PLAN ZAJĘĆ 17.06 – 23.06.2019

PLAN ZAJĘĆ 17.06 – 23.06.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Jarmark Świętojański 2019 Official

Kolejna edycja Jarmarku Świętojańskiego przed nami. 🙂 Już 8 czerwca rozpoczniemy tegoroczne, czerwcowe świętowanie!

Przez niespełna miesiąc będziecie mogli spróbować regionalnych przysmaków, od których aż uginać się będą stragany rozlokowane na całej płycie Rynku i sprawdzić nowe trendy wśród przedmiotów hand made. Nie zabraknie również atrakcji dla całej rodziny i niespodzianek dla najmłodszych. Gwarantujemy, będziecie bawić się wspaniale.

Szczegółowy program artystyczny przedstawimy niebawem. 🙂

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

17.VI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Zajęcia plastyczne na plaży

Przedstawiamy Wam kolejną atrakcję na plaży miejskiej! Zajęcia plastyczne dla dzieci – czyli farbki, kredki, krepa i ciuchy do wyprania. 🙂

Nasi animatorzy zapewnią Waszym pociechom fajną rozrywkę, z dala od tabletów i komórek. 🙂

Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Naturalion dookoła świata

poniedziałek 9.30, 11.30

wtorek 9.30, 11.30

“Naturalion dookoła świata” to kontynuacja emocjonujących widowisk baletowo-akrobatyczno-operowych “Naturalion” oraz “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już w sumie kilkanaście tysięcy widzów zgromadzonych na widowni Teatru Cortiqué w Poznaniu. Te sceniczne opowieści zostały stworzone przez duet poznańskich twórców – Anną Niedźwiedź (reżyser) i Gabriela Kaczmarka (kompozytor) i w czerwcu 2018 podczas I Festiwalu Bajek zyskały kontynuację w postaci spektaklu “Naturalion dookoła Świata”.

Podczas spektaklu widzowie udadzą się w podróż po przyrodniczych krajobrazach wiedzeni hipnotyzującym śpiewem Indian. Odwiedzą deszczowy las, mokradła, sawannę, las bambusowy, a nawet dotrą pod wodę. W każdej z tych krain spotkają wyjątkowe postaci inspirowane światem przyrody – m.in. Papugi, Kolibry, Małpki, Modliszki, Tukany, Zebry, Białe Tygrys, Foki. Część z tych zwierząt opowie zgromadzonej publiczności językiem zapadających w pamięć melodii i śpiewu o swoich relacjach z człowiekiem, z których najbardziej przejmująca z pewnością będzie historia Misia Wargacza, który część życia spędził w cyrku, więc teraz ostrzega inne zwierzęta przed zaufaniem człowiekowi.

Spektakl zrealizowany w charakterystycznej dla Teatru Cortiqué bajkowej konwencji – ręcznie wykonywane kostiumy, barwne charakteryzacje czy niecodzienne rekwizyty zachwycą widzów, którzy spektakl będą mogli oglądać na wyjątkowej, otwartej na publiczność z trzech stron, scenie. Autorska muzyka Gabriela Kaczmarka dopełni całości i swoim rytmem oraz wyrazistą melodią podkreśli sceniczne choreografie. W spektaklu wystąpią najmłodsi uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz Niepublicznej Sztuki Tańca u boku zawodowych wykonawców.
………………………………………………………………………………………….
Przyjdź na spektakl dla dzieci “Naturalion dookoła świata”.
Podziwiaj piękno sztuki!

Czas trwania spektaklu – 1 h 10 min

Bilety na spektakl już w sprzedaży: https://szkolabaletowa.bilety24.pl

 

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci i opiekunów

Międzypokoleniowe Warsztaty kulinarne z Jolantą Zielinską – dla dzieci i opiekunów.
Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg) lub w razie niepogody w Klubie Krąg.
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowo klubkrag@gmail.com. Impreza bezpłatna organizowana w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada” realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”. #cwp2019 #poznanwspiera

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

I szyli długo i szczęśliwie | warsztaty familijne

Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami. Postrzegany jako rodzaj graffiti lub street artu, yarnbombing nie posiada jeszcze ugruntowanej polskiej nazwy, ale czasem pojawia się określenie „bombardowanie włóczką” lub „dziergane graffiti”. ???

To tyle, jeśli chodzi o definicje 😉 A my już teraz zapraszamy na cykl warsztatów z rękodzieła, które realizujemy razem ze Stowarzyszenie Oplotki ♥ ???

Warsztaty mają charakter familijny – zapraszamy na nie: małych, dużych, starszych, młodszych, kobiety i mężczyzn, dziewczynki i chłopców, mamusie i tatusiów, babcie i dziadków… ?
Na warsztatach będziemy posługiwać się różnymi technikami:
? szydełkowanie
? robienie na drutach
? zero waste
? tkanina

Efektem warsztatów będzie wspólne zbombardowanie wybranych drzew | słupów | latarni na Głównej w Poznaniu ♥ Oczywiście, wszystko całkowicie legalnie 😉

‼️‼️‼️ Ważne informacje ‼️‼️‼️
Warsztaty rozpoczynają się w czerwcu i trwać będą cyklicznie przez trzy kolejne miesiące ♥

⁉️ Kiedy? Gdzie? ⁉️
? warsztaty w każdą środę
? pierwsze spotkanie | środa | 5 czerwca
? godz. 14:00
? ul. Główna 42 | poddasze

Zbombardujmy kolorowymi instalacjami przestrzeń Głównej! ????

#chodźcienawarsztaty #Fyrtel_Główna #poznanwspiera #yarnbombing #rękodzieło #SMAK #Oplotki #szydełko #zerowaste #druty #tkanina #warsztaty #razemmożemywięcej #instalacja #przestrzeńmiejska

 

Za Górami – Warsztaty Wyobraźni dla dzieci 3-6 lat

Zajęcia opierają się na storytellingu, czyli opowiadaniu historii. Wyciszające, skupiające uwagę zajęcia, urozmaicone naturalnymi przedmiotami (takimi jak kamienie, drewno, ziarna) oraz łagodnymi dźwiękami perkusyjnych instrumentów, a także śpiewem, stanowią odpowiedź na potrzeby dziecka i stoją w opozycji do głośnych i przepełnionych kolorem animacji.

W czasie zajęć rozwijane jest twórcze myślenie – dzieci biorą czynny udział w tworzeniu opowiadanej historii. Każde spotkanie jest inne, a głównym narzędziem pracy prowadzącego jest głos i jego pomysłowość, narzędziem dzieci – wyobraźnia 🙂

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat 😉
UWAGA 🙂 W czasie zajęć mama może indywidualnie skorzystać z sali fitness (8zł/h)

PROMOCJA – w czerwcu ceny pół w dół
Ceny Regularne:
Pojedyncze wejście (w cenę wliczone są materiały) – 40 zł (w czerwcu 20 zł)
Karnet na 4 zajęcia ważny 5 tygodni – 136 zł (w czerwcu 68 zł)

Polecamy także atrakcyjne Karnety Open 🙂

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Wystawa XIX wiecznych ubiorów dziecięcych

Z okazji Dnia dziecka uruchomiliśmy wystawę poświęconą XIX wiecznym ubiorom dziecięcym. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji rekonstrukcji oraz oryginałów XIX wiecznych strojów. dla najmłodszych. Wśród eksponatów znajdą się sukienki dla małych dzieci, garniturek marynarski oraz suknia dla druhny z 1841 roku. Stroje dziecięce w XIX wieku naśladowały modne ubiory dorosłych, ale miały swoje specyficzne wzory. Ubiór dziecka na każdym etapie rozwoju był określony i podlegał dość ścisłym regułom. Obyczaj decydował o długości spodni i spódnic, które były odpowiednie dla określonego wieku.

Zapraszamy w godzinach otwarcia Muzeum

 

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spektakle Kamishibai, czyli pokazy japońskiego papierowego teatru, który prezentowany jest w specjalnej skrzyni zwanej butai. Wraz z otwierającymi się drzwiczkami butai otwierać się będzie niesamowity świat baśni oraz bajek. A kiedy drzwiczki się zamkną wspólnie ożywimy opowiedzianą historię bawiąc się i tworząc wyjątkowe prace plastyczne.

Czekamy na Was w każdy czwartek o godz. 12.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

Podróże w czasie – łowcy, zbieracze, rolnicy – Biskupin

„Podróże w czasie” to nowy cykl, w ramach którego w 2019 roku odbędą się trzy wydarzenia, każde skupione na innej epoce. „Łowcy, zbieracze, rolnicy” to podróż do najstarszych dziejów człowieka, do epoki kamienia. Dzięki niej dowiecie się, jak prehistoryczni łowcy polowali i dlaczego mieszkali w szałasach. Poznacie, kiedy w okolicach dzisiejszego Biskupina pojawili się pierwsi rolnicy, jakie były uprawiane przez nich rośliny i dlaczego mieszkali w bardzo przestronnych tzw. „długich domach”. Sprawdzicie, co było w ich jadłospisie i jakie środki transportu (poza własnymi nogami) były wówczas dla nich dostępne. Słowem – jak mogło wyglądać życie codzienne łowcy-zbieracza i pierwszego na naszych ziemiach rolnika. Oprócz pokazów czekać na Was będą warsztaty i konkursy.

Wyzwanie #4 – żyj rodzinnie!

Tym razem zapraszamy na cztery dni szaleństwa na Madalinie, gdyż w czwartek jest dzień wolny od pracy – Boże Ciało

WYZWANIE #4 – ŻYJ RODZINNIE!!!
oraz Dzień Ojca na Madalinie!!!

Plan weekendu

Czwartek 20. czerwca
świąteczny relaks na Madalinie – animacje i zabawy w ciągu dnia, bez sztywnego planu działań

Piątek 21.czerwca
10:30 – Sprawny Maluch (Świetlica Cafe)
12:30 – Trening umysłu dla seniorów (Fundacja Młyn Wsparcia)
15:30 – Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
17:30 – Samoobrona (Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa)

Sobota 22. czerwca
11:30 Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
13:30 Anglo-maluch – język angielski dla najmłodszych (Skuteczny Angielski)
14:15 Angielski w działaniu (zajęcia językowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych – Skuteczny Angielski)
15:00 Programowanie dla dzieci
16:00 Warsztaty bębniarskie – DJEMBE – rezerwacja instrumentów mailowo – szczegóły w wydarzeniu Djembe i Cajon – warsztatowo – bezpłatnie
16:30 Chemiczne opowieści (Spotkania Z Przyrodą)
17:00 Rodzinne planszówki i nie tylko

Niedziela 23.czerwca
11:30 Logo-maluch – gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci (Świetlica Cafe)
12:30 Senso-maluch – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych (Fundacja Młyn Wsparcia)
13:30 Plener malarski „Mój tata”
14:15 Finisarz wystawy prac przestrzennych Kulturalnego SuperTaty
14:30 Tata opowiada – spotkanie z opowieściami Taty Tomka, uczestnika projektu Kulturalny SuperTata
15:00 Koncert Wujka Ogórka Przemo Urbaniak / Wujek Ogórek
16:00 Rodzinny turniej dziwnych sportów
16:00 Warsztaty bębniarskie – CAJON – rezerwacja instrumentów mailowo – szczegóły w wydarzeniu Djembe i Cajon – warsztatowo – bezpłatnie
17:30 MADALINGO (bingo z nagrodami)

Dodatkowo w czasie pomiędzy zajęciami wielkie bańki mydlane i animacje sportowe!

Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE

Aby być na bieżąco z madalińskimi informacjami, zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Orzeł i Krzyż – Największe widowisko plenerowe w Polsce 2019

Bilety na największe widowisko plenerowe w Polsce już w sprzedaży.

W każdy piątek i sobotę od 21 czerwca do 13 lipca kilka tysięcy widzów przeniesie się w podróż w czasie od legend i początków Państwa Polskiego, przez średniowiecze, Polskę szlachecką, aż po XX wiek i Solidarność.

Ponad 300 aktorów, efekty pirotechniczne, światła, muzyka i ponad 1000 lat historii Polski na plenerowej scenie wielkości 6 boisk piłkarskich.

Zobacz największe nocne show opowiadające historię Polski!

Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność.
Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez 300 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci.

Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 45 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!

W tym roku świętujemy Zwycięskie Powstanie!
Zobaczysz, jak Wielkopolska zmobilizowała się i doprowadziła do największego udanego polskiego zrywu narodowego. Strajk dzieci wrzesińskich, wóz Drzymały i szaleństwo jakie ogarnęło Poznań po przemówieniu Paderewskiego. Jednak nie zdradzamy wszystkich tajemnic, oglądajcie uważnie.

Na spektakl zapraszają Park Dzieje i Narodowe Centrum Kultury. Sponsorami głównymi wydarzenia są Enea – dostawca energii oraz PKN Orlen.

 

Wolno Dzieciom / Festiwal Malta 2019

Malta Festival Poznań 2019
21-30 czerwca
ARMIA JEDNOSTKI / ARMY OF THE INDIVIDUAL

Wolno Dzieciom to zaproszenie do działań w przestrzeniach, w których dzieciom wolno doświadczać samodzielności, współdziałania, współkreowania rzeczywistości, nie pozbawiając ich frajdy z bycia dzieckiem. Dziecięcy program Malty został zainicjowany w 2014 roku ramach Generatora Malta, z myślą o dzieciach jako równoprawnych, aktywnych i ważnych członkach społeczności.

?_______ WARSZTATY _______?

❖ AEROBIK, AEROBIK, SUPER GWIAZDĘ Z CIEBIE ZROBI, Agieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza / 23.06 / 11:00 / Plac Wolności / bit.ly/AerobikWolnoDzieciom / wstęp wolny

❖ BUDUJMY POKÓJ, BURZĄC MURY, W każdym dostrzec człowieka / 30.06 / 13:30 / Plac Wolności / bit.ly/BudujmyPokoj / wstęp wolny

❖ KAMERA – AKCJA – POKÓJ, Potworki / 24-28.06 / 10:00 / plac Wolności / bit.ly/KameraAkcjaPokój / obowiązują zapisy: zapisy@malta-festival.pl, opłata za wyżywienie: 50 zł za 5 dni

❖ KUCHNIA, ŻOŁĄDEK, SERCE, ROZUM, WYOBRAŹNIA!, Zofia Małkowicz / 30.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/KuchniaZofiaMalkowicz / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ MIĘDZYGALAKTYCZNA ORKIESTRA HAŁASU DLA ZIEMI, Dominika Szelążek, Michał Joniec / 28.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/MiędzygalaktycznaOrkiestra / wstęp wolny

❖ O POKOJU DŹWIĘKÓW KILKA, Stage of Arts / 28.06 / 11:00 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/OPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ ORGANIZM, KTÓRY CIĄGLE ROŚNIE, Studio Sztuki Kobalt / 26.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/OrganizmKtoryRosnie / wstęp wolny

❖ POKÓJ DLA ZIEMI, Elżbieta Niewiadomska / 23.06 / 15:00 / bit.ly/PokojDlaZiemi / wstęp wolny

❖ POMIĘDZY TOBĄ A MNĄ, Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza / 27.06 / 15:00 / bit.ly/PomiędzyTobąAMną / wstęp wolny

❖ RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, Klamerka / 21.06 / 11:00 / bit.ly/RazemMożemyWięcejKlamerka / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

❖ SŁOWNIK WOLNOŚCI, Studio Sztuki Kobalt / 24.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/SlownikWolnosci / wstęp wolny

❖ WAGA CZŁOWIEKA, Brzart / 29.06 / 15:00 / bit.ly/WagaCzłowieka / wstęp wolny

❖ WEWNĄTRZ – ZEWNĄTRZ, Brzart / 22.06 / 15:00 / bit.ly/WewnątrzZewnątrz / wstęp wolny

❖ ZACHOWAJ (S)POKÓJ, Weronika Idzikowska / 21.06 / 15:00 / Plac Wolności / bit.ly/ZachowajSPokoj / wstęp wolny

❖ ŻYĆ W POKOJU TO NIE TYLKO ŻYĆ W SWOICH CZTERECH ŚCIANACH, Marta Wydmuch / 25.06 / 11:00 / bit.ly/ŻyćWPokoju / bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

?‍♀️_______ SPEKTAKLE _______?‍♀️

❖ SEN MARUDY, Teatr Brama / 23.06 / 12:00 / bit.ly/SenMarudy / wstęp wolny

❖ SKARB, Teatr Żółtodziób, Fundacja Przestrzeń / 30.06 / 12:00 / bit.ly/SkarbDlaDzieci / wstęp wolny

❖ LEKTURY NIEOBOWIĄZKOWE I SZTUKA POKOJU, Maja Brzozowska / 22, 29.06 / 12:00 / Plac Wolności / bit.ly/LekturyNieobowiązkowe / wstęp wolny

www.malta-festival.pl
www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

 

Plenerowe otwarcie Malty / Transe Express

Malta Festival Poznań 2019
21-30 czerwca
ARMIA JEDNOSTKI / ARMY OF THE INDIVIDUAL
(english version bellow)

PLENEROWE OTWARCIE FESTIWALU Z TRANSE EXPRESS!??‍♀️?

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy kolorowa parada z ewolucjami w powietrzu poprowadzona przez francuski zespół Transe Express. Ulicami Poznania na plac Adama Mickiewicza przejdą tancerze, akrobaci, muzycy i… wielkie, pięciometrowe postaci. Finałem parady będzie nowa wersja „Mobile Homme” – spektaklu, który Transe Express pokazał na Malcie w 1993 roku. Zespół ponownie zagra zawieszony wysoko nad głowami widzów.

www.malta-festival.pl
www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

Malta Festival Poznań 2019
21-30 czerwca
ARMIA JEDNOSTKI / ARMY OF THE INDIVIDUAL

OPEN-AIR OPENING OF MALTA FESTIVAL WITH TRANSE EXPRESS!??‍♀️?
This year, Malta Festival will open with a colourful parade featuring acrobatics in the air, headed by the French theatre company Transe Express. Dancers, acrobats, musicians and… huge five-metre-tall puppets will walk along the main streets of Poznań to Adam Mickiewicz Square. The parade will end with a new version of Mobile Homme, a performance which Transe Express showed at Malta Festival in 1993. Once again, the company will perform high above the spectators’ heads.

www.malta-festival.pl
www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

 

Festiwal Światła & Parada Sobótkowa nad Wartą

„Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa” to niezwykłe wydarzenie nad Wartą w Poznaniu, które w noc przesilenia letniego połączy ze sobą dwa żywioły – OGIEŃ i WODĘ. Zaproszeni na festiwal liczni artyści, muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Nasze wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie „łodzi” z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu czekają na was wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączone będą ze sobą świętojańską opowieścią, czerpiącą swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli.
Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także poszukanie skarbu. Kwiat paproci kwitnie raz w roku. To od was zależy, czy wpadniecie na jego trop.
Daj się uwieść magii światła i kolorów. Poznaj moc ognia i wody. Spotkajmy się 22 czerwca nad Wartą!
_______
INFORMACJE:
Start: Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty
Godziny otwarcia – Start: 20.30 / Koniec 23.00
_______
NASI ARTYŚCI (m.in.): Teatr z Głową w chmurach / Noriaki / Drum Work
INSTALACJE: Fireshow / UV painting / Liquidacje (Liquid Light Show) / Graffiti / Mapping oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych
PARTNERZY: .wju / Visual Rent / KontenerART / Mobilny Dom Kultury Wilczak / Ogród Szeląg / Sea-Adventure / Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej / Przystań Kowale
ORGANIZATOR: Miasto Poznań

——-WSTĘP WOLNY!——-

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE!

 

Noc Kupały / Kupala Night z Polish For You

[English below] Tym razem Polish Cafe będzie świętować Noc Kupały – słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i przede wszystkim miłości. Noc Kupały to początek lata i najkrótsza noc w roku. To wyjątkowa noc! Przyjdź nad rzekę! Będziemy pleść wianki, palić ognisko, składać dary słowiańskim bogom, szukać magicznego kwiatu paproci, ucztować i tańczyć.
>>> Zapraszamy wcześniej na warsztaty plecenia wianków. Pamiętajcie o kolorowych wstążkach, żeby przyozdobić swój wianek!
>>> Przynieście swój prowiant i miód! Jednak na Szelągu jest miejsce, gdzie można będzie kupić coś do jedzenia i picia.
BĘDZIEMY NA WAS CZEKAĆ W STREFIE BIWAKOWEJ – po zejściu ulicą Ugory do rzeki kierujcie się w lewo i wypatrujcie „kapłanki”!

This time Polish Cafe will celebrate Kupala Night – old Slavic tradition, the shortest night, beginning of summer, holiday of love. It’s very special night! Join us and learn more about us, Slavs. We will meet at the river, gather around the fire, make flower crowns, search for a magical flower, listen to the legends, eat and drink and have fun!
Just before the event we will have a short workshop how to make flower crown. Take some ribbons please.
Take also some food with you if you want. However close there is Plaża Szeląg where you can buy sth to eat or dring.
WE WILL WAIT FOR YOU AT STREFA BIWAKOWA. YOU NEED TO GET DOWNO THE UGORY STREET TO THE RIVER AND TURN LEFT, GO FOR 3 MINUTES AND ON YOUR RIGHT YOU WILL FIND US.

 

Piknik Osiedlowy. Mieszkańcy dla Mieszkańców.

Piknik Osiedlowy na os. B. Śmiałego, boisko przy bloku nr 15, w godzinach 17 – 19.
Wstęp nieodpłatny 🙂

Atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in.:
– wata cukrowa
– malowanie twarzy
– bańki mydlane
wiele innych niespodzianek.

Piknik przygotowany przez mieszkańców os. B. Śmiałego ze wsparciem finansowym CIL Piątkowo oraz wsparciem administracji, która użyczyła teren boiska oraz prąd.

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Wspierane pomysły powinny wynikać z potrzeb społeczności lokalnej, np. służyć rozwiązaniu problemu zdiagnozowanego przez tą społeczność lub służyć pobudzeniu aktywności tj. zwiększeniu własnych zdolności społeczności lokalnej do diagnozowania i rozwiązywania problemów.

Zgłoście się do nas, jeśli:
– macie pomysł, jednak nie macie zespołu do jego realizacji,
– macie zespół i chęci do działania, jednak nie macie pomysłu, w którym kierunku podążać,
– macie pomysł i zespół, jednak brak Wam narzędzi do realizacji,
– chcecie działać na rzecz lokalnej społeczności 🙂

Pomożemy Wam zwiększać efektywność Waszych pomysłów/inicjatyw umożliwiając udział oraz organizując:
– spotkania doradcze,
– warsztaty doskonalące,
– mentoring,
– coaching,
– inne niezbędne spotkania dla rozwoju i realizacji Waszych pomysłów.

Zainteresowani?

Skontaktuj się z nami poprzez e-mail arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl wysyłając wypełniony formularz, który jest dostępny na naszej stronie:
http://cpe.info.pl/blog/2019/03/11/centrum-inicjatyw-lokalnych/
W temacie prosimy wpisywać „CIL Piątkowo: Inicjatywa”.
Maksymalna ilość środków na jeden pomysł wynosi 4 500 zł, a wkład pracy społecznej minimum 10% kwoty finansowego wsparcia CIL Piątkowo.

Zespół CIL Piątkowo wraz z członkami zarządu Stowarzyszenia CPE będą weryfikowali pomysły biorąc pod uwagę:
– celowość działania
– korzyści dla społeczności lokalnej
– wkład pracy społecznej.

Okres realizacji pomysłów mieszkańców: 1 maja – 15 grudnia 2019 roku.

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera
#dzialamyrazem

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

 

IV Weekend na Szlaku Piastowskim „Gry i zabawy małych Słowian”

„Weekend na Szlaku Piastowskim” po raz czwarty! Kolejna edycja święta Szlaku Piastowskiego. Tym razem naszą uwagę przykują gry i zabawy małych Słowian. Będzie się działo! Zaplanuj pierwszy weekend wakacji na Szlaku Piastowskim!

„Weekend na Szlaku Piastowskim” to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane na terenie Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. W trzy dni obiekty Szlaku Piastowskiego odsłaniają swoje najbardziej atrakcyjne karty utwierdzając w przekonaniu, że na Szlak można wybierać się zawsze i niezależnie od wieku. Przygotowane przez organizatorów zróżnicowane atrakcje są gwarantem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do śledzenia profilu Szlaku Piastowskiego, gdzie na bieżąco będziemy informować o planowanych wydarzeniach oraz współorganizatorach corocznego święta Szlaku.

 

Wybrane wydarzenia:

I Otwarty Trening Zbiorczy „Szlak Wojownika”

I OTWARTY TRENING ZBIORCZY WOJÓW „SZLAK WOJOWNIKA”
Gród Pobiedziska oraz Smoki Sigurda zapraszają na I Otwarty Trening Zbiorczy Wojów „ Szlak Wojownika”.
Trening odbędzie się w dniu 22 czerwca br. na terenie Grodu Pobiedziska oraz Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach Letnisku. Impreza odbywa się w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim.
Trening historyczny w strojach i sprzęcie historycznym, odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00. Podczas treningu wojowie ćwiczyć będą szyki bojowe, walki bitewne w ścianach, walki w konwencji bitwy na moście (5 vs 5) oraz dla chętnych pojedynki. Wszystko to w scenerii historycznej Grodu Pobiedziska. Po zakończeniu treningu zorganizujemy luźny turniej integracyjny Trójbój Piastowski z nagrodą dla najlepszego wojownika. Około godziny 19.00 rozpoczniemy biesiadowanie przy wspólnym stole stworzonym w konwencji „stołu szwedzkiego” gdzie uczestnicy spotkania dostarczają żywność i napoje, aby wspólnie je spożyć. Dzięki Gospodarzom Treningu, mamy możliwość przenocowania I wspólnego spędzenia wieczoru w atmosferze wczesnego średniowiecza – celebrując wspólnie Noc Kupały.

Następnego dnia w Grodzie Pobiedziska odbędą się ,,Piastowskie Igry,, ok. 12.30-15.00 wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.
Informacje Praktyczne:
Dojazd: Do Grodu Pobiedziska dojechać można: samochodem (droga wojewódzka numer 196 pomiędzy Poznaniem i Gnieznem, PKS (przystanek 500 metrów), pociągiem (stacja kolejowa 700 metrów), Komunikacją Miejską Gminy Pobiedziska (przez Swarzędz)
Przyjazd: Sobota 22 czerwca godz. 9.00 – 11.00, ewentualny przyjazd w piątek i nocleg również możliwy
Wyjazd: Niedziela 23 czerwca w godzinach południowych, ewentualnie można zostać do godziny 18.00
Trening: Trening odbędzie się w sobotę 22 czerwca w godzinach 11.00 – 16.00.
Turniej Integracyjny: Trójbój Piastowski (łuk, oszczep, toporek) odbędzie się w sobotę 22 czerwca w godzinach 17.00 – 19.00. Sprzęt zapewnia Gród Pobiedziska jednak sugerujemy zabranie własnego sprzętu. Nagrodę w Trójboju Piastowskim funduje Gród Pobiedziska (grot włóczni).
Wymagania: Podczas całego pobytu stroje i sprzęt historyczny. Cywile w strojach mile widziani.
Drewno i Obozowisko: Drewno opałowe oraz miejsce na obozowisko zapewnia Gród Pobiedziska.
Parking: Parking niestrzeżony bezpłatny.
Media: Ponieważ trening odbywa się podczas IV Weekendu na Szlaku Piastowskim należy spodziewać się dużego zainteresowania mediami lokalnymi. Bilety dla turystów dostępne w kasie Grodu.
Ubikacje: Sanitariaty z bieżącą wodą zapewnia Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego.
Kontakt:
Bartosz Styszyński Komes Grodu Pobiedziska – 601377802, bartek@grodpobiedziska.pl
Paweł Szypulski Dowódca Drużyny Smoki Sigurda – 798811374, sigurd-1979@tlen.pl
ZAPRASZAMY

 

23.06 – Niedziela na Szlaku Piastowskim – Giecz

W niedzielę 23 czerwca od godziny 14.00 zapraszamy na piknik historyczny zorganizowany w ramach czwartej już edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim. W tym roku będziemy starali się wprowadzić naszych zwiedzających w tajemniczy i mało zbadany świat średniowiecznego dziecka. Podczas specjalnie przygotowanej na tę okazję gry terenowej będzie można wcielić się w rolę małego księcia Bolesława, który z polecenia swego ojca poznaje różne zajęcia mieszkańców osady przygrodowej. Garncarz, stolarz, tkaczka i karczmarz, to tylko niektórzy z rzemieślników, których prace będzie można obserwować i przekonać się o ich trudach na własnej skórze (czyli pobawić się we wczesnośredniowiecznego rzemieślnika). Dodatkową atrakcją będą różne historyczne gry (kubb i hnefatafl) oraz konkursy (konkurs łuczniczy, wiedzy o średniowiecznych roślinach uprawnych). Punktem kulminacyjnym będzie krótka inscenizacja obrzędu kończącego okres dzieciństwa (postrzyżyny) w wykonaniu gieckich artystów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Piastów w Gieczu.
Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy będzie płonąć ognisko, więc zapraszamy z koszami piknikowymi.

 

Planszówki w Puszczykowie – Klub Gier Planszowych Kości

Zapraszamy na co dwutygodniowe spotkania w Klubie Gier Planszowych Kości!
Gramy w co drugi piątek w godzinach od 19 do 24 w pomieszczeniu BMCAK w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie (mapka załączona do wydarzenia). Wstęp bezpłatny!

Posiadamy ponad 400 tytułów, jednak na spotkania klubowe zabieramy tylko część z nich – jeśli chcielibyście w coś konkretnego zagrać piszcie czy to pod wydarzeniem czy w wiadomości do nas!

Atrakcje będą pojawiały się na bieżąco :)!

Do zobaczenia

 

Potańcówka świętojańska z Kapelą Hałasów

? 21 czerwca okazji do świętowania i zabawy będzie przynajmniej kilka:
? Święto Muzyki
? przesilenie letnie
? Kapela Hałasów pojawi się na naszym Fyrtlu!

Tym samym ogłaszamy pierwszą potańcówkę na Głównej! O oprawę muzyczną zadbają i tańca porwą nas Alicja i Jacek Hałasowie, rodzinny duet wytrawnych i charyzmatycznych artystów zajmujących się od lat badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Nauki pobierane u źródła – u wiejskich mistrzów – poszerzone studiowaniem materiałów etnograficznych, a przede wszystkim stała aktywność muzyczna, pozwalają Kapeli Hałasów tworzyć żywiołowy i interaktywny przekaz.

Szykujcie wygodne buty i przybywajcie! A przed potańcem o godz. 18:00 zapraszamy na wspólne plecenie wianków!

⁉️ Kiedy? Gdzie? ⁉️
? 21 czerwca
? godz. 18:00 | warsztaty międzypokoleniowe | wspólne plecenie wianków świętojańskich
? godz. 19:00-21:00 | potańcówka z Kapelą Hałasów
? ul. Główna 42 | podwórko

???

#Fyrtel_Główna #poznanwspiera #potńcówka #muzykatradycyjna #SMAK #razemmożemywięcej #przestrzeńmiejska #KapelaHałasów

 

Otwarcie sezonu na pływalni w Parku Kasprowicza

W piątek otwarta zostanie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Z basenów będziemy mogli skorzystać codziennie w godz. od 9 do 20.

Tak jak w ubiegłym roku obiekt będzie otwarty codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00. Dodatkowo osoby chcące popływać, posiadające karnetów 10-krotnego wstępu będą mogli odwiedzić basen w godz. od 7:00 do 9:00.

Bilet jednorazowy normalny będzie kosztować 10 złotych, a ulgowy 5 złotych. Nowością będzie bilet całodniowy, upoważniający do opuszczenia obiektu i powrotu w tym samym dniu. Taki bilet kosztować będzie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy), czyli o 2 złote taniej. Po interwencjach miejskich radnych zmniejszono ceny tych biletów (choć pierwotnie cena biletu całodniowego miała wynosić 15 zł – normalny i 8 zł – ulgowy).

Dzieci do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka wejdą na basen za darmo. Przewidziano też zniżki dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej (8 i 4 zł za bilet całodniowy oraz 5 i 3 zł za jednorazowy), Złotej Karty Seniora (5 zł) oraz grup zorganizowanych (3 zł). Karnet upoważniający do 10 wejść będzie kosztować 80 zł

Na dodatkowe godziny mogą, podobnie jak w poprzednim sezonie, liczyć posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu. Od 7.00 do 9.00 na basenie 50-metrowym będą bowiem obowiązywały tzw. godziny dla pływaków.

W ubiegłym roku z pływalni letniej w Parku Kasprowicza skorzystało ponad 76 tysięcy osób.

Źródło: Lazarz.pl

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Z Tatą dookoła świata i wszechświata

Z Tatą dookoła świata i wszechświata, czyli Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni! W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego poznamy przygody bohaterów książki „Jak tata pokazał mi wszechświat”, odkryjemy świat egzotycznych zwierząt i wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej.

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z książką: „Jak tata pokazał mi wszechświat ”

? Posłuchaj, poczytaj:Książka „Jak tata pokazał mi wszechświat” autorstwa U. Stark i E. Erikson w poruszający sposób ukazuje piękno mikro- i makrokosmosu. Inspiruje do odkrywania, zadawania pytań, szukania odpowiedzi. Uczy uważności na rzeczy na pozór zwyczajne. Pokazuje także, jak ważne jest rodzinne poznawanie świata i udowadnia, że najmłodsi potrafią być bardzo zaangażowanymi obserwatorami, którzy analizują i wyciągają bardzo trafne wnioski.

? Poeksperymentuj w świecie: Czy godzina wystarczy, aby odkryć Madagaskar, Filipiny, Afrykę, Kambodżę i Wietnam oraz poznać ich mieszkańców? W Laboratorium Wyobraźni wszystko jest możliwe! Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia przyrodnicze, podczas których poznamy zwierzęta z różnych zakątków świata. Na zajęciach zagoszczą mieszkańcy Małego zoo w centrum Poznania m. in. olbrzymie ślimaki afrykańskie, karaczany madagaskarskie czy straszyki filipińskie. Będziemy mogli nie tylko zobaczyć te zwierzęta, ale także poznać ich dietę, sposoby na przetrwanie oraz warunki, w jakich żyją.

⭐️ Poeksperymentuj we wszechświecie: Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 22 czerwca
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00
Czas trwania: 2,5h

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Noc Kupały w Ogrodzie Szeląg

Zbliża się Noc Kupały – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku.

W programie zabawa przy ognisku oraz:
Wypalanie w zakwasie chlebowym i warsztaty ceramiczne
Warsztaty farbiarskie Psychotropical w Noc Kupały
Koncert – Solo na Szelągu vol. 2: Agata Karczewska
Kręcenie ogniem
Napitek i strawa

 

Noc Kupały – Lednica

Zapraszamy do udziału już w 50 edycji Nocy Kupały na Lednicy! To starosławiańskie święto wody i ognia, dnia i nocy. Impreza adresowana jest zarówno dla par, jak i singli pragnących znaleźć drugą połówkę. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w: warsztatach, konkursach, koncertach i grach przy blasku księżyca i świec. Program imprezy podzielony został na dwa panele: 1- dla rodzin z dziećmi, 2- koncertowy. WARTO BYĆ!

Noc Kupały – Biskupin

„Noc Kupały” to wyjątkowa okazja, aby poznać zwyczaje i obyczaje związane z tradycyjnym świętem letniego przesilenia słonecznego. Dlaczego skakano przez ogień? Czy komukolwiek udało się kiedyś znaleźć kwiat paproci? Jakie znaczenie miały kąpiele i puszczanie wianków w tę wyjątkową noc? I co mogły mówić ludziom wróżby z kwiatów i ziół? Tych i wielu innych ciekawostek związanych z Kupalnocką dowiecie się 22 czerwca. Do tańca przy kupalnym ognisku zagra Zespół Muzyki Dawnej Huskarl
https://www.facebook.com/HuskarlFanpage/
Ale! to nie wszystko!
Tego dnia świętować będziemy również „IV Weekend na Szlaku Piastowskim”, którego oferta w 2019 roku skierowana jest do najmłodszych odbiorców. W czasie naszego wydarzenia nie zabraknie więc gier i zabaw przygotowanych specjalnie dla „Małych Słowian”. Zabawę rozpoczniemy już o 18:00.
Możecie zaplanować cały dzień w Biskupinie, tym bardziej że od 10:00 do 18:00 tętnić będzie życiem nasze obozowisko łowców i zbieraczy oraz osada neolityczna, gdzie odbywać się będzie impreza „Podróże w czasie: łowcy, zbieracze, rolnicy”.
https://www.facebook.com/events/341215736471228/

Śledźcie nasze wydarzenie, szczegóły wkrótce.

 

Runmageddon Poznań

Nie bądź pyrą, wbijaj na najbardziej kozacki event w Wielkopolsce!?

Niezależnie od pogody zapewniamy, że temperatura sięgnie zenitu! Masz siłę i charakter godne prawdziwego wojownika? Udowodnij to na jednej z naszych tras na Runmageddonie Poznań 2019!

➡ Podejmij wyzwanie i sprawdź się na jednej z naszych tras:
Intro – 3km / 15+ przeszkód
Rekrut – 6km / 30+ przeszkód
Classic – 12km / 50+ przeszkód
Junior – 2km /15 przeszkód
KIDS – formuła dla dzieci w wieku 4-11!

To działo się na poprzedniej edycji! ? http://bit.ly/2LQIgUB
ZAPISY ? http://bit.ly/2LFDSL2

 

8. Bieg Czekoladowy – Smak Lata

Zapraszamy na 8. edycję Biegu Czekoladowego – Smak Lata, Pobiegniemy po bulwarach rekreacyjnych Parku nad Wartą

Start i meta znajdują się przy klimatycznej Przystani Posnania (ul. Wioślarska 72 w Poznaniu w pobliżu mostu Królowej Jadwigi).

Start Biegu i Marszu Nordic Walking na 5 km o godz. 10:00. Biegi dla dzieci startują o godzinie 9.00.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które nawiązują do naszego tradycyjnego hasła: ” Smacznie, zdrowo i bezpiecznie!”
A jakie jest nasze tegoroczne, letnie zawołanie? „Biegniemy w stronę słońca!”

Link do zapisów na 5 km
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_czekoladowy-06-2019

Lista startowa na 5 km
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_czekoladowy-06-2019/lista_startowa.php

Link zapisów na Biegi Dzieci
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_czekoladowy-dzieci-06-2019
Lista startowa
https://plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_czekoladowy-dzieci-06-2019/lista_startowa.php

 

Wymiana ciuszków dziecięcych (i nie tylko)

Zapraszamy na wymianę ciuszków dziecięcych i nie tylko dziecięcych, wymianę plotek, a także doświadczeń – oczywiście przy ciachu 😉 Idea jest prosta – uczestnicy mogą przynieść niepotrzebne już, lecz ładne i zadbane, ubrania i wymieniać między sobą/oddawać.

Warsztaty Lepi-My rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, które odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

22.06.2019 – Naczynie ceramiczne z pokrywką – zdobione odciśniętymi wzorami – koronki,
liście, sznurki itp.

Więcej informacji i zapisy /10 osób/ Ludomira Sokołowska tel.502 071 427, luda.sokolowska@wp.pl
Wpłata za zajęcia 20zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt materiałów/.
Dzieci poniżej 6 lat z opiekunem.

 

Dni Gminy Dopiewo 2019

Dni Gminy to największe doroczne wydarzenie plenerowe w Gminie Dopiewo – w ubiegłych latach uczestniczyło w nim każdorazowo kilka tysięcy osób.

W programie tegorocznych Dni Gminy Dopiewo są: koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej formatu krajowego, zabawa taneczna, animacje dla dzieci i nie tylko.?

✅Termin tegorocznego święta to 22 czerwca (sobota) – godziny wydarzenia: 13:00-2:00.
✅Miejsce: plac gminny w Dopiewie przy skrzyżowaniu ul. Łąkowej i Wyzwolenia.

Więcej szczegółów już niedługo!

 

Dni Gminy Kleszczewo – zagra IRA

Zapraszamy na Dni Gminy Kleszczewo, które odbędą się 22 czerwca w Kleszczewie, a także 7 września w Tulcach (festyn Żegnamy Wakacje).

22 czerwca w Kleszczewie zagra Zespół IRA – gwiazda tegorocznego święta. Oprócz tego odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci, występy przedszkolaków i zespołu Kleszczewianie, koncert Fingerstyle Bob & The Blues Society / Fingerstyle Bob Trio, pokaz fajerwerków i zabawa taneczna z For You Team Swaison & Tomaj.
Nie zabraknie też bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych – park dmuchańców i ciekawe animacje.

Wstęp bezpłatny 🙂

 

V Nocny Bieg Świętojański Poznań 2019

V Nocny Bieg Świętojański odbędzie się 22 czerwca 2019 nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu do wyboru dystans 4,3km, 10km, marsz NW 4,3km oraz biegi dzieci 200-1500m

Wypalanie w zakwasie chlebowym i warsztaty ceramiczne

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, których kulminacją będzie proces wypalania ceramiki w zakwasie chlebowym. Wypalanie odbędzie się w Noc Kupały.
Pracować będziemy w Ogrodzie Szeląg wśród drzew i roślin a środowisko i miejsce będzie dla nas inspiracją do tworzenia.
Podczas warsztatu poznamy podstawowe techniki ręcznego modelowania gliny, toczenia na kole garncarskim i zdobienia wypalonych prac ceramicznych.
Będziemy bliżej natury i samych siebie. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Poniecka, artystka prowadząca cieszącą się uznaniem pracownię rzeźby i ceramiki Gliniana Kula. WARSZTATY DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH, MŁODSI, OD LAT 10 TYLKO Z OPIEKUNEM/NKĄ. Zapisy na adres: rezerwacje.ogrodszelag@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt dofinansowany ze środków miasta Poznania #poznanwspiera

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Środa Wielkopolska 2019

Pod koniec czerwca Środa stanie się krajową stolicą retroinformatyki. Stanie się tak za sprawą Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier. Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja ok. dwudziestu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Dawne Komputery i Gry, Średzki Ośrodek Kultury, Miasto Środa Wielkopolska oraz głównego inicjatora wydarzenia – Mateusza Czaplickiego.

Wstęp wolny!

 

Family Challenge (dzieci 2-3 lata)

Mamo, tato (a może mamo i tato?:) – podejmij rodzinne wyzwanie! Zadbaj o formę wraz ze swoim dzieckiem. Dużo ćwiczeń dla dorosłych, nie mniej frajdy dla dzieciaków, a wszystko przyprawione odrobiną rywalizacji 🙂 Na koniec będzie tanecznie! UWAGA – godzina na sali zabaw gratis 🙂

Zajęcia będą okazją pokazania dzieciom, że ćwiczenia są ważne i że mogą sprawiać dużo radości – zapraszamy.

Na zajęcia obowiązuje rejestracja w Wydarzeniu lub poprzez wiadomość.
Koszt uczestnictwa dla rodzica/rodziców i dziecka/dzieci w wieku 2-3 lata to 20 zł. Można przyjść ze starszym rodzeństwem i zostawić je w tym czasie pod naszą opieką na sali zabaw 🙂

Płatność wyłącznie gotówką na miejscu.

 

Poranek literacki z Tataxami

22.VI godz. 11.00 Poranek literacki z Tataxami,

z którymi wszystko nam się uda!
„Całkiem pulchna dziewczynka może unosić się nad podłogą, nad łóżkiem, nad wodą, nad pisakiem! Kołysze się i przenosi, bez trudu, bez sapania, bez skrzydeł. Widzi pod sobą wielkie przestrzenie, niezmierzone, pełne szczegółów. Jak łatwo jest wylądować, gdy Tatax steruje dziewczynką. To bezpieczny przelot. (…) Tatax załatwił trawę pod plecami, niebo nad głową i chmury, które zmieniają kształty. Co tylko chcę, już pojawia się na niebie. Smok? Proszę bardzo! Wąż? Jest! ”

Tatax może załatwić nawet deszcz, jeśli ktoś lubi deszcz. Takich i wielu innych tatusiów spotkamy tej soboty, bo o nich napisała Barbara Stenka.
Bywają zabawni i nieporadni. Nie mają zbyt wiele pieniędzy, ale wiele dobrych chęci i fantazję. Biegają z córkami i latawcami. Lubią być dobrzy.
Wszyscy wspaniali, wszyscy wyjątkowi! Wszyscy kochają swoje dzieci.
Tym porankiem rozpoczynamy czerwcową prezentację tatusiowych zalet!

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

Powitanie Lata na Plaży Miejskiej w Śremie- Podaruj Serce Amelce

Już 22 czerwca na plaży miejskiej w Śremie odbędzie się Powitanie Lata.
Startujemy o godz. 13:00 koncertem familijnym w wykonaniu wspaniałych klaunów Rupherta i Rico. Następnie odbędą się zawody armwrestlingu, po których odbędzie się parada motocykli, a na godzinę 18:00 przewidziane jest losowanie głównych nagród.

Wieczorną zabawę, rozpocznie koncert zespołu The Shvagiers a zaraz po nim, rozpocznie się impreza taneczna, prowadzona przez DJ Bostona.

Ponadto w programie: malowanie twarzy, dmuchańce, stoiska handlowe, kółko fotograficzne, loteria z nagrodami oraz zabytkowe automobile.
W międzyczasie na plaży odbywać się będzie druga edycja akcji “Pływamy i pomagamy”, w której trakcie będzie okazja min. do rejsu 400 konną łodzią motorową malibu.

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Amelki Kowalskiej, która zmaga się z neurofibromatozą.

Tego samego dnia odbędzie się także III Turniej Charytatywny im. Zbigniewa Broniarza w Parku Miejskim w Śremie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Warsztaty farbiarskie Psychotropical w Noc Kupały

Zapraszamy na warsztaty farbiarskie prowadzone przez pracownię Psychotropical. Nauczymy Was różnych technik farbowania tkanin przy użyciu m.in. naturalnych barwników z roślin zebranych w okolicy Ogród Szeląg. Warsztaty odbędą się w Noc Kupały. Warsztaty dla wszystkich chętnych, młodsi od lat 10 z opiekunem/ką. Zapisy na adres: rezerwacje.ogrodszelag@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Noc Kupały w Ogrodzie Szeląg
https://psychotropicalstudio.com/
https://www.facebook.com/psychotropicalstudio/
https://www.instagram.com/psychotropicalstudio/

Projekt dofinansowany ze środków miasta Poznania #poznanwspiera

 

Warta Dzieciom – Zakończenie Roku na Plaży Rataje

Koniec Roku Szkolengo zaczyna się nad Wartą !!!

Wszystkie dzieci oraz dorosłych serdecznie zapraszamy na edukacyjno rekreacyjne wydarzenie organizowane przez Miasto Poznań.

Miejsce: Plaża Rataje

W bogatym programie, m.inn.:

1. Degustacja ryb. !
2. Szereg zabaw animacyjnych dla dzieci !!
3. Konkursy !!!
4. Edukacyjne rejsy motorówką !!!!
5. Prelekcja dla dzieci i dorosłych !!!!!
6. Wystawa ryb !!!!!!!

Wszystko w pozytywnym, rybim klimacie wraz z przedstawieniem ciekawej i ważnej wiedzy dotyczącej ichtiologii, zdrowia oraz ekologii pod patronatem fundacji Ratuj Ryby.

Szczegółowy Program:
Dla dzieci:

I. Wystawa ryb śródlądowych
II. Konkurs, prelekcja – Co to jest za ryba ?
III. Edukacyjny program z wykorzystaniem klanzy:
1. Uwaga rekin.
2. Odkrywamy kolory rafy koralowej
3. Zwracamy łososia naturze
4. Wielka przygoda dzikiego łososia.
5. Jezioro potrzebuje tlenu. Spieszymy z pomocą.
6. Rybie zmagania z pokonaniem przepławki
7. Ryby zmieniają kolor. Zwłaszcza wędrowne.

IV. Kolorowanki dla najmłodszych
V. Wspólne rysowanie rzeki Warty.
VI. Kto szybszy. Drapieżniki, czy ryby spokojnego żeru.
VII. Ekologiczne koło wiedzy.
VIII Tworzenie makiet z wykorzystaniem nakrętek do butelek.
IX. Malowanie w ekologiczne rysunki i puszczanie latawców.
X. Które z ryb są silniejsze ?
XI. Ekologiczno – ichtiologiczne zabawy z balonem.

Dla rodziców:
I. „Święty spokój” i doping dzieciom 😉
II. Rejsy motorówką
II. Degustacja zdrowych, polskich ryb z ekologicznego gospodarstwa. Przygotowana dla 150 osób.

Serdecznie zapraszamy 🙂 🙂 🙂

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Sobótka – Czas Żywiołów

Już po raz piąty, w niedzielę – 23.06.2019r., my, mieszkańcy Szeląga, zapraszamy Wszystkich na tradycyjną Sobótkę.

Rozpalimy ogień nad rzeką tak, jak to czynili ci, którzy byli tu przed nami. Siądziemy na trawie, będziemy pleść wianki a zapach kwiatów i ziół przeplatać się będzie w powietrzu z dźwiękami muzyki. Czekają nas śpiewy, wspólne tańce wokół ognia. Czaru dopełnią niezwykłe opowieści o szczęściu, miłości i magii, które drzemią w każdym z nas.

Bądźcie tam z nami! Razem zaśpiewamy:

„Kompałecka, mała nocka
Paliła się do północka…”

A towarzyszyć nam będą naprawdę niezwykli goście:

Aneta Cruz – Kąciak Trzy Pomarańcze – opowieści
Alicja Choromańska – Hałas Kapela Hałasów – muzyka, instrumenty tradycyjne
Magdalena Garczarczyk Projekt Zieleniak– wianki i zioła
Jacek Hałas Kapela Hałasów – muzyka, instrumenty tradycyjne, śpiew i tańce
Xenia Starzyńska Sagan Sag – opowieści, śpiew, instrumenty tradycyjne, tańce
Barbara Wilińska Marianna Moori – Barbara Wilińska. Calligraphy & Music – śpiew, muzyka, instrumenty tradycyjne

Prowadzenie wydarzenia: Xenia Starzyńska -Teatr Opowieści Sagan Sag
Organizator: Mobilny Dom Kultury Wilczak
Współorganizator: Stowarzyszenie Wędrowni Architekci
Wędrowni Architekci
koordynatorka Sobótki: Urszula Żywicka
wsparcie organizacyjne: Anna Ruszczak
współpraca: Natalia Czemplik

Niedziela, 23.06.2019 godz: 18:30
Poznań – Park Szelągowski – Polana nad Wartą przy Wartostradzie (od. ul. Ugory)
…………………………………………..

#Poznanwspiera
Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu.
autorka projektu: Katarzyna Wala
Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak i Stowarzyszenie Wędrowni Architekci
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.
Fot. Xenia Starzyńska

 

Koncert muzyki filmowej

Po raz kolejny Aquanet SA zaprasza na koncert plenerowy, podczas którego usłyszycie filmy na nowo. 23 czerwca na Łęgach Dębińskich Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra dla Poznaniaków najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Całości nada rytmu niezastąpiony dyrygent Maciej Sztor.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziny, przyjaciół i przede wszystkim dobrego humoru! Przydadzą się także koce, leżaki oraz apetyt na fantastyczną muzykę i dobre jedzenie.

Poczujcie wakacyjny klimat i pozwólcie, by w duszach zagrała Wam muzyka z filmów takich jak Harry Potter, Forrest Gump czy Gra o tron!

W tym roku nie potrzebujecie biletów – wystarczy kolorowa opaska, którą dostaniecie przed wejściem na teren imprezy.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Motyle dla hospicjum.

Program:

John Williams – ZAGINIONY ŚWIAT
John Williams – HARRY POTTER Hedwiga oraz Zaczarowany świat Harry’ego
Hans Zimmer – GLADIATOR
Clint Mansell – REQUIEM DLA SNU
Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice – KRÓL LEW
Vangelis – RYDWANY OGNIA
Ennio Morricone – MISJA Obój Gabriela
Ramin Djawadi – GRA O TRON
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – KRAINA LODU
Alan Menken – PIĘKNA I BESTIA
Alan Silvestri – FORREST GUMP
Chuck Mangione – DZIECI SANCHEZA
Lalo Schifrin – MISSION IMMPOSIBLE
Stanisław Moniuszko – MAZUR ZE STRASZNEGO DWORU

Koncert zakończymy pokazem fajerwerków.

 

Piknik Rodzinny

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć, zacieśnić więzi sąsiedzkie lub porobić wspólnie z dziećmi czy znajomymi z „dzielnicy” coś ciekawego na świeżym powietrzu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do organizacji pikników lub zrobić dla sąsiadów jakiś ciekawy warsztat!
Plan działań:
10.00 – 11.00 warsztaty robotyki dla dzieci w wieku 5-8 lat Majsterko.pl
10.30 – 12.00 – Capoeira dla dzieci i rodzin – Capoeira Camangula Poznań
12.00 – 12.45 – joga dla dzieci i rodzin
Pozostałe atrakcje dostępne przez cały czas imprezy:
– zwierzaki – Stajnia Stowarzyszenie „Benek”
– warsztaty o zdrowym odżywianiu Zdrowo żyj i jedz – Instytut Zdrowego Odżywiania i Zdrowego Stylu Życia
– zbiórka na leczenie wojowniczki Nadii i Michała z Komornik – zdjęcie za „dyszkę” Dorota Siudowska – fotografia
– szachy dla dzieci – Szachy Dla Dzieci
– warsztaty szycia – Kraina Szycia
– zajęcia sportowe – Akademia Piłkarska Reissa
– warsztaty szydełkowe
– animacje dla najmłodszych – Kolorkowo
i Klub Malucha Komorniki Akademia Przedszkolaka
– badanie analizy zdrowia analizatorem kwantowym – HoliDiet Dietetyka Holistyczna
– ręcznie robione zabawki – Lalovka

Pikniki to projekt, który w tym roku dzieje się za sprawą Budżetu Obywatelskiego!
Dziękujemy: Gminie Komorniki, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Komornikach i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Komornikach za pomoc w organizacji 🙂
#GminaKomorniki #Komorniki #budzetobywatelski Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach GOSiR Komorniki Gmina Komorniki #piknikRodzinny #piknik #KomornikiDlaDzieci

 

Na Farmie – Przedstawienie Muzyczne Dla Mamy i Taty

Zapraszamy serdecznie na muzyczno-teatralne zakończenie roku szkolnego połączonego z dniem Mamy i Taty ? W rolach głównych nasze Dzieci?

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci.

Pozytyw-negatyw, rzeźba, pejzaż z wyobraźni. W czasie warsztatów dzieci będą samodzielnie przygotowywać formy gipsowe – dowolność kształtów nieograniczona :), które następnie pomalują tworząc nietuzinkowe przedmioty 🙂

Wstęp wolny 🙂

UWAGA: Warsztaty mogą zostać odwołane w sytuacji ulewnego deszczu czy burzy. Jeśli do tego dojdzie, zamieścimy informację w formie postu w danym wydarzeniu.
Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – czerwiec

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:
02.06: 12:00-14:00
09.06: 12:00-14:00
16.06: 12:00-14:00
23.06: 12:00-14:00
30.06: 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Szachach pod Wodą

Regulamin
I Mistrzostwa Polski w Szachach pod WODĄ
23.06.2019
1. CELE TURNIEJU
wyłonienie Mistrza Polski w szachach pod wodą, popularyzacja gry w SZACHY i PŁYWANIA
2. ORGANIZATORZY
Gmina Kórnik – główny sponsor Turnieju, KCRiS OAZA Kórnik
MUKS „Wieża Kórnicka” w Kórniku
PATRONAT
Polski Związek Szachowy
TERMIN I MIEJSCE
Turniej rozegrany zostanie dnia 23.06.2019 r. na basenie OAZA w Kórniku,
Otwarcie turnieju o godzinie 8:10. Rozgrywki: godz. 8.15 – 13.00.
Uroczyste zakończenie turnieju ok. 13:30
5. WARUNKI UCZESTNICTWA / ZGŁOSZENIA
Zapisy od 21.05.2019 od godziny 21:00 do 31.05.2019 do 23:59
Turniej jest otwarty dla osób które ukończyły 13 lat – jednak liczba miejsc w turnieju jest ograniczona do 30 osób – o udziale w Turnieju będzie decydować kolejność zgłoszeń
15 pierwszych osób oraz 15 osób z najwyższym rankingiem FIDE
lista uczestników zostanie opublikowana 3.06.2019 wraz z listą osób rezerwowych na chessmanager
Wpisowe do turnieju wynosi 60 zł płatne przelewem do 15.06.2019
Własnoręcznie podpisane oświadczenie w dniu imprezy
Numer konta zostanie podany osobom uprawnionym do startu
6. SPOSÓB ROZGRYWKI
Szachownica leży na dnie basenu, zawodnik będący na posunięciu znajduje się pod wodą musi wykonać ruch przed wynurzeniem, przewrócone bierki muszą zostać poprawione przed wynurzeniem. Kiedy zawodnik się wynurzy drugi schodzi pod wodę.
7. SYSTEM ROZGRYWEK
– szwajcarski , na dystansie 5-9 rund w zależności od tempa gry
– o kolejności decyduje liczba zdobytych punktów (3 pkt za zwycięstwo, 1 za remis) ,
a w przypadku ich równości kolejno: MBch, Bch, liczba zwycięstw, Progress.
7. NAGRODY
I MIEJSCE PUCHAR i tytuł Mistrza Polski w Szachach pod Wodą
II MIEJSCE Puchar
III MIEJSCE Puchar
Uwaga:Nagrody finansowe ogłosimy 20.05.2019. Przy odbiorze nagród należy posiadać dowód tożsamości. Organizator zapewnia sprzęt szachowy. Prawo interpretacji niniejszego Komunikatu należy do Organizatora Turnieju. Każdy z zawodników ubezpiecza się we własnym zakresie.

Czytadło-Abecadło! Warsztat tworzenia notatników.

??? Kraina Olimpia 2019: CZYTADŁO ABECADŁO! Warsztat tworzenia notatników ???

23 VI / niedziela / 11:00 – 16:00 (nie krępujcie się dołączać podczas trwania! ☺️)
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny
dla wszystkich grup wiekowych

NOTATNIKI ? KSIĄŻKI ? RECYKLING ? RĘKODZIEŁO ? WARSZTATY ? OPOWIEŚCI ? KRAINA OLIMPIA!

Zapraszamy na kolejny warsztatowy weekend w Krainie Olimpia! W niedzielę odwiedzą nas Patrycja Plich i Marta Węglińska ze Studio Sztuki Kobalt, które pokażą nam jak stworzyć WŁASNORĘCZNIE NOTATNIKI z materiałów odzyskanych: makulatury i niewykorzystanego papieru.

??? CO ZA HISTORIE W TYCH NASZYCH KSIĄŻKACH! ???

Stworzone notatniki staną się miejscem, w którym później znajdą się kolaże obrazkowo-tekstowe. W efekcie sami stworzymy książki wypełnione własnymi historiami! Staną się one przystanią również dla…

BAJKI O KRAINIE OLIMPIA

napisanej przez Mateusza Marczewskiego!

???☀???

To świetny warsztat zarówno dla dorosłych, jak i dzieci! Prowadzące piszą o nim tak:
Warsztat przygotowuje do samodzielnego wykonywania formy książki i notatnik z dostępnych pod ręką materiałów. Korzystanie z surowców odzyskanych – papier makulaturowy, tektura, gazety itp. uczy dzieci odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Ponadto nietypowość niektórych materiałów, z którymi będziemy pracować rozwija wyobraźnię otwierając ich na niekonwencjonalne rozwiązania. Praca nad własnym eksperymentalnym tekstem połączonym z ilustracjami uczy intermedialnego/interdyscyplinarnego myślenia. Wytworzenie od początku do końca samodzielnie książki jako dobra kulturowego wyzwala w dzieciach poczucie sprawczości i wiarę we własne umiejętności.

???☀???

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#cwp2019 #poznańwspiera

Krainie Olimpia 2019 patronują:
Radio Afera
lazarz.pl
Głos Wielkopolski
Po-Dzielnia
www.dziecipoznan.pl
BIOrę

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *