialna przestrzeń stworzona przy ul. Konopnickiej zdecydowanie pobudza kreatywność i zachęca do twórczych działań. W zeszłą środę byliśmy tam pierwszy raz.

Wcześniej mieliśmy okazję poznać Filipa podczas bezpłatnych warsztatów w Klubie Krąg, również na Łazarzu. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia. Myślę, że duży wpływ na to miała atmosfera, jaką każdorazowo tworzy prowadzący. Wszystko odbywa się w spokojnej atmosferze, dzieci otrzymują odpowiedzi na chyba wszystkie zadawane przez nie pytania, Filip dopytuje, czasem prosi o to, żeby chwilę poczekać. Ten rytm udzielał się również moim rozbieganym na co dzień dzieciom – nie narzekały na nudę, bardzo starały się, aby pokryć swoje gliniane grzybki dokładnie szkliwem. Dowiedzieliśmy się też, że łączenie kawałków gliny nie jest wcale tak prostą technicznie sprawą, jak mogłoby się wydawać. Albo, że szkliwa po wypaleniu mogą mieć zupełnie inny kolor. Albo o tym, że nie należy malować swoich prac od spodu. Jeśli również chcielibyście zgłębić te i podobne tajniki tej sztuki, poćwiczyć skupienie, uważność i być może stworzyć nieszablonowe dekoracje lub prezenty dla najbliższych, zachęcam do poznania pracowni Filipa Brzyskiego.
Info praktyczne:
Pracownia znajduje się przy ul. Konopnickiej 10. Po przejściu przez bramę, należy iść prosto, obok dawnej dyżurki i skierować się w prawą stronę.
Lokalizacja:
Warsztaty kierowane są głównie do dorosłych oraz dzieci starszych niż nasze – powiedzmy od 9 roku życia. W listopadzie mają także ruszyć sobotnie zajęcia dla rodzin. Informacje o nich pojawią się wkrótce na stronie facebookowej BRZart.
Kontakt: brzartwarsztaty@gmail.com, kom. 508 395 672 / 510 898 198
Filip sprzedaje również swoje prace – zachęcam do odwiedzenia jego profilu na Facebooku: Brzyski. Kontakt: brzyskistudio@gmail.com.

Jędrzej Płókarz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *