PLAN ZAJĘĆ 24.06 – 30.06.2019

PLAN ZAJĘĆ 24.06 – 30.06.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Wolno Dzieciom / Festiwal Malta 2019

Malta Festival Poznań 2019
21-30 czerwca
ARMIA JEDNOSTKI / ARMY OF THE INDIVIDUAL

Wolno Dzieciom to zaproszenie do działań w przestrzeniach, w których dzieciom wolno doświadczać samodzielności, współdziałania, współkreowania rzeczywistości, nie pozbawiając ich frajdy z bycia dzieckiem. Dziecięcy program Malty został zainicjowany w 2014 roku ramach Generatora Malta, z myślą o dzieciach jako równoprawnych, aktywnych i ważnych członkach społeczności.

?_______ WARSZTATY _______?

❖ BUDUJMY POKÓJ, BURZĄC MURY, W każdym dostrzec człowieka / 30.06 / 13:30 / Plac Wolności / bit.ly/BudujmyPokoj / wstęp wolny

❖ KAMERA – AKCJA – POKÓJ, Potworki / 24-28.06 / 10:00 / plac Wolności / bit.ly/KameraAkcjaPokój / obowiązują zapisy: zapisy@malta-festival.pl, opłata za wyżywienie: 50 zł za 5 dni

❖ KUCHNIA, ŻOŁĄDEK, SERCE, ROZUM, WYOBRAŹNIA!, Zofia Małkowicz / 30.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/KuchniaZofiaMalkowicz / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ MIĘDZYGALAKTYCZNA ORKIESTRA HAŁASU DLA ZIEMI, Dominika Szelążek, Michał Joniec / 28.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/MiędzygalaktycznaOrkiestra / wstęp wolny

❖ O POKOJU DŹWIĘKÓW KILKA, Stage of Arts / 28.06 / 11:00 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/OPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ ORGANIZM, KTÓRY CIĄGLE ROŚNIE, Studio Sztuki Kobalt / 26.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/OrganizmKtoryRosnie / wstęp wolny

❖ POMIĘDZY TOBĄ A MNĄ, Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza / 27.06 / 15:00 / bit.ly/PomiędzyTobąAMną / wstęp wolny

❖ SŁOWNIK WOLNOŚCI, Studio Sztuki Kobalt / 24.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/SlownikWolnosci / wstęp wolny

❖ WAGA CZŁOWIEKA, Brzart / 29.06 / 15:00 / bit.ly/WagaCzłowieka / wstęp wolny

❖ ŻYĆ W POKOJU TO NIE TYLKO ŻYĆ W SWOICH CZTERECH ŚCIANACH, Marta Wydmuch / 25.06 / 11:00 / bit.ly/ŻyćWPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

?‍♀️_______ SPEKTAKLE _______?‍♀️

❖ SKARB, Teatr Żółtodziób, Fundacja Przestrzeń / 30.06 / 12:00 / bit.ly/SkarbDlaDzieci / wstęp wolny

❖ LEKTURY NIEOBOWIĄZKOWE I SZTUKA POKOJU, Maja Brzozowska / 22, 29.06 / 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/LekturyNieobowiązkowe / wstęp wolny

www.malta-festival.pl
www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

 

Zajęcia plastyczne na plaży

Przedstawiamy Wam kolejną atrakcję na plaży miejskiej! Zajęcia plastyczne dla dzieci – czyli farbki, kredki, krepa i ciuchy do wyprania. 🙂

Nasi animatorzy zapewnią Waszym pociechom fajną rozrywkę, z dala od tabletów i komórek. 🙂

Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Kocie figle z planszówkami – gry planszowe w Kocimiętce

Zapraszamy na spotkania z grami planszowymi w co drugi poniedziałek od 15 do 20!

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Nowe Szaty Króla, reżyseria Artur Romański – p r e m i e r a

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: „Król jest nagi!”
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych „króli”? A może sami nimi jesteśmy?

Nasze „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodaliśmy też sporą dawkę absurdalnego humoru, charakterystycznego dla pióra Maliny Prześlugi, oraz jeszcze więcej piosenek.

„Nowe Szaty Króla” to lalkowo-aktorski musical dla dzieci i młodzieży, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych.

Rekomendowany wiek Widzów: od 6 lat

„NOWE SZATY KRÓLA”
Malina Prześluga na podstawie baśni H. Ch. Andersena
reżyseria: Artur Romański
muzyka – Piotr Klimek
scenografia – Igor Fijałkowski
choreografia – Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambroziak-Rachuta
światła – Michał Krugiołka

 

Alaantkowe Warsztaty BLW – Luboń

Zapraszamy na warsztaty „Moje dziecko chce jeść!” do Biblioteki miejskiej w Luboniu przy ul. Żabikowskiej 42. Data spotkania: wtorek 25 czerwca 11.00-13.00. Podczas warsztatów możliwość zakupu książek kucharskich z dedykacją autorki.

Warsztaty poprowadzi Joanna Anger, współautorka bloga i 3 książek www.alaantkowblw.pl

Spotkanie skierowane jest dla rodziców oczekujących na dziecko oraz rodziców niemowlaków i małych dzieci. Szczegóły tutaj:
https://alaantkoweblw.pl/sklep/bilet-na-warsztaty-rozszerzania-diety-moje-dziecko-chce-jesc-lubon/

 

Otwarte treningi dla rodziców z dziećmi

Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych wydarzeń sportowych dla rodziców z dziećmi w ramach działań Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska – będą to profesjonalne treningi pod okiem trenera personalnego.

Mając na uwadze jak ważny jest rozwój dziecka w środowisku aktywności fizycznej, jak również brak ruchu dorosłych i wynikające z tego problemy zdrowotne, wynikających z zapracowania ze strony młodych rodziców, stworzony został program zajęć dla rodziców z dziećmi. Plan oparty jest na wspólnej zabawie, elementach gimnastyki oraz treningu opartym o naturalną funkcję ciała człowieka.
Ze względu na budowanie treningu na różnym poziomie dla dwóch grup odbiorców jednocześnie, treningi wymagają odpowiedniej koordynacji jak również prowadzenia i tym samym zakładają dwa spotkania tygodniowo trwające 90min.

Na pierwsze spotkania zapraszamy:
25.06, 27.06, 2.07 i 4.07
Kolejne terminy spotkań uzgodnione będą z uczestnikami zajęć, aby jak najlepiej wpasować treningi w możliwości czasowe rodzin.

Miejscem pierwszych treningów będzie Park Stare Koryto Warty (zbiórka – scena otwarta)

Prowadzący: Mateusz Górski Trener Personalny

W PRZYPADKU NIEPOGODY o ewentualnych zmianach terminów spotkań będziemy informować w postach w tym wydarzeniu

Projekt finansowany w ramach STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

Mikrowyprawy w wielkim mieście / Spotkanie z Łukaszem Długowskim

ZAMKOWE BIURO PODRÓŻY
„MIKROWYPRAWY W WIELKIM MIEŚCIE”. SPOTKANIE Z ŁUKASZEM DŁUGOWSKIM, autorem książki
prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora
26.06.2109 g. 18 Scena Nowa / bilety: 2 zł

Wypoczynek kojarzy się nam z koniecznością wzięcia urlopu i wyjazdem na kilka dni z miasta, gdzieś daleko. Tymczasem Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik, który sam o sobie mówi, że jest „uzależniony od miejsc niepopularnych i wyzwań”, odkrywa przed nami, że… można wypocząć w środku tygodnia, nawet w samym centrum wielkiego miasta! Zresetować umysł i odprężyć ciało w kilka godzin tak, żeby się poczuć jak po dłuższych wakacjach. I nie potrzeba w tym celu ani wielkich pieniędzy, ani specjalnych umiejętności. Najczęściej wystarczy tylko chęć przeżycia czegoś nowego i kilka drobiazgów, jak latarka, zapałki, wygodna odzież, śpiwór.
Minisurvival to coś, co może uprawiać każdy. W każdym wielkim mieście w Polsce, jak Kraków, Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław, Łódź czy Trójmiasto znajdziemy miejsca, które mimo otaczającej je cywilizacji nadal urzekają nieskalaną przyrodą. Są dosłownie na wyciągnięcie ręki, albo naprawdę niedaleko, góra godzinę drogi od rogatek. Po co więc urządzać wielką wyprawę w poszukiwaniu akwenu, skoro na desce zwanej SUP (od ang. stand up paddle, wiosłowanie na stojąco) możemy przemieszczać się rzeką przepływającą przez nasze miasto? Ustoi na niej każdy, nawet dziecko. A ile będzie przy tym doskonałej zabawy!
Jeśli jesteśmy zapracowani i przemęczeni, i za nic nie możemy wziąć ani dnia wolnego, to nocleg w ruinach starego zamku nie tylko stanie się okazją do przeżycia wspaniałej przygody, ale będzie natychmiastowym resetem dla naszego organizmu. A spanie na pomoście? Pod gwiazdami? Noc i pobudka w takim miejscu, zamiast we własnej miejskiej, dusznej sypialni to dawka tlenu warta miliny. A nie kosztuje… nic.
Książka zawiera praktyczne wskazówki do każdej wyprawy, takie jak koszty i spis potrzebnych rzeczy, sposób dotarcia na miejsce i czas, który należy na nią poświęcić. A także mnóstwo rad i uwag – często niezwykle zabawnych – od autora, który każdą z tych wypraw osobiście przetestował. Już samo jej przeczytanie stanie się relaksem, a wygodny format pozwoli zabrać ją ze sobą wszędzie – bo naprawdę warto to zrobić.

ŁUKASZ DŁUGOWSKI – w Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami. Wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisałem w „Gazecie Wyborczej”, obecnie publikuję felietony w magazynie „Poznaj świat”, prowadzę program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”.

 

I szyli długo i szczęśliwie | warsztaty familijne

Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami. Postrzegany jako rodzaj graffiti lub street artu, yarnbombing nie posiada jeszcze ugruntowanej polskiej nazwy, ale czasem pojawia się określenie „bombardowanie włóczką” lub „dziergane graffiti”. ???

To tyle, jeśli chodzi o definicje 😉 A my już teraz zapraszamy na cykl warsztatów z rękodzieła, które realizujemy razem ze Stowarzyszenie Oplotki ♥ ???

Warsztaty mają charakter familijny – zapraszamy na nie: małych, dużych, starszych, młodszych, kobiety i mężczyzn, dziewczynki i chłopców, mamusie i tatusiów, babcie i dziadków… ?
Na warsztatach będziemy posługiwać się różnymi technikami:
? szydełkowanie
? robienie na drutach
? zero waste
? tkanina

Efektem warsztatów będzie wspólne zbombardowanie wybranych drzew | słupów | latarni na Głównej w Poznaniu ♥ Oczywiście, wszystko całkowicie legalnie 😉

‼️‼️‼️ Ważne informacje ‼️‼️‼️
Warsztaty rozpoczynają się w czerwcu i trwać będą cyklicznie przez trzy kolejne miesiące ♥

⁉️ Kiedy? Gdzie? ⁉️
? warsztaty w każdą środę
? pierwsze spotkanie | środa | 5 czerwca
? godz. 14:00
? ul. Główna 42 | poddasze

Zbombardujmy kolorowymi instalacjami przestrzeń Głównej! ????

#chodźcienawarsztaty #Fyrtel_Główna #poznanwspiera #yarnbombing #rękodzieło #SMAK #Oplotki #szydełko #zerowaste #druty #tkanina #warsztaty #razemmożemywięcej #instalacja #przestrzeńmiejska

 

Za Górami – Warsztaty Wyobraźni dla dzieci 3-6 lat

Zajęcia opierają się na storytellingu, czyli opowiadaniu historii. Wyciszające, skupiające uwagę zajęcia, urozmaicone naturalnymi przedmiotami (takimi jak kamienie, drewno, ziarna) oraz łagodnymi dźwiękami perkusyjnych instrumentów, a także śpiewem, stanowią odpowiedź na potrzeby dziecka i stoją w opozycji do głośnych i przepełnionych kolorem animacji.

W czasie zajęć rozwijane jest twórcze myślenie – dzieci biorą czynny udział w tworzeniu opowiadanej historii. Każde spotkanie jest inne, a głównym narzędziem pracy prowadzącego jest głos i jego pomysłowość, narzędziem dzieci – wyobraźnia 🙂

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat 😉
UWAGA 🙂 W czasie zajęć mama może indywidualnie skorzystać z sali fitness (8zł/h)

PROMOCJA – w czerwcu ceny pół w dół
Ceny Regularne:
Pojedyncze wejście (w cenę wliczone są materiały) – 40 zł (w czerwcu 20 zł)
Karnet na 4 zajęcia ważny 5 tygodni – 136 zł (w czerwcu 68 zł)

Polecamy także atrakcyjne Karnety Open 🙂

 

Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci i opiekunów

Międzypokoleniowe Warsztaty kulinarne z Jolantą Zielińską – dla dzieci i opiekunów.
Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg) lub w razie niepogody w Klubie Krąg.
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowo klubkrag@gmail.com. Impreza bezpłatna organizowana w ramach projektu „Lato w Ogrodzie Łazarz” realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Zlot Miłośników Citroëna na 100-lecie marki – COCP 2019

www.100latcitroena.pl/zlot

Byłeś kiedyś na światowym zlocie? Przeżyłeś kiedyś to wielkie święto wraz z setką innych miłośników motoryzacji?
Jeżeli TAK, to nie oprzesz się kolejnej okazji.
Jeżeli NIE, to nie możesz przepuścić takiej okazji.

Zapraszamy na Zlot Miłośników Citroëna. Ogólnopolski, Europejski, Światowy – nie ma ograniczeń. Citroënów historycznych, zabytkowych, oldtimerów, youngtimerów, współczesnych – nie ma ograniczeń.

Spotkajmy się, poznajmy, porozmawiajmy. To wyjątkowa okazja.
A zrobimy to zgodnie ze „światowymi standardami” – pole biwakowe, ogniska, biesiadowanie, wspólne przejazdy.

link do formularza zgłoszeniowego:
https://zfrmz.com/ujcNlLPjx8MjWLcsWV2t

 

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spektakle Kamishibai, czyli pokazy japońskiego papierowego teatru, który prezentowany jest w specjalnej skrzyni zwanej butai. Wraz z otwierającymi się drzwiczkami butai otwierać się będzie niesamowity świat baśni oraz bajek. A kiedy drzwiczki się zamkną wspólnie ożywimy opowiedzianą historię bawiąc się i tworząc wyjątkowe prace plastyczne.

Czekamy na Was w każdy czwartek o godz. 12.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

Spotkania ogrodnicze – Szeląg

Pięknie jest w Ogrodzie Szeląg, prawda? I to Wy to stworzyliście 🙂 DZIĘKUJEMY !!!
A żeby było nadal tak pięknie, ogród należy pielęgnować. Stale i cały czas 🙂
W czasie czwartkowych spotkań będziemy „ogarniać” ogród, sprawdzać czy wszystko dobrze rośnie, odchwaszczać i planować co jeszcze można posadzić 🙂

Niezależnie od dat, w Ogrodzie Szeląg jest cały czas coś do zrobienia – przychodźcie codziennie i dbajcie o niego.

A jeżeli chcesz mieć kawałek Ogrodu Szeląg dla siebie – ADOPTUJ SKRZYNKĘ. Czekają na Was 4 skrzynki, które przez cały sezon będą tylko Wasze. Kto pierwszy ten lepszy 🙂

Wasz ogród – wasza praca – wspólne miejsce 🙂

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Inicjatywa oddolna : Wulkan Doświadczeń

A przed nami kolejna inicjatywa oddolna, która odbędzie się w okresie letnim! Wulkan Doświadczeń powraca! Po raz kolejny zawita na Wildzie z wakacyjnymi, cyklicznymi warsztatami dla dzieci.

Czekają na nas zupełnie nowe eksperymenty zebrane w sześć tematycznych spotkań: kuchnia, woda, dźwięk, pole magnetyczne, elektryczność i chemia. Na każdym spotkaniu będzie Nam towarzyszył fotograf i zaproszeni goście.

Najbliższe spotkanie (13.06.2019, g. 16.00) to kuchenne rewolucje młodego naukowca. Wspólnie eksperymentując odkryjemy naukową tajemnicę, którą skrywają znane produkty spożywcze. Pomogą nam w tym Ola i Mariusz – prowadzący kawiarnię Zabawa Cafe na Wildzie.

Pod koniec warsztatów będzie czekał na wszystkich drobny upominek. Dodajmy, że to młodzi uczestnicy będą decydowali o tym jak będzie wyglądał finalny katalog eksperymentów w formie książeczki-poradnika „Jak to zrobić?”.

Zajęcia w ramach inicjatywy poprowadzą Marlena Lewandowska i Patrycja Kaźmierska. Terminy spotkań przypadają co drugi czwartek o godzinie 16.00 (od 13 czerwca do 22 sierpnia) w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu.

Zapisy prowadzone za pośrednictwem strony Wulkan Doświadczeń. Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

Inicjatywa oddolna „WULKAN DOŚWIADCZEŃ” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Znasz taki kraj?

27. VI godz. 16.30 Znasz taki kraj?

Na północy niebieszczy się morze. Na południu piętrzą się majestatyczne góry, zamieszkiwane przez niedźwiedzie, świstaki i kozice. Znajdziesz tam pradawną puszczę, której władcą jest żubr, zamki i pałace zamieszkiwane kiedyś przez królów i rycerzy. Możesz żeglować po jeziorach, zapolować z aparatem fotograficznym na kormorany i czaple, a nawet pojechać na pustynię!
Co prawda nie jest tak wielka, jak Sahara, ale porządnie zmęczyłbyś się przemierzając ją!
Brzmi znajomo?
Oczywiście! Bo to nasze Tatry i Bałtyk, zamek w Malborku, lasy, jeziora, fascynujące zwierzęta. Wszystko masz na wyciągnięcie ręki!
Zachęcamy Cię do podróży, najpierw z nami, palcem po mapie i w zabawie, a później z bliskimi, z prawdziwym biletem i plecakiem.

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Dzień Błota na Żurawińcu

Zapraszam serdecznie wszystkich mniejszych i większych fanów BŁOTA!
Są ciepłe wakacje, pozwólmy sobie i dzieciom na błotne doznania na łonie przyrody <wielkie szaleństwa!!!>

Spotykamy się przy stawie obok Rezerwatu Żurawiniec o godzinie 17:00 w czwartek.

Spotkanie trwa 1 godzinę, ale kto chce zostać dłużej to zachęcam.

Naszym całym programem jest woda z piaskiem i dodatkami igliwia.
Panuje pełna swoboda w zabawach i tworzeniu. Każdy przynosi to co mu się przyda do ARTYSTYCZNYCH, KULINARNYCH PRZEŻYĆ I ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH grzebania, kopania tuneli, nakładanie odżywek i maseczek, pieczenia ciast oraz pysznych naleśników z błotną polewą 🙂

Do dobrej zabawy przyda się odpowiedni strój dostosowany do błota i zgoda na wybrudzenie go (tyczy się również dorosłych, nie wiadomo kogo błoto porwie do zabawy).

Do zobaczenia w czwartek 🙂

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Koncert Wujka Ogórka pt.Zwierzęta

Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt.”Zwierzęta” – które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka pełne są zwierzaków. Zarówno tych dobrze znanych, jak i tych, które poznać trzeba. Koncert w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada” realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”. Wstęp wolny! Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg) lub w razie niepogody w Klubie Krąg. #cwp2019 #poznanwspiera

Integry : Wsiąść do pociągu – Europa

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań przy grach towarzyskich, planszowych i karcianych pod nazwą INTEGRY. W czasie wydarzenia będzie można zapoznać się i zagrać we współczesne gry, które ze względu na swoja jakość i uniwersalność zyskały miano kultowych. Wśród gier dostępnych w Schronie znaleźć można: Osadników z Catanu, Carcassonne, Dobble, Small World, i wiele, wiele więcej. Nie zabraknie również chętnych do gry, a prowadzący wprowadzi uczestników w zasady każdej z gier. Każdy miesiąc będzie poświęcony wybranemu tytułowi (w trakcie spotkania dostępne będą również pozostałe gry będące na wyposażeniu Schronu).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 czerwca (tj. piątek) o godzinie 18.00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza).

Czerwiec, z okazji rozpoczynających się wakacji pozwoli nam udać się w podróż po Europie w znakomitej grze Wsiąść do Pociągu: Europa (Ticket to Ride). Gracze budując sieć połączeń między największymi europejskimi metropoliami postarają się zrealizować swoje bilety, a co za tym idzie odbyć podróże po całym kontynencie! Planowanie, kontrola sytuacji, oraz umiejętne budowanie połączeń jest najlepszą drogą do zwycięstwa!

Wsiąść do Pociągu: Europa to gra planszowo-karciana przeznaczona dla 2 do 5 graczy. Jej celem jest
budowa jak najlepiej punktowanych połączeń na mapie Europy, oraz realizowanie biletów, które pod koniec rozgrywki pozwalają zwiększyć lub zmniejszyć ilość posiadanych punktów. Przystępne zasady oraz zawrotne tempo rozgrywki nie pozwalają nudzić się żadnemu z graczy, a konieczność kontrolowania mapy nie daje oderwać się od trwającej partii. Rozgrywka trwa od godziny do nawet dwóch godzin, a zalecany wiek graczy to minimum 8 lat.

Przed rozgrywką zasady gry, w sposób przystępny, zostaną przedstawione przez prowadzącego – Jakuba Grypczyńskiego.

Zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (w temacie proszę wpisać INTEGRY, a w treści imię i nazwisko uczestnika/-czki/-ków) lub drogą telefoniczną: 509 102 206

W przypadku, gdy nie będziecie mogli uczestniczyć w w/w wydarzeniu, prosimy o wcześniejszy kontakt (tel. 509 102 206).

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach osobom, które nie wzięły udziału we wcześniejszych wydarzeniach bez uprzedniego odwołania swojego uczestnictwa (najpóźniej na dzień przed wydarzeniem do godziny 10.00).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Kulturalny Stary Rynek 2019 – rusza piąty sezon!

Cykl wakacyjnych imprez plenerowych. W tegorocznym programie znajdą się m. in. przedstawiania teatralne, koncerty, spacery z przewodnikiem, fotospacery, Salon Sąsiedzki, Swingująca Starówka oraz wydarzenia na Dziedzińcu Szkoły Baletowej. Zaprezentują się artyści uliczni, będzie muzyka kameralna i koncerty zespołu Siły Specjalne. Sercem projektu tradycyjnie będzie Scena na Quadro. W tym roku odbędzie się ponad 70 wydarzeń! Wstęp na wszystkie jest darmowy, a wyprodukuje je dla Was Estrada Poznańska.
Patronat honorowy: Prezydent – Miasto Poznań
KSR 2019 – kogo zobaczymy:
Teatr Fuzja (Przedstawienia teatralne)
Fundacja Pro-Spin (Występy artystów ulicznych)
Nordoff Robbins Polska (koncerty: Siły specjalne)
Fotspot (Fotospacery)
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu (Spacery z przewodnikiem, wydarzenia na Dziedzińcu Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniuy)
Fundacja Świat Możliwości (Kameralny Poznań)
Dixie Company (Swingująca Starówka)
Dragon Social Club (Salon Sąsiedzi)
Informacji szukajcie także u naszych Patronów Medialnych:
WTK, epoznan.pl, RadioAfera, Nasz Głos Poznański, My 60+, Moja Harmonia Życia – magazyn, Głos Wielkopolski, Poznań naszemiasto.pl, Radio Poznań, MC RADIO 102.7 FM Poznań

Batyskaf 2019 – muzyka / jezioro / chill + kino letnie – Kórnik

Muzyka, jezioro, chill. Tyle i aż tyle! ???☀️

To już pewne – spotykamy się na VI edycji festiwalu Batyskaf już w sobotę 29.06.2019.

Zacznijmy wakacje z dobrą muzyką, ze znajomymi i dzieciakami – jak co roku ze świetnymi artystami zagrają także dzieciaki w ramach Akademii Małego Rockmana! ?‍?‍?‍?

Na naszej scenie wystąpią:
Rosalie.
Sonbird
Kasia Tontor
Zimnv
Killedbycar
Nohono

Festiwal muzyczny ze znajomymi i dziećmi? – idealne połączenie jest możliwe! Na wyjątkowy festiwal przyjdź ze swoją pociechą i na pewno nie będzie się nudzić, bo dla muzycznych rodzin mamy, wspomnianą wcześniej Akademie Młodego Rockmana. Dzieciaki będą mogły odkryć artystyczne talenty i załapać muzycznego bakcyla, bo tuż przy scenie udostępnione przez muzyków zostaną prawdziwe gitary i perkusja. ???

Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych poprowadzi ekipa z przedszkola „Zaczarowana Kraina” w Bninie. Razem z maluchami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym stworzą podwodny świat, własne ekologiczne instrumenty muzyczne, a każdy kto do nas dołączy otrzyma medal akademii juniora. Nie zabraknie też mega mydlanych baniek dla jeszcze lepszej zabawy! ???????

Na głodnych, nie tylko tych muzycznych wrażeń będziemy czekać z foodtruckiem, a dla spragnionych, Browar Gzub ugasi pragnienie genialnym piwem kraftowym, które pozwoli wam poczuć smak wakacji. ????
– – – – – – – – –
Wydarzenie towarzyszące we współpracy ze stowarzyszeniem „Zaangażowani”

KINO LETNIE* 28.06 ??? 21:00

W ramach kina letniego wyświetlimy film, jednak tytuł pozostanie tajemnicą.. Zagadkę, która nakieruje Was na jakiś trop znajdziecie w poście na wydarzeniu.

Organizatorzy:
Smartness
Ciabatta

Mecenasi wydarzenia:
Gmina Kórnik
Powiat Poznański

Partnerzy strategiczni:
Broda Records
Go Events Technika Estradowa
Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA
Blue Note Poznań
Browar Gzub
Brandma
Zaczarowana Kraina
Stowarzyszenie „Zaangażowani”
Pracownia Och Ach

Partnerzy:
Błonie
Drukarnia betmor.pl
Radny Maciej Brylewski
Krotofilm
Ulotkowo.pl
Stowarzyszenie Aktywna Mościenica

Patroni medialni:
Kórniczanin
Nasz głos poznański
Radio Afera
epoznan
WTK

* Wydarzenie organizowane w ramach realizacji projektu przez Stowarzyszenie Zaangażowani i Sołtysa Borówca Nowego z Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Kórnik na rok 2019.

 

Festiwal Pełni Zmysłów – koncerty, warsztaty, spotkania

Festiwal Pełni Zmysłów jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym Parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej odczujesz świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach. Będziemy koić Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych ????

Podczas 2 dni na Scenie Wspólnej, czeka na Was:
? każdego wieczora biletowane koncerty
sobota: Voices of the Cosmos, Mariusz Czaiński – Festiwal Pełni Zmysłów
niedziela: Ams Clique – Festiwal Pełni Zmysłów

? cały dzień, moc warsztatów, wykładów i spotkań, z tematyki:
– arteterapii Doświadczyć siebie – warsztat dla dorosłych / Pełnia koloru w mandali – warsztaty i happening
– muzykoterapii – Mobilne Sceny Muzyczne – Festiwal Pełni Zmysłów
– dendroterapii – Warsztat z dendroterapii – Festiwal Pełni Zmysłów
– hortiterapii – Warsztat sensomotoryczny z elementami natury
– filmoterapii – Moc oddziaływania filmów – warsztat | Festiwal Pełni Zmysłów
– mindfulness Trening uważności i techniki relaksacji – warsztaty dla dzieci
– rodzinne warsztaty masażowe – Magiczne Dlonie – rodzinne warsztaty masazowe / Pelnia Mocy

? warsztaty rękodzieła
– linoryt – Doty(k)grafie – zmysłowe warsztaty graficzne
– makramy – Warsztaty z mikromakramy – Festiwal Pełni Zmysłów w Poznaniu
– szydełkowanie – Wydziergaj se torbę – warsztaty szydełkowania / Zrób sobie poduszkę – warsztaty szydełkowania

? prelekcje
– Freeganizm / Dreads_n_Grass
– Zero Waste / Po-Dzielnia
– Fair Trade / Pangea. Fundacja. Sklep
– przedsiębiorczość kobiet / Oplotki
– wyobrażanie sobie ruchu / Fundacja Diagnostyki i Rehabilitacji Optometrycznej i Neuroterapii
– o Obozie dla Klimatu / Obóz dla Klimatu

? MuscoYoga / MuscoYoga na Festiwalu Pełni Zmysłów – free event!
? masaże: tradycyjne oraz dźwiękiem
? konsultacje
? spektakl dla dzieci Pokoloruj świat – gdzie rośnie czekolada -Festiwal Pełni Zmysłów
? bajeczne opowieść – czytanie bajek dla dzieci
? wystawa prac
? akcja sprzątania parku
? strefa wymiany: przyjdź i wymień się
? targ dobroci, na którym zaspokoisz zmysł smaku, a także poznasz twórców wyrobów naturalnych

? i kto wie co jeszcze…

Szczegóły dotyczące warsztatów wkrótce.

⬇️—–KONCERTY ——–⬇️

? Sobota 29.06

bilet na sobotnie koncerty
29.06 –
I pula – 25 zł
II pula – 35 zł
// KUP BILET: https://link.do/aKTFl

20:00 – VOICES OF THE COSMOS
21:00 – Mariusz Czaiński

LISTEN:
? http://www.voicesofthecosmos.pl | https://voicesofthecosmos.bandcamp.com
? https://www.youtube.com/watch?v=yEP2YrD-dyY

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Alameda 5 i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, redaktoa pisam muzycznego Hard Art, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem .
Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową posiadają ogromne doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Albumy „Voices of the Cosmos” (2011) i „Voices of the Cosmos II” (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). Od 2011 r. projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach kulturalnych, naukowych i na festiwalach muzycznych. W styczniu 2019 ukazał się najnowszy album projektu – „Voices of the Cosmos III”, z którego materiał zostanie zaprezentowany na koncercie w Poznaniu.

Mariusz Czaiński
Dzięki dźwiękom uzyskanym przy pomocy mis tybetańskich, gongu oraz sitaru, zabiera słuchaczy w podróż w głąb siebie, wprowadzając w głęboki stan relaksu. Tym samym oczyszcza ciała ze stresu dnia codziennego.

? Niedziela 30.06
bilet na niedzielny koncert
I pula – 25 zł
II pula – 35 zł
// KUP BILET: https://link.do/aKTFl

20:00 Ams Clique – Experimental Mystical Set

? listen: https://www.youtube.com/watch?v=ZpQqfQ7rG6s

Trio z Poznania grające muzykę bliżej nieokreśloną, gdyż podczas swoich koncertów często oddają się improwizacji. Świetnie odnajdują się w takich gatunkach jak soft fusion, art rock, funk, jazz, ethno (w tym szczególnie indyjskie i afrykańskie). W niedzielny koncert zaprezentują się nam jednak z zupełnie innej strony, zmieniając nieco swoje instrumentarium. I tak, zamiast perkusji usłyszymy więcej sitaru, tabli czy tanpury. Obok kontrabasu pojawi się tank drum, kalimba oraz mandolina wykorzystana w niecodzienny sposób. Jak zwykle na scenie obecne będą także instrumenty klawiszowe, jednak tym razem pojawi się więcej syntezatorów i metafizycznych brzmień. Zespół w składzie: Adam Koterski, Michał Obrębski i Stanisław Pawlak, przygotował program specjalnie na potrzebę tego wydarzenia zatem będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja aby usłyszeć Ams Clique w innej, bardziej transcendentalnej odsłonie.

Zapraszamy serdecznie – poczuj w pełni swoje zmysły!

 

Pokoloruj świat – gdzie rośnie czekolada -Festiwal Pełni Zmysłów

W ramach Festiwalu Pełni Zmysłów zapraszamy na spektakl dla dzieci „Pokoloruj świat – gdzie rośnie czekolada”, przygotowany przez Pangea. Fundacja. Sklep

Podczas spotkania, uczestnicy zostaną zaproszeni w teatralną podróż do czterech różnych krajów (Etiopia, Dominikana, Peru. Kolumbia) gdzie poznają swoich rówieśników. Podczas teatralnych działań z udziałem dzieci ( układanie z puzzli dnia z życia ich rówieśników) dowiadują się jak bardzo ich dzień różni się od dnia Koffiego, Zimby, Jou, Zuriego.

Projekt zachęca dzieci i rodziców do refleksji na temat troski o środowisko w którym żyjemy, oraz jest formą przybliżenia życia dzieci w krajach najuboższych i zachęcenia do empatii na ten temat.

29.06 sobota – 15:00
wstęp bezpłatny

? Festiwal Pełni Zmysłów – koncerty, warsztaty, spotkania jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym Parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej odczujesz świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach. Będziemy koić Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych ♥????
sprawdź i dołącz do wydarzenia ?

 

Warsztaty edukacyjno-sportowe „Lataj za Dyskiem”

Warsztaty edukacyjno-sportowe „Lataj za Dyskiem”
Zajęcia dla każdego od 5 lat wzwyż, niezależnie od umiejętności i sprawności fizycznej.

Nauczymy Ciebie rzucać, łapać oraz omówimy podstawy najbardziej popularnych sportów z dyskiem takich jak:
-Ultimate Frisbee
-Freestyle Frisbee
-Disc Golf

oraz wielu innych!

Warsztat w ramach Festiwalu Pełni Zmysłów poprowadzi: Michał Maciołek oraz ekipa trenerów ze sklepu SportCraft_PL i drużyny Czarna Kompania – Ultimate Frisbee

Wydarzenie będzie jednocześnie inauguracją otwarcia nowego miejsca na mapie zajawkowego poznania: Centrum Latających Obiektów zlokalizowane przy ul. Kolejowej 49 na Łazarzu w Poznaniu otwarte dla wszystkich mieszkańców i zainteresowanych. W dużym skrócie – CLO to fizyczny lokal w mieście, gdzie można będzie zafascynować się zjawiskiem lotu, nabyć dysk, obejrzeć transmisję z Mistrzostw, spotkać się z drużyną na sesji analitycznej, zobaczyć warsztaty Spirit Of The Game od Młodzieżowa Akademia Ultimate, nauczyć się składać najlepsze samoloty z papieru i wiele innych!

? Festiwal Pełni Zmysłów – koncerty, warsztaty, spotkania jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym Parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej odczujesz świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach. Będziemy koić Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych ♥???? sprawdź i dołącz do wydarzenia ?
https://www.facebook.com/events/289428461983953/

 

Warsztat sensomotoryczny z elementami natury

Warsztat: MASA pomysłów na lato – czyli jak wykorzystać masy plastyczne do wspólnej zabawy.
Warsztat dla rodzin (dzieci 4-12 lat z opiekunem)
W pierwszej części warsztatu wspólnie nauczymy się robić naturalną masę plastyczną. Następnie nasza masa stanie się podobraziem. Kwiaty, liście patyki, kamienie, ziarna i wiele innych darów natury posłuży nam do stworzenia wakacyjnego kolażu. ???
Warsztat będzie wspaniała zabawa podczas, której pobudzimy nasze zmysły i nauczymy się jak w kreatywny sposób spędzać wakacyjny czas z naszymi pociechami.

?‍♀️ Warsztat w ramach Festiwalu Pełni Zmysłów poprowadzi:
Joanna Micińska – arteterapeutka, architekt krajobrazu, florystka. Prowadziła warsztaty terapeutyczne wykorzystując dobra natury dla różnych grup odbiorców m.in. kobiet w ciąży, czy osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Współpracuje z Fundacją “Art-On” i LOKALem – miejscem spotkań. Mama niespełna rocznego Tymoteusza, którego już od pierwszych dni życia uczy szacunku, zamiłowania i podziwu dla natury, jej zjawisk i całej przyrody, która nas otacza.

? Warsztat poprzedzony będzie otwartą prelekcją „Hortiterapia- czyli zbawienny wpływ natury na zdrowie psychofizyczne człowieka”

✉️ Koszt warsztatu: 20 zł = rodzic + dziecko, każdy kolejny członek rodziny + 5 zł
Warunkiem uczestnictwa są zapisy mailowe: kontakt@feedyourhead.pl oraz wpłata na konto do 27.06

Ilość miejsc warsztatowych ograniczona.

? Festiwal Pełni Zmysłów – warsztaty, rozmowy, spotkania jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym Parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej odczujesz świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach. Będziemy koić Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych ♥ ????

sprawdź i dołącz do wydarzenia ?
https://www.facebook.com/events/289428461983953/

 

Piknik Rolna : grill, muzyka, animacje i inne atrakcje

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na coroczny piknik przy ulicy Rolnej, gdzie lokalni mieszkańcy spotykają się na wspólnym wydarzeniu, które będzie pachniało grillowanymi kiełbaskami (dla wegetarian też coś się znajdzie!). Piknik Rolna odbędzie się 29 czerwca (sobota) w godzinach 17.00-21.00.

Grill oczywiście jest pretekstem do wyjścia i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu z najbliższymi sąsiadami i poznania innych okolicznych mieszkańców ulicy Rolnej. Aby czas upływał nam milej, zagwarantujemy dla Was atrakcje dla tych młodszych i starszych. Dla dzieci (ale też ich rodziców) przewidziany jest bieg wokół bloku. Na najmłodszych będą czekały animacje pod okiem profesjonalnych animatorów. W trakcie wydarzenia przewidziany jest krótki występ seniorów, którzy co tydzień trenują swoje głosy w Schronie Kultury Europa. A na finał czekają nas koncerty zespołów, przy których można posiedzieć, porozmawiać, ale także „potuptać” nóżką w rytm muzyki, a nawet potańczyć.

Szczegóły będziemy ujawniali co jakiś czas w naszym wydarzeniu. Śledźcie zatem nas uważnie.

Przy wydarzeniu pomaga nam Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Rolna.

Wstęp wolny, a pogodę postaramy się załatwić najlepszą nie tylko na Wildzie, ale i na całym świecie!

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Botanika Miejska! Nieoczywiste warsztaty terenowe

??? Kraina Olimpia 2019: BOTANIKA MIEJSKA! Interdyscyplinarne warsztaty terenowe ???

30 VI / niedziela / 11:00 – 16:00 (nie krępujcie się dołączać podczas trwania! ☺️)
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny
dla młodzieży i dorosłych!

MAPA ?SPACER ? GRA TERENOWA ? ZIELNIK ? RUCH ? ŚLADY ? KRAINA OLIMPIA!

Patrycja Plich i Marta Węglińska ze Studio Sztuki Kobalt przygotowały nieoczywistą grę terenową po Krainie Olimpii, która pobudzi nasze zmysły i umiejętności doświadczania natury utkanej w betonie miasta. Losowane zadania skonfrontują uczestników z zastaną przestrzenią i pomogą jej twórczo przemienić się w naszych oczach za pomocą różnych technik – działania ruchowego, rysunku, drobnych interwencji ze znalezionymi obiektami.

???☀???

Poruszać będziemy się wedle przygotowanych map nieistniejących terytoriów. Istotne jest by uruchomić zmysły, które zwykle podporządkowane wytyczonym w mieście ścieżkom, mają ponownie zacząć odpowiadać na nieoczekiwane sytuacje na drodze. Wspólnie skończymy spotkanie podsumowaniem doświadczeń zebranych podczas gry – zapisem drogi na osobistej mapie spaceru.

???☀???

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#cwp2019 #poznanwspiera

Krainie Olimpia 2019 patronują:
Radio Afera
lazarz.pl
Głos Wielkopolski
Po-Dzielnia
www.dziecipoznan.pl
BIOrę

 

Sito sztuki // warsztaty rodzinne // obowiązują zapisy

SITO SZTUKI to cykl dla najmłodszych widzów, którego głównym założeniem jest pobudzenie artystycznej wrażliwości w kontakcie z dziełem sztuki, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego podejmowania twórczych wyzwań.

W sezonie 2018/2019 warsztat zmienia formułę na zajęcia rodzinne.

Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne OPIEKUN-DZIECKO otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: e-mail: sitosztuki@mnp.art.pl.

Warsztaty są skierowane do DZIECI W WIEKU 5–10 lat i ICH OPIEKUNÓW (maksymalnie 2 osoby).

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik

TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ:

29.06.2019 • Kwiaty
Polne, majowe i czerwcowe – w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów

Obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

 

Trening uważności i techniki relaksacji – warsztaty dla dzieci

CZYM JEST MINDFULNESS?
Świadomość, wiedza – zdolność obserwacji tego, co dzieje się w naszym umyśle i ciele (…) szczególny rodzaj uwagi: świadomej, niesądzonej i kierowanej na bieżącą chwilę (Jon Kabat- Zinn, 1990). Odnosi się tym samym do doświadczenia świata, który znajduje się poza naszymi oczekiwaniami i jest rodzajem doświadczania rzeczy „takimi jakie są” (Ray,2002).
W ramach treningu uważności pracujemy z ciałem, emocjami oraz myślami. Zwiększamy świadomość tego co dzieje się z nami w chwili obecnej.

Drodzy rodzice, zajęcia z treningu uważności i techinik relaksacji, przeznaczone są dla wszystkich chętnych dzieci między 7 a 12 rokiem życia, jednak szczególnie dla tych, którym brak wiary i akceptacji siebie.
Dzięki zajęciom, dzieci będą mogły rozumieć i odczuć emocje w swoim ciele, uspokoić gonitwę myśli, poprawić swoją koncentrację.
Podczas spotkania dzieci poznają różne techniki oddechowe, relaksacyjne oraz ćwiczenia na uważność. Wszystko przeprowadzone będzie w formie zabawy.

? Na koniec warsztatów możliwe będzie spotkanie się z prowadzącą i porozmawianie o przebiegu zajęć. Rodzice otrzymają również kilka wskazówek i ćwiczeń do pracy w domu z dziećmi.

PROGRAM:
– ćwiczenia oddechowe
– ćwiczenia ruchowe na świadomość własnego ciała
– ćwiczenia relaksacyjne
– trening mindfulness

?‍♀️ Warsztaty poprowadzi Karolina Korytowska, nauczycielka i terapeutka dzieci z autyzmem. Cechuje ją holistyczne podejście do rozwoju dzieci, utrzymane w nurcie humanistycznym. W swoich działaniach stawia przede wszystkim na tworzenie relacji pełnej ciekawości i otwartości na doświadczenie chwili obecnej. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystuje elementy jogi, techniki relaksacji i mindfullness, pomagając dzieciom dostrzec, jak wyjątkowy jest otaczający nas świat oraz oni sami.
Swoje doświadczenie może poprzeć certyfikatami:
„Podstawy nauczania jogi dzieci i młodzieży” – Art Of Yoga,
„Techniki relaksacji i mindfulness w terapii dzieci i młodzieży”- Pracowania Psychologii i Psychoprofilaktyki

✉️ Koszt warsztatu: 20 zł
Warunkiem uczestnictwa są zapisy mailowe: kontakt@feedyourhead.pl
Ilość miejsc warsztatowych ograniczona.

?Festiwal Pełni Zmysłów – koncerty, warsztaty, spotkania jest wydarzeniem odbywającym się przy malowniczym Parku Cytadela w Poznaniu, w trakcie którego głębiej odczujesz świat, wchodząc w stan relaksu, zanurzając się w falach dźwięku i obrazu, pochłaniając smak oraz zapach. Będziemy koić Twoje zmysły bez substancji psychoaktywnych ♥ ????

sprawdź i dołącz do wydarzenia ?
https://www.facebook.com/events/289428461983953/

 

Rozszerzanie diety niemowląt – warsztaty zamiast słoiczków:)

??‼️‼️”Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata).???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,

* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* blw
* przykładowy jadłospis dziecka

(każda osoba dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 29.06.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

Chwiałka Volley 2019: Warta Cup

Komplet informacji o cyklu Chwiałka Volley 2019 na www.posir.poznan.pl/chwialkavolley

Od kilku sezonów Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W sezonie letnim najlepsi siatkarze i siatkarki z całej Polski zmierzą się w stolicy Wielkopolski aż sześciokrotnie. Po widowiskowych turniejach Chwiałka Volley 2019: Plaża Wolności nadszedł czas na drugie i ostatnie eliminacje – Chwiałka Volely 2019: Warta Cup. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe z koszulkami zawodniczymi, a na najlepszych nagrody finansowe. Opłata za udział w turnieju wynosi 50 złotych za parę. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: chwialkavolley@posir.poznan.pl. Liczba miejsc w turniejach jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Program:
29 czerwca godzina 9:00 Warta Cup turniej żeński – eliminacje – zapisy po 23.05
30 czerwca godzina 9:00 Warta Cup turniej męski – eliminacje – zapisy po 23.05
6 lipca godzina 9:00 Chwiałka Volley turniej żeński – finał cyklu – zapisy od 29.06
7 lipca godzina 9:00 Chwiałka Volley turniej męski – finał cyklu – zapisy od 30.06

Plaża Wolności 2019 – podsumowanie – http://posir.poznan.pl/zawodowe-pary-zdominowaly-chwialke-volley-2019/

Warta Cup 2019 – turniej eliminacyjny
Warta Cup od 2017 roku odbywa się na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W tym sezonie z przyjemnością kontynuujemy ten projekt. W sobotę 29 czerwca od godziny 9:00 zmierzą się tutaj najlepsze żeńskie zespoły. Następnego dnia o tej samej porze do rywalizacji przystąpią mężczyźni. Jesteśmy przekonani, że – podobnie jak w ubiegłym roku – sportowe emocje rozgrzeją kibiców do czerwoności.

Chwiałka Volley 2019 – turniej finałowy
Podobnie jak przed rokiem Chwiałka Volley będzie turniejem finałowym, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy, których będziemy podziwiać podczas Plaży Wolności i Warta Cup. W sobotę 6 lipca odbędzie się turniej damski, a w niedzielę cykl zamknie rywalizacja panów. Do udziału w tych prestiżowych rozgrywkach zaproszenie otrzyma:
– 19 par z najlepszym rankinkiem po turniejach eliminacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup
– 5 zespołów, które otrzymają dzikie karty przyznane przez organizatorów. Mogą ją otrzymać drużyny, które zapisały się do turniejów Plaży Wolności lub Warta Cup.

Nagrody:
W każdym z turniejów organizator przewidział nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zaowdnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Turnieje eliminacyjne:
Plaża Wolności kobiety 1500zł
Plaża Wolności mężczyźni 1500zł
Warta Cup mężczyźni 1500zł
Warta Cup kobiety 1500zł

W turniejach eliminacyjnych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 800zł
2 miejsce – 400zł
3 miejsce – 200zł
4 miejsce – 100zł

Turnieje finałowe:
Chwiałka Volley mężczyźni – 3000zł
Chwiałka Volley kobiety – 3000zł

W turniejach finałowych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 1200zł
2 miejsce – 900zł
3 miejsce – 500zł
4 miejsce – 200zł
5 miejsce – 100zł
6 miejsce – 100zł

Pakiety startowe:
W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:
– koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet
– pakiet żywieniowy
– torby sportowe
– woda

Zapisy:
Swój udział w turniejach eliminacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup należy zgłosić mailowo na adres chwialkavolley@posir.poznan.pl. Limit uczestników w każdym turnieju wynosi 24 zespoły. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 50 złotych za parę i płatna jest przelewem po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w zawodach. Udział w turnieju finałowym trzeba zagwarantować sobie w majowych i czerwcowych eliminacjach. Szczegółowe zasady awansu do lipcowych rozgrywek znajdują się w regulaminie. Zapisy na każdy z turniejów uruchamiane są oddzielnie. Póki co zgłoszenia przyjmowane są jedynie na Plażę Wolności. Rejestracja wygląda następująco:
– do turnieju eliminacyjnego kwalifikuje się 19 par, według kolejności zgłoszeń
– organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 5 dzikich kart na każdy z turniejów eliminacyjnych
– w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc
– organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia szybkich eliminacji metodą knock-out jeśli możliwości czasowe i organizacyjne na to pozwolą. W takim przypadku uczestnikiem turnieju zostaje drużyna, która zwycięży w eliminacjach. Pakiety startowe i opłaty wpisowe w takim przypadku obowiązują jedynie zespoły z turnieju głównego.

Miejsca:
20 i 21 maja Plaża Wolności – Plac Wolności w Poznaniu.
29 i 30 czerwca Warta Cup – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – Ośrodek Rataje, os. Piastowskie 106a.
6 i 7 lipca Chwiałka Volley – Basen Letni Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego).

Regulamin:
Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek, który znajduje się na stronie www.chwialkavolley.posir.poznan.pl. Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Zapraszamy serdecznie:
Jeśli masz jakieś pytania, napisz na chwialkavolley@posir.poznan.pl. Do zobaczenia na piasku.

Partnerzy:
Miasto Poznań
Jurajska
Napiachu.pl

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Sąsiedzkie Sprzątanie Strzeszyna

Drodzy Sąsiedzi! ???
Rada Osiedla Strzeszyn zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do wspólnego zadbania o nasz Fyrtel.
Spotkajmy się w sobotę, 29 czerwca o 18.30 przy przejściu na Podolany (Owidiusza). Im będzie nas więcej, tym szybciej posprzątany nasze osiedle !
Planujemy „ogarnąć” tereny wzdłuż torów kolejowych. Podstawione będą dwa kontenery – jeden przy Miłosza, drugi przy Owidiusza.

Po sprzątaniu zapraszamy wszystkich na sąsiedzki piknik na boisku na Owidiusza – weźcie ze sobą koce i prowiant
Do zobaczenia! ?

 

Wyspa Edwarda

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie podróżniczo – integracyjne Z Klubem Podróżnika z Kórnika!

ZBIÓRKA: godz. 10.00 na Parkingu przy zejściu na Wyspę Edwarda.

W planie zwiedzanie wysypy i moc innych atrakcji!
Mile widziani zarówno przyjaciele Klubu jak i Nowe Twarze 😉
Gwarantujemy rozrywkę i miło spędzony czas!

ZAPISY: tel: 503 904 264, przez wiadomość na FB oraz w Bibliotece Publicznej w Kórniku (61 8170 021, ul. Poznańska 65, Kórnik)

 

Orinoko nad Wartą. Spotkanie podróżnicze w Puszczykowie.

Muzeum Fiedlera świętuje w tym roku swoje 45 urodziny – piękny wiek- czas więc na urodzinowe spotkanie z PODRÓŻAMI w tle!!

Jak co roku w czerwcu (taka świecka tradycja) odwiedzą nas Aga SIejka i Kamila Kielar – z zupełnie nowymi opowieściami. Aga o Jordanii, Kamila o swojej solo wyprawie w poszukiwaniu niedźwiedzi duchów, za którą otrzymała dwie nagrody KOLOSY i TRAVELLERA

Będzie też o dżungli na wiosłach (Dominik Szmajda), i o Polakach w Iranie.
Spływ packraftami (to takie dmuchane łódeczki 😉 z Dominikiem Szmajdą tylko na zapisy. Ograniczona ilość miejsc.
No trzeba być po prostu
Do zobaczenia 😀

 

Zwiedzanie Fortu Va + akcja robocza

Już po raz kolejny w ostatnią sobotę miesiąca wszystkich szukających okazji do ciekawego spędzenia czasu w promieniach wiosny zapraszamy na zwiedzanie Fortu Va z przewodnikiem, oraz akcję społeczną dla prawdziwych weteranów.

Chcesz zwiedzić obiekty warte Poznania? Przekonać się że historia to nie tylko daty, ale coś co pełne jest niespodzianek? Odwiedzić miejsce gdzie mrok podziemi przeplata się ze światłem zza okien?

Przyjdź na

12:00
lub
15:00

do nas, do Fortu Va. Po prostu! Bez rejestracji, czy walki o bilety. Weź gotówkę (Karty odmawiają współpracy w XIX wiecznym klimacie).
Bilety w cenie:
7 złotych – ulgowy.
10 złotych – normalny.

Chcesz nas poznać lepiej, ubrudzić z nami ręce, oraz pomóc w wyrwaniu historii Festung Posen z ramion lat zaniedbań?
Zapraszamy od godziny:

10:00

w taktycznych strojach szturmowo-operacyjnych (np ogrodniczki), lub czymkolwiek w czym nie żal będzie operować młotkiem.
Jeśli akurat nie spotkacie nikogo z nas, można zadzwonić pod numer:
506737222
i obwieścić swe przybycie.
O 14:00 spotkamy się na ognisku z kiełbaskami, żeby odpocząć i spędzić razem odrobinę czasu i podziękować wam za wysiłek.
O 15:00 wszyscy chętni wolontariusze mogą ruszyć na zwiedzanie. Oczywiście za darmo!

 

Poranek literacki z Tatusiem i Kacprem z szuflady

29.VI godz. 11.00 Poranek literacki z Tatusiem i Kacprem z szuflady

Grzegorz Kasdepke otworzył dawno nie otwieraną szufladę i znalazł tam zapis swojego ojcostwa, gdy jego syn był jeszcze bardzo małym chłopcem. Autor bardzo wcześnie został ojcem, co otworzyło go na literaturę dziecięcą i ciekawe przyglądanie się sobie w nowej roli. Ileż w tych opowiadaniach autokrytycyzmu, dystansu do siebie i ludzi. Sześciolatek jawi się jako czuły opiekun swojego roztargnionego ojca. Wspomagany w tym przez mamę, która potrafi przewidzieć wyjazdowy harmider i wezwać taksówkę na czas, w odpowiednim miejscu. Sama taksówka nie dałaby rady z kosmicznym opóźnieniem. Potrzebne jeszcze będzie wsparcie sił specjalnych. Wszystko to po to, aby wsiąść na czas do odpowiedniego pociągu. Tam dopiero rozpocznie się odyseja podróżna.

Jak ustrzec się kłopotliwego towarzystwa, jak się uodpornić na kąśliwe uwagi podróżnych i wiele innych nieprzewidzianych zdarzeń w pociągu.
Na początek lata. W pierwsze dni wakacji, gdy mama chce mieć „cztery kółka” a chłopcy śmigają na rowerze. Jak się w tym wakacyjnym pędzie odnaleźć.
Dużo ciepłej ironii w tych opowiadaniach.
Zabawa pewna. Dla każdego!
Zapraszamy.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Ptasi baj wakacyjnie na Cytadeli

Zapraszamy na dodatkowy, wakacyjny spektakl 30 czerwca o godz. 10.30 i 12.

Prosimy o uważne zapoznanie się z organizacją przedstawienia.

Spektakl odbędzie się pod drzewami w Parku Cytadela. Zbieramy się przed Sceną Wspólną i z tego miejsca zabieramy widzów w miejsce prezentacji. Prosimy zabierzcie koce, będziemy siedzieć na trawie.

Bilety są dostępne tylko przez system Bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/teatr/ptasi-baj-51396

***

Spektakl „Ptasi baj” gramy w plenerze, gdyby jednak warunki pogodowe nie sprzyjały parkowemu spotkaniu prosimy o zrozumienie.

Prosimy sprawdźcie na naszej stronie www.teatratofri.pl, na dzień przed spektaklem, czy nasze spotkanie odbędzie się w Parku Cytadela! Jeśli pogoda nie dopisze dostaniecie Państwo zwrot pieniędzy za bilet na konto bankowe.

Spektakl przygotowany jest w wersji na scenę teatralną oraz na przestrzeń parkową. Zachęcamy do obejrzenia dwóch wersji naszego przedstawienia!

O spektaklu:
Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.
Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja ze bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.

scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
Spektakl dofinansowany przez Miasto Poznań.

 

Pszczele niedziele – pikniki edukacyjne w parku Starego Browaru

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach. Spotkajmy się 30 czerwca na edukacyjnym pikniku rodzinnym Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu i Stary Browar. Finałem kolejnej Pszczelej Niedzieli będzie koncert Aniki Dąbrowskiej, finalistki pierwszej edycji programu The Voice Kids.

AniKa Dąbrowska to zachwycająca wokalistka, którą mogliśmy poznać dzięki programowi The Voice Kids 2. Dziewczyna trafiła do drużyny Cleo i wspólnie z nią ciężko pracowała na swoje miejsce w finałowej trójce. Jej mocny głos zachwycił tysiące widzów, którzy zadecydowali, że to właśnie ona powinna wygrać The Voice Kids 2! Podczas jednego z odcinków na żywo mogliśmy usłyszeć jej pierwszy singiel – Małe skrzydła. Tekst utworu specjalnie dla swojej podopiecznej napisała Cleo.

Koncert Wujka Ogórka! – Luboń

Lubońskie dzieciaki go kochają! ❤
Zapraszamy na plenerowy koncert Przemo Urbaniak / Wujek Ogórek! Wstęp wolny!

Przemysław Urbaniak
Muzyka to jego tlen. Ma ją we krwi. Zasila jego serce, głowę i oznacza życie.
Od wielu lat kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta.
Umiejętności te łączył m.in w zespole „Miła Starsza Pani“.
Zagrali ponad 100 koncertów w całej Polsce. Grupa wygrała festiwal Studenckich Poniedziałków w Poznaniu. Wydała EPkę z własnym materiałem.
Przemek ma w sobie dziecięcą radość i ciekawość świata. Pewnie dlatego najmłodsi uwielbiają spędzać z nim czas. Jako instruktor wokalno-teatralny pisze dla dzieci piosenki i musicale wystawiane w placówkach, w których pracuje. Wydał płytę z uwielbianymi przez podopiecznych utworami pt. „Piosenki Wujka Ogórka”. Już pracuje nad kolejną. Ma się ukazać jeszcze w tym roku.
Wolny czas spędza z przyjaciółmi, z książką, czasem w podróży. Zawsze towarzyszy mu przy tym muzyka. Bez niej nigdzie się nie rusza. Jest od niej uzależniony. Ale leczyć się nie zamierza.

 

Pałac ze Sztuką

Zapraszamy na imprezę plenerową do Nieszawy (gm. Murowana Goślina). W programie: spektakle teatralne, koncerty, warsztaty taneczne, ognisko i inne atrakcje. Wstęp wolny! Przybywajcie, lajkujcie, UDOSTĘPNIAJCIE!

 

Łapa Targ 30 VI Poznań – psie targi

Żeby spacery były jeszcze przyjemniejsze. A drzemki jeszcze bardziej rozkoszne. Żeby zabawy mogły być jeszcze bardziej szalone, a smaczki jeszcze bardziej kuszące. Łapa Targ znów zbierze dla Was w jednym miejscu najlepszych Twórców psich akcesoriów!

W ramach targów zrobicie zakupy i poznacie najlepszych polskich twórców i producentów karmy, zabawek, smyczy, ubranek i posłań, a wyselekcjonowani dystrybutorzy przedstawią kuszącą ofertę marek zagranicznych.

Czego za to u nas nie znajdziecie? Produktów, które stworzone są wyłącznie dla przyjemności właściciela, pomijając w procesie twórczym dobro psa.

Czujesz, że Łapa to miejsce na pokazanie Twoich produktów – koniecznie się zgłoś (na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia) – https://goo.gl/forms/N2gi9O1TSlnVRUCV2

Czy można przyjść na miejsce z psem? Oczywiście, ale wyłącznie, jeżeli jesteście pewni, że to nie będzie dla niego stres. Dużo ludzi, mnóstwo innych psów, zapachów i bodźców, z którymi nie każdy piesek sobie poradzi. Dlatego na czas zakupów dajcie czworonogom poczekać na Was i prezenty w domu 😉

Miejsce – Concordia Design, parter, Poznań
Czas – 11.00-18.00

 

Wyprzedaż wszechrzeczy!

Kochani 😉 Jako, że szykują mi się małe rewolucje w życiu i czeka mnie wyprowadzka – szukam nowych domów dla różnych niepotrzebnych rzeczy. Część sprzedaje bo w takich sytuacjach pieniadze się przydają, część oddaje 🙂

Wyprzedaż trwa do czerwca – będę wstawiała różne rzeczy wraz z postępem w pakowaniu 😉 Zainteresowanych czymkolwiek proszę o kontakt. Zależy mi głównie na odbiorach w Poznaniu, ale jak mieszkacie dalej – napiszcie, wymyślimy coś 🙂

 

Zwiedzanie Bnina – Półwyspu Szyja

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – czerwiec

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:
30.06: 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Łazarskie łazęgowanie – Kolejarski Łazarz

Już w niedzielę 30.06 zapraszamy wszystkich ciekawskich na
Pierwszą łazęgę pt. „Kolejarski Łazarz”.
Spotykamy się o godz. 11.00
przed wejściem do Dworca Zachodniego.
Wszystkie łazęgi prowadzić będą zaprzyjaźnieni z Łazarzem
profesjonalni przewodnicy z Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego
w Poznaniu.
Wycieczki organizowane są we współpracy z
Jeżyckim Centrum Kultury
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania w ramach Konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe 2019

Reksio – Kejter z Jeżyc: spotkanie I

 

Przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i krewni czas się spotkać na podwórku, tej! Gospodarzem jest nie kto inny, jak sam pies Reksio, który latem 2019 roku jest najprawdziwszym Kejtrem z Jeżyc.

Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna oraz Teatr Fuzja zapraszają na pierwsze z trzech popołudniowych, międzysąsiedzkich spotkań kulturalnych na Jeżycach.

30 czerwca 2019r niedziela, zielony skwer między budynkami 11 i 16a na osiedlu Lotnictwa Polskiego

Godz.14:00 spektakl teatralny Teatru Fuzja “Reksio”
Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będziecie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.
Współprodukcja spektaklu: Estrada Poznańskananska i Wydawnictwo Papilon

Po spektaklu (od godz 15:00 do17:00) warsztaty plastyczne oraz wspólne zabawy i animacje.

Zabierzcie kocyki, leżaczki, ryczki oraz dobry humor i spędźmy na Jeżycach popołudnia razem z Reksiem i jego wesołą podwórkową ekipą.

Serdecznie Zapraszamy!
Wstęp wolny!

Współorganizatorem I spotkania jest Zarząd Wspólnoty os. Lotnictwa Polskiego 11 w Poznaniu, dziękujemy wam!

Projekt zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania” #cwp2019 #poznanwspiera

 

Dom Bajek na Festiwalu Żupańskiego

 

Kαλωσόρισμα!!! Witajcie!!!

Literacki Festiwal Żupańskiego na poznańskiej Wildzie to niemalże 30 plenerowych wydarzeń kulturalnych, warsztaty artystyczne i literackie, animacje dla dzieci, spektakle, koncerty, książkowy targ uliczny i grecka muzyka oraz niesamowita atmosfera, dla wszystkich uczestników wstęp wolny.

Dlaczego Grecja? Ponieważ stamtąd wywodzi się ród spolonizowanych kupców o nazwisku Zupanos – przodków Jana Konstantego Żupańskiego.

My zaprosimy Was do antycznej Grecji wraz z nietuzinkową książką „Nić Ariadny”. W labiryntach będziemy szukać skarbów kultury starożytnych Greków, poznamy ich obyczaje i różne ciekawostki.

„Nić Ariadny”, Jan Bajtlik
Wyd. Dwie Siostry

Kiedy? Niedziela, 30 czerwca, 12.45 – 14.145
Gdzie? Festiwal Żupańskiego, ul. Poplińskich, Poznań
Wstęp wolny, bez zapisów )

Θα σας δούμε αργότερα!!! Do zobaczenia!!!

Basia i Maria

Więcej informacji o samym festiwalu znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/events/455875148511719/

 

Rodzinny koncert z muzyką filmową

Już 30 czerwca o godzinie 10:00 spotkamy się na kolejnym koncercie dla rodzin z dziećmi od pierwszych dni życia do 6 lat 🙂

Nasz niezastąpiony zespół wykonywać będzie największe hity muzyki filmowej specjalnie dla naszych najmłodszych!

Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, którymi wspólnie z dziećmi będziemy się bawić, ale również śpiewać, tańczyć i wspólnie z najmłodszymi będziemy grać na instrumentach!

Cena: 15zł od osoby

Jak się zapisać na koncert?
Napisz do nas na facebook’u lub odezwij się na maila: pozytywka@studiopositiva.com

Zapraszamy!

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *