PLAN ZAJĘĆ 28.01 – 03.02.2019

PLAN ZAJĘĆ 28.01 – 03.02.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Zajęcia dla Maluszków

A któż to gotuje pyszne powidła śliwkowe? Krecik i sikoreczka! Przysmakami podzielą się z całą gromadą przyjaciół. My też, inspirowani melodyjnym tekstem Małgorzaty Strzałkowskiej będziemy uczyć się dzielić.
Zajęcia dla Maluszków 1,55-3 lat przebiegają z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Wystawa Sztuki Afrykańskiej

W terminie 19 stycznia – 24 lutego 2019 zapraszamy na Wystawę Wyrobów Sztuki Afrykańskiej, która odbędzie się w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej!

W OKRESIE FERII ZIMOWYCH ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ W PONIEDZIAŁKI!

Godziny otwarcia:
14 stycznia – 27 stycznia, poniedziałek – niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).
28 stycznia – 24 lutego, poniedziałek – sobota: 9.00-16.00 (kasa do 15.00), niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).

Ceny biletów:
ulgowy: 7 zł
normalny: 10 zł.

ulgowy: 3,50 zł w każdy wtorek dla osób 60+ w ramach akcji „Wtorki Seniora”!

ZAPRASZAMY!

 

Zapraszamy na „Czytam i Czuję” w nowym roku

Miło nam poinformować, że wraz z końcem roku zakończyliśmy III edycję projektu „Czytam i Czuję”.

„Czytam i Czuję” jest to cykliczny projekt, który funkcjonuje od samego początku działalności PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W każdy poniedziałek czytają u nas znani i lubiani poznaniacy ze świata polityki, kultury, sztuki, sportu czy mediów m.in. Pan Prezydent Jacek Jaśkowiak, Pan Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Pani Wicewojewoda Marlena Maląg, Pan Maciej Sytek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Justyna Makowska – Dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania oraz jej zastępcy, Pani Anna Hryniewiecka – Dyrektor Centrum Kultury Zamek, Pan Jerzy Moszkowicz – Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka, Pani Natalia Rybarczyk polska taekwondzistka i Mistrzyni Olimpijska, Pan Maciej Narożny – dziennikarz Radia Eska, Pan Radosław Nawrot – dziennikarz Gazety Wyborczej, Pan Juliusz Kubel – miłośnik i propagator gwary poznańskiej.

Do końca grudnia 2018 roku w projekcie uczestniczyło blisko 1500 dzieci i prawie 80 czytających.

Po każdym czytaniu odbywają się tematyczne warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, ekonomiczne, dotyczące bezpieczeństwa czy sportowe. W III edycji projektu „Czytam i Czuję” wzięli udział wspaniali partnerzy, którzy organizowali warsztaty dla dzieci, byli nimi m.in. Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej, zapraszająca dzieci w świat malarstwa. Narodowy Bank Polski, tłumaczący dzieciom ekonomiczne zawiłości. Straż Miejska Miasta Poznania wraz ze swoją maskotką Wartusiem oraz Komisariat Wodny Policji z psem Foxem, którzy wyjaśniali podstawy bezpieczeństwa. Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF rozbudzający w dzieciach pasję do tańca i kultury ludowej, Warsztaty Muzyczne, na których dzieci poznają niecodzienne instrumenty oraz piękno muzyki – spotkania prowadzą Patryk Piłasiewicz, Przemysław Śledź oraz Katarzyna Aszyk. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu prezentujące dzieciom ciekawe zawody. Poznańskie Stowarzyszenie Żużla ze swoją maskotką Golajkiem zachęcają do aktywnego kibicowania sportowcom, a Natalia Rybarczyk Mistrzyni Olimpijska w Taekwondo uczyła najmłodszych poznaniaków podstaw tego pięknego sportu. W Centrum gościło także niezwykłe zwierzęta czyli Złotnickie Alpaki, które na co dzień pomagają chorym dzieciom podczas Alpakoterapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane przedszkola do czynnego uczestnictwa w projekcie. Inauguracja IV edycji „Czytam i Czuję” odbędzie się już 14 stycznia 2019 roku o godzinie 10:30 w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Zapisy dla grup przedszkolnych przyjmujemy telefonicznie pod numerem : 61 878 15 59 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00).

 

 

 

 

WTOREK

 

 

CZERWONY KAPTUREK

Teatr Animacji, CK Zamek

29 stycznia – Wtorek, godz. 11:00
30 stycznia – Środa, godz. 11:30

reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
czas trwania: 75 min.
Dzieci

REALIZATORZY
Obsada:
Katarzyna Romańska – Matka
Mariola Ryl-Krystianowska – Wilk
Marta Berthold (Wesołowska) – Czerwony Kapturek
Elżbieta Węgrzyn – Babcia
Sylwia Zajkowska – Myśliwy
Marcel Górnicki – Narrator
Opracowanie tekstu, inscenizacja i reżyseria – Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia – Jacek Zagajewski
Muzyka – Robert Łuczak
Choreografia – Władysław Janicki

OPIS SPEKTAKLU

Któż nie zna Czerwonego Kapturka – dziewczynki, która „ma warkoczyk, modre oczy, buzię ma jak mak …”, lubi się śmiać, śpiewać i bardzo kocha swoją Babcię. A że miewa także pstro w głowie, to przytrafiają jej się dziwne przygody. Na przykład takie, jak ta historia z Wilkiem…
Tych, którzy chcą się zaprzyjaźnić z Czerwonym Kapturkiem zapraszamy na spektakl opowiedziany przez cztery aktorki i jednego aktora, któremu przypadnie rola Narratora .
Kolorowa szafa kryje wiele niespodzianek, a wśród nich: dowcipne lalki, wesołe piosenki i dużo dobrej zabawy.

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 lat

 

Matulanki

Pracownia Kuniec Dymbiec
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Zapraszamy do Pracowni Kuniec Dymbiec w każdy wtorek w godzinach 9.30-11.30 na otwarte spotkania sąsiedzkie w formie grupy zabawowej dla najmłodszych dzieci (w wieku od pół roku do 3 lat) wraz z rodzicami/opiekunami. Spotkania są nieodpłatne, w organizację wyłączamy się wszyscy! Spotkania realizowane są z inicjatywy Stowarzyszenia Zielona Grupa, szczegółowe informacje pod numerem 696-039-520 oraz biuro@zielonagrupa.pl (prosimy o kontakt przed pierwszym przyjściem)

Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

X

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Popołudnie ze skarpetkami, które miały niesamowite przygody!

31.I godz. 16.30 Popołudnie ze skarpetkami, które miały niesamowite przygody!

Skarpetki leżały sobie w koszu na bieliznę w domu Małej Be. Trochę się nudziły. Trochę się leniły. Wtem jedna z nich zajrzała pod pralkę i odkryła tajemne przejście. Dokąd prowadzą podziemne korytarze? W świat! Jedna ze skarpetek została gwiazdą filmową, inna -detektywem, trzecia – mysią mamą, czwarta uszczelniła wronie gniazdo, piąta…

A dokąd trafiły Wasze zaginione w praniu skarpetki? Przyjdźcie na warsztaty i opowiedzcie nam własną skarpetkową historię!

os. Przyjaźni 125 C

Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

 

PIĄTEK

 

 

Pokaz rosyjskich bajek – bezpłatne – Мультики на русском языке // 1.02

Ktoś zainteresowany językiem rosyjskim ?

Jutro, o godz 17, w warsztatownie CMOK Poznań oglądamy rosyjskie bajki, rozmawiamy + dzieci mogą wziąć udział w zajęciu muzycznym

Wstęp wolny

 

Встречаемся снова в дружественном пространстве Cmok!

Начало в 17:00

В программе:
1. Музыкальный урок для детей
2. Просмотр отечественных мультиков на большом экране
3. Тёплое общение за чашкой чая

Можно принести с собой угощения, еду ( вдруг кто-то не успеет перекусить после работы ), на месте есть кухня с микроволновой , чайником, холодильником и посудой .

Предлагаю захватить с собой книжки на русском языке . Можно обменяться !!

 

7. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Festiwal odbywa się w pawilonie 15 sala G.1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście od ulicy Śniadeckich.

Bilet dostępne na www.bilety.mtp.pl
Do 25.01 bilet jednokrotnego wejścia 18 zł / karnet 35 zł
Od 25.01 do 1.02 bilet jednokrotnego wejścia 20 zł / karnet 35 zł
Od 1.02 do 3.02 (czas targów i festiwalu) ceny online jak i w kasie
są takie same, bilet jednokrotnego wejścia 27 zł / karnet 35 zł.

Koncert zespołu Tabu
www.sladamimarzen7.evenea.pl
od 30 zł

Zapisy na warsztaty
https://sladamimarzen7warsztaty.evenea.pl/

7. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program Festiwalu

Piątek 01.02.2019
11:30 Joanna Kontowicz i Krzysztof Dzięgelewski – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii Life in progress
12:30 Bartek Turek i Luiza Stosik-Turek Fotografia – Przez Meksyk z dzieckiem TU i TAM
13:45 Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia Podróżozbiór
14:45 Marek Kramarczyk– jacht Ocean View płynie na Pacyfik
16:00 Ryszard Jakubowski – Via Balkanica Powsibroda
17:00 Anna PolakowskaOman – jedyny kraj na O
18:00 Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Stories told with vision – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju
19:30 Śladami Marzeń – Before przed Afteremm – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

Sobota 02.02.2019
10:30 Marcin Gabruk – Mentawajowie, drzewo życia
11:30 Monika Mona Masaj– Dwa lata autostopem przez Afrykę Zepsuty Kompas / Broken Compass
12:45 Tomasz Siuda FotoStory – Iran śladami polskich uchodźców
13:45 Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza Lekarz Podróżnik
15:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryki Cafe La Ruina i Raj
16:00 Pawel Kosicki– Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku Fujifilm Poland
17:15 Grzegorz Ozimińskii Maciek Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu
18:15 Dominik Szmajda – podróżnik – Pontonem przez Kongo

20:30 Koncert Tabu – Poznań, podróżnicze Fluo Party Śladami Marzeń i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a
http://www.sladamimarzen7.evenea.pl

Niedziela 03.02.2019
12:00 Meg Małgorzata Szumska – Dziczkowska – Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA
13:00 Ewa Olbratowskaa – Galopem do USA Camp America
14:15 @Paweł Łapuć – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy
15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD
15:30 Michał Woroch – Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów wheelchairtrip.com
16:30 Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów Takie tam Z tripa
18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

3. Podróżnicze After Party
Po zakończeniu każdego dnia Festiwalu, zapraszamy wszystkich gości, prelegentów oraz widzów do wspólnej integracji. Podczas 7 edycji przygotowaliśmy dla Was aż 3 imprezy.
Piątek 01.02.2019 godzina 19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2170715576590687/
Sobota 02.02.2019 godzina 20:30 Koncert Tabui podróżniczym Fluo Party, impreza tematyczna i przebierana. Klub u Bazyla, ul.Norwida 18a Poznań
Bilety: http://www.sladamimarzen7.evenea.pl
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/256247278568992/
Niedziela 03.02.2019 godzina 18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4. Wstęp bezpłatny
Warsztaty:

Od 15.01.2019 rozpoczną się zapisy na warsztaty organizowane w ramach Festiwalu. Rejestracja na poszczególne zajęcia będzie prowadzona przez serwis Evenea. Koszty warsztatów wyniosą od 7 do 10 pln/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty.
W tym roku przygotowaliśmy dla Was: warsztaty fotograficzne, warsztaty językowe, warsztaty pisania książek podróżniczych, warsztaty survivalowe, warsztaty crowdfundingowe, podróżniczy speed-dating , warsztaty przygotowywania napój na bazie miodów pitnych oraz wiele dodatkowych niespodzianek.
Spotkania i atrakcje w czasie Festiwalu
W czasie Festiwalu będziecie mogli skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje dla Was Decathlon, FujiFIlm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będziecie mogli testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będziecie mogli zasięgnąć porady medycznej. Dowiecie się także jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych dzięki przedstawicielom Camp America, będziecie się mogli zamknąć w bańce mydlanej, a zadba o to Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chillout’u z leżakami oraz hamakami firmy UpNap. Tradycyjnie o wasz warsztat językowy zadba Szkoła Języków Obcych Kontakt Español, a o dobre poczucie ducha Michał Sankowski.
To tylko wybrane atrakcje! Ciągle pracujemy, aby jeszcze uatrakcyjnić dla Was program. Bądźcie na bieżąco i śledźcie nas.

Macie już swoje „must see”?

To już siódmy! Siódmy raz spotkamy się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich aby wspólnie stworzyć jedno z najwspanialszych podróżniczych spotkań w Polsce! Kilkanaście prelekcji, warsztaty, porady medyczne, testy sprzętu fotograficznego, strefa animacji dla najmłodszych, podróżniczy speed dating, podróżnicze AfterParty. 3 dni po których wspomnienia wracają cały rok. Ładujemy baterie i podróżujemy Śladami Marzeń. Dołączcie do wydarzenia i bądźcie na bieżąco!

 

Cudowny Jeleń. Twórcze spotkanie z baśniami węgierskimi

Tegorocznej zimy odbywa się niezwykły polsko-węgierski projekt:

„Baśniowe kraje”
Festiwal Sztuki i Kreatywności dla Dzieci.
Węgry, Polska, styczeń – luty 2019.

Festiwal stanowi edukacyjno-artystyczny projekt skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i pedagogów, zachęcający do
aktywnego udziału w tworzeniu oraz kultywowaniu kultury i sztuki
Projekt jest realizowany zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce.

W ramach festiwalu zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat na twórcze spotkanie z baśniami węgierskimi, towarzyszyć nam będzie lektura książki „Baśnie węgierskie. Cudowny jeleń” wyd. Media Rodzina.

Piątek, 1 lutego, 16.30 -18.00
Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Ratajczaka 44 Poznań
Wstęp bezpłatny.

Obowiązują zapisy :dom.bajek.poznan@gmail.com

Do zobaczenia!!!

Festiwal został objęty honorowym patronatem Ambasadora RP w
Budapeszcie, prof. Jerzego Snopka, Ambasador Węgier w
Warszawie, pani Orsolyi Zsuzsanny Kovács oraz Instytutu
Książki.

Organizator:
InArt Alapítvány (Fundacja InArt)

Fundator:
Wacław Felczak Alapítvány (Fundacja im. Wacława Felczaka)

Partnerzy:
Instytut Polski w Budapeszcie, Muzeum Warszawy, Zamek Królewski na Wawelu, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Fundacja Jak Malowana,
Doma Bajek, Csimota Kiadó, Csodaceruza, Granna,
Magyar Gyermekirodalmi Intézet, Móra Kiadó,

Partner medialny:
Mikkamakka

 

DZIÓB W DZIÓB

Teatr Animacji, CK Zamek

02 lutego – Sobota, godz. 11:00, 13:00
03 lutego – Niedziela, godz. 11:00, 13:00

Malina Prześluga
reżyser: Ireneusz Maciejewski
czas trwania: 75 min z przerwą
Dzieci

REALIZATORZY
Obsada:
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Scenografia – Robert Romanowicz

Muzyka – Łukasz Pospieszalski

OPIS SPEKTAKLU
Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: „Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!” Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką… Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg – kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 27 zł, grupowy 25 zł
Równolegle z premierą spektaklu, odbyła się premiera książki Maliny Prześlugi i Roberta Romanowicza Dziób w dziób. Szkicownik scenografa, o której napisała Maria Maczuga na portalu kulturapoznan.pl : http://kulturapoznan.pl/ -> Opinie -> Biały kruk, szary gołąb.

 

Pobaw się z nami w piątek

 

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Teatr Młodego Widza – „Lodowa kraina”

Przedstawienie zrealizowane na podstawie znanej bajki. Piękne królestwo skrywa swoją tajemnicę. Bajka przenosi najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Uczy, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.
Spektakl przedstawi Studio Teatralne Krak-Art z Krakowa.

Bilety do nabycia w biurze Domu Kultury – pokój nr 12.

Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Osiedle Pod Lipami 108a, 61-638 Poznań

 

BALIK W MDK3

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Lulajka – spektakl dla najmłodszych

Luli luli laj… już pieją kogutki… Opowiadane ruchem historie z pogranicza jawy i snu przeplatane są starodawnymi pieśniami do kołyski. Gwiazdkom na wyciągnięcie ręki towarzyszą dźwięki harmonii. Spektakl „Lulajka” zapoczątkował serię wydarzeń inspirowanych staropolskimi kołysankami. Warsztaty Kołysanki, mruczanki, lulajki” powstały dla rodziców i dzieci najmłodszych, by wspólnie śpiewać i muzykować. Nieco później artyści nagrali płytę z kołysankami w aranżacjach Jacka Hałasa – „Lulajki – Teatr Atofri i Jacek Hałas”. Płyta zainspirowała do zagrania koncertu lulajkowego, do którego dołącząne kilka wyliczanek skomponowanych przez Jacka Hałasa.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat,
czas trwania: 30 min + zabawa.

Na spektakl GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Bilety w cenie 15,00 zł dziecko i 15,00 zł rodzic do nabycia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku, w CKiR w Koziegłowach oraz na portalach bilety 24.pl i biletyna.pl.pl.

 

Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa – warsztaty dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne z cyklu „Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa”. To już jedenasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwięW programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Terminy zajęć w roku szkolnym 2018/2019: 6 X, 10 XI, 8 XII, 5 I, 2 II, 2 III, 6 IV, 11 V, 8 VI.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Opłata uczestnika – 20 zł za zajęcia.

Gwiazdka z nieba – balik karnawałowy

Zapraszamy na kolejny w tym roku balik karnawałowy dla dzieci.

Tym razem wraz z animatorami – Astronomem i Gwiazdką z Nieba – wybierzemy się w kosmiczną podróż.  Dzieci będą mogły zbudować rakiety z klocków puzzli oraz pomóc aniołkom marionetkom wysprzątać gwiazdy z Drogi Mlecznej. Na księżycu uczestnicy zabawy dosiadają koguty Pana Twardowskiego a na obcej planecie spotykają przyjaznych kosmitów. Impreza kończy się wyborami Gwiazdy i Gwiazdora Balu.

Wspaniała zabawa gwarantowana! Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku ?

Balik przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (do max 8 lat).

KOSZT: 15 zł/dziecko

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań

 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Zimowe Laboratorium

Wydarzenie dedykowane najmłodszym Gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 2 lutego.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:
1. Experymentarium: Zimowe Laboratorium dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy fajerwerki mogą wybuchać także pod wodą i czy mogą to robić po cichu? Sprawdzimy, czy da się ocieplić zimę oraz czy w chemicznym laboratorium można znaleźć śnieg?
2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 2 lutego
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-02-02

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

 

STREFA ZABAWY – JAK SIĘ CZUJESZ?

Miejsce Bawialnia CK ZAMEK
Godzina g. 11
Data 2.02.2019
Cena 10 zł

Warsztaty literacko-plastyczne wokół książki „ Uczucia”, dla dzieci w wieku 3-5 lat. Jakie kolory widzimy kiedy się złościmy ? Czy radość to czerwień, a może fiolet? Podczas warsztatów opowiemy sobie o różnych uczuciach i namalujemy własną tablice pełną barwnych emocji. Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Blanka Rylewicz, Joanna Kobryńska

 

NA ZAPUSTY – SKOWRONKI – koncert karnawałowy

Miejsce Sala Wielka CK ZAMEK
Godzina g. 18
Data 2.02.2019
Cena 10.00 zł

Karnawał zwany w Polsce „zapustami” lub „mięsopustem” to czas zimowych zabaw, maskarad, pochodów i balów. Słowo karnawał wywodzi się od włoskiego carnevale („mięso żegnaj”) oraz innych nazw o podobnym znaczeniu. Wszystkie odnosiły się do pożegnania z mięsem, czyli przygotowaniach do Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. Koncert karnawałowy „Na zapusty – Skowronki” wypełnią chóralne aranżacje muzyki tanecznej oraz inspirowanej tańcem.

Wykonawcy:

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI
Alicja Szeluga – dyrygent

Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI
Chór Dziewczęcy Małe SKOWRONKI
Julia Łynsza – dyrygent

Czesław Łynsza – fortepian
Beata Polak – instrumenty perkusyjne
Marzena Michałowska – opieka wokalnaBilety: 20 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe) do kupienia w kasie CK ZAMEK oraz na www.bilety24

 

Warsztaty w MDK3

 

Zabawa karnawałowa z gliną dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dzieci na zabawę karnawałową. Proponujemy rozgrzewkę z muzyką, konkurs, mały poczęstunek, warsztat z lepienia i dużo śmiechu ;).
Mile widziane przebrania, brak obawy przed ubrudzeniem i radosny nastrój.
Zabawa trwać będzie 2 godziny.
Zapraszamy na nią dzieci w wieku od lat 7.
Koszt; 70 zł a ilość miejsc jest ograniczona.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zaliczki w wysokości 30 zł oraz potwierdzenie wysłania przelewu drogą mejlową. Kwotą tą rezerwujecie Państwo miejsce (bezzwrotną w razie nieobecności dziecka na zabawie ).
Na wszystkie pytania i wątpliwości również chętnie odpowiemy.
Minimalna ilosć gości; 8 osób.

Nr konta; 42114020040000380260706115
Email; glinianakula@gmail.com

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Babi Targ w Poznaniu / 3.02.19 / MTP

BABI TARG w Miasto Poznań!
Zimowe wietrzenie szaf!

3 lutego 2019 | 12.00-16.00 | Hala nr 1 MTP w Poznaniu
Bilety dla Wystawców i Wystawczyń zostały WYPRZEDANE.
Na stronie Bilety24.pl można dokupić bilety dla Pomocników.

Zapraszamy na Babi Targ, czyli zimowe wietrzenie szaf 3 lutego w Hali nr 1 MTP w Poznaniu!

Pierwszy Babi Targ odbył się w nieistniejącej już klubokawiarni Meskal. Początkowo była to mała impreza, jednak w szybkim tempie przyciągnęła rzeszę osób, które odkryły w niej świetny sposób na wietrzenie swoich szaf. BABI TARG jest bowiem lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

O BABIM TARGU
Pierwszy BABI TARG odbył się 12 lat temu w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się 95 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!
Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ oraz edycje w innych miastach Polski – m.in. regularnie w Gdańsku i Bydgoszczy, a ostatnio również w Gnieźnie i Łodzi.
Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BILETY:
�5 zł- Odwiedzająca/-y�35 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami) �5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
Bilety będą do kupienia od 9 stycznia, ok. godz. 12.00, na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

WAŻNE INFORMACJE

I. DLA WYSTAWCÓW:

Wstęp na salę dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy zakupili bilet w przedsprzedaży – w godz. 10.30- 11.45.
Wstęp dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy nie zakupili biletu w przedsprzedaży (obowiązuje jedynie w przypadku, jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży) – od godz. 11.00 do 11.45.

Na imprezę należy zabrać ze sobą bilet z widocznym QR Code (ściągnięty w formie PDF na telefon lub wydrukowany).
Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocnika /-czki.
Limit bagaży to 2 sztuki!
Przy pierwszym wejściu na halę należy mieć przy sobie wszystkie torby, powinien być również obecny Pomocnik, dla którego Wystawca zakupił bilet. Bilet należy zachować do ponownej kontroli na Hali!

Nasze stojaki będą rezerwowane na profilu Babiląd na Facebooku. Tych Wystawców, którym nie uda się zarezerwować stojaka prosimy o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, stolików lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata).

II. DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Osoby Odwiedzające, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na imprezę na zakupy zapraszamy od godz. 12.00 – bilety, w cenie 5 zł, będą do kupienia przy wejściu do Hali (prosimy zabrać drobne).

III. DLA WSZYSTKICH:

Na teren targów można się dostać WEJŚCIEM POŁUDNIOWYM (w dawnym McDonaldzie – obok pawilonu nr 1, przy ul. Głogowskiej).
Na teren Targów można wejść/ wjechać od godz. 10.00!
Na terenie Targów, w pobliżu Hali nr 1, znajduje się płatny parking MTP (dla Wystawców i Pomocników po okazaniu biletu na Babi Targ – w cenie 20 zł, dla pozostałych osób – w cenie 30 zł) – wjazd od ul. Śniadeckich. Miejsca parkingowe znajdują się również wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.

Uwaga! Na teren przed Halą najpierw wpuszczane są osoby stojące w kolejce przed Wejściem Południowym, od strony ul. Głogowskiej, a dopiero w drugiej kolejności osoby, które wjechały na teren Targów autem.

 

LABirynt 2.0

Teatr Animacji, CK Zamek

03 lutego – Niedziela, godz. 10:00

 

Alicja Morawska-Rubczak
reżyser: Alicja Morawska-Rubczak
czas trwania: 40 min
Najnaje

REALIZATORZY
Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

OPIS SPEKTAKLU
„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monohromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

 

Kubusiowe granie – spektakl teatralny dla najmłodszych

Wszystkie dzieci, z uśmiechami na twarzy, zapraszamy na spektakl „Kubusiowe granie”, czyli adaptację przygód Misia o Bardzo Małym Rozumku ?.

Spektakl ten będzie tradycyjną opowieścią, w której za pomocą lalek i prostych rekwizytów aktorzy z teatru TeatRyle – Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy – wyczarują małym widzom Stumilowy Las. W tej teatralnej podróży towarzyszyć im będą piosenki, do których muzykę skomponował Robert Łuczak.

To wszystko już 3 lutego o godzinie 15:00 w Sali Koncertowej Pałac Jankowice.

*darmowe wejściówki na spektakl będę dostępne w biurze pałacu od 21 stycznia 2019

 

Bal Karnawałowy z Elzą, Maszą i Vaianą

Spotkanie Karnawałowe dla Dzieci, to coroczny, stały punkt na mapie Poznania. Podczas zabawy Najmłodsi oprócz tańca z Mistrzem Ceremonii, Hrabią Szwądenkauntem, będą miały okazję poznać osobiście królową Elzę, polinezyjską księżniczkę Vaianę oraz wesołą mieszkankę lasu Maszę. Zapraszamy na niezapomniane spotkanie w barwnym miejscu jakim jest Gawra Artystyczna.
– podczas zabawy planowane jest malowanie buziek przez Maszę
– modelowanie baloników przez Hrabiego
– wata cukrowa nakręcona przez Opiekuna

V Marceliński Bieg Zimowy

Piąta edycja zimowego biegu w Lasku Marcelińskim – zapraszamy do rywalizacji na jednym z trzech dystansów! Po biegu na wszystkich uczestników czekać będzie drożdżówka, herbata i zupa pomidorowa. Start zapisów 1 grudnia!

Poranek dla dzieci: Mirai

Mirai to wyjątkowa opowieść o podróżach w czasie, które mają moc uzdrawiania relacji w rodzinie. 5-letni Kun nie radzi sobie z zazdrością po pojawieniu się w domu młodszej siostry. Wbrew oczekiwaniom rodziców nie darzy małej Mirai miłością i nie kryje swojej frustracji. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Daje to początek niezwykłej przygodzie, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – nie lubiła podporządkowywać się woli dorosłych oraz swoją nastoletnią siostrę. Czy te spotkania pozwolą Kunowi nauczyć się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych?

Film w wersji z napisami i dubbingiem (na Poranku dla Dzieci)

MIRAI, reż. Mamoru Hosoda, Japonia, 2018, 100’

Kino Pałacowe CK ZAMEK
Godzina 03.02 | g. 12 |

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *