PLAN ZAJĘĆ 22.04 – 28.04.2019

PLAN ZAJĘĆ 22.04 – 28.04.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Lany Poniedziałek Ze Strażakami

Ekipa Filipa rusza po raz kolejny tym razem z jeszcze większą pompą albowiem wspierają nas służby mundurowe!
Cel? – zakup sprzętu do rehabilitacji noworodków w GPSK w Poznaniu przy ulicy Polnej.
Gdzie? – Start ulica Naramowicka
Co nas czeka? – Zlot Pojazdów Pożarniczych, Wystawa Militariów, Pokazy Służb Ratowniczych, Licytacje i wiele innych o których będziemy informować na bieżąco.

Będzie głośno!!! Będzie mokro!!! będzie wesoło!!! 🙂

DJ PRO-Mix

 

Lany Poniedziałek

Zapraszamy na Lany Poniedziałek w Tarnowskich Termach.
22 kwietnia będzie możliwość „legalnie” wypróbować swoją broń wodną. Rodzinne bitwy można rozstrzygać na małym basenie do nauki pływania .
Tarnowskie Termy będą czynne w ten dzień w godzinach od 12:00 do 22:00.


ŚMIGUS-DYNGUS W DELI-PARKU

Dokładnie tak! ? Zapraszamy wszystkich do DELI Park w Poniedziałek Wielkanocny od 11:00 do 18:00! ?
Będziecie z nami? Moc wrażeń gwarantowana ?


V Bieg z Jajem

W Wielkanocny poniedziałek zapraszamy na spotkanie biegowo-towarzyskie. Bieg odbędzie się głównie drogami leśnymi Parku Krajobrazowego Promno. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich przygotujemy dla Was kilka tras i postaramy się również zapewnić możliwość udziału nie tylko dla biegaczy, dla każdego znajdzie się coś miłego.
Tradycyjnie startujemy w grupach, każda z grup pobiegnie/pójdzie/pojedzie w tempie dyktowanym przez jej przewodnika (zająca 😉 ).
Start i meta zlokalizowane będą na górnym parkingu przy Zajeździe Rzepicha w Promnie. Po biegu jeżeli jeszcze nie będziecie wystarczająco rozgrzani będzie na Was czekać gorąca herbata i ciacho. Zapraszamy wszystkich znajomych i (jeszcze) nieznajomych. Każdy jest mile widziany!

 

Wystawa Żywych Motyli

 

W dniach 29.03-26.04.2019 zapraszamy na Wystawę Żywych Motyli Egzotycznych!
Na wystawie będzie można zobaczyć takie gatunki jak m.in.: Morpho peleides, Caligio memnon, Idea leucone czy Papilio rumanzovia.

W terminie 12.03-28.04.2019 w sali dydaktycznej będzie można również oglądać Wystawa Motyli Preparowanych

Wystawa w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7zł
wtorki Seniora: w każdy wtorek osoba w wieku 60+ może kupić bilet w cenie 3,50 zł.
Nieobowiązkowo szatnia i toaleta płatne 1 zł od osoby.

Godziny otwarcia Palmiarni:
Wielkanoc, 22 kwietnia: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
W godzinach 10.00-10.15 w kasie Palmiarni jest przerwa.

Zapraszamy!

 

32 Poznańskie Jajo Wielkanocne

W imieniu wszystkich klubów, centrów nurkowych oraz morsów z Poznania i okolic zapraszamy na tradycyjne już

,,32 Poznańskie Jajo Wielkanocne”.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia br., w Ośrodku Sportów Wodnych LOK Kiekrz. Zapewniamy: parking samochodowy, dojazd ze sprzętem do wody, ogrzewane pomieszczenia do przebrania się nurków, wypożyczenie butli z powietrzem oraz brakującego sprzętu do nurkowania, gorącą kawę i herbatę, tradycyjne jajka oraz miłą koleżeńską atmosferę.

Skonsumowanie tradycyjnego jajka pod wodą planowane jest o godz. 12:00.

Co prawda w tym roku nie planujemy zabaw i konkursów jednak po nurkowaniu odbędzie się wspólny grill*. Wszyscy nurkujący mile widziani, sympatyków nurkowania i naszego klubu również zapraszamy do udziału i pomocy w przygotowaniu wspólnego spotkania

Pozdrawiam,

Andrzej Ratajczak

*Prosimy o przywiezienie ze sobą własnych kiełbasek.

 

ZOO Poznań

Zoo otwarte jest codziennie, w każde święto, przez cały rok. Także w czasie najbliższych Świąt Wielkanocnych, codziennie w tych samych godzinach jak w sezonie letnim, czyli 9-19 (kasy do 18). Na każdy dzień przygotowaliśmy dla Was spotkania z naszymi zwierzakami. Zapraszamy!

 

MUZEA

W Poniedziałek Wielkanocny będzie można zwiedzać Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu i podziwiać panoramę Poznania z wieży Zamku Królewskiego!

Tego dnia będą czynne także Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań, Muzeum Etnograficzne w Poznaniu i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe- Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Więcej http://bit.ly/MNP_godziny

 

 

 

 

WTOREK

 

 

English is a piece of cake

Angielski dla mam z dziećmi przy kawie i ciastku

 

 

 

ŚRODA

 

 

Integry – Small World : cil wil.da.się

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań przy grach towarzyskich, planszowych i karcianych pod nazwą INTEGRY. W czasie wydarzenia będzie można zapoznać się i zagrać we współczesne gry, które ze względu na swoja jakość i uniwersalność zyskały miano kultowych. Wśród gier dostępnych w Schronie znaleźć można: Osadników z Catanu, Carcassonne, Dobble, Small World, i wiele wiele więcej. Nie zabraknie również chętnych do gry, a prowadzący wprowadzi uczestników w zasady każdej z gier. Każdy miesiąc będzie poświęcony wybranemu tytułowi (w trakcie spotkania dostępne będą również pozostałe gry będące na wyposażeniu Schronu).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (tj. środa) o godzinie 18.00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza).

Kwiecień przyniesie nam intensywny konflikt w świecie zbyt małym dla wszystkich graczy. Mowa o grze strategicznej Small World, w której konflikt i ciągłe podboje na małej mapie rozbudzą emocje graczy i pozwolą wykazać się zmysłem strategicznym. Fantastycznie różnorodne rasy takie jak niziołki, elfy, czarodzieje, krasnoludy, trolle czy ogry czekają na swoją kolej w walce o dominację w świecie Small World. Trudne decyzje, rozsądne planowanie i przejmowanie coraz to nowych terytoriów będzie torowało drogę do zwycięstwa!

Small World to gra strategiczna dla 2 do 5 graczy, w której celem jest zdobycie jak największej ilości złota w ciągu określonej liczby rund. Rozgrywka nastawiona jest na intensywną ekspansję i podboje przy pomocy zróżnicowanych plemion zamieszkujących fantastyczny świat Small World. Gra skupiona jest na bezpośrednią konfrontację między graczami, oraz umiejętne planowanie i wykorzystywanie zdolności porzucania aktywnie kierowanej rasy. Około półtoragodzinna rozgrywka zalecana dla graczy od 8 roku życia.

Schron Kultury Europa dysponuje jednym egzemplarzem gry Small World, jednak w wypadku wyczerpania miejsc przy tej grze, na pewno znajdą się chętni do gry w inne tytuły dostępne na miejscu! Jeżeli posiadasz grę Small World – daj znam znać i zabierz ją ze sobą!

Przed rozgrywką zasady gry, w sposób przystępny, zostaną przedstawione przez prowadzącego – Jakuba Grypczyńskiego.

Zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (w temacie proszę wpisać INTEGRY, a w treści imię i nazwisko uczestnika/-czki/-ków) lub drogą telefoniczną: 509 102 206

W przypadku, gdy nie będą Państwo mogli uczestniczyć w w/w wydarzeniu, prosimy o wcześniejszy kontakt (tel. 509 102 206).

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach osobom, które nie wzięły udziału we wcześniejszych wydarzeniach bez uprzedniego odwołania swojego uczestnictwa (najpóźniej na dzień przed wydarzeniem do godziny 10.00).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Muzyczne przygody z Cmokiem: akordeon

CMOK serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania świata muzyki – ogromnego, różnorodnego, zadziwiającego, ekscytującego!

Poznamy budowę instrumentów muzycznych, posłuchamy ich, a nawet spróbujemy samodzielnie grać! Dowiemy się też, jak wyjątkowa jest muzyka w różnych krajach świata.

W Poznaniu jest wiele imprez dla dzieci, ale nasza seria muzycznych wydarzeń jest naprawdę ciekawa, interaktywna i uwrażliwiająca na piękno muzyki.

27.04 – spotkanie z akordeonem!
Prowadzi Paweł Sławiński – akordeonista i kompozytor. W 2017 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby.

Jako akordeonista koncertował w Filharmonii Poznańskiej i Rzeszowskiej, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, w Narodowej Akademii Muzycznej we Lwowie (Ukraina), w Hochschule fur Musik w Detmoldzie (Niemcy), w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, i wiele innych.

Paweł jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m. in. w Sanoku, Przemyślu, Mławie, Stockholmie (Szwecja), Wiedniu (Austria), Klingenthalu (Niemcy), Rajeckich Teplicach (Słowacja) oraz w Wilnie (Litwa).

Dodatkowe informacje:
⁃ Zajęcia prowadzą profesjonalni muzycy, grający w znanych zespołach i orkiestrach,
⁃ Zajęcia odbywają się w przestronnej i przytulnej sali CMOKA
⁃ na miejscu funkcjonuje mini-kawiarnia: kawa i herbata dla rodziców, soki i przekąski dla dzieci

ZAPISY
jana@cmok-poznan.pl
500 543 030

CENA zajęć dla jednego dziecka:
20 zł (przelew, rezerwacja)
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/
30 zł (na miejscu, bez rezerwacji)

Rodzeństwo:
30 zł (przelew)
50 zł (na miejscu)

Zapraszamy, CMOK!

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Wyprawa z pszczołami

25.IV godz. 16.30 Wyprawa z pszczołami

Czy wiecie, że pszczoły pojawiły się na Ziemi jeszcze przed dinozaurami?
Czy wiecie, że były symbolem pracowitości i waleczności? Umiłował je Napoleon tak bardzo, że umieścił symbol pszczoły na na swoim cesarskim płaszczu.

Zapraszamy do magicznego świata pszczół.
Dzieci przyjrzą się z bliska jak zbudowany jest ul. Jak wygląda pasieka. Poznają zwyczaje i hierarchię pszczelego rodu. Zatańczą z pszczołami trzmielami.
W tanecznym korowodzie podążymy za pszczołami-zwiadowczyniami.
Dzieci posmakują różnych rodzajów miodu. Przymierzą ubiór pszczelarza.
Taka okazja tylko u nas się zdarza!

os. Przyjaźni 125 C Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

Zajęcia są na podstawie książki Wojciecha Grajkowskiego i Piotra Sochy „Pszczoły” (Wydawnictwo Dwie Siostry).

 

czwartek, piątek:  godz. 14.00

sobota: godz. 14.00 i 17.00

 

Spektakl jest koprodukcją Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Animacji w Poznaniu i Fundacji Mili Ludzie

27 grudnia nad Poznaniem pojawiły się kłębiaste chmury, z których prószyły pierwsze płatki śniegu. Mimo mrozu i chłodu na rumianych twarzach mieszkańców gościło szczęście, gdyż do Poznania zawitał znany kompozytor Ignacy Jan Paderewski wraz z małżonką Heleną Paderewską…
Myślicie, że znacie tę historię? A co, jeśli zamiast Paderewskiego na balkonie hotelu Bazar w Poznaniu pojawi się „wiatr historii”, który przeniesie widzów do przełomu lat 1918–1919, podając w wątpliwość historię Powstania Wielkopolskiego? Jaka będzie ta opowieść, kiedy wysłuchamy jej na nowo, opowiedzianej przez poznańską młodzież – Sztab Generalny? Co wydarzy się, gdy Ignacy Jan Paderewski nie wyjdzie przywitać poznańskich dzieci? Jak zaradzić historii, która już się wydarzyła? Czy wystarczy opowiedzieć ją na nowo? Być może tak, ale należy pamiętać, że każde ingerowanie w przeszłość może zbudzić niechciane potwory, które są w stanie pożreć wszystkich i wszystko wokół…

Spektakl „27 grudnia” to uniwersalna baśń dla młodzieży związana z Powstaniem Wielkopolskim i zaprezentowana w setną rocznicę obchodów zwycięskiego zrywu. Opierając się na realnych dokumentach i archiwach dotyczących grudniowego buntu, zastanowimy się: czym jest wspólnota, jak wpływa na nią strach, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, ale też czym są wzajemna uczciwość i odpowiedzialność?

Spektakl „27 grudnia” jest również próbą odpowiedzenia na pytania. Jak dziś opowiadać w teatrze o ważnych wydarzeniach historycznych? Jak – nie manipulując narracją historyczną – stworzyć przestrzeń dialogu, w której widzowie na równych prawach z twórcami mogą przyjrzeć się zjawiskom, które zdecydowały o kształcie naszego społeczeństwa?

To, co będzie wyróżniać spektakl, to fakt, że o tych wszystkich kwestiach nie opowiedzą tylko sami twórcy, ale również dzieci żyjące dziś w Wielkopolsce.

Bilety w cenach

  • I strefa 50 PLN normalny;
  • II strefa 40 PLN normalny;
  • I strefa 30 PLN ulgowy;
  • II strefa 30 PLN ulgowy;
  • Grupy powyżej 15 osób 25 PLN. Bilet dla opiekuna Grupy 5 PLN.
  • Rodzinny dla rodziców z dziećmi 25 PLN od osoby.

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Poznańska Spacerówka poleca:

Pyrkon – Fantastyczne Miejsce Spotkań

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań. Odwiedź nas koniecznie! 🙂

DLACZEGO WARTO BYĆ NA PYRKONIE?
PONIEWAŻ…
Liczba uczestników festiwalu jest ogromna – od 600 osób w roku 2000 do ponad 43 000 w roku 2018

W najbliższej edycji będziemy mieli do dyspozycji ponad 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki 😉

Festiwal posiada bogatą tradycję – w 2019 roku będzie miała miejsce już XIX edycja. Dopisz w nim swoją historię 🙂

Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay

Festiwal rokrocznie odwiedzają najbardziej znani twórcy fantastyki – wśród naszych gości znalazły się sławy takie jak: Felicia Day, Jon Bailey, Jessie Cox, Charles Stross, Graham Masterton czy Dmitry Glukhovsky

 

Street FOOD zone // Enea Spring Break 2019

Enea Spring Break Festival w tym roku będzie grać na Placu Wolności a żeby festiwalowiczom nie grały kiszki marsza, na Placu Wolności postawimy już tradycyjnie auta z prawdziwym ulicznym jedzeniem. Dwa dni święta muzyki i dobrego, oryginalnego street food’u jak zwykle w centrum Poznania. Plac Wolności dla muzyki, smaku, wolności wyboru i wolnego życia!
Będzie pysznie, obiecujemy 🙂

piątek-sobota
26-27.04.2019
13:00-22:00
Plac Wolności, Poznań

 

Premiera spektaklu Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży

Piątek, 26 kwietnia 2019 o 18:00 – 21:00

Teatr Muzyczny Dzieciom
ul. Niezłomnych 1e, 61-894 Poznań

Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili: zniknęły Poznańskie Koziołki! Konieczne jest wszczęcie śledztwa. Co się z nimi stało? Gdzie się schowały? Czy zapadły się pod ziemię? A może… KTOŚ JE UKRADŁ? Na poszukiwanie poznańskich skarbów wyrusza detektyw Koziołek Matołek wraz z wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Przed nami roztańczona przygoda i zagadki na miarę królewskich szpiegów! Czy dowody: Zbójnicki, Marynia, Cygan i Mach będą podpowiedzią w rozwiązaniu tej zagadki? A może Oberek, Krakowiak i Mazur? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na wycieczkę po najdalszych zakątkach Polski w rytm melodii ludowych. Spektakl taneczny dla najmłodszych i tych starszych reżyseruje Łukasz Brzeziński. Choreografię stworzy Grzegorz Maślanka, za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Łukasz Damrych. Scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, kostiumy zaś Agata Uchman.

 

34. Dni Ułana 26-28 04 2019

Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich


Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia

Już po raz 5 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi fundacja Ratuj Ryby serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia”

Zgłoś swój ulubiony odcinek rzeki Warty na całej jej długości lub dołącz do zgłoszonych już organizacji, by stworzyć długą czystą rzekę pozytynwej energii.

Ważne dla organizacji oraz sprawozdania: prześlij:
– listę osób na fundacja@ratujryby.pl
– zdjęcia z akcji
– krótki film z przedstawieniem niesamowitych Was oraz odpowiedzią po co to zrobiliście i jak było 🙂
Dzięki temu będziemy mogli uwiecznić wszystkich na jednym filmie i bardzo serdecznie Wam podziękować.

Poza promowaniem ochrony środowiska oraz życia w zgodzie z naturą, poza rozmaitymi programami edukacyjnymi, lokalnymi inicjatywami czy międzynarodowymi akcjami, serdecznie zachęcamy do tego konkretnego wydarzenia, promującego nie tylko ekologię oraz rzekę Wartę, lecz inne rzeki w Polsce, polskie środowisko oraz nasz ludzki stosunek: ekologicznej WIEDZY do realnych DZIAŁAŃ.

W Poznaniu sprzątamy przez kilka dni, ze względu na zainteresowane pomocą szkoły:
26.04 – Zespół Szkół Specjalnych 101 w Poznaniu
27.04 – społeczna akcja w Poznaniu oraz na zgłoszonych poniżej odcinkach

Poza tym w dniach 24-25.04 odbędzie się kolejna edycja ekologicznej akcji Bridgestone – „Zagraj w Zielone”. Poza wiosennymi porządkami dzieci ze szkół będą uczestniczyły w szeregu zabaw i animacji z ekologicznym przekazem.

Dzięki akcji oraz zaangażowaniu wielu ludzkich rąk udało się już zebrać w sumie ok kilkunaście TON śmieci.
Oto film z zeszłego roku z akcji w Poznaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=j9EHjvLoFTw&index=2&list=PLXXoyLqh5tiYOgonVTlJ9ruZNRcBWd-iX

Zapraszamy.

Uczestnicy / Partnerzy na podstawie zgłoszeń:
1. Chętni do czynu dla rzeki.
2. Wody Polskie
3. Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku
4. Koło PZW Kolejarz Poznań
5. Koło PZW Suchy Las
6. Koło Przygody (Koło)
7. Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej Przystań w Kole
8. Malinowa Mamba (Koło)
9. WOPR Koło
10. Złoty Hak – sklep wędkarski Czerwonak
11. Klub Radnych – Koalicja dla Obrzycka.
12. Nasze Koło Wilda Poznań
13. Kajakarze – Działoszyn – Krzeczów (Sieradz)
14. Wędkarze z Sieradza
15. Klub kajakowy Niezatapialni – Obrzycko
16. Międzychodzcy Wędkarze – Międzychód
17. Gmina Sieraków Wlkp.
18. Rezerwat Przyrody Dolina Kamionki Cztery Pory Roku – Międzychód
19. Międzychodzki Ośrodek Pomocy Społecznej – Klub Integracji Społecznej

20. Okręg PZW Konin na odcinku Uniejów – Pyzdry:
a) Koło Golina – 12 km
b) Koło Uniejów – 9 km
c) Koło Rzgów – 11 km
d) Koło Lądek – 10 km
e) Koło Pyzdry – 11 km
f) Koło Miasto Konin – 17 km

27. Sekcja Kajakowa Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej – Obrzycko – Wronki
28. PZW Koło Rogalin – od Święconki do Rogalinka
29. PZW Koło 28 Mosina Hobby -II-
30. Żegluga Retro – Pomoc w transporcie rzecznym Poznań

31. Zespół Szkół w Sierakowie
32. Zespół Szkół nr 101 w Poznaniu 🙂
33. Zespół Szkół Specjalnych 23 w Częstochowie – z drużyną harcerską – Warta w Częstochowie 🙂
34. Gmina Śrem od mostu im. D. Kęszyckiego wzdłuż ul. Nadbrzeżnej do mariny (dz. nr 22/4) i dalej do kompleksu leśnego (dz. nr 56/3) oraz od mostu obwodnicy miasta Śrem do Kanału Ulgi (Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 129 Odlewnik)

Partnerem akcji jest :
1. Wody Polskie
2. Firma PROTE, zajmująca się profesjonalną, ekologiczną rekultywacją jezior. 🙂
2. EchosondyRaymarine
3. Jaxon
4. Praktyk (www.praktyk.eu)

Patronat:
1. Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie
2. Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Media:
1. Radio Poznań
2. Wędkarski Świat
3. Wędkarstwo 360
4. Wiadomosći Wędkarskie
5. Media regionalne w zgłoszonych miejscowościach

 

Wiosenna przygoda w Radojewie

Rodzinne spotkania z przyrodą wracają i zapraszają wszystkich małych i dużych na wspólne wyprawy w teren.
Na drugie spotkanie z cyklu, chciałabym Was zaprosić w wyjątkowe miejsce jakim jest Kokoryczowe Wzgórze w Radojewie.
Będziemy cały czas używać naszych zmysłów. Posłuchamy dzięciołów, zobaczymy pracujące owady, będziemy wąchać wiosenne kwiaty i zjemy coś prosto z lasu.

Wycieczkę prowadzi Justyna Odrzykoska: biolożka, edukatorka przyrodnicza.

Kiedy?
Spotykamy się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 11:30 przy starym pałacu znajdującym się na ulicy Podbiałowej. Można tam zaparkować samochód.

Jak dojechać?
Można dojechać autobusem nr 167, 188 i wysiąść na przystanku Radojewo przy kawiarni Monsterkowo.
Samochodem należy jechać Naramowicką w stronę Biedruska. Wjechać do Radojewa, minąć kawiarnie Monsterkowo i na skrzyżowaniu skręcić w prawo w ul. Podbiałową.

Co zabrać?
Ciepłą herbatę, coś do jedzenia, coś do siedzenia najlepiej nieprzemakalnego, dobre buty, w których można przejść przez niewielkie błoto. Warto ubrać się na cebulkę. W lesie może być chłodno i wilgotno.

Dla kogo wyprawa?
Zapraszam rodziny z dziećmi od 3 lat do nawet 15 lat. Można zabrać wózek, duża część trasy będzie wiodła po utwardzonych leśnych ścieżkach.

Ile będzie trwać wyprawa?
Zarezerwujcie sobie 3 godziny, tak abyśmy mogli spokojnie nacieszyć się wiosną, zjeść, poszukać tego co mamy znaleźć i porozmawiać jak zwykle:)
Jeśli dla waszych dzieci będzie to zbyt długi czas, to zawsze możecie się odłączyć.

Czy jest jakiś koszt?
Tak, wycieczka kosztuje 10 zł od osoby bez względu na wiek.

KONIECZNE SĄ ZAPISY. W treści maila proszę o imię i nazwisko, liczbę dzieci i wiek oraz numer telefonu abym mogła się skontaktować w razie nagłego załamania pogody.
Zapisy: spotkaniazprzyroda@gmail.com.

 

Kierowca i motorniczy” – zabawa w MDK3

Zabawa dla dzieci szkolnych z okazji Dnia Drogowca i Transportowca

26 IV godz. 17.30

 

Wiece jak brzmi Wasza okolica?
Jakie dźwięki powstają na ulicy, podwórku, boisku czy przystanku?
Czy można z nich stworzyć mapę? Albo kompozycję muzyczną?

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i odwiedzających poznańską dzielnicę Główna. To właśnie tam będziemy tworzyć kolejny fragment FONOMAPY….

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w tajniki field recordingu. Nauczą się aktywnego słuchania, poznają podstawy dźwięku cyfrowego i obsługi sprzętu do nagrywania, wyposażeni zostaną w umiejętności praktyczne, które pozwolą im na rejestrację dźwięków i ich późniejsze przetwarzanie przy użyciu bezpłatnych programów komputerowych. Zebrany podczas nagrań terenowych materiał posłuży do działań kompozytorskich. Zostanie także wykorzystany do stworzenia dźwiękowej mapy, która znajdzie się na dedykowanej warsztatom stronie internetowej.
Warsztaty poprowadzą Ewelina Chatłas oraz Patryk Lichota.

Kiedy? Gdzie? Dla kogo? ⁉️
? 26 kwietnia | piątek
? godz. 15:00-17:00
? ul. Główna 42 | poddasze (budynek byłego Gimnazjum nr 20)
? warsztaty dla młodych i tych nieco starszych
? wstęp BEZPŁATNY.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Poznania.

 

 

 

 

 

SOBOTA

 


Bieg z Misiem – 27.04.2019

Druga edycja Charytatywnego Biegu z Misiem !
27 kwietnia 2019 spotykamy się nad jeziorem Rusałka w Poznaniu i biegniemy na 5 km ; 10 km lub 5 km Nordic Walking. Również tym razem, biegniemy dla dzieciaczków z Przedszkola Specjalnego nr 164 w Poznaniu aby zebrać fundusze na ich potrzeby terapeutyczne.
Będzie bogaty pakiet startowy, mnóstwo nagród do zdobycia dla każdego uczestnika oraz niesamowita atmosfera ?


Warsztaty Lepi-My rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, które odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.
27.10.2018 – Mój Anioł stróż – wykonywanie płaskorzeźby Anioła lub lepienie z plastra gliny
24.11.2018 – Ozdoby bożonarodzeniowe, pierniki, gwiazdki, dzwonki, renifery i gwiazdory
29.12.2018 – Zimowe Anioły – lepienie w glinie metodą wałeczkową Aniołów – dekorowanych motywami zimowymi
26.01.2019 – Piernikowe domki – lepienie z plastra gliny i zdobione
23.02.2019 – Wielkanocne zwierzątka – baranki, zające, kury i koguty – lepienie różnymi metodami
30.03.2019 – W sklepie piekarniczym – torty, rogale i kremowe muffinki – lepienie ciastek /różne techniki/
27.04.2019 – Koty, kotki i koteczki – lepienie kotów trójwymiarowych oraz zdobienie płaskorzeźb
25.05.2019 – Bajkowe postacie – moja ulubiona postać z bajki
22.06.2019 – Naczynie ceramiczne z pokrywką – zdobione odciśniętymi wzorami – koronki,
liście, sznurki itp.

Więcej informacji i zapisy /10 osób/ Ludomira Sokołowska tel.502 071 427, luda.sokolowska@wp.pl
Wpłata za zajęcia 20zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt materiałów/.
Dzieci poniżej 6 lat z opiekunem.

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Witaj przygodo! 🙂 Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI z przewodnikiem. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Tym razem zwiedzanie odbędzie się o dwóch godzinach.
Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00 i 15:00. Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Elektrusie przyciągają wiedzę

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 27 kwietnia.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:
• Experymentarium: Elektrusie przyciągają wiedzę, czyli zabawy edukacyjne z balonem w roli głównej! Mali odkrywcy wraz z opiekunami odkryją tajemnice fizycznych czarów związanych z przyciąganiem oraz elektrycznością. Maluchy sprawdzą, czy plastikowe słomki przydają się tylko do picia i czy balon może sam „urosnąć”. Ponadto uczestnicy odkryją, jak samodzielnie zrobić świecącą ramkę.

• Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 27 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

 

Marvel Pyrkon 2019

Marvelowa społeczności cosplayerów oraz fanów! Wiadomość do każdego mutanta, inhumana, avengersa, kosmity, tudzież superbohatera czy superzłoczyńcy nie chcącego zdradzać swojej tożsamości, a związanego z tym uniwersum! Na ostatniej edycji Pyrkonu udało nam się pokazać prawdziwą potęgę w ilości i jakości, gdy tłumnie zebraliśmy się pod Iglicą. Dlatego też członkowie grupy C-Sector chcieliby was gorąco zaprosić do powtórki na Pyrkonie 2019, 27 kwietnia (Sobota) o godzinie 14 pod Iglica (na przeciwko od głównego wejścia)! Jesteś początkującym herosem, Twoje moce dopiero się ujawniły i szukasz podobnych sobie? Czy łotrem, który chce zwerbować ekipę, aby wspólnie zawładnąć światem? A może po prostu chcesz zrobić sobie zdjęcie z jednym z ulubionych bohaterów? Niezależnie od pobudek taka okazja zdarza się mega rzadko i nie można przejść koło tego wydarzenia obojętnie! Pokażmy ponownie siłę Marvelowego uniwersum!


Koncert rodzinny

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejny z cyklu KONCERT RODZINNY z udziałem wschodzącej gwiazdy gitarowej – Andrzeja Grygiera. Rezerwacja biletów pod numerem: 606 825 325

Andrzej Marcin Grygier

Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I i II stopnia im. R. Maciejewskiego w Lesznie. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej (Szkoły Talentów) w Poznaniu w klasie prof. Macieja Kończaka, pedagoga z którym pracował nieprzerwanie od 2007 roku. Od 2017 roku student Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr hab. Łukasza Kuropaczewskiego. Od 2009 r. zwyciężył w ponad dwudziestu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Do swoich największych sukcesów zalicza przede wszystkim pierwsze miejsca zdobyte na międzynarodowych festiwalach i konkursach w Zrucu nad Sazavou w Czechach, Weimarze w Niemczech, Krynicy Zdrój, Velbert w Niemczech, Olsztynie, Brnie w Czechach, Żorach czy Zagrzebiu w Chorwacji. Do tej pory miał okazję pracować z tak wybitnymi muzykami jak Ł. Kuropaczewski, M. Barrueco, H. Käppel, M. Dylla, J. Perroy, P. Pegoraro czy P. Zaleski.

Koncertował podczas X Rosyjsko-Polskiego Festiwalu „Młodzieżowa Akademia Muzyki” w Moskwie, m.in. z orkiestrą pod dyrekcją I. Gajsina, w Filharmonii Poznańskiej z orkiestrą ZSM pod dyrekcją W. Bednarka, podczas Międzynarodowych Festiwali i Konkursów Gitarowych w Krynicy, w Modrej na Słowacji, festiwalu Polska Akademia Gitary, festiwalu GUITAR MASTERS we Wrocławiu, festiwalu Cithara Ignea, w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, jak też na Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie.

W uroczej atmosferze dźwięki gitary przeniosą nas w klimat nadchodzącej wiosny, łącząc wrażenia artystyczne z tym co zobaczymy za oknem – pięknem rozkwitających drzew jabłoni i wiśni.

Szczegóły programu już wkrótce!

Rezerwacja biletów pod numerem: 606 825 325

Z A P R A S Z A M Y!

 

Warsztaty artystyczne „Nauka malowanie akwarelami”

Witajcie! Tu Studio 3.18! Tworzymy, rysujemy, poznajemy różnorodne techniki, a przede wszystkim malujemy!

Spotykamy się w każdą sobotę o 11.00 aby odkrywać swoje talenty, rozwijać umiejętności oraz realizować własne pasje.

Jeśli kochasz rośliny i pragniesz nauczyć się ich malować, zapraszamy Cię na warsztaty artystyczne „Malowanie kwiatów w doniczkach”, technika-akwarela, które się odbędą 27.04.2019

Poznamy charakterystyczne cechy roślin oraz dowiemy się na czym polega technika malowania: mokre na suche. Będzie to duża dawka wiedzy o tym jak namalować ilustację botaniczną, co to jest koło barw, jakie są zasady kompozycji w malarstwie oraz sposoby nakładania walorów i farb.

Czekamy na was 27.04 o 11.00 w klimatycznym Studio 3.18

CENA: -40 zł dzieci
-60 zł dorosli

Chętnych prosimy się zgłaszać na priv lub telefoniczne 534975337

 

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

Teatr Animacji, CK Zamek

27 kwietnia – Sobota, godz. 11:00
28 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00

Katarína Aulitisová
reżyser: Lech Chojnacki
czas trwania: 75 min.
Dzieci

REALIZATORZY
Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski
Marcin Ryl-Krystianowski
Przekład i reżyseria – Lech Chojnacki
Scenografia – Nataša Štefunková (Słowacja)
Muzyka – Gabriel Menet

OPIS SPEKTAKLU

Jak wiadomo, królewna Różyczka, za sprawą Złej Wróżki, ukłuje się wrzecionem i zaśnie na sto lat, w zamku zarośniętym cierniami.
Jak wiadomo, śpiącą Królewnę obudzi ze snu prawdziwa, szczera miłość księcia.
I tutaj wszystko to, o czym wiadomo się kończy, ponieważ Katarína Aulitisová stworzyła lekki, dowcipny, komediowy tekst,
a Nataša Štefunková ubrała go w zabawną, kolorową scenografię.
W tej sytuacji aktorom – komediantom nie pozostaje nic innego, jak brawurowo opowiedzieć bajkę z uśmiechem na ustach,
a na perypetie bajkowych postaci spojrzeć z przymrużeniem oka.

Preferowany wiek: od 4 lat

Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

Premiera: 23.05.2010

 

Warsztaty plastyczne – Kartonowy labirynt

wiek: 4+, z rodzicami
MDK nr 3, Łazarz
g. 10.30

 

ZAMOTANI W MOTET

27.04, godz. 11:00 – 12:00 , Aula Uniwersytecka – ul. Wieniawskiego 1, Poznań, 61-712, Polska

Dlaczego rodzina Bachów zaplątała się w motety i co na to Indianie, czyli rozplątywanie zamotanych tajemnic motetów.

Jacek SYKULSKI – dyrygent
Poznański Chór Chłopięcy

 

STREFA ZABAWY – „Kwitnące drzewa”

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Kwiecień to już wiosna! Na naszych warsztatach też będzie, a objawi się pełnią barw, słońca i kwiatów, które powstaną w naszej wyobraźni, a także na papierze. Wypełnią je kolory farb i magicznych, tajemniczych ozdób. Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Magdalena Bryl

Miejsce: Bawialnia ,CK ZAMEK
Godzina g. 11
Data 27.04.2019
Cena 10 zł

 

TATY, 4 Żywioły Chwytam w lot!

Człowiek zawsze marzył o lataniu. Jak spełnić te marzenia? Czy aby pracować w powietrzu trzeba mieć specjalne predyspozycje? Czy każdy może latać? Co wspólnego z tradycją polskiego lotnictwa ma biało-czerwona szachownica na kasku Kamila Stocha? Spotkanie z lotnikiem poprowadzi Maciej Stroiński.

Poranek literacki z „Bandą czarnej frotté”

27.IV godz. 11.00 Poranek literacki z „Bandą czarnej frotté”

Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w czarnym worku ze śmieciami. Gnana głodem, loduje na okręcie, gdzie zdobywa niewielką szalupę. W niej zamierza opłynąć świat. W kolejnych rozdział poznaje nowych członków załogi. Tak rozpoczyna się historia gangu.
W ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…
Czy ich dopadnie? Co z tego wyniknie?
Jaką rolę odegra cmentarzysko smartfonów?

„Banda czarnej frotté” to trzecia już książka o ulubionych bohaterach pióra Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura.
Pierwsza część zyskała już uznanie nie tylko polskich czytelników, zdobyła liczne wyróżnienia i została lekturą szkolną.
Nie wypada nie znać!

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon o wartości 20 zł wymieniany na na książkę
Pobierz obrazki

 

 

 

NIEDZIELA

 

Estrada Stage na finał Enea Spring Break: 28.04.2019

W tym roku po raz pierwszy Enea Spring Break zagra także w niedzielę!

Na dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim Estrada Poznańska przygotuje piknik dla rodzin i wszystkich spragnionych relaksu na świeżym powietrzu. W programie koncerty, animacje dla dzieci, strefa relaksu. Na miejscu będzie można skorzystać również z punktów gastronomicznych.

Harmonogram:
13:30 – start
14:00 – Żywa Akademia Pana Kleksa
16:00 – Jerz Igor
13:30 – 16:30 Animacje muzyczne dla dzieci prowadzone przez Ambientówkę
17:00 – zakończenie

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

Żywa Akademia Pana Kleksa to projekt, który powstał z myślą nie tylko dla najmłodszych, ale jako przedsięwzięcie integrujące całe pokolenia. Inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem Jankowskim, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin przygotowała ten projekt w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu.
Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich piosenek.
Dzieło Jana Brzechwy jest uniwersalne i ponadczasowe. Dla najmłodszych to poznanie pięknej historii, dla tych nieco starszych sentymentalna podróż do lat swojego dzieciństwa.

Ambientówka to zespół ludzi z głowami pełnymi pomysłów, zgromadzonym doświadczeniem, chęcią do tworzenia i działania. Tworzymy projekty edukacyjne i artystyczne dopasowane do potrzeb różnych grup min: dzieci, rodzin, młodzieży, kobiet, seniorów. Każde wydarzenie oparte jest na autorskim scenariuszu dopasowanym do wybranej grupy, jej zainteresowań i potrzeb. Stawiają na wyobraźnię, twórczy rozwój, zabawę, pomysłowość, recykling i współpracę.

Zapraszamy na Estrada Stage! Wstęp wolny!

 

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:
7.04: 11:00-13:00
14.04: 12:00-14:00
25.04: 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Idziemy do lasu # podchody

Już po raz kolejny zapraszamy Was do wspólnego, rodzinnego wyjście do lasu.

Inicjatywa opiera się na entuzjazmie organizujących osób i ich przekonaniu, że wspólne przebywanie w lesie niesie dla uczestników mnóstwo wartości :
– dla dzieci poznania nowych znajomych, z którymi będą mogły wspólnie odkrywać las,
– dla dorosłych to okazja do poznania podobnie myślących ludzi, inspirujących rozmów i odpoczynku w otoczeniu przyrody.

Zaproś innych do lasu!
Niektórzy potrzebują kogoś, kto ich zaprosi do lasu, zmotywuje i wesprze poradą, jeśli to potrzebne. Być może i Ty zachęcisz do tego kogoś z kim lubisz spędzać czas- rodzinę, znajomych, sąsiadów? Im więcej nas będzie- tym będzie ciekawiej!

Jeśli:
– lubisz poznawać nowych ludzi,
– lubisz spędzać czas na łonie natury – już to robisz, albo chcesz zacząć,
– chcesz by Twoje dziecko czuło się swobodnie w kontakcie z naturą,
to wydarzenie z pewnością jest dla Ciebie!

Jak to działa?

Spotykamy się na terenie przedszkola domowo-leśnego Na bosaka w Dymaczewie Starym przy ul. Szkolnej 4.
Zachęcamy by każdy zaopatrzył się w coś do jedzenia i picia.
By pobyt w lesie był przyjemny i nie ograniczał możliwości beztroskiej zabawy- zadbaj o odpowiedni strój.

Tym razem chcemy wspólnie zabawić się w PODCHODY! Gdzieś w między czasie podzielimy się na grupy, jedni się schowają, zostawią drugim wskazówki, by ich znaleźć, może pojawią się jakieś zagadki, zadania do wykonania, zobaczymy jaka będzie inwencja twórcza. Przybywajcie tłumnie.

Inicjatywa jest częścią szerszego ruchu zapoczątkowanego przez Wielki Zachwyt, o którym możecie poczytać więcej na stronie facebookowej https://web.facebook.com/wielkizachwyt/ , oraz na blogu http://wielkizachwyt.pl/

 

Kino Zielone Oko dla dzieci: „Mia i biały lew”

Młodych widzów zapraszamy do Kina Zielone Oko na film „Mia i biały lew”. Jest to opowieść o dziesięciolatce, która przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. Zaaklimatyzować się w nowym środowisku pomoże jej biały lew. źródło:www.filmweb.pl

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20 oraz przed seansem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

spektakl blisko -Scena Wspólna

godz. 10.00 i 12.00

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tanczerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które łączą ludzi.  Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, odkrywamy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny.

To spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia. Razem z publicznością, będziemy odkrywać historie – jedna za drugą, ukryte w sobie; historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnia pomagają nam zbliżyć się do innych.

BLISKO to spektakl, który stanie się przygodą odkrywania tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.

BLISKO to spektakl o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – jako centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców. Dziecko – tajemnica życia, którą wciąż odkrywamy.

Scena Wspólna, 28 kwietnia godz. 10.00

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Wacław Zimpel

tańczą: Anna Dziedzic, Filip Meyer-Lüters

producent: Wojciech Nowak

czas trwania: 45 minut

Spektakl dla dzieci w wieku 1 – 3 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

*Ceny biletów na spektakle

20 zł – indywidualny
18 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

SystemBilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

 

Nowy poznaje świat / Spotkanie w Teatrze Nowym z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Czy na scenę mogą wchodzić tylko dorośli? Oczywiście, że nie!

 

28 kwietna o godz. 13:00 zapraszamy tym razem na spotkanie z dzieciakami, które spełniają swoje aktorskie marzenia! I – przy okazji Światowego Dnia Książki, który wypada nieco wcześniej, 23 kwietnia – ze zbiorem legend „Koziołki, rury i czarcie ogony”, które zainspirowały młodych artystów.

Grupa „DoReMiZa” to dziecięca grupa teatralna działająca przy Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach, której członkami grupy są uczniowie szkół podstawowych z tej miejscowości. Młodzi aktorzy mają na swoim koncie kilka autorskich przedstawień dla dzieci. Starają się w nich wykorzystywać różne formy sztuki scenicznej – piosenkę, monolog, kabaret, teatr lalek itp.

LEGENDY POZNANIA składają się z trzech części. Pierwsza z nich to legenda o pustelniku z Muszej Góry, opowiadająca historię pustelnika i jego konfrontacji z diabłem. Druga opowieść – o królu kruków – to przedstawiona w formie teatru lalek historia poznańskiego trębacza Przemka i jego syna Bolka, którzy przysłużyli się miastu, broniąc go przed złowrogą armią. Trzecia część to skecz kabaretowy, przygotowany przez artystów i reżysera wszystkich przedstawień, Przemka Mazurka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewu, a na dzieci, które odwiedzą nasze spotkanie, czekać będą drobne upominki.

Książka „Koziołki, rury i czarcie ogony” została wydana w ramach projektu Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (operator Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego).

Dzieci, które przed spotkaniem przejdą grę miejską znajdującą się w folderze Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci (do pobrania na www.szlaklegend.pl oraz w punktach informacji miejskiej i turystycznej) i pokażą poprawną odpowiedź, otrzymają książkę z legendami!

Szczegóły na stronie organizatora: http://teatrnowy.pl/nowy-poznaje-swiat-zawody-artystyczne/.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *