PLAN ZAJĘĆ 17.12 – 23.12.2018

PLAN ZAJĘĆ 17.12 – 23.12.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

17.XII godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Moja mama, mój tata – spotkanie z Autorką

17.XII godz. 16.30 Moja mama, mój tata – spotkanie z Autorką

Jesteśmy całym światem dla naszych dzieci. I jest to całkiem prawidłowe, by widziały w nas radości i radzenie sobie ze smutkiem; sukcesy i działanie w czasie porażek. Zawsze jesteśmy ważni. Zawsze potrzebni. Znajdźmy chwilę by w grudniowy czas przybyć do księgarni i wspólnie pobawić się z Autorką i książką ” Moja mama, mój tata ” oraz wspólnie ucieszyć z faktu, że jesteśmy rodzicami.

Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl
lub tel.: 61 8200 582

 

Kino Pod Lipami – Prawdziwa historia Świętego Mikołaja

Gatunek filmu: familijny
Obsada: Kari Väänänen Minna Haapkylä
Rok produkcji: 2007 Finlandia

O filmie:

Mikołaja poznajemy w momencie, gdy ma kilka lat i traci całą swoją rodzinę. Chłopiec mieszka w, zasypanej śniegiem, lapońskiej wiosce. Jej mieszkańcy postanawiają, że muszą pomóc dziecku i od tej pory każda rodzina będzie zajmowała się nim przez jeden rok. W każde Boże Narodzenie Mikołaj będzie zmieniał dom. Chłopczyk, by okazać wdzięczność, obdarowuje gospodarzy własnoręcznie wyrzeźbioną, drewnianą zabawką. Kiedy w wiosce zaczyna brakować jedzenia, mieszkańcy wysyłają Mikołaja na naukę zawodu stolarza do pustelnika o imieniu Lisakki. Zabawki, które wychodzą spod ręki chłopca są coraz piękniejsze, ale Lisakki traci cierpliwość – nie znosi dzieci. Świąteczna tradycja drewnianych podarków jest zagrożona.

Wstęp wolny!

 

Rodzinne warsztaty ozdób świątecznych.

17 grudnia g. 16:30 – 18:00 | 20zł

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ozdób świątecznych. Samodzielnie wykonane prace będą wspaniałą pamiątką dla najmłodszych i staną się wyjątkowymi ozdobami świątecznymi. Moc atrakcji sprawi, że nikt nie będzie się nudził, a wokół zapanuje świąteczny nastrój.

 

Ceramika dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć; 40 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

Świąteczna ciuchcia w Posnanii

W grudniu w Posnanii na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będą przejażdżki świąteczną ciuchcią! ?

W dniach 17-21 grudnia w godzinach 12:00-20:00 Atrium zamieni się w bajkową stację, z której przepiękna ciuchcia zabierze najmłodszych do świątecznej krainy. ??

Przejażdżki są darmowe, jednak konieczne jest okazanie paragonu zakupowego na kwotę min. 25 zł. Więcej informacji na stronie bit.ly/swiateczna-ciuchcia-w-Posnanii.

 

Betlejem Poznańskie 2018

Jesteście już gotowi na świąteczne szaleństwo? ?Rozpoczynamy jarmark świąteczny na Placu Wolności

19.12
Na jarmarku pojawi się Track Coca-Coli ?

Więcej informacji już wkrótce. 🙂

 

Świąteczna Kraina DELI Park

Wizyta w Świątecznej Krainie DELI Park to wspaniała okazja do niecodziennego spędzenia czasu z całą rodziną i zarazem najlepszy prezent, jaki możecie podarować swoim bliskim. Mikołaj ponownie zaprasza do DELI Park, więc przeżyjmy razem niezapomniane chwile w nastrojowej, świątecznej atmosferze! 🙂

Czeka na Was bajkowy świat, który powstał z połączenia dzieł natury i ludzkiej wyobraźni 🙂 Nie zabraknie warsztatu elfów, milionów światełek rozbłyskujących dookoła, świątecznego sklepiku, Domu Świętego Mikołaja i specjalnej skrzynki na dziecięce listy, wielu zabaw ruchowych i tanecznych oraz mnóstwa innych atrakcji, o których dowiecie się już niebawem! 🙂

Oficjalne otwarcie Świątecznej Krainy DELI Park odbędzie się 2 grudnia 2018 r. podczas zjawiskowego pokazu laserowego! 🙂

Śledźcie nas na bieżąco, do zobaczenia! 🙂

Godziny otwarcia DELI Park podczas wydarzenia:
od poniedziałku do czwartku: 15:00-19:00
piątki i soboty: 14:00-20:00
niedziele: 15:00-20:00

 

Wystawa fotografii National Geographic w Starym Browarze

Poruszająca wystawa National Geographic w Starym Browarze!

National Geographic Photo Ark to wieloletni projekt fotograficzny, realizowany aby podnieść świadomość i opracować rozwiązania, które pomogą w rozstrzygnięciu najbardziej palących problemów dziko żyjących zwierząt i ich naturalnych środowisk. Celem projektu jest pokazanie dorosłym i dzieciom, jak wiele może stracić nasza planeta, jeśli nie zadbamy o przyrodę.
„To, co robi na nas największe wrażenie, to kontakt wzrokowy, który budzi współczucie i chęć pomocy”- tak podsumowuje niezwykłą wystawę portretów zagrożonych gatunków jej twórca, Joel Sartore, Wystawę będzie można zobaczyć od 17 grudnia w Starym Browarze (Słodownia +1).

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

WTOREK

 


Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

SENSOsmyki – Luboń

SENSOsmyki to zajęcia sensoryczne dla nieco starszych szkrabów 18m-36m.
W każdy wtorek będziemy dotykać, ugniatać, mieszać, deptać, wąchać, smakować, skakać, wspinać się, tańczyć, śpiewać, słuchać…a wszystko po to by pod opieką i z pomocą dorosłych poznawać siebie, swoje możliwości i ograniczenia.
Zapraszamy wszystkich do naszej leśnej gromady!

Zapisy obowiązkowe pod nr 608 462 644 lub przez messenger

 

 

 

ŚRODA

 

 

Jasełka na Gołębiej

Zapraszamy na wyjątkowe, klimatycznie fascynujące, a przede wszystkim rodzinne Jasełka na Gołębiej. Tradycyjnie muzycznie i tanecznie zapraszamy Gość w dom, Bóg w dom wstęp wolny. Rejestracja miejscówek przez fb. Jasełka rekomenduje Rada Osiedla Stare Miasto. Projekt dofinansowany z budżetu m. Poznania #poznanwspiera. fot. R.Frąckowiak

Środa, 19 grudnia 2018 o 16:30 – 17:00
Serdecznie zapraszamy 19 grudnia 2018 r. o godz 16:30 na spotkanie wigilijne na ul. św. Marcin (róg Gwarnej/ św. Marcin). podzielimy się opłatkiem, zaśpiewamy wspólnie kolędy rozgrzewając się ciepłym barszczem przy świątecznej choince. Rozświetlimy ulice Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Pomocnicy Mikołaja będą rozdawać słodycze dzieciom. Spotkajmy się wszyscy w świątecznej atmosferze na NASZEJ ULICY!

Grudzień dla maluszków

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 12-24 miesięcy z opiekunami na grudniowe zajęcia „PUDEŁKO Z NIESPODZIANKĄ”.

Przed nami świąteczne tematy:

19.12- Pieczenie pierniczków.
————————————————-
Co to za zajęcia?
Są to radosne zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków, mające na celu pobudzenie naturalnej ciekawości poznawczej
dziecka.
Śpiewamy, tańczymy, poznajemy nowe rzeczy, odkrywamy, integrujemy się, ćwiczymy motorykę dużą i małą, bawimy się w różnych masach 🙂

Na każdych zajęciach dziecko dostanie też pudło, a w pudle… no właśnie, CO? NIESPODZIANKA!

Miesięczny koszt zajęć w grudniu to 75 zł.

Prószą Bajki Mikołajki – spotkanie w Pracowni Elfów

Miasto Poznań, Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Fundacja FIONA wraz z partnerami Dom Bajek/Fundacja Jak Malowana mają zaszczyt zaprosić Małych i Dużych Poznaniaków na wyjątkowe spotkanie przedświąteczne! 19 grudnia w godzinach 16:00-18:00 zapraszamy na familijne warsztaty do Centrum Inicjatyw Rodzinnych podczas, których wykonamy samodzielnie unikatowe ozdoby na choinkę ♥

Uczestników wydarzenia czeka niespodzianka w postaci bezpłatnego talonu na przejażdżkę karuzelą na Betlejem Poznańskie 2018 Official 🙂

Spotkanie jest bezpłatne!
Serdecznie zapraszamy ♥

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

International Families’ Meeting

Let’s spend some time together and let’s procrastinate a little bit preparation to Christmas or travels! You will find here people who consider themselves as having many languages, countries or/and nationalities at the same time.

If you are going to come, please message me until the 16th of Dec. I need to book the table, so the true data about participants really matters 🙂

Check our Christmas Party the 16th Dec too -> https://www.facebook.com/events/276971932965375/

Still having doubts if this event is for you? If you are:
– a foreigner who lives in Poznań with the family,
– a Polish whose partner or ex-partner is a foreigner and you expect or have a kid,
– a Polish and you do your best to help your children in speaking fluently foreign languages,
come to see us!
We all are friendly and open-minded, we want to make friends and have fun. And we want to bring up the next generation – not only tolerant but loving diversity and speaking fluently in English.
We hope to meet you!

Sign up for our FB group International Families in Poznań, get an everyday access to the friendly international community and be updated with all our events!
https://www.facebook.com/groups/153002765415131

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Koncert dla NajNajów. Przedświąteczne muzykowanie

Rozpoczynamy cykl koncertów dla NajNajów!
Muzyka na żywo, rytm, tempo- nie ma nic lepszego, aby wspomagać m.in. rozwój mowy dzieci 🙂

Raz w miesiącu zaprosimy Was na wspólne muzykowanie i obcowanie ze śpiewem, muzyką klasyczną oraz różnymi instrumentami. Muzykować będą dla nas zawodowi muzycy oraz ich Rodziny 🙂
Każdy koncert będzie zakończony swobodną zabawą dzieci oraz poznawaniem instrumentów, na których grali muzycy.

Pierwszy koncert- przedświąteczny, podczas którego wczujemy się w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 🙂
Nie zabraknie największych przebojów, a główną atrakcją będzie perkusja 🙂

Zapraszamy dzieci w wieku 0-3 lat wraz z Rodzicami
Koszt: 35 zł za duet (Rodzic + Dziecko)
Jeśli chcecie przyjść w zestawie powiększonym- dopłata 5 zł od kolejnej osoby.
ZAPISY: warsztaty.calimali@gmail.com

PŁATNOŚĆ: 35 zł za duet (Rodzic+ Dziecko)

3616 0014 6218 4253 5580 0000 01
Tytuł: Imię Nazwisko+ koncert grudzień

ZAPRASZAMY!

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SAL

A Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

Pogotowie Świąteczne dla dzieci

Doskonale wiemy ile prac i spraw do załatwienia mają rodzice tuż przed Świętami. Pomyć okna, złowić karpia, przygotować 12 potraw, pomóc Gwiazdorowi w spełnieniu marzeń dzieci… ? Wiemy też, że nie wszystkio da się załatwić mając swoje pociechy przy sobie. Dlatego wychodzimy Państwu naprzeciw i zapraszamy do nas Wasze dzieci na caaaałe popołudnie w ostatni piątek przed Bożym Narodzeniem.

Przygotowaliśmy wyjątkowe POGOTOWIE ŚWIĄTECZNE- 4 godziny zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym!

W programie:

-pieczenie pierniczków dla Gwiazdora i reniferów

-kreatywne warsztaty plastyczne

-świateczna bajka na dużym ekranie

-gwiazdkowy quiz z prezentami

 

Piątek 21 grudnia

godz. 16.oo-20.oo

Koszt udziału to 40 zł

Zapisy w Domu Kultury „Polan Sto od 3 grudnia

 

 

 

Niech Twoje Dziecko pozna tańce standardowe i latynoamerykańskie, a także choreografie grupowe w stylu dance mix oraz freestyle w świątecznym klimacie ??

Kiedy?
21.12 (piątek) od godz. 16-18

Gdzie?
Fred Astaire Dance Studio
ul. Grottgera 4/2, Poznań

Zapraszamy dzieci w wieku ok. 6-12 lat ??

Do zobaczenia! ❤️

gotowy(a) do działania w: Fred Astaire Dance Studio Poznań.

 

 

 

SOBOTA

 

x

 

 

NIEDZIELA

 

 

Mikołajki z Psami Północy

Animacje dla dzieci oraz Psy Północy zapraszają po raz kolejny na niezwykłe Mikołajki z Psami Północy .
Tym razem odwiedzimy Podolany !!!
Po udanej I edycji wydarzenia w Naramowicach postanowiliśmy powtórzyć tą akcję na Podolanach .
Jeżeli nie jest Tobie obcy los czworonogów , wystarczy przynieść karmę, koce, obroże, zabawki 23.12.2018r. w niedzielę !
Zabierajcie dzieci, znajomych , przyjaciół.
Oj będzie się działo !
W programie m.in.:
spotkanie i zabawy z Mikołajem
spotkanie z Psami Północy
animacje i warsztaty dla dzieci
pyszne jedzonko i ciepłe napoje
Wkrótce więcej szczegółów !
Rezerwujcie zatem ten termin !
Niech los bezdomniaków nie będzie Wam obojętny !
Niech zima będzie łaskawa dla naszych czworonożnych przyjaciół !

Złota Niedziela w Księgarni z Bajki

23.XII godz. 10.00 – 14.00 Złota Niedziela w Księgarni z Bajki

Zapraszamy do poznania obfitości naszej oferty książkowej. Zachęcamy do wybierania książek dla siebie, dziecka i przyjaciela. Niechaj to będą najlepsze książki, które Państwa ucieszą, wzmocnią i wzbogacą – wszak: kochać, to obdarowywać naszymi upodobaniami tych, których sobie upodobaliśmy. Dobrze dobrana lektura ratuje nas przed złymi myślami, które w w naszej głowie szukają schronienia.

os. Przyjaźni 125 C

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *