PLAN ZAJĘĆ 16.12 – 22.12.2019

PLAN ZAJĘĆ 16.12 – 22.12.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na:

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Jasełka na Gołębiej

Serdecznie zapraszamy na kolejne niezwykle klimatyczne i bajeczne Jasełka na Gołębiej. Wyjątkowe, bo jak zawsze z udziałem rodziców i publiczności. Scenariusz i kierownictwo muzyczne-Teresa Kaczmarek. Przygotowanie taneczne kadra pedagogiczna OSB. Wykonanie:uczniowie i sami zobaczycie…. Tradycyjnie muzycznie i tanecznie zapraszamy. Gość w dom, Bóg w dom .Wstęp wolny. Bardzo prosimy o rozsądną rejestrację i nie blokowanie miejsc. Rejestracja miejscówek przez fb. „Jasełka” rekomenduje I dofinansowuje Rada Osiedla Stare Miasto. #poznanwspiera.Realizacja OSB i TPSB. fot. R.Frąckowiak.

Świeć gwiazdeczko mała świeć 🙂

Zapraszamy dzieci od lat 3, wraz z pomocną dłonią rodzica ?, na kreatywne warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych ? Wszystko, co stworzycie, jest Wasze ?
Startujemy 16 grudnia o godz. 17:00.
Wstęp płatny: 35 zł/dziecko (zawiera wszelkie niezbędne materiały, płatne u prowadzącej warsztaty).
Rodzice: kawa/herbata.
Zapisy w kawiarni lub przez messenger, ilość miejsc ograniczona.

Kolędowanie na dywanie / saksofon

„Muzykowanie na dywanie” to cykl comiesięcznych spotkań w Klamerce, podczas których poznajemy różnorodne instrumenty – ich budowę i brzmienie.
Tym razem z okazji Świąt Bożego Narodzenia posłuchamy ciekawostek o SAKSOFONIE i wspólnie pośpiewamy kolędy, a także pogramy na instrumentach perkusyjnych ?
➡ Zajęcia skierowane są do dzieci w każdym wieku! Niemowlęta będą mogły rozwinąć swoją wrażliwość muzyczną słuchając różnych brzmień, starsze natomiast dowiedzą się więcej o instrumencie, będą mogły dotknąć poszczególne części, a nawet spróbować wydobyć dźwięki ?
➡ O SAKSOFONIE opowie nam Krzysztof 🙂
➡ Spotykamy się na dywanie w Klamerka w poniedziałek 16 grudnia o godz. 12.00
➡ Koszt muzykowania to 20 zł / dziecko

Prosimy o zapisy (z podaniem imienia i wieku dziecka) na stageofarts.com@gmail.com lub przez fb.

do zobaczenia w Klamerce 🙂

 

Bałwanek Gałganek i przyjaciele musical dla dzieci

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncert pastorałek w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

„Bałwanek Gałganek i przyjaciele” musical

Wiosna, lato, jesień zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima.
Czy można zatrzymać czas? Po co?
Może dziecięca wyobraźnia sprawi, że choć kilka dni dłużej cieszyć
będziemy się latem. Tylko, czy nie wynikną z tego jakieś kłopoty? A może, wszędzie dobrze, gdzie mnie nie ma ?
O Bałwanku, który pierwszy raz przeżywał lato i bardzo się nim zauroczył. Pomagać mu będą, przyjaciele – Kot, Jeleń i Sowa. Dzieci wraz z Bałwankiem Gałgankiem przekonają się, że nie ma sytuacji, z której nie ma wyjścia oraz o tym, że warto cieszyć się tym co mamy.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Ognik i choinkowe marzenie spektakl świąteczny dla dzieci

„Ognik i choinkowe marzenie” spektakl teatralny

Spektakl autorski o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Opowieść z morałem, która choć na chwilę odwróci uwagę dzieci od upominkowego szaleństwa, by pokazać i uświadomić im czym jest magia Świąt Bożego Narodzenia, o której w tym czasie tak głośno. Czy każdy z nas ją rozumie i dostrzega? W odpowiedzi na te pytania pomogą dobry duch świąt – Ognik i Choinka.

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncert pastorałek w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Graj dudka, graj koncert pastorałek

Graj dudka, graj interaktywny koncert pastorałek

Wspólne śpiewanie to wyjątkowa tradycja, która ma moc zbliżania do siebie ludzi. Dlatego w tym roku zapraszamy was na interaktywny koncert pastorałek. Będziecie mogli usłyszeć oraz zaśpiewać z nami pastorałki w pięknych wielogłosowych aranżacjach przy akompaniamencie fortepianu. Inspiracją do stworzenia koncertu są wspomnienia naszych dziadków i rodziców oraz zarejestrowane na taśmach, ponad 50 lat temu jasełka „Hej, kolęda deska”.

Autorem linorytu. który posłużył jako plakat koncertu są trzy siostry: Anna Małyszka, Olga Bernady i Barbara.

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncerty w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Ośmiel się! bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Zapraszamy młodzież szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych (12+) na bezpłatne warsztaty mające na celu rozwijanie zarówno talentów artystycznych, jak i umiejętności społecznych i osobistych.

Wybierz dla siebie jeden, dwa lub wszystkie trzy bloki zajęć!
Czeka na Was trzech świetnych trenerów ze swoimi warsztatami:
– Magda (znana z programu The Voice of Poland) poprowadzi w poniedziałki zajęcia wokalne, podczas których uczestnicy będą śpiewać, ćwiczyć emisję głosu, trenować umiejętność wystąpień publicznych i bawić się wykonując ulubiony repertuar
– Sylwia poprowadzi we wtorki kreatywne zajęcia z wykorzystaniem elementów technik teatralnych i tańca w połączeniu z warsztatem umiejętności społecznych oraz pozytywnym wzmocnieniem
– Geez Mo poprowadzi w czwartki zajęcia breakdance – poprawiające kondycje, sprawność fizyczną, ale także dające możliwość odreagowania stresu i zyskania pewności siebie.
(więcej o trenerach na końcu wydarzenia)

Zajęcia mają być także sposobem rozładowania codziennych napięć i zniwelowania stresu oraz zdobycia umiejętności, które ułatwią radzenie sobie w „miejskiej dżungli” i codziennym życiu szkolnym 🙂

Możesz zapisać się na wybrany blok zajęć lub wszystkie trzy!!!

Terminy:
Zajęcia wokalne z Magdą – poniedziałki o 17:30
Zajęcia rozwojowe z Sylwią – wtorki o 17:30
Zajęcia breakdance z GeezMo – czwartki o 17:30

Zajęcia co tydzień – cykl zaplanowany do końca roku kalendarzowego!

Miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 82, ul. Krakowska 10

ZAPISY mailowo: warsztaty_poznan@wp.pl
lub bezpośrednio na zajęciach!

Po zebraniu grup warsztatowych zostanie potwierdzony dokładny grafik zajęć (godzina może zostać dostosowana do preferencji większości uczestników)

Dla uczestników całego cyklu przewidywane są dyplomy/zaświadczenia o udziale w warsztatach oraz nagrody!

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!!!
Dofinansowane przez Radę Osiedla Stare Miasto

Kilka słów o prowadzących:
– Sylwia Marciniuk – absolwentka poznańskiego AWFu, gdzie zdobyła tytuł choreoterapeutki, instruktorka tańca współczesnego, tancerka i aktorka w teatrach objazdowych i alternatywnych oraz asystentka reżysera w projektach artystycznych z osobami wykluczonymi społecznie.
– Magdalena Janicka – wokalistka, absolwentka szkół muzycznych, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka wielu konkursów, prowadząca cieszące się powodzeniem warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, uczestniczka programu THE VOICE OF POLAND
– Grzegorz „GeezMo” Mielczarek – bboy, animator, instruktor tańca ze specjalnością breakdance, założyciel BreakWest – Centrum Twojej Pasji

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie SILOE
Lokalnym koordynatorem warsztatów jest Fundacja Kreaktywator

 

Klub Blisko Mam

Poznaj mamy ze swojego osiedla i okolic!

Spotkania Klubu Blisko Mam odbywają się regularnie w każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 na piętrze przy ul. Newtona 14 (wejście po schodach na górę między apteką Żeń-szeń a sklepem Społem – warto przyjść z chustą/nosidłem, ale jak najbardziej można przyjść z wózkiem. Pomożemy wnieść, a w środku jest dużo miejsca).

Razem tworzymy miejsce do wspólnych luźnych pogaduch przy kawie i herbacie. Miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń, do poznania mam z sąsiedztwa. Miejsce do kreatywnych przedsięwzięć, inicjatyw dla mam od mam 😉 Miejsce do wspólnej zabawy dzieci.

Spotkania są bezpłatne i są współorganizowane przez Osiedlowy Klub Kopernik.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej grupy, gdzie na bieżąco ustalamy wszystkie kwestie organizacyjne: https://www.facebook.com/groups/2200758750169092/
__________________________________
Plany na najbliższe poniedziałki:

 

16 grudnia
Klub Blisko Mam pierniczkowo.
__________________________________
Pierwsze pół godziny spotkania przeznaczamy na pogaduchy, robienie kawy/herbaty, rozkładanie materacy, czy przygotowanie przestrzeni pod zabawę. Pół godziny przed końcem powoli zaczynamy sprzątać. Do nas zawsze można się spóźnić, w klubie jesteśmy do 13 🙂

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdeczie dzieci w wieku od lat 7 na regularne warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć tworzymy ceramikę ozdobną i użytkowa. Dzieci z pomocą instruktorki, Magdaleny Przebitkowskiej, realizują własne pomysły i podążają za instruktażem poznając różne techniki modelowania w glinie oraz wykańczania prac.
W pracowni do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały ( nie wydzielamy gliny ).
Warsztaty z ceramiki to zabawa, kreacja i przede wszystkim relaks,

Koszt warsztatu; karnet do zrealizowania w ciągu 5 tygodni ( 160 zł )
Koszt jednorazowego spotkania to; 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

Rodziców prosimy o pozostawienie dzieci w pracowni na czas zajęć.

 

Świąteczna Kraina DELI Park 2019

Tegoroczna odsłona Świątecznej Krainy DELI Park znów zachwyci przybywających Gości ❤ Ponad 3 miliony wielokolorowych światełek oraz liczne atrakcje tematyczne wprowadzą wszystkich w niepowtarzalny gwiazdkowy klimat ?

Wydarzenie trwa od 23.11.2019 do 23.01.2020, a oficjalne otwarcie Świąteczna Kraina DELI Park nastąpi w niedzielę 1 grudnia ⛄

Program:
– przestrzenny spektakl laserowy (1.12),
– uroczyste rozświetlenie choinki DELI Park świątecznymi iluminacjami (1.12),
– spotkanie ze Świętym Mikołajem (od 23.11 do 06.01),
– szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami (od 1.12 przez całe wydarzenie),
– spacery po zmroku pośród iluminacji świetlnych (przez całe wydarzenie),
– warsztaty z elfami (weekendy),
– zabawy taneczne i ruchowe (weekendy),
– pisanie listów do Świętego Mikołaja (od 23.11 do 23.12),
– poczta mikołajkowa (przez całe wydarzenie),
– świąteczna bajka wyświetlana w technologii laserowej (przez całe wydarzenie).

Specjalna oferta dla grup zorganizowanych: http://delipark.pl/oferta/oferta-zimowa/ ?

Dla wszystkich chcących zostać z nami na dłużej mamy w ofercie pakiety z noclegami w Hotel Restauracja Delicjusz i nielimitowanymi wejściami do DELI Park oraz Papugarnia ARA: https://delicjusz.pl/Pakiety.html

Godziny otwarcia DELI Park od 1.12.2019:
Pon. – czw.: 15:00 – 19:00
Pt – ndz: 14:00 – 20:00

Bilety:
– w kasie DELI Park
– online: https://delipark.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/242643/ref/b24_delipark/lang

Wszystkie atrakcje są zawarte w cenie biletu! ☺

Niższe temperatury również nie są nam straszne – na rozgrzanie oferujemy wszystkim aromatycznego grzańca lub gorącą herbatę ?

Do zobaczenia! ❤

 

 

 

 

WTOREK

 

Warsztaty florystyczne dla dzieci

Warsztaty florystyczne to niecodzienna i bardzo atrakcyjna forma zajęć twórczych. Praca z żywymi roślinami, ciekawymi dodatkami, przy użyciu prawdziwych narzędzi oraz artykułów florystycznych daje dzieciom nowe możliwości ekspresji. Uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem florystek wyczarują swoją magiczną kompozycję, do której samodzielnie dobiorą formę i kolory.

Tematy warsztatów:
8.11. Kompozycja w dyni
22.11. Las w słoiku
03.12. Świąteczny wieniec UWAGA! ZMIENIONY TERMIN!
17.12. Stroik świąteczny

Warsztaty rozpoczynają się o godz.18:00 i trwają 90 minut.
Koszt pojedynczych warsztatów to 40 zł.

ZAPISY tel. 881 228 292

 

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Spotkanie z Mądrymi Bajkami

MĄDRE BAJKI to bajki terapeutyczne, które poruszają dziecięcą wrażliwość.
Zostały stworzone po to, aby pomagać, uwrażliwiać, wspierać i uczyć. Te bajki pokochały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice i opiekunowie.Są one też narzędziem wspomagającym dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych w ich codziennej pracy.
Jesteś rodzicem, który chce zadbać o rozwój swojego dziecka?
Nie wiesz jak wspierać swoje dziecko w trudnych sytuacjach?
Lubicie czytać i szukacie wartościowych treści do czytania?

W takim razie zapraszam Cię razem z twoim dzieckiem (wiek od 3 do 8 lat) na Spotkanie autorskie z Mądrymi Bajkami. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia (środa) o godzinie 17:00 w LOKAL – miejsce spotkań.
Na tym spotkaniu:

➡ Porozmawiamy z dziećmi o tym, dlaczego warto czytać
➡ Co to są Mądre Bajki, jak powstały i po co.
➡ Przeczytamy 2 Mądre Bajki i porozmawiamy z dziećmi o ich bohaterach.
➡ Będzie też mała niespodzianka ?

Kim jest autorka?
Krystyna Marczak to:
– Certyfikowany coach kryzysowy, który pomaga rodzicom zadbać o swoje potrzeby i wspiera ich w trudnych sytuacjach wychowawczych
– Lokalna autorka serii bajek terapeutycznych pt. Mądre Bajki
– Pasjonatka świadomego wychowania.
– Prywatnie mama 2 córek.

 

Pracownia Elfów V – rodzinne warsztaty

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na pełne magii świątecznej warsztaty plastyczne do Pracowni Elfów.

Pracownia Elfów to cykliczne spotkania warsztatowe w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. F. Ratajczaka 44). Podczas środowego spotkania w dniu 18 grudnia w godzinach 16:30 – 17:15 dzieci wraz z opiekunami ozdobią własnoręcznie ramki na zdjęcia, bowiem tego dnia planowana jest akcja rodzinnych zdjęć w PCŚ – CIR.
Zajęcia poprowadzą dwa Elfy z Bieguna Północnego. Już dziś zapraszamy na artystyczną przygodę w oczekiwaniu na święta.

Informacje organizacyjne:
Udział w warsztatach dla opiekuna jak i dziecka/dzieci jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie danych: imię i nazwisko rodzica, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz numer telefonu.

 

Osiedlowe warsztaty zielarskie

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo oraz Stowarzyszenie Dziewczyny w Naturze zapraszają serdecznie na „Osiedlowe warsztaty zielarskie” organizowane dla członków Klubu Seniora „Przyjaciele” oraz wszystkich mieszkańców osiedla Chrobrego zainteresowanych lokalnymi ziołami.

W ramach cyklu zajęć uczestnicy poznają podstawy ziołolecznictwa oraz przygotują różnego rodzaju preparaty i kosmetyki na bazie roślin dostępnych w okolicy.
Przyroda na osiedlu także pełna jest dzikich ziół, które mają liczne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Warto poznać je bliżej!

Program:

I. 02.07. Wykład: Wstęp do zielarstwa: jak zbierać, suszyć i spożywać zioła. Degustacja naparów ziołowych.

II. 06.08. Otwarte zajęcia terenowe – spacer po osiedlu w poszukiwaniu ziół i tworzenie bukietów Matki Boskiej Zielnej

III. 1.10 Warsztaty: barwienie tkanin roślinami.

IV. 08.10. Warsztaty: Domowe syropy i nalewki ziołowe. – Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

V. 06.11. Warsztaty: Mieszanki ziołowe na przeziębienie i trawienie. -Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

VI. 18.12. Warsztaty: Maceraty, maści i kremy ziołowe. -Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu: 501 803 187

Ilość miejsc: 15 – 30 osób.

Warsztaty poprowadzi Sara Grolewska – mieszkanka Piątkowa, kulturoznawczyni, animatorka kultury, dyplomowana zielarka – fitoterapeutka, założycielka Stowarzyszenia Dziewczyny w Naturze krzewiącego wiedzę w zakresie sztuki, etnobotaniki, ekofeminizmu i ekologii. Autorka bloga o ziołach dobreziele.com

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo:
Pomysły mieszkańców Piątkowa

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Otwarte Kolędowanie w Baraku Kultury

Pokój zaczyna się w nas: w relacjach, w domach, na podwórku, dzielnicy… w tym rytmie niesie się dalej po mieście, kraju i Ziemi!

Kolędy i pastorałki są dla jednych społeczną tradycją, dla drugich wyrazem wiary. Niezależnie od znaczenia, jakie im nadajemy, przypominają nam o tym, co wspólne dla wszystkich. W końcu przecież patrzymy w tą samą, jasną stronę: „Pokój Na Ziemi”!

Zaproście znajomych, rodzinę, (nie)przypadkowych przechodniów i spotkajmy się jako członkowie społecznego zespołu!

W myśl polityki równych szans na kolędowanie zapraszamy również grupy wykluczone ze względu na stan zdrowia lub status społeczny. Niezależnie od wyznania, doświadczenia muzycznego i życiowego, każdy na swój sposób będzie mógł zagrać wspólne: „A Pokój Na Ziemi”!

Wydarzenie jest częścią projektu Choinka różnorodności – świątecznego cyklu spotkań z przedstawicielami różnych kultur, wyznań i mniejszości społecznych. Projekt finansuje Miasto Poznań. #poznanwspiera

 

Sami robimy prezenty z naturalnych materiałów

19 XII godz. 16.30 Sami robimy prezenty z naturalnych materiałów.

Każde z dzieci ma ręce, które wiele potrafią. Każde na szyi nosi „pudełko zwane wyobraźnią”.
Tego dnia będą mogły ich użyć, aby z ekologicznych, drewnianych materiałów samodzielnie wykonać podarunki.
Najlepszy prezent od dziecka to taki, który ono samo przygotuje.
Taki dar cieszy twórcę i obdarowanego. Dziecku daje poczucie sprawstwa. Napełnia je wiarą, że potrafi samodzielnie wykonać coś pięknego, coś, co wywoła uśmiech na twarzy mamy, taty, babci, dziadka – tego kogo kocha.

Na spotkaniu dzieci samodzielnie wykonają prezenty z otrzymanych na miejscu ekologicznych produktów.

Spotkanie poprowadzi Tatuś z Córką.
Pan Piotr prowadził już u nas zajęcia z majsterkowania, posługiwania się młotkiem, wiertarką, etc.

Bilety 15 zł – na materiały ekologiczne

Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Pro Sinfonika – Adwentowo-kolędowo – Srem

Adewntowo – kolędowo – to już tzreci koncert w ramach 52. sezonu Pro Sinfoniki. Spotkania z muzyką w ramach cyklu Muzomobil, z którymi od lat Pro Sinfonika podróżuje po całej Wielkopolsce, są niepowtarzalną szansą na koncert muzyki nie zawsze poważnej, ale zawsze na poziomie, w wykonaniu muzyków i prelegentów, których pomysłem na życie są koncerty dla uczniów szkół małych i dużych.
Wydarzenie jest skierowane do dzieci i młodzieży, ale z ogromną przyjemnością powitamy również nieco starszych melomanów.
—————————————————————————–
Pro Sinfonika to unikatowy ruch nie tylko w Polsce, ale można zaryzykować twierdzenie, że w Europie i na świecie. Kształci oraz uwrażliwia na piękno. Koncerty w wykonaniu profesjonalnych muzyków, którym towarzyszy prelegent mają na celu przybliżyć muzykę jako sztukę i przedstawić rolę, pozycję i pracę muzyka-artysty. Oprócz klasyki program koncertu obejmuje także muzykę jazzową, folkową i pop.
czas trwania – ok. 45 min.
Bilety: 4 zł do nabycia przed koncertem.

 

Zumba® Kids (Poznań/Rataje)

Danimatoring i Szalejdoskop zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na szaloną zabawę z Zumba® Kids ?‍♀️

Termin: czwartek 14:30-15:15
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
10 zł – udział w pierwszych zajęciach,
20 zł – udział w kolejnych zajęciach,
18 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 72 zł)

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Lekkoatletyka dla smyka

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe dla najmłodszych.
Czwartki 10,00, prowadząca Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka pasjonatka sportu i trener lekkoatletyki.

Już maluszki w przedszkolu mogą poznawać poszczególne konkurencje w formie zabawy, dzięki czemu ćwiczą różne sekwencje ruchów i odkrywają swoje silne strony.

Dzięki temu, że lekkoatletyka składa się z kilku stosunkowo zróżnicowanych dyscyplin, każdy mały sportowiec ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego brzdąca. Trening lekkoatletyczny:
-bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe.
-głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy.
-Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
Kiedy zacząć: ogólny trening lekkoatletyczny od 3-6 roku życia, specjalizacja w konkretnej dyscyplinie od 10-12 roku życia
Liczba jednostek treningowych: do 6 roku życia raz w tygodniu (45 min), od 6 roku życia 1-2 razy w tygodniu (60-90 min)
Rodzaje treningu: biegowy, siłowy, wytrzymałościowy, koordynacyjny (orientacja i równowaga), techniczny

Koszt: zajęć 35 zł za zajęcia

Na samym początku swojej przygody ze sportem dzieci poznają poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w formie beztroskiej zabawy. Energiczne kilkulatki z tygodnia na tydzień zupełnie nieświadomie i bez większego wysiłku poprawiają swoją wytrzymałość, szybkość i zwinność. Szczególnie u maluchów, zabawy z elementami skoków, rzutów i biegu, w ekspresowym tempie doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę mięśni. Jednocześnie wykształca się u nich lepszy niż u rówieśników zmysł równowagi i orientacji w terenie.
Na tym jednak nie kończą się zalety lekkiej atletyki. Regularny ruch pomaga przeciwdziałać wadom postawy i dziecięcej otyłości – nieodłącznym plagom czasów laptopów i ipadów. Podczas treningów twoja latorośl rozwinie cechy charakteru przydatne nie tylko na hali sportowej. Wśród nich znajdą się:
?zdolność koncentracji,
?cierpliwość i determinacja.
Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności kognitywne dzieci, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na dobre wyniki w nauce.
Dzięki uprawianiu lekkoatletyki twoje dziecko przekona się, jak ważna jest samodyscyplina i skupienie, a tym samym zacznie przynosić do domu jeszcze więcej piątek.
W lekkoatletyce, tak jak w wielu innych sportach, dużą rolę odgrywają zasady sportowej rywalizacji fair play. Podczas treningów dzieci uczą się, by odnosić się do innych zawodników z uwagą i szacunkiem, a także wspierać nawzajem w trudnych sytuacjach.

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Teatr asz.teatr / Strych PEŁEN BAJEK / asz.dzieciaki

Najmłodsza grupa asz.dzieciaków zaprasza na swoje przedstawienie 🙂
Marysia przyjechała z rodzicami na święta do dziadka. Ale nudzi się bardzo bo wszyscy są czymś zajęci.
Dziadek wysyła ją na strych by znalazła sobie coś do zabawy.
Tam Marysia znajduję niezwykłą książkę i przenosi się w świat dziwnych bajek.

Wszystkie bajkowe historyjki wymyśliły dzieci uczestniczące w warsztatach.
Występują: Gabrysia N., Laura, Klaudia, Marysia F., Natasza, Marysia P., Helenka, Jędrzej, Alicja, Frania, Lidia, Zosia, Olga,
Zosia Sz., Klara, Sergio, Rysiu, Gabrysia K., Nadia, Zuzia, Pola, Liliana
Małym aktorom towarzyszyć będzie Tadeusz Sławomir Lisiecki oraz Anna Szymczak.

Scenografia Barbara Gazdecka i Izabella Hołosyniuk.

Wstęp WOLNY.
asz.teatr@gmail. com / www.aszteatr.pl

Warsztaty częściowo finansowane z budżetu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Popołudnie z ProSinfoniką vol. 4

Zapraszamy na ostatni koncert w tym roku kalendarzowym pt. „Muzyczna szkatułka pod choinkę”. Zróbmy przerwę w przedświątecznych przygotowaniach, aby poczuć magię świąt pośród uroczych dźwięków.
Grupa wiekowa: 0-6/7 lat
Wstęp 5 zł (do nabycia tuż przed koncertem w biurze ODK Bajka na os. Wichrowe Wzgórze)
Dzieci do roku wstęp wolny.

 

Planszówki w Puszczykowie – Klub Gier Planszowych Kości

Zapraszamy na co dwutygodniowe spotkania w Klubie Gier Planszowych Kości!
Gramy w co drugi piątek w godzinach od 19 do 24 w pomieszczeniu BMCAK w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie (mapka załączona do wydarzenia). Wstęp bezpłatny!

Posiadamy ponad 400 tytułów, jednak na spotkania klubowe zabieramy tylko część z nich – jeśli chcielibyście w coś konkretnego zagrać piszcie czy to pod wydarzeniem czy w wiadomości do nas!

Atrakcje będą pojawiały się na bieżąco :)!

Do zobaczenia

 

Sensobobasy 0,5-3lat Porcelanowe ozdoby choinkowe – Srem

Na ostatnie grudniowe zajęcia ze skladników spożywczych przygotuję dla Was śnieżnobiałą samoutwardzalną masę porcelanową. Będzie można wyciąć z niej rożne kształty, odcisnąć wzorki i zabrać do domu jako choinkową ozdobę (po ok 12h masa wysycha i twardnieje).
Będzie też sensoChoinka, sensoBombki, i zdrowa słodka przekąska. 🙂
Zapraszam do zapisów do dwóch grup: o godzinie 9:30 i 11:00.
W grupie o godzinie 9:30 dysponuję jedynie kilkoma miejscami, ponieważ część grupy jest zapisana na stałe.
Do zobaczenia!

CO BĘDZIEMY ROBIĆ: stymulować wszystkie zmysły, brudzić się, chlapać, ugniatać, przesypywać, chodzić boso, wąchać, smakować, degustować, obserwować i co tylko dziecięca dusza zapragnie …
Dziecko nie otrzymuje instrukcji co ma robić, a samodzielnie i kreatywnie wybiera stymulację, którą w danym momencie potrzebuje.

CO PRZYGOTOWAĆ:
Wygodne ubranie, którego nie będzie żal, gdy się poplami :), ubranie na zmianę również dla opiekuna, ręcznik/pieluszkę tetrową do wytarcia, dobry humor 🙂

KOSZT: 25 zł dziecko + opiekun, drugie dziecko/drugi opiekun +15zł

ZAPISY I INFORMACJE:
W wiadomości prywatnej na FACEBOOKu. Prosimy o podanie imienia dziecka i nazwiska rodzica/opiekuna obecnego podczas warsztatów.
Kliknięcie w opcję „WEZMĘ UDZIAŁ” w wydarzeniu nie oznacza zapisu.
Uczestnictwo jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu otrzymanego przy zapisie.

ZAJĘCIA POPROWADZI: Sylwia Namysł – certyfikowana trenerka Smyko-Multisensoryki®, nauczycielka wychowania przedszkolnego, animatorka czasu wolnego, filolog angielski, miłośniczka pedagogiki Montessori, dziecięcej literatury i przyrody. A prywatnie mama rocznego Juliana 🙂

 

Pobaw się z nami!

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki lub soboty…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 17:30 oraz w soboty od 11:00 do 12:30.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. Pamiętajcie to NIE są zajęcia. W piątki przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. W piątki po 16:30 oraz w soboty bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy oraz obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 i soboty od 11:00 do 12:30
KOSZT: 25 zł Mały i Duży, płatne przelewem PRZED zajęciami, na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Kolędowanie z gitarą 2019

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne nasze wspólne spotkanie przy kolędzie. Będzie muzycznie i świątecznie! Zabierzcie gitary i dobre humory, śpiewniki kolędowe otrzymacie.
Jeśli macie możliwość przynieście też coś dobrego na wspólny stół, abyśmy mogli poza kolędowaniem także zwyczajnie pogadać 🙂
Zapewniamy herbatę i kawę oraz pierniczki!
Do zobaczenia 20 grudnia (piątek) o godz. 18 w przytulnych i gościnnych progach ODK Pod Lipami!
Wstęp wolny.
Pokolędujemy!

Warsztaty hokejowe

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, chłopców i dziewczynki do udziału w ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH HOKEJOWYCH ??❄️ w najbliższy piątek 20 grudnia od godziny 18:15 do godziny 19:30

Wstęp bezpłatny

PTH Koziołki

? Gdzie? – Lodowisko Chwiałka ul. Mariana Żelazka 1
? Kiedy? – Piątek, 20 grudnia 2019, godz. 18:15-19:30
? Wstęp i wypożyczenie łyżew – bezpłatnie

#PokażRogi
Miasto Poznań
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

w świątecznym nastroju.

Pastorałka w MDK 3

 

Grupa wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Bezpłatne spotkania

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji PROJEKTU „MAMY WSPARCIE” grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci z Poznania.
Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować?
Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni?
A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie?
Chcesz poznać inne Mamy i spędzić miło piątkowe przedpołudnie?

Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, kontakt z innymi rodzicami, znajdującymi się w podobnych sytuacjach życiowych i społecznych, kontakt z rówieśnikami swoich pociech oraz możliwość wyjścia z domu i spędzenia miło czasu w gronie innych Rodzin.

Zapraszamy w piątki w godz.10.30-12.00 na spotkania, które odbywać się będą w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.

Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Co tydzień będziemy rozmawiać o problemach i troskach, związanych z Rodzicielstwem ale także o pozytywnej stronie tego „zamieszania”.

w grudniu zapraszamy na:

13.12. Pozytywna Dyscyplina- Jak mieć dzieci i nie zwariować?

NA TYM KOŃCZYMY TEGOROCZNĄ EDYCJĘ PROGRAMU MAMY WSPARCIE 🙂

Obowiązują zapisy: mamywsparcie@calimali.pl
SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE

ZAPRASZAMY!!!
Projekt współorganizowany jest wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Pingwinkowa Rewolucja – Kórnik

Zapraszamy na ☃️zimowe☃️ przedstawienie.
Teatr Kurtynka zawita do nas z ??Pingwinkową rewolucją??
‼️Uwaga‼️ zapisy w Bibliotece Publicznej w Kórniku osobiście lub telefonicznie 618170021

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

BOMBKA Z GWIAZDKĄ

Teatr Animacji, CK Zamek
14 grudnia – Sobota, godz. 11:00
14 grudnia – Sobota, godz. 13:00
15 grudnia – Niedziela, godz. 11:00
15 grudnia – Niedziela, godz. 13:00

na podstawie miniatur Maliny Prześlugi pt. „Bombka z gwiazdką”
reżyser: Aga Błaszczak
czas trwania: 50 min

Realizatorzy
Obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek Cyris
Piotr Grabowski
Artur Romański

Adaptacja: Aga Błaszczak / Malina Prześluga

Scenografia: Joanna Kubik

Muzyka: Bartek Orłowski

Opis spektaklu
Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś podróżować pociągiem. Dla niektórych to przygoda i wyzwanie, a dla innych zupełna nuda. Bohaterowie spektaklu spotykają się przypadkowo w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich ma własną historię, ale wszyscy marzą o tym samym – dotrzeć do celu. Tymczasem w Wigilię nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykłe rzeczy…

W spektaklu będzie można usłyszeć (i zobaczyć!) świąteczne wierszyki Maliny Prześlugi, w zupełnie nowej odsłonie.
Pierwszy pociąg do Bożego Narodzenia odjeżdża już 6 grudnia prosto z Teatru Animacji! Wskakujcie i zajmujcie miejsca, ruszamy!

Preferowany wiek Widzów: od 5 lat

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka

 

Sobotnie spotkania ze sztuką: Choinka i jej wigilijne kreacje

Choinka i jej wigilijne kreacje…

„Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego…” A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprosi nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych.

Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o specjalnie przygotowane rekwizyty, które pokażą piękno ozdób choinkowych w odpowiedniej skali, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł.

Bilety można odbierać od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00-20.00 oraz w piątki w godz. 10.00-16.00.

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

 

Design&Craft Market / Stary Browar – targi designu i rzemiosła

Manufakturowe wyroby, najwyższa jakość i najciekawsze marki z Polski – już po raz drugi w Poznaniu! To będzie tradycja. 🙂

Przyjdź i znajdź niepowtarzalny prezent pod choinkę! ???

Design & Craft Market to wielka gratka dla wszystkich miłośników pięknych, nietuzinkowych przedmiotów: designerskich mebli, akcesoriów wyposażenia wnętrz, drobnych przedmiotów użytku codziennego, dekoracji, ceramiki czy grafiki.

Na wydarzeniu pojawią się dziesiątki młodych polskich marek oferujących szeroki wybór mebli, ceramiki, plakatów, tekstyliów, zabawek oraz inne oryginalne rzemiosło… wszystko o niepowtarzalnym wzornictwie, piękne i funkcjonalne, w limitowanych seriach, wytwarzane ręcznie z wysokiej jakości materiałów.
Zapraszamy!

 

Szopki ze skrawków miszkomaszko

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia szopek bożonarodzeniowych! Wykorzystamy skrawki materiałów i kartony i spędzimy miło czas w świątecznej atmosferze przy herbacie 🙂

data: 21 grudnia 2019
czas: 1 godzina
miejsce: Centrala miszkomaszko, Łukaszewicza 20a
wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

dla kogo? dla każdego 🙂 rodzin, pojedynczo, z przyjaciółmi, dzieci i dorosłych

czy coś zabrać? będziemy mieć przygotowane materiały, ale zachęcamy do zabrania zalegających koralików, wstążek, brokatu, wszystko może się przydać 🙂

 

Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim

WIELKA ŚWIĄTECZNA PARADA 21.12.2019

GODZ: 17:00 START – PLAC WOLNOŚCI
Trasa parady: przejście ul. Paderewskiego na Stary Rynek ??

około GODZ: 18:00 Spektakl? „Opowieść Mikołaja o zapomnianych zabawkach” -PRZED RATUSZEM

Foto podczas wydarzenia:
#K8KasiaTeinertPhotography

Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny!

 

Etnogadki, podróż w czasie. Przystanek: Boże Narodzenie

Zapraszamy na kolejne, świąteczne warsztaty z Moniką Michaluk, autorką książki „Etnogadki”! Tym razem będziemy wspólnie odkrywać sekrety nocy wigilijnej. Wysłuchamy opowieści związanych z Mikołajem i poznamy jego tajemnice. Dowiemy się też skąd się wzięły święta? Dlaczego Boże Narodzenie to szczególny czas dla natury? Na koniec wspólnie obdarujemy zwierzęta – przygotujemy jadalne ozdoby świąteczne i zasadzimy choinki na Os. Lecha! A co będzie potem? Niespodzianka!

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci od 7 do 10 lat. Prosimy aby uczestnicy przyszli w ubraniach, które można pobrudzić.

———————————————————————————————-
„Etnogadki” (M. Michaluk, W. Przewoźny, M. Stachowiak, Wyd. Albus)

 

Świąteczny stroik – kompozycja z roślin

Zapraszamy wszystkie dzieci na kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe. Podczas zajęć stworzymy wyjątkowe świąteczne flower boxy. Gałązki iglaste, jarzębina, szyszki, pomarańcza, cynamon, bombki to tylko niektóre ozdoby, dzięki którym nasze pudełka wypełnią się świąteczną magią. Rozbudzimy dziecięcą wyobraźnię i napełnimy zwykle pudełka zapachem świąt.

Czas trwania: 1 do 1,5h
Koszt: 55 zł/osobę

Zapisy w sklepie lub przez Facebook.
Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku – wpłaty rezerwacyjnej.
UWAGA! Przed uregulowaniem wpłaty rezerwacyjnej sprawdź czy są jeszcze dostępne miejsca.

Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat
– przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: „warsztaty Świąteczny stroik + (imię i nazwisko)” numer konta 33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
– lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 34

Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów. Wizerunek będzie wykorzystany jedynie w formie relacji z wydarzenia na profilu Facebook i Instagram „Jagoda nie porzeczka”. Wizerunek nie będzie przekazywany dalej podmiotom trzecim.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Rodzic przyjmuje do wiadomości, że istnieją zagrożenia wynikające z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Zgadzając się na udział dziecka w warsztatach, rodzic bierze za nie pełną odpowiedzialność.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny 55 zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć. Decyzja należy do klienta.
7. Rzeczywisty czas prowadzenia zajęć może ulec nieznacznemu wydłużeniu i wynika to z tempa prac. W przypadku konieczności zakończenia zajęć o określonej godzinie, należy taką informację przekazać przed rozpoczęciem zajęć. Czas przeznaczony na zajęcia jest dobrany w taki sposób aby wszystkie zadania mogły być wykonane. Dopuszcza się zakończenie zajęć przed skończeniem pracy, ale po upływie założonego czasu, jeżeli wina za niewykonanie prac leży po stronie uczestnika warsztatów.

 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Laboratorium Świętego Mikołaja II

Z okazji Świąt zapraszamy na II termin Laboratorium Świętego Mikołaja dla Najmłodszych 🙂

Dzień Najmłodszego Odkrywcy to wydarzenie dedykowane wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

?Experymentarium:Laboratorium Świętego Mikołaja dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami poczują prawdziwą magię Chemicznych Świąt! Sprawdzimy, czy lód można nauczyć pływać i czy są szanse, żeby bałwany się nie topiły. Zrobimy śnieżne glutki, które ułatwią nam oczekiwanie na pierwszy prawdziwy śnieg, a do domu zabierzemy gipsowe prezenty, które stworzymi własnymi siłami.
?Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 21 grudnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami. Wstęp opiekunów również jest biletowany.

 

Jarmark w Arendel

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Arendel!

To już czwarta edycja naszego wydarzenia.

Tym razem trochę inaczej i więcej 😉

Jarmark będzie odbywał się aż w czterech terminach (14,15,21 i 22 grudnia).

W każdy z tych dni zapraszamy od godziny 12 do 17.

Spotkacie Świętego Mikołaja, panią Mikołajową, zespół elfów, renifery Mikołaja i inne nasze zwierzaki.

Na terenie znajdziecie Glögg Wóz, sanie Mikołaja, dwa rozpalone ogniska,kawiarnia oraz punkt grillowy, w którym będzie można kupić ciepłą zupę lub coś mięsnego na ząb 😉

Do tego Poczta świętego Mikołaja oraz sklepiki z różnymi drobnostkami.

UWAGA

Liczba biletów na każdy termin jest ograniczona!

Konieczny zakup biletów przed wydarzeniem. Brak gwarancji zakupu biletu i wjazdu na teren w dniu wydarzenia.

Bilety do zakupu w poniższych linkach.

Bilet normalny 18 zł
Bilet ulgowy 15 zł
Dzieci do 3 roku bez opłat.

14.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-1572885033132/386947-bilety

15.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-2019-1572974293886/387118-bilety

21.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-2019-1572974294174/387119-bilety

22.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-22-12-2019-1572974597864/387120-bilety

 

Poranek dla dzieci: Basia 3

Sala Kinowa CK Zamek
21.12 | g. 12 |

BASIA 3, reż. Marcin Wasilewski, Polska, 2019, 45’ | wiek 4 +
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.

 

Prezent Last Minute – biżuteria recycling upcycling (2-4 lat)

Nie macie jeszcze prezentu? Nic straconego! U nas ZROBICIE sami prezent 🙂

Zapraszamy dzieci w wieku 2 – 4 lata na warsztat tworzenia biżuterii z surowców wtórnych, a także, jak się okaże, pozornie niepotrzebnych przedmiotów.

Paulina porozmawia z Wami o recyclingu i upcyclingu. Poznacie techniki tworzenia recyclart. I co najważniejsze stworzycie własną, niepowtarzalną biżuterię. Idealną na prezent dla wyjątkowej osoby lub dla siebie na wyjątkową okazję 🙂

Prowadząca to: Paulina Stachowska
Żyjąca w rozkroku pomiędzy Poznaniem, a Berlinem pasjonatka jogi i podróżowania na własną rękę. Mama dwóch szalonych córek – Lili i Idy wychowywanych w duchu rodzicielstwa bliskości oraz komunikacji bez przemocy. Absolwentka Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru. Z uporem maniaka próbowała swoich sił prawie w każdej pracowni by wciąż się móc rozwijać. Maniaczka kursów rzemieślniczych i alternatywnych technik artystycznych.

KIEDY: 21.12.2019 r o godzinie 15:00
GDZIE: lokal Warsztaty Agaty Malta w Galerii Malta (koło Smyka)
ZA ILE: 40 zł za Małego i Dużego (opiekun)

 

Grudniowe Poranki Rodzinne w Kinie Muza

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat).

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

————

[ KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SEANSE? ] Kino Muza w Poznaniu | Seans co tydzień | Sobota | godz. 11:00*
* Program może ulec zmianie, prosimy o sprawdzanie w repertuarze kina.

————

[ TERMINARZ PROJEKCJI]

? Sobota | 21 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: POMAGAMY
W oczekiwaniu na Święta przez chwilę sami staniemy się Świętymi Mikołajami! Wszystkich zapraszamy do dołączenia do wielkiej zbiórki przedmiotów dla bezdomnych psów oraz kotów. A pomogą nam w tym nasi ulubieni bohaterowie bajek!

? Sobota | 28 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: PAMIĘTNIK FLORKI
Ostatnie chwile roku umili nam kilkuletnia ryjówka Florentyna, która powróci do kina ze swoimi niezwykłymi i pouczającymi przygodami.

————

[ BILETY ] Seans: 10 zł
Warsztaty: 5 zł*

Bilety z Kartą Dużej Rodziny:
Seans: 5 zł
Warsztaty: 2 zł*

* opłata za warsztaty dotyczy dziecka oraz rodziców/opiekunów biorących udział w warsztatach | bilety dostępne w kasie kina z możliwością rezerwacji.

 

Koncert gwiazdkowy w MDK1

Serdecznie zapraszamy na Koncert Gwiazdkowy, który odbędzie się 21.12.2019 o godzinie 11:30. Podczas koncertu zaprezentują się wszystkie taneczne grupy Sobótek

 

Rodzinna sobota z tradycjami Bożego Narodzenia

Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego… A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprosi nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych . Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o specjalnie przygotowane rekwizyty, które pokażą piękno ozdób choinkowych w odpowiedniej skali, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.

 

Słowem i gliną. Warsztaty rodzinne z czytaniem i lepieniem

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 dziecko, 25 zł rodzic.
Zapisy ; slowemiglina@gmail.com
Przedpłata na konto warunkiem uczestnictwa; 42114020040000380260706115 oraz przesłanie potwierdzenia na adres; slowemiglina@gmail.com

'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 9. Ich celem jest zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas warsztatu z lepienia.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.

UWAGA; na zajęciach 'Słowem i gliną’ nie szkliwimy prac. Wszyscy zainteresowani uczestnicy zajęć w wieku od 7 lat mogą poszkliwić swoje prace na warzsztatach regularnych lub raz w miesiacu na warsztacie ze szkliwienia (vide FB)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Prowadząca; Magdalena Przebitkowska
Wiecej info pod nr tel; 692 097 223

 

Bożonarodzeniowe inspiracje – rodzinne warsztaty kreatywne

W grudniu czas przyspiesza, przygotowujemy się na święta sprzątając, gotując i goniąc za prezentami. Czasem jednak warto na chwilę się zatrzymać i spędzić ten czas z rodziną na wspólnym działaniu.

W sobotnie poranki grudnia zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat wraz z rodzicami na kreatywne warsztaty muzyczno-plastyczne inspirowane Świętami Bożego Narodzenia. Każde spotkanie będzie mieć inny temat przewodni:

? Mikołaje i Gwiazdory – sobota 7.12. godz. 9:00-10:00*
? Bombki na 1000 sposobów – sobota 14.12 godz. 9:00-10:00*
? Kreatywne kartki świąteczne – sobota 21.12 godz. 9:00-10:00*

Miejsce: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Koszt: 35 zł / dziecko+rodzic

Zajęcia prowadzi Natalia Martenka – pedagog i logopeda, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autorka oraz współautorka artykułów i publikacji dla pedagogów, logopedów, psychologów i terapeutów zajęciowych m.in. „Sensoryczne pory roku w kreatywności dziecka”, „Podróż do jesiennej krainy dźwięków”; instruktor rytmiki; Animator Czasu Wolnego; trener I stopnia Sensoplastyka oraz Członek Zwyczajny Stowarzyszenia KLANZA Oddział w Poznaniu.

*Warsztaty odbędą się, jeżeli uzbiera się minimum 5 dzieci.

 

Warsztaty Rodzinne. Świece sojowe

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami do wspólnej pracy i zabawy 🙂
W kameralnej grupie, przy ciepłej herbacie wykonamy pachnące świece sojowe, które rozświetlą nam zimowe wieczory. Własnoręcznie wykonana świeca może zostać pięknym, świątecznym prezentem dla bliskiej osoby.
Będziemy zatapiać w wosku susz, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, gałązki oraz ozdabiać szklaną osłonkę przeróżnymi materiałami. Z warsztatów zabierzecie cztery świece.

Zapraszam serdecznie!

Koszt warsztatu 50zł/ dziecko +rodzic
Zapisać się można przez wiadomość na FB/malewarsztaty lub malewarsztaty@gmail.com

 

Poznań 21.12, Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka

KUP BILET: http://www.swinkapeppanazywo.pl/kup-bilet/

GDZIE?
Poznań, Collegium Da Vinci – Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

KIEDY?
21 grudnia 2019
godz: 10:00
godz: 13:00
godz: 16:00

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU:
60 minut plus przerwa, ok. 15 min.

Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka!

Wśród piosenek, wesołej muzyki, tańców i wspólnej zabawy Świnka Peppa schodzi z ekranów, żeby na żywo spotkać się z dziećmi. Grzeczna, wesoła i niesamowicie sympatyczna, ucząca maluchy poznawania świata. Jest bohaterką jednej z najpopularniejszej kreskówek wśród dzieci w wielu krajach. Bajka oglądana jest na platformach SVOD, a sama Peppa jest znana w 85 krajach.

Razem z całą rodziną filmowych świnek, publiczność rozpocznie świętowanie urodzin Peppy. Będzie zabawa w chowanego i odkrywanie wielu niespodzianek w tym tej najważniejszej – Wielkiej Niespodzianki.
Artyści zaprezentują się we wspaniałych kostiumach, pośród dekoracji przeniesionych prosto z kreskówki na scenę.

———–
Scenariusz i reżyseria – Gabriel Gietzky
Scenografia i kostiumy – Maria Kanigowska
Muzyka – Michał Zdrzałek

Spektakl na licencji: Entertainment One
Produkcja: MGR productions

Rekomendowane dla dzieci od 2-6 lat.

OBSADA:
Aleksandra Batko, Agnieszka Raj-Kubat, Kamil Mularz, Dariusz Dyla, Szymon Michlewicz-Sowa, Szymon Gotowski, Anna Berek

POSTACIE:
Narrator, Świnka Peppa, George, Tata Świnka, Mama Świnka, Pani Królik, Pan Zebra

 

Kreatywne Śniadania: śniadanio-warsztat antydyskryminacyjny

A gdyby tak na kilka dni przed świętami porozmawiać o różnorodności, szacunku i akceptacji?

W luźnej i niezobowiązującej śniadaniowej przestrzeni porozmawiamy o nierównościach oraz mechanizmach powstawania dyskryminacji. Wspólnie wypracujemy strategię przeciwdziałania niepożądanym zjawiskom, zastanowimy się jak rozmawiać podczas rodzinnych spotkań językiem włączającym i równościowym oraz jak dyskutować ze sceptykami i przeciwstawiać się wykluczającym i szerzącym nienawiść hasłom, by nie kwasić atmosfery, a jednocześnie jasno przedstawić swoje stanowisko.

Spotkanie poprowadzi Patryk Moszka, który na co dzień pracuje jako mentor w Wolnej Szkole „Na Bosaka” oraz działa równościowo prowadząc warsztaty o równości, różnorodności akceptacji i komunikacji dla dzieci, młodzieży oraz studentek i studentów. Współpracuje z poznańskimi organizacjami m.in. Centrum Inicjatyw Międzykulturowych HORYZONTY, Migrant Info Point, Stowarzyszenie Lepszy Świat oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Grudniowe spotkanie będzie czwartym z cyklu Kreatywnych Śniadań w 2019 roku. Dzięki nim pragniemy wzmocnić Wasze codzienne działania kulturalne i społeczne, poprzez spotkania ze współpracującymi z nami specjalistami i specjalistkami z zakresu rożnych dziedzin.

Na miejscu będziemy na Was czekać jak zawsze z kawą i herbatą i przekąskami. Nasz śniadaniowy stół będzie otwarty – my dajemy coś od siebie i byłoby super, gdyby każdy przyniósł coś śniadaniowego!

?????☕️?

Na spotkanie nie obowiązują zapisy, będzie nam jednak miło jeśli prześlecie nam maila (inkubatorkulturypireus@gmail.com) lub wiadomość na fb o Waszej obecności – pomoże nam to skalkulować potrzeby żywieniowe 🙂

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Poznania w ramach projektu realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury “Pireus – Inkubacja, Aktywizacja i Animacja”.
#poznańwspiera

 

Muzyczne Świętowanie z Kreaktywatorem

Co tu dużo pisać…
Fundacja Kreaktywator, STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL i Świetlica Cafe w jednym oraz my Kasia i Paweł Liszkowscy, mamy zaszczyt zaprosić…

WSZYSTKICH !!! z którymi spotykaliśmy się w tym roku przy okazji naszych projektów, aby na moment zwolnić w przedświątecznej bieganinie i WSPÓLNIE SPĘDZIĆ KILKA CHWIL przy muzyce i zabawie…
Będzie ukochany Przemo Urbaniak / Wujek Ogórek, Magdalena Janicka oraz jeszcze kilku artystów – ale nie zdradzamy, żeby była niespodzianka 😉
A dla grzecznych dzieci, tych małych i tych całkiem dużych, na pewno znajdzie się jakiś podarek od specjalnego gościa 😉

BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI BĘDZIECIE WTEDY Z NAMI!!!

Na nasze spotkanie zapraszamy do Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, przy ul. Wodnej 27 (serdecznie dziękujemy Muzeum za całoroczną współpracę!!!)

O 14:30 odbędzie się część „edukacyjna”, w której dowiecie się, co wspólnego z Muzeum Archeologicznym ma postać Świętego Mikołaja.

Sam koncert startuje około 15:00!

Zapisów nie robimy, po prostu przyjdźcie, kliknijcie wezmę udział, a jak macie chęć, to napiszcie w komentarzu, że się wybieracie, żeby nasz gość specjalny wiedział, ile grzecznych dzieci się wybiera 😉

 

Koncert świąteczny

Zapraszamy wszystkie dzieci małe i duże na „Koncert świąteczny” ?
Ciocia Paulina i wujek Kuba z agencji muzycznej STAGE of ARTS wprowadzą wszystkich przybyłych w wyjątkowy klimat świąt ? Wspólnie z dziećmi zagrają i zaśpiewają, a koncert urozmaicą świątecznymi animacjami ⬇
? Święty Mikołaj zostawi dzieciom worek z tajemniczymi świątecznymi przedmiotami. Czy uda nam się wszystkie je rozpoznać? Czy muzyka nam w tym pomoże? I co w tym wszystkim robią pianino i gitara?
? Przekonamy się w sobotę 21 grudnia o godz. 12.00 w Klamerka
? Koszt: 40 zł / dziecko
? Zapisy: stageofarts.com@gmail.com

 

ASG- Opuszczony Zakład Psychiatryczny Owińska Sobota start 09:00

Zapraszamy na ostatnie w tym roku strzelanie ASG zakończymy ten rok hucznym akcentem 😉 zachęcamy do wzięcia udziału zarówno naszą „MAŁOARMIJNĄ” drużynę oraz wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ASG i nie ukończyli jeszcze 18 roku życia oraz osoby dorosłe.

INFORMACJA dla abonament-owców Małej Armiii !!!
Prosimy o uregulowanie bieżących opłat za udział w strzelaniu ASG

Gra dla młodzieży i dorosłych od 11 roku życia.
Zgoda rodziców do pobrania z naszej strony http://malaarmia.pl/Zgoda.pdf

Miejsce i Czas:
Start: 09:00 Spotykamy się na parkingu za bramą – nie wjeżdżamy dalej na teren!!

Strzelamy się w Zakładzie Psychiatrycznym w Owińskach
ul. Kolejowa 2-14 wjazd przez Bramę
GPS 52°30’37.9″N 16°58’48.3″E
Google GPS 52.510514, 16.980078

Koszt udziału w zabawie dla osób :
– z umowami – BEZPŁATNE w ramach abonamentu 🙂
– bez własnego sprzętu 80 zł
– (poniżej 18 lat) z własnym sprzętem 70 zł
– Dorośli (18+) z własnym sprzętem 30 zł

Studenci WSB
bez własnego sprzętu (zabierzcie legitymacje) 70 zł
z własnym sprzętem 20 zł

Uczestnicy na czas gry mają zapewnione:
Replikę wraz z amunicją bez limitu,
Gogle i maskę ochronną typu: STALKER
Mundur dwuczęściowy lub jednoczęściowy, rękawice, szalokominiarkę, zdjęcia,
Opiekę instruktora,

Ograniczenia MOCY REPLIK:
Na kulkach 0,2 g
FULL AUTO
Las – 420-440 FPS
CQB – 340 – 360 FPS

Osoby chętne do wypożyczenia sprzętu, proszone są o przesłanie nam wcześniejszej informacji, abyśmy przygotowali odpowiednią ilość zestawów. (w komentarzu pisząc co będzie potrzebne)

Ze sobą należy zabrać:
– coś do picia i jedzenia (kanapki, batonik, czekolada etc.)
– buty najlepiej za kostkę.
– podpisaną przez rodziców zgodę (nie dotyczy osób z umowami)

Udział w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją postanowień REGULAMINU.
Miesięczny koszt udziału we wszystkich spotkaniach min.2 x ASG:
bez własnego sprzętu (wszystko od nas) 140 zł
z własnym sprzętem (mundur, atest. okulary, maska, replika) 120 zł

 

Warsztaty świąteczne w kawiarni Słodkie Marzenie

Kochani,
Razem z Ania Michalska zapraszamy do kawiarni Słodkie Marzenie Wasze pociechy ??????21.12. (w sobotę) na warsztaty świąteczne ???
Od 11:00 do 12:30 wraz z najmłodszymi dziećmi (w wieku przedszkolnym) tworzyć będziemy lampiony i ozdoby choinkowe a od 12:30 do 14:00 wraz ze starszymi pociechami popracujemy w bardziej zaawansowanych technikach twórczych ?
Na dużych czekać będzie jak zwykle pyszne ciacho i ciepłe napoje ??☕️
Uczestnictwo to koszt minimum 10zł. Minimum, bo zebraną kwotę chcemy przekazać na Fundacja Gajusz. Aby jednak akcja zakończyła się sukcesem zapraszamy do przemyślanych zapisów SMSem pod numerem telefonu 507079978.
Niech świąteczna moc będzie z Wami! ????

 

Świąteczne seminarium samoobrony dla dzieci!

Zapraszamy serdecznie na świąteczne seminarium samoobrony dla dzieci w wieku 6-12 lat!

Podczas dwugodzinnego treningu, oprócz wyśmienitej zabawy w świątecznej atmosferze, dzieci poznają techniki samoobrony dostosowane do ich wieku i rozwoju emocjonalnego.

Dowiedzą się między innymi:

-jak poradzić sobie z zaczepkami w szkole czy na podwórku,
-jak reagować w przypadku zaczepek osoby dorosłej,
-nauczą się podstawowych uderzeń i kopnięć, pozwalających skutecznie obronić się w sytuacji zagrożenia.

A wszystko to w formie zabawy – gwarantujemy mnóstwo zabawy i uśmiechu!

Seminarium przeznaczone zarówno dla dzieci, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły samoobrony, jak i dla bywalców naszych regularnych zajęć!

Termin: 21.12.19, godz. 11:30-13:30
Miejsce: Sala klubu Discofox, ul. Winogrady 10.
Koszt: 35zł / os.

Uczestnicy seminarium otrzymają pamiątkowy certyfikat uczestnictwa!

Zapisy i wpłata wyłącznie poprzez formularz na stronie:
http://samoobrona-poznan.pl/swiateczne-seminarium-samoobrony-dla-dzieci-21-12-19/

Informacje:
+48 727 907 468
kontakt@samoobrona-poznan.pl

 

 

 

 

NIEDZIELA

Warsztaty dla rodziców z dziećmi „Wijemy Zimowe Wianki”

Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na warsztat tworzenia zimowych wianków świątecznych.
To będzie moment przedświątecznego wytchnienia ♥

Opowiemy o tym, jak pleść i ozdabiać piękne wianuszki świąteczne na złotych obręczach. Poznamy nazwy roślin i opowiemy sobie o ludowych tradycjach świątecznych.

Każdy uczestnik wykona swój własny wianek, który będzie mógł zabrać do domu.

Podczas warsztatów wspierać nas będą dwie profesjonalne babysitterki dla naszych najmłodszych uczestników.

Warsztat poprowadzi Staszka Piotrowska z Wije Wianki.

Miejsce warsztatu: POKÓJ – warsztaty, szkolenia, przestrzeń, ul. Wawrzyniaka 45, Poznań.

Termin warsztatów: 22 grudnia 2019 r.
Grupa I (10 miejsc): 10:00 – 12:00
Grupa II (10 miejsc): 13:00 – 15:00

Cena warsztatu: 120 zł

W sprawie zapisów piszcie na FB do Wije Wianki lub na kontakt.wijewianki@gmail.com.

Cena obejmuje wszystkie materiały florystyczne, kawę/herbatę i przekąski oraz wsparcie opiekunek 🙂
Wianki uwite podczas warsztatów oczywiście zabieracie do domu!

Do zobaczenia!

 

Poranek dla dzieci: Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

CK Zamek
22.12 | g. 12 |

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt.

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

PETTSON I FINDUS – NAJLEPSZA GWIAZDKA, reż. A. Samadi Ahadi, Niemcy, 2016, 82′

 

Mikołajki z Psiakami

Kochani,
Kolejny raz łączymy siły i pokłady dobrej energii, aby wesprzeć naszych czworonożnych przyjaciół.
Stowarzyszenie Psi Krewniacy , kolejny raz nam zaufało i dzięki temu zapraszamy Was na niezwykłe Mikołajki w szczytnym celu.
Już wkrótce ogłosimy dokładne miejsce wydarzenia.
A już dziś przedstawiam wstępny, ramowy, plan atrakcji :
– spotkanie z Psimi Krewniakami
-spotkanie z pieskami z adopcji
– porady przed adopcyjne
– bogaty program animacji dla dzieci z Mikołajem na czele
wiele konkursów i niespodzianek !
Już teraz szykujcie sobie czas na dobrą zabawę w szczytnym celu !
Wkrótce więcej szczegółowych informacji !
Serdecznie zapraszamy i ze szczęścia już merdamy !

Piknik Mikołajkowy

Zapraszamy małych i dużych ,z psami i bez,dla każdego coś miłego,bazarek dla psiaków bezdomniaków,zbiórka dla psów pod opieką Stowarzyszenia Psi Krewniacy,konkursy,zabawa,animacje…
Śledźcie nasze wydarzenie,wkrótce wiecej informacji…

Joga dla dzieci w niedziele

Zrób dziecku prezent Mikołajowo- świąteczny 🙂

Joga dla dzieci to wspaniała zabawa, dużo śmiechu i spontaniczności.
Dzieci poznają pozycje jogowe, uczą się ich nazw w różnych grach i zabawach, poznają części ciała, uczą się koncentracji, uważności i spontaniczności, często wymyślają własne nazwy do pozycji. Przenoszą się w świat zwierząt, przyrody, poznają inne kraje i ich zwyczaje, uczą się rysować mandale, słuchają bajek, a także na koniec zajęć wyciszają się i uczą prawidłowo oddychać. Dodatkowo zwiększa się ich elastyczność, koryguje postawa, wzmacniają mięśnie. 🙂

Prowadząca Iwona Gąsiorowska IFA -z wykształcenia hispanistka, z zamiłowania nauczycielka jogi, prywatnie mama Blanki. Pasjonatka stylów dynamicznych.
Certyfikowany nauczyciel Vinyasa Joga oraz członek Międzynarodowej Organizacji Jogowej YOGA ALLIANCE. Ukończyła kurs nauczycielski jogi dla dzieci RAINBOW KIDS YOGA w Paryżu.

Zapraszamy dzieci od 5 lat
1, 8, 15 i 22 grudnia o godzinie 16.00
Promocyjny karnet na 4 wejścia 80 zł
Pojedyncze wejście 25 zł

Nie trzeba się zapisywać wcześniej wystarczy , przyjść 15 min przed rozpoczęciem zajęć.

 

Warsztaty pierników z masy solnej w Fabryce Śmiechu Michałek

To już ostatnie warsztaty z naszego świątecznego cyklu!

Zapraszamy Was i Wasze pociechy na wspaniałą zabawę podczas WARSZTATÓW PIERNIKÓW Z MASY SOLNEJ w Fabryce Śmiechu Michałek!

Podczas dnia zabawy:
– malowanie twarzy,
– zabawy świąteczne,
– poczta mikołajkowa,
– odwiedziny elfa lub bałwana.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku do 11 lat na nasze specjalne wydarzenie!

Miło nam będzie Was zobaczyć na 1. warsztatach w godz. 11:00-14:00 oraz na 2. warsztatach, które odbędą się w godz. 16:00-19:00.

Dodatkowo w godz. 12:00, 14:00, 16:00 oraz 18:00 na placu zaplanowane są wizyty Mikołaja.

To będzie wspaniała zabawa!

Zapraszamy wszystkich! Ilość miejsc nieograniczona!

Na wydarzenie obowiązuje cena za karnet niekończącej się zabawy – 42 zł.

Kliknij „wezmę udział” i daj nam znać, że będziesz ze swoim skarbem. Bądź dzięki temu na bieżąco ze wszelkimi informacjami.

Do zobaczenia!

 

Joga dla dzieci

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

Dzieci w tym wieku są kreatywne i otwarte na nowe doświadczenia. Podczas fascynujących podróży do świata zwierząt, roślin, pięknych dźwięków i słodkich zapachów, dzieci nawiązują nowe przyjaźnie, wspólnie budując atmosferę zaufania. Do różnego rodzaju gier i zabaw włączane są elementy pracy w parach, ćwiczenia koncentracji i balansu ciała. Ważne na tym etapie jest świadomy oddech oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.

Czas trwania:45 minut, niedziele 10:00 – 10:45
Terminy:

22.12.2019
26.01.2020

Koszt: jednorazowe wejście 20 zł, karnet na 4 spotkania – 70 zł.

Wszystkie zajęcia są na wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 790209701, mailowo: kontakt@polasanka.pl lub na miejscu w studiu.

Zajęcia prowadzi
Pola Kowalczyk – ścieżką jogi podąża już blisko 8 lat; na co dzień pracuje z dziećmi, ucząc je szacunku do natury oraz budując w nich świadomość ciała i wewnętrznej siły. Joga, to dla niej przebywanie w stanie równowagi, kiedy serce rytmicznie bije a oddech unosi brzuch i klatkę piersiową, jest to również świadome odczuwanie – zarówno fizyczne, jak i mentalne czucie się dobrze we własnym ciele. W swojej praktyce oraz w ogóle w życiu wykorzystuje dźwięki, płynące z instrumentów o właściwościach terapeutycznych.
http://polasanka.pl

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *