MAPA

MAPA

Poniżej znajduje się MAPA, która umożliwia dotarcie do odwiedzanych przeze mnie miejsc. Znajdują się tam również ich krótkie opisy.

 

 

Jak korzystać z MAPY?

  1. wybierz interesującą Cię ikonę
  2. zapoznaj się z opisem lokalizacji (wyświetli się po lewej stronie). Oprócz danych teleadresowych zawiera  również informacje o udogodnieniach dla rodzin z dziećmi – np. o przewijakach, krzesełkach do karmienia (oraz opcjonalnie odnośnik do wpisu na blogu)
  3. naciśnij przycisk (strzałkę pod zdjęciem) i ruszaj w drogę!:)
 

LUB

 

  1. po otwarciu mapy (za pomocą prostokątnej ikony z obrysem – ‚Wyświetl większą mapę’), na liście po lewej stronie wyświetli się lista atrakcji. Wybierz typ, który Cię interesuje – np. ATRAKCJE TURYSTYCZNE
  2. opcjonalnie – wyłącz pozostałe warstwy
  3. dalej postępuj jak w opisie powyżej
 

WYSZUKIWANIE

Interesujące Cię miejsca, wydarzenia możesz wyszukiwać na przynajmniej dwa sposoby:

  • poprzez słowa kluczowe / tagi na stronie,
  • korzystając z MAPY,

Dodatkowo, w zakładce PLAN ZAJĘĆ, pojawiają się cyklicznie informacje o atrakcjach przewidzianych na dany tydzień. Zachęcam również do śledzenia wpisów na fanpage’u na Facebook’u oraz do dołączenia do grupy Bezpłatne atrakcje dla dzieci w Poznaniu.

Dla łatwiejszego orientowania się w zamieszczanych treściach, objaśniam poniżej kilka kwestii:)

 

Moją rodzinę tworzą:

JJ – mąż
Mały Ogr – syn, ur. w 2015 r.
Barbie – córka, ur. w 2017 r.
Dariozos – ja

Futro siedzi w domu. Chyba, że ucieka. Albo jedzie na wakacje do Babci. Albo jest na balkonie… Futro też dużo wychodzi, ale nie więcej niż ja.

 

Wybór miejsc

Opisuję lokalizacje, które znam, w których byłam. Staram się nie oznaczać tych, które są nieprzystosowane do odwiedzin rodzin z małymi dziećmi. Nie przypinam im łatek, nie hejtuję. Skupiam się na pozytywach, wykonuję mini pracę organiczną i stale poszukuję nowych miejsc wartych polecenia.

 

Grupy wiekowe

Uroczyście oświadczam, że czynię wysiłki, by blog był pomocny dla rodziców dzieci w różnym wieku. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość, opisywane miejsca odwiedzam zazwyczaj z moimi pociechami, nie mogę więc: a) robić czegoś wbrew nim, pomijać ich potrzeb, oczekiwań, b) zostawiać ich w domu, bo ‘mama ma ważny projekt’;)

 

Zdjęcia

Lubię fotografować, najlepiej dobrym sprzętem. Nie planuję go jednak każdorazowo ze sobą targać, bo JJ i dzieci stracą do mnie cierpliwość, a ja przyjemność ze spędzania z nimi czasu. Zdjęcia zamieszczane na blogu wykonuję więc w większości telefonem. Zachęcam do odwiedzenia zakładki INSTAGRAM – znajdziecie tam coś więcej niż kolejną fotografię krzesełek czy toalety z przewijakiem ;).

 

Karmienie piersią w miejscach publicznych

Każde z moich dzieci od początku chowało się na piersi. Oczywiście wielokrotnie musiałam i nadal muszę karmić w miejscach publicznych. Początkowo sprawiało mi to dużo trudności, miałam opory i obszerne chusty;). Z czasem doszłam do optymalnego dla mnie rozwiązania, w którym karmię właściwie wszędzie i zawsze, ale jednak mało się odkrywam. Zazwyczaj mam na sobie sweter, który po prostu podnoszę (dzięki podkoszulkowi nie odsłaniam brzucha) albo chustkę na szyi. Piszę o tym dlatego, że każda z nas robi to trochę inaczej – jedne okrywają się bardziej, inne mniej. Myślę, że w moim przypadku ostatecznie nie zawsze ktokolwiek zdaje sobie sprawę z tego, że karmię piersią dziecko. Z tego powodu nie będę więc najlepszym wyznacznikiem tego, czy w danym miejscu karmienie piersią stanowi jakikolwiek problem ani też… nie będę się prowokacyjnie odkrywać, aby to sprawdzić :P. Dodam jedynie, że nigdy nie spotkałam się z negatywnym komentarzem :).

  OBR