PLAN ZAJĘĆ 12.08 – 18.08.2019

PLAN ZAJĘĆ 12.08 – 18.08.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

Fot. Projekt „Roztańczone rodziny 2019”, Art Stations Foundation, fot. J.Wittchen.

 

 

Zachęcam również do sprawdzenia oferty PÓŁKOLONII W POZNANIU

Rzućcie też okiem na NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE.

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Budujemy instrumenty muzyczne LEGO // bezpłatne warsztaty

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań, podczas których będziemy budować instrumenty muzyczne z klocków LEGO przy dźwiękach muzyki Krzysztofa Komedy odtwarzanej z płyt winylowych.
Warsztaty prowadzone będą przez pasjonatów z GO4Robot, którzy w swojej pracy łączą zamiłowanie do LEGO oraz robotyki.
Podczas zajęć będziemy budować instrumenty (gitarę i bębenek) za pomocą zestawów klocków WeDo 2.0

Harmonogram spotkań:

12 sierpnia (poniedziałek) 14:00-15:00 temat: Gitara
12 sierpnia (poniedziałek) 15:15-16:15 temat: Gitara
19 sierpnia (poniedziałek) 14:00-15:00 temat: Bębenek
19 sierpnia (poniedziałek) 15:15-16:15 temat: Bębenek
22 sierpnia (czwartek) 10:00-11:00 temat: Gitara
22 sierpnia (czwartek) 11:15-12:15 temat: Gitara
26 sierpnia (poniedziałek) 14:00-15:00 temat: Gitara
26 sierpnia (poniedziałek) 15:15-16:15 temat: Gitara
29 sierpnia (czwartek) 10:00-11:00 temat: Bębenek
29 sierpnia (czwartek) 11:15-12:15 temat: Bębenek

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

12.VIII godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

 

Galeria Lalek w Teatrze Animacji

 

 

Serdecznie zapraszamy do Galerii Lalek w naszym Teatrze! Możecie w niej zobaczyć lalki autorstwa między innymi Leokadii Serafinowicz, Ewy Strebejko, Jadwigii Mydlarskiej-Kowal, Joanny Braun, Jana Berdyszaka, Bohdana Cieślaka, Dariusza Panasa czy Adama Kiliana. Spotkacie tu różne rodzaje lalek: kukłę, jawajkę, pacynkę, lalkę mapetową, marionetkę klasyczną i sycylijską, a także lalkę cieniową czy portatywną. Zapraszamy codziennie od 10.00-18.00, wstęp 5 zł, w cenie wstępu program z opisem wszystkich lalek. Wejście do Galerii przez Recepcję Teatru – wejście C od Ogrodu Zamkowego. Z A P R A S Z A M Y!

fot. Piotr Bedliński (makemake)

 

Poznań Sand Festival Official

Ponad 40 ton piasku wypełni Termy Maltańskie, gdzie własnie powstaje rzeźba zapowiadająca pierwszy poznański Festiwal Rzeźby Piaskowej. ☺

POZnań Sand Festival – Pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej w Poznaniu odbędzie się 15 lipca i potrwa do końca sierpnia. W festiwalu uczestniczyć będzie 10 artystek z Polski, którzy stworzą
8 piaskowych rzeźb. Motywem przewodnim będą gatunki zagrożone wyginięciem. Możemy zdradzić, że na pewno pojawi się ogromny
piaskowy nosorożec! ?

Będzie to wspaniałe doświadczenie zarówno dla młodszych, jak i starszych, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy!

Ciekawostki o festiwalu:
➡ podczas festiwalu użyjemy 500 ton piachu,
➡ piach do wykonania rzeźb jest zagęszczany wyłącznie przy użyciu wody.

Partnerzy: Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych oraz Termy Maltańskie.

Więcej informacji podamy wkrótce.

 

Wakacje z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym  i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Informacji Senioralnej oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

W trakcie wakacji (od 21 czerwca) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą na końcu! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i poprawnie wypełni zagadki w folderze, otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” autorstwa Małgorzaty Swędowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik, którą będzie można odebrać w Bramie Poznania lub Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych w godzinach otwarcia instytucji. Liczba publikacji jest ograniczona!

 

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Radiobajka. Legendy wielkopolskie

Dzięki przedwojennej książce pełnej niezwykłych historii, poznamy tradycyjne baśnie z naszego regionu, które dawniej za pośrednictwem radia opowiadał dzieciom Czesław Kędzierski, czyli Wujek Czesio. Następnie twórczo przetworzymy wysłuchane historie i poznamy zwroty z gwary poznańskiej.

Warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 5+.
Udział bezpłatny!
Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.
Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.

 

Rodzinne treningi – Familijna Spartakiada nad Wartą

Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych wydarzeń sportowych dla rodziców z dziećmi w ramach działań Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska – będą to profesjonalne treningi pod okiem trenera personalnego.
A tak wyglądały nasze pierwsze spotkania:
https://www.facebook.com/pg/STARtowniaSTARomiejskaCIL/photos/?tab=album&album_id=2234111560030082
https://www.facebook.com/pg/STARtowniaSTARomiejskaCIL/photos/?tab=album&album_id=2239123022862269

Mając na uwadze jak ważny jest rozwój dziecka w środowisku aktywności fizycznej, jak również brak ruchu dorosłych i wynikające z tego problemy zdrowotne, wynikających z zapracowania ze strony młodych rodziców, stworzony został program zajęć dla rodziców z dziećmi. Plan oparty jest na wspólnej zabawie, elementach gimnastyki oraz treningu opartym o naturalną funkcję ciała człowieka.
Ze względu na budowanie treningu na różnym poziomie dla dwóch grup odbiorców jednocześnie, treningi wymagają odpowiedniej koordynacji jak również prowadzenia i tym samym zakładają dwa spotkania tygodniowo trwające 90min.

Zapraszamy we wszystkie wtorki i czwartki wakacji o 17:30 w Parku Stare Koryto Warty przy amfiteatrze (bliżej Warty i KontenerArt niż okrągłego pawilonu Nowej Gazowni)

Prowadzący: Mateusz Górski Trener Personalny

W PRZYPADKU NIEPOGODY o ewentualnych zmianach terminów spotkań będziemy informować w postach w tym wydarzeniu

Projekt finansowany w ramach STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

Wakacje w Muzeum / zajęcia dla dzieci / zapisy

W nadchodzące wakacje zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Narodowego w Poznaniu na różnorodne podróże po muzealnych zakamarkach. Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej czy wojskowości. W nich wszystkich znaleźć będzie można ciekawe historie oraz inspirujące warsztaty przygotowane przez edukatorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Harmonogram spotkań

SIERPIEŃ

13.08 – Emocje – Kto czuje mnóstwo energii na widok wakacyjnego słońca? A kto wstał dzisiaj „lewą nogą”? Humory, nastroje, emocje towarzyszą nam cały czas – i tak samo towarzyszą sztuce! Sprawdzimy jak różne odczucia wywołują w nas dzieła sztuki, i przekonamy się, że obrazy też mają swoje „humory”. A może uda nam się zgadnąć w jakich nastrojach byli ich twórcy?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

14.08 – Bambrzy – poznański fenomen – Spotkanie poświęcone Bambrom rozpocznie się na wystawie czasowej „Ty Bambrze!”, gdzie porozmawiamy o inności, emigracji oraz o kulturze bamberskiej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – co Bambrzy pozostawili Poznaniakom?
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Grobla 25 (wejście przez park od ul. Mostowej 7)

16.08 – Ryby na talerzu – Amfory, aryballosy, lekyty…Wygląda na to, że Starożytni Grecy byli nie tylko pomysłowi, ale praktyczno – estetyczni. Ich naczynia były dostosowane do potrzeb ludzi, a dekoracje na nich zachwycają po dziś dzień. No dobrze, ale co mają wspólnego ryby z konikiem polnym? Wyjaśnienie tego połączenia możliwe tylko w Muzeum Narodowym.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

20.08 – Barwy sztuki – Do czego jest potrzebna barwa w obrazie? Jak barwy wpływają na nasz nastrój? Czy mogą mieć swoje ukryte znaczenia? Na zajęciach odpowiemy sobie na powyższe pytania i poznamy kolorystyczne sztuczki artystów.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

21.08 – Jak cię widzą tak cię piszą – Jak artyści przedstawiali na obrazach samych siebie i jak osoby zamawiające obrazy chciały być przedstawiane? O stroju, pozach i historiach związanych z dziełami sztuki opowiemy podczas zajęć, na których zaprojektujemy własny strój w technice kolażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

22.08 – Malarskie memory – Choć to tylko zabawa w Memory, żeby zagrać musimy podjąć kilka niełatwych wyzwań! Odnalezienie malarskich tematów, rozszyfrowanie obrazowych treści, seria pytań do malarza.. A może umiecie grać też w Piotrusia?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

23.08 – Czarodziejska studnia – Studnia w Muzeum? Niemożliwe! Czy możemy zaczerpnąć z niej wodę? Nie, bo to nie jest taka zwyczajna studnia z wodą, ale…ciii, nic nie mów – to tajemnica. Pozna ją tylko ten, kto przyjdzie do Muzeum.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

27.08 – Artysta – Detektyw – Krytyk – Wstępem do zajęć będzie opowieść o życiu i pracy artysty od czasów najdawniejszych do dziś. W części warsztatowej, niczym muzealni detektywi, spróbujemy odnaleźć arcydzieła z kolekcji MNP, by następnie wspólnie je opisać. Wiek uczestników 9 -12 lat. miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

28.08 – Tajemnice garncarskiego koła – spotkanie przy starym kole garncarskim na wystawie „Rzeczy mówią” z opowieścią o dawnym, ważnym zawodzie garncarza i warsztatami garncarskimi, prowadzonymi przez prawdziwego rzemieślnika, kontynuującego od kilku pokoleń tradycje tego zawodu.
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7)

29.08 – Przybyli ułani – Uczestnicy dowiedzą się kim byli ułani, jakich koni dosiadali, jak się nimi opiekowali, jakie piosenki śpiewali i jak sami wyglądali. A wszystko to stępem, kłusem i galopem na wystawie o Ułanach Poznańskich. miejsce: WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE, Stary Rynek 9

30.08 – Muzealne krajobrazy – Marina, weduta, sztafaż, plener – to nie słownik wyrazów obcych, ale zabawa wśród obrazów połączona z rysowaniem własnego pejzażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

Informacje praktyczne:
Zajęcia warsztatowe adresowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat, które spędzają wakacje w Poznaniu lub okolicach. Odbywają się w lipcu i sierpniu, codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9, lub w oddziałach Muzeum Narodowego: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Sztuk Użytkowych (Wzgórze Przemysła) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy pod nr tel. 61 85 68 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 – 15.30.

Uczestnictwo w zajęciach w cenie 8 zł. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

Zajęcia z cyklu „Wakacje w muzeum” adresowane są do widzów indywidualnych. Grupy zorganizowane zapraszamy do korzystania ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Narodowego.

Dodatkowo rodzinom z dziećmi zwiedzającym samodzielnie Muzeum Narodowe w Poznaniu oferujemy bezpłatne przewodniki (do pobrania w kasie) i walizki „muzealnych tropicieli” ( do pobrania w szatni), które urozmaicą pobyt w muzeum i pozwolą wspólnie i kreatywnie spędzić u nas czas!

Regulamin zajęć „Wakacje w muzeum”
1. Dzieci w wieku do lat 13 powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych.
2. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
3. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie.
4. Zajęcia trwają 60 – 90 min.
5. Rodzice i opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć muzealnych.

 

Wędrujące Treningi Quidditcha

❗ Koziorożce przejmują Poznań ❗
Czas odwiedzić miejsca, w których nas jeszcze nie było ? Zapraszamy do udziału w serii treningów w różnych częściach miasta ? Obserwujcie wydarzenie, żeby wiedzieć, kiedy i gdzie najbliższy trening ? ?

Weźcie ze sobą coś do picia, wygodny strój i sportowe buty (najlepiej korki) ? Resztę zapewnimy i wytłumaczymy od podstaw!

#mugglequidditch #somethingnew #quidditchisarealsport #quidditchfamily #dołączdostada ???

#WTQ1 Park Kasprowicza (przy Arenie)
#WTQ2 Park Mickiewicza (przy Operze)
#WTQ3 Żegrze (boisko przy przedszkolu nr 178 Kwiaty Polskie)
#WTQ4 Jeżyce? Wilda? Kto to wie…

Coś więcej? ? Jesteśmy poznańską drużyną należącą do Polska Liga Quidditcha, od ponad 2 lat trenujemy i integrujemy się w stolicy Wielkopolski. Wyjeżdżamy na turnieje krajowe i zagraniczne, by promować ten niebanalny sport ?

HARRY POTTER? Nie trzeba znać magicznego świata, by wymiatać na boisku – fani serii odnajdą jednak znajome elementy takie jak pętle po dwóch stronach boiska, kafla i tłuczki, czy w końcu złotego znicza ? Koedukacyjne połączenie piłki ręcznej, zbijaka i rugby? Warto spróbować ^^

Zwykle trenujemy na os. Batorego lub w Parku Cytadela, tym razem jednak ruszamy w miasto, by dotrzeć do większej liczby potencjalnych rekrutów ✅ W drużynie jest miejsce dla wszystkich – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ Z NAMI ?

➡ w razie wątpliwości piszcie śmiało ⬅

 

Łazarski Wyścig Australijski

Zapraszamy łazarską młodzież i dzieci na rekreacyjne zawody pływackie w Parku Kasprowicza! ?

Zawody odbędą się w trzech etapach:
? 30 lipca,
? 13 sierpnia,
? 27 sierpnia – finał.

Udział jest darmowy, ale obowiązują bilety na pływalnię. Zapisać będzie można się na miejscu od godz. 16, a zawody rozpoczną się o godz. 17. Wcześniej swój udział można także zgłosić mailowo (najpóźniej dzień przed zawodami) na adres: lazarskiszczun@gmail.com

Wyścig polega na przepłynięciu jednej długości basenu (20 metrów) ze skoku lub z wody. Wszyscy startują na sygnał, a osoba, która dopłynie ostatnia odpada. Starty są powtarzane tak długo, aż zostanie wyłoniony zwycięzca ??‍♂️

Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody! ?

❗️Uczestnicy muszą przyjść na pływalnię z podpisanym załącznikiem do regulaminu (oświadczenie oraz RODO). Regulamin dostępny jest tutaj:
https://drive.google.com/open?id=1U4kccbjXwkh-OwdLnNOVjr1tFV6igC9G

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

ZAMKOWE BIURO PODRÓŻY

Tego lata zapraszamy do wspólnego szukania alternatywy dla masowej turystyki i odkrywania nowych form wypoczynku. Chcemy, by idea zrównoważonego podróżowania stała się podstawą naszych wakacyjnych wyborów. W katalogu na lato 2019 oferujemy nowe destynacje i najmodniejsze formy wypoczynku – Mikrowyprawy i Miejskie Safari. Dla rodzin z dziećmi przewidziany jest ciekawy program w ciągu dnia: Laboratorium Map i Zamkowe Lato dla Dzieci. Dorosłym polecamy Vademecum Podróżnika – cykl spotkań, podczas których zaprezentujemy najgorętsze trendy turystyczne, takie jak zero waste i nocarbonfootprints. A wieczorami, i nie tylko, spotkamy się na seansach Zamkowego Lata Filmowego.

I najważniejsze – nasze wakacje są dla wszystkich: dzieci, rodzin, zakochanych, singli, rowerzystów i kierowców!

W katalogu na lato 2019 oferujemy:

Mikrowyprawy pozwolą przekonać się, że wakacyjne emocje są dostępne w zasięgu przejażdżki rowerem lub tramwajem. Podczas spacerów z przewodnikiem zajrzymy do piwnic i na strychy dawnego Zamku Cesarskiego, odkryjemy tajemnice śródmiejskich parków i…  parkingów. Spojrzymy też na miasto z lotu ptaka, przejdziemy się szlakiem murali i zanurzymy się w malarskich, morskich opowieściach. więcej

Miejskie Safari to propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić wakacyjny czas i twórczo spojrzeć na przestrzeń miasta. Pomogą w tym warsztaty z tworzenia własnych pocztówek i warsztaty fotograficzne. Znajdzie się też chwila, aby usiąść w parku i upleść własny łapacz snów ze znalezionych patyków i traw. więcej

Vademecum Podróżnika to dawka wiedzy na temat świadomego podróżowania. Podczas warsztatów i projekcji filmowych będzie można przyjrzeć się swojemu wpływowi na środowisko, a spotkania z autorami książek „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, „Droga 816” i „Hajstry. Krajobrazy bocznych dróg”, pomogą w poszukiwaniu alternatywy wobec masowej turystyki. więcej

Zamkowe Lato Filmowe, w wygodnych fotelach Kina Pałacowego, w jednej chwili przeniesie nas w odległe rejony i do świata minionych epok. Każda podróż filmowa to inny punkt widzenia. Najmłodszych zapraszamy na Poranki dla Dzieci, starszych na prezentację największych przebojów kinowych mijającego sezonu. więcej

Zamkowe Lato dla Dzieci to wakacyjne spotkanie z niezwykłymi historiami i barwnymi obrazami w Teatrze na Dotyk i Teatrze na Duży Wymiar. Opowiadacze baśni zaczarują nas w przedstawieniach z cyklu Z Pamiętnika Podróżnika, a warsztaty w ramach Strefy Zabawy pozwolą najmłodszym na poznawanie swoich talentów i odkrywanie nowych pasji. więcej

Laboratorium Map w Sali Wystaw jest zaproszeniem do twórczej podróży, z jednej strony po miejscach rzeczywistych i znanych, z drugiej po światach wyobrażonych. Całą rodziną będzie można zbudować własną mapę lądów wyśnionych, a podczas warsztatów z artystami współtworzyć  przestrzenną, subiektywną mapę Poznania. Laboratorium Map dostępne będzie w lipcu. więcej

KASA: tel. |+48| 61 64 65 260 / kasa@ckzamek.pl
PUNKT INFO: |+48| 61 64 65 272 / informacja@ckzamek.pl

Autorką identyfikacji wizualnej Zamkowego Biura Podróży jest Franciszka Kujawska.

 

I szyli długo i szczęśliwie | warsztaty familijne

Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami. Postrzegany jako rodzaj graffiti lub street artu, yarnbombing nie posiada jeszcze ugruntowanej polskiej nazwy, ale czasem pojawia się określenie „bombardowanie włóczką” lub „dziergane graffiti”. ???

To tyle, jeśli chodzi o definicje 😉 A my już teraz zapraszamy na cykl warsztatów z rękodzieła, które realizujemy razem ze Stowarzyszenie Oplotki ♥ ???

Warsztaty mają charakter familijny – zapraszamy na nie: małych, dużych, starszych, młodszych, kobiety i mężczyzn, dziewczynki i chłopców, mamusie i tatusiów, babcie i dziadków… ?
Na warsztatach będziemy posługiwać się różnymi technikami:
? szydełkowanie
? robienie na drutach
? zero waste
? tkanina

Efektem warsztatów będzie wspólne zbombardowanie wybranych drzew | słupów | latarni na Głównej w Poznaniu ♥ Oczywiście, wszystko całkowicie legalnie 😉

‼️‼️‼️ Ważne informacje ‼️‼️‼️
Warsztaty rozpoczynają się w czerwcu i trwać będą cyklicznie przez trzy kolejne miesiące ♥

⁉️ Kiedy? Gdzie? ⁉️
? warsztaty w każdą środę
? pierwsze spotkanie | środa | 5 czerwca
? godz. 14:00
? ul. Główna 42 | poddasze

Zbombardujmy kolorowymi instalacjami przestrzeń Głównej! ????

#chodźcienawarsztaty #Fyrtel_Główna #poznanwspiera #yarnbombing #rękodzieło #SMAK #Oplotki #szydełko #zerowaste #druty #tkanina #warsztaty #razemmożemywięcej #instalacja #przestrzeńmiejska

 

Letnia Akademia Malucha – Muzeum Archeologiczne

Niezwykła Sahara

Już tego lata czeka nas niezwykła podróż w przeszłość! Wybierzemy się na pustynię! Czy sparzymy sobie tam stopy? Nic bardziej mylnego! Udamy się na Saharę sprzed tysięcy lat, kiedy mówiono o niej jeszcze „Zielona Sahara”. Dopiero później zbłąkani nomadzi przygrzewali podbicia bosych nóg w gorących piaskach. Na pustyni archeolodzy po dziś dzień próbują odkrywać wiele tajemnic z przeszłości. Prowadzą niebezpieczne prace wykopaliskowe. W pocie czoła i przy nieposkromionym żarze drążą temat.  Jeżeli chcecie zapoznać się z tą wyjątkową pracą odkrywców i zdobyć wiedzę o wielu pochłoniętych przez piasek stanowiskach, zapraszamy w lipcu i sierpniu do Muzeum Archeologicznego. Letnia Akademia Malucha pod hasłem „Niezwykła Sahara” pomoże Wam poznać świat ukrytych pod ziemią pustynnych skarbów, niezwykłych skalnych rytów i tajemniczych pradawnych opowieści.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku: 6-10 lat.

OFERTA NIE DOTYCZY GRUP ZORGANIZOWANYCH!

 

Sierpień 2019

4. Rajskie życie na zielonej Saharze 14.08

5. Nad błękitnymi meandrami Nilu 21.08

6. Nubia – podróż do złotej krainy 23.08

7. W Alabastrowym Meczecie 28.08

8. Nie taki nieznany ląd. Odkrywanie Afryki 30.08

 

Organizator: mgr Marta Kalisz – Zielińska

Gdzie: Sala Dydaktyczna

Godzina: 11.00 – 12.30

Wstęp: Po zakupie biletu 5 zł – Zapisy na zajęcia od 18 czerwca 2018 r. osobiście lub telefonicznie w kasie Muzeum Archeologicznego (61 852 82 51), w dniach i godzinach otwarcia placówki. (W poniedziałki kasa muzeum nieczynna-brak zapisów)

 

Lato na Targach

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem.
Fort 3 Twierdza Poznań
Godziny wejścia z przewodnikiem w każdą niedziele.
– 14:00
– 15:00
– 16:00
Bilety do nabycia na terenie Fortu.
Normalny: – 10zł,
Ulgowy – 8 zł,
Rodzinny (2+2)- 15 zł.
www.fort3.ptpf.org.pl

Należy zakupić bilet do ZOO

Trasa obejmuje zarówno cześć podziemną, jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w przystępny sposób historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej.

W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze na forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji.

Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów

 

Feed Your Head Festival

Dokładnie 50 lat po legendarnym festiwalu Woodstock Music and Art Fair, który odbywał się w miejscowości Bethel w stanie Nowy York w 1969 roku, spotykamy się, by móc świętować świadome życie.

Feed Your Head Festival jest wielopłaszczyznowym wydarzeniem, którego ideą jest wskazanie naturalnych dróg do równowagi, życia w zgodzie ze sobą i naturą, a także rozwoju świadomości, nie włączając w nie substancji psychoaktywnych.

W programie warsztaty / prelekcje / sztuka.

Bądźcie czujni, niech połączy nas sztuka i zabawa.

? ? ?

? czwartek 15.08
KONCERTY:
Sonora Sound Tube / Mist – Pruchniewicz/Siwierski / Martyna Gibes

WARSZTATY:
10-12 – Warsztaty mindfulness z elementami jogi dla dzieci
12-14 – Sztuka Wartości – warsztat arteterapeutyczny z muzykoterapią
14-16 – Warsztaty – way to the sun

? piątek 16.08
KONCERTY:
Konrad Bebiołka / Sound Harmony / TheEnd

? sobota 17.08:
KONCERTY:
Kasia Tontor / Alpha. / Francis Tuan / zimnv

? niedziela 18.08:
Mobilna Scena Muzyczna w Parku Wilsona

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.

 

Kolor Fest Poznań – Dzień Kolorów w Poznaniu !

Kolor Fest niebawem odwiedzi Poznań❗
Trasa 2019 to mnóstwo kolorowych nowości ❤

✅ Oficjalne wydarzenie:
15 sierpnia, start 17:30, Polana Harcerza nad Maltą❗

❗❗❗ WSTĘP BEZPŁATNY ❗❗❗

⭐ Przygotowaliśmy dla Was:
❤ Kolorowe PROSZKI HOLI – 12 kolorów ?
? Najlepszy muzyczny klimat ?
? Kolorową watę cukrową ?
? Kolorowe łakocie i granity ?
❤ Wyrzutnie proszków Holi ?
? Zamki dmuchane dla najmłodszych ?

Przyjdź z przyjaciółmi na tą niepowtarzalną imprezę ?
przeżyj niezapomniane chwile, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ?
baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ’ów ?

Pamiętajcie, im więcej ludzi tym lepszy klimat,
który Wy będziecie tworzyć dlatego zapraszajcie swoich znajomych i pomóżcie nam dotrzeć do wszystkich❗

Kolor Fest jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych ?‍?‍?‍?
Nie może Was tam zabraknąć❗

❗UWAGA❗
❤ Zgarnij darmowy pakiet PROSZKÓW HOLI ❤
Co należy zrobić ?
▬▬▬▬▬▬▬
? Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
? Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
? Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia !
? Pierwsze 30 osób zgarnia 5 proszków Holi za free ?
▬▬▬▬▬▬▬

W SKRÓCIE ?
➡️ 15 sierpnia
➡️ start 17:30
➡️ Polana Harcerza nad Maltą
➡️ Wstęp bezpłatny

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto?
Napisz do nas na fanpage.

Zobacz też jak wygląda Kolor Fest:
https://www.youtube.com/watch?v=xayV7EU94TI

 

Spotkania ogrodnicze

Pięknie jest w Ogrodzie Szeląg, prawda? I to Wy to stworzyliście 🙂 DZIĘKUJEMY !!!
A żeby było nadal tak pięknie, ogród należy pielęgnować. Stale i cały czas 🙂
W czasie czwartkowych spotkań będziemy „ogarniać” ogród, sprawdzać czy wszystko dobrze rośnie, odchwaszczać i planować co jeszcze można posadzić 🙂

Niezależnie od dat, w Ogrodzie Szeląg jest cały czas coś do zrobienia – przychodźcie codziennie i dbajcie o niego.

A jeżeli chcesz mieć kawałek Ogrodu Szeląg dla siebie – ADOPTUJ SKRZYNKĘ. Czekają na Was 4 skrzynki, które przez cały sezon będą tylko Wasze. Kto pierwszy ten lepszy 🙂

Wasz ogród – wasza praca – wspólne miejsce 🙂

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spektakle Kamishibai, czyli pokazy japońskiego papierowego teatru, który prezentowany jest w specjalnej skrzyni zwanej butai. Wraz z otwierającymi się drzwiczkami butai otwierać się będzie niesamowity świat baśni oraz bajek. A kiedy drzwiczki się zamkną wspólnie ożywimy opowiedzianą historię bawiąc się i tworząc wyjątkowe prace plastyczne.

Czekamy na Was w każdy czwartek o godz. 12.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

Festiwal Baniek Mydlanych w Poznaniu !

Festiwal Baniek Mydlanych niebawem odwiedzi Poznań❗
Trasa 2019 to mnóstwo bańkowych nowości ?

✅ Bańki mydlane czekać na Was będą:
➡️ 15 sierpnia od 15:00, Polana Harcerza nad Maltą❗

❗❗❗ WSTĘP BEZPŁATNY ❗❗❗

✅ Przygotowaliśmy dla Was:
? Duuużo darmowego płynu
?‍♀ Animacje z bajkowymi postaciami
? Bańkowe pokazy i zamykanie w bańce
? Tysiące małych baniek
? Konkursy z nagrodami
? ale to nie wszystko!

✅ Czekać na Was jeszcze będą:
? Akcesoria do puszczania baniek
? Kolorowe łakocie i granity
? Dmuchańce

Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych ?‍?‍?‍?

Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej bańkowej imprezie w tym roku❗

Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach❗

Nie może Was tam zabraknąć❗

❗UWAGA❗
❤ Zgarnij zestaw do ogromnych baniek mydlanych ❤
☀️ Zestaw: 1l płynu + kijki ze sznurkami 50cm ☀️
Co należy zrobić ?
▬▬▬▬▬▬▬
? Zaproś znajomych do wydarzenia (minimum 200 osób).
? Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
? Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia !
? Pierwsze 15 osób zgarnia zestaw za darmo !
▬▬▬▬▬▬▬

W SKRÓCIE:
➡️ 15 sierpnia
➡️ start 15:00
➡️ Polana Harcerza nad Maltą
➡️ WSTĘP BEZPŁATNY

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoje miasto? Napisz do nas na fanpage.

 

Reksio! Kejter z Jeżyc – spotkanie III ostatnie

Przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i krewni czas po raz trzeci, ostatni spotkać się na podwórku, tej! Gospodarzem jest nie kto inny, jak sam pies Reksio, który latem 2019 roku jest najprawdziwszym Kejtrem z Jeżyc.

Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna oraz Teatr Fuzja zapraszają na trzecie, ostatnie międzysąsiedzkie spotkanie kulturalne na Jeżycach.

15 sierpnia 2019r niedziela, teraz zielony za budynkiem przy ul. Kassyusza 7-15 w Poznaniu

Godz.11:00 spektakl teatralny Teatru Fuzja “Reksio”
Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będziecie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.
Współprodukcja spektaklu: Estrada Poznańskananska i Wydawnictwo Papilon

Po spektaklu warsztaty plastyczne oraz wspólne zabawy i animacje.

Zabierzcie kocyki, leżaczki, ryczki oraz dobry humor i spędźmy na Jeżycach czas razem z Reksiem i jego wesołą podwórkową ekipą.

Serdecznie Zapraszamy!
Wstęp wolny!

Projekt zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania” #cwp2019 #poznanwspiera

 

Poznaj Wartę z pokładu kajaka – spływ do Czerwonaka

Spływ kajakowy z Starego Portu w Poznaniu do Mariny Akwen w Czerwonaku, na który zapraszamy wszystkich pasjonatów kajakarstwa, dzikiej przyrody i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas spływu będzie obecny przewodnik, który z przyjemnością i pasją opowie Państwu wiele historycznych i przyrodniczych ciekawostek dotyczących rzeki Warty, a księżyc w pełni zapewni niesamowitą atmosferę.

Plan:

Godzina 19:00 wypłynięcie z Stary Port w Poznaniu
Godzina 21:00 osiągnięcie mariny w Czerwonaku
Godzina 21:15 ognisko w Czerwonaku
Godzina 22:45 powrót pociągiem do Poznania

Spływ jest zaplanowany tak, aby każdy niezależnie od umiejętności podołał trasie i czerpał z tego przyjemność.

Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisie decyduje kolejność wpłat.

Koszt uczestnictwa: 35zł/osoba obejmujący wypożyczenie kajaka, ubezpieczenie i opiekę przewodnika oraz uczestnictwo w ognisku. Koszt nie obejmuje jedzenia na ognisko oraz kosztu powrotu pociągiem (4.4zł osoba).

Kontakt: 570 830 150
Zapisy: biuro@zeglugaretro.pl

 

Wyzwanie #12 – Dbaj o zdrowie!

W ten dłuuugi weekend będziemy zachęcać do troski o zdrowie: sportu, relaksu, naturalnych kosmetyków, zdrowego jedzenia, itd.
A w niedzielę mini-kurs pierwszej pomocy
Bądźcie z nami już od czwartku!

Plan weekendu
Czwartek 15. sierpnia
od rana świąteczny chillout na Madalinie
14:00 Aktywności balonowe – zabawa i trening motoryki
15:30 Trening dla głowy – programowanie w zabawie
17:00 Zapytaj trenera – konsultacje z trenerem personalnym (Mateusz Górski Trener Personalny
17:30 Familijna spartakiada – trening rodziców z dziećmi (Mateusz Górski Trener Personalny)

Piątek 16. sierpnia
10:30 Logo-maluch (podmiot odpowiedzialny: Świetlica Cafe)
12:00 Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
15:00 Smaczne i zdrowe – warzywne przekąski i koktajle owocowe
17:30 Samoobrona (Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa)

Sobota 17. sierpnia
11:30 Sprawny maluch (Świetlica Cafe)
12:45 Anglo-maluch – język angielski dla najmłodszych (skutecznyangielski.pl)
13:30 Angielski w działaniu (skutecznyangielski.pl)
14:15 „Zdrowe” kolorowanki – kolorowanki antystresowe dla dorosłych i piramida żywieniowa dla dzieci
15:00 Zagraj w siatę na Madalinie! – turniej
16:00 Rodzinny fitnes
17:00 Kosmetyki naturalne – warsztaty (Stowarzyszenie Zielona Grupa)

Niedziela 18. sierpnia
11:30 Logo-maluch – gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci (Świetlica Cafe)
12:30 Senso-maluch – integracyjne zajęcia sensoryczne dla najmłodszych
14:00 Mini-kurs pierwszej pomocy (ChlorekSwim)
15:30 Wodne harce (Szkoła pływania ChlorekSwim)
16:00 Breakdance na Madalinie – integracyjne zajęcia taneczne dla każdego (BreakWest i Geez Mo)
17:30 MADALINGO (bingo z nagrodami)

Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE

Aby być na bieżąco z madalińskimi informacjami zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Retro Świerczewo : kino plenerowe – cyrk – muzyka

Zapraszamy mieszkańców na sierpniowy cykl spotkań „Retro Świerczewo”, podczas którego na boisku przy ul. Buczka w Poznaniu odbędą się wydarzenia, które będą nawiązywać do sztuki filmowej, cyrkowej i muzycznej pierwszej połowy XX wieku.

Poniżej prezentujemy ramowy program sierpniowych wydarzeń:

16 SIERPNIA, g. 20.30-22.00
20.30- plenerowy pokaz filmu pt.: „Dwie Joasie” – polski film z 1935 roku

23 SIERPNIA, g. 20.30-22.00
20.30 – plenerowy pokaz filmu pt.: „Ada! To nie wypada!” – polski film z 1936 roku

30 SIERPNIA, g. 19.00-20.30
19.00 – koncert muzyki jazzu tradycyjnego – zespół Dixie Company

Szczegóły dotyczące poszczególnych występów, tytułów filmowych i towarzyszących wydarzeń będą na bieżąco ujawniane w wydarzeniu.

Zapraszajcie rodziny, znajomych, sąsiadów i wspólnie z nami przenieście się w czasie! Spotkajmy się w sierpniowe piątkowe wieczory na boisku przy ul. Buczka w Poznaniu. Pamiętajcie o kocach lub leżakach. Wstęp wolny dla wszystkich!

Projekt jest rekomendowany i dofinansowany przez Radę Osiedle Świerczewo i Miasto Poznań #poznanwspiera

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Przy realizacji pomaga Fundacja Kreaktywator.

 

Zielono mi – latające balony

Warsztat „Zielono mi – latające balony”

Warsztat, którego celem jest:
– Spędzenie wolnego czasu w sposób kreatywny
– Wyrabianie szacunku dla przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem roślin
– Wdrażanie do twórczego myślenia i kreatywności
– Doskonalenie sprawności z zakresu małej motoryki
– Uświadomienie roli zieleni w najbliższym otoczeniu.

Stworzymy latające balony z wykorzystaniem balonów i tego co nam natura przynosi ?

Dla kogo?
Dla każdego kto chciałby stworzyć swój latający balon.

?‍♀️ Warsztat w ramach Feed Your Head Festival poprowadzi:
Joanna Micińska – arteterapeutka, architekt krajobrazu, florystka. Prowadziła warsztaty terapeutyczne wykorzystując dobra natury dla różnych grup odbiorców m.in. kobiet w ciąży, czy osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Współpracuje z Fundacją “Art-On” i LOKALem – miejscem spotkań. Mama niespełna rocznego Tymoteusza, którego już od pierwszych dni życia uczy szacunku, zamiłowania i podziwu dla natury, jej zjawisk i całej przyrody, która nas otacza.

wstęp bezpłatny,
ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: kontakt@feedyourhead.pl

? Zajęcia odbędą się w budynku dawnego Kina Olimpia, ul. Grunwaldzka 22, w przestrzeni NEO-Lazarus
? III piętro, sala 307.

? ? ? Feed Your Head Festival jest wielopłaszczyznowym wydarzeniem, którego ideą jest wskazanie naturalnych dróg do równowagi, życia w zgodzie ze sobą i naturą, a także rozwoju świadomości, nie włączając w nie substancji psychoaktywnych. ? ? ?

 

Szable w dłoń!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-15 lat na warsztaty nauki szermierki.
Uczestnicy poznają tajniki fechtunku szablą – bronią białą, która wpisała się na stałe w polską tradycję. Każdy będzie nie tylko mógł przyjrzeć się uważnie strojom wojskowym z XVI wieku, ale także pod okiem doświadczonych instruktorów poznać podstawowe techniki stosowane w fechtunku historycznym.
Prowadzenie: Poznańska Grupa Fechtunku Salut.
Koszt warsztatów: 4 zł

Planszówki w Puszczykowie – Klub Gier Planszowych Kości

Zapraszamy na co dwutygodniowe spotkania w Klubie Gier Planszowych Kości!
Gramy w co drugi piątek w godzinach od 19 do 24 w pomieszczeniu BMCAK w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie (mapka załączona do wydarzenia). Wstęp bezpłatny!

Posiadamy ponad 400 tytułów, jednak na spotkania klubowe zabieramy tylko część z nich – jeśli chcielibyście w coś konkretnego zagrać piszcie czy to pod wydarzeniem czy w wiadomości do nas!

Atrakcje będą pojawiały się na bieżąco :)!

Do zobaczenia

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Kulturalny Stary Rynek weekend nr 8

Ten weekend rozpoczniemy od mocnego jazzowego uderzenia. W sobotni wieczór na Scenie na Quadro zagra Główny Zawór Jazzu (godz. 19). W niedzielę czeka nas przechadzka z Andrzej Dominik Ohde. Tym razem odkryjemy tajemnice Chwaliszewo/Poznań. Na dzieci czekamy w niedzielę w Galeria Miejska Arsenał. Odbędą się tam warsztaty w ramach cyklu Kameralny Poznań III. Także w niedzielę koncert pod Odwachem, gdzie zagra Sunchine Trio. W sobotę i niedzielę jak zawsze będzie działał też Salon Sąsiedzki!
17 sierpnia, godzina 19:00, Główny Zawór Jazzu, Scena na Quado
17 sierpnia, od godziny 11:00, Salon Sąsiedzki – Kulturalny Stary Rynek,11:30 koncert Szymon Siwierski – pianista / Maciej Pruchniewicz – gitara, Zamkowa/ Masztalarska
18 sierpnia, godzina 12:15, zbiórka przed Ratuszem, Chwaliszewo mini miasto – intrygująca przechadzka z D. Ohde, Spacer z przewodnikiem,
18 sierpnia, godzina 12:30, Galeria Miejska Arsenał, Warsztaty dla dzieci „Tworzenie partytury graficznej” – Ewa Fabiańska-Jelińska – kompozytor/composer – Kameralny Poznań
18 sierpień, w godzinach 13:30-16:00, Odwach, Sunchine Trio – Swingująca Starówka
18 sierpnia, od godziny 14:00, Salon Sąsiedzki, Niedzielne Słodkie/ Animacje lalkarskie Karolina Martin Zamkowa/ Masztalarska

 

Muzyka na Błoniach #BatyskafSelection

Fot. Poznańska Spacerówka 🙂

Muzyka na żywo znów zagości nad Kórnickim Jeziorem! ??
Tak, chill’owa atmosfera którą rozbujaliśmy wakacje Batyskaf Festiwalem to idealny moment, by plaża grała cały czas ? Tym razem organizatorem i gospodarzem wydarzeń będzie OAZA & Błonie, a ekipa Batyskafu odpowiadać będzie za selekcję składów które zagoszczą nad jeziorem! ?
Koncerty odbywać się będą co sobotę na plaży przy Wake’u.
Wstęp jak zawsze otwarty! ?

Na scenie usłyszymy różnorodnych artystów: sety DJ’skie, projekty i zespoły z poznańskiej sceny. ?? Popłyniemy szeroko przez gatunki, spotykając się z pograniczem muzyki elektronicznej i house, wielogatunkowymi eksperymentami wokalno-instrumentalnymi, a także lekkim i przyjemnym wakacyjnym indie rockiem. ???? Dla każdego coś miłego!

Każdego artystę opiszemy dla was na wydarzeniu, szykujcie się ???

Jedno jest pewne – będzie się działo, zbierajcie więc znajomych i do zobaczenia w soboty! ☀️ #MuzykaNaBloniach #BatyskafSelection

Organizator: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Selekcja zespołów (czyt. opieka artystyczna;)) : Batyskaf – żywa muzyka
Partnerzy:
Go Events Technika Estradowa
Broda Records
Wake Park Kórnik

 

Wycieczka Śladami Ssaków

Na granicy dnia i nocy, w tajemniczej dolinie rzeki Cybiny do życia budzą się mieszkańcy i mieszkanki, których w ciągu dnia nie widać. Wychylają się zza pni, traw, krzaków, wypływają z wody. Pozostawiają za sobą ślady, tropy – czytelne tylko dla osób wtajemniczonych. Zapraszamy do wspólnego spaceru, w trakcie którego będziemy podglądać ciekawe życie naszych sąsiadów – nadcybińskich zwierząt! Wraz z przyrodnikami z PTOP „Salamandra” i sprzętem obserwacyjnym udamy się nad rzekę w poszukiwaniu m. in. bobrów czy łasic. Przekonamy się, jakie mają nawyki, co lubią robić, dlaczego wybierają wieczorową porę i jak ich zachowania różnią się od naszych.

Termin: sobota, 17 sierpnia, godz. 20:30

Miejsce: Amfiteatr Bramy Poznania

Wykonawca: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”

Odbiorcy: rodziny z dziećmi +5

Udział: bezpłatny,

Zapisy: wydarzenia@bramapoznania.pl

#WszyscyJesteśmyZwierzętami

Grafika: M. Dzbanuszek

 

Małe Psoty: Żabie harce

Rechotanie, chlupotanie, woda, błoto, rzeczna roślinność. Jak wygląda życie żab nad Cybiną? Jakie dźwięki, kształty, kolory występują nad rzeką? Zapraszamy na zajęcia, w trakcie których będziemy poznawać świat żab, angażując różne zmysły.

Zajęcia mają charakter warsztatów sensorycznych, pomagających wspierać rozwój dzieci i rozbudzać ich naturalną ciekawość. Dla rodziców będą stanowić bazę pomysłów na zabawę sensoryczną z dziećmi.

Termin: niedziela, 18 sierpnia, godz. 10:30

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 12-24 miesiące; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie;

Czas trwania: 45 min.

Miejsce: sala wielofunkcyjna Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne

Zapisy: edukacja@bramapoznania.pl

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7625.

#WszyscyJesteśmyZwierzętami

Grafika: M. Dzbanuszek

 

Teatr dla dzieci #NaWolnym

To już kolejna edycja #NaWolnym. Zapraszamy Was na moc niesamowitych wrażeń teatralnych dla najmłodszych widów. ?

❕ W związku ze zmianami w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, które weszły w życie w styczniu 2019 w tym roku #NaWolnym będzie biletowane.
Cena biletu to 2 zł na spektakle LIPCOWE i 5 zł na spektakle SIERPNIOWE.

LIPIEC – BILETY WYPRZEDANE
? Pograjki
Teatr Fuzja
14.07 | niedziela |16:30

? Jaś i Małgosia – BILETY WYPRZEDANE (sprzedaż stacjonarna nie będzie prowadzona w dniu spektaklu na dziedzińcu)
Fabryka Kultury
21.07 | niedziela | 16:30

SIERPIEŃ
? Nowe szaty króla
Teatr Animacji
17.08 | sobota | 12:00

? Byczek Fernando
Studio Teatralne Blum
18.08 | niedziela | 12:00

? Chodź na słówko 2
Centrum Sztuki Dziecka
24.08 | sobota | 12:00

Bilety na LIPIEC można kupić w Kinie Muza oraz na stronie bilety24.pl. Bilety będzie można również nabyć na dziedzińcu przed rozpoczęciem spektaklu (tylko w przypadku, kiedy bilety nie zostaną wyprzedane online).

Bilety na SIERPIEŃ można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań oraz na stronie bilety24.pl od dnia 1.07.2019

Liczba miejsc na wszystkie spektakle jest ograniczona.

Jeśli interesują Cię inne wydarzenia z cyklu to sprawdź:
Teatr #NaWolnym
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Amerykańskie przedmieścia
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Pół człowiek, pół legenda
Mikromusic i Helaine Vis | Koncerty #NaWolnym
Wczasy i Bloki | Koncerty #NaWolnym
Clock Machine i Mitochondrium | Koncerty #NaWolnym

 

Kolorowy plac zabaw czyli lato z TKOPD!

Soboty w lipcu i sierpniu, godz.12.30 – 15.00, Taras Przylądek Arkadia przy pl. Wolności

 

17 sierpnia, prowadzi Mały Inżynier
Laboratorium slime czyli zajęcia dla młodych glutologów.
Zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat. Stwórz swojego własnego, unikatowego gluta o niezwykłych właściwościach: pożerającego magnes, ciągnące mydełka, glutkową gumę balonową i inne, jedyne w swoim rodzaju slimy.

24 sierpnia, prowadzi: Pani Gosia i Pani Alesandra
Roztańczone nogi czyli zabawy taneczne dla dzieci Nauka tańców balfolkowych. Zajęcia dla dzieci od 6 lat.

31 sierpnia, prowadzi Pani Ola i Pani Oliwia
„Za górami, za lasami…” czyli bajkowe spotkanie, dla wszystkich, którzy choć na chwilę chcą przenieść się do odległej bajkowej krainy. „Bajkowy świat z papieru i nie tylko” – zajęcia plastyczne jako kontynuacja bajki.

 

Piątkowo, czyli dwie wieże i nie tylko

W lipcu i sierpniu zapraszamy na cykl spacerów po Piątkowie.

Ten fyrtel, jak każde poznańskie blokowisko, ma swoje ciekawostki i tajemnice. W czasie spaceru opowiemy zarówno o zamierzchłych czasach, gdy ta część stolicy Wielkopolski była małą wsią, jak i o jej dynamicznym rozwoju, który rozpoczął się w drugiej połowie lat 70. XX wieku. Na trasie spacerów nie zabraknie oczywiście wież RTV – symbolu Piątkowa.

Przygotowaliśmy dla Was 4 wycieczki:

SPACER DLA DZIECI W WIEKU 8-11 LAT Z ELEMENTAMI GRY MIEJSKIEJ
25.07.2019, 18:00 (czwartek)
czas trwania ok. 2 godziny
ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE, MAMY KOMPLET UCZESTNIKÓW
Dzieci biorą udział w spacerze z opiekunami (jeden opiekun może przypadać na kilkoro dzieci).

SPACERY DLA WSZYSTKICH
1.08.2019 18:00 (czwartek) oraz 17.08.2019 10:00 (sobota)
czas trwania ok. 2,5 godziny
spotkanie na pętli PST przy wejściu na dworzec autobusowy
zakończenie na os. Chrobrego koło ul. Lechickiej
wstęp wolny

SPACER DLA SENIORÓW
21.08.2019 9:00 (środa)
czas trwania ok. 2,5 godziny
spotkanie na pętli PST przy wejściu na dworzec autobusowy
zakończenie na os. Chrobrego koło ul. Lechickiej
wstęp wolny /prosimy o zabranie biletu ZTM na 10 minut – część trasy pokonamy autobusem komunikacji publicznej/

W przypadku spaceru dla dzieci zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu w sytuacji zapowiadanego pogorszenia pogody, o czym poinformujemy zgłoszonych uczestników. Pozostałe wycieczki odbędą się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników.

________________________________________________

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo:
Pomysły mieszkańców Piątkowa

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

EKOzGranie – gra terenowa: Przyjaciele Miejskiej Przyrody

Przyjaciele Miejskiej Przyrody na Piątkowie to rodzinne ?‍?‍?‍?
spotkania ? z przyrodą ???w mieście ?.

Tym razem ZAPRASZAMY na przygodę w parku. Rodzinno-sąsiedzkie zespoły będą miały możliwość zmierzenia się z mniej lub bardziej oczywistymi wyzwaniami, w których Wasze umiejętności fizyczno-umysłowe mogą się przydać lub też nie, dlatego współpraca może się opłacić.

Kiedy?
17 sierpnia w godz. 14:30 – 18:30*
18:45 wręczenie nagród

Gdzie?
Park na os. Chrobrego (na wysokości SP17) przy Osiedlowym Namiocie Kultury.

*do gry można przyłączyć się w dowolnym momencie trwania gry.

Udział nieodpłatny, wymaga wcześniejszego zgłoszenia oraz akceptacji regulaminu.

Regulamin:
dostępny na stronie cpe.info.pl/blog/2019/07/02/pmp-gra-terenowa/

Formularz zgłoszeniowy:
– online – kliknij „Zdobądź bilety”
– do wydrukowania – dostępny na stronie cpe.info.pl/blog/2019/07/02/pmp-gra-terenowa/

Partnerzy:
– Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
– Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
– Selldo sp. z o.o. – oficjalny dystrybutor marki bobble Polska w Polsce
– Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania

Wszystkie nasze tego typu działania są jedną z form zwrócenia uwagi na przyrodę jako dobro wspólne i zainteresowania wybranymi tematami przyrodniczymi mieszkańców miejskiego osiedla.

Projekt „EKOzGranie – gra terenowa” jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Środki finansowe zostały zaplanowane przez Rada Osiedla Piątkowo.

 

VI Grzybowski Turniej Wojów

Turniej o koronę dębów grzybowskich – Lestek

Wyzwanie Smaku Pepsi – Zlot Foodtruków! Malta Parking

Wielbiciele STREET FOODU i orzeźwiającego SMAKU PEPSI, przybywamy!

Już niedługo w Waszym mieście pojawi się WYZWANIE SMAKU PEPSI w towarzystwie najlepszych FOOD TRUCKÓW! Zwykle LATO w Waszym mieście? To nie z nami!

Podczas Wyzwania Smaku Pepsi będziecie mogli zrobić test i przekonać się, który napój typu cola smakuje Wam najbardziej. Dodatkowo, w sobotę 17.08 od 14:00 do 18:00 podczas eventu będziecie mogli spotkać znanych ambasadorów Stołu Pepsi – Lara Gessler oraz ADAMA WIEJAKA: POSZUKIWACZA , którzy specjalne z tej okazji przygotowali dla Was swoje dania. Dołączcie do Stołu Pepsi i spróbujcie Eklarki , Burgera Wiejaka oraz pozostałych dań ekipy Lary Gessler.

Ale to nie wszystko! Więcej pysznej szamki zapewni Feel Good Food. Wpadajcie ze swoją ekipą!

⏰⏰17.08- 18.08⏰⏰
?Malta Parking?

??????????

?- Wielka Strefa : Wyzwanie Smaku Pepsi oraz Stół Pepsi
?- Pyszne jedzenie z FoodTruck’ów

?☎❗➡Sobota 12:00 – 22:00
?☎❗➡Niedziela 12:00 – 20:00

▶W kolejnych postach dowiecie się jakich pyszności będzie mogli spróbować od czołówki polskiego streetfoodu ◀

#BędzieJedzone ????????

Głodni??❗❓

Feel Good Food wraz z Inwazją FoodTrucków WAS nakarmi ??????

#Burger #HotDog #Buritto #Quesadillas #Pizza #Pastrami #Phillycheesesteak #PierożkiDimSum #Owocewczekoladzie
#Frytki #JapanUdon #Langosz #Tosty #Słodkości #GreckieSoulvaki
#TradycyjnaZapiekanka #FiredChicken #Zimnenapoje #DużoDobrego #SmacznyWeekend #Karmimy #RazemSmaczniej

Feel Good Food
?Kosmicznie Dobre Jedzenie?

 

Żwawym krokiem na spotkanie z barokiem – Rogalin

Fundacja PETRA senior razem z Powiatem Poznańskim i Fundacją Akceptacja zaprasza do udziału w spacerach z cyklu „Poznaj swojego sąsiada”.

Podczas wspólnych spacerów będziemy mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi oraz walorami krajoznawczymi znajdującymi się na szlakach powiatu poznańskiego, będziemy mogli zdobyć wiedzę o regionie i jego dziedzictwie kulturowym. Wspólne przemierzanie szklaków będzie dla nas okazją do spotkań towarzyskich oraz poznania nowych osób, które zamieszkują inne gminy powiatu poznańskiego. Spotkania na szlaku będą także okazją do spotkań międzypokoleniowych oraz wymiany doświadczeń.

Aktywny tryb życia powinien prowadzić każdy z nas, niezależnie od wieku. Ruch wywiera bowiem zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej. Spacery w których weźmiemy udział połączone ze zwiedzaniem regionu, w którym się żyjemy, to znakomity sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wspólne spotkania na szlaku oraz podczas biesiadowania mogą wpłynąć również na wzmocnienie relacji międzyludzkich. Na trasie każdego ze spacerów toczyć się będzie gra terenowa. W czasie biesiadowania (ognisko) dostępny będzie namiot medyczny w którym zachęcać będziemy do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przerwa to także czas na animacje dla najmłodszych uczestników naszych spacerów.

Szczegóły dotyczące tras znajdują się na plakatach.

Do uczestnictwa we wspólnych spacerach zapraszamy mieszkańców ze wszystkich gmin powiatu poznańskiego. W każdym spacerze może wziąć udział 35 osób. Każda osoba może skorzystać z jednego spaceru. Zapewniamy poczęstunek na trasie.

Dojazd na START i powrót każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.

Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką opiekuna.

Zapisy i szczegóły dostępne pod numerem telefonu: 724 976 584

 

Kolorowy plac zabaw | Empik Plac Wolności, Przylądek Arkadia

Kolorowy plac zabaw czyli lato z TKOPD i empik na Przylądek Arkadia

W każdą sierpniową sobotę czekamy na Was na naszym kolorowym placu zabaw gdzie nie zabraknie atrakcji!
Do zobaczenia!

Oto szczegółowy plan kolejnych wakacyjnych spotkań:

3.08.
Zumba dla dzieci i tęczowe animacje, czyli zabawy z kolorową chustą i tunelem
(zajęcia ruchowe przeznaczone dla dzieci od lat 3)
prowadzi: Pani Kinga, Pani Iza i Pani Paulina
10.08.
Lasse i Maja na tropie – terenowa gra miejska na podstawie serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Detektywistyczne łamigówki Lassego i Mai”
prowadzi: Pani Iza i Pani Paulina
17.08.
Laboratorium slime czyli zajęcia dla młodych glutologów (7-12 lat)
stwórz swojego własnego, unikatowego gluta o niezwykłych właściwościach. uczestnicy poznają tajne receptury oraz samodzielnie stworzą swojego wyjątkowego gluta pożerającego magnes, ciągnące mydełka, glutkową gumę balonową i inne, jedyne w swoim rodzaju slimy)
prowadzenie Mały Inżynier
24.08.
Roztańczone nogi czyli zabawy taneczne dla dzieci (od 6 lat)
nauka tańców balfolkowych
prowadzi: Pani Gosia i Pani Aleksandra
31.08.
„za górami, za lasami…” czyli spotkanie z bajkami, dla wszystkich, którzy choć na chwilę chcą przenieść się do odległej bajkowej krainy
„bajkowy świat z papieru i nie tylko” – zajęcia plastyczne jako kontynuacja bajki
prowadzi: Pani Ola i Pani Oliwia

 

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Animacje na Wakacje | Podchody

W ramach wakacyjnych Dzieciaków w Tramwajarzu zapraszamy na wspólne niedziele z animacjami na pl. A. Asnyka „Animacje na wakacje”!

Atrakcje animacyjne są dla dzieci niezwykłą i niezapomnianą przygodą, którą zapamiętają na długo. Dla rodziców jest to czas, aby chwilę odetchnąć i porozmawiać w gronie dorosłych lub wspólnie z dziećmi wyruszyć w świat zabaw.

ANIMACJE NA WAKACJE
w ramach Dzieciaków w Tramwajarzu

18.08.2019 – PODCHODY
A poza tym balony, bańki mydlane, zajęcia ruchowe i nagrody dla uczestników!

Animacje bez ograniczeń wiekowych!

Niedziela, Godz. 11.00 – 13.00
Pl. Adama Asnyka, Poznań

W razie niepogody zapraszamy do Domu Tramwajarza

Wstęp wolny!

 

Zwierzęta z drewna

Zapraszamy na warsztaty stolarskie! Dzieci kochają majsterkować, czas więc wziąć w ręce narzędzia i pod okiem profesjonalisty i miłośnika przyrody – Tomka, Stolarza z Lasu – zrobić własnoręcznie zwierzęta z drewna! Podczas warsztatów dzieci z opiekunami będą miały okazję samodzielnie zbudować swoje własne zwierzątka z drewna – od dziecięcej wyobraźni zależy, czy będą to konie, żaby, lisy lub ryby, czy wyśnione, fantastyczne zwierzęta.

Termin: niedziela, 18 sierpnia, godz. 14:00 i 15:30

Miejsce: Amfiteatr Bramy Poznania

Wykonawczyni: Tomek, Stolarz z Lasu

Odbiorcy: rodziny z dziećmi od 5. roku życia

Udział: bezpłatny

Zapisy: wydarzenia@bramapoznania.pl

#WszyscyJesteśmyZwierzętami

Grafika: M. Dzbanuszek

 

Chwaliszewo mini miasto – intrygująca przechadzka z D. Ohde

Kolejna przechadzka z cyklu „znacie? to posłuchajcie….Spacerujemy po Chwaliszewie -miłym tajemniczym i zbrodniczym miejscu w historii Poznania. Przejdziemy się to tu i tam do Chwaliszewa bram. Opowiemy to i owo. Napoimy i nakarmimy i pójdziecie o tę miłą chwilę bogatsi do domu i wspomnicie o nas czasem słowem jednym. Na tę okazje przepytamy w zdaniach dwóch i rozdamy nagrody przygotowane jak zawsze przez naszych przyjaciół KAWA, Lodziarnie Giovanni Volpe, IWONA PFONT_ butik autorski, Butik Garbary 52, Abant Sklep i Hurtownia Kosmetyczna Poznań, Kalejdoskop Fryzur Robert Nogay Sznytka w tytce . fot. Poznań moje miasto z fb.

 

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem.

Godziny wejścia z przewodnikiem w każdą niedziele.
– 14:00
– 15:00
– 16:00
Bilety do nabycia na terenie Fortu.
Normalny: – 10zł,
Ulgowy – 8 zł,
Rodzinny (2+2)- 15 zł.
www.fort3.ptpf.org.pl

Należy zakupić bilet do ZOO

Trasa obejmuje zarówno cześć podziemną, jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w przystępny sposób historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej.

W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze na forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji.

Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów.

 

Zagraj w siatę na Madalinie!

Zagrajcie z nami w siatę na Madalinie!
Zapraszamy drużyny rodzinne, koleżeńskie, sąsiedzkie… na miniturniej – w zależności od składu i ilości drużyn podzielimy się na odpowiednie grupy i zagramy kilka meczyków. Dla każdego uczestnika drobiazg za sam udział w rozgrywkach, a dla zwycięskiej drużyny nagrody!

Zapraszamy w niedzielę 21. lipca na godzinę 15:00
Będzie to pilotażowy turniej – na kolejne zapraszamy we wszystkie niedziele sierpnia!

Wydarzenie bezpłatne realizowane w ramach projektu Lato na Madalinie finansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

Spotkania na Gołębiej

Niezwykle serdecznie po raz 5 zapraszamy na cykl wydarzeń kulturalnych w ramach Kulturalnego Starego Rynku .Program szczegółowy znajdziesz tu.: http://www.estrada.poznan.pl/uploads/attachment/file/886/KSR_ulotka_2019.pdf
NA DZIEDZIŃCU CZEKA NA WAS ZAWSZE:KAWA,HERBATA I WODA Z MIĘTĄ I MAŁE SŁODKIE CO NIE CO. kONKURSY Z NAGRODAMI. A PRZEDE WSZYSTKIM DOBRA ZABAWA

Koncert Finałowy XIX Światowego Przeglądu Folkloru Integracje

Serdecznie zapraszamy na koncert finałowy „Muzyka w folklorze świata: Wkręć się!” XIX Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2019, który odbędzie się 18.08.2019 r. (niedziela) o godz. 21:00 w Swarzędzu, przy Pływalni.
Ponad trzystu tancerzy i muzyków z różnych zakątków świata – zaprezentuje na scenie w niepowtarzalnym przedstawieniu parateatralnym. Poza artystami nie zabraknie, jak co roku, wielu niespodzianek. Śledźcie naszą stronę, a już niebawem dowiecie się kogo będziemy gościć w tym roku!

Zapraszamy również na pozostałe wydarzenia festiwalowe – w Poznaniu, Swarzędzu, Nowym Tomyślu, Grodzisku Wielkoposlkim, Lesznie, Luboniu, Damasłwaku, Swarzędzu, Wronkach i Wrześni.

Pełen program: http://festiwal.awf.poznan.pl/przeglad-programu

KONTAKT:
Dyrektor Biura Organizacyjnego
Zuzanna Kowalewska
tel. 504 226 408
email: festival@awf.poznan.pl

Rzecznik Prasowy
Natalia Żuk
email: festival@awf.poznan.pl

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALOWE JEST WOLNY WOLNY

#poznanwspiera
#integrationfest

 

Warsztaty decoupage

Na Wasze życzenia i prośby ponownie WARSZTATY DECOUPAGE!!
Niedziela, 18 sierpnia, godz. 16.00

Decoupage to prosta technika zdobienia przedmiotów, zarówno tych małych, jak pudełeczka czy szkatułki, aż po duże – skrzynie, krzesła, szafy. Zdobić można przedmioty z drewna, szkła, ceramiki, plastiku, tkaniny, tektury. Na zajęciach ozdobimy gotowe pudełko – chustecznik. Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników z metodą ozdabiania przedmiotów techniką decoupage.

Jeśli w zajęciach mają brać udział dzieci, to każde z nich musi przyjść z osobą towarzyszącą, ponieważ zakres prac wymaga cierpliwości i dokładności, a tempo ich wykonywania jest dosyć wolne, połączone z czasem oczekiwania na przeschnięcie materiałów.

Ilość miejsc ograniczona – zapisy agnieszka@jestemzielona.pl

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Kulturalny Ogród Szeląg”

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *