PLAN ZAJĘĆ 14.01 – 20.01.2019

PLAN ZAJĘĆ 14.01 – 20.01.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Sprawdźcie również listę PÓŁKOLONII w Poznaniu zorganizowanych w okresie ferii.

 

Uwaga:

niektóre wydarzenia mogły zostać odwołane ze względu na ogłoszoną 3-dniową żałobę. Przykładowo – odwołano czwartkowy i sobotni spektakl „Ojczyzna” (będzie grany tylko w piątek) oraz sobotnie warsztaty Strefy Zabawy w CK Zamek (usunęłam je z zestawienia)

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Zapraszamy na „Czytam i Czuję” w nowym roku

Miło nam poinformować, że wraz z końcem roku zakończyliśmy III edycję projektu „Czytam i Czuję”.

„Czytam i Czuję” jest to cykliczny projekt, który funkcjonuje od samego początku działalności PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W każdy poniedziałek czytają u nas znani i lubiani poznaniacy ze świata polityki, kultury, sztuki, sportu czy mediów m.in. Pan Prezydent Jacek Jaśkowiak, Pan Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Pani Wicewojewoda Marlena Maląg, Pan Maciej Sytek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Justyna Makowska – Dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania oraz jej zastępcy, Pani Anna Hryniewiecka – Dyrektor Centrum Kultury Zamek, Pan Jerzy Moszkowicz – Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka, Pani Natalia Rybarczyk polska taekwondzistka i Mistrzyni Olimpijska, Pan Maciej Narożny – dziennikarz Radia Eska, Pan Radosław Nawrot – dziennikarz Gazety Wyborczej, Pan Juliusz Kubel – miłośnik i propagator gwary poznańskiej.

Do końca grudnia 2018 roku w projekcie uczestniczyło blisko 1500 dzieci i prawie 80 czytających.

Po każdym czytaniu odbywają się tematyczne warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, ekonomiczne, dotyczące bezpieczeństwa czy sportowe. W III edycji projektu „Czytam i Czuję” wzięli udział wspaniali partnerzy, którzy organizowali warsztaty dla dzieci, byli nimi m.in. Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej, zapraszająca dzieci w świat malarstwa. Narodowy Bank Polski, tłumaczący dzieciom ekonomiczne zawiłości. Straż Miejska Miasta Poznania wraz ze swoją maskotką Wartusiem oraz Komisariat Wodny Policji z psem Foxem, którzy wyjaśniali podstawy bezpieczeństwa. Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF rozbudzający w dzieciach pasję do tańca i kultury ludowej, Warsztaty Muzyczne, na których dzieci poznają niecodzienne instrumenty oraz piękno muzyki – spotkania prowadzą Patryk Piłasiewicz, Przemysław Śledź oraz Katarzyna Aszyk. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu prezentujące dzieciom ciekawe zawody. Poznańskie Stowarzyszenie Żużla ze swoją maskotką Golajkiem zachęcają do aktywnego kibicowania sportowcom, a Natalia Rybarczyk Mistrzyni Olimpijska w Taekwondo uczyła najmłodszych poznaniaków podstaw tego pięknego sportu. W Centrum gościło także niezwykłe zwierzęta czyli Złotnickie Alpaki, które na co dzień pomagają chorym dzieciom podczas Alpakoterapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane przedszkola do czynnego uczestnictwa w projekcie. Inauguracja IV edycji „Czytam i Czuję” odbędzie się już 14 stycznia 2019 roku o godzinie 10:30 w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Zapisy dla grup przedszkolnych przyjmujemy telefonicznie pod numerem : 61 878 15 59 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00).

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

14.I godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125 C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Warsztaty modelarskie dla młodzieży

Serdecznie zapraszamy miłośników i fascynatów modelarstwa oraz gier figurkowych na warsztaty, które odbędą się:
w poniedziałek 14 stycznia w godz. 9.00 – 12.00
i w środę 16 stycznia w godz. 9.00 – 13.00
w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 w Poznaniu.
Adres: ul. Jarochowskiego 1, sala 22.
Zapisy przyjmuje sekretariat w godz. 8.00 – 15.00
tel. 61/ 866-57-47

Proponujemy również cotygodniowe spotkania na kole modelarskim, które odbywają się w środy w godz. 16.50 – 19.05 w MDK nr 3,
ul. Jarochowskiego 1, sala 24.
Uczestnikom udostępniamy farby Citadel, narzędzia i materiały modelarskie.

 

Zima w kinie: Kapitan Morten i królowa pająków

Morten ma 10 lat i jego życie nie jest łatwe. Mieszka w nadmorskim miasteczku. Jego mama nie żyje, a taty nigdy nie ma w domu, bo jest kapitanem statku Salamandra. Kiedy już się czasem pojawi, lekceważy problemy syna i deprecjonuje jego pasje, a głowę ma zaprzątniętą własnymi, dorosłymi problemami . Chłopcem zajmuje się ciokta Anna, właścicielka kawiarni, która próbuje rządzić wszystkimi dookoła i każe im tańczyć tak, jak ona zagra. Morten ucieka więc do świata fantazji, zamieszkałego przez owady, zaskakująco podobne do ludzi, którzy chłopca otaczają. Czy za pomocą wyobraźni można pokonać realne przeciwności losu? Czy fikcja wpłynie na rzeczywistość? Czy ta hiostoria może skończyć się dobrze?

Wiek: 6+

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Estonia, 2018, 94′

 

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

W trakcie ferii zimowych (od 12 do 27 stycznia) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znajdziecie w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

Dla kogo:

– głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale

sposób zwiedzania:

– trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy
– konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl)

informacje praktyczne:

– start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)
– trasa o długości ok. 2,5 km
– czas trwania spaceru ok. godziny

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Spotkanie literackie z baśnią o dwunastu miesiącach

5.I godz. 16.30

W chacie na skraju lasu mieszkała kobieta. Miała dwie córki. Jedną rodzoną, nieładną złośnicę, drugą skromną i śliczną – pasierbicę. Tej drugiej córki matka chciała się pozbyć z domu. Wysłała ją więc w grudniu do lasu… po fiołki. W środku zimowej nocy dziewczyna zobaczyła ognisko. A przy nim dwunastu zgodnych braci. Jak sądzicie, kim byli? Znacie ich także Wy. Teraz, na początku roku panowanie nad ziemią objął najstarszy z braci. Przyniósł nam w darze śnieg i lód na rzekach, za jego rządów rośliny i zwierzęta śpią, dni są krótkie, noce długie. Jak ma na imię? Czy odgadniecie imiona pozostałych ? Którego z nich lubicie szczególnie?
Przybywajcie i mądrością nasiąkajcie.

Bilety 10 zł

os. Przyjaźni 125 C

Rejestracja: kiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub 61 8200-582

 

BIAŁY KIEŁ

15.01. | 22.01. g. 11.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

BIAŁY KIEŁ, reż. Alexandre Espigares, Francja, Luksemburg, USA, 2018, 85’, dubbing, wiek: b/o

 

ULF I BALON

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ

15 stycznia – Wtorek, godz. 10:00, 12:00
16 stycznia – Środa, godz. 10:00, 12:00

Żarnecka/Jaszczak
reżyser: Przemysław Jaszczak
czas trwania: 60 minut

REALIZATORZY

Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marek A. Cyris
Igor Fijałkowski

Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Teksty piosenek: Magda Żarnecka
Reżyseria światła: Monika Sidor
opis spektaklu

Są na świecie różne rodziny. Są na świecie różni chłopcy. Ale Ulf jest naprawdę… Wyjątkowy. To dobrze, kiedy rodzice chcą chronić swoje dzieci. Pomagać im. Ale czasem dzieci, którym wszystko wolno, odlatują. Nic nie trzyma ich na ziemi i stają się lekkie jak piórko. Powoli zaczynają się unosić w górę, w górę i w górę… Aż…
Ulf nigdy nie musi niczego robić sam, bo we wszystkim wyręczają go rodzice. “Król” nie ma żadnych obowiązków, nie zna odpowiedzialności, a co gorsza – granic. Chłopiec staje się coraz bardziej leniwy i zarozumiały. Ulf do tego stopnia nie ma nic na głowie i tak mu „lekko”, że z dnia na dzień zaczyna się unosić coraz wyżej i wyżej, aż pewnego dnia zupełnie odlatuje. Towarzyszem jego podróży jest odnaleziony przez chłopca Balon.
Razem, choć początkowo niechętnie, rozpoczynają niezwykłą podniebną przygodę, podczas której bohater będzie miał szansę dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Jak odmieni go spotkanie Poli, której jest z kolei zbyt „ciężko” i która ma za dużo na głowie?
Choć głowa Poli wcale nie jest większa od głów innych dzieci, to mieści się na niej cały dom. Dziewczynka waży przez to więcej niż inne dzieci. Musi twardo stąpać po ziemi
i o wszystkim pamiętać, ale czasami coś wypadnie z głowy i później długo nie można tego znaleźć.

Co wyniknie ze spotkania dwojga tak różnych dzieci? Jaką drogę odbędzie Ulf i jakie jeszcze niezwykłe postaci spotka? Przekonajcie się sami!

Spektakl podejmuje bardzo aktualne tematy, w subtelny i lekki sposób pokazując, jak ważna jest w życiu równowaga, przyjaźń i szacunek.

preferowany wiek: od 6 lat
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 27 zł, grupowy 25 zł

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”.??☃️

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 8.01.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sibie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:) Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne. Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które sie zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI

16.01. | 23.01. | g. 11

Przezabawna i pięknie zanimowana adaptacja komiksu reżysera Benjamina Rennera, który powstawał pierwotnie na potrzeby jego rodziny, składająca się z trzech historii:

W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem, mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę.

W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie bez rezultatu próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan tylko wydaje się banalnie prosty.

W trzeciej Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają na misję ratunkową.

wiek: b/o

WIELKI ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI, reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert, Belgia, Francja, 2017, 80’, lektor,

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ

Koncepcja i dramaturgia- Duda Paiva i Malina Prześluga
reżyser: Duda Paiva (Holandia)
czas trwania: 1 godz 10 min

17 stycznia – Czwartek, godz. 10:00, 12:00
18 stycznia – Piątek, godz. 10:00, 12:00

REALIZATORZY
Obsada:

Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marcin Chomicki
Krzysztof Dutkiewicz
Marcel Górnicki

Koncepcja, reżyseria, projekty lalek, choreografia – Duda Paiva
Koncepcja, dramaturgia – Malina Prześluga
Kompozytor – Dawid Dąbrowski
Światła – Michał Krugiołka

Asystent reżysera – Paweł Strumiński (ATB)
Asystentka scenografa – Małgorzata Rekusz

Wykonanie lalek – Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Mariusz Szajbe

OPIS SPEKTAKLU

Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy „Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

Preferowany wiek od 9 lat.
Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

 

KSIĄŻKA LILI

17.01. | 24.01. | g. 11

Lili, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lili odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła dziewczynka. Niestety, Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lili i jej przyjaciółka Manuela wyruszają w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Ramona. Czym zakończy się ich przygoda?

Wiek: 4+

KSIĄŻKA LILI, reż. Marcela Rincón, Kolumbia, 2018, 76’

 

 

 

PIĄTEK

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

STATECZEK ELIASZ

18.01. | 25.01. | g. 11

Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

STATECZEK ELIASZ, reż. Simen Alsvik, Norwegia, 2018, 73’, dubbing, wiek: 4+

 

Turniej Gier Planszowych IPN

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w turnieju gier wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Wśród bogactwa oferowanych tytułów znajdzie się coś zarówno dla najmłodszych i „niedzielnych” graczy, jak i dla osób, które radzą sobie również z najtrudniejszymi grami.

Młodsi spróbują swoich sił między innymi w grach i puzzlach: „Polak Mały”, „ZnajZnak”, „Miś Wojtek”, „Wojenna Odyseja Antka Srebrnego”, „111”, „303”, „W obronie Lwowa”. Starsi zmierzą się z „Kolejką” uznaną za Grę Roku 2012 i z premierową, bestselerową, przygotowaną na 100-lecie odzyskania niepodległości grą planszową „Niepodległa”. Aktywnie spędzimy czas, bawiąc się wielkoformatowymi grami lotniczymi „303” i „111”. Chętni będą mogli złożyć naszą prekursorską układankę o Powstaniu Wielkopolskim, która zostanie wkrótce zaprezentowana na Przystanku Historia w Chicago.

Zagrajmy 18 stycznia 2019 r. w godzinach 9:00–15:00 w sali konferencyjnej poznańskiego oddziału IPN przy ul. Rolnej 45a.

Wstęp bezpłatny. Bezpośredni dojazd do siedziby instytutu z centrum miasta autobusem nr 171.

Koordynator spotkania:
Anna Chmielewska-Metka, anna.chmielewska-metka@ipn.gov.pl, tel. 61 835 69 53

 

OJCZYZNA


Czym jest ojczyzna?
Kiedy dorosły staje przed takim wyzwaniem i nie chce uciekać od odpowiedzi w swój skomplikowany i abstrakcyjny język, otwiera się pole na prawdziwie twórcze spotkanie. Aby mogło do niego dojść, trzeba pozwolić sobie na ryzyko niewiedzy i błądzenia w poszukiwaniu odpowiedzi, ale zawsze w relacji z dzieckiem. Takie możliwości wspólnego bycia w procesie odkrywania skomplikowanych treści daje ZABAWA.
Twórcy spektaklu, który powstał na podstawie utworu Wielkiej Poetki z Puszczykowa, twórczyni tekstów dla teatru pisanych z myślą o jego najmłodszych odbiorcach – Krystyny Miłobędzkiej, wirtuozki słowa, podążają za autorką w jej podróży w świat dziecięcych zabaw. Wyliczanki, rymowanki, słowne gry, wspólne budowanie, rozkładanie i burzenie prowadzą bohaterów krok po kroku do odkrycia wielości znaczeń, które kryją się w słowie OJCZYZNA.
Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.

/Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk/
Bilety w cenach

50 PLN normalny;
30 PLN ulgowy;
Grupowy powyżej 15 osób na spektakl „Ojczyzna” 20 PLN. Bilet dla opiekuna Grupy 5 PLN;
Rodzinny na spektakl „Ojczyzna” dla 4 osób 60 PLN (maksymalnie dwie osoby dorosłe plus dzieci).

 

 

 

SOBOTA

 

Opowieści przy kominku – warsztaty dla babć i dziadków z wnukami i wnuczkami

W długie zimowe wieczory nie ma nic przyjemniejszego niż dobra opowieść. A w jaki sposób można ją ożywić i dodać do niej trochę magii? Czy można ją wyczarować za pomocą dźwięków i obrazów? Zapraszamy wszystkie babcie i dziadków z wnukami i wnuczkami na warsztaty, które będą okazją do lepszego poznania się, stworzenia własnej opowieści i odkrycia papierowego teatru kamishibai zamkniętego w drewnianej skrzynce.

Informacje praktyczne

Odbiorcy: babcie i dziadkowie z wnukami i wnuczkami w wieku 6-8 lat; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie
Termin: 19.01.2019 r. godz. 10:00
Czas trwania: ok. 75 min.
Miejsce: przestrzenie Bramy Poznania
Koszt: bezpłatne
Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą mailową.

 

ŻABKA

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ

19 stycznia – Sobota, godz. 11:00
20 stycznia – Niedziela, godz. 11:00

REALIZATORZY

Obsada:
Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)

OPIS SPEKTAKLU

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!
Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.
Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.
Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.
Preferowany wiek od 4 lat.
Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.
Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

 

Wystawa Sztuki Afrykańskiej

W terminie 19 stycznia – 24 lutego 2019 zapraszamy na Wystawę Wyrobów Sztuki Afrykańskiej, która odbędzie się w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej!

W OKRESIE FERII ZIMOWYCH ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ W PONIEDZIAŁKI!

Godziny otwarcia:
14 stycznia – 27 stycznia, poniedziałek – niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).
28 stycznia – 24 lutego, poniedziałek – sobota: 9.00-16.00 (kasa do 15.00), niedziela: 9.00-17.00 (kasa do 16.00).

Ceny biletów:
ulgowy: 7 zł
normalny: 10 zł.

ulgowy: 3,50 zł w każdy wtorek dla osób 60+ w ramach akcji „Wtorki Seniora”!

ZAPRASZAMY!

 

Warsztaty dla dzieci „Prezent dla kochanych dziadków”

Co moglibyście zrobić, aby babci i dziadkowi sprawić przyjemność? W naszym Studio 3.18 znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na prezent dla kochanych dziadków!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia prezentów dla swoich bliskich 19 stycznia! Spotykamy się o 11.00 w przytulnym Studio 3.18!

To będzie wspaniała okazja dla wnuków do docenienia swoich dziadków poprzez wręczenie drobnego prezentu w formie unikatowej pocztówki!

CENA: 40 zł

Ilość miejsc ograniczona!

 

Poznańska Giełda Fonograficzna vol.XXIX / 19.01 /Dom Tramwajarza

Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19, Poznań
sobota 19.01 godz. 13:00 – 16:30

W sprawie zarezerwowania miejsc wystawienniczych prosimy o kontakt mailowy na rafal@pwevents.pl

* * * * * *

Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

WSPÓLNA NIEDZIELA NA ZAMKU

Pierwsza w 2019 roku Wspólna Niedziela na Zamku poświęcona będzie idei zero waste. Zero waste to w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”. Jest to styl życia polegający na tym, że człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Chodzi o mądre – często również kreatywne – ponowne wykorzystanie pozornie niepotrzebnych nam już rzeczy.

Swoją wiedzą w trakcie niedzielnych warsztatów podzielą się poznańscy specjaliści z inicjatywy Po-Dzielnia, praktykujący styl życia zero waste. Na bezpłatne warsztaty zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

PROGRAM:
_ warsztaty zero waste dla dzieci w wieku 5-12 lat
prowadzenie: Daria Mielcarzewicz, Po-Dzielnia
g. 11-12 Atrium
wstęp wolny

Wraz z Darią z Po-dzielni dzieci przekonają się, że stare gazety to nie tylko makulatura, ale też fajny i praktycznie darmowy materiał do kreatywnych zabaw plastycznych. Główną metodą wykorzystaną podczas warsztatów będzie kolaż – jego podstawową zasadą jest łączenie ze sobą różnych elementów, tak by stworzyć ciekawą kompozycję. Wszystko naklejane jest na papier, a następnie uzupełniane tradycyjnymi technikami – do powycinanych kompozycji można więc zawsze dorysowywać elementy.

Daria Mielcarzewicz – fotografka, graficzka, jej prace wielokrotnie brały udział w wystawach w Polsce i za granicą. Od 6 lat prowadzi na Wildzie jedyny w swoim rodzaju „Sklep z Cytatami”, gdzie łączy kolaż, typografię oraz grafikę, tworząc niepowtarzalne projekty.

_ wykład o historii Zamku
g. 11.30-12.15 Sala Prób
wstęp wolny

_ zwiedzanie Teatru Animacji z przewodnikiem
g. 12.30-13.15
zbiórka: przed Teatrem Animacji
wstęp wolny

_ warsztaty zero waste dla młodzieży 13+ i dorosłych
prowadzenie: Grzegorz „Patyczak” Kmita, Po-Dzielnia
g. 13.15-14.30
Sala Prób
wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CK ZAMEK od 14.01. (grupa max. 15 osób)

Praktyczne i przydatne warsztaty poprowadzi Grzegorz Kmita, znany szerzej pod pseudonimem Patyczak. Każdy uczestnik przynosi swój gładki t-shirt, któremu chciałby dać drugie życie – najlepiej, gdyby to była jasna koszulka. Następnie pod okiem eksperta każdy uczestnik stworzy własny szablon, który naniesie na t-shirt. Wykonane w ten sposób koszulki będą niepowtarzalne i na zawsze już takie pozostaną. Wykorzystywane materiały są bowiem odporne na pranie i ścieranie. Jeśli nie masz akurat żadnej koszulki „na zbyciu” – nie przejmuj się, Patyczak wesprze Cię swoimi zasobami.

Grzegorz „Patyczak” Kmita – magister socjologii, przewodnik po Poznaniu, informatyk, listonosz, a przy okazji punkowiec dający upust swojej kreatywności na scenie i tekstyliach. Prowadzi sklep internetowy Agrafka z ręcznie malowanymi koszulkami. Znak rozpoznawczy – szeroki uśmiech i unikatowe krawaty.

 

Mały Super Chef. Muffinki

W czasie Ferii dzieci się… nie nudzą!Zwłaszcza, gdy w naszej Restauracji odkrywają tajniki słodkich muffin!Mali chefowie otrzymają kilogramy wskazówek jak zrobić ciasto na muffinki. Przeleją z nami litry nadzienia – jak wiadomo smak tkwi w szczególe. Dadzą się też ponieść wodzy fantazji, ze szczyptą inspiracji poznając sztukę dekorowania.Voilà! Przepis na słodkie popołudnie gotowy!Cena: 59 zł / dziecko
Wiek: 4+
Start: g. 13.30
Zapisy:
restauracja@concordiataste.pl
tel. +48 609 002 964

 

TEATRANKI: Kraina Lodu

wiek: 9–18 miesięcy
20 stycznia, godz. 11.00
Kraina Lodu
wiek: 9–18 miesięcy

Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi w prawdziwą podróż do magicznej „Krainy Lodu”. Planujemy wspólnie działać i bawić się w zimowo zaaranżowanej przestrzeni. Będzie: sztuczny śnieg, kolorowy lód, wspólne sypanie i podrzucanie oraz muzykowanie. Przestrzeń wypełnią zimowe kolory, zapachy, światełka oraz dźwięki.

Prowadzenie: Magda Jankowska, Ola Mazurek (Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren)

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Kino Zielone Oko dla dzieci: „Hotel Transylwania 3”

Trzecia część filmu Hotel Transylwania w Kinie Zielone Oko. Tym razem Paka Draka wybiera się na wakacje ekskluzywnym statkiem.
Bilety w cenie 10 zł dostępne od 2 stycznia 2019 w siedzibie GOK „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20 oraz przed seansem). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Rodzinny Koncert Karnawałowy

Nowy Rok w Pozytywce otwieramy koncertem karnawałowym dla małych i dużych!

Niezapomniana dawka muzyki!
Wspaniali muzycy!
Świetna zabawa!
Tego właśnie nie zabraknie w naszej rozśpiewanej Pozytywce! 🙂

Wspólnie będziemy słuchać, śpiewać i muzykować w najlepszym towarzystwie!

Koncert idealny dla rodzin z dziećmi w wieku już od kilku miesięcy do 6 lat 🙂

Cena:
15zł od osoby (dorosły/dziecko)

5% rabatu dla uczniów Pozytywka

Mile widziane przebrania i karnawałowe maski! 🙂

Termin:
20 stycznia, godzina 10:00

Czas trwania koncertu:
45 minut

Lokalizacja:
Jeleniogórska 10

Kontakt:
tel. 661 616 075
mail. pozytywka@studiopositiva.com

lub po prostu napisz do nas wiadomość prywatną! 🙂

Do zobaczenia!

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – styczeń

Witajcie w nowym roku!
Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin!
Przybywajcie w dniach:
10.01 – 18:30-20:30
13.01 – 18:00-20:00
20.01 – 12:00-14:00
27.01 – 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *