PLAN ZAJĘĆ 10.06 – 16.06.2019

PLAN ZAJĘĆ 10.06 – 16.06.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Jarmark Świętojański 2019 Official

Kolejna edycja Jarmarku Świętojańskiego przed nami. 🙂 Już 8 czerwca rozpoczniemy tegoroczne, czerwcowe świętowanie!

Przez niespełna miesiąc będziecie mogli spróbować regionalnych przysmaków, od których aż uginać się będą stragany rozlokowane na całej płycie Rynku i sprawdzić nowe trendy wśród przedmiotów hand made. Nie zabraknie również atrakcji dla całej rodziny i niespodzianek dla najmłodszych. Gwarantujemy, będziecie bawić się wspaniale.

Szczegółowy program artystyczny przedstawimy niebawem. 🙂

 

Niczym Garnce Kasztelana- bezpłatne warsztaty dla wszystkich

Niczym Garnce Kasztelana
Poznajmy historię i cechy pradziejowej ceramiki słowiańskiej z tej części Wielopolski. Zainspirowani dziedzictwem regionu ulepimy garnek lub miskę ze żłobionymi zdobieniami. Inspirować będziemy się autentycznymi motywami, które niegdyś wykonywali nasi przodkowie.W ramach projektu „Fabryka kultury”. Warsztaty bezpłatne współfinansowane z budżetu Miasta Poznania.Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowo klubkrag@gmail.com.
Warsztaty odbędą się w Klubie Krąg lub w Ogrodzie Łazarz ( za klubem) w zależności od pogody. #poznanwspiera

 

RETRObajki na bis


Być może część z Rodziców jeszcze pamięta i miała okazję używać nietypowego jak na współczesne czasy projektora.Dlaczego?
Bajki puszczane są z… kliszy?
A do tego nie ma dźwięku?
Tego dnia na wydarzeniu funkcję lektora przejmują Rodzice :)Zapraszamy w sentymentalną podróż przez bajki naszych Babć i Dziadków :)Terminy:
10 czerwca 2019
godz. 16:30 – 17:30Miejsce:
Kawiarnia Małe Fusy (os. B. Chrobrego paw. 110)Udział nieodpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.Zapisy:
kawiarnia „Małe Fusy”Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.#poznanwspiera

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

10.VI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

 

 

 

WTOREK

 

 

X

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

A niech go gęś, ma zaszczyt przedstawić

Zapraszamy serdecznie na spektakl teatralny w wykonaniu młodych artystów – uczestników warsztatów Teatru Chaplina w ODK Pod Lipami.

Młodzi aktorzy po raz pierwszy zaprezentują się szerszej publiczności, bawiąc i ucząc z desek sceny Domu Kultury każde pokolenie widzów!

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp Wolny!
Zaproszenia do odbioru w sekretariacie ODK Pod Lipami.

 

Za Górami – Warsztaty Wyobraźni dla dzieci 3-6 lat

Zajęcia opierają się na storytellingu, czyli opowiadaniu historii. Wyciszające, skupiające uwagę zajęcia, urozmaicone naturalnymi przedmiotami (takimi jak kamienie, drewno, ziarna) oraz łagodnymi dźwiękami perkusyjnych instrumentów, a także śpiewem, stanowią odpowiedź na potrzeby dziecka i stoją w opozycji do głośnych i przepełnionych kolorem animacji.

W czasie zajęć rozwijane jest twórcze myślenie – dzieci biorą czynny udział w tworzeniu opowiadanej historii. Każde spotkanie jest inne, a głównym narzędziem pracy prowadzącego jest głos i jego pomysłowość, narzędziem dzieci – wyobraźnia 🙂

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat 😉
UWAGA 🙂 W czasie zajęć mama może indywidualnie skorzystać z sali fitness (8zł/h)

PROMOCJA – w czerwcu ceny pół w dół
Ceny Regularne:
Pojedyncze wejście (w cenę wliczone są materiały) – 40 zł (w czerwcu 20 zł)
Karnet na 4 zajęcia ważny 5 tygodni – 136 zł (w czerwcu 68 zł)

Polecamy także atrakcyjne Karnety Open 🙂

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Ethno Port Poznan Festival 2019

12. edycja Festiwalu Ethno Port Poznań odbędzie się w dniach 13-16.06.2019. Szczegóły już za kilka dni!

Z Nelą w głębiny oceanów!

13. VI godz. 16.30 Z Nelą w głębiny oceanów!

Zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich. Będziemy obserwować, dotykać i fotografować. Wtopimy się w ławicę ryb. Zatańczymy z nimi. Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Spotkania ogrodnicze

Pięknie jest w Ogrodzie Szeląg, prawda? I to Wy to stworzyliście 🙂 DZIĘKUJEMY !!!
A żeby było nadal tak pięknie, ogród należy pielęgnować. Stale i cały czas 🙂
W czasie czwartkowych spotkań będziemy „ogarniać” ogród, sprawdzać czy wszystko dobrze rośnie, odchwaszczać i planować co jeszcze można posadzić 🙂

Niezależnie od dat, w Ogrodzie Szeląg jest cały czas coś do zrobienia – przychodźcie codziennie i dbajcie o niego.

A jeżeli chcesz mieć kawałek Ogrodu Szeląg dla siebie – ADOPTUJ SKRZYNKĘ. Czekają na Was 4 skrzynki, które przez cały sezon będą tylko Wasze. Kto pierwszy ten lepszy 🙂

Wasz ogród – wasza praca – wspólne miejsce 🙂

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Ścieżki Archeologii. Nauka – kultura – popkultura – Biskupin

Pasjonują Cię metody, jakimi posługują się współcześni naukowcy i ich osiągnięcia? A może jesteś przyszłym studentem i zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów? Jesteś nauczycielem, rodzicem i chcesz pasją do nauki zarazić swoje dzieci? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, a na dodatek uwielbiasz filmy, książki i gry z wątkami archeologicznymi, to nasz festiwal jest skierowany do ciebie!

Festiwal Nauki „Ścieżki Archeologii Nauka – Kultura – Popkultura” poświęcony jest archeologii w trzech postaciach. Pokażemy kulisy pracy archeologa od momentu wydobycia zabytków z wykopu do ich ekspozycji na wystawie muzealnej i w publikacji naukowej. Przedstawimy procesy konserwacji i rekonstrukcji zabytków oraz zaprezentujemy dyscypliny nauki, które niekoniecznie kojarzymy z badaniami archeologicznymi, a które mają dla nich ogromne znaczenie. A na koniec pokażemy, że współczesna kultura mocno inspiruje się archeologią i to nie tylko w postaciach Indiany Jonesa czy Lary Croft – odniesienia do tej dziedziny nauki znajdziemy również w grach, muzyce czy powieściach.
Swoje osiągnięcia zaprezentują Instytuty Archeologii oraz Muzea Archeologiczne z całej Polski, a miłośnicy popkultury będą mieli okazję spotkać się z pisarzami czerpiącymi garściami z dorobku archeologów.
Śledźcie nasze wydarzenie, szczegóły wkrótce.

 

Inicjatywa oddolna : Wulkan Doświadczeń

A przed nami kolejna inicjatywa oddolna, która odbędzie się w okresie letnim! Wulkan Doświadczeń powraca! Po raz kolejny zawita na Wildzie z wakacyjnymi, cyklicznymi warsztatami dla dzieci.

Czekają na nas zupełnie nowe eksperymenty zebrane w sześć tematycznych spotkań: kuchnia, woda, dźwięk, pole magnetyczne, elektryczność i chemia. Na każdym spotkaniu będzie Nam towarzyszył fotograf i zaproszeni goście.

Najbliższe spotkanie (13.06.2019, g. 16.00) to kuchenne rewolucje młodego naukowca. Wspólnie eksperymentując odkryjemy naukową tajemnicę, którą skrywają znane produkty spożywcze. Pomogą nam w tym Ola i Mariusz – prowadzący kawiarnię Zabawa Cafe na Wildzie.

Pod koniec warsztatów będzie czekał na wszystkich drobny upominek. Dodajmy, że to młodzi uczestnicy będą decydowali o tym jak będzie wyglądał finalny katalog eksperymentów w formie książeczki-poradnika „Jak to zrobić?”.

Zajęcia w ramach inicjatywy poprowadzą Marlena Lewandowska i Patrycja Kaźmierska. Terminy spotkań przypadają co drugi czwartek o godzinie 16.00 (od 13 czerwca do 22 sierpnia) w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu.

Zapisy prowadzone za pośrednictwem strony Wulkan Doświadczeń. Ilość miejsc ograniczona!

Inicjatywa oddolna „WULKAN DOŚWIADCZEŃ” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 5

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Bywamy tak przepięknie różni – wysocy i niscy, odważni i nieśmiali… Nas ta różnorodność zachwyca, są jednak sytuacje, w których wyjątkowość może być nieco kłopotliwa. Jak wybrnie z tego Rikuś???

„Rikuś”, Guido van Genechten
wyd. Adamada

KIEDY? Piątek, 14 czerwca 2019, 16.30 – 17.45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

UWAGA! Tym razem w pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które NIGDY wcześniej nie miały okazji być na naszych warsztatach – rezerwujemy Wam miejsca, a dla naszych Przyjaciół i stałych Gości zapisy otworzymy ciut później, jeśli zostaną jeszcze miejsca. Wszelkie info będą pojawiać się w wydarzeniu – bądźcie uważni ?

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2019

Przed nami Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2019 ⭐
To czas, który przede wszystkim spędzimy razem – z naszymi rodzinami, sąsiadami, wśród różnych atrakcji ?

Wielkie świętowanie Dni #GminaTarnowoPodgórne, to także koncerty zaproszonych gwiazd. Tym razem na scenie w Parku 700 – lecia w Tarnowie Podgórnym wystąpią CLEO, oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

✅ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ✅
? 14 czerwca (piątek)
miejsce ➡ Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym (SEZAM)
⏰ godz. 16.00 – Konferencja „Rola młodzieży w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego” (Młodzieżowa Rada Gminy Tarnowo Podgórne)
⏰ godz. 17.30 – Gala „Młode Lwy 2019”

? 15 czerwca (sobota)
miejsce ➡ Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym
⏰ godz. 16.45 – powitanie
⏰ godz. 16.50 – wręczenie nagród za Turniej Mikstów – III Grand Prix w Siatkówce Gminy Tarnowo Podgórne
⏰ godz. 17.00 – Koncert CLEO
⏰ godz. 18.00 – Klauni Ruphert i Rico
⏰ godz. 19.00 – Czarodzieje To MY, czyli koncert w wykonaniu laureatów konkursu #RozśpiewanaGmina
⏰ godz. 19.30 – Zespół Muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Baranowie (Laureaci Rozśpiewanej Gminy)
⏰ godz. 20.00 – Zespół Dead Pixels
⏰ godz. 21.00 – Rafał Pielucha – Pan Panicz
⏰ godz. 21.45 – Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz
⏰ około godz. 23:00 – pokaz laserowy

? 16 czerwca (niedziela)
miejsce ➡ Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym
⏰ około godz. 13.00 (po mszy św. w kościele w Tarnowie Podgórnym) Przemarsz Orkiestr Dętych do Parku 700-lecia
⏰ godz. 13.15 – 15.00 – Prezentacje Orkiestr Dętych oraz Mażoretek
⏰ godz. 15.00 – 18.30 – #Aeropiknik, czyli gry i zabawy lotnicze
⏰ godz. 15.00 – Przedstawienie dla dzieci – Fundacja Jacek
z Szafy

 

Dni Swarzędza 2019

Podczas Dni Swarzędza 2019 wystąpią:
Piątek, 14.6.2019
Power Play
Sławomir
Dance Nation
GROMEE
Gregory DJ

Sobota, 15.6.2019
ARKA NOEGO OFFICIAL
RH BLUES 86
Luxtorpeda OFFICIAL
COMA

Niedziela, 16.6.2019
Tulinki Band – zespół muzyczny dla dzieci
MY
Filip Lato
Big Cyc

 

Wyzwanie #3 – bądź eko! zero waste!

Przypominamy, że w tym roku Madalina zaprasza także w piątki!!! oraz, że w tej edycji będziemy Was namawiać na podjęcie różnych wyzwań, a każdy weekend, aż do 1. września będzie oznaczał inny „Challenge”

WYZWANIE #3 – Bądź eko!!! Zero Waste!!!

Największą atrakcją weekendu będzie pchli targ organizowany we współpracy z Rada Osiedla Wilda – więcej tutaj Pchli Targ na Madalinie

Uwaga, ze względu na Galę wręczenia nagród INICJATORY, w której bierze udział wiele organizacji pozarządowych, w sobotę 15.06 ulegnie zmianie kilka stałych punktów naszych zajęć cyklicznych

Plan weekendu
Piątek 14.czerwca
10:00 – Tańce malucha (podmiot odpowiedzialny: Świetlica Cafe)
11:00 – Tańce maluszka (Świetlica Cafe)
12:30 – Seniorzy na Madalinie (Fundacja Młyn Wsparcia)
15:30 – Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
17:30 – Samoobrona (Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa)

Sobota 15. czerwca
12:00 Anglo-maluch – język angielski dla najmłodszych (Skuteczny Angielski)
13:00 Angielski w działaniu (zajęcia językowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych – Skuteczny Angielski)
14:00 Zabawa w programowanie dla dzieci w różnym wieku
15:00 Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
16.30 Chemiczne opowieści (Spotkania Z Przyrodą)

Niedziela 9.czerwca
Pchli Targ na Madalinie
11:30 Logo-maluch – gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci (Świetlica Cafe)
12:00 Sprawny maluch – zajęcia ruchowe dla dzieci
13:00 Kolorowe puszkowe warsztaty recyklingowe
15:00 Pokazy taneczne – Aktiv Kids AKTIV
15:30 Spotkanie z Baśniopowiadaczem Z Karawana Opowieści
16:30 Warsztaty zero waste z Oplotki
17:30 MADALINGO (bingo z nagrodami)

Dodatkowo w czasie pomiędzy zajęciami wielkie bańki mydlane i animacje sportowe!

Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE

Aby być na bieżąco z madalińskimi informacjami zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

 

Morska opowieść- spektakl dla dzieci

Spektakl teatralny dla dzieci „Morska opowieść” w wykonaniu Teatru Krokodyl w Ogrodzie Łazarz ( za Klubem) a w razie niepogody w Klubie.Spektakl będzie tłumaczony na język migowy. współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Cztery pory Łazarza” realizowanego z Fundacją APJA. Wstęp wolny!

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Sztuka w ogrodzie – piknik

Piknik ze sztuką w ogrodzie to połączenie sztuki z naturą, czyli to co lubimy najbardziej.

Spotkajmy się Ogrodzie Sąsiedzkim (ul. Jaworowa 66, Poznań).

W programie spektakle kamishibai dla dzieci, warsztaty z budowania niewielkich (ale prawdziwych!) hoteli dla pszczół, które będziecie mogli umieścić na własnych balkonach.
Będą też wspólne prace ogrodowe. No i oczywiście śniadanie na trawie.

A poza tym zaczynamy budowę kuchni błotnej!

Zapraszamy wszystkich. Dzieci w każdym wieku i dorosłych, też w każdym wieku.

start o godz. 14
sobota, 15 czerwca
_________________________
WYDARZENIE WSPÓŁORGANIZOWANE Z CENTRUM PROMOCJI EKOROZWOJU.
DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU: „SĄSIEDZKI DOM SZTUKI”.
DOFINANSOWANEGO Z BUDŻETU MIASTA POZNANIA.
#poznanwspiera

 

Wypalanie w zakwasie chlebowym i warsztaty ceramiczne

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, których kulminacją będzie proces wypalania ceramiki w zakwasie chlebowym. Wypalanie odbędzie się w Noc Kupały.
Pracować będziemy w Ogrodzie Szeląg wśród drzew i roślin a środowisko i miejsce będzie dla nas inspiracją do tworzenia.
Podczas warsztatu poznamy podstawowe techniki ręcznego modelowania gliny, toczenia na kole garncarskim i zdobienia wypalonych prac ceramicznych.
Będziemy bliżej natury i samych siebie. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Poniecka, artystka prowadząca cieszącą się uznaniem pracownię rzeźby i ceramiki Gliniana Kula. WARSZTATY DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH, MŁODSI, OD LAT 10 TYLKO Z OPIEKUNEM/NKĄ. Zapisy na adres: rezerwacje.ogrodszelag@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt dofinansowany ze środków miasta Poznania #poznanwspiera

 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 15 czerwca.

Atrakcje:

? Experymentarium: Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy da się przepłynąć na drugą stronę tęczy. Ponadto Maluchy sprawdzą, jak zaprzyjaźnić się z potworem z morskiej piany oraz rozegrają pełen emocji turniej baniek mydlanych.

?Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 15 czerwca
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Pokaż mniej

Pomóż nam w doskonaleniu kategorii wydarzeń

Czy to wydarzenie:Odpowiednie dla dzieci?

O obiekcie

Laboratorium Wyobraźni
EdukacjaOsób, które to lubią: 4084

Więcej wydarzeń w: Laboratorium Wyobraźni

CZE21

Nocny survival dla dorosłych

piąt. 21:3040 użytkowników weźmie udział lub jest zainteresowanych

Pokaż wydarzenie

CZE22

Z Tatą dookoła świata i wszechświata

sob. 1056 użytkowników weźmie udział lub jest zainteresowanych

Pokaż wydarzenie

Galeria

Bazarek Rzeczy Małych Edycja 3 – Wiosenna

Po krótkiej przerwie zapraszamy na kolejną, wiosenną już edycję bazarku. Będzie można jak zawsze coś sprzedać, kupić, poznać się nawzajem i miło spędzić czas! Zapraszamy całymi rodzinami i przypominamy, że ilość miejsc dla wystawców jest ograniczona.

PROSIMY PRZECZYTAĆ REGULAMIN PONIŻEJ!

Kwestie organizacyjne:
1. Dla osób kupujących udział jest bezpłatny.
2. Ilość stoisk jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, koszt wystawienia się na bazarku to 15 zł (szczegóły płatności zostaną przekazane mailowo po dokonaniu rezerwacji miejsca)
3. Zapisy pod adresem mailowym: bazarekrzeczymalych@gmail.com prosimy w tytule maila wpisać „stoisko” a w treści maila ilość stoisk rezerwowanych oraz imiona i nazwiska osób sprzedających. Prosimy także o informacje o rozmiarze ubrań oraz czy są to ubranka dziewczęce czy chłopięce.
4. Na zgłoszenia czekamy do 17.05 br.
5. Osoby wystawiające się zapraszamy na miejsce wydarzenia już od godziny 9:00 aby rozstawić swoje stoisko.
6. Sprzedajemy zabawki, książeczki oraz ubranka z własnej szafy. Maksymalna ilość rzeczy wystawianych to dwie walizki. Stoiska mają wymiar 1-1,5mx1m i w tej przestrzeni należy się zmieścić. Preferowany własny stolik turystyczny lub walizki na ubrania. Będzie możliwość wypożyczenia stojaków na ubrania. Nie zabieramy suszarek na pranie. Szczegóły w mailu po dokonaniu i zatwierdzeniu rezerwacji.
7. Jeżeli ktoś zrezygnuje, może swoją rezerwację przekazać koleżance/siostrze etc. prosimy jednak o informację na maila o takiej zamianie do 20.05 br.
8. Na każdym stoisku oprócz osoby sprzedającej może być jeden pomocnik.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione, zgubione, pozostawione oraz uszkodzone podczas bazarku.
10. Ubrania, buty, dodatki, zabawki, książeczki, wystawione na sprzedaż muszą być czyste i w dobrym stanie.
11. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
12. Za wszelkie szkody powstałe przez uczestników odpowiada każdy uczestnik.
13. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku przez organizatora w internecie/innych materiałach dot. wydarzenia.

 

Rozszerzanie diety niemowląt – warsztaty zamiast słoiczków:)

??‼️‼️”Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata).???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,

* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* blw
* przykładowy jadłospis dziecka

(każda osoba dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 15.06.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

 

3xR Rodzinny Rajd Rowerowy brzegiem Warty

CRKF AKWEN we współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, PTTK Oddział Środowiskowy Poznań-Nowe Miasto i Zarządem Osiedla Przylesie w Czerwonaku zaprasza na kolejną edycję rajdu. Zwiększamy zasięg imprezy, nieco zmieniając dotychczasową formułę, proponujemy uczestnikom dwie trasy do wyboru:
– Śródecka: 9-kilometrowa trasa, start spod Bramy Poznania ICHOT
– Czerwonacka: 11-kilometrowa trasa, start spod parkingu pod Dziewiczą Górą w Czerwonaku
Naszym tegorocznym celem, oprócz aktywnego spędzenia czasu wolnego na rowerach, jest pokazanie uroków nadbrzeża rzeki Warty, promocja ścieżki nad rzeką, która w przyszłości może służyć szerokiej grupie turystów i rekreantów.
Każda trasa ma swój finisz na przystani AKWEN Marina w Czerwonaku. W tym roku zwiększamy limit uczestników do 400 osób. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy znaczek rajdowy, posiłek i atrakcje na mecie – możliwość wzięcia udziału w zabawach i konkursach z nagrodami.

Trasę należy wybrać podczas rejestracji.

Regulamin, link do zapisów i listy rajdowej oraz orientacyjne mapki tras znajdują się tutaj:
http://akwenczerwonak.pl/2019/05/18/15-06-2019-3xr-rodzinny-rajd-rowerowy-brzegiem-warty/

 

Nowe Szaty Króla, reżyseria Artur Romański – p r e m i e r a

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: „Król jest nagi!”
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych „króli”? A może sami nimi jesteśmy?

Nasze „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodaliśmy też sporą dawkę absurdalnego humoru, charakterystycznego dla pióra Maliny Prześlugi, oraz jeszcze więcej piosenek.

„Nowe Szaty Króla” to lalkowo-aktorski musical dla dzieci i młodzieży, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych.

Rekomendowany wiek Widzów: od 6 lat

„NOWE SZATY KRÓLA”
Malina Prześluga na podstawie baśni H. Ch. Andersena
reżyseria: Artur Romański
muzyka – Piotr Klimek
scenografia – Igor Fijałkowski
choreografia – Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambroziak-Rachuta
światła – Michał Krugiołka

 

Festyn „Imprezowanie na POLANie”

Serdecznie zapraszamy na nasz festyn „Imprezowanie na POLANie”, który odbędzie się 15 czerwca.
Jak co roku na naszej polanie czekać będą dmuchańce, zabawy zręcznościowe, zagroda ze zwierzątkami, budki ze smakołykami i wiele innych atrakcji.
Na naszej scenie odbędą się natomiast między innymi: pokaz baniek mydlanych, spektakl teatralny pt. „Kot w butach” i zabawy z Marshallem z Psiego Patrolu.

Szczegółowy plan godzinowy podamy wkrótce 🙂

 

DNI GMINY SUCHY LAS

Otwarcie sceny o godz. 17.00
– występy muzyczne i taneczne uczestników zajęć w CKiBP
– Mezo
– Robert Wojciechowski Band
– KULT
– pokaz laserowy
– wiele innych atrakcji
Szczegóły wkrótce również na: www.suchylas.pl i www.osrodekkultury.pl.

Dni Śremu '2019

Dni Śremu zbliżają się coraz większymi krokami!

Święto naszego miasta w tym roku odbędzie się 15 i 16 czerwca. W ciągu dwóch dni czeka nas sześć koncertów na Stadionie Miejskim oraz Rock Pastwisko w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego.

Na stadionie zagrają dla Państwa:
Varius Manx & Kasia Stankiewicz
Roksana Węgiel – Roxie
Sylwia Grzeszczak Official
dret
– Zespół Fasolki
Mikromusic

 

Jarmark Piastowski – Dni Pobiedzisk 2019

Dni Puszczykowa 2019

Serdecznie zapraszamy na Dni Puszczykowa! Podczas dwóch dni świętowania wystąpią dla nas Kayah, Anita Lipnicka, Kwartet Szafa Gra oraz Niesamowita Sprawa. Prócz wrażeń muzycznych, zapraszamy także na te kulinarne! Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci!

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

Festyn Rodzinny

Zapraszamy już w najbliższą sobotę! czeka wiele atrakcji m.in:
– loteria fantowa- każdy los wygrywa!
– malowanie buziek i studio tatuażu
– mobilne studio foto
– mega bańki i fantastyczne balony
– zabawy matematyczne, taneczne i sportowe
– kawiarenka i gastronomia- ciasta, ciasteczka+ napoje, łazanki i kiełbaski (można zabrać na wynos)+ wata cukrowa

Gwarowym szlakiem Starego Marycha i Zygi Latarnika – bezpłatnie

WYCIECZKA I WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI
(szczególnie gorąco zapraszamy seniorów z wnukami)

Spotkamy się w sobotę, 15 czerwca o godz. 12:30, przy pomniku Starego Marycha u zbiegu ulic Półwiejskiej i Strzeleckiej.

Porozmawiamy o Poznaniakach, w czasie zabawy w parku poznamy przydatne gwarowe zwroty, spróbujemy soku z hyćki, sprawdzimy na co wydawano bejmy na rynku i jak bawiły się gzuby w czasie szkolnych przerw.

Spacer zakończymy w „gazowym fyrtlu” gdzie swoją historię opowie nam latarnik Zyga.

Wycieczka będzie przeplatana zabawami i nauką gwary.

czas wydarzenia: ok. 1,5 – 2 godz.

WYCIECZKA BEZPŁATNA, dofinansowana przez Miasto Poznań (#poznanwspiera) ramach projektu miejskiego ECHT POZNANIOKI.

Można przyjść bez zapisów.

Wycieczkę i zabawy poprowadzi Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, historyk, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.

 

Piknik rodzinny fairPlayce

15 czerwca w sobotę zapraszamy na PIKNIK RODZINNY w fairPlayce!
W programie m.in.:
DLA DZIECI
Gry i zabawy! Dmuchane zamki i zjeżdżalnie, lody i inne słodkości oraz największa atrakcja: kucyki ? ?‍?‍?‍? ??

DLA DOROSŁYCH
Przygotowaliśmy GRILL oraz ogródek piwny ? ? ?? ? W trakcie całego wydarzenia można spróbować sportów rakietowych, aktywności zdrowotne dla dorosłych i wielu innych niespodzianek! ?? ? ? ?

DLA CAŁEJ RODZINY
Zrelaksujecie się wśród zieleni, spotkacie Iluzjonista Marcin Kaczmarek oraz weźmiecie udział w konkursach z nagrodami o wartości ponad tysiąca złotych.

Imprezę poprowadzi dla Was Mikołaj Basiński – www.mikolajbasinski.pl

Podczas pikniku odbędą się także:
Pchli Targ Sąsiedzki #3 i Piknik – Naramowice charytatywnie!
VII przełajowy bieg KAPI GRAND PRIX

Warto nas odwiedzić.

Dołączcie do nas 15 czerwca, spędźcie radośnie dzień i skorzystajcie z atrakcji dla całej rodziny w naszym zielonym parku przy fairPlayce! ??⛱️

Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce ul. Bożydara 10 Poznań

 

Nie bądź łoś, przeczytaj coś.

Wake Park, to nie tylko sport! Już 15 czerwca nad poznańską Maltą odbędzie się spotkanie dla dzieci w wieku 3-10 lat, którego celem jest promocja czytelnictwa. Na wspólne czytanie książek zaprasza ambasadorka Volvo Firma Karlik, aktorka – @Ilona Wrońska. Wydarzenie odbywa się w ramach drugiego sezonu serialu #KarlikOnTour, prowadzonego przez Firmę Karlik, organizatora akcji. Partnerem merytorycznym spotkania jest Wydawnictwo Zakamarki, które specjalizuje się w wydawaniu szwedzkiej literatury dla dzieci, cenionej za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób podejścia do dzieci. Na najmłodszych czeka w tym dniu moc atrakcji, oprócz wspólnego czytania doświadczeni animatorzy poprowadzą zabawy ruchowe i plastyczne. Odbędzie się także parada uczestników z wykonanymi rekwizytami. Goście spotkania będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej Wake Bar Malta, poznać ofertę Wydawnictwa Zakamarki oraz akcesoria Volvo dedykowane rodzinom z dziećmi.
Patronem Medialnym wydarzenia jest Sukces Po Poznańsku.

ORGANIZATOR:
Volvo Firma Karlik

PARTNERZY
Wydawnictwo Zakamarki
Wake Park Malta
Sukces Po Poznańsku

 

Dzień Rodziny

Drodzy Rodzice, Droga Społeczności

w sobotę, 15 czerwca o godz. 10:00 obchodzimy w naszym Przedszkolu Dzień Rodziny połączony ze Świętem Janowym. Zwyczajowo zapraszamy na to święto także „nowe” dzieci wraz z rodzicami, absolwentów przedszkola i osoby zaprzyjaźnione.

Obchody odbędą się przy Źródełku niedaleko Dopiewa (mapka dojazdowa wklejona w komentarzach do wydarzenia)

Na Święto zabierzcie smakołyki na piknik – prosimy, żeby każdy coś przygotował – oraz wianki z żywych kwiatów dla dzieci.

Przewidziane atrakcje:
– wspólny korowód i śpiewy, rzucanie wianków na wodę,
– niespodzianka rodziców,
– wspólne zabawy i piknikowanie,
– wręczanie upominków (dotyczy dzieci uczęszczających do przedszkola, które przygotowywały prezenty dla rodziców).

Do zobaczenia!

 

Jedzielnia/Wilda2

Jedzielnia ponownie przybywa na Wildę! W sobotę 15 czerwca na Rynku Wildeckim spróbujecie wyjątkowych dań i ciast z lokali położonych w tej niebanalnej dzielnicy. Porcja: zawsze tylko 10 zł.

Cały Łazarz Dancing Queen!

Nieważne, czy umiecie tańczyć, czy nie, czy macie kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat – to wydarzenie idealne dla Was!

Zapraszamy wszystkich 15 czerwca od godziny 18:00 do parku Wilsona, gdzie razem zabawimy się w rytmach swingu ?? Muzykę na żywo wykona dla nas Happy Jazz Band ?, a podstawowych kroków nauczy super ekipa ze SWING CRAZE.

Oprócz dzikich tańców podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs na najlepszy strój retro ? szczegóły już wkrótce zamieścimy w poście, ale już teraz zdradzimy, że przygotowaliśmy słodkie nagrody do wykorzystania w Pączuś i Kawusia.

Kiedy już zaczniemy opadać z sił po dłuższym czasie zabawy zaprosimy Was na drobny poczęstunek, by naładować baterie i móc dalej tańczyć aż do zmroku ? Nie musicie się jednak obawiać ciemności – teren do tańczenia zostanie oświetlony klimatycznymi girlandami z żarówkami.

Projekt zrealizowany ze środków finansowych Miasto Poznań pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania #cwp2019 #poznanwspiera

Zależy nam, aby poprzez wydarzenie mieszkańcy Łazarza poznali się i zintegrowali ☺ Dlatego też nie krępujcie się przyjść sami, jeśli nie macie partnera/partnerki do tańca (stworzymy tradycyjne kółeczko do tańczenia), albo nie umiecie tańczyć (my też totalnie nie umiemy), albo jesteście starsi/niepełnosprawni (zawsze możecie wysłuchać koncertu i zintegrować się z nami podczas poczęstunku).

Do zobaczenia! ?

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Naturalion dookoła świata

Teatr Cortiqué
Ul. Mansfelda 4, 60-855 Poznań

niedziela, godz. 13.00 i 16:00

“Naturalion dookoła świata” to kontynuacja emocjonujących widowisk baletowo-akrobatyczno-operowych “Naturalion” oraz “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już w sumie kilkanaście tysięcy widzów zgromadzonych na widowni Teatru Cortiqué w Poznaniu. Te sceniczne opowieści zostały stworzone przez duet poznańskich twórców – Anną Niedźwiedź (reżyser) i Gabriela Kaczmarka (kompozytor) i w czerwcu 2018 podczas I Festiwalu Bajek zyskały kontynuację w postaci spektaklu “Naturalion dookoła Świata”.

Podczas spektaklu widzowie udadzą się w podróż po przyrodniczych krajobrazach wiedzeni hipnotyzującym śpiewem Indian. Odwiedzą deszczowy las, mokradła, sawannę, las bambusowy, a nawet dotrą pod wodę. W każdej z tych krain spotkają wyjątkowe postaci inspirowane światem przyrody – m.in. Papugi, Kolibry, Małpki, Modliszki, Tukany, Zebry, Białe Tygrys, Foki. Część z tych zwierząt opowie zgromadzonej publiczności językiem zapadających w pamięć melodii i śpiewu o swoich relacjach z człowiekiem, z których najbardziej przejmująca z pewnością będzie historia Misia Wargacza, który część życia spędził w cyrku, więc teraz ostrzega inne zwierzęta przed zaufaniem człowiekowi.

Spektakl zrealizowany w charakterystycznej dla Teatru Cortiqué bajkowej konwencji – ręcznie wykonywane kostiumy, barwne charakteryzacje czy niecodzienne rekwizyty zachwycą widzów, którzy spektakl będą mogli oglądać na wyjątkowej, otwartej na publiczność z trzech stron, scenie. Autorska muzyka Gabriela Kaczmarka dopełni całości i swoim rytmem oraz wyrazistą melodią podkreśli sceniczne choreografie. W spektaklu wystąpią najmłodsi uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz Niepublicznej Sztuki Tańca u boku zawodowych wykonawców.
………………………………………………………………………………………….
Przyjdź na spektakl dla dzieci “Naturalion dookoła świata”.
Podziwiaj piękno sztuki!

Czas trwania spektaklu – 1 h 10 min

Bilety na spektakl już w sprzedaży: https://szkolabaletowa.bilety24.pl

 

Żywa legenda – fabularyzowane wycieczki dla dzieci (Poznań)

Gdzieś w Poznaniu ukryty jest skarb. Doprowadzić do niego mogą jedynie wskazówki, które posiada kilku bohaterów poznańskich legend. Podobno jest wśród nich sam Król Kruków oraz człowiek w skórze wilka. Gdzie ich jednak szukać, jak przywołać? Przecież na co dzień nie przechadzają się poznańskimi ulicami…

Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w fabularyzowanej wycieczce szlakiem staromiejskich legend pt. „Żywa legenda”. Nasz przewodnik wie, gdzie można spotkać i jak przywołać bohaterów poznańskich legend. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na spotkanie z nimi, zdobycie wskazówek i odnalezienie skarbu!

Fabularyzowane wycieczki dla dzieci szlakiem staromiejskich legend „Żywa legenda” finansowane są ze środków Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”.
#cwp2019 #poznanwspiera

Udział w wycieczkach „Żywa legenda” jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy prowadzone drogą mailową. Zgłoszenia należy kierować na adres zywa.legenda.poznan@gmail.com
W tytule wiadomości prosimy podać termin wycieczki, w treści wiadomości prosimy podać imię i wiek dziecka oraz imię rodzica/opiekuna.

Uwaga! Wycieczki „Żywa legenda” skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Ze względów organizacyjnych jednemu dziecku nie może towarzyszyć więcej niż jeden rodzic/opiekun.

Terminy wycieczek:
12 maja (niedziela) 10:10 (brak wolnych miejsc!)
12 maja (niedziela) 12:15 (brak wolnych miejsc!)
18 maja (sobota) 10:10 (brak wolnych miejsc!)
19 maja (niedziela) 10:10 (brak wolnych miejsc!)

9 czerwca (niedziela) 10:10 (brak wolnych miejsc!)
16 czerwca (niedziela) 10:10 (brak wolnych miejsc!)
29 czerwca (sobota) 10:10 (brak wolnych miejsc!)
30 czerwca (niedziela) 10:10 (brak wolnych miejsc!)

Zapraszamy we wrześniu! Terminy czterech wrześniowych wycieczek zostaną ogłoszone w sierpniu, w tym samym czasie wystartują zapisy 🙂

Czas trwania wycieczki: około 90 minut
Trasa wycieczki obejmuje Stary Rynek oraz jego najbliższą okolicę.
Miejsce rozpoczęcia wycieczki (spotkania z przewodnikiem) znajduje się na Starym Rynku, szczegółową informację otrzymają osoby zapisane na wycieczkę.

Organizator: Danimatoring Danuta Tomczak
tel. 509 802 817, www.danimatoring.pl

Współpraca: Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl www.popoznaniu.pl

Regulamin wycieczek: http://danimatoring.pl/wp-content/uploads/2019/05/Żywa-legenda-regulamin.pdf

 

Wyprzedaż Winyli / Nocny Targ Towarzyski / Poznań

Kilka tysięcy płyt, nowych oraz używanych, tegoroczne premiery oraz stare wydania z epoki, zapraszamy w imieniu sklepów –
Święty Spokój / Lublin
trzaski.pl / Biała Podlaska
Nocny Targ Towarzyski / Kolejowa 23 / 16.06.19 / 12-17

Otwarte Spotkania Kuglarskie – czerwiec

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:

16.06: 12:00-14:00
23.06: 12:00-14:00
30.06: 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Wielkie Świerczewskie Grillowanie

16 czerwca o godzinie 15:30 zapraszam na pierwsze w tym roku Wielkie Świerczewskie Grillowanie!
Formuła grillowania ulega zmianie, tak, aby każdy mógł mieć czynny udział w organizacji naszego osiedlowego spotkania. 🙂

Zabieramy ze sobą:
– Mnóstwo dobrego humoru
– Grille
– Węgiel
– Kiełbasę, cukinie, karkówkę, paprykę i wszystko inne, co można smacznie zjeść. 🙂
– Koce
– I to wszystko co jest potrzebne do wspólnej kapitalnej sąsiedzkiej zabawy!

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale o tych napiszę za jakiś czas. Partnerów do grillowania mamy naprawdę mocnych, tak więc zapraszajcie sąsiadów, znajomych i widzimy się w niehandlową niedzielę 16 czerwca! 🙂

 

Rodzinne Bębnienie

Zapraszamy dzieci od 2 roku życia wzwyż, z opiekunami, na Rodzinne Bębnienie z Kubą Banasiem – znanym i lubianym poznańskim bębnistą, muzykiem sesyjnym i nauczycielem.
Bo bębnić to niby można i po własnym stole, ale czemu nie nauczyć się, jak bębnić rodzinnie we WSPÓLNYM rytmie?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, ale nastawione jest głównie na wesołą i wspólną zabawę muzyczną. Na rozgrzewkę najlepsze gorące rytmy! A po graniu, kawka i herbatka z ciasteczkiem od Agaty. Koniecznie 😉

KIEDY: niedziela, 16.06.br w godz. 11:30 – 12:30
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży (Duzi), 80 zł dwóch Małych i Duży (Duzi), płatne przelewem na konto Warsztaty Agaty Spółka ze strony warsztatyagaty.pl (zakładka KONTAKT)
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
W przypadku zgłoszenia ewentualnej nieobecności do 08:00 rano w dniu wydarzenia, wpłatę możecie wykorzystać na inne wydarzenie organizowane przez WA w okresie letnim.

ZAPRASZAMY!

 

Spektakl na przystani pt. „Blumowe piosenki”

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 2-6 lat na spektakl muzyczny na dziedzińcu Concordia Design . Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystującą dźwięk, ruch a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.
Wstęp wolny!
Scenariusz i reżyseria: Lucyna Winkel i Katarzyna Pawłowska
Piosenki (teksty i melodie): Lucyna Winkel
Aranżacje muzyczne: Jarosław Kordaczuk
Choreografia: Dorota Michalak
Występują: Lucyna Winkel i Agnieszka Dubilewicz
Czas trwania spektaklu: ok.30 min

BOSY PIKNIK

? Czy wiecie, że 16 czerwca odbędzie się u nas wyjątkowy piknik? Dlaczego wyjątkowy? Bo Na Bosaka ?

?O co chodzi?
W naszym Przedszkolu Domowo-Leśnym trwa właśnie rekrutacja. I dlatego przygotowaliśmy dla Was Bosy Piknik, żebyście w niedzielę 16 czerwca mogli nas odwiedzić i poczuć wyjątkowy klimat naszego miejsca.

Pokażemy Wam namiastkę naszej codzienności i odpowiemy na Wasze pytania. Rozścielimy koce w ogrodzie, pochodzimy boso po trawie, zjemy pyszności i na pewno pójdziemy na spacer do lasu. Mamy też w planie podchody

?Dla kogo?
Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi, którzy marzą, aby ich pociechy uczęszczały do przedszkola leśnego. Weźcie też przyjaciół i dziadków – rozgośćcie się u nas.

? Kiedy?
16 czerwca (niedziela), godz. 11:00-15:00

Tego dnia nie może Was zabraknąć! A jeśli znacie kogoś, kto chciałby przybyć na Bosy Piknik – udostępnijcie mu ten post.

❤️ To jak? Z kim się widzimy? Napiszcie w komentarzu lub w wiadomości czy się wybieracie.

Tutaj znajduje się link do wydarzenia – naszej rekrutacji:

➡️ https://www.facebook.com/events/416879685771864/

Serdecznie zapraszamy!!!

zdjęcie: Luisa Schetinger /Unsplash

Żywe Obrazy. Retro Piknik na Szelągu

Odkryj z nami Szeląg przełomu XIX/XX wieku.
Zapraszamy na Retro Piknik.
Czekają na was stroje z epoki i fotograficzne atelier, gra terenowa i szelągowskie kolaże.
Wsiądźcie do naszego wehikułu czasu.
W trzech scenografiach odkryjecie Szeląg jakiego nie znaliście.

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca 15:00-18:00

W historycznym Atelier będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki.
Spróbować swoich sił w grze terenowej „Na tropie Szeląga”.
Stworzyć historyczny kolaż, graficzną opowieść, z lokalnych artefaktów utkać garfo-koronkę.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, miłośników historii, rekonstrukcji i fotografii.

program
15:00 – 18:00 Fotograficzne Atelier z fotografką Eweliną Jaśkowiak
15:00 – 18:00 gra terenowa Na tropie Szeląga
16:00 – 17:30 „Szelągowskie kordonki” graficzne kolaże – warsztaty artystyczne Krystyna Lipka-Czajkowska
17:00 – W warsztacie Zofii Tułodzieckiej. Moda emancypacyjna – opowiada Katarzyna Wala

Fotografia promująca wydarzenie jest autorstwa Ilony Czajkowskiej.
Autorką projektu rewitalizacyjnego Katarzyna Wala.
…………………..

Ewelina Jaśkowiak – Poznanianka, która w fotografii odkryła całą paletę wspaniałych doznań. Wielbicielka książek, pisania wierszy w tramwaju oraz podziwiania budzącego się życia o poranku na łonie natury.
…………………….
Krystyna Lipka-Czajkowska – działa na polu sztuki współczesnej oraz animacji i edukacji artystycznej. Autorka narzędzi edukacyjnych w Zespole Szkół Da Vinci w Poznaniu. Twórczyni serii murali interaktywnych, warsztatów tematycznych, prezentacji i spotkań poświęconych zjawiskom kultury współczesnej.Autorka wielu cykli malarskich oraz projektów w przestrzeni publicznej w tym Mobilnych obiektów malarskich – dla Parku Cytadela w Poznaniu.
…………………..
Katarzyna Wala – antropolożka kultury, dziennikarka, tropicielka zapomnianych tradycji. Założycielka Bloomerki – grupy rekonstrukcji herstorycznej i Stowarzyszenia Mobilny Dom Kultury Wilczak. Popularyzatorka herstorii. Od trzech lat prowadzi działania rewitalizacyjne na Szelągu.

wsparcie organizacyjne:
Agata Wala, Urszula Żywicka, Julia Kromolicka,
Natalia Czemplik
……………………………………………………………………………………………
#Poznanwspiera
Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu.
autorka: Katarzyna Wala
Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.

 

Sprzątanie + Piknik /// Uratujmy plac zabaw na Mickiewicza!

Jeżyce od lat cierpią na brak ogólnodostępnych przestrzeni do zabawy dla dzieci. Choć mieszkają tu tysiące dzieci, place zabaw można policzyć na palcach jednej ręki. Jednym z nich jest zapomniany plac przy ul. Mickiewicza 32, między willami a hotelem Mercure. Niegdyś korzystały z niego dzieci uczęszczające do publicznego przedszkola nr 77 „Koraliki” , dziś stoi opuszczony i zniszczony. Czas to zmienić!

W najbliższy weekend chcemy posprzątać teren na którym znajduje się plac zabaw, a następnie zorganizować piknik z ciastami i lemoniadami.

12:00 – rozpoczęcie sprzątania
14:00 – rozpoczęcie pikniku

Podczas wydarzenia będziemy też zbierać podpisy pod petycją do Prezydenta Miasta Poznania w celu wykupienia tej działki przez miasto.

Pomóżcie nam uratować ten plac zabaw i stworzyć zielony zakątek w sercu Jeżyc!

 

 

XI Festyn Rodzinny

Już po raz JEDENASTY zapraszamy na Festyn Rodzinny na Strzeszynie. Spotkajmy się w towarzystwie znajomych i sąsiadów, by razem dobrze spędzić czas. Przed nami moc atrakcji! Zapraszamy!

 

Mistrzostwa Puszczykowa w Mölkky

Zapraszamy na I Mistrzostwa Puszczykowa w Mölkky! Będą również eliminacje do Mistrzostw Polski!

Pokaz gry i trening zaczynamy od godziny 13, natomiast turniej zacznie się o godzinie 15:00! Podczas Dni Puszczykowa (16.06) będzie można zapisać się na Mistrzostwa Polski które się odbędą 24-25.08 w Puszczykowie!

Zgłoś swój zespół już dziś (wiadomość, komentarz)!

Wkrótce więcej informacji.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *