PLAN ZAJĘĆ 26.11 – 02.12.2018

PLAN ZAJĘĆ 26.11 – 02.12.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Betlejem Poznańskie 2018

Jesteście już gotowi na świąteczne szaleństwo? ?Rozpoczynamy jarmark świąteczny na Placu Wolności
01.12 | 17:00
Wspólnie zapalimy choinkę i rozpoczniemy jarmark na Starym Rynku ?
8-9.12
Najlepsza lodowa impreza w Polsce – Ice Festival!
13.12
Poznań Silent Night – wspólnie zaśpiewamy kolędy w najróżniejszych językach świat
16.12 | 17:00
Betlejemskie Światło Pokoju
19.12
Na jarmarku pojawi się Track Coca-Coli ?

Więcej informacji już wkrótce. 🙂

 

Tropem Białej Sowy

“Tropem Białej Sowy” to baletowy spektakl dla dzieci (ale także dla całych rodzin), w którym odnajdziemy elementy akrobatyczne i wokalne. W roli wykonawców pojawiają się w nim uczniowie poznańskich szkół artystycznych Jest on wystawiany w nowym poznańskim Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź – teatrze bajki – którego wyjątkowa scena pozwala na obserwowanie tancerzy z trzech stron, a odległość między artystami a widownią jest niewielka, dlatego bajkowe sceniczne kostiumy i charakteryzacje wykorzystane w spektaklu można będzie podziwiać szczególnie dokładnie.

A będzie się czemu przyglądać.

Twórcy spektaklu “Tropem Białej Sowy” udowodnili w swoich poprzednich produkcjach (“Alicja w Krainie Czarów”, “Królowa Śniegu”, jak ważna jest dla nich dbałość o każdy detal – wszystkie stroje wykorzystane na scenie są wykonywane ręcznie, a rekwizyty tworzone specjalnie z myślą o spektaklu. Muzyka towarzysząca widowisku to zaś dzieło poznańskiego kompozytora Gabriela Kaczmarka.

Opowiadana na scenie historia dotyczy losów tytułowej Białej Sowy, której przeznaczeniem jest posiadanie mądrości, wiedzy i intuicji. Te cechy, wbrew pozorom, nie zjednują temu wyjątkowemu ptakowi samych przyjaciół. Czasami są wręcz powodem do drwin i intryg ze strony innych mieszkańców zimowego świata (np. Kruków, Strachów na Wróble czy Zmarzlaka). Jednak Biała Sowa dzięki niezłomności swojego charakteru oraz opiece ze strony bogini Skandii i jej świty (Dziwne Stwory, Ludzie Lodu) dojrzale radzi sobie z wszystkimi perypetiami, a na końcu dzięki swojej rozwadze doprowadza do harmonii w zimowym świecie.

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=esTr7PjNABw

Bilety (w cenie od 15zł do 35zł) dostępne na: https://szkolabaletowa.bilety24.pl/

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

26.XI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

 

 

WTOREK

 

 

Wulkan doświadczeń – warsztaty z eksperymentowania dla dzieci

W listopadzie nasze warsztaty odbywać się będą w jesiennej aurze. Zaczniemy od kolorowych eksperymentów – sprawdzimy m.in. jakie barwniki znajdują się w jesiennych liściach, jak zrobić kameleona z kapusty oraz jak rośliny transportują wodę?
Następnie będziemy sprawdzać m.in. jak powstaje deszcz i wiatr, zbudujemy poduszkowiec, złapiemy wiatr do słoika i zbadamy jego właściwości.
Niezmiennie widzimy się we wtorek o godz. 18.45. Koszt jednych zajęć to 30zł.


Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

Programowanie i obsługa drukarki 3D – zajęcia pokazowe

Duża popularność zajęć z obsługi i programowania ??drukarki 3D skłoniła nas do utworzenia dodatkowych grup dla chętnych dzieci☺

✅Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 8-13 lat.

Chcesz się przekonać, czy Twojemu dziecku spodoba się na naszych zajęciach? ZAPISZ JE NA BEZPŁATNE WARSZTATY POKAZOWE❗ ? 28 listopada! Start godzina 16:30.

Udział w zajęciach pokazowych jest bezpłatny, obowiązują zapisy:
?biuro@karolkon.pl
☎ 888 490 164
? lub przez messenger Karolkona

Kilka szczegółów,które przydadzą się, jeżeli Wasza pociecha postanowi z nami zostać:

➡ zajęcia odbywają się co środę o godzinie 16:30 oraz co piątek o godz. 18:00 w Karolkonie przy ul. Mansfelda 4/102,
➡ czas trwania zajęć 2x 45 min plus 15 min przerwy,
➡ cena za cały miesiąc zajęć: 168 zł,
➡zapewniamy: dostęp do nowoczesnych sprzętów, filament w różnych kolorach, doświadczonego prowadzącego i dobrą zabawę!

TWOJE DZIECKO ROZWINIE SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ I KREATYWNOŚĆ, ZDOBYWAJĄC WYJĄTKOWE UMIEJĘTNOŚCI. TAKIE ZAJĘCIA TO RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ OBCOWANIA Z NOWOCZESNĄ TECHNOLOGIĄ, KTÓRA FASCYNUJE I MAŁYCH I DUŻYCH!

❗Liczba dzieci w grupie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń?⏳ W przypadku dużej ilości chętnych, kolejne zajęcia pokazowe odbędą się w piątek 30.11 o godz. 18:00.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Jak przepędzić jesienne smutki?

29.XI godz. 16.30 Biedny Pettson – jak przepędzić jesienne smutki?

Są takie dni, kiedy wszystko zdaje się być spowite mgłą. Deszcz pada i moczy nie tylko nasze ubrania, ale także dusze. Zwały popiołu przykrywają wszystkie kolory. Niebo zasnute chmurami. Nic, tylko położyć się i płakać. Ale nie z Findusem!
Kotu nie udziela się jesienna nostalgia. Kot chce brykać! Nadskakuje Pettsonowi. Zaprasza. Inicjuje, figluje…
Na nic zdają się te zabiegi. Do czasu, aż mały rozrabiaka nie chwyci wędki.
Ten magiczny przyrząd przywodzi staruszkowi na myśl dawne czasy. Jego płuca napełniają się powietrzem, pierś wydyma. Zdaje mu się, że rośnie! Na pewno urosła w nim wola zmiany. Zmiany na lepsze. Wyruszają razem.
Na ryby!
I my też pójdziemy, i ciebie zabierzemy, jeśli chcesz, wędkę bierz!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pllub tel.: 61 8200 582

 

International Families Meeting

Hi!
Let’s meet near the fountain in Mickiewicz Park at the Opera and let’s have a coffee at the Sweet Surrender cafe (Krasińskiego 1/1) after a walk together. If it’s raining we meet at the cafe right away.
Join the community of wonderful people who are international at hearts. You will find here among others:
– The foreigners who live in Poznań
– The Polish whose partners are foreigners
– The single parents of international children
– People who do their best to help their children in speaking fluently foreign languages.
We all are friendly and open-minded, we want to make friends and have fun. And we want to bring up the next generation – not only tolerant but loving diversity and fluent in English.
If you are going to come, please click that you will attend. If you can’t come, please don’t click that you will. We consider some changes about the place depending on the weather, so the true data about participants really matters 🙂
Sign up for our FB group International Families in Poznań, get an everyday access to the friendly international community and be updated with all our events!
https://www.facebook.com/groups/153002765415131

 

 

PIĄTEK

 

 

Andrzejki w ogrodzie

Zapraszamy serdecznie na Andrzejkowe wróżby w ogrodzie.
W programie między innymi: lanie wosku, gry i zabawy dla małych i dużych, ciepła herbatka.
Koniecznie proszę zabrać ze sobą stare świeczki, które można przetopić oraz latarki-zwłaszcza dla dzieciaków.
Dobry humor jest w tym dniu konieczny.
Można zabrać ze sobą coś słodkiego – myślę, że sporo osób się ucieszy.
Do zobaczenia.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych – 2018

❄️☃️? 30 listopada – 2 grudnia 2018 obędzie się najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie w Poznaniu! Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty i ozdoby świąteczne!

Więcej informacji: www.festiwal.mtp.pl

W tym roku odbywa się 15 edycja Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

3 STREFY FESTIWALU:

ART & CRAFT
Gotowe przedmioty wykonane przez artystów oraz rzemieślników: biżuteria, szkło, ceramika, galanteria skórzana, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, rzeźba, malarstwo.

FASHION – BEZLIQ
Specjalna strefa dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań, będą mogli zaprezentować i sprzedać swoje unikatowe stroje oraz dodatki do odzieży.

MATERIALS
W tej strefie Festiwalu znajdą się artykuły do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych – najpotrzebniejsze akcesoria oraz półprodukty.

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE:

WARSZTATY
Nieodłącznym elementem festiwalu są warsztaty – w poprzedniej edycji udało nam się zorganizować ponad 75 warsztatów i pokazów. Również w tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli uczyć się nowych technik artystycznych podczas spotkań z wystawcami.

POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY
Co roku zapraszamy Poznaniaków do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha. Każdy może zrobić swój fragment w domu, w szkole lub przedszkolu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2017 roku Łańcuch miał dokładnie: 2 km 753 metrów długości! Zapraszamy już teraz wszystkich do klejenia swojej części łańcucha i przyniesienia go na targi.

UNIKATOWE PREZENTY I OZDOBY ŚWIĄTECZNE
Festiwal to idealne miejsce na świąteczne zakupy, ponieważ odbywa się przed mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem. Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty, albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać prezent dla bliskiej osoby.
______________________________________________________

GODZINY OTWARCIA FESTIWALU:
30.11 piątek: 12.00 – 19:00
1.12 sobota: 10.00 – 19.00
2.12 niedziela: 10.00 – 18.00
______________________________________________________

CENY BILETÓW:
13 zł – bilet jednorazowy (dostępny w przedsprzedaży -> online oraz w punktach stacjonarnych)
15 zł – bilet jednorazowy (dostępne w kasach MTP)
10 zł – bilet ulgowy – emeryci, renciści, uczniowie szkół podstawowych do 13 roku życia (tylko do zakupu w kasach MTP)
wstęp bezpłatny – dzieci do lat 3 🙂
______________________________________________________

BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY:
www.festiwal.mtp.pl/pl/bilety

Bilety można również zakupić w punktach stacjonarnych:
EMPIK
Salony i Kioski RUCH
______________________________________________________

MIEJSCE:
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ul. Głogowska 10
WEJŚCIE WSCHODNIE, od Mostu Dworcowego
Pawilon 3

Serdecznie zapraszamy na Festiwal że #HoHoHo ❄️☃️?

 

Wielkie Artystki – czytando nr 4

W tym roku świętujemy 100 lecie praw kobiet, warto przy tej okazji poddać refleksji miejsce kobiet w historii, również w historii sztuki!
Sztuka to nasza pasja, więc zapraszamy dzieci w wieku 6+ na wyjątkowe czytanda z Dom Bajek, które odbywać się będą w CK Zamek w ramach projektu „WIELKIE ARTYSTKI wykłady i warsztaty z okazji 100 – lecia praw kobiet ” realizowanego dzięki wsparciu Miasta Poznania.

Były dziewczynki, Egipcjanki, podróżniczki. Będą i ARTYSTKI 🙂 Na ostatnim spotkaniu przyjrzymy się malarkom, rzeźbiarkom, architektkom…

Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Wstęp wolny

Z A P R A S Z A M Y !!!

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Ania Kropla Malinowska

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania i realizowany jest dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto
#poznanwspiera

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

je emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SALA Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Świąteczna Kraina DELI Park

Wizyta w Świątecznej Krainie DELI Park to wspaniała okazja do niecodziennego spędzenia czasu z całą rodziną i zarazem najlepszy prezent, jaki możecie podarować swoim bliskim. Mikołaj ponownie zaprasza do DELI Park, więc przeżyjmy razem niezapomniane chwile w nastrojowej, świątecznej atmosferze! 🙂

Czeka na Was bajkowy świat, który powstał z połączenia dzieł natury i ludzkiej wyobraźni 🙂 Nie zabraknie warsztatu elfów, milionów światełek rozbłyskujących dookoła, świątecznego sklepiku, Domu Świętego Mikołaja i specjalnej skrzynki na dziecięce listy, wielu zabaw ruchowych i tanecznych oraz mnóstwa innych atrakcji, o których dowiecie się już niebawem! 🙂

Oficjalne otwarcie Świątecznej Krainy DELI Park odbędzie się 2 grudnia 2018 r. podczas zjawiskowego pokazu laserowego! 🙂

Śledźcie nas na bieżąco, do zobaczenia! 🙂

Godziny otwarcia DELI Park podczas wydarzenia:
od poniedziałku do czwartku: 15:00-19:00
piątki i soboty: 14:00-20:00
niedziele: 15:00-20:00

 

Kulturalny SuperTata – Tata Tańczy

Zdobądź odznakę „Taty TANCERZA” w ramach projektu Kulturalny SuperTata. Aby to zrobić, NIE MUSISZ UMIEĆ TAŃCZYĆ, ani mieć żadnych konkretnych zdolności!

Podczas wesołego spotkania będzie okazja do poznania prostych tańców i zabaw ruchowych, które mogą być znakomitym uzupełnieniem wspólnych rodzinnych harców. Dodatkowo, aby umożliwić bezproblemowe wracanie do poznanych tańców w domu KAŻDY TATA OTRZYMA PODKŁADY MUZYCZNE WYBRANYCH ZABAW.
Spotkanie przeznaczone dla dzieci już chodzących do około 3-4 lat, ale starsze rodzeństwo, w przypadku chęci wspólnej zabawy tez mile widziane!
WYDARZENIE BEZPŁATNE!

UWAGA – ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Zapisy mailowo: swietlica.cafe@wp.pl

miejsce spotkania: Świetlica Cafe, Krakowska 9a
termin 1. grudnia, godz. 10:00

Jest to jedno z wielu spotkań z cyklu Kulturalny SuperTata. Na każdym uczestnik otrzymuję odznakę ze zdobytą „Supermocą”.
Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami dla Tatusiów zapraszamy do grupy Kulturalny SuperTata

Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań
#poznanwspiera

 

Kulturalny SuperTata – Tata Sztukmistrz

Zdobądź odznakę „Taty SZTUKMISTRZA” w ramach projektu Kulturalny SuperTata!

Podczas spotkania nauczycie się podstaw żonlowania (chustkami i piłeczkami oraz kręcenia talerzami), zrobicie własne piłeczki do żonglowania, pobawimy się w różne sztuczki i iluzje, nauczycie się też skręcać balony!
A jeśli macie jakieś swoje popisowe tricki będziecie mogli podzielić się nimi z pozostałymi ojcami – liczymy na waszą kreatywność 🙂
Spotkanie kierowane do ojców z dziećmi w różnym wieku (szczególnie przedszkolnych i wczesnoszkolnym)

WYDARZENIE BEZPŁATNE!

UWAGA – ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!!!
Zapisy mailowo: swietlica.cafe@wp.pl

Miejsce: Świetlica Cafe, Krakowska 9a
Termin: 1. grudnia, godz. 11:30

Jest to jedno z wielu spotkań z cyklu Kulturalny SuperTata. Na każdym uczestnik otrzyma odznakę ze zdobytą „Supermocą”.
Aby być na bieżąco z innymi wydarzeniami dla Tatusiów, zapraszamy do grupy Kulturalny SuperTata

Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

Dzieciaki na Piętrze / jesień 2018

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.
Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

W programie jesiennym znajdą się aż trzy premiery. Dzieciaki będą miały okazję spotkać kultowych bohaterów takich jak Niedźwiedź i Masza czy Reksio. Nie zabraknie również warsztatów i spotkań artystycznych.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują tylko dla dzieci)
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują dla dzieci i opiekunów)

PROGRAM GRUDNIOWY:

SPEKTAKL 01.12.2018
godz.16:00
„Zabawopsuje”
Teatr Dzieci Miłość
Teatr Dzieci Miłość zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych w wieku od 10 do 100 lat na widowisko teatralne, podczas którego poznamy zaskakujące ”Przygody ŚRUBKI i GWOŹDZIKA” – niestrudzonej pary przyjaciół radzących sobie w najbardziej krytycznych sytuacjach życiowych.

Futurystyczny świat, który ich otacza, zachęca do zabawy i robienia dokładnie tego, co jest zakazane i ryzykowne.

Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk to zawodowi lalkarze. Działają wspólnie od wielu lat. Ich fascynacja komedią dell ‘arte, poczucie humoru i dystans do świata spowodowały, że postanowili przenieść się w świat, w którym wszystko jest możliwe.

WARSZTATY 01.12.2018
godz.15:00
Drum Works
warsztaty bębniarsko – taneczne
Pełne energii warsztaty bębniarskie z Maciejem Giżejewskim. Dzieci dowiedzą się jak za pomocą bębna można rozmawiać, tworzyć taneczne rytmy i cieszyć się muzyką. Królestwo bębnów djembe, dunun, sabar, djagbe czy tama zaprasza w tą niesamowitą muzyczną podróż!
——————————–
SPEKTAKL 08.12.2018
godz.16:00
„Zimowa układanka”
Teatr Wariate
Zimowa układanka” – to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr – sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się Miś.

Reżyseria: Teatr Wariate, scenografia: Marek Cyris, kostiumy: Sylwia Cyris, muzyka: Jerzy Więckowski

WARSZTATY 08.12.2018
godz. 15:00
„Zabawy podwórkowe” Centrum Sztuki Dziecka
Wraz z Centrum Sztuki Dziecka Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku. Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane, zastosowanie kredy, chodnika czy trzepaka! Podwórkową atmosferę zapewnią dwie performerki i muzyk grający na żywo. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
Projekt został nagrodzony w konkursie „DO ŚMIECHU”.
scenariusz i prowadzenie : Ola Marzec, Agnieszka Cienciała, Pan Picik
muzyka: Pan Picik
czas trwania – 50 min.
wiek: 7 – 10 lat

——————————–

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na estrada.poznan.pl

 

STREFA ZABAWY  – TWORZENIE PRZEZ ZNISZCZENIE

godz. 11, koszt: 10 zł

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat, wokół książki OKROPNY RYSUNEK – Czyli przygoda twórcza o tym, jak ważne jest to, aby się nie poddawać. Co można zrobić, kiedy wszystko idzie nie tak jak zaplanowaliśmy oraz jak wykorzystać plamę od soku czy ślad od buta, zamieniając je w coś całkiem nowego? Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Blanka Rylewicz, Joanna Kobryńska

 

JAK I PO CO KUPOWAĆ SZTUKĘ?  – warsztaty dla dzieci

W ramach „Wystawy dla Domu” zapraszamy na warsztaty pt. „Jak i po co kupować sztukę?”. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Więcej informacji o wystawie tutaj

prowadzenie: Dorota Żaglewska

 

Czym byłyby Święta bez rodzinnych spotkań,
pachnących pierników i zrobionych własnoręcznie ozdób?
I czym byłoby dzieciństwo bez bajek!!!

Zapraszamy Was do krainy Jasia i Małgosi,
w której powstaną piękne piernikowe ozdoby
i chatka pewnej pani, która niezbyt lubi dzielić się z innymi.
Czy chcesz się przekonać jak wspólna
plastyczno-teatralna zabawa zmieni,
w ten świąteczny czas, zachowanie Baby Jagi? 1 grudnia/sobota godz. 10.00 – 13.00

sala 12 MDK 2
Prowadzący:
Joanna Czarnecka
Agnieszka Grygiel
Dariusz Jagodziński

Zapisy:
Joanna Czarnecka/694 398 332
Agnieszka Grygiel/601 927 494
oraz w portierni MDK 2

 

Poranek literacki z księżniczkami i ich złością

1.XII godz. 11.00 Poranek literacki z księżniczkami i ich złością

Nie tak dawno temu żyło sobie siedem sióstr – księżniczek, które robiły wszystko razem, od jazdy konnej przez skoki w stosy liści w królewskim ogrodzie, aż po urządzanie fantastycznych przyjęć. Wspólnie śmiały się, tańczyły, weseliły. Pewnego dnia księżniczki strasznie się pokłóciły.
W zamku, pełnym do tej pory ich radosnego gwaru i śmiechu rozbrzmiewały teraz gniewne głosy.
Każda zażyczyła sobie własnej wieży. I otrzymała. Wyprowadziły do swoich pustelni.
Ale czy była tam szczęśliwe…
Co usłyszały w ciszy swojej samotności?
Przybywajcie i z nami tę historię o sobie poznajcie.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny w Kolorowych Listkach to jak zwykłe świąteczna atmosfera, cudowni ludzie, mnóstwo atrakcji, oczywiście okraszonych mistrzowskimi popisami kulinarnymi naszych kochanych kucharek.

Serdecznie Zapraszamy!!!

W tym roku pragniemy zrealizować cel, mający wspierać zdrowie naszych przedszkolaków, poprzez zakup oczyszczaczy powietrza do sal.

Do zobaczenia 1 grudnia.

 

Wielka Iluminacja Świąteczna – poczuj magię świąt w Posnanii!

Święta zbliżają się wielkimi krokami… My już czujemy magiczną atmosferę, a Wy?

W tym radosnym okresie przedświątecznego odliczania przygotowaliśmy dla Was niesamowitą iluminację, która zachwyci zarówno tych starszych, jak i młodszych miłośników Bożego Narodzenia!? Czekać Was będzie blisko milion światełek, pół kilometra świątecznych girland, piętnastometrowa choinka oraz podświetlone renifery i jelonki. Jednym słowem – magia! ?

Ale to nie wszystko… Po raz kolejny święty Mikołaj postanowił rozbić w Posnanii swoją Alpejską Wioskę, w której towarzyszyć mu będą dzielni pomocnicy! Na najmłodszych czekać będą również świąteczna ciuchcia ? i karuzela ?

To jednak nie koniec atrakcji! Zaplanowaliśmy również:
? świąteczny występ Międzypokoleniowego Chóru Teatru Polskiego,
? rozgrzewające napoje i słodkie atrakcje,
? pokazy na lodzie i animacje.

Spędźmy ten radosny czas wspólnie!
Czekamy na Was 1 grudnia od 17:00 do 19:00 ? Do zobaczenia!

 

DZIÓB W DZIÓB

01 grudnia – Sobota, godz. 11:00, 13.00
02 grudnia – Niedziela, godz. 11:00, 13.00

Malina Prześluga
reżyser: Ireneusz Maciejewski

REALIZATORZY
Obsada:
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Scenografia – Robert Romanowicz

Muzyka – Łukasz Pospieszalski

OPIS SPEKTAKLU
Od zawsze każdym miejskim podwórkiem rządzi jakaś Banda gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: „Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!” Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką… Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg – kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. Na szczęście w odpowiednim (a może najmniej odpowiednim?) momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! A jednak jego dobre serce i wiara w ptaki pozwalają mu uchronić Bandę przed katastrofą i dociec prawdy. Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat

Równolegle z premierą spektaklu, odbyła się premiera książki Maliny Prześlugi i Roberta Romanowicza Dziób w dziób. Szkicownik scenografa, o której napisała Maria Maczuga na portalu kulturapoznan.pl : http://kulturapoznan.pl/ -> Opinie -> Biały kruk, szary gołąb.

 

 

 

NIEDZIELA

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę.

Doświadczony, jak przystało na pięćdziesięciolatka, lecz wciąż ciekawy świata.

Zespołowy jak ekipa filmowa, w której wszyscy działają zgodnie, a jest w niej miejsce także dla ekscentrycznych indywidualności.

Lokalny i globalny za sprawą filmów z różnych zakątków świata, które przypominają, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem.

Otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale pamiętającyo tym, co przemija.

Rodzinny, bo każdy pragnie poczucia bezpieczeństwa, bliskości, przynależności i akceptacji, choć nie zawsze znajduje je w rodzinnym domu.

Oddający głos dzieciom, rodzicom, nauczycielom, reżyserom, aktorom, producentom i krytykom, bo dialog polega na słuchaniu.

Tworzony z miłości do kina w poczuciu, że miłość to namiętność, która wymaga też odpowiedzialności, uczciwości i szacunku.

Edukujący młode pokolenie i gotowy uczyć się od niego.

Bogaty liczbą filmowych seansów i siłą przekazu tego jednego filmu, który zapamiętujemy na całe życie.

Fascynuje nas kino dla dzieci i młodzieży: Dobre kino: otwarte na różne sposoby widzenia świata i biegle władające wieloma filmowymi językami. Z radością pokazujemy premiery, z nostalgią przypominamy obrazy klasyczne i zapomniane. Nagradzamy filmy uznane i te, które dopiero wchodzą na ekrany. Zapraszamy nestorów kina i filmowych debiutantów, a przede wszystkim widzów.
Cieszą nas nagrody:
•    Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza” (2008)
•    Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „międzynarodowe wydarzenie filmowe” (2012)
•    Europejska Nagroda Obywatelska przyznawaną przez Parlament Europejski (2012)

 

„CO TO?”. Spektakl Studia Teatralnego BLUM.

Spektakl Studia BLUM to propozycje dla najmłodszych, w których dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni. Twórcy tego Teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych.

Niezwykłe spotkanie z Hopkiem i Siupkiem

Serdecznie zapraszamy Rodziców z Dziećmi do lat 4 na wyjątkowe przedstawienie pt. „Co to?”.

HOPEK i SIUPEK – dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności – wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.

Scenariusz, reżyseria i realizacja:

Lucyna Winkel

Katarzyna Pawłowska

Studio teatralne BLUM

Wsparcie realizacyjne: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Łapa Targ – Psie Targi w Poznaniu

Jeżeli pies to dla Was członek rodziny, którego chcielibyście rozpieścić:
– smyczami, obrożami i szelkami
– zabawkami wszelkiego rodzaju
– naturalnymi kosmetykami
– pysznymi i zdrowymi smaczkami
– akcesoriami podróżnymi
– legowiskami, kocykami i posłankami
– wygodnymi i funkcjonalnymi ubrankami
i wieloma innymi produktami i usługami, które tworzone są lokalnie (i nie tylko) i z największą dbałością o szczegóły…

Powinniście koniecznie nas odwiedzić, żeby w atmosferze szacunku i miłości do czworonogów oddać się szaleństwu zakupowemu.

Dodatkowo znów będziemy mieli okazję porozmawiać i wysłuchać profesjonalistów, którzy na darmowych warsztatach będą dzielić się z Wami swoją wiedzą.

Nie zabraknie również okazji do wsparcia czworonogów w potrzebie.

Wszystkie szczegóły, również te dla zainteresowanych uczestnictwem wystawców, będą dostępne już wkrótce!

#ŁapaTarg #PsieTargi #Poznań #MożnaZPsem #AleNieTrzeba

 

Giełda i Wystawa Zwierząt Egzotycznych

Wystawa Zwierząt Egzotycznych
Giełda Terrarystyczna
Poznań, ul.Widna 3 (przy ul.Winiarskiej, niedaleko przystanku Bonin)
Rozpoczynamy o godzinie 10:00 do 15:00

Na wystawie, giełdzie można zobaczyć różne gatunki zwierząt: pająki, skorpiony, owady, gady i płazy a także zakupić karmę, rośliny, literaturę, akcesoria do hodowli, terraria, sprzęt terrarystyczny.

Spodziewamy się wystawców i hodowców z całej Polski.
Przyjdź, zobacz, poszukaj inspiracji i wybierz coś dla siebie.
Porozmawiaj z hodowcami, wymień doświadczenia, nawiąż kontakty i poznaj nowe gatunki zwierząt.

Informacje dodatkowe:
astrycz@poczta.fm
tel. +48 600 260 008

Niedozwolone jest oferowanie na giełdzie zwierząt niedopuszczonych w Polsce do obrotu a w przypadku zwierząt, które tego wymagają, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Na wystawie / giełdzie zwierząt egzotycznych jest całkowity zakaz sprzedaży kręgowców, to jest: ssaków, gadów, płazów, ryb! Prawo zakazuje obrotu tego typu zwierzętami. Można jedynie przyjechać i zaprezentować swoje zwierzęta (nie dotyczy bezkręgowców), wymienić się doświadczeniami, informacjami, kontaktami, lecz cała operacja sprzedaży jest surowo zakazana.

 

LABirynt 2.0 Alicji Morawskiej-Rubczak – spektakl dla najnajów

„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo

 

Bębny i perkusja dla dzieci

Zapraszamy na cykliczne spotkania muzyczne oparte na afrykańskich bębnach djambe oraz innych tradycyjnych instrumentach etnicznych i przeszkadzajkach. Na zajęciach będziemy podróżować przez różne kraje, poznawać ich kulturę muzyczną i nie tylko. Odwiedzimy takie rejony jak Irlandia, Meksyk, Bliski Wschód, Hawaje, Kuba, poznamy muzykę latynoską i tę z Indii).

****
GRUPA MŁODSZA (2-4 lata) – 11.00 – 11.30.
GRUPA STARSZA (4-7 lat) – 11.45 – 12.30.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia rytmiczno-perkusyjno-bębniarskie w Poznaniu! Efektem takich zajęć jest wykształcenie poczucia rytmu przydatnego zarówno w muzyce, jak i w nauce czytania, poznawaniu i przyswajaniu języków obcych.

Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci od ukończenia drugiego roku życia, zarówno do dzieci zdrowych, jak i z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Prowadzi Kuba Banaś – absolwent trzech uczelni muzycznych, od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony teoretycznej (zajęcia z teorii muzyki – doktorant w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu), rytmicznej, instrumentalnej (fortepian, bogate instrumentarium perkusyjne), jak i śpiewu (instruktor wokalny). Kwalifikowany terapeuta muzyczny (muzykoterapia), z doświadczeniem w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w przedszkolach, domach kultury, świetlicach terapeutycznych, organizowanie urodzinek, okolicznościowych eventów, obozów sportowych), zarówno z tymi najmłodszymi (1-3 lat), dziećmi starszymi (4-10) i młodzieżą gimnazjalną.

INWESTYCJA:
– wejście na cykl 4 spotkań w wyznaczonych datach (9, 23.09 oraz 7, 21.10.2018) 100 zł (grupa młodsza), 100 zł (grupa starsza).
– wejście jednorazowe płatne z wyprzedzeniem do piątku godz.12.00 w danym tygodniu 28 zł/ w sobotę i w dniu warsztatu 36 zł. Drugie dziecko w rodzinie – 20 %, trzecie dziecko w rodzinie – bezpłatnie.

DOFINANSOWANE: Instytut Dzieci Lasu

UWAGA!
Opłata za zajęcia jest bezzwrotna. W przypadku nieprzybycia na zajęcia – proponujemy Państwu przekazanie biletu innej osobie lub wykorzystanie jako wejściówk bez limitu czasowego na nasz Plac Zabaw w jakikolwiek inny dzień (dla dziecka+kawa czarna dla rodzica). Wejściówka ważna jest do 24.10.2018.

KONTO (ZMIANA!!!):
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: bębny

ZAPISY OBOWIĄZKOWE!
tel.: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580
e-mail: placzabawpoznan@gmail.com

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

Tata Ze Starego – Cykl Bezpłatnych Wydarzeń Dla Ojców Z Dziećmi

W ramach lokalnych inicjatyw realizowanych dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, zapraszamy TATUSIÓW z DZIEĆMI na cykl wydarzeń:

– 6. października o 11:00 – SZLAKIEM GWARY POZNAŃSKIEJ – wycieczka po Starym Mieście – poznamy bliżej Starego Marycha i ważnych dla historii miasta poznaniaków, spróbujemy szneki z glancem, omówimy zawartość tytki z lokalnego ryneczku oraz ulubione zabawy ze staromiejskich podwórek…
Zbiórka o 11:00 pod pomnikiem Starego Marycha (u zbiegu ul.Półwiejskiej, Krysiewicza i Placu Wiosny Ludów)

– 20. października o 12:00 – WARSZTATY KOMIKSOWE w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – aby poznać jak najlepiej bardzo interesujące, ale mało znane jeszcze miejsce jakim jest czytelnia komiksów w Bibliotece Uniwersyteckiej zapraszamy właśnie tam na warsztaty, których głównym wątkiem będą fantastyczni bohaterowie (ul. Ratajczaka 38/40)

– 17. listopada o 11:00 – TATA GOTUJE – udowodnimy, że każdy tata umie przyrządzić prosto, szybko, tanio… na słodko i na słono, jako przekąska, danie, deser – pyszności z ciasta francuskiego (miejsce: Świetlica Cafe )

– 2.grudnia o 12:00 – TATA PIECZE – a pieczenie może być doskonałą zabawą, zwłaszcza jak się robi pierniki – u progu adwentu, w oczekiwaniu na Święta zrobimy zapasy tych tradycyjnych łakoci – czy komuś uda się zachować pierniczki aż do świąt?! (miejsce: Świetlica Cafe )

– 8. grudnia o 13:00 TATA ARCHEOLOG – wraz z dziećmi przeniesiemy się w odległe czasy, aby odkryć tajemnice prahistorii wraz z najlepszym przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

– 8. grudnia o 14:00 – POZNAŃSKIE LEGENDY i nie tylko opowie najlepszy baśnioopowiadacz Szymon Góralczyk z Karawana Opowieści (bezpośrednio po zwiedzaniu – miejsce: sala kominkowa Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27)

UWAGA! można, ale nie trzeba zapisać się na wszystkie wydarzenia – ciągłość nie jest wymagana (ale mile widziana – zachęcamy do udziału w całym cyklu) – liczba miejsc ograniczona!!!
obowiązują zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
realizowane dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto i Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

BUCH W ŚNIEŻNY PUCH

Tematyczne warsztaty oparte na twórczej zabawie oraz budowaniu i kreowaniu z różnego rodzaju materiałów.Brak śniegu to nie problem, na warsztatach pojeździmy sankami, weźmiemy udział w narciarskich zawodach oraz zbudujemy prawdziwego bałwana!Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych, stymulujących jego rozwój.

DLA KOGO?

Dla dzieci od 1 do 3 roku życia.

 

Czym byłyby Święta bez rodzinnych spotkań,
pachnących pierników i zrobionych własnoręcznie ozdób?
I czym byłoby dzieciństwo bez bajek!!!

Zapraszamy Was do krainy Jasia i Małgosi,
w której powstaną piękne piernikowe ozdoby
i chatka pewnej pani, która niezbyt lubi dzielić się z innymi.
Czy chcesz się przekonać jak wspólna
plastyczno-teatralna zabawa zmieni,
w ten świąteczny czas, zachowanie Baby Jagi? 1 grudnia/sobota godz. 10.00 – 13.00

sala 12 MDK 2
Prowadzący:
Joanna Czarnecka
Agnieszka Grygiel
Dariusz Jagodziński

Zapisy:
Joanna Czarnecka/694 398 332
Agnieszka Grygiel/601 927 494
oraz w portierni MDK 2

 

Spektakl „Jabłonka”

W niedzielę 2 grudnia zapraszamy o godz. 10.30 i 12 do Starego Browaru, Słodownia +1 na spektakl „Jabłonka”.

https://www.youtube.com/watch?v=521coZoyhoo

Bilety dostępne w punktach informacyjnych Browaru:
Atrium – tel. +48 61 859 60 50
Pasaż – tel. +48 61 667 14 00
Prosimy o odbiór biletów najpóźniej 20 minut przed spektaklem.

– Cena biletów: 18 zł – dorosły, 18 zł – dziecko.
– Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając rabatu jej posiadaczom.

Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.

„Jabłonka” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się w październiku 2009 roku.

W październiku 2010 spektakl otrzymał nagrodę jury „Kota w worku” na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni przez jury dziecięce.

Scenariusz: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
Reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Izabella Rybacka
Muzyka: Maciej Rychły
Struny preparowane: Anna Bogusławska

Prezentowany w ramach:
– kolejnej edycji projektu Sztuka Szuka Malucha organizowanej przez Centrum Sztuki Dziecka w lutym 2011,
– Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno – Artystycznej „Nie Po Drodze” w Suwałkach w czerwcu 2011
– Światowym Kongresie ASSITEJ w Warszawie w maju 2014,
– w Teatrze Starym w Lublinie, listopad 2014,
– International May Festival, Wiesbaden (Niemcy), maj 2015,
– Regionalnym Centrum Kultury, Kołobrzeg, październik 2017.

Artykuły i recenzje:
Kamila Solecka, Jabłkowe szaleństwo dla najmłodszych, www.qlturka.pl
Iwona Szlefarska, Jabłonka – recenzja spektaklu Teatru Atofri, www.dziecipoznan.pl

„Jabłonka” to jedyne w swoim rodzaju połączenie teatru dla „najnajów” i polskiego folkloru. Inspiracją dla powstania spektaklu jest tekst „A wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr. Kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami. Śpiewowi aktorek towarzyszy muzyka altówki, wykonywana na żywo. Dzieci przez cały czas trwania przedstawienia prawie dosłownie się o nie ocierają. Wszystkie te momenty, gdy aktorki wchodzą w bliższy kontakt z małymi widzami, wywołują u maluchów salwy radości. Dzieje się tak na przykład w trakcie zabawy w ciuciubabkę czy też poszukiwania zaginionego jabłka. Żywe emocje wzbudzają w dzieciach także barwne wstążki oraz kolorowe szerokie spódnice, które wirują na scenie wraz z aktorkami”.
Iwona Szlefarska, dziecipoznan.pl, 31 października 2011 r.

wiek: 1–6 lat
czas trwania: 35 minut + 10 minut zabawy

 

Warsztat Mikołajkowe Skarpety

Kolejne warsztaty z Ruda Igła przed nami! ?

W związku z nadchodzącymi wielkimi krokami Mikołajkami i świętami, tym razem będziemy szyć MIKOŁAJKOWE SKARPETY! ???

Są to warsztaty dla dzieci i rodziców! ??
Zapraszamy Was serdecznie do kreatywnego spędzenia czasu z maluchami! Najlepiej przyjdźcie całą rodziną! ??✨
A przy okazji wyjdziecie od nas z własnoręcznie wykonaną skarpetą! ?????

CENA: 16 ZŁ (1 skarpetka kolejne 50%)

Zapisy u Ruda Igła!
Miejsca są ograniczone, także kto pierwszy, ten lepszy! ?

#teatratofri #Jabłonka #StaryBrowar #Poznan #dladzieci #teatr #teatrdladzieci #atofritheater #appletree #najnaje #teatrdlanajnajow #poznan

 

Koncert świąteczny z Mattem Kelly

Plac Zabaw zaprasza na koncert świąteczny z Matthew Kelly – utalentowanym i doświadczonym muzykiem z Dublina, mieszkajacym od niedawna w Poznaniu. Gra na gitarze i śpiewa od najmłodszych lat, szybko stało się to jego największą pasją. Gra różnorodną muzykę, od tradycyjnych irlandzkich ballad, do jazz, soul, folk, blues, salsa, swing i reggae. Matthew nie czuje żadnych ograniczeń stylistycznych, swobodnie potrafi łączać ze sobą rożne gatunki muzyki. Ma na swoim koncie wiele występów w całej Europie, do Polski przyjechal w czasie Euro2012 i tak mu się spodobało, że postanowił zostać.

INWESTYCJA:

Bilety zakupione do 28 listopada z potwierdzonym przelewem do środy godz. 12.00:
15 zł – dziecko
20 zł – dorosły
30 zł – 1 dziecko i 1 dorosły
40 zł – 2 dzieci i 1 dorosły
45 zł – 3 dzieci i 1 dorosły

Bilety zakupione do 30 listopada z potwierdzonym przelewem do piątku godz. 12.00:
15 zł – dziecko
25 zł – dorosły
35 zł – 1 dziecko i 1 dorosły
45 zł – 2 dzieci i 1 dorosły
50 zł – 3 dzieci i 1 dorosły

Bilety zakupione w dniu wydarzenia (jeśli będą miejsca):
15 zł – dziecko
30 zł – dorosły
40 zł – 1 dzieckoi 1 dorosły
50 zł – 2 dzieci i 1 dorosły
55 zł – 3 dzieci i 1 dorosły

Wpłaty rezerwacyjne prosimy dokonać na konto:

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: koncert

ZAPISY OBOWIĄZKOWE via email (wg kolejności zgłoszeń):
Email: placzabawpoznan@gmail.com
Tel.: 502 – 554 – 580

W związku z tym, że w najbliższą niedzielę dalej kwestujemy na rzecz Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej Dzieciaki Chojraki wszystkie dokonane wpłaty są formą bezzwrotnych cegiełek w przypadku nieprzybycia na wydarzenie. Prosimy o świadomą decyzję 😉 Wejściówki/ bilety zawsze można przekazać osobom trzecim lub wykorzystać u nas w formie nielimitowanego czasowo przyjścia na Plac Zabaw w ustalonej wspólnie formie, w zależności od wielkości wpłaty.

Zapraszamy,
Matthew Kelly i Zespół Placu Zabaw

 

Niedzielny koncert – świąteczne muzykośpiewanie

Trio PaKuKu w świątecznej akcji – animacji!

Serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert dla dzieci połączony
z animacjami. Trio PaKuKu, czyli Paulina, Jakub i Kuba wprowadzą
młodych widzów w magiczny czas świąt. Wspólnie z dziećmi zagrają i zaśpiewają, a spotkanie urozmaicą świątecznymi zabawami. Jak brzmią kolędy i piosenki świąteczne wykonane na pianinie, gitarze, afrykańskim bębnie i rozmaitych instrumentach perkusyjnych. Przekonajcie się sami!

ZAGRAJĄ:
Paulina Rogowska – pianino, śpiew
Kuba Wilak – gitara elektryczna, ukulele
Kuba Banaś – bębny djembe, bongosy, przeszkadzajki

KIEDY:
NIEDZIELA 2.12.2018 o godz. 13.00 do 14.00
GDZIE: Plac Wolności 8

INWESTYCJA:
15 zł bilet dla dziecka (w sobotę i w dniu koncertu 20 zł)
25 zł bilet dla osoby dorosłej (w sobotę i w dniu koncertu 30 zł)
45 zł bilet 2 dzieci + dorosły (w sobotę i dniu koncertu 55 zł)
50 zł bilet 3 dzieci + dorosły (w sobotę i w dniu koncertu 60 zł)
50 zł bilet 2 dorosłych i dziecko (w sobotę i dniu koncertu 60 zł)
55 zł bilet 2 dorosłych i 2 dzieci (w sobotę i w dniu koncertu 65 zł)
W przypadku niższej kwoty wpłatę należy dokonać do piątku i przesłać potwierdzenie do godz. 18.00 w ten sam dzień.

Wpłaty prosimy dokonywać na KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: PaKuKu

Zapisy OBOWIĄZKOWE:
email: placzabawpoznan@gmail.com (zapisy)
tel.: 502 – 554 – 580 (tylko informacja)

Ilość miejsc: 25

******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *