PLAN ZAJĘĆ 20.07- 26.07.2020

PLAN ZAJĘĆ 20.07- 26.07.2020

Sporo się pozmieniało w ostatnich 4 miesiącach. Powoli ruszają instytucje kultury – nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy, tak samo jak powrót do cotygodniowego opracowywania PLANU ZAJĘĆ. Czuję, że przydałoby im się dodatkowe wsparcie ze strony Poznańskiej Spacerówki i jej czytelników:). Oczywiście Waszej ocenie pozostawiam decyzję, czy, kiedy i na jakich warunkach będziecie gotowi do uczestnictwa w poniższych wydarzeniach:).

 

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Spacerowe mamy

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Spotkajmy się razem w ten wakacyjny czas! 🙂

Zapraszamy na spotkania w ramach cyklu SPACEROWE MAMY!

Zabierzcie ze sobą swoje pociechy, wózki, rowerki, piłkę, KOCYKI i kanapki – słowem wszytko, co w plenerze może Wam się przydać. Co tydzień wyruszymy w jakieś zielone miejsce w okolicy, aby wspólnie spędzić tam miło czas. Co tydzień postaramy się Wam zapewnić jakąś inną atrakcję, która umili nam spotkanie.
Mimo tytułu wydarzenia, zapraszamy nie tylko mamy, ale także, tatusiów, nianie, ciocie, dziadków i każdego, to w czas opieki nad dzieckiem chciałby spędzić z nami.

Punkt startowy: Świetlica Cafe ul. Krakowska 9a
Termin: poniedziałki o 11:00

jeśli, to czas drzemki malucha, nie szkodzi – maluch może kimać w wózku, a Ty możesz z nami porozmawiać i spędzić ten czas na powietrzu.

(uwaga, jeśli podoba wam się idea, ale taki termin nie jest dla was dobry, dajcie znać organizatorom, aby mogli dostosowywać wydarzenia do potrzeb odbiorców!)

Na spotkania zaprasza Grupa dla rodziców „Play with babies” (warto polubić!)

Ze względu na konieczność oszacowania liczebności grupy prosimy o zapisy sms-em tel. 722-074-837

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

LATO nie_LETNIE: Superagentka

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/Superagentka_B1.jpg

Duńska animacja o 10-letniej Agathe-Christine to kino detektywistyczne dla młodych widzów w najlepszym wydaniu.

Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.

„Superagentka” otrzymała nagrodę Jury ECFA European Children’s Film Association podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu i brała udział w konkursie filmów pełnometrażowych 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

SUPERAGENTKA, reż. Karla von Bengtson, Dania, 2017, 77, 6+

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

wejściówki:

Miasto Poznań od 15 lipca będzie wydawało vouchery w ramach akcji „’LATO nie_LETNIE”

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń:
ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;
oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Więcej szczegółów: https://kinopalacowe.pl/wydarzenia/5994-lato-nie_letnie/

 

MÓWIMY: OTWARCIE! Zabytkowe przestrzenie – CK ZAMEK znów dostępne

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/otwarcie.jpg

mówimy: Otwarcie!

Wymyślając to hasło kilka miesięcy temu, nie sądziliśmy, że pandemia koronawirusa nada mu kolejny wymiar. W te wakacje otworzymy dla Was nie tylko odnowione wnętrza Zachodniego Skrzydła Zamku po dwuletniej renowacji. Zapraszamy Was także do przestrzeni, które choć gotowe, by Was gościć, stały zimne i puste przez całą wiosnę jak Sala Wielka czy Sali Wystaw. Zaplanowaliśmy dla Was także plenerowe wydarzenia na Dziedzińcu Zamkowym od strony al. Niepodległości. Na tyle, na ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna oraz z zachowaniem rygorów sanitarnych będziemy spotykać się z Wami na seansach filmowych, dyskusjach (będziemy mówić otwarcie o wielu sprawach!), wystawach, koncertach, a także warsztatach i spektaklach dla dzieci. Czekamy na Was!

Konserwacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu / otwarcie przestrzeni po zakończonych pracach

Od 13 lipca będzie można ponownie zwiedzać zabytkowe wnętrza Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, dawnej rezydencji cesarskiej Wilhelma II, przebudowanej w czasie II wojny światowej na potrzeby nazistów. Trwająca dwa lata konserwacja Zachodniego Skrzydła Zamku była pierwszym tak dużym przedsięwzięciem w tej części gmachu od lat 40. ubiegłego wieku. Unikatowe, historyczne wnętrza Zamku po latach intensywnego użytkowania były bardzo zniszczone. Konserwacja sal i korytarzy przywróciła im blask i wzbogaciła o nowe technologie. Niektóre przestrzenie zmieniły swój wygląd (i nazwy – od materiałów, z których zostały zrobione), umożliwiając realizację przedsięwzięć poszerzających naszą ofertę kulturalną o:

_Laboratorium Kultury na parterze – przestrzeń na prezentacje i projekty z obszaru współczesnej kultury,

_mediatekę, którą wypełnimy do końca sierpnia archiwalnymi materiałami oraz opowieściami ludzi, których losy splotły się z Zamkiem,

_wystawę na 2. piętrze, na której znajdą się obiekty związane z budynkiem oraz jego historią, m.in.: płaskorzeźby, meble, dokumenty i oświetlenie.

W sierpniu planujemy premierę spektaklu Usta Usta w przestrzeniach Zachodniego Skrzydła.

Zamek będzie można poznawać w nowych formach i na nowych zasadach. Do dyspozycji naszych gości będą audioprzewodniki – jako osobne urządzenie albo aplikacja, dostępna dla każdego użytkownika, posiadającego telefon z wyświetlaczem dotykowym (rekomendowane w czasie epidemii).

Po zakończeniu epidemii koronawirusa w Polsce będzie można skorzystać z usług zamkowych przewodników, którzy oprowadzają w języku polskim i angielskim (możliwe będzie także zorganizowanie zwiedzania w innych językach).

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem – 15 zł, codziennie g. 11-19 (audioprzewodniki są wydawane/instalowane do g. 18).

Od 13.07. Zamek będzie czynny w g. 10-21.
Zachodnie Skrzydło będzie czynne codziennie (od poniedziałku do niedzieli)
w g. 11-19. Wtedy można zwiedzać otwarte sale „historyczne”, Galerię Fotografii pf oraz czasowe wystawy w Laboratorium.

Zasady dot. zwiedzania:
Zachodnie Skrzydło Zamku można zwiedzać po zakupieniu biletu wstępu w cenie 5 zł lub po wypożyczeniu audioprzewodnika czy uruchomieniu aplikacji w cenie 15 zł (od 1.08. – 20 zł).
Do każdego biletu za 5 zł dodajemy folder informacyjny z mapkami.

Zakup biletu i wypożyczenie audioprzewodnika / uruchomienie aplikacji jest jednocześnie wstępem na wystawę do Galerii Fotografii pf.

kasa
kasa czynna codziennie w g. 10-21.
przerwy sanitarne w czasie pandemii koronawirusa: g. 12-12.15, g. 14.45-15.15, g. 18-18.15
tel. +48 61 64 65 260
 
punkt informacyjny

punkt informacyjny i sklep czynne od wtorku do niedzieli w g. 11-19
tel. +48 61 64 65 272

 

23. Biennale Sztuki dla Dziecka | Stwórz Swój Kawałek! – nabór

Obraz może zawierać: tekst

Chcesz stać się twórcą dzieła sztuki? 🖼🎨 Dołącz do projektu Stwórz Swój Kawałek Biennale w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu!

W ramach przyszłorocznego (24–30 maja 2021) Festiwalu Biennale odbywającego się pod hasłem „Spotkanie jako sztuka” zapraszamy dzieci i bliskich im dorosłych (rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów) do współtworzenia niezwykłej instalacji!

❓ Co należy zrobić, by dołączyć do zespołu twórców?
Nagraj 90-sekundowy film z Twoim udziałem, odnoszący się do jednego lub dwóch z podanych zagadnień:

👉 opowiedz o ulubionej książce, ilustracji, piosence, wierszu, obrazie, spektaklu – o czymś z obszaru sztuki, co jest dla Ciebie ważne i czym chcesz podzielić się z innymi

i / lub

👉 w dowolny, wybrany przez siebie sposób, zinterpretuj hasło „Spotkanie jako sztuka” – na przykład za pomocą ruchu, tańca, zatrzymanej pozy, wykorzystującej ciało, rysunku czy rzeźby, które zaprezentujesz i opowiesz o nich na nagraniu lub w inny, dowolny sposób. Dobór tematu i forma ekspresji zależą całkowicie od Ciebie.

Zebrane filmy zostaną wyświetlone w czasie Festiwalu, w specjalnie zaprojektowanej instalacji!

👉 Pamiętaj!
Materiały (razem ze zgodą na wykorzystanie wizerunku!) do 31 lipca 2020 wyślij do nas na adres: slewandowska@csdpoznan.pl
Wzór zgody i regulamin akcji dostępne są na stronach: www.biennaledladziecka.pl i www.csdpoznan.pl

Masz pytania?
Sandra Lewandowska
slewandowska@csdpoznan.pl
+48 882 188 001
www.biennaledladziecka.pl

 

Warsztaty Ukulele na powietrzu [Poznań Cytadela]

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Weź udział w muzycznych warsztatach ukulele! Uku-wydarzenie to połączenie nauki, zabawy i wspólnego muzykowania!

Zapraszamy wszystkich którzy na ukulele wcześniej nie grali, jak i tych, którzy uku już znają, a szukają dodatkowych materiałów, wskazówek i/lub chcą pograć w grupie! 🙂 Warsztaty przeznaczone są dla osób od 12 roku życia i dorosłych.

– – – – – – – – – – – – – – – – –
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia w lipcu będą odbywać się na powietrzu, zwiększone będą odstępy, a materiały otrzymujecie online. Ilość uczestników oraz możliwych ukulele do wypożyczenia również zostaje tymczasowo zmniejszona.

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Na kursie zagramy wspólnie melodie i rytmy, poznamy podstawy, technikę gry oraz kilka warsztatowych piosenek i postaramy się przy tym cieszyć dźwiękami 🙂 Background w postaci doświadczenia z innymi instrumentami nie jest wymagany!

Warsztaty poprowadzi ukista i instruktor szkółki Ukuleland Piotr Gwizdała.

Grupy będą liczyły około 6-8 uczestników.

Zaproście do eventu swoich znajomych! Za ich udział macie zniżkę, a ponadto będziemy większą ekipą do możliwej kontynuacji nauki.
– – – – – – – – – – – – –
Event to dawka niezbędnej teorii i dużo praktyki. Przećwiczymy m.in. popularne rytmy bicia, grę palcami, przykładowe utwory, sprawdzanie czy instrument dobrze stroi, improwizację – oraz – wspólnie wykonamy fragmenty warsztatowych piosenek uwzględniając różny poziom zaawansowania.

– – – – – – – – – – – – – –
Na ukulele gramy w sobotę 18.07 od 11:00 do 13:30 oraz – oddzielna grupka w poniedziałek 20.07 od 18:00

Koszt eventu VOL. 1 w lipcu 2020 (w cenie materiały, udział oraz wypożyczenie ukulele)

65 zł – przy zapisie do 14.07
69 zł – przy zapisie późniejszym

Zapisy możecie słać poprzez wiadomość na facebook do Ukuleland albo mailowo: ukulelandnauka@gmail.com, z dopiskiem miasta oraz zaznaczeniem czy ukulele jest potrzebne. Do zobaczenia!

 

Artystyczne warsztaty dla dzieci od lat 7. Termin:20-24.07.2020

Obraz może zawierać: 1 osoba, trawa, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

Zapraszamy ma kolejną edycję warsztatów artystycznych w Remizie. Termin I 20-24.07.2020 w godz. 10.00-14.00.. Koszt warsztatów 220 zł , grupa max 12 osobowa.
Zapisy pod nr. 535 997 076
W PROGRAMIE:

EKSPERYMENTY PLASTYCZNO – SENSORYCZNE
– malarskie impresje do muzyki – za pomocą nietypowych narzędzi malarskich: spryskiwaczy, pędzli wykonanych z piór, sznurków, folii itp. Prace wielkoformatowe.
– stemplowanie i odbijanie- prace graficzne powstałe z użyciem roślin, owoców, farb.
– barwienie tkanin techniką shibori – barwnikami z roślin –
(gładka bawełna format 30 x 30cm)
– malowanie światłem
SPOTKANIA Z GRAFIKĄ ARTYSTYCZNĄ
– kalkografia z elementami roślinnymi format A4
(Kalka maszynowa, kredki, pisaki)

– nadruki na t-shirtach z własnych projektów

OGARNIAMY PRZESTRZEŃ
– w oparciu o przykładowe dzieła sztuki współczesnej stworzenie wspólnej formy przestrzennej (eko – rzeźby) przy użyciu odpadów typu butelki PET, kartony, nakrętki, papierowe rurki itp.

– fantazyjne, malowane rzeźby (ptaki) z masy papierowej (farby akrylowe lub plakatowe i lakier akrylowy, masa termoutwardzalna – na podstawki

ZABAWY WPROWADZAJĄCE W ŚWIAT SZTUKI KONCEPTUALNEJ

Etiudy TEATRALNE

PONADTO
– gry i zabawy integracyjne
– zabawy ruchowo – muzyczne

 

Warsztaty wakacyjne z CTK Komorniki

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i tekst

❗ Aktywne wakacje w CTK Komorniki ❗
Do wyboru jeden z czterech warsztatów (a może dwa, trzy lub wszystkie 🤸‍♀

🎈𝐚𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 : 6-10.07.2020, godz. 9-14 BRAK MIEJSC!
🎈𝐚𝐤𝐫𝐨𝐛𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞: 20-24.07.2020, godz. 9-14
🎈𝐭𝐚𝐧𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳 𝐚𝐤𝐫𝐨𝐛𝐚𝐭𝐲𝐤𝐚: 17-21.08.2020, godz. 9-14
🎈𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐧𝐞 : 24-28.08.2020, godz. 9-14

Szczegóły poszczególnych warsztatów pojawią się w dedykowanych wydarzeniach w kolejnych dniach.

𝐙𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲 𝐦𝐚𝐢𝐥𝐨𝐰𝐞 : biuro@ctkkomorniki.pl (imię, nazwisko, wiek uczestnika, tel. kontaktowy)

𝐊𝐨𝐬𝐳𝐭 𝐭𝐲𝐠𝐨𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐲 tematycznych warsztatów 250 zł/os.
Warsztaty trwają 5 godzin w godz. 9-14.

Zapraszamy ❗❗❗

 

Warsztaty wakacyjne dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszamy na warsztaty wakacyjne dla dzieci!
W programie:
– aktywne słuchanie Mozarta
– bańki mydlane
– jak zachować się w samolocie
– zabawy ruchowe
– eksperymenty
– warcaby
– gry i zabawy edukacyjne

Koszt: 50 zł/pon-pt
ZAPISY:535 -997 – 769

 

Bezpłatne plenerowe warsztaty wakacyjne

Obraz może zawierać: tekst „„PLENEROWE WARSZTATY WAKACYJNE" dzieci w wieku klas 0-3 (termin 20.07-24.07) dzieci w wieku klas 4-6 termin 27.07-31.07”

Zapraszamy dzieci z rejonu Osiedla Stare Miasto do udziału w bezpłatnych „Plenerowych warsztatach wakacyjnych”
czas: 11.00-14.00
miejsce: Amfiteatr w Starym Korycie Warty/KontenerART
informacje oraz zapisy: Agnieszka Jarosz tel. 662035498

Harmonogram warsztatów:

20.07-24.07.2020 dzieci klas 0-3:
Plener malarski
Plener sportowy
Plener rękodzieła
Plener sensoryczny
Plener muzyczny (warsztaty z Wujkiem Ogórkiem)

27.07-31.07.2020 dzieci klas 4-6
Plener integracyjny (gry i zabawy metodą Klazny)
Plener historyczny (Muzeum Pyry/ Muzeum Czekolady)
Plener sensoryczny (spotkanie w Starbucks C.H.Posnania)
Plener kulturalny (spotkanie w Galerii Arsenal/CKZ)
Plener sportowy (Staromiejskie podchody)

Dodatkowe atrakcje: lody, wielkie bańki, konkursy z nagrodami 😉

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca i czasu planowanych wyjść.
Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetowych Rady Osiedla Stare Miasto w Poznaniu. Realizatorem zadania jest Fundacja Młyn Wsparcia.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI – „Czerwony kapturek” – spektakl Teatru QFER z Gdańska

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/czk.jpg

Dziedziniec Zamkowy (w razie niepogody Sala Wielka)
Godzina g. 11
Data 21.07.2020
Cena 20.00 zł

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego zębów i pyska wystającego spod falban babcinego czepka? Ta historia z naszego dzieciństwa przekazywana przez dziadków jest stara jak świat. Był jednak ktoś, kto po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. Kim był autor pomysłu? Jak bajka powstała? Dlaczego kapturek był czerwony a nie np. żółty? Poznamy roztargnionego bajkopisarza, któremu w wymyślaniu historii już wymyślonej pomaga wielki autorytet w dziedzinie bajek, Mistrz Bajader. Ponieważ panowie prowadzą twórcze spory, rozjemcą staje się Niania, która też chce mieć wpływ na kształt bajki…

Reżyseria, scenariusz: Grzegorz Gajewski
Scenografia i kostiumy: Teatr QFER
Muzyka: Grzegorz Gajewski
Występują: Barbara Gajewska, Grzegorz Gajewski

 

Ale Kino! Ale Wakacje! | seanse online dla dzieci

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

🎦 Większość kin wciąż zamknięta, premiery dla dzieci odsunięte w czasie, ale głód dobrego kina nie przestaje doskwierać? 💔 Ale Kino! Ale Wakacje! to filmowy projekt festiwalu Ale Kino! i Centrum Sztuki Dziecka na nadchodzące lato!

Już 7 lipca zaczynamy cykl spotkań ze starannie wyselekcjonowanymi filmami pełnometrażowymi z poprzednich edycji festiwalu Ale Kino! dla różnych grup wiekowych – od sześciolatków do nastolatków! Po seansie za to zaprosimy do zabawy i nauki dzięki starannie przygotowanym materiałom edukacyjnym dostępnym online.

🎦 Bezpłatne seanse dostępne będą na portalu Ale Kino! z Klasą
(www.alekinozklasa.pl) dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Załóż konto już teraz i ciesz się darmowymi pokazami!

🎦 Każdy film dostępny będzie przez 24 godziny i pokazywany dwa razy we wskazanych datach.

______

🎦 21 i 25 lipca, godz. 17:00
WIELKI NIEDŹWIEDŹ | dla Widzów 6+
reż. Esben Toft Jacobsen | Dania | 2011 | 73′
Jonathan i jego młodsza siostra Sophie spędzają wakacje w chatce dziadka, znajdującej się głęboko w lesie. Jonathan próbuje pozbyć się Sophie, ale kiedy mu się to wreszcie udaje, staje się to w taki sposób, jakiego chłopiec by sobie nie wyobrażał – Sophie zostaje porwana przez wielkiego niedźwiedzia, a chłopiec musi ją jakoś odnaleźć i sprowadzić do domu. W czasie wędrówki przez las rodzeństwo znajduje się nagle w samym środku dramatycznej walki pomiędzy myśliwym, który tu zamieszkuje, a wielkim niedźwiedziem. Zanim jednak Jonathan i Sophie uratują samych siebie, las oraz niedźwiedzia od straszliwego losu, muszą zaakceptować siebie nawzajem.

🎦 4 i 8 sierpnia, godz. 17:00
LOLA NA ZIARNKU GROCHU | dla Widzów 10+
reż. Thomas Heinemann | Niemcy | 2014 | 92′
Opuszczona przez ojca Lola mieszka z mamą na łodzi zwanej Ziarnkiem Grochu. Jest samotniczką, jej jedyny przyjacielem to kapitan Solmsen. Dziewczynka nie chce nic zmieniać w swoim życiu, dopóki ojciec nie wróci. Jednak kiedy mama pozna nowego mężczyznę, a do szkoły Loli trafi Rebin trudno będzie jej wytrwać w postanowieniu.

🎦 18 i 22 sierpnia, godz. 17:00
TAJNE STOWARZYSZENIE Z DZIELNICY SUPILINN | dla Widzów 9+
reż. Margus Paju | Estonia | 2015 | 105′
Bystra i odważna dziesięcioletnia Mari większość czasu spędza ze swoim dziadkiem Peeterem, profesorem miejscowego uniwersytetu, ponieważ jej rodzice są zajęci pracą. Wraz z trojgiem przyjaciół Mari zakłada tajne stowarzyszenie poszukiwaczy skarbów, a jej dziadek wymyśla dla nich łamigłówki i ukrywa skarby, które muszą odnaleźć. Pewnego dnia, za sprawą tajemniczej trucizny, dorośli z ich miasta zamieniają się w dzieci. Mari i jej przyjaciele stawiają sobie za cel znalezienie antidotum. Muszą jednak uważać – nie wszyscy chcą, żeby im się powiodło.

______

🎦 http://alekinozklasa.pl/

 

Zajęcia w Klamerce

Kochani,
zgodnie z obietnicą, przedstawiam Wam poniżej nowy grafik, który będzie obowiązywał na czas niekreślony. Od tego tygodnia ruszają (w końcu!) zajęcia w lokalu, na Rybakach, ale zostają również dobrze Wam już znane zajęcia plenerowe. Nie trzeba się deklarować na dany dzień, można przychodzić raz na plener, raz do lokalu. Naprawdę, można wiele;) Jedynym warunkiem jest minimum 3 osoby na zajęciach, żeby się odbyły. No więc nie przedłużając:

🔜Wtorek (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 1,5- 4 lat:

g. 10-11
g. 12-13
g. 17-18

🔜Środa (plener, Park Mazowieckiego)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

🔜Czwartek (lokal, ul. Rybaki)

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 10-11
g. 12-13

🔜Piątek (lokal, ul.Rybaki)

Dzieci w wieku od 6-18 miesięcy

g. 10-11
g. 12-13

Dzieci w wieku od 1,5-4 lat

g. 17.30-18.30

Zapisy na zajęcia tradycyjnie, mailem bądź przez wiadomość prywatną na fb;)

Zachęcam do zapisów, zadawania pytań, przeglądania zdjęć z klamerkowych zajęć.

Do usłyszenia!

 

Malort Na Tropie Śladu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Kto może malować w Malorcie? Otóż nie tylko dzieci, które chcecie zapisać na zajęcia. Malować mogą również dorośli i nie ma górnej granicy wieku.
A malujemy wszyscy razem, w jednej, idealnej przestrzeni, pozbawionej wszelkich bodźców, a za to pozwalającej oddać się malowaniu, które wypływa z nas samych. I w ten sposób przeżyć tzw. formulację, którą zdefiniował Arno Stern i poczuć się spełnionym, spójnym, szczęśliwym człowiekiem. Przyjdźcie, zaproście przyjaciółkę, chłopaka, babcię, mamę i sprawdźcie sami.
Zajęcia we wtorek o godz. 16.00, w czwartek o godz 11.00 i w sobotę o godz. 11.00. Obowiązują zapisy.

 

Pitu-pitu po angielsku // Zajęcia dla mam z dziećmi 0-12m

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszamy mamy z maluszkami w wieku od 0 do 1 roku życia na zajęcia z języka angielskiego na poziomie B1 (intermediate). Będziemy rozmawiać na różne tematy, niedzieciowe też! Takie pitu-pitu po angielsku. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu na ogródku przy kawiarni. Przed każdymi zajęciami podamy temat konwersacji.

Cena: 25 zł/osobę + zakup kawy/herbaty w kawiarni.
Płatność gotówką na miejscu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: karolina.m.bielawska@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona.

 

Wakacyjna Sensoplastyka® 0-100 lat

Twórcza zabawa masami plastycznymi, które można poznać i eksplorować wszystkimi zmysłami.
Zajęcia są prowadzone wg autorskich zajęć przez certyfikowanego prowadzącego Sensoplastyka®.
Zabawa masą trwa od 20-45 min w zależności od wieku i chęci uczestników. Pozostałą część czasu można spędzić w atrakcyjnym pokoju zabaw.
Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach razem z opiekunem.
Cena zajęć: 1 osoby: 30zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)
Cena zajęć: dziecko +opiekun 40zł / zajęcia (przy podpisaniu umowy)

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do kontaktu:
kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604

 

Sensoludki – zajęcie dla maluszków (Poznań – Rataje)

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich maluszków!
Sensoludki po ponad 3-miesięcznej przerwie wróciły już na dobre!

Zapraszamy na na zajęcie:
✨ we wtorki o godz. 10:00
✨ w środy o godz. 11:00

Tak jak do tej pory, spotkania będą złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica.

W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zapisów i udziału ⤵️

👉 w zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które się na nie zapiszą i otrzymają od nas potwierdzenie
Zapisy mailowe 📧 info@danimatoring.pl
👉 w jednych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 par (dziecko+opiekun)
👉 spotykamy się przed salą, ponieważ całe zajęcia będą się odbywać w plenerze (w parku przy os. Armii Krajowej)
👉 w trakcie zajęć każda para otrzyma swój zestaw materiałów

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

Serdecznie zapraszamy nie tylko stałych bywalców! 🙂

 

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców os. Kwiatowego

Razem z Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zapraszamy na darmowe zajęcia sportowe Nasz Sportowy Fyrtel na Osiedle Kwiatowe💥💥
_________________

Szczególnie polecamy zajęcia dla mam 👉 we wtorki i czwartki o godz.10:00 😍😍 Podczas zajęć możecie skorzystać z pomocy animatorki, która zajmie się waszymi maluszkami, a wy poćwiczycie z trenerem na świeżym powietrzu! 💪💪

Harmonogram zajęć na Osiedle Kwiatowe👇👇

* Projekt finansowany jest przez Poznański Budżet Obywatelski

 

Wystawa Machiny Leonarda da Vinci w Galerii Malta

👨‍👩‍👧‍👦 WYSTAWA MACHINY DA VINCI w Galerii Malta od 15 lipca
Czynna codziennie, również w niedziele niehandlowe, w godz. 10:00-20:00.

🌍 Wystawa była eksponowana w ośrodkach kultury w całej Europie, a teraz po raz pierwszy pojawi się w centrum handlowym, by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalną ekspozycję reprodukcji ponad 30 machin skonstruowanych przez Leonarda da Vinci a także namalowanych przez niego obrazów.

👩‍🏫 Wystawa ma charakter dynamiczny i edukacyjny. Zwiedzający będą mogli sprawdzić samodzielnie działanie części wynalazków, które z pewnością wyprzedziły swoją epokę o kilkaset lat i stały się inspiracją dla współczesnej inżynierii.

🧓 Leonardo da Vinci – wybitny malarz, rzeźbiarz, matematyk, filozof, pisarz. Prawdziwy człowiek renesansu, który był też niezwykle kreatywnym jak na swoje czasy inżynierem i konstruktorem. Już w XV wieku zaprojektował czołg, spadochron, helikopter czy łożysko kulkowe. Na podstawie szkiców Leonarda włoscy rzemieślnicy stworzyli ręcznie kilkadziesiąt wiernych replik wyjątkowych machin.

⚙️ Ponad 30 z nich będzie można zobaczyć w Galerii Malta. Część jest interaktywna, dając możliwość doświadczenia w praktyce geniuszu projektanta. Całość uzupełniają bogate tablice dydaktyczne.

💵 Bilety na wystawę można zakupić przed wejściem na ekspozycję (poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł, sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł).
* bilet grupowy przysługuje szkolnym grupom zorganizowanym
* dzieci do lat 4 – bezpłatnie

📞 Kontakt w sprawie wystawy:
krzysztof.wysocki@wystawapająków.pl
721 401 971 Michał Plichta
Zapraszamy!

 

 

 

ŚRODA

 

 

MALTA FESTIVAL POZNAŃ – TO JEST TERAZ! – ROZMOWY I ZAJĘCIA RUCHOWE DLA DZIECI
Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska

fot. Piotr Biedlinski Sztuka Szuka Malucha w Wielkopolsce Paulina Giwer

Pięciodniowe warsztaty ruchowo-taneczne dla dzieci w wieku 7–10 lat. Artystki i pedagożki chcą pracować z najmłodszymi, poruszając tematy powrotu do natury po pandemii i budowania na nowo relacji z drugim człowiekiem w myśl hasła: „To jest teraz!”. Przez pierwsze trzy dni warsztatów artystki wykorzystają techniki tańca współczesnego i improwizacji, korzystając z przestrzeni wokół do tworzenia własnych plaż czy autoportretów z recyklingu. Nie zabraknie działań z naturalnymi rekwizytami, jak szyszki, liście, woda czy piasek.

Dwa ostatnie dni będą poświęcone w dużej części rozmowom i budowaniu relacji. Na każdym spotkaniu zostanie wylosowany wśród dzieci inny ekspert lub ekspertka, który opowie o swoim punkcie widzenia na wybrany temat. Wśród proponowanych tematów debat: Czy dobrze jest spotkać filozofa? Czy dorośli wiedzą lepiej? Czy to dobrze, że się różnimy? Co mi mówi moje ciało? Czy obiad rodzinny u cioci jest spełnieniem naszych marzeń? Spotkaniom towarzyszy czytanie fragmentów książek, ankiety, wywiady czy zajęcia ruchowe. Pandemia sprowadziła sztukę i animację do ekranu komputera, artystki pragną przywrócić obecność zmysłów, porzucić świat wirtualny, by odpocząć i zainicjować twórcze spotkanie – To jest teraz! Arystoteles się pomylił!!!

Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy na zapisy@malta-festival.pl.

Dzieci mogą uczestniczyć zarówno w pojedynczym warsztacie oraz w całym cyklu – każdego dnia zajęcia będą przebiegać inaczej. Artystkom zależy na spotkaniu międzypokoleniowym, dlatego zapraszamy nie tylko same dzieci, ale także rodziców i dziadków. Prosimy, aby uczestnicy zabrali wygodny, niekrępujący ruchów strój oraz butelkę wody i nakrycie głowy.

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI – Letnia Strefa Zabawy: Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla

https://ckzamek.pl/media/gallery/md/1_uBs0nia_xqTTD18.jpg

Sala Wystaw CK Zamek
Godzina g. 11
Data 22.07.2020
Cena 20.00 zł

Opowieści teatru Kamiszibai połączone z warsztatami dla dzieci w wieku 3-5 lat. Przeniesiemy się do dalekiej Australii, gdzie razem z dzielną gąsienicą będziemy malować świat na różne kolory. Poznamy australijskie zwierzęta i rośliny, a później spróbujemy swoich sił w zupełnie niezwykłej sztuce zdobienia, którą wymyślili rdzenni mieszkańcy tego kontynentu. Dzieci pozostają pod opieką osoby prowadzącej zajęcia. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Ula Ziober

miejsce: Sala Wystaw
bilety: 20 zł

 

Akcja animacja / rysunek, rzeźba, malarstwo w Pireusie

Obraz może zawierać: tekst

✨ Akcja animacja – Otwarte warsztaty rysunku, malarstwa i rzeźby w Pireusie✨

🎨 Zapraszamy Cię na lipcową edycję warsztatów. Spędźmy razem letnie, środowe popołudnia tworząc to, na co mamy ochotę. Obraz? Rysunek? Rzeźba? Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu 🖌🖍

🎨 Zaznaczamy, że nie musisz posiadać nadzwyczajnych umiejętności, ani być studentem / studentką Uniwersytetu Artystycznego (jednak Was też serdecznie zapraszamy!). Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.
Warsztaty są otwarte dla każdego!🎉

😷 Z powodu ograniczeń, które związane są z epidemią, możemy prowadzić zajęcia dla ograniczonej liczby osób. Prosimy więc o zadeklarowanie obecności wysyłając nam wiadomość ! 📧📧📧

#ikpireus #łazarzotwartastrefakulury

 

Kojące zajęcia dla Przedszkolaków na łonie natury

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszam na kojące zajęcia ogólnorozwojowe na łonie natury dla Przedszkolaków oraz ich Rodziców.

Będziemy:

– cieszyć się latem, doświadczając natury wszystkimi zmysłami
– blisko i łagodnie spędzać razem czas
– dotykać i rozpoznawać (bez użycia wzroku!) różne leśne skarby
– lepić błotne pączki
– poznawać wiewiórcze zwyczaje i upodobania
– łaskotać się zwiewną trawką
– masować szorstką szyszką
– poznawać smaki lata
– naturalnie tworzyć
– nasłuchiwać szalonych ptasich śpiewów
– puścimy także z wiatrem nasze śpiewy i tańce, niech niosą się w świat

DLA KOGO?
Dla Dzieci od 2 do 5 lat wraz z Rodzicem

KIEDY?
W każdy wtorek lub środę
rozpoczynamy o 17:30
zajęcia trwają 60 minut

GDZIE?
Park Cytadela, ul. Armii Poznań,
obok rzeźb Magdaleny Abakanowicz

KOSZT?
30, 75zł/ zajęcia
Bilety:
– wtorkowe zajęcia: https://app.evenea.pl/event/wtorek/
– środowe zajęcia: https://app.evenea.pl/event/sroda/

Emi Wojciechowska- organizatorka spotkania, strażniczka Wiatru, pedagog, miłośniczka natury, od wielu lat towarzyszka małych dzieci jako nauczyciela w żłobku.

Zabierz ze sobą kocyk oraz wodę dla siebie i dziecka.
Brak słoneczka i wiatr nie będą dla nas przeszkodą, natomiast w razie deszczu zajęcia nie odbędą się.

W razie pytań i wątpliwości- piszcie, dzwońcie śmiało!
Emi Wojciechowska
508 161 544
emi@tadamklub.pl

Do zobaczenia na kojących zajęciach 🙂

 

SensoRAKI na Lato! Zajęcia rozwijające zmysły dla najmłodszych:)

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Wakacyjny rozkład jazdy w Chruścik&Słomka:
-8 lipca*
-22 lipca
-5 sierpnia*
-12 sierpnia

*możliwość wybrudzenia się 😉

START: godz. 11:00
ZAPISY: wiadomość na FB SensoRAKI lub na sensoraki.poz@gmail.com
KOSZT: promocja wakacyjna!
-pojedyncze zajęcia :20zł
-karnet na cztery spotkania:60 zł

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w wieku 6m-3lat.

DO ZOBACZENIA!
Ciocia Julia i Rak Radek 🙂

 

Wakacyjne środy z Kotem Leonem w Parku Starego Browaru.

Zapraszamy Rodziców z dziećmi od 4 miesiąca życia – 4 lat na zajęcia umuzykalniające oraz muzyczno-sensoplastyczne na świeżym powietrzu! Od 8 lipca przez okres wakacji będziemy się widywać w każdą środę w Parku Starego Browaru.

Co tydzień będzie inna tematyka i tak:

➡️22 lipca wypłyniemy na dalekie wody⚓️, wspólnie zaśpiewamy „Morskie opowieści”i zanurzymy się w sensoplastycznym świecie (Warsztaty muzyczno-sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Kamila), DWIE GRUPY: 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

➡️29 lipca kot Leon zapozna nas z zapachami lata (Warsztaty muzyczno-sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Justyna). DWIE GRUPY: 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

Zachęcamy do zapisów!
Mamy z karnetami – jedno spotkanie= jedna pieczątka.
Mamy bez karnetów – można wykupić jednorazowy udział w cenie 40 zł.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi od 4 miesięcy – 4 lat. Prosimy o wzięcie ze sobą kocyka.

W przypadku jeśli będzie padać️ – zajęcia odbędą się na ul. Niedziałkowskiego 2 w Kot Leon Nauka Muzyki. Rodzice, którzy preferują spotkania na świeżym powietrzu będą mieć albo zwrócona gotówkę albo zagwarantowane miejsce w następną środę juz w Parku Starego Browaru.

Zachęcamy do zapisów!
Mamy z karnetami – jedno spotkanie= jedna pieczątka.
Mamy bez karnetów – można wykupić jednorazowy udział w cenie 40 zł.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki lub telefonicznie: 791 708 474

 

Zajęcia w Parku Starego Browaru – 4 m.ż – 4 lata.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie jedzą, ludzie siedzą, dziecko, tabela i na zewnątrz

Zapraszamy Rodziców z dziećmi od 4 miesiąca życia – 4 lat na zajęcia muzyczno-sensoplastyczne na świeżym powietrzu! 22 i 29 lipca o 14:30-15:15 i 16:00-16:45.

➡️22 lipca wypłyniemy na dalekie wody⚓️, wspólnie zaśpiewamy „Morskie opowieści”i zanurzymy się w sensoplastycznym świecie (Warsztaty muzyczno-sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Kamila),
❤️ 14:30-15:15 (LISTA REZERWOWA )
❤️ 16:00-16:45 (LISTA REZERWOWA).

➡️29 lipca kot Leon zapozna nas z zapachami lata (Warsztaty muzyczno-sensoplastyczne, prowadzące: Magda i Justyna).
❤️ 14:30-15:15 (WOLNE MIEJSCA),
❤️ 16:00-16:45 (WOLNE MIEJSCA).

Zachęcamy do zapisów!
Udział jednorazowy w cenie 40 zł.
Udział w dwóch warsztatach 70 zł.

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi od 4 miesięcy – 4 lat. Prosimy o wzięcie ze sobą kocyka oraz rzeczy na zmianę dla dziecka.

Na zajęciach będą wykonywanie zdjęcia, jeśli nie wyrażają Państwo zgody – prosimy o informację.

W przypadku jeśli będzie padać️ – zajęcia odbędą się na ul. Niedziałkowskiego 2 w Kot Leon Nauka Muzyki. Rodzice, którzy preferują spotkania na świeżym powietrzu będą mieć zwrócona gotówkę.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki, mialowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.comi lub telefonicznie: 791 708 474

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Artystyczne podwórka – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na artystyczne warsztaty podwórkowe – radosne, inspirujące, kolorowe…
Spędzimy razem bardzo kreatywnie czas na jednym ze staromiejskich podwórek przy ul. Mostowej 24
WSTĘP WOLNY
Zgłoszenia mailowo: warsztaty_poznan@wp.pl

Głównym organizatorem działań jest Poznańska Fundacja Artystyczna we współpracy ze staromiejskimi Centrami Inicjatyw Lokalnych Sąsiedzi z Kólturą i STARtownia STARomiejska

Wydarzenie dofinansowane ze środków Rady Osiedla Stare Miasto, #poznanwspiera

 

Pianino dla każdego

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszamy na kolejny cykl darmowych warsztatów!

Przygotowaliśmy dla Was warsztaty z:
– pianina,

Wszystkie spotkania odbywać się będą na ul. Grunwaldzkiej 22.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W temacie proszę podać temat warsztatów.
Godziny dla poszczególnych uczestników będą ustalone na wtorkowych zajęciach.
Będą to zajęcia indywidualne.

Wstęp WOLNY! Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy – do odkrywania siebie, rozwoju talentów i okazji dla zawarcia nowych przyjaźni w NeoLzarus!
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

CILowe zero waste – Rosliny w słoiku – bezpłatne warsztaty

Zapraszamy na cykl warsztatów CILowe Zero Waste!!!

Pokażemy, jak wykorzystać słoiki – w tych dużych posadzimy rośliny, robiąc mini las, a inne przerobimy na wazony!

Zapraszamy każdego, kto ma chęć na takie działania – dorosłych lub ekipy rodzinne (dziecko z opiekunem)

Prosimy o zabranie ze sobą 1-3 wyszukanych przez siebie kamieni różnej wielkości! RESZTĘ ZAPEWNIAMY MY! (słoiki, ziemię, roślinki, materiały do zrobienia wazonów, itd.) Chyba, że … macie jakiś swój słoik do obsadzenia, to zabierzcie ze sobą!

Kiedy? czwartek 23.07 godzina 17:00
Gdzie? podwórko na ulicy Mostowej 24 (wejście przez wielką bramę) – w przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w Świetlica Cafe, na Krakowskiej 9a (w przypadku zmiany miejsca będziemy pisać post w wydarzeniu)

ZAPISY: warsztaty_poznan@wp.pl

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska (finansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)

Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

 

Eksperymenty i rozwijające zabawy

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Rozbudzanie ciekawości dziecka najlepiej działa w praktyce. Dlatego w naszym webinarze nauczymy Was kilku ciekawych eksperymentów i zabaw, które rozwijają różnorodne umiejętności i pozwalają dziecku odkrywać swoje pasje.

Dzięki naszym pomysłom sprawicie, że dziecko w klasie czy w domu nigdy nie będzie się nudzić. Aktywności z różnych dziedzin rozwijają wyobraźnię, pomagają w nauce logicznego myślenia, świetnie wpływają na zdolności manualne.

Zachęcamy do udziału w webinarze, który z pewnością pobudzi Waszą kreatywność.

Otrzymasz również materiał pdf, abyś od razu mógł/a wykorzystać zdobytą wiedzę do pracy z dzieckiem.

Spotkanie będzie odbywało się w formie webinaru. Będzie ono dostępne jeszcze przez 3 dni po zakończeniu spotkania, abyście mogli do niego powrócić w dogodnym dla Was momencie 🙂

Jeżeli potrzebujesz zaświadczenie udziału w webinarze poinformuj nas o tym w uwagach przy składaniu zamówienia 🙂

Webinar poprowadzi Magdalena Szcześniewska.
Ekspertka i pasjonatka metody Montessori. Wieloletni nauczyciel i dyrektor w dwóch przedszkolach Montessori. Jest dyplomowanym Edukatorem Montessori wieku żłobkowego, przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego.

Ukończyła międzynarodowy kurs AMI ( The Association Montessori Internationale). Organizacji powołanej przez samą Marię Montessori. W swojej pracy wykorzystuje sposób komunikacji oparty na zasadach Porozumienia bez Przemocy opracowany przez Marshalla Rosenberga. Od wielu lat swoją pasję nauczania przekazuje rodzicom, studentom i jednocześnie nauczycielom z całej Polski, prowadząc liczne warsztaty oraz kursy Montessori. Nikt, tak jak ona nie potrafi zarażać wiedzą!

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Obraz może zawierać: w budynku

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Lato z empatią – cykl trzech warsztatów dla mam z maluszkami

Małe Fusy i Pracownia na poddaszu serdecznie zapraszają na cykl trzech warsztatów empatycznej komunikacji. Spotkamy się w 3 czwartkowe przedpołudnia, aby ćwiczyć spostrzeżenia bez oceniania, wyrażanie własnych uczuć oraz empatyczne prośby. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które uczestniczyły w zajęciach wprowadzających do empatycznej komunikacji. Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, a nie uczestniczyły w zajęciach wprowadzających proszone są o kontakt z Pracownią – zorganizujemy dodatkowe zajęcia wprowadzające dla chętnych.

Zajęcia są przeznaczone dla mam z małymi dziećmi.

Prowadząca: Agnieszka Imbiorkiewicz, trenerka empatycznej komunikacji, znanej też pod nazwą Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication – NVC). Wspieram w tym sposobie komunikacji rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież.
Uczę zasad Porozumienia Bez Przemocy, dzięki którym:

-pomagam rodzicom w kształtowaniu takiej relacji z dzieckiem, która jest oparta na obustronnym szacunku i zrozumieniu; buduje kontakt i bliskość
-proponuję, jak rodzic może wyrażać swoje potrzeby w sposób zrozumiały dla dziecka oraz właściwie rozumieć potrzeby dziecka
-pokazuję, w jaki sposób formułować prośby, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich spełnienia
-wskazuję, jak przyjmować odmowę i jak ją wyrażać w zgodzie ze sobą (pomagam dostrzec, że za każdym „nie” dziecka stoi „tak” dla ważnej dla dziecka potrzeby)

Podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatową:

-dowiesz się, jak być otwartym na potrzeby dziecka, przy równoczesnym stawianiu granic
-zrozumiesz, co naprawdę kryje się pod krytyką
-nauczysz się, jak wyrażać swoje uczucia bez ranienia innych
-dostaniesz wskazówki, jak rozwiązywać konflikty w sposób, który pozwoli zadowolić obie strony

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rezerwacja miejsca, opłata za zajęcia 135 zł oraz zakupienie kawy lub herbaty w kawiarni. Rezerwacje są przyjmowane mailowo: rejestracja@pracownianapoddaszu.pl – proszę podać imię i nazwisko oraz datę zajęć

Po zajęciach będzie można nabyć empatyczne książki dla dzieci i dorosłych, w promocyjnych cenach.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

NOC CIEMna

Obraz może zawierać: tekst

Już ponad rok minął od poprzedniej edycji tego ekscytującego wydarzenia! Wkrótce znów przeniesiemy się w świat motyli nocnych, które okazują się nie mniej piękne i interesujące od swoich dziennych kuzynów.

Przekonajcie się sami i odkryjcie razem z nami ekscytujący świat owadów – niezwykle różnorodny, bogaty w barwy i kształty… Świat, którego wielu ludzi nawet nie zauważa, choć jest tak blisko nas.

Naszym gościem po raz kolejny będzie Przemysław Wieczorek – biolog i pasjonat entomologii zafascynowany różnorodnością motyli nocnych.

Tym razem spotkamy się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” dwukrotnie: 24 i 25 lipca 2020.

Program wydarzenia
Tura I godz. 21:00-23:00
Grupa 1
21:00-21:30 Prelekcja
21:30-22:00 Warsztaty laboratoryjne i plastyczne
22:00-22:30 Obserwacje przy ekranie
22:30-23:00 Ognisko
Grupa 2
21:00-21:30 Warsztaty laboratoryjne i plastyczne
21:30-22:00 Prelekcja
22:00-22:30 Ognisko
22:30-23:00 Obserwacje przy ekranie

Tura II godz. 23:00-01:00
Grupa 1
23:00-23:30 Prelekcja
23:30-00:00 Warsztaty laboratoryjne i plastyczne
00:00-00:30 Obserwacje przy ekranie
00:30-01:00 Ognisko
Grupa 2
23:00-23:30 Warsztaty laboratoryjne i plastyczne
23:30-00:00 Prelekcja
00:00-00:30 Ognisko
00:30-01:00 Obserwacje przy ekranie

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy! Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowo na adres: roksana.magda@poznan.lasy.gov.pl

W mailu prosimy uwzględnić liczbę zgłoszonych osób, informację czy są wśród nich dzieci, preferowany termin (24 lub 25 lipca) oraz turę (21:00-23:00 lub 23:00-01:00).

Zapisani uczestnicy otrzymają mailowo potwierdzenie rezerwacji oraz informację o grupie, do której ich przydzielono.

Z uwagi na ciągłe ryzyko zachorowania na COVID-19, zależy nam na ograniczeniu liczby osób przebywających przy jednym stanowisku edukacyjnym. Prosimy uczestników o stosowanie się do otrzymanego programu oraz informacji porządkowych.

Główny organizator wydarzenia: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu
Współorganizator: Nadleśnictwo Łopuchówko
Podobne wydarzenia zostaną także zorganizowane na terenie Nadleśnictwo Kalisz, Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Antonin

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Regulamin:
1. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, szczególnie rodzin z dziećmi.
2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu jedynie pod opieką dorosłych.
3. Za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich oraz spowodowane przez nie straty materialne odpowiedzialność ponoszą opiekunowie.
4. Program wydarzenia składa się z czterech 30-minutowych części: prelekcji, warsztatów laboratoryjnych i plastycznych, obserwacji przy ekranie oraz ogniska, w których uczestnicy biorą udział zgodnie z przynależnością do grupy.
5. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
6. Organizatorzy zapewniają materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów oraz pomoc merytoryczną.
7. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc.
8. Zgłoszenia należy dokonać mailowo (kontakt: roksana.magda@poznan.lasy.gov.pl) podając imię i nazwisko, preferowany termin i turę spotkania oraz liczbę zgłoszonych uczestników z wyszczególnieniem liczby dzieci.
9. Organizator odpowiada na wszystkie zgłoszenia mailowo przesyłając potwierdzenie rezerwacji, propozycję zmiany terminu i/lub tury lub informację o braku wolnych miejsc.
10. W trakcie wydarzenia nie ma możliwości zmiany grupy, do której przypisano uczestnika.
11. W przypadku rezygnacji z udziału w wydarzeniu należy pilnie poinformować Organizatora.
12. W trakcie wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do poleceń osób prowadzących zajęcia.
13. Ubranie i obuwie uczestników powinno być dostosowane do zajęć terenowych, właściwe do pory roku i warunków pogodowych. 14. Prowiant na ognisko uczestnicy dostarczają we własnym zakresie.
15. Obowiązkiem uczestników wydarzenia jest odpowiednie zabezpieczenie pozostawionych rzeczy osobistych. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za straty wynikłe w tym zakresie.
16. Podczas wydarzenia Organizatorzy wykonują dokumentację fotograficzną. Podstawą prawną ich publikacji jest zgoda osoby, której wizerunek został uwieczniony, a w przypadku osób nieletnich, zgoda ich opiekuna prawnego. Organizator przesyła zapisanym uczestnikom klauzulę informacyjną oraz zgodę na publikację wizerunku.
17. Zgłoszenie na warsztaty oznacza akceptację regulaminu.

 

Piracki festyn w Ogrodzie Łazarz

Obraz może zawierać: tekst

Festyn piracki dla dzieci w Ogrodzie Łazarz w wykonaniu Art&Music.

Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania spotkania.

 

Czas Mam czyli joga dla mam z małymi dziećmi

Drogie mamy!

Serdecznie zapraszam na zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi na Lodową 6 do Warsztaty Agaty.
Nowa lokalizacja jest bardzo znaną miejscówką na mapie atrakcji dla dzieci. Agata zna się na dzieciach jak mało kto, ale wiadomo, szczęśliwe dzieci to także szczęśliwa mama, a „Czas mam” to joga dla Was drogie mamy, wyjątkowe 60 minut dedykowane Waszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Zapraszam już w najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 11:00.
Jeżeli macie swoje maty, weźcie je koniecznie ze sobą.
Sprzęt na sali jest każdorazowo dezynfekowany.

Odwieszam również wszystkie wcześniej kupione karnety.
Zapraszam Was na dawkę dobrej jogi i pyszną kawę po zajęciach.

Wymagane zapisy.

——————————————-
Zajęcia jogi dla mam składają się z dwóch części,

trwają 2 godziny:
1 h – praktyka jogi
1 h – spotkanie przy kawie, poczęstunek, luźne rozmowy, wymiana doświadczeń okołoporodowych i innych.

Na zajęcia przychodzimy z małymi dziećmi.
Miejsce ma odpowiednio dostosowaną, bezpieczną przestrzeń. Zapewniam potrzebny sprzęt i maty.
Cena za 1 wejście – 40 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 6 tygodni) – 150 PLN
Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl
lub tel./sms 666 314 721

***

Część 1 – Joga (60 minut)
Zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi to doskonały pomysł, aby zadbać o siebie. Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi. W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić. Mamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której Ty i Twoje dziecko poczujecie się dobrze i swobodnie.

Łagodna praktyka jogi ma na celu poprawę Twojego samopoczucia, uelastycznienie, wzmocnienie i dotlenienie całego Twojego ciała.
Na zajęciach szczególną uwagę poświęcamy kręgosłupowi, tak bardzo narażonemu na różnego rodzaju obciążenia, otwieramy odcinek piersiowy, i wzmacniamy mięśnie dna miednicy.

***

Część 2 – grupa spotkaniowa (60 minut)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń. Będziemy wspólnie odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem: o swoich porodach, o karmieniu piersią, o zmianach w życiu po narodzinach dziecka, swojej intuicji, pierwszych rozstaniach z dzieckiem, powrocie do pracy, szukaniu równowagi i siebie, i o tym wszystkim, co Was zajmuje i dotyka. Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie 🙂

Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę, wartościowy czas spędzony na macie oraz dobrą kawę albo herbatę.

Serdecznie zapraszam,
Natalia
www.nataliaminska.pl

666-314-721

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Zespół pieśni i tańca, czyli warsztaty muzyczne dla najmłodszych

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i niemowlę

„Zespół pieśni i tańca”, czyli BEZPŁATNE integracyjne warsztaty umuzykalniające dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników.
♥ ♥ ♥ Zapraszamy maluchy do około 4 lat ♥ ♥ ♥
Taneczne spotkania z elementami logorytmiki i integracji sensorycznej dla najmłodszych (już od 7-8 miesięcy), podczas których maluchy wspólnie z opiekunami i innymi dziećmi bawią się przy muzyce, także z użyciem rozmaitych dodatków: chust, wstążek, piłeczek, itp.
To świetna zabawa i możliwość obcowania z rówieśnikami w radosnej, bezstresowej atmosferze. To także rozwijanie nowych umiejętności, nie tylko tanecznych (uczymy się kolorów, części ciała, liczenia, przeistaczamy się w zwierzątka, naśladujemy różne czynności itd.).
Warsztaty odbędą się w Świetlica Cafe, a poprowadzi je Kasia Hełpa-Liszkowska z Fundacji Kreaktywator.
Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o przybycie dziecka z tylko jednym rodzicem / opiekunem.
UWAGA!
Chcemy, żeby jak najwięcej dzieci skorzystało z warsztatów, więc ze względów bezpieczeństwa, zapraszamy uczestników na wybraną z dwóch godzin:
– 10:00
– 11:15.
Zapisy mailowo na adres zapisy@strefaintegracji.org
Przy zapisie prosimy podać imię i nazwisko dziecka.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Roztańczone rodziny: warsztaty Na tropie ruchu

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, dziecko i na zewnątrz

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o zaniku relacji na płaszczyźnie dziecko-rodzic. Może to przez zabieganie? Może przez brak zrozumienia? Uczestnicy zajęć dowiedzą się, że można inaczej!
Na zajęciach, w atmosferze akceptacji prowadzący stworzy przestrzeń przede wszystkim do dobrej zabawy w ruchu – co jest piękną drogą do pełnego bycia z dzieckiem. Scenariusz zajęć zainspirowany będzie metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, kontakt improwizacją i acroyogą. Dzięki zajęciom uczestnicy lepiej poznają własne ciała, zdobędą pewność siebie i rozwiną poczucie bezpieczeństwa w nawiązywaniu kontaktu z drugim i współpracy z grupą. A przede wszystkim poznają inspirujące narzędzia do późniejszych, rodzinnych zabaw tanecznych w domu.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 3-6 lat.
Zajęcia odbędą się w Parku Starego Browaru
11:00 -12:30
(w razie deszczu w Studio Słodownia +3)
Zbiórka przy wejściu do budynku Słodowni obok restauracji Weranda.

Paweł Kubiak – studiuje pedagogikę, od 4 lat aktywnie pracuje z dziećmi – przedszkole leśne, korepetycje, animacje. Bardzo bliskie są mu słowa: zanim zaczniemy myśleć o tym jak wychowywać dzieci, pomyślmy co zrobić, by im w tym nie przeszkadzać. Być, słuchać, towarzyszyć. Jego inspiracje to ruch spontaniczny, kontakt improwizacja, capoeira i acroyoga. W ruchu interesuje go relacja – ze sobą, partnerem, grupą. Na swojej drodze kieruje się ciekawością i radością płynącą z wyrażania siebie.

Projekty dofinansowany z budżetu Miasta Poznań #poznanwspiera
Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.
fot. Jakub Wittchen

 

Na szagę z piątkowskim gzubem: Poranek w teatrze

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jest nam bardzo miło zaprosić Was na czwarte, bezpłatne spotkanie w ramach letnich warsztatów dla małych dzieci i ich opiekunów w parku na Osiedlu Bolesława Chrobrego pn. „Na szagę z piątkowskim gzubem”.

Już w najbliższą sobotę 25.07.2020 o godz. 12.00 spotykamy się na niezwykłym spektaklu ilustracji, bo takim jest Teatr Kamishibai. Będzie to bajka aborygeńska.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: https://forms.gle/kRQ5BD51RZCjBpyV9
Spotkanie dedykowane jest dzieciom do 6 roku życia.

Oprócz przygody z teatrem obrazkowym zaplanowaliśmy dla naszych milusińkich warsztat tworzenia kijów deszczowych.

Zapraszamy serdecznie na sobotnie spotkanie 🙂

W przypadku rezygnacji z udziału – dajcie nam znać wysyłając wiadomość na messenger Zielona Animatornia. Dzięki temu będziemy mogli zaprosić inne, chętne dzieciaki do udziału w spotkaniu 🙂
—-
Projekt jest dofinansowany ze środków Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu „Dwulatka. Szkoła Praktyk Animacyjnych”.

 

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Poznań 2020

https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107922449_3392286344135736_5369203778850501111_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=b386c4&_nc_ohc=SFIRSKxNSEEAX95IYC9&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=3da1ab046d7354993cb51fd37405c27c&oe=5F394707

Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania.

W związku z trwającą epidemią wydarzenie będzie się odbywało pod reżimem sanitarnym (szczegóły wkrótce).

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych wcześniejszych festiwali:
http://www.tvn24.pl/poznan,43/pacman-i-supermario-wrocili-festiwal-dawnych-komputerow-i-gier-w-poznaniu,498539.html
http://polygamia.pl/blog/xx2-festiwal-dawnych-komputerow-i-gier-mini-relacja/
https://www.youtube.com/watch?v=Z8dgv5NxGAY

Wstęp tradycyjne wolny!

 

Weekend z rzemiosłem i twórczością ludową

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, na zewnątrz i tekst

OTWIERAMY SIĘ DLA PAŃSTWA POKAZAMI!
Prezentujemy nasz nowy cykl działań edukacyjnych, przygotowany specjalnie dla naszych zwiedzających, CO TYDZIEŃ czekają NOWE atrakcje 🙂

Podczas pobytu w Muzeum prosimy o przestrzeganie aktualnych zaleceń dotyczących Covid-19

 

Piątkowo wczoraj i dziś

Obraz może zawierać: tekst

Piątkowo wczoraj i dziś – spacery z przewodnikiem

W lipcu i sierpniu zapraszamy mieszkańców Piątkowa na cykl spacerów po tym fyrtlu.
Piątkowo wczoraj i dziś to wycieczka ukazująca historię Piątkowa od czasów dawnych po współczesne. Na trasie spaceru nie zabraknie śladów po dawnej wsi Piątkowo oraz miejsc ważnych dla współczesności tego poznańskiego fyrtla. Wspólnie powspominamy i ocenimy czy Piątkowo to dobre miejsce do życia.

Terminy spacerów:
👉 8️⃣ lipca 2020 r. (środa), od godz. 17:00
👉 2️⃣5️⃣ lipca 2020 r. (sobota), od godz. 11:00
👉 2️⃣2️⃣ sierpnia 2020 r. (sobota), od godz. 11:00

⏱ czas trwania ok. 2,5 godziny
📝 udział bezpłatny, obowiązują zapisy
🚏 miejsce rozpoczęcia spotkania zostanie podane zapisanym osobom

❗️ Uwaga! Obowiązuje limit uczestników wycieczek.
Zapisy na każdą wycieczkę będą rozpoczynały się na tydzień przed spacerem. Informację pojawią się jako posty w tym wydarzeniu.

W czasie tegorocznych spacerów, ze względu na trwającą pandemię, wprowadzaMy zasady uczestnictwa, których akceptację każdy uczestnik spacerów potwierdza, stawiając się w miejscu zbiórki:
1) Spacer odbędzie się w podanym terminie bez względu na warunki atmosferyczne.
2) Udział w inicjatywie jest bezpłatny.
3) Wycieczka jest organizowana dla mieszkańców Piątkowa, pierwszeństwo udziału mają osoby zamieszkujące na terenie realizacji projektu CIL Piątkowo Zachód.
4) W spacerze mogą brać udział tylko zapisane osoby.
5) Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników w trakcie całego spaceru należy:
– zakrywać nos i usta,
– utrzymywać dystans 2 m od innych uczestników w przypadku osób niezamieszkujących ze sobą.
6) Uczestnik wycieczki wyraża zgodę na fotografowanie. Zdjęcia zostaną wykorzystane do przygotowania sprawozdania z realizacji projektu dla Urzędu Miasta Poznania.

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo 2020 (CIL Piątkowo Zachód) wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo Zachód:
Pomysły mieszkańców Piątkowa
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Fotografia analogowa – wykład otwarty

Obraz może zawierać: tekst

W kolejnej edycji warsztatów, nauczymy Was od podstaw obsługi aparatu, poprawnego ustawiania ekspozycji, podrzucimy nieco fachowej wiedzy technicznej, by później wyjść na wspólny PhotoWalk, którego efekty wywołacie własnoręcznie w ciemni fotograficznej!
Jeśli myśleliście, że potrzebujecie profesjonalnego sprzętu, spokojnie. Będzie również okazja do zbudowania własnego aparatu z… Puszki po herbacie!

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy mailowe.
Na wykłady otwarte można zapisywać się każdorazowo. Pozostałe będą w mniejszej grupie i będą wymagały frekwencji przynajmniej 70% (szczegóły w regulaminie po wysłaniu zgłoszenia)

Grupa, która będzie pracowała w ciemni, będzie grupą stałą, tzn. obowiązuje uczestnictwo we wszystkich spotkaniach!
Ilość miejsc jest BARDZO ograniczona!
Zapewniamy materiały: chemię fotograficzną, klisze oraz papier; istnieje możliwość wypożyczenia uczestnikowi aparatu po wcześniejszym ustaleniu.

Harmonogram:
25.07 (sobota) Wykład otwarty – wprowadzenie – wiedza ogólna
28.07 (wtorek) Wykład otwarty – wprowadzenie – praca w ciemni fotograficznej
01.08 (sobota) Wykład otwarty – wiedza o obiektywach
03.08 (poniedziałek) Fotografia otworkowa – zbuduj własny aparat
04.08 (wtorek) Otwarty, łazarski photowalk – wspólny spacer fotograficzny pod opieką prowadzących
08.08 (sobota) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie kliszy
11.08 (wtorek) Praca w ciemni – ręczne wywoływanie odbitek
Wszystkie warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00-13:00.

Obowiązują zapisy mailowo: koordynator@neolazarus.org
W zgłoszeniu mailowym proszę napisać, czy uczestnictwo dotyczy pojedynczych wykładów, czy całego cyklu zajęć.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Witaj przygodo! 🙂 Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI.
Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty. Teraz przygotowany do samodzielnego zwiedzania.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
W trakcie zwiedzania można zobaczyć pomieszczenia załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielki magazynu prochu, wystawę uzbrojenia, kolekcje eksponatów z I Wojny Światowej, pancerne stanowisko obserwacyjne o wadze 56 ton oraz pospacerować fosą fortu.
W związku z odbywającym się tego dnia biegiem Piwna Mila, Fort można zwiedzać w godzinach 11-18 Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane.

Garbary – zwiedzanie i spacer fotograficzny – bezpłatnie

Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz

Garbary to nie sama ulica, ciąg komunikacyjny, zabudowany pierzejami wschodnią i zachodnią, ale wiele ciekawych historycznie i architektonicznie obiektów, poznański trakt z historią i wciąż tętniący życiem.

25 lipca zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią tej ulicy i okolicy na niezwykły spacer. Zachęcamy szczególnie osoby fotografujące, fotografów zawodowych i fotoamatorów, gdyż efektem spaceru będzie pierwsza wystawa w Galerii w Bramie.

Galeria w Bramie powstaje obecnie w zaniedbanym przejściu bramnym kamienicy pod poznańskim adresem Garbary 47. Jest to inicjatywa oddolna, realizowana przy wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska i pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto. W tej ogólnodostępnej i bezpłatnej dla odwiedzających galerii będą pokazywane zdjęcia dokumentujące życie Garbar i Starego Miasta oraz jego mieszkańców, wykonywane w ramach integracji społecznej i pro publico bono przez okolicznych fotografów. Odbiorcami planowanych fotograficznych ekspozycji będą zarówno mieszkańcy okolic ulicy Garbary, jak i odwiedzający tę część Poznania, w tym turyści.

Stworzenie ogólnodostępnej galerii fotografii umożliwi pasjonatom fotografowania pokazywanie swojego dorobku, związanego z historią, tradycją i współczesnością Garbar i Starego Miasta, mieszkańcom zaś i odwiedzającym da wejrzenie w charakter, przeszłość i dzień dzisiejszy tej części Poznania. Jednocześnie powstanie Galerii w Bramie wpisuje się w realizowany aktualnie koncept rewitalizacji ulicy Garbary.

Podczas pierwszej wystawy, której otwarcie planowane jest na drugą połowę sierpnia 2020, będziemy chcieli zestawić stare fotografie tej części Poznania z ujęciami stanu obecnego. Zapraszamy fotografujących do udziału. Nie ma ani ograniczeń wiekowych, ani co do fotograficznego wyposażenia i umiejętności.

Spacer poprowadzi wykwalifikowany miejski przewodnik z Brama Poznania, a w zagadnienia związane z wydarzeniem wprowadzą radny Osiedla Stare Miasto, Tomasz Dworek, oraz właściciel Manufaktura Obrazów, pracowni i galerii fotografii, Marcin Muth

ZESTAWIENIE NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI

Termin: 25 lipca 2020,
o 15.00 spotkanie poprzedzające przechadzkę, podczas którego organizatorzy wprowadzą w temat planowanej wystawy oraz zarysują kwestie techniczne i prawne, związane z fotografowaniem architektury i fotografii tzw. ulicznej
o 17.00 przechadzka wzdłuż ulicy Garbary z przewodnikiem

Miejsce spotkania: Manufaktura Obrazów, Garbary 47

ZAPISY: info@manufakturaobrazow.pl

Organizatorzy:
STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL
Rada Osiedla Stare Miasto
Manufaktura Obrazów
Środowiskowy Dom Samopomocy Zielone Centrum
Brama Poznania

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska (dofinansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącą jego siedzibą.

 

Piknik z Latającymi Dyskami w Parku Cytadela

[PL] Promujmy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu 🙂
Z nami nauczysz się rzucać dyskiem, doszlifujesz umiejętności i poznasz dyscypliny sportu z frisbee!

W planach warsztaty i gierki z różnych dyscyplin:
– Ultimate Frisbee
– Freestyle Frisbee
– Disc Golf
W konkursie będzie można tradycyjnie wygrać profesjonalny latający dysk 🙂

Więcej info wkrótce

 

Jedzielnia/Stary Rynek

Obraz może zawierać: tekst

Jedzielnia w samym sercu Poznania. Co wy na to? Stary Rynek, najfajniejsze knajpy i danie zawsze tylko 10 zł!

Urodzinkowy koncert na kocykach z niespodzianką

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i tekst

Zapraszamy na nasz URODZINKOWY KONCERT!

Nasza Pracownia CZTERY DŁONIE w lokalizacji na Osiedlu Batorego 16 właśnie świętuje ROCZEK! Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was wyjątkowe wydarzenie.

Zapraszamy Was, całe rodziny –
niemowlęta, małe i starsze dzieci, rodziców i dziadków – „pod chmurkę”, na gordonowski koncert na trawie.

Zabierzcie swój kocyk oraz przezroczyste naczynie z zamknięciem (np. słoik lub butelkę), które stanie się Waszym instrumentem!

Oprócz tego moc NIESPODZIANEK! Jedną z nich jest nasz wyjątkowy gość, ogromnie utalentowany kontrabasista, Damian Sobkowiak. Muzykować z nim to wielki zaszczyt!

CO: Urodzinkowy koncert na kocykach z niespodzianką
GDZIE: Polana u podnóża górki przy skateparku (najbliższy adres: Os. Batorego 21)
KIEDY: sobota, 25 lipca 2020, godz. 10.30
DLA KOGO: dla całych rodzin, zwłaszcza dla niemowląt i małych dzieci
ZA ILE: za 1 uśmiech 🙂

 

Leśna Kąpiel. Spotkanie w ruchu wśród drzew.

Kąpiel leśna – spotkanie w ruchu wśród drzew.

IDEA
„Drzewa, są trochę jak ludzie, a może ludzie są trochę jak drzewa?
To co łączy ludzi i drzewa to fakt, że obydwa istnienia są żywe i są częścią natury.
Drzewo stanowi ciekawą metaforę dla różnych relacji społecznych:
Korzenie, pień, gałęzie, owoce, życie innych istot, które toczy się wśród drzew.
Drzewo ma różne funkcje i właściwości dla nas ludzi.miejsce wytchnienia i natchnienia dla poetów, pisarzy.miejsce dające bezpieczny cień w ciepły letni dzień, miejsce dające schronienie w czasie deszczu, przestrzeń do spotkania, rozmów i snucia opowieści czy dyskusji,
Drzewo pokazuje cykl życia przez wszystkie pory roku, od wiosennych narodzin przez letnie dojrzewanie, jesienne dzielenie się owocami po zimowe obumieranie liści.
Drzewa produkują tlen, dają życie.
Drzewa to niezastąpiony materiał do uzyskania ciepła, zbudowania schronienia – domu, wyprodukowania papieru i innych niezbędnych już w naszym życiu przedmiotów.

A gdyby tak zatopić się na dłuższą chwilę w świecie drzew i wziąć leśną kąpiel?
Gdyby tak pooddychać w rytmie drzew, pokołysać się jak gałęzie na wietrze, sprawdzić jak to jest być listkiem tańczącym na wietrze, poobserwować uważnie co się dzieje przy, pod, na drzewie?”
Olga Stobiecka- Rozmiarek

Przyjdź i sprawdź, jak to jest poruszać się pośród drzew i zatopić w leśnym zakątku Parku Szelągowskiego. Zapraszam serdecznie do ruchu spontanicznego i procesu twórczego inspirowanego spotkaniem z drzewami. W czasie zajęć wykorzystane zostaną techniki ruchu i tańca oraz medytacji.

Przyjdź sam/sama lub z kimś bliskim i weź ze sobą:
– wygodny strój i miękkie obuwie- butelkę wody,
– maseczkę/lub przyłbicę ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii
– nakrycie na głowę od słońca
– gotowość i ciekawość do ćwiczeń w ruchu na wolnym powietrzu

25. lipca g. 11:00
Leśna Kąpiel –
spotkanie w ruchu wśród drzew.
Olga Stobiecka-Rozmiarek / @Imaginarium Olga Stobiecka – Rozmiarek
Miejsce: PARK SZELĄGOWSKI
zapisy:
https://forms.gle/VZWVFZ7UAm467Ffy6

…………………………………………………………….

Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu. Sąsiedztwo
autorka koncepcji: Katarzyna Wala
organizator:
Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak
Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań 2020.
#poznanwspiera
…………………………………………………………….
BEZPIECZEŃSTWO
zalecenie organizatora na podstawie wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej:
Na terenie imprezy zalecamy:
– zakrywanie ust i nosa,
– zachowanie dystansu 2 metrów odległości pomiędzy uczestnikami
– dezynfekcję dłoni przed wejściem na wydarzenie i po wyjściu
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy nie przychodzić na wydarzenia, należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem.
Zasady uczestnictwa w wydarzeniu lub przebywania na terenie wydarzenia mogą być zmieniane w każdym czasie.
Udział w wydarzeniach artystycznych jest możliwy pod warunkiem złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia.
Wzór oświadczenia przesyłany jest uczestnikowi pocztą elektroniczną po przyjęciu rezerwacji, dostępny będzie również w dniu wydarzenia, przed jego rozpoczęciem.
Uczestnicy, którzy zapiszą się na wydarzenie wyrażają zgodę, że jego dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w związku z epidemią COVID-19.

 

Kino plenerowe – plaża Chomęcice

Film „Patryk” to wzruszająca komedia o tym, że niektóre kłopoty mogą się okazać zbawieniem, szczególnie jeśli mają cztery łapy, ogon i wielki apetyt… na miłość.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z kinem plenerowym. Tym razem w iście wakacyjnej, plażowej scenerii :B

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Poranek dla dzieci: Przygody Wikinga Tappiego (zestaw 2) – CK Zamek

https://kinopalacowe.pl/media/gallery/md/tappi2.png

We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie my wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

ZESTAW 2
Odc. 6.
PODSTĘP JARLA SURKOLA, reż. M. Cholerek, 2019

Odc. 7.
CZARY WIEDŹMY SKRZYPICHY, reż. A. P. Morawski, 2019

Odc. 8.
OBROŃCY WIOSKI DĘBINKI, reż. M. Kur, 2019

Odc. 9.
W OBRONIE PRZEZ ŚNIEŻYCĄ, reż. E. Borysewicz, 2018

Język: polski

PRZYGODY WIKINGA TAPPIEGO, I sezon, reż. nadz. A. P. Morawski, 13 odc. x 11 min

wiek: 4+

produkcja: EGoFILM Ewelina Gordziejuk, Paris+Hendzel CO. , PRL Studio, TVP S.A. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci

 

Animacje dla Dzieci w Mamma Wilda & Dolce Wilda

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz i tekst

Rodzinki ♥
Zapraszamy tłumnie na naszą polanę 🙂
Zajmiemy się Waszymi pociechami 🙂
Plan na animacje jest takowy a udział darmowy 🙂
Animacje prowadzą TurboKreatywni
.

(26.07.)
TAŃCE I ZABAWY Z MUZYKĄ
Układy taneczne dla dzieci młodszych i starszych, zabawy przy muzyce

(02.08.)
WARSZTATY MYDLARSKIE
Każde dziecko wykonuje dwa kolorowe, pachnące mydełka, które następnie pakuje i zabiera ze sobą.

Do zobaczenia w Mamma Wilda

 

Koncert Sołacki nad Rusałką/ Good Staff

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, drzewo, na zewnątrz i tekst

 

Aromatyczny Szeląg

Obraz może zawierać: roślina, kwiat, przyroda i na zewnątrz

Chcesz tryskać zdrowiem i energią przez cały rok? 😁
Masz już dość stosowania aptecznych leków ?
Chcesz mieć pod ręką zdrowe i naturalne substancje lecznicze stosowane od tysięcy lat i nie powodujące skutków ubocznych?

Mam dla Ciebie podpowiedź – znajdziesz to wszystko w olejkach eterycznych klasy terapeutycznej 🙂 🌿🌱🍊🍋

Olejki to najbardziej skoncentrowane naturalne substancje lecznicze. Są używane w medycynie od tysiącleci, niestety wyparte przez współczesną farmację, często zapomniane lub niedoceniane…

Ja zafascynowałam się tak prostym i naturalnym rozwiązaniem i postanowiłam dzielić się moimi doświadczeniami, a miejsce blisko natury jest idealne na takie spotkanie 😊
Podczas najbliżej pogadanki opowiem o tym, czym są olejki eteryczne, jak je bezpiecznie stosować, a także na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Podpowiem jak przy pomocy olejków w naturalny sposób:
🌾 wspierać odporność, ulżyć przy katarze, bólu brzucha czy ucha,
🌾 wzmocnić pamięć i koncentrację,
🌾 zniwelować dolegliwości związane z nietolerancją pokarmową czy innymi zaburzeniami układu pokarmowego.
🌾 radzić sobie ze stresem, wyzwaniami dnia codziennego i poprawić sobie nastrój.

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu skontaktuj się ze mną w wybrany sposób:
– FB: /www.facebook.com/MeltemiNui/
– mail :meltemi.nui@gmail.com z dopiskiem „Aromatyczny Szeląg”

P.s. Szanując mój i Wasz czas, bardzo proszę o punktualne przybycie 😊

Dla osób, które zapowiedzą swoją obecność- mamy mały prezent💕

 

Niedzielny Spacer Wildecki vol.1 – Wildeckie początki

Ruszamy na pierwszą wycieczkę tego sezonu: od Starego Browaru do Rynku Wildeckiego. Tradycyjnie zaczniemy od historii najdawniejszych oraz Wildy najbliższej Staremu Miastu.
W programie m.in. najstarszy budynek na Wildzie, domy fachwerkowe sprzed 1900 r., szkoła przy Różanej, ul. Poplińskich, zabudowa Wierzbięcic i Górnej Wildy. Jeśli jeszcze nie znasz tych opowieści – przybywaj!

Zbiórka pod pomnikiem Cyryla Ratajskiego przed Andersią.

Czas trwania wycieczki: 2-3 h. Udział bezpłatny.

Ważne!
1. Uczestnicy są zobowiązani do utrzymywania dystansu społecznego (2 m) bądź zasłaniania nosa i ust (rekomendowane).
2. Z uwagi na sytuację epidemiczną na tegorocznych spacerach nie przewidujemy poczęstunku na zakończenie. Prosimy o samodzielne zaopatrzenie w wodę.

Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań
#poznanwspiera

 

Spektakl dla dzieci „Konik Garbusek”

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Tym razem artyści teatru Teatr asz.teatr przygotowali dla dzieci spektakl na podstawie bajki Piotra Jerszowa „Konik Garbusek”

Zapraszamy 26.07.2020 o godz. 17:00 małych i większych wraz z opiekunami.

—————————–
Autor bajki „Konik Garbusek” – Piotr Jerszow – urodził się na Syberii w roku 1815. W dzieciństwie bardzo lubił słuchać ludowych bajek, wiele z nich przechował w pamięci i sam później pięknie opowiadał.

Będąc jeszcze studentem napisał swoją najbardziej znaną książkę – „Konik Garbusek” – wesołą bajkę o dzielnym, ale nieśmiałym Wani – chłopskim synu, o głupim carze i o czarodziejskim Koniku Garbusku, który pomaga chłopcu w przeżyciu wspaniałych przygód.
„Konik Garbusek”, wydany w całości w 1856, a więc ponad 130 lat temu, jak dawniej, tak i teraz jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci bajek rosyjskich
Zapraszamy na barwną i fantastyczną opowieść w doskonałej obsadzie i przepięknych dekoracjach;)
Bajka dla dzieci od 3 lat.

Występują:
Lajla Zaborowska
Dagmara Tyrcha
Paweł Pruczkowski
Wojciech Bartkowiak

Reżyseria: Anna Szymczak
Scenografia i kostiumy : Barbara Gazdecka &Izabella Hołosyniuk

PO SPEKTAKLU zapraszamy jak zwykle wszystkie dzieci na scenę:)

Ze względu na ograniczenia sanitarne możemy ugościć maksymalnie 150 osób.

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE ORAZ ZABRANIE ZE SOBĄ MASECZKI.

Rezerwacji można dokonywać mailowo wysyłając na adres biuro@ctkkomorniki.pl następujące dane: imię i nazwisko, łączna ilość zamawianych biletów i numer telefonu do kontaktu.

—————————————————-
cena : 15 zł/os.

CTK Gminy Komorniki
ul. Kościelna 37

 

Targ wymiankowy w schronie (edycja 5)

Piąta edycja targu wymiankowego dla wszystkich fanów zero waste!
Masz w domu niepotrzebne rzeczy, które są w dobrym stanie?
Nie wyrzucaj – przynieś. Chcesz upolować coś ciekawego z drugiej ręki? Zapraszamy!
Targ wymiankowy polega na tym, że nie musisz za nic płacić, ani wymieniać się jeden do jednego. Przynosisz ile chcesz, zabierasz ile chcesz!
Ideą naszej akcji jest ograniczenie ilości wyrzucanych rzeczy – dzięki targowi wymiankowemu przedmioty zyskają nowych właścicieli i „drugie życie”.
Co można przynieść? Np. książki, płyty, filmy, gry planszowe, puzzle, mapy, zabawki, odzież i obuwie, ozdoby, naczynia, drobną elektronikę itd.
Prosimy, aby przedmioty były czyste, kompletne i w dobrym stanie.
Wstęp wolny.

 

Rodzinna Joga pod gołym niebem

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, trawa, dziecko, spodenki, na zewnątrz i przyroda

Zapraszamy na kolejną sesję jogi rodzinnej. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jeśli chcesz twórczo i radośnie spędzić czas z dzieckiem i jednocześnie popracować nad wzmocnieniem i rozciągnięciem ciała, koniecznie dołącz do nas! 🙂 Wspólna joga z dzieckiem wzmacnia więź i buduje wzajemne zaufanie.
Będziemy ćwiczyć na świeżym powietrzu z zachowaniem zasad obecnie panującego reżimu dotyczącego wydarzeń kulturalnych.
Nie trzeba mieć doświadczenia w jodze, wystarczy wygodny strój i pozytywne nastawienie 🙂
Obowiązkowe jest zaopatrzenie się w matę, oraz spryskanie nóg i maty preparatem na kleszcze.
Mamy ograniczoną przestrzeń, dlatego prosimy o rezerwacje – zgłaszanie udziału poprzez wiadomość do Zakątek jogi.

Zajęcia prowadzić będzie Kasia Cichoń z Zakątek jogi, instruktorka jogi dla dorosłych i dla dzieci, prywatnie mama dwóch dziewczynek, które od urodzenia wprowadza w świat jogi poprzez zabawę, ucząc je uważności, świadomego oddychania i roli oddechu w regulowaniu własnych emocji.

 

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.