PLAN ZAJĘĆ 29.04 – 05.05.2019

PLAN ZAJĘĆ 29.04 – 05.05.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

29.IV godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Baśnie dźwiękiem malowane

Zapraszamy na darmowe warsztaty baśniowo-muzyczne.

Baśnie, Bajki i Legendy zabierają nas w podróż do świata magii ludów przeróżnych krain i czasów. Gdy między słowami przeplatane są dźwięki, rytmy i melodie jeszcze bardziej przeżywamy emocje i mądrość, które nam przekazują. Wsłuchamy się w pieśni ptaków zaczarowanego lasu, wcielimy się w rolę dzielnych wojowników, wystukamy rytm na spotkanie ze smokami i razem zaśpiewamy pieśń wdzięczności.

Zapraszamy DZIECI W KAZDYM WIEKU oraz DOROSŁYCH. Treść i forma przekazu jest zawsze dopasowana do uczestników tak, aby mogli w pełni doświadczyć spotkania z baśnią.

Warsztaty odbywają się w trzech terminach:
29 kwietnia
13 maja
20 maja

zawsze o godz. 17
zawsze trwają ok. 2h
zawsze za darmo
zawsze zapraszamy

Warsztaty prowadzi Dorota Flieger i przyjaciele.
Dorota Flieger: Skończyła Psychologię, śpiewa, pisze scenariusze i prowadzi warsztaty edukacyjno-muzyczne dla dzieci w przedszkolach i żłobkach. Od 3 lat prowadzi warsztaty z tańca spontanicznego, śpiewu intuicyjnego, medytacje i śpiewokręgi w Polsce i zagranicą. Muzyka jest dla niej jednym z najpiękniejszych sposób na poznanie siebie. Poprzez taniec i śpiew możemy zaprosić więcej naturalności, autentyczności i radości życia w codzienność. Baśnie zapraszają dzieci i nasze wewnętrzne dzieci do zabawy, a przez nią uczymy się najwięcej.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Sąsiedzki Dom Sztuki”
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Artystyczne zajęcia dla dzieci

Zapraszam dzieci w wieku szkolnym na warsztaty artystyczne do pracowni ceramicznej.
Będziemy rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne, poznawać różnorodne techniki plastyczne oraz tworzyć prace z gliny, które następnie zostaną wypalone i poszkliwione.
Koszt 2 godz. warsztatów to 70 zł.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
mailowo: warsztaty4kropki@wp.pl
lub tel. 698 556 222
Zapraszam serdecznie 🙂

Cztery kropki pracownia ceramiczna Poznań
ul. Niegolewskich 16, Poznań

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Otwarcie sezonu na Nocnym Targu Towarzyskim // Majówka 2019

Otwieramy NOCNY TARG po raz trzeci! Ulubiona wakacyjna miejscówka w Poznaniu powraca w odświeżonej formie.

Niech rozbłyśnie księżyc! Niech zatrzęsą się mury hali na Kolejowej 23 ?

5 dniowe otwarcie? na NOCNYM TARGU TOWARZYSKIM, które szykujemy to: duże koncerty?, kilkadziesiąt stoisk ze street foodem, kolorowe foodtrucki?, kulinarne pokazy, owocowe koktaile?, piwo towarzyskie, nocne potańcówki?‍♀, neony, setki uśmiechów??, wakacyjne romanse, wschody słońca na nocnym⛅, pociągi w tle, tajemniczy różowy pokój? i wiele więcej.

Nadchodzi wielka MAJÓWKA. Wracają ciepłe dni. Wraca NOCNY.

Stopniowo będziemy ogłaszać gwiazdy? występujące wieczorami i streetfoodowych wystawców?. Śledźcie event i wypatrujcie ekscytujących informacji.

Daj się zaskoczyć.
Widzimy się na Nocnym.

HARMONOGRAM:

?wtorek 30.04
• @Zlot Food Trucków Zlot foodtrucków od godziny 16
• Szkolna Dyskoteka na 1 dniu Otwarcia Sezonu na NTT •

?środa 01.05
• Zlot foodtrucków od godziny 12
• Flirtini na 2 dniu Otwarcia Sezonu na NTT•

?czwartek 02.05
• Zlot foodtrucków od godziny 12
• Natalia Przybysz na 3 dniu Otwarcia Sezonu na NTT •
• Taneczne afterparty

?Piątek 03.05
• Zlot foodtrucków od godziny 12
• Rubin Robi Raban na 4 dniu Otwarcia NTT / Corona SunSets Hour•

?Sobota 04.05
• Zlot foodtrucków od godziny 12
• Ten Walls Live na 5 dniu Otwarcia Sezonu na NTT •

???Lista wystawców street food???:

? Pitagoras – Greek Fast Food
? Asian Street FOOD
? KeBoB
? FryDay
? Najs Cream
? Fyrtel – pyzy z szarpaniną
? Maczane – oryginalne frytki belgijskie
? Bufet Truck – Zapiekanki
? Kura Warzyw
? Arizona Pastrami
? Arepas
? UP IN SMOKE BBQ
? 4 Alternatywy
? Hardkorowe Stejki
? Szyszka Burger

W butelkach nasze kraftowe?, a w kubkach kolorowe? od najlepszych barmanów w mieście.

Spotkajmy się na Nocnym.

 

Otwarcie KontenerArt 2019

Otwieramy się w nowej odsłonie!
Startujemy 30 kwietnia – 5 maja
Więcej info już wkrótce 🙂
Stay tuned —->>>>

KONCERTY:

30/04
GUTEK + RAT KRU w KontenerArt 30/04 // Gutek RAT KRU
After – ☆★ FunkFuzja ★☆

01/05
Fertile Hump + The Pau w KontenerArt 01/05
After – KontenerART Residents ~ sezon na przyjemności ~

02/05
Jam Sessions w KontenerArt

03/05
Gang Śródmieście w KontenerArt 03/05 // Gang Śródmieście
After – Na Co Czekasz? Showcase w KontenerArt

04/05
*~Paradisĕ~* KontenerArt

05/05
VHS w KontenerART 05/05
After – KontenerART Residents ~ sezon na przyjemności ~

DJ SETS:
Dżony Dep, CT DJs, Miko’Why, Robert Błaszczyk,
Sourge & Venzio, Vrota, Tojk, …

~ Warsztaty farbiarskie z Psychotropical ~

 

 

 

ŚRODA

 

 

Wielka Majówka 2019 w Bramie Poznania – 1 maja 2019

1 maja (środa)

 • 11:00 / Pograjki. Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie – koncert interaktywny dla rodzin z dziećmi.

Sala warsztatowa / obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia / PL.

Poznamy niespotykanie instrumenty z krajów Bliskiego Wschodu. Zapoznamy się ze sztuką opowiadania i tradycyjnymi opowieściami. A to wszystko w towarzystwie muzyki granej na instrumentach takich jak santur czy daf. Zapraszamy rodziny z dziećmi, również te uczące się języka polskiego.

 • 12:00-17:00 / Tysiące winyli – kiermasz płyt/ Amfiteatr pod Bramą Poznania / wstęp wolny / PL/ ENG/ RUS.

Fanów winyli nie trzeba namawiać do zakupów! W tym roku kupicie płyty za 5 złotych (na piąte urodziny!) oraz specjalną selekcję płyt z muzyką z całego świata.

 • 12:00-17:00 / Drzewo przyjaźni (ponadnarodowej) – akcja plecionkowa/ Amfiteatr pod Bramą Poznania/ wstęp wolny / PL/ ENG.

Wspólnie z dziewczynami z kolektywu Pikotki Crew spróbujemy różnych technik plecenia, robienia na drutach, szydełkowania. Efektami naszych działań udekorujemy drzewo przyjaźni nad rzeką. Nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczą chęci – również do wspólnej zabawy.

 • 12:00-17:00 / Pop up muzeum – Zakorzenienie /  Zygzak przed Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Zapraszamy do zwiedzania pop-up museum, którego celem jest ukazanie piękna i głębokiej symboliki korzeni. Wszystkie obiekty są ukształtowane przez naturę, ale ich interpretacja – to dzieło każdego z odwiedzających.

 • 12:00-17:00 / Strefa kulinariów świata /  Amfiteatr pod Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Spragnionych międzynarodowych doznań smakowych zainteresuje strefa kulinariów. W tym roku spróbujemy dań z różnych zakątków świata! Wśród wystawców_czyń znajdziecie osoby zza granicy, które wybrały gotowanie dla Poznaniaków!

 • 12:00-17:00 / Biblioteka na rowerze – mobilna czytelnia książek /  Zygzak przed Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL.

Do Bramy Poznania przyjedzie riksza pełna książek dla dzieci i młodzieży, w tym książek o różnorodnych kulturach z całego świata, także tych, których przedstawiciele_lki zamieszkiwali_ły Poznań. Do mobilnej biblioteki można dołączyć w każdej chwili i zatopić się w opowieściach – zapraszamy rodziny z dziećmi!

 • 12:00-17:00 / Antykwariat Konstantego Żupańskiego – kiermasz książek / Amfiteatr pod Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Konstanty Jan Żupański był Grekiem, którego rodzina osiadła w Poznaniu. Dzięki jego staraniom ukazało się drukiem wiele ważnych książek (nie tylko) polskich autorów. Teraz patronuje antykwariatowi na ul. Paderewskiego, który zaprasza do swojego stoiska.

 • 12:00-17:00 / Migrant Info Point – stoisko informacyjne /  namiot koło Bramy Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Migrant Info Point zaprasza cudzoziemców_czynie szukające informacji i wsparcia. Na stoisku dowiecie się w jakich sprawach MIP udziela wsparcia oraz o aktywnościach prowadzonych dla migrantek i migrantów.

 • 12:30 / Warsztaty wielokulturowe: Na czym polega indyjski festiwal Holi? /  Amfiteatr pod Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL / ENG.

Warsztaty poprowadzi Harsh, który poczęstuje nas tradycyjnymi indyjskimi słodyczami jedzonymi podczas festiwalu Holi, opowie o jego historii oraz zaprosi nas do wspólnego hinduskiego tańca i zabawy kolorami!

 • 12:30 / Warsztaty pokojowe. Żyć razem – przez opowieści /  Amfiteatr pod Bramą Poznania/ obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl/ PL.

Podczas warsztatu prowadzonego przez Joannę Roszak – poetkę, naukowczynię, nauczycielkę – przysiądziemy się do siebie nawzajem, by poznać się i wsłuchać w nasze opowieści oraz opowieści poprzedników – mieszkańców i mieszkanek Poznania z doświadczeniem wielokulturowym: Bambrów, Żydów, Niemców… Stworzymy i ukryjemy nad Cybiną kapsułę pokoju z przesłaniem dla przyszłych pokoleń naszego miasta.

 •  13:00 / WenDo – warsztaty dla kobiet / sala warsztatowa w Bramie Poznania / obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl/ PL/ ENG/ RUS.

Magda Szewciów i Lena Bielska, doświadczone trenerki WenDo zapraszają kobiet na warsztaty, które uczą jak przestać czuć się bezradną i bezbronną, reagować na przemoc i wzmocnić poczucie pewności siebie i własnej wartości.

 • 15:00 / Warsztaty wielokulturowe: Turcja zamieszkała w Poznaniu! /  Amfiteatr pod Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL/ RUS.

Warsztaty poprowadzi Ilayda, która przybliży nam tureckie zwyczaje, nauczy się podstawowych zwrotów w języku tureckim oraz tureckiego tańca.

 • 17:00 / Cyganka Aza – pokaz filmu z muzyką na żywo / sala warsztatowa w Bramie Poznania/ obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia / PL/ ENG.

Zapraszamy na pokaz filmu, który nakręcono w Poznaniu ponad 90. lat temu! Poza kunsztem przedwojennych aktorów i aktorek kina niemego, będziemy mieli przyjemność słuchać muzyki skomponowanej dla tego filmu przez Waldemara Rychłego.

 • Jesteśmy u siebie. 5 lat na plakatach – wystawa czasowa / Kładka w Bramie Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Wystawa prezentuje pięć lat działalności Bramy Poznania poprzez wybrane plakaty, które promowały wydarzenia: wystawy, zajęcia edukacyjne, cykle nadrzeczne, majówki i Weekendy z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

 

Winyl za 5 / Brama Poznania / Poznań

Tysiące Winyli za piątaka oraz setki nowości,
rzadkie wydania i wyczekiwane reedycje,
premiery oraz bestsellery, do tego Winyl w jednej cenie!!!
To i dużo więcej w Brama Poznania.
Środa / 01.05.19 / 12.00-17.00 / Poznań

EKO Festyn w Komornikach

Zapraszamy na rodzinny, plenerowy festyn w Komornikach. W programie m.in. warsztaty ekologiczne i edukacyjne, akademia rowerowa dla dzieci,a na zakończenie koncert zespołu CUDAWIANKI. Wstęp wolny.

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach
ul. Stawna 7/11, 62-052 Komorniki (gmina Komorniki)

Majówka w Botaniku

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w Majówce w Botaniku. W planie wiele interesujących wydarzeń.

=============== 1 MAJA ===============

12:00 INAUGURACJA MAJÓWKI (Pawilon Letni)
9:00 – 17:00 imprezy plenerowe (zajęcia edukacyjne dla dzieci i
młodzieży, gry planszowe, „motylkowe warsztaty”)
10:00 – 14:00 pokazy Tai-chi (Poznańskie Stowarzyszenie Tai-chi)
polana piknikowa
11:45 – 17:00 koncerty w Pawilonie Letnim
(wystąpią m. in. Orkiestra Dęta z Dopiewa, Chór
Arion)
Ponadto:
9:00 – 17:00 kiermasz ogrodniczy i kiermasz rękodzieła
10:00 – 17:00 kwesta na rzecz Hospicjum „Palium”
(na terenie całego Ogrodu)
WYCIECZKI:
„Kolekcje roślinne Alpinarium” 10:00
(oprowadza kierownik działu)
„Kolekcje roślinne Działu Geografii” 10:00
(oprowadza kierownik działu)
„Coolturalnie o drzewach i krzewach” 11:00, 13:00, 15:00
„Sekrety starych drzew” 12:00, 14:00
punkt zbiórki zawsze przy bramie głównej

=============== 2 MAJA ===============

9:00 – 15:00 imprezy plenerowe (zajęcia edukacyjne dla dzieci i
młodzieży, gry planszowe, „motylkowe warsztaty”)
9:00 – 17:00 kiermasz ogrodniczy i kiermasz rękodzieła

=============== 3 MAJA ===============

9:00 – 17:00 kiermasz ogrodniczy i kiermasz rękodzieła
9:00 – 17:00 imprezy plenerowe (zajęcia edukacyjne dla dzieci i
młodzieży, gry planszowe, „motylkowe warsztaty”)
10:00 – 14:00 pokazy Tai-chi (Poznańskie Stowarzyszenie Tai-chi)
polana piknikowa
10:00 – 17:00 kwesta na rzecz Hospicjum „Palium”
(na terenie całego Ogrodu)
12:00 – 17:00 koncerty w Pawilonie Letnim
(wystąpią m. in. Piotr Kuźniak, Chór Belacanto)
WYCIECZKI:
„Osobliwości Ogrodu Botanicznego” 10:00, 12:00, 14:00
„Coolturalnie o drzewach i krzewach” 11:00, 13:00
„Sekrety starych drzew” 12:00, 14:00
punkt zbiórki zawsze przy bramie głównej

Ponadto w Ogrodzie znajdować się będzie mobilny punkt poboru krwi (3 maja w godzinach 10:00 – 14:00).

Organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza,
Polskie Towarzystwo opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu wspierające Hospicjum “Palium” Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzania zmian w programie – będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy do spędzenia tego czasu z nami w Ogrodzie wśród szumu drzew i śpiewu ptaków.
Czekamy na Państwa codziennie od 9:00. Zapraszamy! 🙂

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Wielka Majówka 2019 w Bramie Poznania

 

Z okazji piątych urodzin Bramy Poznania chcemy podziękować Wam za wspólnie spędzony czas i zaprosić na dwa dni wspólnego pikniku inspirowanego wielokulturowym dziedzictwem Poznania! Urodziny to świetna okazja do integracji, zażegnania konfliktów, wspólnej zabawy ponad podziałami – również językowymi – dlatego część wydarzeń będzie dostępna dla gości anglo- i rosyjskojęzycznych. Razem przekonamy się, jakie narodowości zamieszkiwały Poznań i budowały jego historię – pokażemy, że Wy także macie na nią wpływ!

 

3 maja (piątek)

 

 • 12:00-17:00 / Pop up muzeum – Zakorzenienie /  Zygzak przed Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Zapraszamy do zwiedzania pop-up museum, którego celem jest ukazanie piękna i głębokiej symboliki korzeni. Wszystkie obiekty są ukształtowane przez naturę, ale ich interpretacja – to dzieło każdego z odwiedzających.

 • 12:00-17:00 / Strefa kulinariów świata /  Amfiteatr pod Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Spragnionych międzynarodowych doznań smakowych zainteresuje strefa kulinariów. W tym roku spróbujemy dań z różnych zakątków świata! Wśród wystawców_czyń znajdziecie osoby zza granicy, które wybrały gotowanie dla Poznaniaków!

 • 12:00-17:00 / Biblioteka na rowerze – mobilna czytelnia książek /  Zygzak przed Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL.

Do Bramy Poznania przyjedzie riksza pełna książek dla dzieci i młodzieży, w tym książek o różnorodnych kulturach z całego świata, także tych, których przedstawiciele_lki zamieszkiwali_ły Poznań. Do mobilnej biblioteki można dołączyć w każdej chwili i zatopić się w opowieściach – zapraszamy rodziny z dziećmi!

 • 12:00-17:00 / Antykwariat Konstantego Żupańskiego – kiermasz książek / Amfiteatr pod Bramą Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Konstanty Jan Żupański był Grekiem, którego rodzina osiadła w Poznaniu. Dzięki jego staraniom ukazało się drukiem wiele ważnych książek (nie tylko) polskich autorów. Teraz patronuje antykwariatowi na ul. Paderewskiego, który zaprasza do swojego stoiska.

 • 12:00-17:00 / Migrant Info Point – stoisko informacyjne /  namiot koło Bramy Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Migrant Info Point zaprasza cudzoziemców_czynie szukające informacji i wsparcia. Na stoisku dowiecie się, w jakich sprawach MIP udziela wsparcia oraz o aktywnościach prowadzonych dla migrantek i migrantów.

 • 12:00-17:00 / Obourreek. Polish – French Express. – potańcówka i koncert muzyków_kantek z Francji i Polski/  Amfiteatr pod Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Obourreek to projekt muzyczny powstały na styku dwóch żywych tradycji: francuskiego bourree oraz polskiego oberka, które mają wiele wspólnego mimo odległości dzielącej oba te kraje. Muzycy z Polski i Francji zapraszają do wspólnych tańców pełnych tradycji!

 • 12:30 / Warsztaty wielokulturowe i antydyskryminacyjne: Niedaleka podróż do Różnorodności/  sala warsztatowa w Bramie Poznania/ obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl/ PL.

Warsztaty wprowadzą uczestników i uczestniczki w tematykę wielokulturowości oraz różnorodności, również w kontekście wielokulturowości miasta Poznania.

 • 13:00/ Gimnastyka słowiańska dla kobiet – warsztaty/  Amfiteatr nad Cybiną/ +16/ obowiązują zapisy na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl/ PL/ ENG/ RUS.

W trakcie zajęć przeniesiemy się na wschód Europy i poznamy podstawowe techniki gimnastyki słowiańskiej, która jest holistycznym systemem pracy z ciałem i oddechem. Została stworzona przez kobiety dla kobiet. Zaprezentujemy część z pozycji, opowiemy skąd się wzięła i jakie może dawać efekty.

 • 15:00/ Warsztaty wielokulturowe: Ukraińskie warsztaty rękodzieła/  Amfiteatr od Bramą Poznania/ wstęp wolny/ PL/ UA/ RUS.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Natalię oraz Irynę z Ukrainy, które opowiedzą o niektórych ukraińskich tradycjach, zapraszając nas do wspólnej zabawy z rękodziełem.

 • 15:00/ Wielokulturowy Poznań na Trakcie Królewsko-Cesarskim – wycieczka/ start: plac przed katedrą/ wstęp wolny/ PL.

Podążaj z przewodnikiem śladami wielu narodów i kultur począwszy od piastowskiego grodu, przez średniowieczny i staropolski obszar Starego Miasta wraz z przyległościami, aż po XIX – wieczne Śródmieście, by wszędzie tam poznać, jak funkcjonowały i jaką rolę odgrywały różne społeczności i grupy etniczne w życiu dawnego Poznania.

 • Jesteśmy u siebie. 5 lat na plakatach – wystawa czasowa / Kładka w Bramie Poznania / wstęp wolny/ PL/ ENG/ RUS.

Wystawa prezentuje pięć lat działalności Bramy Poznania poprzez wybrane plakaty, które promowały wydarzenia: wystawy, zajęcia edukacyjne, cykle nadrzeczne, majówki i Weekendy z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

 

Harmonogram może ulec zmianie. W razie niepogody część wydarzeń zostanie przeniesiona do Bramy Poznania.

 

Oficjalnym partnerem Wielkiej Majówki jest Migrant Info Point.

 

Noc w Palmiarni 3 maja 2019

Zapraszamy na pierwszą w tym roku Noc w Palmiarni 3 maja 2019!

Wydarzenie zostanie uświetnione koncertem muzycznym uczniów szkoły T. Burton.

Wejście w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł

Zapraszamy do Palmiarni w godzinach 20.00-2.00 (kasa do godz. 1.30). Koncert odbędzie się w godzinach 22.00 – 23.30.

Informujemy, że podczas Nocy w Palmiarni Kawiarnia 7 Kontynentów będzie nieczynna.

Obejrzyj klipy wideo z występów na Nocy W Palmiarni w sierpniu 2018: https://www.youtube.com/playlist?list=PLZutN1fx4idcC8CUGJIkB9cmz0Aao1wUr

 

FRANEK-pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Przejazd tradycyjnym pociągiem z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania – Pasażerowie będą podróżować w wagonach 1 i 2 klasy, będą mieli także do dyspozycji kultowy wagon barowy WARS!

Majówka w Rogalinie

W dniach 3-5 maja br. zapraszamy na Łęgi Rogalińskie, gdzie odbywać się będą międzynarodowe zawody pasterskie oraz towarzyszące im atrakcje. Będzie można zapoznać się z rasami psów, owiec, poznać specyfikę rozgrywanych konkurencji. Zapraszamy na jarmark wyrobów regionalnych oraz tradycyjnej kuchni. Malownicze otoczenie zapewni miły wypoczynek w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody.

Szczegóły wkrótce.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Poznań za pół ceny 2019 | Half Price Poznań 2019

?? ️Zapraszamy na dwunasty „Poznań za pół ceny”. Atrakcje Poznania i okolic z rabatem 50% w weekend 04-05 maja 2019. Pełen program na ? www.poznanzapolceny.pl
?? Feel invited for 12th „Half Price Poznań”. Poznań and its surroundings attractions with prices reduced 50% during weekend 4th and 5th May 2019.

Poznań za pół ceny!

Brama Poznania

Oferta w czasie akcji Poznań za pół ceny 2019:

 

 • ​Bilet normalny 9,00 zł (cena regularna 18,00 zł);

 • Bilet ulgowy 6,00 zł (cena regularna 12,00 zł);

 • Bilet grupowy 5,50 zł (cena regularna 11,00 zł) / od 10 osób — cena za osobę;

 • Bilet rodzinny 18,00 zł (cena regularna 36,00 zł) / maksymalnie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci do 16 roku życia.

 

Zapraszamy!

 

Pelagia zaprasza na spacer Alejami Marcinkowskiego

Rodzinna wycieczka z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Pelagia urodziła się w roku 1899 w Poznaniu, w Cesarstwie Niemieckim, rządzonym przez Wilhelma II. Trzy lata później, cesarz po raz pierwszy zwrócił uwagę na jej rodzinę. Od tej pory ich losy splatały się zaskakująco często.

Na wycieczce spotkamy się z Pelagią z roku 1918. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że za kilka miesięcy przynosząc jedzenie dla walczących w Powstaniu Wielkopolskim braci, wystąpi otwarcie przeciw cesarzowi.

Z Pelagią pospacerujemy Alejami Marcinkowskiego przy których mieszkała. Spojrzymy na nie z perspektywy historii jej rodziny i postaci, które można tam spotkać: pięknej pani o trudnym imieniu opiekującej się wężami, człekokształtnej istoty z żydowskich legend, morskich stworzeń i lekarza, który potrafił pokonać morowe powietrze.

Na spacerowiczów czekają zagadki i zabawa popularna wśród dzieci spacerujących Alejami w dawnym Poznaniu.

czas wydarzenia: ok. 1,5 godz., wielkość grupy: ok. 20-30 dzieci z opiekunami

miejsce spotkania: Aleje Marcinkowskiego – między starym gmachem Muzeum Narodowego a Placem Wolności.

cena: 20,00 zł/dziecko

Dorośli towarzyszący dziecku nie płacą.

obowiązują zapisy: tel. 504 152 120, e-mail: pikinini@pikinini.pl

Sugerowany wiek dla dzieci uczestniczących w spacerze: 6-14 lat

Spacer poprowadzi Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, historyk, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu, wnuczka Pelagii.

 

CEGIELSKI-pociągiem na XXVI Paradę Parowozów!

Przejazd nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie z Poznania Głównego do Wolsztyna i z powrotem – na XXV Paradę Parowozów. Skład pociągu będzie wyposażony w wagony 1 i 2 klasy oraz legendarny wagon WARS!

XXVI Parada Parowozów w Parowozowni WOLSZTYN

Już dziś mamy przyjemność zaprosić na kolejną XXVI Paradę Parowozów, która odbędzie się w sobotę 4 maja 2019 roku.

Organizowana w Wolsztynie od 1991 roku Parada Parowozów jest jednym z najważniejszych wydarzeń kolejowych w Polsce i Europie. Każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów i miłośników kolejnictwa, sam Wolsztyn zaś staje się światową stolicą pary.

Podczas wydarzenia w parowozowni prezentują się czynne lokomotywy parowe przybyłe z Polski i zagranicy. Odbywająca się w sobotę “Parada Parowozów” umożliwia podziwianie tych wspaniałych maszyn dostojnie przejeżdżających przez stację i prezentujących wszystkie swe największe walory. Niezwykle ciekawe są również towarzyszące Paradzie przygotowania, będące jedyną w swym rodzaju okazją, by zapoznać się ze wszystkimi przybyłymi parowozami od strony technicznej – obserwując przeglądy i drobne naprawy, obrządzanie czy też przygotowywanie lokomotyw do jazdy.

Parada jest również szansą do skorzystania z organizowanych w tym czasie przejazdów pociągami retro, gruntownego zwiedzenia zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej codzienną pracą.

Tradycyjny punkt programu to wieczorne, multimedialne widowisko “Światło, para, dźwięk”, w którym parowozy prezentują się w oprawie niezwykłej – w kolorowym świetle laserów, kłębach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce. Show odbędzie się w wieczór poprzedzający Paradę – piątek 3 maja 2019 r.

Zapraszamy do uczestniczenia z nami w tym wyjątkowym święcie parowozów!

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Baśń o trzech konikach – spektakl, reż. Marek A. Cyris

godz. 11.00

Teatr Animacji
Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

„Baśń o trzech konikach”
Marek A. Cyris

reżyseria: Marek A. Cyris
scenografia: Jakub Psuja, Marek A.Cyris
muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa
multimedia: Jakub Psuja
piosenka „Hejże tańczmy!”: Malina Prześluga (słowa), Piotr Klimek (muzyka)

obsada:
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Sylwia Zajkowska
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Marcin Ryl-Krystianowski

Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…? W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi, dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a ten trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, jak sam jest ważny i potrzebny i jak wiele znaczy dla całego lasu…

Baśń o trzech konikach to prosta opowiastka, inspirowana motywami ludowymi i skierowana do młodszych dzieci, która przypomina nam, jak ważne jest być sobą oraz, że dobro, które ofiarujemy, zawsze do nas wróci. Baśń jest bogato ilustrowana muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa, dzięki czemu przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.

Preferowany wiek Widzów: od 3 lat

 

Mama, tata, teatr i ja: „Plum i Bulb czyli problemy z wodą”

W wodzie, w morzu i oceanie będzie toczyć się akcja kolejnego spektaklu dla dzieci zatytułowanego „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą”, który w ramach cyklu „Mama, tata, teatr i ja” zaprezentuje Teatr Chrząszcz w Trzcinie.
Magiczny batyskaf zabierze widzów w głębiny gdzie będziemy podziwiać podwodne stworzenia. Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiedzą też o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, postacie przedstawią nam jakie są zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia wody. Teatr Chrząszcz w Trzcinie proponuje nam teatr cieni połączony z żywym planem i animacją na żywo. Swój spektakl adresują do dzieci w wieku 5-13 lat. Trwa on 60 minut.
Na przedstawienie zapraszamy 5 maja (niedziela) godzina 12.30 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 10 zł można zakupić w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *