PLAN ZAJĘĆ 09.12 – 15.12.2019

PLAN ZAJĘĆ 09.12 – 15.12.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na:

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe u Pszczółek w Swarzędzu

BETLEJEMSKA NOWINA
Warsztaty i pokazy dla dzieci
w dniach 10-13.12.2019 r.
Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na warsztaty i pokazy dla dzieci (przedszkola, szkoły podstawowe) poświęcone tradycjom związanym ze świętami Bożego Narodzenia. W trakcie pobytu w muzeum uczestnicy wysłuchają przy choince opowieści o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Następnie na warsztatach będą mogli własnoręcznie ozdobić bombkę choinkową. Po warsztatach ozdobione bombki ich wykonawcy zabierają ze sobą.
W drugiej części pobytu w muzeum prowadzone będą pokazy wykonywania innych wyrobów służących do tradycyjnego strojenia domu w czasie świąt Bożego Narodzenia oraz pokazana będzie tradycja chodzenia po kolędzie z turoniem. Pokazom towarzyszyć będzie sprzedaż oryginalnych wyrobów świątecznych oraz miodu prosto z pasieki i innych produktów pszczelich.

Przewidywany czas trwania spotkania -około 1 godz.
Odpłatność za udział w spotkaniu – 11 zł.
Za dodatkową opłatą 1,5 zł będzie można otrzymać poczęstunek – wafelek z miodem.
Opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny(1 na 10 uczniów).
Godziny rozpoczęcia spotkań : 9.00, 10.30, 12.00.
Przyjmowane będą tylko grupy wcześniej awizowane według kolejności zgłoszeń.
Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy
i zapisy według kolejności zgłoszeń przyjmujemy
pod nr tel.61 6511817 w godz. 9.00-15.00 od wtorku do piątku.

Serdecznie zapraszamy!

 

Betlejem Poznańskie 2019 – Jarmark świąteczny

Wiecie, co jest wspaniałe? To, że przed nami są święta, a wraz z nimi nadchodzi Betlejem Poznańskie! ?

Najważniejsze wydarzenia:
Uroczyste rozpalenie choinki miejskiej wraz z rozpoczęciem jarmarku na Starym Rynku
❄ 7-8.12.
Poznań Ice Festival – największe lodowe święto w Polsce
❄ 14.12. | 18:00
Silent Night przed Ratuszem
❄ 22.12
Zakończenie Betlejem Poznańskiego (Plac Wolności i Stary Rynek)

Diabelski młyn będzie dostępny już od 16 listopada do 2 lutego.

Więcej informacji znajdziecie na www.betlejempoznanskie.pl

 

Piernikowy domek

Serdecznie zapraszamy na cudowne warsztaty „Piernikowy domek”. Każdy uczestnik wykona przepiękny domek, udekoruje go według swoich upodobań, a później zabierze do domu. Koszt warsztatów 10 zł/os. Informacje i zapisy pod nr tel. 535-997-307 lub za pośrednictwem Messenger. Liczba miejsc ograniczona.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Fundacja „Nie wykluczaj mnie” serdecznie zaprasza na III Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 10 grudnia 2019r. w holu głównym przed aulą w budynku D Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kiermasz odbywać się będzie w godzinach 9:00 – 14:00.

Produkty, które będzie można zakupić podczas kiermaszu są własnoręcznie, samodzielnie wykonane przez podopiecznych Fundacji „Nie wykluczaj mnie”

Środki pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych Fundacji.

Chcesz wesprzeć Fundację, ale nie możesz dotrzeć na Kiermasz? Napisz do Nas na FB lub wyślij e-mail pod adres: niewykluczajmnie@gmail.com

 

Bałwanek Gałganek i przyjaciele musical dla dzieci

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncert pastorałek w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

„Bałwanek Gałganek i przyjaciele” musical

Wiosna, lato, jesień zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima.
Czy można zatrzymać czas? Po co?
Może dziecięca wyobraźnia sprawi, że choć kilka dni dłużej cieszyć
będziemy się latem. Tylko, czy nie wynikną z tego jakieś kłopoty? A może, wszędzie dobrze, gdzie mnie nie ma ?
O Bałwanku, który pierwszy raz przeżywał lato i bardzo się nim zauroczył. Pomagać mu będą, przyjaciele – Kot, Jeleń i Sowa. Dzieci wraz z Bałwankiem Gałgankiem przekonają się, że nie ma sytuacji, z której nie ma wyjścia oraz o tym, że warto cieszyć się tym co mamy.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Ognik i choinkowe marzenie spektakl świąteczny dla dzieci

„Ognik i choinkowe marzenie” spektakl teatralny

Spektakl autorski o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Opowieść z morałem, która choć na chwilę odwróci uwagę dzieci od upominkowego szaleństwa, by pokazać i uświadomić im czym jest magia Świąt Bożego Narodzenia, o której w tym czasie tak głośno. Czy każdy z nas ją rozumie i dostrzega? W odpowiedzi na te pytania pomogą dobry duch świąt – Ognik i Choinka.

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncert pastorałek w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Graj dudka, graj koncert pastorałek

Graj dudka, graj interaktywny koncert pastorałek

Wspólne śpiewanie to wyjątkowa tradycja, która ma moc zbliżania do siebie ludzi. Dlatego w tym roku zapraszamy was na interaktywny koncert pastorałek. Będziecie mogli usłyszeć oraz zaśpiewać z nami pastorałki w pięknych wielogłosowych aranżacjach przy akompaniamencie fortepianu. Inspiracją do stworzenia koncertu są wspomnienia naszych dziadków i rodziców oraz zarejestrowane na taśmach, ponad 50 lat temu jasełka „Hej, kolęda deska”.

Autorem linorytu. który posłużył jako plakat koncertu są trzy siostry: Anna Małyszka, Olga Bernady i Barbara.

Zapraszamy zorganizowane grupy na nasze spektakle teatralne i koncerty w grudniu. Gramy w placówkach oświatowych oraz instytucja kultury w całej Polsce, nasze realizacje to świetna zabawa i atrakcja dla dzieci podczas firmowych spotkań świątecznych.

Więcej informacji o realizacjach znajdziecie w postach do tego wydarzenia oraz na naszej stronie internetowej w zakładce –>teatr.

Ceny uzgadniamy telefonicznie.

www.kulturka-poznan.pl
tel. 601 824 116
biuro@kulturka-poznan.pl

 

Ośmiel się! bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Zapraszamy młodzież szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych (12+) na bezpłatne warsztaty mające na celu rozwijanie zarówno talentów artystycznych, jak i umiejętności społecznych i osobistych.

Wybierz dla siebie jeden, dwa lub wszystkie trzy bloki zajęć!
Czeka na Was trzech świetnych trenerów ze swoimi warsztatami:
– Magda (znana z programu The Voice of Poland) poprowadzi w poniedziałki zajęcia wokalne, podczas których uczestnicy będą śpiewać, ćwiczyć emisję głosu, trenować umiejętność wystąpień publicznych i bawić się wykonując ulubiony repertuar
– Sylwia poprowadzi we wtorki kreatywne zajęcia z wykorzystaniem elementów technik teatralnych i tańca w połączeniu z warsztatem umiejętności społecznych oraz pozytywnym wzmocnieniem
– Geez Mo poprowadzi w czwartki zajęcia breakdance – poprawiające kondycje, sprawność fizyczną, ale także dające możliwość odreagowania stresu i zyskania pewności siebie.
(więcej o trenerach na końcu wydarzenia)

Zajęcia mają być także sposobem rozładowania codziennych napięć i zniwelowania stresu oraz zdobycia umiejętności, które ułatwią radzenie sobie w „miejskiej dżungli” i codziennym życiu szkolnym 🙂

Możesz zapisać się na wybrany blok zajęć lub wszystkie trzy!!!

Terminy:
Zajęcia wokalne z Magdą – poniedziałki o 17:30
Zajęcia rozwojowe z Sylwią – wtorki o 17:30
Zajęcia breakdance z GeezMo – czwartki o 17:30

Zajęcia co tydzień – cykl zaplanowany do końca roku kalendarzowego!

Miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 82, ul. Krakowska 10

ZAPISY mailowo: warsztaty_poznan@wp.pl
lub bezpośrednio na zajęciach!

Po zebraniu grup warsztatowych zostanie potwierdzony dokładny grafik zajęć (godzina może zostać dostosowana do preferencji większości uczestników)

Dla uczestników całego cyklu przewidywane są dyplomy/zaświadczenia o udziale w warsztatach oraz nagrody!

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!!!
Dofinansowane przez Radę Osiedla Stare Miasto

Kilka słów o prowadzących:
– Sylwia Marciniuk – absolwentka poznańskiego AWFu, gdzie zdobyła tytuł choreoterapeutki, instruktorka tańca współczesnego, tancerka i aktorka w teatrach objazdowych i alternatywnych oraz asystentka reżysera w projektach artystycznych z osobami wykluczonymi społecznie.
– Magdalena Janicka – wokalistka, absolwentka szkół muzycznych, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka wielu konkursów, prowadząca cieszące się powodzeniem warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, uczestniczka programu THE VOICE OF POLAND
– Grzegorz „GeezMo” Mielczarek – bboy, animator, instruktor tańca ze specjalnością breakdance, założyciel BreakWest – Centrum Twojej Pasji

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie SILOE
Lokalnym koordynatorem warsztatów jest Fundacja Kreaktywator

 

Klub Blisko Mam

Poznaj mamy ze swojego osiedla i okolic!

Spotkania Klubu Blisko Mam odbywają się regularnie w każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 na piętrze przy ul. Newtona 14 (wejście po schodach na górę między apteką Żeń-szeń a sklepem Społem – warto przyjść z chustą/nosidłem, ale jak najbardziej można przyjść z wózkiem. Pomożemy wnieść, a w środku jest dużo miejsca).

Razem tworzymy miejsce do wspólnych luźnych pogaduch przy kawie i herbacie. Miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń, do poznania mam z sąsiedztwa. Miejsce do kreatywnych przedsięwzięć, inicjatyw dla mam od mam 😉 Miejsce do wspólnej zabawy dzieci.

Spotkania są bezpłatne i są współorganizowane przez Osiedlowy Klub Kopernik.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej grupy, gdzie na bieżąco ustalamy wszystkie kwestie organizacyjne: https://www.facebook.com/groups/2200758750169092/
__________________________________
Plany na najbliższe poniedziałki:

 

9 grudnia
Klub Blisko Mam muzycznie.
Zamiast zabawek zabieramy nasze instrumenty.

16 grudnia
Klub Blisko Mam pierniczkowo.
__________________________________
Pierwsze pół godziny spotkania przeznaczamy na pogaduchy, robienie kawy/herbaty, rozkładanie materacy, czy przygotowanie przestrzeni pod zabawę. Pół godziny przed końcem powoli zaczynamy sprzątać. Do nas zawsze można się spóźnić, w klubie jesteśmy do 13 🙂

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdeczie dzieci w wieku od lat 7 na regularne warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć tworzymy ceramikę ozdobną i użytkowa. Dzieci z pomocą instruktorki, Magdaleny Przebitkowskiej, realizują własne pomysły i podążają za instruktażem poznając różne techniki modelowania w glinie oraz wykańczania prac.
W pracowni do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały ( nie wydzielamy gliny ).
Warsztaty z ceramiki to zabawa, kreacja i przede wszystkim relaks,

Koszt warsztatu; karnet do zrealizowania w ciągu 5 tygodni ( 160 zł )
Koszt jednorazowego spotkania to; 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

Rodziców prosimy o pozostawienie dzieci w pracowni na czas zajęć.

 

Świąteczna Kraina DELI Park 2019

Tegoroczna odsłona Świątecznej Krainy DELI Park znów zachwyci przybywających Gości ❤ Ponad 3 miliony wielokolorowych światełek oraz liczne atrakcje tematyczne wprowadzą wszystkich w niepowtarzalny gwiazdkowy klimat ?

Wydarzenie trwa od 23.11.2019 do 23.01.2020, a oficjalne otwarcie Świąteczna Kraina DELI Park nastąpi w niedzielę 1 grudnia ⛄

Program:
– przestrzenny spektakl laserowy (1.12),
– uroczyste rozświetlenie choinki DELI Park świątecznymi iluminacjami (1.12),
– spotkanie ze Świętym Mikołajem (od 23.11 do 06.01),
– szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami (od 1.12 przez całe wydarzenie),
– spacery po zmroku pośród iluminacji świetlnych (przez całe wydarzenie),
– warsztaty z elfami (weekendy),
– zabawy taneczne i ruchowe (weekendy),
– pisanie listów do Świętego Mikołaja (od 23.11 do 23.12),
– poczta mikołajkowa (przez całe wydarzenie),
– świąteczna bajka wyświetlana w technologii laserowej (przez całe wydarzenie).

Specjalna oferta dla grup zorganizowanych: http://delipark.pl/oferta/oferta-zimowa/ ?

Dla wszystkich chcących zostać z nami na dłużej mamy w ofercie pakiety z noclegami w Hotel Restauracja Delicjusz i nielimitowanymi wejściami do DELI Park oraz Papugarnia ARA: https://delicjusz.pl/Pakiety.html

Godziny otwarcia DELI Park od 1.12.2019:
Pon. – czw.: 15:00 – 19:00
Pt – ndz: 14:00 – 20:00

Bilety:
– w kasie DELI Park
– online: https://delipark.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/242643/ref/b24_delipark/lang

Wszystkie atrakcje są zawarte w cenie biletu! ☺

Niższe temperatury również nie są nam straszne – na rozgrzanie oferujemy wszystkim aromatycznego grzańca lub gorącą herbatę ?

Do zobaczenia! ❤

 

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Pierwsze zęby już mam _ i co dalej

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza na wykład ze stomatologiem w ramach Projektu Akademia Zdrowia dla Rodziców.

„Pierwsze zęby już mam….i co dalej” poruszymy na nim tematykę pielęgnacji jamy ustnej oraz zębów, a także poruszony zostanie temat profilaktyki.

Wykład przeprowadzi Stomatolog Pani Anna Kaczmarek w dniu 10 grudnia (wtorek) w godzinach od 10:30 do 12:00 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44).

Anna Kaczmarek aktywna mama dwu i pół letniej Lilianki, lekarz stomatolog. W 2015 ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od maja 2018 roku prowadzi swoją własną praktykę stomatologiczną Wróżka Zębuszka w Poznaniu. Z wielką pasją i zaangażowaniem pomaga na co dzień najmłodszym pacjentom, a także dorosłym, którzy borykają się z dentofobią. Prowadzi również warsztaty w przedszkolach na temat zdrowia i higieny jamy ustnej, aby propagować jak najszerzej zdrowy styl życia.

Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie danych: imię i nazwisko uczestnika, adres mail oraz numer telefonu.

 

Bezpłatne pozaszkolne zajęcia wspomagające dla dzieci

Zapraszamy na cykl bezpłatnych pozaszkolnych zajęć dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych:

1. Zajęcia logo-muzyczne realizowane w ramach projektu mają charakter prewencyjny w procesie powstawania zaburzeń rozwoju mowy u dzieci. Zajęcia poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenie w zabawie stymulują rozwój mowy dzieci, wpływają pozytywnie na słuch fonematyczny, umiejętność rytmizowania, budują słownik czynny i bierny dziecka, rozwijają kompetencje komunikacyjne.

Terminy zajęć logo-muzycznych:

3.12.2019 g.16.30- dzieci przedszkolne- grupa zamknięta;
g.17.30- dzieci wczesnoszkolne i przedszkole- wolne miejsca;
10.12.2019 g.17.30- dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne- wolne miejsca;
13.12.2019 g.17.45 dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne- wolne miejsca ;

Prowadzenie:
Marta Wydmuch (Cholewa)– absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyplomowany pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju i logopeda.

Zapisy na blok zajęć logo-muzycznych:
logopeda.marta.cholewa@gmail.com

2. Zajęcia sensoryczno-plastyczne dla dzieci mają na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zajęcia takie to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, przedsionkowych i propriocepcyjnych, efektem czego jest kompensacja zaburzonych funkcji zmysłowych. Zajęcia sensoryczne to skuteczny i efektowny sposób, pozwalający zniwelować dysfunkcje w zakresie rozwoju dziecka, np. problemy z nauką, niechęć do aktywności fizycznej, nadpobudliwość, nieprawidłowa koordynacja wzrokowo-ruchowa, a także niechęć do niektórych pokarmów czy zapachów.

Terminy zajęć sensoryczno-plastycznych:

7.12.2019 g.10.00- dzieci przedszkolne/wczesnoszkolne- grupa zamknięta;
13.12.2019 g. 16.30- dzieci przedszkolne- grupa zamknięta;
14.12.2019 g.11.00- dzieci przedszkolne/wczesnoszkolne- grupa zamknięta;

Prowadzenie:
Iga Malinowska absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyplomowany pedagog spec. opiekuńczo-wychowawcza, trener Sensoplastyka® I stopnia.

Zapisy na blok zajęć sensoryczno-plastycznych:
iga.malinowska@tlen.pl

Informacje dotyczące projektu mogą uzyskać Państwo pod numerem telefonu 663942366.

Projekt w całości finansowany jest z budżetu Miasta Poznania ze środków Rada Osiedla Stare Miasto .

 

KLUB GOSPODYŃ DOMOWYCH – DK POLAN STO

Uwaga!!! Na te zajęcia mamy jeszcze wolne miejsca! Są przepyszne, kolorowe i pachnące!!! Zapraszamy

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Osiedlowe warsztaty zielarskie

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo oraz Stowarzyszenie Dziewczyny w Naturze zapraszają serdecznie na „Osiedlowe warsztaty zielarskie” organizowane dla członków Klubu Seniora „Przyjaciele” oraz wszystkich mieszkańców osiedla Chrobrego zainteresowanych lokalnymi ziołami.

W ramach cyklu zajęć uczestnicy poznają podstawy ziołolecznictwa oraz przygotują różnego rodzaju preparaty i kosmetyki na bazie roślin dostępnych w okolicy.
Przyroda na osiedlu także pełna jest dzikich ziół, które mają liczne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Warto poznać je bliżej!

Program:

I. 02.07. Wykład: Wstęp do zielarstwa: jak zbierać, suszyć i spożywać zioła. Degustacja naparów ziołowych.

II. 06.08. Otwarte zajęcia terenowe – spacer po osiedlu w poszukiwaniu ziół i tworzenie bukietów Matki Boskiej Zielnej

III. 1.10 Warsztaty: barwienie tkanin roślinami.

IV. 08.10. Warsztaty: Domowe syropy i nalewki ziołowe. – Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

V. 06.11. Warsztaty: Mieszanki ziołowe na przeziębienie i trawienie. -Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

VI. 11.12. Warsztaty: Maceraty, maści i kremy ziołowe. -Zajęcia dla członków klubu seniora „Przyjaciele”

Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu: 501 803 187

Ilość miejsc: 15 – 30 osób.

Warsztaty poprowadzi Sara Grolewska – mieszkanka Piątkowa, kulturoznawczyni, animatorka kultury, dyplomowana zielarka – fitoterapeutka, założycielka Stowarzyszenia Dziewczyny w Naturze krzewiącego wiedzę w zakresie sztuki, etnobotaniki, ekofeminizmu i ekologii. Autorka bloga o ziołach dobreziele.com

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo:
Pomysły mieszkańców Piątkowa

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Świadoma Mama w Poznaniu – warsztaty edukacyjne

Jesteś mamą lub dopiero razem z partnerem spodziewacie się dziecka? Szukasz sprawdzonej wiedzy, chcesz porozmawiać z lekarzami z Twojego miasta? Szukasz ciekawych produktów i nowości dla siebie lub dziecka? Chcesz kupić prezent lub zainspirować się pomysłami na upominki od innych mam?

Zapraszamy BEZPŁATNE świąteczne warsztaty dla obecnych i przyszłych Rodziców z Poznania i okolic. Szczegółowy harmonogram już wkrótce 🙂

11 grudnia 2019 – Stary Browar, sala Słodowni +1

12:00-15:00 – panel dla rodziców z dziećmi
16:00- 19:30 – panel dla kobiet w ciąży z partnerami

W Poznaniu warsztaty Świadomej Mamy odbywają się cyklicznie, jednak na każdym poruszamy inne tematy i zapraszamy nowych specjalistów.

Zapisz się już dzisiaj! Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy dla rodziców z dziećmi:
https://swiadomamama.pl/warsztat/poznan-11-12-2019-w-godzinach-1200-1500-warsztaty-dla-rodzicow-z-dziecmi/

Zapisy dla przyszłych rodziców:
https://swiadomamama.pl/warsztat/poznan-11-12-2019-w-godzinach-1600-1930-warsztaty-dla-kobiet-w-ciazy/

W programie:

– darmowe konsultacje indywidualne z lekarzami – bez stania w kolejkach!
– wystąpienie ginekologa, neonatologa, położnej, psychologa, fizjoterapeuty uroginekologicznego, fizjoterapeuty dziecięcego, prawnika, sleep coacha
– darmowe indywidualne konsultacje z logopedą – przez cały panel poranny
– upominki dla wszystkich
– kącik malucha dla dzieci
– bezpłatna sesja fotograficzna – dla każdego!
– wręczanie atrakcyjnych nagród

 

Warsztaty Piernikowe DLA Dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na warsztaty piernikowe, które odbędą się w kawiarni Pasażer Cafe na ul. Zwierzynieckiej 30/25.
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się z czego powstaje ciasto piernikowe, jak upiec pierniczki, z czego zrobić lukier do ozdabiania. Każde dziecko otrzyma 4 pierniczki, które samo ozdobi. Na koniec zapakujemy pierniczki w ozdobne pudełeczka.
Zapisy przyjmujemy mailowo: sklep@kochamlukier.pl lub telefonicznie: 665 996 802

 

Pracownia Elfów IV – rodzinne warsztaty

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na pełne magii świątecznej warsztaty plastyczne do Pracowni Elfów.

Pracownia Elfów to cykliczne spotkania warsztatowe w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. F. Ratajczaka 44). Podczas środowego spotkania w dniu 11 grudnia w godzinach 16:30 – 17:15 dzieci wraz z opiekunami wykonają instrumenty muzyczne, a następnie nauczą się zimowych piosenek.
Zajęcia poprowadzą dwa Elfy z Bieguna Północnego. Już dziś zapraszamy na artystyczną przygodę w oczekiwaniu na święta.

Więcej informacji na temat kolejnych spotkań już wkrótce.

Informacje organizacyjne:
Udział w warsztatach dla opiekuna jak i dziecka/dzieci jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie danych: imię i nazwisko rodzica, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz numer telefonu.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Pettsonem i Findusem przygotowujemy ozdoby choinkowe

12 XII godz. 16.30 Z Pettsonem i Findusem przygotowujemy ozdoby choinkowe

Nadchodzi Boże Narodzenie. Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowywania świątecznych potraw, no i prezentów.

Niestety, zanosi się na to, że święta będą smutne, nie będzie pierniczków i choinki, bo staruszek Pettson zwichnął nogę i nie może chodzić.

Wtedy kot ujawnia całą swoją fantazję.
Nie dopuszcza myśli, że te święta będą smutne i samotne.

Robi choinkę według własnego pomysłu. Zdobi ją w oryginalny sposób.
Co może zawisnąć na świątecznym drzewku, co kotu się podoba?
I my wykonamy świąteczne ozdoby. Inne niż wszyscy. I my ucieszymy się tą opowieścią.

Otworzymy serca na tych, którzy w ten czas tego najbardziej potrzebują.

Bilety 10 zł os.

Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Wianki Bożonarodzeniowe

Własnoręcznie zrobiony wianek nada Twojemu wnętrzu ciepła i charakteru oraz będzie piękną ozdobą drzwi lub kominka. Po zajęciach każdy uczestnik zabiera wianek ze sobą do domu. Warsztaty dedykowane osobom dorosłym. Koszt 80 zł. Informacje i zapisy tel. 693 976 892.

 

Zumba® Kids (Poznań/Rataje)

Danimatoring i Szalejdoskop zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na szaloną zabawę z Zumba® Kids ?‍♀️

Termin: czwartek 14:30-15:15
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
10 zł – udział w pierwszych zajęciach,
20 zł – udział w kolejnych zajęciach,
18 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 72 zł)

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Lekkoatletyka dla smyka

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe dla najmłodszych.
Czwartki 10,00, prowadząca Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka pasjonatka sportu i trener lekkoatletyki.

Już maluszki w przedszkolu mogą poznawać poszczególne konkurencje w formie zabawy, dzięki czemu ćwiczą różne sekwencje ruchów i odkrywają swoje silne strony.

Dzięki temu, że lekkoatletyka składa się z kilku stosunkowo zróżnicowanych dyscyplin, każdy mały sportowiec ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego brzdąca. Trening lekkoatletyczny:
-bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe.
-głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy.
-Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
Kiedy zacząć: ogólny trening lekkoatletyczny od 3-6 roku życia, specjalizacja w konkretnej dyscyplinie od 10-12 roku życia
Liczba jednostek treningowych: do 6 roku życia raz w tygodniu (45 min), od 6 roku życia 1-2 razy w tygodniu (60-90 min)
Rodzaje treningu: biegowy, siłowy, wytrzymałościowy, koordynacyjny (orientacja i równowaga), techniczny

Koszt: zajęć 35 zł za zajęcia

Na samym początku swojej przygody ze sportem dzieci poznają poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w formie beztroskiej zabawy. Energiczne kilkulatki z tygodnia na tydzień zupełnie nieświadomie i bez większego wysiłku poprawiają swoją wytrzymałość, szybkość i zwinność. Szczególnie u maluchów, zabawy z elementami skoków, rzutów i biegu, w ekspresowym tempie doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę mięśni. Jednocześnie wykształca się u nich lepszy niż u rówieśników zmysł równowagi i orientacji w terenie.
Na tym jednak nie kończą się zalety lekkiej atletyki. Regularny ruch pomaga przeciwdziałać wadom postawy i dziecięcej otyłości – nieodłącznym plagom czasów laptopów i ipadów. Podczas treningów twoja latorośl rozwinie cechy charakteru przydatne nie tylko na hali sportowej. Wśród nich znajdą się:
?zdolność koncentracji,
?cierpliwość i determinacja.
Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności kognitywne dzieci, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na dobre wyniki w nauce.
Dzięki uprawianiu lekkoatletyki twoje dziecko przekona się, jak ważna jest samodyscyplina i skupienie, a tym samym zacznie przynosić do domu jeszcze więcej piątek.
W lekkoatletyce, tak jak w wielu innych sportach, dużą rolę odgrywają zasady sportowej rywalizacji fair play. Podczas treningów dzieci uczą się, by odnosić się do innych zawodników z uwagą i szacunkiem, a także wspierać nawzajem w trudnych sytuacjach.

 

Spektakl dla dzieci „Zimowa układanka” – Śrem

Zimowa układanka – to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr – sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się…Miś.
W spektaklu nie zabraknie pięknych kolęd, wzruszających i zabawnych scen, a także odrobiny magii na koniec. „Zimowa układanka”, to przedstawienie pełne świątecznego ciepła, które rozgrzeje serca nie tylko najmłodszych widzów!
Reżyseria: Teatr Wariate
Scenografia: Marek Cyris
Kostiumy: Sylwia Cyris
Muzyka: Jerzy Więckowski

bilety, godz. 16:00 –> https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-spektakl-zimowa-ukladanka-55644?id=274543&fbclid=IwAR2oaQKgIGjbTdbbuZc6JDATf9SpKDZsUCD64OCZNopo4K7jttLgxHgy8W0

bilety, godz. 17:30 –> https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-spektakl-zimowa-ukladanka-55644?id=274544

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Warcianki

Zapraszamy na spektakl kamishibai o niezwykłych mieszkankach Poznania. Opowiemy o Poznaniu sprzed lat, jego prawdziwych bohaterkach i ich tajnych misjach.
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty kreatywne!

Spektakl dla dzieci w wieku od ok. 7 lat, zapraszamy z opiekunami.

13.12. godz. 17:00.
Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).
Wstęp wolny!
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

Pobaw się z nami!

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki lub soboty…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 17:30 oraz w soboty od 11:00 do 12:30.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. Pamiętajcie to NIE są zajęcia. W piątki przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. W piątki po 16:30 oraz w soboty bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy oraz obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 i soboty od 11:00 do 12:30
KOSZT: 25 zł Mały i Duży, płatne przelewem PRZED zajęciami, na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Grupa zabawowa: Karotkowa Pora – Play with babies! Bezpłatnie

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To bezpłatna grupa zabawowa, która co piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników. Pierwsza godzina to aktywności takie jak śpiew, rytmika, kreatywne działania czy poznawanie nowych rzeczy jak np. zapachy czy różne tekstrury. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę 🙂

Zapraszamy w piątki o 10:30!

Zajęcia są bezpłatne!

Prosimy o zapisy w celu zorganizowania zajęć. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Tel. 722-074-837

 

Grupa wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Bezpłatne spotkania

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji PROJEKTU „MAMY WSPARCIE” grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci z Poznania.
Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować?
Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni?
A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie?
Chcesz poznać inne Mamy i spędzić miło piątkowe przedpołudnie?

Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, kontakt z innymi rodzicami, znajdującymi się w podobnych sytuacjach życiowych i społecznych, kontakt z rówieśnikami swoich pociech oraz możliwość wyjścia z domu i spędzenia miło czasu w gronie innych Rodzin.

Zapraszamy w piątki w godz.10.30-12.00 na spotkania, które odbywać się będą w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.

Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Co tydzień będziemy rozmawiać o problemach i troskach, związanych z Rodzicielstwem ale także o pozytywnej stronie tego „zamieszania”.

w grudniu zapraszamy na:

13.12. Pozytywna Dyscyplina- Jak mieć dzieci i nie zwariować?

NA TYM KOŃCZYMY TEGOROCZNĄ EDYCJĘ PROGRAMU MAMY WSPARCIE 🙂

Obowiązują zapisy: mamywsparcie@calimali.pl
SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE

ZAPRASZAMY!!!
Projekt współorganizowany jest wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Tajemnice świątecznych zabawek / przedstawienie dla dzieci

Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a w marzeniach i snach najmłodszych wszystko jest możliwe. Wiedzą to miłośnicy małej Klary z „Dziadka do orzechów”. Wiemy i my! ? Za sprawą magicznej, świątecznej atmosfery nawet prezenty i zabawki mogą ożyć – przeżywać ciekawe przygody, prowadzić zabawne konwersacje i… śpiewać! ?
Podczas przedstawienia nie zabraknie pięknych piosenek zimowych, świątecznych, pastorałek i kolęd, a także wielu humorystycznych akcentów, zadań i interakcji z dziećmi oraz radosnych niespodzianek.

Przedstawienie skierowane jest do dzieci w wieku 3-10 lat, a i rodzice się świetnie bawią!

Wydarzenie przygotowane przez Bonsai – Agencja Artystyczna, wstęp wolny.

 

Koncert świąteczny Chóru Pogłosy Pieśnienie

Kochani, jak co roku mamy zaszczyt zaprosić Was na jedno z naszych ulubionych wydarzeń: koncert bożonarodzeniowy. Tym razem spotykamy się w Domu Tramwajarza, w dniu 13.12.2019 o godzinie 19:30 (sala Amarantowa). Wykonamy pastorałki oraz pieśni ludowe w aranżacji, do jakiej zainspirowaliśmy się zgłębiając bogactwo niesamowicie pięknej muzyki kurpiowskiej. Towarzyszyć nam będzie Kameralna Orkiestra Smyczkowa. Wprowadzimy Was w nastrój w pełnym tego słowa znaczeniu ŚWIĄTECZNY. Oczami wyobraźni zobaczycie ciepły blask gwiazdy betlejemskiej, ziemia pokryje się śniegiem, a czas choć na chwilę zwolni bieg.

DO ZOBACZENIA! ?☃️?

Wykonawcy:
Chór Pogłosy
Kameralna Orkiestra Smyczkowa
Dyrygentka:
„Sykula” Joanna Sykulska
Aranżacja utworów oraz przygotowanie kameralnej orkiestry smyczkowej: Tomasz Citak
Grafiki:
Malwina Bleja

/bilety dostępne przy wejściu w cenie 10 zł /

 

Prezentacja „Kubusia Puchatka” w przekładzie Juliusza Kubla

13 XII godz. 18.30 Prezentacja „Kubusia Puchatka” w przekładzie Juliusza Kubla na poznańską gwarę

Juliusz Kubel stworzył postać Starego Marycha. Jest poznaniakiem od ósmego pokolenia, autorem scenariuszy słuchowisk radiowych: Blubry Starego Marycha oraz Blubry Heli przy niedzieli, sztuk teatralnych i tekstów piosenek.
W ubiegłym roku przy pomocy gwary „Małego Księcia” przemienił w „Księcia Szaranka”.
Tego roku dobrał się do „Kubusia Puchatka”. Efektem spotkania mistrza gwary poznańskiej z klasyką bajki dziecięcej jest uroczy i swojski „Misiu Szpeniolek”.

Juliusz Kubel przeczyta fragmenty „Misia Szpeniolka”, opowie o zabawie i trudzie przekładu.

Jeśli jesteście Państwo ciekawi czy rozpoznacie w Misiu Szpeniolku znanego sobie z dzieciństw bohatera ze Stumilowego Lasu, przybywajcie.
Jeśli poszukujecie Państwo oryginalnego prezentu dla poznaniaka, zapraszamy.

Przyjaźni 125C
Wstęp wolny

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Kulturalny Targ Świąteczny w Domu Tramwajarza

Odwieczne pytania: co kupić pod choinkę Mamie, Tacie, Babci, Dziadkowi, Siostrom i Braciom, Dziewczynie lub Chłopakowi, koleżance z pracy, ukochanej Ciotce czy Sąsiadowi?
Również w tym roku postanowiliśmy Wam pomóc! 15 grudnia zapraszamy na Kulturalny Targ Świąteczny, który odbędzie się w Domu Tramwajarza. Dzięki nam rozwiążecie swoje prezentowe zagwozdki!

Będziecie mogli kupić upominki, wziąć udział w warsztatach samodzielnie przygotowując upominki, zjeść smacznie, posłuchać najpiękniejszych świątecznych przebojów, poznać producentów i producentki lokalnych produktów i spędzić rodzinną niedzielę w Domu Tramwajarza!

WARSZTATY:
11.00-12.30 – warsztaty lepienia pierogów – Siostry Chmielówny / udział w warsztatach 5 zł, zapisy
11.00-15.00 – tworzenie ozdób choinkowych i ubieranie choinki z Zuzią – bez zapisów
12.00 -14.00 – tworzenie wianków bożonarodzeniowych i stroików świątecznych – Kwietna – Kwiaty Zioła Herbaty / udział w warsztatach 5 zł, zapisy, warsztat od 15 roku życia
12.00 oraz 14.00 – pokój zagadek świątecznych – animacje dla dzieci – NOTO Mobilne Animacje – bez zapisów
15.30 – 17.00 – tworzenie woskowijek – Equipo Bag / udział w warsztatach 5 zł, zapisy

Zapisy: Punkt informacyjny Domu Tramwajarza oraz pod e-mailem: dt@estrada.poznan.pl oraz pod nr tel. 576 660 101

Duzi i Mali! Zapiszcie datę i obserwujcie wydarzenie – niebawem pojawi się lista wystawców! Spędźcie razem z nami grudniową niedzielę na Jeżycach!

 

Jarmark Świąteczny – Kórnik

Jarmark Świąteczny
14 – 15 grudnia 2019 r.
Plac Niepodległości, Kórnik

IX Jarmark Bożonarodzeniowy – Środa Wielkopolska

Wystawcy Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019:
@polskieplecionkarstwo – ręcznie plecione wyroby z polskiej wikliny
Zakątek Dekoracji – rękodzieło, choinki, stroiki świąteczne
Maddi – rękodzieło, produkty dla dzieci
Hokus Pokus – zabawki, czapki
ShEvaart – ręcznie wykonana biżuteria
Browar Gzub – piwo rzemieślnicze
Ewa Szubińska – rękodzieło, ozdoby świąteczne
W świecie kwiatów – kompozycje na cmentarz, kwiaty
Denis – pierniki, ozdoby świąteczne
SznurkoweLove – ozdoby ze sznurka bawełnianego
Jagoda nie porzeczka – rękodzieło, ozdoby, zabawki
toska.handmade– akcesoria dziecięce
Pracownia ogrodniczo-florystyczna – ręcznie wykonane dekoracje, ogrody w szkle
RICO – pierniczki, lizaki, balony
Sie Robi – ręcznie wykonane ozdoby świąteczne
Maciej Gendek – drewniane ozdoby świąteczne
Idealny Prezent – ręcznie robione prezenty
Daniel Czaja – sery góralskie, naturalne soki
Brylant – biżuteria, ozdoby do włosów
Agnieszka Piskorz – rękodzieło, pierniczki
Pasieka Trzy Sady – miody
Spec Jar BIS – orzeszki w karmelu, lizaki, oscypki
Mulinkowe Richelieu Haftowany Misz-Masz– ozdoby haftowane
Włoskie Skarpety – Pizzolante – włoskie skarpety
Pani Szydełko – rękodzieło na szydełku dla najmłodszych
@piekarnia AGNES – pieczywo, wyroby cukiernicze
Pracownia Rękodzieła Martolka – ręcznie wykonane poduszki, dekoracje
Pracownia dekoratorska – dekoracje świąteczne, stroiki
MAK Łasuch – grochówka, frytka kręcona
KGW Starkówiec Piątkowski – rękodzieło, art. spożywcze
KGW Wierzyce – rękodzieło, art. spożywcze
Hanna Wencel – kartki, serwetki, ozdoby
Hufiec ZHP Środa Wlkp. – rękodzieło, ozdoby
Fundacja Pomocy Dzieciom „PomaGosie”– rękodzieło, ozdoby
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Środa Wlkp. a – rękodzieło, ozdoby
Wiejska Chata-Rarytasy z Podlasia – wędliny tradycyjne, chlebek wiejski
Głowa Pełna Pomysłów – wyroby rękodzielnicze z drewna

 

Jarmark w Arendel

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Arendel!

To już czwarta edycja naszego wydarzenia.

Tym razem trochę inaczej i więcej 😉

Jarmark będzie odbywał się aż w czterech terminach (14,15,21 i 22 grudnia).

W każdy z tych dni zapraszamy od godziny 12 do 17.

Spotkacie Świętego Mikołaja, panią Mikołajową, zespół elfów, renifery Mikołaja i inne nasze zwierzaki.

Na terenie znajdziecie Glögg Wóz, sanie Mikołaja, dwa rozpalone ogniska,kawiarnia oraz punkt grillowy, w którym będzie można kupić ciepłą zupę lub coś mięsnego na ząb 😉

Do tego Poczta świętego Mikołaja oraz sklepiki z różnymi drobnostkami.

UWAGA

Liczba biletów na każdy termin jest ograniczona!

Konieczny zakup biletów przed wydarzeniem. Brak gwarancji zakupu biletu i wjazdu na teren w dniu wydarzenia.

Bilety do zakupu w poniższych linkach.

Bilet normalny 18 zł
Bilet ulgowy 15 zł
Dzieci do 3 roku bez opłat.

14.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-1572885033132/386947-bilety

15.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-2019-1572974293886/387118-bilety

21.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-14-12-2019-1572974294174/387119-bilety

22.12.2019

https://ekobilet.pl/jarmark-arendel/jarmark-w-arendel-22-12-2019-1572974597864/387120-bilety

 

Wolny Targ Świąteczny, czyli dni designu „pod choinkę”

WOLNY TARG ŚWIĄTECZNY to spotkanie z nowoczesnym rozumieniem rzemiosła, designem, projektantami i wszystkim, co zrobione z pasji pod jednym dachem Starego Browaru w Poznaniu.
Na edycji przedświątecznej znajdziecie wszystko, co może ucieszyć pod choinką – tysiące wyselekcjonowanych dzieł ludzkich rąk i efektów talentów: biżuterię artystyczną, grafiki, unikalną ceramikę, naturalne kosmetyki, ręcznie szyte zabawki, oryginalne przedmioty do domu, lokalne i europejskie manufaktury oraz mnóstwo innych wspaniałych rzeczy z duszą.
W tym roku po raz drugi Wolny Targ odbędzie się w nowej części Starego Browaru.
Znajdziecie tu unikatowe prezenty dla najbliższych, atmosferę wolności oraz możliwość spotkania wspaniałych ludzi, którzy kochają to co robią.

Miejsce:
Poznań – Stary Browar
Pasaż, poziom 0
2 DNI, sobota od 9:00-21:00, niedziela od 10:00-20:00

WSTĘP WOLNY!

 

Kejtry ze Starego Miasta (4)

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami na psie warsztaty!

Kto nie zna Reksia…? Tym razem uroczy piesek z charakterystyczną łatką zabierze nas na zimowy spacer po jego obejściu. Nie zabraknie zabaw na śniegu, ślizgawek i innych zimowych przyjemności 🙂

„Reksio. Zimowa przygoda „, Maria Szarf
Wydawnictwo Papilon

Z A P R A S Z A M Y !!!

KIEDY? sobota, 14 grudnia, 11.00-12.30
GDZIE? CK Zamek, Hol Balkonowy
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com

Projekt „Kejtry ze Starego Miasta” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania, realizowany jest dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto.

#poznanwspiera

 

Kartki świąteczne

Zapraszamy na świąteczne warsztaty plastyczne. Dzieci w trakcie zajęć stworzą wyjątkowe i nieco niestandardowe kartki świąteczne. Zajęcia rozbudzą dziecięcą wyobraźnię oraz wprowadzą nas w magiczny czas świąt.

Czas trwania: 1,5h
Koszt: 35 zł/osobę

Zapisy w sklepie lub przez Facebook.
Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku – wpłaty rezerwacyjnej.
UWAGA! Przed uregulowaniem wpłaty rezerwacyjnej sprawdź czy są jeszcze dostępne miejsca.

Wpłata rezerwacyjna (20 zł) za warsztat
– przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: „warsztaty świąteczna kartka + (imię i nazwisko)” numer konta 33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
– lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 34

Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów. Wizerunek będzie wykorzystany jedynie w formie relacji z wydarzenia na profilu Facebook i Instagram „Jagoda nie porzeczka”. Wizerunek nie będzie przekazywany dalej podmiotom trzecim.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Rodzic przyjmuje do wiadomości, że istnieją zagrożenia wynikające z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Zgadzając się na udział dziecka w warsztatach, rodzic bierze za nie pełną odpowiedzialność.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny 35 zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć. Decyzja należy do klienta.
7. Rzeczywisty czas prowadzenia zajęć może ulec nieznacznemu wydłużeniu i wynika to z tempa prac. W przypadku konieczności zakończenia zajęć o określonej godzinie, należy taką informację przekazać przed rozpoczęciem zajęć. Czas przeznaczony na zajęcia jest dobrany w taki sposób aby wszystkie zadania mogły być wykonane. Dopuszcza się zakończenie zajęć przed skończeniem pracy, ale po upływie założonego czasu, jeżeli wina za niewykonanie prac leży po stronie uczestnika warsztatów.

 

Grudniowe Poranki Rodzinne w Kinie Muza

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat).

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

————

[ KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SEANSE? ] Kino Muza w Poznaniu | Seans co tydzień | Sobota | godz. 11:00*
* Program może ulec zmianie, prosimy o sprawdzanie w repertuarze kina.

————

[ TERMINARZ PROJEKCJI] ? Sobota | 7 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: MIKOŁAJKI Z WIKINGIEM TAPPIM
Świętym Mikołajem może być każdy! Nawet nieposkromiony wiking Tappi. A wszystko przez to, że jego największą bronią nie jest miecz, a uśmiech, życzliwość i pomysłowość.

? Sobota | 14 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: ZIMOWE OPOWIEŚCI Z ZAKAMARKAMI
Kiedy zima za rogiem, warto przypomnieć sobie o niej wspólnie z bohaterami bajki Hip-Hip i Hurra. Wspólnie z ciekawskimi detektywami odkryjemy największe tajemnice tej mroźnej pory roku!

? Sobota | 21 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: POMAGAMY
W oczekiwaniu na Święta przez chwilę sami staniemy się Świętymi Mikołajami! Wszystkich zapraszamy do dołączenia do wielkiej zbiórki przedmiotów dla bezdomnych psów oraz kotów. A pomogą nam w tym nasi ulubieni bohaterowie bajek!

? Sobota | 28 grudnia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: PAMIĘTNIK FLORKI
Ostatnie chwile roku umili nam kilkuletnia ryjówka Florentyna, która powróci do kina ze swoimi niezwykłymi i pouczającymi przygodami.

————

[ BILETY ] Seans: 10 zł
Warsztaty: 5 zł*

Bilety z Kartą Dużej Rodziny:
Seans: 5 zł
Warsztaty: 2 zł*

* opłata za warsztaty dotyczy dziecka oraz rodziców/opiekunów biorących udział w warsztatach | bilety dostępne w kasie kina z możliwością rezerwacji.

 

AFRYKAMERA 2019 Poranek dla dzieci: Liyana

Sala Kinowa
Godzina

14.12 | g. 12 |

Poranek dla dzieci: Liyana, reż. Aaron Kopp, Amanda Kopp, USA, Suazi, 2017, 77’ | lektor Krystyna Czubówna, od wieku 10+ lat

Nagrody i festiwale: MFF Los Angeles 2017 – najlepszy film dokumentalny, BFI London Film Festival, AfryKamera 2018

“Lyriczne dzieło równie promieniujący i przejmujący, co głęboki.” – Sheri Linden, “The Hollywood Reporter”

OPIS:
Wszyscy znamy te bajki dla dzieci, których bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, by poznawać świat. Historia Liyany jest inna, bo pisana przez dzieci z domu dziecka w Suazi i utkana jest ze zdarzeń, których doświadczyli mali autorzy. Czasem są to trudne przeżycia, czasem doświadczenia, które dodają otuchy i to wszystko staje się udziałem stworzonej przez dzieci filmowej bohaterki. Mali autorzy, poprzez budowanie opowieści Liyany, radzą sobie ze swoimi osobistymi doświadczeniami. „To Wasza historia. To wy decydujecie, co zdarzy się dalej” – słyszą od prowadzącej zajęcia pisarki Gciny Mhlophe. Jakie zakończenie wymyślą dla Liyany?

OPIS REŻYSERA:
Aaron Kopp – wychowany w Suazi reżyser i operator. Zdobywca stypendium MacArthura. Autor zdjęć do filmu “Pole walki”. Nominowany do nagrody Emmy za zdjęcia do filmu “Saving Face”. Ten sam film zdobył Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

Amanda Kopp – nagradzana fotografka i filmowiec. Współautorka zdjęć do głośnego, nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego “Pole walki”. Jej fotografie publikowane były między innymi w Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Niemczech, Rosji, Pakistanie i Włoszech.

 

Choinka w Muzeum

Przedświąteczna impreza dla dzieci i dorosłych promująca wspólne działanie i zabawę w nastroju Świąt Bożego Narodzenia. W programie: warsztaty plastyczne z wykonywaniem różnych ozdób choinkowych i świątecznych stroików, gry i zabawy.

Impreza organizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie z udziałem kilku Fundacji i Stowarzyszeń.
Wstęp bezpłatny.

Wejście do Muzeum od ul. Mostowej 7 (przez park).

Biorąc udział w wydarzeniu wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do działań promocyjnych i celów sprawozdawczych.

 

Wielkie pierniczenie w Remizie

Zapraszamy dzieci od 6 r.ż. na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków.
Koszt warsztatów: 25 zł.
Zapisy przez messenger lub mailowo: dkremiza@wp.pl. Prosimy o podawanie wieku dziecka i nr telefonu do rodzica.

Pieczenie pierników w Caffe RYCZKA

Ho, ho,ho ! ???
Zapraszamy serdecznie rodziców za swoimi pociechami na wspólne pieczenie pierników! Maluchy będą wałkować ciasto, wykrawać pierniki i oczywiście dekorować ??? A rodzice bedą mieć czas na kawę i ciacho ❤
Ilość miejsc ograniczona – zapraszamy do kontaktu gdzie będziemy informować w jaki sposób kupić bilet.
Do zobaczenia !

Choinkowa Przygoda – premiera ST i Teatru Sortownia

Choinka dla większości z nas jest symbolem pięknych grudniowych Świąt. Wyczekujemy ich wszyscy a z pewnością najbardziej najmłodsi. Bez tego zielonego drzewka, a przede wszystkim bez prezentów, umieszczonych pod nią, nikt z nas nie wyobraża sobie tych Świąt o wielkiej Mocy.
A co by jednak się stało, gdyby jakieś złe siły porwały naszą Choinkę? Czy znajdzie się ktoś kto uratuje ją z ciemnych mocy. O tym właśnie chcieliśmy Wam opowiedzieć?
Na scenie w CK Przeźmierowo zobaczymy zarówno tradycyjne postacie z opowieści świątecznych, jak i bohaterów popkultury. Nie zabraknie Mikołaja, reniferów i elfów, którzy przypomną nam jaka jest wartość wspólnego świętowania. Chyba wszyscy odczuwamy, że od jakiegoś czasu grudzień to nie tyle czas radosnego przygotowania, ale wiele emocji i nerwów kosztuje przygotowanie świąt. No i właśnie – kosztuje, bo skupiliśmy się bardzo na konsumpcyjnym wymiarze świąt. W najnowszym spektaklu tancerze wytańczą dla nas prostą, ale bardzo ważną prawdę – że święta to czas, w którym powinniśmy przede wszystkim pielęgnować nasze więzi.

Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne są: w biurze GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20).

 

Botaniczna Piątka Poznań – edycja świąteczna

Premierowo w wielkopolsce – świąteczna edycja Botanicznej Piątki w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu! Start zapisów 16 października na www.biegiwlkp.pl

 

Sobotni Trening Uważności dla dzieci i młodzieży 5-12 lat

PO CO MOJEMU DZIECKU TAKI TRENING?
Dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Metoda Eline Snel© „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby.

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

KORZYŚCI TRENINGU
Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.
Główne potencjalne korzyści treningu to:
– podwyższona zdolność do koncentracji uwagi
– zwiększona samoświadomość własnego ciała i umysłu
– zwiększone poczucie własnej wartości
– wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
– wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
– lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
– łatwiejsze zasypianie
– rozwój życzliwości wobec siebie i innych

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 5-12 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

STRUKTURA TRENINGU
– 8 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu, 45 minut),
– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane w domu, z rodzicem lub samodzielnie

W CZASIE TRENINGU DZIECI ĆWICZĄ:
– koncentrowanie uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywanie jej, kierowanie jej w pożądaną stronę, przenoszenie na inny obiekt,
– obserwowanie swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,
– nazywanie i akceptowanie własnych emocji i myśli bez oceniania ich,
– rozpoznawanie „trudnych myśli” i „trudnych emocji”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,
– akceptowanie siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych.

Zajęcia będą się odbywać przez 8 razy w sobotę,
grupa 5-8 lat godzina 10:15 – 11:00
grupa 9-12 lat godzina 11:15 – 12:00

PIERWSZE ZAJĘCIA – 19 października 2019

Lokalizacja: ul. Polna 31/1

CENA ZA PAKIET ZAJĘĆ Z MATERIAŁAMI: 690 zł

Liczba miejsc w grupie: 10. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

https://forms.gle/eeiMF6dGV1V3bsrm6

 

Winyl za 5 / Świąteczne Targi Płyt / Kino Muza

Tysiące Winyli oraz płyt CD w wyjątkowych cenach, rzadkie wydawnictwa oraz egzemplarze kolekcjonerskie, to wszystko i jeszcze więcej spotkacie w Kino Muza w Poznaniu 14 grudnia.

„…muzyka jest powietrzem bez którego nie można oddychać…”

 

Chemiczno-fizyczne laboratoria dla 7 i 8 klasistów!

Gorąco zapraszamy do Brainiac’a na chemiczno-fizyczne laboratoria.

Zajęcia są przygotowane dla uczniów z nauczania domowego oraz wszystkich tych, którzy chcą poeksperymentować. Odbywają się raz w miesiącu na przemian z chemii oraz fizyki w wybrane soboty.

Obejmują doświadczenia przewidziane w podstawie programowej dla klas 7 i 8 plus trochę dodatkowych.

Prowadzącym zajęcia jest dr Leszek Bolewski, który chemią zajmuje się zawodowo od 30 lat. Podczas doktoratu na Wydziale Chemii UAM był nauczycielem akademickim oraz jednym z współorganizatorów Poznańskich Dni Nauki i Sztuki. Jest nauczycielem dyplomowanym oraz ukończył studia podyplomowe z fizyki, techniki oraz podstaw przedsiębiorczości. W swojej pracy dydaktycznej doskonali eksperymentowanie w „małej skali” oraz organizuje pokazy ciekawych eksperymentów fizyczno – chemicznych.

Przyjmujemy zapisy na poszczególne zajęcia (poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie oraz poprzez bezpośrednie wiadomości).
Grupy max. 10 osobowe.
Koszt jednych zajęć (1,5h) 50 zł/os.

Uwaga! Godziny poszczególnych zajęć mogą ulec zmianie.

Wstępny grafik zajęć na nadchodzący rok szkolny oraz szczegóły są dostępne na naszej stronie: https://brainiac.edu.pl/aktualnosci/startujemy-chemicznie-i-fizycznie/

 

Słowem i gliną. Warsztaty rodzinne z czytaniem i lepieniem

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 dziecko, 25 zł rodzic.
Zapisy ; slowemiglina@gmail.com
Przedpłata na konto warunkiem uczestnictwa; 42114020040000380260706115 oraz przesłanie potwierdzenia na adres; slowemiglina@gmail.com

'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 9. Ich celem jest zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas warsztatu z lepienia.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.

UWAGA; na zajęciach 'Słowem i gliną’ nie szkliwimy prac. Wszyscy zainteresowani uczestnicy zajęć w wieku od 7 lat mogą poszkliwić swoje prace na warzsztatach regularnych lub raz w miesiacu na warsztacie ze szkliwienia (vide FB)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Prowadząca; Magdalena Przebitkowska
Wiecej info pod nr tel; 692 097 223

 

Rodzinne warsztaty ceramiczne

Zapraszamy serdecznie! 🙂 na wspólne lepienie dzieci (od lat 5 ) z rodzicami, ciociami, wujkami, babciami, dziadkami… do pracowni ceramicznej.
W trakcie zajęć wykonamy prace, które następnie będą wypalone w piecu ceramicznym.
Do dyspozycji twórców :
opieka instruktora oraz gliny, materiały i narzędzia.

Czas trwania warsztatu: 1,5 godz.
Koszt 35 zł od osoby.
SOBOTY 12:00-13:30

Ilość miejsc ograniczona.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
tel. 698 556 222
warsztaty4kropki@wp.pl

 

STREFA ZABAWY MIKOŁAJOWY ZAWRÓT GŁOWY – CK ZAMEK

Warsztaty wokalne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Będziemy uczyć się piosenki dla Mikołaja, a także poznawać zimowe dźwięki i rozmaite zabawy muzyczne.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącego. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Ewa Kowalska

 

14.12.2019 (sobota), godz. 11.00-12.30
Stowarzyszenie MUA zaprasza na kolejny międzypokoleniowy warsztat!
Przed nami twórcza praca – wzmocniona rozmową i wsparta wyobraźnią!
Zapisy:

stowarzyszeniemua@gmail.com

Lokalizacja:
Siedziba Stowarzyszenia MUA, ul. Młyńska 7 w Poznaniu (wejście od Pl. Cyryla Ratajskiego)

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA POZNANIA

https://www.facebook.com/muapoznan/
#poznanwspiera #stowarzyszeniemua #mua #warsztaty #bezpłatne #dzieci #seniorzy #grudzień

 

Bożonarodzeniowe inspiracje – rodzinne warsztaty kreatywne

W grudniu czas przyspiesza, przygotowujemy się na święta sprzątając, gotując i goniąc za prezentami. Czasem jednak warto na chwilę się zatrzymać i spędzić ten czas z rodziną na wspólnym działaniu.

W sobotnie poranki grudnia zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat wraz z rodzicami na kreatywne warsztaty muzyczno-plastyczne inspirowane Świętami Bożego Narodzenia. Każde spotkanie będzie mieć inny temat przewodni:

? Mikołaje i Gwiazdory – sobota 7.12. godz. 9:00-10:00*
? Bombki na 1000 sposobów – sobota 14.12 godz. 9:00-10:00*
? Kreatywne kartki świąteczne – sobota 21.12 godz. 9:00-10:00*

Miejsce: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Koszt: 35 zł / dziecko+rodzic

Zajęcia prowadzi Natalia Martenka – pedagog i logopeda, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autorka oraz współautorka artykułów i publikacji dla pedagogów, logopedów, psychologów i terapeutów zajęciowych m.in. „Sensoryczne pory roku w kreatywności dziecka”, „Podróż do jesiennej krainy dźwięków”; instruktor rytmiki; Animator Czasu Wolnego; trener I stopnia Sensoplastyka oraz Członek Zwyczajny Stowarzyszenia KLANZA Oddział w Poznaniu.

*Warsztaty odbędą się, jeżeli uzbiera się minimum 5 dzieci.

 

Poranek literacki z Feliksem, który pisze list do Świętego Mikołaja

14 XII godz. 11.00 Poranek literacki z Feliksem, który pisze list do Świętego Mikołaja

Kto chce się dowiedzieć, jak żyje Święty Mikołaj i jakie są bożonarodzeniowe zwyczaje na świecie, niechaj zajrzeć do nas w ten sobotni poranek.

Zosia, właścicielka pluszowego zająca imieniem Feliks, doświadcza prześladowania z powodu wiary w Świętego Mikołaja. Początek adwentu jest dla niej czasem smutku i łez.
Feliks nie może się z tym pogodzić, pisze potajemnie ekspresowy list: „Drogi Święty Mikołaju! Proszę nie złość się na mnie, ale muszę natychmiast się dowiedzieć, czy ty naprawdę istniejesz!”.

Kilka dni później Feliks dostaje wiadomość z bieguna północnego… a w mikołajkowy poranek, żądny podróżniczych przygód pluszowy zając, znika nagle bez śladu.
Wkrótce potem przychodzą do Zosi listy.
Co z nich wynika?
Czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę?

Zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon o wartości 20 zł – wymieniany na książkę

os. Przyjaźni 125 C

 

10. Studenckie Targi Sztuki

Zapraszamy na 10. edycję Studenckich Targów Sztuki!

Targi Sztuki to cykliczne wydarzenie, które daje studentom i absolwentom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu możliwość prezentacji oraz sprzedaży swoich prac.
Już 14 grudnia będziecie mieli okazję zapoznać się z unikatowymi dziełami sztuki, wzornictwem, rzemiosłem i ręcznie robionymi gadżetami, które na pewno mogą stać się doskonałymi prezentami
świątecznymi dla Waszych bliskich.

Ponadto, podczas Targów odbędzie się także Świąteczna Wyprzedaż Garażowa dla osób w sytuacji uchodźczej w Polsce:
https://www.facebook.com/events/432356650999327/

Do zobaczenia! Czekamy na Was w budynkach naszej uczelni. Będziecie mogli obejrzeć i kupić prace kilkudziesięciu artystów i projektantów, posłuchać dobrej muzyki i zjeść coś pysznego!

___________________________________________________
Grafikę wydarzenia wykonała: Ewa Sowińska

 

Zimowe warsztaty: Ulepimy dziś bałwana

Ulepimy dziś bałwana?
Może z masy solnej, piankoliny, ciastoliny lub piasku kinetycznego?
Najmłodsi bardzo lubią lepić, ugniatać, zmieniać formy, a Śnieżynki im chętnie w tym pomogą.

Zapraszamy wszystkie dzieci na zimowe warsztaty: „Ulepimy dziś bałwana”, które odbędą się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. F. Ratajczaka 44) dnia 14.12.2019 od godziny 11 do 18.

Informacje organizacyjne:
Udział w warsztatach dla opiekuna jak i dziecka/dzieci jest bezpłatny.
Wstęp wolny.

 

Koncert Świąteczny dla dzieci „W poszukiwaniu Magii Świąt”

Kiedy już siwy zapada zmrok… wtedy…..elfy wkraczają do akcji i pomagają Mikołajowi w przygotowaniu prezentów. Jak to bywa w życiu, zdarzają się też elfy psotniki, które wszystko mieszają i robią psikusy. Czy aby nie namieszają za dużo i nie pokrzyżują planów Świętego Mikołaja?
Elfy martwią się pewną sprawą – Mikołajki trwają, Święta za pasem, a tutaj w ogóle nie ma śniegu – zatem trudno o magiczną atmosferę i istnieje ryzyko, że Mikołaj nie dojedzie na czas.
Finalnie Elfy wraz z Mikołajem przekazują morał, że o magicznej atmosferze nie decyduje pogoda za oknem i ilość prezentów, ale towarzystwo i miłość ludzi, z którymi się je spędza.
Nade wszystko elfy jednak pięknie śpiewają kolędy i piosenki świąteczne.

Zapraszamy wszystkie dzieci na interaktywny koncert świąteczny, który odbędzie się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. F. Ratajczaka 44) dnia 14.12.2019 o godzinie 10:30.
Zaraz po koncercie zapraszamy na warsztaty: ‘Ulepimy dziś bałwana”.

Informacje organizacyjne:
Udział w warsztatach dla opiekuna jak i dziecka/dzieci jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie danych: imię i nazwisko rodzica, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz numer telefonu.

 

An(g)ielskie Warsztaty Świąteczne dla Przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat na Warsztaty Świąteczne z językiem angielskim!

W trakcie spotkania będziemy śpiewać świąteczne piosenki, robić
bożonarodzeniowe ozdoby, a także czytać bajeczki o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach.

Podczas wypełnionych zabawą warsztatów dzieci:
 będą rozwijać wyobraźnię i zainteresowanie kulturą brytyjską
 nabiorą motywacji do nauki języka angielskiego
 będą miały aktywny kontakt z językiem angielskim

Gdzie i kiedy?
14. grudnia 2019 (sobota) o g. 11:00 – 12:00
LOKAL – miejsce spotkań, ul. Murawa37a Poznań

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Prosimy o wcześniejsze zapisanie dzieci poprzez stronę LOKAL – miejsce
spotkań lub za pomocą wiadomości SMS na nr 519 084 919

Kto prowadzi?
Jagoda jest filologiem angielskim, miłośniczką kultury i literatury brytyjskiej, a także doświadczonym nauczycielem języka angielskiego. Od ponad 5 lat uczy języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć używa tylko języka
angielskiego, śpiewa piosenki, stosuje zabawy ruchowe i rozwijające zmysły.

 

Kiermasz Świąteczny w Browarze Gzub

Pierwszy w historii Kiermasz Świąteczny lokalnej żywności odbywający się na terenie Browaru Gzub pod namiotem naszego ogródka piwnego.

Wśród wielu lokalnych wystawców znajdziecie takie specjały jak nabiał, wędliny, wino, piwo, pieczywo, wypieki, miód i wiele innych!

A także makramy, świecie i wspaniałe uszytki.

Dodatkowo podczas trwania kiermaszu zobaczycie proces warzenia piwa, napijecie się piwnego grzańca, spotkacie Świętego Mikołaja i ogrzejecie zmarźnięte dłonie przy blasku ogniska.

Zaczynamy o godzinie 11:00.
Kiermasz trwa do 17:00.

Widzimy się z Wami 14 grudnia br. 🙂

 

Poznań Silent Night

Many languages, one carol, a common message of love and joy.
Let’s meet, sing, spend time together and feel how multicultural and multinational Poznań is! Together we create one Poznań. We would like to invite you to create a multilingual choir to sing together the christmas carol “Silent Night” in as many languages as possible!

Why “Silent Night”? Because it’s the most popular christmas carol in the world and translated into 300 languages and dialects!

Remember: the 14th of December, the stairs in front of the Poznan City Hall // Old Market Square

Idea „Silent Night” jest prosta – wiele języków, jedna kolęda, wspólne przesłanie miłości i radości. Wraz ze studentami poznańskich uczelni zapraszamy wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego śpiewania „Cichej Nocy” w możliwie dużej liczbie języków. Magię zbliżających się świąt wzmocni przełamanie się opłatkiem i późniejsze Silent Disco.

Dlaczego właśnie ten utwór? Bo „Cicha Noc” to najbardziej znana kolęda na świecie – przetłumaczono ją aż na 300 języków i dialektów!

Spotkajmy się 14 grudnia o 18:00 na płycie Starego Rynku, przy Ratuszu!

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy – Szreniawa

Zapraszamy serdecznie!

Jak co roku w okresie przedświątecznym Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 15 grudnia 2019 roku w godzinach 10.00–16.00 na imprezę Jarmark bożonarodzeniowy. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe z powodu obchodów 55-lecia Muzeum oraz miejsca gdzie będzie odbywał się Jarmark, a będzie się odbywał na całym terenie, dlatego korzystając z okazji w tym dniu chcielibyśmy się pochwalić otwarciem nowo wyremontowanych pawilonów: Dzieje rolnictwa, Rzemiosło wiejskie i przetwórstwo oraz Muzeum Tarpana. Jarmark jak co roku ma głównie charakter handlowy, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zakupić produkty – pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych, którzy będą prezentować swoje wyroby w pawilonach wystaw czasowych. Kolejną atrakcją wzbogacającą Jarmark jest udział Powiatu poznańskiego, który organizuje w tym dniu kolejny konkurs kulinarny „Najlepszy smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika 2019 i Smak Ryby 2019” oraz pokaz przyrządzania potraw świątecznych w raz poczęstunkiem.
Oprócz dokonania oryginalnych zakupów goście mogą zwiedzić dostępną część ekspozycji muzealnej oraz będą mogli wysłuchać koncertu kolęd i obejrzeć przedstawienie o tematyce świątecznej w nastrojowej zabytkowej stodole. W Spichlerzu natomiast dla najmłodszego widza przygotowaliśmy warsztaty, gdzie przy pomocy rodziców wykonają stroik lub inną pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. Na folwarku będzie również czekać na nasze pociechy żywa szopka bożonarodzeniowa oraz tradycyjny Gwiazdor, z którym będzie się można sfotografować. Jest to już XVI spotkanie z tradycją Bożego Narodzenia w Szreniawie, które na stałe wpisuje się w nasz kalendarz wydarzeń, aby podtrzymywać i przekazywać dawne zwyczaje i obrzędy związane z narodzinami Chrystusa. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych, a w szczególności rodziny z dziećmi do spędzenia tego czasu w miłej atmosferze, która mamy nadzieję przybliży Was do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
W programie m.in.:
Koncerty:
11.00 – Przedstawienie Piernikowe święta o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru
12.30 i 14.00– Koncert kolęd w wykonaniu solistów oraz zespołów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu
Warsztaty dla dzieci:
– malowanie bombek
– gwiazdkowe stroiki – wianki
– naturalne stroiki na deseczkach
– tekturowe choinki
– torebki na prezenty
– stroiki w kształcie choinki
– wylewanie świec z wosku pszczelego

W Pałacu:
– konkurs „Najlepszy smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika 2019 i Smak Ryby 2019”
– pieczenie pierników

Na folwarku:
– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
– liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne.

Pracownia kulinarna:
– pokaz przyrządzania potraw świątecznych oraz poczęstunek

 

Święta w pudełeczku

Czy zwykłe pudełko zapałek może stać się mieszkaniem dla…bałwana albo świętego Mikołaja? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko użyć swojej wyobraźni oraz posłużyć się różnymi kolorowymi materiałami, które ubarwią pudełeczka i pozwolą stworzyć magiczne mikroświaty… A to jest coś, co dzieci lubią najbardziej – kreatywne tworzenie własnych zaczarowanych rzeczywistości dalekich od codzienności. Powstaną piękne małe prezenciki na święta!

Prowadzenie: Dorina Maciejka

 

Spektakl „Od słowa do słowa”

Spektakl dla dzieci w wieku od 1,5 do 6 roku życia.
Idea spektaklu powstała z inspiracji twórczością niezwykłej poetki i autorki scenariuszy teatralnych dla dzieci – Krystyny Miłobędzkiej. Muzyczność i prostota jej tekstów skierowały naszą uwagę na słowo jako wieloznaczny komunikat. Czym staje się wypowiadane słowo pozbawione warstwy znaczeniowej? Ile emocji można zawrzeć w jednym słowie? Czy pojedynczy dźwięk może stać się słowem?

Zapraszamy do naszego barwnego dźwiękowego świata, gdzie słowa i dźwięki wydobywają się nie tylko z ust aktorek, ale też z kolorowych rur i tub, które po przedstawieniu zamieniają się w inspirujący plac zabaw.

 

Świąteczna Bimba o zapachu piernika

REGULAMIN IMPREZY „ŚWIĄTECZNA BIMBA”

POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Niniejszy Regulamin obowiązuje podczas imprezy „Świąteczna bimba” organizowanej w dniu 8 i 15.12.2018 (dalej jako „Impreza”).
2. Organizatorem Imprezy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej131/133, 60-244 Poznań wpisana do rejestru przedsiębiorców (Krajowego Rejestru Sądowego) pod numerem: 0000067030, posiadająca NIP: 777-00-05-132, REGON: 639777685 (dalej jako „Organizator” lub „Administrator”).
3. Organizator Imprezy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek przedmioty pozostawione na terenie imprezy bez dozoru właściciela.

WARUNKI WSTĘPU NA IMPREZĘ
1. Prawo do wstępu na teren imprezy mają wszystkie osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie jeżeli wchodzą na teren imprezy z opiekunem (dalej jako „Uczestnicy”)
2. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez wcześniejszego uprzedzenia.
3. Wejście i przebywanie osób na terenie Imprezy oznacza akceptację Regulaminu. Jednocześnie w miejscu odbywania się Imprezy może obowiązywać regulamin obiektu, do przestrzegania którego zobowiązany jest każdy Uczestnik Imprezy.

 

Koncerty świąteczne dla rodziców z dziećmi (0-6 lat).

Zapraszamy na koncerty świąteczne w Kocie Leonie wszystkich rodziców z dziećmi od 0- 6 roku życia!
Będziemy słuchać najpopularniejszych kolęd i świątecznych piosenek w opracowaniu na pianino, skrzypce i gitarę. Zasada jest jedna – dobrze spędzamy czas w towarzystwie licznych bębenków, marakasów, kolorowych chust czy piłek 🙂

➡Gdzie?
Kot Leon Nauka Muzyki, ul. Niedziałkowskiego 2, niedaleko Starego Browaru.

➡Kiedy?
– 15.12.2019 w niedzielę w godzinach: 10:00-10:45,
– 15.12.2019 w niedzielę w godzinach: 11:15-12:00,
– 15.12.2019 w niedzielę w godzinach: 12:30-13:15.

➡Cena?
opiekun plus dziecko 30 zł.
dwóch dorosłych plus dziecko 45 zł.
dwóch dorosłych plus dwójka dzieci 60 zł.

➡Dla kogo?
Rodzice z dziećmi 0-6 lat.

Uwaga!
Ilość miejsc na każdy koncert ograniczona (8 rodzin), decyduje kolejność zgłoszeń i płatność przed koncertem na konto.

 

Mama, Tata, Teatr i ja: „Zimowa opowieść” – Teatr Krokodyl

Przedstawienie zatytułowane Zimowa przygoda w wykonaniu teatru Krokodyl z Poznania zgromadziło w bibliotece liczne grono dzieci z nowotomyskich przedszkoli.
Aktorzy – Tadeusz Falana i jego żona Magdalena wcielili się w role: pasterza, Świętego Mikołaja oraz staruszki, która już na samym początku spektaklu mocno zaniepokoiła małych widzów. Świętego Mikołaja, który zmierzał do dzieci z prezentami poszczuła psami, przez co zgubił on swój świąteczny worek. Zgubę przypadkiem odnalazł pasterz, chciał zwrócić go właścicielowi ale zgorzkniała staruszka skutecznie mu to utrudniała. Historia ta na szczęście dobrze się zakończyła. Święty Mikołaj odzyskał worek z prezentami, a pasterzowi udało się uzmysłowić bohaterce, jak ważna jest wzajemna życzliwość i dobro. Przesłanie zawarte w opowieści, towarzyszące przedstawieniu kolędy – doskonale znane i śpiewane przez dzieci, ich żywiołowe reakcje na to, co działo się na scenie uczyniły spektakl atrakcyjnym, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów.
ŻRÓDŁO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu

Bilety w cenie 10 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

EKOzGranie – spotkania z ekoplanszówkami

Czy chcesz ciekawie spędzić czas?
Chcesz odpocząć od komputera/tableta/komórki?
Szukasz alternatywy?
Chcesz poznać swoich sąsiadów, spędzić czas ze swoją Rodziną lub znajomymi z Piątkowa?

EKOzGranie jest odpowiedzią na Wasze potrzeby 🙂

Podczas spotkań EKOzGranie będziecie mogli wybrać jedną z naszych gier, zarówno komercyjnych, jak i niedostępnych w komercyjnym wydaniu i spędzić czas bawiąc się, ucząc, poznając inne osoby oraz…siebie, przy okazji rozwijając różnorodne umiejętności.

Jesteście gotowi zmierzyć się m.in. z:
– konkurencją,
– ograniczonymi zasobami (w tym czasem),
– nieprzewidywalnymi warunkami środowiska,
– światem ekonomii,
– barierami komunikacyjnymi,
– strategią swoją i innych graczy,
– swoimi słabościami ?

Możliwość korzystania z naszych gier dla grup zorganizowanych – terminy do ustalenia.

Na otwarte spotkania obowiązują zapisy.

Więcej informacji:
e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl (temat: CIL Piątkowo: EKOzGranie)
telefon: 727 918 596

Terminy i miejsca:
24 maja 2019 – Osiedlowy Klub Korona (os. B. Śmiałego 104)

Poniżej lista dostępnych tytułów:
– EkoSkrzaty – pomóżcie mieszkańcom miasta oszczędzać energię,
– Władcy Doliny – zmierzycie się z nieprzewidywalnymi warunkami środowiska i przekonacie się z czym wiąże się sąsiedztwo rzeki,
– Ropa z Catanu – świat ograniczonych zasobów naturalnych, w którym będziecie decydowali o strategii rozwoju swoich osad i miast – gwarantujemy, że efekty tych decyzji do Was wrócą,
– Rozegraj Miasto – zadbaj o rozwój miasta zgodnie z Twoją wizją, czy jesteście w stanie przekonać inne grupy do swoich racji na etapie planowania i konsultacji społecznych?
– Laudato Si – świat ograniczonych zasobów, co wybierzecie – rozwój Rodziny czy lokalnej wspólnoty?

Działanie realizowane w ramach projektu „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa”. Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Laboratorium SLIME dla dzieci – edycja świąteczna (Poznań)

Do nadchodzących świąt trzeba się należycie przygotować. A jest co robić! Prezenty, dekoracje, wielkie odliczanie….
Zapraszamy na cykl warsztatów dla dzieci pod hasłem
? Przygotuj się na święta ?

W niedzielę 15 grudnia zapraszamy młodych eksperymentatorów, którzy uwielbiają łączyć i mieszać substancje na warsztaty SLIME. Tym razem spróbujemy „wyczarować” świąteczne slimy dla siebie albo w prezencie dla przyjaciela.
Podczas zajęcia będziemy korzystać z oryginalnych produktów firmy Tuban.

Wiek uczestników: 5+

Termin: niedziela 15.12.2019 godz. 13:00-14:00*

Miejsce: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Koszt udziału: 25 zł / dziecko
Liczba miejsc ograniczona.

* Warsztaty odbędą się, jeżeli uzbiera się grupa minimum 5 osób.

 

Dekorowanie pierników – świąteczne warsztaty dla dzieci (Rataje)

Do nadchodzących świąt trzeba się należycie przygotować. A jest co robić! Prezenty, dekoracje, wielkie odliczanie….
Zapraszamy na cykl warsztatów dla dzieci pod hasłem
? Przygotuj się na święta ?

W niedzielę 15 grudnia będzie razem z dziećmi dekorować pierniki.
Warsztaty poprowadzi świąteczna postać.

Wiek uczestników: 4+

Termin: niedziela 15.12.2019 godz. 11:30-12:30*

Miejsce: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Koszt udziału: 25 zł / dziecko
Liczba miejsc ograniczona.

* Warsztaty odbędą się, jeżeli uzbiera się grupa minimum 5 osób.

 

AFRYKAMERA 2019 Poranek dla dzieci: Minga i złamana łyżka

Kino Pałacowe CK Zamek
Miejsce Sala Kinowa
Godzina

15.12 | g. 12 |

Minga i złamana łyżka, reż. Claye Edou, Kamerun, 2017, 80’ | Pokaz dla dzieci 6+ lat (lektor Krystyna Czubówna)

Nagrody i festiwale: MF Vues d’Afrique Montreal 2018, MFF Durban 2019
Polska premiera

OPIS:
Minga and the Broken Spoon to pierwszy kameruński film animowany opowiadający historię dziewczynki Mingi, która za złamanie pamiątkowej łyżki zostaje wyrzucona z domu przez swoją macochę Mami Kaba i musi ruszyć do lasu w poszukiwaniu identycznego przedmiotu. Podczas swej podróży przeżywa mnóstwo przygód, a dzięki dobremu sercu udaje jej się przezwyciężyć kolejne przeszkody. Ta wciągająca i wypełniona muzyką historia dla całej rodziny, nawiązująca do starej afrykańskiej opowieści, uczy pozytywnych wartości i porusza tematy uniwersalne i istotne dla każdego, tj. miłość, siostrzeństwo, walka z przeciwnościami losu, szacunek do osób starszych, przebaczenie czy gościnność.

OPIS REŻYSERA:
Claye Edou – reżyser, aktor, właściciel studia animacji Cladley Productions w Douali. Po skończeniu inżynierii rolno-przemysłowej i księgowości pracował jako kontroler finansowy w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Jego pasja do animacji, rysunku i muzyki doprowadziła go do stworzenia pierwszego filmu fabularnego pt. Minga and the Broken Spoon, do którego napisał scenariusz, odpowiadał za storyboard, współtworzył muzykę i użyczył głosu jednej z postaci.

Awards and festivals: Vues d’Afrique IFF Montreal 2018, Durban IFF 2019
Polish premiere

SYNOPSIS:
Minga and the Broken Spoon is the first Cameroonian animation, telling the story of a young girl, Minga, who is thrown out of her house by her stepmother Mami Kaba for breaking a keepsake spoon and has to venture into the forest in search of an identical object.
During her journey, she encounters many adventures, and thanks to the goodness of her heart manages to overcome the obstacles. Minga and the Broken Spoon is an enthralling story for the entire family, filled with music. Referring to an old African tale, it teaches positive values and touches upon universal subjects, such as love, sisterhood, fighting adversity, respecting the elders, forgiveness and hospitality.

ABOUT THE DIRECTOR:
Claye Edou – director, actor and owner of the animation studio Cladley Productions in Douala. After graduating from agricultural and industrial engineering, as well as accountancy, he worked as a financial controller for international companies. His passion for animation, drawing and music led him to make his first feature film, Minga and the Broken Spoon, which he also wrote, and for which he created the storyboard, co-wrote the music and lent his voice to one of the characters.

 

Od wsi do miasta – spacerem przez Jeżyce

W niedzielę 15 grudnia między 10 a 12:00 odpuśćcie sobie zakupy przedświąteczne, pozwólcie sobie na spacer po pełnych piękna i historii Jeżycach. Tym razem naszym przewodnikiem będzie Michał Knapowski. Kto uczestniczył w naszych wcześniejszych miejskich eskapadach dobrze wie, że Michał to prawdziwa skarbnica wiedzy o historii Poznania, o szeroko pojętej urbanistyce. Zbieramy się o godzinie 10:00 pod Kinem Rialto. Stamtąd Michał Knapowski powiedzie nas m.in. na Rynek Jeżycki, ulicę Słowackiego, Dąbrowskiego finiszując na Roosevelta. To będzie prawdziwa uczta dla oczu i okazja do podróży przez różne style architektury – od IX-wiecznego historyzmu przez secesję po modernizm. Weźcie koniecznie ze sobą fotograficzne aparaty! Do zobaczenia!
Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera

Gwiazdkowe opowieści – integracyjne warsztaty świąteczne

Gwiazdkowe opowieści, czyli integracyjne warsztaty świąteczne dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników.
>>> Dla dzieci od 2 lat <<<
Zapraszamy na zimowe czytando z lekturą obowiązkową przed Świętami: „Czupieńki” G. Moncomble z ilustracjami Pawła Pawlaka (Media Rodzina).
Podczas spotkania dowiemy się, co jest w życiu najważniejsze, przeniesiemy się do zaśnieżonego lasu i poznamy sekret gwiezdnej przyjaźni. A potem zakasując rękawy ozdobimy najczulsze pierniki.
Garść przydatnych informacji:
– warsztaty poprowadzi Dom Bajek
– spotykamy się w CMOK Poznań (wejście od ul. Wysokiej)
– każdy uczestnik otrzyma świąteczny podarunek 🙂
– na zajęciach będzie obecna fotografka (będziemy prosić o podpisanie zgód).
Liczba miejsc ograniczona, zapisy mailowo na adres: zapisy@strefaintegracji.org.

Zimowo – świąteczne warsztaty mozaikowe

Chcesz odpocząć od codziennego pędu? Zatrzymać się na chwilę i poczuć atmosferę Świąt? A do tego stworzyć mozaikowe ozdoby, które wypełnią Twój dom Bożonarodzeniowym klimatem?

Jeśli tak, to zapraszam Cię serdecznie na mozaikowe warsztaty zimowo- świąteczne.

Z kolorowych płytek, mozaiki szklanej i ceramicznej będziemy tworzyć razem kolorowe, mniejsze i większe ozdoby.

Na zajęciach dowiesz się czym jest mozaika, obejrzysz przykładowe prace, które będą inspiracją dla Twojej własnej twórczości, a następnie z moją pomocą stworzysz własne mozaiki w świątecznym klimacie.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych w wieku od 10 lat.

Koszt zajęć: 80 zł

Co obejmuje cena?
2 godziny zajęć
– podstawową wiedzę dotyczącą techniki mozaiki
– pomoc podczas tworzenia Twojego mozaikowego dzieła
– kolorowe płytki szklane, ceramiczne, kamienne oraz inne materiały niezbędne do wykonania prac
– radość tworzenia, dużo kolorów i miłą atmosferę – to wszystko w gościnnych wnętrzach Studio 3.18

Prowadząca: Gosia Borowiecka
Pracownia Mozaiki – Góra w chmurach marzeń
więcej informacji pod nr tel.: 509 937 677

Zapisy poprzez mail: gora.w.chmurach.marzen@gmail.com
Warunkiem rezerwacji jest przedpłata 30 zł, zwracana gdy nie uzbiera się minimalna ilość osób.

ZAPRASZAM SERDECZNIE!

 

Ozdoby z masy porcelanowej. Warsztaty dla dzieci.

Zapraszamy dzieci od 4 roku życia (młodsze także, z asystą opiekuna) na świąteczne warsztaty tworzenia ozdób z masy porcelanowej.
Będziemy na niej odbijać różne faktury, barwić aromatycznymi przyprawami, ozdabiać brokatem oraz koralikami.
Szykuje się nam uczta dla zmysłów! 🙂
Każde dziecko stworzy około 10 ozdób, które będą stanowiły piękną dekoracje choinki w Waszym domu.

Rodzice, możecie towarzyszyć dzieciom lub w tym czasie złapać chwilę oddechu przy kawie i ciachu 🙂

Proszę o zapisy przez messengera FB/malewarsztaty lub malewarsztaty@gmail.com

 

Joga rodzinna z Emilią Burkiewicz w Domu Dzięków, Poznań

Joga dla dzieci jest wspaniałą formą zabawy, w czasie której dziecko w parze z rodzicem pożytkujący swoją energię. W trakcie zajęć wykorzystywane są proste ćwiczenia, praca z oddechem sprzyja relaksacji i odprężeniu. ?‍♀️
Praca w relacji rodzic – dziecko przynosi wzajemne korzyści po stronie rodzica pozwala na uzewnętrznienie wewnętrznego dziecka a po stronie dziecka pogłębia więź i zaufanie do rodzica. ??
Pracując w parze w formie zabawy oboje uczestników dostaje ogrom energii i wspaniałą zabawę, w czasie której w sposób nieświadomy pracujemy nad rozciągnięciem i wzmocnieniem ciała w trosce o prawidłowy rozwój dziecka.

Te zajęcia będą niespodzianką zarówno dla dzieci jak i rodzica, opiekuna. Podczas tych zajęć dorośli przejdą przez bramę do świata dziecka. Wszyscy przez godzinę lub ciut dłużej… będziemy bawić się na jednej polanie zabaw. Będziemy razem ale praca będzie polegała na czynnym odkrywaniu zadań na poziomie dziecko – dziecko z rodzicem w parze – będzie mega fajnie !!!

Na zajęcia zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 3 -10 lat wraz z rodzicem / opiekunem .
Koszt udziału dziecko – opiekun 30 zł.
Rodzina 3 osobowa – opiekun + 2 dzieci 50 zł
3 osoby- 2 opiekunków + dziecko = 60 zł
4 osoby 2 opiekunów + 2 dzieci – 70 zł

Konieczna rezerwacja miejsc❗️☝️

➡️Informacje i zapisy: Emilia emilia.butkiewicz@wp.pl

Kontakt bezpośredni do osoby prowadzącej:
+48 694 148 688

Zajęcia prowadzone są przez Joga dla dzieci – Emilia Burkiewicz – Kids Yoga.

Emilia Burkiewicz jest pedagogiem, międzynarodowym certyfikowanym nauczycielem jogi dla dzieci i jogi rodzinnej. Od kilku lat pracuje z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Promotorka jogi dla dzieci w Polsce, organizująca kursy instruktorskie „Joga dla dzieci i młodzieży”.

 

Koncert „Hej Kolęda, Kolęda!”

Stowarzyszenie Teatralne Legion & Czamanova Duo
zapraszają na koncert kolęd
„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!”
15 grudnia 2019, godz. 18.00
Zamek w Kórniku
Wstęp wolny po rezerwacji: 696984694, annawitek@vp.pl

Dźwięk: Audionautix: Hark The Herald Angels Sing – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Wykonawca: http://audionautix.com/

 

Tatusiowe pierniczenie

Zapraszamy na wielkie Tatusiowe pierniczenie!
>>> czyli pieczenie i ozdabianie pierniczków 😉
Zapraszamy Tatusiów z dziećmi w różnym wieku!!!
Niedziela 15.12 godz. 10-12

Zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

NIE ZAPOMNIJCIE ZABRAĆ POJEMNICZKÓW DO KTÓRYCH ZAPAKUJECIE SWOJE PIERNICZKI (o ile nie zjecie ich na miejscu, jak to często bywała podczas pierniczenia w poprzednich latach)

Wydarzenie jest bezpłatne, ale… podczas spotkania będzie można dorzucić się do puszki Jaś Woźniak walczy o życie – wpieramy walkę Jasia z guzem pnia mózgu i prosimy, zamiast zrzutki wspólne na pierniczki, datki do puszki! Jeśli chcecie inaczej wesprzeć Jasia, to możecie kupować na Jasiu Woźniak aukcje lub bezpośrednio przez wpłaty na zbiórki Janka podane na w/w profilach.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *