PLAN ZAJĘĆ 24.12 – 30.12.2018

PLAN ZAJĘĆ 24.12 – 30.12.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK – WIGILIA

 

 

OGRÓD ZOOLOGICZNY – STARE I NOWE ZOO

JEST CZYNNY 365 DNI W ROKU, W KAŻDĄ SOBOTĘ, NIEDZIELĘ I WSZYSTKIE DNI ŚWIĄTECZNE!

 

 

 

 

WTOREK – I DZIEŃ ŚWIAT

 

 

SZOPKA – PLAC BERNARDYŃSKI

 

największa w Europie ruchoma szopka świąteczna. Zawiera około 200 figur, w tym naturalnej wielkości postacie Świętej Rodziny.

 

Świąteczna Kraina DELI Park

Wizyta w Świątecznej Krainie DELI Park to wspaniała okazja do niecodziennego spędzenia czasu z całą rodziną i zarazem najlepszy prezent, jaki możecie podarować swoim bliskim. Mikołaj ponownie zaprasza do DELI Park, więc przeżyjmy razem niezapomniane chwile w nastrojowej, świątecznej atmosferze! 🙂

Czeka na Was bajkowy świat, który powstał z połączenia dzieł natury i ludzkiej wyobraźni 🙂 Nie zabraknie warsztatu elfów, milionów światełek rozbłyskujących dookoła, świątecznego sklepiku, Domu Świętego Mikołaja i specjalnej skrzynki na dziecięce listy, wielu zabaw ruchowych i tanecznych oraz mnóstwa innych atrakcji, o których dowiecie się już niebawem! 🙂

Oficjalne otwarcie Świątecznej Krainy DELI Park odbędzie się 2 grudnia 2018 r. podczas zjawiskowego pokazu laserowego! 🙂

Śledźcie nas na bieżąco, do zobaczenia! 🙂

Godziny otwarcia DELI Park podczas wydarzenia:
od poniedziałku do czwartku: 15:00-19:00
piątki i soboty: 14:00-20:00
niedziele: 15:00-20:00

 

Palmiarnia

Świąteczne godziny otwarcia Palmiarni:
24 grudnia: zamknięte
25-26 grudnia: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
31 grudnia: zamknięte
1 stycznia 2019: zamknięte.

 

 

 

ŚRODA – II DZIEŃ ŚWIĄT

 

Wspólne kolędowanie w Palmiarni

Zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie z Acoustic Lee 26 grudnia 2018 w godzinach 13.00-16.00 w pawilonie nr III Palmiarni Poznańskiej!

Koncert w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7zł.

Bilety można kupować do godziny 16.00!
Palmiarnia otwarta będzie w godzinach 9.00-17.00.

Świąteczne godziny otwarcia Palmiarni:
24 grudnia: zamknięte
25-26 grudnia: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
31 grudnia: zamknięte
1 stycznia 2019: zamknięte.

***
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w subtelnym brzmieniu instrumentów akustycznych. Nastrojowe aranżacje polskich kolęd, współczesnych utworów świątecznych oraz amerykańskich „christmas songs”, sięgające do jazzowych korzeni muzyki rozrywkowej oparte na rytmach bossa-novy oraz swingu, nie wystrzegające się soulowych rozwiązań.
Melodie w wykonaniu trio (gitara akustyczna, kontrabas, wokal) to magiczna podróż w Święta Bożego Narodzenia pachnące choinką, piernikami i brzmiące dzieciństwem.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz telewizja TVN zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na scenie Stadionu Miejskiego w Poznaniu wystąpią i oddadzą hołd Powstańcom Wielkopolskim takie gwiazdy jak: Kayah, Perfect, Edyta Górniak i wiele innych! Aby wejść na koncert, należy pobrać bezpłatną wejściówkę, którą znajdziecie pod adresem: www.koncert.27grudnia.pl. Przyjdź i świętuj razem z nami!


Tanecznym krokiem w Nowy Rok

27.XII godz. 16.30 Zuzia idzie na bal przebierańców – tanecznym krokiem w Nowy Rok

Zbliża się Nowy Rok. To czas, aby podziękować za wszystko co było naszym udziałem przez minione miesiące, tygodnie, dni… Za wszystkie miłe chwile, poznane miejsca, książki, osoby. Za wszystko czego się nauczyliśmy, czego doświadczyliśmy. To dobry czas, aby przywitać styczeń i wszystkich jedenastu jego braci w radości, w wesołości, w zabawie. Koleżanka Zuzi urządza przyjęcie. Dziewczynka zastanawia się jak się przebrać, aby było jej wygodnie, aby pasować do morskiego tematu. Ma morze możliwości! Przeszukuje szafy, potem sklepy i wypożyczalnie kostiumów. Ostatecznie wszystko sama z babcią, mamą komponuje. I my tam będziemy. Także się przebierzemy. Przybywajcie i z nami wesoło igrajcie!

Bilety 10 zł

os. Przyjaźni 125 C

 

Turniej Strzelecki z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Zapraszamy na Turniej Strzelecki z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Regulamin Turnieju Strzeleckiego Powst Wlkp

 

 

PIĄTEK

 

 

Szlakiem Powstania – animowana wycieczka dla dzieci

Miejsca na bezpłatną wycieczkę szybko się wyczerpały, więc robimy kolejne edycje 28.12.2018.

Nie będzie to zwykła wycieczka ze zwykłym przewodnikiem. Nasz przewodnik, kapral Paluch, w pełnym umundurowaniu i rynsztunku, przygotuje rekrutów-uczestników do walk w Powstaniu Wielkopolskim. Nauczymy Wasze pociechy m.in. wojskowej musztry, szybkiego reagowania czy rozpoznania w terenie, ale przede wszystkim przedstawimy im w ciekawy sposób wydarzenia, miejsca i ludzi związane z Powstaniem Wielkopolskim. Tutaj nie będzie miejsca na monologi – wszystkie treści przekazujemy w formie zadań i animacji. Gwarantujemy, że wywołamy podobne emocje, jakie towarzyszyły powstańcom 100 lat temu! Do zobaczenia na zbiórce.

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”.??☃️

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 28.12.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Zabawy rozwojowe SensoKids!

Zapraszamy na zajęcia, na których Wasze pociechy a Wy wraz z nimi będziecie mogli tworzyć, poznawać, bawić się, brudzić, malować, kleić, śpiewać, tańczyć — czyli robić wszystko to, co małe Tygryski lubią najbardziej! Zajęcia odbywają się na Piątkowie w pracowni artystycznej Kiddie.co, os. Chorgrego 4f.

Ideą zajęć dla maluszków jest rozwój i edukacja dzieci poprzez poznawanie świata za pomocą wszystkich zmysłów oraz wśród innych dzieci. Zabawy będą miały charakter sensoryczno-plastyczny – oznacza to, że będziemy poznawać różne faktury i struktury. Będziemy tworzyć i rozwalać. Tarzać się i malować. Jednym zadaniem: będzie się działo!

Zajęcia będzie poprzedzała zabawa swobodna oraz rozśpiewane przywitanie; na zakończenie pożegnamy się piosenką i zatańczymy.

Dla kogo: Zajęcia rozwojowe dla dzieci 1-3 lat wraz z opiekunem.
Gdzie: Kieddie.co
Kiedy: piątki 10-11:15
Cena: 30 zł pojedyncze zajęcia LUB 100 zł /x4 ważny 5 tygodni
Informacje i zapisy: tel. 505 818 543; e-mail: katarzyna.nowaczek@gmail.com

 

Godziny pracy Lodowiska Malta

Harmonogram pracy Lodowiska Malta:

28.12 8:00-23:00
29.12 8:00-23:00
30.12 8:00-22:00
31.12 8:00-15:00
01.01 15:00-22:00
od 02.01 standardowo
06.01 8:00-23:00

Więcej informacji o lodowisku znaleźć można w zakładce Lodowisko Malta. Przy okazji wszystkim miłośnikom łyżwiarstwa składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Do zobaczenia na tafli!

 

 

 

SOBOTA

 

 

TWIERDZA-pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Przejazd tradycyjnym pociągiem retro z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania – w dniu 29 grudnia z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

Czas Patriotów – gra miejska

WIELKOPOLANIE do broni!
26 grudnia do Poznania z Gdańska dotrze Ignacy Jan Paderewski. Sytuacja jest szczególna. Jeżeli będziemy działać szybko, wykażemy się odpowiednia dozą determinacji, to odzyskanie niepodległości będzie kwestią najbliższych tygodni!
W Poznaniu działa wiele zakonspirowanych grup, które zjednoczone wspólnym celem czekały na moment taki jak ten. Przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego to znakomita okazja, by pchnąć kostki domina…
Wasze zadanie jest arcyważne. Musicie wszelkimi sposobami dotrzeć pod Ratusz! Ruszacie w teren wyposażeni w kilka wskazówek, a przed Wami sporo zadań, które przygotują Was do udziału w walce o wolny Poznań, wolą Wielkopolskę!
Który zespół pierwszy dotrze na Stary Rynek? Może to właśnie będziecie WY!
Więcej informacji oraz zapisy na stronie https://miastotoplansza.pl/czas-patriotow-3


Zwiedzanie Fortu Va 29.12.18 + Akcja społeczna

Ponownie, jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca wszystkich chcących w ciekawy sposób zakończyć 2018 rok zapraszamy na zwiedzanie Fortu Va z przewodnikiem, oraz akcję społeczną dla prawdziwych weteranów.

Chcesz zwiedzić obiekty warte Poznania? Przekonać się że historia to nie tylko daty, ale coś co pełne jest niespodzianek? Odwiedzić miejsce gdzie mrok podziemi przeplata się ze światłem zza okien, a temperatura zimą jest wyższa niż na zewnątrz?

Przyjdź na

12:00
lub
15:00

do nas, do Fortu Va. Po prostu! Bez rejestracji, czy walki o bilety. Weź gotówkę (Karty odmawiają współpracy w XIX wiecznym klimacie).
Bilety w cenie:
6 złotych – ulgowy.
8 złotych – normalny.

Chcesz nas poznać lepiej, ubrudzić z nami ręce, oraz pomóc w wyrwaniu historii Festung Posen z ramion lat zaniedbań?
Zapraszamy od godziny:

10:00

w taktycznych strojach szturmowo-operacyjnych (np ogrodniczki), lub czymkolwiek w czym nie żal będzie operować młotkiem.
Jeśli akurat nie spotkacie nikogo z nas, można zadzwonić pod numer:
506737222
i obwieścić swe przybycie.
O 14:00 spotkamy się na ognisku z kiełbaskami, żeby odpocząć i spędzić razem odrobinę czasu i podziękować wam za wysiłek.
O 15:00 wszyscy chętni wolontariusze mogą ruszyć na zwiedzanie. Oczywiście za darmo!

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Ostatnia w tym roku okazja, żeby zwiedzić podziemia Fortu VI.
Zmęczeni świątecznym ucztowaniem?
Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach z przewodnikiem. Zajmie on ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Bez zapisów, Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł. Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane od 5 roku życia.

Śladami Powstania – gra miejska

Gra miejska jest skierowana do mieszkańców Poznania oraz uczestników Zlotu ZHR. Podczas gry uświadomisz sobie skalę Powstania Wielkopolskiego, przejdziesz ścieżkami, którymi sto lat temu szli Powstańcy Wielkopolscy, miniesz budynki, które zdobywali Poznaniacy, spotkasz bohaterów powstania, którzy życie poświęcili walce o Niepodległą. Jeśli interesujesz się historią, mieszkasz w Poznaniu całe życie, ale wciąż nie wiesz gdzie znajdują się miejsca najważniejsze dla naszej małej Ojczyzny, albo po prostu chcesz ciekawie spędzić ostatnią sobotę tego roku zapraszamy do wzięcia udziału!

Informacje o grze i wymagania do wzięcia udziału:

Data i godzina: 29.12.2018 godz. 10.00-14.00 (ogłoszenie wyników 14.30)

Wiek uczestników: 11-18 lat, wymagana obecność jednej osoby dorosłej.

Liczba uczestników: max 7 w patrolu (w tym osoba dorosła)

Koszt: 0 zł – gra jest całkowicie darmowa, wystarczy dokonać zgłoszenia poprzez formularz!

Ekwipunek: ciepły ubiór, herbata w termosie, rozetka biało-czerwona lub inny element patriotyczny (dotyczy każdego uczestnika)

UWAGA! Do dnia 15.12.2018 należy zgłosić patrol przez formularz (link do strony w zakładce „bilety”). Łączny limit uczestników Gry spoza Zlotu to 1000 osób.


Poranek literacki

29.XII godz. 11.00 Poranek literacki ze skarpetkami, które miały niesamowite przygody

Leżały sobie w koszu na bieliznę w domu Małej Be. Trochę się nudziły. Trochę się leniły. Zatem ruszyły w świat. Choć trochę się bały, jednak się bardzo chciały. Odważyły się. Przeżyły niezwykłe przygody. Jedna z nich została gwiazdą filmową, inna detektywem, trzecia mysią mamą, czwarta uszczelniła wronie gniazdo, piąta…
Przybywajcie i historię tę z nami poznajcie.

Bawcie się dobrze i pamiętaj, że aby być szczęśliwym, wcale nie trzeba być do pary!

 

Baśnie dla Poznania

Kochani: Baśnie Ludów Ziemi powracają
do Domu Dźwięku w Poznaniu!
wielka moja radość!
tyle pięknych baśni Wam wioszę !
Zapraszam Was Serdecznie
w ten dobry czas
powracającego Światła

Baśnie, które opowiada śpiewa Aishi Ma, to prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz… to mozaika głosu, dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain i ciszy…

Wędrowne baśniarstwo to sztuka, która znów zaczyna tętnić życiem. Więcej o projekcie Baśnie Ludów Ziemi na stronie www.basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi

wstęp: 35zł ( lub donacja z serca – tyle, ile możesz podarować)

ZAPISY: basnieludowziemi@gmail.com

ZABIERZCIE PODUSZKI. KARIMATY KOCYKI

*DZIECI – ten wieczór dedykowane jest dla starszych słuchaczy… starsze dzieci jeśli potrafią znaleźć się w takiej PRZESTRZENI CISZY zapraszam
W SOBOTĘ RANO o11:30 odbędzie sie spotkanie z Baśniami dla RODZIN Z DZIECMI 🙂

Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy… ॐ przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest….

Serdecznie zapraszamy do świata baśniowej metafory.

Basnie Ludow Ziemi

t e a t r
p r a s t a r e j
s z t u k i
o p o w i a d a n i a
jestesmy ludzmi ziemi. jestesmy ludzmi z gwiazd. ziemia.woda. powietrze. ogien.
„to dzialo sie dawno dawno temu. w czasach ktore juz minely i ktore znow powroca”

 

TWORZY MY – ZAJĘCIA W MDK3

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Jeżowa opowieść z Agnieszką Rogaczewską-Foryś

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z rodzicami na spotkanie z niesamowitą opowieścią i połączoną z nią pracą twórczą. Opowiadać, śpiewać i kreować przestrzeń będzie Agnieszka Rogaczewska-Foryś. Tym razem przygotowała dla nas historię o Piotrusiu, jego samotności, o kolcach, które mu wyrosły z tej samotności i o ludziach, takich jak Ty lub ja: małżeństwie, które nie mogąc cieszyć się towarzystwem dziecka, zaczęło doświadczać „brak koloru i radości dnia codziennego”. Wszystko już mieli: piękny dom, piękny ogród, piękne życie – chcieli jeszcze tylko dzielić je z kimś… i tak wyruszyli w podróż, by odnaleźć „swoje” zagubione dziecko. Cudowna opowieść o trudnej miłości, miłości adopcyjnej, o wytrwałości, budowaniu zaufania, uleczaniu ran. Zapraszamy Was na tę drogę, okraszoną białym śpiewem – na podstawie przepięknej książki „Jeż” Katarzyny Kotowskiej, wpisanej na listę Kanonu książek dla dzieci i młodzieży. Kto czytał ten wie

KIEDY:
Niedziela 30 grudnia 2018, godz.15:30 – 17.00

GDZIE:
Plac Zabaw w Poznaniu, Plac Wolności 8

INWESTYCJA:
30 zł (dziecko + dorosły) w przedpłacie do 27.12 godz.12.00;
40 zł płatność po 27.12
45 zł w dniu opowieści

55 zł (2 dzieci + dorosły) w przedpłacie do 27.12 godz.12.00;
70 zł płatność po 27.12 i
80 zł w dniu opowieści

75 zł (3 dzieci + dorosły) w przedpłacie do 27.12 godz.12.00;
95 zł płatność po 27.12
110 zł w dniu opowieści

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: opowieść

Zapisy OBOWIĄZKOWE:
email: placzabawpoznan@gmail.com
tel.: 502 – 554 – 580

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów posiadających karnet na cykl zajęć oraz tych wykupujących pojedyncze zajęcia. Dla pozostałych opłata wg stałego cennika.
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Rogaczewska-Foryś, z wykształcenia ekonomistka, z charakteru humanistka. Właścicielka firmy Pomysłowo – miejsca dobrych realizacji. Zawodowo tekściarka, managerka, produkcjonerka oraz organizatorka warsztatów wokalnych i twórczego pisania. Prywatnie pasjonatka śpiewu (przez wiele lat członkini zespołu słowiańskich pieśni ludowych „Czarolija”), opowiadania (liczne warsztaty i występy w charakterze opowiadaczki) i podróżowania (głównie Azja i Ameryka Południowa). Aktorka kabaretowa (grupa improwizacji komediowych w Blue Note „Leniwe Impro”) i początkująca pisarka (bajki dla dzieci i artykuły do prasy). Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama czteroletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *