PLAN ZAJĘĆ 12.11 – 18.11.2018

PLAN ZAJĘĆ 12.11 – 18.11.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

12.XI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Barbara Gawryluk – spotkania autorskie

13.XI godz. 10.00 i 12.00 Barbara Gawryluk – spotkanie autorskie

Barbara Gawryluk mówi, że bohaterowie jej książek są tacy, jak dzieci, które znajdują się wokół niej. Historie, jakie opisuje, są zabawne i pełne ciepła. Autorka porusza w nich jednak trudne i ważne dla młodych czytelników problemy. Jej książki zyskały dużą popularność, a ona sama chętnie spotyka się z dziećmi, aby porozmawiać o swoim psie Kaktusie, Balticu , o Czarnej i Klifkce i tajemnicach z dna morza oraz o bohaterskich dzieciach, o których tworzyła reportaże dla Radia Kraków.
W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet.
Jest tłumaczką „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”.

os. Wichrowe Wzgórze 124
Wstęp wolny.

Rejestracja klas: krystyna@ksiegarniazbajki.pl

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

Spotkanie Sympatyków Zwierząt – Koty

Klub Sympatyków Zwierząt to cykl spotkań w Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami” dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o swoich pupilach. Na kolejnym spotkaniu porozmawiają o kotach, zwierzętach chadzających własnymi drogami.

Spotkanie poprowadzi lekarz weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego Dariusza Filipińskiego z os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu.

W programie: bezpłatne porady i konsultacje.

Wstęp na spotkanie w Klubie Sympatyków Zwierząt wolny! Zabierz ze sobą koniecznie swojego kota. Możesz wspomóc Poznańskie Schronisko przynosząc ze sobą łakocie dla zwierząt.

Patronem Klubu jest Poznańskie Schronisko Dla Zwierząt.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Nela i sekrety dalekich lądów

15.XI godz. 16.30 Nela i sekrety dalekich lądów

Premiera najnowszej części przygód młodej reporterki.
Wybierzemy się w niej na odkrywanie sekretów pewnej ogromnej dalekiej wyspy, która kiedyś wcale nią nie była. Nazywa się Borneo i jest zamieszkana przez endemiczne stworzenia, skarłowaciałe zwierzęta oraz potomków łowców głów. Nasza wyprawa będzie miała na celu poznanie tajemnic wyspy i jej zwierząt. Razem przeczytamy stare księgi i sprawdzimy, jak naprawdę wyglądają niebezpieczni „leśni ludzie” widziani tam setki lat temu. Poszukamy przedziwnych małp nazywanych nosaczami oraz wybierzemy się w nocy na eksplorację dżungli, w zupełnie innym świetle niż światło księżyca. Będziemy wędrować po lasach tropikalnych w poszukiwaniu „leśnych ludzi”, starych ksiąg i tajemniczych stworzeń.

Mam nadzieję, że dołączysz do mojej wyprawy.
Pakuj się i wyruszamy!
os. Przyjaźni 125CBilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl
lub tel.: 61 8200 5821

 

Sztukmistrzynie: Maria Anto – Malarski sen

warsztaty artystyczne dla grup szkolnych dzieci 9-12 lat wraz z opiekunami

9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa

prowadzenie: Stowarzyszenie Zielona Grupa

informacje/zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Sztukmistrzynie to cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie dzieci szkolnych z zagadnieniami sztuki współczesnej, często niesłusznie uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone jest innej postaci. W listopadzie proponujemy spotkanie z twórczością Marii Anto – malarki, która z powodzeniem funkcjonowała w zdominowanej przez mężczyzn rzeczywistości artystycznej PRL-u. W jej surrealistycznych obrazach splatają się wyobrażenia z przepełnionych tajemniczością snów, wspomnień, fantazji. Opowieść o artystce będzie pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, że każdy z nas posiada wyjątkową wrażliwość, inaczej widzi świat i komunikuje emocje. Po przedstawieniu Teatru Ilustracji Kamishibai na temat artystki, wykonamy tekturowe budynki wprost z naszych snów, w których zamieszkać będą mogli fantastyczni mieszkańcy.

 

Szydełko od podstaw dla mam i nie tylko

Ze względu na Wasze zapytania testujemy poranne warsztaty. Skierowane są do każdej kobiety, której życie nie pozwala na wieczorne wyjścia. Szczególnie zapraszam też mamy z maluszkami. Kameralna grupa pozwoli nam na dopasowanie się indywidualnie do każdej osoby (i każdego malucha). Wszystko wielokrotnie pokaże i pomogę na każdym kroku.

Warsztat potrwa ok 3h i wyjdziesz z niego z własnoręcznie wykonanym koszyczkiem (lub jego częścią) i nową umiejętnością, która otworzy ogrom twórczych możliwości 🙂 Zapraszam wszystkie kobiety!

Koszt: 55zł (w tym 100m sznurka bawełnianego, szydełko i znacznik)

Grupa będzie kameralna, dlatego obowiązują zapisy pod adresem mailowym: daria@yarnuszka.pl i przelanie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 25zł, bezzwrotnej po 8.11 (kliknięcie wezmę udział w wydarzeniu nie jest jednoznaczne z zapisaniem się). W temacie maila proszę wpisać datę warsztatu. Zapisy trwają do 12.11.

Miejsce: zostanie podane wkrótce
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wydarzenia w przypadku nie zebrania się grupy.

 

Światłodźwięki

Mikrofestiwal najnowszej sztuki audiowizualnej

 

 

PIĄTEK

 

 

Teatr Młodego Widza – „Detektyw Zagadka na tropie”

Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przenosi dzieci w niezwykły świat podróży i przygód. Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy spóźnieni docierają do Chin, okazuje się się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Gdzie jest „Koko”? Czy detektywi rozwiążą zagadkę zaginięcia swej przyjaciółki? Zobaczcie sami! Przedstawienie w humorystyczny sposób pokazuje na czym polega praca detektywa. Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzają egzotyczne rejony świata i poznają kulturę innych krajów.

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Wystawa storczyków

Palmiarnia Poznańska, Orchid4U oraz TerraBotanica.pl zapraszają na wystawę storczyków w terminie 16-18 listopada 2018 roku w pawilonie nr III Palmiarni Poznańskiej!

15 listopada w godzinach popołudniowych rozpocznie się układanie storczyków i przygotowywanie wystawy.

W sobotę oraz niedzielę 17-18 listopada w sali dydaktycznej odbędą się wykłady oraz pokazy przesadzania storczyków prowadzone przez mgr inż. Piotra Dobrzyńskiego pracownika Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
17 listopada:
godz. 12.00: wykład „Phalaenopsis wczoraj, dziś i jutro”.
godz. 14.00: pokaz przesadzania storczyków
18 listopada:
godz. 12.00: wykład „Storczyki w przyrodzie”.
godz. 14.00: pokaz przesadzania storczyków

Wystawie będzie towarzyszył kiermasz.

Wejście w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny:10 zł
ulgowy: 7zł

Godziny otwarcia:
piątek- sobota: 9:00 – 16:00 (kasa do godz. 15:00)
niedziela: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)

ZAPRASZAMY!

 

Wielkie Artystki – czytando nr 3

W tym roku świętujemy 100 lecie praw kobiet, warto przy tej okazji poddać refleksji miejsce kobiet w historii, również w historii sztuki!
Sztuka to nasza pasja, więc zapraszamy dzieci w wieku 6+ na wyjątkowe czytanda z Dom Bajek, które odbywać się będą w CK Zamek w ramach projektu „WIELKIE ARTYSTKI wykłady i warsztaty z okazji 100 – lecia praw kobiet ” realizowanego dzięki wsparciu Miasta Poznania.

Trzecie spotkanie poświęcone będzie podróżniczkom, odważnym kobietom, które mimo trudności, przeciwności losu (i problemów odzieżowych 🙂 ) zdobywały szczyty i odkrywały lądy.

„Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”
Anna Dziewit-Meller
Wydawnictwo: Znak

„GIRL POWER. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat”
Caroline Paul
Wydawnictwo: Papilon

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”
Elena Favilli , Francesca Cavallo
Wydawnictwo: Debit

Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Wstęp wolny

Z A P R A S Z A M Y !!!

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Ania Kropla Malinowska

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania i realizowany jest dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto
#poznanwspiera

 

Trening uważności dla dzieci, od 16 listopada 2018

Uwaga!!! Mamy już harmonogram naszych spotkań, zaczynamy w piątek 16 listopada, spotkania będą się odbywać w piątki i soboty. Szczegółowy plan poniżej.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 10.11 poprzez wpłatę zaliczki w wys.100zł (yoga loft, rach nr: 78 1090 1476 0000 0001 3036 3687) i przesłanie potwierdzenia wpłaty na kontakt@yogaloft.pl. Przyjmujemy dzieci w wieku 7-12 lat.

Info i zapisy: kontakt@yogaloft.pl

16.11.2018 piątek godzina 19:15-20:00 Z1 ZAUWAŻANIE I KONCENTRACJA
17.11.2018 sobota godzina 12:00-12:45 Z2 Z GŁOWY DO CIAŁA
23.11.2018 piątek godzina 18:30-19:15 Z3 SMAKOWANIE, WĄCHANIE, SŁUCHANIE I ODCZUWANIE
23.11.2018 piątek godzina 19:15-20:00 Z4 POCZUJ EMOCJE
01.12.2018 sobota godzina 12:15-13:00 Z5 AKCEPTACJA UCZUĆ
08.12.2018 sobota godzina 12:15-13:00 Z6 ŚWIADOMY RUCH
15.12.2018 sobota godzina 15:00-15:45 Z7 SIŁA WYOBRAŹNI
15.12.2018 sobota godzina 15:45-16:30 Z8 FAJNIE JEST BYĆ MIŁYM

Zapraszamy serdecznie na trening uważności dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Program „Uwaga to działa” został stworzony by uczyć dzieci uważności i rozwijać umiejętności koncentracji.
Liczba miejsc w grupie: 10. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Spotkania będą odbywać się w piątki i soboty od 16 listopada (piątek, godz. 19:15)

Miejsce: Yoga Loft, ul. Wojskowa 6e/1, Poznań (teren loftów ułańskich)

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 7-12 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SALA Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

 

 

SOBOTA

 

 

Betlejem Poznańskie 2018 | Jarmark Bożonarodzeniowy

Choć za oknami jesień, to coraz częściej myślimy już o nadchodzących Świętach. Nadszedł więc czas, by oficjalnie zapowiedzieć tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie 2018!

Tegoroczne Betlejem Poznańskie wystartuje 17 listopada, będziemy mogli wspólnie wprowadzać się w wyjątkowy, gwiazdkowy nastrój. Podobnie jak w zeszłym roku sercem, poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie Starym Rynku i Placu Wolności. 35-dniowy jarmark obfitować będzie w bogaty program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. Nie zabraknie też spektakularnej Parady Świątecznej i uroczystego rozświetlenia ogromnej choinki.

Więcej na stronie https://pik.poznan.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-betlejem-poznanskie/

PIK.poznan.pl nie jest organizatorem wydarzenia. Wydarzenie ma charakter informacyjny. Informacje aktualizujemy na bieżąco.

 

ŻABKA

17 listopada – Sobota, godz. 11:00
18 listopada – Niedziela, godz. 13:00

Max Velthuijs
reżyser: Fabrizio Montecchi (Teatro Gioco Vita)
czas trwania: 60 min

REALIZATORZY

Obsada:
Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)

OPIS SPEKTAKLU

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.
Preferowany wiek od 4 lat.

Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

 

LA LA LALKI

 

17 listopada – Sobota, godz. 13:00
18 listopada – Niedziela, godz. 11:00

Malina Prześluga
reżyser: Artur Romański
czas trwania: 60 minut
Dzieci

REALIZATORZY

Obsada:
Magdalena Dehr
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski

Teksty piosenek: Malina Prześluga
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Inżynieria papieru: Marta Madej
Konsultacje choreograficzne: Karina Adamczak-Kasprzak
Światło: Michał Krugiołka

Muzyka na żywo:
Tomasz Lewandowski – piano
Paweł Grzesiuk – kontrabas, gitara basowa
Kuba Fiszer – perkusja

OPIS SPEKTAKLU:

Jakie tajemnice kryje w sobie magazyn pełen teatralnych lalek? Co się tam dzieje, gdy teatr pustoszeje i lalki zostają same? Od dawna podejrzewaliśmy, że nasze lalki prowadzą pełne przygód, bogate towarzysko życie. Mają swoje marzenia, rozterki, miłostki, problemy i smutki, potrafią być zabawne, straszne, narwane i mądre. Piękne i brzydkie jednocześnie. Targają nimi prawdziwe, wielkie emocje. Niektóre mają kilkadziesiąt lat, inne ledwo odrosły od podłogi. Wiele można o nich mówić, ale po co, skoro same postanowiły o sobie zaśpiewać? Pierwszy raz w historii nasze teatralne lalki śpiewają o swoim fascynującym życiu, tak podobnym i tak odmiennym od naszego. Przyjdźcie do Teatru Animacji i wspólnie z nami poznajcie ich sekrety!

Spektakl rodzinny z muzyką na żywo!
Preferowany wiek dziecka: od 7 lat

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

 

Poznań Groove Contest VIII Turniej Tańca Ulicznego

MY JUŻ TO WIEMY !!! VIII Poznański Turniej Tańca Ulicznego „GROOVE CONTEST ” + Kids | Battle & Show | Hip hop, Popping, Breaking, Waacking

|ENGLISH| –> http://groovecontest.wixsite.com/gcpoznan/kopia-regulamin

Odbędzie się 17-18 listopada 2018 😀
17.11.2018 (sobota)
HIP HOP 1 vs. 1 (13-15 lat)
HIP HOP 1 vs. 1 (16+)
POPPING (13+)
WAACKING (open)
STREET DANCE CREW (13+)

18.11.2018 (niedziela)
BREAKING 1 vs. 1 (do 15 lat) (poziom Fresh, Medium, Pro)
POPPING 1 vs. 1 (do 12 lat)
HIP HOP 1 vs. 1 (do 8 lat)
HIP HOP 1 vs. 1 (9-12 lat)
STREET DANCE CREW (do 12 lat)

KATEGORIE:

HIP HOP 1 vs.1 (13-15 lat, 16+) – prezentacje, battle, muzyka organizatora.

STREET DANCE Crew SHOW (13+) – tylko prezentacje, muzyka własna 2 min 30 sek. O przynależności do kategorii wiekowej decyduje wiek większości składu zespołu. Wystarczy dodać wiek dzieci w zespole i podzielić przez liczbę uczestników w grupie. Wynik , który otrzymaliśmy wskaże nam kategorię wiekową.

POPPING 1 vs. 1 (13+) – koła, battle, muzyka organizatora.

WAACKING 1 vs.1 (open) – prezentacje, battle, muzyka organizatora.

GROOVE CONTEST Kids

HIP HOP 1 vs.1 (do 8 lat, 9-12 lat) – prezentacje, battle, muzyka organizatora.

STREET DANCE Crew Show (do 12 lat) – prezentacje do 2 min 30 sek, O przynależności do kategorii wiekowej decyduje wiek większości składu zespołu. Wystarczy dodać wiek dzieci w zespole i podzielić przez liczbę uczestników w grupie. Wynik , który otrzymaliśmy wskaże kategorię wiekową.

POPPING 1 vs.1 (do 12 lat) – prezentacje, battle, muzyka organizatora.

BREAKING 1 vs. 1 (do 15 lat) (PRO, FRESH lub MEDIUM) – prezentacje w kołach (czas określa jury), battle 1/1, muzyka organizatora.
Kategoria BREAKING podzielona jest na kategorie dot. poziomu i doświadczenia tanecznego. Prosimy o zaznaczenie tego w zgłoszeniu.
1. doświadczenie taneczne do 1 roku (FRESH)
2. doświadczenie taneczne pow. 1 roku do 3 lat (MEDIUM)
3. doświdczenie taneczne pow. 3 lat (PRO)

JURY:
Sheva
Gorzki
Fuli
B-boy Kubik
B-boy Geezmo
Doma
Pati

DJs:
DJ Strugi
DJ Mazursky
DJ Mały SmallOne

NAGRODY:
– wyjątkowe Groove’owe medale
– puchary
– nagrody rzeczowe w tym od Malinove.pl
– bony zniżkowe i wlotki na warsztaty NOCKA 5 Element Night Workshops od 5 Element
– nagrody pieniężne

ZGŁOSZENIA
Email: groovecontest@op.pl
!!! Podaj imię (ksywę), nazwisko, adres email, nr telefonu.
!!!! Zgłoszenia formacji: członkowie grupy wymienieni z imienia i nazwiska z uwzględnieniem czy biorą udział w innych kategoriach.

Każdy otrzymuje e mail zwrotny z nr konta (dostępny również na naszej www). Przypominamy, że tylko wysłanie zgłoszenia oraz opłacenie wpisowego gwarantuje miejsce na liście startowej. Nie ma możliwości zapisania się w dniu turnieju!

!!! Wysłanie zgłoszenia łączy się automatycznie z wyrażeniem zgody o ujawnienie danych osobowych (imię i nazwisko) do publicznej wiadomości na oficjalnej stronie turniejowej (lista uczestników). W myśl ustawy o ochronie danych osobowych w wypadku nie wyrażenia takiej zgody, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z organizatorem turnieju.

WPISOWE:
– 30 zł i 15 zł każda następna kategoria.

WEJŚCIE DLA WIDZÓW
Za darmo

AFTER PARTY „Poznań Groove Contest” w Peryskopie

*
Organizatorzy:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Formacja Infinite Groove Crew

SPONSOR:
Malinove.pl
5 Element

 

Biuro detektywistyczne Detektywa Lupy

W ramach projektu „CIL na Świerczewie” realizowanego przez Fundację Tata z Poznania zapraszam Was na wydarzenie:
„Biuro detektywistyczne Detektywa Lupy”

Kiedy: 17 i 18.11.2018 r.
➡️ Godziny: 11:00-14:00
➡️ Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 79, wejście od ul. Jesionowej.
➡️ Limit miejsc ograniczony: 30 dzieci
➡️ Zapisy: warsztaty@tatazpoznania.pl w treści napiszcie proszę wiek dziecka oraz numer zwrotny. 🙂
➡️ Wydarzenie bezpłatne. 🙂

Kawa zaparzona, lupa umyta, kapelusz poprawiony. To miał być kolejny spokojny weekend w biurze detektywistycznym Pana Lupy.️‍️ Aż do teraz, kiedy jego biuro odwiedził Tata z Poznania powierzając mu bardzo trudne zlecenie. Trzeba schwytać złodziejaszka! Czy to się uda? Na szczęście są dzieciaki – bystrzaki, zawodowi tropiciele!

1️. Językowe szyfrowanie – mowa ciała oraz pantomima na wesoło,
2️. Poszukiwanie skradzionych cukierków,
3️. Tworzenie detektywistycznej kartoteki (odcisk palca, portret, odrys dłoni, stopy i nosa, badanie włosa),
️4️. Szkolenie na detektywa,
5️. Analiza zapisu z monitoringu,
6️. Rozwiązanie zagadki Detektywa Pozytywki!

#cil #cilnaświerczewie #poznańwspiera

 

Tata Ze Starego – Cykl Bezpłatnych Wydarzeń Dla Ojców Z Dziećmi

W ramach lokalnych inicjatyw realizowanych dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, zapraszamy TATUSIÓW z DZIEĆMI na cykl wydarzeń:

– 17. listopada o 11:00 – TATA GOTUJE – udowodnimy, że każdy tata umie przyrządzić prosto, szybko, tanio… na słodko i na słono, jako przekąska, danie, deser – pyszności z ciasta francuskiego (miejsce: Świetlica Cafe )

– 2.grudnia o 12:00 – TATA PIECZE – a pieczenie może być doskonałą zabawą, zwłaszcza jak się robi pierniki – u progu adwentu, w oczekiwaniu na Święta zrobimy zapasy tych tradycyjnych łakoci – czy komuś uda się zachować pierniczki aż do świąt?! (miejsce: Świetlica Cafe )

– 8. grudnia o 13:00 TATA ARCHEOLOG – wraz z dziećmi przeniesiemy się w odległe czasy, aby odkryć tajemnice prahistorii wraz z najlepszym przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

– 8. grudnia o 14:00 – POZNAŃSKIE LEGENDY i nie tylko opowie najlepszy baśnioopowiadacz Szymon Góralczyk z Karawana Opowieści (bezpośrednio po zwiedzaniu – miejsce: sala kominkowa Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27)

UWAGA! można, ale nie trzeba zapisać się na wszystkie wydarzenia – ciągłość nie jest wymagana (ale mile widziana – zachęcamy do udziału w całym cyklu) – liczba miejsc ograniczona!!!
obowiązują zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
realizowane dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto i Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Dzieciaki na Piętrze / jesień 2018

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.
Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

W programie jesiennym znajdą się aż trzy premiery. Dzieciaki będą miały okazję spotkać kultowych bohaterów takich jak Niedźwiedź i Masza czy Reksio. Nie zabraknie również warsztatów i spotkań artystycznych.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują tylko dla dzieci)
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują dla dzieci i opiekunów)

 

PROGRAM LISTOPADOWY:

SPEKTAKL 17.11.2018
godz.16:00
„Bajka o kolorach”
Fabryka Kultury
„Bajka o kolorach, czyli bajka, w której nie ma smoka” to nowatorska Bajka z mnóstwem kolorów, filmowymi animacjami oraz projekcjami!
Świat KOLORÓW jest zagrożony. Król „Jajo Patelnia Sadzone III” kradnie wszystkie barwy.
Trójka bohaterów postanawia je uratować. Po drodze spotka ich jednak mnóstwo niesamowitych przygód. Wkroczą w królestwo Niebieskiego Królika, aby uratować kolor CZERWONY będą musieli przygotować CZERWONY Koncert. Czy Biedronka i Żuk okażą się pomocni? Czy uda się ocalić Króla Czerwonego – Sławnego ongiś Wierszokletę – Muchomora?
Na koniec czekać będzie niespodzianka – magicznym sposobem namalujemy wszystko co się Wam wymarzy, czy to na ekranie, czy na naszych bohaterach.

WARSZTATY 17.11.2018
godz.15:00
Do dzieła – Kolory natury zaklęte w aromatycznych mydełkach
Podczas warsztatu poznamy barwy i aromaty naturalnych składników. Przeniesiemy się do wiosennego ogrodu ziół, tryskającego zielenią. Będziemy delektować się subtelnymi zapachami pastelowych kwiatów oraz wibrującymi odcieniami i soczystymi aromatami owoców.
Poznamy piękno jesiennego bursztynu i złotego pyłu bursztynowego, a także srebrzyste, chłodne barwy mineralnej miki. To wszystko przyda się nam do wykonania naturalnych mydełek, w których uchwycimy cząstkę poznanych barw i zapachów.
——————————–
SPEKTAKL 24.11.2018
godz.16:00
„Reksio” PREMIERA
Teatr Fuzja/ Wydawnictwo Papilon/Estrada Poznańska
Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy.
Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

WARSZTATY 24.11.2018
godz.15:00
Filcowo-Reksiowo
warsztaty plastyczne z Natalią Adamczyk
————————————————————————–
PROGRAM GRUDNIOWY:

SPEKTAKL 01.12.2018
godz.16:00
„Zabawopsuje”
Teatr Dzieci Miłość
Teatr Dzieci Miłość zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych w wieku od 10 do 100 lat na widowisko teatralne, podczas którego poznamy zaskakujące ”Przygody ŚRUBKI i GWOŹDZIKA” – niestrudzonej pary przyjaciół radzących sobie w najbardziej krytycznych sytuacjach życiowych.

Futurystyczny świat, który ich otacza, zachęca do zabawy i robienia dokładnie tego, co jest zakazane i ryzykowne.

Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk to zawodowi lalkarze. Działają wspólnie od wielu lat. Ich fascynacja komedią dell ‘arte, poczucie humoru i dystans do świata spowodowały, że postanowili przenieść się w świat, w którym wszystko jest możliwe.

WARSZTATY 01.12.2018
godz.15:00
Drum Works
warsztaty bębniarsko – taneczne
Pełne energii warsztaty bębniarskie z Maciejem Giżejewskim. Dzieci dowiedzą się jak za pomocą bębna można rozmawiać, tworzyć taneczne rytmy i cieszyć się muzyką. Królestwo bębnów djembe, dunun, sabar, djagbe czy tama zaprasza w tą niesamowitą muzyczną podróż!
——————————–
SPEKTAKL 08.12.2018
godz.16:00
„Zimowa układanka”
Teatr Wariate
Zimowa układanka” – to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr – sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się Miś.

Reżyseria: Teatr Wariate, scenografia: Marek Cyris, kostiumy: Sylwia Cyris, muzyka: Jerzy Więckowski

WARSZTATY 08.12.2018
godz. 15:00
„Zabawy podwórkowe” Centrum Sztuki Dziecka
Wraz z Centrum Sztuki Dziecka Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku. Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane, zastosowanie kredy, chodnika czy trzepaka! Podwórkową atmosferę zapewnią dwie performerki i muzyk grający na żywo. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
Projekt został nagrodzony w konkursie „DO ŚMIECHU”.
scenariusz i prowadzenie : Ola Marzec, Agnieszka Cienciała, Pan Picik
muzyka: Pan Picik
czas trwania – 50 min.
wiek: 7 – 10 lat

——————————–

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na estrada.poznan.pl

 

Kociambry ze Starego Miasta – czytando nr 5

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami na kocie warsztaty!

To już (niestety tak!) ostatnie kocie spotkanie Domu Bajek w uroczym CMOK-u. Tym razem przyjrzymy się temu, ile prawdy jest w powiedzeniu, że czarny kot przynosi pecha. Bo może jednak ktoś w pasiastych skarpetach jest w stanie takiego Czarnego pokochać..?

„Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”, Elimy Horn
Ilustracje: Paweł Pawlak
Wydawnictwo Muchomor

Z A P R A S Z A M Y !!!

KIEDY? Sobota, 17 listopada, 10:30 – 12:00
GDZIE? Cmok, Poznań ul. Piekary 6
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” realizowany jest dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto.

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Katarzyna Olbrycht

#poznanwspiera

 

Ruchome ślady – warsztaty ruchowe dla dzieci i rodziców

Jaki ślad w przestrzeni może pozostawić ruch? Co to znaczy tańczyć wcześniej uchwycony ślad?
W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i ich dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.
Inspiracją do stworzenia warsztatu był udział prowadzących w treningu „Segni mossi”, będącego projektem badawczym/laboratorium pracy z dziećmi pary artystów z Włoch – artysty wizualnego Alessandro Lumare i choreografki Simony Lobefaro, łączącym ruch i rysunek.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat. W przestrzeń studio uczestnicy wchodzą bez butów. Będziemy w trakcie warsztatu używać pasteli, które mogą zostawić ślad nie tylko na papierze, dlatego rekomendujemy, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, zabranie stroju na przebranie, najlepiej niekrępującego ruchów. Ilość miejsc jest ograniczona – zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera
*****************************************************
Aleksandra Bożek-Muszyńska tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką stworzyła spektakl interaktywny dla rodziców z dziećmi w wieku 1,5-3 lat zatytułowany „DOoKOŁA”, który był prezentowany m.in. podczas Malta Festival, Międzynarodowego Festiwalu „Teatralna Karuzela” czy „Sztuka Szuka Malucha”.

Hanna Bylka-Kanecka teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus (dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie) oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk). Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów, obecnie pracuje nad doktoratem podejmującym praktyki umieszczania na scenie zwierząt. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą styku performatyki i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu.

 

Muzealna Akademia Dziecięca // warsztaty dla dzieci // zapisy

Muzealna Akademia Dziecięca to spotkania, których celem jest oswojenie małego widza z przestrzenią galerii oraz zmierzenie się z niebanalnymi tematami i zagadkami, które zamieniają wizytę w muzeum w niepowtarzalną przygodę.

Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

17.11.2018 • Przygoda III – A co to znaczy niepodległa?
Świętujemy 100-lecie niepodległości, zamieniając się w postaci z przeszłości.
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe.

8.12.2018 • Przygoda IV – Akademia świąteczna
Dzień dzielenia się z innymi, a w nim święty uśmiechnięty.

12.01.2019 • Przygoda V – Rówieśnicy z innych wymiarów
Śladami muzealnych przyjaciół.

9.02.2019 • Przygoda VI – Legendy poznańskiego ratusza
Wędrówka od piwnic po strych renesansowej budowli.
Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu.

16.03.2019 • Przygoda VII – Piękno i sztuka – co to takiego?
Filozofowanie dla najmłodszych.

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

11.05.2019 • Przygoda IX – Muzealny Piotruś
Gra w karty z dwunastoma obrazami w tle.

8.06.2018 • Przygoda X – Muzealni Tropiciele
Turniej rodzinny.

Prowadzenie: Paulina Broniewska, Dział Edukacji MNP

Więcej informacji na temat cyklu znaleźć mozna pod linkiem: http://www.mnp.art.pl/edukacja/dzieci/muzealna-akademia-dziecieca/

 

Oswoić Jeża – twórcze spotkanie dla dzieci 3 – 7 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 7 lat na BARDZO wyjątkowe spotkanie z opowieścią i pracą twórczą oraz BARDZO wyjątkową osobą – Agnieszką Rogaczewską-Foryś, o której poniżej. Agnieszka do pomocy w zaśnięciu sięga po kołysanki, jednak za dnia uwielbia nie-bajki, czyli historie, które budzą. Do przemyśleń, do empatii, do pełniejszego zobaczenia świata. I taka jest opowieść Katarzyny Kotowskiej „Jeż”. Opowiada o Piotrusiu, który przeszedł doświadczenie braku miłości i poczucia bezpieczeństwa, wskutek czego wyrosły mu kolce nieufności. Na szczęście odnaleźli go rodzicie adopcyjni, którzy chcieli i potrafili cierpliwie dawać mu miłość, by w końcu zrodziło się w nim poczucie bycia kochanym, potrzebnym i właściwym. Opowieść traktuje o niełatwych sprawach, pozwala, by serce zobaczyło, że są obszary bolesne, i to nie tylko w dorosłym świecie, ale nie zabija wiary w posiadanie sprawstwa zmiany sytuacji, w możliwość uleczenia ran. Skłania do refleksji o podobnych sytuacjach w naszym życiu, kiedy i my mamy powody, by się najeżyć. Zapraszamy Was na drogę wzruszającej i metaforycznej opowieści, okraszonej śpiewem dawnym, na rozmowę o emocjach oraz do wykonania prac plastycznych – twórczego komentarza do tego, co się wydarzy.
Zajęcia przygotowane w oparciu o książkę „Jeż” Katarzyny Kotowskiej, wpisanej na listę Kanonu książek dla Dzieci i Młodzieży.

KIEDY: sobota 17.11.2018 r. godz. 11:30 – 13:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 45 zł Mały i Duży, 80 zł dwóch Małych i Duży, płatne przelewem na konto WA przed wydarzeniem
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

PROWADZĄCA: Agnieszka Rogaczewska-Foryś, z wykształcenia ekonomistka, z charakteru humanistka. Właścicielka firmy Pomysłowo – miejsca dobrych realizacji. Zawodowo tekściarka, managerka, produkcjonerka oraz organizatorka warsztatów wokalnych i twórczego pisania. Prywatnie pasjonatka śpiewu (przez wiele lat członkini zespołu słowiańskich pieśni ludowych „Czarolija”), opowiadania (liczne warsztaty i występy w charakterze opowiadaczki) i podróżowania (głównie Azja i Ameryka Południowa). Aktorka kabaretowa (grupa improwizacji komediowych w Blue Note „Leniwe Impro”) i początkująca pisarka (bajki dla dzieci i artykuły do prasy). Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama czteroletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.

 

Snow Piknik dla Rodzin z dziećmi by Letsboard Snowboard Shop

Wesołe rodzinki z dziećmi to event z atrakcjami dla Was- 50 ton Śniegu w mieście 🙂
Zabierajcie sanki, deski snowboardowe i narty i zapraszamy do parku Wieniawskiego obok Naszego Snowboardowego sklepu Let’s Board

Start: 13:00
Atrakcje: 50 ton śniegu Pula nagród 5 tyś zł
– Jibbing-freestyle dla najmłodszych i dorosłych
– saneczki
– jabłuszka
– snowboard- szkolenie z instruktorami Letsboard
– narty – szkolenie z instruktorami Letsboard
– batut akrobatyczny
– malowanie twarzy przez animatorów obozowych Letsboard
– DJ z dobrą muzyką
– najsmaczniejsze burgery food truck UP in SMOKE BBQ
– wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców
14:00 Na 100 Lecie szkoły Marcinek – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Poznaniu 100 osób zjedzie na „Byle Czym” (Snowboard, Narty,Własna Twórczość)

Więcej informacji już niedługo…

Partnerzy i sponsorzy:
Jungmob Dakine Polska Ride Snowboards TrickBoard Polska PAKALOLO SKIMBOARDS Dashki Brain Inside Capita Snowboards & Union Bindings Hungary

 

Chińskie warsztaty dla dzieci w CMOKU

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć w CMOKU coś o Chinach 🙂
Dlatego już od września zapraszamy dzieci na cykliczne zajęcia przybliżające kulturę i język chiński.

Chińskie warsztaty to doskonały pomysł na konstruktywne i ciekawe spędzanie sobotniego przedpołudnia. Nauka języka chińskiego zaowocuje nie tylko oryginalną umiejętnością, ale również, dzięki kreatywnemu i aktywnemu charakterowi zajęć, zachęci do poznawania świata. Warsztaty składają się z wielu aspektów nauki przez zabawę. Program zajęć przygotowany jest tak, aby poprzez gry, zabawy, taniec i rymowanki – piosenki nauczyć uczestników komunikowania się w języku chińskim, a elementy arts and crafts manualnie przybliżą kulturę i zwyczaje Państwa Środka.

Zajęcia poprowadzi Kasia Marcinkowska – magister kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalizacji Azja Wschodnia i Południowa. Praktyk w nauczaniu języków obcych dzieci i młodzieży. Dwa lata spędzone w Chinach zaowocowały nauką żywego języka oraz certyfikatem. Kasia używa języka chińskiego codziennie, współpracując ze szkołami i centrami językowymi oraz przedszkolami w Chinach, a także nawiązując kontakty z indywidualnymi uczniami. Pasję do pracy z dziećmi odkryła właśnie przy okazji nauczania języka angielskiego w Chinach i od tego czasu realizuje się w tej roli angażując się w najróżniejsze projekty związane z edukacją i zachęcaniem dzieci do poznawania świata.

Warsztaty będą się odbywać w co drugą sobotę, dla dwóch grup wiekowych: 5-7 lat (start o 10:00), oraz 7-12 lat (start o 11:15).

Grupy będą liczyć maksymalnie 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przyjmujemy wyłącznie zapisy na całe półrocze (do grudnia włącznie) / możliwa płatność w dwóch ratach. Przy zapłacie z góry za cały rok (do maja włącznie) jedne zajęcia gratis.

Zapisy:
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

Do zobaczenia, CMOK 🙂

 

Strefa Dziecka podczas Wystawy Psów Rasowych

www.animacje-dla-dzieci.pl pragną zaprosić już po raz kolejny do Strefy Dziecka podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu.
W programie m.in.:
brokatowe malowanie buziek
farbowanie włosków
zaplatanie kolorowych warkoczyków
kreatywne warsztaty plastyczne
liczne konkursy i quizy z nagrodami
zabawy z chustą animacyjną
i wiele innych atrakcji .
Zapraszajcie znajomych i udostępniajcie !
Wkrótce liczne konkursy !

 

LABirynt 2.0 Alicji Morawskiej-Rubczak – premiera dla najnajów

„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”,

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 40 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 17.11.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 zł rodzic 20 zł dziecko, kolejne dziecko 15 zł, kolejny rodzic 25zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Weekend z Barbarzyńcami (17.11.18)

W sobotę 17.11.2018 zapraszamy do poznańskiego Pałacu Górków na imprezę edukacyjną pod nazwą: Weekend z Barbarzyńcami! Podczas spotkania na przybyłych gości czeka moc iście barbarzyńskich atrakcji! Zachęcamy szczególnie rodziny z dziećmi!

Program:
10:00 – 11:30 „Jak zostać barbarzyńcą?” – warsztaty edukacyjne dla dzieci (sala dydaktyczna)
10:00 – 11:30 „Barbarzyńskie skarby.” – warsztaty edukacyjne dla dzieci (sala kominkowa)
12:15 – 13:45 „Asteriks i Obeliks kontra Cesar” – film familijny (sala audio)
14:00 – 15:00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Barbarzyńskie tsunami”
14:00 – 15:30 „Jak zostać barbarzyńcą?” – warsztaty edukacyjne dla dzieci (sala dydaktyczna)
14:00 – 15:30 „Barbarzyńskie skarby.” – warsztaty edukacyjne dla dzieci (sala kominkowa)

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Bilety na film dostępne w kasie przed seansem.
Zapisy na warsztaty dla dzieci od dnia 07.11.2018 pod numerem telefonu: (61) 628 55 53 lub pod adresem mailowym: lena.glowacka@muzarp.poznan.pl

 

Na straganie – warsztaty rodzinne

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami

prowadzenie: Tomasz Mazur

Informacje / zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl. tel. 61 852 9501

Na warsztatach podejdziemy do rysowania w sposób trochę bardziej niecodzienny i kreatywny niż zwykle. Z pomocą akrylowych i kredowych markerów i kredek będziemy m.in. rysować po owocach, liściach, kasztanach. Jako podłoże wykorzystamy to, co łatwo jesienią znaleźć w naszym najbliższym otoczeniu.
Następnie porozmawiamy z dziećmi o tym, dlaczego warzywa i owoce, a także liście są kolorowe. Zbudujemy tymczasowy stragan w galerii, koncentrując się na wspólnym działaniu dorosłych i dzieci. Z powstałych prac na owocach stworzymy inscenizację do wiersza Jana Brzechwy Na straganie. Na zakończenie zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wykonane prace będzie można zabrać ze sobą do domu; zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Zapraszamy!

Tomek Mazur – tata artysta, który rysuje, maluje ze swoimi, i nie tylko, dziećmi lub dla nich. Zajmuje go to, jak kreatywnie spędzać czas razem i poznawać świat przez sztukę. Malarz, projektant, menadżer kultury. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Laureat II Festiwalu ASP w Poznaniu. Wielokrotny Stypendysta ASP w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego na rok 2012. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

STREFA ZABAWY – AFRYKAŃSKA PRZYGODA

Zapraszamy dzieci w egzotyczną podróż na gorący kontynent afrykański. Poznamy tańce plemienne tubylców i ich stroje. Sprawdzimy jak można się porozumiewać za pomocą tam-tamów. Wybierzemy się na taneczne safari, aby „upolować” dostojne i zwinne ruchy afrykańskich zwierząt i sprawdzić jak poradzi sobie z nimi nasze ciało.

prowadzenie: Aleksandra Pasicka

Warsztaty tańca kreatywnego dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

 

Poranek literacki z ważnymi pytaniami o Przodków

17.XI godz. 11.00 Poranek literacki z ważnymi pytaniami o Przodków

Czy wydaje się Wam, że jesteście pechowcami?
Że wszystko wypada Wam z rąk, brudzi się, pęka – kiedy tylko tego dotkniecie? I jeszcze często do głów przychodzą Wam rzeczy bardzo psotne? A na dodatek słyszycie „ja w Twoim wieku byłem inny”? Właśnie to usłyszał od swego taty bohater książki Pawła Beręsewicza. Ale nie była to prawda! Kiedy tato był mały, miał niebywałe wręcz pomysły i talent do psucia wszystkiego. I jego tato, czyli dziadek, też. I pradziadek, i prapradziadek…
Autor dowcipnie opowiada nam, jak żyły dzieci kilkadziesiąt, sto i więcej lat temu, w co się bawiły, jak ubierały.
Przekonuje, że zawsze, ale to zawsze zdarzało się im psocić! I to jak?!

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Opowieści dla dzieci – Kolumbia

Pełne humoru opowieści prosto z Kolumbii, inspirowane tradycyjnymi historiami i współczesną literaturą dla dzieci opowiadane w dwóch językach: po hiszpańsku i po polsku.

Zapraszamy dzieci (od 4 lat) i dorosłych.

Walter Diaz Ovalle z Kolumbii zajmuje się opowiadaniem historii od ponad 20 lat. Do świata swoich opowieści zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Jego historie odkrywają przed słuchaczami piękno słowa mówionego, radość ze spotkania, niepowtarzalny latynoski rytm i temperament. W Meksyku, gdzie mieszka od kilku lat, współorganizuje jeden z najważniejszych w Ameryce Łacińskiej festiwali sztuki opowiadania Palabras al Viento. Tym razem jednak nie zatrzymamy się w Meksyku, tylko od razu przeniesiemy się do Kolumbii.
Przekład opowieści na jęz. polski: Aneta Cruz-Kąciak

Bilety:
10 zł – dzieci
15 zł – dorośli
20 zł – 1 dziecko i 1 dorosły
25 zł – 2 dzieci i 1 dorosły
35 zł – 3 dzieci i 1 dorosły

Targ wymiankowy na ul. Św. Wawrzyńca

 

Targ bezgotówkowy przedmiotów używanych. Przynieś niepotrzebne rzeczy, zostaw na stoisku i wybierz sobie inne! Jako dodatkowe atrakcje przewidujemy grę w szachy z sąsiadami, kawę i herbatę do własnego kubka, oraz darmowe woreczki na psie odchody. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy rycerskie gry zespołowe z bezpieczną bronią, a starsi będą mogli napisać publiczny list do sąsiada.

W dobie telefonów i internetu zapominamy o tych, którzy mieszkają najbliżej. Czy znasz swojego sąsiada? Czy łączą Cię z nim wspólnie przeżyte lata za ścianą, a może jedynie negatywne emocje wywołane głośnymi wieczorami? Przełam to! Poznaj swojego sąsiada przy kawie, herbacie i grze.

Udział jest darmowy!

Projekt organizowany dzięki wsparciu Miasta Poznań w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe.

 

 Bębny i perkusja dla dzieci

Zapraszamy na cykliczne spotkania muzyczne oparte na afrykańskich bębnach djambe oraz innych tradycyjnych instrumentach etnicznych i przeszkadzajkach. Na zajęciach będziemy podróżować przez różne kraje, poznawać ich kulturę muzyczną i nie tylko. Odwiedzimy takie rejony jak Irlandia, Meksyk, Bliski Wschód, Hawaje, Kuba, poznamy muzykę latynoską i tę z Indii).

****
GRUPA MŁODSZA (2-4 lata) – 11.00 – 11.30.
GRUPA STARSZA (4-7 lat) – 11.45 – 12.30.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia rytmiczno-perkusyjno-bębniarskie w Poznaniu! Efektem takich zajęć jest wykształcenie poczucia rytmu przydatnego zarówno w muzyce, jak i w nauce czytania, poznawaniu i przyswajaniu języków obcych.

Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci od ukończenia drugiego roku życia, zarówno do dzieci zdrowych, jak i z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Prowadzi Kuba Banaś – absolwent trzech uczelni muzycznych, od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony teoretycznej (zajęcia z teorii muzyki – doktorant w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu), rytmicznej, instrumentalnej (fortepian, bogate instrumentarium perkusyjne), jak i śpiewu (instruktor wokalny). Kwalifikowany terapeuta muzyczny (muzykoterapia), z doświadczeniem w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w przedszkolach, domach kultury, świetlicach terapeutycznych, organizowanie urodzinek, okolicznościowych eventów, obozów sportowych), zarówno z tymi najmłodszymi (1-3 lat), dziećmi starszymi (4-10) i młodzieżą gimnazjalną.

INWESTYCJA:
– wejście na cykl 4 spotkań w wyznaczonych datach (9, 23.09 oraz 7, 21.10.2018) 100 zł (grupa młodsza), 100 zł (grupa starsza).
– wejście jednorazowe płatne z wyprzedzeniem do piątku godz.12.00 w danym tygodniu 28 zł/ w sobotę i w dniu warsztatu 36 zł. Drugie dziecko w rodzinie – 20 %, trzecie dziecko w rodzinie – bezpłatnie.

DOFINANSOWANE: Instytut Dzieci Lasu

UWAGA!
Opłata za zajęcia jest bezzwrotna. W przypadku nieprzybycia na zajęcia – proponujemy Państwu przekazanie biletu innej osobie lub wykorzystanie jako wejściówk bez limitu czasowego na nasz Plac Zabaw w jakikolwiek inny dzień (dla dziecka+kawa czarna dla rodzica). Wejściówka ważna jest do 24.10.2018.

KONTO (ZMIANA!!!):
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: bębny

ZAPISY OBOWIĄZKOWE!
tel.: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580
e-mail: placzabawpoznan@gmail.com

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

Foyer I piętra
wiek: 5–10 lat
Choćdź, zobacz!
18 listopada, godz. 11.00
wiek: 5–10 lat

Zapowiadają się wyjątkowe TEATRANKI w Teatrze Polskim w Poznaniu. Razem z przewodnikiem po Trakcie Królewsko-Cesarskim „Choćdź, zobacz!” zwiedzimy zakamarki Teatru, staniemy na scenie oraz wejdziemy za kulisy. Na własnej skórze przekonamy się, jak głęboka jest scena oraz odkryjemy lożę prezydencką. Sprawdzimy również, gdzie w Teatrze ukryte są różne kształty… i co możemy z nimi zrobić! Na koniec spotkania każdy otrzyma swój egzemplarz przewodnika, by ruszyć w dalszą podróż!

Prowadzenie: Brama Poznania

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Niedziela z dziećmi

Zapraszamy do Concordii na animacje i warsztaty dla dzieci.
Zaczniemy rano spektaklem „Ty i Ja” Studio Teatralne Blum/cena: 40 zł/rezerwacje bezpośrednio u Teatru:
https://www.concordiadesign.pl/ty-i-ja-spektakl-studia-teatralnego-blum,w67

O 13.00 rozpocznie się warsztat kreatywny „Czekoladowe mydełka”/cena: 29 zł/ zapisy przez stronę:
https://www.concordiadesign.pl/czekoladowe-myde-ka,w144

Ostatnia w tym roku Zakamarkowa Niedziela Warsztatowa będzie poświęcona świątecznemu już tematowi na podstawie książki „Kosmiczne święta”/cena: 39 zł/ zapisy przez stronę:
https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w179

A miłośników klocków lego i robotyki zapraszamy wraz z rodzicami na Roboświaty dla dziecka, Taty (i Mamy) na warsztaty w 3 grupach wiekowych/cena: od 35 do 70 zł w zależności od wybranych zajęć/zapisy u prowadzącego/więcej info:
https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w179

Łakomczuszków zapraszamy po animacjach do naszej Restauracji Concordia Taste!

 

Pograjki – Muzyka niepodległej Polski

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Podczas Pograjek poznamy polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku – będziemy mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Zaprosimy Was również na spotkania skupione wokół tradycji miejskich – nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości – poznamy brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzymy muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami. A zatem bierzemy pod lupę tradycje – te bliższe, lokalne i regionalne oraz te, które stanowią dziedzictwo kulturalne całego kraju.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną –będzie mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

Informacje praktyczne:

Na koncerty obowiązują bilety:
10zł/osoba,
7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.

Dzieci do lat trzech bezpłatnie.
Wiek uczestników bez ograniczeń.

Link do zakupu on-line: http://bit.ly/2OMLCcC

18.11, niedziela, godz. 11:00 – Muzyka niepodległej Polski

Usłyszymy, jak brzmiała polska muzyka 100 lat temu. W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na specjalny program, w którym przypomnimy brzmienie polskiej muzyki sprzed 100 lat, świętując wspólnie z dziećmi i młodzieżą to wyjątkowo ważne wydarzenie. Wraz z instrumentami charakterystycznymi dla brzmienia epoki, przeniesiemy się do czasów przedwojennych melodii i piosenek. Świętujemy obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

 

Z wnukami do Bramy Poznania – bezpłatnie

Zapraszamy Babcie i Dziadków z wnukami na wyjątkowe spotkanie w BRAMIE POZNANIA – Brama Poznania
Wydarzenie jest BEZPŁATNE!

Interaktywne spotkanie wśród niesamowitych ekspozycji Bramy Poznania odbędzie się pod hasłem „Poszukiwanie skarbu”.
Szczegółów nie zdradzimy, aby jak najwięcej mogło Was zaskoczyć na miejscu!

Termin: 18. listopada 2018
godzina: 13:00
miejsce: Brama Poznania, ul Gdańska 2

Zapisy mailowo: fundacja.kreaktywator@wp.pl
(ewentualnie telefonicznie 605 616 612)

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator
Aby nie przegapić innych bezpłatnych wydarzeń, warto polubić i śledzić nasz profil 🙂

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Z wnukami przez Poznań”, dofinansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Ty i Ja. Spektakl Studia Teatralnego BLUM

W spektaklach Teatru Blum dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni i wszechstronnego rozwoju. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów, oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze, obywają się bez puenty czy jednoznacznego przesłania. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych, w którym zabawa i radość to nieodłączny warunek rozwoju.
JA A INNI.

Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „JA” w postrzeganiu świata a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „JA” a napotykanymi wokoło „JA” innych osób.

Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy, ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii.

Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty – pełen barw, dźwięków, ruchu i radości

 

ROBOŚWIATY DLA DZIECKA I DLA TATY(MAMY)!

Zapraszamy na niezwykle ciekawe warsztaty z robotyką wraz z firmą Robocik.eu.

Będzie to spotkanie z robotyką dla 3 grup wiekowych, które pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą mogły się edukować w dziedzinie robotyki i programowania.

PROGRAM

Zapraszamy najmłodszych o godz.15.00 na microRoboświaty – 30 minut budowania maszyn z edukacyjnych klocków LEGO DUPLO.
Wiek dzieci: 3+

Jeśli Wasze dziecko lubi Lego i dobrą zabawę połączoną z edukacją to te warsztaty są dla niego!
Z wykorzystaniem LEGO Duplo Early Simple Machines, dzieci uczą się budowania konstrukcji mechanicznych, które wprowadzają w świat maszyn prostych. Konstrukcje te pokazują działanie podstawowych prawi fizyki i są świetnym początkiem do kolejnych naszych poziomów. Dzieci podczas warsztatu budują maszyny, urządzenia, czy postacie (np. hokeista, bramkarz).

Z kolei dzieci starsze zapraszamy o godz.15.45 na Roboświaty dla dziecka i dla Taty (Mamy):
1h budowania i programowania robotów i różnych maszyn dla dzieci i rodziców.
Wiek dzieci: 6+
Kolejny poziom oparty jest o edukacyjne zestawy LEGO WeDO oraz WeDO 2.0. Zestawy te wyposażone są w silnik elektryczny, czujniki ruchu i przechyłu. Przy pomocy specjalnego koncentratora łączone są do komputera. Na tym etapie dzieci uczymy programowania w prostym, graficznym języku, jednak zasady są podobne, do każdego innego tworzenia algorytmów. Proste instrukcje pozwalają sterować zbudowanymi maszynami i urządzeniami.

Natomiast o 17.00 odbędą się warsztaty Drony i spółka.

Wiek dzieci: 10+

To specjalne, autorskie zajęcia, w których łączymy dwa wspaniałe i ciekawe światy: nowoczesne drony oraz programowanie. Dzięki temu zaprogramowane statki powietrzne wykonują autonomicznie zlecone zadania, a kursanci rozwijają umiejętności tworzenia algorytmów i programowania.

 

ZAKAMARKOWA NIEDZIELA WARSZTATOWA

Niedziele pełne zabawy połączonej z mądrą edukacją książkową? Czemu nie! Zapraszamy do Concordii na nasz nowy cykl Zakamarkowe Niedziele Warsztatowe. Raz w miesiącu będziemy prezentować wybraną pozycję książkową dla dzieci, co będzie połączone z niezwykle ciekawymi i twórczymi warsztatami. Wydawnictwo Zakamarki oraz Concordia Design  zapraszają na ostatnie zajęcia w tym roku. Inspiracją do działania będzie książka Ingelin Angerborn z ilustracjami Per Gustavsson pt. Kosmiczne święta.

KOSMICZNE ŚWIĘTA

Uczestnicy spotkania poznają Rutkę, dziewczynkę, która chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Czytając fragmenty książki, dowiemy się, czy Mikołaj spełni jej prośbę oraz kto nagle pojawi się w domu Rutki? Następnie dzieci zmierzą się z przygotowaniem wyjątkowego kalendarza adwentowego.

Prowadzenie: Piotr Witoń.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *