CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – MARZEC 2019

CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – MARZEC 2019

Postanowiłam zebrać w jednym miejscu informacje o powtarzających się zajęciach, kierowanych do dzieci w wieku do 5 lat. Niektóre z nich przewijały się w kolejnych PLANACH ZAJĘĆ – szczególnie w sytuacji, gdy oferta kulturalna na dany tydzień była nieco uboższa lub, gdy wydarzenie w mojej ocenie czymś się wyróżniało. Nadszedł dzień, by w końcu uporządkować ten temat:) i przekazać Wam podpowiedzi, gdzie możecie wybrać się z najnajami.

Pamiętam, jak bardzo czułam się zagubiona w pierwszych miesiącach po narodzinach Małego Ogra. Ustalenie małej rutyny – uczestnictwo raz w tygodniu w zajęciach dla dzieci – sprawiało, że zyskiwałam dodatkową motywację, aby się „odkurzyć”, wyjść do ludzi, podzielić się wątpliwościami z innymi mamami i zwyczajnie miło spędzić czas.

Mam nadzieję, że ten mały przewodnik przyda Wam się i szybko znajdziecie właściwe warsztaty – takie, które przypadną do gustu zarówno Wam, jak i pociechom:).

 

Koniecznie dajcie znać, co powinnam jeszcze dopisać:) – post w obecnej formie prawdopodobnie nie wyczerpuje tematu.

 

 

Lista miejsc

„grupy zabawowe”, cykliczne zajęcia: głównie sensoplastyczne, muzyczne, taneczne

 

1. Klamerka

 

W ostatnim czasie kilka razy ją odwiedziliśmy. Relację znajdziecie tutaj.

 

Gallery Wordpress

 

Idea zajęć w Klamerce opiera się na poznawaniu przez dzieci świata za pomocą czterech zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku oraz węchu). Każde spotkanie w cyklu miesięcznym poświęcone jest koncentracji na jednym wybranym zmyśle i wokół niego toczą się wszystkie aktywności dzieci.

Grupy wiekowe:
Poniedziałek: 1,5-3 lat
Wtorek: 2-5 lat
Środa: 6 miesięcy- 1 rok
Piątek: 1-2 lat

Na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem zajęć, podawana jest kawa/herbata, dzieci mogą się swobodnie bawić. Podobnie po zakończeniu zajęć:),

Pierwsze zajęcia są bezpłatne.

 

Grafik:

 

 

Zajęcia weekendowe:

 

Kontakt:
klamerka@klamerka.eu
tel. 609279097

Lokalizacja: ul. Rybaki 20A, 61-884 Poznań

 

 

2. Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

 

 

Nigdy trafiliśmy do ich siedziby, ale wielokrotnie uczestniczyliśmy w ich tematycznych zajęciach organizowanych w ramach niedzielnych Teatranków w Teatrze Polskim. Piosenka o dziadku zmieniającym rybki w ludzi na stałe weszła do naszego rodzinnego repertuaru:). Kilka zdjęć z zajęć, w których uczestniczyliśmy znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

Serdecznie zapraszamy dzieci urodzone w miesiącach wrzesień – grudzień 2018 i ich mamy do udziału w nowo powstającej grupie „Lulanki, Śpiewanki, Przytulanki” (cykl 9 zajęć), która będzie się spotykała w piątki w godzinach 14:00 – 15:30.

W ramach spotkań Lulanek mamy mają okazję:
– budować fizyczną i emocjonalną więź z dzieckiem,
– rozwijać umiejętności rozpoznawania i uwzględniania dziecięcych potrzeb,
– relaksować i wyciszać dzieci poprzez śpiewanie kołysanek, bujanie oraz elementy masażu,
– poznawać różne zabawy i niecodzienne zabawki, które wspierają rozwój i uczenie się dzieci w pierwszym roku życia,
– poznawać sposoby redukowania stresu i napięcia wynikającego z nowej sytuacji życiowej,
– rozmawiać na ważne dla rodziców tematy związane z opieką i wychowaniem,
– nawiązywać kontakty z innymi mamami, wymieniać się doświadczeniami i pomysłami.

Z perspektywy dzieci spotkania tworzą przyjazne warunki do fizycznego, emocjonalnego, społecznego oraz poznawczego rozwoju w pierwszym roku życia. W czasie Lulanek dzieci mają okazję do budowania i rozwijania relacji z rodzicem, do pierwszych spotkań w grupie innych dzieci, także do ciekawych doświadczeń i inspirującej zabawy.

Spotkania mają swoje rytuały i stały rytm, który daje dzieciom i rodzicom poczucie bezpieczeństwa. Program zajęć jest dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych dzieci oraz potrzeb mam.

Udział w jednych zajęciach to koszt 44 zł.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na maila zajecia@imd.org.pl

Fot. Łukasz Cynalewski

 

Grafik:

Lulanki, Śpiewanki, Przytulanki (mamy z dziećmi w wieku od urodzenia do 4 miesięcy – urodzone w kwietniu 2018 roku i młodsze)
Grupy Zabawowe (rodzice/ opiekunowie z dziećmi w wieku od 5 do 18 miesięcy)
Klub Dwulatka (dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat z rodzicami/ opiekunami)
Małe Przedszkole (dzieci w wieku od 3 do 5 lat z rodzicami/ opiekunami)

 

Kontakt:
zajecia@imd.org.pl

Lokalizacja: Murawa 37C, 61 – 655 Poznań

 

 

3. Pozytywka

Pojawiliśmy się u nich na koncercie karnawałowym:). Pełną relację z naszej wizyty znajdziecie tutaj. Załączam również zdjęcia poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Harmonogram:

 

Sensoplastyka ® to metoda wspierania rozwoju poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o edukację plastyczną z wykorzystaniem tylko produktów spożywczych. Celem zajęć jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni służące do wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka, harmonijnego rozwoju zmysłów, ale też całego organizmu.

Gordonki to zajęcia umuzykalniające opierające się na teorii nauczania muzyki prof. Edwina E. Gordona. Zajęcia przede wszystkim skupiają się na rozwoju wrodzonego potencjału muzycznego oraz wrażliwości muzycznej dziecka. Ponad to, zajęcia wspierają wszechstronny rozwój dziecka, procesy poznawcze jak i relacje społeczne. Sposób prowadzenia zajęć daje maluchom możliwość swobodnego uczestnictwa w nich i odbierania muzyki w sposób jaki jest dla nich naturalny.

MUZYKOLANDIA – to zajęcia umuzykalniające, podczas których dzieci swobodnie bawiąc się osłuchują się z różnorodną muzyką instrumentalną wykonywaną na żywo.

BAJKOLANDIA – to warsztaty dla dzieci od 4 do 9 roku życia. Podczas każdych warsztatów dzieciom prezentowana jest bajka czytana lub opowiadana. Następnie na podstawie zabaw z opowiadanej historii dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność, uczą się pracy w grupie, występowania przed innymi, ale również poprzez różnego rodzaju aktywności rozwijają swoje zdolności muzyczne, plastyczne, manualne jak i poznawcze oraz społeczne.

KONCERTY MUZYCZNE – przeznaczone dla dzieci od 0 do 5 roku życia, podczas których prezentujemy tematycznie dobraną do siebie muzyką z wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz śpiewu i tańca.

 

Kontakt:

661 616 075
pozytywka@studiopositiva.com

Lokalizacja: Jeleniogórska 10, 60-179 Poznań

 

4. MAŁE FUSY

Małe Fusy to rodzinna kawiarnia wyjątkowo przyjazna dzieciom. Jako rodzice szczególną uwagę przywiązaliśmy do tego, by rodziny mogły poczuć się u nas komfortowo i swobodnie. Strefa dla dzieci pobudza zmysły najmniejszych i zachęca je do kreatywnej zabawy. W naszym menu stawiamy na produkty o zdrowych, prostych składach. Pyszne ciasta zaskakują smakiem i rozpieszczają podniebienia, również wegan i alergików.

 

5 zmysłów // Warsztaty dla dzieci 1-3 lat

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat (wraz z opiekunami) mające na celu rozwinąć świadomość otaczającego ich świata przy pomocy zmysłów. Zajęcia skupiać się będą na pobudzeniu w szczególności zmysłu dotyku i kinestetycznego – tak potrzebnego do umiejętnego trzymania przedmiotów. Warszaty pomagają rozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz uwrażliwiają dzieci na nowe bodźce.
Spotkania są prowadzone w kameralnych grupach do 6 dzieci.

Temat najbliższych zajęć: Zielony jak kapusta?

Godziny zajęć:
14:30
15:30
16:30

Czas trwania: 45 min
Koszt: 20 zł/dziecko

 

Poznaję i tworzę // Warsztaty dla dzieci 4+

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 4+ lat mające na celu rozwinąć świadomość otaczającego go świata oraz pomóc mu nabyć nowe umiejętności manualne. Podczas warsztatów pomagamy rozwinąć zdolności matematyczne i przestrzenne, pobudzamy zainteresowanie otaczającymi przedmiotami oraz uczymy kreatywnego myślenia.
Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach do 5 dzieci.

Temat najbliższych zajęć: Spotkanie herbaciane

Godziny zajęć:
14:30
15:30
16:30

Czas trwania: 55 min
Koszt: 35 zł/dziecko

 

5. CMOK

Nie byliśmy jeszcze u nich na warsztatach dla najnajów. Przymierzamy się:). Byliśmy na uroczystym otwarciu – kilka zdjęć znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Harmonogram – marzec:

 

Zajęcia muzyczne (Gordonki) // 12.03

Gordon to amerykański naukowiec specjalizujący się w psychologii muzyki, który porównuje naukę muzyki do nauki mowy. Dziecko uczy się mówić w sposób „całościowy”, wsłuchując się w to, co mówią do niego opiekujące się nim osoby. Nie inaczej jest z muzyką. Zapewnienie dziecku możliwości „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość .

Rola rodziców w edukacji muzycznej metodą Gordona jest nie do przecenienia. To oni wprowadzają dziecko w świat muzyki od pierwszych chwil jego życia. I to oni przychodzą z dziećmi do CMOKA na zajecia muzyczne, bo dbają o rozwój wrażliwości muzycznej swoich dzieci 🙂

KTO prowadzi zajecia?
Paulina z agencji STAGE OF ARTS – kompozytorka, teoretyczka muzyki, pedagożka, rytmiczka i instruktorka śpiewu, z wieloletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej z najmłodszymi dziećmi i młodzieżą.

GDZIE ul.Piekary 6 (CMOK)

WIEK DZIECKA:

grupa 6 m – 2 lata godz 16:00

grupa 2-5 lat godz 17:15

CENA: 30 zl

Ilość miejsc ograniczona!

Do zobaczenia!

Muzyczne przygody z Cmokiem: Trąbka

CMOK serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania świata muzyki – ogromnego, różnorodnego, zadziwiającego, ekscytującego!

Poznamy budowę instrumentów muzycznych, posłuchamy ich, a nawet spróbujemy samodzielnie grać! Dowiemy się też, jak wyjątkowa jest muzyka w różnych krajach świata.

Będziemy wspólnie śpiewać i tańczyć, poznamy nowych przyjaciół i zatracimy się w muzycznym świecie!

W Poznaniu jest wiele imprez dla dzieci, ale nasza seria muzycznych wydarzeń jest naprawdę ciekawa, interaktywna i uwrażliwiająca na piękno muzyki.

Dodatkowe informacje:
⁃ Zajęcia będą prowadzić profesjonalni muzycy, grający w znanych zespołach i orkiestrach,
⁃ Zajęcia odbywają się w przestronnej i przytulnej sali CMOKA
⁃ na miejscu funkcjonuje mini-kawiarnia: kawa i herbata dla rodziców, soki i przekąski dla dzieci,
⁃ data pierwszych zajęć: 6 marca 2019 r.
⁃ start: 17:00

Spotkanie z TRĄBKĄ poprowadzi Karol Koczur !
Absolwent Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu;
Nauczyciel u szkole muzycznej I stopnia w Złotowie;
Muzyk DZIUBEK BAND , Punto Latino Band oraz POZNAŃ BRASS!

CENA zajęć dla jednego dziecka:
20 zł (przelew)
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/
30 zł (na miejscu)

Rodzeństwo:
30 zł (przelew)
50 zł (na miejscu)

Zapraszamy, CMOK!

Każdy czwartek – oglądanie ciekawych bajek w CMOKU

17:00
Pierwsze spotkanie 14.03
Ogladamy « jak wytresować smoka, cz. 1»
Wstep bezplatny

 

Kontakt:
mail: jana@cmok-poznan.pl, TEL. 500 543 030

Lokalizacja: Piekary 6 (wejście od ul. Wysokiej), 61-823 Poznań:

 

6. Rodzinna Kawiarnia Akuku

 

Póki co byliśmy u nich na kawie – krótką relację znajdziecie tutaj. Udział w warsztatach jest wciąż przed nami:)

 

Gallery Wordpress

 

Aktywna Mama- zajęcia dla Mam z dziećmi

Zajęcia Aktywna Mama – Jeżeli macie dość siedzenia w domu, chcecie miło spędzić czas w gronie innych mam i do tego poćwiczyć nad formą z przed ciąży to zapraszamy na zajęcia.

Zajęcia z cyklu Aktywna Mama są to specjalnie dobrane ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie mięśni ciała dostosowane tak abyś mogła ćwiczyć z dzieckiem.
Chcesz wrócić do formy po ciąży a nie masz z kim zostawić swojego maleństwa -ćwiczcie razem.

Zajęcia poprowadzi Irmina Piechota wieloletni instruktor fitness.

Zapisy pod numerem telefonu : 609 134 921

 

kontakt:

wiadomość na FB

kom. 570255 588

Lokalizacja: ul. Marcelińska 96a/205, 60 – 324 Poznań

 

 

7. Warsztaty Agaty

W przeszłości pojawiałam się u tutaj na zajęciach umuzykalniających.

 

Grafik na sezon 2018/2019:

Cennik:

abonament miesięczny
180 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
150 zł -Zabawy In English
opłata jednorazowa za pierwsze zajęcia
45 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
40 zł – Zabawy In English

 

Pobaw się z nami w piątek

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt

Kontakt:

biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

Lokalizacja: ul. Lodowa 6/1, 60-226 Poznań

 

8. Plac Zabaw

W przeszłości, gdy Mały Ogr miał 6 miesięcy byliśmy u nich na zajęciach sensoplastycznych:

 

Grafik – najbardziej aktualny, na jaki udało mi się trafić;):

 

Od września 2018 zapraszamy na zajęcia stałe:

• FIZJOSENSORYKA – zajęcia z fizjoterapeutką integracji sensorycznej 0-2 lata (3 grupy wiekowe) przedpłata 100 zł, w dniu warsztatu 120 zł

• BRZUCH W RUCH – zajęcia wg BIRTHLIGHT YOGA dla kobiet w ciąży pierwsze spotkanie konsultacyjne 80 zł, karnet na 4 zajęcia 140 zł

• GIMNASTYKA POSTNATALNA wg BIRTHLIGHT YOGA dla mam z dzieckiem pierwsze zajęcia 80zł, karnet 4 zajęć 140 zł

• ZAJĘCIA EDUKACYJNE oparte na klockach LEGO dla dzieci w wieku 4-6 lat karnet na 4 zajęcia 140 zł • ROBOTYKA dla dzieci w wieku 6-9 lat karnet na 4 zajęcia 140 zł

• PRZEDSZKOLANDIA – zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1,5-3 lat pojedyncze zajęcia 45 zł, karnet 4 zajęcia 140 zł

• PIŁKARSKIE MALUSZKI – piłka nożna dla dzieci 2-5 lat pojedyncze wejście 25 zł, karnet 4 zajęcia 90 zł

• UMUZYKALNIANIE dla niemowlaków i dzieci pojedyncze zajęcia 42 zł, karnet 4 zajęcia 140 zł

• GET DIRTY – kreatywne zajęcia sensoryczno-plastyczne dla dzieci 1-4 lat , pierwsze zajęcia 55 zł, karnet 4 zajęć 200 zł

• WARSZTATY EDUKACYJNE z elementami SENSOPLASTYKI (8 mc – 3 lata) karnet 140 zł za 4 zajęcia ważny 5 tygodni

• GRUPA ZABAWOWA z elementami umuzykalniającymi i sensoplastyką dla dzieci 1-3 lat karnet 4 zajęcia: 140 zł/ w tym 30 minut wolnej zabawy.

• ZABAWA Z TAŃCEM – zajęcia taneczne dla dzieci 3-6 lat karnet 4 zajęcia 100 zł

• WARSZTATY PERKUSYJNO-BĘBNIARSKIE dla dzieci 2-4 lat oraz 5- 8 lat przedpłata: 28 zł pojedyncze zajęcia, 36 zł w dniu warsztatu, karnet 4 zajęcia 110 zł

 

kontakt:

kom. 502 554 580
e-mail: placzabawpoznan@gmail.com

Lokalizacja: Plac Wolności 8, 61-738 Poznań

 

 

9. Świetlica Cafe

Pojawiliśmy się tutaj na warsztatach Gruszka czy Pietruszka, dotyczących zdrowego żywienia niemowląt, małych dzieci.

Lokalizacja: ul. Krakowska 9a, 61-889 Poznań: 

 

 

10. Kompozytornia

Grafik na rok szkolny 2018/2019 UL. SŁONECZNA 56B (3 września – 30 czerwca)

 

kontakt:

kontakt@kompozytornia.pl
Tel. 880 934 135

Lokalizacja: Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce, ul.Bożydara 10, 61-607 Poznań

 

11. Parasol

Cennik

Pierwsze zajęcie – w celu zapoznania się z Pracownią 30 zł.

Cena za uczestnictwo w zajęciach rozwojowych wynosi 40 zł razy ilość spotkań w miesiącu (np. cztery poniedziałki w miesiącu razy 40 zł – 160zł).

 

 

 

12. Family Cafe – Centrum Kreatywnego Rozwoju

 

 

Miałam problem z odnalezieniem aktualnego grafiku. Zamieszczam ostatni wpis z aktualności dotyczący prowadzonych zajęć.

 

Zajęcia Sensoplastyczne z Get Dirty

BALET

PONIEDZIAŁEK
16:45-17:30 dla dzieci w wieku 3-5 lat

Cena: bilet wstępu 35zł/dziecko

karnet na 4 wejścia 120zł/dziecko (karnet jest ważny na okres 1 miesiąca od daty zakupu)

Zapisy: familycafe.poznan@gmail.com lub tel. 570 330 000

 

Balet dla dzieci ma być połączeniem zabawy z nauką podstawowych kroków i figur tańca klasycznego jak i wypracowaniem gibkości. Balet dla dzieci stwarza doskonałą okazję do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Podczas tych zajęć dziecko ma możliwość pracy nad koordynacją i gibkością ciała. W ten sposób wzmacnia się gorset mięśniowy co w procentuje w korygowaniu wad postawy (skolioza, płaskostopie). Poprzez taniec dzieci mają szansę nabrać gracji i wdzięku jak i wyrazić nawet głęboko skrywaną kreatywność i muzykalność.

Zajęcia prowadzi P. Paulina Strzelczyk – Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu. Tancerka Teatru Wielkiego.

Informacje dotyczące zajęć: Pani Dominika Szymkowiak tel. 513 910 362

 

kontakt:
kom. 570 330 000
familycafe.poznan@gmail.com

Lokalizacja: Grunwaldzka 136, 60-309 Poznań

 

13. Kiddieco

GRAFIK ZAJĘĆ W PRACOWNI KIDDIE CO

PONIEDZIAŁEK godz. 15.30-17.00 -grupa zaawansowana, od około 7 – 10 lat (zajęcia w trybie 1h lub 1,5 h do wyboru) oraz godz. 17.15-18.15 grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

CZWARTEK godz. 15.30-17.00 oraz godz.17.15-18.15 – grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

DODATKOWO:

-organizujemy URODZINY, IMIENINY, WARSZTATY I IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE (bale, halloween itp.) oraz ARTYSTYCZNE FERIE I PÓŁKOLONIE.

-w pracowni odbywają się zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży mającej zalecenia 'terapii ręki”, poprawy sprawności grafomotorycznej oraz dla osób chcących nauczyć się rysunku oraz wielu innych technik plastycznych jak i dla osób chcących poszerzać swoje pasje artystyczne.

CENNIK:

– 1h zajęć 25zł , karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu ) 80 zł.

-1,5 zajęć 30 zł, karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu) 90 zł.

W przypadku zakupienia karnetu i ewentualnej nieobecności dziecka na zajęciach istnieje możliwość odrobienia zajęć, natomiast opłata nie jest przenoszona na kolejny miesiąc.

-Ceny za urodziny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości uczestników (do 1o osób około 260 zł powyżej 10 osób do około 16 osób 350zł),wyboru tematu plastycznego (koszty materiałów plastycznych), wystroju sali oraz indywidualnych propozycji. Urodziny trwają 2h, odbywają się zazwyczaj w weekendy (soboty i niedziele godziny do ustalenia) ,istnieje możliwość zorganizowania ich także w piątek popołudniu od godziny 16.30. W trakcie urodzin odbywa się : warsztat plastyczny, zabawa, animacja czasu (będące w zakresie organizatora) oraz poczęstunek, który jest we własnym zakresie.
-Ceny warsztatów i imprez okolicznościowych oraz ferii i półkolonii ustalane są na bieżąco i o nich informujemy.

POZNAŃ OS. B. CHROBREGO 4F (niski blok koło ogródka z wiatraczkami:)) :

PONIEDZIAŁEK godz. 17.15-18.15 grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

 

Kontakt:

502 247 447 lub e-mail: emszmig@poczta.onet.pl lub fb. kiddieco

Lokalizacja: Chrobrego 4f, 60-681 Poznań

 

 

14. Kot Leon Nauka Muzyki

kontakt:

kom. 791 708 474

Lokalizacja: Niedziałkowskiego 2, 61-578 Poznań

Lokalizacja: os. Sobieskiego 108, Poznań

 

 

15. Danimatoring

Grafik zajęć stałych dla dzieci, obowiązujący od 4 lutego 2019 r.  Obejmuje on nowe warsztaty oraz formy zajęć dobrze już znane. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali Danimatoring na osiedlu Armii Krajowej 131a w Poznaniu. Aktualnie prowadzimy nabór do wszystkich grup. Udział w pierwszych zajęciach jest bezpłatny.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym grafikiem zajęć stałych dla dzieci ??? Znajdziecie w nim nowe warsztaty oraz formy zajęć dobrze już znane. Godziny spotkań dostosowaliśmy do Waszych preferencji Udział w pierwszych zajęciach jest bezpłatny.
Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

ZAJĘCIA DLA MALUCHÓW
?SENSOLUDKI – zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem różnych materiałów
grupa 6-18 miesięcy – wtorek 11:00-12:00
grupa 1,5-2,5 roku – wtorek 12:00-13:00
cena: 20 zł
?DANIMKI – zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów metody Weroniki Sherborn
piątek 10:00-11:00
grupa 2-3 lata
cena: 15 zł

ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
?DANUMBA – zabawy taneczne
poniedziałek 16:30-17:30
grupa 4-6 lat
cena: 10 zł
?BAJLANDIA – animacje tematyczne, czyli przygoda w świecie znanych bajek i lubianych bohaterów
wtorek 16:00-17:00
grupa 4-8 lat
cena: 15 zł

 

kontakt:

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Lokalizacja: os. Armii Krajowej 131a, Poznań

 

16. SENSOBRYKI I BRZUCHONOGI  W DK „JAGIELLONKA”

Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w Poznaniu

Sensobryki – cykl warsztatów (1 x 60 minut/tydzień) dla Najmłodszych – Bobasków, Bąbelków, Niemowlaków – dzieci w wieku od 5 do 18 miesiąca życia
Wielozmysłowe stymulowanie rozwoju maluszków połączone z ich swobodnym ruchem i działaniem – celem wszechstronnego rozwoju. Aktywizujemy każdy z 5 zmysłów: wzrok i dotyk poprzez różne kształty, faktury i wypełnienia, słuch dzięki zróżnicowanym dźwiękom i możliwości ich tworzenia, smak i węch poprzez oswajanie ze zróżnicowanymi produktami i konsystencjami.
W swojej istocie SENSOBRYKI to również otwarcie drzwi i umysłów Rodziców i Maluszków na BLW [(Baby Led Weaning) samodzielne decydowanie o tym co i w jakich ilościach trafi do żołądka], przy udziale różnorakich produktów spożywczych w wielu ich formach.

Dlaczego już teraz?
– stymulowanie percepcji wzrokowo – słuchowej maluszka.
– rozwijanie umiejętności motorycznych.
– zacieśnianie bliskości i więzi z rodzicem.
– wprowadzanie w system interakcji społecznych z rówieśnikami.
– poszerzanie perspektywy i świadomości innych w otoczeniu.
– aktywizacja komunikacyjna maluszka.
– elementy BLW
– nauka przez zabawę !

Brzuchonogi,to cykl warsztatów 1 x 60 minut/tydzień – dla Maluchów – dzieci w wieku do 24 miesiąca życia.
Spotkania tematyczne przygotowane z myślą o stymulacji i aktywizowaniu Maluszków poprzez wspólną zabawę. Warsztaty przepełnione (niecodziennymi) gośćmi, kolorami, fakturami, (bardzo zróżnicowaną i tematyczną) muzyką, tańcami hulańcami – a przede wszystkim uśmiechami i współpracą. Niejednokrotnie podczas zajęć spotkamy się z produktami spożywczymi w ich przeróżnych formach, zaznajamiając Maluszki z różnorodnymi smakami i zapachami.

– stymulowanie percepcji wzrokowo – słuchowej dzieci.
– rozwijanie świadomości przestrzeni i interakcji własnego ciała z pozostałymi jej elementami – Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
– usprawnianie motoryki dużej (obszerne ruchy ciała), jak i małej (ruchy manipulacyjne dłoni, palców, stóp).
– wprowadzanie w system współpracy z rówieśnikami.
– usprawnianie umiejętności komunikacyjnych dzieci.
– poszerzanie zdrowej diety maluszków.
– nauka przez zabawę!

GDZIE: DK Jagiellonka, os. Jagiellońskie 120, Poznań

KIEDY: każdy poniedziałek 10.00 – 11.00

KOSZT: 40 zł/zajęcia/ udział jednorazowy
35zł/ zajęcia/ udział cykliczny

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci z opiekunem.

Założenie 3. warto zabrać ze sobą ubrania na przebranie dla maluszków ! 🙂

kontakt:

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

Lokalizacja: os. Jagiellońskie 120, Poznań

 

17. Akademia Muzyki Ebertowski

Serdecznie zapraszamy na nasze autorskie zajęcia umuzykalniające wszystkie dzieci od 1 roku życia do 4 lat.
W zajęciach uczestniczą również rodzice ?

Nasze zajęcia są niezwykłą muzyczną podróżą w krainie wielobarwnych instrumentów perkusyjnych, wielogłosowego śpiewu i pomocy muzycznych, tańcach przy akompaniamencie pianina, gitary, saksofonu i fletu ??????

„Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” – Pitagoras

Zajęcia odbywają się w Spark Academy – ul. Druskienicka 6, Poznań.
Na czas trwania zajęć zapewniamy bezpłatny parking przy samej Szkole.

Zapisy: akademia@ebertowski.pl
Informacje: 882 854 999
Prowadzący: Joanna Skorupska, Lidia Owczarzak.

Koszt: 40 złotych za zajęcia, karnet miesięczny 140 złotych (4 wejścia do wykorzystania przez 6 tygodni)
Muzykujmy z NAJmłodszymi!

kontakt:

akademia@ebertowski.pl, tel. 882 854 999

Lokalizacja: WSB ul. Elizy Orzeszkowej 1, 60-778 Poznań

 

18. Fundacja Cali Mali

LogoSensoryka dla niemowląt

Zapraszamy na cotygodniowe spotkanie z LogoSensoryką dla niemowląt od 4 m-ca życia.

Zajęcia są prowadzone w Fundacji Cali Mali, w przyjaznej, przestronnej sali, dostosowanej do potrzeb najmniejszych dzieci oraz ich Rodziców.

Zajęcia prowadzi:
Agata Kalina- prezes Fundacji Cali Mali, pedagog, logopeda, terapeuta karmienia, dogoterapeuta, surdopedagog.
Mama na potrójnym etacie.

LogoSensoryka to zajęcia oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Są to trzy wiodące elementy każdego spotkania. Każdą zabawę sensoryczną wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. W ten sposób zapraszamy uczestników do wciągającego, niezwykle ciekawego świata zmysłów, manipulowania, doświadczania oraz mowy i komunikacji.
Dzieci podczas zajęć robią to, co lubią najbardziej- doświadczają, jednocześnie wzbogacają słownictwo, uczą się koncentracji uwagi, komunikują się z rówieśnikami oraz nawiązują wspaniałą więź z Rodzicem poprzez wspólną zabawę.
Każdy Rodzic podczas zajęć dostaje gotowe teksty, które zabiera ze sobą do domu.
Każde spotkanie to prawdziwa kopalnia pomysłów na domowe zabawy z maluchami, wspierające ich rozwój.

Zapraszamy w każdą środę o godz.10.30

Koszt zajęć – 25 zł (płatne na miesiąc- 100 zł)
Istnieje możliwość odrobienia każdych zajęć.

Spotykamy się w grupie do 12 dzieci wraz z opiekunami.

Płatności dokonujemy na konto:
BGŻ BNP PARIBAS
3616 0014 6218 4253 5580 0000 01
Tytuł przelewu: imię i nazwisko + LogosSsnoryka 10.30.

ZAPRASZAMY na zajęcia BEZPŁATNE zajęcia próbne, przyjdź i zobacz:)

 

kontakt:

Zapisy: warsztaty.calimali@gmail.com

Lokalizacja: ul. Warszawska 25, 61-113 Poznań

 

19. Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Wiele bezpłatnych warsztatów. Nie odbywają się cyklicznie, ale z dużą częstotliwością:). Często odbywają się tutaj zajęcia organizowane przez Dom Bajek.

 

kontakt:

tel. 61 878 15 59

Lokalizacja: Franciszka Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

 

20. MDK3 – ŁAZARZ

 

 

Fundacje, organizacje, prywatne firmy, które „występują gościnnie”

także w wyżej opisanych lokalizacjach:)

 

1. Get Dirty

Braliśmy udział w ich plenerowych zajęciach. Było super! Link do relacji znajdziecie tutaj🙂

 

Gallery Wordpress

 

Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

wtorek, czwartek – godz. 16.00

 

2. Dom Bajek

 

3. Stowarzyszenie Zielona Grupa

4. STAGE OF ARTS


Treści zamieszczone powyżej pochodzą częściowo ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dodatkowych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *