PLAN ZAJĘĆ 21.01 – 27.01.2019

PLAN ZAJĘĆ 21.01 – 27.01.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

Sprawdźcie również listę PÓŁKOLONII w Poznaniu zorganizowanych w okresie ferii.

 

PONIEDZIAŁEK

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

W trakcie ferii zimowych (od 12 do 27 stycznia) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znajdziecie w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

Dla kogo:

– głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale

sposób zwiedzania:

– trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy
– konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl)

informacje praktyczne:

– start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)
– trasa o długości ok. 2,5 km
– czas trwania spaceru ok. godziny

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona.

 

Zima w kinie: Kapitan Morten i królowa pająków

CK ZAMEK, 21.01. g. 11.

Morten ma 10 lat i jego życie nie jest łatwe. Mieszka w nadmorskim miasteczku. Jego mama nie żyje, a taty nigdy nie ma w domu, bo jest kapitanem statku Salamandra. Kiedy już się czasem pojawi, lekceważy problemy syna i deprecjonuje jego pasje, a głowę ma zaprzątniętą własnymi, dorosłymi problemami . Chłopcem zajmuje się ciokta Anna, właścicielka kawiarni, która próbuje rządzić wszystkimi dookoła i każe im tańczyć tak, jak ona zagra. Morten ucieka więc do świata fantazji, zamieszkałego przez owady, zaskakująco podobne do ludzi, którzy chłopca otaczają. Czy za pomocą wyobraźni można pokonać realne przeciwności losu? Czy fikcja wpłynie na rzeczywistość? Czy ta hiostoria może skończyć się dobrze?

Wiek: 6+

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Estonia, 2018, 94′

 

Wystawa Sztuki Afrykańskiej

W terminie 19 stycznia – 24 lutego 2019 zapraszamy na Wystawę Wyrobów Sztuki Afrykańskiej, która odbędzie się w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej!

W OKRESIE FERII ZIMOWYCH ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ W PONIEDZIAŁKI!

Godziny otwarcia:
14 stycznia – 27 stycznia, poniedziałek – niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).
28 stycznia – 24 lutego, poniedziałek – sobota: 9.00-16.00 (kasa do 15.00), niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).

Ceny biletów:
ulgowy: 7 zł
normalny: 10 zł.

ulgowy: 3,50 zł w każdy wtorek dla osób 60+ w ramach akcji „Wtorki Seniora”!

ZAPRASZAMY!

 

Zapraszamy na „Czytam i Czuję” w nowym roku

Miło nam poinformować, że wraz z końcem roku zakończyliśmy III edycję projektu „Czytam i Czuję”.

„Czytam i Czuję” jest to cykliczny projekt, który funkcjonuje od samego początku działalności PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W każdy poniedziałek czytają u nas znani i lubiani poznaniacy ze świata polityki, kultury, sztuki, sportu czy mediów m.in. Pan Prezydent Jacek Jaśkowiak, Pan Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Pani Wicewojewoda Marlena Maląg, Pan Maciej Sytek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Justyna Makowska – Dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania oraz jej zastępcy, Pani Anna Hryniewiecka – Dyrektor Centrum Kultury Zamek, Pan Jerzy Moszkowicz – Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka, Pani Natalia Rybarczyk polska taekwondzistka i Mistrzyni Olimpijska, Pan Maciej Narożny – dziennikarz Radia Eska, Pan Radosław Nawrot – dziennikarz Gazety Wyborczej, Pan Juliusz Kubel – miłośnik i propagator gwary poznańskiej.

Do końca grudnia 2018 roku w projekcie uczestniczyło blisko 1500 dzieci i prawie 80 czytających.

Po każdym czytaniu odbywają się tematyczne warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, ekonomiczne, dotyczące bezpieczeństwa czy sportowe. W III edycji projektu „Czytam i Czuję” wzięli udział wspaniali partnerzy, którzy organizowali warsztaty dla dzieci, byli nimi m.in. Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej, zapraszająca dzieci w świat malarstwa. Narodowy Bank Polski, tłumaczący dzieciom ekonomiczne zawiłości. Straż Miejska Miasta Poznania wraz ze swoją maskotką Wartusiem oraz Komisariat Wodny Policji z psem Foxem, którzy wyjaśniali podstawy bezpieczeństwa. Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF rozbudzający w dzieciach pasję do tańca i kultury ludowej, Warsztaty Muzyczne, na których dzieci poznają niecodzienne instrumenty oraz piękno muzyki – spotkania prowadzą Patryk Piłasiewicz, Przemysław Śledź oraz Katarzyna Aszyk. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu prezentujące dzieciom ciekawe zawody. Poznańskie Stowarzyszenie Żużla ze swoją maskotką Golajkiem zachęcają do aktywnego kibicowania sportowcom, a Natalia Rybarczyk Mistrzyni Olimpijska w Taekwondo uczyła najmłodszych poznaniaków podstaw tego pięknego sportu. W Centrum gościło także niezwykłe zwierzęta czyli Złotnickie Alpaki, które na co dzień pomagają chorym dzieciom podczas Alpakoterapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane przedszkola do czynnego uczestnictwa w projekcie. Inauguracja IV edycji „Czytam i Czuję” odbędzie się już 14 stycznia 2019 roku o godzinie 10:30 w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Zapisy dla grup przedszkolnych przyjmujemy telefonicznie pod numerem : 61 878 15 59 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00).

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Poszukiwacze skarbów – specjalne oprowadzanie dla Dziadków i Babć z Wnukami i Wnuczkami

Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznamy dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów i to w samym sercu Poznania. Dzięki naszym odkryciom dowiemy się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie. Sprawdzimy, czy w grodzie było prawdziwe złoto? Poznamy historię niezwykłej skrzyni i tajemniczego miecza. Zbadamy co kryją podziemia poznańskiej katedry. Na koniec odpowiemy sobie na pytanie, czy można zostać zawodowym poszukiwaczem skarbów? Te i wiele innych tajemnic czeka na Was w Bramie Poznania! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku do 10 lat.

Zapraszamy dzieci w wieku do 10 lat wraz z Babciami i Dziadkami.

Termin: 22 stycznia, godzina 11:00

Oprowadzanie bezpłatne

Zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634

 

ODLOT

Teatr Animacji, CK – Zamek

22 stycznia – Wtorek, godz. 10:00, 12:00
23 stycznia – Środa, godz. 10:00, 12:00

Malina Prześluga
reżyser: Janni Younge (RPA)
czas trwania: 75 min z przerwą

REALIZATORZY
Marta Berthold
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Marcin Ryl-Krystianowski

Koncepcja, reżyseria, lalki – Janni Younge (RPA)
Tekst, dramaturgia – Malina Prześluga
Muzyka i kierownictwo muzyczne – Michał Łaszewicz
Światła – Arek Czapla
Asystentka reżysera – Agnieszka Błaszczak (PWST) / Karolina Dąbrowska (AT)

Wykonanie lalek i kostiumów – Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Beata Nowacka, Katarzyna Ratić, Małgorzata Rekusz, Mariusz Szajbe, Andrzej Tritt, Janni Younge (RPA), Karolina Dąbrowska.

OPIS SPEKTAKLU
Nanji, a właściwie Fryderyk (a może jednak Nanji?) to młody bocian biały, który przez zrządzenie losu urodził się nie w Europie, a w Afryce. Jest jedynym białym dzieciakiem wśród afrykańskich czarnych bocianów i przez to wszędzie czuje się obco. Ma tylko jedną prawdziwą przyjaciółkę – zwariowaną Fantu, czarną bocianicę. Przy niej zapomina o smutkach, prześcigają się w zabawach i psotach. Jednak nadopiekuńcza mama i przepracowany tata Nanjiego boją się o bezpieczeństwo syna i, w ramach kary za nierozsądne wybryki, zabraniają dzieciom się spotykać. Nanji i Fantu postanawiają więc uciec razem do Europy – wyśnionej ojczyzny Nanjiego, w której jego zdaniem wszystko jest lepsze. Ta długa i pełna przygód wędrówka bocianich dzieciaków pozwoli im spojrzeć na siebie i świat z innej perspektywy. Odkryją, że pięknie jest się różnić, że własnego miejsca nie trzeba szukać „gdzieś”, lecz „przy kimś”. Sztuka w mądry i lekki sposób opowiada o tolerancji, porusza problemy tożsamości narodowej, etnicznej, uwrażliwia na inność i udowadnia, że kolor skóry to tylko kolor skóry i nic więcej.
Preferowany wiek od 7 lat
Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

 

Sekretne życie kotów

22.I godz. 16.30 Sekretne życie kotów

Znasz je jako pełne gracji stworzenia o złotych lub zielonych oczach, pięknych pyszczkach, silnych ciałach. Są nieopisanie łagodne – kiedy mają ochotę na zabawę i pieszczoty. Są jak niszczycielskie tornado najeżone pazurami – kiedy wpadną w złość. Widzisz je, kiedy jedzą, czyszczą futerko, bawią się z tobą, śpią. A co robią koty, kiedy nie patrzysz? Dokąd wędrują? O czym myślą? Czy rozmawiają ze sobą? Są przecież takie tajemnicze! Przyjdź do nas, może wspólnie poszukamy odpowiedzi, jak wygląda sekretne życie kotów!

Bilety 10 zł

 

BIAŁY KIEŁ

CK ZAMEK, 22.01. g. 11.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

BIAŁY KIEŁ, reż. Alexandre Espigares, Francja, Luksemburg, USA, 2018, 85’, dubbing, wiek: b/o

 

Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI

CK ZAMEK 23.01. | g. 11

Przezabawna i pięknie zanimowana adaptacja komiksu reżysera Benjamina Rennera, który powstawał pierwotnie na potrzeby jego rodziny, składająca się z trzech historii:

W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem, mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę.

W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie bez rezultatu próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan tylko wydaje się banalnie prosty.

W trzeciej Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają na misję ratunkową.

wiek: b/o

WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI, reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert, Belgia, Francja, 2017, 80’, lektor,

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

CALINECZKA

Teatr Animacji, CK Zamek

24 stycznia – Czwartek, godz. 10:00, 12:00
25 stycznia – Piątek, godz. 10:00, 12:00
26 stycznia – Sobota, godz. 11:00
27 stycznia – Niedziela, godz. 11:00

Artur Romański na motywach baśni H.Ch. Andersena
reżyser: Artur Romański
czas trwania: 90 min.

REALIZATORZY
Obsada:
Aleksandra Leszczyńska – Calineczka
Katarzyna Romańska – Matka, Jaskółka
Marta Berthold (Wesołowska) – Ropuszysyn, Cudna
Elżbieta Węgrzyn – Ropucha, Elfia Matka
Sylwia Zajkowska – Mysz
Piotr Grabowski – Hrabia Ąszcz, Elfi Ojciec
Marcel Górnicki – Kret
Marcin Ryl-Krystianowski – Elfi Król
Teksty piosenek – Artur Romański
Muzyka i kierownictwo muzyczne – Michał Łaszewicz
Scenografia – Paulina Czernek
Choreografia – Władysław Janicki

OPIS SPEKTAKLU

CALINECZKA – drobniutka dziewczynka – urodzona w pąku kwiatu – wędrująca w poszukiwaniu własnego świata, podążająca za głosem serca, za marzeniami , pragnieniami… Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą , mało bystrym Ropuszysynem, zadufanym w sobie Hrabią Ąszczem, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką.
Każde spotkanie pozostawia w Calineczce ślad, ale nic nie zmienia jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów…
Przedstawienie musicalowe nasycone jest melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostium – podkreślający niepowtarzalny charakter każdej postaci – i efektowna scenografia czynią spektakl atrakcyjnym zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni.

Rekomendowany wiek widowni od 7 lat
Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

 

Harry Potter wita Nowy Rok!

24.I godz. 16.30 Harry Potter wita Nowy Rok!

Wraz z początkiem roku szkolnego młody czarodziej udał się do Hogwartu. W trakcie podróży poznał swoich przyszłych przyjaciół: Rona i Hermionę. Dowiedział się również o istnieniu Voldemorta, osoby odpowiedzialnej za śmierć jego rodziców. Postaci przesiąkniętej złem do szpiku kości.
Harry jako jedyny uszedł z życiem przed jego zaklęciem śmierci. Po tym wydarzeniu pozostała mu pamiątka na czole – blizna w kształcie błyskawicy.

Pierwszy rok w Hogwarcie przyniesie chłopcu wiele zagadek do rozwiązania, a finalnie spotkanie z samym Voldemortem. Na szczęście u jego boku pozostaną wierni przyjaciele, gotowi do tego, by stanąć twarzą w twarz z najgorszym złem.

Bilety 10 zł

os. Przyjaźni 125 C

Rejestracja: kiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200-582

 

Ferie w Kinie Zielone Oko: Niesamowita historia Wielkiej Gruszki

Centrum Kultury Przeźmierowo, 21.01. godz. 17:00

Niesamowita historia Wielkiej Gruszki to film na który zapraszamy podczas ferii zimowych. Jest on opowieścią o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy. Nic nie jest typowe – po pierwsze, są zwierzętami; po drugie, każde z nich ma własny pomysł na podróż. Jak to wszystko pogodzić? Można, gdyż obydwoje są żądni przygód, zmagań z piratami i spotkań z fantastycznymi stworami. Jednak, czy są gotowi na takie przeżycia? Czy sprostają czekającym ich wyzwaniom, czy spotkanie oko w oko ze smokiem ich nie przerośnie? Wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni.

Na seans obwiązują bezpłatne wejściówki dostępne w stałych punktach sprzedaży biletów: w biurze GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Po okazaniu wejściówki dzieci będą mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

 

KSIĄŻKA LILI

CK ZAMEK 24.01. | g. 11

Lili, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lili odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła dziewczynka. Niestety, Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lili i jej przyjaciółka Manuela wyruszają w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Ramona. Czym zakończy się ich przygoda?

Wiek: 4+

KSIĄŻKA LILI, reż. Marcela Rincón, Kolumbia, 2018, 76’

 

 

PIĄTEK

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Noworoczny Balik dla dzieci w GOK W Komornikach

25.01, godz. 16-18.00

zapisy: tel. 618 107 449

Sala GOSiR, ul. Jeziorna 3, Komorniki

Zapraszamy dzieci na noworoczny Balik w Komornikach na salę sportową przy ul. Jeziornej. Wstęp wolny. Obowiązuje maska lub strój karnawałowy.

 

STATECZEK ELIASZ

CK ZAMEK 25.01. | g. 11

Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

STATECZEK ELIASZ, reż. Simen Alsvik, Norwegia, 2018, 73’, dubbing, wiek: 4+

 

 

 

SOBOTA

 

 

Small Size Days 2019 /// Poznań

26 sty o 10:00 – 27 sty o 18:00
Scena Wspólna
Za Cytadelą, róg Brandstaettera, 61-659 Poznań

Tradycyjnie rok rozpoczniemy wyjątkowym świętem – SMALL SIZE DAYS!
To światowe święto sztuki dla najnajmłodszych, które każdego roku odbywa się pod hasłem
„Sztuka nie jest kwestią wieku lecz ciekawości”

Świętować będą z nami dzieci z wielu krajów Europy i świata! Nie może Was zabraknąć 🙂

Bilety w sprzedaży już w sprzedaży!

 

Muzyczna salsa!

26 stycznia zapraszamy najmłodszych słuchaczy wraz z rodzicami do MUZYKOTECZKI na „Muzyczną salsę” !

W pierwszą, noworoczną podróż z Panem Świerszczem, zaproszą nas muzycy prosto z Ameryki Południowej! Będzie zabawa!

Dzieci 0-3 lat przychodzą na godzinę 10:00 , dzieci starsze na godzinę 11:00.
Spotykamy się tradycyjnie w Sali Lubrańskiego Uniwesytetu Adama Mickiewicza przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. (Aula UAM)
Zapraszamy!
*koncerty karnetowane, możliwość zakupu wejściówki w cenie 15 zł w dniu koncertu, w kasie FP, w holu Auli UAM
szczegóły : http://prosinfonika.eu/muzykoteczka/
Do zobaczenia! 😉

 

Sito sztuki // warsztaty rodzinne // obowiązują zapisy

Dodaj pliki

Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań
Al. Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań

Bilety · 12 zł

SITO SZTUKI to cykl dla najmłodszych widzów, którego głównym założeniem jest pobudzenie artystycznej wrażliwości w kontakcie z dziełem sztuki, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego podejmowania twórczych wyzwań.

W sezonie 2018/2019 warsztat zmienia formułę na zajęcia rodzinne.

Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne OPIEKUN-DZIECKO otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: e-mail: sitosztuki@mnp.art.pl.

Warsztaty są skierowane do DZIECI W WIEKU 5–10 lat i ICH OPIEKUNÓW (maksymalnie 2 osoby).

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik

TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ:

26.01.2019 • Maskarada
Zapraszamy na muzealny karnawał! W rodzinnej maskaradzie stańmy się wszyscy jak dzieci, przyobleczmy lalkowe i pacynkowe kostiumy, na głowy załóżmy proste i kanciaste kształty, niech w artystycznej prostocie masek uwypuklą się nasze dusze… Mamo, tato, chodźcie na bal!
Technika: mieszana (papier, bibuła, elementy dekoracyjne)

23.02.2019 • Objęcia Morfeusza
Co to są sny? Czy te fantazje mają kształty? Mamo, powiedz, co Ci się śniło? Spróbujemy oswoić nasze sny. Powołamy do życia zjawy i inne widziadła.
Technika: rysowanie piórkiem i tuszem

30.03.2019 • Marzenie
Czas ferii kusi podróżami, tymi palcem po mapie, wciąż tylko w naszych głowach planowanymi, ale też i tymi realnymi – wyczekanymi i odważnie przebytymi. Nadajmy kształt naszym marzeniom i stwórzmy realistyczno-wyobrażeniowy pejzaż. Widok natury czy też otoczenia miejskiego? Czy bliższy jest Ci pejzaż topograficzny czy fantastyczny?
Technika: mieszana (akwarele, flamastry, kredki akwarelowe)

13.04.2019 • Kompozycja z eksponatem
Picasso ważne dla siebie przedmioty gromadził w tzw. „kapsułach czasu”, ciocia mojej koleżanki ma wspaniały zbiór starych foto-grafii rodzinnych, a brat mojego kolegi z każdej wyprawy w góry przywozi kilka kamieni. Po mojej babci odziedziczyłam cudowną kolekcję porcelanowych laleczek – przywoziła je z różnych miejsc świata. Wyjątkowe egzemplarze, egzotyczne przedmioty, ukochane, choć raczej mało warte bibeloty to skarby naszego bogatego życia, które poprzez sztukę stanie się niezapomniane.
Technika: asamblaż, przedmioty gotowe

25.05.2019 • Biżuteria
Dla mamy! Dla mamy! Cóż naszym ukochanym mamom w ich świątecznym majowym dniu jest potrzebne? Czy to przygotowana przez nas poranna kanapka i kawa na śniadanie czy całus na powitanie? Czy też wspólnie „wyczarowany” niebanalny prezent, o jakim po prostu marzy każda wyjątkowa kobieta – i ta mała, i ta duża? Wisiory, korale, bransoletki… Wcale nie idziemy do jubilera, tylko sami się nim staniemy! Wspólnie wykonamy biżuterię damską i nie tylko.
Technika: modelowanie z gliny

29.06.2019 • Kwiaty
Polne, majowe i czerwcowe – w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów

Obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

 

Teatr asz.teatr / Królowa Śniegu / baśń dla dzieci

ASz.Teatr zaprasza małych i dużych 🙂

Hans Christian Andersen
KRÓLOWA ŚNIEGU

Reżyseria: Anna Szymczak
scenografia: Barbara Gazdecka i Izabella Hołosyniuk
Lalki, maski ( projekt i wykonanie) : Justyna Jagiełło i Maja Sokołowska
grafika plakatu: Marta Stachowiak

„Królowa Śniegu” to niezwykle malarska baśń o przyjaźni dwojga dzieci – Kaja i Gerdy. Kajowi pewnego dnia wpadły do oka i w serce odłamki diabelskiego lustra, które spowodowały, że chłopiec zrobił się niegrzeczny, zły i nieczuły na piękno świata. Gdy przez miasto przejeżdżała Królowa Śniegu, przywiązał do jej sań swoje saneczki, a Królowa Śniegu zabrała go do swojego lodowego pałacu na dalekiej północy. Gerda bardzo rozpaczała po zaginięciu przyjaciela i postanowiła wyruszyć na jego poszukiwanie. Nie wiedziała jednak, dokąd Królowa Śniegu mogła go zabrać. Wyrusza więc w długą podróż, by odnaleźć Kaja.
Niezwykła opowieść o sile przyjaźni i wytrwałości zrealizowana w pięknej scenografii, z wykorzystaniem aktorów, lalek i kukiełek.

OBSADA :
Dagmara Tyrcha
Lajla Zaborowska
Tadeusz Sławomir Lisiecki

gdzie – Centrum Kultury „Dąbrówka”, os. B.Chrobrego 120
bilety – 15,-

rezerwacja / asz.teatr@gmail.com / 514763916

 

ZIMOWA STREFA ZABAWY – warsztaty „Śnieżne miasta”

Miejsce Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 26.01.2019
Cena 10 zł

Warsztaty plastyczne. Powstaną magiczne zimowe miasta, a raczej ich makiety. Budulcem będą małe śnieżynki z magicznych płatków, które własnoręcznie wykonamy. Nie będzie to jedyny materiał jaki wykorzystamy przy projektowaniu miasta. Budować będziemy m.in. z filcu, foli, piór i z tego, co nam podpowie nam nasza wyobraźnia.

Prowadzenie: Magdalena Bryl, Martyna Zyska

Warsztaty trwają od g. 11 do g. 11.45.

Warsztaty dla dzieci w wieku: 3-5 lat

 

International Families’ Meeting

– Do you consider yourself as having many languages, countries or/and nationalities at the same time?
– Do you expect or have a multilingual kid?
– Do you do your best to help your children in speaking fluently foreign languages?
– Do you want to bring up the next generation not only tolerant but loving diversity?
Have you responded „yes” to at least one question? Come to see us! We hope to meet you!

Let’s meet at the playground next to Umberto Cafe and let’s have some walk at Cytadela. If it’s raining we meet at Umberto right away.

If you are going to come, please write the message that you will attend 🙂

Sign up for our FB group International Families in Poznań, get everyday access to the friendly international community and be updated with all our events!
https://www.facebook.com/groups/153002765415131

Photo by Annie Spratt on Unsplash

 

26.01 Poranek literacki z zajączkiem i jeżykiem

Prawdziwa przyjaźń wystawiana jest na rozmaite próby. Jej cechami są zaufanie i szacunek wobec różnic. Zajączek i jeżyk polubili się i spędzali ze sobą cały czas. Uczyli się od siebie, cieszyli swoim towarzystwem, okazywali troskę. Wiosna, lato i jesień minęły im wspaniale. Wszystko ich łączyło, a nic nie dzieliło. Do czasu, kiedy późną jesienią jeżyk poczuł potrzebę oddalenia się na zimowy sen. Obiecał wrócić. Ale czy mówił prawdę? Przekonajcie się z nami na Poranku Literackim.

os. Przyjaźni 125 c
wstęp za bon książkowy o wartości 20 zł

 

Na tropie ruchu – ruch rozwijający dla dzieci w wieku 3-5 lat

Na tropie ruchu…

Zabawa, ruch – pięknie. A zabawa w ruchu ze swoją pociechą? Cudownie! Zapraszam do zabawy! 🙂

Moja droga eksploracji ruchu i pracy z dziećmi pokazała mi piękne połączenie tych aspektów. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o zaniku relacji na płaszczyźnie dziecko-rodzic. Może to przez zabieganie? Może przez brak zrozumienia? Nie wiem… ale wiem, że można inaczej!
Na zajęciach, w atmosferze akceptacji, stwarzamy przestrzeń przede wszystkim do dobrej zabawy w ruchu – co moim zdaniem jest piękną drogą do pełnego bycia z dzieckiem. Inspiruję się Metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, kontakt improwizacją i acroyogą.

Co dają nam zajęcia?
-poznanie własnego ciała
-zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu
-nawiązywanie kontaktu z drugim i współpracy z grupą
…oraz przede wszystkim inspirujący czas dający narzędzia do późniejszych zabaw z dzieckiem 🙂

Zajęcia przeznaczone są dla par rodzic-dziecko.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o wcześniejsze zapisy:
e-mail: natropieruchu@gmail.com
lub przez FB.

Koszt: 30zł dla pary rodzic-dziecko
Zapisy do 25.01
[minimalna ilość par, by zajęcia się odbyły: 8, maksymalna: 12]

Do zobaczenia w ruchu! 🙂

Prowadzący: Paweł Kubiak
Studiuję pedagogikę od 4 lat aktywnie pracując z dziećmi – przedszkole leśne, korepetycje, place zabaw, animacje, 4ty rok jestem wolontariuszem w Akademii Przyszłości. Bardzo blisko mi są słowa: zanim zaczniemy myśleć o tym jak wychowywać dzieci, pomyślmy co zrobić, by im w tym nie przeszkadzać. Być, słuchać, towarzyszyć. Obok tego kocham się ruszać. Moje inspiracje to ruch spontaniczny, kontakt improwizacja, capoeira i acroyoga. W ruchu interesuje mnie relacja – ze sobą, partnerem, grupą oraz autentyczność i po prostu – ruch. Na mojej drodze kieruję się ciekawością i radością płynącą z wyrażenia siebie 🙂

Zapraszam!

 

Dzień babci i dziadka

Klub „Cybinka” zaprasza wszystkich mieszkańców na Dzień Babci i Dziadka. W sobotę 26 stycznia wystąpi na tę okoliczność Chór „Wesoła Ferajna”. Rozpoczęcie o godzinie 16:00. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły

Data:
26 stycznia
Czas:
16:00 – 19:00

Organizator
Klub „Cybinka”

Miejsce
Klub „Cybinka” ul. Warszawska 93/95 w Poznaniu

 

 

 

NIEDZIELA

 

Blumowe piosenki – spektakl dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych do Concordii na spektakl Studio Teatralne Blum!
Tym razem będą to „Blumowe piosenki”. Można przyjść na 10.00 lub na 11.30/rezerwacje bezpośrednio u teatru lub na platformie bilety24.pl/cena: 40 zł /1dziecko+rodzice/.
Więcej szczegółów tu:
https://www.concordiadesign.pl/blumowe-piosenki-spektakl,w140

Spektakl „Stół ciuchcia miś”

Tuż po powrocie z Chin, w niedzielę 27 stycznia 2019 o godz. 10.30 i 12 zapraszamy do Starego Browaru, Słodownia +1 na spektakl #Stółciuchciamiś.

https://www.youtube.com/watch?v=KgbhkApk4As

Bilety dostępne online oraz w punktach informacyjnych Browaru. Rezerwacje:
Atrium – tel. +48 61 859 60 50
Pasaż – tel. +48 61 667 14 00
Prosimy o odbiór biletów najpóźniej 20 minut przed spektaklem.

Cena biletu:
18 zł dziecko,
18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.

W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach.
Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści.
Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki.

Czas trwania: 40 + 10 minut zabawy.
Wiek dzieci: 1-5 lat.

„Stół – ciuchcia – miś” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach
Muzyka: E.Gołubiew, G. Grobelna, M.Musorgski, E.Satie, T.Sudnik, D.Szostakowicz, A.Wójciński
Występują: Grzegorz Babicz, Paweł Wódczyński

#teatratofri #Jabłonka #StaryBrowar #Poznan #dladzieci #teatr #teatrdladzieci #atofritheater #appletree #najnaje #teatrdlanajnajow #poznan

 

Magiczne Różdżki – warsztaty dla dzieci

Niedziela, 27 stycznia 2019 o 14:00 – 17:00

Kawiarnia Artystyczna „Kóltura”
ul. 23 lutego 8, Poznań

więcej informacji niebawem

Maciej Band na Karnawał! – koncert karnawałowy w #warsztatyagaty

Z ogromną radością zapraszamy po raz kolejny na niepowtarzalne, energetyczne spotkanie z charyzmatycznym Maciejem Giżejewskim – perkusistą, bębniarzem, „przeszkadzajkarzem”, doświadczonym muzykiem sesyjnym i odkrywcą tajemnic sztuki bębniarskiej u jej źródeł 😉 ORAZ z zaproszonymi przez Niego gośćmi!
Nie było jeszcze w Warsztatach koncertu Macieja, na którym byśmy się nie wybawili, wytańczyli, wyklaskali, niezależnie od tego, czy były to rytmy latynoskie, tureckie, afrykańskie. Karnawałowy koncert Macieja w Warsztaty Agaty to wielkie MUST dla każdego Małego i Dużego miłośnika dobrej zabawy.
A do świetnej muzyki – jak zwykle świetna atmosfera i miła przekąska, a może nawet jakiś „afterek” taneczny z Agatą?
GORĄCO ZAPRASZAMY!

KIEDY: niedziela, 27.01.2019 r. godz. 16:00 – 17:30
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 18 zł każda osoba powyżej 6 mca życia, płatne przelewem na konto WA (na stronie www.warsztatyagaty.pl)
ZAPISY (obowiązkowe): u INGI w biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

 

TEATRANKI: Ruchome elementy

 

wiek: 6–8 lat
27 stycznia, godz. 11.00
Ruchome elementy
wiek: 6–8 lat

Na warsztatach spróbujemy dotknąć słowa i poruszyć obraz. Sprawdzimy, czy ruch można zamknąć w języku, ograniczyć ramą, co te elementy łączy, jak się przenikają i wpływają na siebie wzajemnie. Stworzymy wiele ruchomych elementów, a później połączymy je, tworząc jedną etiudę. Będziemy wspólnie wymyślać, przetwarzać, budować i kreować!

Prowadzenie: Sandra Lewandowska

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – styczeń

Witajcie w nowym roku!
Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!
Przybywajcie w dniach:
10.01 – 18:30-20:30
13.01 – 18:00-20:00
20.01 – 12:00-14:00
27.01 – 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Jeżowa opowieść z Agnieszką Rogaczewską-Foryś

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z rodzicami na spotkanie z niesamowitą opowieścią i połączoną z nią pracą twórczą. Opowiadać, śpiewać i kreować przestrzeń będzie Agnieszka Rogaczewska-Foryś. Tym razem przygotowała dla nas historię o Piotrusiu, jego samotności, o kolcach, które mu wyrosły z tej samotności i o ludziach, takich jak Ty lub ja: małżeństwie, które nie mogąc cieszyć się towarzystwem dziecka, zaczęło doświadczać „brak koloru i radości dnia codziennego”. Wszystko już mieli: piękny dom, piękny ogród, piękne życie – chcieli jeszcze tylko dzielić je z kimś… i tak wyruszyli w podróż, by odnaleźć „swoje” zagubione dziecko. Cudowna opowieść o trudnej miłości, miłości adopcyjnej, o wytrwałości, budowaniu zaufania, uleczaniu ran. Zapraszamy Was na tę drogę, okraszoną białym śpiewem – na podstawie przepięknej książki „Jeż” Katarzyny Kotowskiej, wpisanej na listę Kanonu książek dla dzieci i młodzieży. Kto czytał ten wie

KIEDY:
Niedziela 27stycznia 2019, godz.16:30 – 18.00

GDZIE:
Plac Zabaw w Poznaniu, Plac Wolności 8

INWESTYCJA:
30 zł (dziecko + dorosły) w przedpłacie do 25.01 godz.12.00;
40 zł płatność po 25.01
45 zł w dniu opowieści

55 zł (2 dzieci + dorosły) w przedpłacie do 25.01 godz.12.00;
70 zł płatność po 25.01
80 zł w dniu opowieści

75 zł (3 dzieci + dorosły) w przedpłacie do 25.01 godz.12.00;
95 zł płatność po 25.01
110 zł w dniu opowieści

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: opowieść

Zapisy OBOWIĄZKOWE:
email: placzabawpoznan@gmail.com
tel.: 502 – 554 – 580 (tylko informacja)
Ilość miejsc: 12.

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów posiadających karnet na cykl zajęć oraz tych wykupujących pojedyncze zajęcia. Dla pozostałych opłata wg stałego cennika.
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Rogaczewska-Foryś, z wykształcenia ekonomistka, z charakteru humanistka. Właścicielka firmy Pomysłowo – miejsca dobrych realizacji. Zawodowo tekściarka, managerka, produkcjonerka oraz organizatorka warsztatów wokalnych i twórczego pisania. Prywatnie pasjonatka śpiewu (przez wiele lat członkini zespołu słowiańskich pieśni ludowych „Czarolija”), opowiadania (liczne warsztaty i występy w charakterze opowiadaczki) i podróżowania (głównie Azja i Ameryka Południowa). Aktorka kabaretowa (grupa improwizacji komediowych w Blue Note „Leniwe Impro”) i początkująca pisarka (bajki dla dzieci i artykuły do prasy). Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama czteroletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.

 

LABirynt 2.0

Teatr Animacji, CK Zamek

27 stycznia – Niedziela, godz. 10:00

 

Alicja Morawska-Rubczak
reżyser: Alicja Morawska-Rubczak
czas trwania: 40 min
Najnaje

REALIZATORZY
Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

OPIS SPEKTAKLU
„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monohromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *