FERIE – PÓŁKOLONIE W POZNANIU 14.01 – 27.01.2019

FERIE – PÓŁKOLONIE W POZNANIU 14.01 – 27.01.2019

Szukacie pomysłów na organizację czasu wolnego w ferie?:) Postanowiłam zebrać w jednym miejscu wszystkie propozycje półkolonii, na jakie udało mi się natrafić. Podzieliłam je według poniższych kategorii:

 

  • sztuka, rękodzieło, muzyka
  • taniec
  • roboty, programowanie, lego
  • nauka j. obcych
  • przygoda
  • psychologia

Oczywiście niejednokrotnie będzie się zdarzać, że profil półkolonii nie będzie tak jednorodny – np. na zajęciach detektywistycznych dzieci będą także malować albo podczas sportowych uczyć się j. angielskiego. Dla porządku skupiłam się więc na dominującym motywie.

Poniższe treści nie wyczerpują tematu dostępnych atrakcji podczas ferii – o jednostkowych wydarzeniach przeczytacie także w piątkowych PLANACH ZAJĘĆ – 11 i 18 stycznia.

 

 

SZTUKA, RĘKODZIEŁO, MUZYKA

 

 

Opowieści ukryte w drewnie, gałganku i tekturze – FERIE W ARSENALE, I TURNUS – bezpłatne


14-18.01.2018, godz. 9.00-12.00

Co można zrobić ze starych szczebelków z łóżka dziecięcego i rozciągniętego t-shirtu? Jak kiedyś dzieci spędzały czas na wspólnych zabawach? Jak stworzyć opowieść, której inni będą chcieli wysłuchać? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać w trakcie półkolonii Opowieści ukryte w drewnie, gałganku i tekturze, znajdując kreatywne sposoby na zimową nudę i pluchę.

Zapraszamy dzieci na półkolonie, w trakcie których przekonamy się, jak ważne są w naszym życiu opowieści, zdobędziemy umiejętności stolarskie, pogramy w tradycyjne gry, a także stworzymy nietuzinkowe zabawki oraz damy się ponieść fantazji.

Dobra zabawa gwarantowana!

Proponujemy Państwu pięciodniowy cykl warsztatów dla dzieci w wieku 7-10 lat realizowanych przez zespół animatorów i pedagogów z Projektu Zieleniak, Sagan Sag oraz Tomka Stolarza z Lasu. Prowadzący współpracują ze sobą od kilku lat, realizując projekty edukacyjne i integrujące społeczności lokalne. Bliska jest im idea dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, także na zasadzie “zrób to sam”, snucia opowieści o tym, co ważne oraz łączenia różnych dziedzin w działaniu.

Prowadzenie: Tomek Kaszany, Xenia Starzyńska, Magdalena Garczarczyk

Półkolonie dla dzieci w wieku 7–10 lat

Udział w półkoloniach jest bezpłatny, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

PLAN WARSZTATÓW:

dzień I, poniedziałek – GRY PLANSZOWE

Pierwszego dnia poznamy się, zadbamy o dobre relacje w grupie i dobrą zabawę. Wspólnie zastanowimy się, jak kiedyś dzieci bawiły się, wysłuchamy opowieści O kogutku, który umiał działać do skutku – na podstawie zapisków Oskara Kolberga oraz stworzymy gry planszowe z materiałów, jakie znajdziemy w każdym domu.

dzień II, wtorek – ZABAWKI Z DREWNA

Zaprosimy dzieci do działań stolarskich i upcyklingowych, w trakcie których stworzymy lalki z drewna i tkanin, które mogą posłużyć do zabawy oraz jako elementy teatrzyków
i inscenizacji. Wysłuchamy opowieści O pięknej Klarze z Mikorzyna, czyli legendy wielkopolskiej, oraz poznamy tradycyjne zabawki z drewna, tkaniny czy tektury.

dzień III, środa – SCENOGRAFIE I DEKORACJE

Kontynuujemy działania stolarskie i upcyklingowe, w trakcie których stworzymy klocki drewniane, które mogą być scenografią, zabawkami i elementami dekoracyjnymi. Z drewna stworzymy również własne wersje story cubes . Poznamy też opowieść z dalekich Chin – bajkę o wodnym smoku.

dzień IV, czwartek – SZNURKOWE ILUSTRACJE

Tego dnia poznamy zasady, jak snuć opowieści, tak aby każdy chciał ich wysłuchać. Bajka Żółw chwalipięta – chińska, opowiadana przy pomocy sznurka będzie podstawą do tworzenia własnych historii, ilustrowanych figurami tworzonymi za pomocą sznurka i rąk.

dzień V, piątek – TEATRZYK KAMISHIBAI

Ostatniego dnia poznamy teatrzyk Kamishibai. Obejrzymy przedstawienie O zalanej wiosce, jaką stworzyli uczniowie Szkoły nad Wartą, wysłuchamy afrykańskiej bajki Dlaczego słoń ma trąbę oraz przygotujemy własny krótki spektakl papierowego teatru. Na zakończenie zaprosimy dzieciaki do wspólnego opowiadania.

Tomek Kaszany – znany jako Tomek Stolarz z Lasu, stolarz z zawodu i pasji. Od kilku lat realizuje warsztaty stolarskie dla dzieci i dorosłych, zachęcając nie tylko do zdobywania nowych umiejętności, ale także przetwarzania i odzyskiwania materiałów. Pomysłodawca wypraw leśnych i surwiwalowych dla rodziców i dzieci.

Xenia Starzyńska – architektka, animatorka i edukatorka. Pasjonują ją podróże i kultura tradycyjna (śpiew, muzyka, tańce, dawne zwyczaje). Od wielu lat organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu edukacji przestrzennej i architektonicznej oraz kultury tradycyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka projektu Mankalowisko (gry logiczno-matematyczne w edukacji). Bardzo lubi opowiadać bajki z różnych stron świata. Tworzy Teatr Opowieści Sagan Sag.

Magdalena Garczarczyk – architektka krajobrazu, pedagożka i animatorka, nauczycielka ogrodnictwa i edukacji przestrzennej. Od kilku lat w ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych oraz dzieci, zajmując się również outdoor education, łącząc działania artystyczne z edukacją poprzez współdziałanie.

Informacje i zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl, tel. 61 852 9501

 

Twarze/kamuflaże- Ferie w Arsenale, II Turnus – bezpłatne


21-25.01.2019, godz. 9.00-12.00

Zapraszamy dzieci i młodzież, w wieku 10-13 lat, na pięciodniowy cykl warsztatów TWARZE / KAMUFLAŻE, w trakcie których zgłębimy temat twarzy i ciała w sztuce. Zastanowimy się, na ile są one ważnym elementem naszej tożsamości, po co nam maski i jak na co dzień się kamuflujemy. W trakcie zajęć postawimy na wymianę myśli, twórcze eksperymenty i bawienie się formą. Dobra zabawa gwarantowana!

Zajęcia poprowadzą Agata i Szymon Marchlewiczowie, którzy współpracują ze sobą od kilku lat, realizując projekty dla różnych instytucji Poznania. Prywatnie rodzice Miłki
i Kacpra. Każdego dnia testować będziemy inne techniki plastyczne, tworząc prace na papierze i w przestrzeni. Mamy nadzieję, że poza szansą na zdobycie nowych umiejętności, proponowane półkolonie będą dla uczestników okazją do trochę lepszego poznania samych siebie.

Prowadzenie: Agata i Szymon Marchlewicz

Udział w półkoloniach jest bezpłatny, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

PLAN WARSZTATÓW:

dzień I, poniedziałek – ANATOMIA

Pierwszego dnia poznamy się, zadbamy o dobre relacje w grupie i dobrą zabawę. Wspólnie zastanowimy się, co to jest portret, jakie znamy najsłynniejsze i najdziwniejsze portrety oraz czym jest autoportret. Eksperymentować będziemy z folią transparentną
i rysowaniem autoportretów oraz siebie nawzajem, stworzymy portrety zwielokrotnione. Porozmawiamy o tym, czym jest odbicie, jak siebie widzimy, jak widzą nas inni, jak rozpoznajemy emocje na twarzy, emocje w ciele.

dzień II, wtorek – DEKONSTRUKCJA

Nawiązując do kubistycznych portretów, wykonamy kolaże z użyciem czarno-białych kserokopii naszych twarzy, a także stworzymy przestrzenne maski
z wykorzystaniem resztek styroduru, kartonów, czarnej i białej farby akrylowej. Dowiemy się, czym mogą być: twarz geometryczna, dekonstrukcja twarzy, potwarze… i inne.

dzień III, środa – PEJZAŻ WEWNĘTRZNY

Tatuaże, moda czy manifestacja ego? Obrysujemy nasze ciała na dużych kartkach
i wypełnimy je rysunkowymi tatuażami. Stworzymy pejzaże wewnętrzne – miniaturowe, kolorowe obrazy na foliach, które następnie wyświetlimy starym projektorem, sfotografujemy się na ich tle.

dzień IV, czwartek – KAMUFLAŻ

Tematem dnia będzie inicjacja, dojrzewanie, rytuał przejścia. W oparciu o zdjęcia, fotograficzne autoportrety, porozmawiamy o tym, kim byliśmy i kim się stajemy. Przeprowadzimy krótki rysunkowy eksperyment – zrobimy miniksiążeczkę animacyjną na temat przemiany. Dowiemy się, czym jest kamuflaż, czy potrzebujemy się maskować, po co nam makijaż. Na zakończenie stworzymy kolorowe hafty na naszych fotograficznych portretach.

dzień V, piątek – MOJA PRZESTRZEŃ – MOJE CIAŁO

Ostatniego dnia warsztatów wykonamy ekspresyjne rysunki na podłodze, podczas rysowania uruchomimy całe ciało, anektując przestrzeń i zaznaczając swoje miejsce. W rysunku użyjemy różnych narzędzi, będziemy także tworzyć prace do muzyki. Porozmawiamy o tym, czym jest ciało w przestrzeni, rzeźba, profil – użyjemy cienkiego drutu do eksperymentów z konturem. Na zakończenie podwiesimy nasze prace w przestrzeni Galerii, tworząc tymczasową wystawę.

Agata Marchlewicz – absolwentka Wydziału Grafiki na UAP, artystka, stypendystka Miasta Gorzowa Wlkp., pedagog specjalny. Od wielu lat uczy plastyki w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Prowadzi twórcze warsztaty w Pracowni Sztuka Mieszka oraz we współpracy z różnymi instytucjami i wydawnictwami, m.in. wydawnictwem Zakamarki, Fundacją Tres, CK Zamek, Galerią Miejską Arsenał, Kontener Art. Fascynuje się sztuką naiwną i twórczością artystów ludowych. Tworzy autorskie wycinanki pod pseudonimem Cięta Córa.

Szymon Marchlewicz – kulturoznawca, performer, mistrz gotowania i fan fermentacji. Dawniej członek Teatru Strefa Ciszy, z którym współtworzył takie spektakle, jak: Koktajl z martwą natura w tle, 36,6 czy Judasze. Wraz z żoną Agatą prowadzi twórcze warsztaty plastyczne w Pracowni Sztuka Mieszka. W czasie wolnym zasłuchuje się w dziwnych dźwiękach i gra swoim dzieciom koncerty gitarowe. Po mieście porusza się czerwonym rowerkiem i lubi pływać w jeziorze nawet zimą.

Informacje i zapisy: Joanna Tekla Woźniak, joanna.tekla@arsenal.art.pl; tel. 61 852 9501

 

FERIE „Przygoda z ceramiką”

Zapraszam serdecznie dzieci na „Przygodę z ceramiką” w czasie ferii zimowych.
Moja propozycja to pojedyncze lub cykliczne warsztaty.
W trakcie zajęć będziemy poznawać różne techniki lepienia i szkliwienia.
Tworzenie ceramiki to wyobraźnia, inicjatywa, zapał, inspiracja, refleksja, wrażliwość, ciekawość, odwaga, cierpliwość 🙂
ZAPRASZAM!
Zapisy : warsztaty4kropki@wp.pl
Koszt spotkania / 2 godz/ 50 zł.


Ferie w Pracovni

FERIE W PRACOVNI!!! Zapraszamy dzieci i młodzież (6 -16 lat) na warsztaty artystyczne podczas ferii. Pracovnia jest otwarta dla uczestników od godziny 8.00 do 17.00. Możecie wybrać dzień i godzinę, albo być z nami przez tydzień lub dwa! Trzy godziny zajęć – 50 zł, każda kolejna 18 zł. Jest możliwość zamówienia obiadu, na miejscu napoje, przekąski, owoce. Rysujemy, malujemy, rzeźbimy, scrapujemy, filcujemy itp. – pozwalamy sobie na fantazję! Co nam przyniesie kolejny dzień? Skąd mamy wiedzieć? Czy nie na tym polega zabawa? Zapraszamy ludzi, którzy lubią niespodzianki! Nie będzie nudno – to wiemy już teraz! Dzwońcie: 605 346 809, piszcie na fb lub pracovnia@pracovnia-art.pl

 

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2019

TURNUS I MUZYCZNO-REKREACYJNY „W KRAINIE DZWIĘKÓW”

14 – 18 stycznia 2019

W programie:

wyjście do kina

wyjście do Muzeum Instrumentów Muzycznych

projekt: „Dzwiękowe eksperymenty” (zajęcia prowadzone w Przystani i w zależności od warunków atmosferycznych, w pobliskim parku)

warsztaty wokalne: w pierwszej kolejności ćwiczenie dykcji, praca nad emisją głosu, piosenki będą ćwiczone a capella, z towarzyszeniem instrumentu akompaniującego oraz z podkładem muzycznym. Uczestnicy będą mogli uczyć się także pracy z mikrofonem. Wprowadzimy elementy śpiewu 2-głosowego. Będziemy ćwiczyć postawę i prezentację sceniczną. Dobór repertuaru nastąpi po ustaleniu indywidualnych preferencji i możliwości uczestników zajęć.

warsztaty muzyczne na instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej, ukulele oraz instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach

gry i zabawy terenowe (w zależności od warunków pogodowych)

koncert dla rodziców i osób zaproszonych w piątek o 16.00

każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię z aktualnym zakres kompetencji muzycznych dziecka.

 

TURNUS II ARTYSTYCZNO – TANECZNY – „TANECZNA ZAWIERUCHA ZIMOWA”

21-25 stycznia 2019

W programie:

wyjście do kina

warsztaty taneczne – 10 h (2h każdego dnia) – podczas zajęć uczestnicy będą mogli zapoznaćsię z technikami jazzowymi, hip-hop, breakdance.

wyjście na zajęcia do Jump Arena – Energii Super Park

przygotowanie scenografii i opracowanie spójnej wizji strojów do występu

warsztaty instrumentalno-wokalne

koncert – pokaz w piątek o godz. 16.00 dla zaproszonych rodziców i gości.

każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię z aktualny m zakres kompetencji muzycznych i ruchowych dziecka.

W ramach pobytu na naszych turnusach zapewniamy:

codzienną, profesjonalną opiekę pedagogiczną w godzinach od 7.30 do 16.30 dla dzieci w wieku od 6 – 12 lat

pyszny obiad, podwieczorek plus woda, soki i świeże owoce bez limitu

ubezpieczenie NNW

dwie wycieczki w każdym turnusie – w tym jedno wyjście do kina

warsztaty artystyczne odpowiadające tematyce poszczególnych turnusów, prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów

gry i zabawy ruchowe w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu (w zależności od pogody)

KOSZT TURNUSU:

PROMOCJA!!!
koszt jednego turnusu przy zapisach do 15 grudnia 2018 – 350 zł
od 16 grudnia 2018 – 399 zł

Zniżki 10% dla rodzeństwa lub dziecka zapisanego na 2 turnusy.

Zapisy i informacje:

kontakt@przystanartystyczna.pl
www.przystanartystyczna.pl
tel.: 667-355-741

Ilość miejsc ograniczona!

O przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszenia i uregulowania zaliczki w wysokości 150 zł

Wpłaty na konto do wpłat: NEST BANK 25 2530 0008 2021 1084 5389 0001

 

Ferie – MŁODZI PROJEKTANCI – 7-12 LAT

Czas trwania zajęć: 9.00 – 15.00  (poniedziałek – piątek) –  Stare Miasto pl. Bernardyński 2/9

Dziecko można przyprowadzić od godziny 7:00, również po zajęciach można odebrać dziecko do godziny 16:45. W tym czasie będą odbywać się dowolne zajęcia plastyczne.

Całkowity koszt: 450,00 zł  (cena zawiera ubezpieczenie oraz wyżywienie).

Przerwa śniadaniowa godz. 10:30, przerwa obiadowa godz. 13:30 (wyżywienie: catering).

Materiały dydaktyczne i tkaniny są wliczone w cenę.

 

Zapraszamy:

14 – 18 stycznia godz. 9.00 – 15.00
21 – 25 stycznia godz. 9.00 – 15.00

 

Ferie – MŁODZI PROJEKTANCI – 13 -17 LAT

Ferie „MŁODZI PROJEKTANCI”, grupa wiekowa 13 -17 lat

Zajęcia  na pl. Bernardyńskim 2/9

Czas trwania : 5 dni (poniedziałek – piątek)

Godziny zajęć: 9:00 – 15:00

Całkowity koszt: 500 zł   (cena zawiera wyżywienie oraz ubezpieczenie dziecka)
Przerwa śniadaniowa godz. 10:30, przerwa obiadowa godz. 10:30 (wyżywienie: catering)

Materiały dydaktyczne i tkaniny są wliczone w cenę. Każde dziecko na zakończenie półkolonii otrzymuje DYPLOM.

 

AKCJA ZIMA W MDK2

Zapraszamy uczniów klas I,II,II i IV na półkolonie w ramach Akcji Zima 2019. Są jeszcze wolne miejsca w turnusach. Szczegóły w zakładce AKCJA ZIMA 2019.

https://www.mdk2.pl/…/akcja…/w2_AKCJA_ZIMA_2019_oferta-3.pdf

AKCJA ZIMA 2019
W okresie ferii zimowych Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Poznaniu, ul. Za Cytadelą 121
zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty artystyczne pod hasłem: „Karuzela wrażeń”.
W tym roku proponujemy niezwykle różnorodne atrakcje – od tematów zakręci się w głowie!
TERMINY:
TURNUS I: 14 stycznia 2019 – 18 stycznia 2019
TURNUS II: 21 stycznia 2019 – 25 stycznia 2019
Spędzamy razem czas codziennie między godziną 8:00 a 16:00.
WIEK UCZESTNIKÓW: Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
CENA: Koszt turnusu wynosi 170 złotych
W programie między innymi: warsztaty artystyczne i integracyjne, wycieczka edukacyjna
do Aquanetu, warsztat kulinarny „Pociąg do zdrowia”, warsztat literacki „Karawana
opowieści” oraz „Baśnie właśnie”, spotkania z książką i jej autorem i wyprawy do świat nauki
z „Małym inżynierem” oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej.

Organizator półkolonii zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
Liczba miejsc ograniczona

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu
ul. Za Cytadelą 121
61-663 Poznań
phone +48 61 8201112
email sekretariat@mdk2.pl

 

Zapraszamy na ferie zimowe w Muzeum w Szreniawie!

W czasie ferii zimowych tj. od 14 do 25 stycznia prowadzone będą zajęcia od poniedziałku do piątku. Przedstawione zostaną cztery tematy: Czerwone korale – ludowa sztuka tworzenia biżuterii, Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa, Tkactwo, Mleko i jego przetwory. Zapisy prowadzone będą w kasie muzeum tel. 61 810 76 29 (w. 21) lub Dziale Edukacji i Wydawnictw (w. 61, edukacja@muzeum-szreniawa.pl). Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zgłoszenie oraz bilet wstępu do muzeum. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych oraz rodziców z dziećmi.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem i opisem zajęć.

Harmonogram zajęć:

14.01 – poniedziałek Czerwone korale – ludowa sztuka tworzenia biżuterii

15.01 – wtorek Mleko i jego przetwory

16.01 – środa Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa

17.01 – czwartek Mleko i jego przetwory

18.01 – piątek Czerwone korale – ludowa sztuka tworzenia biżuterii

21.01 – poniedziałek Tkactwo

22.01 – wtorek Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa

23.01 – środa Tkactwo

24.01 – czwartek Mleko i jego przetwory

25.01 – piątek Tkactwo

Opis zajęć:

Czerwone korale – ludowa sztuka tworzenia biżuterii
Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z wybranymi ślubnymi strojami ludowymi oraz noszonymi wraz z nimi ozdobami i biżuterią. Widz będzie mógł zobaczyć, co kryje skrzynia wianna panny na wydaniu. Uczestnicy dowiedzą się też, jakie ozdoby noszono w poszczególnych regionach Polski oraz poznają znaczenie i wartość biżuterii dla ludności wiejskiej. Podczas zajęć, każdy będzie mógł wykonać biżuterię według swojego projektu.
Prowadząca: Karolina Fiszer, adiunkt
Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00, piwnica w Pałacu
Czas trwania: 2 h
Liczba uczestników: max 25 osób
Wiek: od 6 lat
Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa
Podczas zajęć zostanie przedstawiona w formie pogadanki historia agrolotnictwa oraz zaprezentowane zostaną samoloty zgromadzone w Muzeum wykorzystywane do prac w rolnictwie. Warsztaty polegać będą na budowie tekturowego modelu samolotu.
Prowadzący: Mariusz Niestrawski, kustosz
Czas i miejsce spotkania: godz. 11.00; ekspozycja agrolotnictwa, salka edukacyjna w ST2
Czas trwania: 2 h
Liczba uczestników: max 25 osób
Wiek: od 10 lat
Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

Tkactwo
W trakcie warsztatów będzie można nauczyć się sztuki zakładania osnowy oraz samego tkania. Utkany przez siebie materiał będzie można zabrać na pamiątkę.
Prowadzące: Julia Hanulewicz kustosz; Karolina Echaust, asystent
Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; piwnica w Pałacu
Czas trwania: 5 h
Liczba uczestników: max 6 osób
Wiek: od 10 lat
Dla: rodziców z dziećmi

Mleko i jego przetwory
Uczestnicy dowiedzą się skąd się bierze mleko i jakie produkty możemy z niego uzyskać. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję spróbować ubić mleko w kierzynce. Dodatkową atrakcją będzie udój sztucznej krowy i kozy. Ponadto dzieci będą mogły nakarmić króliki, kozy, i owce.
Prowadząca: Krystyna Sawik-Brodowska, adiunkt
Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; obora
Czas trwania: 2 h
Liczba uczestników: max 25 osób
Wiek: od 4 lat
Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

 

ZIMA W ZAMKU 2019


Już w połowie stycznia rozpoczną się ferie zimowe w Wielkopolsce. Jak co roku zapraszamy wszystkie dzieci z Poznania i okolic do spędzenia Zimy w Zamku! Przygotowaliśmy rozmaite warsztaty dla małych i dużych, pokazy filmowe w Kinie Pałacowym, spektakl o Czerwonym Kapturku oraz interesującą wystawę pt. „Zwierzyniec zamkowy”, która przedstawia zwierzęta – zarówno te bardziej znane, jak i nieznane, zamieszkujące świat realny, jak również fantastyczny. Zobaczymy na niej m.in. ptaki, wiewiórki, kuropatwy, konie, wilki, węże, lwy, smoki, ryby, małpki, baranki, lisy, które razem tworzą ZWIERZYNIEC ZAMKOWY.

Zapraszamy najmłodszych i tych trochę starszych – będzie głośno, gwarno, wesoło i kolorowo! Do zobaczenia w ZAMKU 🙂

Sprzedaż biletów rusza od 27.12. Zakup biletów na warsztaty będzie możliwy wyłącznie w kasie CK ZAMEK. Nie prowadzimy zapisów na warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.
Bilety na spektakl oraz seanse w Kinie Pałacowym będzie można kupić w kasie CK ZAMEK, przez Internet, a także będzie można je zarezerwować.

Uwaga!
„Odkrywcy kodu” – bilety wyprzedane na wszystkie terminy warsztatów
„Światłoczułe” – bilety wyprzedane na wszystkie terminy warsztatów
„Zwierzęcy karnawał” – bilety wyprzedane na warsztaty w dniu 16.01.
„Planszomania” – bilety wyprzedane na warsztaty w dniu 25.01.

 

Zimowisko – ferie zimowe w Borówcu

Już wkrótce ZIMOWISKO!
Te całodniowe warsztaty w Manufakturze to najlepszy sposób na kreatywne i niebanalne spędzenie czasu w okresie wolnym od zajęć szkolnych, podczas ferii zimowych.

W programie m.in.:
• warsztaty krawieckie,
• zajęcia kreatywne DIY
• mini kurs florystyczny
• laboratorium slime
• relaks przy dobrej książce i muzyce
• spacery do lasu

Zapewniamy opiekę od 8:00 do 16:00 (możliwość indywidualnego dopasowania godzin), pożywne śniadanko, pyszny obiad i zdrowy podwieczorek (napoje bez ograniczeń).
Wszystko to w cenie 450 zł/os.
Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w terminie 14.01-18.01.

Gwarantujemy, że będzie to niezapomniany czas dla Waszych pociech, spędzony w miłej i kameralnej atmosferze naszej Pracowni 🙂

ZAPISY tel. 881 228 292
Liczba miejsc ograniczona!

 

Zima z książką – Zima Muminków – BEZPŁĄTNE

14-25 stycznia (ferie zimowe)

Zima Muminków w Bibliotece Raczyńskich – w 105. rocznicę urodzin pisarki

Dolina Muminków jest jednym z bardzo tajemniczych, ale tez urokliwych miejsc na literackiej mapie świata. Zapraszamy do odwiedzenia jej i lepszego poznania zamieszkujących tam postaci- Muminków, Małej Mi, Włóczykija, Paszczaka, Filifionki, a także Bobka, Buki i Hatifnatów. Podczas zajęć dzieciaki będą miały okazję posłuchać historii z Doliny, a także wykonać prace plastyczne, brać udział w grach i zabawach literackich oraz poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, lepiej poznać Skandynawię i autorkę opowieści o  Muminkach.

Zajęcia są przeznaczone dla czytelników Biblioteki Raczyńskich w wieku szkolnym i są bezpłatne.
Szczegółowych informacji na temat spotkań udzielają pracownicy w poszczególnych placówkach.
Niezależnie od zajęć tematycznych codziennie można w filiach Biblioteki Raczyńskich korzystać z księgozbioru,  gier planszowych i internetu.

Zajęcia organizują następujące Filie w lokalizacjach: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F20, F22, F23, F32,  F38, F46, F49, F53, F55, F59, F62, Filia Naramowicka

Biblioteka dla dzieci
Al. Karola Marcinkowskiego 23
tel.61 885 89 03
e-mail: f11dz@bracz.edu.pl 

Termin: od 14.01 do 18.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (od 7. roku życia). Maksymalnie 16 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Podczas Akcji Zima uczestnicy zapoznają się z życiorysem oraz twórczością Tove Jansson. Zajęcia odbędą się w oparciu o prezentacje multimedialne oraz utwory literackie, nie zabraknie wspólnego czytania, zajęć plastycznych, gier i zabaw. W ramach cyklu zostanie ogłoszony konkurs dla czytelników filii.

Filia 2
os. Oświecenia 59
tel. 61 876 71 21
e-mail: filia2@bracz.edu.pl

I tydzień ferii dla dzieci w wieku przedszkolnym
Termin: (poniedziałek, środa i piątek) 14.01, 16.01 i 18.01.2019 w godzinach od 12:00 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Maksymalnie 25 osób. Na zajęciach dzieci muszą przebywać z opiekunami.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie

II tydzień ferii dla dzieci szkolnych
Termin: (poniedziałek, środa i piątek) 21.01, 23.01 i 25.01.2019 w godzinach od 12:00 do 13:30.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-14 lat). Maksymalnie 25 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Razem z Tove Jansson wyruszymy do Doliny Muminków. Poznamy wszystkie postaci występujące w serii o Muminkach. Przechytrzymy Bobka i sprawdzimy czy naprawdę Buka jest taka straszna, a razem z Paszczakiem wykonamy zielnik. Czeka nas mnóstwo dobrej zabawy, gier i zabaw literackich, prac plastycznych i zabaw ruchowych.

Filia 14
os. Bolesława Chrobrego 117 (PCK „Dąbrówka”)
tel. 61 822 32 83
e-mail: filia14dz@bracz.edu.pl

Termin: (od wtorku do piątku)15-18.01 i 22-25.01.2019 w godzinach od 12:00 do 13:30.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat). Maksymalnie 16 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Tej zimy Muminki obudziły się nieco wcześniej niż zazwyczaj! Czas zatem złożyć im wizytę! Wspólnie odwiedzimy bajecznie zaśnieżoną Dolinę Muminków i pobawimy się z nimi na śniegu. Będziemy lepić bałwany, zjeżdżać na sankach, rzucać śnieżkami i turlać się w białym puchu. Pomożemy Migotkowi zbudować samolot, zaprojektujemy Migotce biżuterię, a Muminkowi nowy zimowy, domek. Zapowiada się wspaniała zabawa i wesoło spędzony czas w gronie rówieśników, będzie również oczywiście mnóstwo czytania. Zapraszamy Was na wspólne słuchanie opowieści połączone z warsztatami plastycznymi. Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy i zdobędziecie także sporo pożytecznych umiejętności.

Filia 20
ul. Słowackiego 28
tel. 61 847 22 37
e-mail: filia20@bracz.edu.pl

Termin: (wtorki i czwartki) 15.01, 17.01, 22.01, 24.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat). Maksymalnie 20 osób.
Zapisy: od stycznia – osobiście w wypożyczalni.

Opis: Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z Jeżyc w wieku szkolnym. Nasi czytelnicy poruszać się będą po świecie małych trolli wykreowanym przez wyobraźnię fińskiej malarki i pisarki – Tove Jansson. Podczas warsztatów dzieci namalują zimowy pejzaż (przy użyciu styropianowych plansz i pasteli), stworzą muminkowy teatr, a także wybudują makietę Doliny Muminków.

W pozostałe dni prowadzone będą gry, zabawy sportowe i świetlicowe.
Najmłodszych czytelników zapraszamy na Zimę przedszkolaka

Termin: środy 14 oraz 21.01 w godz. 16:30-17:15. Naszym maluszkom przeczytamy książeczki , które powstały na podstawie opowiadań T. Jansson Muminek i Pieśń Oceanu oraz Muminki i urodzinowy guzik. Każdemu czytaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i muzyczne.

Filia 22
ul. Dmowskiego 37
tel. 61 866 16 29
filia22@bracz.edu.pl

Termin: (poniedziałki i środy) 14.01, 16.01, 21.01, 23.01.2019 w godzinach od 11:10 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat). Maksymalnie 10 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Uczestnicy będą się bawić z bohaterami książek Tove Jansson – Muminkami i ich przyjaciółmi. Przewidywane są zajęcia literackie, plastyczne, gry, zabawy, konkursy oraz inne atrakcje. Jest to ciekawy sposób na miłe spędzenie wolnego czasu.

Filia 23
ul. Hetmańska 41
tel. 61 866 04 18
e-mail: filia23@bracz.edu.pl

Termin: (wtorki i czwartki) 15.01, 17.01, 22.01, 24.01.2019 w godzinach od 11:00 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat). Maksymalnie 16 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Cykl o Muminkach jest bardzo bliski życia, przedstawia je takie jakie ono jest, bez zbędnego upiększania. Czytelnik może zarówno bawić się, jak i wzruszać. Książki o trollach będą inspiracją do prezentacji i tworzenia różnych domów, poznania ciekawych zjawisk atmosferycznych, przybliżenia spraw niekiedy ulotnych jak wyobraźnia, wartości i odpowiedzialności. Zajęcia literacko- poznawcze będą wzbogacone wykonywaniem prac plastycznych, konkursami oraz zabawami i prezentacjami multimedialnymi. W pozostałe dni można korzystać z gier planszowych i układanek oraz podstawowych materiałów do rysowania. Możliwość korzystania przez czytelników z internetu.

Filia 32
os. Armii Krajowej 84
tel. 61 877 52 71
filia32@bracz.edu.pl

Termin: (wtorki i czwartki) 15.01, 17.01, 22.01, 24.01.2019 w godzinach od 10:00 do 12:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 10 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: Podczas zajęć w ramach Akcji Zima przeniesiemy się do stworzonego przez Tove Jansson świata Muminków. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyć wspólne czytanie książki „Zima Muminków” oraz warsztaty plastyczne. Uczestnicy poznają mroźną Finlandię oraz wezmą udział w grach i zabawach. Wszyscy czytelnicy będą mogli popisać się talentem plastycznym lub literackim biorąc udział w zimowym konkursie!


Filia 38
ul. Ognik 20B
tel. 61 867 60 28
e-mail: filia38@bracz.edu.pl

Termin: (od poniedziałku do piątku) 14-25.01.2019 w godzinach od 11:00 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat). Maksymalnie 20 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: Serdecznie zapraszamy do magicznego świata Muminków! Podczas trwania spotkań zbudujemy muminkową wioskę, będziemy uczestniczyć w pokazie mody Panny Migotki, podróżować z Włóczykijem, postraszymy razem z Buką i narozrabiamy z Małą Mi.  Będzie kolorowo i wesoło, na przekór Zimie!

Filia: 46
ul. Arciszewskiego 27
tel. 61 862 77 15
e-mail: filia46@bracz.edu.pl

Termin: (od poniedziałku do piątku) 14-18.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 16 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: Zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne z bohaterami książek Tove Jansson. Z Muminkami i ich przyjaciółmi zwiedzimy Skandynawię, poznamy tajniki mody, odkryjemy najlepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu zimową porą. Dobra zabawa gwarantowana.

Filia 49
os. Pod Lipami 108 A
tel. 61 820 07 93
e-mail: filia49@bracz.edu.pl

Termin: (od poniedziałku do piątku) 14-25.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 20 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom twórczości Tove Jansson, a szczególnie przygód Muminków. Podczas warsztatów uczestnicy będą bawić się i wykonywać prace plastyczne przy użyciu różnych technik. Ponadto czas zajęć ma być okazją do miłego spędzenia ferii w magicznym świecie książek, zwanym biblioteką.

Filia 53
ul.Robocza 4
tel. 61-833-02-80, 61-833-71-40
e-mail: filia53@bracz.edu.pl

Termin: (od poniedziałku do piątku) 21-25.01.2019 w godzinach od 12:30 do 14:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 20 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: W zimowe, chłodne dni, zapraszamy dzieci do przytulnej chatki Muminków, gdzie czekają na nie zabawy w chowanego w pustych pokojach śpiącego domu, gry ze światłem i cieniem, magiczne sztuczki i plastyczne harce.

Filia 55
os. Zwycięstwa 125
tel. 61 823-05-51
e-mail: filia55@bracz.edu.pl

Termin: (poniedziałek, środa i piątek) 21.01, 23.01 i 25.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 12 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Podczas każdego z zajęć będziemy czytać, bawić się oraz wykonamy pracę plastyczną. A to wszystko inspirowane niezwykłymi opowieściami o Muminkach i ich świecie, stworzonym przez Tove Jansson.

Filia 59
ul. Osinowa 14/16
tel. 618321110
e-mail: filia59@bracz.edu.pl

Termin: (poniedziałki, środy i piątki) 14.01, 16.01, 18.01, 21.01, 23.01 i 25.01.2019 w godzinach od 11:30 do 13:00.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 20 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do wspólnych spotkań w bibliotece. Tegoroczne ferie zimowe spędzimy z Muminkami i ich przyjaciółmi. W programie zajęcia literacko-plastyczne, gry integracyjne i oczywiście głośne czytanie Zimy Muminków Tove Jansson.

Filia 62
os. Jana III Sobieskiego 103
tel. 618252075
e-mail: filia62@bracz.edu.pl

Termin:  (poniedziałki, środy i piątki) 14.01, 16.01, 18.01, 21.01, 23.01 i 25.01.2019, godz. 11.00 – 12.30
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat). Maksymalnie 12 osób.
Zapisy: osobiście lub telefonicznie.

Opis: Na czas ferii przeniesiemy się do pokrytej śniegiem Doliny Muminków. Zastanawiając się, jak Muminki mogłyby spędzić zimę, gdyby nie były pogrążone we śnie, będziemy czytać i grać w gry planszowe. Oswoimy swoje strachy, zaprzyjaźniając się z Buką, Bobkiem i Hatifnatami. Na podstawie pocztówek wyśledzimy dokąd zimą podróżuje Włóczykij , wykonamy własne domy Muminków i spróbujemy dociec, jak nazywała się mama Mamy Muminka. Na gry, zabawy, burze mózgów, kalambury i prace plastyczne – serdecznie zapraszamy.

Filia Naramowicka
ul. Rubież 14a/37
telefon: 61 671 11 67
e-mail: filia.naramowicka@bracz.edu.pl

Termin: (poniedziałki, środy i piątki) 14.01, 16.01, 18.01, 21.01, 23.01 i 25.01.2019 w godzinach od 12:00 do 13:30.
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat). Maksymalnie 15 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Opis: Podczas ferii przeniesiemy się do Doliny Muminków i wraz z jej bohaterami przeżyjemy wiele ekscytujących przygód. Czekają nas m.in. przyrodnicze spotkania z Paszczakiem, podróże małe i duże z Włóczykijem i zajęcia gospodarskie z Mamą Muminka. W świat literacko-plastyczny zabiorą nas także inni, intrygujący bohaterowie książek Tove Jansson.

 

Ferie w Muzeum / spotkania i warsztaty dla dzieci

Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce (m.in. zmysły, tematy malarskie, warsztat artysty, starożytne mumie). Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Natomiast zajęcia w oddziałach będą doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu poprzez obcowanie z ciekawymi przedmiotami, poznawanie przedwojennego Poznania, odkrywanie rycerskiego świata i wielu innych.

Zajęcia w ramach FERII odbywają się w Muzeum Narodowym i/lub oddziałach.

ZAPISY
Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy.
Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 85 68 136, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8.00 – 15.30.

OPŁATY
Koszt udziału: 8 zł / os. Muzeum zapewnia materiały plastyczne. Jedynie na zajęcia w dniu 16 stycznia w Muzeum Etnograficznym obowiązuje wstęp bezpłatny.

// Harmonogram spotkań //

15 stycznia / wtorek / g. 12.15
Labirynt wyobraźni, cz. I
Udamy się w podróż ze średniowiecznymi pielgrzymami, odkryjemy tajemnice kabinetu cudów i dziwów oraz przekonamy się, ile waży najcięższa strzelba prezentowana na naszej ekspozycji. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy rozwiązywać liczne zagadki oraz przetestujemy naszą pamięć i spostrzegawczość.
wiek: 9-12 lat
miejsce: Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

15 stycznia / wtorek / g. 12.15
Warsztat artysty
Czy artyści przed wiekami chodzili do sklepów malarskich, żeby kupić farby i pędzle? Co wspólnego mają starożytne egipskie kosmetyki z warsztatem artysty? Jak przenieść wzór obrazu z kartki na… ogromną ścianę?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

16 stycznia / środa / g. 12.15 / wstęp bezpłatny
Szopki małe duże i wielkie
Spotkanie na wystawie „Żłóbek Wielkopolski 2018” z opowieścią o tradycjach budowania szopek oraz spacer do pobliskiego Kościoła Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim, gdzie zachowała się tradycja budowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia jednego z największych w Europie żłóbków.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul Grobla 25 (wejscie od ul. Mostowej 7, przez park)

16 stycznia / środa / g. 12.15
Mój dom cz. I – Ulubiony dom szalony
Kim są ludzie, którzy projektują domy i skąd czerpią pomysły? Czy odważymy się podjąć wyzwanie i stworzyć dom swoich marzeń?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

17 stycznia / czwartek / g. 12.15 – limit miejsc wyczerpany
Dołącz do dzielnych Wikingów
Na spotkaniu przywołamy, rozbudzających wyobraźnię, obrosłych legendą, skandynawskich wojowników. O ich wyglądzie, obyczajach i śladach w historii Polski dowiemy się podczas interaktywnych zajęć. Kto będzie tak dzielny i nieustraszony jak bohaterowie spotkania, wykona wszystkie podane zadania.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

17 stycznia / czwartek / g. 12.15 – limit miejsc wyczerpany
Mój dom cz. II – Podróże małe i duże
Dom o też świat wokół nas, tylko w szerszym znaczeniu. Poznamy miejsca, które zachwycały malarzy podczas ich artystycznych podróży i sposoby w jakie utrwalali swoją wrażliwość.
wiek: 6 – 12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

18 stycznia / piątek / g. 12.15 – limit miejsc wyczerpany
Budujemy nowoczesne miasto
Cofnijmy się razem do lat dwudziestych! W trakcie spotkania poprzez zajęcia plastyczne, gry i zabawy dzieci będą mogły lepiej poznać historię Poznania od Powstania Wielkopolskiego do Powszechnej Wystawy Krajowej, wcielając się w rolę wspaniałych dam i poważnych dżentelmenów, którzy nie tylko mają wpływ na losy miasta, ale sami je budują!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Stary Rynek

18 stycznia / piątek / g. 12.15 – limit miejsc wyczerpany
Malarskie Memory
Choć to tylko zabawa w Memory, żeby zagrać musimy podjąć kilka niełatwych wyzwań! Odnalezienie malarskich tematów, rozszyfrowanie obrazowych treści, seria pytań do malarza.. A może umiecie grać też w Piotrusia?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

22 stycznia / wtorek / g. 12.15
Labirynt wyobraźni cz. II
Tym razem przekonamy się, jaka moda panowała wśród polskich szlachciców, dowiemy się, co rokokowa dama nosiła w swojej peruce i odkryjemy, dlaczego porcelana była nazywana „białym złotem”. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy testować naszą intuicję oraz rozwiązywać zadania i rozpracowywać tajemne szyfry.
wiek 9-12 lat
miejsce: Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

22 stycznia / wtorek / g. 12.15
Ząb krokodyla
W podziemiach Muzeum można znaleźć same skarby. Monety, naczynia i kamienne popiersia, a za szybą, dokąd światło słoneczne nie dociera… zaskakujące zjawisko. Jakiś ptak, i to chyba ranny, bo cały w bandażach, a zaraz obok coś się błyska… czy to krokodyli ząb?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

23 stycznia / środa / g. 12.15
Czarno białe w kolorze
Spotkanie na wystawie z opowieścią o dawnych fotografiach, o świecie, kiedy to fotograf musiał dojechać na wieś, by udokumentować znaczące wydarzenie. Wszyscy na niego czekali i długo ustawiali się do zdjęcia. Lub zupełnie inaczej – cała grupa jechała do miasteczka, a cały fotograficzny teatr odbywał się w specjalnym atelier. W programie zajęcia plastyczne w ożywianiu kolorem starych fotografii.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7, przez park)

23 stycznia / środa / g. 12.15
Rówieśnicy z innych wymiarów
Teraz można robić zdjęcia – aparatem albo telefonem. Kiedyś malowano! Wszystko i wszystkich. Także dzieci. Jak wyglądały? Jakie były ich historie? Gdzie mieszkały? wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

24 stycznia/ czwartek / g. 12.15
Rycerze, żołnierze … – spotkanie z historią
Opowieść rozpoczniemy w czasach rycerskich. Obejrzymy miecze i inne oporządzenie. Sięgniemy do roli jaką miały tarcze i do rodowodu herbów oraz stworzymy własne ich projekty. Do nauki rzemiosła rycerskiego i jego obyczaju nawiążemy pasując chłopców na rycerzy, a dziewczęta mianując damami orderowymi.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

24 stycznia / czwartek / g. 12.15
5 zmysłów
Czy w Muzeum przyda nam się nos? Czy obraz może być smakowity? Tym razem podążymy ścieżką dzieł sztuki uruchamiając wszystkie zmysły. Ile zmysłów – tyle zadań przed nami!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

25 stycznia / piątek / g. 12.15
Budujemy nowoczesne miasto
Cofnijmy się razem do lat dwudziestych! W trakcie spotkania poprzez zajęcia plastyczne, gry i zabawy dzieci będą mogły lepiej poznać historię Poznania od Powstania Wielkopolskiego do Powszechnej Wystawy Krajowej, wcielając się w rolę wspaniałych dam i poważnych dżentelmenów, którzy nie tylko mają wpływ na losy miasta, ale sami je budują!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Stary Rynek 1

25 stycznia / piątek /g. 12.15
Zimowe krajobrazy, czyli jak wygląda śnieg
Ferie to najlepszy moment na zabawę na śniegu. Jeśli brakuje go na zewnątrz – postaramy się poszukać go w Muzeum. Zobaczymy jak dawniej zimą podróżowano, jak się ubierano, w co się bawiono i policzymy ile odcieni bieli może mieć śnieg. wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

Informacje praktyczne
Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywają się codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu (Stary Rynek 1) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

REGULAMIN ZAJĘĆ – FERIE W MUZEUM:

1. Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
2. Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
3. Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

 

Ferie w MDK3 – ŁAZARZ

 

 

Ferie – Osiedlowy Dom Kultury „Orbita”

 

Akcja Zima 2019 Pod Lipami

Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami” jest placówką Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu, dlatego też tradycyjnie wszystkie zajęcia zmierzać będą w kierunku popularyzacji literatury i czytelnictwa w formie zabaw, zajęć plastycznych i teatralnych.

Tegoroczne hasło „Na dworze Króla Maciusia Pierwszego” jest inspirowane książką Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Jest to wyjątkowa powieść obrazująca młodemu czytelnikowi dwa różne światy – świat dorosłych i świat dzieci. Jakże one są od siebie różne, jakże trudno małemu chłopcu pojąć zasady i prawa rządzące światem dorosłych. Jakże z perspektywy czytającego dziecka pozycja Króla Maciusia wygląda fascynująco.

W ramach programu zajęć odbędą się codzienne wycieczki po Poznaniu.

PROGRAM DNIA:
7.30-8.00 Zbiórka
8.00-9.00 Apel czyli wprowadzenie w temat dnia
9.00-10.00 Co skrywają komnaty? (podział na grupy zainteresowań: plastyczną lub teatralną)
10.00-13.00 Delegacje czyli wyprawy po Poznaniu
13.00-13.30 Gorąca strawa – drugie śniadanie
13.30-16.00 Królewskie zabawy – gry i zabawy zespołowe

Plan Akcji Zima 2018 w Domu Kultury Pod Lipami oraz co dziecko musi ze sobą zabrać:

I turnus
14 stycznia – Warsztaty break dance z Break West oraz spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
15 stycznia – Zajęcia w Bramie Poznania – warsztaty „Skrzynka opowieści” (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
16 stycznia – Warsztaty tworzenia lizaków (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
17 stycznia – Spektakl teatralny w wyk. Teatru Krak-Art z Krakowa (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
18 stycznia – Kręgle w Gravitacja Centrum Posnania (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)

II turnus
21 stycznia – Warsztaty gitarowe z Witoldem Żuromskim oraz spotkanie z przedstawicielami policji (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
22 stycznia – Zwiedzanie Poznańskiej Palmiarni (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
23 stycznia – Warsztaty pizzy w Pizza Express (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
24 stycznia – Warsztaty Gładysiakowie „Rumiane jabłuszko” (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)
25 stycznia – Seans filmowy w Multikino Stary Browar (obuwie na zmianę i drugie śniadanko)

Koszt uczestnictwa:
55zł/tydzień dla dzieci będących członkami PSM Winogrady (posiadacze legitymacji członkowskich – rodzice, opiekunowie lub dziadkowie dziecka)
150zł/tydzień dla wszystkich pozostałych dzieci oraz pracownicy PSM WINOGRADY

Zapisy:
od 2 stycznia w godz. 8:00-12:00 – dzieci/wnukowie członków PSM „Winogrady”
od 3-4 stycznia w godz. 8:00-12:00 – wszystkie pozostałe dzieci

Jakie kryteria trzeba spełnić by móc zapisać dziecko na Akcję Zima?
– wiek dziecka 7-12lat
– legitymacja członkowska (do wglądu)
– dziecko może być zapisane wyłącznie przez rodzica, dziadka, babcię lub opiekuna prawnego
– należy poprawnie wypełnić kartę kwalifikacyjną oraz zapoznać się z regulaminem
– złożyć podpisy obojga opiekunów
– w przypadku zapisania dziecka na dwa turnusy należy wypełnić dokumentację na każdy z turnusów osobno
– opłacić należną kwotę za wybrany turnus

UWAGA! O zapisaniu dziecka na Akcję Zima decyduje złożenie kompletnej dokumentacji i opłacenie pobytu.
Wcześniej jednak na podstawie składanych dokumentów i oświadczeń kierownik dokonuje zakwalifikowania dziecka na pobyt w ramach organizowanych zajęć.

 

Ferie zimowe z Cybinką

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat do wspólnego spędzania ferii zimowych razem z Klubem „Cybinka”. W programie przewidzieliśmy warsztaty plastyczne, filmowe, wyjścia na bowling i do kina, a także wycieczki poza Poznań. Zachęcamy do szybkiego zapisywania dzieci, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!
Szczegóły

Start: 14 stycznia g. 10:00
Koniec: 25 stycznia g. 19:00

Organizator
Klub „Cybinka”

Miejsce
Klub „Cybinka” ul. Warszawska 93/95 w Poznaniu

 

 

 

TANIEC

 

 

Ferie z Tańcem i Sztuką (14-18 stycznia 2019)

Gdy natura zapada w zimowy sen i świat spowalnia, Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź przepełnia artystyczna energia. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji feryjnych zajęć! Od 14-18.01.2019 w budynku przy ul. Petera Mansfelda 4 odbędą się “Ferie z Tańcem i Sztuką 2019”! Zajęcia tańca klasycznego, choreografii, warsztaty akrobatyczne (akrobatyka, akrobatyka powietrzna), warsztaty literackie “Magia Opowieści” prowadzone przez Pracownię Literacką, którym towarzyszyć będą ciekawe wyjścia (m.in. warsztaty edukacyjne w “Bramie Poznania”, Bowling), to tylko część z atrakcji, które czekają na uczestników zimowych zajęć.

Chcemy, aby dzieci i młodzież nie tylko odpoczywali i przyjemnie spędzali czas, ale także, aby odkrywali świat sztuki i piękno miasta pod okiem pełnych charyzmy pedagogów. Dzieci będą mogły nie tylko rozwijać swoje ciała, ale i wrażliwość plastyczną, umiejętność tworzenia opowieści oraz wiedzę o historii Poznania.
INFORMACJE OGÓLNE

Termin: 14 – 18 stycznia 2019
Pory zajęć: Zajęcia odbywać się będą od 9:00 do 15:30, jednak dziecko można będzie dowieźć na godzinę 7:00 i odebrać do godziny 16:00. W godzinach, gdy nie będą odbywać się zajęcia, nasi opiekunowie będą zajmowali się dziećmi w ramach zajęć świetlicowych.
Posiłki: Uczestnikom ferii zapewniamy obiady. Menu uwzględnia nietolerancje pokarmowe. Dzieci i młodzież zabierają ze sobą śniadanie i podwieczorek – codziennie
Wiek uczestników: Na ferie mogą zapisywać się dzieci od 6 roku życia.
Miejsce zajęć: Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu, ul. Petera Mansfelda 4
Zapisów na ferie można dokonać TUTAJ

Uczestnikom zapewniamy:

pełną opiekę od 7:00-16:00 oraz zajęcia dydaktyczne 9:00-15:00
wyżywienie – zapewniamy jeden posiłek ciepły (śniadanie i podwieczorek dziecko przynosi ze sobą)
wodę
wykwalifikowaną kadrę wychowawców oraz pedagogów
profesjonalnie wyposażone sale do zajęć tanecznych i akrobatycznych
ubezpieczenie NNW wszystkich uczestników
ciekawy program dydaktyczno-rekreacyjny

Płatności:

Koszt Ferii to 540 zł dla osób spoza Szkoły (dla naszych uczniów specjalna oferta!)

Opłaty za rodzeństwo: 490 zł za każde dziecko

Płatność w Recepcji Szkoły (gotówka) lub przelewem na konto: 4010 3000 1901 0985 3000 4200 92 (Posiadacz rachunku: Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, ul. Petera Mansfelda 4, 60-855 Poznań)

Prosimy w tytule wpłaty podać: „Ferie z Tańcem i Sztuką 2019” oraz imię i nazwisko Uczestnika
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

W planie tegorocznych “Ferii z Tańcem i Sztuką” znalazły się:

zajęcia z różnych form tańca
zajęcia akrobatyczne: akrobatyka oraz akrobatyka powietrzna
warsztaty literackie

Zaplanowane wyjścia:

Brama Poznania – warsztaty edukacyjne
Seans w Multikinie
Bowling w Galerii MM

W związku z planem ferii dzieci zabierają ze sobą:

śniadanie i podwieczorek – codziennie
baletki, rajstopy i kostium ćwiczebny na zajęcia taneczne – codziennie
wygodny sportowy strój i stabilne obuwie

 

Ferie z Tańcem – Warsztaty 21-25.01.2019

GMINNY OŚRODEK KULTURY ” SOKÓŁ”
oraz JAZZ DANCE STUDIO – ANNA BEKER
serdecznie zapraszają
do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach
na warsztaty taneczne w ferie ZIMOWE 2019!
21-25.01.2019
w godzinach 16:00-21:00 odbywać się będą warsztaty
dla dzieci, młodzieży i dorosłych z:
– 16:00-17:00 balet OPEN
– 17:10-18:10 JAZZ DLA DZIECI
– 18:20-19:20 VIDEOCLIP / HIP HOP
– 19:30-20:30 BROADWAY JAZZ
-20:40-21:40 MODERN JAZZ DOROŚLI

NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
zapisy: jazzdancestudio@o2.pl

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!!!

 

 

 

ROBOTY, PROGRAMOWANIE, LEGO

 

 

Zimowa Akademia Robotyki

Go4Robot oraz Gminny Ośrodek Kultury Sokół zapraszają do Zimowej Akademii Robotyki! Z nami odkryjesz niesamowity świat LEGO robotów. Wiele atrakcji m. in. Eksperymenty, programowanie, zimowe szaleństwa w wykonaniu robotów, pokazy ROBOTÓW LEGO.
Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w terminie od 14 do 18 stycznia.
Warsztaty będą podzielone na następujące grupy:
 godzina 9:00 do 11:30 dzieci w wieku od 6 do 9 lat
 godzina 12:00 do 15:00 dzieci w wieku 10 do 13 lat

Cena za 1 dzień to 60 zł dla grupy młodszej, 75 zł dla grupy starszej. Cena za 5 dni dla grupy młodszej to 230 zł, dla grupy starszej 280 zł.
Zapisy pod numerem telefonu 668 115 750

 

Neo Robot

Właśnie ruszamy z zapisami na tegoroczne półkolonie z robotami Lego.
Jak co roku mamy dla Was wspaniałe atrakcje na dwa tygodnie ferii zimowych 2019.

KIEDY?
Proponujemy dwa turnusy: tygodniowy dla starszych dzieci oraz trzydniowy dla młodszych w dwóch terminach:

GDZIE?
Warsztaty odbywać się będą w naszym robotycznym lokalu:

PLAN DNIA:

Nasze półkolonie są doskonałą alternatywą dla dzieci, którym 45 minut zajęć w tygodniu nie wystarcza. Podczas jednego dnia zajęć budujemy dwa lub trzy nowe roboty!
Każdy dzień ma inną tematykę. Dla młodszej grupy są dni, gdzie budujemy roboty związane z oceanem, roboty przypominające zwierzęta mieszkające w dżungli i na sawannie oraz roboty kosmiczne!
Dla starszych uczestników mamy dni z poszczególnymi elementami, udoskonalającymi roboty: m.in. dzień z czujnikiem dotyku, dzień czujnika podczerwieni …

Każdy tydzień zajęć kończy się dniem wymarzonych robotów, podczas którego dzieci mają do dyspozycji zestaw klocków, jednak zamiast instrukcji mają już tylko własną wyobraźnię…

*godzinowy plan dnia jest planem orientacyjnym, głównie zależy od tematyki dnia i w zależności od potrzeb grupy warsztatowej może ulegać zmianom – w końcu współpracujemy z dziećmi, a nie robotami ????

CENNIK:

1. Istnieją dwie możliwości godzinowe udziału dzieci w półkoloniach 9.00 – 15.00 oraz 7.30 – 16.30, należy podczas zapisów zdeklarować godziny udziału dziecka w zajęciach.
2. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych godzin opieki, w poszczególne dni, musi to jednak nastąpić z wcześniejszym uzgodnieniem z instruktorem. Koszt dodatkowej godziny 10 zł.

 

 

Ferie w Karolkonie (21-25 stycznia 2019)

Czy ❄zimą❄ dzieci się nudzą?
☃☃☃Nie w KAROLKONIE!☃☃☃

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat na pełne zabawy, pasji i przygód z nowymi technologiami Ferie w Karolkonie!
Będziemy zgłębiać tajniki DRUKU 3D, zrelaksujemy się przy planszówkach, poćwiczymy młode umysły rozwiązując zagadki logiczne, podszlifujemy język angielski i przeżyjemy przygodę w escape room – POKÓJ TAJEMNIC!
A to wszystko w formie zabawy, bo Karolkon to edukacja poprzez zabawę!

☃ZAPLANOWANE ATRAKCJE:
❄ warsztaty „Programowanie i obsługa drukarki 3D””
❄ warsztaty z zabawami i zagadkami logicznymi
❄ wyjście do kina Rialto na wybrany seans dla dzieci
❄ escape room – Pokój Zagadek
❄ wspólne pieczenie pizzy w jednej z jeżyckich restauracji
❄ zajęcia z j. angielskiego (Szkoła Językowa PaPla)*

☃ZAPEWNIAMY:
❄ pełną opiekę i zajęcia dydaktyczne od 7:00 do 17:00, w piątek do 20:00
❄ wyżywienie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek
❄ stały dostęp do wody
❄ pasjonujące zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii
❄ profesjonalną kadrę i wykwalifikowanych opiekunów
❄ opiekę dodatkowych opiekunów podczas wycieczek
❄ przyjazny dla dzieci lokal w centrum Jeżyc
❄ materiały dydaktyczne i nowoczesny sprzęt

Więcej szczegółów na naszej stronie➡https://bit.ly/2rmOUJu

☃Zapisy poprzez formularz☃
⬇⬇⬇
https://goo.gl/forms/jD83UQNMBFPfkzyj1 lub mailowo na adres biuro@karolkon.pl i telefonicznie 888 490 164

 

GO 4ROBOT Ferie 2019
Harmonogram Półkolonii

1 14.01-18.01 6-9 lat AHOJ! Przygodo
2 14.01-18.01 10-12 lat AHOJ! Przygodo


3 21.01-25.01 6-9 lat Tajni Agenci
4 21.01-25.01 10-12 lat Tajni Agenci

ZIMA nadchodzi! Zamiast siedzieć w domu przed komputerem, Twoje dziecko może z nami wyjątkowo spędzić ferie. Nasze półkolonie wypełnione są atrakcjami, które edukują, zamiast zabijać czas.
Cena za turnus- 700zł

07:00 – 08:30 Przyprowadzanie dzieci, zajęcia świetlicowe
08:30 – 09:00 Śniadanie
9:00 – 09:30 Blok I – Budowanie kreatywne
09:30 – 11:00 Blok II – Zajęcia programowe
11:00 – 11:30 II śniadanie
11:30 – 13:00 Blok III – Zabawa na świeżym powietrzu
13:00 – 13:45 Obiad
14:00 – 15:30 Blok IV – Robotyka
15:30 – 17:00 Odbiór dzieci, zajęcia świetlicowe

 

 

 

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH

 

 

Ferie zimowe !Półkolonie narciarsko-językowe i półkolonie językowe z NATIONAL GEOGRAPHIC

I propozycja -Półkolonie narciarsko-językowe

Leader School Poznań Rataje os. Tysiąclecia 30 i Stok Malta Ski, Wiankowa 2, Poznań

zapraszają na zajęcia dla dzieci i młodzieży (5-15 lat)!
8 godzin szkolenia narciarskiego
40 godzin zajęć z języka angielskiego

Cena zawiera:
• poniedziałek- czwartek 2 godziny zajęć na nartach na stoku Malta Ski,
• piątek wyjście do kina
• Codziennie projekty z języka angielskiego w szkole językowej Leader School os. Tysiąclecia 30

• kompletny sprzęt narciarski (można również korzystać z własnego),
• II śniadanie i obiad
• opiekę wykwalifikowanych wychowawców i instruktorów,
• ubezpieczenie NNW,
• upominek dla każdego uczestnika półkolonii,

Godziny zajęć 7:15-17:15
Turnus I- 14-18 styczeń
Turnus II – 21-25 styczeń

Warunki rezerwacji:
Miejsce na półkoloniach prosimy rezerwować wysyłając maila rataje@leaderschool.pl lub poprzez stronę internetową, podając dane:
• Rodzica lub opiekuna prawnego: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu, adres e-mail, oraz informację o rodzaju szkolenia i poziomie zaawansowania
Cena za jeden tydzień : 690 zł

II propozycja – Półkolonie językowe z NATIONAL GEOGRAPHIC „Odkrywca”

Leader School Poznań Rataje os. Tysiąclecia 30 zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży (5-15 lat)!
40 godzin z językiem angielskim

Cena zawiera:
• Codziennie projekty z języka angielskiego
• Codzienne wyjścia ( kino, Malta Ski )
• śniadanie i obiad
• opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
• ubezpieczenie NNW,
• upominek dla każdego uczestnika półkolonii,

Godziny zajęć:
7:15-17:15

Turnus I- 14-18 styczeń
Turnus II – 21-25 styczeń

Warunki rezerwacji:
Miejsce na półkoloniach prosimy rezerwować wysyłając maila rataje@leaderschool.pl lub poprzez stronę internetową, podając dane:
• Rodzica lub opiekuna prawnego: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu, adres e-mail,

Cena za jeden tydzień 460 zł
(dla dzieci uczących się w Leader School 420 zł)

 

PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE – PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA – Leader School Winogrady

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat na nasze ZIMOWE półkolonie językowe pt.”Podróż dookoła świata” – będą to niecodzienne zajęcia z języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego. Zwiedzimy różne kraje i poznamy ich kulturę, zwyczaje, kuchnię, sporty.
Dzieci podczas półkolonii będą miały okazję spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju, poznać elementy ich kultury oraz podstawowe słówka, aktywności danego dnia będą związane z tradycją lub obyczajami danego kraju. Język angielski jest codziennie.
DZIEŃ JAPOŃSKI: pokazowe zajęcia karate, podstawowe słownictwo z języka japońskiego, tworzenie kwiatów wiśni z origami, malowanie flagi Japonii, obiad będzie zawierał ryż.
DZIEŃ WŁOSKI: warsztaty kulinarne w restauracji – samodzielne robienie pizzy, podstawowe słówka po włosku, wykonanie flagi Włoch, warsztaty plastyczne robienie weneckich masek, zajęcia sportowe
DZIEŃ SKANDYNAWSKI: wyjście na lodowisko, robienie iglo/malowanie iglo/,wyklejanie misia polarnego z waty, robienie flagi i poznawanie słówek
DZIEŃ HISZPAŃSKI: zajęcia sportowe “Wyścigi byków” (w formie wyścigów rzędów na sali gimnastycznej + Michałek), słówka hiszpańskie, zajęcia plastyczne morskie stworzenia/robienie akwarium, gra w łowienie ryb, zajęcia taneczne
DZIEŃ FRANCUSKI: słówka, tradycje francuskie, śniadanie warsztaty kulinarne – jedzenie bagietki z serkiem, konfiturami (dzieci samodzielnie przygotowują sobie śniadanie), zajęcia sportowe: piłka ręczna, zajęcia plastyczne robienie rozetek w barwach narodowych Francji.

W programie m.in.:
– Warsztaty językowe metodą Leo English – na zajęciach metodą LEO ENGLISH wykorzystywane są m.in.: drama, piosenki utrwalające wyrażenia gramatyczne, bogata oprawa muzyczna, zabawy, ćwiczenia ruchowe [Total Physical Response] oraz techniki ułatwiające zapamiętywanie słownictwa
– Wyjazd do Fabryki Śmiechu „Michałek”
– Wycieczka do ESCAPE ROOM – pokoju zagadek
– Zajęcia sportowe charakterystyczne dla poszczególnych krajów
– Spotkanie z dietetykiem – jak zachęcić dzieci do zdrowego żywienia (samodzielne tworzenie zdrowych potraw)
– Tworzymy rękodzieła – warsztaty plastyczne
– Czy znam moje miasto? – gry i zabawy terenowe (Cytadela, Stary Rynek), praca z mapą, zadania, rebusy, konkurencje sportowe, gry, zabawy z logicznego myślenia,
– Ice Party – wyjście na lodowisko
– Master Chef Junior – warsztaty kulinarne (m.in. włoski obiad, francuskie śniadanie)
– Sportowe fantazje – aktywności sportowe na świeżym powietrzu
– Magia kina – seans filmowy
– Planszowy zawrót głowy – turniej gier najbardziej popularnych, m.in. Wsiąść do pociągu, Dixit, Monopoly, Scrabble, Ręka mnie nęka, Dobble, Qwirkle, Statki

Zapewniamy:
Opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30-17.00
Wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.
Bogaty program zabaw i warsztatów.
Codzienne zajęcia z języka angielskiego metodą Leo English, a także podstawy z jęzków: hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego.
2 posiłki dziennie (II śniadanie+dwudaniowy obiad )
Ubezpieczenie NNW
Nadzór Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Codzienną fotorelację i świetną zabawę

 

 

 

PRZYGODA

 

Ferie zimowe spędzane w mieście nie kojarzą się Wam z najlepiej spędzonym czasem pod słońcem (lub na zaśnieżonych połaciach)?

Mamy dla Was wakacyjną alternatywę – Ferie na Wyspie! ?
Zapraszamy wszystkie dzieci na geograficzne szaleństwo z dziedzictwem w tle. Z perspektywy Wyspy Tumskiej zbadamy inne ciekawe miejsca świata i zagłębimy się w archeologiczne niespodzianki, które skrywają.

➡️ Termin: 16, 17, 18 stycznia
➡️ Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat
➡️ Udział w zajęciach jest bezpłatny
➡️ Obowiązują zapisy!
ℹ️ Szczegóły: https://bit.ly/2BYLZeX

[Fot. Ł. Gdak]

 

Ferie w Muzeum

Na czas tegorocznych ferii, Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje dla najmłodszych widzów zajęcia połączone z warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spotkania odbywać się będą zarówno w Gmachu Głównym przy alejach Marcinkowskiego 9 jak i w oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce (m.in. zmysły, tematy malarskie, warsztat artysty, starożytne mumie). Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Natomiast zajęcia w oddziałach będą doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu poprzez obcowanie z ciekawymi przedmiotami, poznawanie przedwojennego Poznania, odkrywanie rycerskiego świata i wielu innych.

Na rodziny z dziećmi zwiedzające Muzeum indywidualnie, czekają także atrakcje: przewodniki z serii „Muzealni Tropiciele” oraz „Walizki Muzealnych Tropicieli”, które urozmaicą wspólne zwiedzanie, przemieniając ten czas w detektywistyczną wędrówkę. Obydwie propozycje stanowią bezpłatny dodatek dostępny w kasie/szatni muzeum.

Harmonogram spotkań

15 stycznia / wtorek / g. 12.15
Labirynt wyobraźni, cz. I
Udamy się w podróż ze średniowiecznymi pielgrzymami, odkryjemy tajemnice kabinetu cudów i dziwów oraz przekonamy się, ile waży najcięższa strzelba prezentowana na naszej ekspozycji. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy rozwiązywać liczne zagadki oraz przetestujemy naszą pamięć i spostrzegawczość.
wiek: 9-12 lat
miejsce: Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

15 stycznia / wtorek / g. 12.15
Warsztat artysty
Czy artyści przed wiekami chodzili do sklepów malarskich, żeby kupić farby i pędzle? Co wspólnego mają starożytne egipskie kosmetyki z warsztatem artysty? Jak przenieść wzór obrazu z kartki na… ogromną ścianę?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

16 stycznia / środa / g. 12.15 / wstęp bezpłatny
Szopki małe duże i wielkie
Spotkanie na wystawie „Żłóbek Wielkopolski 2018” z opowieścią o tradycjach budowania szopek oraz spacer do pobliskiego Kościoła Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim, gdzie zachowała się tradycja budowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia jednego z największych w Europie żłóbków.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul Grobla 25 (wejscie od ul. Mostowej 7, przez park)

16 stycznia / środa / g. 12.15
Mój dom cz. I – Ulubiony dom szalony
Kim są ludzie, którzy projektują domy i skąd czerpią pomysły? Czy odważymy się podjąć wyzwanie i stworzyć dom swoich marzeń?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

17 stycznia / czwartek / g. 12.15
Dołącz do dzielnych Wikingów
Na spotkaniu przywołamy, rozbudzających wyobraźnię, obrosłych legendą, skandynawskich wojowników. O ich wyglądzie, obyczajach i śladach w historii Polski dowiemy się podczas interaktywnych zajęć. Kto będzie tak dzielny i nieustraszony jak bohaterowie spotkania, wykona wszystkie podane zadania.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

17 stycznia / czwartek / g. 12.15
Mój dom cz. II – Podróże małe i duże
Dom o też świat wokół nas, tylko w szerszym znaczeniu. Poznamy miejsca, które zachwycały malarzy podczas ich artystycznych podróży i sposoby w jakie utrwalali swoją wrażliwość.
wiek: 6 – 12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

18 stycznia / piątek / g. 12.15
Budujemy nowoczesne miasto
Cofnijmy się razem do lat dwudziestych! W trakcie spotkania poprzez zajęcia plastyczne, gry i zabawy dzieci będą mogły lepiej poznać historię Poznania od Powstania Wielkopolskiego do Powszechnej Wystawy Krajowej, wcielając się w rolę wspaniałych dam i poważnych dżentelmenów, którzy nie tylko mają wpływ na losy miasta, ale sami je budują!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Stary Rynek

18 stycznia / piątek / g. 12.15
Malarskie Memory
Choć to tylko zabawa w Memory, żeby zagrać musimy podjąć kilka niełatwych wyzwań! Odnalezienie malarskich tematów, rozszyfrowanie obrazowych treści, seria pytań do malarza.. A może umiecie grać też w Piotrusia?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

22 stycznia / wtorek / g. 12.15
Labirynt wyobraźni cz. II
Tym razem przekonamy się, jaka moda panowała wśród polskich szlachciców, dowiemy się, co rokokowa dama nosiła w swojej peruce i odkryjemy, dlaczego porcelana była nazywana „białym złotem”. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy testować naszą intuicję oraz rozwiązywać zadania i rozpracowywać tajemne szyfry.
wiek 9-12 lat
miejsce: Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1

22 stycznia / wtorek / g. 12.15
Ząb krokodyla
W podziemiach Muzeum można znaleźć same skarby. Monety, naczynia i kamienne popiersia, a za szybą, dokąd światło słoneczne nie dociera… zaskakujące zjawisko. Jakiś ptak, i to chyba ranny, bo cały w bandażach, a zaraz obok coś się błyska… czy to krokodyli ząb?
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

23 stycznia / środa / g. 12.15
Czarno białe w kolorze
Spotkanie na wystawie z opowieścią o dawnych fotografiach, o świecie, kiedy to fotograf musiał dojechać na wieś, by udokumentować znaczące wydarzenie. Wszyscy na niego czekali i długo ustawiali się do zdjęcia. Lub zupełnie inaczej – cała grupa jechała do miasteczka, a cały fotograficzny teatr odbywał się w specjalnym atelier. W programie zajęcia plastyczne w ożywianiu kolorem starych fotografii.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7, przez park)

23 stycznia / środa / g. 12.15
Rówieśnicy z innych wymiarów
Teraz można robić zdjęcia – aparatem albo telefonem. Kiedyś malowano! Wszystko i wszystkich. Także dzieci. Jak wyglądały? Jakie były ich historie? Gdzie mieszkały? wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

24 stycznia/ czwartek / g. 12.15
Rycerze, żołnierze … – spotkanie z historią
Opowieść rozpoczniemy w czasach rycerskich. Obejrzymy miecze i inne oporządzenie. Sięgniemy do roli jaką miały tarcze i do rodowodu herbów oraz stworzymy własne ich projekty. Do nauki rzemiosła rycerskiego i jego obyczaju nawiążemy pasując chłopców na rycerzy, a dziewczęta mianując damami orderowymi.
wiek: 6-12 lat
miejsce: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

24 stycznia / czwartek / g. 12.15
5 zmysłów
Czy w Muzeum przyda nam się nos? Czy obraz może być smakowity? Tym razem podążymy ścieżką dzieł sztuki uruchamiając wszystkie zmysły. Ile zmysłów – tyle zadań przed nami!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9

25 stycznia / piątek / g. 12.15
Budujemy nowoczesne miasto
Cofnijmy się razem do lat dwudziestych! W trakcie spotkania poprzez zajęcia plastyczne, gry i zabawy dzieci będą mogły lepiej poznać historię Poznania od Powstania Wielkopolskiego do Powszechnej Wystawy Krajowej, wcielając się w rolę wspaniałych dam i poważnych dżentelmenów, którzy nie tylko mają wpływ na losy miasta, ale sami je budują!
wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Stary Rynek 1

25 stycznia / piątek /g. 12.15
Zimowe krajobrazy, czyli jak wygląda śnieg
Ferie to najlepszy moment na zabawę na śniegu. Jeśli brakuje go na zewnątrz – postaramy się poszukać go w Muzeum. Zobaczymy jak dawniej zimą podróżowano, jak się ubierano, w co się bawiono i policzymy ile odcieni bieli może mieć śnieg. wiek: 6-12 lat
miejsce: Muzeum Narodowe, aleje Marcinkowskiego 9
Informacje praktyczne

Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywają się codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu (Stary Rynek 1) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 85 68 136, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 d- 15.30.

Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł od dziecka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

REGULAMIN ZAJĘĆ – FERIE W MUZEUM:

1. Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.

2. Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.

3. Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

 

PTASIE FERIE W STARYM ZOO

Półkolonie zimowe 2019 – Kompozytornia

Zapewniamy:

  • Całodzienną, profesjonalną opiekę pedagogiczną oraz animatora czasu wolnego od 7.30-16.30
  • Codzienne animacje muzyczne, warsztaty plastyczne i zabawy ruchowe pełne wspaniałych niespodzianek i atrakcji!
  • 3 posiłki dziennie
  • Ubezpieczenie NNW

Turnus I 14-18.01.2019

Podróżnicy:

założą stację badawczą na Antarktydzie,
poznają sekrety mnichów i wykonają chiński bębenek,
będą poszukiwani na Dzikim Zachodzie,
zostaną zaproszeni do argentyńskiego tanga,
przetrwają piaskową burzę na afrykańskiej pustyni,
wezmą udział w wyścigach kangurów w Australii

Turnus II 21-25.01.2019

Superbohaterowie:

spróbują odnaleźć się w pajęczej sieci Spider-Woman,
sprawdzą siłę Trójzębu Aquamana,
razem z Batmanem wyrzucą złoczyńców z Gotham City,
stworzą amazoński peeling Wonder Woman,
wykonają amulet Spidermana,
odnajdą w sobie nadludzką siłę Hulka

W programie również:

Zajęcia Umuzykalniające – Fortepianki
Muzyczne Zabawy Ruchowe
Spotkania z instrumentami (Pianino/Flet/Gitara/Skrzypce/Akordeon)
Sensoryczne Zajęcia Plastyczne
Warsztaty Wokalne
Tajemnicze Eksperymenty
Malowanie Twarzy
Zabawy Integracyjne
Poranna Gimnastyka
Animacje Z Chustą Klanza
Gry Planszowe I Zabawy Podwórkowe
Relaksacja Muzyczna
Zabawa na prywatnym placu zabaw

CENA 399ZŁ/TURNUS

Zapisy:

tel. 880 934 135, e-mail: kontakt@kompozytornia.pl
Szkoła Muzyki Kompozytornia ul. Słoneczna 56B (Grunwald)

ZAPISZ SIĘ

Wiek uczestników 5-10 lat
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 

FERIE W NOWYM ZOO

 

 

Macie już plany na ferie zimowe? Bo my tak! Zapraszamy Was na zimowe wycieczki po Nowym Zoo z naszymi dydaktykami – oni wiedzą najlepiej kiedy i gdzie można spotkać nasze zwierzaki. To wycieczki piesze, są dwie wersje do wyboru, krótsza i dłuższa. Uwaga – konieczne są wcześniejsze zapisy pod nr tel 61 8 720 773 (pon-pt godz 8-15)
I jeszcze jedna serdeczna prośba – jeśli po zapisaniu zrezygnujecie i nie będziecie mogli wziąć udziału – dajcie nam znać, by nie blokować miejsca i kolejni chętni mogli się zapisać. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na wielkość pomieszczeń, które będziemy odwiedzać.
Wycieczki nie są dodatkowo płatne, organizujemy je w ramach ceny biletu wstępu. Zimą każdy bilet 10 PLN
ZAPRASZAMY

 

 

 

PSYCHOLOGIA

 

 

Półkolonie Psychologiczne dla dzieci w wieku 4-14 lat

Zapraszamy na:
PÓŁKOLONIE PSYCHOLOGICZNE
dla dzieci w wieku 4-14 lat

Plan dnia:

7.30-9.00 świetlica
9.00-9.30 śniadanie
9.30-11.00 warsztaty psychologiczne (radzenie sobie z emocjami, komunikacja, trening koncentracji, poczucie własnej wartości)
11.00-11.15 przerwa
11.15-13.30 warsztaty arteterapeutyczne, relaksacyjne, antystresowe
13.30-14.00 obiad
14.00-15.30 biblioterapia, filmoterapia – wspólne czytanie książki / oglądanie filmu o tematyce psychologicznej wraz z omówieniem
15.30-17.00 świetlica

Koszt: 390 zł / tydzień (pon-pt) / 1 dziecko (w cenie zapewniamy prowadzenie zajęć i opiekę naszych trenerów – psychologów i pedagogów, materiały do zajęć, śniadanie, zupę, drugie danie, deser, wodę)

Przy zgłoszeniu 2 dzieci (rodzeństwo, koledzy): 350 zł / 1 tydzień / 1 dziecko

Przy zgłoszeniu 3 dzieci: 320 zł / 1 tydzień / 1 dziecko

Istnieje możliwość wcześniejszego niż g. 7.30 przyjęcia dziecka oraz późniejszego niż g. 17.00 odbioru za dodatkową opłatą – konieczne wcześniejsze zgłoszenie.

Miejsce: Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska, ul. Marcelińska 62b/23, Poznań

Terminy: 14-18 i 21-25 stycznia 2019

Zapisy: biuro@pracowniakreska.com (prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku dziecka / dzieci, nr tel., terminu / terminów)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu ?
tel. 608489442

Zapraszamy również na nasze inne warsztaty psychologiczne dla dzieci:
http://www.pracowniakreska.com/warsztaty-psychologiczne-dla-dzieci/

 

 

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *