Plac zabaw, Leśniczówka Naramowice

Plac zabaw, Leśniczówka Naramowice
Plac zabaw przy Leśniczówce Naramowice poleca się Waszej uwadze. Jeśli planujecie dłuższą wyprawę z dziećmi w naturę, radzę omijać go szerokim łukiem 😜. Jakie atrakcje tam na Was czekają? Układ do wspinania ze zjeżdżalniami (jest dość wysoki, wymaga pewnej sprawności, jest przeznaczony raczej dla starszych dzieci). Z drugiej strony stanowi dla nich wyzwanie, co czyni go atrakcyjniejszym. Znajdują się tutaj także huśtawki, bocianie gniazdo, piaskownica, domek, tyrolka i tablice manipulacyjne. Ogromnym atutem placu zabaw jest jego zielone otoczenie i to, że może stanowić punkt początkowy lub końcowy dla dłuższego wypadu na łono natury.

Lokalizacja:
Info praktyczne:
Dojazd z centrum Poznania zajmuje autem około 25 min. Wjeżdża się ul. Bożywoja, wzdłuż której rosną malownicze wierzby. Zachęcam również do przyjazdu rowerem – obok placu zabaw umiejscowiono stojaki. Dojazd komunikacją miejską raczej nie jest najlepszą opcją(?) – autobusem 146, przystanek ul. Boranta, potem 20 min pieszo. Niestety idzie się wzdłuż ulicy.
Zachęcam do eksplorowania tych terenów – m.in. Łęgów Potoku Różanego, do przechadzki brzegiem Warty (na drugim brzegu widać marinę w Czerwonaku), do zobaczenia estakady kolejowej, Stawu Różanego. A może dotrzecie aż do Kokoryczowego Wzgórza albo nawet do kładki w Owińskach? Dla nas te okolice również kryją jeszcze wiele tajemnic i planujemy tutaj wracać w najbliższych miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *