Dowiedz się, dokąd warto wybrać się z dziećmi!

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

Jakiś czas temu otrzymałam podpowiedź, aby stworzyć zestawienie imprez plenerowych ujętych w szerszej perspektywie – nie tygodnia, lecz raczej miesięcy. Pomyślałam, że sama chętnie skorzystałabym z takiego kalendarium przy planowaniu naszych wypadów. Lista będzie uzupełniania, należy liczyć się z tym, że część organizatorów, jeszcze nie zdecydowała się poinformować odbiorców o dacie, charakterze wydarzenia:).

 

Dajcie znać, co warto by było dopisać:)

 

CZERWIEC

 

 

od 21.06 – Orzeł i Krzyż – Największe widowisko plenerowe w Polsce 2019

Bilety na największe widowisko plenerowe w Polsce już w sprzedaży.

W każdy piątek i sobotę od 21 czerwca do 13 lipca kilka tysięcy widzów przeniesie się w podróż w czasie od legend i początków Państwa Polskiego, przez średniowiecze, Polskę szlachecką, aż po XX wiek i Solidarność.

Ponad 300 aktorów, efekty pirotechniczne, światła, muzyka i ponad 1000 lat historii Polski na plenerowej scenie wielkości 6 boisk piłkarskich.

Zobacz największe nocne show opowiadające historię Polski!

Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność.
Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez 300 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci.

Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 45 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!

W tym roku świętujemy Zwycięskie Powstanie!
Zobaczysz, jak Wielkopolska zmobilizowała się i doprowadziła do największego udanego polskiego zrywu narodowego. Strajk dzieci wrzesińskich, wóz Drzymały i szaleństwo jakie ogarnęło Poznań po przemówieniu Paderewskiego. Jednak nie zdradzamy wszystkich tajemnic, oglądajcie uważnie.

Na spektakl zapraszają Park Dzieje i Narodowe Centrum Kultury. Sponsorami głównymi wydarzenia są Enea – dostawca energii oraz PKN Orlen.

 

21-30.06 – Wolno Dzieciom / Festiwal Malta 2019

Malta Festival Poznań 2019
21-30 czerwca
ARMIA JEDNOSTKI / ARMY OF THE INDIVIDUAL

Wolno Dzieciom to zaproszenie do działań w przestrzeniach, w których dzieciom wolno doświadczać samodzielności, współdziałania, współkreowania rzeczywistości, nie pozbawiając ich frajdy z bycia dzieckiem. Dziecięcy program Malty został zainicjowany w 2014 roku ramach Generatora Malta, z myślą o dzieciach jako równoprawnych, aktywnych i ważnych członkach społeczności.

🎨_______ WARSZTATY _______🎨

❖ AEROBIK, AEROBIK, SUPER GWIAZDĘ Z CIEBIE ZROBI, Agieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza / 23.06 / 11:00 / Plac Wolności / bit.ly/AerobikWolnoDzieciom / wstęp wolny

❖ BUDUJMY POKÓJ, BURZĄC MURY, W każdym dostrzec człowieka / 30.06 / 13:30 / Plac Wolności / bit.ly/BudujmyPokoj / wstęp wolny

❖ KAMERA – AKCJA – POKÓJ, Potworki / 24-28.06 / 10:00 / plac Wolności / bit.ly/KameraAkcjaPokój / obowiązują zapisy: zapisy@malta-festival.pl, opłata za wyżywienie: 50 zł za 5 dni

❖ KUCHNIA, ŻOŁĄDEK, SERCE, ROZUM, WYOBRAŹNIA!, Zofia Małkowicz / 30.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/KuchniaZofiaMalkowicz / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ MIĘDZYGALAKTYCZNA ORKIESTRA HAŁASU DLA ZIEMI, Dominika Szelążek, Michał Joniec / 28.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/MiędzygalaktycznaOrkiestra / wstęp wolny

❖ O POKOJU DŹWIĘKÓW KILKA, Stage of Arts / 28.06 / 11:00 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/OPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ ORGANIZM, KTÓRY CIĄGLE ROŚNIE, Studio Sztuki Kobalt / 26.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/OrganizmKtoryRosnie / wstęp wolny

❖ POKÓJ DLA ZIEMI, Elżbieta Niewiadomska / 23.06 / 15:00 / bit.ly/PokojDlaZiemi / wstęp wolny

❖ POMIĘDZY TOBĄ A MNĄ, Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza / 27.06 / 15:00 / bit.ly/PomiędzyTobąAMną / wstęp wolny

❖ RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, Klamerka / 21.06 / 11:00 / bit.ly/RazemMożemyWięcejKlamerka / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ SŁOWNIK WOLNOŚCI, Studio Sztuki Kobalt / 24.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/SlownikWolnosci / wstęp wolny

❖ WAGA CZŁOWIEKA, Brzart / 29.06 / 15:00 / bit.ly/WagaCzłowieka / wstęp wolny

❖ WEWNĄTRZ – ZEWNĄTRZ, Brzart / 22.06 / 15:00 / bit.ly/WewnątrzZewnątrz / wstęp wolny

❖ ZACHOWAJ (S)POKÓJ, Weronika Idzikowska / 21.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/ZachowajSPokoj / wstęp wolny

❖ ŻYĆ W POKOJU TO NIE TYLKO ŻYĆ W SWOICH CZTERECH ŚCIANACH, Marta Wydmuch / 25.06 / 11:00 / bit.ly/ŻyćWPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

🤹‍♀️_______ SPEKTAKLE _______🤹‍♀️

❖ SEN MARUDY, Teatr Brama / 23.06 / 12:00 / bit.ly/SenMarudy / wstęp wolny

❖ SKARB, Teatr Żółtodziób, Fundacja Przestrzeń / 30.06 / 12:00 / bit.ly/SkarbDlaDzieci / wstęp wolny

❖ LEKTURY NIEOBOWIĄZKOWE I SZTUKA POKOJU, Maja Brzozowska / 22, 29.06 / 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/LekturyNieobowiązkowe / wstęp wolny

www.malta-festival.pl
www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

 

21-23.06 – IV Weekend na Szlaku Piastowskim „Gry i zabawy małych Słowian”

„Weekend na Szlaku Piastowskim” po raz czwarty! Kolejna edycja święta Szlaku Piastowskiego. Tym razem naszą uwagę przykują gry i zabawy małych Słowian. Będzie się działo! Zaplanuj pierwszy weekend wakacji na Szlaku Piastowskim!

„Weekend na Szlaku Piastowskim” to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane na terenie Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. W trzy dni obiekty Szlaku Piastowskiego odsłaniają swoje najbardziej atrakcyjne karty utwierdzając w przekonaniu, że na Szlak można wybierać się zawsze i niezależnie od wieku. Przygotowane przez organizatorów zróżnicowane atrakcje są gwarantem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do śledzenia profilu Szlaku Piastowskiego, gdzie na bieżąco będziemy informować o planowanych wydarzeniach oraz współorganizatorach corocznego święta Szlaku.

 

Wybrane wydarzenia:

22.06 – I Otwarty Trening Zbiorczy „Szlak Wojownika”

I OTWARTY TRENING ZBIORCZY WOJÓW „SZLAK WOJOWNIKA”
Gród Pobiedziska oraz Smoki Sigurda zapraszają na I Otwarty Trening Zbiorczy Wojów „ Szlak Wojownika”.
Trening odbędzie się w dniu 22 czerwca br. na terenie Grodu Pobiedziska oraz Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach Letnisku. Impreza odbywa się w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim.
Trening historyczny w strojach i sprzęcie historycznym, odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00. Podczas treningu wojowie ćwiczyć będą szyki bojowe, walki bitewne w ścianach, walki w konwencji bitwy na moście (5 vs 5) oraz dla chętnych pojedynki. Wszystko to w scenerii historycznej Grodu Pobiedziska. Po zakończeniu treningu zorganizujemy luźny turniej integracyjny Trójbój Piastowski z nagrodą dla najlepszego wojownika. Około godziny 19.00 rozpoczniemy biesiadowanie przy wspólnym stole stworzonym w konwencji „stołu szwedzkiego” gdzie uczestnicy spotkania dostarczają żywność i napoje, aby wspólnie je spożyć. Dzięki Gospodarzom Treningu, mamy możliwość przenocowania I wspólnego spędzenia wieczoru w atmosferze wczesnego średniowiecza – celebrując wspólnie Noc Kupały.

Następnego dnia w Grodzie Pobiedziska odbędą się ,,Piastowskie Igry,, ok. 12.30-15.00 wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.
Informacje Praktyczne:
Dojazd: Do Grodu Pobiedziska dojechać można: samochodem (droga wojewódzka numer 196 pomiędzy Poznaniem i Gnieznem, PKS (przystanek 500 metrów), pociągiem (stacja kolejowa 700 metrów), Komunikacją Miejską Gminy Pobiedziska (przez Swarzędz)
Przyjazd: Sobota 22 czerwca godz. 9.00 – 11.00, ewentualny przyjazd w piątek i nocleg również możliwy
Wyjazd: Niedziela 23 czerwca w godzinach południowych, ewentualnie można zostać do godziny 18.00
Trening: Trening odbędzie się w sobotę 22 czerwca w godzinach 11.00 – 16.00.
Turniej Integracyjny: Trójbój Piastowski (łuk, oszczep, toporek) odbędzie się w sobotę 22 czerwca w godzinach 17.00 – 19.00. Sprzęt zapewnia Gród Pobiedziska jednak sugerujemy zabranie własnego sprzętu. Nagrodę w Trójboju Piastowskim funduje Gród Pobiedziska (grot włóczni).
Wymagania: Podczas całego pobytu stroje i sprzęt historyczny. Cywile w strojach mile widziani.
Drewno i Obozowisko: Drewno opałowe oraz miejsce na obozowisko zapewnia Gród Pobiedziska.
Parking: Parking niestrzeżony bezpłatny.
Media: Ponieważ trening odbywa się podczas IV Weekendu na Szlaku Piastowskim należy spodziewać się dużego zainteresowania mediami lokalnymi. Bilety dla turystów dostępne w kasie Grodu.
Ubikacje: Sanitariaty z bieżącą wodą zapewnia Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego.
Kontakt:
Bartosz Styszyński Komes Grodu Pobiedziska – 601377802, bartek@grodpobiedziska.pl
Paweł Szypulski Dowódca Drużyny Smoki Sigurda – 798811374, sigurd-1979@tlen.pl
ZAPRASZAMY

 

22.06 – Podróże w czasie – łowcy, zbieracze, rolnicy – Biskupin

„Podróże w czasie” to nowy cykl, w ramach którego w 2019 roku odbędą się trzy wydarzenia, każde skupione na innej epoce. „Łowcy, zbieracze, rolnicy” to podróż do najstarszych dziejów człowieka, do epoki kamienia. Dzięki niej dowiecie się, jak prehistoryczni łowcy polowali i dlaczego mieszkali w szałasach. Poznacie, kiedy w okolicach dzisiejszego Biskupina pojawili się pierwsi rolnicy, jakie były uprawiane przez nich rośliny i dlaczego mieszkali w bardzo przestronnych tzw. „długich domach”. Sprawdzicie, co było w ich jadłospisie i jakie środki transportu (poza własnymi nogami) były wówczas dla nich dostępne. Słowem – jak mogło wyglądać życie codzienne łowcy-zbieracza i pierwszego na naszych ziemiach rolnika. Oprócz pokazów czekać na Was będą warsztaty i konkursy.

 

23.06 – Niedziela na Szlaku Piastowskim – Giecz

W niedzielę 23 czerwca od godziny 14.00 zapraszamy na piknik historyczny zorganizowany w ramach czwartej już edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim. W tym roku będziemy starali się wprowadzić naszych zwiedzających w tajemniczy i mało zbadany świat średniowiecznego dziecka. Podczas specjalnie przygotowanej na tę okazję gry terenowej będzie można wcielić się w rolę małego księcia Bolesława, który z polecenia swego ojca poznaje różne zajęcia mieszkańców osady przygrodowej. Garncarz, stolarz, tkaczka i karczmarz, to tylko niektórzy z rzemieślników, których prace będzie można obserwować i przekonać się o ich trudach na własnej skórze (czyli pobawić się we wczesnośredniowiecznego rzemieślnika). Dodatkową atrakcją będą różne historyczne gry (kubb i hnefatafl) oraz konkursy (konkurs łuczniczy, wiedzy o średniowiecznych roślinach uprawnych). Punktem kulminacyjnym będzie krótka inscenizacja obrzędu kończącego okres dzieciństwa (postrzyżyny) w wykonaniu gieckich artystów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu.
Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy będzie płonąć ognisko, więc zapraszamy z koszami piknikowymi.

 

22.06 – Festiwal Światła & Parada Sobótkowa nad Wartą

„Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa” to niezwykłe wydarzenie nad Wartą w Poznaniu, które w noc przesilenia letniego połączy ze sobą dwa żywioły – OGIEŃ i WODĘ. Zaproszeni na festiwal liczni artyści, muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Nasze wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie „łodzi” z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu czekają na was wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączone będą ze sobą świętojańską opowieścią, czerpiącą swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli.
Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także poszukanie skarbu. Kwiat paproci kwitnie raz w roku. To od was zależy, czy wpadniecie na jego trop.
Daj się uwieść magii światła i kolorów. Poznaj moc ognia i wody. Spotkajmy się 22 czerwca nad Wartą!
_______
INFORMACJE:
Start: Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty
Godziny otwarcia – Start: 20.30 / Koniec 23.00
_______
NASI ARTYŚCI (m.in.): Teatr z Głową w chmurach / Noriaki / Drum Work
INSTALACJE: Fireshow / UV painting / Liquidacje (Liquid Light Show) / Graffiti / Mapping oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych
PARTNERZY: .wju / Visual Rent / KontenerART / Mobilny Dom Kultury Wilczak / Ogród Szeląg / Sea-Adventure / Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej / Przystań Kowale
ORGANIZATOR: Miasto Poznań

——-WSTĘP WOLNY!——-

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE!

 

22.06 – Runmageddon Poznań

Nie bądź pyrą, wbijaj na najbardziej kozacki event w Wielkopolsce!🥔

Niezależnie od pogody zapewniamy, że temperatura sięgnie zenitu! Masz siłę i charakter godne prawdziwego wojownika? Udowodnij to na jednej z naszych tras na Runmageddonie Poznań 2019!

➡ Podejmij wyzwanie i sprawdź się na jednej z naszych tras:
Intro – 3km / 15+ przeszkód
Rekrut – 6km / 30+ przeszkód
Classic – 12km / 50+ przeszkód
Junior – 2km /15 przeszkód
KIDS – formuła dla dzieci w wieku 4-11!

To działo się na poprzedniej edycji! 👉 http://bit.ly/2LQIgUB
ZAPISY 👉 http://bit.ly/2LFDSL2

 

22.06 – Noc Kupały w Ogrodzie Szeląg

Zbliża się Noc Kupały – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku.

W programie zabawa przy ognisku oraz:
Wypalanie w zakwasie chlebowym i warsztaty ceramiczne
Warsztaty farbiarskie Psychotropical w Noc Kupały
Koncert – Solo na Szelągu vol. 2: Agata Karczewska
Kręcenie ogniem
Napitek i strawa

 

22.06 – Noc Kupały – Lednica

Zapraszamy do udziału już w 50 edycji Nocy Kupały na Lednicy! To starosławiańskie święto wody i ognia, dnia i nocy. Impreza adresowana jest zarówno dla par, jak i singli pragnących znaleźć drugą połówkę. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w: warsztatach, konkursach, koncertach i grach przy blasku księżyca i świec. Program imprezy podzielony został na dwa panele: 1- dla rodzin z dziećmi, 2- koncertowy. WARTO BYĆ!


22.06 – Noc Kupały – Biskupin

„Noc Kupały” to wyjątkowa okazja, aby poznać zwyczaje i obyczaje związane z tradycyjnym świętem letniego przesilenia słonecznego. Dlaczego skakano przez ogień? Czy komukolwiek udało się kiedyś znaleźć kwiat paproci? Jakie znaczenie miały kąpiele i puszczanie wianków w tę wyjątkową noc? I co mogły mówić ludziom wróżby z kwiatów i ziół? Tych i wielu innych ciekawostek związanych z Kupalnocką dowiecie się 22 czerwca. Do tańca przy kupalnym ognisku zagra Zespół Muzyki Dawnej Huskarl
https://www.facebook.com/HuskarlFanpage/
Ale! to nie wszystko!
Tego dnia świętować będziemy również „IV Weekend na Szlaku Piastowskim”, którego oferta w 2019 roku skierowana jest do najmłodszych odbiorców. W czasie naszego wydarzenia nie zabraknie więc gier i zabaw przygotowanych specjalnie dla „Małych Słowian”. Zabawę rozpoczniemy już o 18:00.
Możecie zaplanować cały dzień w Biskupinie, tym bardziej że od 10:00 do 18:00 tętnić będzie życiem nasze obozowisko łowców i zbieraczy oraz osada neolityczna, gdzie odbywać się będzie impreza „Podróże w czasie: łowcy, zbieracze, rolnicy”.
https://www.facebook.com/events/341215736471228/

Śledźcie nasze wydarzenie, szczegóły wkrótce.

 

VI Parada Lokomotyw TurKol.pl-MIĘDZYRZECZ 2019!

Szósta edycja Parady Lokomotyw TurKol.pl – MIĘDZYRZECZ 2019 jest kontynuacją pięciu poprzednich imprez, które odbyły się w latach 2013-2016 w pobliskim Międzychodzie oraz w 2018 roku w Międzyrzeczu. W ramach imprezy na klimatycznej stacji kolejowej zaprezentuje się różne typy taboru kolejowego, w tym lokomotywy, wagony, pojazdy specjalne i wagony silnikowe oraz spalinowe zespoły trakcyjne. Na imprezę przyjedzie kilka pociągów specjalnych, uruchomione zostaną też lokalne pociągi np. z parowozem i zabytkowymi wagonami! Udział w imprezie jest BEZPŁATNY, bilety na przejazdy pociągami specjalnymi będą dostępne w sprzedaży internetowej wiosną 2019 roku.


23.06 – Sobótka – Czas Żywiołów

Już po raz piąty, w niedzielę – 23.06.2019r., my, mieszkańcy Szeląga, zapraszamy Wszystkich na tradycyjną Sobótkę.

Rozpalimy ogień nad rzeką tak, jak to czynili ci, którzy byli tu przed nami. Siądziemy na trawie, będziemy pleść wianki a zapach kwiatów i ziół przeplatać się będzie w powietrzu z dźwiękami muzyki. Czekają nas śpiewy, wspólne tańce wokół ognia. Czaru dopełnią niezwykłe opowieści o szczęściu, miłości i magii, które drzemią w każdym z nas.

Bądźcie tam z nami! Razem zaśpiewamy:

„Kompałecka, mała nocka
Paliła się do północka…”

A towarzyszyć nam będą naprawdę niezwykli goście:

Aneta Cruz – Kąciak Trzy Pomarańcze – opowieści
Alicja Choromańska – Hałas Kapela Hałasów – muzyka, instrumenty tradycyjne
Magdalena Garczarczyk Projekt Zieleniak– wianki i zioła
Jacek Hałas Kapela Hałasów – muzyka, instrumenty tradycyjne, śpiew i tańce
Xenia Starzyńska Sagan Sag – opowieści, śpiew, instrumenty tradycyjne, tańce
Barbara Wilińska Marianna Moori – Barbara Wilińska. Calligraphy & Music – śpiew, muzyka, instrumenty tradycyjne

Prowadzenie wydarzenia: Xenia Starzyńska -Teatr Opowieści Sagan Sag
Organizator: Mobilny Dom Kultury Wilczak
Współorganizator: Stowarzyszenie Wędrowni Architekci
Wędrowni Architekci
koordynatorka Sobótki: Urszula Żywicka
wsparcie organizacyjne: Anna Ruszczak
współpraca: Natalia Czemplik

Niedziela, 23.06.2019 godz: 18:30
Poznań – Park Szelągowski – Polana nad Wartą przy Wartostradzie (od. ul. Ugory)
…………………………………………..

#Poznanwspiera
Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu.
autorka projektu: Katarzyna Wala
Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak i Stowarzyszenie Wędrowni Architekci
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.
Fot. Xenia Starzyńska

 

23.06 – Koncert muzyki filmowej

Po raz kolejny Aquanet SA zaprasza na koncert plenerowy, podczas którego usłyszycie filmy na nowo. 23 czerwca na Łęgach Dębińskich Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra dla Poznaniaków najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Całości nada rytmu niezastąpiony dyrygent Maciej Sztor.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziny, przyjaciół i przede wszystkim dobrego humoru! Przydadzą się także koce, leżaki oraz apetyt na fantastyczną muzykę i dobre jedzenie.

Poczujcie wakacyjny klimat i pozwólcie, by w duszach zagrała Wam muzyka z filmów takich jak Harry Potter, Forrest Gump czy Gra o tron!

W tym roku nie potrzebujecie biletów – wystarczy kolorowa opaska, którą dostaniecie przed wejściem na teren imprezy.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Motyle dla hospicjum.

Program:

John Williams – ZAGINIONY ŚWIAT
John Williams – HARRY POTTER Hedwiga oraz Zaczarowany świat Harry’ego
Hans Zimmer – GLADIATOR
Clint Mansell – REQUIEM DLA SNU
Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice – KRÓL LEW
Vangelis – RYDWANY OGNIA
Ennio Morricone – MISJA Obój Gabriela
Ramin Djawadi – GRA O TRON
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – KRAINA LODU
Alan Menken – PIĘKNA I BESTIA
Alan Silvestri – FORREST GUMP
Chuck Mangione – DZIECI SANCHEZA
Lalo Schifrin – MISSION IMMPOSIBLE
Stanisław Moniuszko – MAZUR ZE STRASZNEGO DWORU

Koncert zakończymy pokazem fajerwerków.

 

27.06 – Zlot Miłośników Citroëna na 100-lecie marki – COCP 2019

www.100latcitroena.pl/zlot

Byłeś kiedyś na światowym zlocie? Przeżyłeś kiedyś to wielkie święto wraz z setką innych miłośników motoryzacji?
Jeżeli TAK, to nie oprzesz się kolejnej okazji.
Jeżeli NIE, to nie możesz przepuścić takiej okazji.

Zapraszamy na Zlot Miłośników Citroëna. Ogólnopolski, Europejski, Światowy – nie ma ograniczeń. Citroënów historycznych, zabytkowych, oldtimerów, youngtimerów, współczesnych – nie ma ograniczeń.

Spotkajmy się, poznajmy, porozmawiajmy. To wyjątkowa okazja.
A zrobimy to zgodnie ze „światowymi standardami” – pole biwakowe, ogniska, biesiadowanie, wspólne przejazdy.

link do formularza zgłoszeniowego:
https://zfrmz.com/ujcNlLPjx8MjWLcsWV2t

 

29.06 – Batyskaf 2019 – muzyka / jezioro / chill + kino letnie

Muzyka, jezioro, chill. Tyle i aż tyle! 🎶🌊😎☀️

To już pewne – spotykamy się na VI edycji festiwalu Batyskaf już w sobotę 29.06.2019.

Zacznijmy wakacje z dobrą muzyką, ze znajomymi i dzieciakami – jak co roku ze świetnymi artystami zagrają także dzieciaki w ramach Akademii Małego Rockmana! 👨‍👩‍👧‍👦

Na naszej scenie wystąpią:
Rosalie.
Sonbird
Kasia Tontor
Zimnv
Killedbycar
Nohono

Festiwal muzyczny ze znajomymi i dziećmi? – idealne połączenie jest możliwe! Na wyjątkowy festiwal przyjdź ze swoją pociechą i na pewno nie będzie się nudzić, bo dla muzycznych rodzin mamy, wspomnianą wcześniej Akademie Młodego Rockmana. Dzieciaki będą mogły odkryć artystyczne talenty i załapać muzycznego bakcyla, bo tuż przy scenie udostępnione przez muzyków zostaną prawdziwe gitary i perkusja. 🎧🥁🎸

Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych poprowadzi ekipa z przedszkola „Zaczarowana Kraina” w Bninie. Razem z maluchami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym stworzą podwodny świat, własne ekologiczne instrumenty muzyczne, a każdy kto do nas dołączy otrzyma medal akademii juniora. Nie zabraknie też mega mydlanych baniek dla jeszcze lepszej zabawy! 👧🏼👶🏻🧒🏻🥇

Na głodnych, nie tylko tych muzycznych wrażeń będziemy czekać z foodtruckiem, a dla spragnionych, Browar Gzub ugasi pragnienie genialnym piwem kraftowym, które pozwoli wam poczuć smak wakacji. 🍻🍔🍕🍟
– – – – – – – – –
Wydarzenie towarzyszące we współpracy ze stowarzyszeniem „Zaangażowani”

KINO LETNIE* 28.06 🎞🎥🎬 21:00

W ramach kina letniego wyświetlimy film, jednak tytuł pozostanie tajemnicą.. Zagadkę, która nakieruje Was na jakiś trop znajdziecie w poście na wydarzeniu.

Organizatorzy:
Smartness
Ciabatta

Mecenasi wydarzenia:
Gmina Kórnik
Powiat Poznański

Partnerzy strategiczni:
Broda Records
Go Events Technika Estradowa
Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Blue Note Poznań
Browar Gzub
Brandma
Zaczarowana Kraina
Stowarzyszenie „Zaangażowani”
Pracownia Och Ach

Partnerzy:
Błonie
Drukarnia betmor.pl
Radny Maciej Brylewski
Krotofilm
Ulotkowo.pl
Stowarzyszenie Aktywna Mościenica

Patroni medialni:
Kórniczanin
Nasz głos poznański
Radio Afera
epoznan
WTK

* Wydarzenie organizowane w ramach realizacji projektu przez Stowarzyszenie Zaangażowani i Sołtysa Borówca Nowego z Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Kórnik na rok 2019.

 

29.06 – Kulturalny Stary Rynek 2019 – rusza piąty sezon!

Cykl wakacyjnych imprez plenerowych. W tegorocznym programie znajdą się m. in. przedstawiania teatralne, koncerty, spacery z przewodnikiem, fotospacery, Salon Sąsiedzki, Swingująca Starówka oraz wydarzenia na Dziedzińcu Szkoły Baletowej. Zaprezentują się artyści uliczni, będzie muzyka kameralna i koncerty zespołu Siły Specjalne. Sercem projektu tradycyjnie będzie Scena na Quadro. W tym roku odbędzie się ponad 70 wydarzeń! Wstęp na wszystkie jest darmowy, a wyprodukuje je dla Was Estrada Poznańska.
Patronat honorowy: Prezydent – Miasto Poznań
KSR 2019 – kogo zobaczymy:
Teatr Fuzja (Przedstawienia teatralne)
Fundacja Pro-Spin (Występy artystów ulicznych)
Nordoff Robbins Polska (koncerty: Siły specjalne)
Fotspot (Fotospacery)
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu (Spacery z przewodnikiem, wydarzenia na Dziedzińcu Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniuy)
Fundacja Świat Możliwości (Kameralny Poznań)
Dixie Company (Swingująca Starówka)
Dragon Social Club (Salon Sąsiedzi)
Informacji szukajcie także u naszych Patronów Medialnych:
WTK, epoznan.pl, RadioAfera, Nasz Głos Poznański, My 60+, Moja Harmonia Życia – magazyn, Głos Wielkopolski, Poznań naszemiasto.pl, Radio Poznań, MC RADIO 102.7 FM Poznań


30.06 – Pszczele niedziele – pikniki edukacyjne w parku Starego Browaru

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach. Spotkajmy się 30 czerwca na edukacyjnym pikniku rodzinnym Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu i Stary Browar. Finałem kolejnej Pszczelej Niedzieli będzie koncert Aniki Dąbrowskiej, finalistki pierwszej edycji programu The Voice Kids.

AniKa Dąbrowska to zachwycająca wokalistka, którą mogliśmy poznać dzięki programowi The Voice Kids 2. Dziewczyna trafiła do drużyny Cleo i wspólnie z nią ciężko pracowała na swoje miejsce w finałowej trójce. Jej mocny głos zachwycił tysiące widzów, którzy zadecydowali, że to właśnie ona powinna wygrać The Voice Kids 2! Podczas jednego z odcinków na żywo mogliśmy usłyszeć jej pierwszy singiel – Małe skrzydła. Tekst utworu specjalnie dla swojej podopiecznej napisała Cleo.


30.06 – Pałac ze Sztuką

Zapraszamy na imprezę plenerową do Nieszawy (gm. Murowana Goślina). W programie: spektakle teatralne, koncerty, warsztaty taneczne, ognisko i inne atrakcje. Wstęp wolny! Przybywajcie, lajkujcie, UDOSTĘPNIAJCIE!

 

 

LIPIEC

 

 

01-26.07 – XX Letnie Pogotowie Sztuki, Poznań 2019

Tektury, farby, pędzelki, folie, bambusy, butelki, skrawki tkanin, metalowa siatka, lipcowe słońce i trochę wyobraźni… Ten zestaw narzędzi to niezawodny znak, że nadchodzi Letnie Pogotowie Sztuki! Już po raz dwudziesty spotkamy się w parku Starego Browaru i na Cytadeli z magicznymi artystycznymi tematami: lekkością, odkrywcami, jaskiniami, przyszłością, amuletami, kolorami, niesamowitymi stworami czy… sztuką kinetyczną! Po raz pierwszy za to w programie Letniego Pogotowia Sztuki mamy dla uczestników trzy przedstawienia teatralne: pierwszą i drugą część hitu „Chodź na słówko” oraz „Fintikluszki – folkowe okruszki” Teatru Małe Mi (spektakl odbędzie się w parku Starego Browaru). Brzmi tajemniczo? Chodźcie do nas, nie spędzajcie tych wakacji w domu!
Akcje twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat.
1-6 lipca – park Starego Browaru,
8-26 lipca – park Cytadela; od godz. 10:00 do godz. 12.00.
Zapisy dla grup trwają od 10 czerwca (decyduje kolejność zgłoszeń). Prosimy o zgłoszenie rezerwacji miejsc na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747.
Organizatorzy: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN
Partner: Stary Browar
Kurator projektu: Tadeusz Wieczorek
Wydarzenie objęte patronatem miesięcznika IKS i poralu Kulturapoznan.pl
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
Szczegółowy program: csdpoznan.pl i stowarzyszeniemagazyn.org

 

06.07 – V Rekreacyjne regaty Rzeczny Match Racing // V Szanty nad Wartą

Żagle po raz kolejny w Poznaniu! Już po raz piąty w Przystani Rzecznej Stary Port pojawią się żaglówki. W sobotę 6 lipca będziemy bowiem rozgrywać regaty „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka. Zapraszamy załogi, które będą chciały w wesoły i przyjemny sposób spędzić dzień na wodzie. Drużyna nie musi mieć żadnego doświadczenia, wystarczy, że odpowiedni patent będzie posiadał jej kapitan. Chcemy się pościgać, pośpiewać, pośmiać z przyjaciółmi i spędzić wspólnie cudowny żeglarski czas nad rzeką.

Regaty będą też okazją do uczczenia pamięci naszego przyjaciela – Tomka Adamczyka, instruktora, miłośnika żeglarstwa, który zainicjował poznańskie regaty i szczepił w młodzieży pasję do spędzania czasu pod żaglami.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Załogi będą musiały jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy będzie oceniać komisja sędziowska

W czasie zmagań na wodzie, zaprosimy obserwatorów do udziału w plenerze malarskim. Pokażemy też jak piękny jest Poznań od strony rzeki – dzięki ekipie Sea-Adventure.eu będziecie mogli odbyć darmowe wycieczki motorówką!

W niedzielę 7 lipca zaprosimy na piąte „Szanty nad Wartą”. Będzie okazja, żeby posłuchać znanych i lubianych zespołów, zrelaksować się na leżaku i zaplanować letnie rejsy. Koncerty rozpoczniemy o godz. 14:00. Na scenie wystąpią:

Mechanicy Shanty

Flash Creep

Węże z Poligonu

– Kamil Badzioch

Jakub Paluszkiewicz – piosenki Jakuba

– Marta Śliwa

Poza doznaniami muzycznymi, planujemy też atrakcje dla całych rodzin.

Spotkacie się z niezastąpioną ekipą fundacji Ratuj Ryby. Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w ekologicznym kole wiedzy, a chętni wezmą udział w inspirujących EKO REJSACH.

🐠 Podczas zabawy kołem najmłodsi sprawdzą swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy roli człowieka w przyrodzie.

🐟 Za to w trakcie wodnej eko-wyprawy dowiedzą się o powstawaniu jezior, rzek, ich życiu, znaczeniu poszczególnych stref zbiornika, ważnych gatunkach naszych rodzimych ryb oraz istocie bioróżnorodności ekosystemu wodnego. Dowiedzą się też na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszego rozwoju, a zwłaszcza jego tempa, w którym postępuje wraz z technologią.

Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Miasto Poznań. Serdecznie zapraszamy!

 

7.07 – Żywy skansen – Dziekanowice

Wydarzenie to przybliża tradycje regionu poprzez prezentację wybranych aspektów kultury ludowej Wielkopolski: rękodzieła, rzemiosła, folkloru tanecznego, muzycznego i słownego a także zajęć domowych oraz gospodarskich. Odbywa się to w krajobrazie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, w którym zobrazowano materialne aspekty życia społeczności wiejskiej pod koniec XIX i na początku XX wieku.
Uzupełnieniem prezentacji są występy zespołów i kapel.
Pierwszy z zaproszonych zespołów swoim śpiewem i muzyką przeniesie nas poza granice Wielkopolski – na Kaszuby. Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna składa się z grupy śpiewaczej, tanecznej i kapeli, która przygrywa na tradycyjnych kaszubskich instrumentach: diabelskich skrzypcach i burczybasie.
Drugi z zespołów pozostaje w kręgu wielkopolskim: Kapela Gołoborze eksploruje muzyczne tradycje z południa regionu kaliskiego i na instrumentach przez siebie stworzonych zaprezentują muzykę przekazaną im przez ostatnich wiejskich mistrzów – wiele melodii trio zaczerpnęło od ludowego skrzypka Leona Lewandowskiego. O godzinie 16.00 Kapela zaprasza do Karczmy z Sokołowa Budzyńskiego na potańcówkę!
Na straganach będzie można kupić wyroby ludowych twórców, rzemieślników i rękodzielników.

7.07 – Puść latawca na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Poznaniacy! Połączmy swoje siły i spotkajmy się 7 lipca 2019 w parku Stare Koryto Warty i razem upamiętnijmy 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
Niech moc wznoszących się w powietrze latawców będzie symbolem naszej wolności.

Akcja „Puść latawca na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego” ma na celu uczczenie pamięci o wydarzeniu, które doprowadziło do wyzwolenia Wielkopolski. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, niezależnie od wieku, na wspólne spędzenie wolnego czasu. Oprawę muzyczną zapewni reaktywowany w 2018 roku legendarny zespół wokalno – instrumentalny – Poznańska Piętnastka, w skład której wchodzą najlepsi artyści poznańskiego środowiska muzycznego (muzycy, wokaliści, aranżerowie, kompozytorzy, soliści).
By uczcić wolność i pamięć tych, którzy o tę wolność dla nas walczyli wspólnie wypuścimy latawce.

 

13.07 – XI Biskupiński Turniej Łuczniczy

Zapraszamy na „XI Biskupiński Turniej Łuczniczy”. Każdego roku wydarzenie to gromadzi coraz więcej uczestników, co sprawia, że ich zmagania wyglądają niezwykle widowiskowo! Zawodników czekają dwa dni wypełnione różnego rodzaju konkurencjami, a zwiedzający będą mogli nie tylko przyglądać się turniejowi, ale także wysłuchać ciekawych prelekcji związanych z łucznictwem historycznym oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach łuczniczych.

 

14.07 – Teatr dla dzieci #NaWolnym

To już kolejna edycja #NaWolnym. Zapraszamy Was na moc niesamowitych wrażeń teatralnych dla najmłodszych widów. 😊

❕ W związku ze zmianami w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, które weszły w życie w styczniu 2019 w tym roku #NaWolnym będzie biletowane.
Cena biletu to 2 zł na spektakle LIPCOWE i 5 zł na spektakle SIERPNIOWE.

LIPIEC
👉 Pograjki
Teatr Fuzja
14.07 | niedziela |16:30

👉 Jaś i Małgosia
Fabryka Kultury
21.07 | niedziela | 16:30

SIERPIEŃ
👉 Nowe szaty króla
Teatr Animacji
17.08 | sobota | 12:00

👉 Byczek Fernando
Studio Teatralne Blum
18.08 | niedziela | 12:00

👉 Chodź na słówko 2
Centrum Sztuki Dziecka
24.08 | sobota | 12:00

Bilety na LIPIEC można kupić w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Bilety będzie można również nabyć na dziedzińcu przed rozpoczęciem spektaklu.

Bilety na SIERPIEŃ można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań oraz na stronie bilety24.pl od dnia 1.07.2019

Jeśli interesują Cię inne wydarzenia z cyklu to sprawdź:
Teatr #NaWolnym
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Amerykańskie przedmieścia
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Pół człowiek, pół legenda
Mikromusic i Helaine Vis | Koncerty #NaWolnym
Wczasy i Bloki | Koncerty #NaWolnym
Clock Machine i Mitochondrium | Koncerty #NaWolnym

 

14.07 – Niedziela w Muzeum

Już po raz siedemnasty serdecznie zapraszamy na cykliczną imprezę edukacyjno-rekreacyjną zorganizowaną we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Krajową Radą Spółdzielczą pod hasłem Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą. Jak co roku na zwiedzających Muzeum czekać będą liczne stanowiska i pokazy muzealne oraz atrakcje przygotowane przez współorganizatorów. Do tradycji imprezy należy już kwesta na rzecz PCK oraz akcja zbiórki krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.
W programie m.in.:
Pokazy wyszkolenia psów i koni służących w policji
Liczne stanowiska Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu z udziałem maskotki wielkopolskiej policji Sierżanta Pyrka
Miasteczko ruchu drogowego
Ekopiknik
Stanowiska interaktywne i zabawowe dla dzieci
Zwiedzanie labiryntu kukurydzianego
Pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników
Akcja poboru krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych
Prezentacja działalności i produktów wielkopolskich spółdzielni w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości
i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy!

 

20.07 – Podróże w czasie – osada na półwyspie – Biskupin

Druga część cyklu „Podróże w czasie”, poświęcona mieszkańcom osady z przełomu epok brązu i żelaza. Podczas tej podróży dowiecie się, w jaki sposób 2700 lat temu zbudowaną osadę obronną, której unikalne w skali archeologii świata drewniane pozostałości zachowały się do dnia dzisiejszego. Poznacie, jakich do jej budowy użyto materiałów i narzędzi, jakich technik budowlanych. Zobaczycie, jak żyli jej mieszkańcy, jak wyglądały ich domy, czym się zajmowali. Na szczególną uwagę zasługuje odlewanie brązu – pierwszego sztucznie uzyskanego stopu metalu. To bardzo trudne zajęcie, a jednak mieszkańcy osady potrafili wykonywać z niego piękne szpile, noże, groty. Z pewnością dowiecie się, dlaczego brąz miał wielkie znaczenie dla rozwoju gospodarczego i społecznego mieszkańców ziem dzisiejszej Polski.

 

21.07 – Letnie o Piastach bajanie – Giecz

Przed nami kolejna edycja Letniego o Piastach bajania.
Jak co roku, naszą osadę edukacyjną zasiedlą jej średniowieczni mieszkańcy, którzy chętnie opowiedzą o codziennych zajęciach dawnych gieczan. Tym razem motywem przewodnim pikniku będzie konflikt pomiędzy Mieszkiem I a saskim banitą Wichmanem. Kto chciałby lepiej poznać bohaterów tej historii i okoliczności toczonej się miedzy nimi wojny nie może przegapić dwóch gawęd historycznych oraz ściśle z nimi związanej inscenizacji. Przeniesiemy się na północno-zachodnie rubieże piastowskiego władztwa, by pośród szczęku oręża poznać kulisy ówczesnej politki.
Scenariusz inscenizacji przygotował współpracujący z nami od lat Sławomir Radbor Uta oraz Michał Ostrowski (Mohort – Pokazy Historyczne).
Na pikniku będzie można zakupić smakowite jadło, jak i różnorakie napitki.

Oto co w programie:
16.00 -18.00 życie codzienne we wczesnośredniowiecznej osadzie
17.30 – „Wojny z Wichmanem i pierwsze zwycięstwo Lechitów”- gawęda profesora Edwarda Skibińskiego (IH UAM)
18.00 – „Miniaturowe figurki koników w Gieczu – gawęda Teresy Krysztofiak (MPP – Oddział Giecz)
18.30 – koncert zespołu HUSKARL
19.00 – inscenizacja plenerowa MIECZ WICHMANA

 

26.07 – III Zlot Zabytkowych Samochodów Dostawczych oraz Jednośladów PRL

 

Zapraszamy na kolejną edycję Zlotu Zabytkowych Pojazdów Dostawczych połączoną w tym roku dodatkowo ze zlotem jednośladów PRL.

 

27.07 – Miotacz oszczepów – nieznana broń paleolitu – Biskupin

W lipcowy weekend będziecie mieli okazję zapoznać się z paleolityczną bronią – miotaczem oszczepów. Dziś jest to mało znana broń, a jednak niezwykle skuteczna i powoli zyskuje coraz większy krąg miłośników, co widać w Biskupinie. Brzmi ciekawie? Odwiedź nasze Muzeum, a będziesz mógł nie tylko obejrzeć ciekawe zawody, ale również samemu nauczyć się posługiwać miotaczem oszczepów i wziąć udział w warsztatach oraz konkursach.

 

28.07 – Pszczele niedziele – pikniki edukacyjne w parku Starego Browaru

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach. Spotkajmy się 28 lipca na edukacyjnym pikniku rodzinnym Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu i Stary Browar.

 

 

 

WRZESIEŃ

 

 

07-08.09 – Festiwal Herbaty Zaparzaj!

Ogród Botaniczny

7- 8 września zapraszamy na jubileuszową, piątą edycję Festiwalu Herbaty Zaparzaj!

Jeśli chciałbyś współtworzyć program lub przygotować własne stoisko wystawiennicze zapraszamy do kontaktu agata.ozarowska@zaparzaj.pl

Wszystkie inne wątpliwości rozwiejemy odpowiadając na maile skierowane na kontakt@zaparzaj.pl

Więcej informacji wkrótce.

Spotkajmy się przy czarce herbaty!

 

07.09 – The Color Run HERO Tour . Poznań

Kolorowi Biegacze!
THE COLOR RUN™ świętuje swoje 5te urodziny! Tak! To już piąty rok i kolejne najszczęśliwsze 5 km na świecie zawita do Poznania! 🌈🦄
7 września Poznańska Malta ponownie utonie w kolorach! Zaskoczymy wszystkich, nawet stałych bywalców. W tym roku odkrywać będziemy w Was coś niezwykłego…
SUPERMOC i SUPERBOHATERÓW! ⚡️

Na trasie napotkacie nie tylko stacje z kolorowym proszkiem, ale liczne niespodzianki, godne super bohaterów. Jakie?
. Kolorową kąpiel w puszystej pianie
. Odlotowe dmuchane przeszkody

Chcecie zobaczyć co Was czeka?
https://www.youtube.com/watch?v=XHTf7H9Pwjs

Pamiętajcie, bieg nie kończy zabawy. Po przekroczeniu mety czekać będą na Was liczne atrakcje, magiczne afterparty i STREFA BOHATERA, gdzie pofruwacie jak SUPERMAN!

Nie pytamy Was o wiek i kondycję. Nieważne czy jesteście zapalonym sportowcem, amatorem biegania, czy „kanapowiczem”, The Color Run jest dla Każdego. Swoje najszczęśliwsze 5 km możecie przebiec, przetańczyć i przeskakać 😊.

Nie każcie nam na siebie czekać i zarejestrujcie się już dzisiaj: ⚡️ Zarejestruj się tutaj: http://bit.ly/2I4ZDSq

. Dzieci poniżej 10 roku życia, bawią się bezpłatnie (ale bez pakietu biegacza)! Musisz je tylko zarejestrować! (a jeśli chcesz by Twoje dziecko otrzymało pełen pakiet, w tym medal, wykup go w specjalnej cenie) 😊
. Zapisując się w grupie (minimum 4 osoby z pakietami), otrzymujesz ZNIŻKĘ! 😊
. Z pakietem SUPER HERO poczujecie się jak prawdziwy BOHATER, bo w nim maska i peleryna! ⚡️
. Dla rodzin przygotowaliśmy coś niezwykłego! PAKIET RODZINA WIELOPOKOLENIOWA, zabierzcie ze sobą dzieci, rodziców i dziadków. W tym roku łączymy pokolenia! 💙😉

DO ZOBACZENIA JUŻ WKRÓTCE, ODLICZAJ DNI RAZEM Z NAMI I ŚLEDŹ NAS NA:
www.facebook.com/TheColorRunPoland
www.instagram.com/thecolorrunpoland/

 

22.09 – Festyn młynarski – Jaracz

Szczegóły podamy w najbliższym czasie.

 

 

PAŹDZIERNIK

 

 

X

 

 

LISTOPAD

 

 

9.11- Dziady w Gieczu

 

 

GRUDZIEŃ

 

 

X

 

Daria Panek-Płókarz

Mama Małego Ogra i Barbie. Lubi tapasy, piesze wędrówki, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. Od jakiegoś czasu również prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie:).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *