PLAN ZAJĘĆ 27.05 – 02.06.2019

PLAN ZAJĘĆ 27.05 – 02.06.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

22. Biennale Sztuki dla Dziecka | Pokazy w Kinie Pałacowym!

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

Hity Ale Kino! 2018 (Łowcy Czarownic), produkcje z gwiazdorską obsadą (Isabella Rossellini w ZigZag Kid), z psami i pingwinami (Szajbus i pingwiny) czy zestawy najlepszych krótkich metraży – na to wszystko zapraszamy rodziców i dzieciaki do Kino Pałacowe w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka! ♥

Bilety już dostępne!

☀️ PROGRAM☀️
? Mały rondelek Anatola i inne krótkie filmy | 7+
27 V 2019, godz. 10:00; 29 V 2019, godz. 12:00
Anatol wszędzie chodzi z rondelkiem, który robi sporo hałasu, a Willie przybył na ziemię z innej planety! Zestaw filmów krótkometrażowych z krajów europejskich, które w ciekawy sposób opowiadają o osobach wyjątkowych i o tym, że w różnorodności tkwi wielka siła.

? ZigZag Kid | 10+
terminy: 27 V 2019, godz. 12:00; 1 VI 2019, godz. 16:00
Nono miał zaledwie rok, kiedy zmarła jego mama. Jedyna pamiątka po niej to zdjęcie, na którym widać tylko plecy, bo stoi tyłem do obiektywu. Tata chłopca, najlepszy inspektor policji w kraju, nigdy o niej nie mówi. Wyjazd pociągiem do wujka staje się dla głównego bohatera sensacyjną podróżą po Europie. Chłopiec musi rozwikłać mnóstwo zagadek. Odnajduje miejsce, w którym zrobiono zdjęcie mamy i poznaje rodzinną tajemnicę sprzed lat. Imponuje tempo tego sensacyjnego filmu dla dzieci z ważnymi problemami dorosłych w tle.

? Szajbus i pingwiny | 7+
terminy: 29 V 2019, godz. 10:00;1 VI 2019, godz. 10:30
Alarm! Zagrożona jest główna atrakcja turystyczna małego miasteczka w południowej Australii – to wyspy pingwinów małych. Kto stanie w ich obronie? Zdziwicie się. Zrobią to ekscentryczny hodowca drobiu Swampy, jego wnuczka Olivia oraz niesforny owczarek, czyli tytułowy Szajbus.

? Najlepsze przyjaciółki | 9+
terminy: 30 V 2019, godz. 10:00; 31 V 2019, godz. 10:00
Nie jest łatwo być urodzoną 29 lutego. Wie coś o tym Cathy, która na dziesiąte urodziny otrzymuje od swojego ojca kacze jajo. Wraz z przyjaciółką, niepełnosprawną Margaux, opiekuje się tym nieoczekiwanym prezentem. Kaczątko po wykluciu nie potrafi rozstać się z Margaux, ale jej rodzice nie chcą trzymać go w domu i oddają je na kaczą fermę. Dziewczynki nie mogą się z tym pogodzić i próbują je uratować.

? Magiczna zemsta Teodora i inne krótkie filmy | 7+
terminy: 31 V 2019, godz. 16:00; 2 VI 2019, godz. 10:30
Zestaw filmów krótkometrażowych, w którym spotykają się dwa pokolenia: dzieci współczesne i dorośli, którzy byli dziećmi 50 lat temu. Czym różni się nasza codzienność? Czym różnią się nasze marzenia? Jak wtedy i dziś wyobrażano sobie smoka albo kosmiczną przygodę? W ciągu godziny zadamy takie właśnie pytania, zestawiając filmy z lat 60. i 70. z najnowszymi produkcjami. Seans polecamy szczególnie dziadkom i babciom z wnukami!

? Łowcy Czarownic | 10+
terminy: 30 V 2019, godz. 12:00; 2 VI 2019, godz. 16:00
Niepełnosprawny dziesięciolatek Jovan zaprzyjaźnia się z nową koleżanką w klasie, Milicą. Dziewczynka wierzy, że czarownica zawładnęła ojcem, który opuścił jej rodzinę. Para przyjaciół postanawia zapolować na wiedźmę, by uwolnić ojca Milicy. Reżyser filmu odwiedził Poznań podczas festiwalu Ale Kino! 2018 i stał się ulubieńcem publiczności.

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

22. Biennale dla Dziecka | Gwiezdnik / prapremiera opery

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

Uwaga uwaga! PRAPREMIERA!
? Gwiezdnik | od 8 lat
opera dla dzieci

Czy to nie dziwne, że w operze śpiewa się zamiast mówić? Dziwne. Ale też niezwykłe. A nawet piękne. Czasem przecież słowa nie wystarczą, żeby wyrazić nasze uczucia. Kira, główna bohaterka tej opowieści, straciła kogoś bardzo ważnego i zrozumiała, że nic nie jest dane na zawsze. Jak poradzić sobie ze smutkiem, który czują w takich chwilach i dorośli, i dzieci? Może to właśnie w muzyce można odnaleźć odpowiedź? Działa ona przecież na nasze emocje, wpływa na nasze nastroje, często dodaje otuchy, pociesza. Dlatego właśnie powstała ta opera – by poprzez różne brzmienia i harmonie, a także szelesty, zgrzyty i inne hałasy odkryć całe bogactwo emocjonalnych reakcji w widzach, którzy zostaną zaangażowani w wykonanie tego dzieła.

Bilety wyprzedane.

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka. Sztuka jako spotkanie
muzyka: Jarosław Kordaczuk
libretto: Katarzyna Mazur-Lejman
reżyseria: Krzysztof Cicheński
scenografia i kostiumy: Julia Kosek

obsada: Anna Langner – Kira
Jerzy Mechliński – Gwiezdnik, bas
Aleksandra Klimczak – Aldura, sopran
Sylwia Złotkowska – Adara, alt
Tomasz Raczkiewicz – Furud, tenor
muzycy: Anna Zielińska – skrzypce
Tomasz Goliński – klarnet / klarnet basowy
Krzysztof Stencel – waltornia
Maciej Łakomy – puzon
Szymon Guzowski – kontrabas
Jarosław Kordaczuk – monoctone

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

22. Biennale Sztuki dla Dziecka | BAZA / wystawa

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 9 czerwca 2019 | Poznań

? BAZA | od 7 lat
wystawa

Punktem wyjścia do myślenia o wystawie BAZA było stworzenie możliwości do różnorodnych spotkań w kontekście sztuki. Tytuł wystawy odnosi się do spraw podstawowych – spraw, które dają początek. Spotkanie w galerii rozumiane jest jako punkt bazowy do szerszych i złożonych relacji społecznych.
BAZA jest miejscem bezpiecznym, w którym możemy swobodnie odkrywać i rozmyślać, to przestrzeń, którą tworzymy wspólnie – na wzór dziecięcych podwórkowych skrytek i kryjówek. Artyści zaproszą dzieci i ich bliskich do spotkań, dla których punktem wyjścia będą fotografie, obiekty ceramiczne i tkaninowe, rzeźby czy instalacje dźwiękowe. Odbiorcy zostaną zaangażowani w proces powstawania dzieł i zaproszeni do działań twórczych. Niektóre z prac będzie można wypożyczyć, inne zabrać ze sobą do domu. Kolejne staną się punktem wyjścia do dyskusji, a jeszcze inne – platformą do spotkań i nawiązywania relacji. „Baza” to miejsce, w którym dobrze jest być z innymi, ale można też pobyć z samym sobą, żeby pomyśleć, czym właściwie jest dla nas spotkanie.

Prace Joanny Piotrowskiej pochodzą z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING.

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka
twórczyni wystawy: Magdalena Kreis
autorki i autorzy prac: Pani Jurek (Magda Jurek), Agata Królak, Tomasz Opania, Alicja Patanowska, Joanna Piotrowska, Iza Rutkowska, Michał Szota, Kamila Wolszczak
współpraca mediacyjna: Natalia Gołubowska
scenografia: Michał Michałczak

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

Pokazy filmowe w CK ZAMEK w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka

MAŁY RONDELEK ANATOLA I INNE KRÓTKIE FILMY // seans filmowy // 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

27.05 | g. 10 |
29.05 | g. 12 |

Mały rondelek Anatola i inne krótkie filmy
FILM
lokalizacja: CK ZAMEK / KINO PAŁACOWE
terminy: 27 V 2019, godz. 10:00; 29 V 2019, godz. 12:00
wiek: OD 7 LAT
czas: 50`

TWÓRCY:
Mały rondelek Anatola, reż. Eric Montchaud / Francja 2014
Na huśtawce, reż. Verena Fels / Niemcy 2010
Mimi i Lisa żegnajcie szarości, reż. Katarína Kerekesová / Słowacja 2013
Planeta Willego, reż. Sören Wendt / Niemcy 2015
Prywatny detektyw, reż. Nicola Lemay / Kanada 2011
Dwie lewe nogi, reż. Francesco Filippi / Włochy 2010

Anatol wszędzie chodzi z rondelkiem, który robi sporo hałasu, a Willie przybył na ziemię
z innej planety! Zestaw filmów krótkometrażowych z krajów europejskich, które w ciekawy sposób opowiadają o osobach wyjątkowych i o tym, że w różnorodności tkwi wielka siła.

 

SZAJBUS I PINGWINY// seans filmowy // 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

29.05 | g. 10 |

01.06 | g. 10.30 |

Szajbus i pingwiny
FILM
lokalizacja: CK ZAMEK / KINO PAŁACOWE
terminy: 29 V 2019, godz. 10:00; 1 VI 2019, godz. 10:30
wiek: OD 7 LAT
czas: 90`

TWÓRCA: reż. Stuart Mcdonald / Australia 2015

Alarm! Zagrożona jest główna atrakcja turystyczna małego miasteczka w południowej Australii – to wyspy pingwinów małych. Kto stanie w ich obronie? Zdziwicie się. Zrobią to ekscentryczny hodowca drobiu Swampy, jego wnuczka Olivia oraz niesforny owczarek, czyli tytułowy Szajbus.

NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI // seans filmowy // 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

30.05 | g. 10 |
31.05 | g. 10 |

lokalizacja: CK ZAMEK / KINO PAŁACOWE
terminy: 30 V 2019, godz. 10:00; 31 V 2019, godz. 10:00
wiek: OD 9 LAT
czas: 84`

TWÓRCA: reż. Olivier Ringer / Belgia, Francja 2015

Nie jest łatwo być urodzoną 29 lutego. Wie coś o tym Cathy, która na dziesiąte urodziny
otrzymuje od swojego ojca kacze jajo. Wraz z przyjaciółką, niepełnosprawną Margaux, opiekuje się tym nieoczekiwanym prezentem. Kaczątko po wykluciu nie potrafi rozstać się z Margaux,
ale jej rodzice nie chcą trzymać go w domu i oddają je na kaczą fermę. Dziewczynki nie mogą się z tym pogodzić i próbują je uratować.

ŁOWCY CZAROWNIC // seans filmowy // 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

30.05 | g. 12 |
02.06 | g. 16 |

lokalizacja: CK ZAMEK / KINO PAŁACOWE
terminy: 30 V 2019, godz. 12:00; 2 VI 2019, godz. 16:00
wiek: OD 10 LAT
czas: 90`

TWÓRCA: reż. Rasko Miljkovic / Serbia, Macedonia 2018

Niepełnosprawny dziesięciolatek Jovan zaprzyjaźnia się z nową koleżanką w klasie, Milicą. Dziewczynka wierzy, że czarownica zawładnęła ojcem, który opuścił jej rodzinę. Para
przyjaciół postanawia zapolować na wiedźmę, by uwolnić ojca Milicy. Reżyser filmu odwiedził Poznań podczas festiwalu Ale Kino! 2018 i stał się ulubieńcem publiczności.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

27.VI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Poznańskie Dni Rodziny 2019

Poznańskie Dni Rodziny to setki wydarzeń – koncertów, pikników, warsztatów, konferencji, które łączą pokolenia.

W programie tegorocznej edycji znalazły się propozycje dla każdego niezależnie od wieku. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny

W ramach inauguracji Poznańskich Dni Rodzinny, 11 maja odbędzie się piknik rodzinny na Łęgach Dębińskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. W programie przewidziano m.in. pokazy teatralne, muzyczne i akrobatyczne na scenie głównej, strefy aktywności dla całych rodzin – zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej oraz strefę gastronomii.
Gwiazdą wydarzenia będzie MICHAŁ SZPAK, który wraz z zespołem zagra koncert. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Wstęp wolny.

15 maja odbędzie się konferencja pn. „O dzieciach i nastolatkach w kontekście ich rozwoju i relacji z rodzicami”, którą Miasto współorganizuje z Uniwersytetem SWPS.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą się posiedzeniem Dziecięcej Rady Miasta Poznania – 31 maja oraz wielką Poznańską Paradą Pokoleń – 1 czerwca.

Miasto Poznań zaprasza.

#PoznańskieDniRodziny2019 #pdr2019

 

Uroczyste rozpoczęcie 30. Dni Łazarza

Spotkajmy się na 30.Dniach Łazarza. W programie wystawy, warsztaty, spektakle, stand-up, turnieje, zabawy taneczne, zagadki,wycieczki… Dla każdego coś miłego, smacznego, twórczego. Przyjdź! Zabierz ze sobą kogo chcesz;mamę tatę, babcię, dziadka, ciocię, wujka,dzieci,sąsiada, koleżankę, kumpla… Nie może Was zabraknąć na Dniu Sąsiada, bo każdy chyba wie „…jak dobrze mieć sąsiada.”

ZESTAWIENIE 2019 – 10 lat pracowni tARTak  – wystawa w CK Zamek

 

 

Miejsce: Hol Wielki
Godzina g. 12 – 20
Data od 21.05.2019 do 2.06.2019

ZESTAWIENIE 2019 – 10 lat pracowni tARTak Podsumowanie sezonu artystycznego pracowni 2018/2019. Na wystawie znajdą się prace dzieci i młodzieży (od 6 do 15 lat) – uczestników Pracowni Plastycznej tARTak prowadzonej przez Sylwię Chudy-Leśnik.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

22. Biennale dla Dziecka | Łauma, czyli czarownica / spektakl

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

? Łauma, czyli czarownica | od 10 lat
spektakl

Wszystko zaczęło się od czarno-białego komiksu Karola (KRL) Kalinowskiego. Jego bohaterką jest Dorota, która wraz z tatą przeprowadza się z Warszawy do Łojm w Suwalskiem Parku Krajobrazowym. Zostawia za sobą wygodę stolicy i szybki, hałaśliwy rytm życia w centrum, ale za to odkrywa rodzinne historie z przeszłości oraz świat pełen wiedźm, łaum, bogów i upiorów ze słowiańskiej mitologii oraz legend ludów bałtyjskich, żeby przekonać się, że zagrożony świat wciąż mogą uratować miłość, empatia i… coś jeszcze, ktoś jeszcze…

Bilety już w sprzedaży!

reżyseria: Magdalena Miklasz
adaptacja: Maciej Podstawny, Magdalena Miklasz, Łukasz Zaleski
scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
muzyka: Anna Stela
wideo: Amadeusz Nosal
obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Ryszard Węgrzyn oraz Rogaty

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

Bajka o smoku

 

Kodowanie w Bibliotece w Czerwonaku

Zapraszamy dzieci W WIEKU 7-9 lat na bezpłatne zajęcia z kodowania. W programie m.in kodowanie offline, SCOTTIE GO! – gra do nauki kodowania, zabawa z interaktywnym robotem edukacyjnym PHOTON.
Ilość miejsc ograniczona. Udział obejmuje cykl czterech zajęć.
Zapisy telefonicznie lub mailowo.
Tel. 61 812 07 01
e-mail: gbp@biblioteka.czerwonak.pl

 

Bajkoczytanie w Bibliotece w Kórniku

 

Zdrowo żyjemy- Zdrowo rośniemy

Fundacja Kreacja Ciała Plus wraz z Miasto Poznań zapraszają na bezpłatny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla dzieci i rodziców. Warsztaty i wykłady odbędą się w ramach Poznańskich Dni Rodziny, #PoznanskieDniRodziny, #pdr2019, #poznanwspiera.

„Zdrowo żyjemy-zdrowo rośniemy”-Cykl szkoleniowo-warsztatowy dla dzieci i rodziców sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania .

Seria 8 zajęć dla maksymalnie 10 dzieci z jednej grupy wiekowej i ich rodziców.

Czekamy na wasze zgłoszenia do 17 maja. Ilość miejsc ograniczona:
– dzieci 7-11- max 10 miejsc
-dzieci 12-15- max 10 miejsc

-do każdej grupy zgłaszają się rodzice lub opiekunowie .

W programie :

II. Zdrowe odżywianie – najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci.
Wykład dietetyczny dla rodziców dzieci 7-11 lat i 12-15 lat:

-Instytucja Żywności i Żywienia – omówienie norm żywienia: czym są, od czego zależą.
-Przedstawienie zapotrzebowania na kalorie, makro (białko, tłuszcze, węglowodany) i wybrane mikroskładniki w omawianej grupie wiekowej (żelazo, wapń, magnez, wit D, witaminy z grupy B)
-Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży – IŻŻ – omówienie (10 punktów)
-Żywność przetworzona – dodatki do żywności – niebezpieczeństwa.
-Rady dla rodziców – co zrobić, aby gotować zdrowo, a jednocześnie szybko.
-Dieta wegetariańska i wegańska – stanowisko Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego (ADA)
-Korzyści ze stosowania diet roślinnych
-Zagrożenia płynące ze stosowania diet roślinnych
-Propozycje przepisów – szybkich, pełnych witamin i składników mineralnych (zarówno tradycyjnych jak i roślinnych)

28.05.2019, 18.00- wykład dietetyczny dla rodziców dzieci w wieku 7-11 lat.
30.05.2019, 18.00- wykład dietetyczny dla rodziców dzieci w wieku 12-15 lat.

III. Zajęcia rozwojowo-profilaktyczne dla dzieci 7-11 oraz 12-15 lat (dwie grupy).

• Czym są zaburzenia odżywiania? Jak można je rozpoznać?
• Jeśli odkryjemy, że ja lub ktoś z rówieśników ma taki problem, do kogo można zwrócić się po pomoc?
• Co to jest zdrowe, racjonalne żywienie? Czy zdrowe jedzenie też może być smaczne?

Zajęcia ukierunkowane są na profilaktykę coraz częściej występujących u dzieci i młodzieży zaburzeń odżywiania oraz edukację na temat prawidłowego żywienia.
Zajęcia prowadzone są przez interakcję i zabawę, forma zajęć dopasowana jest do grupy wiekowej i ilości osób ( maksymalna ilość dzieci w grupie: 10).
Czas trwania: 2 godziny z przerwą na poczęstunek.

28.05.2019, 18.00- warsztaty psychologiczne dla dzieci 7-11 lat.
30.05.2019, 18.00- warsztaty psychologiczne dla dzieci 11-15 lat.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo – fundacja@kreacjaciala.pl.
W mailu proszę zawrzeć Imię, nazwisko, wiek dziecka, imię i nazwisko rodzica/rodziców/opiekunów.

Po otrzymaniu maila wyślemy potwierdzenie.

Liczy się kolejność zgłoszeń

Osoby, które się nie zakwalifikują będą wpisane na listę rezerwową.

Miejsce odbywania się wykładów i warsztatów – siedziba Fundacji Kreacja Ciała Plus- ul. Czechosłowacka 103, Poznań.

 

22. Biennale dla Dziecka | ABC Knuda Romera /spektakl po duńsku!

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

? ABC Knuda Romera | od 4 lat
spektakl w języku duńskim (przed spektaklem czytanie wierszy w wersji polskiej)

W tym interaktywnym spektaklu wszystko jest ważne, bo wszystko ze sobą współbrzmi, współgra i współpracuje: słowa, taniec, muzyka. Inspiracją do widowiska były poetycko-filozoficzne minibaśnie Knuda Romera, popularnego duńskiego pisarza, który zasłynął również rolą w jednym z filmów Larsa von Triera. Autor z dużą swadą żongluje słowami, kompozytor eksperymentuje z muzyką na najwyższym poziomie wyrafinowania, a aktorzy dwoją się i troją, żeby podołać tym wyzwaniom oraz utrzymać uwagę widzów, a także ich rozbawić.

produkcja: BaggårdTeatret
tekst: Knud Romer
reżyseria i choreografia: Sofie Christiansen
kompozytor: Bent Sørensen
Tłumaczenie w przekładzie Bogusławy Sochańskiej

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

22. Biennale dla Dziecka | Gdzie kształty mają szyje / spektakl

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

Uwaga uwaga! PREMIERA!
? Gdzie kształty mają szyje | 5-6 lat
spektakl interaktywny

Zapraszamy na spotkanie z… abstrakcyjnym myśleniem i odkrywaniem alfabetu ruchowej wyobraźni. Nie bójcie się – to nie boli! Artyści zaproszą dzieci i rodziców do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, w której można się będzie się porozumiewać (a czasem pewnie „nie-porozumiewać”) za pomocą gestów, ruchu i tańca.

Bilety wyprzedane.
UWAGA: Jeden bilet upoważnia do wzięcia udziału w spektaklu parę: dziecko i osobę dorosłą.

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka
koprodukcja: Art Stations Foundation
koncepcja i choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)
instalacja: Alicja Bielawska
kreacja i wykonanie: Dana Chmielewska, Aleksandra Bożek-Muszyńska
muzyka: Patryk Lichota
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

 

4 urodziny Tarnowskich Term

Zapraszamy na 4 urodziny Tarnowskich Term.
W ten dzień czekać będą na Was:
– gry, zabawy, malowanie buziek dla dzieci
– 10% rabatu na bilety w tym dniu
– dla osób urodzonych 29 maja wejście gratis

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Rozszerzanie diety niemowląt – warsztaty zamiast słoiczków:)

??‼️‼️”Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata).???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,

* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* blw
* przykładowy jadłospis dziecka

(każda osoba dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 30.05.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

Z Hobbit Tam i Z Powrotem

30. V godz. 16.30 Z Hobbit Tam i Z Powrotem…

„W pewnej norze ziemnej mieszkał pewien hobbit…”
tak zaczynają się słowa jednej z najsłynniejszych książek.

Zabierzemy Was w podróż do magicznego Śródziemia na spotkanie z krasnoludami, hobbitem i Gandalfem. Zaśpiewamy wspólnie pieśń krasnoludów, pobawimy się w kalambury i doświadczymy hobbickiej gościnności.
Już zawijamy lembasy w liście, odkurzamy Żądło, nabijamy fajki.
We czwartek będziemy gotowi do podróży: Tam i Z Powrotem…

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Integry – 7 Cudów Świata : cil wil.da.się

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań przy grach towarzyskich, planszowych i karcianych pod nazwą INTEGRY. W czasie wydarzenia będzie można zapoznać się i zagrać we współczesne gry, które ze względu na swoja jakość i uniwersalność zyskały miano kultowych. Wśród gier dostępnych w Schronie znaleźć można: Osadników z Catanu, Carcassonne, Dobble, Small World, i wiele wiele więcej. Nie zabraknie również chętnych do gry, a prowadzący wprowadzi uczestników w zasady każdej z gier. Każdy miesiąc będzie poświęcony wybranemu tytułowi (w trakcie spotkania dostępne będą również pozostałe gry będące na wyposażeniu Schronu).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 maja (tj. czwartek) o godzinie 18.00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza).

W tym miesiącu spróbujemy objąć panowanie nad jednym ze starożytnych miast i poprowadzić je do zwycięstwa we wspaniałej grze karcianej 7 Cudów Świata. W przeciągu trzech er rozwoju, każdy z władców rozsądnie rozwijając swoją legendarną metropolię zyska możliwość poprowadzenia jej do zwycięstwa na drodze rozwoju naukowego, handlowego, a nawet militarnego. Sednem rozgrywki jest wzniesienie w sercu każdego z miast tytułowego Cudu Świata. Gra jest doskonałą okazją do zapoznania się z niezwykle ciekawym etapem rozwoju naszej cywilizacji, a także sprawdzenia swoich umiejętności planisty.

7 Cudów Świata to gra karciana przeznaczona dla 2 do aż 7 graczy! Jej celem jest jak najkorzystniejszy rozwój zarządzanego miasta. Umiejętna rozbudowa metropolii jest odpowiednio punktowana, a ilość zdobytych punktów jest miarą zwycięstwa. Rozgrywka nastawiona jest na spokojny i równomierny rozwój, a negatywne interakcje między graczami prawie nie istnieją. Interesujący sposób prowadzenia rozgrywki nie pozwala się nudzić żadnemu z uczestników, gdyż każdy z nich wykonuje swój ruch dokładnie w tym samym czasie. Gra skupiona jest na długofalowym planowaniu rozwoju miasta oraz na jego umiejętnej rozbudowie. 40-minutowa rozgrywka zalecana jest dla graczy od 10 roku życia.

Przed rozgrywką zasady gry, w sposób przystępny, zostaną przedstawione przez prowadzącego – Jakuba Grypczyńskiego.

Zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (w temacie proszę wpisać INTEGRY, a w treści imię i nazwisko uczestnika/-czki/-ków) lub drogą telefoniczną: 509 102 206

W przypadku, gdy nie będą Państwo mogli uczestniczyć w w/w wydarzeniu, prosimy o wcześniejszy kontakt (tel. 509 102 206).

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach osobom, które nie wzięły udziału we wcześniejszych wydarzeniach bez uprzedniego odwołania swojego uczestnictwa (najpóźniej na dzień przed wydarzeniem do godziny 10.00).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Pszczele niedziele – pikniki edukacyjne w parku Starego Browaru

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach.
26 maja rusza cykl edukacyjnych pikników rodzinnych Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, Stary Browar oraz Miody Suszka – podpoznańska pasieka, która w maju uruchomi “filię” na dachu Pasażu Starego Browaru.

Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram dnia

 

Zumba na kole z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na darmową Zumbę „Na kole” czyli na świeżym powietrzu. Natomiast z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy również dzieci 🙂
Startujemy o 18:30 „Na kole” przy szkole 😉

Trzymajcie kciuki za pogodę, jeżeli będzie kiepska to niestety będziemy zmuszeni odwołać imprezę 🙁

Do zobaczenia! 🙂

 

Bajkoczytanie dla dzieci w wieku 3-6 lat – Puszczykowo

 

 

PIĄTEK

 

 

Cały Poznań Ukulele

Aloha 🙂 Trzecia edycja Cały Poznań Ukulele ! Przybywajcie tłumnie, zapraszajcie znajomych i obcych, zarażajcie Ukulele i radością! Na wszystkie wydarzenia, warsztaty, koncerty – WSTĘP WOLNY!!!
zaczynamy w piątek 31.05 o 18:00 koncertami na Pl. Wolności
Szczegóły:
www.calypoznanukulele.pl www.facebook.com/calypoznanukulele

wystąpią m.in. Ukuleleboboys Dead Mans Uke Les Poupées Gonflées, chansons PPNOU Ukus In Fabula Peter Moss René Souček Opera-lele Peter VAlphen Humam Ammari Music Gabriela La Foley Tomek Bestja Grdeń Ori Tahiti with Hinatea MOC ALOHA – zespół tańca hawajskiego Polish Ukulele Przemysław Sledziuha Śledź i inni. Zapraszamy na warsztaty, pokazy i Open-Mic z Ortega Guitars Polska – będzie wuchta Ukulele! 😀

 

Festyn z okazji „Dnia dziecka”

Osiedle Nowe Winogrady Południe
Poznań

Festyn dla całych rodzin. Teren Przedszkola 131 na Os. Przyjaźni. Zapraszamy!!!

Wystawa Roślin Owadożernych w Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska oraz Flytrap Factory zapraszają na Wystawę Roślin Owadożernych w terminie 31 maja – 2 czerwca 2019 roku w pawilonie nr III Palmiarni Poznańskiej!

Drapieżne muchołówki, lepkie rosiczki, smukłe kapturnice i mięsiste tłustosze przyciągają uwagę nie tylko swym wyglądem. Są nieruchome, pozornie bezbronne a jednak polują na zwinne owady i zwierzęta.

W programie m.in.:
– bogata ekspozycja roślin – kilkadziesiąt gatunków i odmian roślin mięsożernych.
– porady specjalistów dotyczące uprawy
– kiermasz ciekawych gatunków i odmian
– wykłady (szczegóły wkrótce)
– pokazy karmienia roślin: piątek, sobota, niedziela w godzinach 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Wejście w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny:10 zł
ulgowy: 7zł

Godziny otwarcia:
piątek-sobota: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
niedziela: 9:00 – 18:00 (kasa do godz. 17:00)

Zapraszamy serdecznie!
Palmiarnia Poznańska
Flytrapfactory.pl

 

Dzień czekolady

Kino Pałacowe CK Zamek

31.05 | g. 12.30 |
01.06 | g. 12.30 |
02.06 | g. 12.30 |

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid, i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula.

„Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

DZIEŃ CZEKOLADY, reż. Jacek Piotr Bławut, Polska, 2018, 75′, 9+

 

Lato na Madalinie – otwarcie sezonu

31. maja zapraszamy Was serdecznie na otwarcie nowej edycji „Lata na Madalinie”. To już piąty sezon i tym razem będziecie mogli spędzić z nami jeszcze więcej czasu, gdyż Madalina będzie otwarta także w piątki. W tym roku będziemy Was także namawiać na podjęcie różnych wyzwań, a każdy weekend aż do 1 września będzie oznaczał inny „Challenge”.
Challenge #1 – Spędź LATO NA MADALINIE 😉

A teraz więcej o samym otwarciu.
31. maja w godzinach od 16. do 19. będą na was czekać liczne atrakcje: dmuchańce-skakańce, strzelnica, warsztaty, pokazy, eksperymenty, koło garncarskie, quizy przyrodnicze, wielkie bańki i kolorowe balony oraz lody i pizza. No i oczywiście stare tramwaje!

Będą z nami:
Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa
Mudcraft – Pracownia Garncarska
Spotkania Z Przyrodą
Wulkan Doświadczeń
Fundacja Młyn Wsparcia
Fundacja Strefa Integracji
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu
Klub Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu
Spychała wynajem namiotów bankietowych
Pizzeria Na Madalinie

Po otwarciu od soboty ruszają już cykliczne zajęcia na Madalinie, a wśród nich wiele propozycji dla maluchów, treningi umysłu dla seniorów, animacje sportowe, samoobrona, tańce integracyjne, warsztaty konstrukcyjne, programowanie, MADALINGO i wiele więcej. Plus co tydzień inne atrakcje dodatkowe – w najbliższa niedzielę np.: Karawana Opowieści i najpiękniejsze baśnie świata. Ale o szczegółach w oddzielnym wydarzeniu.

Aby być jeszcze bliżej Madaliny zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

WSZYSTKIE WYDARZENIA NA MADALINIE SĄ BEZPŁATNE!

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

OSOBY I PODMIOTY CHĘTNE DO POKAZANIA SIĘ I/LUB PODZIAŁANIA NA MADALINIE ZACHĘCAMY DO KONTAKTU MAILOWEGO: fundacja.kreaktywator@wp.pl

 

Piknik na 5 z Piątką

Witajcie,
Serdecznie zapraszam na festyn organizowany przez Radę Rodziców oraz SP. nr 5 w Poznaniu, na którym poprowadzę warsztaty kulinarne dla dzieci. Wszyscy Kulinarnie Zakręceni będą przygotowywać 5 rodzajów przekąsek, które zostaną zaserwowane podczas pikniku, w ramach poczęstunku.
Zapowiada się świetna zabawa, dużo atrakcji oraz mnóstwo humoru podczas wspólnego gotowania.

Morskie Opowieści

 

 

 

 

SOBOTA – DZIEŃ DZIECKA

 

 

Koncert: Bigbitowy Dzień Dziecka | Muchy i goście

??? Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na
MOCNE UDERZENIE: BIGBITOWY DZIEŃ DZIECKA w Poznaniu! ???

Już 1 czerwca o 17:00, w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka, widzimy się w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu na absolutnie wyjątkowym, międzypokoleniowym koncercie bigbitowym!

Zagrają poznańskie Muchy i ich znakomici goście: Ania RUSOWICZ, Ania Brachaczek, Lesław, Tomasz Grdeń i Michał Kmieciak.
Zatańczymy wspólnie z grupą SWING CRAZE (która nauczy kroków
nawet najbardziej odpornych).

W sercu Poznania zabrzmią takie hity, jak m.in.: Stary niedźwiedź, Jedziemy autostopem, Anna Maria, Trzynastego Roll Over Beethoven, Rings of Fire, czy Niedziela będzie dla nas – w sumie aż siedemnaście legendarnych utworów w zupełnie nowych aranżacjach! ♥

Koncert MOCNE UDERZENIE jest próbą muzycznej interpretacji tegorocznej idei festiwalu – SZTUKA JAKO SPOTKANIE.

Bilety w cenie 5 zł już dostępne
⬇️⬇️
http://tinyurl.com/BigBitowy-DzienDziecka (5+1 zł opłaty transakcyjnej)
lub w kasie Teatru Animacji od 6 maja (5 zł).

Zapraszamy!

 

Wytarzam dziecko w błocie na Survival Race KIDS Poznań!

Zmieszaj swoje dziecko z błotem na SURVIVAL RACE KIDS w Poznaniu!

ZAPISY 2019: www.survivalrace.pl

Chcesz zaszczepić w dziecku pasję do sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu? Szukasz sposobów na rozładowanie energii i dobrą zabawę dla swojej pociechy? ?

Daj się wyszaleć swojej latorośli i dołącz do pozostałych rodziców, którzy pozwolą dzieciakom porządnie się pobrudzić! ?

Widzimy się w weekend 1-2 czerwca 2019 na terenie Malty na trzech trasach dla najmłodszych:

★ KRASNAL (3-6 lat) – ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
★★ PIRAT (7-10 lat) – ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód
★★★ NINJA (11-13 lat) – ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód

VI edycja to jeszcze lepiej dostosowane przeszkody i więcej frajdy! Stawiamy na bezpieczeństwo, aktywną rozrywkę i zainspirowanie dzieciaków, by złapały sportowego bakcyla od najmłodszych lat ?

Możesz wspierać swoje dziecko, pomagając mu na całej trasie biegu, kibicować w naszej strefie atrakcji lub wziąć udział w edycji dla dorosłych wojowników: Wystartuję w Survival Race 2019 – Poznań

Więcej info wkrótce, STAY TUNED!

?️ Zobacz jak dzieciaki walczyły w Poznaniu w sezonie 2018: bit.ly/SR-2018-Poznan-KIDS

 

Dzień dziecka w ŠKODA Autodrom Poznań.

Dzień dziecka w ŠKODA Autodrom Poznań.

TO BĘDZIE WYJĄTKOWY DZIEŃ DZIECKA!
ODKRYJ Z CAŁĄ RODZINĄ MOC KOSMICZNYCH ATRAKCJI.

Zabierz koniecznie swoich przyjaciół. Czeka na Ciebie wiele atrakcji!

W programie m.in.:
– Kosmiczne planetarium
– Gigantyczny dmuchany tor przeszkód
– Eurobungee
– Maratony ZUMBA
– Kurs jazdy na Segway`ach
– Warsztaty kulinarne ze zwyciężczynią I edycji Masterchef junior
– Dmuchańce dla dzieci
– Strefy animacyjne dla najmłodszych
– Jazdy w poślizgu na szarpaku z Trenerem ŠKODA Auto Szkoła
– Symulator dachowania oraz symulator zderzeń ŠKODA Auto Lab
– Pokazy służb ratowniczych
– Niesamowite zabawy i konkursy
– Liczne nagrody do wygrania w tym vouchery na szkolenia ŠKODA Auto Szkoła
– Wiele innych atrakcji 🙂

Do zobaczenia w ŠKODA Autodrom Poznań i ŠKODA Auto Lab ul. Głogowska 425

1 czerwca 2019 r. w godz. 11.00-18.00!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wstęp wolny.

 

Kosmiczna przygoda – Dzień Dziecka w Skoda Centrum Poznań!

Zapraszamy na rodzinne świętowanie Dnia Dziecka wraz ze Skoda Centrum Poznań!

Już w sobotę 1 czerwca na terenie Skoda Autodrom Poznań odbędzie się niesamowity, kosmiczny piknik rodzinny! Wśród atrakcji znajdziecie gry i zabawy dla dzieci, tor przeszkód, kosmiczną zjeżdżalnię, Mobilne Planetarium, a także rozbudowaną strefę relaksu. W programie również jazdy testowe najnowszymi modelami Skody oraz wyjątkowe konkursy dla całej rodziny. Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród!

Czekamy na Was na planecie Skoda Centrum Poznań!

 

Wyprawa do Parku Szelągowskiego

Rodzinne spotkania z przyrodą wracają i zapraszają wszystkich małych i dużych na wspólne wyprawy w teren.
Na trzecie spotkanie z cyklu, chciałabym Was zaprosić w miejską dzicz, czyli do Parku Szelągowskiego.
Tym razem sprawdzimy jaka jest droga wody od źródła do ujścia. Przejdziemy się nad łąki nadwarciańskie wykonać kwietny obraz a całość zakończymy ogniskiem.
Na początku wyprawy będziemy mieć kontakt z wodą, zbudujemy tamy i będziemy eksplorować podmokły teren. Potem skierujemy się na suche łąki. Zakończymy spotkanie ogniskiem.

Wycieczkę prowadzi Justyna Odrzykoska: biolożka, edukatorka przyrodnicza, nauczycielka biologii, przedszkolna ciocia od przyrody a prywatnie mama.

Kiedy?
Spotykamy się w niedzielę 1 czerwca o godzinie 11:30 przy placu zabaw w Parku Szelągowskim

Jak dojechać?
Samochodem- warto zaparkować wtedy na ulicy Ugory koło Domu Pomocy Społecznej.
Autobusem – przystanek Szelągowska

Co zabrać?
Napoje,coś do jedzenia i kiełbaski na ognisko , coś do siedzenia najlepiej nieprzemakalnego, dobre buty, w których można przejść przez niewielkie błoto.
Dzieciom należy zabrać kalosze, lub buty na zmianę ponieważ będziemy chodzić po strumieniu wody żelazistej. Polecam z doświadczenia spodnie przeciwdeszczowe (gumowane), lub spodnie na zmianę. Nie polecam super modnych ciuchów, ponieważ woda ma kolor pomarańczowy i z pewnych ubrań ciężko schodzi.
Dorośli też zadbajcie o dobre obuwie i spodnie których nie będzie wam szkoda. Zabierajcie dzieciakom ubrania na zmianę, tak abyście nie mieli stresu, że się pomoczą. Dzieciaki na pewno będą budować tamę i bawić się wodą i małym błotkiem.
W słoneczny dzień, polecam nakrycia głowy bo później będziemy na łące.

Dla kogo wyprawa?
Zapraszam rodziny z dziećmi od 4 lat do nawet 15 lat. Można zabrać wózek, duża część trasy będzie wiodła po utwardzonych leśnych ścieżkach.

Ile będzie trwać wyprawa?
Zarezerwujcie sobie 3 godziny, tak abyśmy mogli spokojnie nacieszyć się terenem, zjeść, poszukać tego co mamy znaleźć i porozmawiać jak zwykle:)
Jeśli dla waszych dzieci będzie to zbyt długi czas, to zawsze możecie się odłączyć.

Czy jest jakiś koszt?
Tak, wycieczka kosztuje 10 zł od osoby bez względu na wiek plus 5 zł na rodzinę. To 5 zł to koszt drewna na ognisko i chleba, ketchupu i musztardy.

KONIECZNE SĄ ZAPISY. W treści maila proszę o imię i nazwisko, liczbę dzieci i wiek oraz numer telefonu abym mogła się skontaktować w razie nagłego załamania pogody.
Zapisy: spotkaniazprzyroda@gmail.com

 

Kosmiczny Dzień Dziecka w Laboratorium Wyobraźni

W tym roku z okazji Dnia Dziecka wybierzemy się w niezwykłą podróż. W sobotę, 1 czerwca serdecznie zapraszamy wszystkich dużych i małych odkrywców na KOSMICZNY DZIEŃ DZIECKA, podczas którego skonstruujemy łaziki marsjańskie i zaprogramujemy je tak, aby wykonywały nasze polecenia oraz wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej za pośrednictwem cyfrowego Planetarium. Dzięki ekspozycji „Kątem oka” zdobędziemy także wiedzę fizyczną, którą powinien posiadać każdy śmiałek marzący o kosmicznej eskapadzie. Będzie kosmicznie i rodzinnie!

? Szczegółowy program: https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/kosmiczny-dzien-dziecka-w-laboratorium-wyobrazni/
? Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
? Termin: sobota, 1 czerwca
? Godzina rozpoczęcia: 10:00, 13:30
? Czas trwania: 3h

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Śmiech na sali, czyli Dzień Dziecka w Teatrze Animacji!

Śmiech na sali, czyli Dzień Dziecka w Teatrze Animacji
Serdecznie zapraszamy 1 czerwca 2019 w godzinach 11.00–19.00 do Teatru oraz Ogrodu Zamkowego! Świętujcie z Nami ten szczególny dzień!
Dokładny harmonogram:

godz. 11.00
Baśń o trzech konikach – spektakl
Teatr Animacji w Poznaniu
bilety: 25 zł / 30 zł / 32 zł
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-basn-o-trzech-konikach-46426?id=236081
Scena Duża
wiek: 3+

godz. 13.00
Bajka o szczęściu – spektakl
TeatRyle
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: zapisy@teatranimacji.pl
Taras TA – Ogród Zamkowy
wiek: 4+

godz. 14.00
Warsztaty teatralno-lalkowe
Teatr Gili-Gili
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: zapisy@teatranimacji.pl
Taras TA – Ogród Zamkowy
wiek: 3+

godz. 16.00
Nie bój się, Tygrysie – spektakl
Teatr Animacji w Poznaniu
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: zapisy@teatranimacji.pl
Taras TA – Ogród Zamkowy
wiek: 3+

godz. 17.00
Otwarcie Galerii Lalek
Teatr Animacji w Poznaniu
wstęp bezpłatny
Galeria Lalek
(wejście przez Ogród Zamkowy)

godz. 18.00
La La Lalki – spektakl i premiera płyty
Teatr Animacji w Poznaniu
bilety: 25 zł / 30 zł / 35 zł
https://teatranimacji.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/241528
Scena Duża
wiek: 7+

Informacje o spektaklach znajdują się na stronie teatru www.teatranimacji.pl. Na warsztaty obowiązują zapisy (zapisy@teatranimacji).

Informacje o warsztatach Teatru Gili-Gili:

Bajkowy pokaz lalek teatralnych (jak m.in. kukła, jawajka, pacynka, muppet, marionetka, marionetka sycylijska, lalka estradowa, czy lalka żyworęczna). Aktor, Igor Fijałkowski, wyciągając z magicznych kufrów i worków całą galerię barwnych postaci, prezentuje je dzieciom. Ożywiając je poprzez animację, pobudza wyobraźnię widzów i opowiada o procesie tworzenia lalki teatralnej oraz o jej roli w teatrze. Dzieci czynnie uczestniczą w prezentacji, odpowiadają na pytania i tworzą improwizowane scenki z wykorzystaniem lalek, masek oraz rekwizytów. Widzowie mają wyjątkową okazję, by poznać zawód aktora lalkarza i samemu zabawić się w teatr. Uczestnicy wykonają własną lalkę (tzw. skarpetkowe potwory), którą będą mogli zabrać do domu.

Do zobaczenia!

 

Koncert Wujka Ogórka

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Was na koncert Wujka Ogórka!

Przemek Urbaniak jak zawsze zaśpiewa ukochane przeboje dzieci. Bajki Wujka Ogórka pełne są historii, baśni, bajek. Na koncercie usłyszymy piosenki o szalonym robocie, przeróżnych zwierzętach, wyprawie w kosmos, pustynnym dzikim zachodzie, a także opowieść o Lucjanie – śwince morskiej.

Kim jest Wujek Ogórek? Przemek Urbaniak – kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta… można by długo wymieniać. Muzyka płynie w nim razem z krwią od głowy aż do serca. Współtworzył zespoły Miła Starsza Pani oraz jazzowy Urbaniak Quartet.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki – wstęp wolny!

Przed i po koncercie Fundacja Akuratna przeprowadzi w holu CKiBP zbiórkę na rzecz chorej Nadii Szarek.

Więcej informacji o Nadii: https://www.facebook.com/wojowniczkanadia/

1 czerwca 2019 r., godz. 12.00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Suchy Las, ul. Szkolna 16

Dzień Dziecka na Plaży Wilda !

Z okazji Dnia Dziecka oraz otwarcia Plaży Miejskiej Wilda zaczynamy nowy sezon wydarzeniem dedykowanym najmłodszym plażowiczom.
Sobota 01.06 To cały dzień pełen aktywności tworzonych dla dzieci. W tym roku motyw przewodni wydarzenia to Plaże Świata, wspólnie w plażowym klimacie przeniesiemy się do Meksyku, Afryki oraz Azji.
Dla maluchów i dla starszaków, dla tych, którzy lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać – podczas Dnia Dziecka proponujemy kilkanaście różnych warsztatów i zabaw. Część z nich ma związek z lokalizacją plaży oraz jej naturalnymi atutami, pozostałe uczą projektowania oraz poznawania innych kultur poprzez sztukę. Wszystkie z nich pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię i przede wszystkim zachęcają do wspólnej zabawy i integracji. Bo w ten sposób właśnie postrzegamy Plaże Miejską – jako otwarte dla każdego miejsce spotkań, poznawania nowych ludzi oraz radosnego wypoczynku na łonie natury.
W programie m.in.:
– Tworzenie marakasów
– Piniata
– Konkurs na najwyższą wieżę z nachosów
– Warsztaty tworzenia masek afrykańskich
– Kumihimo – tworzenie bransoletek japońską techniką.
– Batik – farmowanie tkanin oraz malowanie indyjskich wzorów
– Zabawy ruchowe dla najmłodszych
Zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Wstęp wolny.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie odwołane/przeniesione na inny termin.

Plaża Miejska finansowana ze środków Miasta Poznania.

 

Dzień Dziecka Pod Lipami

Zapraszamy serdecznie na organizowany przez ODK Pod Lipami Dzień Dziecka!

Na dzieci czeka moc atrakcji:

– premiera spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu Teatru asz.teatr
– otwarcie wystawy prac dzieci „Historia Warta Poznania”
– malowanie buziek
– skręcanie balonów
– upominki dla dzieci

Wstęp Wolny!
Ilość miejsc ograniczona.
Zaproszenia można odebrać w ODK Pod Lipami

 

Mamaville ShopUp Poznań vol.3

Mamaville ShopUP Poznań vol.3
1 czerwca 2019
Miejsce: Stary Browar
Godziny: 9:00 – 21:00
Najlepsze produkty dla Mamy i Dziecka
WSTĘP WOLNY.

Witamy po raz trzeci w Poznaniu!
Niezmiernie miło nam zaprosić Was ponownie do niezwykłego świata Mamaville tym razem w w wyjątkowe święto Dzień Dziecka.

Mamaville ShopUP to specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.

Zaprezentujemy dla Was najlepsze produkty i marki związane z ciążą i macierzyństwem oferowane przez wyselekcjonowanych polskich projektantów oraz asortyment najwyższej jakości. Najbardziej znane polskie marki i firmy pojawią się z najnowszymi kolekcjami i ofertami z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa, usługi; dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Będzie to idealna okazja do zaopatrzenia się w prezenty dla dzieciaczków i przyszłych mam.

Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Stary Browar zamienimy w ekskluzywną krainę pełną wspaniałych brandów, inspiracji i zakupów.

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane będą warsztaty dla najmłodszych dzieci 0-5 lat.

Więcej informacji wkrótce.

Rejestracja dla wystawców >> http://bit.ly/mvpoznań3

 

Olimpiada Przedszkolaka

Zapraszamy do wzięcia udziału w sportowej olimpiadzie dla przedszkolaków, organizowanej przez Fundację Czarodziejskie Serce przy współpracy z Urzędem Miejskim w Puszczykowie. Na uczestników czekać będą liczne konkurencje sportowe i radosna rywalizacja.

Żubr Pompik – Teatr Fuzja

Witajcie w puszczy – w świecie małego żubra odkrywcy. Pompik dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć zdarzają mu się śmieszne pomyłki. Razem z siostrą Polinką wyruszają na wyprawy w głąb puszczy poznając jej zapachy, dźwięki, kolory, a przede wszystkim inne zwierzęta i ich zwyczaje.

Inscenizacja: Anna Rozmianiec
na motywach książki Tomasza Samojlika
Muzyka: Jakub Woźniak
Obsada: Agnieszka Mikulska, Karol Loręcki, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak
Produkcja: Teatr Fuzja, Wydawnictwo Media Rodzina, Estrada Poznańska

czas trwania: 50 minut
wstęp bezpłatny
zapisy: asocjacja2006@gmail.com lub 501 776 630
spektakl rodzinny

#poznanwspiera
Asocjacja 2006
Teatr Fuzja

 

Dzień Dziecka na polanie – Suchy Las

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich obieżyświatów na wspólną wyprawę!
Wielki świat zaczyna się już parę kroków od domu, a żeby przeżyć prawdziwą przygodę, wcale nie trzeba jechać nigdzie daleko. Nasza survivalowa ekspedycja zajmie całe popołudnie. W jej trakcie nauczymy się jak przy pomocy mapy i kompasu stawiać pierwsze kroki w podmiejskiej dziczy, dowiemy się też jak przy pomocy sznurka związać koniec z końcem. Poznamy tajniki przetrwania na łonie natury. Snując opowieści przy prawdziwym ognisku, do krainy wyobraźni zabierze nas Szymon Góralczyk i jego Karawana Opowieści. Własne rytmy na bębnach stworzymy z Kubą Banasiem, a z Przemkiem Śledziem muzycznie zapytamy „czemu wilk tak wyje w księżycową noc?”. Tych, którzy wśród zieleni lubią się wyciszyć, zapraszamy w niesamowitą podróż…. w głąb siebie, a udamy się tam dzięki kilku pozycjom jogowym, mającym swoje źródła właśnie w naturze. Maty posłużą za latające dywany, które zaprowadzą nas na koniec świata.

Szczegółowy harmonogram:
godz. 15.00-19.00 bieg na orientację
Start w godz. 15.00-19.15, a ogłoszenie wyników o godz. 19.45.

godz. 15.00-20.00 warsztaty survivalowe – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! tel. 612500402 / 400
HARMONOGRAM WARSZTATÓW SURVIVALOWYCH*
1. „Kilku weź kumpli, patyk albo dwa…” – schronienia planowe i doraźne.
godziny: 15:00-16:00, 16:15-17:15
2. „Cztery strony świata” – zasady posługiwania się kompasem, wyznaczanie azymutów.
godziny:15:00-16:00, 16:15-17:15
3. „A gdy manierki widać dno…” – pozyskiwanie i uzdatnianie wody.
godziny: 17:30 – 18:30, 18:45 – 19:45
4. Zasady i nauka rozpalania ognia.
godziny: 17.30 – 18:30, 18:45 – 19:45
Warsztaty dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym. Młodszych uczestników zapraszamy w towarzystwie opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona.

godz. 15.00-20.00 zajęcia plastyczne

godz. 15.45-17.45 warsztaty bębniarskie
Przy pomocy rytmu odbędziemy podróże do kultur z różnych rejonów świata. Podczas warsztatów popracujemy nad koordynacją ruchową, umiejętnością uzewnętrzniania swoich emocji oraz świadomością własnej wartości. Poza tym umocnimy poczucie rytmu i rozbudzimy wrażliwość na dźwięki. Bębny to przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech! A w ten magiczny świat rytmów zabierze nas Kuba Banaś.

godz. 16.00-18.00 joga dla dzieci / 15 minutowe sesje
Podczas wspólnej zabawy, poznamy kilka jogowych pozycji, które swoje źródło mają w naturze. Przeniesiemy się do świata zwierząt i roślin, pełnego przygód, dziwnych stworków, pięknych dźwięków i słodkich zapachów. Maty posłużą nam za latające dywany, które dzięki naszej kreatywności zaprowadzą nas na koniec świata. Jak stamtąd wrócimy? Dzięki spokojnemu oddechowi i uważności z pewnością odnajdziemy drogę powrotną.
Joga ma dobroczynny wpływ na zachowania dzieci, min. pomaga stworzyć poczucie wspólnoty w grupie, atmosferę zaufania, entuzjazmu i niekonkurencyjności, wzmacnia koncentrację, łagodzi niepokój. Jest dla nich czymś nowym dlatego chętnie dają ponieść się emocjom tworząc wspólnie z prowadzącym oryginalne i niepowtarzalne zajęcia.

godz. 17.00-19.00 ognisko gitarowe
Lubisz nucić pod nosem i grać na gitarze? Chodź do nas pograjmy razem i pośpiewajmy przy ognisku.

godz. 19.00-20.00 Opowieści z pięciu stron świata / Szymon Góralczyk z Karawany opowieści
Karawana Opowieści to grupa opowiadaczy i muzyków, którzy kochają legendy, baśnie, stare i nowe opowieści. Dzielą się zawartym w nich pięknem, wiedzą i mądrością.
Opowiadacze wybierają różne historie, poszukują opowieści zabawnych, frapujących, wzruszających, czasem tragicznych, z morałem lub celną pointą. Inspiracje znajdują w książkach, w drugim człowieku, w swojej wyobraźni, w tym, co przynosi samo życie. Opowieści są jak linie papilarne – niepowtarzalne, bardzo indywidualne, osobiste.
Jak na prawdziwą karawanę przystało, Karawana Opowieści podróżuje między miastami, bibliotekami, ośrodkami kultury, przedszkolami, bywa też na festiwalach. Tym razem zawędruje do Suchego Lasu, gdzie przy ognisku Szymon Góralczyk wprowadzi nas w Opowieści z pięciu stron świata.

Festyn odbędzie się w dniu 01.06 na polanie koło pętli autobusowej przy ul. Bogusławskiego w Suchym Lesie, w godzinach 15:00 – 20:00 a w razie niepogody część działań zostanie przeniesiona do CKiBP przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.

 

Dzień Otwarty w ENE DUE TRE z okazji Dnia Dziecka dla rodzin

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na Dzień Otwarty w ENE DUE TRE!

Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz zapoznania się z ofertą zajęć wakacyjnych i na nowy rok szkolny 2019/2020.

W programie:
– wspólne przygotowanie sałatki owocowej – gdzie będziemy języki obce ćwiczyć w praktyce
– zajęcia sensoryczno-edukacyjne w języku angielskim (Smykolandia) dla najmłodszych
– Los Chiquis – pokazowe zajęcia języka hiszpańskiego dla najmłodszych
– Quiz wiedzy o kulturze Włoch – cała rodzina
– Liczne zabawy językowe, ruchowe i plastyczne w językach.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp WOLNY

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Wyjątkowa okazja do zobaczenia podziemi Fortu VI w Poznaniu. Podczas IV Zlot Kolekcjonerów Broni zapraszamy na spacery z przewodnikiem a dla lubiących samodzielne odkrywanie możliwość zobaczenia Fortu na własną rękę.
Zwiedzanie podziemi Fortu z przewodnikiem odbędzie się w godzinach:
1 czerwca sobota – 11, 13, 15, 17
2 czerwca niedziela – 11, 13, 15
Fort VI, to najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Duża wystawa amerykańskiego sprzętu wojskowego w tym ok 10 pojazdów bojowych, wystawa zabytkowych motocykli z koszami, inscenizacje i dioramy z II Wojny Swiatowej. Kolekcjonerzy i stoiska handlowe prezentujące ok 1 tys sztuk broni palnej od XIX wieku do współczesności
Bez zapisów,
Wstęp na teren Zlotu 6/12 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane, traktujemy ulgowo..

Broń, dym i para z kotła – zadyma na Forcie

Zadymimy podczas kolejnej edycji Zlotu Kolekcjonerów Broni na terenie Fortu VI.
Szczegóły w kolejnych postach

 

Dzień Dziecka w Biskupinie

1 czerwca mamy dla dzieci szczególnie dużo atrakcji! Wszyscy chętni i głodni wrażeń będą mogli wziąć udział w grach i zabawach zręcznościowych. Przewidziane są konkurencje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Szczudła, przeciąganie liny, tratwa, równoważnia, mini-kręgle, bieg w workach, bieg z klockiem i wiele, wiele innych… Pamiętajcie, że działa u nas strefa piknikowa. Warto wziąć ze sobą kocyk i koszyk z jedzeniem, aby po aktywności fizycznej móc odpocząć i chłonąć otaczającą przyrodę.

 

6. Festiwal Podróżniczy „Bez Granic” – Środa Wlkp

Już wkrótce spotkamy się na 6. Festiwalu Podróżniczym Klubu Szalonego Podróżnika „Bez Granic”!
Tym razem impreza odbędzie się na terenie Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej.
Zapraszamy wszystkich podróżników, marzycieli oraz tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji i wybrać się z nami we wspaniałe podróże do wszystkich zakątków Świata.
Spotkania z wyjątkowymi ludźmi, (a już wiemy że to będą wyjątkowi ludzie 🙂 Prezentacje podróżnicze oraz warsztaty pozwolą nam odkryć piękno i niezwykłość świata, różnorodność kultur oraz będą impulsem dla tych, którzy, jeszcze się wahają.

Szczegóły już niebawem !!!

 

Bajkowy Dzień Dziecka – Śrem

Wspólnie z Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej zapraszamy serdecznie na Bajkowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca w Bajkoland Jeziorany.

Startujemy o godz.: 16:00, kiedy to na scenie wystawiony zostanie spektakl dla najmłodszych „Witaminki”. Następnie odbędzie się parada bajkowych postaci, podczas której oceniane będą stroje uczestników – regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową znajdą Państwo na naszej stronie – https://www.sok.srem.pl. Można ją także wypełnić podczas trwania wydarzenia. Kolejny punkt programu to dyskoteka z kangurem. Odbędzie się także koncert Pan Brzechwa ROBI SHOW, imprezę zakończy występ Studio Piosenki „Melody”.

Ponadto wśród atrakcji: radiowóz policyjny, akcja znakowania rowerów, warsztaty bajkowe Jeziorany, malowanie twarzy oraz balonowe zwierzaki.

Wszystko po to, aby zobaczyć uśmiech na twarzach najmłodszych i „trochę” starszych dzieci:)

Zapraszamy!

 

STREFA ZABAWY – LETNIE ZAPOMNIENIE


Miejsce: Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 1.06.2019
Cena 10 zł zł

prowadzenie: Magdalena Bryl, Martyna Zyska

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Czy macie w domu łapacza snów? Jeśli nie to od dzisiaj będziecie mieć. Zrobimy łapacze letnich snów. W ruch pójdą wyplecione z giętkich drucików kółka, które ozdobimy kolorowymi włóczkami, sznurkami …i innymi cudami. Dzieci pozostają pod opieką prowadzących. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Magdalena Bryl, Martyna Zyska

 

Parkowa gra terenowa

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na parkową grę terenową. Dzieciaki będą mialy okazje poruszać się za pomocą mapy i odnajdywać punkty z niespodziankami. Tym razem dwie wersje gry: dla dzieci od 3-6 lat i od 7-13. Dzieci młodsze poruszają się z opiekunem, starsze za zgodą opiekuna poruszają się samodzielnie. Wstęp 5 zł od gracza, płatne na miejscu. Ważne są zgłoszenia na maila: spotkaniazprzyroda@gmail.com w treści podajemy ilość i wiek dziecka, pomoże to przygotować grę. Zapraszamy.

 

Dzień Dziecka w Tarnowskich Termach

Jak co roku zapraszamy na spędzenie Dnia Dziecka w tropikach.
Bilet całodzienny dla dzieci do lat 18, w tym dniu w cenie 10 pln.

Mamaville ShopUp Poznań vol.3


1 czerwca 2019
Miejsce: Stary Browar
Godziny: 9:00 – 21:00
Najlepsze produkty dla Mamy i Dziecka
WSTĘP WOLNY.

Witamy po raz trzeci w Poznaniu!
Niezmiernie miło nam zaprosić Was ponownie do niezwykłego świata Mamaville tym razem w w wyjątkowe święto Dzień Dziecka.

Mamaville ShopUP to specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.

Zaprezentujemy dla Was najlepsze produkty i marki związane z ciążą i macierzyństwem oferowane przez wyselekcjonowanych polskich projektantów oraz asortyment najwyższej jakości. Najbardziej znane polskie marki i firmy pojawią się z najnowszymi kolekcjami i ofertami z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa, usługi; dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Będzie to idealna okazja do zaopatrzenia się w prezenty dla dzieciaczków i przyszłych mam.

Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Stary Browar zamienimy w ekskluzywną krainę pełną wspaniałych brandów, inspiracji i zakupów.

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane będą warsztaty dla najmłodszych dzieci 0-5 lat.

LISTA WYSTAWCÓW:

POŚCIELARNIA
TIMOSIMO
SWEET&LOVE
FRAMES
MUZPONY
LAYETTE
FABRYKA MARZEŃ
NANAFORGANIC/DRESSUP
MAKASZKA
BY.MARYSIAWOJTASZEK
PODUCHY MARTUCHY
FRANCK&FISCHER/EVERYDAY BABY/PODUSZKA MIMOS
LILANDIA
ŻYRAFA ZĘBALA
NAIF – UNIKALNE KOSMETYKI
GATKI PATKI
UTULENI
SROKA BIAŁOBOKA
PRACOWNIA KIWI
MOONIE
KREATYWNE MALUCHY
PIDIDA
ZUZUZOO
WINIETKA
AMELOVE
LUXNOTE
MANU KIS&CO
MAMA FRIEND
TEATROLANDIA
SANNLY
PSZCZOŁA I NIEDŹWIEDŹ
U KUBUSIA
JUUPI
MASSANDRA

Rejestracja dla wystawców >> http://bit.ly/mvpoznań3

MAMAVILLE ShopUP to jednak nie tylko strefa zakupów, ale także warsztaty dla dzieci i rodziców.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona!!! Zapisy odbywają się na zasadach pierwszeństwa. Rejestracja >> https://mamavillewarsztatypoznanvol3.evenea.pl/

Sobota 1 czerwca 2019
? 10.00-10.30 & ? 11.45-12.15 – „Gordonki – zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E Gordona dla niemowląt i dzieci 2-12 mies.”
? 10.45-11.15 & ? 12.30-13.00 – „Gordonki – zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E Gordona dla niemowląt i dzieci 1-3l.”
Zapraszamy dzieci 2-12mies. oraz 1-3 lat wraz z Rodzicami na zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E.E. Gordona. Podczas zajęć będziemy śpiewać w różnych skalach i rytmizować w rożnym metrum, powtarzać motywy oraz improwizować otaczając w ten sposób dziecko możliwie różnorodnym materiałem muzycznym. Towarzyszyć nam będą uwielbiane przez dzieci m.in. kolorowe chustki, bańki i inne. Po części gordonowskiej zapraszamy jeszcze na chwilę muzycznej zabawy i kontakt z instrumentami. Przyjdźcie, by od najmłodszych lat rozwijać zdolności muzyczne, językowe, koncentrację i pamięć Waszego dziecka! W zajęciach uczestniczymy w skarpetkach lub zmieniamy obuwie.
Prowadząca: Marta Grabowska, PAM PAM Przy Plantach – www.przyplantach.pl

? 13.15-14.15 – „Sen w pierwszym roku życia dziecka.”
? 14.30-15.30 – „Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi w nocy.”
Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha.
Prowadząca: Marta Bartosiewicz, Sleep Concept – www.sleepconcept.pl

? 15.45-16.45 – „Po co mi ta chusta? Czy to w ogóle dla mnie?”
Zapraszamy mamy w ciąży oraz rodziców dzieci do 6 miesiąca życia na pogadankę chustową. Czego dowiecie się na spotkaniu:
– Co to jest chusta i od kiedy można nosić w niej dziecko.
– Jakie są korzyści dla dziecka i rodziców z noszenia w chuście.
– Pokażemy jak zawiązać chustę długą.
– Powiemy jak wybrać pierwszą chustę, na co zwrócić uwagę przy zakupie.Prowadząca: Marta Czajka, Przy Tobie – www.przytobie.com

 

Dzień Dziecka w DELI Park!

1 czerwca to dla nas jeden z najważniejszych dni w roku! ? Spędźmy go wszyscy razem na długiej i beztroskiej zabawie! ☺

Przygotowaliśmy dla Was między innymi zabawy z animatorami, czyli:
– konkursy z NAGRODAMI,
– zajęcia plastyczne połączone z Wystawą Małych Artystów,
– tańce,
– zabawy z chustą animacyjną,
– malowanie buziek,
– bańki mydlane,
– i nie tylko ?

Cały czas dla naszych Gości będą też dostępne:
– dmuchane zamki ❤
– mini park linowy,
– Małpi Gaj (a to dla dzieci największy raj!)

2 czerwca pojawi się u nas także SZCZUDLARZ ?

Wszystkie atrakcje są dostępne W CENIE BILETU ?

Zapraszamy:
01.06.2019: 10:00 – 19:00 (zabawy z animatorami: 12:00 – 18:00)
02.06.2019: 10:00 – 19:00 (zabawy z animatorami: 12:00 – 18:00)

❤?

Bilety na Dzień Dziecka w DELI Park możecie kupić zarówno online, jak i w kasie biletowej na miejscu ?

 

Poranek literacki z przyjacielem

1.VI godz. 11.00 Poranek literacki z przyjacielem

Przyjaciel – wspaniały, wyjątkowy, każdy jedyny w swym rodzaju. Co sprawia, że się zaprzyjaźniamy? Szukamy w przyjacielu podobieństw, czy przeciwnie – ma on to, czego nam brakuje? Sam pokazuje Archibaldowi smoka w chmurach, którego ten nigdy tam nie dostrzegł, nowe zabawy. A na placu zabaw Archibald zawsze najpierw szuka wzrokiem zielonego sweterka. A kiedy przyjaciela nagle zabraknie, robi się dziura.

Co jest wyjątkowego w Twoim przyjacielu, przyjaciółce? Czym Cię dopełnia, ubogaca?
Przyjdź do nas w Dniu Dziecka na wyjątkowy Poranek Literacki.
Niech inspiracją do miłych rozmów stanie się piękna książka Astrid Desbordes „Przyjaźń”.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

Dzień dziecka w Muzeum

Z okazji Dnia dziecka zapraszamy do obejrzenia ekspozycji rekonstrukcji oraz oryginałów XIX wiecznych strojów dziecięcych. Wśród eksponatów znajdą się sukienki dla małych dzieci, garniturek marynarski oraz suknia dla druhny z 1841 roku. Stroje dziecięce w XIX wieku naśladowały modne ubiory dorosłych, ale miały swoje specyficzne wzory. Ubiór dziecka na każdym etapie rozwoju był określony i podlegał dość ścisłym regułom. Obyczaj decydował o długości spodni i spódnic, które były odpowiednie dla określonego wieku. Wiek XIX jest wiekiem rozwoju nauki i nowych wynalazków. Podobnie jak dziś wiele nowinek traktowano jako rozrywkę.
W sobotę i niedzielę nasi goście będą mogli przygotowywać swój własny taumotrop – popularną zabawkę z XIX wieku.
Godziny otwarcia 11.00-17.00
Bilety:
4 zł ulgowy dla dzieci
8 zł ulgowy studentów i seniorów powyżej 65 roku życia
12 zł normalny
bezpłatnie dzieci do lat 7

Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce / warsztaty plastyczne

Dawno, danwo temu żył sobie szewczyk, który zabił smoka i został królem. Miał na imię Dratewka i …Zaraz, zaraz to chyba zupełnie inna bajka! Smoka wawelskiego pozbył się szewczyk Skuba, a prawdziwy szewczyk Dratewka nigdy o żadnym smoku nie słyszał! O smoku to może nie słyszał, ale to nie znaczy, że nie miał niezwykłych przygód. Czy uda się Dratewce rozwiązać wszystkie zadania, jakie stanął na jego drodze? Legenda o Dratewce to opowieść o niesieniu pomocy innym, współpracy i szacunku dla innych istot, nawet tych najmniejszych.
Po obejrzeniu bajki uczestnicy będą mieli okazję wspólnie o nie zadbać – wykonają domki dla pszczół.

Prowadzenie: Urszula Ziober
czas trwania: 1,5h
wstęp bezpłatny
zapisy na: asocjacja2006@gmail.com lub 501 776 630
zapraszamy rodziny z dziećmi (5-12 lat)

#poznanwspiera
Asocjacja 2006

 

Kosmiczny Dzień Dziecka | Empik Plac Wolności

Zapraszamy na wyjątkowy kosmiczny Dzień Dziecka w Empiku. Na uczestników czekają kosmiczne eksperymenty, warsztaty plastyczne „Ufoludki”, czytanie fragmentów literatury o tematyce kosmicznej, a wszystko nadzorowane przez kosmonautów.

12:00-13:00 Warsztaty kosmiczne – eksperymenty, wulkany, rakiety i wiele innych atrakcji,

13:00-14:00 Ufoludki – warsztaty plastyczne dla dzieci przy użyciu plasteliny i innych form ciało obcych,

14:00-15:00 Bajkowsko – czytanie fragmentów literatury dziecięcej o tematyce kosmicznej, animatorzy w skafandrach kosmonautów zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i kosmicznej wyprawy.

 

Poznańska Parada Pokoleń

Miasto Poznań zaprasza Seniorów z Wnukami, Młodzież i całe Rodziny do udziału w Poznańskiej Paradzie Pokoleń, która uświetni i zakończy tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny 2019.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca. Już o godzinie 11:30 na płycie Starego Rynku zaplanowane zostały animacje i pokazy artystyczne dla dzieci, a po tradycyjnym pokazie koziołków na ratuszowej wieży – o godzinie 12.00, barwny korowód wyruszy w stronę placu

Wolności, gdzie zaplanowano dalszą, pełną niespodzianek i atrakcji część imprezy.

Atrakcją parady będzie wspólne puszczanie baniek mydlanych! Mamy dla uczestników setki sztuk różnego typu sprzętów do ich tworzenia. Poznań pokoloruje również 1000 sztuk balonów, które rozdamy przybyłym!
Zapraszamy!

 

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy serdecznie na piknik z okazji Dnia Dziecka do nowego salonu Mercedes-Benz Duda-Cars.??

Przygotowaliśmy masę atrakcji dla rodzin z dziećmi.?‍?‍?‍? Nie zabraknie też smacznego grilla ? i chłodnych napojów. ?

Zjeżdżalnie, zamek dmuchany, wyścigi, slalom w goglach, rzuty do kosza i wiele więcej! ? ? ?
Sprawdźcie się w przeciąganiu liny, zagrajcie w gigantyczne warcaby lub Jengę.
Na koniec pokonajcie tor w wieloosobowych nartach. ⛷

☀ Widzimy się 1 czerwca w Golęczewie! ?
__________________
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

 

Dzień Dziecka w Pałacu Jaśminowym

Czas pomyśleć o naszych Najmłodszych :-).
Serdecznie zapraszamy!

w programie:
Godz. 15.00 – spektakl pt. „Żubr Pompik”
Godz. 16.00 – 18.00 – poczęstunek i animacje dla dzieci
Plac zabaw z trampoliną

Cena biletu: 20 zł/dziecko
Rezerwacja stolików tel. 605 784 458

 

Kołysanki Dobranocki. Familijny koncert z okazji Dnia Dziecka

Kołysanki Dobranocki
Familijny koncert z okazji Dnia Dziecka

Występuje: Międzypokoleniowy Chór Teatru Polskiego pod batutą Damiana Kacnera
1 czerwca 2019 r., g. 16.00, Duża Scena Teatru Polskiego w Poznaniu

Święto dziecka to doskonały powód dla wspólnego muzykowania. Mamy nadzieję, że w tym szczególnym dniu na widowni Teatru spotkamy rodziców i dzieci, wnuki i dziadków, a także wszystkich tych, którzy mają w sobie coś z dziecka. W repertuarze koncertu znajdą się kołysanki – które mamy śpiewały nam na dobranoc, melodie – które kojarzymy z polskich filmów i dobranocek, a także – z dedykacją dla rodziców – przeboje z musicali światowej klasy. Wszystko po to, aby zachęcić widzów do wspólnego śpiewania.
Koncert przygotowany zostanie podczas międzypokoleniowych warsztatów chóralnych w Teatrze Polskim. Próby odbędą się w terminach:

• 28.05 (wtorek) g. 17.00–19.00 – Malarnia
• 29.05 (środa) g. 17.00–19.00 – Malarnia
• 30.05 (czwartek) g. 17.00–19.00 – Malarnia
• 31.05 (piątek) g. 17.00–19.00 – Malarnia

By dołączyć do chóru, należy przesłać zgłoszenie (zawierające: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer kontaktowy, adres e-mail oraz kilka zdań o sobie) na adres: chor@teatr-polski.pl Koordynatorką projektu jest Zuzanna Głowacka.

kierownictwo muzyczne: Damian Kacner
fortepian: Joanna Bardzka
gitara: Damian Kacner
prowadzenie koncertu: Zuzanna Głowacka
asystentka dyrygenta: Joanna Bardzka

Damian Kacner – dyrygent chóralny, pedagog. Swoje umiejętności zdobył pod okiem wybitnych artystów i pedagogów: Magdaleny Wdowickiej-Mackiewicz, Tomasza Dzięcioła i Marka Gandeckiego. Obecnie prowadzi chór Ascensio oraz męską grupę śpiewaczą Beard Brothers. Nieustannie zagłębia tajniki sztuki dyrygenckiej w Poznańskiej Akademii Muzycznej.

Joanna Bardzka – dyrygentka urodzona w Lublinie, obecnie mieszkająca w Poznaniu. Studiowała dyrygenturę symfoniczną u prof. Marka Pijarowskiego i dyrygenturę chóralną u dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Należała do wielu zespołów, którym zawdzięcza swój rozwój wokalny – obecnie od trzech lat śpiewa w chórze kameralnym Dysonans. Prowadzi chór dziecięcy przy jednej z podpoznańskich szkół podstawowych oraz projektowo warsztaty dla chórów i zespołów wokalnych.

Bilet w cenie 5 zł do nabycia w kasie Teatru oraz w serwisie Bilety24.

 

Wyzwanie #1 – Spędź „Lato na Madalinie”!

To już piąty sezon „Lata na Madalinie”. Mamy nadzieję, że będziecie się z nami bawić jeszcze lepiej! A na pewno też dłużej, gdyż w tym roku Madalina zaprasza także w piątki!!!

W tej edycji będziemy Was namawiać na podjęcie różnych wyzwań, a każdy weekend, aż do 1. września będzie oznaczał inny „Challenge” – pierwszy trochę z przymrużeniem oka!

Wyzwanie #1 – Spędź LATO NA MADALINIE 😉

Plan weekendu
Piątek 31.maja: Lato na Madalinie – otwarcie sezonu

Sobota 1.czerwca:
11:00 Tańce malucha (Świetlica Cafe)
12:30 Tańce integracyjne (Fundacja Strefa Integracji)
13:30 Anglo-maluch – język angielski dla najmłodszych
14:15 Angielski w działaniu (zajęcia językowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych)
15:00 Programowanie dla najmłodszych
16:00 Kolorowy zawrót głowy – warsztaty tworzenia kolorowych przestrzennych konstrukcji
17:30 Skimboarding dla początkujących – nauka ślizgów na desce dla młodzieży i dorosłych

Niedziela 2.czerwca
11:30 Logo-maluch – gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci (Świetlica Cafe)
12:00 Senso-maluch – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych (Fundacja Młyn Wsparcia)
13:00 Spotkanie z BAŚNIOOPOWIADACZEM z Karawana Opowieści
15:00 Sprawny maluch – zajęcia rozwojowe dla najmłodszych
15:25 Przejażdżka starą bimbą dla Dziadków z wnukami – szczegóły: Starą bimbą z wnukami przez Poznań- bezpłatnie!
15:45 Sprawny starszak – zajęcia koordynacyjne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych
16:25 Przejażdżka starą bimbą dla rodziców z dziećmi – szczegóły Echt Poznanioki – rodziny na tropie historii, tradycji i gwary
16:30 MADALINGO
17:00 Niedzielny relaks na Madalinie

Dodatkowo w czasie pomiędzy zajęciami wielkie bańki mydlane i animacje sportowe!

Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE

Aby być na bieżąco z madalińskimi informacjami zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

 

Dzień Dziecka windsurfing za Free

Z okazji Dnia Dziecka WINNER w dniach 1 i 2 czerwca zaprasza na darmowe grupowe lekcje windsurfingu!!
zajęcia w grupach 3-6 osób
czas 1,5H
wiek od lat 7
warunek umiejętność pływania

Szkolenie skierowane jest dla dzieci początkujących (nigdy nie pływały na desce windsurfingowej), które chcą zacząć swoją przygodę z windsurfingiem.

Dzieci do dyspozycji mają profesjonalny sprzęt szkoleniowy, piankę oraz kamizelkę asekuracyjną.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: kontakt@winner.poznan.pl
W zgłoszenie proszę podać Imię i Nazwisko dziecka, wiek, nr tel kontaktowego oraz preferowany dzień.
#windsurfing #dziendziecka #winnerpoznan #winnerpoznań #free #poznan #kiekrz #fun #surf #wind #dzieci #jeziorokierskie #dziendzieckazafree #sport #sup #kids

 

Dzień Dziecka na Jeżycach: „Poszukiwacze zaginionych zwierzaków”

– Co się dzieje? Bez zwierzaków oszaleję! -Tak krzyczała pięcioletnia Zosia, która właśnie odkryła, że w ulubionej książeczce większość rysunków jest jakaś dziwna, pusta, niepełna. O co chodzi? Nagle zrozumiała! Z obrazków zniknęły niektóre zwierzęta!! To jakieś czary!
– Trzeba ich poszukać! – powiedziała rodzicom. – Ale sama nie dam rady!
Kto pomoże Zosi? Gdzie ukryły się zwierzęta? Organizujemy drużynę poszukiwaczy. Sprawa nie jest łatwa, wmieszały się tajemnicze siły, więc trzeba to zrobić szybko i sprawnie.

1 czerwca o godzinie 10:00 spotykamy się w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego w Poznaniu i wyruszamy na ulice Jeżyc. Drużynę poprowadzą dwie wytrawne poszukiwaczki, które świetnie znają teren i mogą parę ciekawych rzeczy podpowiedzieć. Na pewno znajdziemy zbłąkane zwierzaki i zagonimy je z powrotem do świata książek. Ale musimy to zrobić razem!
Zapraszamy!

Uwagi organizacyjne –
Impreza odbędzie się na powietrzu, będzie to spacer tematyczny z licencjonowanymi przewodniczkami PTTK Iwoną Wysocką i Katarzyna Nagórską. Motywem przewodnim będzie poszukiwanie zwierząt (ich wizerunków) w przestrzeni miejskiej. Każde dziecko idzie na spacer z dorosłym opiekunem. Czas wycieczki to ok. 45-60 min. W przypadku niepogody organizujemy zajęcia w Sali Amarantowej.

Na spacer obowiązują zapisy – w Punkcie Informacyjnym Domu Tramwajarza lub mailowo na adres dt@estrada.poznan.pl
(prosimy o podanie imienia i nazwiska opiekuna, liczby zgłaszanych uczestników spaceru oraz numeru telefonu)

#domtramwajarza #dzieńdziecka #pttk

 

Garncarska gra wiejska

? Chcesz zostać prawdziwym rzemieślnikiem i odkryć tajniki garncarstwa?

? Nie boisz się wyzwań i jesteś gotów przejść próbę wody, ziemi i ognia aby przeżyć niezwykłą przygodę?

? Pragniesz stworzyć własne gliniane naczynie, przejść rytuał wyzwolin i stać się prawdziwym garncarzem?

ZAPISZ SIĘ NA GARNCARSKĄ GRĘ WIEJSKĄ I STAŃ SIĘ MISTRZEM GARNCARSTWA!

————————————

? Jeśli drzemią w Tobie nieograniczone pokłady energii, to te warsztaty są DLA CIEBIE! Naszykuj się na mnóstwo świetnej zabawy! ?

BĄDŹ GOTÓW ABY:

? Aktywnie poznawać zakamarki wsi.

? Odkrywać garncarskie tajemnice.

? Rozwiązywać ciekawe zagadki.

? Ulepić własne naczynie.

? Ubrudzić się gliną! 🙂

————————————

✔️ GRA PRZEZNACZONA JEST DLA DZIECI W WIEKU 8 – 12 LAT.

✔️ ZAPISY przed wydarzeniem w kasie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Ilość osób jest ograniczona.

CZAS TRWANIA GRY: 11:00 – 13:00

Udział w grze jest bezpłatny.
Bilety wstępu do Muzeum w cenie: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł.
————————————

Po wydarzeniu ciąg dalszy warsztatów garncarskich!

 

Dzień Dziecka w Łazędze

1 czerwca od godz. 11 zapraszamy małe i całkiem juz spore dzieci na wspólne świętowanie tego, co w człowieku najlepsze:
uśmiechu, spontaniczności, twórczego współistnienia na jednym podwórku, gdzie ma prawo przyjść każdy, kogo nie interesuje tylko czubek własnego nosa, a wspólna, beztroska zabawa, gdzie nie ma lepszych i gorszych.
W ramach wydarzenia przewidujemy warsztaty plastyczne „Ubieramy Pana Kleksa na Dzień Dziecka”, które poprowadzi Olga Strizhniova, wspólne czytanie bajek i zabawę!
Nie zabraknie poczęstunku i nagród dla najaktywniejszych dzieci, maluchów i dryblasów! 😉
Zapraszamy do współprawcy, współtworzenia i wzbogacania tego wydarzenia! Któż z nas nie ma czegoś z Dziecka! Dość zadęcia i bycia zbyt serio! Niech sobota 1 czerwca będzie naszym symbolicznym czasem odprężenia i wrzucenia na luz!

Kontakt: mgkraj@wp.pl / tel. 602198601

 

Potwornie Dobre Granie – gry planszowe na dzień dziecka

Zapraszamy na kolejną już imprezę z grami planszowymi :)! Tym razem spotykamy się 1 czerwca z okazji dnia dziecka!

Do zobaczenia!

 

Strzygi, zmory, południce… – spotkanie z baśniami

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na opowieści o tym, kogo nasi przodkowie bali się spotkać na drogach i w lasach. Spotkanie będzie łączyć opowiadanie opowieści i warsztaty. Usłyszymy stare opowiastki, baśnie, bajki i historie pochodzące z tradycji słowiańskiej. Dawniej opowiadane przy ogniu, nad wodą, na łące, słuchane z zapartym tchem i strachem w oczach. Czy masz odwagę tego posłuchać?
A gdy skończą się słowa, zaczniemy się bawić. Warsztaty będą niespodzianką.
Na pewno będzie kolorowo i wesoło!

Spotkanie poprowadzą: Sagan Sag i Wymyślnik.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: rezerwat@muzarp.poznan.pl lub tel. 61 852 21 67

 

Pokrzyk | tańce nad rzeką

Zapraszamy na zabawę taneczną z tradycyjną muzyką graną na żywo przez kapelę Pokrzyk (Kraków). Potańcówka na zakończenie festiwalu Katharsis odbędzie się 1 czerwca nad rzeką, w Amfiteatrze Bramy Poznania. Zabawa zostanie poprzedzona warsztatami tańców tradycyjnych w tym samym miejscu o 18:00.

Zagra zespół Pokrzyk w składzie:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Katarzyna Dudziak – basy, śpiew
Michał Biel – baraban
Paweł Iwan – cymbały, śpiew

Wstęp wolny.

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Kociambry z Łazarskiego Fyrtla – 30 Dni Łazarza

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy podczas jubileuszowej 30. edycji Dni Łazarza.

Tym razem na warsztat bierzemy przepięknie zilustrowaną autorską książkę Martyny Czub „Są takie koty” (wyd. Tekturka, 2019). Poczytamy, a potem udekorujemy własne kociambry – do zabrania do domu, na łazarskie podwórko, dziedziniec szkolny. Będzie bajecznie kolorowo, różnorodnie i wesoło!

Kiedy? Niedziela, 2 czerwca, 15.30 – 17.00
Gdzie? Park Wilsona w Poznaniu

Do zobaczenia w parku – miau!!!!

 

22. Biennale dla Dziecka | Objazdowe Nieme Kino z muzyką na żywo

? 22. Biennale Sztuki dla Dziecka ?
27 maja – 2 czerwca 2019 | Poznań

? Objazdowe Nieme Kino | od 6 i od 12 lat
seans filmowy z muzyką na żywo

Magiczny namiot kinematograficzny i trzy specjalne seanse niemych filmów z muzyką na żywo! W tym roku mamy dwie propozycje dla dwóch grup wiekowych:

? dla dzieci od lat 6
Namiot kinematograficzny rodem z zaklętego lunaparku z obsługą do złudzenia przypominającą tę, która uprowadziła Pinokia. Porywają jednak dzieci nie po to, by zmienić je w osiołki, ale by wciągnąć je w magiczny świat sztuki. Widowisko jest szaloną fuzją filmowych bajek z muzyką na żywo i spektaklem-podróżą, w którym widownia aktywnie tworzy bajkową onomatopeję. Gdyby tego było mało – z czasem mali widzowie zajmują miejsca bohaterów i wspólnie decydują o ich losach w trakcie wspólnie improwizowanej opowieści.

? dla dzieci i młodzieży od lat 12
Namiot kinematograficzny rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science fiction. Wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – brakuje im dźwięku. Trzech Operatorów, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje zatem na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga po nadgryzione zębem czasu instrumenty oraz po własne autorskie konstrukcje i przedmioty z życia codziennego. Wszystko na żywo, z wykorzystaniem technik live loopingu, z udziałem zaangażowanej publiczności i z pomocą całego wiaderka mikrofonów.

Bilety już dostępne!

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/

 

Oly. / koncert / PORT NOWY MŁYN / Dzień Młynów 2019

Na podsumowanie tegorocznego Dnia Młynów mamy dla Was szczególną niespodziankę!

Odbędzie się u nas koncert zespołu Oly. na błękitnym tarasie!!!

Kto nie zna niech czyta i słucha poniżej!

Oly.
Pochodząca z Nałęczowa, a obecnie stacjonująca w Poznaniu artystka – autorka muzyki i tekstów. W swoich piosenkach – często melancholijnych, opowiada historie – własne, a także zasłyszane z codzienności. Zadebiutowała w 2015 roku albumem „Home”, a jesienią 2018 ukazała się jej płyta „RZECZY KTÓRYCH NIE MÓWIĘ KIEDY JESTEM DOROSŁA” – nagrana w większości we współpracy z poznańskimi artystami – Andrzejem Koniecznym, Fryderykiem Szulgitem, Pawłem Stachowiakiem, Patrykiem Rynkiewiczem, Kacprem Krupą, Marcinem Zimmerem. Na płycie, w singlu „Zniknę Zniknę” pojawia się także gościnnie Smolik.
Oly. ma za sobą występy na festiwalach takich jak Open’er, Soundrive Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, jednak bardziej niż wielkie sceny woli klimatyczne miejsca, zapadające w pamięć zarówno artystki jak i słuchaczy.

Artystka (wokal, ukelele sopranowe, ukelele barytonowe, gitara) wraz z zespołem:
Marcin Zimmer (gitara basowa,moog,gitara elektryczna,altówka)
Fryderyk Szulgit (gitara elektryczna)
Andrzej Konieczny (perkusja, perkusjonalia, syntezator, pianino)

Tego dnia kajaki oraz kuchnia (do godzin wieczornych) będą jak najbardziej aktywne, koncert planowo ma się zacząć o 17:30.

Zapraszamy!

Tutaj link do wydarzenia całej imprezy:
https://www.facebook.com/events/1103093286537496/

 

Dzień Dziecka – Puszczykowo

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Starą bimbą z wnukami przez Poznań- bezpłatnie!

Zapraszamy na PRZEJAŻDŻKĘ STARĄ BIMBĄ przez Poznań, podczas której przewodnik opowie o mijanych po drodze miejscach.
Na wycieczkę zapraszamy w niedzielę 2. czerwca 2019. Zbiórka
o 15:10 na przystanku początkowym w dawnej zajezdni Madalina (Madalińskiego 17 – wejście od Pamiątkowej i Hetmańskiej). Odjazd punktualnie o 15:25. Tramwaj nie będzie czekał na spóźnialskich!

UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY MAILOWE: fundacja.kreaktywator@wp.pl

WYDARZENIE BEZPŁATNE DLA BABĆ I DZIADKÓW Z WNUKAMI!

A 8. czerwca o 15:00 zapraszamy na wycieczkę Z Wnukami Szlakiem Gwary Poznańskiej – bezpłatnie

Aby nie przegapić kolejnych wydarzeń polubcie i obserwujcie profil Z wnukami przez Poznań oraz profil Fundacji Kreaktywator, będącej organizatorem tego cyklu wydarzeń

#poznanwspiera
Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań

 

Dzień dziecka na Przystani!

Świętujemy Dzień Dziecka na Przystani!

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Przystań pomiędzy Bałtykiem a Concordią, gdzie przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji. W programie będzie spektakl Studia Teatralnego Blum, warsztaty z latawcami i wesołe animacje.

Animacje
Od rana będzie można wziąć udział w swobodnych animacjach takich jak zabawa z hula hop, gra w gumę czy puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Będzie też cukrowa wata i lody.

Warsztaty
Zapraszamy również na warsztaty Przystań z latawcami. W ramach wspólnego zwiedzania biurowca Bałtyk wjedziemy na samą górę i popatrzymy na piękną panoramę miasta. Później pójdziemy do Concordii, żeby wykonać własne latawce. Użyjemy do tego różnych kolorowych materiałów, dzięki czemu każdy będzie mógł puścić wodze fantazji. A na końcu puścimy same latawce! Zrobimy to na Przystani – czyli w przestrzeni między Concordią a Bałtykiem, gdzie zawsze wieje wiatr. Nasze latawce na pewno więc nie zawiodą i polecą wysoko do nieba!
Spotkanie rozpocznie się o 11.00 w holu biurowca Bałtyk.

Spektakl „Słoń na Przystani”
O godz.13.00 i 15.00 zapraszamy wszystkich do obejrzenia spektaklu plenerowego Studia Teatralnego BLUM pt. „Słoń na Przystani”.

Duży błękitny słoń – marzyciel, który powstał…z auta w towarzystwie zaprzyjaźnionych „zwierząt” przemieszcza się w przestrzeni Przystani.

Sympatyczny słoń jeździ po placu gromadząc wokół siebie widownię. Śpiewa piosenki, wchodzi w interakcje z widownią i zaprasza do wspólnej zabawy. Spotkanie kończy wielkie taneczne koło!

DLA KOGO?

Dla każdego! Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami bez ograniczeń wiekowych 🙂

 

Kulturalny SuperTata – Tata Bajkoopowiadacz

Zdobądź supermoc i odznakę „Taty BAJKOOPOWIADACZA” w ramach projektu „Kulturalny SuperTata w Poznaniu”!

Podczas spotkania z jednym z najlepszych opowiadaczy baśni, bajek i innych historii, Szymonem Góralczykiem z Karawana Opowieści, najpierw będzie można posłuchać, jak opowiada, a następnie Tatusiowie otrzymają parę cennych wskazówek, jak opowiadać, żeby dzieci ich słuchały i podziwiały 🙂

Tym razem, ponieważ Szymon występuje o 13. na Madalinie (Madalina, Lato na Madalinie), zapraszamy Was na Tatusiowe spotkanie właśnie tam, na plażę przy dawnej zajezdni tramwajowej.
Warsztaty dla SuperTaty przewidziane są na godzinę 14:00, jednak jak najbardziej zapraszamy już na opowieści o 13:00, bo na pewno bajki i baśnie się nie powtórzą!
Natomiast później można się jeszcze załapać na wydarzenie w ramach projektu Echt Poznanioki – rodziny na tropie historii, tradycji i gwary – o 16:25 rusza bowiem z Madaliny przejażdżka starą bimbą.

Jest to jedno z wielu spotkań z nowego cyklu „Kulturalny SuperTata”. Aby być na bieżąco zapraszamy do grupy Kulturalny SuperTata

Wszystkie wydarzenia są BEZPŁATNE!

UWAGA – ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Podsumujmy:
Kiedy? 2. czerwca o godzinie 14:00
Gdzie? Madalina (dawna zajezdnia tramwajowa, ul. Madalińskiego 17, wejście od Pamiątkowej i Hetmańskiej)
Za ile? BEZPŁATNIE
Dla kogo? dla ojców z dziećmi w różnym wieku (szczególnie przedszkolnych i wczesnoszkolnych)

Zapisy mailowo: swietlica.cafe@wp.pl

Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań
#poznanwspiera

 

Dzień Dziecka na górce!

Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców wraz z opiekunami do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka!

2 czerwca 2019r. w parku przy ul. Szkółkarskiej w godz. 14:00-17:00 na wszystkich czekać będą liczne atrakcje, m.in.: ścianka wspinaczkowa, mega dart, basen pełen kolorowych kulek, bańki mydlane…

Dla najmłodszych Zarząd Osiedla funduje kolorową watę cukrową i zdrowe jabłuszka!

Zachęcamy do zabawy!

Drodzy mieszkańcy, zabierzcie ze sobą parę złotych na pyszne wypieki i lody oraz bidon na wodę! Woda będzie w dużych baniakach, ale im mniej kubeczków jednorazowych zużyjemy, tym większa korzyść dla środowiska!

Zapraszamy!

 

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska. Święto ogrodów

 

Festyn Łazarski z okazji 30. Dni Łazarza

Muszla Koncertowa Parku Wilsona
FESTYN ŁAZARSKI Z OKAZJI 30. DNI ŁAZARZA
12:10 – 12:20 – Zespół taneczny „Impuls” ze Stowarzyszenia „Na Tak”
12:20 – 14:15 – Animacje dla dzieci „Księga dżungli”
14:15 – 14:30 – Pokaz breakdance
14:30 – 15:30 – Koncert rozrywkowy w wykonaniu duetu „Aga i Piotr”
15:30 – 16:30 – Pokazy taneczne zespołów z MDK nr 3 oraz zespołu „Tańcząca lampa”
16:30 – 16:40 – Hawajski taniec hula „Le Poni Moi”
17:00 – 18:00 – Koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK sp. z o. o.
18:10 – 18:45 – „Łazarskie Plemię”
18:45 – 19:00 – Zakończenie Festynu Łazarskiego. wspólne śpiewanie piosenki „We are the World”! przygotowany przez teatr integracyjny „Przestrzeń Działań Otwartych”.
Dodatkowe atrakcje: bezpłatny dmuchany zamek i zjeżdżalnia, interaktywne stoisko CIM Horyzonty, tworzenie motyli dla Hospicjum Palium przy Hippie Tipi, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu RWR, wielobój sportowy przygotowany przez Szczep Łazarz.
„Pokojowe” stoisko CIM Horyzonty, a w programie:
warsztaty upcyclingowe „Czysty Łazarz”
Animacje dla dzieci i młodzieży
Tworzenie motyli w formie origami dla Hospicjum Palium
Taniec z goździkami – hawajski taniec hula „Le Poni Moi” , o hawajskim wieńcu splecionym z polskich goździków. Nauka podstawowych kroków hula.
„Wygibasy z kółkiem” – nauka kręcenia hula-hopem, podstaw żonglowania i akrobacji
„Łazarskie plemię” – nauka gry na instrumentach perkusyjnych- inicjatywa oddolna MCIL ŁAZANKA – CIM HORYZONTY
Międzykulturowa sztama: możliwość rozmowy i zabaw z osobami z innych państw, w tym z Afryki, Kaukazu, Ameryki Łacińskiej…
PO-MOCNI – konsultacje, jak pomagać innym i dbać o siebie
MCIL ŁAZANKA – warsztaty „Zróbmy Łazarz po swojemu”
13:00 – 15:00 Stowarzyszenie Oplotki – Wspólne plecenie kwietników dla rodzin z dziećmi
Godziny poszczególnych aktywności będą dostępne podczas festynu.
MOPR – Poznań Grunwald zaprasza na swoje stoisko z przygotowanymi animacjami dla dzieci czyli „Wygibasami na fyrtlu” (przeciąganie liny, chusta klanza, bańki mydlane) oraz Cateringiem Słodkości. Przy stoisku spotka się z Państwem coach Barbara Zięba
Stoisko Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego
„Salam na naszym fyrtlu!” gra terenowa
Gra terenowa „Salam na naszym fyrtlu!”- na terenie Parku Wilsona oraz arabski poczęstunek na stoisku Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego
W ramach proponowanych aktywności chcemy zaprosić dzieci i młodzież wraz z rodzicami (i nie tylko) do udziału w grze „Salam na naszym fyrtlu”, w ramach której z mapką w ręku uczestnicy pokonają wytyczoną wcześniej trasę. Na trasie rozstawione będą różne stoiska, na których wolontariusze Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego będą zadawać uczestnikom ciekawe pytania zagadki dot. osiągnięć świata arabskiego. Stacją końcową jest stoisko MCKO, na którym na dzielnych piechurów będą czekać arabskie smakołyki – daktyle, pity z hummusem, kawa oraz herbata. Na stoisku będzie można także porozmawiać z muzułmanami/kami i popytać o najbardziej nurtujące nas kwestie dot. świata islamu.
14:00 – 16:00 Park Wilsona – aleja od ul.Siemiradzkiego
„Menu Wolności” w Parku Wilsona
Zapraszamy mieszkańców Łazarza oraz wszystkich Poznaniaków, którzy chcą wspólnie z nami spotkać się przy wspólnym stole, zjeść potrawy przygotowane przez lokalnych restauratorów, porozmawiać, poznać mieszkańców naszego fyrtla i świętować w radosnej atmosferze.
„Menu Wolności” to ogólnopolska akcja społeczna wymyślona przez dziennikarkę Katarzynę Bosacką, realizowana jest we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa Wilanów, Miastem Wrocław oraz inicjatywą FILMS for FOOD. Akcja ma na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego, radosnego i biesiadnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność. Współorganizatorem jest Rada Osiedla „Św. Łazarz”.

 

Łazarskie łazęgowanie -piknik przy schronie

Grupa mieszkańców „Łazarska eka „zaprasza na cykl wydarzeń w ramach projektu „Łazarskie lazęgowanie”
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Poznania w ramach Konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe 2019
W ramach projektu przewidujemy cykl spacerów
1. Secesja Łazarska .
2. Kolejowy Łazarz proponowane główne punkty Dworzec zachodni parowozownia
3. Wielokulturowy Łazarz znani i nieznani mieszkańcy Łazarza

Pierwszym etapem realizacji projektu jest piknik w Parku Wilsona połączony ze spacerem oraz zwiedzaniem Palmiarni
Park Wilsona Palmiarnia Poznańska – Piknik Sąsiedzki w Parku Wilsona Harmonogram po odbyciu spaceru Parkiem Wilsona oraz zwiedzeniu Palmiarni Poznańskiej ( uczestnicy zakupują bilety we własnym zakresie organizatorzy zapewniaja przewodnika) uczestnicy spaceru oraz mieszkańcy zostaną zaproszeni na piknik sąsiedzki przy Schronie Przeciwlotniczym Wilson. Będzie możliwość zwiedzenia schronu z przewodnikiem, oraz obejrzenia wyposażenia schronowego, artefaktów wojennych czy tez inscenizacji szpitala polowego, uczestników pikniku będziemy częstować grochówką wojskową z kuchni polowej,. W pikniku będzie uczestniczyć grupa rekonstrukcyjna w pełnym umundurowaniu

 

Teatr Polski

Foyer I piętra
wiek: 8–10 lat

2 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Niech żyją dzieci!

wiek: 8–10 lat

W Teatrze Polskim Dzień Dziecka trwa jeszcze 2 czerwca! Z tej okazji zabawimy się w stwarzanie wymarzonego dziecięcego świata. Jakie zasady będą w nim rządziły? Co koniecznie musi się w nim znaleźć, a czego nie będzie na pewno? Co można zrobić, żeby zmienić świat na ten idealny albo choć trochę lepszy? Zapoznamy się z inspirującymi historiami dzieci, które znalazły na to sposoby i poszukamy podobnych przykładów w naszym otoczeniu. Zabawy umili nam Wydawnictwo Media Rodzina, które dla dziecięcych uczestników przygotowało niespodzianki i udostępniło do naszych działań książkę „I ty możesz zmienić świat”.

Prowadzenie: Agnieszka Misiewicz

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę;
Informacje o projekcie i kontakt: agnieszka.misiewicz@teatr-polski.pl;
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru;
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl;
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Towarzyskie Targi Vintage

Kolejny sezon letni oznaczać może tylko jedno – kolejną, czwartą już edycję Towarzyskich Targów Vintage!

Od godziny 12:00 do 17:00 zapraszamy na polowanie! Ubrania, buty, biżuteria, torby, design – to wszystko i jeszcze więcej zebrali dla Was najlepsi polscy kolekcjonerzy rzeczy używanych!

Wszystkie chętne osoby do wystawienia swoich rzeczy zapraszamy do kontaktu mailowego na adres mech.vintage@gmail.com

Do zobaczenia!

 

Łazarskie Plemię – Koncert „Wycieczka do Afryki

2go czerwca w ramach Dni Łazarza CIM Horyzonty zaprasza na Koncert edukacyjny „Wycieczka do Afryki”.
Członkowie zespołu Drum Work zabiorą nas w podróż do Czarnego Lądu, poznaj Afrykańską muzykę, instrumenty i ciekawostki z Afryki.
Przewidziane są liczne zabawy i animacje, śpiewaj, tańcz i baw się razem z nami.
Do zobaczenia!

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *