PLAN ZAJĘĆ 04.02 – 10.02.2019

PLAN ZAJĘĆ 04.02 – 10.02.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

4.II godz. 10:15 Ze zwierzyną pod pierzyną

„Kiedy wieczorem sen nie przychodzi, a Ty barany od kilku godzin liczysz bez skutku, radzę Ci szczerze, znajdź inne zwierzę!” Przecież ze słowem „barany” rymuje się tylko: „o rany!” albo „firany”. Nic ciekawego. Tymczasem możesz na przykład… Uczyć sikorki omijać korki! Albo… u trzmiela udać szulera! A przy okazji posłuchać, jak fascynująco szemrzą różne dziwne i trudne słowa w książce „Ze zwierzyną pod pierzyną” od Wydawnictwo Hokus-Pokus

Zajęcia dla Maluszków 1,5-3 lat przebiegają z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem
os. Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

Dodaj do:

 

Wystawa Sztuki Afrykańskiej

W terminie 19 stycznia – 24 lutego 2019 zapraszamy na Wystawę Wyrobów Sztuki Afrykańskiej, która odbędzie się w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej!

W OKRESIE FERII ZIMOWYCH ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ W PONIEDZIAŁKI!

Godziny otwarcia:
14 stycznia – 27 stycznia, poniedziałek – niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).
28 stycznia – 24 lutego, poniedziałek – sobota: 9.00-16.00 (kasa do 15.00), niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).

Ceny biletów:
ulgowy: 7 zł
normalny: 10 zł.

ulgowy: 3,50 zł w każdy wtorek dla osób 60+ w ramach akcji „Wtorki Seniora”!

ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Matulanki

Pracownia Kuniec Dymbiec
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Zapraszamy do Pracowni Kuniec Dymbiec w każdy wtorek w godzinach 9.30-11.30 na otwarte spotkania sąsiedzkie w formie grupy zabawowej dla najmłodszych dzieci (w wieku od pół roku do 3 lat) wraz z rodzicami/opiekunami. Spotkania są nieodpłatne, w organizację wyłączamy się wszyscy! Spotkania realizowane są z inicjatywy Stowarzyszenia Zielona Grupa, szczegółowe informacje pod numerem 696-039-520 oraz biuro@zielonagrupa.pl (prosimy o kontakt przed pierwszym przyjściem).

Śpij wreszcie Maluchu – warsztat z Magdą Komstą

Warsztat przeznaczony dla rodziców dzieci od 9 miesiąca życia do 3 lat.

Omówimy szczegółowo:
– Jak NAPRAWDĘ śpią małe dzieci i dlaczego się budzą?
– Jak poprawić ich sen nocny?
– Rytuał przed snem
– Nocne posiłki – czy, kiedy i jak je zakończyć? Odstawienie karmień nocnych piersią i butelką
– Kilka słów o drzemkach i planie dnia
– Wasze pytania i wątpliwości

Po warsztatach będę też obecna w zamkniętej grupie na Facebooku dostępnej wyłącznie dla uczestników warsztatów.

Prowadząca:
Magdalena Komsta – jestem psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL oraz doulą . Prowadzę bloga Wymagajace.pl. Publikuję swoje teksty także w magazynie „Dziecko i Psychologia” oraz „Kwartalniku Laktacyjnym”. Dla Wydawnictwa Agora przygotowałam konsultację merytoryczną książki „Spokojny sen” Sarah Ockwell-Smith. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego w Warszawie. Prowadzę warsztaty stacjonarne, kursy online, grupy wsparcia laktacyjnego oraz udzielam indywidualnych konsultacji rodzicom dzieci od urodzenia do 3 roku życia oraz parom spodziewającym się dziecka. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

Koszt: 80 zł/osoba
Zapisy i pytania: kontakt@matecznik-poznan.pl
Miejsce: warsztatownia Cook Look Book, ul. Kochanowskiego 1/12b, Poznań

 

Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

X

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

7.II godz. 16:30 Zima w Dolinie Muminków

Napadało śniegu! Muminki jak co roku zapadły w sen zimowy, a Włóczykij wywędrował w sobie tylko wiadomym celu. Kiedy spokojna Dolina pogrążona jest w ciszy, jeden mieszkaniec budzi się: to Muminek, bardzo samotny, gdy wszyscy inni śpią. Ale co to? Kto szusuje na nartach pomiędzy drzewami? Co to za dźwięki dobiegają zza wystygłego pieca? Przekonajmy się razem, dlaczego zima może być piękna i ciekawa!

os. Przyjaźni 125 c
bilety 10 zł
rejestracja: www.ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel. 61 8200 582

 

 

PIĄTEK

 

 

Pobaw się z nami w piątek

 

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

 

 

 

SOBOTA

 

 

Dzieciaki na Piętrze I luty 2019

Nowy sezon Dzieciaków na Piętrze rusza pełną parą. Wybraliśmy najbardziej nietuzinkowe spektakle z całej Polski. W programie znajdą się klasyczne tytuły, bazujące na znanych postaciach. Obok księżniczki na ziarnku grochu, zobaczymy Baltazara Gąbkę, Reksia czy króla Maciusia. Wszystko podane w pięknej, czasem zaskakującej formie teatralnej.

Podczas warsztatów poruszymy nowe zagadnienia, jak zawsze stawiając na naukę przez zabawę. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cyrku, w laboratorium, w ogrodzie czy w kuchni.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł

PROGRAM
LUTY

9.02.2019
g. 16:00 „Księżniczka na ziarnku grochu”
Fabryka Kultury
bilety: https://bit.ly/2Rx1gh1
Nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!
Poza olbrzymią dawką humoru, opowieść uczy młodego widza wiary we własne możliwości.
Rodzina królewska tańcząca hip- hop, wspólne śpiewy, „taniec tortów” to tylko kilka z niespodzianek, które dla Was przygotowaliśmy.

g. 15:00 warsztaty cyrkowe | kup bilet
Cyrkowo.pl
bilety: https://bit.ly/2ACfl2Q
Uczestnicy poznają tajniki nowego cyrku, zobaczą na czym polega żonglerka, kręcenie talerzami. Poznają różne sztuczki i triki.

23.02.2019
g. 16:00 „Co w szafie piszczy” | kup bilet
Teatr Fuzja
bilety: https://bit.ly/2CXWK2V
Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia, co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośki i Jasia. Spektakl zaskakuje różnorodnością form. Obok aktorów do życia budzą się lalki, ożywają przedmioty, maszerują skarpety. To feeria ruchu, barw, muzyki i słów.
Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, muzyka: Jakub Woźniak

g. 15:00 warsztaty muzyczne „Muzyczny dom” | kup bilet
Jakub Woźniak/Zajafka /Teatr Fuzja
bilety: https://bit.ly/2VFBS7I
Wspólnie z dziećmi poszukamy dźwięków w przedmiotach codziennego użytku, a także przekonamy się czy możliwe jest muzykowanie na „byle czym”.

 

Papierówka // Targi plakatu & papieru

Już w drugi weekend lutego w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja targów plakatu i papieru – Papierówka!

Miłośnicy papieru będą mogli znaleźć wiele jego postaci w jednym miejscu.
Dostępne będą takie produkty jak plakaty, kalendarze, plannery, książki, grafiki oraz zdjęcia.

Papierówka to impreza towarzysząca targom Wege Festiwal – największym targom wegańsko wegetariańskim w Polsce oraz targom Ekopiękno – kosmetyków naturalnych.

Sobota i niedziela:
11:00 – 13:00 wstęp biletowany,
od 13:00 wstęp bezpłatny.

Kontakt dla wystawców – dobretargi@gmail.com

 

Muzealna Akademia Dziecięca // warsztaty dla dzieci // zapisy

Muzealna Akademia Dziecięca to spotkania, których celem jest oswojenie małego widza z przestrzenią galerii oraz zmierzenie się z niebanalnymi tematami i zagadkami, które zamieniają wizytę w muzeum w niepowtarzalną przygodę.

Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Tematy i terminy zajęć:

9.02.2019 • Przygoda VI – Legendy poznańskiego ratusza
Wędrówka od piwnic po strych renesansowej budowli.
Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu.

16.03.2019 • Przygoda VII – Piękno i sztuka – co to takiego?
Filozofowanie dla najmłodszych.

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

11.05.2019 • Przygoda IX – Muzealny Piotruś
Gra w karty z dwunastoma obrazami w tle.

8.06.2018 • Przygoda X – Muzealni Tropiciele
Turniej rodzinny.

Prowadzenie: Paulina Broniewska, Dział Edukacji MNP

Więcej informacji na temat cyklu znaleźć mozna pod linkiem: http://www.mnp.art.pl/edukacja/dzieci/muzealna-akademia-dziecieca/

 

Spacer na scenie – warsztaty dla rodzin z dziećmi

EPSON scanner image

Spacer na scenie – warsztaty dla rodzin z dziećmi towarzyszące wystawie „Sceny Nieistotne” [PL]

Uwaga pasjonaci i pasjonatki spacerów, wędrówek, przechadzek i wycieczek! Zapraszamy Was na rodzinne warsztaty w Bramie Poznania towarzyszące wystawie „Sceny nieistotne”. Wspólnie zastanowimy się, jak wyglądały spacery dawniej i czym różnią się od dzisiejszych przechadzek? Na jakie urokliwe zakamarki miasta można natrafić spacerując, kogo można spotkać, jakie cuda przyrody zobaczyć? Stworzymy też niesamowite, przestrzenne konstrukcje, które pomogą nam snuć opowieści o rzeczywistych albo zupełnie fantastycznych wędrówkach. Na warsztaty zapraszamy w szczególności babcie i dziadków z wnuczkami i wnukami.

Uczestnicy: rodziny z dziećmi w wieku 7-11 lat

Terminy: 9 lutego 2019 r. godz. 11.00

Czas trwania: 90 min

Miejsce: Śluza Katedralna (spotkanie w holu głównym Bramy Poznania)

Koszt: bezpłatne

Zapisy: poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia e-mailem.

STREFA ZABAWY- PRZYGODY KRÓLA LWA

Miejsce Bawialnia CK ZAMEK
Godzina g. 11
Data 9.02.2019
Cena 10 zł

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Młode, ciekawe świata lwiątko z zadziorną grzywą – tak to mały Simba!
Wraz z przyjaciółmi Timonem i Pumbą przeżywa niezwykłe przygody.
Poznaj naszych piankowych bohaterów podczas kreatywnych warsztatów plastycznych z klocków piankowych.
Będziemy tworzyć, opowiadać i radośnie spędzać czas! Dzieci pozostają pod opieką prowadzącego.

prowadzenie: Wojciech Lawin

 

Warsztaty w MDK3

Wege Festiwal Poznań

Wege Festiwal Poznań to blisko 100 stoisk z najlepszą wege kuchnią która specjalnie z okazji Wege Festiwalu zjeżdża się z całego kraju!

Roślinna kuchnia wietnamska, meksykańska, koreańska czy indyjska, kuchnia ulicy w wydaniu wege – burgery, hot dogi czy frytki z batatów i pyszne desery ♥

Na festiwalu znajdziecie też dział Ekopiękno z naturalnymi kosmetykami oraz stoiska z książkami i dodatkami – idealnymi na świąteczne podarunki.

Wege Festiwal to pyszny pomysł na niedzielę w gronie bliskich.

 

Poranek literacki z Figlem i Psikusem

9.II godz. 11.00 Poranek literacki z Figlem i Psikusem

Jak dobrze mieć przyjaciela, nawet wtedy, jeśli jest chochlikiem. Wie o tym dobrze Figiel, który czuł się bardzo samotny i nieszczęśliwy, do czasu, aż pojawił się w jego otoczeniu Psikus.
Figiel miał własnie złą passę. Nie udawały mu się żadne figle. Zatruł się powagą przygotowując eliksir na dobry humor. Rozśmieszający proszek, który wiózł do dzieci do szpitala, rozsypał mu się w autobusie. Pech gonił pech.
Aż pewnego dnia zapukał do jego drzwi Psikus.

Wspaniały duet autorów, stworzył cudowny duet chochlików.
Przybywajcie i przekonajcie się, że śmiech jest dobry na wszystko!

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

 

DOoKOŁA – spektakl interaktywny dla dzieci

DOoKOŁA jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w DOoKOŁA przewodnikami po świecie sztuki. Artystki pragną podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic – dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Instalacja stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem, którego główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, czuły, responsywny, pewniejszy siebie i czujący własne potrzeby, a co za tym idzie – „mieszczący” potrzeby dziecka.

DOoKOŁA – spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat, Stary Browar, Słodownia +3. Bilety w cenie 20 zł (dziecko + opiekun) do nabycia na  portalu ebilet.pl. Zarówno dorosłych jak i dzieci prosimy o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.

9 lutego, godz. 12:00
9 lutego, godz. 15:00
10 lutego, godz. 11:00

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Spektakl „Słoń Trąbibombi”

W niedzielę 10 lutego o godz. 10.30, 12 i 13.30 zapraszamy na Scenę Nową CKZamek na przedstawienie „Słoń Trąbibombi”.

Bilety dostępne online oraz w kasie Zamku (tel. 61 64 65 260).

Cena biletu: 18 zł dziecko, 18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając zniżki jej posiadaczom.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł.

Czy żyrafa ma długą szyję?
Czy krokodyle mieszkają tylko nad Nilem?
Słoń Trąbibombi przypatruje się spotkanym zwierzakom i trąbi, by zaprosić ich do wspólnych przygód. Przedstawienie inspirowane wierszami Jana Brzechwy, wzbogacone o brzmienie instrumentów perkusyjnych, z muzyką tworzoną w czasie spektaklu.

https://www.youtube.com/watch?v=g1cSiPCbPoo

„Słoń Trąbibombi” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się we wrześniu 2010 roku.

Scenariusz i reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Opracowanie muzyczne: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Sylwia Nowak
Występują: Beata Bąblińska, Monika Zajączkowska, Grzegorz Babicz

Prezentowany w ramach:
– małych Warszawskich Spotkań Teatralnych w 2011,
– kolejnej edycji projektu Sztuka Szuka Malucha organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, podczas Malta Festival w 2011,
– 12. Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych w Jeleniej Górze w 2012,
– wielkopolskiej edycji Sztuka Szuka Malucha – jesień 2015,
– IX edycji Jesieni Teatralnej w Lubinie, 2017.

Artykuły i recenzje:
Justyna Czarnota, Fascynująca afrykańska przygoda, Nowa Siła Krytyczna, e-teatr.pl
Iwona Szlefarska, Słoń trąbibombi – czy on trąbi?!, www.dziecipoznan.pl
Agata Drwięga, Świat dla najmłodszych, Nowa Siła Krytyczna, e-teatr.pl
„Słoń Trąbibombi” i „Pan Satie”

 

Mama, tata, teatr i ja: „Legenda o Koziołkach Poznańskich”

Koziołki na poznańskiej ratuszowej wieży każdego dnia o godzinie 12 pokazują się i trykają się rogami. Czy wiemy dlaczego tam się znalazły? Jaka historia za tym się kryje? Odpowiedzi na te pytania uzyskają najmłodsi, którzy wybiorą się wraz z rodzicami do tarnowskiego Domu Kultury na spektakl Teatru Krokodyl zatytułowany „Legenda o Koziołkach Poznańskich”. Twórca tego zespołu Tadeusz Falana tak zapowiada spektakl: „Jest to adaptacja legendy o frechownych kozłach, plus bonusy, plus piosenki. W Poznaniu, co to najważniejszy, bo tu oś ziemi jest, najbardziej znane są KOZIOŁKI”.
Przedstawienie adresowane jest do dzieci powyżej trzeciego roku życia. Trwa 55 minut. Zapraszamy w niedzielę 10 lutego o godzinie 12.30 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 10 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Dziecko w epoce smartfona – wykład i warsztat

Smartfon, tablet, komputer – to urządzenia znane dziś każdemu dziecku, narzędzie pracy i rozrywki wielu dorosłych. Daje ogromne możliwości edukacyjne i rozwojowe… ale jednocześnie budzi niepokój, zwłaszcza w rękach dziecka. Niepokój tym większy, im głębiej dziecko wchodzi w wirtualny świat, w którym czasem porusza się sprawniej od nas…

Zapraszamy na spotkanie dla rodziców, nauczycieli i edukatorów, którzy chcą zwiększać swoją świadomość i kompetencje w temacie kontaktów dzieci z multimediami.

Zapraszamy na dwugodzinny wykład z możliwością zadawania pytań.

? Jak zrozumieć dzieci, dojrzewające w warunkach stałego dostępu do sieci?
? Jak wspierać je w radzeniu sobie z wyzwaniami epoki cyfrowej?
? Jak inspirować je do twórczego wykorzystywania narzędzi i programów?
? Jak mądrze towarzyszyć im w poszukiwaniu wiedzy i wyrażaniu siebie w sieci?
? Jak wspierać ich w rozwijaniu samokontroli nad korzystaniem z mediów elektronicznych?
? Jak pomóc w przypadku uzależnienia?

Dla tych, którzy szukają konkretnych narzędzi i technik pracy z dziećmi przy użyciu nowych technologii przewidzieliśmy również trzygodzinny warsztat „Cyfrowe narzędzia pracy z uczniem”
Warsztat odbywa się zaraz po wykładzie.

Podczas warsztatu dowiesz się jak wykorzystać mobilne narzędzia i programy:

– do efektywniejszego organizowania sobie pracy,
– do łatwiejszego komunikowania się z innymi,
– do tworzenia angażujących gier
– do projektowania ankiet i formularzy,
– do projektowania grafik, plakatów, broszur,
– do tworzenia interaktywnych (auto)prezentacji,
– do projektowania map myśli
– do nagrania i zmontowania prostego filmu

Miejsca na warsztat tylko w drugim terminie
16 luty godziny od 13.00 do 16.00
Więcej pod tym linkiemhttps://web.facebook.com/events/381990905695213/

Spotkanie i warsztat poprowadzi Tomasz Tokarz – trener, coach, mediator, wykładowca akademicki, zaangażowany w działania na rzecz upowszechniania nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

ZAPISY BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA WYSTARCZY UIŚCIĆ OPŁATĘ.
Cena:
30 zł wykład
60 zł warsztat
WPŁATA przez zrzutkę https://zrzutka.pl/5ukp7b
Po wpłacie istnieje możliwość zwrotu jedynie na tydzień przed wydarzeniem.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt mailowy kolektyw.edu@gmail.com

 

Teatr asz.teatr / Śpiąca królewna / bajka dla dzieci

ASZ.TEATR zaprasza na bajkę:)
Wszystkie dzieci duże i małe zapraszamy do krainy bajek.
Śpiąca królewna to bajka opowiadana od lat i ciągle piękna.
Dobre wróżki, piękna królewna, zła Wiedźma Odelia spotykają się w pięknej krainie, gdzie miłość zwycięża nawet śmierć:)
Wszystko to przeplatane humorem i magią starych baśni.
Scenariusz powstał na podstawie bajki Disneya oraz baśni Charles’a Perraulta i braci Grimm.
Bajka dla dzieci od 3 lat.

Po spektaklu zapraszamy dzieci na scenę:)

występują:
Zuza Lewandowska jako Różyczka
Marta Stachowiak jako Wiedźma Odelia
Joanna Mikołajewska – wróżka Hortensja
Julita Banaskiewicz – wróżka Flora
Dagmara Tyrcha – wróżka Niezabudka
Marcin Andrzejewski – jaką Książę / Kruk
Tadeusz Sławomir Lisiecki jako Król Stefan / i nie tylko

scenografia i kostiumy:
Izabella Hołosyniuk & Barbara Gazdecka & Justyna Jagiełło

wstęp: 15,-
rezerwacja : asz.teatr@gmail.com / 514763916
miejsce: Centrum Kultury „Dąbrówka”, os. B.Chrobrego 120

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – luty

Z miłości do kuglarstwa ???
Zapraszamy na otwarte spotkania w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!
Przybywajcie w dniach:
10.02 – 12:00-14:00
14.02 – 18:00-20:00
24.01 – 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

WIELKI PROBLEM MAŁEGO WĘŻA

Teatr Animacji, CK ZAMEK

10 lutego – Niedziela, godz. 11:00, 13:00

Marta Guśniowska
reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
czas trwania: 75 min.
Dzieci

REALIZATORZY
Obsada:
Danuta Rej – Wróżka-Zębuszka, Królik
Marta Berthold (Wesołowska) – Pająk
Elżbieta Węgrzyn – Gekon
Marcin Chomicki – Chomik
Krzysztof Dutkiewicz – Wąż
Piotr Grabowski – Magik, Ptak
Marcin Ryl-Krystianowski – Narrator, Bóg
Reżyseria – Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia – Jacek Zagajewski
Muzyka – Mariusz Matuszewski
Ruch sceniczny – Anna Rozmianiec

OPIS SPEKTAKLU

„Wąż” – współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej – to inteligentny, pełen humoru słownego i sytuacyjnego tekst, który mówi o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej „inności”, odmienności , która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. O znaczeniu tych wartości dowie się pewien Wąż, niezadowolony ze swojego wyglądu. Wspólna wędrówka w towarzystwie wspaniałych, zwariowanych zwierzaków: Gekona i Chomika przekona go, że najważniejsze to zaakceptować siebie, polubić takiego, jakim się jest.

Spektakl proponuje mądrą, teatralną zabawę budowaną ruchem, rytmem, działaniem. Postaci, sytuacje kreowane są przez współistniejących na scenie aktorów i – dowcipnie zaprojektowane, intrygująco animowane – lalki.

Preferowany wiek od 5 lat
Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

Sztuka nagrodzona została w 23.Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowaną przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa – Zmysłowisko

Teatr Animacji, CK ZAMEK

0 lutego – Niedziela, godz. 16:00

Malina Prześluga
reżyser: Ewa Maria Wolska
czas trwania: 45 min
Dzieci

REALIZATORZY
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski

muzyka – Piotr Klimek

OPIS SPEKTAKLU

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju. Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać… Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale…? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat… I miłość… I…

„Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.

Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń.

Zmysłowiska to nowy cykl spektakli w Teatrze Animacji dedykowany widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu.
Preferowany wiek +6

 

Cykl spotkań z żabką

Concordia Design, 10.02-12.05.2019
Godz.14.00-15.00/Cena:40 zł za 1 warsztat/Wiek:5-7 lat

Niezwykły cykl inspirowany książką „Uważność i spokój żabki” Eline Snel, autorki treningu uważności dla dzieci : „Uwaga, to Działa!” Metoda Eline Snel®. Program, daje narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak inne dzieci.
WARSZTAT UWAŻNOŚCI

Warsztat koresponduje z możliwościami poznawczymi oraz potrzebami emocjonalnymi dzieci. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni, prostych ćwiczeń ruchowych, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Poruszamy się i wspólnie pobawimy, by w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

Cykl będzie się składał z 8 lekcji, gdzie każda z nich będzie dotyczyć innego tematu:

1. Lekcja o koncentracji.
2. Lekcja o sygnałach z ciała.
3. Lekcja o zmysłach
4. Lekcja o emocjach
5. Lekcja o uczuciach
6. Lekcja o świadomym ruchu
7. Lekcja o wyobraźni
8. Lekcja o życzliwości

Warsztaty będą się odbywać zwykle co 2 tygodnie zawsze w niedzielę o godz.14.00. Dokładny harmonogram wkrótce!

Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat. Dzieci biorą udział w warsztatach samodzielnie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Cena 1 warsztatu to 40 zł. Cały cykl to koszt 325 zł.Konieczny jest zapis najpóźniej przed weekendem poprzedzającym warsztat u prowadzącej: tel.603631331/mail:agnieszkafigaj@gmail.com

Warsztaty odbywają się w jednej sal Concordia Design. Dzieci biorą udział w warsztacie samodzielnie.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice mogą spędzić oczekując na dzieci. Zapraszamy!

 

Karnawałowe tańce hulańce


KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

Concoria Design, 10.02.2019
Godz.10.00-10.45/Cena: 40 zł/Wiek:bez ograniczeń

Zapraszamy wszystkich w koło,
Do tancerzy chylmy czoło.
Bal wspaniały urządzamy
i Was pięknie zapraszamy!
To koncert zorganizowany z myślą o najmłodszych melomanach. Nie zabraknie tańców przy muzyce oraz konkursów. Mile widziane przebrania.

Będą tańce z szarfami, proste instrumenty – pałeczki, dzwonki, tamburyny oraz trio smyczkowe- skrzypce, altówka i wiolonczela.

DLA KOGO?

Bez ograniczeń wiekowych.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Cena koncertu – 40 zł /obejmuje udział 1 dziecka i opiekunów/

Konieczne są uprzednie zapisy przez naszą stronę internetową poprzez kliknięcie opcji ZAPISZ SIĘ przy wydarzeniu.

Zapisu i jednocześnie wpłaty dokonujemy najpóźniej 1 dzień przed koncertem

 

WALENTYNKOWE MYDEŁKA

Concordia Design, 10.02.2019
Godz. 12.30 – 13.30/ Wiek: 5+/Cena: 29 zł

Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami, a cóż może być milszego niż zrobienie komuś bliskiemu sercu pachnącego upominku?

Podczas warsztatu będziemy robić pachnące glicerynowe pralinki w różnych kształtach i kolorach. Gotowe śliczne mydełka mogą służyć do mycia rączek, zabawy w kąpieli lub jako podarunek w pięknym opakowaniu!

Prowadzenie: Warsztaty Do dzieła!
DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Cena warsztatu to 29 zł. Zapisu dokonujemy najpóźniej w dzień poprzedzający warsztat bezpośrednio u prowadzącej:
Warsztaty Do Dzieła!/warsztaty-dodziela@wp.pl/tel.888 538 708

Warsztaty odbywają się w jednej sal Concordia Design. Dzieci mogą brać udział w warsztacie wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po warsztatach. Zapraszamy!

 

Pograjki – Ziemia Kaliska

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Podczas Pograjek poznamy polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku – będziemy mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Zaprosimy Was również na spotkania skupione wokół tradycji miejskich – nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości – poznamy brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzymy muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami. A zatem bierzemy pod lupę tradycje – te bliższe, lokalne i regionalne oraz te, które stanowią dziedzictwo kulturalne całego kraju.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.  Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną – będzie mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

Projekt realizowany jest od października 2018 do kwietnia 2019.

 

Informacje praktyczne:

Na koncerty obowiązują bilety:
10zł/osoba,
7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.

Dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Wiek uczestników bez ograniczeń.

 

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms


Miejsce: Sala kinowa CK ZAMEK
10.02 | g. 12 |

Jakie tajemnice może kryć szkatuła ukryta w tajemniczej krypcie sprzed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Broms? Lasse i Maja, najsłynniejsi detektywi w całym Valleby, nie zamierzają czekać, aż ktoś rozwiąże zagadkę. Ich biuro detektywistyczne rozpoczyna śledztwo.

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Broms. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Broms próbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Broms? Czytelnicy serii książek o ich przygodach nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Szwedzkie Jury Dziecięce od kilku lat przyznaje kolejnym tomom tytuł książki roku. Przygody dwójki detektywów (Wyd. Zakamarki) cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.

Język: polski dubbing
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2013, 80′ (kategoria 6+)

 

Warsztaty dekorowania i zdobienia pierników

10 lutego w klimatycznym Studio 3.18 panuje miłosny nastrój! Szykujemy się do Walentynek, chcesz z nami?

W naszym Studio 3.18 znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na prezent dla swoich kochanych!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dekorowania pierników dla swoich bliskich 10 lutego! Spotykamy się o 13:30 w przytulnym Studio 3.18!
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących lub średniozaawansowych, które chciałyby poznać tajniki zdobienia ciasteczek lukrem królewskim, roszerzyć swoją wiedzę o różne techniki dekorowania i zdobienia pierników i zarazem spędzić czas w sympatycznej atmosferze twórców słodkości w naszym studio:)
Gwarantujemy intensywną pracę, ale również świetną zabawę oraz klimatyczny nastrój z hebatką i kawką oraz pysznymi piernikami ?

CENA: 70 zł . Mama+dziecko -100 zł

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


3 odpowiedzi do “PLAN ZAJĘĆ 04.02 – 10.02.2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *