CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – PAŹDZIERNIK 2019

CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – PAŹDZIERNIK 2019

Postanowiłam zebrać w jednym miejscu informacje o powtarzających się zajęciach, kierowanych do najmłodszych dzieci.

Niektóre z nich przewijały się w kolejnych PLANACH ZAJĘĆ – szczególnie w sytuacji, gdy oferta kulturalna na dany tydzień była nieco uboższa lub, gdy wydarzenie w mojej ocenie czymś się wyróżniało. Nadszedł dzień, by w końcu uporządkować ten temat:).

Pamiętam, jak bardzo czułam się zagubiona w pierwszych miesiącach po narodzinach Gee. Ustalenie małej rutyny – uczestnictwo raz w tygodniu w zajęciach dla dzieci – sprawiało, że zyskiwałam dodatkową motywację, aby się „odkurzyć”, wyjść do ludzi, podzielić się wątpliwościami z innymi mamami i zwyczajnie miło spędzić czas.

Mam nadzieję, że ten mały przewodnik przyda Wam się i szybko znajdziecie właściwe warsztaty – takie, które przypadną do gustu zarówno Wam, jak i pociechom:).

 

Koniecznie dajcie znać, co powinnam jeszcze dopisać:)

 

1. Klamerka
2. Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
3. Fit&Fun
4. Pozytywka
5. Małe Fusy

6. Fitty Family
7. CMOK
8. Warsztaty Agaty
9. Świetlica Cafe
10. Kompozytornia
11. Parasol
12. Kiddieco
13. Kot Leon Nauka Muzyki
14. ENE DUE TRE Centrum Animacji i Języków Romańskich
15. Danimatoring
16. Cztery Dłonie
17. SAMO-dzielni. Pracownia edukacyjna
18. Jagoda nie porzeczka
19. Fundacja Cali Mali
20. OdDOdoDO
21. Edukatka.pl – zajęcia dla dzieci i rodziców
22. Beatit Drum School – Szkoła Perkusyjna i nie tylko
23. Akademia Ruchu zvINNA

 

Odwiedźcie również MAPĘ, aby poznać położenie wszystkich opisywanych lokalizacji.

 

 

 

Lista miejsc – Poznań

„grupy zabawowe”, cykliczne zajęcia: głównie sensoplastyczne, muzyczne, taneczne

 

 

1. KLAMERKA

 

W przeszłości kilka razy ją odwiedziliśmy. Relację znajdziecie tutaj.

 

Gallery Wordpress

 

Grafik*:

Godziny podane w grafiku są godzinami zajęć rozwojowo edukacyjnych w Klamerce. Miło mi będzie gościć Was, w Klamerce na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i pożegnać 30 minut po ich zakończeniu. Przykładowo, jeśli w grafiku zajęcia wpisane są od godz. 10-11, to rodzice wraz z dziećmi mogą przebywać w Klamerce od 9.30-11.30. Podczas tych dodatkowych minut dzieci mogą pobawić się swobodnie w kąciku zabaw, a rodzice porozmawiać, wypić ciepłą kawę lub herbatę, bądź też skorzystać z konsultacji pedagogicznych.

 

*dodatkowe zajęcia

 

Post na Fb z dnia 28.09

Kończyny zmysł dotyku i przestawiamy się na węch ?❤️

 

Zajęcia muzyczne dla dzieci z rodzicami

Serdecznie zapraszam razem z STAGE of ARTS do Klamerki na kolejne zajęcia muzyczne dla dzieci z rodzicami:)

Poniżej krótki opis wydarzenia:
Program zajęć oparty jest na solidnych naukowych podstawach teorii uczenia się muzyki, opracowanej przez Edwina Eliasa Gordona i zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język. Dlatego podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia 🙂

Zajęcia poprowadzi Teresa z agencji STAGE of ARTS, absolwentka Akademii Muzycznej, nauczyciel rytmiki i zajęć dla małych dzieci.

Uwaga! Nowa godzina zajęć.
Jest tylko jedna grupa (dzieci od 6-18 miesięcy):

1.11.45- 12.30

Koszt zajęć: 30 zł

Jeśli zdecydujecie się wpaść do Klamerka na kolejne warsztaty muzyczne, to proszę o zapisy (macie 2 możliwości):
1. Na Facebooku (przez wiadomość na Messenger)
2. mailem klamerka@klamerka.eu

 

Kontakt:
klamerka@klamerka.eu
tel. 609279097

Lokalizacja: ul. Rybaki 20A, 61-884 Poznań

 

 

 

2. Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

 

 

Nigdy nie trafiliśmy do ich siedziby, ale wielokrotnie uczestniczyliśmy w ich tematycznych zajęciach organizowanych w ramach niedzielnych Teatranków w Teatrze Polskim. Piosenka o dziadku zmieniającym rybki w ludzi na stałe weszła do naszego rodzinnego repertuaru:). Kilka zdjęć z zajęć, w których uczestniczyliśmy znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

 

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszego Instytutu.

W sezonie 2019/2020 dostępne będą następujące formy stałych zajęć:

Lulanki (mamy z dziećmi urodzonymi w miesiącach maj 2019 i młodsze)

Grupy Zabawowe (rodzice/ opiekunowie z dziećmi w wieku od 5 do 18 miesięcy)

Klub Dwulatka (dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat z rodzicami/ opiekunami)

Małe Przedszkole (dzieci w wieku od 3 do 5 lat z rodzicami/ opiekunami)

 

Grafik zajęć na sezon 2019/2020

 

Udział w zajęciach jest odpłatny (Lulanki, Grupy Zabawowe, Klub Dwulatka – 50 zł/ zajęcia, średnio 200 zł miesięcznie; Małe Przedszkole – 60 zł/ zajęcia, średnio 240 zł miesięcznie).

Po wypełnieniu i wysłaniu przez Państwa poniższego formularza, skontaktujemy się z Państwem e-mailowo w celu potwierdzenia dostępności miejsca w wybranej przez Państwa grupie.

Zapraszamy do wypełnienia formularza!Szanowni Państwo,

Formularz zgłoszeniowy na zajęcia w IMD

 

Post na Fb z dn. 12.09

Szanowni Państwo, informujemy, że w nowym sezonie 2019/2020 dyżur telefoniczny (nr tel. 61 847 45 76) dotyczący różnych form spotkań w Instytucie będzie odbywał się w poniedziałki w godz. 15:00 – 17:00 oraz w środy 12:00 – 14:00.
Bieżący kontakt możliwy jest poprzez adres e-mail zajecia@imd.org.pl oraz biuro@imd.org.pl.

Zapraszamy!

 

Post na Fb z dn. 02.09

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl spotkań w Bawialni.

Bawialnia, to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której dzieci mają czas na swobodną zabawę, kreatywne działania oraz badanie i eksplorowanie otoczenia. Mają szansę podejmować decyzję, w co i z kim chcą się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 14:30 – 16:00 naprzemiennie (co drug tydzień) w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku (Bawialnia dla młodszych dzieci) oraz dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2,5 roku (Bawialnia dla starszych dzieci).

Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na naszej stronie: http://imd.org.pl/bawialnia.html

Spotkania w Bawialni organizowane są w ramach projektu „Lepszy start” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania, a udział w nich jest bezpłatny.

Zapraszamy!

#poznanwspiera

 

 

Kontakt:
zajecia@imd.org.pl

Lokalizacja: Murawa 37C, 61 – 655 Poznań

 

 

 

 

3. Fit&Fun

Grafik ważny od 30.09 – 04.10

 

Angielski dla mam z maluszkami

Nigdy nie jest za późno, by uczyć się języków – my udowadniamy, że za wcześnie również nie 🙂 Zapraszamy na angielski przez zabawę dzieci w wieku 1,5 roku – 3 lat wraz z mamami/tatusiami 🙂

Celem zajęć będzie wspieranie rozwoju dziecka poprzez kreatywną zabawę…w języku angielskim 🙂 Będzie się działo – każde zajęcia to inne interesujące niespodzianki, okazja do spotkań i odkrywania nowych słów. Zajęcia 45-minutowe obejmują 30 min.lekcji i 15 min.swobodnej zabawy z komunikacją w języku angielskim.

Cykl zajęć trwa 3 miesiące od września do końca listopada. Zapraszamy w każdą środę w godz.16.30-17.15. Po zakończeniu cyklu przewidujemy kontynuację, jeśli będą zainteresowani.

Koszt całości to 390 zł płatne w całości lub dowolnych ratach. Obowiązują zapisy na cały cykl.

 

Angielski przez zabawę 1,5-3 lat

Nigdy nie jest za późno, by uczyć się języków – my udowadniamy, że za wcześnie również nie 🙂 Zapraszamy na angielski przez zabawę dzieci w wieku 1,5 roku – 3 lat wraz z mamami/tatusiami 🙂

Celem zajęć będzie wspieranie rozwoju dziecka poprzez kreatywną zabawę…w języku angielskim 🙂 Będzie się działo – każde zajęcia to inne interesujące niespodzianki, okazja do spotkań i odkrywania nowych słów. Zajęcia 45-minutowe obejmują 30 min.lekcji i 15 min.swobodnej zabawy z komunikacją w języku angielskim.

Aktualnie prowadzimy zapisy do drugiej grupy, liczba miejsc ograniczona! Pracujemy w kameralnych grupach. Zajęcia prowadzi mgr Sandra Zagórska.

Proponujemy zapisy na cykl zajęć (30 zł/zajęcia), pojedyncze wejścia (37/zajęcia), jak również dodatkowe możliwości połączenia zajęć dla maluszków z fitnessem dla mam. Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy szczegółowych informacji.

 

Angielski przez zabawę, Grupa Młodsza 3-5 lat

Zapraszamy na 3-miesięczny cykl nauki języka angielskiego dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym 🙂 Zajęcia odbywać się będą od września do listopada w środy o godz. 17.30. Przewidujemy kameralną 8-osobową grupę. Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy do zapisów 🙂 Zapisy przed Messenger lub pod nr tel. 534 642 450. Płatność we wrześniu w 1, 2 lub 3 ratach.

Wiedząc, jak ważne w uczeniu się jest poczucie bezpieczeństwa, atmosfera życzliwości i wykorzystywanie wielu zmysłów, proponujemy spotkania z językiem angielskim, które w pełni zaangażują dzieci.

Doceniamy zabawę i uważamy ją za synonim nauki. Aby dzieci mogły się bawić i uczyć, stwarzamy im naturalny kontekst sytuacyjny i opisujemy go w języku angielskim. Używamy do tego m.in. przedmiotów codziennego użytku, produktów żywieniowych, naturalnych materiałów czy mas i akcesoriów plastycznych.

Przygotowujemy autorskie rysunki i materiały edukacyjne. Wiemy, że śpiew i taniec ułatwiają naukę jeżyka, dlatego też dużo muzykujemy. Korzystając z metody Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem), tworzymy sytuacje, w których dzieci osłuchują się z językiem, rozwijają zrozumienie, a następnie zaczynają mówić. Koncentrujemy się przy tym na przekazaniu informacji i wyrażaniu znaczenia, a nie na formie językowej.

Prowadzący komunikuje się z dziećmi w języku angielskim i, w celu uzyskania pełnej komunikacji w ważnych kwestiach, również języku polskim.

Zajęcia toczą się w tematycznych cyklach. Dla przykładu, spotkania „In the kitchen” to kuchenne wariacje, m.in. na temat owocowej czy warzywnej sałatki, „SPA day” to np. okazja do stworzenia aromatycznego peelingu w prezencie dla rodziców, a w czasie zajęć „In the garden” można zasadzić roślinkę, stworzyć wyjątkową kompozycję z kwiatów itp. Wybrane aktywności proponuje prowadzący, który kieruje spotkaniem i podąża za zainteresowaniem uczestników. Miłośników Psiego Patrolu może spotkać wodna przygodą z Zumą, a znawcę dinozaurów – wielkie wykopaliska!

Podmiotowe podejście do dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.
Zajęcia trwają 45 minut.

 

Angielski przez zabawę, Grupa Starsza 5-7 lat

Zapraszamy na półroczny cykl nauki języka angielskiego dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zajęcia odbywać się będą w okresie wrzesień-luty w środy o godz. 18.30. Przewidujemy kameralną 8-osobową grupę. Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy do zapisów 🙂 Zapisy przed Messenger lub pod nr tel. 534 642 450. Płatność we wrześniu w całości lub ratami.

Wiedząc, jak ważne w uczeniu się jest poczucie bezpieczeństwa, atmosfera życzliwości i wykorzystywanie wielu zmysłów, proponujemy spotkania z językiem angielskim, które w pełni zaangażują dzieci.

Doceniamy zabawę i uważamy ją za synonim nauki. Aby dzieci mogły się bawić i uczyć, stwarzamy im naturalny kontekst sytuacyjny i opisujemy go w języku angielskim. Używamy do tego m.in. przedmiotów codziennego użytku, produktów żywieniowych, naturalnych materiałów czy mas i akcesoriów plastycznych.

Przygotowujemy autorskie rysunki i materiały edukacyjne. Wiemy, że śpiew i taniec ułatwiają naukę jeżyka, dlatego też dużo muzykujemy. Korzystając z metody Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem), tworzymy sytuacje, w których dzieci osłuchują się z językiem, rozwijają zrozumienie, a następnie zaczynają mówić. Koncentrujemy się przy tym na przekazaniu informacji i wyrażaniu znaczenia, a nie na formie językowej.

Prowadzący komunikuje się z dziećmi w języku angielskim i, w celu uzyskania pełnej komunikacji w ważnych kwestiach, również języku polskim.

Zajęcia toczą się w tematycznych cyklach. Dla przykładu, spotkania „In the kitchen” to kuchenne wariacje, m.in. na temat owocowej czy warzywnej sałatki, „SPA day” to np. okazja do stworzenia aromatycznego peelingu w prezencie dla rodziców, a w czasie zajęć „In the garden” można zasadzić roślinkę, stworzyć wyjątkową kompozycję z kwiatów itp. Wybrane aktywności proponuje prowadzący, który kieruje spotkaniem i podąża za zainteresowaniem uczestników. Miłośników Psiego Patrolu może spotkać wodna przygodą z Zumą, a znawcę dinozaurów – wielkie wykopaliska!

Podmiotowe podejście do dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.
Zajęcia trwają 60 minut.

 

 

Kontakt:

534 642 450

Lokalizacja: Kościelna 30, 60-538 Poznań

 

 

 

4. POZYTYWKA

 

Pojawiliśmy się u nich na koncercie karnawałowym:). Pełną relację z naszej wizyty znajdziecie tutaj. Załączam również zdjęcia poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy grafik na rok szkolny 2019/2020

GRAFIK OBOWIĄZUJE OD 9 WRZEŚNIA!

 

Już dziś zapisz się na wyjątkowe zajęcia w Pozytywce i skorzystaj z RABATU ? Tylko do końca tygodnia wszystkie karnety 15% taniej!

Cennik:

126zł zamiast 149zł – karnet 4 wejść do wykorzystania w ciągu 5 tygodni na zajęcia umuzykalniające „Gordonki”

101zł zamiast 119zł – karnet 4 wejść do wykorzystania w ciągu 5 tygodni na Sensoplastykę

245zł zamiast 289zł – karnet 8 dowolnych zajęć do wykorzystania w ciągu 9 tygodni

339zł zamiast 399zł – karnet 12 dowolnych zajęć do wykorzystania w ciągu 13 tygodni

Zajęcia jednorazowe:

40zł – Gordonki
35zł – Sensoplastyka

Zapraszamy!!

 

Kontakt:

661 616 075
pozytywka@studiopositiva.com

Lokalizacja: Jeleniogórska 10, 60-179 Poznań

 

 

5. MAŁE FUSY

 

Małe Fusy to rodzinna kawiarnia wyjątkowo przyjazna dzieciom. Jako rodzice szczególną uwagę przywiązaliśmy do tego, by rodziny mogły poczuć się u nas komfortowo i swobodnie. Strefa dla dzieci pobudza zmysły najmniejszych i zachęca je do kreatywnej zabawy. W naszym menu stawiamy na produkty o zdrowych, prostych składach. Pyszne ciasta zaskakują smakiem i rozpieszczają podniebienia, również wegan i alergików.

 

Pitu-pitu po angielsku // Zajęcia dla mam z dziećmi 0-12 mcy

Zapraszamy mamy z maluszkami w wieku od 0 do 1 roku życia na zajęcia z języka angielskiego na poziomie B1 (intermediate). Będziemy rozmawiać na różne tematy, niedzieciowe też! Takie pitu-pitu po angielsku. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu. Przed każdymi zajęciami podamy temat konwersacji.

Cena: 25 zł/osobę + zakup kawy/herbaty w kawiarni.
Płatność gotówką na miejscu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: karolina.m.bielawska@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona.

 

Sensoplastyka® // warsztaty dla dzieci

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 🙂
Zapraszamy wraz z Kreatywne Łapki w piątki o godzinie 10:30 dzieci w wieku 0-5 lat na warsztaty sensoryczne wspierające kreatywność i samodzielność.

Czym zajmujemy się na zajęciach?
Mądrym brudzeniem, czyli działaniami plastycznymi, które szczególnie stymulują zmysły i wspierają rozwój kompetencji intra- oraz interpersonalnych. Podczas warsztatów SENSOPLASTYKA ® wykorzystujemy masy plastyczne i farby, które uczestnicy samodzielnie przygotowują z produktów spożywczych.

SENSOPLASTYKA® to nie tylko taplanie się w masach plastycznych, ale przede wszystkim wspieranie konstruktywnego rozwoju kompetencji intra- oraz interpersonalnych, wspieranie samodzielności, rozbudzanie kreatywności oraz tworzenie przestrzeni do współpracy. Zajęcia te mają też wielką wartość dla rodziców, dla których są szansą pogłębiania kontaktu emocjonalnego z ich pociechami.

Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo i możliwość zjadania używanych przez nas materiałów plastycznych, dlatego na zajęciach nie pojawiają się produkty chemiczne. Wykorzystujemy wyłącznie bezpiecznie produkty spożywcze, takie jak: mąka, olej, naturalne barwniki, mleko, kasze, itp. Dlatego Sensoplastyka ® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci!

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w zajęciach Sensoplastyka®:
● uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
● wspieranie samodzielności,
● czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
● doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
● wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
● wychodzenie ze schematów,
● elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie,
● poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
● współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
● pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu,
● wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Termin: 18 października 2019
Godzina: 10:30
Miejsce: Małe Fusy ( osiedle Chrobrego 110)
Czas trwania zajęć: 60 min
Koszt: 35 zł / pojedyncze zajęcia
30 zł/ zajęcia/karnet

Na zajęciach SENSOPLASTYKA ® nie stosujemy fartuchów, ani żadnej odzieży ochronnej, która sugerowałaby naszym Uczestnikom, że możemy się ubrudzić tylko w pewnym zakresie.

Prosimy rodziców o wzięcie dla siebie i dzieci „ubrań roboczych” na zmianę, takich które można śmiało pobrudzić 😀

Istnieje możliwość odrabiania zajęć w innym terminie w przypadku zgłoszenia nieobecności nie poźniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem zajęć.

 

Śniadanie networkingowe – „Wspierajmy się”

Zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe! 🙂
Jesteś mamą, która łączy życie rodzinne i zawodowe? Szukasz sposobów na poszerzenie sieci kontaktów? Potrzebujesz nowych partnerów biznesowych Twojej firmy? Jeżeli do tego chciałabyś spędzić poniedziałkowy poranek w towarzystwie innych BiznesMam – to wydarzenie jest dla Ciebie!

Będzie dużo rozmów, przyjazny klimat i dzielenie się wiedzą. ♥

Dzieci – mile widziane. 🙂

Przyjdziesz? Daj nam znać! 🙂

Inwestycja – Twój czas. I – ewentualnie – zakup kawy/herbaty i śniadanka. 🙂

Miododajne Łąki Kwietne

Zapraszamy 31 października o godzinie 17:00 do kawiarni Małe Fusy na warsztaty dotyczące tworzenie oraz pielęgnacji łąk kwietnych oraz miododajnych ogrodów.

W programie:
– rozpoznawanie roślin miododajnych
– wskazówki w zakresie pielęgnacji oraz uprawy roślin
– rozpoznawanie owadów zapylających
– praktyczna wiedza dotycząca prowadzenia łąk kwietnych

Udział nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy:
e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl (temat: Łąki)
telefon: 727 918 596

Działanie realizowane w ramach projektu „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa”. Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Kontakt:

663 597 165

Lokalizacja: Osiedle Bolesława Chrobrego 110, 60-681 Poznań

 

 

Zajęcia ruchowo-taneczne RODZIC+DZIECKO:

środa 23.10 godz. 17 klub Fairplayce ul. Bożydara 10, 61-607 Poznań, zajęcia FIT MIX – Zajęcia fitness dla rodzica i dziecka to trening ogólnorozwojowy z elementami sztuk walki, ćwiczeń stabilizacyjnych i koordynacyjnych ze sprzętem fitness. Wszystko to w formie zabawy, a jednocześnie świetnego treningu zarówno dla rodziców jak i dzieci. Zapisy: www.fittyfamily.pl

czwartek 24.10 godz. 16.30, Gimnazjum nr 43, ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań, zajęcia  Ruch i Joga – Zajęcia z elementami Yogi – zajęcia skierowane zarówno dla dzieci jaki i dorosłych, aby przez wspólną zabawę pracować nad naszymi relacjami z bliskim, zacieśniać więzy, tworzyć klimat pełen radości, zaufania, spędzać wspaniale czas ćwicząc nasze ciała i umysły, poznawać sposoby jak się relaksować. Zapisy: www.fittyfamily.pl

poniedziałek 28.10 godz. 18 ZSP nr 8 Osiedle Bolesława Śmiałego 107, 60-682 Poznań, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Zapisy: www.fittyfamily.pl

poniedziałek 28.10 godz. 17 SPA Lusowski Zdrój ul. Wierzbowa 2, 62-080 Lusowo, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Zapisy: www.fittyfamily.pl
wtorek 29.10 godz. 16 PCK Dąbrówka ul. Gieburowskiego, 60-682 Poznań, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie.Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie.
wtorek 29.10 godz. 16 DK Jubilat Osiedle Tysiąclecia 30, 61-245 Poznań, zajęcia Ruch i Zabawa- Zajęcia ruchowe dla rodziców z dziećmi będą czymś więcej niż typowymi zajęciami fitness. Pozwolą nam eksportować ekspresję i różne środki wyrazu jakie daje nam nasza fizyczność, pozwolą rozwinąć wyobraźnię i wywołają wiele radości. Ruch & Zabawa to połączenie fitnessu z ruchem i możliwościami jakie daje arteterapia.Zapisy: www.fittyfamily.p

wtorek 29.10 godz. 16.30 Gimnazjum 43 ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań, zajęcia  Ruch i Joga – Zajęcia z elementami Yogi – zajęcia skierowane zarówno dla dzieci jaki i dorosłych, aby przez wspólną zabawę pracować nad naszymi relacjami z bliskim, zacieśniać więzy, tworzyć klimat pełen radości, zaufania, spędzać wspaniale czas ćwicząc nasze ciała i umysły, poznawać sposoby jak się relaksować. Zapisy: www.fittyfamily.pl

poniedziałek 04.11 godz. 17.45 ZS 7 Osiedle Zwycięstwa 101, 61-643 Poznań, zajęcia FIT Zabawa – Zajęcia fitness rodzic plus dziecko będzie to wybuchowa mieszanka ćwiczeń poprzez zabawę. Będziemy konstruować tory przeszkód, będziemy wzmacniać mięśnie, ale też uelastyczniać ciało, poprawiać kondycję i koordynację, ale przede wszystkim będziemy się świetnie bawić! Nie będzie monotonnie, a z sali wyjdziemy z pozytywnym nastawieniem na cały tydzień. Zapisy: www.fittyfamily.pl

 

Kontakt:
agata@fittyfamily.pl
tel. 507 802 115

Lokalizacja: Batorowo, Poznań

 

 

7. CMOK

 

Nie byliśmy jeszcze u nich na warsztatach dla najnajów. Przymierzamy się:). Byliśmy na uroczystym otwarciu – kilka zdjęć znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Harmonogram:

 

Sensoplastyka ® w CMOK’u

 

Czas Mam czyli joga dla mam z małymi dziećmi

Zajęcia składają się z dwóch części, trwają około 2 godziny.
Uwaga!
Zmiana dotychczasowych godzin zajęć.
– 10:00-11:00 – praktyka jogi
– 11:00-12:00 – spotkanie przy kawie, poczęstunek, luźne rozmowy, wymiana doświadczeń okołoporodowych i innych.

Na zajęcia przychodzimy z małymi dziećmi, mamy przyjazną, odpowiednio dostosowaną przestrzeń i bardzo dużo ciekawych zabawek.

Cena za 1 wejście – 40 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 2 miesiące) – 150 PLN
Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/
lub 666 314 721

***

Część 1 – Joga (60 minut)
Zajęcia jogi dla mam z małymi dziećmi to doskonały pomysł, aby zadbać o siebie
Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi. W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić. Mamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której Ty i Twoje dziecko poczujecie się dobrze i swobodnie.

Łagodna praktyka jogi ma na celu poprawę Twojego samopoczucia, uelastycznienie, wzmocnienie i dotlenienie całego Twojego ciała.
Na zajęciach szczególną uwagę poświęcamy kręgosłupowi, tak bardzo narażonemu na różnego rodzaju obciążenia, otwieramy odcinek piersiowy, i wzmacniamy mięśnie dna miednicy.
Wyciągnij więc z szafy swoje leginsy, spakuj torbę dla dziecka i przyjdź na zajęcia.
Gwarantowane dobre samopoczucie 🙂

***

Część 2 – grupa spotkaniowa (60 minut)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń. Będziemy wspólnie odkrywać zarówno radości, jak i troski macierzyństwa.

Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem: o swoich porodach, o karmieniu piersią, o zmianach w życiu po narodzinach dziecka, swojej intuicji, pierwszych rozstaniach z dzieckiem, powrocie do pracy, szukaniu równowagi i siebie, i o tym wszystkim, co Was zajmuje i dotyka. Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie 🙂

Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę, wartościowy czas spędzony na macie oraz dobrą kawę albo herbatę.

Prowadzenie:
Natalia Mińska – jestem doulą, instruktorką jogi, mamą, żoną i kobietą. Uwielbiam pracę z kobietami i jogę, którą praktykuję od 10 lat, a od niedawna również jej uczę. Uważam, że praca z ciałem to doskonałe narzędzie do poznania siebie i poprawy jakości swojego życia na wielu poziomach. Zarażam swoją pasją, optymizmem i energią.
Zapraszam na www.nataliaminska.pl i do kontaktu telefonicznego
666 314 721.

 

Kontakt:
mail: cmok@ciekawe-zabawki.pl, TEL. 698 066 244

Lokalizacja: Piekary 6 (wejście od ul. Wysokiej), 61-823 Poznań:

 

 

 

8. WARSZTATY AGATY

 

W przeszłości pojawiałam się u tutaj na zajęciach umuzykalniających.

 

Grafik na sezon 2019/2020

 

Cennik

abonament miesięczny

180 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
150 zł – Zabawy In English

opłata jednorazowa za pierwsze zajęcia

45 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
40 zł – Zabawy In English

 

Pobaw się z nami!

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki lub soboty…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 17:30 oraz w soboty od 11:00 do 12:30.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. Pamiętajcie to NIE są zajęcia. W piątki przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. W piątki po 16:30 oraz w soboty bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy oraz obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 i soboty od 11:00 do 12:30
KOSZT: 25 zł Mały i Duży, płatne przelewem PRZED zajęciami, na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Zajęcia z kotami dla dzieci 1,5-3 lata

Szare, bure i pstrokate…

Tym razem Warsztaty Agaty odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 1,5 – 3 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: niedziela, 06.10.br w godz. 12:00 – 12:45 Maluszki (1,5-3 lata)
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 1,5-3 lata
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, do zakupu zapraszamy na naszą stronę http://warsztatyagaty.pl/wydarzenia/

ZAPRASZAMY!

 

Zajęcia z kotami dla Przedszkolaków

Szare, bure i pstrokate…

Tym razem Warsztaty Agaty odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 3-6 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: niedziela, 06.10.br w godz. 13:15 – 14:00 Przedszkolaki
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 3-6 lat
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, do zakupu zapraszamy na naszą stronę internetową http://warsztatyagaty.pl/wydarzenie/

ZAPRASZAMY!

 

Rodzinne Bębnienie

Zapraszamy dzieci od 2 roku życia wzwyż, z opiekunami, na Rodzinne Bębnienie z Kubą Banasiem – znanym i lubianym poznańskim bębnistą, muzykiem sesyjnym i nauczycielem.
Bo bębnić to niby można i po własnym stole, ale czemu nie nauczyć się, jak bębnić rodzinnie we WSPÓLNYM rytmie?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, ale nastawione jest głównie na wesołą i wspólną zabawę muzyczną. Na rozgrzewkę najlepsze gorące rytmy! A po graniu, kawka i herbatka z ciasteczkiem od Agaty. Koniecznie 😉

KIEDY: niedziela, 27.10.br w godz. 16:00 – 17:00,
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu,
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży (Duzi),
ZAPISY: zapraszamy do zakupu biletów na naszej stronie internetowej www.warsztatyagaty.pl/wydarzenia/

ZAPRASZAMY!

 

Kontakt:

biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

Lokalizacja: ul. Lodowa 6/1, 60-226 Poznań

 

 

 

 

9. ŚWIETLICA CAFE

Pojawiliśmy się tutaj na warsztatach Gruszka czy Pietruszka, dotyczących zdrowego żywienia niemowląt, małych dzieci.

 

LOGO Maluch – zapisy na zajęcia

LOGO-MALUCH – Zajęcia wspierające prawidłowy rozwój mowy dziecka poprzez zbiór ćwiczeń muzyczno-ruchowych, słuchowych, usprawniających aparat artykulacyjny oraz kształtujących prawidłowy tor oddechowy. Dzieci podczas zajęć będą miały okazję budować umiejętności niezbędne do dalszego prawidłowego rozwoju mowy, ale również usprawniać zdolności skojarzeniowe, koncentrację i pamięć. Proponowane scenariusze spotkań będą bazować na rytmizowaniu mowy, doskonaleniu fonacji, śpiewaniu oraz graniu na odpowiednio skompletowanym instrumentarium co stymuluje wszystkie funkcje poznawcze. Zajęcia logomaluch to grupowe zajęcia logopedyczne oprawione w zabawę i atrakcyjną formę. Podczas zajęć prowadząca szczególną uwagę będzie zwracać uwagę na pierwsze symptomy wad wymowy, które na początkowym etapie nie są jeszcze utrwalone a poprzez ćwiczenia łatwo będzie można je wyeliminować.

grupa I – wtorek 11:00
grupa II – wtorek 16:30

informacje i zapisy: logomaluch@gmail.com

Początek zajęć od 8. października!
UWAGA dla zainteresowanych możliwość logopedycznych konsultacji indywidualnych oraz utworzenia grupy LOGO STARSZAK dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych

Koszt zajęć 25zł/zajęcia w karnecie miesięcznym (czyli w zależności od miesiąca 100-125 zł za karnet z możliwością odrobienia jednej nieobecności do końca kolejnego miesiąca)

 

 

kontakt:

kom. 605 616 612

Lokalizacja: ul. Krakowska 9a, 61-889 Poznań: 

 

 

 

10. KOMPOZYTORNIA

 

Grafik zajęć na rok szkolny 2019/2020 UL. SŁONECZNA 56B (2.09.2019-30.06.2020)

 

 

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 15 września 2019!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, oboje rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865
(tytułem: nazwisko, data koncertu, ilość osób, wybrana godzina)

Dostępne godziny koncertu: 9.30, 10.45, 12.00 (Prosimy o informację przy zgłoszeniu na która godzinę chcieliby się Państwo zapisać)

Wszystkie daty koncertów w roku szkolnym 2019/2020:
15.09.2019, 13.10.2019, 10.11.2019, 8.12.2019, 12.01.2020, 16.02.2020, 15.03.2020, 19.04.2020, 14.06.2020.

Zawsze 3 opcje godzinowe: 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.

NA CO DZIEŃ ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA MUZYCZNE I ROZWOJOWE! kompozytornia.pl
– Gordonki i zajęcia rozwojowe (angielski, sensoplastyka, muzyka) ul. Słoneczna 56B
– grupowe i indywidualne zajęcia śpiewu i gry na pianinie ul. Słoneczna 56B, ul. Wiesiołkowa 24
– Klub Malucha Fikamy bez MAMY! ul. Słoneczna 56B (kompozytornia.pl/fikamybezmamy)
– Przedszkole Fikamy i GRAMY! ul. Krośnieńska 9 (fikamyigramy.pl)
– Półkolonie letnie i zimowe ul. Słoneczna 56B

Wpłaty podlegają zwrotowi/przesunięciom na kolejny koncert do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom ale mogą zostać wykorzystane na udziła w zajęciach grupowych szkoły. Można też przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

 

kontakt:

kontakt@kompozytornia.pl
Tel. 880 934 135

Lokalizacja: ul. Słoneczna 56B/1, Poznań

 

 

11. PARASOL

 

 

 

kontakt:

Tel. 502 544 590, biuro@parasol.edu.pl

Lokalizacja: ul. Jackowskiego 27/1a, 60-509 Poznań

 

 

 

 

12. KIDDIE CO

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W PRACOWNI

GRAFIK ZAJĘĆ W PRACOWNI KIDDIE CO

POZNAŃ OS. B. CHROBREGO 4F (niski blok koło ogródka z wiatraczkami:)) :

ŚRODA godz. 15.30-17.00 -grupa mieszana wiekowo, od około 5 do 9 lat (zajęcia w trybie 1h lub 1,5 h do wyboru).

CZWARTEK godz. 15.30-17.00 oraz 17.15-18.15 – grupy mieszane wiekowo od około 4,5-9 lat

ŚRODA godz. 10.15-11.00 zajęcia dla Maluszków w wieku przed przedszkolnym od około 1,5 roku do 3 lat

DODATKOWO:

-organizujemy URODZINY, IMIENINY, WARSZTATY I IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE (bale,halloween itp.) oraz ARTYSTYCZNE FERIE I PÓŁKOLONIE.

w pracowni odbywają się zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży mającej zalecenia 'terapii ręki”, poprawy sprawności grafomotorycznej oraz dla osób chcących nauczyć się rysunku oraz wielu innych technik plastycznych jak i dla osób chcących poszerzać swoje pasje artystyczne.

CENNIK:

1h zajęć 25zł , karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu ) 80 zł.

-1,5 zajęć 30 zł, karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu) 90 zł.

-45 minut zajęć (zajęcia dla Maluszków) 20 zł, karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu) 60 zł.

W przypadku zakupienia karnetu i ewentualnej nieobecności dziecka na zajęciach istnieje możliwość odrobienia zajęć, natomiast opłata nie jest przenoszona na kolejny miesiąc.

-Ceny za urodziny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości uczestników (do 1o osób około 260 zł powyżej 10 osób do około 16 320zł),wyboru tematu plastycznego (koszty materiałów plastycznych), wystroju sali oraz indywidualnych propozycji. Urodziny trwają 2h, odbywają się zazwyczaj w weekendy (soboty i niedziele godziny do ustalenia) ,istnieje możliwość zorganizowania ich także w piątek popołudniu od godziny 16.30. W trakcie urodzin odbywa się : warsztat plastyczny, zabawa, animacja czasu (będące w zakresie organizatora) oraz poczęstunek, który jest we własnym zakresie.

 

-Ceny warsztatów i imprez okolicznościowych oraz ferii i półkolonii ustalane są na bieżąco i o nich informujemy.

KONTAKT TELEFONICZNY: 502 247 447 lub e-mail: emszmig@poczta.onet.pl lub fb. kiddieco

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)!

 

Kontakt:

502 247 447 lub e-mail: emszmig@poczta.onet.pl lub fb. kiddieco

Lokalizacja: Chrobrego 4f, 60-681 Poznań

 

 

13. Kot Leon Nauka Muzyki

 

Post na Fb z dn. 26.09

Drodzy rodzice‼️

Może pamiętacie muzykę, której słuchamy w czasie wolnym na chuście? Bardzo często korzystam wówczas z płyt Muzyka bobasa, na których znajdują się m.in. aranżacje utworów z muzyki klasycznej, gdzie w tle słuchać odgłosy bobasów. ?

Jak sie okazało płyty wydaje Polskie Wydawnictwo Music Islet a na ostatnich targach Happy Baby poznałam przemiłą Panią Iwonę, która jest właścicielem!! Z płyt Muzyka bobasa korzystam od kilku lat, lecz nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mają coś wspólnego z naszym pięknym miastem, ponieważ twórcą utworów jest holenderski kompozytor Raimond Lap.?

1 października jest Międzynarodowy Dzień Muzyki ??? i od tego dnia możecie kupić płyty Muzyka bobasa w Kocie Leonie za 25zł! ???
Polecam ja i Kot Leon! ?

Darmowa lekcja próbna w Kocie Leonie

Zapraszamy do zapisów na darmowe zajęcia umuzykalniające do trzech grup wiekowych:
➡ BOBUSIE (4 – 18 miesiąc życia),
➡ SMYKI (1,5- 3 lat),
➡ SKRZATY (3 – 5 lat).

——————————————————
Mamy miejsca w poszczególnych grupach:

➡ BOBUSIE (4 – 18 miesiąc życia),
wtorki: 13:30 – 14:15 (nowa grupa)
wtorki: 14:30 – 15:15 (BRAK MIEJSC)
soboty: 12:15 – 13:00 (3-4 miejsca)

——————————————————
➡ SMYKI (1,5- 3 lat),
wtorki: 15:30- 16:15 (3-4 miejsca)
soboty: 12:15 – 13:00 (BRAK MIEJSC)

——————————————————
➡ SKRZATY (3 – 5 lat).
wtorki: 16:30 – 17:15 (nowa grupa)
soboty: 10:15 – 11:00 (1-2 miejsca)
——————————————————
Lekcja próbna 28.09 I 1.10 jest BEZPŁATNA.
Na pozostałe zajęcia obowiązuje karnet na 6 zajęć w cenie 180 zł (ważny przez 9 tygodni) lub karnet 10 zajęć w cenie 270 zł (ważny przez 15 tygodni).

MIEJSCE: ul. Niedziałkowskiego 2, 3 minuty od Starego Browaru i bezpłatnego parkingu przy Targowisku Bema.

Zapisy pod numerem telefonu: 791 708 474 lub przez fb.

 

kontakt:

kom. 791 708 474

Lokalizacja: Niedziałkowskiego 2, 61-578 Poznań

Lokalizacja: os. Sobieskiego 108, Poznań

 

 

14. ENE DUE TRE Centrum Animacji i Języków Romańskich

 

Przyjdź i zarezerwuj sobie miejsce! Nie czekaj, to już ostatnie wolne miejsca jakie w kilku grupach pozostały

Sprawdź nasz grafik:

http://eneduetre.pl/grafik/

 

kontakt:

kom. 883 312 108

Lokalizacja: Osiedle Stefana Batorego 80H, 60-687 Poznań

 

 

15. Danimatoring

Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z nowym grafikiem zajęć stałych dla dzieci, obowiązującym od 15 września 2019 r.  Obejmuje on nowe warsztaty oraz formy zajęć dobrze już znane. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali Danimatoring na osiedlu Armii Krajowej 131a w Poznaniu. Aktualnie prowadzimy nabór do wszystkich grup. Udział w pierwszych zajęciach wynosi 50% ceny regularnej.

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

ZAJĘCIA DLA MALUCHÓW do 3 roku życia

SENSOLUDKI

Podczas fantastycznej zabawy, stymuluje się równocześnie wszystkie zmysły. Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie myślał będzie młody (a później starszy) człowiek. Zajęcia są też dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nie wszyscy rodzice pałają entuzjazmem na myśl o sprzątaniu mieszkania i niechętnie (lub niestety nawet wcale) zgadzają się na bardziej kreatywne eksperymenty w domu. Tutaj nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować.

ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

LOGORYTMIKA

KREATYWKA – zajęcia ogólnorozwojowe

ZAJĘCIA DLA DZIECI SZKOLNYCH

JĘZYK JAPOŃSKI

ZUMBA KIDS

BAJECZNI ARTYŚCI – warsztaty kreatywne

 

Sensoludki – zajęcia dla maluszków (Poznań – Rataje)

Zapraszamy maluszki w wieku od 6 miesięcy do 3 lat na Sensoludki – zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych ?

Spotkania złożone są z dwóch części. Pierwsza ok. 40-minutowa to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga ok. 20-minutowa to czas na swobodną zabawę. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew.

Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica 🙂

Terminy:
wtorek 10:00-11:00 (prowadzący: Danka)
czwartek 16:00-17:00 (prowadzący: Dominika)

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

 

Kreatywka – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 2-4 lata (Rataje)

Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 4 lat na KREATYWKĘ, czyli:
? zajęcia, które przeniosą dzieci w twórczy świat muzyki i plastyki
? zajęcia, z których dzieci wyjdą z własnymi dziełami sztuki i poczują się jak prawdziwi artyści,
? zajęcia wypełnione kreatywnymi zabawami, dzięki którym dzieci rozwiną się w sposób społeczny, emocjonalny i fizyczny
?‍? zajęcia, podczas których dzieci będą tworzyć z różnorodnych materiałów, co pozwoli na rozwój kreatywności i wszechstronności

Termin:
czwartek 13:00-14:00
Miejsce:
Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
25 zł – udział w pierwszych zajęciach,
50 zł – udział w kolejnych zajęciach,
45 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 180 zł)

Zajęcia prowadzi Natalia Martenka – pedagog i logopeda, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autorka oraz współautorka artykułów i publikacji dla pedagogów, logopedów, psychologów i terapeutów zajęciowych m.in. „Sensoryczne pory roku w kreatywności dziecka”, „Podróż do jesiennej krainy dźwięków”; instruktor rytmiki; Animator Czasu Wolnego; trener I stopnia Sensoplastyka oraz Członek Zwyczajny Stowarzyszenia KLANZA Oddział w Poznaniu.

 

Zumba® Kids (Poznań/Rataje)

Danimatoring i Szalejdoskop zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na szaloną zabawę z Zumba® Kids ?‍♀️

Termin: czwartek 14:30-15:15
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
10 zł – udział w pierwszych zajęciach,
20 zł – udział w kolejnych zajęciach,
18 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 72 zł)

 

Wyobraźnia twórczości – jesienna podróż w nieznane (warsztaty)

WYOBRAŹNIA TWÓRCZOŚCI to cykliczne (organizowane 1-2 razy w miesiącu) warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

W trakcie zajęć dzieci tworzą prace z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zaproponowane działania nie są narzucane przez osobę prowadzącą. Stanowią jedynie podstawę, propozycję, źródło inspiracji. Dzięki temu dzieci mają poczucie sprawstwa. Stają się autorami własnej twórczości, jednocześnie rozwijając kreatywność, wyobraźnię oraz motorykę małą.

Na pierwsze warsztaty z cyklu WYOBRAŹNIA TWÓRCZOŚCI zatytułowane JESIENNA PODRÓŻ W NIEZNANE
zapraszamy w sobotę 12 października o godzinie 9:00.

Miejsce: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Koszt udziału: 45 zł / dziecko

Zajęcia prowadzi Natalia Martenka – pedagog i logopeda, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autorka oraz współautorka artykułów i publikacji dla pedagogów, logopedów, psychologów i terapeutów zajęciowych m.in. „Sensoryczne pory roku w kreatywności dziecka”, „Podróż do jesiennej krainy dźwięków”; instruktor rytmiki; Animator Czasu Wolnego; trener I stopnia Sensoplastyka oraz Członek Zwyczajny Stowarzyszenia KLANZA Oddział w Poznaniu.

 

Balonowe ABC – Poznań

Zapraszam na pierwsze w sezonie jesienno – zimowym szkolenie z Balonowego Abecadła 🙂

Szkolenie potrwa jeden dzień (8-10 godzin w zależności od tempa pracy i wytrzymałości uczestników) z przerwą w środku.

W programie:
– podstawowe figury przydatne w pracy (jedno, dwu i czasem trzybalonowe), od podstawowych zwierząt takich jak kotki, pieski, czy króliczki do mieczy, kwiatów i podstawowych maszyn,
– system łączenia i zapamiętywania figur – jest to mnemotechnika, która pomaga w uczeniu się, będziemy ją omawiać na przykładzie każdej nowej figury i przy jej użyciu „wymyślać” nowe (np. jak psa przerobić na kaczkę, miecz na kwiatek itd.)
– najbardziej podstawowe techniki – twist, pinch twist, loop oraz przydatne tricki, które sprawią, że wasze kręcenie będzie ładniejsze i dynamiczniejsze
– zawsze jestem też dostępny dla Was żeby odpowiedzieć na pytania, doradzić lub pomóc
– na zakończenie szkolenia każda osoba uczestnicząca otrzymuje unikalny, numerowany certyfikat uczestnictwa

Ilość uczestników: 5-10.

Płatność:
350zł (brutto, nie płacimy VAT), wystawiam faktury. Dla każdej osoby, która potwierdzi rejestrację do 15 września i przedstawi dowód wpłaty zniżka 100zł na szkolenie.

Rejestracja: na adres lukasz@pro-spin.pl lub poprzez wiadomość prywatną do Balonowego Abecadła.

Do zobaczenia 🙂

 

kontakt:

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Lokalizacja: os. Armii Krajowej 131a, Poznań

 

 

16. Cztery Dłonie

 

 

 

KrasnoNutki to zajęcia muzyczne dla małych dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 lat z opiekunami.

KrasnoNutki to zajęcia muzyczne dla małych dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 lat z opiekunami.

Program zajęć oparty jest na solidnych naukowych podstawach teorii uczenia się muzyki, opracowanej przez Edwina Eliasa Gordona i zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język. Dlatego podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia.

Udział w zajęciach jest równie korzystny dla rodziców – mają oni okazję zrelaksować się podczas wspólnego muzykowania, nauczyć nowych piosenek i wierszyków, doświadczyć muzyki z pozycji dziecka, a także nauczyć się twórczych zabaw muzycznych do wykorzystania w domu!

Wskazówki dla rodziców

 • na zajęcia zabieramy ze sobą wygodny strój i miękkie kapcie lub skarpetki (dla siebie i dziecka)
 • możemy nakarmić, napoić i przebrać dziecko przed  i  po zajęciach
 • przychodzimy z nastawieniem ukierunkowanym na doświadczenie twórczego relaksu
 • nie potrzebujemy używać słów, posługujemy się językiem muzyki – śpiewając i rytmizując dokładnie tyle, na ile mamy ochotę
 • stosujemy zasadę dobrowolności wobec siebie i wobec dzieci – każdy ma prawo być obserwatorem i włączyć się aktywnie w przebieg zajęć w dogodnym dla siebie momencie (smoczek-uspokajacz może utrudniać dziecku aktywne muzyczne odpowiedzi, warto więc zadbać o to, by miało ono „wolne” usta ? )
 • pozwalamy dziecku reagować spontanicznie i samodzielnie na muzykę – krótkie krzyki, piski, westchnięcia, tupanie, chodzenie po sali nie przeszkadzają w prowadzeniu zajęć, ale są jedynie wyrazem naturalnej potrzeby dziecka do aktywności muzycznej (niepożądany jest wyłącznie nadmierny hałas i zachowania agresywne)
 • fragmenty ciszy są czasem nasłuchiwania spontanicznych odpowiedzi dzieci, dlatego nie przerywamy ich
 • kołyszemy dziecko we własnych ramionach (na stojąco lub siedząco) lub tańczymy z nim w rytm muzyki, jeśli tylko ma ono na to ochotę. Nie stosujemy dziecku smoczka-uspokajacza podczas zajęć
 • nasłuchujemy w samochodzie lub domu śpiewu dziecka – nawet jeśli dziecko nie włącza się w przebieg zajęć, nieustannie słucha i uczestniczy w tym, co się dzieje; właśnie dlatego na jego własne próby trzeba czasem cierpliwie poczekać ?

Rezerwacja miejsc poprzez formularz kontaktowy.

Cennik (obowiązuje od 2.09.2019r.)

Opcja nr 1
UMOWA na rok szkolny 2019/2020 (40 zajęć od 2.09.2019 do 6.07.2020)
100zł/miesiąc (jedno dziecko) lub 120zł/miesiąc (dwoje dzieci z jednym opiekunem)

Opcja nr 2
KARNET na 4 zajęcia ważny przez 6 tygodni
140zł/karnet (jedno dziecko) lub 170zł/karnet (dwoje dzieci z jednym opiekunem)

Opcja nr 3
BEZ ZOBOWIĄZAŃ
40zł/zajęcia (jedno dziecko) lub 55zł/zajęcia (dwoje dzieci z jednym opiekunem)

UWAGA! Rodzeństwo z dwoma opiekunami na zajęciach = 20% zniżki od opłaty za drugie dziecko (pierwsze dziecko wg cennika standardowego)

 

Koncert dla Rodzin z Niemowlętami i Małymi Dziećmi

Zapraszamy na kameralny koncert gordonowski dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami!

Dajcie ponieść się w świat muzyki bez słów, śpiewanej i granej od serca specjalnie dla Was i Waszych Maluszków. Spędźmy ten czas razem, budując wzajemną bliskość i ku radości – Waszej i naszej!

Wystąpią:
Karolina Sydorowicz – skrzypce
Teresa Wosicka – vocal
Ola Bręńska – vocal, piano

KIEDY: sobota, 5 października 2019, godz. 16.00
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16
BILETY: 15zł/osoba. Z Kartą Dużej Rodziny 15% rabatu!

(Każda osoba, dziecko i dorosły, powinna mieć swój bilet)

Zgłoszenia https://forms.gle/w9GkfunDRSPgJfxv8

Liczba miejsc ograniczona!

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty na konto:
Aleksandra Bręńska
06 1090 1737 0000 0001 2360 0996

 

Kontakt:

e-mail: czterydlonie@gmail.com

tel. 692 735 750 (Teresa)

Lokalizacja – NOWA!

Os. Stefana Batorego 16

 

 

17. SAMO-dzielni. Pracownia edukacyjna

 

Post na Fb z dn. 29.09

Podczas zajęć „Koncentruj się i ucz samodzielnie” tworzymy własne karty, których tworzenie jest zabawą.

Poznajemy talenty naszych uczniów i staramy się wykorzystać ich potencjał do efektywnej nauki.
Takie karty mają wiele zastosowań: fiszki, rzymski pokój, zakrywanie części wyrazów, zamiany miejscami.

Największą barierą dla uczniów jest czas, który na początku przeznaczają do tworzenia swoich własnych pomocy naukowych. Kiedy odkrywają, że jest to przy okazji dobra zabawa i metoda, którą stosują jest skuteczna, to zaczynają sami tworzyć swoje pomoce w domu.

 

Leśna grupa zabawowa – 0-7 lat

Dzień leśny (2,5-7 lat) odbywa się w godz. 8:30-12:30.
Leśna grupa zabawowa (dziecko + opiekun) w godz. 10-11:30/12.

Niesamowita przygoda, bliski kontakt z naturą, ćwiczenie uważności, poznawanie roślin, podglądanie zwierząt, wyjątkowa regeneracja. Nauka przez ruch. Odkrywanie.
(Miejsca zbiórki będą się zmieniać)

Dzień leśny w cenie 45zł.
Leśna grupa zabawowa w wyjątkowej cenie 20zł (rodzeństwo 25zł).

Zapraszamy do kontaktu!

 

Programowanie i robotyka 5-8 lat (promocja na 1sze zajęcia)

Dla nowych klientów pierwsze zajęcia 50% zniżki.
Zapisz się na pierwsze zajęcia i zdecyduj sam!

Korzyści:
-zajęcia realizowane w małych grupach (4-6 osób), zadania wykonują w grupie, w parach lub indywidualnie
-zajęcia są kombinacją zabaw i gier logicznych z użyciem i bez użycia
komputera.

Elementy stosowane podczas zajęć:
– Scottie Go! (pełny opis: https://grywdomu.pl/wszystkie-gry/93-scottiego-scottiego-starter-
mini.html)
– Ozobot (https://ozobot.com/) – robot edukacyjny dla dzieci
– Photon (https://photonrobot.com/pl/) – robot edukacyjny dla dzieci
– Godzina kodowania z elementami środowiska programistycznego Scratch (code.org i
kodable.com) np. kodowanie postaci MINECRAFT , STAR WARS czy postaci z bajek
Disney.
– Gry logiczne
– swobodna zabawa klockami LEGO, robotami itp.

 

Konna grupa zabawowa dla dzieci 1,5-7l

Zajęcia odbywać się będą metodą stacyjną, w zależności od liczby i charakteru dzieci.
Przewidywany czas zajęć z koniem to 30 min (witanki i bryczka), jazda konna 10-15 min plus zajęcia w ogrodzie około 15 min. Całkowity czas grupy około 90 min.

Ramowy plan zajęcia:
– Spotkanie z koniem – BHP przy koniu, przywitanie, nawiązanie kontaktu, karmienie chlebem – tzw „witanki”,
– Przejażdżka powózką.
– Spotkanie z ogrodem i przyrodą – dzieci będą miały możliwość obserwować budząca się do życia przyrodę, zasiać ziarenko, powąchać zioła, podlać rośliny, pogłaskać króliczki.
– Jazda konna – oprócz oswajania z koniem dzieci odbędą zajęcia wg instruktarzu wykwalifikowanej kadry.

Koszt grupy 30zł (przy podpisaniu umowy)

Z powodu pogody organizator może odwołać zajęcia na godzinę przed planowanym rozpoczęciem zajęć.

 

Angielski w zabawie dla dzieci 2,5-6l

– nauka przez zabawę

-rozmowa z dzieckiem po angielsku już od wejścia do sali

-podążanie za dziećmi, ich zainteresowaniami

-wykorzystanie metody projektu w nauce angielskiego

-możliwy udział rodzica w zajęciach

-małe grupy dzieci

 

Angielski w zabawie 3-6l

Angielski w zabawie dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Korzyści:
– 60 minut zabawy połączonej z nauką angielskiego
– realizacja projektów zgodnie z zainteresowaniami dzieci
– przestrzeń atrakcyjna dla dzieci
– podążamy za potrzebami dzieci
– rodzice i opiekunowie mogą uczestniczyć w zajęciach

Zapisy: kontakt@samo-dzielni.pl / 888202604
Liczba miejsc ograniczona

 

kontakt:

kom. 888 202 604, kontakt@samo-dzielni.pl

Lokalizacja: Literacka 43d/1, 60-461 Poznań

 

 

18. Jagoda nie porzeczka

 

Warsztaty dla dzieci Jesienna Dekoracja Z Gliny

Przyszła jesień więc czas na jesienne dekoracje ? Co powiecie na warsztaty z wykorzystaniem gliny? ?

Na warsztatach wykonamy ozdobę na ścianę z wykorzystaniem kija, liści i szyszek ? Będziemy odciskać liście w glinie, a następnie je malować i tworzyć piękne ozdoby. Warsztaty dla dzieci od 4 roku życia. Dzieci przebywają pod opieką prowadzącego ,rodziców zapraszamy na kawę do pobliskiej kawiarenki lub spacer 😉

Czas trwania zajęć: 1.5 – 2 h
Miejsce : sklep Jagoda nie porzeczka
Koszt 45 zł

weź ze sobą tylko kij z jesiennego spaceru o długości ok 40-50 cm ? Jeśli spodobają ci się kolorowe liście,które chciałbyś użyć też na pewno wykorzystamy ?

Zapisy w sklepie lub przez fb. Obowiązuje zaliczka 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 34

Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, A następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów pozostawiając dziecko z prowadzącym rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracą przy użyciu Np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4.Udział w warsztatach jest odpłatny 45 Zł.

 

kontakt:

Zapisy: kom. 515 663 007

Lokalizacja: ul. Małeckiego 34, 60-706 Poznań

 

 

19. Fundacja Cali Mali

 

 

Grupa wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Bezpłatne spotkania

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji PROJEKTU „MAMY WSPARCIE” grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci z Poznania.
Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować?
Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni?
A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie?
Chcesz poznać inne Mamy i spędzić miło piątkowe przedpołudnie?

Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, kontakt z innymi rodzicami, znajdującymi się w podobnych sytuacjach życiowych i społecznych, kontakt z rówieśnikami swoich pociech oraz możliwość wyjścia z domu i spędzenia miło czasu w gronie innych Rodzin.

Zapraszamy w piątki w godz.10.30-12.00 na spotkania, które odbywać się będą w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.

Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Co tydzień będziemy rozmawiać o problemach i troskach, związanych z Rodzicielstwem ale także o pozytywnej stronie tego „zamieszania”.

w październiku/ listopadzie zapraszamy na:

04.10. Budowanie odporności poprzez dietę

11.10 Niejadki- jak ugryźć ten temat?

18.10 Wczesne symptomy zaburzeń rozwoju Malucha

25.10. DoMówka- domowe sposoby na zabawki

15.11 Wczesna nauka języków obcych- co na to logopeda?

22.11 Muzyka w rozwoju Malucha

Obowiązują zapisy: mamywsparcie@calimali.pl
SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE

ZAPRASZAMY!!!
Projekt współorganizowany jest wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

kontakt:

Zapisy: warsztaty.calimali@gmail.com

Lokalizacja: ul. Warszawska 25, 61-113 Poznań

 

 

20. OdDodoDO

 

PROJEKT ODDODODO – INNNOWACYJNA METODA CZYTANIA NUT

Na drodze ciągłego samodoskonalenia się jako muzyk, oraz edukator w obszarze sztuki dla najmłodszych, zawsze starałam się zrozumieć potrzeby dzieci, tak aby znaleźć najlepszy sposób na wsparcie ich artystycznego rozwoju.
Projekt ODDODODO jest kompilacją wszystkich moich doświadczeń. Ponad 20 lat pracy zawodowej zaowocowało wypracowaniem własnej, opatentowanej przeze mnie metody, która przynosi mi ogromną satysfakcję podczas pracy z dziećmi. Metodę tę nazwałam „Od DO do DO”, ponieważ od gamy C-dur właśnie rozpoczynamy naukę gry.
Na zajęciach wykorzystuję elementy teatru lalkowego, aby w przyjemny i intuicyjny sposób uczyć rozpoznawania dźwięków, rytmu, aż wreszcie gry na wybranych instrumentach. Każde dziecko rozpoczyna naukę w grupie, a jeżeli zdecydujemy się na kolejny etap naukę kontynuujemy już w ramach zajęć indywidualnych. Tempo nauki dostosowuję do umiejętności i temperamentu małego muzyka.
W moim zamyśle projekt ODDODODO to wydarzenie rodzinne. W DODOskach uczestniczyć mogą bowiem nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Razem uczymy się grać i spędzać czas wspólnie muzykując, czerpiąc radość z działania w grupie. To właśnie dzięki radości nie będziemy musieli poświęcać wielu godzin dziennie ćwiczeniom na instrumencie. Na początku wystarczy rozdzielić nutki pomiędzy poszczególnych uczestników, dobrze się bawić i gotowe!

OFERTA

2-letni kurs nauki grania i słuchania muzyki.

ODBIORCA

Dzieci w wieku 5/6 lat – decyduje kolejność zgłoszeń.

4-latki – po sprawdzeniu gotowości do uczestniczenia w projekcie Oddododo.

CENNIK

280 zł/m-c

Zajęcia 2x w tygodniu, 45 min.

Rodzic/opiekun (powyżej 18 roku życia) aktywnie uczestniczący w zajęciach nie ponosi dodatkowych kosztów.
W cenie zamiennie z regularnymi zajęciami co najmniej 1x m-c WARSZTATY BĘBNIARSKIE.

190 zł/m-c

Zajęcia 1x w tygodniu, 45 min.

Rodzic/opiekun (powyżej 18 roku życia) aktywnie uczestniczący w zajęciach nie ponosi dodatkowych kosztów.
W cenie zamiennie z regularnymi zajęciami 1x m-c WARSZTATY BĘBNIARSKIE.

 

Bezpłatne zajęcia pokazowe Oddododo

godz. 10.00, 11.00, 16.00, 17.00

Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 4 na pokazowe zajęcia muzyczne Oddododo! Nauka przez zabawę to nasza specjalność.

Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak naszą autorską metodą zapoznajemy dzieci ze światem nut, instrumentów i wspólnego muzykowania. Nasze zajęcia to warsztaty muzyczne z elementami teatru lalkowego, które angażują zarówno dzieci, jak i towarzyszących im opiekunów.

Zapraszamy Was w sobotę 5.10.2019 r., w następujących godzinach do wyboru: 10:00 – 10:30, 11:00 – 11:30, 16:00 – 16.30, 17:00 – 17:30.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Koncert dla rodzin z dziećmi HARFA

Zapraszamy na koncert inaugurujący poranki muzyczne dla rodzin z dziećmi „A w niedzielę gra muzyka”. Jest to cykl koncertów muzyki klasycznej, które odbywać się będą w naszym salonie przy ul. Wiosennej. Zapewniamy kameralną, przytulną atmosferę i niezapomniane wrażenia. Magiczne dźwięki muzyki wykonywanej na żywo i muzycy koncertujący dosłownie na wyciągnięcie ręki przemawiają do dziecięcej wyobraźni i zapadają na długo w pamięć.

Już 6 października wystąpi dla Was Róża Sękowska – harfistka współpracująca z Filharmonią Poznańską i Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki. Usłyszymy klasykę światowego kanonu: Vivaldiego, Chopina, Czajkowskiego, oraz utwory obrazujące zaczarowany ogród, miauczącego kota, czy jesienny taniec.

* Uczestnictwo w pięciu koncertach w terminie do 20.01.2020 r. upoważnia do jednorazowego, bezpłatnego udziału w koncercie w terminie do 31.03.2020 r.

 

kontakt:

Zapisy: kom. 606 825 325

Lokalizacja: ul. Wiosenna, 62-002 Suchy Las

 

 

21. Edukatka

 

Zajęcia w grupach uczą nasze Małe Pociechy zachowań społecznych i wzmacniają ich poczucie własnej wartości, dają im też wiele radości,

a my Rodzice

pamiętamy, że do 6 roku życia powstają połączenia pomiędzy poszczególnymi komórkami mózgu. Te połączenia to kapitał na całe życie – dzięki nim zwiększa się potencjał intelektualny Dziecka. W ciągu dalszego życia to niezwykle przydatne, niezależnie od tego, czy chodzi o naukę języka obcego, matematyki, muzyki, tańca czy obsługi komputera.

 

Post na Fb. z dn. 29.09:

!!! ostatnie wolne miejsca na zajęcia angielskiego !!!

1. angielski metodą Helen Doron
*************************************
– 2-3 latki :
czwartek g. 15.50 – brak miejsc
piątek g. 18.40
poniedziałek g. 16.50 – nowa grupa zapisy
– 4 latki :
środa g. 16.05 – 1 miejsce
środa g.18.05 – 3 miejsca
czwartek g. 15.30 2 miejsca
– 5 latki :
wtorek g. 16.05 – 2 miejsca
środa g. 17.10 – brak miejsc
czwartek g. 17.20 – brak miejsc

[…]

 

Rytmika i Klubik dla dzieci od 1,5-3,5 lat

nowe grupy dla dzieci w wieku od 1,5-3,5 lat
rytmika z elementami zabaw fundamentalnych
i klubik przyszłego przedszkolaka

RYTMIKA Z ELEMENTAMI ZABAW FUNDAMENTALNYCH
——————————————————————————-
muzyczno-rytmiczne zajęcia adaptacyjne i ogólnorozwojowe
z dużą porcją zabawy, dla maluszków w wieku 1,5-3,5 lat,
czas trwania 1h 20min, zajęcia 1 lub 2 razy w tyg.

1,5-2,5 lat – zajęcia w poniedziałek g. 10.00
1,5-2,5 lat – zajęcia w środę g. 10.00
2,5-3,5 lat – zajęcia w poniedziałek g. 11.35
2,5-3,5 lat – zajęcia w środę g. 11.35 – trwają zapisy do grupy
.
.
KLUBIK PRZYSZŁEGO PRZEDSZKOLAKA
————————————————————
zajęcia w czwartek g. 9.30 -13.30
zajęcia adaptacyjne do przedszkola dla dzieci od 2,5-3,5 lat,
czas trwania 4h, ( edukacja przedprzedszkolna, nauka czynności samoobsługowych, śniadanko, leżakowanie, wspólne zabawy, plastyka, sensoplastyka, rytmika, zabawy przy muzyce, rozwijanie motoryki dużej i małej, elementy logopedii- wspieranie rozwijania aparatu mowy i wiele innych )

..
adres: os. Stare Żegrze 49,
zapisy i szczegóły tel. 603-197-344

 

Angielski Helen Doron dla 4-latków

ostatnie miejsca na angielski Helen Doron dla 4 latków –
kurs Fun with Flupe, miejsca w grupach :
środa g. 16.05-16.50 – 1 miejsce
środa g. 18.05-18.50 – 2 miejsca
czwartek g. 15.30-16.15 – 2 miejsca
zapisy tel. 603-197-344

Angielski dla 2-3 latków

otwieramy dodatkowa grupę dla 2-3 latków – kurs It’s a Baby Dragon, poniedziałek g. 16.50
zapisy tel. 603-197-344
grupa w czwartek g. 15.50 – brak miejsc

 

Klucz do uczenia się – dla dzieci 3-6 lat

Klucz do Uczenia Się („Key to Learning”) to wyjątkowy program zajęć dla Dzieci w wieku przedszkolnym. Jego wyjątkowość polega na tym, że przełamuje on dotychczasowy model edukacji oparty na zapamiętywaniu i odtwarzaniu informacji. Zamiast tego, Klucz Do Uczenia Się – uczy dzieci samodzielnego myślenia i szybkiego nabywania wiedzy.

– 5-6 latki – moduł matematyczno-logiczny
rozpoczęcie zajęć w poniedziałek 16.09.2019r g.17.50

przyjmujemy zapisy dla młodszych dzieci :
– 3-4 latki – program od bazgrania do pisania i gry rozwijające
zajęcia w poniedziałki g. 16.15
– 4-5 latki – program mapy i symbole (moduł wizualno-przestrzenny)
zajęcia w poniedziałki g. 17.15

opis programów : edukatka.pl/klucz.html
zapisy tel. 603-197-344
adres: Edukatka.pl, os. Stare Żegrze 49, Poznań

 

Angielski Helen Doron już w Koziegłowach !

Jesteśmy już w Koziegłowach !!!
**************************************
tak! tak! tak!
Angielski dla dzieci metodą Helen Doron już w Koziegłowach !!!

Od października 2019r prowadzimy zapisy dzieci do grup j. angielskiego w Koziegłowach :
2-3 latki – kurs It’a Baby Dragon
4 latki – kurs Fun with Flupe
5 latki – kurs More Fun with Flupe
6 latki – kurs Nat and Friends
7 latki – kurs More Nat and Friends
8 latki – kurs Jump with Joey

Umów się na bezpłatną lekcję pokazową 7 lub 14 października
Centrum Angielskiego Helen Doron tel. 603-197-344

#pazdziernik #angielski #angielskidladzieci #naukaprzezzabawe #funenglish #englishforkids #helendoron #angielskipoznan #angielskirataje #zapisy #demolessons #lekcjeokazowe #kozieglowy #koziegłowy

 

kontakt:

Zapisy: kom. 603 197 344

Lokalizacja: os. Stare Żegrze 49, 61- 249 Poznań

 

 

22. Beatit Drum School

 

 

Zajęcia grupowe dla dzieci z perkusji

Nasze zajęcia prowadzone są przez perkusistów, którzy posiadają doświadczenie w pracy z najmłodszymi uczniami, wykształcenie pedagogiczne, a swoim pogodnym i otwartym podejściem postarają się zafascynować Państwa pociechy światem rytmu! Aktywność rytmiczna dziecka jest niezbędnym czynnikiem w ożywianiu jego zainteresowań muzycznych, a także pomocą w harmonijnym rozwoju psychofizycznym!
Adeptom sztuki perkusyjnej oferujemy:
 Zaangażowanie i uśmiech
 Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
 Niezbędny sprzęt dla najmłodszych perkusistów i perkusjonistów
 Ciekawe gry i zabawy perkusyjne
 Prowadzenie zajęć w małych grupach (od 3 do 6 dzieci)
 Czas trwania zajęć, który nie znudzi i nie zmęczy młodych muzyków (30 min.)

Termin: Co tydzień w każdy wtorek o 16.00 i 16.30

Cena: 25 zł od osoby z 0,5 h
Karnet miesięczny 100 zł

Wiek: od 4 do 7 lat

Zapisy:

TEL +48 608 451 181
TEL +48 691 941 725
TEL +48 606 108 931

mail: info@beatit.tv

Zapraszamy

 

kontakt:

Zapisy: kom. 691 941 725

Lokalizacja: Kościańska 41, 60-112 Poznań

 

 

23. Akademia Ruchu zvINNA

 

Sportowe Zajęcia Dla Dzieci

Kolejne otwarte zajęcia ruchowe, sportowe, ogólnorozwojowe na poznańskim Strzeszynie.

Zapraszamy

16:45 – 2-3 latki
17:15 – 4 -9 latki

SALA NA PIĘTRZE

 

 

Lista miejsc – okolice Poznania

„grupy zabawowe”, cykliczne zajęcia: głównie sensoplastyczne, muzyczne, taneczne

 

1. Instytut Rodzicielstwa – Oborniki, Murowana Goślina
2. Kolumb – Kórnik – Bnin
3. Majsterkowicz – Plewiska
4. Natka – Centrum Terapii i Rozwoju
5. Balonik – Komorniki

 

 

1. Instytut Rodzicielstwa

kontakt:

728 979 688

Lokalizacja

Oborniki, Dąbrówka, Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Pobiedziska, Murowana Goślina

 

 

2. KOLUMB – KÓRNIK – BNIN

 

Post na Fb z dn 31.08

[SMYKO-MULTISENSORYKA i inne zajęcia dla maluchów]

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w roku szkolnym 2019/2020. Przypominamy, że zmieniliśmy zasady w stosunku do poprzednich lat i na większość zajęć można zapisywać się na dowolne/pojedyncze terminy. Aktualizowany na bieżąco harmonogram oraz możliwość rezerwacji tutaj: http://kolumb.nakiedy.pl

Wkrótce na stronie rozpiszemy zajęcia tematycznie i będą mogli Państwo sprawdzić co konkretnie będzie się działo na danym spotkaniu. Miłośników robotyki z klockami Lego prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości aż dopracujemy grafik.

 

 

3. KLUB MALUCHA – MAJSTERKOWICZ – PLEWISKA

Przyjmujemy dzieci do Klubu malucha „Majsterkowicz” w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Dzieci w wieku 6-10 lat  zapraszamy na  warsztaty. Dzieciom w wieku od 2 – 10 lat  urządzimy urodzinki.

Warsztaty

Warsztaty z gliny

Bezpośredni kontakt z gliną i praca z nią rozwija umiejętności manualne, relaksuje, pobudza wrażliwość, uczy wytrwałości i cierpliwości. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę, dzięki której będą tworzyć własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznają się również z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem i szkliwieniem.

 

Warsztaty „Zrób to sam”

W ramach warsztatów dzieci odkryją, że rzemiosło to kraina pełna niezwykłych historii i inspiracji! Wspólnie zagłębimy się w świat przedmiotów stworzonych własnymi rękoma!

 

 

Warsztaty „Bukieciaki”

W ramach warsztatów tworzymy  stroiki przestrzenne, dekoracje z kwiatów żywych, suszonych i sztucznych . Układamy bukiety i poznajemy zasady tworzenia Ikebany.

 

 

KLUB MALUCHA

Zajęcia edukacyjno-wychowawcze dostosowane do wieku dzieci  w oparciu o sprawdzone metody m. in.:

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Ćwiczenia i zabawy prowadzone tą metodą mają zastosowanie we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dziecka. Metoda ta wykorzystuje ruch, dotyk i wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne, społeczne do poszerzenia świadomości własnego ciała i pogłębienia kontaktów interpersonalnych.

W czasie ćwiczeń i zabaw metodą W. Sherborne dziecko poznaje własne ciało i przestrzeń, która go otacza,spotyka w niej innego człowieka, uczy się współpracować z partnerem i z grupą.Zabawy metodą Ruchu Rozwijającego dają wiele radości i zadowolenia. Cele zajęć to budowanie zaufania do siebie i grupy, dzielenie przestrzeni z rówieśnikami i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu oraz wspomaganie rozwoju dziecka poprzez kontakt emocjonalny, fizyczny i ruch.

Pedagogika zabawy

Prezentuje szeroki wybór metod, których celem jest ożywienie kontaktów między ludźmi. Metody te likwidują lęk, obawę i strach,napięcie mięśni oraz napięcia psychiczne, angażują w działanie wszystkie zmysły, wyzwalają twórczą aktywność, uczą współpracy z innymi.

Bajkoterapia

Trudne sytuacje często powodują u dziecka lęki – małe lub duże; realne lub wyobrażone; ujawnione lub skrywane. Zadaniem dorosłych jest uszanowanie każdego lęku oraz trudnych emocji dziecka. Bajkoterapia redukuje lęki i napięcie z nimi związane oraz pomaga dziecku zbudować pozytywny obraz siebie i świata. Praca z bajką to metoda wykorzystująca umiejętność wykreowania innego świata przy pomocy utworów literackich.

Bajkoterapia pomaga dzieciom zniwelować lęk modyfikując sposób myślenia o jego źródłach, radzić sobie w sytuacjach problemowych, myśleć pozytywnie o sytuacjach, które dotychczas wywoływały lęk oraz sprawnie działać i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Zabawy z żywiołami – metoda „Porannego kręgu”

W pracy z żywiołem ziemi wykorzystujemy ziemię do kwiatków,piasek, żwir, błoto, różnego rodzaju kamienie. Najczęściej zajęcia polegają na dotykaniu materiałów dłońmi, stopami, przesypywaniu, wąchaniu, a niekiedy dzieci mają możliwość położenia się całym ciałem na kamieniach czy piasku.Ogień ma ogromną siłę przykuwania uwagi dzieci. Stosujemy świece i kadzidła, zwracamy uwagę na cechy ognia, jego kolor i zapach. Podczas zajęć z powietrzem stosujemy wentylatory, suszarkę do włosów, bańki mydlane po to aby pokazać jak pęd powietrza porusza liście, wstążki, piórka. Wiatr odczuwalny na ciele powoduje, iż dzieci nieruchomieją, skupiają uwagę. Pracujemy także z ciepłą i zimną wodą, w spryskiwaczu, w postaci lodu czy śniegu. Napełniamy różne naczynia, na których dzieci później grają. Maluchy zanurzają w wodzie różne przedmioty i obserwują, które z nich toną, a które pływają. Słuchają plusku wody, wyciskają nasączone gąbki. Próbują wody mineralnej, gazowanej, zimnej i ciepłej.

Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku od 5 – 7 lat, 8 – 10 lat.

Zajęcia plastyczne w ramach przygotowania do edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat wykorzystujemy różnorodne materiały i techniki dostosowane do wieku dziecka.

Zajęcia muzyczno – ruchowe w ramach przygotowania do edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku od 1,5 – 3 lat.

Zajęcia z rytmiki

Waszym Pociechom oferujemy również:

 • indywidualne podejście do potrzeb dziecka,
 • współpraca i otwartość na potrzeby rodziców,
 • okazyjne integracyjne imprezy: Bal Karnawałowy, Dzień Wiosny, Spotkanie z Zającem  Wielkanocnym, Mikołajki, Spotkania przy choince, Dzień Mamy i Taty, Zakończenie roku szkolnego, itp.

 

kontakt:

Zapisy przez fb lub tel. 501 561 358

Lokalizacja: ul. Grunwaldzka 474, 62-064 Plewiska

 

4. Natka – Centrum Terapii i Rozwoju

Post na Fb. z dn. 20.09

UWAGA!
Od 25 września wracamy z zajęciami Sensoplastyki ®

Zapraszamy na Legalne Brudzenie wszystkie maluszki w wieku od 8 m-cy, zajęcia w każdą środę o godzinie 9,10.

Temat najbliższych zajęć – „Owoce” ??????

Koszt:
– pojedyncze zajęcia 35 zł
– pakiet 4 zajęć – 110 zł ( do wykorzystania w 5 tygodni)

Zachęcamy do zapisów 727937778

 

 

Post na Fb z dn. 18.09

GRUPY ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Zapraszamy na grupy rozwoju umiejętności społecznych!

Dla kogo?
Zajęcia są kierowane do dzieciaków, które przeżywają trudności w kontaktach z rówieśnikami – są np. nieśmiałe, skryte, mają tendencję do wycofywania się albo na odwrót, są wybuchowe, może łatwo wchodzą w konflikty i widać, że dostosowanie się do zasad w grach i zabawach przychodzi im z trudem.

Podczas zajęć z psychologiem dzieci będą miały okazję, m.in. przyjrzeć się swoim zachowaniom w kontakcie z innymi, sprawdzić co je stresuje, ćwiczyć radzenie sobie z konfliktami oraz współpracę w grupie. Będziemy pracować nad wspieraniem pewności siebie a każde dziecko będzie otrzymywać informacje zwrotne na swój temat.

Przewidywane grupy wiekowe to:
– 5-6 lat,
– 7-8 lat,
– 9-10 lat.

Pojedyncze spotkanie trwa 1 godzinę.
Przed rozpoczęciem grupy zaproszeni będziecie na spotkanie informacyjne, żeby poznać Wasze potrzeby dotyczące zajęć.

Informacje szczegółowe:
– zajęcia obejmują cykl 12 spotkań
– kameralne grupy – max. 6 os.
– koszt 50 zł/ pojedyncze zajęcia lub 500 zł cały cykl ( możliwa płatność w dwóch ratach)
– zajęcia poprowadzi psycholog

Informacje i zapisy 727937778

 

kontakt:

Zapisy: kom. 727 937 778

Lokalizacja: ul. Grunwaldzka 439A, 62-064 Plewiska

 

 

5. BALONIK

kontakt:

Zapisy: kom. 730 600 612

Lokalizacja: ul. Żabikowska 21, 62-052 Komorniki

 

 

Instytucje kultury w Poznaniu

 

1. Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Wiele bezpłatnych warsztatów. Nie odbywają się cyklicznie, ale z dużą częstotliwością:). Często odbywają się tutaj zajęcia organizowane przez Dom Bajek.

 

Grupa wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Bezpłatne spotkania

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji PROJEKTU „MAMY WSPARCIE” grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci z Poznania.
Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować?
Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni?
A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie?
Chcesz poznać inne Mamy i spędzić miło piątkowe przedpołudnie?

Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, kontakt z innymi rodzicami, znajdującymi się w podobnych sytuacjach życiowych i społecznych, kontakt z rówieśnikami swoich pociech oraz możliwość wyjścia z domu i spędzenia miło czasu w gronie innych Rodzin.

Zapraszamy w piątki w godz.10.30-12.00 na spotkania, które odbywać się będą w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.

Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Co tydzień będziemy rozmawiać o problemach i troskach, związanych z Rodzicielstwem ale także o pozytywnej stronie tego „zamieszania”.

We wrześniu zapraszamy na:
WYJĄTKOWO ŚRODA:

04.10.- budowanie odporności poprzez dietę- spotkanie z dietetykiem

Obowiązują zapisy: mamywsparcie@calimali.pl
SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE

ZAPRASZAMY!!!
Projekt współorganizowany jest wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Integracja dzieci z zespołem Downa – warsztaty

Czy można się zarazić zespołem Downa? Czy osoby z zespołem Downa nie potrafią wiązać sznurówek? O co chodzi z całą tą integracją?
Odczarowujemy mity, obalamy stereotypy, odpowiadamy na pytania.
Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:
– interesujesz się tą tematyką ze względów zawodowych
– w Twoim bliskim otoczeniu urodziło się dziecko z zespołem Downa
– zapisałeś lub planujesz zapisać swoje dziecko do placówki integracyjnej
– chcesz być bardziej świadomym członkiem różnorodnego społeczeństwa.
Fundacja Strefa Integracji i Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszają na warsztaty w niezobowiązującej atmosferze, bez zadęcia i dydaktyzmu. Chcemy z Wami po prostu porozmawiać.
Obowiązują zapisy mailowe: fundacja@strefaintegracji.org.
Warsztaty są kontynuacją projektu „Nie jestem z innej bajki”, którego pierwszym elementem była wystawa magicznych zdjęć dziewięciorga niezwykłych dzieci:
facebook.com/876263849246692/posts/1113732945499780

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#NieJestemZinnejBajki #cwp2019 #poznanwspiera #MoreAlikeThanDifferent #bardziejpodobniniżróżni

 

kontakt:

tel. 61 878 15 59

Lokalizacja: Franciszka Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

 

 

2. MDK2 – CYTADELA

 

 

kontakt:

sekretariat@mdk2.pl, +48 61 820-11-12

Lokalizacja: ul. Za Cytadelą 121, 61-663 Poznań

 

 

3. ODK Orbita

 

 

kontakt:
Osiedlowy Dom Kultury „Orbita”

Lokalizacja: os. Kosmonautów 118, Poznań
telefon: 61 6303 328
e-mail: odkorbita@psmwinogrady.pl

 

4. Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”

Zapraszamy na zajęcia stałe w sezonie 2019/2020. Zapisy od 3 września w biurze Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!

 

 


 

Fundacje, organizacje, prywatne firmy, które „występują gościnnie”

także w wyżej opisanych lokalizacjach:)

 

1. Get Dirty

Braliśmy udział w ich plenerowych zajęciach. Było super! Link do relacji znajdziecie tutaj🙂

 

Gallery Wordpress

 

Warsztaty dla dzieci: SENSORYCZNO-KREATYWNO-EKSPERYMENTALNEPotężna dawka kreatywności, kolorów i plam! 

Ale spokojnie, dzieciaki są ubrane w nasze kombinezony Get Dirty® i nic nie grozi ich ubrankom 🙂 Podczas każdych warsztatów mamy okazję do nauki poprzez zabawę, doświadczania nowych faktur, struktur, różnego poziomu kleistości. Chcemy dzieciakom dać możliwość niczym nieskrępowanej zabawy 🙂

Zajęcia Get Dirty to coś zupełnie innego: bardziej brudnego i eksperymentalnego. Warsztaty łączą w sobie zabawy twórcze i manualne, a także ruchowe. Zajęcia warsztatowe mają zapewnić dzieciom możliwość doświadczania czegoś nowego, zadziwić, otworzyć je na twórcze i kreatywne podejście, czasem przełamać bariery sensoryczne, ale przede wszystkim mają pozwolić dziecku być dzieckiem.

Na szczęście podczas twórczych zajęć dzieciaki pobrudzą się częściowo, ponieważ w koszt zajęć wliczone jest wypożyczenie autorskiego i opatentowanego gadżetu na brudzenie się, czyli kombinezonu Get Dirty. Jest to odzież ochronna od stóp do głowy. Do szorowania pozostaną raczki, stópki i ewentualnie buzie jeśli wśród nas znajdą się więksi eksperymentatorzy. W kombinezonie szalonej i spontanicznej zabawy nie będzie końca, a wszystkie mamy będą mogły spać spokojnie, ponieważ ubranka dzieci pozostaną czyste!

 „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko” oraz „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko” to nasze motto 🙂

Cykl zajęć obejmuje tematyczną podróż w nieznane, dzieci uczą się poprzez zabawę i ćwiczą swoje małe rączki 🙂 Co tydzień podróż w inne miejsce: na wieś do babci Helenki, w kosmos, do dżungli dinozaurów, do Afryki, na przyjęcie leśne do księżniczki, wyspę piracką oraz wiele wiele innych 🙂

Dwie opcje warsztatów:

 • 90 min, w tym również przerwa na przekąskę, którą prosimy zabrać dla dziecka.

Cena zajęć: 55 zł/dziecko

W karnecie: 50 zł/dziecko (karnet na 4 zajęcia do wykorzystania w trakcie 2 miesięcy od pierwszego wejścia)

 • 45 min, bez przerwy

Cena zajęć: 35 zł/dziecko

Prosimy o wcześniejsze zapisy:

kontakt@sgmkids.com

Tel 514 319 900

 

 

Zabawa sensoryczno-kreatywna lub eksperymentalna połączona z nauką języka angielskiego? Z nami jest to możliwe, w dodatku z native speakerem 🙂Nasze podejście:
 • uczenie poli-sensoryczne – angażujące wszystkie zmysły i kanały percepcji jednocześnie,
 • przyswajanie języka przez doświadczanie opiera się na pracy obu półkul mózgu w jednym czasie,
 • działanie na emocje, ponieważ łatwiej zapamiętuje się słownictwo, gdy oparte jest to na emocjonalnym stosunku,
 • jednoczesne działanie na pamięć wzrokową, słuchową i ruchową,
 • skuteczna nauka – możliwa tylko jeśli istnieje możliwość powtórki materiału, aby z pamięci krótkotrwałej wiedza została przekazana do pamięci długotrwałej (tzw. magazyn śladów pamięciowych) stąd użycie w trakcie kursu oraz po jego ukończeniu – interaktywnej platformy do powtórek przystosowanej do możliwości dzieci, nawet tych jeszcze nieczytających i niepiszących.

Metodologia: Autorski program nauczania języka angielskiego marki „GetDirty®”

Podczas kursu dzieci poznają:

 • 5 czasów w języku angielskim, czas teraźniejszy, czas przeszły oraz czas przyszły: Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Future Simple
 • słownictwo z zakresu:

Przeprowadzania różnych działań eksperymentalnych, budowania i konstruowania, zależności zjawisk atmosferycznych, tworzenia różnorodnych elementów tematycznych, które w późniejszym etapie tworzą bazę wiedzy dla uczestnika.

Dodatkowe zalety płynące z kursu:

Dzieci:

 • dostarczając wiedzę i umiejętności językowe zwiększą pojemność swojej pamięci, wpływając pozytywnie na rozwój procesów poznawczych,
 • odpowiednie metody i techniki oraz oddziaływanie na wiele zmysłów wspomaga rozwój motoryczny i stymuluje percepcję zmysłową dziecka,
 • nauczą się nazywać to, co czują i przeżywają, kształtując przy tym swój charakter i osobowość,
 • nauczą się pracy zespołowej,
 • poznają na czym polega współzawodnictwo,
 • nabędą pewność siebie płynącą z tego, że posiądą wiedzę na temat różnych zjawisk,
 • staną się bardziej samodzielne,
 • rozwiną motywację wewnętrzną,
 • będą miały możliwość wykształcenia lepszej koncentracji i możliwości skupienia się na zadaniu,
 • staną się odważniejsze w poznawaniu świata.

Ponadto na kursie będziemy pracować nad pokonywaniem barier sensorycznych, co pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka.

60 min

Cena zajęć: 60 zł/dziecko

Zapisy: kontakt@sgmkids.com

Tel: 514 319 900

 

 

2. Dom Bajek

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 11

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo.

Dzięki uprzejmości Pracowni Ekonomii Społecznej poznamy kolejny zakątek ulicy Święty Marcin. A ponieważ 5 października w całej Polsce świętujemy Noc Bibliotek zajrzymy do książki o… książkach. O tym, co można w nich znaleźć i dlaczego warto je otwierać.

Najwyższa na świecie wieża z książek, Rocio Bonilla
Wydawnictwo Papilon, 2019

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 11.00 – 12.30
GDZIE? Pracownia Ekonomii Społecznej, ul. Święty Marcin 57
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Spotkanie wpisane jest w harmonogram ogólnopolskiego wydarzenia NOC BIBLIOTEK – szczegóły znajdziecie na stronie:
https://nocbibliotek.org/

Bezpośrednio po naszych warsztatach zapraszamy na dodatkowy dyżur w Bibliotece Domu Bajek, będziemy na Was czekać między 12.40 – 13.30 🙂

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

Noc Bibliotek w Bibliotece Domu Bajek

Drodzy Czytelnicy!

Po raz kolejny mamy wielką przyjemność organizować dla Was wydarzenie w ramach obchodów ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK.

Przed nami 2 spotkania:

1) Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 11
https://www.facebook.com/events/501047950729498/

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 11.00 – 12.30
GDZIE? Pracownia Ekonomii Społecznej, ul. Święty Marcin 57
ZA ILE? Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

2) DYŻUR SPECJALNY w Bibliotece Domu Bajek

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 12.40 – 13.30
GDZIE? ul. Święty Marcin 37
ZA ILE? Wstęp bezpłatny 🙂

Szczegóły dotyczące NOCY BIBLIOTEK w Poznaniu i całej Polsce znajdziecie na stronie:
https://nocbibliotek.org/
oraz na profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/nocbibliotek/

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

3. Stowarzyszenie Zielona Grupa

Tulanki – warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci

Tulanki to cykl 9 warsztatów poszerzających kompetencje rodziców i opiekunów małych dzieci. Uczestnicy będą mieli szansę zdobycia narzędzi, potrzebnych do animowania Grup Zabawowych dla maluchów oraz wzbogacenia zasobu wiedzy i umiejętności z zakresu wspierania rozwoju dziecka.

Wartościowe treści, miła atmosfera, rzetelne trenerki!
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: tulanki@zielonagrupa.pl do dnia poprzedzającego każdy warsztat lub do 31 sierpnia na cały cykl.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Tematyka poszczególnych spotkań:

07.10.2019 r. 18:00
„Dotykam znaczy znam”
Rola zmysłu dotyku w rozwoju dziecka. Zmysł dotyku w rozwoju dziecka – sensoplastyka – brudne i kolorowe zabawy – do czego służą, jak je realizować? Propozycje zabaw i aktywności, przepisy na masy plastyczne.
Prowadząca: Zuzanna Rogulska

14.10.2019 r. 17:30
„Całe życie to zabawa”
Zabawa i ruch w rozwoju dziecka – ich znaczenie, rola dla małego człowieka. Jak poprzez zabawę prowadzić dziecko do rozumienia świata? Jak budować relację na zabawie.
Prowadząca: Ewa Bandurska

21.10.2019 r. 18:00
„Zabawa nie zabawki”
Metoda Montessori – czym jest, jak z niej korzystać, pomoce Montessori w rozwoju dziecka. Propozycje wykonania domowych „zabawek”, aranżacji przestrzeni.
Prowadząca: Paulina Pawlicz

28.10.2019 r. 18:00
„Śpiew i muzyka”
O roli dźwięków w rozwoju dziecka, o tym jak rozwijać dziecięce horyzonty przy użyciu własnych talentów muzycznych.
Prowadząca: Florentyna Stefaniak

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Mali odkrywcy

Dzieci przejawiają naturalną chęć doświadczania i poznawania. Zadają dużo pytań, wszystkiego chcą dotknąć, spróbować, a ciekawość świata i pęd do zdobycia wiedzy jest czymś naturalnym i napędzającym do działania. Dlatego tak ważne jest rozwijanie ich zainteresowań, wyjaśnianie zasad rządzących światem i pobudzanie ich naturalnej ciekawości.
Zajęcia Mali Odkrywcy to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.

Na zajęciach Mali Odkrywcy uczestnicy będą mieli okazję poznawać świat poprzez samodzielne lecz bezpieczne eksperymenty.
Każde zajęcia dotyczyć będą innego zjawiska ze świata przyrody i za pomocą różnych działań zostaną wyjaśnione.
Warsztaty dla dzieci od 5 lat wraz z rodzicami.

Świat kolorów – 7 sierpnia 17:00
Przemiany chemiczne są magiczne – 21 sierpnia 17:00
Udział bezpłatny!
Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.

Prowadzący: Karol Bielski
Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam
Nauczyciel z pasją, trener kreatywności, wykładowca akademicki. Uwielbia siedzieć przed mikroskopem i podziwiać wodny świat pobliskich jezior. Swoją ciekawością skutecznie zaraża córki: Tosię i Zosię.

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Mindfulness dla rodzin

Dzisiaj, w świecie pełnym bodźców bardzo trudno jest nam zrelaksować się i zapanować nad emocjami. Wyobraźmy więc sobie jakie jest to wyzwanie dla dzieci. Dlatego tak ważny staje się trening uważności, który polega na byciu obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z otaczającego nas świata, jak i z wewnątrz, czyli z naszych myśli i uczuć.
Na spotkaniach wybierzemy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu po to, by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień. Dorośli będą mogli dowiedzieć się jak wspierać dzieci w momentach trudnych emocji i stresu, a także zrelaksują się ze swoim maluchem.

Zapraszamy rodziców, opiekunów wraz z dziećmi do lat 4.
Udział bezpłatny!
Terminy spotkań:

5 października godz. 9:30
12 października godz. 9:30
26 października godz. 9:30

Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.

Prowadząca: Anna Bielska
Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam
Z wykształcenia filozof oraz trener kreatywności. Z zamiłowania fotograf, podróżnik, wolontariusz w programie Odyseja Umysłu. Prywatnie mama Tosi i Zosi, które wychowuje w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Fascynatka fińskiej edukacji oraz filozofii Mindfulness.

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

 

4. STAGE OF ARTS

 


Treści zamieszczone powyżej pochodzą częściowo ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dodatkowych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *