PLAN ZAJĘĆ 20.05 – 26.05.2019

PLAN ZAJĘĆ 20.05 – 26.05.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Wielka sztuka dla małych dzieci

Serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie z cyklu Wielka sztuka dla małych dzieci.

Niewidzialne rysunki

Zdradzamy imię i nazwisko artysty, który tym razem zainspiruje nas do twórczego rysunkowego działania: Max Ernts. Artysta ten odkrył pewnego dnia technikę rysunkową zainspirowany….drewnianą podłogą we własnym mieszkaniu. Co odkryjemy idąc jego śladem? Wszystko, na co pozwala nam nasza wyobraźnia oraz, że od rysowania można pobrudzić się bardziej niż nam się wydaje.

Serdecznie zapraszamy 20.05.2019 w godz. 17:15 – 18:30.

Zbieramy się jak zwykle w sali plastycznej, jednak jeśli pogoda Nam pozwoli wówczas wspólnie przejdziemy do Ogródka Orbity 🙂

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy w Osiedlowy Dom Kultury „Orbita”

Zajęcia poprowadzi Natalia Kołacz- Ilustratorka i animatorka działań twórczych. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Grafiki projektowej uczyła się także w ramach stypendiów w Hiszpanii i Portugalii. Autorka ilustracji i projektów graficznych m.in.książki „Smykowizje” dla CSW Zamek Ujazdowski, ilustracji dla kwartalnika “Ryms”, nieregularnika “Non/ fiction”. Jako animatorka i edukatorka współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka i Stowarzyszeniem MUA oraz placówkami edukacyjnymi, wprowadzając dzieci i młodzież w świat sztuki i designu.

 

Baśnie dźwiękiem malowane

Zapraszamy na darmowe warsztaty baśniowo-muzyczne.

Baśnie, Bajki i Legendy zabierają nas w podróż do świata magii ludów przeróżnych krain i czasów. Gdy między słowami przeplatane są dźwięki, rytmy i melodie jeszcze bardziej przeżywamy emocje i mądrość, które nam przekazują. Wsłuchamy się w pieśni ptaków zaczarowanego lasu, wcielimy się w rolę dzielnych wojowników, wystukamy rytm na spotkanie ze smokami i razem zaśpiewamy pieśń wdzięczności.

Zapraszamy DZIECI W KAZDYM WIEKU oraz DOROSŁYCH. Treść i forma przekazu jest zawsze dopasowana do uczestników tak, aby mogli w pełni doświadczyć spotkania z baśnią.

20 maja

godz. 17
ok. 2h
za darmo
zapraszamy

Warsztaty prowadzi Dorota Flieger i przyjaciele.
Dorota Flieger: Skończyła Psychologię, śpiewa, pisze scenariusze i prowadzi warsztaty edukacyjno-muzyczne dla dzieci w przedszkolach i żłobkach. Od 3 lat prowadzi warsztaty z tańca spontanicznego, śpiewu intuicyjnego, medytacje i śpiewokręgi w Polsce i zagranicą. Muzyka jest dla niej jednym z najpiękniejszych sposób na poznanie siebie. Poprzez taniec i śpiew możemy zaprosić więcej naturalności, autentyczności i radości życia w codzienność. Baśnie zapraszają dzieci i nasze wewnętrzne dzieci do zabawy, a przez nią uczymy się najwięcej.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Sąsiedzki Dom Sztuki”
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Setki słoni dla dzieciaków // Wspólne szycie

Zapraszamy 20 maja o godzinie 17:00 na wspólne szycie słoni dla podopiecznych Fundacja Słonie na balkonie w ramach akcji „Setki słoni dla dzieciaków”.

Fundacja wspiera dzieci po traumatycznych przejściach. Podopiecznymi Fundacji są dzieci, które straciły tragicznie rodziców, dzieci które były świadkami przestępstw, ofiarami przemocy, dzieci które są lub były pacjentami oddziałów psychiatrycznych.

– Nasi podopieczni przeżyli najgorsze rzeczy jakie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, dlatego dzieci cierpią na depresję, czują się samotne, niewidzialne i nieważne. Ta akcja ma być sygnałem dla nich, że są ludzie którzy dostrzegają i rozumieją ich problemy. Chcemy aby każde z dzieci otrzymało swojego wyjątkowego słonia, na szczęście – mówi Joanna Paduszyńska założycielka Fundacji. (żródło: onet.pl).

Wszystkie uszyte podczas wydarzenia słonie zostaną wysłane do fundacji i wezmą udział w konkursie.

Zachęcamy do przyniesienia swoich maszyn oraz materiałów niezbędnych do wykonania słoni.

 

Rytmy Wielkopolskiej Przyrody

Fotografia to moja pasja a przyroda zajmuje w niej największą przestrzeń. Magia porannych mgieł, nieziemski zapach poranka i wszechobecna cisza towarzysząca wschodzącemu słońcu sprawiają że porzucam domowe pielesze i uwieczniam efemeryczne chwile tego świata w towarzystwie aparatu fotograficznego.
Dzięki uprzejmości Biblioteki Raczyńskich mam przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy moich zdjęć uwieczniających piękno wielkopolskiej przyrody w akompaniamencie diaporam.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20.05.19 o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami” na Osiedlu Pod Lipami 108a.
Wystawa zdjęć będzie dostępna do 27.05 w godzinach pracy Biblioteki Raczyńskich na Osiedlu Pod Lipami

 

Cylia

Inspirowany barokiem spektakl baletowy z elementami wokalnymi i akrobatycznymi. Wzruszająca historia Cylii, której krystaliczny charakter jest w stanie odmienić chłodne serce jej matki, czarodziejki Amirry. Niezwykłej urody kostiumy wykonywane ręcznie – nagrodzone przez Sympatyków Sztuki wyróżnieniem artystycznym za sezon 2017/2018.

Reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek
Premiera – 2017, Teatr Cortiqué w Poznaniu
…………………………………………………………………………………………

Spektakl dla dzieci “Cylia” w reżyserii Anny Niedźwiedź do muzyki Gabriela Kaczmarka opowiada o niecodziennej więzi matki i córki. Amirrę i jej córkę Cylię łączy relacja mocno skomplikowana i problemowa. W ten sposób twórcy zwracają uwagę młodej widowni na wagę więzi międzyludzkich i inspirują ją do dbałości o kontakty rodzinne. Ten spektakl dla dzieci dotyka także mocno obecnego dziś napięcia między światem materialnym a duchowym. Zapatrzona w bogactwa czarodziejka nie jest szczęśliwa dzięki posiadanym przedmiotom, w przeciwieństwie do swojej skromnie żyjącej, ale otwartej na naturę i relacje Cylii. W finale widowiska okazuje się jednak, że mroczny charakter Amirry to efekt czaru rzuconego na nią przez jej towarzysza, złego Demona.

W “Cylii” dostrzegamy liczne odwołania do tradycji sztuki europejskiej. Już sama budowa spektaklu nawiązuje do barokowych przedstawień baletowych – zarówno prolog prezentujący występujące w widowisku postaci, jak i obecność tańców charakterystycznych oraz finał oparty na apoteozie i anihilacji wskazuje na silną inspirację twórców XVII i XVIII wiekiem. Fascynację barokiem dostrzegamy także w plastycznej warstwie tego spektaklu dla dzieci – scenografii, kostiumach, charakteryzacjach. Warto też zauważyć, iż niektóre rozwiązania narracyjne wchodzą w intertekstualny dialog z poza ruchowymi dziedzinami artystycznymi i dają tym samym świadectwo korespondencji sztuk. Narodziny Cylii, która wyłania się z kamienia stanowią przecież odwołanie do Wenus wyłaniającej się z piany na płótnie Sandra Boticcieliego.
………………………………………………………………………………………….

Przyjdź na spektakl dla dzieci “Cylia”.
Podziwiaj piękno sztuki!

Czas trwania spektaklu – 1 h 10 min

Bilety na spektakl już w sprzedaży: https://szkolabaletowa.bilety24.pl/

 

Poznańskie Dni Rodziny 2019

Poznańskie Dni Rodziny to setki wydarzeń – koncertów, pikników, warsztatów, konferencji, które łączą pokolenia.

W programie tegorocznej edycji znalazły się propozycje dla każdego niezależnie od wieku. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny

W ramach inauguracji Poznańskich Dni Rodzinny, 11 maja odbędzie się piknik rodzinny na Łęgach Dębińskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. W programie przewidziano m.in. pokazy teatralne, muzyczne i akrobatyczne na scenie głównej, strefy aktywności dla całych rodzin – zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej oraz strefę gastronomii.
Gwiazdą wydarzenia będzie MICHAŁ SZPAK, który wraz z zespołem zagra koncert. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Wstęp wolny.

15 maja odbędzie się konferencja pn. „O dzieciach i nastolatkach w kontekście ich rozwoju i relacji z rodzicami”, którą Miasto współorganizuje z Uniwersytetem SWPS.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą się posiedzeniem Dziecięcej Rady Miasta Poznania – 31 maja oraz wielką Poznańską Paradą Pokoleń – 1 czerwca.

Miasto Poznań zaprasza.

#PoznańskieDniRodziny2019 #pdr2019

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

 

20.VI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Kodowanie w Bibliotece w Czerwonaku

Zapraszamy dzieci W WIEKU 7-9 lat na bezpłatne zajęcia z kodowania. W programie m.in kodowanie offline, SCOTTIE GO! – gra do nauki kodowania, zabawa z interaktywnym robotem edukacyjnym PHOTON.
Ilość miejsc ograniczona. Udział obejmuje cykl czterech zajęć.
Zapisy telefonicznie lub mailowo.
Tel. 61 812 07 01
e-mail: gbp@biblioteka.czerwonak.pl

 

Bajkoczytanie w Bibliotece w Kórniku

 

Zdrowo żyjemy- Zdrowo rośniemy

Fundacja Kreacja Ciała Plus wraz z Miasto Poznań zapraszają na bezpłatny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla dzieci i rodziców. Warsztaty i wykłady odbędą się w ramach Poznańskich Dni Rodziny, #PoznanskieDniRodziny, #pdr2019.

Seria 8 zajęć dla maksymalnie 10 dzieci z jednej grupy wiekowej i ich rodziców.

Czekamy na wasze zgłoszenia do 17 maja. Ilość miejsc ograniczona:
– dzieci 7-11- max 10 miejsc
-dzieci 12-15- max 10 miejsc

-do każdej grupy zgłaszają się rodzice lub opiekunowie .

W programie :

I. Psychologia rozwoju dziecka – szkolenie dla rodziców dzieci w wieku 7-11 oraz 12-15 lat (dwie grupy).

• Dorastanie to podróż przez etapy – jak zrozumieć dziecko na każdym z nich?
• Jak uniknąć powstania problemów rozwojowych i potencjalnych zaburzeń u dziecka?
• Wyzwania współczesnego rodzicielstwa – jak być rodzicem w zabieganym świecie
Zajęcia mają charakter edukacyjno-warsztatowy – zakładają część edukacyjną oraz interakcję między uczestnikami.
Czas trwania: max 2 godziny.

21.05.2019, 19.30-wykład psychologiczny dla rodziców dzieci w wieku 7-11 lat.
23.05.2019, 19.30-wykład psychologiczny dla rodziców dzieci w wieku 12-15 lat.

II. Zdrowe odżywianie – najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci.
Wykład dietetyczny dla rodziców dzieci 7-11 lat i 12-15 lat:

-Instytucja Żywności i Żywienia – omówienie norm żywienia: czym są, od czego zależą.
-Przedstawienie zapotrzebowania na kalorie, makro (białko, tłuszcze, węglowodany) i wybrane mikroskładniki w omawianej grupie wiekowej (żelazo, wapń, magnez, wit D, witaminy z grupy B)
-Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży – IŻŻ – omówienie (10 punktów)
-Żywność przetworzona – dodatki do żywności – niebezpieczeństwa.
-Rady dla rodziców – co zrobić, aby gotować zdrowo, a jednocześnie szybko.
-Dieta wegetariańska i wegańska – stanowisko Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego (ADA)
-Korzyści ze stosowania diet roślinnych
-Zagrożenia płynące ze stosowania diet roślinnych
-Propozycje przepisów – szybkich, pełnych witamin i składników mineralnych (zarówno tradycyjnych jak i roślinnych)

28.05.2019, 18.00- wykład dietetyczny dla rodziców dzieci w wieku 7-11 lat.
30.05.2019, 18.00- wykład dietetyczny dla rodziców dzieci w wieku 12-15 lat.

III. Zajęcia rozwojowo-profilaktyczne dla dzieci 7-11 oraz 12-15 lat (dwie grupy).

• Czym są zaburzenia odżywiania? Jak można je rozpoznać?
• Jeśli odkryjemy, że ja lub ktoś z rówieśników ma taki problem, do kogo można zwrócić się po pomoc?
• Co to jest zdrowe, racjonalne żywienie? Czy zdrowe jedzenie też może być smaczne?

Zajęcia ukierunkowane są na profilaktykę coraz częściej występujących u dzieci i młodzieży zaburzeń odżywiania oraz edukację na temat prawidłowego żywienia.
Zajęcia prowadzone są przez interakcję i zabawę, forma zajęć dopasowana jest do grupy wiekowej i ilości osób ( maksymalna ilość dzieci w grupie: 10).
Czas trwania: 2 godziny z przerwą na poczęstunek.

28.05.2019, 18.00- warsztaty psychologiczne dla dzieci 7-11 lat.
30.05.2019, 18.00- warsztaty psychologiczne dla dzieci 11-15 lat.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo – fundacja@kreacjaciala.pl.
W mailu proszę zawrzeć Imię, nazwisko, wiek dziecka, imię i nazwisko rodzica/rodziców/opiekunów.

Po otrzymaniu maila wyślemy potwierdzenie.

Liczy się kolejność zgłoszeń

Osoby, które się nie zakwalifikują będą wpisane na listę rezerwową.

Miejsce odbywania się wykładów i warsztatów – siedziba Fundacji Kreacja Ciała Plus- ul. Czechosłowacka 103, Poznań.

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

X

 

 

 

 

CZWARTEK

 

Festiwal Jeździecki Baborówko 2019

Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 to międzynarodowe i krajowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz weekend pełen sportowych emocji i aktywności dla całych rodzin:

? eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020,
? konkursy na poziomie CCIO4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S oraz konkurs dla młodych koni CCIYH2*-S,
? łączna pula nagród finansowych ponownie wyniesie 425 000 PLN dzięki wsparciu mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza!
? pokazy i jeździeckie atrakcje w pozasportowym programie

Zawody odbędą się od 23 do 26 maja 2019 roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko.

Piękne otoczenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, Baborówko) pozwala także na spędzenie atrakcyjnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. W czasie trzech dni zapraszamy do śledzenia rywalizacji najlepszych polskich i zagranicznych zawodników oraz do strefy dziecka i na kiermasz regionalnych wyrobów i rękodzieła.

 

 

Czwartek literacki z „Bandą czarnej frotté”

23. V godz. 11.00 Czwartek literacki z „Bandą czarnej frotté”

Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w czarnym worku ze śmieciami. Gnana głodem, loduje na okręcie, gdzie zdobywa niewielką szalupę. W niej zamierza opłynąć świat. W kolejnych rozdział poznaje nowych członków załogi.
Tak rozpoczyna się historia gangu.

W ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…
Czy ich dopadnie? Co z tego wyniknie?
Jaką rolę odegra cmentarzysko smartfonów?

„Banda czarnej frotté” to trzecia już książka o ulubionych bohaterach pióra Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura.
Pierwsza część zyskała już uznanie nie tylko polskich czytelników, zdobyła liczne wyróżnienia i została lekturą szkolną.
Nie wypada nie znać!

os. Przyjaźni 125 C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

Pokaż mniej

 

Warsztaty kreatywności dla rodziców – spotkanie 1

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców szukających inspiracji! Chcesz kreatywnie bawić się z dzieckiem, a tablet czy gry na smartfonie nie są dla Ciebie rozwiązaniem? Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wspierać w dzieciach ich wrodzoną kreatywność i twórcze nastawienie do świata, a przy tym samemu doskonale się bawić i czerpać satysfakcje z bycia razem, aby pogłębiać waszą relację?!

Zainteresowanych tymi zagadnieniami zapraszamy w czwartek 16 maja w g.10.30-12:00 do PCŚ CIR na wyjątkowe warsztaty kompetencji rodzicielskich, które poprowadzi Anna Matyja-Bielska (https://kreoteam.com/)

Autorką identyfikacji wizualnej jest Twory z głowy Marceliny 😀

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Jak Malowana pn. Dom Bajek wciąż Czyta Maludom, które dofinansowano przez Miasto Poznań #poznanwspiera

WSTĘP BEZPŁATNY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy oraz wszelkie informacje:
fundacjajakmalowana@gmail.com

 

 

 

PIĄTEK

 

 

EKOzGranie – spotkania z ekoplanszówkami

Czy chcesz ciekawie spędzić czas?
Chcesz odpocząć od komputera/tableta/komórki?
Szukasz alternatywy?
Chcesz poznać swoich sąsiadów, spędzić czas ze swoją Rodziną lub znajomymi z Piątkowa?

EKOzGranie jest odpowiedzią na Wasze potrzeby 🙂

Podczas spotkań EKOzGranie będziecie mogli wybrać jedną z naszych gier, zarówno komercyjnych, jak i niedostępnych w komercyjnym wydaniu i spędzić czas bawiąc się, ucząc, poznając inne osoby oraz…siebie, przy okazji rozwijając różnorodne umiejętności.

Jesteście gotowi zmierzyć się m.in. z:
– konkurencją,
– ograniczonymi zasobami (w tym czasem),
– nieprzewidywalnymi warunkami środowiska,
– światem ekonomii,
– barierami komunikacyjnymi,
– strategią swoją i innych graczy,
– swoimi słabościami ?

Na spotkania obowiązują zapisy:
e-mail: biuro@cpe.info.pl (temat: CIL Piątkowo: EKOzGranie)
telefon: 727 918 596

Terminy i miejsca:
24 maja 2019 – Osiedlowy Klub Korona (os. B. Śmiałego 104)

Poniżej lista dostępnych tytułów:
– EkoSkrzaty – pomóżcie mieszkańcom miasta oszczędzać energię,
– Władcy Doliny – zmierzycie się z nieprzewidywalnymi warunkami środowiska i przekonacie się z czym wiąże się sąsiedztwo rzeki,
– Ropa z Catanu – świat ograniczonych zasobów naturalnych, w którym będziecie decydowali o strategii rozwoju swoich osad i miast – gwarantujemy, że efekty tych decyzji do Was wrócą,
– Rozegraj Miasto – zadbaj o rozwój miasta zgodnie z Twoją wizją, czy jesteście w stanie przekonać inne grupy do swoich racji na etapie planowania i konsultacji społecznych?
– Laudato Si – świat ograniczonych zasobów, co wybierzecie – rozwój Rodziny czy lokalnej wspólnoty?

Działanie realizowane w ramach projektu „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa”. Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

Majówka na Polan- mini festyn rodzinny

Serdecznie zapraszamy na mini festyn rodzinny „MAJÓWKA NA POLAN” 🙂
Kto ma ochotę poskakać na dmuchanym zamku, pobawić się z animatorami lub skosztować słodkiej wary cukrowej, musi koniecznie spędzić z nami piątkowe popołudnie 24 maja 2019. Zapraszamy w godz.16.o-19.oo. Wszystkie atrakcje i smakołyki tego dnia będą darmowe! 🙂

Festyn organizowany przy współpracy z Niepublicznym Przedszkolem Zaczarowane Podróże.

 

Bajki Wujka Ogórka -koncert dla dzieci

„Bajki” Wujka Ogórka – koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka.

Wujek Ogórek uwielbia opowiadać bajki. Spotkać w nich można syrenkę, turbo żółwia, królewnę i wiele innych postaci, które zaskakują swoimi pomysłami i marzeniami. A może to ktoś z Was napisał list w butelce, który znalazł pewien rybak?

Koncert w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada” realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”. Wstęp wolny! Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg) lub w razie niepogody w Klubie Krąg. #cwp2019 #poznanwspera

 

Free warsztaty dla dzieci – Graffiti/Foto/Muzyka/Joga/Breakdance

Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznań.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na darmowe warsztaty „MY Dzieci Ziemi”, które będą się odbywać w weekendy między 26.04 a 26.05 w Galerii Sztuki Rozruch – Jackowskiego 5-7.

Planeta jest naszym jedynym domem, a sztuka jest naszym językiem do wyrażenia fenomenu, jakim jest różnorodność życia. Tworząc i wyrażając się przez sztukę ulicy mamy możliwość bezpośredniego dialogu ze społeczeństwem otwierając mu oczy na to, co ważne jest dla wielobarwnego, harmonijnego i zdrowego życia w dzisiejszym świecie pełnym sprzeczności. My dzieci ziemi jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i możemy nauczyć się to wyrażać ucząc się od siebie na wzajem. Na warsztatach, które dla Was przygotujemy nauczymy się podstaw tańca breakdance, poznamy tajniki nowych form muzycznych i sposoby ich tworzenia. W kreatywne szaleństwo graffiti zabierze nas Bobi, a następnie poszukamy spokoju i spróbujemy odnaleźć balans między ciałem umysłem i duchem w asanach jogi. Na koniec polecimy razem w wizualną wariację fotografii malowanej światłem gdzie wejdziemy w świat duchów stając się nimi na zdjęciach oraz poszukamy innych kreatywnych form rysowania i pisania światłem by stworzyć niepowtarzalny obraz.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na adres mailowy Korzenie.poznania@o2.pl. Rozkład zajęć (co, kiedy i gdzie) prześlemy wam również mailowo po zgłoszeniu się.

Liczba miejsc ograniczona.

Do zobaczenia!! ♥

 

ZESTAWIENIE 2019 – 10 lat pracowni tARTak  – wystawa w CK Zamek

 

 

Miejsce: Hol Wielki
Godzina g. 12 – 20
Data od 21.05.2019 do 2.06.2019

ZESTAWIENIE 2019 – 10 lat pracowni tARTak Podsumowanie sezonu artystycznego pracowni 2018/2019. Na wystawie znajdą się prace dzieci i młodzieży (od 6 do 15 lat) – uczestników Pracowni Plastycznej tARTak prowadzonej przez Sylwię Chudy-Leśnik.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

II Rodzinny Piknik Marzeń

Zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Matki, Dziecka i Ojca.
To nasz wspólny dzień, rodzinne święto.
Tego dnia jesteśmy razem i ładujemy akumulatory 🙂
Spotykamy się punktualnie o godz. 12.00 pod Ratuszem, gdzie kolejny już raz koziołki wystąpią w pomarańczowych kubraczkach.
Tego nie można przegapić, to jedyny taki dzień w roku 🙂
A potem aż do samego wieczora moc atrakcji:
– spektakularny przejazd niezwykłych motorów – Poznańskie Zaprzęgi znowu w akcji 🙂

Występy:
– Emilii Ziegler ze swoimi uczniami
– Katarzyny Starosty
– zespołu tanecznego Stowarzyszenia na Tak
– zespołu ludowego „Chludowianie”
– dzieci ze studium wokalnego ze Śmigla
– przedszkolaków ze Skórzewa
– dzieci ze szkółki z Buku

Inne atrakcje:
– „prace ręczne” z niezwykłym Panem Januszem z Dzieciaki Warsztaciaki (pamiętacie latarnię morską z ubiegłego roku i z Betlejem Poznańskiego ?)
– kurs pierwszej pomocy
– cegiełki – zdrapki – każda wygrywa
– kiermasz rękodzieła
– malowanie buziek

i wiele wiele innych …

Punktem kulminacyjnym na zakończenie pikniku będzie wspaniały koncert 50 osobowego chóru dziecięcego MILLE VOCI z Warszawy wiele wspaniałych utworów niezapomnianego Piccolo Coro dell’Antoniano w niezwykłym wykonaniu 🙂

Prowadzenie imprezy: jedyny, nieoceniony, człowiek orkiestra Jaaakub, to trzeba zobaczyć, jego trzeba posłuchać 🙂
Bądźcie z nami a my gwarantujemy – nie będziecie się nudzić 🙂

 

Wehikuł gościnny – warsztaty dla dzieci 9-12 lat

Prowadzenie: Zofia Małkowicz, Elżbieta Niewiadomska

Informacje/ zapisy: roman.romanowski@arsenal.art.pl

Kogo witam, kogo goszczę? Co sprawia, że mam ochotę się rozgościć? Gdzie czujemy się najlepiej, a gdzie nie do końca? A jakimi my jesteśmy gospodarzami? I kim są nasi goście? Krzysztof Wodiczko często porusza temat inności, przygląda się temu, w jaki sposób żyją wykluczeni – daje im głos i sprawia, że stają się widoczni. Zainspirowani twórczością artysty przyjrzymy się w tym kontekście naszej gościnności wobec „przybyszów”. Podczas warsztatów będziemy zadawali sobie pytania i tworzyli jedyne w swoim rodzaju mobilne konstrukcje. Podyskutujemy na temat tego, czym i w jaki sposób umiemy się dzielić, a co pozostawiamy tylko dla siebie. Zastanowimy się nad tym, jak ugościć kogoś, kogo nie znamy i jak go zaprosić. Nasze refleksje posłużą do zbudowania gościnnych wehikułów. Stworzymy wielozadaniowe pojazdy, a potem wyruszymy razem z nimi w krótką podróż po Starym Rynku.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu: Przybysze, Krzysztof Wodiczko

Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6, 61-772 Poznań

 

Śladami mieszkańców Biblioteki Raczyńskich

Warsztaty plastyczne z elementami zabawy ruchowej przygotowane na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Tajemnice Biblioteki Raczyńskich”. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat. Zapisy od 13 maja: zapisy@bracz.edu.pl. W temacie maila prosimy wpisać: Śladami mieszkańców.

Sito sztuki // warsztaty rodzinne // obowiązują zapisy

SITO SZTUKI to cykl dla najmłodszych widzów, którego głównym założeniem jest pobudzenie artystycznej wrażliwości w kontakcie z dziełem sztuki, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego podejmowania twórczych wyzwań.

W sezonie 2018/2019 warsztat zmienia formułę na zajęcia rodzinne.

Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne OPIEKUN-DZIECKO otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: e-mail: sitosztuki@mnp.art.pl.

Warsztaty są skierowane do DZIECI W WIEKU 5–10 lat i ICH OPIEKUNÓW (maksymalnie 2 osoby).

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik

TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ:

25.05.2019 • Biżuteria
Dla mamy! Dla mamy! Cóż naszym ukochanym mamom w ich świątecznym majowym dniu jest potrzebne? Czy to przygotowana przez nas poranna kanapka i kawa na śniadanie czy całus na powitanie? Czy też wspólnie „wyczarowany” niebanalny prezent, o jakim po prostu marzy każda wyjątkowa kobieta – i ta mała, i ta duża? Wisiory, korale, bransoletki… Wcale nie idziemy do jubilera, tylko sami się nim staniemy! Wspólnie wykonamy biżuterię damską i nie tylko.
Technika: modelowanie z gliny

29.06.2019 • Kwiaty
Polne, majowe i czerwcowe – w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów

Obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

 

Warsztaty Lepi-My rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, które odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.
27.10.2018 – Mój Anioł stróż – wykonywanie płaskorzeźby Anioła lub lepienie z plastra gliny
24.11.2018 – Ozdoby bożonarodzeniowe, pierniki, gwiazdki, dzwonki, renifery i gwiazdory
29.12.2018 – Zimowe Anioły – lepienie w glinie metodą wałeczkową Aniołów – dekorowanych motywami zimowymi
26.01.2019 – Piernikowe domki – lepienie z plastra gliny i zdobione
23.02.2019 – Wielkanocne zwierzątka – baranki, zające, kury i koguty – lepienie różnymi metodami
30.03.2019 – W sklepie piekarniczym – torty, rogale i kremowe muffinki – lepienie ciastek /różne techniki/
27.04.2019 – Koty, kotki i koteczki – lepienie kotów trójwymiarowych oraz zdobienie płaskorzeźb
25.05.2019 – Bajkowe postacie – moja ulubiona postać z bajki
22.06.2019 – Naczynie ceramiczne z pokrywką – zdobione odciśniętymi wzorami – koronki,
liście, sznurki itp.

Więcej informacji i zapisy /10 osób/ Ludomira Sokołowska tel.502 071 427, luda.sokolowska@wp.pl
Wpłata za zajęcia 20zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt materiałów/.
Dzieci poniżej 6 lat z opiekunem.

 

Witaminki – spektakl teatralny dla dzieci 1 – 5 lat

scenariusz/reżyseria: Katarzyna Kłosowska
występują: Agnieszka Małyszka – Witaminka;
muzyka: Piotr Jaraszkiewicz – instrumenty perkusyjne
czas trwania: 40 min

Interaktywne przedstawienie teatralne stworzone specjalnie dla najmłodszych – stąd niewiele dialogów, mnóstwo gestów, duże rekwizyty, kolorowa i przyciągająca uwagą scenografia. Poprzez wspólną zabawę uczymy się nazywać oraz odróżniać od siebie owoce i warzywa. Podczas tego spotkania dzieci na pewno się z nimi zaprzyjaźnią i tym chętniej będą do nich wracać podczas swoich posiłków!
Zaszczepiamy w dzieciach ideę zdrowego odżywiania budując skojarzenia owoców i warzyw z fajną zabawą.

Koszt: 35 zł (dziecko + 1 opiekun)
Rezerwacja biletów: biuro@kulturka-poznan.pl, tel. 601 824 116

 

La Bazaar – kiermasz rzeczy wszelakich do odsprzedaży

Niechciane prezenty lub za dużo rzeczy w szafie? A może robiliście wiosenne porządki w piwnicy i nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami? Zapraszamy do Domu Kultury „Pod Lipami” na kiermasz rzeczy wszelakich.
Opłata za stoisko wystawiennicze w zależności od wielkości.
Informacja pod numerem telefonu (61) 63 03 347.

 

Dzień Dziecka z Tarnovią w Tarnowie Podgórnym

? ?Zapraszamy? ?

✅MOC ATRAKCJI DLA NAJMŁODSZYCH ?‍?‍?‍?⚽️??????

➡️ZJEŻDALNIA DMUCHANA
➡️ZAMEK DO SKAKANIA DMUCHANY
➡️BRAMKA CELNOŚCIOWA DMUCHANA
➡️RZUTY DO KOSZA
➡️WYŚCIGI NA SKRZYNIACH
➡️SALOM W ALKOGOGLACH
➡️WIELOOSOBOWE NARTY
➡️PRZECIĄGANIE LINY
➡️GIGANTYCZNA DJAENGA
➡️GIGANTYCZNA WARCABY
➡️MALOWANIE BUZIEK
➡️ANIMACJE DLA DZIECI
➡️POKAZY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ TP
➡️ZLOT FOOD TRUCKÓW
➡️MINI TURNIEJ PIŁKARSKI
➡️POKAZ HIP-HOP
➡️ZNANE OSOBISTOŚCI ZE ŚWIATA SPORTU
➡️LICZNE KONKURSY Z NAGRODAMI

?Dużo by pisać ?‍♂️ musicie to przeżyć??

?? ?
? ??
? ?

 

Laboratorium slime dla dzieci: SLIME jadalny (Poznań/Rataje)

Zapraszamy młodych eksperymentatorów, którzy uwielbiają łączyć i mieszać substancje na warsztaty SLIME. Tym razem wskakujemy na poziom nieco bardziej zaawansowany i tworzymy slime’a jadalnego. Smacznego! 😉

Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 5. roku życia.

Termin: sobota 25 maja 2019
grupa I: 9:00-9:45
grupa II: 10:30-11:15

Wstęp: 20 zł / dziecko

Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a, Poznań
Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl
Liczba miejsc ograniczona.

 

Sołecka Majówka na Zdrojach

Serdecznie zapraszamy na Sołecką Majówkę na Zdrojach…na ludowo, na folkowo, kolorowo!!!

Od godziny 15:00 czekamy na wszystkich mieszkańców na placu zabaw przy ul. Zdroje i zapraszamy do wspólnej zabawy przy ludowych melodiach i zabawach z dawnych lat.

Przedstawiamy program majówki:
15:00 przywitanie
15:15 pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Goślinianie,
15:30 koncert Zespołu Pieśni Polskie Kwiaty działającego przy Klubie Seniora z Koziegłów,
16:00 pokaz tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Goślinianie,
16:15 przedstawienie dla dzieci „Oj dana, dana!” czyli nietypowo na ludowo po Polsce- Filharmonia Pomysłów,
17:00 tańce, zabawy i animacje dla dzieci z Filharmonią Pomysłów,
18:30 koncert zespołu Rock and Fire
20:00 zakończenie

Ponadto w trakcie majówki wiele innych atrakcji m.in.przejażdżki konne, malowanie twarzy, gry, zabawy, warsztaty, konkursy, animacje.
Będą z nami: Kreatywna Karuzela, Lepsza Gmina Czerwonak, Klub Kobiet Aktywnych, Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Klin.

Rady Sołeckie zapraszają też na poczęstunek – dla wszystkich kawa, herbata, placuszek, kiełbaska, pyra z gzikiem i pajda chleba ze smalcem.

Czekamy na Was od godziny 15:00 i liczymy na świetną zabawę.
Stroje ludowe mile widziane 😉 Do zobaczenia 🙂

Organizatorzy:
Anita Banaszak -Radna Gminy Czerwonak,
Violetta Gancarz -Sołtys wraz z Radą Sołecką sołectwa Czerwonak I,
Tadeusz Wojciechowski – Sołtys wraz z Radą Sołecką sołectwa Czerwonak II.
Sponsor imprezy – Firma BrokerSound

 

Drzwi otwarte z Żyrafą Zębalą

Mamy zaszczyt Was zaprosić, na wydarzenie, które organizujemy dla Was z naszym wspaniałym zespołem?
Wraz z Waszymi pociechami, będziecie mogli spędzić cudowny dzień w gabinecie Zębali.
Zapewniamy atrakcje dla dzieci i rodziców:
– dla Waszych pociech: bezpłatne konsultacje, przeglądy stomatologiczne, fluoryzacja
– AKADEMIA RODZICA- ’ ZDROWE ZĘBY MAM, BO O NIE DBAM’- wykłady na temat profilaktyki zaplanowane są na dwie różne godziny:
godz. 10.30
godz. 12.30
– animacje dla dzieci (malowanie buzi)
Gwarantujemy moc zabawy, zapraszajcie również swoich znajomych i przybywajcie ❤️❤️❤️

I Zlot Food Trucków Tarnovi (na Stadionie GKS Tarnovia)

?Wielka Szama?

Już niedługo po raz pierwszy pojawi się w Tarnowie Podgórnym.⁉️

????Szykujemy wiele pysznych niespodzianek połączonych z imprezą Dzień Dziecka z Tarnovią.??‍?‍?‍?

➡️✅Zabierzemy Was w WIELKĄ, kulinarną podróż dookoła świata z food truckami z Wielkopolski.

Niedługo zdradzimy więcej szczegółów! Mamy nadzieję, że nie możecie się doczekać tak jak my! ??✈️???????

 

Darmowa Joga dla dzieci

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Miasta Poznań.
Zapisy: korzenie.poznania@o2.pl – prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku.

Zajęcia odbywają się dla dzieci, które ukończyły 4 lata. W trakcie ćwiczenia swojego ciała, prawidłowego oddechu oraz zdolności poznawczych (skupienia, opanowania, koncentracji, wyobraźni, poszerzania pola widzenia, czy świadomości własnego ciała) dzieci poznają lepiej swoje predyspozycje, talenty oraz uczą się współpracy z innymi. Dzięki wielu zabawom, w przyjemny sposób nasi podopieczni poznają podstawowe zasady filozofii jogi: niekrzywdzenia, prawdomówności, niekradzenia oraz dzielenia się tym co najlepsze z ludźmi. Tworząc przyjazną i bezpieczną atmosferą chcielibyśmy nauczyć dzieci, że szczęście to naturalny stan umysłu. Podczas tworzenia mandal z ciał uczestników, nauki powitania słońca oraz podstawowych pozycji jogi ukazujemy dzieciom ich wyjątkowe zdolności oraz zachęcamy do odkrywania swoich talentów.

 

Storczyki z papieru na Dzień Matki

Zapraszamy dzieciaki na warsztaty z robienia papierowych storczyków.
To idealny prezent dla Mam. Dzieci będą miały okazję poćwiczyć swoją kreatywność, dokładność i talenty plastyczne.

Mamusie mogą pomóc w przygotowaniu, choć zachęcamy do wykorzystania czasu na wypicie kawki i przekąszenia czegoś słodkiego.
Tatusiowie mile widziani;) do aktywnej pomocy.

Startujemy 25 maj o godz. 10:00
Majsterko ul. Grunwaldzka 474 Plewisk
Zapisy: fb lub tel 501 561 358
Koszt: 30zł

Zapraszamy!

 

Muzyczny Poranek Kulturka – Kłótnia na dwa smyczki

Muzyczny poranek. Zapraszamy na edukacyjne przedstawienie muzyczne dla dzieci od 5 lat. Tutaj posłuchacie muzyki na żywo. Poznacie instrumenty, style muzyczne, będziecie mogli z bliska zobaczyć to co najbardziej Was w nich ciekawi, a my postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie 🙂

Temat: „Kłótnia na dwa smyczki”
Prowadzi: Paulina Tarnowska:
Zagrają: dwie wiolonczele – Klaudia Fedyryszyn, Patryk Powel

Amici – przyjaciele! Cóż za dramatico wydarzenie! Nasze dwie najwspanialsze wiolonczele pokłóciły się na amen! Mamma mia! Czy nigdy już nie zagrają razem żadnego concerto? Czy kiedykolwiek jeszcze zdołają się pogodzić i znów idealnie współbrzmieć? Odpowiedzi na te pytania poznacie już na najbliższym recitalu! Wsłuchajcie się, jak instrumenty rozmawiają z sobą o tęsknocie, złości, radości i… amore. Zaskoczą Was klasyką gatunku i współczesnymi aranżacjami.

koszt: 35 zł
zapisy: biuro@kulturka-poznan.pl

 

Poranek literacki z mamami

25.V godz. 11.00 Poranek literacki z mamami,

a wśród nich: strażaczka, rzeźbiarka, elektryczka… – nasze mamy to prawdziwe pionierki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci, żeby w przyszłości odważnie sięgały po swoje marzenia. Mama ogrodniczka, która” krzewi umiłowanie przyrody”, informatyczka „znalazła wspólny język z komputerami”! Krótkie dowcipne i przewrotne teksty:
„Moja mam jest strażaczką. Gasi pożary, a wieczorem światła w moim pokoju. Gdy tata ją chwali, oblewa się rumieńcem.”
Dobra zabawa gwarantowana!
Doskonała lektura dla 3-latka i dla 100-latka!

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Witaj przygodo! 🙂 Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI z przewodnikiem. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00. Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane..

3TATY 4 żywioły Bez wody nie ma życia

Kolejne spotkanie przyrodniczo- literackiego cyklu 3TATY, 4 ŻYWIOŁY skupiać się będzie na wodzie. Woda jest podstawą życia, jej krążenie w przyrodzie jest jednym z najważniejszych zjawisk, a dbałości o czystość wód i dobrego nią gospodarowania powinniśmy uczyć od małego. Prezentacje i eksperymenty Mały Inżynier udowodnią jak fascynująca może być woda i dlaczego tak istotna jest jej ochrona.

Koncert z okazji Dnia Mamy

Z okazji Dnia Matki zapraszamy wszystkie Mamy wraz z całymi rodzinami na wyjątkowy koncert do Klamerki.

W sobotę 25 maja o godz. 16.30 będziemy mieli okazję poznać rzadko spotykany i słyszany instrument jakim jest wiolonczela barokowa! Dowiemy się z czego się składa, czym się różni od powszechnie znanej wiolonczeli, oraz poznamy jej brzmienie słuchając kilku ciekawych utworów. Będzie to niezapomniana muzyczno-historyczna przygoda dla każdego.

Koncert poprowadzi Stanisław z agencji
STAGE of ARTS – student Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym, w Zakładzie Instrumentów Historycznych w klasie wiolonczeli barokowej

Data: 25 maj
Godzina: 16.30 (od 16 zapraszamy na kawę/herbatę i swobodną zabawę dzieci)
Koszt: 15 zł dziecko, 5 zł osoba dorosła

Zapisy:
1. Na Facebooku przez aplikacje Messenger
2. Mailem na adres klamerka@klamerka.eu

 

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 4

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Tym razem damy się porwać energetycznej muzyce, dźwiękom bębnów i spróbujemy ZATAŃCZYĆ. Cóż bowiem piękniej wyraża emocje niż taniec? I to w wykonaniu nieprzypadkowej osoby, poznamy samą Córkę Księżyca.

„Tańcz, Córko Księżyca!”, Kouam Tawa
ilustracje: Fred Sochard
wyd. Zakamarki

KIEDY? sobota, 25 maja 2019, 10.30 – 12.00
GDZIE? Cook Look Book, Kochanowskiego 1/12, 60-844 Poznań
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Cook Look Book

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Wege Festiwal Poznań

Wege Festiwal Poznań to blisko 100 stoisk z najlepszą wege kuchnią która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju!

Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy indyjska, kuchnia ulicy w wydaniu wege – burgery, hot dogi czy frytki z batatów i pyszne desery ♥

Na festiwalu znajdziecie też dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki.

Wege Festiwal to pyszny pomysł na weekend w gronie bliskich.

 

Mamy zabawy- zabawy Mamy

Mamy zabawy- zabawy Mamy, czyli Dzień Matki w Laboratorium Wyobraźni! Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Mamami do wspólnego eksperymentowania. W trakcie zajęć nie tylko będziemy się znakomicie bawić, ale także przygotujemy wyjątkowe laurki dla Mam, aby podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

W programie:
✔️ Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Laboratorium Zabawy z Mamą dla Najmłodszych
✔️ Laboratorium Zabawy z Mamą
✔️ zwiedzanie ekspozycji na Wystawie Czerwonej

? Szczegóły: https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/mamy-zabawy-zabawy-mamy-czyli-dzien-matki-w-laboratorium-wyobrazni/

 

STREFA ZABAWY – Magiczna podróż do świata dinozaurów

Warsztaty tańca kreatywnego dla dzieci 3-5 lat.. Zapraszamy dzieci w magiczną podróż do Parku Jurajskiego, gdzie wyklujemy się z jajek i wcielimy w skórę prawdziwego dinozaura. Nasze ciało nauczy się chodzić jak dinozaur, latać jak dinozaur i wydawać dźwięki jak dinozaur. Będziemy bawić się wesoło w jurajskim lesie, tańczyć taniec dinozaurów i chować się przed straszliwym tyranozaurem. Prosimy, aby wszystkie dinozaury zabrały ze sobą niezbędny ekwipunek: miękkie obuwie na zmianę i butelkę czystej niegazowanej wody do picia. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Aleksandra Pasicka

 

 

 

NIEDZIELA – DZIEŃ MATKI

 

 

Lulajka na Dzień Matki

W niedzielę 26 maja o godz. 10.30 i 12 zapraszamy na Słodownię +1 Stary Browar na spektakl #Lulajka.

Bilety dostępne https://www.bilety24.pl/teatr/lulajka-49698 oraz w punktach informacyjnych Browaru. Rezerwacje:
Atrium – tel. +48 61 859 60 50
Pasaż – tel. +48 61 667 14 00
Prosimy o odbiór biletów najpóźniej 20 minut przed spektaklem.

Cena biletu: 18 zł dziecko, 18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=3d5nEnEOl68&list=UUXIEHK218IBvlSzQc7DssbQ&index=4

Luli luli laj… już pieją kogutki…
Opowiadane ruchem historie z pogranicza jawy i snu przeplatane są starodawnymi pieśniami do kołyski.
Gwiazdkom na wyciągnięcie ręki towarzyszą dźwięki harmonii.

Czas trwania: 30 + 10 minut zabawy.
Wiek dzieci: 1-5 lat.

„Lulajka” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się w grudniu 2011 roku.

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska
Scenografia i kostiumy: Emilia Łapko, Anna Brandys
Choreografia: Agnieszka Noster
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska

Prezentowany m.in. w ramach:
– Białostocki Ośrodek Kultury, lipiec 2017,
– Sztuka Szuka Malucha w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, lipiec 2014,
– Festiwalu Teatralna Karuzela 2013 w Łodzi.
– Sztuka Szuka Malucha organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, podczas Malta Festival w 2012.

Artykuły i recenzje:
Patrycja Terciak, (Bez)senność malucha, www.pinokionieklamie.blogspot.com
Agata Drwięga, Pięciokątne sny, Nowa Siła Krytyczna, e-teatr.pl
Izabella Beata Nowacka, Przytulny, wielobarwny świat snu, muzyki i przyjaźni zagościł na tegorocznej Malcie, www.csdpoznan.pl/
Agata Drwięga, Lulajka, tashka.pl
Iwona Szlefarska, Lulajka, recenzja spektaklu Teatru Atofri, www.dziecipoznan.pl
Domi, Lulajka, domi-mi.blogspot.com

Teatr Atofri #lulajka #teatr #dladzieci #teatradladzieci #najnaje #teatrdlanajnajów Poznań #kultura #kulturapoznan

 

Pszczele niedziele – pikniki edukacyjne w parku Starego Browaru

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach.
26 maja rusza cykl edukacyjnych pikników rodzinnych Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, Stary Browar oraz Miody Suszka – podpoznańska pasieka, która w maju uruchomi “filię” na dachu Pasażu Starego Browaru.

Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram dnia

Wujkek Ogórek na Dzień Matki!

Kochani!
Z okazji Dnia Matki zapraszamy Was na koncert Wujka Ogórka!

Przemek Urbaniak jak zawsze zaśpiewa ukochane przeboje dzieci, ale nie zabraknie też piosenek dla dorosłych melomanów, szczególnie dla mam 🙂

Kim jest Wujek Ogórek? Przemek Urbaniak – kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta…można by długo wymieniać. Muzyka płynie w nim razem z krwią od głowy aż do serca. Współtworzył zespoły Miła Starsza Pani oraz jazzowy Urbaniak Quartet. Na co dzień dusza towarzystwa!

Zapraszamy!

KIEDY: niedziela 26 maja godz. 16:00;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 18 zł osoba powyżej 6 mc życia.
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901. Jak masz miejsce – wpłacaj pieniądze na konto WA podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce KONTAKT. Zapraszamy!
W razie zgłoszenia nieobecności do godz. 10:00 w dniu koncertu, wpłatę można wykorzystać na inne wydarzenie w WA w sezonie 2018/2019.

 

Giełda i Wystawa Zwierząt Egzotycznych Poznań

Wystawa Zwierząt Egzotycznych
Giełda Terrarystyczna
Poznań,
Rozpoczynamy o godzinie 10:00 do 15:00

Na wystawie, giełdzie można zobaczyć różne gatunki zwierząt: pająki, skorpiony, owady, gady i płazy a także zakupić karmę, rośliny, literaturę, akcesoria do hodowli, terraria, sprzęt terrarystyczny.

Spodziewamy się wystawców i hodowców z całej Polski.
Przyjdź, zobacz, poszukaj inspiracji i wybierz coś dla siebie.
Porozmawiaj z hodowcami, wymień doświadczenia, nawiąż kontakty i poznaj nowe gatunki zwierząt.

Zapisy wystawców prowadzone są tylko przez formularz udostępniony na wydarzeniu !

Bilety dostępne na miejscu i online ->
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanskie-targi-terrrarystyczne-i-botaniczne-wystawa-zwierzat-egzotycznych-49954?id=244457

Informacje dodatkowe:
zwierzaki.poznan@gmail.com
lub
Za pomocą Facebook

Niedozwolone jest oferowanie na giełdzie zwierząt niedopuszczonych w Polsce do obrotu a w przypadku zwierząt, które tego wymagają, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Na wystawie / giełdzie zwierząt egzotycznych jest całkowity zakaz sprzedaży kręgowców, to jest: ssaków, gadów, płazów, ryb! Prawo zakazuje obrotu tego typu zwierzętami. Można jedynie przyjechać i zaprezentować swoje zwierzęta (nie dotyczy bezkręgowców), wymienić się doświadczeniami, informacjami, kontaktami, lecz cała operacja sprzedaży jest surowo zakazana.

Regulamin:
https://drive.google.com/file/d/1_X6dyaDOwFBs1pgkxPMa0KFUfu6NpwtL/view?usp=sharing

 

Kindernalia 2019

Zapraszamy Was na II edycję Poznańskich Kindernaliów!

Czym są Kindernalia?
To Największy Dzień Dziecka w Poznaniu!

Zapraszamy Was z córkami, synami, braćmi, siostrami, wnukami, wnuczkami ?‍?‍?‍? do Parku im. Jana Pawła II w Poznaniu!

KIEDY? 26 maja
W JAKICH GODZINACH? 12:00-18:00

Dzieci będą miały okazję skorzystać z atrakcji w strefach tematycznych! Dla rodziców również szykujemy niespodzianki! ???

Śledźcie wydarzenie, aby być na bieżąco! ?

Dołącz do wydarzenia, aby:

✅ dowiedzieć się jakie atrakcje szykują nasi wolontariusze,

✅ zaplanować sobie cudowny dzień z rodziną,

✅ mieć wgląd do wszystkich nowinek dotyczących wydarzenia.

To jak, widzimy się 26.05 ? ??

 

Kino Zielone Oko dla dzieci: „Dumbo”

Film „Dumbo” to nasza propozycja dla dzieci. To produkcja wytwórni Disneya w aktorskiej, hollywoodzkiej obsadzie.
W podupadającym cyrku, prowadzonym przez braci Medicich, pojawia się nowy nabytek – słonica wraz ze słoniątkiem Dumbo z niesamowicie wielkimi uszami. One to sprawiają, że ich właściciel jest wyśmiewany przez pozostałych członków cyrku. Z czasem jednak okazuje się, że Dumbo, dzięki nim, może latać. Niedługo potem malec staje się ogólnokrajową sensacją i przyciąga uwagę wielu osób, dzięki czemu przywraca cyrkowi dawną świetność. Nie mija zbyt wiele czasu, gdy zostaje on zauważony przez niejakiego Vandevere, prawdziwego króla rozrywki. W zamian za występy Dumbo, proponuje on połączenie sił w jego cyrkowym imperium. Wnet okazuje się jednak, że nie jest to tak piękne, jak się wszystkim wydawało, a Vandevere pozbywa się starej trupy cyrkowej. Oczekując zysków, ryzykuje zdrowie Dumbo oraz swojej partnerki…
Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20 oraz przed seansem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

Pokaż swoje pomysły na Pokój dla Ziemi! / Wolno Dzieciom

Najmłodsze wojowniczki i wojownicy o dobro planety!
Dajecie starym przedmiotom nowe życie? Lubicie kleić i majstrować tak, aby powstało coś fajnego? Nie boicie się zakasać rękawów i ubrudzić rąk?

Zapraszamy Was do wspólnego zaprojektowania warsztatu: będziecie mogli pokazać jak w Waszym domu robi się coś z niczego. Oddajemy do Waszej dyspozycji stanowiska w przestrzeni placu Wolności – razem ze swoimi rodzicami lub opiekunami będziecie mogli poprowadzić warsztat dla swoich równolatków. Możecie to też zrobić na własną rękę: wszelka inicjatywa samodzielności mile widziana!

Przyjdź do nas z pomysłem, a pomożemy przy jego realizacji i wspólnie zdobędziemy potrzebne materiały.

Liczymy na pomysły w duchu DIY (Do It Yourself – zrób to sam/a) i zero waste. Nasz cel: zadbać o Ziemię,wytwarzać jak najmniej śmieci i zarazić tym innych!
Damy radę? Z Waszą pomocą na pewno!

Szukamy praktycznych rozwiązań: pamiętajcie, żeby zaplanować konkretne działania dla uczestników swojego warsztatu.

Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2019 r.
Przesyłajcie je na adres e-mail: dzieci@malta-festival.pl

Wydarzenie jest skierowane do najmłodszych uczestników i uczestniczek Malta Festival, ale można je potraktować jako projekt familijny. Zachęcamy do zgłaszania się całymi rodzinami. Skontaktujemy się z autorami wybranych projektów w celu dostosowania idei do warunków festiwalowych.

Wydarzenie jest częścią programu Wolno Dzieciom w ramach Malta Festival Poznań 2019.

 

Od słowa do słowa

„Słowo JA i słowo TY, słowa: MAMA, TATA, MY, słowo: dobrze, słowo: źle, słowo: lubię , słowo: chcę! Słowa, słowa, zaczyna się rozmowa” !
Teatralna przygoda dla najnajmłodszych w wieku 1,5 do 5 lat. Inscenizacja inspirowana twórczością Krystyny Miłobędzkiej przygotowana przez Lucynę Winkel. Występują: Agnieszka Dubilewicz i Halszka Różalska

Festyn Rodzinny na Ostrowie Tumskim

Zapraszamy na FESTYN RODZINNY na Ostrowie Tumskim.
Już tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Rozpoczynamy mszą w Katedrze Poznańskiej, a po niej czekają nas koncerty, animacje i wielka loteria fantowa.
Razem z Miasto Poznań przygotowaliśmy ALEJKA ZDROWIA, gdzie za darmo przebadamy się od stóp do głów.

Warto już teraz zapisać sobie datę 26 maja w kalendarzu.

12:15 – Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze
13:20 – Rozpoczęcie Imprezy
13:50 – Koncert Chóru z Gostynia
14:45 – Pokaz taneczny– SRT – FUNDACJA DZIECI TAŃCA
15:00 – Koncert Zespołu Commers Band
15:40 – Bicie rekordów Diabadance
16:00 – Występ Artystyczny Teatr Kultureska
16:45 – Występ Tulipanków
17:00 – Koncert Zespołu „Rock and Fire”

 

Echt Poznanioki – rodziny na tropie historii, tradycji i gwary

Zapraszamy poznańskie rodziny na specjalny cykl. Wyruszamy tropem rodzimej historii, kultury i gwary, bo Echt Poznanioki, czyli prawdziwi poznaniacy (niekoniecznie z urodzenia, ale z miłości do miejsca zamieszkania) znają i szanują swoje miasto! Rodzima tradycja natomiast może i powinna być ważnym elementem także w życiu nowoczesnych współczesnych rodzin w wielkim nowoczesnym mieście. Pierwszymi na naszym szlaku będą: Brama Poznania, Stara Bimba i wycieczka gwarowa.
Kolejne wydarzenia związane będą z poznańską kuchnią, muzyka tradycyjną i patronami… ale o tym już w oddzielnym wydarzeniu.

Wszystkie nasze propozycje to interaktywne wydarzenia międzypokoleniowe, więc do udziału zachęcamy przedstawicieli różnych pokoleń: dzieci, młodzież i dorosłych – rodziców i dziadków.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

TERMINY trzech pierwszych spotkań:
Echt Poznanioki w Bramie Poznania – 26. maja o 14:00
(zbiórka przy kasach o 13.50, ul. Gdańska 2)

Echt Poznanioki w starej bimbie (wycieczka z przewodnikiem starym tramwajem przez Poznań) – 2. czerwca o 16.25 (zbiórka o 16:15, dawna zajezdnia Madalina, ul. Madalińskiego, wejście od Pamiątkowej i Hetmańskiej)

Echt Poznanioki szlakiem gwary – wycieczka po Starym Mieście 8. czerwca o godzinie 15:00 (zbiórka 14.55 przy pomniku Starego Marycha, u zbiegu Placu Wiosny Ludów i ul. Półwiejskiej)

UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy mailowo: fundacja.kreaktywator@wp.pl

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator
Aby nie przegapić innych bezpłatnych wydarzeń, warto polubić i śledzić nasz profil 🙂

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Echt Poznanioki”, dofinansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Rodzinny Koncert z okazji „Dnia Mamy”

Zapraszamy wszystkie rodziny wraz z dziećmi na nasze rodzinne koncerty pełne dobrej muzyki i wspaniałej zabawy!

Tylko u nas zespół znakomitych muzyków wykonywać będzie najpiękniejsze piosenki o… Mamie! 🙂

Już 26 maja o godzinie 10:00 świętować będziemy dzień tej najważniejszej osoby w życiu każdego dziecka! ♥

Przy wspaniałej muzyce nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych czy ulubieńca dzieci – pacynki Gapcia 🙂

Nie może Cię zabraknąć! Koniecznie zarezerwuj termin jeszcze dziś!
Ilość miejsc ograniczona!

Cena biletu: 15zł od osoby (dziecko/dorosły)

Rezerwacja biletów przez kontakt mailowy: pozytywka@studiopositiva.com

lub przez wiadomość na facebook’u

 

Poranek dla dzieci: Superagentka

Kino Pałacowe CK Zamek
26.05 | g. 12 |

 

Duńska animacja o 10-letniej Agathe-Christine to kino detektywistyczne dla młodych widzów w najlepszym wydaniu.

Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.

„Superagentka” otrzymała nagrodę Jury ECFA European Children’s Film Association podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu i brała udział w konkursie filmów pełnometrażowych 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
SUPERAGENTKA, reż. Karla von Bengtson, Dania, 2017, 77, 6+

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *