PLAN ZAJĘĆ 13.08 – 19.08.2018

PLAN ZAJĘĆ 13.08 – 19.08.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Wakacyjne warsztaty w Grodzie Pobiedziska

Już są, długo wyczekiwane wakacyjne warsztaty grodowe.
W tym roku oferujemy państwu trzy tematy, program poniżej:

MŁODA DRUŻYNA WOJÓW: 6 i 13 sierpnia.
– Strzał z gigantycznego trebusza,
– Strzelanie z kuszy wałowej,
– Strzelanie z mini kuszy wałowej,
– Ściana z tarcz: ćwiczenia formacji,
– Ćwiczenia drewnianymi mieczami na słupach rzymskich,
– Walki na miecze piankowe- turniej.

Podczas warsztatów gwarantujemy dzieciom napoje. Ilość miejsc jest ograniczona.
Rezerwację miejsca na warsztaty trzeba dokonać telefonicznie, następnie w ciągu trzech dni należy wpłacić zadatek w wysokości 20 zł (nr. konta wyślemy poprzez sms), w tytule przelewu wpisujemy: imię i nazwisko dziecka oraz datę warsztatów.

Podczas uczestnictwa dziecka w minimum trzech warsztatach gwarantujemy zniżkę 🙂

WARSZTATY ŁUCZNICZE: 7 i 15 sierpnia.
– Podstawowe szkolenie łucznicze,
– Strzelanie z łuku na dystansie 5 i 10 metrów,
– Pokazy historycznego sprzętu łuczniczego,
– Turniej łuczniczy,
– Strzelanie z kuszy,
– Turniej kuszniczy,

Wraz z warsztatami łuczniczymi, oferujemy dzieciom warsztat wyrabiania biżuterii i amuletów.

Podczas warsztatów gwarantujemy dzieciom napoje, Ilość miejsc jest ograniczona.
Rezerwację miejsca na warsztaty trzeba dokonać telefonicznie, następnie w ciągu trzech dni należy wpłacić zadatek w wysokości 20 zł (nr. konta wyślemy poprzez sms), w tytule przelewu wpisujemy: imię i nazwisko dziecka oraz datę warsztatów.

Podczas uczestnictwa dziecka w minimum trzech warsztatach gwarantujemy zniżkę 🙂

BIESIADA SŁOWIAŃSKA: 9 i 14 sierpnia.
– Pokaz wyposażenia kuchni słowiańskiej,
– wspólne robienie podpłomyków oraz konsumpcja z miodem lub dżemem,
– Wyrabianie mąki,
– Przygotowanie i przystrajanie stołu biesiadnego,
– Przygotowanie potrawy biesiadnej,
– Czas na gry i zabawy historyczne,
– Wyrób naczynia historycznego (z masy solnej),
– Wielka biesiada.

Wraz z warsztatami ,,kuchnia słowiańska,, oferujemy dzieciom warsztat wyrabiania biżuterii i amuletów.

Podczas warsztatów gwarantujemy dzieciom napoje, Ilość miejsc jest ograniczona.
Rezerwację miejsca na warsztaty trzeba dokonać telefonicznie, następnie w ciągu trzech dni należy wpłacić zadatek w wysokości 20 zł (nr. konta wyślemy poprzez sms), w tytule przelewu wpisujemy: imię i nazwisko dziecka oraz datę warsztatów.

Podczas uczestnictwa dziecka w minimum trzech warsztatach gwarantujemy zniżkę 🙂

Więcej informacji pod nr: 730716663
Zapraszamy i do zobaczenia.
SŁAWA!

 

Mindfullness dla przedszkolaków – pilotaż

Zapraszamy przedszkolaki razem z ich opiekunami na niezwykłe spotkanie, prowadzone przez doświadczoną specjalistkę!

W dzisiejszym szybkim i pełnym różnorodnych bodźców życiu, bardzo trudno jest małym dzieciom zrelaksować się i zapanować nad własnymi emocjami. Anna Matyja-Bielska proponuje zatem Małym i Dużym spotkania (wpierw jedno pilotażowe), na których wybieramy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu, po to, by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę, nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień. Rodzice i opiekunowie będą mogli dowiedzieć się jak wspierać dzieci w momentach trudnych emocji i stresu, a także zrelaksują się ze swoim maluchem.

Anna Matyja-Bielska: z wykształcenia filozof, nauczyciel oraz trener kreatywności. Z zamiłowania fotograf, podróżnik, krawcowa. Prywatnie mama Tosi i Zosi, które wychowuje w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Fascynatka fińskiej edukacji. Założycielka Stowarzyszenia Kreatywnego Poznania KreoTeam oraz wolontariuszka w Fundacji Odyseja Umysłu.

KIEDY: poniedziałek 13 sierpnia 2018 godz. 11:00 – 12:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu;
ZA ILE: 40 zł osoba (Mała albo Mała i Duża) 70 zł dwie osoby (Małe albo – 2 Małe i Duża) płatne na konto WA podane na naszej stronie www. w zakładce „Kontakt”, albo finansowanie karnetem wakacyjnym WA
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

Zgłoszenie ewentualnej nieobecności do 08:00 rano w dniu warsztatu, daje możliwość wykorzystania wpłaty na inne WAKACYJNE wydarzenie w WA

Wulkan Doświadczeń

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych BERNARDYN zapraszamy na osiem niezwykłych spotkań związanych z eksperymentowaniem dla najmłodszych, podczas których co tydzień nasze doświadczenia będą skupione wokół innego motywu przewodniego.
Zaczniemy od poznania niewidzialnej siły, która napompuje balon, spowoduje erupcje wulkanu, ale również ugasi pożar.
Stworzymy tęczowe wodne roztwory oraz zbadamy ich kwasowość i zasadowość.
Odpowiemy na pytanie gdzie jest powietrze – zbadamy jego właściwości oraz dowiemy się jak z drożdży otrzymać jego najważniejszy składnik.
Gwarantujemy mnóstwo zabawy, nauki, śmiechu i satysfakcji w odkrywaniu otaczającego świata. Wszystko to w oparciu o samodzielne i bezpieczne eksperymentowanie.
Spotkania będą odbywały się w poniedziałki od 30 lipca do 24 września w godzinach 17:30-18:30 w SPS Riposta CIL: Bernardyn ul. Garbary 30/42. Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Terminy:
– 13.08.2018r.
– 20.08.2018r.
– 27.08.2018r.
– 10.09.2018r.
– 17.09.2018r.
– 24.09.2018r.
Zapisy: 697-919-628 / marlena_lewandowska90@wp.pl

Prowadzący: Marlena Lewandowska
Chemik z pasji, wykształcenia i zawodu. Absolwentka Wydziału Chemii UAM – studiów nauczycielskich, specjalista w laboratorium chemicznym. Po godzinach koło ratunkowe dla uczniów i studentów oraz pasjonatka eksperymentowania – niedawno w Akademii Twórczego Juniora – teraz w Wulkanie Doświadczeń.

 

Aerobik dla dzieci i zajęcia z chustą animacyjną

Chcecie, żeby Wasze pociechy mogły się wyszaleć w poniedziałek? Zapraszamy na aerobik na plaży – zabawy ruchowe, taneczne, trochę ćwiczeń dla najmłodszych. 🙂

Nasi animatorzy: Oliwia, Natalia i Bartek czekają na Was!

Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

 

Bezpłatne zajęcia w Strefie Dziecka w Nice Lasy Fitness

Strefa Dziecka

Poniedziałki godzina 14:00 młodzież i dzieci starsze (12-18 lat).

Trening na świeżym powietrzu / Trening wzmacniający / Trening outdoor:
elementy sztuk walki, fitness, treningu funkcjonalnego, treningu siłowego, street workout. Uczestnicy poznają elementy różnych treningów, zapoznają się z poprawną techniką wykonywania ćwiczeń, rozruszają i wzmocnią wszystkie partie mięśniowe. A to wszystko w przyjaznej atmosferze i pod fachową opieką trenerską.

Poniedziałki godzina 17:00 dziewczynki młodsze (6-12 lat).

Zajęcia taneczne:
zajęcia budujące świadomość ciała, koordynację, pamięć ruchową, muzykalność i poczucie rytmu. Nieskomplikowane choreografie taneczne dla dzieci na każdym poziomie zaawansowania, również dla uczestników, dla których będzie to pierwsza lekcja tańca, poprzeplatane z kreatywnymi zabawami przy muzyce. Dzieci bawią się, zdobywają pewność siebie i rozwiKokpitjają nowe umiejętności!

Zajęcia odbywać się będą na osiedlu Piastowskim 106A w Poznaniu, w klubie Nice Lady Fitness, na profesjonalnie wyposażonej sali fitness.
Rodzice i Dziadkowie, mogą usiąść przy kawie, w trakcie odbywania się zajęć, w naszej klubowej kawiarence.

Konieczne zapisy:
tel. 61 871 06 42 wew. 24
Facebook: Nice Lady Fitness

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2018

g. 9 – 20
od 30.06.2018 do 26.08.2018

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami… a my już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia lata z nami, w Centrum Kultury ZAMEK. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. W tegorocznym programie znalazły się przedstawienia teatralne, warsztaty literackie, plastyczne, muzyczne i taneczne, seanse w Kinie Pałacowym oraz spotkania z książką w ramach cyklu „Biblioteka na rowerze”. Wydarzenia będą się odbywały w Zamku, ale i wokół niego, m.in. w parku.

Dodatkowo, przez całe lato dla dzieci (do wypożyczenia w naszym punkcie informacyjnym) czeka piknikowy zestaw rysunkowy, a w nim: kredki, bloki, kolorowe papiery, pisaki, ołówki.

Poniżej prezentujemy program Zamkowego Lata dla Dzieci.

Bilety będzie można kupić od 30.06. w kasie CK ZAMEK oraz przez Internet. Zapraszamy!

 

Lato z książką 2018

Awantury i wybryki…Lato z bohaterami Kornela Makuszyńskiego
Koziołek Matołek, Szatan z siódmej klasy, Panna z mokrą głową- tym bohaterom wiele pokoleń zawdzięcza bezgrzeszne lata dzieciństwa.  Podczas tegorocznej akcji Lato z książką w Bibliotece Raczyńskich  przypomnimy najbardziej znane powieści jednego z najchętniej czytanych  autorów literatury dziecięcej. Kornel Makuszyński, którego  65.rocznica śmierci przypada pod koniec lipca,  pisał  książki przygodowe, detektywistyczne, obyczajowe, a zeszyty z przygodami Koziołka Matołka można uznać za pierwsze polskie komiksy.   Podczas zajęć będziemy podróżować (nie tylko do Pacanowa),  przypominać polskie legendy i tworzyć komiksy. Na uczestników spotkań w 15  filiach czekają zajęcia literackie, plastyczne, warsztaty teatralne i gry ruchowe.  Zajęcia  dla czytelników Biblioteki Raczyńskich są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy.   Zajęcia w różnych lokalizacjach będą się odbywały przez całe wakacje.
Dokładniejszych informacji na temat spotkań udzielają pracownicy w poszczególnych placówkach.

Niezależnie od zajęć tematycznych codziennie można korzystać z gier planszowych i internetu.
Zajęcia organizują następujące Filie w  lokalizacjach: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F15, F20, F23, F35, F38, F46, F49, F53, F55, F59, F62, Filia Naramowicka

 

Filia 2
os. Oświecenia 59
tel. 61 876 71 21
e-mail: filia2@bracz.edu.pl

1)Plastyczne czwartki.
W każdy czwartek zaczynając od 5 lipca aż do 30 sierpnia, godzina 16:00.
Bez zapisów,   zapraszamy uczestników w każdym wieku, dzieci poniżej 7 roku życia zapraszamy z opiekunami.
Co tydzień wykonamy prace plastyczną inną techniką, poświęconą innemu bohaterowi książek Kornela Makuszyńskiego.

Filia 14
os. Bolesława Chrobrego 117 (PCK „Dąbrówka”)
tel. 61 822 32 83
e-mail: filia14dz@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 13.08,14.08,16.08, 17.08, 20.08,21.08, 23.08, 24.08, w  godz. 12:00-13:30.
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat)
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Tym razem Filia 14 zaprasza na pełną zagadek i przygód wędrówkę po zakamarkach naszej biblioteki. Razem z bohaterami książek Kornela Makuszyńskiego będziemy odkrywać tajemnice, tropić ślady, odczytywać szyfry, odnajdywać wskazówki. Gwarantujemy, że tego lata żaden mały czytelnik nie będzie się nudzić!

Filia 20
ul. Słowackiego 28
tel. 61 847 22 37
e-mail: filia20@bracz.edu.pl
Terminy zajęć dla starszych dzieci (6-13 lat):
14.08, 16.08, 21.08,23.08, 28.08, 30.08, w godz. 11:30-13:00
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
. Zapraszamy naszych czytelników do poznania świata wykreowanego przez wyobraźnię mieszkańca małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Stryj, czyli Kornela Makuszyńskiego. Do świata, gdzie występują urwipołcie i łobuziaki tacy jak Jacek i Placek, a także Koziołek podróżujący w poszukiwaniu Pacanowa. Wraz z upartym Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki-Miki dzieci odwiedzą wioskę Indian, pałac wyglądający jak porcelanowy czajnik,  poznają też tajniki małpiej mowy.

W programie między innymi:
– tworzenie teatrzyku kukiełkowego na podstawie legendy O wawelskim smoku
– wspólne rysowanie komiksu o przygodach Koziołka Matołka w Poznaniu
– budowa balonów „latających”
– lepienie z masy papierowej zwierzęcych postaci występujących w książkach Kornela Makuszyńskiego

Terminy zajęć dla przedszkolaków (2-6 lat): sierpniowe środy: 1.08,8.08,22.08,29.08, w godz. 16:30-17:15.
. Podczas spotkań nasi najmłodsi czytelnicy poznają pierwszy komiks Makuszyńskiego i Walentynowicza z cyklu legend polskich, w którym czterowierszem opisana jest historia jak dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem. Nasi najmłodsi  czytelnicy poznają również pewnego  krawca, który był niezwykle uprzejmy i tak chudy, że umiał przejść przez uszko igły do szycia. Każdemu czytaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i muzyczne.
W pozostałe dni prowadzone będą gry, zabawy sportowe i świetlicowe.

Filia 23
ul. Hetmańska 41
tel. 61 866 04 18
e-mail: filia23@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 14.08,16.08  w godz. 11:00-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 16
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Tegoroczne spotkania letnie wspaniale łączą się z tematyką wakacyjną. Dzieci odbędą podróże razem z Koziołkiem Matołkiem, odwiedzając ciekawe miejsca i osoby. Zajęcia mają na celu rozbudzić chęć poznania świata, zwiedzania oraz poszerzania wiedzy poprzez książki. Nasz główny bohater dążąc do osiągnięcia celu musiał pokonywać wiele przeszkód.  Zajęciom będzie towarzyszyła  refleksja,  że trudności w życiu nie mają nas zniechęcać, ale  pobudzić do działania. W pozostałe dni możliwość korzystania z gier planszowych i internetu.

Filia 46
ul. Arciszewskiego 27
tel. 61 862 77 15
e-mail: filia46@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 22.08, 24.08, 27.08, 29.08, 31.08,   godz. 11:30-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 15
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Zapraszamy dzieci na literackie podróże małe i duże nie tylko do Pacanowa. Z Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki -Miki zwiedzimy tropiki, poznamy różne zwierzęta i legendarne stwory. W programie m.in. zabawy ruchowe, plastyczne oraz quizy i gry dydaktyczne.

 

 

 

WTOREK

 

 

Wulkan doświadczeń : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na sześć niezwykłych spotkań związanych z eksperymentowaniem dla najmłodszych, podczas których co tydzień nasze doświadczenia będą skupione wokół innego motywu przewodniego.

Zaczniemy od poznania niewidzialnej siły, która bez naszej pomocy napompuje balon, spowoduje erupcje wulkanu, ale również ugasi pożar.

Stworzymy tęczowe wodne roztwory oraz zbadamy ich kwasowość i zasadowość. Dowiemy jak woda ma wpływ na czystość naszych dłoni oraz naszych ubrań. I jak to jest, że możemy unosić się na powierzchni Morza Martwego?

W orzechach, ziemniaku i bananie poszukamy substancji odżywczych. A jak już zmieszamy różne produkty spożywcze to spróbujemy je rozdzielić.

Odpowiemy na pytanie gdzie jest powietrze – zbadamy jego właściwości oraz dowiemy się jak z drożdży otrzymać jego najważniejszy składnik.

Zajęcia są prawdziwą szansą na poznanie zagadnień teoretycznych w praktyce oraz zaszczepienia w dzieciach pasji do nauk ścisłych. Wszystko to w oparciu o samodzielne i bezpieczne eksperymentowanie.

Gwarantujemy mnóstwo zabawy, nauki, śmiechu i satysfakcji w odkrywaniu otaczającego świata.

Spotkania będą odbywały się we wtorki od 17 lipca do 21 sierpnia w godzinach 15:30-16:30 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza). Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

————–
Marlena Lewandowska

Chemik z pasji, wykształcenia i zawodu. Absolwentka Wydziału Chemii UAM – studiów nauczycielskich, specjalista w laboratorium chemicznym. Po godzinach koło ratunkowe dla uczniów i studentów oraz pasjonatka eksperymentowania – niedawno w Akademii Twórczego Juniora – teraz w Wulkanie Doświadczeń.

————–
CIL „WIL.DA.SIĘ”
WULKAN DOŚWIADCZEŃ
BEZPŁATNE WARSZTATY Z EKSPERYMENTOWANIA DLA DZIECI (3-12 LAT)
17, 24 i 31 07.2018 oraz 07, 14, 21 08.2018, g. 15:30-16:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY: marlena_lewandowska90@wp.pl / 697 919 628

NIE.DA.SIĘ? WIL.DA.SIĘ!

Wulkan doświadczeń jest dofinansowany w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Wakacyjne wtorki i dawny plac zabaw w Rezerwacie Archeologicznym

W każdy wakacyjny wtorek zachęcamy rodziny z dziećmi do zabawy drewnianą makietą grodu poznańskiego.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: mailowo (rezerwat@muzarp.poznan.pl) lub telefonicznie: 618522167.

Dostępne godziny: 12.00 i 14.00.

Ponadto codziennie w trakcie wakacji w otwartym plenerze rezerwatu będą dostępne kopie dawnych gier i zabawek. Korzystanie z naszego placu zabaw jest bezpłatne. Na rodziców czeka miły zakątek do odpoczynku z lekturą.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

 

15.08 – Kolor Fest Poznań – Dzień Kolorów w Poznaniu !

Kolor Fest – największa trasa w Polsce z kolorowymi proszkami Holi, niebawem w Poznaniu ❤

✅ Oficjalne wydarzenie: 15 sierpnia, start 15:00, Polana Harcerza – Malta Poznań❗

❗❗❗ WSTĘP BEZPŁATNY ❗❗❗

??????????
⭐ Przygotowaliśmy dla Was:
❤ Kolorowe PROSZKI HOLI – 16 kolorów ?
? Najlepszy muzyczny klimat ?
? Kolorową watę cukrową ?
? Kolorowe okulary ?
? Bazooki CO2 ?
? Zamki dmuchane dla najmłodszych ?
??????????

Przyjdź z przyjaciółmi na tą niepowtarzalną imprezę ?
przeżyj niezapomniane chwile, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ?
baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ’ów ?

Pamiętajcie, im więcej ludzi tym lepszy klimat,
który Wy będziecie tworzyć dlatego zapraszajcie swoich znajomych i pomóżcie nam dotrzeć do wszystkich❗

Kolor Fest jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych ?‍?‍?‍?
Nie może Was tam zabraknąć❗

❗UWAGA❗
❤ Zgarnij darmowy pakiet PROSZKÓW HOLI ❤
Co należy zrobić ?
▬▬▬▬▬▬▬
? Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
? Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
? Napisz na tablicy eventu ZAPROSZONO i podaj liczbę zaproszonych osób.
? Pierwsze 30 osób zgarnia duży ZAPAS PROSZKU za free ?
▬▬▬▬▬▬▬

W SKRÓCIE ?
➡️ 15 sierpnia
➡️ start 17:00
➡️ Polana Harcerza – Malta Poznań
➡️ Wstęp bezpłatny

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto? Napisz do nas na fanpage.

Zobacz też jak wygląda Kolor Fest:
https://www.youtube.com/watch?v=xayV7EU94TI

 

 

CZWARTEK

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI: ZUPKA Z BLASZANEGO KUBKA – Teatr Uszyty

Przedstawienie w ramach cyklu
Zamkowe Lato dla Dzieci 2018

TEATR NA DOTYK
„Zupka z blaszanego kubka” – spektakl premierowy
Teatr Uszyty w Krakowie
czas trwania: 50 min
wiek: 6+
bilety:
__ dziecko – 7 zł
__ dorosły – 10 zł
__ posiadacz Karty Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina) – 5 zł

Dwoje piratów – Emma i Chudy Joe – trafiają na bezludną wyspę. Ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Próbują za wszelką cenę wydostać się z wyspy, ale nie jest to łatwe.
Joe próbuje jakoś rozbawić Emmę. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzy teatrzyk, przedstawia morską wersję Czerwonego Kapturka, w której wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem – Karmazynowy Pirat. Czy uda im się wydostać z wyspy? Jak zakończy się ich przygoda? Co odnajdą w znalezionej butelce? Spektakl z piosenkami i ciekawą scenografią.

scenariusz: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk
muzyka: Andrzej Kopczyk
reżyseria: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk
występują: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk

 

 

PIĄTEK

 

 

Poznań jeździ elegancko 2018!

„Poznań jeździ elegancko!” to nieformalna inicjatywa, której ideą jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na rolkach/wrotkach, a przy okazji wspólna zabawa i integracja.

Dress Code:
Panie ubierają eleganckie ?sukienki, Panowie? marynarki, koszule i krawaty (muchy również mile widziane), do tego oczywiście rolki bądź wrotki. ??
Prosimy o przestrzeganie zasad dotyczących ubioru, gdyż przejazd będzie nagrywany, a relacja z niego pojawi się na platformie YouTube.

Trasa:
Trasa będzie przebiegać przez najbardziej rozpoznawalne miejsca Poznania (z uwzględnieniem jakości nawierzchni), w obrębie szeroko pojętego Centrum Miasta. Mapka będzie udostępniona na dniach. ?

Każdy uczestnik ubrany elegancko dostanie zielony worek od Rollerblade + małą wodę!

Szczególne podziękowania dla sklepu
Plichwyscig.pl i Rollerblade Polska za drobne upominki i nawodnienie! ?

After Party:
Po przejeździe planowana jest wspólna integracja, jej szczegóły podamy wkrótce. ?

UWAGA!
1. Każdy jedzie na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność!
2. Ubiór elegancki jest obowiązkowy, ale zalecamy również kask i ochraniacze.
3. Tempo przejazdu – spacerowe.
4. Od uczestników przejazdu jest BEZWZGLĘDNIE wymagana umiejętność hamowania hamulcem, bądź tzw. T-STOP!
5.Biorąc udział w przejeździe zgadzasz się na wykorzystywanie Twojego wizerunku w serwisach społecznościowych.

Dołączając do przejazdu akceptujesz powyższe zasady. ✅☑✔

 

STREFA ZABAWY – TRUSKAWKOWE SERCE

Chyba większość z nas lubi owoce. Są słodkie, zdrowe i pięknie pachną. Ale czy przyglądaliście się dokładnie, jakie mają kształty? Czy arbuz może być kwadratowy a banan okrągły? Zbadamy kształty różnych owoców i spróbujemy ulepić je z gliny.

Prowadzenie: Dorota Piekarczyk

 

Lato z szermierką

Szable w dłoń! Zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z szermierki historycznej.
Uczestnicy poznają tajniki fechtunku szablą – bronią białą, która wpisała się na stałe w polską tradycję.
Każdy będzie nie tylko mógł przyjrzeć się uważnie strojom wojskowym z XVI wieku, ale także pod okiem doświadczonych instruktorów poznać podstawowe techniki stosowane w fechtunku historycznym.

Prowadzenie: Poznańska Grupa Fechtunku „Salut”
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-16 lat
Koszt: 4 zł
Grupy do 10 osób, obowiązują zapisy – mailowo rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 852 21 67

Uwaga! Część warsztatów stanowić będą zajęcia ruchowe – obowiązuje strój sportowy.

 

 

 

SOBOTA

 

 

Spektakle teatralne dla dzieci #NaWolnym | Sierpień

To już trzecia edycja cyklu wydarzeń kulturalnych #NaWolnym. W tym roku chcemy Was zaprosić na wyjątkowe koncerty, spektakle teatralne dla dużych i małych, kino plenerowe oraz silent disco.

Specjalnie dla najmłodszych zaprosiliśmy 3 teatry z edukacyjnymi, zabawnymi spektaklami. ?? Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki!

18 sierpnia / godz. 18:00 – La La Lalki
Teatr Animacji w Poznaniu

Jakie tajemnice kryje w sobie magazyn pełen teatralnych lalek? Co się tam dzieje, gdy teatr pustoszeje i lalki zostają same? Od dawna podejrzewaliśmy, że nasze lalki prowadzą pełne przygód, bogate towarzysko życie. Mają swoje marzenia, rozterki, miłostki, problemy i smutki, potrafią być zabawne, straszne, narwane i mądre.

19 sierpnia / godz. 12:30 – Blumowe piosenki
Studio Teatralne Blum

Spektakl muzyczny „Blumowe Piosenki” oparty jest na dziesięciu autorskich piosenkach Studia Teatralnego BLUM. Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystującą dźwięk, ruch, a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.

25 sierpnia / godz. 10:00 i 12:30 – Chodź na słówko
Centrum Sztuki Dziecka

Kula i Toperz nie są zwyczajnym bohaterami lecz…słowami. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że zostały źle wypowiedziane. Dziewczynka wymawiając-powołując do życia dwójkę przyjaciół miała na myśli Kurę i Nietoperza, jednak w wyniku błahego, jak mogłoby się wydawać, błędu językowego stworzyła słowa, które w żaden sposób nie umieją odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości.

Dystrybucja wejściówek rozpocznie się 6.08.2018. Wszystkie szczegóły znajdują się na www.poznan.pl/nawolnym

 

Nudy na pudy? – warsztaty ruchowe dla dzieci i rodziców

Gryzdanie, bleblanie, myślenie o niebieskich migdałach, szukanie dziur w serze – to zabijacze nudy, bezproduktywne czynności, które jednak, bardzo często stają się początkiem niesamowitej przygody.
A gdzie mieszka nuda? Czy rośnie jak drzewo czy raczej powiększa się jak balon? Spada na nas czy raczej się w nią wdeptuje? Gdzie nudę czuć najbardziej?
Warsztat da czas, by nudę poznać, oswoić i wytrenować. Da przestrzeń również na chaos i bałagan – które są potrzebne, by mogło powstać z nich coś nowego. Będziemy wędrować między tymi stanami i obserwować nasze wrażenia. Będziemy podróżować między światem wyobraźni i światem rzeczywistym, biorąc z każdego z nich to, co nam przydatne i dowiadując się, że jeden nie może istnieć bez drugiego.
Podążając za naturalną umiejętnością dzieci do tworzenia światów, znaczeń, sytuacji w czasie rzeczywistym, będziemy przenosić strategie używane przez nie w zabawie i starać się przenieść je na wymiar tańca i ruchu. I tak, w tańcu, będziemy tworzyć „coś” z „niczego”, „gryzdać” ruchem, „bleblać” całym ciałem, łączyć kropki i tworzyć z nich niesamowite ruchowe kształty i krajobrazy, które staną się, być może, kanwą dla najwspanialszych opowieści. W najprostszych słowach – zajmiemy się wrażeniami, odczuciami i opowiadaniem historii.

Dana Chmielewska tancerka, performerka, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Taniec (Dance And Body Studies) w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Ukończyła Roczny Kurs Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz Miasta Gdańska w zakresie kultury. Realizuje projekty performatywne, choreografuje, bierze udział w projektach interdyscyplinarnych. Uczy jogi dla dzieci oraz rozwija własną praktykę pedagogiczną w projekcie „Dance Your A** Off”.
Wybrane projekty: „Wychylenie” – debiut choregoraficzny, wraz z Anielą Kokoszą, (2017) „Pożywka dla wyobraźni” – performance site-specific w ramach wystawy Maji Bekan „23 Zgromadzenia”, CSW Zamek Ujazdowski (2017), „It’s Another Kind of Skin” – performance aut. Simone Basani i Alice Ciresola, prezentowany w PGS w Sopocie i ZK/U w Berlinie (2017); Poly&Ester – super duo performerskie, występy m.in. Festiwal Streetwaves (Gdańsk), Festiwal Malta (Poznań). Jako nauczycielka: „Dolne w ruch” – międzypokoleniowe warsztaty ruchowe, Kolonia Artystów (Gdańsk), „Dance Your A** Off” (AGNI Spirit Festival, Hiszpania).

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

 

Warsztaty muzyczne z Wujkiem Ogórkiem „Gramy w jednym zespole”

„Gramy w jednym zespole”, czyli integracyjne warsztaty muzyczne z Przemo Urbaniak Wujkiem Ogórkiem.
Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia. Tutaj połączy dwie grupy: zdrowych dzieciaków oraz dzieci z zespołem Downa. W programie wspólna zabawa przy muzyce na żywo, nauka tekstów i „układów choreograficznych” do przeuroczych piosenek Wujka Ogórka. Wszystko na podwórku Przedszkola nr 160 (Os. Tysiąclecia 69).
Dla uczestników przewidujemy wodę i mały poczęstunek 🙂
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowo na adres mamy21poznan@gmail.com. Ze względu na specyfikę warsztatów przy zapisie prosimy o podanie wieku dziecka. W przypadku dziecka z zespołem Downa prosimy o dopisanie adnotacji ZD 🙂
UWAGA OSTRZEŻENIE: Piosenki Wujka Ogórka raz usłyszane, już niezapomniane. Wszyscy będziecie je nucić do końca lata 🙂 Mała próbka tu:
https://youtu.be/VpE-A_sO9c4
Projekt organizowany przez grupę mam dzieci z z zespołem Downa i dofinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe.

 

Sierpień w Krainie Olimpia

KRAINA OLIMPIA

8 lipca – 26 sierpnia
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny

⭐?☄️

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące – lipiec i sierpień, na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej, będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas!

Na sierpień w Krainie Olimpia duży wpływ będzie miał gwiazdozbiór teatru i muzyki. Będziemy własnoręcznie tworzyć instrumenty recyklingowe i zastanawiać się jak brzmi kosmos z Malwiną Paszek. Przybędą do nas przybysze z Planety Robotów, by pokazać nam swoich przedstawicieli. Przyjrzymy się również człowiekowi na warsztatach rysunkowych z Marcinem/ Leśnikiem: czyż ludzie to nic innego jak kosmici dla kosmitów? Na cały weekend zagości u nas Kamishibai, czyli tradycyjnie japońska sztuka opowieści, do której potrzeba tylko pudełka, papieru i słowa. Wysłuchamy trzech bajek z dalekich stron, jak i sami stworzymy naszą historię. Później zadrzemy głowy w górę z astronomem Adrianem, który opowie nam o białych karłach i czerwonych olbrzymach. Pod koniec sierpnia przeprowadzone będą warsztaty teatralne dla dzieci z Basią Prądzyńską i Kasią Jackowską-Enemuo przy tworzeniu spektaklu „Było, nie było”, premierę którego będzie można zobaczyć w ostatni dzień tegorocznej odsłony Krainy Olimpia!

 

18 VIII / 11:00 – 15:00
?☀️☄️ MAGICZNA OPOWIEŚĆ O GWIAZDACH ?☀️☄️
spotkanie z astronomem Adrianem Kruszewskim

Każdy adept gwiezdnych podróży potrzebuje drogowskazu, który rozjaśni jego cele. Chwytając mapę nieba, eksplorując historie mitycznych bohaterów oraz przyglądając się najróżniejszym kosmicznym dziwom, uchylimy rąbka tajemnicy nad która ludzkość rozmyśla od zarania swego istnienia…

19 VIII / 11:00 – 15:00
☄️ CO SŁYCHAĆ, KOSMOSIE? ☄️
warsztaty muzyczne, udźwiękowienie animacji
prowadzenie: Malwina Paszek

Jak brzmiałby kosmos, gdyby był piosenką? Tego dnia będziemy poznawać wagę dźwięków w budowaniu nastroju. Na wcześniej przygotowanych instrumentach recyklingowych spróbujemy stworzyć międzygalaktyczną ścieżkę muzyczną, która – kto wie – być może będzie grała w uszach astronautów!
zapisy dla muzykujących dzieci: pr@scenarobocza.pl

22-26 VIII / 10:00 – 15:00
? BYŁO, NIE BYŁO ?
warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-11
prowadzenie: Barbara Prądzyńska i Katarzyna Jackowska – Enemuo

Legendy romskie, polskie baśnie i masa wyobraźni: ta mieszanka będzie towarzyszyła dzieciom przez czas spędzony w Krainie Olimpia na tych spotkaniach teatralnych. Warsztat oparty będzie o spektakl „Było nie było”, który powstał w 2016 roku w ramach programu integracyjnego dla dzieci romskich i polskich w SP nr 26 w Poznaniu.
zapisy: pr@scenarobocza.pl

26 VIII / 16:00
??? PREMIERA spektaklu powarsztatowego „BYŁO NIE BYŁO” oraz PIKNIK z animacjami ???

Tego dnia uczestnicy warsztatów teatralnych “Było, nie było” pokażą nam efekty swojej pracy na profesjonalnej scenie teatralnej, z muzyką na żywo, kostiumami, scenografią: będzie można poczuć się jak prawdziwa gwiazda! Cały dzień będą też czekać na Was na dziedzińcu animacje dla dzieci: dobrze wykorzystajcie jeden z ostatnich dni w tegorocznej odsłonie Krainy Olimpia!

______________________________________________________

Patronat:

MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci
www.dziecipoznan.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

#cwp #poznanwspiera

 

Spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl – PoKoziołek trasa królewska

Od początku maja do końca września 2018 r., w każdą sobotę i niedzielę, grupa przewodników PoPoznaiu.pl zaprasza na PoKoziołki – otwarte spacery po historycznym centrum miasta!
Wycieczki zaczynają się o 12:05 przed Ratuszem.
Czas trwania to ok. 1,5 godziny.

W sobotę zwiedzanie Starego Miasta, natomiast w niedzielę trasa: od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej.

_

Spacery odbywają się w konwencji Free Walking Tours: wstępne zapisy nie są wymagane, oprowadzania odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników, na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

 

Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego – wycieczka

Zapraszamy na spacer z przewodniczką/przewodnikiem po obszarze Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego na Trakcie Królewsko – Cesarskim. Przyjrzymy się trwającemu przez stulecia w stolicy Wielkopolski współistnieniu kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej, brutalnie przerwanemu w latach II Wojny Światowej. Wspólnie odkryjemy ślady obecności Żydów w mieście: te do dziś wyraźnie zaznaczone w miejskiej tkance, jak i te nieco już zatarte.  Sprawdzimy, czy dziedzictwo żydowskie obecne jest we współczesnym Poznaniu.

 

Informacje praktycznie:

18 sierpnia 2018 r., godz. 17.00

Start: róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej

Wstęp wolny!

Harmonogram wycieczek może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

 

Grzybowski Turniej Wojów

V GRZYBOWSKI TURNIEJ WOJÓW
„TURNIEJ O KORONĘ DĘBÓW GRZYBOWSKICH – SIEMOWIT”
18-19 sierpnia 2018r., Gród w Grzybowie k. Wrześni

REGULAMIN TURNIEJU BOJOWEGO
i UCZESTNICTWA W WYDARZENIU

Podczas V Grzybowskiego Turnieju wojowie będą toczyć pojedynek między sobą o miano najlepszego wojownika. Każda z przybyłych drużyn wystawia swojego najlepszego wojownika. Wytypowany będzie musiał się sprawdzić w posługiwaniu się bronią, ale i wykazać sprawnością fizyczną oraz przebiegłością.
Można zgłaszać wojownika rezerwowego, który zastąpi walczącego w przypadku kontuzji, choroby czy niedyspozycji stwierdzonej przez naczelników Turnieju. Inna zamiana nie jest możliwa podczas rozgrywania poszczególnych konkurencji.

W ciągu dwóch dni Turnieju wojowie będą potykać się w 12 konkurencjach. Wynik każdej z konkurencji jest wynikiem cząstkowym, a liczyć się będzie suma wszystkich punktów.

1. Bieg przez bagno
2. Nocne spotkanie
3. Pojedynek na miecze
4. Przepychanie belką
5. Rzut toporem
6. Strzelanie z łuku
7. Sztafeta woja (tor przeszkód)
8. Ucieczka z uczty
9. Wyniesienie rannego z pola walki
10. Wypychanie z koła
11. Rzut zapałką
12. Wyścig nosiwody

Cały ekwipunek, z jakiego korzystać będą wojownicy, powinien być utrzymany w dobrym stanie tzn.: wyczyszczony z rdzy, kolczugi i elementy osłon kolczych nie powinny być porwane i przymocowane prowizorycznie; broń nie może posiadać zadziorów i być poszczerbiona; tarcze powinny prezentować się dobrze, nie powinny posiadać wybitych dziur, obszarpanych rantów, luźnych umb, hełmy nie mogą mieć znacznych wgniotów. Zarówno ekwipunek bojowy jak i cywilny powinien być zadbany oraz spójny (zarówno jeżeli chodzi o odtwarzaną kulturę i status majątkowy).

 

Dzień Latarni Morskiej – warsztaty

18 sierpnia to dzień latarni morskich, dlatego od godz. 12:00 w Letniej Strefie Galerii Malta odbędą się rodzinne warsztaty.

Nauczycie się, jak z materiałów codziennego użytku stworzyć przepiękne Latarnie Morskie. Będziemy budować i ozdabiać latarnie z kartonów, butelek, kolorowych wstążek i innych materiałów, którym nadamy „drugie życie”.

Więcej wydarzeń???bit.ly/ls_18

 

XIV Edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2018

!!! Wstęp wolny dla kibiców , otwarty park maszyn 🙂

Power, adrenalina, pasja 🙂
http://www.tptd.pl

FIBARO Tor Poznań Track Day to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy w walce o trofea.

FIBARO Tor Poznań Track Day to również eliminacja Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich

Harmonogram ramowy
FIBARO Tor Poznań Track Day
limit 65 miejsc

Tor Poznań 08:30-18:00 !!!
07:00 Otwarcie biura – Rejestracja uczestników
08:30 Obowiązkowa odprawa uczestników treningu, Instruktaż: Bezpieczne zachowanie się na Torze
09:00 Ćwiczenia w grupach treningowych w sektorach toru
12:00-15:00 Obiad
18:00 Zakończenie jazd – Podsumowanie

Gwarantowane:
– Profesjonalna osługa instruktorska
– Jeden instruktor na każdą grupę w czasie treningów
– Instruktorzy dostępni w czasie Jazd po pełnej nitce toru
– Zabezpieczenie obiektu – Sędziowie wirażowi
– Zabezpieczenie p.poż. Wóz ratowniczy Straży Pożarnej i Medyczne (Karetka z zespołem ratownictwa medycznego)
– Wspólny dwudaniowy obiad
– Profesjonalny serwis mechaniczny Bruno Motosport odstępny bezpłatnie w pakiecie podstawowym
– Profesjonalny serwis oponiarski ODS – Opony Do Sportu, świadczący na miejscu swoje usługi – promocyne ceny ogumienia na tor i nie tylko…
– Catering w Depo VIP Room (słodycze, gorące i zimne napoje)
– Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu z wydrukami – dokładność pomiaru do 0.001 s.
– Wstęp wolny dla kibiców , otwarty park maszyn
– Otwarty punkt gastronomiczny dla publiczności

 

Piknik Bliskości – PoznańMy się przy chustach

Kochani!

Chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny piknik bliskości „PoznańMy się przy chustach”. Tym razem spotykamy się już 18 sierpnia w Parku Sołackim (polana niedaleko placu zabaw). Start o godzinie 11.

Podczas pikniku możecie spodziewać się:
– pokazu prawidłowego wykonania wiązania kieszonki oraz wiązania na chuście kółkowej wykonanego przez wykwalifikowanego doradcę noszenia;
– pokazu niespodzianki (na razie nie zdradzamy szczegółów ? )
– pokazu wielkich baniek mydlanych i wspólnej zabawy z nimi;
– wspólnych gier i zabaw dla starszych chuścioszków;
– kącika plastycznego dostępnego przez cały piknik.

Tradycyjnie chcielibyśmy stworzyć wspólnie kącik chustomacankowy. Dlatego zachęcamy Was do przyniesienia swoich chust i nosideł. A może marzy Ci się pomacanie i zobaczenie na żywo jakiejś konkretnej chusty? Napisz w wydarzeniu czego Ci potrzeba – może znajdzie się taka w naszych stosach i pomożemy ?
Przy stosiku będzie możliwość porozmawiania z doradcą, który w razie potrzeby chętnie pomoże skorygować wiązanie. Jednak podczas pikniku nie prowadzimy warsztatów ani nauki od podstaw wiązania. W celu nauki zachęcamy do skorzystania z stowarzyszeniowych warsztatów (najbliższe już we wrześniu) ?

Piękne chwile na pikniku utrwalone będą przez fotografa – Szczepaniak Photography
https://m.facebook.com/profile.php?id=200636376614077&ref=content_filter

Projekt „PoznańMy się przy chustach” jest realizowany z budżetu miasta Poznania.

Wstęp na piknik jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci : 18.08.2018 : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na wydarzenie związane z muzyką dla najmłodszych, gdzie tym razem spotkamy się z Akademią Muzyki Ebertowskiego.

Zapraszamy Państwa wraz z dziećmi (3-7 lat) na wyjątkowe zajęcia umuzykalniające w Schronie Kultury Europa. Będzie to muzyczna podróż od Tatr do Bałtyku. Wspólnie zanurzymy się w świat dźwięków przy znanych i lubianych utworach, które dzieci i rodzice z pewnością (po)znają Będą to własne aranżacje muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Towarzyszyć nam będzie mnóstwo kolorowych instrumentów perkusyjnych i pomocy muzycznych. Będziemy wspólnie muzykować przy dźwiękach saksofonu, gitary, fletu czy dzwonkach. Zatem muzykujmy z NAJmłodszymi!

Warsztaty będą prowadzili doświadczeni muzycy i pedagodzy, na co dzień pracujący w Akademii muzyki Ebertowski: Daniel Ebertowski (założyciel Akademii) oraz Joanna Skorupska. Szczegóły na stronie: www.ebertowski.pl

Zapisujcie swoje pociechy pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (ilość miejsc ograniczona). Przypominamy, że zajęcia odbędą się 18 sierpnia (sobota) o godzinie 9:45 w Schronie Kultury Europa i potrwają 45 minut.

Przy organizacji wydarzenia pomaga STAGE of ARTS.

CIL „WIL.DA.SIĘ”
WARSZTAT MUZYCZNY
ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
OD BAŁTYKU DO TATR
DLA DZIECI (3-7 lat)
18.08.2018, g. 9:45-10:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY BEZPŁATNE: skeuropa@o2.pl

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Wildeckie Lato Kulturalne

Jak co roku rozpoczynamy cykl otwartych spotkań kulturalnych. Przed nami spektakle teatralne i koncerty muzyczne dedykowane tak dzieciom jak i dorosłym. Różnorodność programu sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tak więc przybywajcie całymi rodzinami – spotykamy się w samym sercu Wildy!
Wstęp wolny

Car Fest SHOW 2k18

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *