UCZY I BAWI – EDUKATOREK – SKLEP Z ZABAWKAMI

UCZY I BAWI – EDUKATOREK – SKLEP Z ZABAWKAMI

Coraz bliżej święta! Czy wpadliście już w wir nerwowych przygotowań? Czy kupiliście prezenty?! W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest zaskoczyć dzieci. Ha! Jeszcze większe wyzwanie stanowi zaspokojenie oczekiwań ich rodziców :P. Przyznaję, że w przeszłości mi również spędzało to sen z powiek. Dziś wyjątkowo podzielę się z Wami moimi przemyśleniami dotyczącymi świątecznych zakupów dla dzieci i zaproszę Was do miejsca, które polecałam już w przeszłości – do Edukatorka, nietuzinkowego sklepu z zabawkami zlokalizowanego na górnym Łazarzu. Uwaga! Podtrzymuję moje ówczesne stanowisko – nie odwiedzajcie go z dziećmi!;)

Dlaczego? Bo jest wypełniony pięknymi, wartościowymi zabawkami i będzie Wam trudno utrzymać maluchy w ryzach:). Szczerze mówiąc nie jestem pewna, czy kiedykolwiek pojawiłam się w Edukatorku z Barbie i Gee. Gdy tu wpadam, mam zazwyczaj nie więcej niż 20 minut na dokonanie wyboru, ale średnio stresuje mnie ta perspektywa – jeszcze nigdy nie wróciłam stąd z pustymi rękami:). Z pewnością istotny wpływ ma na to obsługa, która chętnie służy pomocą przy doborze zabawki – w zależności od wieku, płci, zainteresowań, przeznaczonej kwoty. Zawsze na początku określam te ramy i szybko podejmuję decyzję:).

Mam swoich ulubieńców wśród marek. Moim absolutnym faworytem jest francuskie Djeco – w Edukatorku znajdziecie wiele ich artykułów. Cenię je przede wszystkim za unikalne wzornictwo, dbałość o szczegóły, zróżnicowanie. Zestawy artystyczne ocierające się o DIY kupuję często dla kuzynostwa naszych dzieci. U nas sprawdzają się także: parasolka, gra planszowa, pozytywka i kartonowa zagroda. W przypadku tej ostatniej, pomimo upływu wielu miesięcy, wciąż pozostaję pod wrażeniem pomysłowości twórców, nawet jeśli jej trwałość ma pewne ograniczenia. Mi osobiście to nie przeszkadza, a dzieci wielokrotnie próbowały ją zdemontować, zmontować – wciąż prowokuje ich do zabawy.

Co jeszcze można tutaj kupić? Oferta Edukatorka jest kierowana zarówno do niemowląt, najnajów, jak i starszych dzieci, również tych, w wieku szkolnym. Właścicielka jest mamą i doskonale wsłuchuje się w ich potrzeby. Wybiera artykuły dobrej jakości, ciekawie zaprojektowane, angażujące, rozwijające. Podczas moich ostatnich odwiedzin moją uwagę przykuły m.in. tematyczne bloki z naklejkami wielokrotnego użytku, instrumenty muzyczne, karty edukacyjne Montessori, puzzle z pięknymi grafikami (zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci), sznurkowy zestawy do rozwijania motoryki małej, kolorowanki, piny, tatuaże, Kinoptik, klocki Plus-Plus, kalejdoskopy, duży wybór drewnianych zabawek Goki, Janod, Little Dutch. Zresztą… – nie będę się rozpisywać:). Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie.

Jak poradzić sobie z taką mnogością opcji? Według jakiego klucza dokonywać zakupowych wyborów przed świętami? Moim zdaniem warto postawić na UMIAR i nie poddawać się komercyjnej świątecznej presji – warto kupić mniej, ale lepiej przemyślanych prezentów. Piszę Wam o Edukatorku, bo jest to miejsce, które mogę Wam z czystym sumieniem polecić – zawsze udaje mi się tu kupić coś ładnego, oryginalnego, niezależnie od tego, czy jest to tani drobiazg czy coś większego, droższego.

Lokal pokazowy Edukatorka znajduje się na ul. Sczanieckiej, niedaleko Parku Kasprowicza. W pobliżu są miejsca parkingowe, ale możecie mieć problem z pozostawieniem auta w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu. Najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się przy Rynku Łazarskim. Zakupów można dokonywać także przez Internet.

Jeszcze jeden argument stoi za tym, aby nie odwiedzać Edukatorka z dziećmi – do wielu domów prezenty nadal przynosi Gwiazdor! My na razie kurczowo trzymamy się tej wersji, choć z coraz większym niepokojem myślę o świętach w kolejnych latach. Czy są jakieś patenty na przekazanie gorzkiej prawdy? Chętnie je poznam:P.

Czas na świąteczną niespodziankę!:)

Na hasło: spacerowka19 otrzymacie 10% rabatu na zakupy w Edukatorku. Zniżka obowiązuje do końca roku – zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym:).

Lokalizacja

Gallery Wordpress Gallery Wordpress Gallery Wordpress

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *